У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось

Книга жалоб
и предложений


 


Програма та психодіагностичний інструментарій визначення психічного виснаження у військовослужбовців ЗС України після їхнього виходу із району бойових дій

Стаття 3 розділу 1 Конституції України визначає життя і здоров’я людини в Україні найвищою соціальною цінністю [76]. Крім того, незаперечним є той факт, що ефективність професійної діяльності військовослужбовця та успішність реалізації його професійних функцій залежать не лише від професійної кваліфікації суб’єкта діяльності, а й від психофізичного самопочуття, яке значною мірою визначають наявні у нього особистісні копінг-ресурси. Тому визначення рівня психічного виснаження комбатантів, що брали участь у виконанні завдань в районі ООС, є актуальною проблемою сучасної військової психології.

Розуміння залежності стану психічного виснаження організму людини від наявних копінг-ресурсів та їхніх зовнішніх проявів було покладено в основу концептуального задуму емпіричного дослідження. Нами було висунуто припущення про те, що критична витрата особистісних копінг- ресурсів є головною причиною загального виснаження особистості і робить низькоефективним (навіть унеможливлює) процес відновлення. Основними проявами виснаження є внутрішні та зовнішні зміни, що відбуваються в особистості та в її психічних процесах, які, як зазначав Л. Виготський виникають та функціонують у двох планах - соціальному та психологічному та знаходять свій прояв у поведінковій реакції особистості на несприятливі (загрозливі) зовнішні та внутрішні обставини [42].

 

90

Л. Гридковець зазначає, що основними симптомами психічного виснаження є: знижене відчуття психологічного благополуччя та якості життя, зростання інтенсивності емоційних проявів, зниження когнітивних здібностей, порушення процесів мислення, можливі депресія та ПТРС, нервово-психічна нестійкість, прагнення до ізоляції, зниження самооцінки, підвищена агресивність та тривожність тощо. Основними особистісними рисами, що сприяють розвитку симптомів виснаження є: недостатня автономність, емпатія, інтроверсія, нервово -психічна нестійкість, знижена самоповага, відсутність соціальної підтримки та інше [119].

Вся работа доступна по ссылке https://mydisser.com/ru/catalog/view/554382.html

Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и УкраиныСсылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.