У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
Фінансовий стан підприємства та заходи щодо його оздоровлення
Количество страниц
53
ВУЗ
КНЕУ
Год сдачи
2010
Бесплатно скачать
19934.doc
Содержание
Зміст
Вступ 3
РОЗДІЛ І. Теоретичні основи фінансового стану підприємства 5
1.1. Мета, завдання та етапи проведення аналізу фінансового стану підприємства 5
1.2. Інформаційно-правове забезпечення оцінки фінансового стану підприємства 9
1.3. Склад, структура та порядок формування фінансової звітності 20
РОЗДІЛ ІІ. Аналіз фінансового стану державного підприємства "Ніженський спецлісгосп" та шляхи його оздоровлення 24
2.1. Загальна характеристика діяльності підприємства 24
2.2. Показники оцінки фінансового стану підприємства 28
2.3. Оцінка фінансового стану державного підприємства "Ніженський спецлісгосп” 38
2.4. Напрямки покращення фінансового стану підприємства 44
Висновки 47
Список використаної літератури 50
Додатки 53
Вступ
Протягом останніх років тривало становлення ринкової системи господарювання. Активніше здійснювалися економічні реформи, виявлено нові аспекти реформування форм власності і структурної перебудови економіки України.
Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться аналізу господарської діяльності підприємств. Аналіз господарської діяльності дозволяє врахувати не тільки загальні закономірності і тенденції розвитку економіки, але і прояви загальних, специфічних і окремих економічних законів в практиці конкретного підприємства, своєчасно виявити тенденції змін і можливості підвищення ефективності виробництва.
Завдяки сучасним методам економічних досліджень, методиці системного, комплексного фінансового аналізу, він дозволяє точно, своєчасно, всебічно оцінити результати господарської діяльності підприємства.
Фінансовий стан підприємства – це здатність, спроможність підприємства фінансувати свою діяльність. Він характеризується забезпеченням фінансовими ресурсами, які необхідні для нормального функціонування підприємства, доцільністю їх розміщення та ефективність використання, фінансовими взаємовідносинами з іншими юридичними та фізичними особами, платоспроможністю та фінансовою стійкістю.
Основними факторами, що визначають фінансовий стан є: виконання фінансового плану і поповнення в міру потреби власного оборотного капіталу за рахунок прибутку, а також швидкість оборотності оборотних коштів. Сигнальним показником в якому проявляється фінансовий стан є платоспроможність підприємства, тобто його здатність своєчасно задовольнити платіжні вимоги постачальників сировини, матеріалів, техніки згідно з господарськими угодами, повертати банківські кредити, проводити оплату праці персоналу, вносити платежі в бюджет.
Головною метою курсової роботи є оцінка фінансового стану підприємства, напрямки його покращення на наступні роки, а також вивчення і аналіз показників, що характеризують фінансовий стан будь-якого підприємства.
При написанні даної курсової роботи найважливішими є такі завдання, як – повний, всебічний аналіз фінансового стану державного підприємства «Ніженський спецлісгосп» за 1-й квартал 2006 і 1-й квартал 2007 років.
Структура роботи складається з вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.
Список литературы
Висновки
Фінансовий стан – найважливіша характеристика економічної діяльності підприємства. Він відображає конкурентоспроможність підприємства, його потенціал в діловому співробітництві, оцінює в якій мірі гарантовані економічні інтереси самого підприємства та його партнерів за фінансовими та іншими відносинами.
Без аналізу фінансового стану сьогодні стає неможливим функціонування будь-якого суб'єкта економічної діяльності. Якщо ефективність господарювання є добровільною справою агента економічної діяльності, то фінансова звітність – обов'язковою: навіть дрібні приватні підприємства зобов'язані аналізувати свою фінансову діяльність, на основі якої вони будують звітність перед органами Державної податкової адміністрації.
Стійке фінансове становище формується в процесі всієї виробничо-господарської або комерційної діяльності підприємства. Однак партнерів та акціонерів підприємства цікавить не процес, а результат, тобто саме показники фінансового стану за звітний період, які можна визначити на основі офіційної фінансової звітності.
Стійка діяльність підприємства залежить як від обгрунтованості стратегії розвитку, маркетингової політики, від ефективного використання всіх існуючих в його розпорядженні ресурсів, так і від зовнішніх умов, до числа яких відносять податкову, кредитну, цінову політики держави та ринкову кон'юнктуру. Через це в якості інформаційної бази аналізу фінансового стану повинні виступати звітні дані підприємства, деякі задані економічні параметри і варіанти, при яких змінюються зовнішні умови його діяльності, котрі потрібно враховувати при аналітичних оцінках та прийнятті управлінських рішень.
Державне підприємство «Ніженський спецлісгосп» має недостатню фінансову стійкість. Про це свідчить ряд показників. Зокрема, коефіцієнт абсолютної ліквідності вказує на те, що підприємство в змозі негайно погасити лише 0,4% поточної заборгованості. Значення коефіцієнту миттєвої ліквідності також має низьке значення, вдвічі менше нормативного. Лише значення коефіцієнту загальної ліквідності знаходиться в межах норми, навіть перевищує її. Але ж високі показники загальної ліквідності свідчать не про стабільний фінансовий стан підприємства і про ефективність його діяльності, а про наявність у нього понаднормативних виробничих запасів.
Величина власного капіталу підприємства на початок року становить 2939,50 тис. грн. Значення коефіцієнту поточної ліквідності - 1,09 перевищує 1, що вважається нормальним. Проте коефіцієнт абсолютної ліквідності - 0 нижчий за рекомендовану величину (0,2) і вказує на те, що поточно зобов’язання підприємство не спроможне погасити негайно.
Значення коефіцієнту автономії - 0,53 вказує на те, що 53% активів підприємства сформовані за рахунок власних коштів, що свідчить про суттєву фінансову стійкість підприємства і не залежність від кредиторів. Коефіцієнт фінансової стійкості 1,15 вказує на те, що власний капітал перевищує у 1,15 рази поточні зобов'язання підприємства. Коефіцієнт фінансової незалежності характеризує частку власного капіталу в загальній сумі заборгованості підприємства. В даному випадку його значення співпадає з величиною коефіцієнта фінансової стійкості, що свідчить про відсутність довгострокових зобов'язань. Підтвердженням тому є значення коефіцієнту співвідношення позикових та власних коштів 0,87. Так, 87% від величини власного капіталу підприємства, становлять позикові кошти.
Значення коефіцієнтів обертання свідчать про кількість оборотів, яку здійснили за рік певні активи чи капітал підприємства. Так, наприклад, обігові кошти підприємства обернулись за рік 1,19 разів. Тривалість одного обороту становила відповідно 302,9 дні.
Загальний коефіцієнт покриття свідчить, що на кожну гривню короткострокових зобов'язань припадає 5,33 грн. поточних активів на початок року та 3,02 грн. – на кінець року. Коефіцієнт автономії має велике значення, оскільки засвідчує високу ступінь незалежності підприємства від зовнішнього фінансування.
На підприємстві існує дві великі проблеми – проблема збуту та оптимізації дебіторської заборгованості, на них потрібно звернути особливу увагу. Проблему збуту можна вирішити через реалізацію продукції з негайною оплатою і, звісно ж, шляхом зниження відпускних цін. Щодо дебіторів, то потрібно вибрати найбільш доцільні строки платежів та форми розрахунків зі споживачами.
Пошук ефективних механізмів управління фінансовими ресурсами та забезпечення їх реальної інтеграції в систему ринкових відносин зумовлює необхідність розробки певної фінансової стратегії на даному етапі розвитку підприємства.
Світовий досвід вчить нас тому, що дійсне просування на шляху реформ залежить від змін у виробничій сфері та знаходженні ефективних форм господарювання. Важливу роль в цьому процесі в Україні відіграє об'єктивний аналіз фінансового стану підприємств.
Список використаної літератури
1. Конституція України від 28.06.1996 р.;
2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. №436-IV;
3. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. №435-IV;
4. Закон України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ з послідуючими змінами та доповненнями;
5. Закон України “Про господарські товариства” від 19.09.1991 р. №1576-XII з послідуючими змінами та доповненнями;
6. Закон України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 р. №168/97-ВР з послідуючими змінами та доповненнями;
7. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.1997 р. №283/97 ВР з послідуючими змінами та доповненнями;
8. Закон України “Про систему оподаткування” від 23.07.1998 р. №817/98 з послідуючими змінами та доповненнями;
9. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999 р. №996-ХІV з послідуючими змінами та доповненнями;
10. Закон України “Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ з послідуючими змінами та доповненнями;
11. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”. Затверджено наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. №87 з послідуючими змінами та доповненнями;
12. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”. Затверджено наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. №87 з послідуючими змінами та доповненнями;
13. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 “Звіт про фінансові результати”. Затверджено наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. №87 з послідуючими змінами та доповненнями;
14. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 “Зобов’язання”. Затверджено наказом Мінфіну України від 31.01.2000 р. №20 з послідуючими змінами та доповненнями;
15. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 “Дохід”. Затверджено наказом Мінфіну України від 29.11.1999 р. №290 з послідуючими змінами та доповненнями;
16. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 “Податок на прибуток”. Затверджено наказом Мінфіну України від 28.12.2000 р. №353 з послідуючими змінами та доповненнями;
17. Положення про документальне забезпечення записів з бухгалтерського обліку. Затверджено наказом Мінфіну України від 24.05.1995 р. №88 з послідуючими змінами та доповненнями;
18. Наказ Мінфіну України «Про зміни та доповнення до нормативних документів з бухгалтерського обліку» від 19.11.1996 р. №244 з послідуючими змінами та доповненнями;
19. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік в Україні. Міфологія. – Житомир: ЖДТУ, 2003;
20. Бутинець Ф.Ф. Організація бухгалтерського обліку. 3-є вид. доп. і перероб. - Житомир: ЖДТУ, 2002 р.;
21. Бутинець Ф.Ф.; Малюга Н.М.; Петренко Н.І. Аудит: стан і тенденції розвитку в Україні та світі: Монографія. – Житомир: ЖДТУ, 2003;
22. Береза С.Л. Облік і контроль грошових активів та дебіторської заборгованості: теорія і практика. - Житомир, 2003;
23. Ковальов В.В. Финансовый учет и анализ: концептуальные основы. – М.: Финансы и статистика, 2004;
24. Кузьмінська О.Е. Облік, аудит та аналіз фінансових результатів діяльності суб’єктів господарювання в Україні. – К., 1995 р.;
25. Лахтионова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001;
26. Собко В.В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2000;
27. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України. – К.: А.С.К., 2001;
28. Шара Є.Ю. Фінансовий облік та аналіз результатів діяльності промислових підприємств. – К.; 2001;
29. Яро щук О.В. Аналіз формування капіталу підприємства. – Тернопіль, 2004 р.
30. Яцишин С.Р. Облік витрат та процес калькулювання собівартості продукції у лісовому господарстві. – ТАНГ.- Тернопіль, 2003 р.
31. Газета бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства – 2006 р. №8, №11;
32. Баланс. Всеукраїнський бухгалтерський тижневик – 2006 р.: №8, №10, №15, №18, №28, №41; 2007 р.: №4, №6;
33. Все про бухгалтерський облік. Газета – 2006 р.: №20, №35, №31., 2007 р.: №13, №17, №28;
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
113
Скачать бесплатно
19934.doc
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.