У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Основні засади функціонування внутрішнього фінансового аудиту в банку
Количество страниц 109
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20168.doc 
Содержание ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВНУТРІШНЬОГО ФІНАНСОВОГО АУДИТУ В БАНКУ 6
1.1. Економічна сутність фінансового аудиту в банках 6
1.2. Внутрішній контроль і аудит в системі управління комерційним банком 11
1.3. Нормативно-правові засади функціонування системи внутрішнього аудиту банку 23
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ВНУТРІШНЬОГО ФІНАНСОВОГО АУДИТУ В КОМЕРЦІЙНОМУ БАНКУ 36
2.1. Класифікація техніко-аналітичних прийомів та процедури внутрішнього аудиту 36
2.2. Аналіз контрольно-аудиторського процесу на стадії планування діяльності системи внутрішнього аудиту комерційного банку 46
2.3. Організація роботи системи внутрішнього аудиту і її фінансове забезпечення 53
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ВНУТРІШНЬОГО ФІНАНСОВОГО АУДИТУ 79
3.1. Узагальнення результатів внутрішнього аудиту і критерії оцінки його ефективності 79
3.2. Критерії оцінки роботи служби внутрішнього фінансового аудиту в банку 84
3.3. Напрями удосконалення діяльності служби внутрішнього фінансового аудиту в банку 84
ВИСНОВКИ 96
ДЖЕРЕЛА ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 103
ДОДАТКИ 109



Актуальність теми. Зростання економіки тісно пов'яза¬не з ефективною діяльністю бан¬ківської системи. З огляду на це пе¬ред банками постають вимоги щодо постійного вдосконалення їх діяльності та підвищення конкурентоспромож¬ності.
У конкурентній боротьбі втрима¬тися на ринку допомагає внутрішній аудит. Не випад¬ково у "Стратегії розвитку банківської системи України на 2006—2010 роки" підвищення ефективності системи внутрішнього контролю віднесено до пріоритетних завдань. У його високій ре¬зультативності, реальності й досто¬вірності зібраної інформації зацікав¬лені не тільки самі внутрішні аудитори та банки в особі їх власників, яким ви¬сновки аудиторів потрібні для зміцнен¬ня фінансової стійкості банку і підви¬щення його позицій на ринку, а й дер¬жава в особі контролюючих органів.
Система ефективного внутрішнього контролю - це важлива складова управління банком, яка є основою його функціонування.
З метою забезпечення надійності, законності, ефективності, а також безпеки банківських операцій і діяльності кожен банк повинен мати внутрішній механізм, який захищає від потенційний помилок, втрат і різноманітних порушень. Саме цю роль виконує внутрішній контроль у банку, однією зі складових якого є внутрішній аудит.
Внутрішній аудит банку - це незалежна оцінка системи внутрішнього контролю, установленого в комерційному банку. Головним завданням внутрішнього аудиту є аналіз інформаційної системи, у тому числі системи бухгалтерського обліку і супутніх видів контролю, вивчення фінансової та операційної інформації, дослідження економічності та ефективності операцій.
Дослідженням сфери внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в бан¬ку займалися такі вітчизняні вчені, як О.І. Кірєєв, Н.П. Шульга, О.С. Полєтаєва, О.С. Любунь, М.П. Кравець, Ф.Ф. Бутинець, Б.Ф. Усач, Г.М. Давидов, а також російські науковці Б.І. Гусаков, Ю.М. Си¬дорович, Ж. Бісмут, А. Артюхін та інші. В їхніх наукових працях розглядаються за¬гальнотеоретичні основи функціонуван¬ня внутрішнього контролю та внутріш¬нього аудиту в банках, теорія організації цих ефективних елементів успішного ке¬рування діяльністю банків.
Таким чином, тема організації належного внутрішнього аудиту в комерційному банку є актуальною.
Метою даної роботи є проведення дослідження теоретичних засад організації внутрішнього аудиту в банку, дослідження практичної діяльності відділу внутрішнього аудиту та надання рекомендацій щодо його вдосконалення
Для досягнення мети роботи були поставлені наступні завдання:
- розглянути економічну сутність фінансового аудиту в банках;
- дослідити роль внутрішнього контролю і аудиту в системі управління комерційним банком;
- дослідити нормативно-правові засади функціонування системи внутрішнього аудиту банку;
- визначити класифікацію техніко-аналітичних прийомів та процедур внутрішнього аудиту;
- провести дослідження контрольно-аудиторського процесу на стадії планування діяльності системи внутрішнього аудиту комерційного банку ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”;
- дослідити організацію роботи системи внутрішнього аудиту і її фінансове забезпечення;
- дослідити порядок узагальнення результатів внутрішнього аудиту і критерії оцінки його ефективності;
- проаналізувати критерії оцінки роботи служби внутрішнього фінансового аудиту в банку;
- надати напрямки удосконалення діяльності служби внутрішнього фінансового аудиту в банку.
Предметом дослідження в роботі виступає організація внутрішнього аудиту в банку.
Об‘єктом дослідження є комерційний банк ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”.
Для написання роботи було використано наукову та учбову літературу вітчизняних та зарубіжних авторів, статті періодичного друку, нормативно-правові акти Верховної Ради України та НБУ, матеріали конференцій, а також внутрішні нормативні документи комерційного банку.
В результаті проведеного дослідження приведено рекомендації щодо формування системи дистанційного аудиту для банків України, а також надано рекомендації щодо підвищення ефективності системи внутрішнього аудиту банку ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”.


В першому розділі роботи було проведено дослідження теоретичних підходів до визначення внутрішнього банківського аудиту та його ролі в управлінні банком.
Внутрішній аудит банку — це незалежна оцінка системи внутрішньо¬го контролю, встановленого в банку. Головна увага внутрішнього аудиту зосереджена на аналізі інформаційних систем, включаючи систему бух¬галтерського обліку і супутніх видів контролю, вивченні фінансової та операційної інформації, дослідженні економічності та ефективності опе¬рацій.
Внутрішній аудит в банку включає такі напрямки як внутрішній фінансовий аудит та внутрішній операційний аудит. Внутрішній фінансовий аудит – це функція неза¬лежної оцінки, що створюється всередині банку для аналізу й оцінки стану і відповідності його системи фінансового обліку, дотримання правил бухгалтерського обліку та звітності за операціями, що здійснює банк. Метою внутрішнього фінансового аудиту є надання допомоги працівникам банку для ефек¬тивного виконання ними своїх обов'язків. Внутрішній фінансовий аудит забезпе¬чує їх даними аналізу, оцінками, ре¬комендаціями, порадами та інфор¬мацією стосовно діяльності, що пе¬ревіряється.
Система ефективного внутрішнього контролю — це важлива складова управління комерційним банком, яка є основою безперебійного його функціонування.
Внутрішній аудит здійснює незалежний підрозділ — служба внутріш¬нього аудиту. Чинним нормативно-правовим законодавством передбачене обов'язкове проведення аудиту діяльності банків. Згідно з "Положенням про організацію внутрішнього аудиту в комерцій¬них банках", затвердженим Постановою Правління НБУ № 114 від 20.03.1998 р., наявність служби внутрішнього аудиту в структурі банків¬ської установи є обов'язковою умовою її діяльності на ринку фінансових послуг.
Національний банк України розробив та запровадив національні стандарти внутрішнього аудиту в банках, основні положення яких розкри¬то в "Методичних вказівках щодо застосування стандартів внутрішньо¬го аудиту в банках України", затверджених Постановою Правління НБУ №358 від 20.07.1999 р.
Наведені в Методичних рекомендаціях приклади з міжнародної прак¬тики спрямовані на поліпшення співпраці між аудиторами, внутрішніми аудиторами банків та інспекторами, що робить їх роботу ефективнішою.
НБУ розробив шість стандартів внутрішнього аудиту в банках України, в основу яких закладено не лише міжнародні стандарти аудиту, але й на¬ціональні нормативи аудиту, розроблені Аудиторською палатою України.
Стандарт 1. "Керівництво службою внутрішнього аудиту".
Стандарт 2. "Незалежність".
Стандарт 3. "Професійна компетентність".
Стандарт 4. "Обсяг робіт".
Стандарт 5. "Планування і виконання аудиторської перевірки".
Стандарт 6. "Складання аудиторського висновку".
В другому розділі роботи було проведено дослідження організації внутрішнього аудиту в банку на основі практичної діяльності Служби внутрішнього аудиту банку ВАТ „Райффайзен банк Аваль”.
Аудиторська перевірка — це система засобів перевірки документів інформаційної системи, облікових записів, статистичних матеріалів, а та¬кож контроль за достовірністю виконання необхідних процедур щодо органі¬зації внутрішнього аудиту в банках, визначених відповідними норматив¬но-правовими актами.
Для дослідження предмета та об'єктів аудиту банківської діяльності фахівці широко використовують методологічний інструментарій. До мето¬дологічних прийомів аудиту діяльності банку відносять:
1) загальнонаукові методичні прийоми;
2) методичні прийоми фінансово-господарського контролю.
До методичних прийомів аудиторського контролю, які можна об'єд¬нати в такі групи, належать:
1. органолептичні
2. розрахунково-аналітичні
3. документальні
4. узагальнення і реалізація результатів контролю:
При проведенні аудиторської перевірки широко застосовують такі ме¬тодичні прийоми:
1) підтвердження — одержання інформації від третіх осіб з метою вста¬новлення точності інформації;
2) спостереження — оцінка стану об'єкта аудиту на підставі візуально¬го огляду;
3) обстеження — це особисте ознайомлення з об'єктом дослідження;
4) опитування — одержання усної або письмової інформації від певних осіб щодо відповідного об'єкта;
5) перевірка механічної точності — перевірка підрахунків і передачі інформації;
6) аналітичні тести — методи порівняння в абсолютних та відносних одиницях (індекси, коефіцієнти, відсотки);
7) сканування — безперервний, поелементний перегляд інформації.
Застосування планування в аудиторській діяльності створює важливі пере¬ваги, особливо в умовах ринку, коли фірми працюють у конкурентному сере¬довищі. Згідно МСА 300 планування - це визначення головної стратегії і конкретних методів та термінів проведення аудиту, яке допомагає належно розподілити роботу та наглядати за нею. Основні питання, які треба розглянути при плануванні:
— мета;
— застосовувані критерії;
— процес виконання завдання та можливі джерела доказів;
— попередні судження про суттєвість та ризик;
— персонал та вимоги щодо необхідного досвіду, зокрема участь експертів.
Відкрите акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль» зареєстровано 27 березня 1992 року (до 25 вересня 2006 року — Акціонерний поштово-пенсійний банк «Аваль»). Із жовтня 2005 року банк став частиною банківської холдингової групи Райффайзен Інтернаціональ Банк-Холдинг АГ (станом на 1 січня 2007 року група володіла 95,73 проц. акцій банку).
Внутрішній аудит створюється з метою надання Наглядацькій Раді, Ревізійній комісії, менеджменту Банку необхідної підтримки у виконанні їхніх обов'язків по досягненню цілей Банку.
В розділ проведено дослідження організації системи внутрішнього аудиту в банку. Слід відмітити, що система спроектована та функціонує на високоефективному рівні. В своїй роботі аудитори банку „Райффайзен Банк Аваль” використовують обов‘язкові нормативно-правові акти, а також внутрішні документи. Працівники відділу внутрішнього аудиту керуються Статутом Служби внутрішнього аудиту „Райффайзен Банк Аваль”. Всі роботи відділу є жорстко регламентовані, на кожному кроці відбувається документування, що свідчить про високий рівень організації. Також слід відмітити, що аудитори використовують в роботі різноманітне програмне забезпечення, тобто праця високо автоматизована.
В розділі розглянуто підходи до оцінки ефективності роботи Служби внутрішнього аудиту в комерційному банку. Робота внутрішнього аудита ефективна тільки тоді, коли його рекомендаціям приділяється достатня увага з боку структурних підрозділів і керівництва Банку. Діючий процес Follow Up аудита в банку ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” є необхідним інструментом для забезпечення виконання аудиторських рекомендацій.
Існує два варіанти проведення Follow Up (FU) аудита:
1. Як звичайний аудит, що попередньо був включений у Річний План перевірок, і спрямований на моніторинг виконання заходів щодо результатів попередньої перевірки даного поля аудита. У результаті командою аудиторів випускається FU-звіт.
2. Як частина нової перевірки даного поля аудита, що містить у собі моніторинг виконання заходів попередньої перевірки. Даний підхід застосовується у випадках, коли Головний аудитор Банку і/або керівник відповідного структурного підрозділу Служби упевнений, що суб'єкти аудита застосовують досить заходів для усунення фактів порушень. За результатами такого аудита випускається звіт, що складається з двох розділів: роздягнув FU попередніх заходів, і роздягнув по нових зауваженнях/недолікам, що були знайдені в ході такої перевірки.
Відповідальні підрозділи і співробітники Банку зобов'язані активно звітувати перед Службою аудита про стан виконання заходів у терміни, зазначені в звітах.
Остаточна версія FU-звіту передається на розгляд Правлінню Банку ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”.
ВАТ "Райффайзенбанк Аваль" має зведену базу даних з аналітикою щодо договорів, особових рахунків, клієнтів, розрахункових документів. Послуго¬вуючись нею, наші спеціалісти щодня аналізують результати роботи банку за попередній робочий день: стосовно банківських продуктів, клієнтів, у роз¬різі обласних дирекцій/філій тощо.
У банку приділяють також належну увагу впровадженню новітніх техно¬логій. Наприклад, застосувавши Bank-master_RS, у режимі онлайн із цент¬рального офісу можна здійснювати внутрішній контроль за діяльністю всіх 1400 відділень, відкритих банком в Ук¬раїні. Отримана з баз даних інформація аналізується відділом дистанційного ау¬диту за її видами (попередня, експерт¬на, рейтингова, структурна тощо) з ви¬користанням різних методів (групуван¬ня, порівняння, коефіцієнтів, індексів, абсолютних та відносних різниць, гори¬зонтального, вертикального, систем¬ного, дотримання зовнішніх і внут¬рішніх нормативів і лімітів).
За результатами проведених досліджень було з‘ясовано, що організація внутрішнього аудиту в банку ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” заснована на високому рівні. Можна зазначити, що робота відділу стабільна та якісна, а досвід банку ВАТ „Райффайзен Банк Аваль” можна порекомендувати й іншим.
Дистанційний аудит можна виділити як окремий вид внут¬рішнього аудиту банку, котрий тісно співпрацює з іншими підрозділами служби внутрішнього аудиту, забезпе¬чуючи неупереджену, попередню та об'єктивну експертну оцінку діяльності структурних одиниць, проведену на від¬стані, і ґрунтовану на всій наявній дос¬товірній інформації.
Виділивши дистанційний аудит як окрему необхідну складову внутрішньо¬го аудиту, менеджмент банку полегшить роботу виїзному аудиту і частко¬во вирішить проблемні питання ор¬ганізації процесу внутрішнього аудиту. Часті виїзди на перевірки — річ проб¬лематична, а дистанційний аудит за наявності відповідної бази даних (її ре¬гулярного поповнення й автоматизації аналізу) можна проводити систематич¬но, що для менеджменту є зручним інструментом управління установою.
Також слід надати рекомендації щодо шляхів розвитку аудиту в банку ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”. Серед шляхів розвитку банку можна навести наступні:
1. Проведення незалежної оцінки роботи внутрішнього аудита
2. Удосконалення Інформаційних Систем Служби
3. Розвиток персоналу
Для підвищення рівня якості проведення аудиту слід провести незалежну оцінка якості роботи внутрішнього аудита ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”.
У розділі 2 були описані різні інформаційні системи і окремі програми, які використовуються під час роботи внутрішніх аудиторів в ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”. Але слід відмітити, що все ж таки можна програма працює окремо, і не має зв‘язків з іншими. Доцільним би було в рамках єдиної інформаційної системи пов‘язати:
1. систему формування аудиторських звітів
2. базу робочих документів аудиторів
3. базу внутрішніх нормативних документів
4. базу внутрішньої звітності.
Щодо розвитку компетенцій персоналу можна запропонувати такі заходи, як внутрішні тренінги, навчання в зовнішніх компаніях.
Список литературы 1. Закон України “Про банки і банківську діяльність” // Верховна Рада України вiд 07.12.2000 № 2121-III (зі змінами і доповненням)
2. Закон України „Про аудиторську діяльність” // Верховна Рада України; Закон вiд 22.04.1993 № 3125-XII (зі змінами і доповненням)
3. Постанова Правління НБУ „Про затвердження Положення про організацію бухгалтерського обліку та звітності в банках України” N 566 від 30.12.98 р.;
4. Постанова НБУ „Про затвердження Положення про порядок подання банками до Національного банку України аудиторських звітів за результатами щорічної перевірки фінансової звітності” від 09.09.2003 № 389;
5. Положення НБУ про організацію внутрішнього аудиту в комерційних банках України: затверджено, постановою Правління НБУ 20.03.1998 № 114 зі змінами та доповненнями.
6. Інструкція про складання річного фінансового звіту банків України”, затверджена поста¬новою Правління Національного банку України № 545 від 26 грудня 2001 р.;
7. Інструкція про складання проміжної (квар¬тальної) фінансової звітності банків України”, затверджена по¬становою Національного банку України № 431 від 12 листопада 2002 р.
8. Методичні вказівки щодо застосу¬вання стандартів внутрішнього аудиту в комерційних банках України: затверджено, по¬становою Правління НБУвід 02.07.1999 № 358.
9. Аналіз банківської діяльності: Підручник / А.М. Герасимович, М.Д. Алексеєнко, І.М. Парасій-Вергуленко та ін.; За ред. А.М. Герасимовича. – К.: КНЕУ, 2003. – 599 с.
10. Аудит банков: Учеб. пособие / Под ред. Г.Н.Белоглазовой, Л.П.Кроливецкой, Е.А.Лебедева. — М.: Финанси и стати¬стика, 11, 2003. — с. 6-7.
11. Аудит. Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики: Навч. посібник / Укоопспілка; Львівська комерційна академія / Сергій Павлович Лозовицький (уклад.). — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2006. — 129с.
12. Аудит: Застосування міжнародних стандартів аудиту в аудиторській практиці України: Навч. посібник / Аудиторська палата України ; Спілка аудиторів України ; Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України / Іван Ісакович Пилипенко (заг.ред.). — К. : ТОВ "ІАМЦ АУ "СТАТУС", 2005. — 172с.
13. Білоконь Г. Застосування економіко-математичних моделей у внутрібанківському аудиті // Вісник НБУ, №4 2005 р., - с. 54
14. Бутинець Ф.Ф. Аудит: Підручник для студентів спеціальності "Облік і ау¬дит" вищих навчальних закладів. — 3-тє вид., доп. і перероб. — Житомир: ПП "Рута", 2005. —512 с.
15. Бычкова Светлана Михайловна, Итыгилова Елена Юрьевна. Международные стандарты аудита: Учеб. пособие для студ. обуч. по спец. "Бухгалтерский учет, анализ и аудит" / Светлана Михайловна Бычкова (ред.). — М. : Проспект, 2007. — 419с.
16. Величко Олена, Голов Сергій, Зубілевич Світлана, Костюченко Валентина, Легка Валентина. Регулювання у сфері бухгалтерського обліку та аудиту в ЄС та перспективи адаптації законодавства України: Порівняльно-правове дослідження / Центр європейського та порівняльного права / Сергій Голов (наук.ред.). — К. : Арт-медіа, 2005. — 584с.
17. Голов С.Ф., Костюченко В.М. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами: приклади та коментарі. – К.: Лібра, 2001 р.
18. Голов С. Ф. Міжнародні стандарти фінансової звітності // Фінансовий директор №4, 2003 р. – 43 с.
19. Грачева М. Е. Международные стандарты аудита (МСА): Учеб. пособие. — М. : РИОР, 2006. — 104с.
20. Документ Базельського комітету з банківського нагляду "Внутрішній аудит в банку та взаємовідносини наглядових органів і аудиторів ". — Матеріали Ба¬зельського комітету з банківського нагляду. липень 2000. — www.bis.org/bcbs/in-dex.htm.
21. Документ Міжнародної організації вищих контролюючих органів (INTOSAI) "Рекомендації зі стандартів внутрішньо¬го контролю". — Матеріали INTOSAI, червень 1992 р.
22. Дікань Лариса Василівна, Крівцова Тетяна Олександрівна. Контроль і аудит у банках: Конспект лекцій для студ. спеціалізації "Контроль і ревізія" спец. 8.050106 денної форми навчання / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : ХНЕУ, 2005. — 60с.
23. Загородній А. Г. та ін. Аудит: теорія і практика: Навчальний посібник / Загородній А.Г., Корягін М.В., Єлисєєв А.В., Полякова Л.М., Блотнер В.Г., Бобрович О.Б., Будзан Н.В., Литвиненко Н.О., Озеран А.В. Озеран В.О., Савка Н.М., Соловій М.М., Тимофєєва Л.Я., Чернова Н.Й. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2004. – 456 с.
24. Івахненков Сергій Володимирович. Комп'ютерний аудит: контрольні методики і технології. — К. : Знання, 2005. — 286с.
25. Кіндрацька Л.М. Бухгалтерський облік у банках України. – К.: КНЕУ, 2001 р. – 636 с.
26. Кірєєв О. І., Любунь О. С., Денисенко М. П., Кравець М. П., Кабанов В. Г. Внутрішній аудит у банку: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — К. : Центр навчальної літератури, 2006. — 220с.
27. Коренєва О.Г., Слав'янська Н.Г., Євченко Н.Г. та ін. Облік і аудит у банках: Навчальний посібник / О.Г. Коренева, Н.Г. Слав'янська, Н.Г. Євченко, О.В. Карпенко; За ред. О.Г. Кореневої, Н.Г. Слав'янської. - Суми: ВТД "Університетсь¬ка книга", 2007. - 493 с.
28. Ковч Б., Швець Н. Розмежування функцій внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в банках України // Вісник НБУ, лютий 2007, с. 5.
29. Королёв М. В. Внутренний аудит в Банке: цели, задачи и перспективы развития// V-я Юбилейная Конференция «Аудит и Контроллинг». Ялта – 2007.
30. Краснова І. Внутрішній контроль у банку: завдання та організація // Вісник НБУ, №9 2007 р., - с. 40
31. Крисюк Володимир Іванович, Шпильовий Віктор Андрійович, Крисюк Богдан Володимирович, Безкревна Пнжела Володимирівна, Юрченко Оксана Володимирівна. Аналіз та аудит фінансової звітності підприємств. Із використанням комп'ютерних технологій (на прикладі комп'ютерної програми Аudit-Expert): навч. посіб. для студ. вищ. навч. закладів / Європейський ун-т / Володимир Іванович Крисюк (ред.). — К. : Видавництво Європейськго ун-ту, 2006. — 268c.
32. Крівцова Тетяна Олександрівна. Контроль і аудит у банках: Навч. посіб. / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : ХНЕУ, 2006. — 168с.
33. Кужельний М, Давидов Г. Теорія аудиту // Бухгалтерський облік і аудит, № 5 2006 р., с. 44.
34. Кузьмінська О.Е., Кириленко В.Б. Звітність банків: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни – К.: КНЕУ, 2004. – 457 с.
35. Кулаковська Л. П., Піча Ю.В. Організація і методика аудиту: Навч. посібник.- К.: Каравела, 2004. – 568 с.
36. Лобозинська С. М. Облік і аудит у банку: Навч. посіб. / За ред. проф. С. К. Реверчу-ка. — К.: Знання, 2007. — 630 с.
37. Облік і аудит у банках: Підручник / А.М. Герасимович, Л.М. Кіндрацька, Т.В. Кривов'яз та ін.; За заг. ред. проф.. А.М. Герасимовича. –К.: КНЕУ, 2004. – 536 с.
38. Пантелеєв Володимир Павлович, Корінько Микола Данилович. Внутрішній аудит: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., які навч. за освітньо-професійною програмою "Спеціаліст зі спеціальності "Облік і аудит" / Державна академія статистики, обліку та аудиту Державного комітету статистики України / В.О. Шевченко (ред.). — К., 2006. — 248с.
39. Парасій-Вергуненко І. М. Аналіз банківської діяльності: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. — К.: КНЕУ, 2003. — 347 с.
40. Примостка Л.О. Фінансовий менеджмент у банку: Підручник. – 2-ге вид. доп. і перероб. – К.: КНЕУ, 2004 – 468 с.
41. Плісак Т.О., Гагаріна С.А., Недеря Л.В., Нетребіук Л.О. Облік та аналіз діяльності комерційного банку. Навч. Посібник. Книга 1. – К.: КНТЕУ, 2004 р.
42. Посібник для внутрішніх ауди¬торів банківських установ України / С.М.Губенко, О.П.Мозкова; За ре¬дакцією О.І.Кірєєва. — Харків: Видав¬ництво "Штрих", 2000. — 359 с.
43. Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: традиції, проблеми, перспективи: Тези доп. учасників V наук. конф. присвяч. пам'яті д.е.н., проф., заслуж. діяча науки і техніки України Олексія Сергійовича Бородкіна 15.03.1930- 14.03.2002 / Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. Кафедра бухгалтерського обліку та аудиту / В.О. Шевчук (ред.). — К. : Держкомстат України, 2007. — 280с.
44. Рудницький Василь Степанович, Лозовицький Сергій Павлович. Аудит: робочі документи аудитора: навч.-наочний посіб. / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : ЛКА, 2007. — 216с.
45. Стефаник Б. Концептуальні підходи щодо створення ефективної системи внутрішнього контролю в банку // Вісник НБУ, №4 2007 р., - с. 57
46. Савченко В. Я. Аудит: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2002. — 322 с.
47. Сухарева Людмила Алексеевна, Ретюнских Елена Борисовна. Внутренний аудит международного департамента банка: методология, организация и методика / Донецкий гос. ун-т экономики и торговли им. М.Туган- Барановского. — Донецк : ДонГУЭТ, 2005. — 196с.
48. Трансформація фінансової звітності українських підприємств до МСБО / Під ред. Голов С.Ф. – Київ: 2003 р.
49. Усач Б.Ф. Аудит за міжнародними стандартами. – К.: Знання, 2005. – 247 с.
50. Усач Богдан Федорович. Аудит: Навч. посіб.. — 4.вид., випр. і доп. — К. : Знання, 2007. — 232с.
51. Федулова Л.І., Волощук І.П. Управ¬ління конкурентоспроможністю банків в умовах трансформаційної економіки: Монографія. — К.: Наук, світ, 2002. — 301 с.
52. Чабанова Н. Дистанційний аудит як складова внутрішнього аудиту банку // Вісник НБУ, лютий 2007. – с. 19.
53. Офіційний сайт НБУ http://bank.gov.ua/
54. Офіційний сайт Верховної Ради України http://rada.gov.ua/
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
817
Скачать бесплатно 20168.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.