спрямованих на попередження психофізіологічного травмування особистості, поетапне повернення комбатанта до мирного життя, первинний етап його реадаптації як особистості.
Загалом явище психологічної декомпресії не є новим, його запозичено із системи психологічної роботи у збройних силах країн НАТО. Протягом кількох років термін «декомпресія» використовувався для опису психологічної концепції, що належить до процесу надання послуг особовому складу, який повертається з театрів бойових дій, що проводиться з метою зменшення неефективної психічної адаптації.
У більшості країн НАТО термін «декомпресія» використовують для визначення програми «третього місця розташування» (далі - TLD), під яким розуміється спокійне місце, яке надає можливість військовослужбовцям зробити перерву між перебуванням у зоні розгортання (ведення бойових дій) та відпусткою. У Бельгії зазначений процес перейменовано у «період адаптації» (від французького «sas adaptation», що буквально розуміється як «період блокування»), у Великобританії - «період нормалізації». Слід зауважити, що незалежно від назви програми у країнах НАТО процес «декомпресії», або програми TLD посилається на заходи (процедури), які надають можливість особовому складу «розкрутитися» або «змити місію» після довготривалого перебування у важких і небезпечних театрах. Метою декомпресії є досягнення «поступового зниження тиску» або «вивільнення» у «третьому місці». Це місце, де може бути реалізована комбінована програма відпочинку, релаксації і психологічного виховання та освіти [197].
Вся работа доступна по ссылке https://mydisser.com/ru/catalog/view/554382.html
|