У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Фактори ризику і запобігання аутоагресії в учнів початкової школи
Количество страниц 72
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19642.doc 
Содержание Зміст
Вступ
1. Поширеність різних форм аутоагресивної поведінки 5
1.1 Паління 5
1.2 Вживання алкоголю та фактори ризику алкоголізації учнів початкової школи 10
1.3 Токсикоманія в молодшому шкільному віці 33
2. Аналіз факторів ризику, що формують аутоагресивну поведінку 43
2.1 Психологічні особливості як фактор ризику 43
2.2 Соціальні умови, що формують аутоагресивну поведінку 48
2.3 Засоби масової інформації, вплив ЗМІ 50
3. Форми і методи роботи з учнями початкової школи 53
3.1 Організація експериментального дослідження 53
3.2 Ставлення учнів початкових класів до куріння і вживання алкоголю 55
3.3 Ефективність системи уроків по запобіганню аутоагресивної поведінки 58
Висновок 65
Список використаної літератури 67
Додаток 70


Вступ
Важко собі уявити ті благотворні зміни, які сталися б у всьому житті людському, аби люди перестали одурманювати і отруювати себе горілкою, вином, тютюном та опіумом.
Л. М. Толстой.
Мета цієї роботи заснована на проблемі паління, токсикоманії, наркоманії, вживання алкоголю, яка стала дуже актуальна в наші дні. Зараз вживання таких шкідливих речовин в світі характеризується величезними цифрами.
Від цього страждає все суспільство, але насамперед під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров'я майбутніх матерів. Адже алкоголь особливо активно впливає на організм, що не сформувався, поступово руйнуючи його.
Шкідливість алкоголю очевидна. Доведено, що при попаданні алкоголю всередину організму, він розноситься по крові до всіх органів і несприятливо діє на них аж до руйнування.
При систематичному вживанні алкоголю розвивається небезпечна хвороба – алкоголізм. Алкоголізм небезпечний для здоров'я людини, але він виліковний, як і багато інших хвороб.
Але головна проблема полягає в тому, що велика частина алкогольної продукції, що випускається недержавними підприємствами, містить велику кількість отруйних речовин. Недоброякісна продукція нерідко приводить до отруєнь і навіть смертей.
Завдання: у наш час головне не допустити розширення і збільшення і так великих цифр аутоагресії в країні.
Все це наносить велику втрату суспільству, його культурним цінностям.
Про шкоду паління сказане немало. Проте занепокоєння учених і лікарів, викликане поширенням цієї згубної звички, зростає, оскільки поки що значне число людей не вважає паління шкідливим для здоров'я.
Паління - не нешкідливе заняття, яке можна кинути без зусиль. Це справжня наркоманія і тим більше небезпечна, що багато хто не приймає її серйозно.
Нікотин - одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Птахи (горобці, голуби) гинуть, якщо до їх дзьоба всього лише піднести скляну паличку, змочену нікотином. Кролик гине від 1/4 краплі нікотину, собака - від 1/2 краплі. Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 міліграма або 2-3 краплі.
Паління підлітків, насамперед, позначається на нервовій та серцево-судинній системах. У 12-15 років вони вже скаржаться на задишку при фізичному навантаженні. В результаті багатолітніх спостережень французький доктор Декалзне ще 100 років тому прийшов до переконання, що навіть незначне паління викликає у дітей недокрів'я, розлад травлення.

1. Поширеність різних форм аутоагресивної поведінки.
1.1 Паління
На тлі загального звиродніння вже якось і не сприймається, що тютюнопаління — причина численних захворювань, передчасної смертності. Паління тютюну порівнюється з наркоманією через виникнення стану залежності від цього пороку.
В даний час у всьому світі налічується 1 млрд. 100 млн. курців, що складає приблизно одну третину всього дорослого населення планети (старше 15 років). І хоча за останні десятиліття в економічно розвинених країнах сталося значне зниження числа курців, поширеність паління, як і раніше, висока і складає 20 - 75 % серед чоловіків і 5 - 40 % серед жінок. За даними ВОЗ, в світі щорічно з вини тютюну вмирає 5 млн. чоловік. Величезне навантаження лягає на родинні бюджети, тяжкий тягар — на охорону здоров'я та освіту. Лише у США втрати, пов'язані з палінням, перевищують 65 млрд. дол. в рік!
У Росії щорік з причин, викликаних палінням, вмирає до 300 тис. чоловік. На сьогоднішній день не менше 65 % чоловіків і 30 % жінок — курці. Середня тривалість життя чоловіків в Росії — всього 59,4 року, та аби вони відмовилися від шкідливої звички, то жили б до 63 років. Росія вийшла на перше місце в світі по палінню серед підлітків. Вже до 11-го класу школи в нікотинову залежність потрапляють більше половини хлопчиків і чверті дівчаток.
Сучасна Росія стала тютюновою державою і займає третє місце в світі після Китаю і США по випуску і вжитку тютюну. І тютюновий ринок продовжує зростати. Якщо в 1996 році в країні виробляли 141 млрд. сигарет, то в 2004 році випущено в продаж 380 млрд. штук. Ось де ми змогли подвоїти і потроїти ВВП!
Більшості курців зрозуміло, що нікотин, чадний газ, феноли, смоли і інші канцерогени, важкі метали, радіоактивні ізотопи (полоній) і тисячі інших компонентів отруйно впливають на організм. Всі знають, що паління скорочує життя, і люди, що викурюють більше 20 сигарет в день, мають тривалість життя на вісім років нижче середньої.
Тютюн є одним з головних причинних факторів раку. Злісні курці захворюють на рак легенів в 30 разів, а рак стравоходу — у 11 разів частіше, ніж інші смертні. Що вже говорити про руйнування зубів, негативну дію нікотину на шкіру! Ще більше проблем виникає у жінок, що палять. Тут і рак молочної залози, і уповільнення зростання плоду в період вагітності, і підвищення ризику викидня. Наслідки тютюнової епідемії найближчими роками украй негативно позначаться на здоров'ї населення Росії.
Поширеність куріння у всьому світі пояснюється не лише інтересами транснаціональних тютюнових компаній, але і існуванням певних соціальних норм в суспільстві, нарешті, звичайним звиканням організму.
У Росії епідемії куріння сприяли ще два чинники: складна економічна ситуація 90-х років і психологічна нестійкість, викликана розвалом СРСР і падінням залізної завіси. Вважається, що куріння допомагає розслабитися, впоратися із стресом, причина якого полягає в краху надій, відволікає від фінансових негараздів, проблем з пошуком роботи. Тютюн сприймають як антидепресант.
Згідно останнім дослідженням біологів, до нікотинової залежності схильний мозок тих людей, які знаходяться в стані злості, агресії і занепокоєння. Мозок агресорів активно реагує на нікотин і вимагає збільшення дози. Це зайвий раз доводить, що нікотинова залежність схожа з наркотичною, і її невірно розцінювати як особисту справу кожної людини.
Діти сильніше дорослих схильні до стресів, більш уразливі. Вони вбирають негатив на несвідомому рівні, а потім мучаться від підкіркових кошмарів, діють аномально. Через дії стресогенних чинників мутує їх поведінка.
А якщо це помножити на спільне неблагополуччя суспільства, тиск ЗМІ, відбувається психічний зрив. Ймовірно, звідси — епідемія жорстокості, що захлеснула країну, різке збільшення алко- і наркозалежних людей.
Курці віддають перевагу софістиці перед правдою, начебто: «Хто не палить і не п'є, той здоровеньким помре», вони переводять розмову в іншу площину, ледве мова заходить про шкоду паління, наприклад, беруться міркувати про те, що набагато більше смертоносних речовин міститься в промислових відходах, вихлопних газах автомобілів.
Аби людина сама не отруювала повітря тютюновим димом, вона не стала би так покірно миритися і з іншими отруйними викидами.
Та й наповнення російського ринку «солодкими» на слух назвами марок тютюну, велика кількість барвисто оформлених пачок на прилавках та їх доступна ціна сприяють поширенню паління. Практично ні у кого з курців не виникає проблем з покупкою сигарет: у всіх магазинах і рундуках вони виставлені «обличчям» до покупця. Не дивлячись на існування офіційної заборони на продаж тютюнових виробів підліткам, її практично ніде не дотримуються.
Список литературы Список літератури:
1. Антонян Ю. М. Насилие. Человек. Общество. — М., 2001.
2. Асмолов А. Г. Психология личности. — М., 1999.
3. Божович Л. Н. Проблемы формирования личности. — М., 2000
4. Бэрон Р., Ричардсон Д. Агрессия. — СПб., 2002.
5. Выготский Л. С. Вопросы детской психологии. — СПб., 2002.
6. Выготский Л. С. Лекции по психологии. — СПб., 2001.
7. Леонтьев А. Н. Избранные психологические произведения. В 2 т. — М., 1999
8. Петровская Л. А. Компетентность в общении: Социально-психологический тренинг. — М., 2000.
9. Романенко В. А., Панарина Г. П. Подростковые конфликты в условиях пенитенциарных учреждений: Проблемы и способы урегулирования. — Калуга, 2000.
10. Доклад международного комитета по контролю над наркотиками. - ООН. - 2000
11. Драган Г.Н. Наркомания среди несовершеннолетних. //Вопросы наркологии. - 2001. - № 2. - С.77-83.
12. Егоров В.Ф., Кошкина Е.А., Корчагина Г.А., Шамота А.З. Наркологическая ситуация в России. // Русский медицинский журнал. - М. - 2002. - С.109-114.
13. Запорожченко В.Г. О динамике употребления наркотиков учащимися ПТУ. // Медицина труда и проблемы экологии на ж/д транспорте. - 2001. - № 9. - С.121-126.
14. Иванец Н.Н., Анохина И.П., Стрелец Н.В. Современное состояние проблемы наркоманий в России. // Вопросы наркологии. - 2003. - № 3. - С.3-13.
15. Казаков Л.Х. Характеристика информированности учащихся о наркотических и токсических веществах. // Вопросы наркологии. - 1999. - № 3. - С.25-28.
16. Кошкина Е.А., Корчагина Г.А. Показатели потребления психоактивных веществ подростками в г. Санкт-Петербурге в 2000-94 гг. // Вопросы наркологии. - 2003. - № 2. - С.60-64.
17. Лаговский А.Ю. Медико-социальная характеристика осужденных женщин больных наркоманией: Автореферат дисс. к.м.н. - МВД РФ /Научно-практический центр психофизиологии и психологии труда. - М. - 2001. -32 с.
18. Левин Б.М., Левин М.Б. Наркомания и наркоманы. - М. - 2001.
19. Пятницкая И.Н. Наркомании. - М. - Медицина. - 2002 с. 119
20. Силласте Г. Социологическое исследование на тему "Социальные последствия возможной легализации наркотиков в России". // Информационный сборник "Безопасность". М. - 2000. - № 2. - 30 с.
21. Скворцова Е.С. Распространенность курения, алкоголизации и наркотизации среди городских подростков-школьников в различных регионах Российской Федерации. //Сб. Проблемы медико-социальной реабилитации больных в психиатрии и наркологии. - М. - 2002. - С.98-101.
22. Скворцова Е.С., Кутина Л.С., Ушакова И.И. Сравнительная характеристика потребления психоактивных веществ и курения среди школьников и учащихся ПТУ г. Москвы. // Вопросы наркологии. - 2003. - № 4. - С.63-67.
23. Скворцова Е.С., Кутина Л.С. Современные тенденции распространенности вредных привычек среди подростков г. Санкт-Петербурга. // Вопросы наркологии. - 2003. - № 3. - С.48-53.
24. Ураков И.Г., Мирошниченко Л.Д. Современные тенденции в распространенности наркоманий в мире. // Медицина и здравоохранение. Серия "Формирование здорового образа жизни" . - Вып.1. - М. - 1999. - С. -
25. Хартнолл Ричард. Курс по информационным системам с прикладной эпидемиологии наркоманий. - Страсбург. - Группа Помпиду. - 1999. - 90 с.
26. Эпидемиологические исследования в наркологии. // Лекции по клинической наркологии (под ред. Иванца Н.Н.). - М. Российский благотворительный фонд "Нет алкоголизму и наркотикам". - 2002 г. - С.16-40.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
2160
Скачать бесплатно 19642.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.