Быстрый переход к готовым работам
|
Чинники, що впливають на розвиток об’єктів туристичної інфраструктуриВ останні десятиліття задачі планування та прогнозування зміни ландшафтів, рівня урбанізації та землекористування часто розв’язуються з використанням комп’ютерного моделювання та інформаційних технологій. Для підприємців та аналітиків туристичної індустрії надзвичайно важливою є інформація про тенденції розвитку туристичної інфраструктури. Для цього необхідно мати програмні засоби побудови сценаріїв просторового розвитку об’єктів туристичної інфраструктури на території регіону. Туристична індустрія – це сукупність засобів транспорту, розміщення, об’єктів харчування, розваг і пізнання оздоровчого, спортивного, ділового та іншого призначення, що входять до організацій, які здійснюють тур операторську та тур агентську діяльність, а також організацій, що надають екскурсійні послуги та послуги гідів-перекладачів. Розвиток туристичної індустрії можливий за наявності чотирьох складових: капіталу, технології, персоналу та туристично-рекреаційних ресурсів. Основною складовою тут є туристично-рекреаційні ресурси, саме вони визначають спеціалізацію туристичної діяльності регіону. Під туристично-рекреаційними ресурсами розуміють сукупність природних або штучно створених людиною об’єктів, придатних для створення туристичного продукту. Однією з характеристик туристично-рекреаційного ресурсу є його привабливість. Привабливість – показник здатності певного виду ресурсів привабити туристів до конкретного об’єкту чи комплексу об’єктів на певний проміжок часу з конкретною потребою. [60]. Туристично-рекреаційні ресурси по-різному приваблюють туристів. Це залежить від багатьох факторів: розташування, вартість відпочинку, вподобання туриста та його потреби, кліматичні умови тощо. Серед факторів є кількісні та якісні. Найбільш привабливим вважається ресурс, який цікавить туристів за кількома факторами. Тому привабливість – це показник, який комплексно характеризує всі аспекти привабливості туристично-рекреаційного ресурсу. Закон України «Про туризм» визначає поняття «туризм», «турист» та «туристичні ресурси» наступним чином:
Туристично-рекреаційні ресурси можна поділити на три групи:
Для забезпечення розвитку туристичної індустрії в регіоні необхідно мати ресурси всіх трьох груп. Наявність привабливих природних ресурсів, наприклад, родовища мінеральних вод, без засобів зв’язку, транспортної та комунальної інфраструктури не дозволить залучити значну кількість споживачів (рекреантів) [61]. Територіальна організація туристичної індустрії має наступні форми:
Туристична інфраструктура розвивається там, де можна отримати дохід від ведення туристичного бізнесу. Тобто нові елементи інфраструктури будуть виникати на територіях з високим рівнем рекреаційної привабливості та довкола них. Тому, для моделювання просторового розвитку туристичної інфраструктури на певній території, необхідно спочатку здійснити оцінювання рекреаційної привабливості такої території.
Вся работа доступна по ссылке |
|