У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Количество страниц 448
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20597.doc 
Содержание ВСТУП 4

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ 17
1.1. Інвестиційна діяльність як об’єкт управління і предмет економічного дослідження 17
1.2. Теоретичні основи аналізу динамічної взаємозалежності інвестиційної діяльності і засобів управління 27
1.3. Методологія розробки стратегії управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств 44
1.4. Джерела та механізми формування інвестиційних ресурсів акціонерних товариств 63
Висновки до розділу 1 84

РОЗДІЛ 2. РОЗВИТОК ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ АКЦІОНЕРНОГО СЕКТОРУ В УКРАЇНІ 90
2.1. Сутність та організаційно-правові форми утворення акціонерних товариств в умовах ринкової трансформації економіки 90
2.2. Загальні основи організації управлінського процесу в акціонерних товариствах 113
2.3. Становлення та розвиток акціонерного сектору у процесі
приватизації 132
2.4. Формування ринку фінансових послуг як необхідної умови функціонування акціонерних товариств 150
2.5. Використання фінансового посередництва в інвестиційній діяльності акціонерних товариств 167
Висновки до розділу 2 183

РОЗДІЛ 3. ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ В АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВАХ ТА УМОВИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ 189
3.1. Визначення сутності та оцінка ефективності управління акціонерними товариствами 189
3.2. Порівняльний аналіз методик оцінки ефективності інвестиційної діяльності 208
3.3. Інституційне забезпечення управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств 228
3.4. Особливості кадрової складової управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств 252
Висновки до розділу 3 264

РОЗДІЛ 4. АНАЛІЗ ВПЛИВУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ НА ПРОЦЕСИ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ 270
4.1. Роль акціонерного сектору у формуванні інвестиційної привабливості країни 270
4.2. Участь акціонерного капіталу у підтримці соціальної сфери 284
4.3. Особливості управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств промисловості в умовах ринкової трансформації економіки 299
Висновки до розділу 4 323

РОЗДІЛ 5. УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ В АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВАХ 328
5.1. Консюмеризм як передумова інтегрованої системи управління інвестиційною діяльністю 328
5.2. Інноваційна пріоритетність інвестиційної діяльності як фактор зростання ефективності управління 353
5.3. Оптимізація доходності і ризиків в процесі зростання акціонерного капіталу та підвищення його ліквідності 372
5.4. Модель прийняття управлінських рішень про доцільність
інвестування 387
Висновки до розділу 5 394

ВИСНОВКИ 403

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 410

ДОДАТКИ 448




ВСТУП


В умовах інтенсифікації процесів глобалізації особливої актуальності набуває проблема підвищення конкурентоспроможності національної економіки в цілому і кожного підприємства зокрема. Її можна вирішити лише шляхом глибокого технічного переозброєння виробничого потенціалу, яке потребує активізації інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання. Остання є необхідною передумовою забезпечення економічного зростання, посилення конкурентоспроможності підприємницьких структур на основі їх модернізації та реконструкції.
Залежність між активністю інвестиційної діяльності в країні та зростанням економіки підтверджується практичним досвідом як країн із розвиненою ринковою економікою, так і з трансформаційною. На макро-, мезо- та мікрорівнях інвестиції виступають найважливішим чинником технологічного розвитку виробництва. На цьому тлі підприємства різних організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності відіграють вирішальну роль у процесі створення сприятливого інвестиційного клімату України. Найактивніші інвестиційні процеси відбуваються у промисловому секторі країни. Вагома частка промислового потенціалу країни зосереджена в акціонерних підприємствах.
Конкурентні переваги країни, певної галузі, регіону, підприємства вирішальною мірою залежать від змістовного наповнення процесів управління інвестиційною діяльністю на всіх рівнях господарювання. Вдосконалення управління інвестиційною діяльністю саме акціонерних товариств для України, як і для більшості постсоціалістичних країн, є малодослідженим напрямом економічної науки, який вимагає наукової розробки і впровадження сучасних механізмів організації управлінського процесу, розвитку фінансового посередництва, формування системи інституційного забезпечення, взаємоузгодження всіх механізмів, що мають забезпечити ефективну мобілізацію і використання інвестиційних ресурсів.
За роки незалежності України у практиці функціонування акціонерних товариств проявилася низка недоліків та прорахунків. У багатьох із них мають місце несприятливість до інновацій, висока витратність виробництва, незадовільні результати фінансової діяльності, слабкість корпоративного управління, низький рівень застосування досягнень сучасного менеджменту. Через недостатні обсяги інвестиційних вкладень у країні продовжується фактичне «проїдання» успадкованого виробничого потенціалу, збільшується відставання від світового науково-технологічного рівня, погіршується відтворення матеріально-технічного базису. Однією з причин такого становища є відсутність механізму реалізації концепції управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств та його використання в практичній діяльності. Методи, успадковані з часів централізованої економіки, неефективні, а зарубіжний досвід не завжди можна адаптувати до специфічної ринкової економіки України.
Вивчення результатів наукових досліджень щодо управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств та оцінки його результативності на рівні конкретних підприємств дає підстави констатувати, що науковці по-різному сприймають цю проблему, загальноприйнятих підходів до її вирішення немає. З точки зору розвитку економічної науки та господарської практики існує нагальна потреба подальших досліджень у цьому напрямку з врахуванням тих змін, що відбуваються як у суспільстві в цілому, так і у сфері виробництва матеріальних благ зокрема.
Взаємозалежності між інвестиціями та економічним зростанням були предметом уваги таких відомих вчених, як А. Сміта, Д. Рікардо, К. Маркса, Дж. М. Кейнса, М. Фрідмана, Р. Харрода, Е. Домара, Р. Солоу та багатьох інших. Питання капіталу та соціально-економічні наслідки його відтворення були одними з головних складових їхніх економічних теорій.
Теоретичні основи функціонування та управління підприємствами взагалі і акціонерними товариствами зокрема знайшли своє відображення у працях В. Базилевича, Д. Баюри, О. Вакульчик, З. Варналія, А. Гальчинського, В. Гейця, Р. Герасименко, В. Євтушевського, П. Єщенка, Ю. Касимова, Г. Козаченко, О. Кузьміна, Ю. Лупенка, І. Малого, В. Міщенка, Б. Ніла, Р. Пайка, Є. Панченка, Ю. Петруні, О. Рибалкіна, С. Румянцева, М. Рупняк, А. Сірка, А. Шегди, А. Яковлева та ін.
Різноманітні аспекти інвестиційної діяльності підприємств, інвестиційних процесів на рівні держави, ефективності інвестування, що є предметом цього дослідження, висвітлені у працях таких науковців, як І. Бланк, І. Бондаренко, Л. Борщ, М. Герасимчук, А. Захарченко, Н. Ігошин, В. Ільчук, Б. Кваснюк, Т. Ковальчук, Г. Козаченко, В. Кириленко, В. Леонтьєв, О. Ляшенко, Т. Малова, В. Мандибура, Н. Матиєнко, А. Мертенс, А. Мороз, О. Оголь, В. Оскольський, В. Осецький, А. Пересада, О. Підхомний, Ю. Пінчук, М. Ример, Л. Селіверстова, О. Удалих, В. Федоренко, Д. Черваньов, Г. Швиданенко, О. Ястремська та ін.
Аналіз наукової літератури, результатів фахових досліджень і розробок показує, що проблеми інституційного, ресурсного, законодавчого та інформаційного забезпечення інвестиційної діяльності акціонерних товариств, управління цим видом діяльності в умовах трансформаційної економіки не знайшли однозначного вирішення. Потребують подальших досліджень питання узгодженості інтересів суб’єктів управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств, через відсутність наукових рекомендацій та методик на практиці майже не використовуються маркетингові концепції управління, які пройшли успішне випробування в розвинутих країнах світу. Все це негативно позначається на залученні інвестиційних ресурсів, на масштабах і ефективності інвестиційної діяльності на вітчизняних підприємствах. Саме з цих міркувань були обрані тема і спрямованість дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом наукових досліджень кафедри теоретичної і прикладної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка і є складовою комплексної теми “Розвиток внутрішнього ринку України в умовах глобалізації: закономірності та протиріччя” (державний реєстраційний номер 06 БФ 040-01), розділ «Динаміка структури промислового виробництва в умовах глобалізації». Автором визначено особливості інвестиційної діяльності акціонерних товариств промисловості та її вплив на процеси ринкової трансформації економіки.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка концепції управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств в умовах ринкової трансформації економіки та механізму її реалізації, спрямованої на підвищення ефективності підприємницької діяльності.
Досягнення зазначеної мети обумовило вирішення наступних теоретико-прикладних завдань:
• розкрити економічну природу інвестиційної діяльності як вихідну основу побудови концепції управління нею;
• розкрити теоретичні основи формування стратегії управління на основі аналізу специфіки інвестиційного процесу в акціонерних товариствах в умовах ринкової трансформації економіки;
• конкретизувати наукові підходи щодо розкриття сутності терміну «ефективне управління» як методологічної основи для оцінювання ефективності управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств;
• дослідити ключові складові макро- та мікросередовища України та їх вплив на ефективність внутрішньо-організаційного менеджменту інвестиційної діяльності акціонерних товариств;
• розглянути соціально-економічну природу акціонерних товариств та їх організаційно-правові форми як суб’єктів інвестиційної діяльності;
• запропонувати методичні підходи щодо організації процесу оцінювання ефективності системи корпоративного управління, які б враховували специфічні параметри інвестиційної діяльності;
• обґрунтувати вирішальну роль акціонерних товариств промисловості у формуванні інвестиційної привабливості економіки в цілому;
• проаналізувати ефективність інвестиційних проектів акціонерних товариств, які функціонують на пільгових умовах інвестування у зонах пріоритетного розвитку;
• запропонувати систему заходів щодо узгодження економічних інтересів між суб’єктами корпоративного управління в процесі здійснення ними інвестиційної діяльності;
• визначити та обґрунтувати основні напрями удосконалення управління інвестиційною діяльністю в акціонерних товариствах.
Об’єктом дослідження є інвестиційна діяльність акціонерних товариств.
Предметом дослідження є процеси управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств в умовах ринкової трансформації економіки України.
Методи дослідження. Методологічною основою дисертаційної роботи є загальнонаукові методи пізнання та спеціальні методи економічних досліджень.
Використання методу порівняльного аналізу при аналізі розвитку внутрішнього ринку інвестицій дозволило визначити роль інвестиційної діяльності акціонерних товариств на цьому ринку. Методи наукової абстракції, спостереження, інтерв’ю та опитування застосовано при вивченні проблем інвестиційної діяльності акціонерних товариств в умовах ринкової трансформації економіки та оцінки ефективності управління в акціонерному товаристві, а також при виявленні та конкретизації переваг та очікувань інвесторів. Застосування історичного методу при дослідженні консюмеризму, дозволило визначити передумови його виникнення, формування та розвиток процесів і подій у хронологічній послідовності у світі взагалі та Україні зокрема. У процесі дослідження також були використані методи системного аналізу економічних та соціальних явищ і синтезу їх результатів, економічного моделювання на основі логічних побудов, статистичного аналізу.
Інформаційною базою дослідження є публікації в українській і зарубіжній економічній та економіко-правовій літературі, статистичні матеріали та звіти Державного комітету статистики України, державних відомств та інформаційні повідомлення акціонерних товариств промисловості, опубліковані в засобах масової інформації в паперовому та електронному вигляді, законодавчі та нормативно-правові акти України, документи органів державної влади. Управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств на регіональному рівні, зокрема Автономної Республіки Крим, досліджувалося на безпосередньому використанні первинних інформаційних та звітних документів суб’єктів економічної діяльності.
Наукова новизна одержаних результатів. Наукові результати, що отримані автором і виносяться на захист, полягають у розробці теоретико-методичних засад, спрямованих на вдосконалення процесів управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств в умовах ринкової трансформації економіки. Основними теоретичними та практичними результатами, що характеризують наукову новизну дослідження та особисто внесок автора, є такі:
вперше:
• запропоновано систему заходів щодо узгодження економічних інтересів суб’єктів корпоративного управління, в основу якої покладено стимулювання управлінського персоналу акціонерного товариства та принципи консюмеризму, спрямовані на дотримання норм, правил та гарантій акціонерів, підвищення якості управління, залучення зовнішніх інвесторів;
• розроблено та обґрунтовано модель визначення впливу інституційних умов на ефективність інвестиційної діяльності, яка дозволяє здійснювати порівняльний аналіз характеристик інвестиційних проектів акціонерних товариств промисловості, що працюють в умовах пільгового режиму (на територіях пріоритетного розвитку), і таких, що працюють у звичайних умовах інвестування, а також дозволяє прогнозувати рівень змін в обсягах реалізації продукції з урахуванням різних умов інвестування;
набули подальшого розвитку:
• трактування передумов, що призводять до збільшення реальних інвестицій порівняно з фінансовими; підтверджено емпіричними дослідженнями, що для акціонерних товариств більш перспективними є не фінансові, а реальні інвестиції; з’ясовано, що головною причиною такої пріоритетності в сучасних умовах є недостатність ресурсів для здійснення повномасштабної інвестиційної діяльності, спрямованої на техніко-технологічне оновлення розширеного відтворення основних засобів;
• дослідження щодо уточнення взаємозалежності між ступенем розвитку фінансового ринку, який характеризується обсягами торгів цінних паперів, з одного боку, та ефективністю управління діяльністю акціонерних товариств, яка характеризується обсягами реалізації їх продукції, з іншого; означена взаємозалежність має тенденцію до збільшення;
• положення щодо інституту фінансового посередництва як однієї із найважливіших передумов активізації інвестиційної діяльності виробничих акціонерних товариств, розвиток якого в умовах актуалізації обмеженості ресурсів об’єктивно призводить до зміщення ролі держави як безпосереднього інвестора реального сектора економіки у бік посилення її регулятивних функцій;


удосконалено:
• методичні підходи щодо організації процесу оцінювання ефективності управління акціонерними товариствами в цілому, які дозволяють враховувати кількісні та якісні параметри у короткостроковому та довгостроковому періодах, так і окремих її підсистем: маркетингової, інноваційної, організаційної, інвестиційної, виробничої;
• трактування поняття «ефективне управління» як основи функціонування та розвитку підприємства в умовах постійної динаміки зовнішнього середовища, достовірність оцінки останнього передбачає конструювання власної системи показників результативності діяльності з врахуванням індивідуальної специфіки суб’єктів або умов господарювання, в якій поєднані економічні, соціальні та екологічні критерії оцінки розвитку акціонерних товариств;
• рекомендації щодо здійснення маркетингових досліджень та рекламних компаній, спрямованих на ефективне залучення та використання інвестиційних ресурсів акціонерними товариствами; зазначені підходи дозволяють визначити вплив активної та змістовної реклами на вибір напряму інвестиційних вкладень та виявляти потенційних інвесторів.
Практичне значення одержаних результатів. Результатом наукового дослідження став механізм реалізації концепції управління інвестиційної діяльності акціонерних товариств, здатний забезпечити стійкий розвиток підприємств в умовах динамічного ринкового середовища.
Прикладне значення одержаних результатів полягає у практичному використанні пропозицій щодо вдосконалення управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств з метою підвищення ефективності корпоративного управління взагалі та інвестиційної діяльності акціонерних підприємств зокрема.
Методологічні розробки автора можуть бути використані при удосконаленні нормативно-правової бази функціонування акціонерних товариств в Україні. За результатами дисертаційного дослідження підготовлені і направлені Міністерству економіки України конкретні пропозиції, які враховані при підготовці нормативно-правових актів та аналітичних матеріалів, зокрема, при підготовці проекту Закону України “Про акціонерні товариства” та Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року (довідка № 42-24/72 від 01.08.2006 р.).
Упровадження результатів науково-дослідної роботи щодо теоретико-методологічних оцінок та практичних аспектів економічних відносин з приводу використання інвестиційних ресурсів, зокрема, проблем ефективного управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств в Україні відбулося при підготовці тексту Послання Президента України до Верховної Ради України “Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році” (акт Національного інституту стратегічних досліджень № 293/236 від 25.04.2006 р.).
Науково-практичні висновки та рекомендації, підготовлені за результатами дисертаційної роботи, використовувалися при підготовці нормативно-правових актів та аналітичних матеріалів у Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва, зокрема, Законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005. № 2806, «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 16.03.2006 № 3575, проекту Закону України «Про акціонерні товариства», а також при підготовці змін та доповнень до нормативно-правових актів з питань розвитку підприємництва, зокрема, інвестиційно-інноваційної діяльності (довідка № 3177 від 03.05.2007).
Застосування матеріалів дисертаційного дослідження відбулося при проведенні компанії з метою залучення нових інвесторів Кримського філіалу Відкритого акціонерного товариства “Інпромбанк” м. Феодосії (довідка № 372 від 10.05.2006 р.).
Результати дисертації впроваджено в навчальний процес у ряді вищих навчальних закладів України, зокрема: у Феодосійській фінансово-економічній академії Київського університету ринкових відносин при проведенні лекційних та семінарських занять у рамках навчальних курсів “Інвестиційне проектування”, “Економіка підприємства”, “Основи економічної теорії”, “Корпоративне управління” (довідка № 187 від 21.06.2007 року); у Київському університеті ринкових відносин при проведенні лекційних та семінарських занять у рамках навчальних курсів „Інвестування”, „Інвестиційний менеджмент”, „Інвестиційне проектування”, „Корпоративне управління” (довідка № 366 від 23.05.2007 року); у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна на кафедрі економічної теорії при викладанні навчальних курсів “Фінанси підприємств”, “Макроекономіка”, “Мікроекономіка”, “Фінансове право”, “Господарське право” (протокол № 7 від 30.03.2006 року).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною працею, в якій викладено власний авторський підхід щодо методології дослідження інвестиційної діяльності акціонерних товариств та удосконалення процесів управління цією діяльністю в умовах ринкової трансформації економіки. Наукові положення, висновки і рекомендації, що виносяться на захист, одержані автором самостійно. Окремі питання розроблялись із співавторами, що відображено у публікаціях, однак із наукових праць, опублікованих у співавторстві, у дисертаційній роботі використано лише ті ідеї та положення, які отримані автором особисто. Апробація результатів дисертації. Основні положення і результати, отримані в дисертаційній роботі, були представлені на міжнародних і всеукраїнських конференціях у вигляді доповідей, виступів та тез. Дисертант взяв участь у 25 наукових та науково-практичних конференціях, а також круглих столів, що відбулися протягом 2002-2008 років в Україні, а саме: Всеукраїнській науково-практичній конференції “Проблеми економічного зростання України на сучасному етапі: мікро- і макрорівень” (20-21 червня 2002 р., м. Феодосія), Круглому столі “Проблеми формування іпотечного ринку в контексті фінансової безпеки України” (30 вересня 2002 р., м. Київ), Науково-практичній конференції “Актуальні питання протидії відмиванню коштів злочинного походження у контексті економічної безпеки України” (27 листопада, 2002 р., м. Київ), Міжнародній науково-практичній конференції “Економічне зростання України: стан, проблеми й перспективи” (30 травня 2003 р., м. Феодосія), VІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Європейський вибір України: інноваційний розвиток” (23-26 червня 2005 р., м. Феодосія), Міжнародній науково-практичній конференції “Тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України” (27-28 вересня 2005 р., м. Київ), Міжнародній науково-практичній конференції “Розвиток наукових досліджень – 2005” (7-9 листопада 2005 р., м. Полтава), Круглому столі “Інноваційна модель розвитку економіки України: пріоритети та шляхи реалізації” (23 листопада 2005 р., м. Київ), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Інвестиційні стратегії підприємств України на міжнародних товарних та фінансових ринках” (3-4 лютого 2006 р., м. Дніпропетровськ), Міжнародній науково-практичній конференції “Фінансовий потенціал регіонів України в умовах ринкової економіки” (16-17 березня 2006 р., м. Чернівці), Круглому столі “Конкурентоспроможність економіки України в умовах глобалізації” (29 березня 2006 р., м. Київ), IV Міжнародній науково-практичній конференції “Стратегія інвестування промислового виробництва в Україні” (14-15 квітня 2006 р., м. Київ), IV Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених “Сучасні проблеми соціально-економічного розвитку України” (19-20 квітня 2006 р., м. Дніпропетровськ), VII Науково-практичній конференції “Наукове забезпечення процесів реформування економічних відносин в умовах ринкової економіки” (21 квітня 2006 р., м. Сімферополь), X Міжнародній науково-практичній конференції “Фінанси України” (12-13 травня 2006 р., м. Дніпропетровськ), ІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Актуальні проблеми регіонального розвитку в контексті європейської інтеграції” (1-3 червня 2006 р., м. Луцьк), Міжнародній науково-практичній конференції “Інтеграція України у європейський та світовий фінансовий простір” (26-27 червня 2006 р., м. Львів), VIII Всеукраїнській науково-дискусійній конференції “Інвестиційні ресурси відтворювальних процесів в умовах глобалізації економіки” (29 червня 2006 р., м. Феодосія), Круглому столі “Першочергові завдання соціально-економічної політики держави: пріоритети 2007 року” (19 жовтня 2006 р., м. Київ), Сьомій Міжнародній науковій конференції студентів та молодих вчених “Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання” (12-15 грудня 2006 р., м. Донецьк), VII Міжнародній науково-практичній конференції “Конкурентоспроможність національної економіки” (23-24 березня 2007 р., м. Київ), Круглому столі “Особливості та шляхи детінізації економіки України” (27 березня 2007 р., м. Київ), XV Міжнародній науковій конференції молодих науковців “Наука і вища освіта” (17-18 травня 2007 р., м. Запоріжжя), ІX Всеукраїнській науково-практичній конференції “Регіони України у формуванні національної інноваційної системи в умовах глобалізації економіки” (17-20 травня 2007 р., м. Феодосія), Х Міжнародній науково-практичній конференції «Ринкова трансформація економіки: стан, проблеми, перспективи» (21-24 травня 2008 р., м. Феодосія).
Основні результати дослідження доповідались на засіданні Вченої ради економічного факультету (листопад 2006 р.) та на засіданнях кафедри теоретичної та прикладної економіки (листопад 2006 р., травень-червень 2007 р., червень 2008 р.) Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Публікації. Основний зміст дисертації відображено: в одноосібній монографії (25,5 др. арк.), у 2-х навчальних посібниках у співавторстві, у 26 наукових статтях у фахових виданнях, із них - 25 одноосібні (загальна частка автора у всіх публікаціях становить 14 др. арк.), в матеріалах і тезах доповідей на 12 наукових конференціях та круглих столах (частка автора 2 др. арк.).
Обсяг і структура роботи. Дисертація складається зі вступу, п’яти розділів, висновків, списку використаних джерел і сімнадцяти додатків. Основний зміст дисертації викладено на 409 сторінках комп’ютерного тексту, що містять 47 таблиць, 33 рисунки, 10 формул. Список використаних джерел складає 359 найменувань.
Список литературы ВИСНОВКИ



У дисертації поставлено та вирішено актуальну проблему розробки теоретико-методичних засад, спрямованих на вдосконалення процесів управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств в умовах ринкової трансформації економіки. Здійснено теоретичне узагальнення особливостей управління інвестиційною діяльністю українських акціонерних товариств переробної промисловості.
Зроблено наступні узагальнюючі висновки:
1. Уточнено теоретичні основи управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств, які полягають у наявності відповідних принципів, методів, функцій, рівнів, суб’єктів та об’єктів управління. Зазначено, що головними об’єктами процесів управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств є інвестиційні ресурси, інвестиційні проекти та інвестиційні ризики; до суб’єктів управління відносять фахівців товариства, акціонерів та інших зацікавлених осіб; управлінська діяльність повинна базуватися як на загальноприйнятих принципах управління, так і на корпоративних.
Визначено концепцію управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств, сутність якої зводиться до виконання системи функцій, спрямованих на реалізацію їх інвестиційних цілей за допомогою застосування відповідних механізмів взаємодії між суб’єктами та об’єктами управління інвестиційною діяльністю та з урахуванням характеру відносин між рівнями управління в акціонерному товаристві і впливу факторів зовнішнього середовища.
У межах таких основних функцій управління як планування, організація, мотивація і контроль здійснюється основний процес управління інвестиційною діяльністю, який включає в себе такі етапи як: дослідження чинників навколишнього середовища; формулювання інвестиційних цілей; визначення інвестиційної стратегії; розробка та запровадження заходів щодо забезпечення реалізації інвестиційної стратегії; оцінювання результативності процесів управління інвестиційною діяльністю.
2. Доведено, що капіталовкладення, інвестиційні проекти мають розглядатися не ізольовано від діяльності товариства, а з урахуванням його цілей і стратегії загального розвитку, оскільки інвестиційна діяльність взагалі є багатоаспектною і передбачає пошук та розробку інвестиційних проектів, їх обґрунтування за економічними або за іншими (соціальними, екологічними) критеріями, пошук інвестиційних ресурсів та потребує належного ефективного управління.
3. Встановлено, що вітчизняні підприємства надають перевагу реальному інвестуванню. Доведено, що причинами такої пріоритетності, зокрема для акціонерних товариств, є недостатність ресурсів для здійснення повномасштабної інвестиційної діяльності і спрямування їх на розширене відтворення основних засобів, а також застарілість основних засобів виробництва. Фінансове інвестування, перетворене у вимушену необхідність через умови функціонування акціонерних товариств та ринку фінансових послуг, не забезпечує повною мірою ефект від інвестиційних вкладень.
4. Обґрунтовано взаємозалежність між збільшенням акціонерного сектору і розвитком фінансового ринку та інститутів фінансового посередництва. Взаємозалежність цих двох впливових чинників витікає із специфічних умов створення та функціонування акціонерних товариств: випуску реалізації акцій та залучення фінансових посередників до управління інвестиційною діяльністю. Оскільки до фінансових посередників відносять банки, страхові компанії, інвестиційні фонди та інші підприємства, які можуть бути створеними як акціонерні товариства, то спостерігається ситуація злиття або перерозподілу акціонерного капіталу у межах акціонерного сектору.
5. До основних чинників, що впливають на ефективність управління інвестиційною діяльністю, віднесено такі: механізм формування та використання інвестиційних ресурсів; наявність, досконалість та достатність нормативно-правових актів щодо функціонування акціонерних товариств та здійснення інвестиційної діяльності; високий професіоналізм менеджменту акціонерних товариств.
6. Доведено, що концентрація капіталу в акціонерних товариствах дає змогу створити сприятливі умови для централізованого управління їх фінансовими ресурсами з метою побудови ефективного контролю за цільовим використанням грошових ресурсів, підвищення інвестиційної привабливості товариства та подолання фактору збитковості. Вивчення стану акціонерного сектору України підтвердило, що його активне формування почалося з моменту приватизації та роздержавлення. Саме ці процеси були одними із передумов розвитку акціонерних товариств в Україні. Акціонерні товариства як організаційно-правова форма і як суб’єкти корпоративних підприємств в Україні стають більш популярними і поширеними.
7. Визначено методичні підходи щодо комплексного оцінювання ефективності діяльності акціонерних товариств протягом усього періоду інвестування, сутність яких полягає в оцінюванні професійного рівня якостей управлінського персоналу за певними критеріями; послідовності та повноти інвестиційних рішень управлінського персоналу; економічного обґрунтування інвестиційного проекту; управлінських дій щодо залучення інвестицій; управлінських дій щодо здійснення контролю за реалізацією інвестиційного проекту та ін.
Дослідження проблеми удосконалення управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств призвело до висновку про необхідність врахування того, що ефективність інвестицій та ефективність загальної системи корпоративного управління пов’язані непрямою причинно-наслідковою залежністю. На переконання автора, пріоритетним у цій взаємозалежності є вміння застосовувати почергово чи у комплексі найбільш ефективні дії та заходи, пов’язані з інвестиційним процесом в акціонерному товаристві. Аналіз вітчизняної та зарубіжної літератури з проблем ефективності інвестиційної діяльності підприємств взагалі і акціонерних товариств зокрема дозволяє стверджувати, що при всій широті і глибині охоплення цієї проблеми в економічній науці, ефективність інвестиційної діяльності (у багатьох джерелах – інвестування) розглядається як система економічних показників, зовсім непов’язаних із професійними якостями управлінського персоналу. Відповідно, практичні рекомендації управлінському складу акціонерних товариств, що випливають з цієї позиції, зводяться до рекомендацій щодо покращення кадрового забезпечення та максимального використання дієвих стратегій управління (маркетингової, інвестиційно-інноваційної та ін.).
8. Уточнено визначення поняття «ефективне управління» як основи функціонування та розвитку підприємства в умовах постійної динаміки зовнішнього середовища, достовірність оцінки останнього передбачає конструювання власної системи показників результативності діяльності з врахуванням індивідуальної специфіки суб’єктів або умов господарювання, в якій поєднано економічні, соціальні та екологічні критерії оцінки розвитку акціонерних товариств.
9. Обґрунтовано вибір оптимального інвестиційного проекту або формування інвестиційного портфелю шляхом маркетингових досліджень (опитування потенційних інвесторів). Аналіз основних теоретичних підходів щодо оцінювання ефективності проектів реального і фінансового інвестування як основних напрямів інвестиційної діяльності акціонерного товариства та як складової методології оцінювання ефективності системи управління акціонерним товариством обумовлює процес оптимізації цих підходів, тобто більш раціонального їх вибору.
10. Узагальнено проблеми функціонування підприємств корпоративного типу в нашій державі, що сформувались під впливом факторів макро- та мікросередовища, зокрема: недостатня розвиненість ринку фінансових послуг; низька дієвість банківсько-кредитної системи; відсутність розвиненої мережі інституційних інвесторів (пенсійні фонди та страхові компанії); значна ступінь тінізації бізнесу; слабкість судової системи у вирішенні корпоративних конфліктів; важкий фінансовий стан акціонерних товариств, створених у процесі приватизації. При цьому основними проблемами корпоративного управління є: низький рівень корпоративної культури та професійної підготовки; відсутність дієвих мотиваційних стимулів, що спонукають менеджерів до дотримання прав та інтересів акціонерів; недостатнє узгодження поліваріантних інтересів великої кількості акціонерів; обмеженість керівного складу при виборі ефективних інвестиційних стратегій тощо.
11. Визначено особливості управління інвестиційною діяльністю в умовах ринкової трансформації економіки, зокрема: надання переваг реальному інвестуванню; обмеженість застосування такої базової інвестиційної стратегії як стратегія підтримки; переважне залучення до розробки та прогнозування інвестиційних проектів сторонніх осіб, які не є суб’єктами корпоративного управління; обмеженість повноважень управлінського складу вищого рівня під час прийняття інвестиційних рішень; поширене застосування такого способу залучення іноземних інвесторів та зниження інвестиційного ризику як купівля ними акцій; запровадження та розподіл інвестицій, що надаються переважно у натуральній формі; використання в управлінні інвестиційною діяльністю допомоги фінансових посередників.
Сформовано та обґрунтовано ключові ознаки інвестиційної привабливості акціонерних товариств на територіях пріоритетного розвитку, а саме: 1) вид акціонерного товариства – відкриті акціонерні товариства (ВАТ); 2) шлях створення ВАТ – у процесі приватизації; 3) спеціалізація ВАТ – виробництво товарів для споживчого ринку, тобто належність до легкої, целюлозно-паперової, харчової промисловості).
12. Здійснено порівняльний аналіз інвестиційної діяльності акціонерних товариств промисловості, що працюють в умовах пільгового режиму, і таких, що працюють у звичайних умовах інвестування. На підставі результатів аналізу застосовано та аргументовано підхід до визначення впливу інституційних умов на ефективність інвестиційної діяльності акціонерних товариств у зонах пріоритетного розвитку, яка дозволяє прогнозувати рівень відхилення запланованих й отриманих показників у довгостроковому періоді.
13. Запропоновано та обґрунтовано наступні напрями удосконалення управління інвестиційною діяльністю в акціонерних товариствах, які сприятимуть підвищенню ефективності корпоративного управління: застосування маркетингових елементів на стадії вивчення інвестиційних потреб і можливостей акціонерного товариства та на стадії залучення інвестиційних ресурсів; впровадження найефективнішого, з погляду соціально-економічного значення, напряму реального інвестування в інновації, метою яких є реалізація технологічних інновацій у практичну діяльність акціонерних товариств у формі придбання готової науково-технічної продукції та розробки нової науково-технічної продукції; застосування принципів консюмеризму як одного із засобів забезпечення надійного захисту прав дрібних акціонерів-інвесторів та узгодження поліваріантних інтересів всіх суб’єктів управління акціонерним товариством.
14. Запропоновано систему дій щодо узгодження економічних інтересів та стимулів суб’єктів корпоративного управління, яка має базуватися на принципах консюмеризму і спрямовуватись на мотивацію управлінського персоналу акціонерних товариств до здійснення заходів щодо дотримання норм, правил та гарантій держави як акціонера та всіх інших акціонерів, підвищення якості управління, а також на мотивацію зовнішніх інвесторів щодо вкладання коштів у реальний сектор економіки.
15. Розроблено механізм реалізації концепції управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств, головними елементами якого є: система заходів щодо узгодження економічних інтересів суб’єктів корпоративного управління; модель визначення впливу інституційних умов на ефективність інвестиційної діяльності акціонерних товариств; методичні підходи щодо організації процесу оцінювання ефективності управління акціонерним товариством; методичні рекомендації щодо здійснення маркетингових досліджень та рекламних кампаній, спрямованих на ефективне залучення та використання інвестиційних ресурсів акціонерними товариствами; методичні підходи щодо розробки стратегії управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств; методичні підходи щодо вибору оптимального інвестиційного проекту; модель прийняття управлінських рішень при здійсненні інвестиційної діяльності.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ



1. Про захист прав споживачів: закон України від 12.05.1991 р., № 1023-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1991. - № 30; зі змінами та доповненнями станом на 01.12.2005 р.
2. Про інвестиційну діяльність: закон України від 18.09.1991 р., № 1560-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1991. - № 47; зі змінами та доповненнями станом на 16.05.2007 р.
3. Про господарські товариства: закон України від 19.09.1991 р., № 1576-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1991. - № 49; зі змінами та доповненнями станом на 27.04.2007 р.
4. Про приватизацію державного майна: закон України від 04.03.1992 р., № 2163-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1992. - № 24; зі змінами та доповненнями станом на 03.06.2008 р.
5. Про страхування: закон України від 07.03.1996 р., № 85/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 18; зі змінами та доповненнями станом на 10.04.2008 р.
6. Про рекламу: закон України від 03.07.1996 р., № 270/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 39; зі змінами та доповненнями на 18.03.2008 р.
7. Про Національний банк України: закон України від 20.05.1999, № 679-ХІV // Відомості Верховної Ради України. – 1999. - № 29; зі змінами та доповненнями станом на 20.12.2005 р.
8. Про Державну програму приватизації: закон України від 18.05.2000 р., № 1723-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2000. - № 33-34; зі змінами та доповненнями станом на 14.01.2006 р.
9. Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та спеціальну економічну зону «Порт Крим» в Автономній Республіці Крим: закон України від 21.12.2000 р., № 2189-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2001. - № 9; зі змінами та доповненнями станом на 25.03.2005 р.
10. Про банки і банківську діяльність: закон України від 07.12.2000 р., 2121-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2001. - № 5-6; зі змінами та доповненнями станом на 27.04.2007 р.
11. Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: закон України від 12.07.2001 р., № 2664-ІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 2002. - № 1; зі змінами та доповненнями станом на 15.12.2005 р.
12. Про інноваційну діяльність: закон України від 04.07.2002 р., № 40-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2002. - № 36; зі змінами та доповненнями станом на 25.03.2005 р.
13. Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні: закон України від 16.01.2003 р., № 433-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. - № 13; зі змінами та доповненнями станом на 09.02.2006 р.
14. Про цінні папери та фондовий ринок: закон України від 23.02.2006 р., № 3480-ІV // Відомості Верховної Ради України. – 2006. - № 31.
15. Про державну підтримку та стимулювання інвестиційної діяльності: закон України [Електронний ресурс] : (проект), реєстр. № 5568 за станом на 27.05.2004 р. Режим доступу до тексту: http://gska2.rada.gov.ua.
16. Про акціонерні товариства: закон України [Електронний ресурс] : (проект), реєстр. № 3177 за станом на 15.05.2007 р. Режим доступу до тексту: http://gska2.rada.gov.ua.
17. Україна. Закони. Цивільний кодекс України: офіц. текст: за станом на 15.11.2005 р. – К.: Велес, 2005. – 272 с. (Офіц. док.). ISBN 966-8263-07-3.



18. Про корпоратизацію: указ Президента України [Електронний ресурс]: від 15.06.1993., № 210/93 зі змінами та доповненнями станом на 28.08.2001 р. / Офіц. веб-сайт Верховної ради України. Режим доступу до тексту: http://zakon.rada.gov.ua.
19. Про заходи щодо розвитку корпоративного управління в акціонерних товариствах: указ Президента України [Електронний ресурс]: від 21.03.2002 р., № 280/2002 / Офіц. веб-сайт Верховної ради України. Режим доступу до тексту: http://zakon.rada.gov.ua.
20. Про додаткові заходи щодо залучення іноземних інвестицій в економіку України: указ Президента України [Електронний ресурс]: від 07.07.2003 р., № 580 / Офіц. веб-сайт Верховної ради України. Режим доступу до тексту: http://zakon.rada.gov.ua.
21. Про стратегію економічного та соціального розвитку України “Шляхом європейської інтеграції на 2004-2015 роки”: указ Президента України від 28.04.2004 р., № 493/2004 // Урядовий Кур’єр. – 2004. - № 85. - 7 травня. - С. 10.
22. Про Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України: указ Президента України [Електронний ресурс]: від 04.04.2003 р., № 292/2003, зі змінами та доповненнями станом на 12.09.2005 р. / Офіц. веб-сайт Верховної ради України. Режим доступу до тексту: http://zakon.rada.gov.ua.
23. Про управління корпоративними правами держави: постанова Кабінету Міністрів України [Електронний ресурс]: від 15.05.2000 р., № 791 зі змінами та доповненнями станом на 28.01.2004 р. / Офіц. веб-сайт Верховної ради України. Режим доступу до тексту: http://zakon.rada.gov.ua.
24. Про затвердження Програми розвитку інвестиційної діяльності на 2002-2010 роки: постанова Кабінету Міністрів України [Електронний ресурс]: від 28.12.2001 р., № 1801 / Офіц. веб-сайт Верховної ради України. Режим доступу до тексту: http://zakon.rada.gov.ua.
25. Про формування і ведення Реєстру корпоративних прав держави: постанова Кабінету Міністрів України від 29.10.2003 р., № 1679 // ІнвестГазета. Нормативна база. – 2004. - № 21. – 25 травня. – С. 35-36.
26. Про затвердження Основних концептуальних підходів до підвищення ефективності управління корпоративними правами держави: постанова Кабінету Міністрів України [Електронний ресурс]: від 11.02.2004 р., № 155 / Офіц. веб-сайт Верховної ради України. Режим доступу до тексту: http://zakon.rada.gov.ua.
27. Про затвердження Положення про порядок корпоратизації підприємств: постанова Кабінету Міністрів України [Електронний ресурс]: від 05.07.1993 р., № 508 зі змінами та доповненнями станом на 22.04.1997 р. / Офіц. веб-сайт Верховної ради України. Режим доступу до тексту: http://zakon.rada.gov.ua.
28. Про затвердження Порядку перетворення у процесі приватизації державних, орендних підприємств і підприємств із змішаною формою власності у відкриті акціонерні товариства: постанова Кабінету Міністрів України [Електронний ресурс]: від 11.09.1996 р., № 1099 зі змінами та доповненнями станом на 01.03.1999 р. / Офіц. веб-сайт Верховної ради України. Режим доступу до тексту: http://zakon.rada.gov.ua.
29. Про погодження проектів Порядку розгляду та затвердження інвестиційних проектів, що реалізуються у пріоритетних видах економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та у спеціальній економічній зоні «Порт Крим» в Автономній Республіці Крим, та переліку пріоритетних видів економічної діяльності на територіях пріоритетного розвитку Автономної Республіки Крим, для яких установлено спеціальний режим інвестиційної діяльності: розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 р., № 212-р. // Офіційний вісник України. – 2001. - № 21; зі змінами та доповненнями станом на 08.09.2004 р.
30. Про затвердження Положення про порядок реєстрації випуску акцій та інформації про їх емісію під час реорганізації товариств: рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку [Електронний ресурс]: від 30.12.1998 р., № 221 зі змінами та доповненнями на 04.02.2003 р. / Офіційний веб-сайт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Режим доступу до тексту: http://www.ssmsc.gov.ua.
31. Про затвердження Положення про порядок реєстрації випуску акцій відкритих акціонерних товариств, створених із державних підприємств у процесі приватизації та корпоратизації: рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку [Електронний ресурс]: від 11.04.2000 р., № 39 / Офіційний веб-сайт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Режим доступу до тексту: http://www.ssmsc.gov.ua.
32. Шодо проекту Принципів корпоративного управління України: рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку [Електронний ресурс]: від 03.06.2003., № 242 / Офіційний веб-сайт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Режим доступу до тексту: http://www.ssmsc.gov.ua.
33. Про основні критерії оцінки виконання державними службовцями функцій з управління корпоративними правами держави в господарських товариствах, у статутних фондах яких є державна частка: наказ Фонду державного майна України [Електронний ресурс]: від 25.10.2004 р., № 2243 / Офіційний інформаційний сервер Фонду державного майна України. Режим доступу до тексту: http://www.spfu.gov.ua/ukr.
34. Щодо затвердження кваліфікаційних вимог до осіб, уповноважених управляти корпоративними правами держави: наказ Фонду державного майна України [Електронний ресурс]: від 21.06.2004 р., № 1217 / Офіційний інформаційний сервер Фонду державного майна України. Режим доступу до тексту: http://www.spfu.gov.ua/ukr.
35. Про затвердження критеріїв ефективності управління суб’єктами господарювання державного сектору економіки: наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Фонду державного майна України [Електронний ресурс]: від 18.12.2003 р., № 375/2298 / Офіційний інформаційний сервер Фонду державного майна України. Режим доступу до тексту: http://www.spfu.gov.ua/ukr.
36. Автономна Республіка Крим у цифрах у 2005 році: статист. довідник / [за ред. В.І. Колесник]. - Сімферополь: Головне управління статистики в АР Крим, 2006. — 201 с.
37. Акционерное дело: учебник / [под ред. В.А. Галанова]. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 544 с.: ил.
38. Аналитический отчет по результатам исследования Ассоциации менеджеров «Социальная роль бизнеса в общественном развитии: корпоративная благотворительность и спонсорство» [Електронний ресурс] / Ассоциация менеджеров. – Режим доступу : http://www.hrm.by/articles/hrm/152.
39. Анін В.І. Ефективність капітальних вкладень та інвестицій / В.І. Анін // Інвестиції: практика та досвід. - 2004. - № 13. - С. 18—21.
40. Антошко Т.Р. Сучасні підходи до впровадження корпоративної соціальної відповідальності підприємств України / Т.Р. Антошко // Економіка та держава. – 2008. - № 7. – С. 37-39.
41. Бартенев С.А. История экономических учений в вопросах и ответах: учебно-методическое пособие / С.А. Бартенев. — М.: Юристъ, 1998. — 192 с.
42. Баюра Д.О. Напрямки трансформацій системи корпоративного управління в Україні на сучасному етапі / Д.О. Баюра // Теоретичні та прикладні питання економіки: зб. наук. праць. — К.: Вид.-поліграф. центр “Київський університет”, 2006. — Вип. 11. — С. 108—119.
43. Бєгун А.В. Вплив деяких факторів на стан інвестиційних ресурсів України / А.В. Бєгун, І.Г. Бондаренко // Статистика України. — 2001. — № 3. — С. 9—16.
44. Бєліков О. Рейдерство в Україні – реалії сьогодення / О. Бєліков // Юридичний журнал. – 2007. - № 4. – С. 105-109.
45. Белошапка В.А. Тестирование дизайна управленческой работы и международная конкурентоспособность предприятия / В.А. Белошапка // Актуальні проблеми економіки. – 2007. - № 6. – С. 48-54.
46. Бень Т. Інституційні передумови контролю над акціонерними підприємствами / Т. Бень, А. Педько // Економіка України. – 1998. - № 7. – С. 38-41.
47. Бірюк С. Проблеми та перспективи діяльності компаній з управління активами у сфері недержавного пенсійного забезпечення / С. Бірюк // Фінансовий ринок України. — 2004. — № 10 (12). — С. 18-19.
48. Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент: учеб. курс / И.А. Бланк. — К.: Эльга-Н: Ника-Центр, 2002. — 448 с.
49. Блюмгардт А. Модели корпоративного управления / А. Блюмгардт. – К.: Наук. думка, 2003. – 160 с.
50. Боди З. Принципы инвестиций / З. Боди, А. Кейн, А. Маркус; 4-е изд.: Пер. с англ. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2004. – 984 с.: ил. – Парал. тит. англ.
51. Борщ Л.М. Економічні проблеми розвитку рекреаційного комплексу Південного берегу Криму / Л.М. Борщ, С.В. Герасимова // Теорії мікро-макроекономіки: зб. наук. праць. – К.: Академія муніципального управління, 2000. — Вип. 3. — С. 80—85.
52. Борщ Л.М. Інвестиції в Україні: стан, проблеми і перспективи: [монографія] / Л.М. Борщ. — К.: Т-во “Знання”, КОО, 2002. — 318 с.
53. Борщ Л.М. Іпотечний ринок: стан, проблеми й перспективи розвитку в Україні / Л.М. Борщ, С.В. Герасимова // Проблеми формування іпотечного ринку в контексті фінансової безпеки України: круглий стіл, 30 вересня 2002 р.: тези доп. – К., 2002. – С. 43-48.
54. Борщ Л.М. Проблеми легалізації тіньового капіталу в Україні / Л.М. Борщ, С.В. Герасимова // Шляхи та механізми протидії відмиванню коштів злочинного походження: науково-практична конференція, 27 листопада 2002 р.: тези доп. – К., 2003. – С. 27-34.
55. Борщ Л.М. Інвестування: теорія і практика: навч. посіб. / Л.М. Борщ, С.В. Герасимова [2-ге вид., переробл. і доп.] - К.: Знання, 2007. – 688 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
56. Бочаров В.В. Корпоративные финансы / В.В. Бочаров, В.Е. Леонтьев. — СПб.: Питер, 2002. — 544 с.: ил. — (Учебники для вузов).
57. Бояркина Е.В. Инвестиционное поведение населения в ситуации преобразования инвестиционных институтов / Е.В. Бояркина, Е.А. Казаков // Вопросы социологии. — 1998. — № 8. – С. 78-99.
58. Бурлак О. Щодо методології розробки інвестиційних проектів в умовах авіатранспортної корпорації / О. Бурлак // Економіст. – 2007. - № 3. – С. 29-31.
59. Бурмака М. Проблеми корпоративного управління в контексті розвитку фінансового ринку / М. Бурмака // Фінансовий ринок України. — 2004. — № 6—7. — С. 25—26.
60. Бюлетень обстежень ділової активності підприємств України / [гол. ред. М.В. Пугачов]; Держкомстат України, НТК статистичних досліджень. — К.: Інформ.-вид. центр Держкомстату України. — 2004. — Вип. 3 (28). - 66 с.
61. Вакульчик О.М. Корпоративне управління: економіко-аналітичний аспект / О.М. Вакульчик. – Дніпропетровськ: Пороги, 2003. – 257 с.
62. Ван Хорн. Основы управления финансами / Хорн Ван; пер. с англ. — М.: Финансы и статистика, 2000.
63. Варналій З.С. Мале підприємництво у сфері побутового обслуговування населення / З.С. Варналій, А.П. Хмелевська, М.О. Хмелевський. — К.: Знання України, 2004. — 260 с.
64. Варналій З.С. Рейдерство в Україні: передумови та шляхи подолання / З.С. Варналій, І.І. Мазур // Стратегічні пріоритети: наук.-аналіт. щоквартальний зб. – К.: НІСД, 2007. – Вип. 2(3). – С. 129-136.
65. Василенко М.Е. Проблемы активизации инвестиционной деятельности в современных условиях / М.Е. Василенко // Актуальні проблеми економіки. — 2004. — № 2. — С. 50—57.
66. Вербицкий А. Цели и мотивация благотворительности / А. Вербицкий // Бизнес и банки. - 1994. - № 48. - С. 8.
67. Верховин В.И. Структура и функции монетарного поведения / В.И. Верховин // Социологические исследования. — 1993. — № 10. – С. 67-73.
68. Вінник О.М. Акціонерне право: навч. посібник / О.М. Вінник, В.С. Щербіна; за ред. проф. В.С. Щербини. — К.: Атіка, 2000. — 544 с.
69. Вініченко І.І. Організаційно-економічний механізм управління інвестиційним процесом у сільському господарстві / І.І. Вініченко // Економіка та держава. — 2006. — № 10. — С. 23—25.
70. Воробей В. Корпоративна соціальна відповідальність чи вигода? [Електронний ресурс] / В. Воробей // Києво-Могилянська Бізнес Студія. – 2005. - № 10. – Режим доступу до журн. : http://www.management.com.ua/cm/cm037.html.
71. Воспроизводство и инвестиции: [учеб. пособ. для студ. вищ. навч. закл.] / Л.М. Борщ, С.В. Герасимова, Р.М. Арзуманов, Л.Ф. Романенко. – Симферополь: Таврия, 2000. – 276 с.
72. Габов А. Интересы участников корпоративных отношений / А. Габов // Журналъ для акціонеровъ. — 2004. — № 4. — С. 14—20.
73. Габов А. Интересы участников корпоративных отношений / А. Габов // Журналъ для акціонеровъ. — 2004. — № 5. — С. 17—20; 29—33.
74. Гальчинський А.С. Глобальні трансформації: концептуальні альтернативи. Методологічні аспекти: [наук. вид.] / А.С. Гальчинський. – К.: Либідь, 2007. – 312 с.
75. Герасименко Р.А. Особливості формування фінансових ресурсів акціонерних підприємств / Р.А. Герасименко, І.Р. Блажан // Фінанси України. — 2004. — № 6. — С. 82-89.
76. Герасименко С.С. Статистика ефективності управління на макрорівні / С.С. Герасименко // Статистика України. — 2005. - № 3. — С. 11-15.
77. Герасимова С.В. Становлення і розвиток природоохоронного менеджменту на підприємствах України / С.В. Герасимова // Теорії мікро-макроекономіки: зб. наук. праць. – К.: Академія муніципального управління, 2000. — Вип. 6. — С. 173-175.
78. Герасимова С.В. Роль рекламы в современном обществе. Особенности рекламирования / С.В. Герасимова // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. — Вип. 152. — С. 24—34.
79. Герасимова С.В. Підхід до формування рекламного бюджету / С.В. Герасимова // Теорії мікро-макроекономіки: зб. наук. праць. – К.: Академія муніципального управління, 2004. — Вип. 17. — С. 221—225.
80. Герасимова С.В. Законодавчі підходи підприємства до урахування інтересів споживачів фінансових послуг під час рекламування / С.В. Герасимова // Вісник Київ. нац. ун-ту імені Тараса Шевченка. — 2005. — Вип. 79: Економіка. — С. 30—31.
81. Герасимова С.В. Джерела та механізми формування інвестиційних ресурсів акціонерних товариств / С.В. Герасимова // Економіка проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – Вип. 209: В 4 т. – Том ІІ. – С. 337-349.
82. Герасимова С.В. Інвестиційні ресурси: класифікація та роль на ринку інвестицій / С.В. Герасимова // Економіка проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. - Вип. 210: В 4 т. – Том ІV. - С. 1072-1081.
83. Герасимова С.В. Послуга як об’єкт маркетингової діяльності підприємства / С.В. Герасимова // Банківська справа. — 2005. — № 4. — С. 53—59.
84. Герасимова С.В. Теоретичні аспекти функціонування ринку фінансових послуг / С.В. Герасимова // Теорії мікро-макроекономіки: зб. наук. праць. - К.: Академія муніципального управління, 2005. — Вип. 21. — С. 125—129.
85. Герасимова С.В. Узагальнення підходів до визначення консюмеризму як соціально-економічної категорії / С.В. Герасимова // Актуальні проблеми економіки. — 2005. — № 12. — С. 76—79.
86. Герасимова С.В. Економічні передумови розвитку та аспекти формування конс’юмеризму / С.В. Герасимова // Вісник Донецького університету: наук. журнал. – 2005. - № 2: Серія В. Економіка і право. — С. 82—87.
87. Герасимова С.В. Механізми державного регулювання ринку фінансових послуг / С.В. Герасимова // Банківська справа. - 2005. - № 6. – С. 42-46.
88. Герасимова С.В. Інтереси споживачів як один із орієнтирів для комерційної діяльності підприємства / С.В. Герасимова // “Розвиток наукових досліджень – 2005”: міжнар. наук.-практ. конф., 7-9 листопада 2005 р.: тези доп. - Полтава, 2005. – Т. 9. – С. 54-57.
89. Герасимова С.В. Вплив приватизаційних процесів на формування та діяльність акціонерних товариств в Криму / С.В. Герасимова // Теоретичні та прикладні питання економіки: зб. наук. праць. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет», 2006. – Вип. 9. – С. 150-158.
90. Герасимова С.В. Визначення ефективності інвестиційного процесу в акціонерних товариствах / С.В. Герасимова // Інвестиційні стратегії підприємств України на міжнародних товарних та фінансових ринках: всеукр. наук.-практ. конф., 3-4 лютого 2006 р.: тези доп. – Дніпропетровськ, 2006. – Т. 1. – С. 68-70.
91. Герасимова С.В. Загальні засади організації управлінського процесу в акціонерних товариствах / С.В. Герасимова // Вісник Львівської комерційної академії. – 2006. – Вип. 20: Серія економічна. – С. 401-416.
92. Герасимова С.В. Управлінські рішення акціонерного товариства щодо використання інвестиційних ресурсів / С.В. Герасимова // Сучасні проблеми соціально-економічного розвитку України: ІV всеукр. наук.-практ. конф. молодих вчених, 19-20 квітня 2006 р.: тези доп. – Дніпропетровськ, 2006. – Т. 2. – С. 53-55.
93. Герасимова С.В. Економіко-правові характеристики акціонерних товариств як суб’єктів ринку фінансових послуг / С.В. Герасимова // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Євроінтеграційний курс України: фінансовий вимір: зб. наук. праць: у 2 частинах. Ч. 1. - Львів: НАН України. Інститут регіональних досліджень, 2006. – Вип. 3 (LIX). – С. 131-144.
94. Герасимова С.В. Теоретичні основи ефективності управління акціонерними товариствами / С.В. Герасимова // Теоретичні та прикладні питання економіки: зб. наук. праць. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет», 2006. – Вип. 11. - С. 148-156.
95. Герасимова С.В. Применение маркетинговых стратегий управления инвестиционной деятельностью акционерных товариществ / С.В. Герасимова // Научное обеспечение процессов реформирования экономических отношений в условиях рыночной экономики: VI науч.-практ. конф., 21 апреля 2006 г.: тези докл. – Сімферополь, 2006. – Т. 2. - С. 14-16.
96. Герасимова С.В. Роль акціонерних товариств у формуванні інвестиційної привабливості країни в умовах глобалізації / С.В. Герасимова // Економіка та держава. - 2006. - № 9. – С. 22-24.
97. Герасимова С.В. Соціально-економічні передумови активізації інвестиційного процесу у Криму / С.В. Герасимова // Фінансовий потенціал регіонів України в умовах ринкової економіки: міжнар. наук.-практ. конф., 16-17 березня 2006 р.: тези доп. – Чернівці, 2006. – С. 60-62.
98. Герасимова С.В. Методичне та кадрове забезпечення управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств / С.В. Герасимова // Актуальні проблеми економіки. – 2006. - № 12. – С. 151-159.
99. Герасимова С.В. Особливості організації інвестиційного процесу в акціонерних товариствах / С.В. Герасимова // Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання: сьома міжнар. наук. конф. студентів та молодих учених, 12-15 грудня 2006 р.: тези доп. – Донецьк, 2006. – Ч. 1. – С. 47-50.
100. Герасимова С.В. Інституційні основи управління акціонерними товариствами / С.В. Герасимова // Держава та регіони. - 2006. – № 4: Серія Економіка та підприємництво. – С. 84-90.
101. Герасимова С.В. Ознаки конс’юмеризму в інвестиційній діяльності акціонерних товариств / С.В. Герасимова // Вісник Дніпропетровського нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна: наук. вид. – 2006. - Вип. 12. – С. 219-222.
102. Герасимова С.В. Обґрунтування застосування інвестиційно-інноваційної моделі управління в акціонерних товариствах / С.В. Герасимова // Вісник Львівської комерційної академії. - 2006. – Вип. 23: Серія економічна. – С. 83-93.
103. Герасимова С.В. Підвищення ефективності управління акціонерними товариствами шляхом вибору оптимальних інвестиційних проектів / С.В. Герасимова // Вісник Донецького університету: науковий журнал. – 2006. - № 2: Серія В. Економіка і право. - С. 31-39.
104. Герасимова С.В. Управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств: [монографія] / С.В. Герасимова. – К.: Знання, 2006. – 407 с.
105. Герасимова С.В. Вплив фінансового посередництва на інвестиційну діяльність акціонерних товариств / С.В. Герасимова // Наука і вища освіта: ХV міжнар. наук. конф. молодих науковців, 17-18 травня 2007 р.: тези доп. У 3 ч. – Запоріжжя, 2007. – Ч. 2. – С. 11-12.
106. Герасимова С.В. До питання визначення ефективності інвестиційної діяльності акціонерних товариств / С.В. Герасимова // Теоретичні та прикладні питання економіки: зб. наук. праць. - К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2007. – Вип. 12. – С. 274-279.
107. Герасимова С.В. Роль фінансових посередників в організації інвестиційної діяльності акціонерних товариств / С.В. Герасимова // Фінанси України. – 2007. - № 4. – С. 103-111.
108. Герасимова С.В. Інвестиційна діяльність акціонерних товариств та пріоритетні напрями інвестування / С.В. Герасимова // Світ фінансів: наук. журнал Тернопільського національного економічного університету. – 2007. – Вип. 2 (11). – С. 164-172.
109. Герасимова С.В. Інвестиційно-інноваційні пріоритети акціонерних товариств Криму / С.В. Герасимова // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. - Вип. 229: В 4 т. – Т. ІІІ. - С. 680-687.
110. Герасимова С.В. Проблеми детінізації діяльності акціонерних товариств та шляхи їх вирішення / С.В. Герасимова // Особливості та шляхи детінізації економіки України: круглий стіл, 27 березня 2007 р.: тези доп. - К., 2007. - С. 79-80.
111. Герасимова С.В. Проблеми управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств промисловості / С.В. Герасимова // Ринкова трансформація економіки: стан, проблеми, перспективи: Х міжнар. наук.-практ. конф., 21-24 травня 2008 р.: тези доп. - Феодосія, 2008. – С. 103-105.
112. Герасимова С.В. Управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств промисловості: проблеми та особливості / С.В. Герасимова // Економіка та держава. – 2008. - № 7. – С. 4-6.
113. Гершун А. Технологии сбалансированного управления / А. Гершун, М. Горский; 2-е изд., перераб. – М.: ЗАО «Олимп-бизнес», 2006. – 416 с.
114. Глущенко С.В. Корпоративне управління в країнах з перехідної економіки / С.В. Глущенко // Актуальні проблеми економіки. — 2004. — № 8. — С. 150-158.
115. Гнибіденко І.Ф. Особливості інвестиційного процесу в Україні і його вплив на розвиток ринку праці / І.Ф. Гнибіденко // Економіка та держава. – 2006. - № 11. – С. 77-80.
116. Горобець Ю.В. Корпорація, корпоративне управління: сутність та перспективи розвитку / Ю.В. Горобець // Формування ринкових відносини. — 2005. — № 12. — С. 88—92.
117. Греськів Т.С. Особливості інвестування промисловості / Т.С. Греськів // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. - № 5. – С. 8-12.
118. Греськів Т.С. Залучення інвестицій на підприємства промисловості / Т.С. Греськів // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. - № 6. – С. 19-23.
119. Гуменюк Д.О. Участь держави у формуванні інноваційно-інвестиційного потенціалу / Д.О. Гуменюк // Фінанси України. – 2005. - № 10. – С. 54.
120. Дані про кількість суб’єктів ЄДРПОУ за галузями економіки та організаційно-правовими формами господарювання на 01.07.2008 р. [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Державного Комітету статистики. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/.
121. Девіс С. Боротьба за вдосконалення всесвітнього корпоративного управління / С. Девіс // Економічні реформи сьогодні. — 1999. — № 25. — С. 7—8.
122. Дегтярьова Ю.В. Методи управління інноваційно-інвестиційною діяльністю на промислових підприємствах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами» / Ю.В. Дегтярьова. – Маріуполь, 2007. – 19 с.
123. Демчук Н.І. Реалізація інвестиційної стратегії промислових підприємств регіону / Н.І. Демчук // Інвестиції: практика і досвід. – 2008. - № 2. – С. 14-17.
124. Дем’яненко П.В. Вдосконалення управління акціонерними товариствами / П.В. Дем’яненко // Вісник Київ. нац. ун-ту імені Тараса Шевченка. — 2000. — Вип. 41: Економіка. — С. 44—47.
125. Денисенко М.П. Формування інвестиційної стратегії економіки України / М.П. Денисенко, І.П. Шевчук, Я.В. Ганич, Л.Н. Павленко // Економіка та держава. — 2005. — № 3. — С. 42—46.
126. Денисенко М.П. Економіка України в умовах глобалізації / М.П. Денисенко, А.П. Гречан, Ю.Б. Пінчук, Л.О. Стороженко // Економіка та держава. — 2006. — № 5. — С. 28—31.
127. Діяльність підприємств — суб’єктів підприємницької діяльності у 2004 році: статист. зб. / [за ред. І.М. Жук]. — К.: Інформ.-вид. центр Держкомстату України, 2005. — Ч. 2. - 223 с.
128. Діяльність акціонерних товариств АРК, які знаходяться у процесі розміщення державної частки майна (акцій) за 2004 рік: економ. доповідь / [за ред. В.І. Колеснік]. — Сімферополь: Головне управління статистики в АР Крим, 2005. — 17 с.
129. Діяльність акціонерних товариств АРК, які знаходяться у процесі розміщення державної частки майна (акцій) за 2005 рік: економ. доповідь [за ред. В.І. Колеснік]. — Сімферополь: Головне управління статистики в АР Крим, 2006. — 17 с.
130. Довгань Л.П. Визначення оптимальної вартісної структури капіталу та мінімізації ризиків залучення позикових коштів у акціонерних товариствах / Л.П. Довгань // Актуальні проблеми економіки. – 2003. - № 12. – С. 26-33.
131. Довганюк Л.В. Методичні підходи до визначення ефективності капітальних вкладень / Л.В. Довганюк // Інвестиції: практика та досвід. — 2004. — № 24. — С. 18—23.
132. Дребот Н.П. Управління інвестиційною діяльністю промислового підприємства : автореф. на здобуття наук. ступеню канд. економ. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент та маркетинг» / Н.П. Дребот. – Львів, 2001. – 20 с.
133. Евдоченко И.Н. Формы участия государства в корпоративном управлении как собственника / И.Н. Евдоченко, Г.В. Шимширьян // Економіка та держава. — 2006. — № 6. — С. 62—64.
134. Економічна енциклопедія: у 3 т. - Т. 1 / [редкол.: С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін.]. — К.: Вид. центр “Академія”, 2000 — 864 с.
135. Економіка підприємства: навч. посіб. / [А.В. Шегда, Т.М. Литвиненко, М.П. Нахаба та ін.]; за ред. А.В. Шегди. — [3-тє вид., випр.] — К.: Знання-Прес, 2003. — 335 с.
136. Економіка підприємства: підручник / [за заг. редакцією Й.М. Петровича]. — Л.: “Новий світ — 2000”, 2004. — 680 с.
137. Євнух О.Т. Іпотека в умовах аграрної реформи / О.Т. Євнух // Фінанси України. – 2001. - № 7. – С. 9-15.
138. Євтушевський В.А. Проблеми фінансового забезпечення природоохорони / В.А. Євтушевський, С.В. Герасимова // Вісник Київ. нац. ун-ту імені Тараса Шевченка. — 2000. — Вип. 45: Економіка. — С. 24—25.
139. Євтушевський В.А. Основи корпоративного управління: навч. посіб. / В.А. Євтушевський. — К.: Знання-Прес, 2002. — 317 с.
140. Євтушевський В.А. Корпоративне управління: підручник / В.А. Євтушевський. — К.: Знання, 2006. — 406 с.
141. Євтушевський В.А. Характерні риси корпоративного управління / В.А. Євтушевський, Н.В. Бутенко // Теоретичні та прикладні питання економіки: зб. наук. праць. - К.: Вид.-поліграф. центр “Київський університет”, 2006. — Вип. 11. - С. 11—16.
142. Євтушевський В.А. Стратегія корпоративного управління: [монографія] / В.А. Євтушевський, К.В. Ковальська, Н.В. Бутенко. – К.: Знання, 2007. – 287 с.
143. Єлисєєва О.К. Методологія управління ефективністю роботи підприємства / О.К. Єлисєєва // Статистика України. – 2004. - № 3. – С. 66-71.
144. Жаліло Я.А. Корпоративні інтереси і вибір стратегічних пріоритетів економічної політики: наук. вид. / Я.А. Жаліло, В.С. Лупацій, А.Ю. Сменьковський. - К.: НІС, 1999. – 60 с.
145. Завадський Й.С. Менеджмент: Management / Й.С. Завадський. — [2-ге вид.]. — К.: Укр.-фін. ін-т менеджменту і бізнесу, 1998. — 542 с.
146. Загородній О.Г. Фінансовий словник / О.Г. Загородній, Г.Л. Вознюк, Т.С. Смовженко. — [7-ме вид., випр. та доп.] — К.: Т-во “Знання”, КОО; Л.: Вид-во Львів. банк. ін-ту НБУ, 2002. — 566 с.
147. Законотворчість: Проблеми гармонізації законодавства України з міжнародним та європейським правом: [зб. наук.-практ. матеріалів / ред. рада: Зайчук В.А. (голова) та ін.]. — К.: Укр. школа законотворчості Ін-ту законодавства Верховної Ради України, 2005. — Вип. 4. – 198 с.
148. Захарін С.В. Кредитування інвестиційної діяльності / С.В. Захарін // Фінанси України. — 2004. — № 4. — С. 97—105.
149. Захарін С.В. Посилення ролі корпоративних структур у розвитку інноваційної економіки / С.В. Захарін // Фінанси України. — 2006. — № 5. — С. 117—126.
150. Захарин С.В. Стимулирование инновационной активности корпоративных структур / С.В. Захарин // Экономика Украины. — 2006. — № 8. — С. 41—48.
151. Захарченко А.И. Проблемы планирования инвестиционной деятельности предприятия / А.И. Захарченко // Інвестиції: практика та досвід. — 2005. — № 7. — С. 20—30.
152. Захожай В.Б. Інформаційно-аналітичне забезпечення управління інноваційним потенціалом / В.Б. Захожай // Економіка та держава. — 2006. — № 8. — С. 6—7.
153. Зеркалов Д.В. Рейдеры: пособие / Д.В. Зеркалов. – К.: КНТ, 2007. – 188 с.
154. Зимовець В.В. Фінансове посередництво: навч. посіб./ В.В. Зимовець, С.П. Зубик. — К.: КНЕУ, 2004. — 288 с.
155. Інвестиційна діяльність в АР Крим: результати реалізації інвестиційних проектів на територіях пріоритетного розвитку: економ. доповідь [за ред. В.І. Колеснік]. — Сімферополь: Головне управління статистики в АР Крим, 2007. — 14 с.
156. Інноваційний розвиток економіки: модель, система управління, державна політика: монографія / [за ред. Л.І. Федулової]. — К.: Основа, 2005. —
552 с.
157. Інституційна реформа чи надання цільової підтримки? Коментар до проекту закону «Про державну підтримку та стимулювання інвестиційної діяльності» підготовленого Міністерством економіки та з питань Європейської інтеграції (Т 30) [Електронний ресурс] / Інститут економічних досліджень та Політичних Консультацій в Україні, Німецька Консультативна група з питань економічних реформ. – Режим доступу: http: // www.ier.kiev.ua.
158. Історія економічних учень: підручник / [за ред. В.Д. Базилевича]. — К.: Знання, 2004. — 1300 с. — (Класичний університетський підручник).
159. Іткін О.Ф. Цілі і принципи державного регулювання інвестиційної діяльності / О.Ф. Іткін, Л.М. Паче // Інвестиції: практика та досвід. — 2004. — № 5. — С. 15—26.
160. Иванов А. Эффективность паевых инвестиционных фондов / А. Іванов, В. Степанов // Журналъ для акционеровъ. — 2003. - № 12. — С. 31—39.
161. Ильяшенко С.Н. Инновационные риски и их классификация / С.Н. Ильяшенко // Актуальні проблеми економіки. – 2005. - № 4. – С. 93-103.
162. Калиниченко И.Л. Мотивы и стимулы в труде руководителей сельскохозяйственных формирований / И.Л. Калиниченко. — Симферополь: Таврия, 2001. — 143 с.
163. Камінський А.Б. Доходність та ризик на нових європейських ринках акцій / А.Б. Камінський // Банківська справа. – 2002. - № 1. – С. 65-81.
164. Капітальні інвестиції в Автономній Республіці Крим за 2005 рік: статист. бюлетень [за ред. В.І. Колеснік]. — Сімферополь: Головне управління статистики в АР Крим, 2006. — 49 с.
165. Капітальні інвестиції за джерелами фінансування у січні-червні 2006 року [Електронний ресурс] / Державний комітет статистики України. – Режим доступу : http://www/ukrstatgov.ua/operativ/operativ2006.
166. Каплан Р.С. Сбалансированная система показателей. От стратегии к действию / Р.С. Каплан, Д.П. Нортон. – [2-е изд., испр. и доп.]; пер. с англ. – М.: ЗАО «Олимп-Бизнес», 2003. – 320 с.
167. Каракай Ю.В. Маркетинг інноваційних товарів: [монографія] / Ю.В. Каракай. – К.: КНЕУ, 2005. – 226 с.
168. Кибенко Е.Р. Корпоративное право Украины: учеб. пособие / Е.Р. Кибенко. — Х. Фирма “Эспада”, 2001. — 288 с.
169. Кирилова Л.І. Удосконалення підходів до оцінки абсолютної ефективності інвестиційних проектів / Л.І. Кирилова, О.В. Серебряков // Інвестиції: практика і досвід. — 2005. - № 12. - С. 22—25.
170. Кирич Н.Б. Роль інвестування в організації стабільного функціонування переробних підприємств / Н.Б. Кирич, В.І. Барканов // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. - № 8. – С. 9-11.
171. Кирич Н.Б. Від стабілізації суспільного виробництва – до сталого розвитку суспільства: [монографія] / Н.Б. Кирич. – Тернопіль: ТДТУ, 2003. – 203 с.
172. Кіктенко О.В. Механізм державного регулювання інноваційного розвитку національної економіки України / О.В. Кіктенко // Економіка та держава. – 2006. - № 11. – С. 53-56.
173. Клейнер Г. Эффективность мезоэкономических систем переходного периода / Г. Клейнер // Проблемы теории и практики управления. – 2002. - № 6. – С. 35-40.
174. Кльоба Л. Бізнес-план інвестиційного проекту / Л. Кльоба // Інвестиції: практика та досвід. — 2005. — № 17. — С. 23-25.
175. Кобзиста О.О. Формування та розвиток акціонерного капіталу в умовах трансформаційних змін : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.01.01 «Економічна теорія» / О.О. Кобзиста. – К., 2005. — 20 с.
176. Коваль Р.Г. Формування умов інвестування соціально-економічного розвитку підприємства / Р.Г. Коваль // Економіка та держава. – 2006. – № 12. – С. 49-51.
177. Ковальчук А.Т. Банки. Кредит. Фінанси: законодавчо-правовий вимір [монографія] / А.Т. Ковальчук. — К.: Парламент. вид-во, 2004. — 259 с.
178. Коваль Н.В. Удосконалення підходів до оцінки ефективності інвестиційних проектів / Н.В. Коваль // Інвестиції: практика і досвід. – 2008. - № 3. – С. 17-21.
179. Ковальова Т.М. Вдосконалення методології статики корпоративного сектора економіки України / Т.М. Ковальова // Статистика України. – 2004. - № 3. – С. 12-18.
180. Ковтун Н.В. Індексний аналіз інвестиційної діяльності / Н.В. Ковтун // Статистика України. – 2004. - № 3. – С. 19-21.
181. Козаченко Г.В. Корпоративне управління: [підручник для вузів] / Г.В. Козаченко, А.Е. Воронкова. — К.: Лібра, 2004. — 368 с.
182. Колос І.В. Обґрунтування ключових чинників вартості підприємства / І.В. Колос // Економіка та держава. – 2006. - № 11. – С. 30-32.
183. Ковтун Н.В. Статистичне дослідження інвестиційного процесу та інвестиційної діяльності: теорія, методологія, практика : [монографія] / Н.В. Ковтун. – Київ: ПВЦ ТОВ „ІМЕКС-ЛТД” 2005. – 420 с.
184. Кондрашев А. Республика Белорусь: есть перспективы! / А. Кондрашев // Рынок ценных бумаг. — 2004. — № 1—2. — С. 82—83.
185. Конкурентоспроможність економіки України в умовах глобалізації : монографія / [Я.А. Жаліло, Я.Б. Базилюк, Я.В. Белинська та ін.]; за ред. Я.А. Жаліла. — К.: НІС, 2005. — 388 с.
186. Конкурентоспроможність національної економіки : монографія / [pа ред. д-ра економ. наук Б.Є. Кваснюка]. – К.: Фенікс, 2005. – 582 с.
187. Король В.А. Проблеми управління фінансами відкритих акціонерних товариств / В.А. Король // Фінанси України. – 2007. - № 2. – С. 113-119.
188. Корпоративне управління — теорія і практика. — К.: USAID: FMI: ДКЦПФР, 2000 : [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http: // www.fmi.inc.net
189. Корпоративний позитив: Інновації та інвестиції (22.01.06.) // Економіст. — 2006. — № 1. — С. 14.
190. Корпоративне управління в Україні в сучасних умовах: монографія з додатками / [Б. Лессер, І. Бондарчук, З. Борисенко та ін.]; за заг. ред. І. Розпутенка та Б. Лессера. — К.: К.І.С., 2004. — 306 с.
191. Кругляк А.М. Критерії управління інвестиційним процесом на промисловому підприємстві / А.М. Кругляк // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. - № 6. – С. 7-10.
192. Крылов Э.И. Анализ эффективности инвестиционной и инновационной деятельности предприятия: учеб. пособие / Э.И. Крылов, В.М. Власова, И.В. Журавкова. — [2-е изд., перераб. и доп.] — М.: Финансы и статистика, 2003. — 608 с.: ил.
193. Криклій А.С. Капіталізація банківської системи України в умовах глобалізації: проблеми та перспективи / А.С. Криклій, М.О. Боровікова // Економіка та держава. – 2006. - № 5. – С. 32-35.
194. Криклій А.С. Небанківські фінансові інститути: досвід функціонування у фінансовій системі США / Криклій А.С., І.С. Каракулева // Економіка та держава. — 2006. — № 6. — С. 9—11.
195. Кудря Я.В. Актуальні проблеми управління акціонерними товариствами в Україні // Я.В. Кудря // Актуальні проблеми економіки. – 2007. - № 2. – С. 68-73.
196. Кузнєцов В. Торгівля на ринку: як правильно організувати та захистити бізнес / В. Кузнєцов. — Х.: Фактор, 2005. — 276 с.
197. Кузьмин О.Є. Оцінювання ефективності системи корпоративного управління / О.Є. Кузьмін, О.В. Мукан // Теоретичні та прикладні питання економіки: зб. наук. праць. — К.: Вид.-поліграф. центр “Київський університет”, 2006. — Вип. 9. — С. 89—95.
198. Кузьмін О.Є. Державне управління корпоративним сектором в Україні: принципи, функції, цілі / О.Є. Кузьмін, Я.В. Кудря // Економіка та держава. — 2006. — № 6. — С. 12-16.
199. Куканова А.М. Розвиток сфери послуг і особливості її становлення у транзитивній вітчизняній економіці / А.М. Куканова // Формування ринкових відносин в Україні. — 2004. — Вип. 1. — С. 68—70.
200. Купалова Г.І. Вдосконалення методичних засад економічного аналізу інвестиційних процесів / Г.І. Купалова // Наукові записки Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – 2004. – Том IV: Економічний та юридичний факультет. – С. 72-78.
201. Леонов Д.А. Перспективні напрями розвитку інформаційної інфраструктури ринку акцій в Україні / Д.А. Леонов, Є.М. Смаглюк // Фінанси України. – 2007. - № 2. – С. 56-68.
202. Лупенко Ю. Акционерный сектор отечественной экономики / Ю. Лупенко // Экономика Украины. – 2005. - № 1. – С. 42-46.
203. Ляшенко В.І. Регулювання розвитку економічних систем: теорія, режими, інститути / В.І. Ляшенко. – Донецьк: ДонНТУ, 2006. – 668 с.
204. Македон В. Оперативне управління активами корпорацій / В. Македон, К. Станіва // Економіст. – 2007. - № 2. – С. 42-44.
205. Малік І. Підходи до оцінювання ефективності моделі корпоративного управління акціонерними товариствами / І. Малік // Економіст. – 2005. - № 12. – С. 55-59.
206. Малова Т.Л. Розвиток методичних засад рейтингової оцінки інвестиційної привабливості акціонерних підприємств / Т.Л. Малова, Л.С. Селіверстова // Актуальні проблеми економіки. — 2003. — № 2. — С. 40—43.
207. Мандебура В.О. Рівень життя населення України та проблеми реформування механізмів його регулювання: [монографія] / В.О. Мандебура. — К.: Парламент. вид-во, 1998. — 256 с.
208. Маркс К. Сочинения / К. Маркс, Ф. Энгельс [2-е изд.], Т. 25, ч. 1.
209. Мартиненко В.Ф. Взаємодія суб’єктів інвестиційної діяльності в Україні: теоретико-методологічні аспекти / В.Ф. Мартиненко // Статистика України. – 2004. - № 4. – С. 27-31.
210. Марюта О.М. Багатофакторна дисперсійна модель інвестиційних проектів малих підприємств / О.М. Марюта, С.Б. Лук’янчук // Статистика України. – 2004. - № 3. – С. 85-88.
211. Матвієнко П.В. Оцінка інвестиційної привабливості регіонів / П.В. Матвієнко // Економіка та держава. – 2006. - № 12. – С. 66-71.
212. Матвієнко П.В. Покращення інвестиційного клімату – пріоритетне завдання державного управління / П.В. Матвієнко // Економіка та держава. – 2006. - № 11. – С. 57-61.
213. Махмудов О.Г. Управління інвестиційними процесами в період виходу економіки з рецесії : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра економ. наук : спец. 08.02.03 «Організація, управління, планування і регулювання економікою» / О.Г. Махмудов. - К., 2001. – 33 с.
214. "О принципах корпоративной социальной ответственности": меморандум Комитета Ассоциации Менеджеров по корпоративной ответственности от 17 октября 2006 г. - М., 2006.
215. Мелехин Ю. Инвестиционная среда для привлечения сбережений населения / Ю. Мелехин // Журналъ для акціонеровъ. — 2003. — № 8. — С. 39—44.
216. Мескон М. Основы менеджмента / М. Меском, М. Альберт, Ф. Хедоури. — М., 1992.
217. Ми — акціонери: що потрібно знати власникові акцій в Україні / [наук. ред., кер. авт. кол. І.К. Бондар]. — К.: Міленіум, 2003. — 52 с.
218. Мокряк В.Л. Актуальні проблеми підвищення ефективності корпоративного менеджменту / В.Л. Мокряк, Е.В. Мокряк // Актуальні проблеми економіки. – 2007. - № 6. – С. 89-99.
219. Момот Т. Про методи оцінки якості корпоративного управління / Т. Момот, М. Кадничанський // Економіка України. – 2007. - № 7. – С. 41-55.
220. Мортіков В.В. Інвестиції і зовнішні ефекти / В.В. Мортіков // Фінанси України. – 2007. - № 2. – С. 120-126.
221. Мюрдаль Г. Современные проблемы “третьего мира” / Г. Мюрдаль. — М., 1972.
222. Назарчук М. О мерах по развитию организованного рынка ценных бумаг в Украине / М. Назарчук, Е. Скляр // Экономика Украины. — 2005. — № 12. — С. 19—24.
223. Наукова та інноваційна діяльність в Україні: статист. зб.: 2004 рік [за ред. О.Г. Осауленка]. — К.: Держкомстат України, 2005. — 186 с.
224. Наумов Д. Різниця та взаємозв’язок між поняттями «невизначеність», «невпевненість» і «ризик» / Д. Наумов // Банківська справа. – 2007. - № 2. – С. 27-37.
225. Науменкова С.В. Основні напрями підвищення ефективності управління державними корпоративними правами / С.В. Науменкова // Фінанси України. – 2007. - № 2. – С. 13-30.
226. Нафієв Р.Е. Методи оцінки ефективності роботи економіста / Р.Е. Нафієв // Економіка та держава. — 2006. — № 10. — С. 80—81.
227. Новини // Інвестиції: практика та досвід. — 2005. — № 11. — С. 2.
228. Огляд світового ринку страхування: країни-лідери на ринку страхових послуг [Електронний ресурс] : / Swiss Re, sigma. – 2002. - № 6 // Офіційний сайт Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг в Україні. Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/fileadmin/downloads/Insurance_world.pdf.
229. Окландер М.А. Проблеми формування маркетингової системи країни: [монографія] / М.А. Окландер. — К.: Наук. думка, 2002. — 167 с.
230. Окремі дані про банки України: грошово-кредитна статистика // Вісник НБУ. — 2006. — № 9. — С. 79.
231. Олексієва Г.В. Ефективність як складова стратегічного розвитку підприємства / Г.В. Олексієва // Стратегія економічного розвитку України: наук. зб. - К.: КНЕУ, 2001. - Вип. 5. - С. 260—265.
232. Олексюк О.І. Ефективність розвитку господарських систем / О.І. Олексюк // Стратегія економічного розвитку України: наук. зб. — К.: КНЕУ, 2000. — Вип. 23. — С. 196—201.
233. Організація управління ефективним розвитком промислових підприємств в умовах ринкового конкурентного середовища : [монографія] / В.М. Гончаров, Д.В. Солоха, В.Ю. Припотень, О.А. Фесіна. – Донецьк, 2006. – 106 с.
234. Орлов П.А. Визначення ефективності реальних інвестицій / П.А. Орлов // Фінанси України. — 2006. - № 1. — С. 51—57.
235. Осецький В.Л. Соціальна відповідальність корпорацій України як фактор забезпечення їхньої конкурентоспроможності / В.Л. Осецький, В.М. Марченко // Економіка та держава. – 2007. - № 1. – С. 9-12.
236. Осецький В.Л. Інвестиції та інновації: проблеми теорії і практики: [монографія] / В.Л. Осецький. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 412 с.
237. Глобализация мирового хозяйства и эволюция экономической роли государства / МГУ; под ред. М.В. Кулакова и М.Н. Осьмовой. – М., ТЕИС, 2001. – 143 с.: табл. – ISBN 5-7218-0376-2. – Д8-01/73262 хр.
238. Основні економічні показники діяльності підприємств — суб’єктів підприємницької діяльності за 2004 рік: статист. бюлетень / [Держкомстат України]. — К.: Інформ.-вид. центр Держкомстату України. — 2005. — 225 с.
239. Основы маркетинга / [Ф. Котлер, Г. Армстронг, Д. Сондерс, В. Вонг]; пер. с англ. — [2-е европ. изд.] — М.; СПб.; К.: Изд. дом “Вильямс”, 2001. — 944 с.: ил. — Парал. тит. англ.
240. Паливода К. Проблеми формування та використання інвестицій в сучасній економіці України / К. Паливода // Банківська справа. – 2007. - № 4. – С. 73-81.
241. Пайк Р. Корпоративные финансы и инвестирование / Р. Пайк, Б. Нил; пер. с англ. — [4-е изд.] — СПб.: Питер, 2006. — 784 с.: ил. — (Академия финансов).
242. Пересада А.А. Інвестиційний процес в Україні : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра економ. наук : спец. 08.04.01 «Фінанси, грошовий обіг і кредит» / А.А. Пересада. – К., 1998. – 31 с.
243. Пересунько Є.С. Оцінка витрат за напрямами інноваційно-інвестиційної діяльності / Є.С. Пересунько // Інвестиції: практика та досвід. – 2007. - № 18. – С. 11-14.
244. Підприємців учать відбиватися від рейдерів // Урядовий кур’єр. – 2007. - 22 лютого 2007. - № 34. – С. 3.
245. Пінчук Ю.Б. Інвестиційні процеси на попиті ВАТ “Кременчуцький колісний завод” / Ю.Б. Пінчук, Є.В. Вербін // Економіка та держава. — 2006. — № 1. — С. 64—72.
246. Плотніков О.В. Фінансовий менеджмент у транснаціональних корпораціях: навчальний посібник / О.В. Плотніков. – К.: Кондор, 2004. – 252 с.
247. Покотилов А.А. Философия инвестиционной деятельности металлургических и ферросплавных предприятий в условиях становления современных рыночных отношений Украины / А.А. Покотилов, В.В. Ситник, С.В. Герасимова // Фінанси України: 10-та між нар. наук.-практ. конф., 12-13 травня 2006 р. : тези доп. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – С. 137-139.
248. Попова Г.Ю. Стратегія зниження ризиків інвестиційної діяльності : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра економ. наук : 08.02.03 «Організація управління. планування і регулювання економікою» / Г.Ю Попова. – Донецьк, 2001. – 36 с.
249. Послання Президента України до Верховної Ради України Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2003 році. — К.: Інформ.-вид. центр Держкомстату України, 2004. — 472 с.
250. Послання Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році. – К.: Інформаційно-видавничий центр Держкомстату України, 2005. – 182 с.
251. Портфельне інвестування: навч. посіб. / [А.А. Пересада, О.Г. Шевченко, Ю.М. Коваленко, С.В. Урванцева]. — К.: КНЕУ, 2004. — 408 с.
252. Проблеми гармонізації законодавства України з міжнародним та європейським правом: зб. наук.-практ. матеріалів / Інститут законодавства Верховної Ради України, Українсько-європейсьий консультативний центр з питань законодавства (UEPLAG), Українська школа законотворчості Інституту законодавства Верховної Ради України; [ред. рада: Зайчук В.О. (голова) та ін.]. — Київ: ТОВ “АТОПОЛ”, 2005. — Вип. 4. — 199 с.
253. Проблемы управления финансами / Новейшие и классические модели финансового менеджмента [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.OPTIM.RU.
254. Про соціально-економічне становище України за січень-липень 2005 року: стат. бюлетень / [Державний комітет статистики України]. — Вих. № 13/1-1-12/18 від 17.08.2005. — 128 с.
255. Про діяльність підприємств, які змінили форму власності за 2005 рік: cтатистичний бюлетень [за ред. В.І. Колесник]. — Сімферополь: Головне управління статистики в АР Крим, 2006. — 116 с.
256. Радзімовська С.Ф. Проблеми реалізації чинного законодавства в корпоративному управлінні України / С.Ф. Радзімовська // Економіка та держава. – 2007. - № 1. – С. 81-83.
257. Разгон В.И. Инвестиции в основной капитал и проблема экономического роста в России : автореф. дис. на соискание уч. степени д-ра. экон. наук : спец. 08.00.01 «Экономическая теория» / В.И. Разгон. — Иваново, 1999. – 38 с.
258. Регіони України: проблеми та пріоритети соціально-економічного розвитку: монографія / [за ред. З.С. Варналія]. — К.: Знання України, 2005. — 498 с.
259. Рейдерство. Риск для инвестора // Инвестгазета. – 2007. – май. - № 7. - (Серия специальных приложений № 18, № 76).
260. Ример М.И. Экономическая оценка инвестиций / М.И. Ример, А.Д. Касатор, Н.Н. Матиенко; под общ. ред. М. Римера. — СПб.: Питер, 2006. — 480 с.: ил.
261. Річний звіт ДКЦПФР за 2006 р. Розвиток фондового ринку [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. – Режим доступу: http://www.ssmsc.gov.ua/.
262. Ромат Є.В. Словник основних рекламних і маркетингових термінів / Є.В. ромат. — Х.: Студцентр, 2003. — 56 с. — (Бібліотека журналу “Маркетинг і реклама”).
263. Ромат Є.В. Державне управління рекламою та саморегулювання у рекламній сфері: [монографія] / Є.В. Ромат. — К.: Студцентр, 2003. — 112 с.
264. Росс С. Основы корпоративних финансов / С. Росс, Р. Вестерфилд, Б. Джордано; пер. с англ. — М: Лабораторія базових знаний, 2000.
265. Рубцов Б.Г. Зарубежные фондовые рынки: инструменты, структура, механизм функционирования / Б.Г. Рубцов. — М.: ИНФРА-М, 1996.
266. Румянцев С.А. Українська модель корпоративного управління: становлення та розвиток / С.А. Румянцев. — К.: Т-во “Знання”, КОО, 2003. — 149 с.
267. Румянцев С.А. Вплив приватизації на фондовий ринок / С.А. Румянцев // Цінні папери України. – 2005. - № 25. – С. 6.
268. Рупняк М.Я. Акціонерний капітал як джерело фінансового забезпечення / М.Я. Рупняк // Вісник Київ. нац. ун-ту імені Тараса Шевченка. — 2004. — Вип. 71: Економіка. — С. 45—46.
269. Рупняк М.Я. Формування фінансових ресурсів акціонерних товариств в Україні: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.04.01 «Фінанси, грошовий обіг і кредит» / М.Я. Рупняк. – К., 2006. – 20 с.
270. Рюмшин О.Є. Категорія інвестиції та методологія її класифікації за сутнісними ознаками групування / О.Є. Рюмшин // Актуальні проблеми економіки. — 2003. — № 5. — С. 44—48.
271. Рябченко О.Д. Роздержавлення і його основні форми / О.Д. Рябченко // Актуальні проблеми економіки. — 2005. — № 1. — С. 32—37.
272. Сав’юк Л.М. Механізм управління корпоративними структурами в національній економіці / Л.М. Сав’юк, Н.П. Карнаук // Економіка та держава. — 2005. — № 3. — С. 14—15.
273. Савін К. Платіжні картки як сучасний інструмент банківського маркетингу / К. Савін // Банківська справа. — 2000. — № 1. — С. 40—46.
274. Селезнев В.В. Как защищать свои права потребителя? : [довід. вид.] / В.В. Селезнев. — Х.: Одиссей, 2005. — 416 с.
275. Синіговець О.М. Управління інвестиційним процесом на підприємстві : автореф. дис. на здобуття наук. ступеню канд. економ. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент та маркетинг» / О.М. Синіговець. – Харьків, 2001. – 19 с.
276. Сич Є.М. Інноваційно-інвестиційний розвиток залізничного транспорту: [монографія] / Є.М. Сич, В.П. Ільчук. — К.: Логос, 2002. — 256 с. — Бібліогр.: с. 224—253.
277. Сірко А.В. Корпоративні відносини в перехідній економіці: проблеми теорії і практики: [монографія] / А.В. Сірко. – К: «Імекс», 2004. – 414 с.
278. Сметанкина Ю. Что такое рейдерство? / Ю. Сметанкина // Власть. – 2007. - № 1. – С.37-42.
279. Смит А. Исследования о природе и причинах богатства народов [Електронний ресурс] / А. Смит. — М: Соцэкгиз, 1962.- 684 с. (Книга 1. Глава X, отдел ІІ). Режим доступа к книге: http://www.humanities.edu.ru/db/msg/6413.
280. Солодка О.О. Ефективність кредитної та інвестиційної політики в системі фінансового механізму банківської діяльності / О.О. Солодка // Вісник Київ. нац. ун-ту імені Тараса Шевченка. —2004. - № 71: Економіка. — С. 23—24.
281. Соціальна відповідальність бізнесу: принципи системної дії. Форум соціально відповідального бізнесу України. - К., 2006.
282. Статистичний щорічник Автономної Республіки Крим — 2004 / [за ред. В.І. Колесник]. — Сімферополь.: Головне управління статистики в АР Крим, 2005. — 600 с.
283. Статистичний щорічник України за 2001 рік / [за ред. О.Г. Осауленка]. — К.: Техніка. — 2002. — С. 310-311.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20597.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.