У нас уже 121528 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось

Книга жалоб
и предложений


 


Название Львівський національний університет імені Івана Франка
Количество страниц 96
ВУЗ Національний університет ім. І. Франка
Год сдачи 2010
Содержание Вступ

Розділ 1. Проблема жінки в релігіях авраамістичної традиції: методологічні засади та сучасний стан дослідження
Розділ 2. Сутність та призначення жінки у віроповчальних системах релігій авраамістичної традиції
2.1. Походження статі у віроповчальних системах релігій авраамістичної традиції як основа розуміння сутності жінки
2.2. Ставлення до шлюбу та безшлюбності як умови реалізації призначення жінки
2.3. Форми та види сім’ї у богословських концепціях релігій авраамістичної традиції
Розділ 3. Розуміння авраамістичними релігіями поліфункціональності жінки як реалізації сенсу її існування
3.1.Природно-біологічні функції жінки
3.2.Суспільні функції жінки
3.3.Духовно-психологічні функції жінки
Розділ 4. Переосмислення проблем жінки в умовах глобалізації
4.1. Проблеми жінки на сучасному етапі
4.2 Розлучення в житті жінки
4.3. Вимоги релігій авраамістичної традиції до жінки
Висновки
Список використаних джерел
Список литературы При наявності величезної кількості різної літератури, робіт, що узагальнюють проблему жінки в релігіях авраамістичної традиції недостатньо. Відсутні дослідження, в яких неупереджено, об'єктивно з позаконфесійних позицій узагальнено досвід і показано тенденції у ставленні до жінки авраамістичних релігій.
З появою жінки виникає сім'я. Бог сам обрав першу шлюбну пару, привівши Єву до Адама. Сім'я, як природний стан відносин між чоловіком та жінкою, є особливим інститутом, що виник ще до гріхопадіння і зберігається після нього, набуваючи нових рис. Першими словами Бога, зверненими до людей, було благословення "плодитись й розмножуватись".
Становлення чоловічої і жіночої статі в процесі творення людини не закінчилось, остаточне розділення (чи виділення) жіночого й чоловічого начала відбулось після гріхопадіння. Вина за гріхопадіння в релігіях авраамістичної традиції лежить на жінці. В авраамістичних релігіях в тлумаченні проблеми статі відображене пануюче становище чоловіка.
В результаті гріхопадіння неоднаковість доповнюється нерівністю, жінка покарана фізіологічно (вагітність, болі при місячних і пологах), психологічно (сильне пожадання до чоловічої статі) і соціально (панування чоловіка), що знайшло своє відображення у функціях жінки в сім'ї. Чоловік покараний, працею, основне його місце поза сім'єю. Після гріхопадіння з помічниці чоловіка в пануванні над світом жінка перетворюється сама в підвладну істоту. За нею відтепер остаточно залишається місце роботи - сім'я. Сім'я - це місце, де себе може реалізувати жінка. Однак, ставлення до сім'ї та шлюбу в релігіях авраамістичної традиції неоднакове, історично змінювалось, що пояснюється умовами виникнення та функціонування релігій.
В іудаїзмі та ісламі закон вимагає обов'язково одруження від чоловіків та жінок. Одруження підноситься до служіння Богу, інакше - це неповноцінна людина. Релігії надають шлюбу виключно важливого значення в наш час, вважаючи, що шлюб установлений Богом і ним освячений. Шлюб визнається найвищою цінністю міжстатевих відносин, що гарантує жінці певне майбутнє та її та дітей.
Мета шлюбу - взаємна допомога, народження дітей, особисте добро та щастя подружжя. Хоч дітонародження у іудеїв та мусульман найважливіша мета створення сім'ї, а у християн це дещо другорядна мета, але святість життя і гуманне ставлення до дітей є в усіх авраамістичних релігіях.
Фундамент шлюбу у християн - єдність любові, нерозривність та святість. Сім'я для слави Бога, а не тільки для власного благополуччя. Шлюб двох християн є образом союзу Христа та Церкви, у іудеїв - завіту Бога й обраного народу.
Сім'я ніколи не була обов'язком католика та православного християнина. Їм більше ніж іудаїзму, ісламу, протестантизму властиві такі риси ставлення до шлюбу як проповідь аскетизму, безшлюбності, бездітності, гріховності тілесного, заборона розлучення, повторного шлюбу. Ставлення до шлюбу, безшлюбності, аскетизму позитивне лише у християн. Найбільш аскетичною з релігій авраамістичних є християнство.
Полігінії дотримувались в давнину багато народів, однак в наш час її допускає лише іслам. Іслам законодавчо закріплює багатоженство, переважне право чоловіка на дітей.
Важлива проблема з якою стикаються сучасні релігії в питанні сім'ї - це міжрелігійні шлюби. Ставлення до одруження з іновірцями в релігіях авраамістичної традиції різне: негативно ставиться іудаїзм та християнство. Саме в цьому вони бачать основну загрозу релігії. Міжрелігійні шлюби розмивають націю - неможливо дотримуватись закону, адже більшість обрядів здійснюється в сім'ї. Сім'я готує іудея з дитинства, і в змішаній родини це не можливо.
Для мусульманки теж існує заборона виходити заміж за іновірця, у той час як мусульманину дозволяється одружуватися з жінкою будь-якого віросповідання, за винятком язичниць.
В цілому, релігії підтримують ті форми сім'ї, де в тій чи іншій мірі реалізується сутність та призначення жінки. Форми сім'ї змінювались в історії, як і ставлення до них. Але всі вони забороняють ті форми шлюбу, що не сприяють реалізації жінкою свого призначення - продовжувати рід людський, тобто виконувати заповідь плодитись й розмножуватись та заважають збереженню віри.
Розглянувши проблеми жінки в сімейному та суспільному житті, можна зробити висновок, що це комплекс різносторонніх проблем, що виникають в житті жінки і потребують переосмислення в кожну епоху. Попри те, що загальні принципи і підходи до вирішення проблем є у священних писаннях іудеїв, християн, мусульман, кожна епоха ставить свої запитання і потребує на них відповіді. До таких проблем можна віднести емансипацію жінки в XX столітті, зайнятість в суспільному виробництві, політичне та економічне рівноправ'я тощо.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
250

Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и УкраиныСсылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:


© 2006-2016. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.