У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
Повітряні фільтри
Количество страниц
35
ВУЗ
КНЕУ
Год сдачи
2010
Бесплатно скачать
19900.doc
Содержание
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. Стан забруднення атмосфери 6
1.1. Стан забруднення атмосфери в Україні 6
РОЗДІЛ 2. Законодавство України про охорону атмосферного повітря 15
2.1. Основні напрямки державної політики України у галузі охорони довкілля та використання природних ресурсів 15
2.2. Нормативні документи та міжнародна співпраця в галузі охорони атмосферного повітря 21
РОЗДІЛ 3. Процеси й апарати пиловловлювання 24
3.1. Методи очищення. Сухі пиловловлювачі 24
РОЗДІЛ 4. Розрахункова частина. Сухі пиловловлювачі. Фільтри 28
ВИСНОВКИ 31
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА 35
ВСТУП
Атмосферне повітря є найважливішим і найнеобхіднішим компонентом навколишнього середовища (НС). Воно, як невичерпний природний ресурс, необхідне для життя людей, тварин, рослин, більшості мікроорганізмів і, навіть, підводних мешканців. Кисень, що входить до складу атмосфери, є не тільки головним фактором життя, а й невід’ємним компонентом при згоранні палива у різноманітних технологічних установках і двигунах внутрішнього згорання. Атмосфера також є основою для польоту в просторі живих організмів, космічних кораблів та функціонування атмосфери, взагалі.
Розвиток цивілізації, активізація виробничо-господарської діяльності людини стали основними джерелами атмосферного забруднення. Прагнучи отримувати дедалі більше матеріальних благ, людина постійно нарощує споживання (здебільшого національної) сировини, матеріалів і палива. А це, в свою чергу, обумовлює збільшення обсягів забруднення НС взагалі і атмосферного повітря, зокрема. Найбільш поширеними забруднювачами атмосферного повітря є: оксид вуглецю CO, діоксид сірки SO2, оксид азоту NOх, вуглеводні, та пил. Таблиця 1 показує гранично допустимі концентрації найчастіше зустрічаємих забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених пунктів.
Таблиця 1
Гранично допустимі концентрації атмосферного повітря населених місць
Речовина ГДК мр, мг/м3
ГДКсд, мг/м3
Азоту діоксид
Азоту оксид(II)
Азотна кислота
Аміак
Ацетальдегід
Ацетилен
Ацетон
Барій металевий
Білок пилу білково- вітамінного концентрату (БВК)
Бенз(а)пірен
Забруднене повітря перевершило всі припустимі межі. Концентрація шкідливих для здоров’я речовин у повітрі перевищує медичні норми в багатьох містах у десятки разів. Кислотні дощі, що містять двоокис сірки й окис азоту, що є наслідком функціонування теплових електростанцій ( ТЕС ) і заводів, несуть загибель озерам і лісам. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції ( ЧАЕС ) показала екологічну загрозу, що створюють аварії на АЕС, та все ж вони експлуатуються в 26 країнах світу.
Вивчення джерел забруднення атмосферного повітря переконує, що саме ті об’єкти, без яких не можливо уявити сучасне місто і село, та які створюють умови для ефективної діяльності людини (промислові підприємства, енергетичні та агропромислові комплекси, транспорт тощо), одночасно ускладнюють життя суспільства, погіршуючи стан НС. Але розум людини створює нові, досконаліші технології, які забезпечують мінімальне забруднення повітря. Мета моєї курсової роботи довести, що саме ця тендеція існує в сучасному світі бурхливого розвитку технологій та промисловості. Адже фільтри, зокрема, електофільтри та інші види і є одним з визначних досягнень в області покращення стану нашого повітря. Саме в цій роботі я розкрию ефективність їх роботи.
Протягом останніх років все успішніше ведуться пошуки нових видів палива, відбувається заміна традиційних його видів такими, що менше забруднюють повітря, зокрема, природним паливом.
В курсовій роботі розглянуто таке актуальне питання як «Повітряні фільтри».
Список литературы
ВИСНОВКИ
Справжня перспектива виходу з екологічної кризи в зміні виробничої діяльності людини, його способу життя та свідомості. Науково-технічний прогрес створює не тільки "перевантаження" для природи, у найбільш прогресивних технологіях він дає засоби запобігання негативних впливів, створює можливості екологічно чистого виробництва. Виникла не тільки гостра необхідність, але й можливість змінити суть технологічної цивілізації, додати їй природоохоронний характер. Один з напрямків такого розвитку - створення безпечних виробництв. Використовуючи досягнення науки, технологічний прогрес може бути організований таким чином, щоб відходи виробництва не забруднювали оточуюче середовище, а знову надходили у виробничий цикл, як вторинна сировина. Приклад дає сама природа: вуглекислий газ, виділюваний тваринами, поглинається рослинами, що виділяють кисень, необхідний для дихання тварин.
Безвідходним є таке виробництво, в якому вся вихідна сировина в кінцевому рахунку перетворюється в ту чи іншу продукцію. Якщо врахувати, що 98% вихідної сировини сучасна промисловість переводить у відходи, то є необхідність створення безвідхідного виробництва. Розрахунки показують, що 80% відходів теплоенергетичний, гірничодобувної, коксохімічної галузей - придатні в справу. При цьому одержувана з них продукція найчастіше перевершує по своїх якостях виробу, виготовлені з первинної сировини. Наприклад, зола теплових електростанцій, використовують як добавку при виробництві газобетону, приблизно в два рази підвищує міцність будівельних панелей і блоків. Велике значення має розвиток природовідбудівельних галузей (лісове, водяне, рибне господарство), розробка і впровадження матеріалозберігаючих і енергозберігаючих технологій.
Екологічно чистими є і деякі альтернативні(стосовно теплової, атомної і гідроелектростанцій) джерела енергії. Необхідний є найшвидший пошук способів
…
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Білявський Г. О. Основи екології : теорія та практика. – К.: Лібра, 2002.
2. Вернадський В. И. Проблемы биогеохимии. – М.: Наука, 1980.э
3. Злобін Ю. А. Основи екології. – К.: Лібра, ТОВ, 1998.
4. Охрана окружающей среды /под ред. С. В. Белова /- М.: Высшая школа, 1991.
5. Охрана окружающей среды /под ред. Т. В. Дуганова /- К.: Высшая школа, 1989.
6.Бакка. М.Т., В.В. Дорощенко «Очисні споруди та пристрої»ЖДТУ 2005р.-182с.
7. Методичні вказівки та завдання до курсової роботи з дисципліни: «Охорона атмосфери».
8. Курс лекцій з дисципліни «Охорона атмосфери».
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
113
Скачать бесплатно
19900.doc
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.