Розвиток інструментарію оцінки та моніторингу ризиків
Аналізуючи поточну ситуацію, банки з метою мінімізації валютного ризику здійснюють прогнозні розрахунки валютних курсів, очікуваних доходів (витрат) у відповідних валютах та утримують певну валютну позицію. Для дослідження динаміки валютного ринку аналітики активно використовують технічний аналіз — вивчення динаміки ринку, найчастіше за допомогою графіків, з метою прогнозування напряму дальшого руху цін національних грошових одиниць.
Перша аксіома технічного аналізу: усі причини, які впливають на курс даної валюти, ураховуються курсом цієї валюти. Як тільки попит перевищує пропозицію, ціни починають зростати. У такому разі говорять, що на ринку домінують бики. І навпаки, якщо пропозиція перевищує попит і курс падає, то вважається, що на ринку панують ведмеді. Отже, дослідження графіка ціни — це все, що потрібно для прогнозування. За допомогою цінових графіків ринок сам «оголошує» про свої наміри аналітикові, завдання якого — правильно і вчасно інтерпретувати напрямок цих намірів [49].
Друга аксіома технічного аналізу: рух курсу активу схильний до тенденцій . Основна мета аналізу при цьому — оцінити ці тенденції [поточний напрямок динаміки ціни (тренд); термін та період дії даного напрямку; амплітуда коливання ціни в діючому напрямі]. З другої аксіоми випливають два важливі наслідки:
1) діюча тенденція, імовірно, розвиватиметься й далі, а не зміниться на протилежну;
2) діюча тенденція розвиватиметься доти, доки не почнеться рух у зворотному напрямку.
Вся работа доступна по Ссылке