У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Количество страниц 192
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені В. Н. КАРАМЗІНА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20575.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ 8
1.1. Сутність конкуренції та конкурентоспроможності в ринковій економіці 8
1.2. Внутрішні і зовнішні виклики конкурентним можливостям промисловості 25
1.3. Україна в системі міжнародної рейтингової оцінки конкурентоспроможності національних економік 40
Висновки до першого розділу 59
РОЗДІЛ 2. ДІАГНОСТИКА СТАНУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОМИСЛОВОСТІ 61
2.1. Чинники формування і управління конкурентоспроможністю галузі 61
2.2. Аналіз умов для підвищення конкурентоспроможності галузей промисловості 69
2.3. Аналіз чинників забезпечення конкурентоспроможності промисловості України 93
Висновки до другого розділу 109
РОЗДІЛ 3. ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОМИСЛОВОСТІ 112
3.1. Методологічний підхід до оцінки конкурентоспроможності галузей промисловості 112
3.2. Інновації, як засіб підвищення конкурентоспроможність промисловості України в контексті процесів глобалізації 133
3.3. Механізм підвищення конкурентоспроможності промисловості 153
Висновки до третього розділу 165
ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 169
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 172
ДОДАТОК А 186


ВСТУП
Підвищення конкурентоспроможності промислового виробництва України виступає ключовим завданням формування ефективної відкритої економіки дер-жави. Глобалізація та інформатизація соціально-економічних процесів зумов-люють необхідність поглиблення оцінок, завдань та можливостей піднесення конкурентного потенціалу як економіки держави в цілому, так і комерційних агентів з урахуванням міжнародного досвіду та специфічних вітчизняних умов.
Актуальність теми дослідження, його наукова і практична значущість зу-мовлюються багатоаспектністю проблематики конкурентоспроможності проми-слової, як однієї з провідних галузей економіки України. Вона пов'язана з швид-коплановими змінами сучасних міжнародних тенденцій промислового розвитку в напрямку постіндустріальної, знанієвої, економіки з посиленням інноваційних та інтеграційних процесів, міжнародного кооперування торгівлі та інвестиційної діяльності.
В даному контексті особливої актуальності для України набуває про-блема створення дієвих механізмів з підвищення міжнародної конкурентосп-роможності промисловості, яка повинна стати "локомотивом" високотехноло-гічного розвитку економіки України, фундаментом ефективної міжнародної економічної інтеграції.
В науковому ракурсі проблема підвищення конкурентоспроможності діс-тала досить широкої уваги в роботах як вітчизняних, так і закордонних вчених. Серед відомих західних авторів, які присвятили свої праці проблемам міжнарод-ної конкурентоспроможності держави та фірм, як в умовах розвинутих ринкових систем, так і транзитивних економік, можна назвати Дж.Даннінга, Р.Дорнбуша, Я.Корнаї, Ж.-Ж.Ламбена, Д.Нордса, М.Портера, А.Ругмана, Дж.Стігліця та ін-ших вчених.
Загальнотеоретичні і практичні питання конкурентоспроможності еконо-міки України і промисловості, зокрема, висвітлювалися у працях відомих вітчиз-няних вчених: О.Білоруса, В.Будкіна, В. Бабича, В.Вергуна, О.Власюка, М.Дудченка, Я. Жаліла, Ю. Іванова, М. Кизима, Д.Лук'яненка, О.Мозгового, В.Новицького, В.Онищенка, Ю.Пахомова, Л. Піддубної, А.Поручника, В.Рокочої, А.Румянцева, В.Сіденка, А.Сухорукова, Н.Татаренко, А.Філіпенка, М.Якубовського та інших авторів.
Проблематика міжнародного регулювання промислової політики активно висвітлюється експертами ООН, ЮНКТАД, СОТ, МОП, МВФ, Світового Банку, інститутів ЄС, а також інших міжнародних організацій та структур. Але не зва-жаючи на наявні ґрунтовані розробки проблематики конкурентоспроможності промисловості, ряд важливих теоретичних та прикладних питань все ще потре-бують висвітлення та подальших досліджень. Зокрема, розробка методологічних підходів до оцінки рівня конкурентоспроможності, механізму підвищення кон-курентоспроможності на засадах інноваційного розвитку промисловості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисерта-ційна робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна в рамках планів науково-дослідних робіт кафедри економіки та мене-джменту. Матеріали дослідження використовувалися при розробці таких держа-вних науково-дослідних тем: «Розробка методологічних підходів трансформації системи та соціально-економічних відносин в Україні» (державний реєстрацій-ний номер 0199U004423); «Соціально-економічна стратегія формування в Украї-ні нової моделі економічного розвитку» (державний реєстраційний номер 0101U002800); «Інноваційна модель стійкого розвитку науково-технічного і ви-робничого потенціалу України» (номер державної реєстрації 0104 U000676).
Мета дисертації. Основною метою дисертаційного дослідження є наукове об-ґрунтування методичних засад механізму забезпечення підвищення конкурентосп-роможності промисловості України в умовах глобалізації. Для досягнення постав-леної мети в дисертаційній роботі було поставлено і вирішено такі завдання:
- уточнити концептуальний зміст понять: конкуренція, конкурентоспро-можність та міжнародна конкурентоспроможність;
- узагальнити методологічні підходи до аналізу стану конкурентоспромо-жності промисловості України в умовах глобалізації;
- дослідити конкурентоспроможність України в цілому та промисловості в системі міжнародної рейтингової оцінки;
- провести діагностику зовнішніх та внутрішніх чинників конкурентосп-роможності промисловості по базовим галузям промисловості;
- розробити модель розрахунку конкурентоспроможності галузей промис-ловості;
- провести оцінку та аналіз впливу впровадження інновацій на конкуренто-спроможність промисловості;
- розробити підхід до оцінки конкурентоспроможності галузей промисловості;
- удосконалити модель формування міжнародної конкурентоспроможності промисловості;
- визначити сутність інноваційної складової механізму конкурентоспромо-жності промисловості України;
- розробити механізм підвищення конкурентоспроможності промисловості.
Об'єктом дослідження виступають процеси і фактори забезпечення конку-рентоспроможності промисловості України та її галузей в умовах глобалізації.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні питання формування механізму управлення конкурентоспроможними можливостями з метою їх підвищення на глобальному, національному, місцевому ринках.
Теоретичну та методологічну основу дисертаційного дослідження стано-вили праці вітчизняних і закордонних вчених і спеціалістів з питань конкуренто-спроможності, конкурентної політики та конкурентної стратегії в умовах глоба-льної системи міжнародних економічних відносин. Нормативно-правовою базою дослідження були законодавчі акти Верховної Ради України, укази Президента України, рішення і постанови Кабінету Міністрів України. Інформаційну базу склали звіти Мінпромполітики України та окремих підприємств про виробничу діяльність і ринкове становище.
Для вирішення поставлених у науковій роботі завдань використовувалися ме-тоди системного аналізу, логічного та історичного пізнання, індукції та дедукції. Системне співвідношення загального та індивідуального, співставлення теоретич-них регулятивних підходів та експертних оцінок досліджуваного явища здійснюва-лося на основі критичного аналізу економічних явищ. В обґрунтуванні розробле-них ідей і гіпотез використовувалася графічна інтерпретація та моделювання ре-гуляторних механізмів.
Наукова новизна одержаних результатів. Проведене в роботі дослі-дження полягає у формулюванні системних засад сучасного розвитку промисло-вості в умовах загострення конкурентної боротьби й застосування новітніх ме-тодів технологічної та структурної політики. Більш розгорнуто, найважливіші наукові результати, які характеризують новизну дисертації, полягають у наступ-ному:
вперше:
- розроблено новий підхід до визначення конкурентоспроможності галузей промисловості, доведено та обґрунтована економічна оцінка яка існує між ефектом виробничої діяльності та витратами на її досягнення по окремих галузях промисло-вості та запропонована модель оцінки конкурентоспроможності шляхом факторного аналізу;
- запропоновано механізм підвищення конкурентоспроможності промис-ловості на засадах розробленого алгоритму оцінки конкурентоспроможності продукції промисловості, що дало змогу виявити шляхи розвитку конкурентних переваг промисловості в умовах глобалізації;
удосконалено:
- універсальну модель підвищення конкурентоспроможності промисловос-ті на міжнародних ринках з урахуванням дії макро- та мікроекономічних регуля-торів;
- інноваційну складову механізму конкурентоспроможності шляхом визна-чення теоретичних та методологічних основ інновацій, узгодження стратегії роз-витку промислового виробництва й інноваційної діяльності, проведеної оцінки сучасного стану промисловості.
дістало подальшого розвитку:
- концептуальний зміст понять «конкуренція», «конкурентоспроможність» та «міжнародна конкурентоспроможність»;
- методи діагностики зовнішніх та внутрішніх чинників конкурентоспро-можності за окремими галузями промисловості;
- виявлення основних напрямків підвищення конкурентоспроможності шляхом проведення діагностики зовнішніх та внутрішніх факторів.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що наукові розробки доведені до рівня теоретико-методологічних узагальнень, концептуа-льних положень, методичних і практичних рекомендацій щодо формування ор-ганізаційно-економічного механізму підвищення конкурентних можливостей промисловості на міжнародному і внутрішньому ринках в умовах глобалізації.
Результати дисертаційного дослідження були використані при підготовці законопроектів до Верховної Ради України, проектів урядових документів, що подавалися Кабінету Міністрів України, зокрема при підготовці проекту Концепції Загальнодержавної цільової програми розвитку промисловості України на період до 2017 року, яка затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України.
Особистий внесок здобувача. Робота є закінченим науковим досліджен-ням. Всі наукові результати виконаної дисертації отримані автором самостійно, мають наукове та практичне значення, були опубліковані та доповідалися на на-укових конференціях, .
Апробація результатів дослідження. Основні результати дисертаційного дослідження доповідались і обговорювалися на засіданнях наукового товариства з вивчення спадщини М.І. Туган-Барановського, а також науково-практичних кон-ференціях: 1-й Міжнародній науково-практичній конференції «Еволюція наукових знань та сучасні проблеми економічної теорії (19 квітня 2005р., м. Харків); науково-практичній конференції «Стратегія економічного розвитку України: тенденції, пріоритети, перспективи» (12-13 грудня 2006р., м. Харків).
Публікації. Основні положення та найважливіші результати дисертації опуб-ліковано в 8 наукових працях загальним обсягом 2,4 ум. друк. аркушів, з яких 6 ста-тей загальним обсягом 2,0 ум. друк. аркушів опубліковано у наукових фахових ви-даннях.
Список литературы ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ
1. Прискорення інформаційного розвитку суспільства, яке стимулюється та модифікується завдяки процесам глобалізації та регіоналізації, зумовлює но-ві параметри функціональних взаємин між учасниками світогосподарських від-носин в контексті сучасних реалій конкурентної боротьби на ринках промисло-вої продукції. Сучасний стан інтернаціоналізації економіки України не тільки не дає змоги ефективно реалізовувати конкурентний потенціал країни на між-народних ринках, але й загрожує її національній безпеці. Досліджені підходи до визначення понять «конкуренція» та «конкурентоспроможність» на національ-ному і міжнародному рівнях. Виявлені пріоритетні заходи національної конку-рентоспроможності, такі як: технологічність, інноваційність, інформаційна аде-кватність у взаємозв'язку із традиційною ресурсною (факторною) спроможніс-тю та інституційним середовищем.
2. Досліджено основні напрямки підвищення конкурентоспроможності про-мисловості. Удосконалення розвитку промисловості полягає у створенні сучасного, інтегрованого у світове виробництво промислового комплексу, здатного в умовах інтеграції та глобалізації розв'язувати основні завдання соціально-економічного ро-звитку та утвердження України як високотехнологічної держави. Створення умов для зростання конкурентних можливостей промисловості і прискорення на цій ос-нові її інтеграції у світову господарську систему буде забезпечуватися шляхом ре-формування системи управління промисловістю та прискорення інституційних пе-ретворень. Цьому також буде сприяти підвищення ефективності управління держа-вною власністю та розвиток конкурентного середовища.
3. На основі економічної діагностики зовнішніх та внутрішніх чинників зроблено висновок, що на сучасному етапі значна частина галузей промислово-сті орієнтується винятково на досягнення результатів, які забезпечують умови їхнього виживання в ринковому середовищі, і, за цих обставин, вони не мають можливості повною мірою залучити у виробництво інноваційний фактор його розвитку і поліпшити показники своєї діяльності. На підставі аналізу основних типів систем управління промисловістю установлено, що подальший його роз-виток викликає необхідність розробки відповідних елементів організаційно-економічного механізму забезпечення активізації інноваційної діяльності. Вони мають бути орієнтовані на впровадження в практику інноваційної моделі еко-номічного зростання на базі структурної перебудови промислового виробницт-ва, нових технічних систем і технологій.
Побудовано матрицю SWOT-аналізу підвищення конкурентоспроможно-сті промисловості України де визначено сильні і слабкі сторони, а також мож-ливості і загрози розвитку галузей промисловості. В загальному обсязі галузі промисловості мають низький рівень конкурентоспроможності на світовому та національному ринках. Необхідна істотна модернізація галузей промисловості і забезпечення нового технологічного рівня, що потребує значного збільшення капіталовкладень відповідно до світових тенденцій.
4. Розроблено підхід до оцінки конкурентоспроможності галузей промис-ловості з урахуванням того, що конкурентоспроможною можна вважати ту га-лузь, яка ефективно працює. Для розрахунку індексу конкурентоспроможності автором використано показники обсягу виробленої промислової продукції, та показник експорту продукції по відношенню до витрат у конкретній галузі та промисловості. Серед галузей промисловості, які мають значний експортний потенціал, а отже є найбільш конкурентоспроможними слід відзначити маши-нобудування та легку промисловість. З проведеного розрахунку виникає необ-хідність розробки організаційно-економічного механізму, де будуть враховані регуляторні дії існуючих управлінських структур відносно проблеми підви-щення конкурентоспроможності всіх галузей промисловості та забезпечення умов їх рівновагомого розвитку.
5. Проведений аналіз інноваційної діяльності промислових підприємств дає можливість стверджувати, що підприємства зацікавлені у здійсненні інно-вацій, проте через застарілість основних фондів вони фізично неспроможні до запровадження радикальних інноваційних змін, а через відсутність фінансових ресурсів неспроможні здійснити необхідну технологічну перебудову. Здатність підприємств промислової галузі вести інноваційну діяльність визначається не лише інноваційним кліматом, що склався у країні загалом, але і інноваційним потенціалом конкретного підприємства.
6. Доведено, що включення промислової галузі України в міжнародну на-уково-виробничу кооперацію з іншими країнами світу та інтеграційними об'єд-наннями є одним з найважливіших інструментів підвищення конкурентоспро-можності у всіх її аспектах. Вихід основної маси конкурентних процесів на мі-жнародний рівень визначив виникнення комплексу регуляторів конкуренції ма-крорівня в наднаціональній системі регулювання міжнародної торгівлі та тор-говельної політики. В основному вони стосуються виявлення і припинення фа-ктів несумлінної конкуренції.
7. За результатами проведеної діагностики комплексу показників, що ха-рактеризують результати роботи промислового виробництва встановлено, що поліпшення його структури і підвищення конкурентоспроможності великою мірою залежить від організаційно-економічного механізму активізації інновацій-ної діяльності. Елементи механізму об'єднано у три блоки, які включають теоре-тико-методологічні, організаційні та стратегічні напрямки дослідження інно-вацій в промисловості. Розроблені в результаті дослідження рекомендації щодо ак-тивізації інноваційної діяльності на основі організаційно-економічного механізму будуть сприяти пожвавленню інноваційно-інвестиційної активності суб'єктів і галу-зей промисловості, більш інтенсивному розширенню виробничого потенціалу і поліпшенню кількісних і якісних показників їхнього функціонування.
8. Запропоновано алгоритм оцінки конкурентоспроможності продукції промисловості. Розроблено механізм підвищення конкурентоспроможності промисловості, який передбачає надання обмеженій кількості суб'єктів госпо-дарювання додаткових ресурсів. Механізм ефективної конкурентної політики має попереджувати утворення необґрунтованих конкурентних переваг через зловжи-вання домінуючим становищем. Підвищення ефективності промислового виробни-цтва здійснюється за рахунок організаційно-економічних елементів механізму , які надають змогу включати інноваційний фактор його розвитку, основною іде-ологією при цьому є принцип постійного удосконалення, який охоплює всі складові елементи інноваційного процесу.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року - К: Юринком, 1996. // www.rada.kiev.ua.
2. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 року № 436-IV. – К.: Аті-ка, 2003. – 208 с.
3. Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції» від 7 червня 1996 р. № 236/96-ВР // Урядовий кур’єр. – 1996. – 29 червня.
4. Закон України «Про захист економічної конкуренції» від 11 січня 2001 ро-ку № 2210-III // Відомості Верховної Ради України, 2001, № 12, ст. 64.
5. Закон України “Про обмеження монополізму та недопущення недобросові-сної конкуренції у підприємницькій діяльності” від 18 лютого 1992 року // www.kiev.rada.ua.
6. Закон України “Про інвестиційну діяльність” // Відомості Верховної Ради України.— 1991.—№37.
7. Закон України “Про підприємництво” // Відомості Верховної Ради Украї-ни.— 1991.—№14.
8. Закон України “Про режим іноземного інвестування” // Відомості Верхов-ної Ради. — 1996. — № 19.
9. Закон України «Про інноваційну діяльність» // Голос України, 2002. – №144. – с. 10–15.
10. Закон України «Про основи державної політики в сфері науки та науково-технічній діяльності» від 13.12.1991 р. // Відомості Верховної Ради Украї-ни. – 1992.—№12.
11. Закон України «Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної дія-льності технологічних парків» // Відомості Верховної Ради України. 1999. - №40. — с. 363 (зі змінами, внесеними згідно із Законами №2743 III (2743-14) від 04.10.2001 р., ВВР, 2002, ст. 28 №3118-111 (3118-14) від 07.03.2002, ВВР, 2002, №33, ст. 238.
12. Послання Президента України до Верховної Ради України Про внутрішнє і зовнішнє середовище України у 2002 р. — К.: Інформаційно-видавничий центр Держкомстату України, 2003. — 478 с.
13. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Положення про порядок створення і функціонування технопарків та інноваційних структур інших типів". – №549 від 22 травня 1996 р.
14. Постанова Верховної Ради України «Про Концепцію науково-технологічного та інноваційного розвитку України» // Відомості Верховної Ради України. — 1999. —№37. — С. 770-775.
15. Указ Президента України “Про основні напрямки конкурентної політики на 2002-2004 роки” від 19 листопада 2001 року // www.kiev.rada.ua.
16. Указ Президента України “Про Програму заходів щодо завершення вступу України до Світової організації торгівлі” від 5 лютого 2002 року // www.kiev.rada.ua.
17. Указ Президента України № 108 від 22.02.2001 року “Про додаткові заходи щодо збільшення надходжень інвестицій в економіку України” // урядовий кур'єр. — 28.02.2001.—№38.
18. Указ Президента України № 512 від 12.07.2001 “Про заходи щодо поліп-шення інвестиційного клімату” // Урядовий кур'єр. – 01.08.2001. – 136.
19. Абрамова И. Особенности национальной конкуренции // Управление ком-панией. – 2005. – №04(47). – С. 21-24.
20. Азоев Г. Л. Конкурентные преимущества фирмы / Г. Л. Азоев, А. Л. Челен-ков.- М.: ОАО «типография «Новости», 2000.- 256 с.
21. Азоев Г. Л. Конкуренция: анализ, стратегия, практика.- М.: Изд-во «Центр экономики и маркетинга», 1996.- 208 с.
22. Акимова И. М. Промышленный маркетинг. – 2-е изд. – К.: Знання, 2001.
23. Андрійчук В. Конкурентоспроможність української продукції // Віче. - 1994- № 2(35).- С. 90 - 92.
24. Багиев Г. Л. Маркетинг: Учебник для вузов.- М.: ОАО изд-во «Экономика», 1999.- 703 с.
25. Базилюк Я.Б. Конкурентоспроможність національної економіки: сутність та умови забезпечення: Монографія. — К.: НІСД, 2002. — 132 с.
26. Бебик В. У пошуках «української ніші» // Урядовий кур'єр.- 17 серпня 2006 p.-№153.-С 14.
27. Белецкая И. И. Конкурентоспособность в ее современной трактовке // Ак-туальні проблеми економіки №10, 2004. – С. 81-88
28. Белоусов В. Л. Анализ конкурентоспособности предприятия // Маркетинг в России и за рубежом.- 2001.- № 5(25).- С. 64 - 70.
29. Берёзкина А. Концептуальные основы мониторинга конкурентной среды // Маркетинг: методы, формы, исследования.- 2005.- № 1(80).- С.51 - 59.
30. Білорус О. Г., Панченко Є. Г. Менеджмент: конкурентоздатність і ефектив-ність. – К.: Т-во “Знання України”, 1992. – 40 с.
31. Білорус О.Г. Економічна система глобалізму. — К.: КНЕУ, 2003. – 357с.
32. Блэнк Дженивер. Оценка конкурентоспособности Украины в условиях поли-тических изменений // Зеркало недели. - 2 июля 2005 г.- № 25 (553).- С. 1,7.
33. Борисова С.Є. Конкурентні переваги регіонів України в контексті її інтег-рації до світового ринку капіталу: Автореф.дис…к-та екон. наук: 08.05.01 / Донецький нац. ун-т – Д., 2006 – 23 с.
34. Брыль Р. Рейтинг конкурентоспособности / Украинская Инвестиционная Газета- № 24-25.- С. 16.
35. Буш объявил «инициативу американской конкурентоспособности» // Зер-кало недели.-1 апреля 2006 г.- № 12-С. 12.
36. В рейтинге конкурентоспособности экономик Украина опустилась на 73-е место // http://rus.newsru.ua/finance/31oct2007/wef_reiting.html
37. Васильєв Ю.П. Развитие инновационной деятельности в США, или как уд-воить ВВП. —М.: Зкономика, 2005.
38. Винокуров В.А. Организация стратегического управления на предприя-тии.– М.: Центр экономики и маркетинга, 1996. – 160 с .
39. Воробьев В.П. Конкурентоспособность научно-технической продукции. МПб.: Изд-во С.-Петерб. гос. ун-та экономики и финансов, 2001. – 122с.
40. Воронкова А.Э. Поддержка конкурентоспособного потенциала предприя-тия. – К.: Техника,2007. – 152 с.
41. Воронов А.А. Современная конкуренция: особенности и перспективы раз-вития: Моногр. – Краснодар: Кубан.гос.ун-т, 2002. — 318с.
42. Вяткіна Т.Г. Підвищення конкурентоспроможності промислового комплек-су: Автореф.дис…к-та екон. наук: 08.07.01 / Криворізький техніч. ун-т - Кривий Ріг, 2005 – 18 с.
43. Гальчинский А. Иностранные инвестиции: проблемы и перспективы //Зеркало недели.-17 сентября 2005 г.- № 36.- С. 8.
44. Геєць В. М. Нестабільність і економічне зростання. - К.: Ін-т економ, про-гнозування НАН України, 2000.- 342 с
45. Голубкова Е. Н. Маркетингове коммуникации.- М. Финпресс, 2003.- 303 с.
46. Гохберг Ю. Формирование стратегии достижения высокой конкурентоспо-собности предприятия / Ю. Гохберг, О. Чернега // Економіст.- № 12.- 2001.- С. 74 - 76.
47. Губський Б. В., Павловська О.Д., С.В. Харчук. Конкурентоспроможність національної економіки: пріоритети дослідження та експертні оцінки / За ред. д-ра екон.наук, проф. Б.В.Губського. — К.: КНЕУ, 2003. — 51 с.
48. Губський Б.В. Економічна безпека України: методологія виміру, стан та стратегія забезпечення. — К.: ДП “Укрархбудінформ”, 2001. — 122 с.
49. Даневский Б. Плохая наследственость // Товарищ. Орган СПУ- 20 – 22 сен-тября 2005 г.- № 74.- С. 3.
50. Делягин М.Г. Мир 2010-2020 годов: некоторые базовые тенденции и требо-вания к России / Проблемы становления глобально-информационного тех-нологического уклада в странах СНГ и Китае. — Донецк: Юго-Восток, 2003. 210с.
51. Державне регулювання економіки України: методологія, напрями, тенден-ції, проблеми / За ред. д-ра екон. наук М. М. Якубовського. - К.: НДЕІ Мі-ністерства економіки України, 2005.- 410 с
52. Дикань В. Л. Обеспечение конкурентоустойчивости предприятий: Моно-графия.- Харьков: Основа, 1995.- 160 с.
53. Дихтль Е. Практический маркетинг / Е. Дихтль, X. Хершген.- М.: Высшая школа, ИНФРА-М, 1996.- 225 с.
54. Дойль П. Менеджмент: стратегия и тактика. – СПб.: Питер. 1999.
55. Должанський І.З. Конкурентоспроможність підприємства: Навчальний по-сібник / І.З. Должанський, Т.О. Загорна. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 384 с.
56. Дробитько Н. А. Управління конкурентоспроможністю в умовах ринкової економіки: Автореф. на здоб.... канд. екон. наук.- X.: ХНЕУ, 2001.- 20 с.
57. Економіка України за січень-червень 2006 року // Урядовий кур'єр. - 25 ли-пня 2006 p.- № 136. С. 1,6 - 7.
58. Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / За ред. В. М. Гейця.- К.: Ін-т екон. прогнозування; Фенікс, 2003.-412 с.
59. Економічний словник – довідник : за редакцією С. В. Мочерного. – К.: Феміна, 1995. – 368 с.
60. Економічний словник. За редакцією П. І. Барія, С. І. Дорогунцова. – К.: Го-ловна редакція УРЕ, 1973. – 624 с.
61. Емельянов С. В. США: международная конкурентоспособность националь-ной промышленности. 90-е годы XX века: Монография.- М.: Международ-ные отношения, 2001.- С. 24.
62. Емельянов С. Международная конкурентоспособность производителей (НІЛ: методика анализа // Мировая экономика и международные отноше-ния. – 2002. —№3.—С. 83-90.
63. Енциклопедичний словник бізнесмена: менеджмент, маркетинг, інформа-тика / Під заг. ред. М.І. Молдаванова. – К.: Техніка, 1993. – 856 с.
64. Ермолов М. О. Чем отличается конкурентоспособность фирмы от конку-рентоспособности товара.- В кн.: Как продать ваш товар на внешнем рынке.- М: Мисль, 1990.- С. 228 - 241.
65. Журан О.А. Умови формування характеристик конкурентоспроможності підприємств: Автореф.дис…к-та екон. наук: 08.06.01 / Одеська нац. акаде-мія зв’язку ім. О.С. Попова – О., 2006 – 19 с.
66. Забелин П.В. Основы корпоративного управления концернами. – М.: «Из-дательство ПРИОР», 1998. – 176 с.
67. Забелин П.В., Моисеева Н.К. Основы стратегического управления: Учеб. пособие. – М.: Информационно-внедренческий центр «Маркетинг»,
1998. – 195 с.
68. Завгородняя А. А. Маркетинговое планирование. / А. А. Завгородняя, Д. О. Ямпольская - СПб: Питер, 2002.- 352 с.
69. Закревська Л.М. Оцінка та підвищення конкурентоспроможності підпри-ємств кондитерської промисловості України: автореф.дис…к-та екон. наук: 08.06.01 / Нац. ун-т харчових технол. – К., 2005 – 22 с.
70. Засядьвовк Л. Конкурентоспособность экономики Украины // Бизнес Ин-форм.- 1997- № 24 (200).- С. 27 - 29.
71. Захарченко В. Структурні перетворення в машинобудуванні // Економіка України.— 2001.—№9. - С. 30.
72. Иванов Ю. Б. Конкурентоспособность предприятия в условиях формирова-ния рыночной экономики: Монография - X.: РИО ХГЭУ, 1997.- 246 с.
73. Иванов Ю. Б. Конкурентоспособность предприятия: оценка, диагностика, стратегия: Научн. изд. / Ю. Б. Иванов, А. Н. Тищенко, Н. А. Дробитько, О. С. Абрамова.- X.: Изд. ХНЭУ, 2004.- 256 с.
74. Иванов Ю.Б. Организационно-экономические проблемы обеспечения кон-курентоспособности промышленных предприятий в условиях формирова-ния рыночных отношений: Автореф. на соиск. науч. степ, д.э.н. – X.: ХГЭУ, 1997. – 31 с.
75. Карлофф Б. Деловая стратегия. Концепция, содержание, символы. – М.: Экономика, 1991. – 239 с.
76. Качалина Л.Н. Конкурентоспособный менеджмент.- М.: ЮНИТИ, 2002.- С 11.
77. Кизим Н. А., Горбатов В. М. Качество жизни населения и конкурентоспо-собность Украины и стран ЕС- Харьков: ИД «ИНЖЭК», 2005.- 164 с.
78. Кирцнер И. Конкуренция и предпринимательство: Пер. с англ.- М.: Юнити-ДАНА, 2001.- 239 с.
79. Клименко Е. Н. Критерии выбора маркетинговой стратегии и её виды // Економіка: проблеми теорії та практики,- 2000.- № 8.- С. 36 - 40.
80. Кныш М. И. Конкурентные стратегии: Учебное пособие.- СПб.: Любавич, 2000.- 284 с.
81. Кобиляцький Л. С. Управління конкурентоспроможністю: Навч. посіб.- К.: Зовнішня торгівля, 2003.- 304 с.
82. Ковтун С.В. Концепция конкурентоспособности в украинской экономике. Донецкий государственный университет экономики и торговли // http://www.rusnauka.com/ONG/Economics/3_kovtuns.doc.htm
83. Козирская И.Е. Конкурентоспособность национальных экономик //Перспективы российских экономических реформ XXI века: Материалы междунар. науч.-практ. конф. — Иркутск: Изд-во ИГЗА, 2000. — 21-26 с.
84. Кондрашов М.М. Методологічний підхід до оцінки рівня конкурентоспро-можності галузей промисловості / М.М. Кондрашов // Вісник ХНУ. Серія економічна: Михайло Туган-Барановський та сучасна економічна наука. – Х., 2005. № 668 (ІІ). С. 18-23.
85. Кондрашов М.М. Механізм підвищення конкурентоспроможності промис-ловості України / М.М. Кондрашов // Вісник ХНУ. Серія економічна: Про-блеми стійкого соціально-економічного розвитку України. – Х., – 2007. № 789. С. 30-35.
86. Кондрашов М.М. Передумови формування і розвитку конкуренції промис-лових підприємств / М.М. Кондрашов // Вісник ХНУ. Серія економічна: Проблеми стійкого соціально-економічного розвитку України. – Х., 2006. № 730. С. 12-17.
87. Кондрашов Н.Н. Инновационная активность промышленных предприятий / Н.Н. Кондрашов // Вісник ХНУ. Серія економічна: Шляхи рішення про-блем функціонування економічних систем. – Х., 2004. № 630. С. 75-80.
88. Кондрашов Н.Н. Інноваційна спрямованість та підвищення конкурентноз-датності промисловості / Н.Н. Кондрашов // Вісник ХНУ. Серія економіч-на: Стратегія економічного розвитку України: тенденції, пріоритети, перс-пективи. – Х., 2006. № 754. С. 13-18.
89. Кондрашов Н.Н. Управление объектами промышленной собственности / Н.Н. Кондрашов // Вісник ХНУ. Серія економічна: Национализация и при-ватизация: прошлое. настоящее, будущее. – Х., 2003. № 613. С. 358-361.
90. Конкурентные позиции региона и их экономическая оценка / Под ред. Г. А. Унтуры.- Новосибирск: ИЭ и ОПП СОРАН, 1997.- 212 с.
91. Конкурентоспособность региона: новые тенденции вызова / Под ред. А. И. Татаркина.- Екатеринбург. Изд-во УрОРАН, 2003.- 578 с.
92. Конкурентоспроможність економіки України в умовах глобалізації /Я. А. Жаліло, Я. Б. Базилюк, Я. В. Белінська та ін.; За ред. Я. А. Жаліла. - К.: НІСД, 2005. - 388 с
93. Конкурентоспроможність національної економіки: сутність та умови забез-печення. — К.: КНЕУ, 2002.
94. Конкурентоспроможність: країна, регіон, підприємство / Рада конкуренто-спроможності України; За ред. Ю. В. Полунєєва.- К.: ЛАТ&К, 2006. - 176 с.
95. Концепция конкурентоспособности в украинской экономике // http://www.rusnauka.com/ONG/Economics/3_kovtuns.doc.htm
96. Кремень В. Г. Интервью // Киевские ведомости.- 2001 .-18 янв.- С. 2.
97. Крук С. О. Специфіка конкурентних умов в Україні та її вплив на розвиток малого бізнесу // Академічний огляд.- 2002.- № 1.- С. 55 - 58.
98. Куденко Н. В. Стратегічний маркетинг: Навч. посіб.- К.: КНЕУ, 1998.- 152 с.
99. Куликов Г. В. Японский менеджмент и теория международной конкуренто-способности.- М.: Экономика, 2000.- 247 с.
100. Ламбен Ж.-Ж. Стратегический маркетинг. Европейская перспектива: Пер. с фр.- СПб.: Наука, 1996.- 326 с
101. Левитан С.З. Зкономический потенциал промьішлениости: анализ тепдеп-ций и пуги даль-нейшего роста // Проблеми повьішения зффективности функционирования предприятий различ-ннх форм собственности: Сб. на-учн. трудов ИЗП НАН Украйни. - Донецк, 2001. — С. 91-102.
102. Лепьохін О.В. Розвиток промислового виробництва в умовах ринкових пе-ретворень //Економіка: проблеми теорії та практики: 36. наук, праць. — Вип. 148. — Дніпропетровськ: ДНУ,2002. - С. 82-88.
103. Лифиц И.М. Теория и практика оценки конкурентоспособности товаров и услуг. – М.: Юрайт - М, 2001. – С. 224.
104. Лукінов І. Виток руйнації, ії альтернатива // Віче.- 1994.- №2(35). - С. 59 - 63.
105. Лучна М.В. Економічні аспекти розвитку збуту промислової продукції: Ав-тореф.дис…к-та екон. наук: 08.07.01 / Нац. тех. ун-т “Харківський політех-нічний ін-т” – Х., 2006 – 19 с.
106. Люкшинов А.Н. Стратегический менеджмент. – М.: ЮНИТИ, 2000. – 375 с.
107. Макконел К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципы, проблемы и политика: В 2 т. / Пер. с англ. 2-го изд. - М.:Республика, 1992. - Т. 1. - 399с., Т.2. -400с.
108. Маркетинг та питання управління конкурентоспроможністю і матеріаломі-сткістю продукції: Монографія / За ред. В. І. Коршунова.- Харків: Основа, 1999.-188 с
109. Маркова В. Д. Маркетинг услуг.- М.: Финансы и статистика, 1996.- 128 с.
110. Маркова В. Д., Кузнецова С. А. Стратегический менеджмент: Курс лекций. – М: ИНФРА-М; Новосибирск: Сибирское соглашение, 2000. – 187 с.
111. Маршалл А. Принципы экономической науки: Пер. с англ.- Т. 1. - М.: Изд. группа «Прогресс», 1993.- 60 с.
112. Методика інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств та організацій // Агентство з питань запобігання банкрутства підприємств та організацій. - 23.02.98.- www.rada. gov.ua
113. Миронов М. Г. Ваша конкурентоспособность.- М.: Изд. «Альфа-Пресс», 2004.- 160с.
114. Міжнародний імідж України: міфи і реалії // Центр Разумкова 2000 / олов. ред. Н.ПІангіна. —К.: Заповіт, 2001.
115. Навольська Н.В. Оцінювання та забезпечення економічної ефективності ді-яльності підприємств: Автореф.дис…к-та екон. наук: 08.06.01/ нац. ун-т “Львівська політехніка” – Л., 2006 – 25 с.
116. Національна безпека і оборона / Центр Разумкова. — К., 2003. — № 11. – 56 с.
117. Національні економіки в глобальному конкурентному середовищі / Ю.М.Нахомов, Д.Г.Лук'яненко, Б.В.Губський та ін. — К.: Україна,
1997. 237с.
118. Немцов В.Д., Довгань Л.Є. Стратегічний менеджмент: Навч. посібник. – К.: ТОВ «УВПК «ЕксОб», 2001. – 560 с.
119. Огляд економічних індексів. Випуск 2 «Індекс конкурентоспроможності» // Ebylym@me.gov.ua
120. Ожегов С. И., Шведова Н. Ю. Толковый словарь русского языка / Русская академия наук. – М.: Азбуковник, 1998. – 944 с.
121. Павленко Ф., Якубовский Н. Повышение конкурентоспособности произ-водства в странах с переходной экономикой // Экономика Украины.- 1998.- № 11.- С. 28 - 32.
122. Пастернак-Таранушенко Г., Рожок В. Конкуренция. Курс лекций и практи-ческих на русском и украинских языках. – Киев.: ЦУЛ, 2002. – 322 с.
123. Пашута М. Т., Федулова Л.І., Кондрашов ОМ. Промисловість в національ-ній інноваційнійІ системі України. — К.: Науковий світ, 2005.
124. Перепелкин В.А. Институциональные основы конкурентоспособности страны на мировом рынке капиталов // Финансовый капитал: Сб.науч.труд. М.: Логос, 2002.— С. 209-225.
125. Піддубна Л. І. Конкурентоспроможність економічних систем: теорія, меха-нізм регулювання та управління: Монографія.-X.: ВД «ІНЖЕК», 2007. - 368 с. Укр. Мова.
126. Піддубна Л.І. Феноменологія конкурентоспроможності: в пошуках нової парадигми // Социальная Экономика, №1-2, 2004. – С. 73-81.
127. Піддубний І.О. Управління міжнародною конкурентоспроможністю під-приємства: Навчальний посібник / І. О. Піддубний, А. І. Піддубна – Харків: ВД “ІНЖЕК” 2004. – 261 с.
128. Попов С. А. Страгегическое управление: 17-модульная программа для ме-неджеров «Управление развигием организации». Модуль 4. – М.: ИНФРА – М, 1999. – 344 с.
129. Портер М. Е. Конкурентная стратегия: Методика анализа отраслей и кон-курентов: Пер. с англ.- М.: Альпина Бизнес Букс, 2006.- 454 с.
130. Портер М. Е. Конкурентное преимущество. Как достичь высокого резуль-тата и обеспечить его устойчивость: Пер. с англ.- М.: Альпина Бизнес Букс, 2005.- 715 с.
131. Портер Майкл Е. Стратегія конкуренції / Пер. з англ. — К.: Основи, 1998. – 390 с.
132. Пригожин И., Стенгерс И., Порядок и хаос. – М.: Прогресс, 1986. – 318 с.
133. Примак Т. О. Маркетингові комунікації на сучасному ринку.- К.: МАУП, 2003.- 199 с.
134. Принципы маркетингового исследования на рынке / www. marketing.spb.ru
135. Про Концепцію державної промислової політики України: Указ Президента України №102/2003 від 12 лютого 2003 року
136. Проблеми державного регулювання економічного розвитку підприємств та організацій. Наук. вид. / За заг. ред Ю. Б. Іванова. - Харків: Вид. ХНЕУ, 2004.- 364 с
137. Прогнозування і розробка програм / В. Ф. Беседін та ін; За ред. В. Ф. Бесе-діна. - К.: Наук, світ, 2000.- 468 с
138. Промисловість та її галузі / В.Ф. Бесєдін та інші; За ред. В.Ф. Бесєдіна. — К.: НауковийІ світ, 2000.
139. Рязанцев В.М. Структурно-технологічні та економічні зміни в сучасній промисловості. —І Одеса: Ін-т проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, 2001.
140. Савинов Ю. А. Как сделать товар конкурентоспособным.- В кн.: Как про-дать товар на внешнем рынке / Ю. А. Савинов, М. Н. Чепурин - М: Мысль, 1990.- С. 214 - 227.
141. Савчук А. В. Конкурентоспособность отраслей промышленного производс-тва: Методологические вопросы оценки и анализа // Економіка промисло-вості - 2001.- № 2.- С. 61 - 66.
142. Савчук-Поліщук Т.О. Конкурентноспроможність машинобудівної продук-ції на зовнішніх ринках: Автореф.дис…к-та екон. наук: 08.05.01 / Донець-кий нац. ун-т – Д., 2004 – 23 с.
143. Самуэльсон П. Экономика. – М.: Инфра – М, 1994. – 764 с.
144. Скударь Г. М. Управление конкурентоспособностью крупного акционерно-го общества: проблемы и решения.- К.: Наук, думка, 1999.- 496 с.
145. Словарь по экономике. Пер. с английского под ред. П. А. Ватника. – СПб.: Экономическая школа, 1998. – 752 с.
146. Сміт А. Дослідження про природу і причини багатства народів. - М., 1962. - С. 393.
147. Совет конкурентоспособности пополнил свои ряды и принял программу действий // Зеркало недели.- 22 октября 2005 г.- № 41.- С. 13.
148. Соколова Л.В. Організаційно-економічне забезпечення адаптації підпри-ємств до невизначеності бізнес-середовища: Автореф.дис…д-ра екон. наук: 08.06.01 / НАНУ Інс. екон. пром-ті – Д., 2006 – 25 с.
149. Сорокин Д. Вызов нового века и стратегический ответ России // Вопросы экономики.- 2001.- № 11.- С. 34 - 50.
150. Статистичні щорічники України за 2000-2007 р. Під ред. Осауленка О.Г. – К.: Консультант.
151. Стиглер Дж. Экономика госудрственного сектора. Пер. с англ. М., изд-во МГУ – «Инфра-М», 1997. – С. 548-551.
152. Татаркин А. И. Формирование конкурентных преимуществ региона // Реги-он: экономика и социология.- 2006.- № 1.- С. 141 -154.
153. Теоретичні основи конкурентної стратеги підприємства: Монографія / За заг. ред. д-ра екон. наук, професора Іванова Ю. Б., д-ра екон. наук, профе-сора Тищенка О. М.- X.: ВД «ІНЖЕК», 2006.- 384 с.
154. Титаренко В.Є. Оцінювання та розвиток конкурентоспроможності промис-лових підприємств: Автореф.дис…к-та екон. наук: 08.06.01 / нац. ун-т “Львівська політехніка” – Л., 2005 – 22 с.
155. Тищенко А. Н. Оценка уровня конкурентного статуса дорожного предприя-тия / А. Н. Тищенко, О. С. Абрамова // Економіка транспортного комплек-су: 36. наук, праць.- X.: ХДАДТУ, 1999.- Вип. № 2.- С. 106 - 113.
156. Ухачевич Я. Роль государства в обеспечении конкурентоспособности про-дукции // Экономика Украины.- 1999.- № 8.- С. 82 - 83.
157. Фактори і механізми забезпечення конкурентоспроможності регіонів: Наук, доповідь / Наук. ред. П. Ю Беленький.- Львів: Інститут регіональних дослі-джень НАН України, 2005.- 145 с
158. Фатхутдинов Р.А. Конкурентоспособность организации в условиях кризи-са: экономика, маркетинг, менеджмент. – М.: Издательско-книготорговый центр «Маркетинг», 2002. – 892 с.
159. Фатхутдинов Р.А. Конкурентоспособность: экономика, стратегия, управле-ние. — М.: Инфра-М, 2000. — 387 с.
160. Фещенко О.Л. Теоретичні питання структурної динаміки виробництва // ФормуванняІ ринкових відносин в Україні: 36. наук, праць. — К., 2000. — Вип. 9. — С. 12—16.
161. Формирование конкурентной позиции предприятия в условиях кризиса: Монография.- X.: ИД «ИНЖЭК», 2007.- 376 с. Русс. яз.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Скачать бесплатно 20575.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.