У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Теоретичні основи та організація бухгалтерського обліку витрат на виробництво. Аналіз і аудит витрат на виробництво
Количество страниц 95
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19878.doc 
Содержание ЗМІСТ


Вступ.....................................................................................................................................5
1. Теоретичні основи бухгалтерського обліку витрат на виробництво.......................8
Сутність і зміст витрат на виробництво як об'єкта бухгалтерського обліку....8
Класифікація (калькуляція) витрат на виробництво.........................................11
Особливості бухгалтерського обліку витрат на виробництво.........................19
Задачі удосконалювання обліку витрат на виробництво і формування облікової політики.................................................................................................26
2. Організація бухгалтерського обліку витрат на виробництво на підприємстві.....31
Організація первинного обліку витрат на виробництво...................................31
Організація аналітичного обліку витрат на виробництво................................37
Організація синтетичного обліку витрат на виробництво...............................41
Відображення практики складання бухгалтерського балансу й іншої
звітності на підприємстві......................................................................................48
Аналіз практики бухгалтерського обліку на підприємстві..............................54
3. Аналіз і аудит витрат на виробництво.......................................................................57
Економічний аналіз результатів господарської діяльності
Ремонтно-механічного заводу.............................................................................57
Аналіз обсягу випуску продукції за місячними результатами роботи підприємства................................................................................................57
Аналіз якості й обсягу реалізованої продукції за місячними результатами роботи підприємства..........................................................62
Аналіз витрат на виробництво в динаміці по роках...............................65
Аналіз витрат на виробництво за результатами роботи підприємства
за місяць.......................................................................................................68
Аудит витрат на виробництво..............................................................................84
Висновок............................................................................................................................88
Перелік посилань.............................................................................................................89
Додатки...............................................................................................................................91




ВСТУП


Облік витрат на виробництво є найважливішою частиною бухгалтерського обліку промислового підприємства особливо в ринкових умовах. Від правильної та раціональної організації обліку витрат на виробництво залежать результати, які отримує підприємство, тобто розмір прибутку (або збитку) та рівень рентабельності, адже випуск продукції, яка буде реалізована, і одержання прибутку є головною метою виробничої діяльності підприємства.
В умовах обмеженості ресурсів і досягнення планової ефективності, виникає потреба постійного зіставлення витрат і отриманих результатів. Ця проблема посилюється під впливом інфляції, коли дані про виробничі витрати необхідно повсякденно звіряти з даними майбутніх витрат, що великою мірою залежить від впливу зовнішнього середовища. Усунути або передбачити вплив багатьох негативних внутрішніх та зовнішніх факторів можна завдяки раціонально організованому обліку витрат на виробництво.
Облік витрат на виробництво організовується з метою розподілу витрат на кожну окрему операцію або кожен окремий продукт, що необхідно для оцінки запасів і визначення фінансового результату. Завдання обліку витрат на виробництво полягає в накопиченні витрат, яке досягається шляхом зведення даних для обчислення собівартості одиниці продукції.
Облік витрат на виробництво органічно зв’язаний з калькулюванням собівартості продукції. Це, власне кажучи, два взаємозалежних етапи єдиного облікового процесу. Від правильної організації, вибору методів обліку витрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції залежать рівень економічного управління підприємством, ступінь впливу результатів діяльності окремих підрозділів на підвищення ефективності виробництва, обґрунтованість планування якісних і кількісних показників та оптимальне ціноутворення.
Одержання найбільшого ефекту з найменшими витратами, економія трудових, матеріальних і фінансових ресурсів залежать від того, як вирішує підприємство питання зниження витрат на виробництво і собівартості продукції, робіт, послуг.
Собівартість продукції є найважливішим якісним показником, який характеризує результати діяльності всього колективу по підвищенню ефективності виробництва. В ній відображені всі аспекти діяльності працівників в області технічної політики, організації виробництва і праці, використання всіх видів ресурсів для випуску продукції, виконання робіт та надання послуг. Це один з найважливіших синтетичних показників, який дає змогу оцінити ефективність використання в процесі виробництва продукції матеріальних і трудових витрат, рентабельність, прибутковість і фінансову стійкість підприємства.
Усілякі недоліки в тій або іншій області призводять до росту витрат на виробництво та собівартості продукції, зниженню прибутку, тобто ефективності виробництва. Виявлення таких недоліків та причин погіршення роботи підприємства для розробки заходів щодо послідуючого усунення цих недоліків – головна мета аналізу витрат на виробництво.
Зниження витрат на виробництво і собівартості продукції – найважливіше джерело зростання прибутку і рентабельності підприємств. Зниження собівартості продукції означає економію упредметненої та живої праці і є найважливішим чинником підвищення ефективності виробництва, росту накопичень.
Рівень собівартості продукції залежить від обсягу продукції, що виготовляється, ступеня механізації виробництва і використання устаткування, росту продуктивності праці, раціонального використання матеріалів, ощадливої витрати коштів, успішної боротьби з втратами і непродуктивними витратами, а також зниження витрат по обслуговуванню і управлінню виробництвом.
Зниженню витрат на виробництво та собівартості промислової продукції сприяє безупинний ріст продуктивності праці й економії робочого часу. Це знаходить конкретне вираження в раціональному використанні основних і оборотних коштів, скороченні відходів сировини і матеріалів, зниженні браку продукції, економії у витратах на утримання апарата управління.
При плануванні й обліку повинна застосовуватися єдина номенклатура витрат на виробництво з однаковим змістом статей витрат, а також єдині принципи групування та розподілу витрат. Добре налагоджений, достовірний облік витрат на виробництво – важлива умова удосконалювання управління виробництвом.
Мета обліку витрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції полягає в:
1. своєчасному, повному і достовірному визначенні усіх фактичних витрат, пов'язаних з виробництвом продукції, по елементах і статтях;
2. численні фактичної собівартості окремих видів і всієї продукції шляхом групування та розподілу витрат виробництва по статтях, виробах і видах продукції;
3. контролі за раціональним використанням матеріальних і трудових ресурсів, грошових та інших коштів у процесі виробництва продукції;
4. боротьбі з безгосподарністю, втратами від браку і простоями;
5. виявленні невикористаних резервів виробництва для зниження витрат на одиницю шляхом найсуворішого дотримання режиму економії.
Метою дипломної роботи є:
1. розробка раціональних, нових підходів в обліку витрат на виробництво;
2. впровадження методик проведення аналізу й аудиту, орієнтованих на підвищення ефективності виробничо-господарської та фінансової діяльності Ремонтно-механічного заводу;
3. впровадження на підприємстві автоматизованого обліку.
Для досягнення поставленої мети в роботі були вирішені конкретні теоретичні і практичні задачі, які стосуються питань бухгалтерського обліку, контролю, аналізу й аудиту.
Теоретичною основою проведених в роботі досліджень стали табличний і графічний методи, методи причинно-наслідкового й абстрактно-логічного зв’язку, методологія та загальні наукові принципи проведення комплексних досліджень.
Предметом дослідження стали теоретичні та методичні аспекти бухгалтерського обліку, контролю, аналізу й аудиту з розробки облікової політики й прийняття управлінських рішень.
Об’єктом дослідження є процес бухгалтерського обліку, аналізу й аудиту витрат на виробництво на Ремонтно-механічному заводі виробничого об’єднання шахтної геології та технічного буріння «Укрвуглегеологія».
Науковою новизною в бухгалтерському обліку витрат на виробництва Ремонтно-механічного заводу стала пропозиція ведення Журналу-ордеру 5 замість Журналу 10. Також була розроблена система преміювання за здавання відходів та доведені переваги нормативного методу над позамовним. Запропонована методика проведення економічного аналізу витрат на виробництво.
Практичне значення отриманих результатів полягає в можливості удосконалення обліку, аналізу й аудиту витрат на виробництво та в зниженні абсолютного значення цього показника на підприємстві, що покращить фінансовий стан Ремонтно-механічного заводу.
Дипломна робота складається з трьох розділів, кожен з яких в свою чергу поділяється на параграфи, представляє собою логічно закінчену частину з висновками й рекомендаціями. Кількість сторінок – 96, таблиць – 40, рисунків – 3, використаних літературних джерел – 26.
Список литературы ВИСНОВОК

В дипломній роботі викладені теоретичні основи витрат на виробництво, розкритий їх економічний зміст, як об’єкта бухгалтерського обліку. Витрати за П(С)БО 16 – це зменшення економічних вигод у виді вибуття активів чи збільшення зобов'язань, що приводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власниками).
Також розкриті ознаки класифікації витрат на виробництво, особливості різних класифікацій та їх призначення. Приведені визначення та економічний зміст позицій класифікації. Викладені особливості бухгалтерського обліку витрат на виробництво та основні принципи, методи й методологія обліку з указівкою переваг і недоліків. Розкриті задачі удосконалювання обліку витрат на виробництво. Вибрані форми й методи обліку, методи оцінки. Сформована облікова оцінка витрат на виробництво.
В дипломній роботі розкрита організація первинного обліку витрат на виробництво та зміст первинних документів, послідовність їх складання й обробки. Викладений механізм узагальнення первинної інформації. Приведена схема документообігу. Описана організації аналітичного обліку з відображенням первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, зведених, накопичу вальних і групувальних відомостей. Викладені основні операції з обліку витрат на виробництво з написанням проводок. Складений журнал реєстрації господарських операцій. На підставі проводок, приведених у журналі реєстрації господарських операцій, складені шаховий і оборотний баланси.
Був проведений аналіз обсягу випуску продукції за місячними результатами роботи підприємства, виявлені конкретні причини, що викликали його зниження. Розраховане можливе збільшення обсягу випуску продукції, яке склало 16254,79 грн. Дана оцінка якості продукції, що випускається. Обчислений обсяг і питома вага забракованої продукції. Економічний збиток від випуску бракованої продукції дорівнює 63,55 грн. Дана оцінка зміни обсягу реалізації, виявлені конкретні причини, які призвели до погіршення цього показника. Розрахований резерв збільшення обсягу реалізації. Він дорівнює 21158,26 грн.
Проведений аналіз витрат на виробництво в динаміці по роках, виявлені тенденції зміни показника. Проведений аналіз витрат на виробництво за результатами роботи підприємства за місяць, виявлені конкретні причини, що викликали погіршення аналізованого показника. Розрахований кількісний вплив виявлених причин на досліджуваний показник. Розроблені конкретні заходи щодо підвищення ефективності виробництва. Можливе зниження витрат на виробництво складає 0,27 грн. на 1 гривню продукції. Розкритий зміст і механізм аудиторської перевірки. Приведений приклад аудиторських перевірок.


ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ


1. Борисов Е.Ф. Экономическая теория:Учебник – М.: Юристъ, 2001. – 568 с.
2. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік. Підручник. – 3-є вид., перероб. і доп. – Житомир: ЖІТІ, 2001. – 672 с.
3. Бычкова С.М. Аудиторская деятельность. Теория и практика. – СПб.: Издательство «Лань», 2000. – 320 с.
4. Видяпин В.И., Журавлева Г.П. Экономическая теория (политэкономия): Учебник. – М.: Издательство Российской экономической академии, 2000. – 592 с.
5. Гавриленко В.А. Экономический анализ производственно-хозяйственной и финансовой деятельности промышленных предприятий. Учебное пособие. – Севастополь: «Вебер», 2003. – 321 с.
6. Гальперин В.М., Игнатьев С.М., Моргунова В.И. Микроэкономика: В 2-х т. Изд. 2-е, испр. СПб.: Экономическая школа, 1996. Т.1 349 с.
7. Голоф С.Ф., Костюченко В.М. Бухгалтерський облік за Міжнародними стандартами. – К.: Екаунтінг, 2000. – 384 с.
8. Желтякова А.В. Цены и ценообразование. – СПб.: Питер, 1999. – 208 с.
9. Камаев В.Д. Экономическая теория: Учебник для студентов высших учебных заведений. – 8-е изд., перераб. и доп. – М.: Гуманитарный издательский центр ВЛАДОС, 2002. – 640 с.: ил.
10. Климко Г.Н. Основы экономической теории: политэкономический аспект: Учебник. – 3-е изд., перераб. и доп. – К.: Знания – Пресс, 2001. –646 с.: ил. – (Высшее образование XXI века)
11. Костюк В.Н. История экономических учений. – М.: Центр, 1998. – 224 с.
12. Мякота В. Собівартість продукції: від випуску до реалізації. – Х.: Фактор, 2002. – 264 с.
13. Осовська Г.В. Основи менеджменту: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: «Кондор», 2003. – 556 с.
14. Подольский В.И. Аудит: Учебник. – М.: Экономистъ, 2003. – 494 с.
15. Савченко В.Я. Аудит: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2002. – 322 с.
16. Сумцова Н.В., Орлова Л.Г., Пранович В.В. и др. – М.: ЮНИТИ – ДАНА,
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 19878.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.