У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Бюджетування діяльності підприємств за центрами фінансової відповідальності
Количество страниц 92
ВУЗ КНЕУ ім. В.Гетьмана
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ

Вступ 3
РОЗДІЛ 1 Теоретичні основи бюджетування-7
1.1 Сутність, задачі та значення бюджетування в оперативному фінансовому плануванні -7
1.2 Методичні основи розробки бюджетів на підприємствах -21
1.3. Проблеми бюджетування - 31
РОЗДІЛ 2 Технологія впровадження системи бюджетування та її оцінка-44
2.1 Визначення цілей бюджетування на підприємстві та формування робочої команди проекту -44
2.2 Аналіз організаційної та створення фінансової структури підприємства-52
2.3 Аналіз планів рахунків на підприємстві командою процесу та побудова / корегування управлінського плану рахунків для формування структури бюджету -54
2.4 Автоматизація бюджетного процесу - 60
РОЗДІЛ 3 Удосконалення бюджетування на підприємствах - 67
3.1 Напрями поліпшення формування структури бюджету - 67
3.2 Удосконалення процесу бюджетування на основі впровадження автоматизованої інформаційно-аналітичної системи - 72
3.3 Напрями удосконалення бюджетного регламенту підприємства - 75
3.4. Трансфертне ціноутворення як інструмент ефективного бюджетування - 77
Висновки - 82
Список використаної літератури - 86
Додатки - 93


ВСТУП
Актуальність теми. Ще зовсім недавно в Україні майже не було попиту на побудову і ведення оперативного планування, не кажучи вже про середньострокове та довгострокове планування. Це є проявом нерозуміння нашими управлінцями реальної користі в застосуванні такого планування або про тимчасову відсутність потреби в цьому як серед керівників підприємств, так і серед власників. Справді, в 90-ті роки виникнення і становлення українського приватного капіталу і донедавна найпершою задачею було отримання в будь-який спосіб але якнайшвидше і найбільше державної власності. Про ефективне перспективне управління капіталом тоді ще об’єктивно не йшлося. Та згодом в управлінців та власників з’явилась потреба в підвищенні ефективності використання активів, придбаних в умовах української ”приватизаційної лихоманки”.
Попит серед українських підприємств на програмні комплекси щодо оперативного планування почав формуватися починаючи з 2002-2003 рр. Появі попиту передувала велика компанія провідних інтеграторів програмного забезпечення і інформаційних технологій щодо популяризації не тільки програмних продуктів, а й безпосередньо застосування оперативного планування для управління підприємством. Це стало можливим в свою чергу завдяки наукомісткості інформаційного бізнесу, яка потребує постійного ознайомлення з іноземними напрацювання в цій галузі, та роботі з клієнтами – представництвами іноземних компаній в Україні, які принесли з собою подібні системи ще в 90-х рр.
З початком реального впливу ринкових законів на діяльність підприємств в Україні відбувається об’єктивне зростання ролі внутрішнього оперативного фінансового планування в компаніях за допомогою побудови і впровадження системи бюджетів, тобто технології бюджетування.
У сучасних умовах господарювання підприємства України змушені шукати більш ефективні методи контролю за результатами фінансово-господарської діяльності, використовуючи весь арсенал інструментів фінансового менеджменту, одним із яких є бюджетування як складова частина системи оперативного фінансового планування.
Необхідно відзначити, що бюджетне планування, що представляє собою процес підготовки окремих бюджетів у структурних або функціональних підрозділах підприємства, розроблених на основі затверджених вищим керівництвом програм, фахівцями трактується більш широко, ніж просто процес складання кошторису. Бюджетування розглядається як цілісна система вибору тактичних цілей планування на рівні підприємства в рамках прийнятої стратегії, розроблення планів (кошторисів витрат і доходів) майбутніх операцій і контролю виконання цих планів, тобто по суті як система внутрішнього фінансового управління.
Основне завдання бюджетування на підприємстві полягає в підвищенні ефективності його діяльності на основі цільової орієнтації і координації всіх управлінських дій, зумовлених рухом господарських засобів та їхніх джерел, виявленні ризиків та зниженні їхнього рівня, а також підвищенні гнучкості у функціонуванні економічного суб’єкта. Формування бюджету підприємства є основним інструментом оперативного фінансового планування, що визначає джерела й напрямки використання коштів. При цьому бюджет (фінансовий план дій [8]), будучи методом регулювання економіки підприємства, дозволяє не тільки управляти фінансами, але й упорядкувати відносини як усередині господарюючого суб’єкта, так і із зовнішнім середовищем.
Впровадження системи бюджетування діяльності на підприємствах пов’язане з проблемами відсутності типової технології впровадження системи бюджетування, уніфікації методології оперативного фінансового планування, обліку й аналізу економічних показників; відсутності однакового бачення структур бюджетів у менеджерів різних рівнів; наявності специфічних особливостей при формуванні бюджету підприємства залежно від його масштабів і напрямку діяльності.
У цьому зв’язку проблема вдосконалення технології бюджетування на підприємстві, що дозволяє планувати й контролювати економічні результати діяльності підприємств є досить актуальною.
Мета й завдання дослідження. Метою роботи є дослідження теоретичних основ бюджетування, технології його впровадження на підприємстві та розробка власних пропозицій щодо удосконалення процесу бюджетування. Для досягнення поставленої мети в дипломній роботі вирішуються наступні завдання:
– виявлення місця й ролі бюджетування в системі управління підприємством;
– дослідження основних проблем бюджетування та шляхів їх вирішення;
– визначення цілей бюджетування на підприємстві та структури бюджетів, що відповідають поставленим цілям;
– дослідження процесу формування робочої команди процесу впровадження системи бюджетування;
– дослідження організаційної та формування фінансової структури суб’єкта господарювання;
– аналіз процесу впровадження автоматизованої інформаційно-аналітичної системи бюджетування на підприємстві;
– розробка і внесення власних пропозицій щодо покращення бюджетного процесу.
Об’єкт дослідження. Процес оперативного фінансового планування на підприємстві транспортної галузі України, що функціонує в умовах жорсткої конкурентної боротьби.
Предмет дослідження – система бюджетування фінансово-господарської діяльності економічного суб’єкта.
В ході роботи були використані теоретичні матеріли вітчизняних авторів: Білик М.Д., Терещенко О.О. та ін., а також зарубіжних: В.Е. Хруцького,
В.В. Гамаюнова, А. Дайте та ін. Опрацьовані статті профільних журналів ”Финансовий директор” (РФ) та ”Бухгалтер і комп’ютер” (Україна), а також тематичні матеріали відомих компаній-інтеграторів автоматизованих систем підтримки прийняття управлінських рішень ”Інталєв” та ”КОРУС Консалтнг” (РФ), розміщені в мережі Інтернет.
Дипломна робота проілюстрована конкретними даними на прикладі проекту впровадження системи бюджетування на підприємстві ЗАТ ”Л.Т.І. – Груп”, яке займається наданням транспортних послуг на залізниці через розгалужену філіальну структуру, а саме здає в оренду власний рухомий склад для вантажних перевезень та надає експедиторські послуги як вітчизняним компаніям, так і нерезидентам. Спільно з фахівцями цієї компанії автором у 2005 році було успішно розроблено і впроваджено систему бюджетування та програмний продукт для її автоматизації. На даний момент дана система працює ще в кількох транспортних підприємствах України.
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

1. Андрейчук А. Основные ошибки, которые допускаются в процессе постановки системы бюджетирования, и как их избежать // Финансист. – 2007. – №7. – С. 18-22.
2. Аранчій В.І., Чумак В.Д., Смолянська О.Ю., Черненко Л.В. Фінансова діяльність підприємств: Навчальний посібник. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 240 с.
3. Ахмед Т.В. Переваги та умови ефективного застосування середньострокового бюджетного планування // Формування ринкових відносин в Україні: Зб. наук. праць. – 2006. – №7-8. – С.41-47.
4. Бень Т.Г., Довбня С.Б. Бюджетування як інструмент удосконалення системи фінансового менеджменту підприємств // Фінанси України. – 2001. – № 7. – С. 56–60.
5. Білик М.Д. Бюджетування у системі фінансового планування // Фінанси України. – 2003. – №3. – С. 97-109.
6. Білик М.Д. Удосконалення бюджетування в комерційних банках // Ринок цінних паперів України. – 2005. – №1-2. – С. 23-32.
7. Бюджетування: практика застосування на українських підприємствах // Матеріали професійної конференції. ТОВ “Фінансовий Аналітик-Сервіс”, м. Київ, 12 грудня 2001 р. – 79 с.
8. Валиев М.П. Оценка эффективности сотрудничества с поставщиками в процессе бюджетирования // Финансовый менеджмент. – 2007. – № 1. – С. 66-70.
9. Вінниченко М.М. Визначення цільової функції бюджетування // Фінанси України. – 2005. – №6. – С. 119-124.
10. Вінниченко М.М. Оцінка ризику у бюджетуванні // Фінанси України. – 2003. № 7. С. 90 96.
11. Виниченко М.Н. Роль бюджетирования в повышении инвестиционной привлекательности предприятия // Материалы международной научной конференции «Полет 2002». – К.: НАУ. – 2002. – С. 248.
12. Гавриков М. Постановка бюджетирования в коммерческой организации // Управленческий учет и финансы. ¬ 2005. ¬ № 4. ¬ С. 71-78. ¬ Часть 1.
13. Дыбаль С.В. Финансовый анализ: теория и практика: Учебное пособие. – СПб.: Издательский дом «бизнес-пресса», 2004. – 304 с.
14. Дюкарєва Х. Принципи бюджетування в системі управлінського обліку //Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. – 2007. – № 2. – С. 90-98.
15. Економіка та підприємництво: Зб. наук. пр. молодих учених та аспірантів. Відп. ред. С.І.Дем’яненко, 2006. Вип. 16.1 – 280 с.
16. Жовновач Р.І. Планування діяльності підприємства // Фінанси України. – 2004. – №1. – С. 21–27.
17. Зайцева І.П. Організація інформаційного забезпечення бюджетування у комерційному банку // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. – №1. – С. 93-96.
18. Зятковський І.В. Бюджетування як основа впровадження контролінгу на підприємстві // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – №4 (22). – С. 48-51.
19. Исаев Д. Функции бюджетирования и их реализация в информационных системах // Финансовая газета. – 2002. – №31 (555). – С. 14–15.
20. Киров С. Как подойти к формированию финансовой структуры компании // Финансист. – 2008. – №5 (14). – С. 68-74.
21. Колесников С. Бюджетирование – теория, реальность и реализация // Корпоративные системы. – 2002. – №4. – C. 38–42.
22. Косарев О.Й., Волик В.М. Методологія бюджетування діяльності підприємств: Навч. посібник. – К.: НАУ, 2004. – 96 с.
23. Костина Н.И., Алексеев А.А. Финансовое прогнозирование в экономических системах: Учеб. пособие для вузов. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2002. – 285 с.
24. Котова С.О. Бюджетування як один з інструментів підвищення якості управління сільськогосподарським підприємством // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – №11(65). – С.152-158.
25. Коцюмбас Л. Какую пользу компании может принести одновременное использование инструментов бюджетирования, которые обычно противопоставляют // Финансист. – 2007. – №7. – С. 24-27.
26. Кузьменко Л.В., Кузьмін В.В., Шаповалова В.М. Фінансовий менеджмент: Навчальний посібник. – Херсон: Олді-плюс, 2003. – 256 с.
27. Кузьмін О.Є., Мельник О.Г. Бюджетне планування в організації // Вісник Академії економічних наук України. – 2004. – №1(5). – С.53-59.
28. Ларионова А.А. Бюджетирование на предприятиях индустрии туризма //Финансовый менеджмент. – 2007. – № 3. – С. 38-47.
29. Ліснича О.В. Роль і місце бюджетування при складанні фінансового плану // Економіка і підприємництво. – 2006. – №2. – С.162-167.
30. Лихачова О.Н. Финансовое планирование на предприятии: Учеб. пособие. – М.: ООО «ТКВелби», 2003. – 264 с.
31. Лихачева О.Н., Щуров С.А. Долгосрочная и краткосрочная финансовая политика предприятия: Учеб. пособие / Под. ред. И.Л.Лукасевича. – М.: Вузовский учебник, 2007. – 288 с.
32. Максимова О. Бюджетирование без конфликтов // Компаньон. – 2004. – №32. – C. 40–43.
33. Мамедов А.О. Бюджетирование капитала транснациональных корпораций //Финансы зарубежных стран. – 2007. – № 5. – С. 71-73.
34. Мамрак О. Бюджетирование как прогрессивный способ повышения эффективности работы предприятия // Економіка. Фінанси. Право. – 2003. – №8. – C. 17–18.
35. Мамчур Р.М. Впровадження сучасної системи бюджетування у вітчизняних підприємствах // Економіка АПК. – 2006. – №4. – С.81-87.
36. Мельник О.Г. Методи бюджетного планування // Фінанси України. – 2003. – №12 (97). – С. 37–46.
37. М’ягков Є., Кийко С., Баликін В. Бюджетування на промисловому підприємстві // Бухгалтерський облік і аудит. – 2005. – №3. – С.23-31.
38. Надточій С.І. Практичні рекомендації щодо імплементації та контролінгу результатів прогнозування та бюджетування грошових потоків підприємства //Формування ринкових відносин в Україні: Зб. наук. праць. – 2006. – № 12. – С. 90-94.
39. Николаева О.Е., Шишкова Т.В. Управленческий учет. Изд. 4-е, дополн. – М.: Едиториал УРСС, 2003. – 320 с.
40. Никулина И.Е. Формирование системы бюджетирования в вузе //Финансовый менеджмент. 2007. – № 3. – С. 48-58.
41. Овдій Ю. Організаційне забезпечення процесу бюджетування в банку // Вісник Національного банку України. – 2005. – №11. – С.57-59.
42. Онищенко С.В. Дослідження факторів обмежуючих застосування бюджетування в Україні, напрямки їх подолання // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. Випуск 35. Частина I (у двох частинах). Матеріали конференції “Міжнародний бізнес: адаптація до зовнішнього середовища”. – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин, 2002. – С. 157–158.
43. Онищенко С.В. Упровадження бюджетування на вітчизняних підприємствах // Фінанси України. – 2003. – №4. – С.45-50.
44. Онищенко С.В. Фінансове планування та бюджетування в контексті трансформації фінансового управління підприємством // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 176. – Дн: ДНУ, 2003. – С. 98–109.
45. Партин Г.О. Бюджетування у системі управління витратами підприємства // Фінанси України. – 2003. – №5. – С. 50–53.
46. Пойда Ю.М. Бюджетування та його роль у системі обліку і контролю // Економіка АПК. – 2006. – №9. – С.92-97.
47. Результаты эксклюзивного исследования журнала ФИНАНСИСТ о практике применения автоматизированных систем бюджетирования в украинских компаниях // Финансист. – 2007. – №9. – С. 8-18.
48. Савчук С. До питання про сутність бюджетного планування // Світ фінансів. – 2006. – Вип. 3. – С. 181-185.
49. Сваталова Ю.С. Построение системы бюджетирования в холдингах // Финансы. – 2006. - № 8. – С. 59-63.
50. Семенов Г.А., Бондар А.В. Удосконалення управління підприємством за допомогою бюджетів // Фондовий ринок. – 2006. – №12. – С.26-32.
51. Сисоєв О. Проблеми бюджетування банківського процесу // Вісник Національного банку України. – 2003. – №1. – С.52-53.
52. Смачило В.В. Особливості бюджетування на основі виділення центрів обліку та відповідальності // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – №4 (34). – С.148-154.
53. Старинский Б. Бюджетное управление из модного инструмента превратилось в массовую технологию управления // Финансист. – 2007. – №7. – С. 28-29.
54. Стецюк П.А. Теоретичні основи бюджетного планування сільськогосподарських підприємств // Економіка АПК. – 2007. – № 5.– С. 109-114.
55. Суторміна В.М. Фінанси зарубіжних корпорацій: Підручник. – К.: КНЕУ, 2004. – 566 с.
56. Тарасюк М.В. Особливості організації та методичного забезпечення бюджетування в торговельних об’єднаннях // Формування ринкових відносин в Україні. – 2005. – №7-8. – С.38-43.
57. Тарасюк М.В. Система цілей бюджетування торговельних підприємств та їхніх об’єднань // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – №7 (37). – С.131-137.
58. Тереханов А.К. Бюджетирование на предприятии: управление отклонениями // Корпоративные системы. – 2005. – № 1. – С. 17-22.
59. Терещенко О.О. Антикризове фінансове управління на підприємстві: Монографія. – К.: КНЕУ, 2004. – 268 с.
60. Терещенко О.О. Управління фінансовою санацією підприємств: Підручник. – К.: КНЕУ, 2006. – 552 с.
61. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2003. – 554 с.
62. Технології бюджетування для торгівельних компаній та холдингів // Матеріали інтенсивного семінару-практикума. Міжнародний Інститут Бізнесу, м. Київ, 19-21 грудня 2002 р. – 227 с.
63. Тимошенко Т. Опыт составления бюджетного регламента как главного документа при помтроении системы бюджетировния // Финансист. – 2007. – №7. – С. 8-16.
64. Управління підприємствами: сучасні тенденції розвитку: Монографія / Н.П.Гончарова, О.С.Федонін, Г.О.Швиданенко та ін. / За заг. ред. проф. О.С.Федоніна. – К.: КНЕУ, 2006. – 288 с.
65. Фінанси підприємств: Підручник / А.М.Поддєрьогін, М.Д.Білик, Л.Д.Буряк та ін.; Кер. кол. авт. і наук. ред. проф. А.М.Поддєрьогін. – 5-те вид., перероб. та допов. – К.: КНЕУ, 2004. – 546 с.
66. Фінансовий менеджмент: Підручник / Кер.кол. авт. і наук. ред. проф. А.М.Поддєрьогін. – К.: КНЕУ, 2005. – 536 с.
67. Царев В.В. Внутрифирменное планирование. – СПб.: Питер, 2002. – 496 с.
68. Черненко М. Бюджетирование. Учимся на ошибках // Інвестиції: практика та досвід. – 2003. – №21. – С. 23-26.
69. Чернов В.А. Управленческий учет и анализ коммерческой деятельности / Под ред. М.И.Баканова. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 320 с.
70. Чурин А. В. Как заставить систему бюджетирования работать/ А. В. Чурин //Финансовый менеджмент. – 2007. – № 2. – С. 29-47.
71. Шава О. Бюджетное планирование как способ управления предприятием //Справочник экономиста. – 2007. – № 3. – С. 74-77.
72. Шашенкова Е. Новая бюджетная модель холдинга // Директор информационной службы. – 2007. – № 6. – С. 68-70.
73. Шевченко Е. Секреты успешного внедрения системы бюджетирования // Справочник экономиста. – 2007. – № 7. – С. 72-74.
74. Шумило Ю.О. Бюджетування як важливий елемент операційного планування // Актуальні проблеми економіки. –2007. – № 7. – С. 105-111.
75. Щиборщ К.В. Бюджетирование деятельности промышленных предприятий России. – М.: Издательство «Дело и Сервис», 2001. – 544 с.
76. Єськов О.Л. Бюджетування як інструмент управління великим промисловим підприємством //Вісн. екон. науки України. – 2007. – № 1.– С. 39-42.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.