Методичне забезпечення типологізації адміністративно-територіальних одиниць за рівнем їх фінансового потенціалу
Усім країнам світу властиві просторові нерівності й асиметрії, які є наслідком відмінностей у рівнях економічного розвитку територій, зайнятості населення, їх доходів і якості життя, виробничої та соціальної інфраструктури тощо. Основою реалізації підходу одночасного врахування особливостей адміністративно-територіальних одиниць визначення можливостей підвищення рівня їх фінансового потенціалу може стати їх типологізація. Під типологізацію розуміється спосіб визначення подібності й відмінності в характеристиках певних об’єктів, пошук критеріїв їх класифікації.
Інформаційною базою для здійснення типологізації логічно прийнятий показник інтегральної оцінки фінансового потенціалу адміністративно-територіальних одиниць ІФП (визначений у параграфі 2.2), який характеризує наявну в них ресурсну базу й експертні оцінки можливостей до використання резервів розвитку власних ресурсів (визначені в параграфі 2.3).
Такий підхід до того ж дасть змогу визначити комплексний вплив на рівень розвитку фінансового потенціалу в результаті взаємодії, сформованої в регіоні ресурсної бази (фактичної), і можливостей (готовності) уповноважених осіб місцевого самоврядування до активізації використання власних резервів.
Поняття ресурсна база розвитку фінансового потенціалу адміністративно-територіальної одиниці в цьому разі трактуються в широкому сенсі. Стосовно предметної сфери цієї роботи, то вона складається із фактично сформованого рівня фінансового потенціалу адміністративно-територіальних одиниць і незадіяних резервів.
Вся работа доступна по Ссылке