У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
Мокрі пиловловлювачі: Скрубер Вентурі
Количество страниц
39
ВУЗ
КНЕУ
Год сдачи
2010
Бесплатно скачать
19898.doc
Содержание
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ОХОРОНА АТМОСФЕРИ В УКРАЇНІ 7
1.1. Законодавча база України з охорони атмосфери 7
1.2. Сучасний стан проблеми охорони атмосфери в Україні 9
РОЗДІЛ ІІ. Будова, принцип роботи та використання Скрубера Вентурі 19
РОЗДІЛ ІІІ. Розрахункова частина 33
ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ 38
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 39
ВСТУП
Атмосферне повітря є найважливішим i найнеобхіднішим компонентом навколишнього природного середовища. Воно, як невичерпний природний ресурс, необхідне для життя людей, тварин, рослин, більшості мiкроорганiзмiв i, навіть, підводних мешканців. Наприклад, відомо, що без харчування людина може прожити до п’яти тижнів, без води — до п’яти днів, а без повітря — лише до п’яти хвилин. Водночас, кисень, що входить до складу атмосфери, с не тільки головним фактором життя, а й невід’ємним компонентом при згорянні палива у різноманітних технологічних установках i двигунах внутрішнього згоряння. Атмосфера є опорою для польоту живих організмів, простором для функціонування авіації та космічних кораблів.
На ранніх етапах своєї історії людство практично не впливало на стан атмосферного повітря. Незначні його зміни відбувалися лише за рахунок дії природних факторів: процесів розпаду рослинних i тваринних організмів, лісових пожеж, виверження вулканів, згоряння метеоритів тощо. Вони супроводжувалися виділенням в атмосферу різних хімічних речовин у вигляді газів i пилу, переважна кількість яких розвіюється, розчиняється i безболісно поглинається навколишнім середовищем. Виняток становлять природні катаклізми, такі як землетруси, сильні вітри, зсуви, снігові лавини, повені i засухи, вплив яких на атмосферу буває значним.
Розвиток цивілізації, активізація виробничо-господарсько діяльності людини стали основними джерелами атмосферного забруднення. Прагнучи отримувати дедалі більше матеріальних благ, вона постійно нарощує споживання (здебільшого нераціонально) сировини, матеріалів i палива. А це, в свою чергу, обумовлює збільшення обсягів забруднення навколишнього середовища взагалі i атмосферного повітря, зокрема. У цьому зв’язку російський геофізик i еколог Ю. А. Iзраєль застерігає, що “Над планетою нависла реальна загроза — виявилося, що людство, міцно озброєне технічно, неспроможне запобігти негативним наслідкам своїх могутніх дій на природу”.
Найбільш поширеними забруднювачами атмосфери є: оксид вуглецю СО, дiоксид сірки SО2, оксид азоту NOx, вуглеводні CnHm, та пил.
Встановлено, що на даний час в атмосфері вміст вуглекислого газу порівняно невеликий i його питома вага сягає 0,03 6%. Проте, внаслідок вирубування лісів та збільшення обсягів згоряння палива, його концентрація в повітрі зросла упродовж останніх 25 років н 8,9%,а за 100 років на 20%. Тільки за останні кілька років у світі спалюється в середньому по 10 млрд. т палива на рік i викидається 22 млрд. т вуглекислого газу. Загальний же обсяг СО2, що надходить в атмосферу становить 5 — 1015 г на рік. В атмосфері лишається половина цієї кількості, 30% розчиняється у водах Світового океану, 20% засвоюється бiотою Землі. Це може призвести до коливання прозорості атмосфери i підвищення температури на 0,4 —0,6 ºC що у перспективі призведе до потепління клімат.
Виробництво тепла людством становить у середньому 0,006% від за загальної його кількості. Такий показник може стати причиною підвищення середньої температури лише на 0,01 ºC. У перспективі, навіть зі збільшенням виробництва енергії у сваті в 10—20 разів, температура підвищиться на 0,2 — 0,3 ºC. Проте в центральних містах надходження антропогенного тепла у декілька разів перевищує кiлькiсть енергії, яку вони дістають від сонця. Навіть у невеликих містах це надходження становить від 10 до 100%.
Викиди сполук сірки – SО2, SO3 i Н2S є найбільш токсичними. Під їх впливом відбувається руйнування хлорофілу в листках рослин, сповільнюється їх ріст, зменшується врожайність сільськогосподарських культур, а високі дози призводять до нагромадження високотоксичних сполук (свинцю, ртуті, цинку та ін.), внаслідок чого пошкоджуються i гинуть посіви рослин. Негативна дія атмосферних забруднень призводить також до погіршення смакових i поживних властивостей сільськогосподарських культур. Так, за даними вітчизняних науково-дослідних установ, вміст клейковини у зернах пшениці знизився на 3-9%.
Підприємства металургійної i машинобудівної промисловості забруднюють атмосферу викидами, що містять мінеральний (вугільний, коксовий) пил, сажу, сірчану кислоту, сірчистий ангідрид, окисли азоту, аміак, ароматичні вуглеводні, ціаністий i хлористий водень, частки шкідливих металів та їх сполук, iншi специфічні забруднювачі. Найбільшу кiлькiсть шкідливих iнгредiєнтiв містять викиди підприємств нiкелево-кобальтової, алюмінієвої мідної та свинцево-цинкової промисловості. Від підприємств хімічної промисловості у повітря надходять найчисленніші, склад за вмістом комплекси високотоксичних забруднювачів, якi містять мінеральний пил, сірчистий ангідрид, оксиди азот окиси вуглецю, аміак, сірководень, сірковуглець, хлор, хлористі сполуки, вуглеводні та їх похідні. Викиди підприємств промисловості будівельних матеріалів містять мінеральний пил, сірчистий ангідрид, окис вуглецю, феноли; целюлозно паперової промисловості - сірководень, сірковуглець, сірчистий ангідрид, хлор, фенол, формальдегід, скипидар та iншi забруднювачі.
Під забрудненням слід розуміти такий стан повітряного об’єкту в офіційно встановленому місці його використання, коли має місце відхилення від норми, збільшення шкідливих компонентів, надлишок домішок, що порушують нормативи якості повітря.
Забруднення повітря – несприятливі зміни складу і властивостей повітря повітряного об'єкту в результаті надходження до нього забруднюючих речовин.
Забруднююча речовина – речовина, що спричиняє погіршення якості повітря.
Забруднення атмосферного повітря перевершило всі припустимі межі. Концентрація шкідливих для здоров'я речовин у повітрі перевищує медичні норми в багатьох містах у десятки разів. Кислотні дощі, що містять двоокис сірки й окис азоту, що є наслідком функціонування теплових електростанцій і заводів, несуть загибель озерам і лісам. Аварія на Чорнобильської АЕС показала екологічну погрозу, що створюють аварії на атомних електростанціях, вони експлуатуються в 26 країнах світу. Зникає навколо міст чисте повітря, ріки перетворюються в стічні канави, усюди купи сміття, смітники, покалічена природа - така картина, що кидається в очі, божевільної індустріалізації світу.
Вивчення джерел забруднення атмосферного повітря переконує, що саме тi об’єкти, без яких неможливо уявити сучасне місто i село та якi створюють умови для ефективної діяльності людини (промислові підприємства, енергетичні та агропромислові комплекси, транспорт тощо), одночасно ускладнюють життя суспільства, погіршуючи стан навколишнього середовища. Але розум людини створює нові, досконаліші технології, якi забезпечують мінімальне забруднення повітря. Протягом останніх років все успішніше ведуться пошуки нових видів палива, відбувається заміна традиційних його видів такими, що менше забруднюють повітря, зокрема, природним газом.
З метою контролю за забрудненням атмосферного басейну, наприкінці 80-х рр. розпочався процес стандартизації викидів шкідливих сполук, а починаючи з 90-х рр. [3], для кожного підприємства встановлюються нормативи допустимих шкідливих викидів у повітря за одиницю часу. Розрахунки граничне допустимих норм викидів здійснювалися таким чином, щоб забруднення не призводило до порушення нормативів концентрації шкідливих сполук в одиницю об’єму повітря. При цьому вважалося, що концентрація забруднювачів у межах нормативів не призводить до негативного впливу на довкілля, не викликає негативних змін в організмі людини.
Список литературы
ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
Найважливішими проблемами захисту повітряного басейну в Україні є наступні:
Спад промислового виробництва протягом останніх 10 років не супроводжувався поліпшенням стану повітряного басейну України.
Очищення викидів в Україні є серйозною проблемою.
Не існує інтегрованого підходу до управління повітряним басейном в Україні, необхідно покращання координації у цьому питанні, хоча вже розпочалися деякі зміни на краще.
У минулому, Україна, так саме як і інші країни колишнього СРСР, була жорстко централізованою. Зараз країна стикається із серйозними проблемами децентралізації управління, бюджету, адміністрації та відповідальності.
Нещодавно були запроваджені нові стандарти для атмосферного повітря, але реально їх досягти неможливо через економічні та технічні проблеми.
Не існує обов'язкової безперервної екологічної освіти для усіх вікових груп у дитячих садках, школах та вузах, що віддаляє перспективу запровадження принципів збалансованого розвитку у атмосферу, ефективного захисту повітряного басейну в України.
Через відсутність екологічної освіти, політики підвищення рівня інформованості населення та через відсутність механізмів економічного регулювання, індивідуальні споживачі не мають стимулів до участі у захисті повітряних ресурсів та до їх дбайливого споживання.
Розвиток економічних інструментів в Україні проходить дуже повільно.
При однакових параметрах викидів максимальна приземна концентрація домішки від більш високого джерела менше і спостерігається на більшій відстані від джерела.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Білявський Г. О. Основи екології: теорія та практикум. –К.: Лібра, 2002
2. Вернадський В.И. Проблемы биогеохимии. – М.:Наука, 1980.
3. Вронский В.А. Прикладная экология: учебное пособие. - Ростов н/д.: Феникс, 1996.
4. Злобін Ю.А. Основи екології. - К.: Лібра, ТОВ, 1998.
5. Койлов В.Г. и др. Охрана природы. – Днепропертровск: Промінь, 1984.
6. Конституція України. – К.: Право, 1996.
7. Лісовський С. Динаміка еколого-економічних параметрів економіки України в період її реформування. – К.: 1997
8. Міщенко В. Концепція платного природокористування в Україні.// Економікак України. – 1993.
9. Національна доповідь про стан навколишнього природного середовища в україні в 1996 р. – К.: Вид-во Раєвського, 1997.
10. Природопользование: Учебник / Под ред. Э.А. Арустамова. – М.: Дом “Дашков и К”, 1999.
11. Статистичні щорічники України. 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999рр. – К.: Техніка.
12. Стольберг А. Л. Экология города: Учебник. – К..: Лібра, 2000.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
75
Скачать бесплатно
19898.doc
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.