У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Інститут парламентського розслідування
Количество страниц 61
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19677.doc 
Содержание Зміст
Вступ
Розділ 1. Історія виникнення інституту парламентського розслідування в Англії, Франції і США
1.1. Поняття, суть і необхідність інституту парламентського розслідування
1.2. Причини і історія правового регулювання інституту парламентського розслідування за кордоном
Розділ 2. Структурні елементи парламентського розслідування
2.1. Інститут парламентського розслідування як системна освіта
2.2. Аналіз основних моделей парламентського розслідування
Розділ 3. Проблеми і перспективи розвитку інституту парламентського розслідування
3.1. Сучасна роль інституту парламентського розслідування
3.2. Сучасний предмет парламентських розслідувань
Висновок
Список літератури

Вступ
Актуальність даної дипломної роботи. Останнім часом в юридичній науці приділяється вся більша увага розвитку направлення досліджень, яке отримало назву «парламентське право». І хоча спори про статус цього направлення в системі правознавства про круг проблем (очевидно, такі спори на перших етапах неминучі), що відносяться до його ведення, продовжуються, загальновизнано, що парламентська теорія і практика істотно важливі для подальшого розвитку юридичної науки.
Як показує історія, демократичний парламентський шлях розвитку з розділенням властей, забезпеченням прав людини характеризується державною стабільністю, спадкоємністю і одночасно прогресом. В той же час в державах, де не прийняті вказані атрибути демократії, зміна влади, як правило, супроводжується революціями потрясіннями і іншими станами нестабільності. Не є виключенням в цьому плані і історія російської державності. Оскільки одна з важливих функцій парламенту — забезпечення представництва народу в публічній владі, парламентаризм як явище суспільне сприяє зниженню соціальної напруженості, а саму владу робить легітимною. В той же час, будучи певною системою організації державної влади, для якої характерне розділення властей, верховенство закону, парламентаризм служить свого роду інструментом народовладдя.
Поза сумнівом, що чинником, що стимулює активізацію цього направлення, стали становлення парламентаризму і розвиток інститутів парламентської демократії в нових незалежних державах, у тому числі в Росії. Даючи оцінку в історичній ретроспективі, можна стверджувати, що парламент в Росії відбувся як важливий політико-правовий інститут і став чинником стабілізації суспільства. Парламентаризм увійшов до політичної культури Росії, перетворився на один з елементів російської політичної реальності. Розуміння парламентаризму як цінності і визнання цієї цінності широкими масами надзвичайно важливе.
Інтенсивна парламентська практика, по-перше, дозволила звернутися до вивчення таких явищ державно-правовій дійсності, які раніше не охоплювалися проблематикою правознавства, по-друге, допомогла поглянути під особливою точкою зору на ряд традиційних проблем конституційного права, по-третє, зажадала методологічних і навчально-методичних розробок в області парламентознавства. У оновленому вигляді з'явилося з'єднання емпіричного рівня парламентських досліджень з конституційною теорією середнього і вищого рівня. Парламент – загальнонаціональна показна установа демократичного суспільства. Згідно теорії розділення властей парламент як носій верховної законодавчої влади займає привілейоване положення в системі вищих органів державної влади. По демократичних конституціях парламент є верховним законодавчим органом держави, проте насправді його реальні повноваження інші.
У парламентарних країнах парламент схильний до ефективної дії з боку уряду. У президентських республіках парламент більш незалежний, але і тут президенти мають в своєму розпорядженні багатий арсенал засобів дії на нього.
Парламентаризм – особлива система державного керівництва суспільством, що характеризується розподілом праці, законодавчої і виконавчої, при привілейованому положенні парламенту.
Парламент і парламентаризм - поняття взаємозв'язані і взаємообумовлені, але зовсім не рівнозначні. Парламентаризм не може існувати без парламенту, це – вища якість парламенту. Парламент може існувати без істотних елементів парламентаризму, що характерно для авторитарних режимів.
Юридичним вираженням парламентаризму є контроль парламенту за діяльністю уряду, який по-різному здійснюється в парламентарних країнах і президентських республіках.
Ступінь наукової розробленості теми дослідження. Зростання числа наукових публікацій (монографій, книг і статей в спеціалізованих юридичних виданнях) за останнє десятиліття однозначно свідчить про непідробний інтерес дослідників і учених до теми парламентського контролю. Окремого монографічного дослідження парламентського контролю за кордоном зараз немає. Проте, існує великий масив літератури, що так або інакше зачіпає дану проблематику, носить, проте, фрагментарний характер.
Метою дослідження є визначення на основі діючого комплексного системного аналізу особливостей правового механізму парламентського контролю за рубежем.
Досягненню поставленої мети сприяє вирішення наступних основних завдань:
— проведення комплексного аналізу науково-теоретичного матеріалу присвяченого концепції парламентського контролю;
— уточнення і вироблення авторського визначення поняття парламентського контролю;
— дослідження і виявлення структури парламентського контролю в різних країнах;
— вивчення і науковий аналіз досвіду становлення і розвитку інституту парламентського контролю в зарубіжних країнах;
— дослідження можливості ефективного вживання досвіду зарубіжних країн.
Об'єктом дослідження є суспільні стосунки, що виникають в процесі реалізації контрольних повноважень суб'єктів парламентського контролю.
Предмет дослідження складають норми конституційного, адміністративного і фінансового права, що регламентують правовий механізм здійснення парламентського контролю.
Методологічну основу дослідження склали сучасні загальнонаукові і спеціальні методи пізнання, зокрема: аналіз, синтез, системний, соціологічний, історично-юридичний, аксіоматичний, метод порівняльного правознавства, аналізу документів і так далі.
Джерелознавчу основу дослідження склали наукові праці вітчизняних і зарубіжних авторів по конституційному, парламентському, фінансовому і адміністративному праву, теорії і історії держави і права.
Структура роботи: дане дипломне дослідження складається з вступу, трьох розділів, висновку і списку літератури.
Список литературы Список літератури:
1. Ален А. Национализм — федерализм — демократия: Пример Бельгии: Серия публикаций Левенского института Центральной и Восточной Европы, 1994
2. Австрийская Республика. Конституция и законодательные акты. М., 1995.
3. Амелина П.О. Конституционное право зарубежных стран. – М.: ПРИОР, 2002
4. Амелина А.Н. Участие в конференции «Оценка эффективного использования бюджетных средств 2006 г.» // Доклад «Тезисы к проекту федерального бюджета 2006 г.». — 2005. — Октябрь
5. Арабидзе А.К. Парламентский контроль и парламентское расследование в парламентских республиках и монархиях // Международное публичное частное право. — 2007. — № 2
6. Баглай М. В. Конституционное право Российской Федерации. М., 2001.
7. Булаков О.Н. Парламентское право Российской Федерации. М.: Национальный институт бизнеса, Ростов-на-Дону: Изд-во «Феникс
8. Государственное право буржуазных и освободившихся стран / Под ред. Б. А. Стародубского, В. Е. Чиркина. М., 1986.
9. Зрелов А.П., Краснов М.В. О введении института парламентского расследования в РФ//Право и политика. 2003. - №10
10. Кваша Ю.Ф. Парламентское расследование // Юридический мир. 2004. - №12.
11. Коврякова Е.В. Парламентский контроль в зарубежных странах: Дис. ... канд. юрид. наук. М., 2002.
12. Конституции буржуазных государств/ Сост. В. В. Маклаков; Отв. ред. П. К. Пантелеев. М., 1982. С
13. Конституции государств Центральной и Восточной Европы / Отв. ред. Н.В. Варламова. М., 1997.
14. Конституция Итальянской Республики / Пер. с итал. Л.П. Гринберга // Конституции государств Европейского союза / Под общ. ред. Л.А. Окунькова. М.: Издательская группа «ИНФРА-М-НОРМА», 1997
15. Контроль за деятельностью разведывательных органов в некоторых демократических странах // Аналитический обзор Исследовательской службы конгресса США. Вашингтон, 1990.
16. Коукли Дж. Двухпалатность и разделение властей в современных государствах // Полис. 1997. № 3. С
17. Могунова М. А. Скандинавские государства: Центральные органы власти. М., 1975.
18. Олер Р. Парламентский контрОпарина М.В. Конституционное право России и зарубежных стран. – М.: Олма-прес, 2005
19. Парламенты. Сравнительное исследование структуры и деятельности представительных учреждений 55 стран мира: Новое и пересмотренное издание, подготовленное д-ром М. Амеллером: Пер. с англ. / Под ред. З.И. Луковникова; Вступ. ст.: В.В. Евгеньев, Ф.И. Калинычев. М.: Прогресс, 1967
20. Смирнова Е.В.. Конституционно-правовые положения стран СНГ, определяющие финансово-экономические аспекты государственной политики // Налоги. — 2005. — Выпуск первый
21. Стенина В.К. Парламентский контроль и парламентское расследование в президентских и полупрезидентских республиках // Юридический мир. — 2007. — № 4
22. Стенина В.К. Парламентский контроль и парламентское расследование в парламентских республиках и монархиях // Международное публичное частное право. — 2007
23. Стенина В.К. Счетная палата в системе органов финансового контроля Российской Федерации // Налоги. — 2004. — № 36
24. Трещетенкова Н.Ю. О парламентском контроле в Польской Республике // Журнал российского права. 2000. № 10.
25. Трещетенкова Н.Ю. О парламентском контроле в Польской Республике // Журнал российского права. 2000. N 10.
26. Урьяс Ю. П. Парламентское право ФРГ // Очерки парламентского права (зарубежный опыт) / Под ред. Б. Н. Топорнина. М., 1993.
27. Уэйд Е., Филипс Г. Конституционное право. М., 1950.
28. Чичерин Б.Н. Конституционное право РФ. – М.: Смарт, 2005
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
2160
Скачать бесплатно 19677.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.