У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ
Количество страниц 240
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20609.doc 
Содержание ВСТУП _______________________________________________________3-12

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
ДОСЛІДЖЕННЯ ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВИХ
ВІДНОСИН В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

1.1. Концептуальні засади глобалізації
валютно-фінансових відносин_______________________________13-34
1.2. Еволюція валютно-фінансових чинників міжнародного
інтеграційного процесу ____________________________________ 34-58
1.3 Об’єктивні передумови інтеграції України у світовий
та регіональні фінансові ринки______________________________58-76
Висновки до розділу 1 _______________________________________76-79

РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЗМ ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВОЇ ВЗАЄМОДІЇ
УКРАЇНИ З ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ

2.1. Інституціональне забезпечення валютно-фінансової взаємодії
України з європейською спільнотою_________________________80-97
2.2. Валютно-фінансовий потенціал євроінтеграції України________97-113
2.3 Формування грошово-кредитних засад
зовнішньоекономічної стратегії України в умовах
господарського зближення з Європейським Союзом__________113-138
Висновки до розділу 2______________________________________ 138-141

РОЗДІЛ 3. ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ІНСТРУМЕНТИ ЗДІЙСНЕННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
УКРАЇНИ У ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІЙ СФЕРІ

3.1. Пріоритетність інтеграції ринку цінних паперів України у
європейський фінансовий простір__________________________142-174
3.1. Шляхи оптимізації інтеграційної стратегії у сфері
валютно-фінансових відносин України з ЄС_________________175-197
Висновки до розділу 3______________________________________ 197-199


ВИСНОВКИ_________________________________________________200-203
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ________________________ 204-226
ДОДАТКИ


ВСТУП

Актуальність теми дослідження. Формування валютно-фінансових відносин України з Європейським Союзом постає одним із ключових завдань економічного розвитку держави на сучасному етапі. Становлення економіки відкритого типу вимагає широкого комплексного вивчення наявного валютно-фінансового потенціалу євроінтеграції, запровадження дієвого інституційно-господарського механізму валютно-фінансової взаємодії України з ЄС, а також оптимізації грошово-кредитних засад зовнішньоекономічної стратегії України у сучасних умовах розвитку світового господарства.
Системний підхід вивчення даної проблематики передбачає як виокремлення суто фінансових аспектів проблеми, так і врахування параметрів технологічного, інноваційного розвитку національно-господарської системи України. Співробітництво з країнами Європейського Союзу має особливе значення для господарського розвитку України, оскільки в умовах глобалізації світової економіки посилюються взаємозалежність країн та галузей суспільного відтворення, конкурентоспроможність держав визначається позиціями в міжнародних економічних організаціях та регіональних інтеграційних угрупованнях, у рамках яких забезпечуються сприят¬ливі умови для функціонування галузей національної економіки, ринків банківських і фінансових послуг.
Актуальність комплексного наукового дослідження цієї теми зумовлюється тим, що всебічне вивчення та практичне застосування новітніх механізмів та інструментів валютно-фінансової взаємодії, визначення оптимальних шляхів інтеграції ринку цінних паперів України у європейський фінансовий простір, а також дослідження пріоритетних напрямів інтеграційної стратегії у сфері валютно-фінансових відносин з ЄС сприятимуть подоланню асиметричності, нераціональності та неефективності макроекономічного регулювання, а також прискоренню структурних трансформацій національної економіки, що набуває особливого значення в умовах розгортання світової фінансово-економічної кризи.
Теоретичному дослідженню цих питань, а також вивченню приклад¬них аспектів формування стратегії валютно-фінансових відносин України з Європейським Союзом присвячено значну кількість наукових досліджень та практичних розробок як у світовій, так і у вітчизняній економічній літературі.
Важливу роль у теоретичному та емпіричному дослідженні проблематики формування і розвитку інтеграційних механізмів у сфері валютно-фінансових відносин відіграють праці таких зарубіжних вчених, як А.Аслунд, М.Аурієма, Б.Баласса, Д.Барто, Т.Бейомі, Д.Біль, П.Бодіно, І.Ван Левельд, М.Грусон, К.Дауд, Ф.Ді Мауро, С.Едвардс, Б.Коен, Р.Левін, Р.Манделл, Л.Оусбел, П.Руффіні, П.Стріттен, M.Таунсенд, К.Фабри, В.Ферінг, Р. Де Хаас, Л.Хайкенстен, Т.Хобес, С.Шмідт та багато ін.
Проблеми європейської економічної інтеграції та валютно-фінансових відносин країн ЄС, їх впливу на систему сучасних світогосподарських зв’язків, а також перспектив інтеграції України до ЄС досліджуються в роботах вітчизняних вчених: О.Білоруса, С.Боринця, В.Будкіна, І.Бураковського, П.Єщенка, А.Гальчинського, Л.Кістерського, Г.Климка, Н.Кузнєцової, В.Литвицького, П.Леоненка, Д.Лук’яненка, І.Луніної, З.Луцишин, І.Лютого, В.Міщенка, В.Новицького, О.Плотнікова, І.Пузанова, О.Рогача, А.Румянцева, В.Сіденка, О.Сльозко, В.Степаненка, В.Федосова, А.Філіпенка, С.Циганова, О.Шарова, О.Шниркова, І.Якушика та ін.
Теоретичні концепції методологічних та інституційних аспектів валютно-фінансової взаємодії з ЄС, дослідження проблем міжнародних кредитних та інвестиційних відносин України в умовах євроінтеграції здійснено у роботах вітчизняних науковців: В.Батрименка, М.Безнощенка, О.Береславської, О.Власюка, Н.Галана, Є.Голубія, Н.Городничої, А.Кандєєвої, Р.Кашпіра, С.Корабліна, Е.Лакосника, С.Максименка, В.Мазуренка, С.Мельникова, А.Мороза, С.Науменкової, А.Неділько, С.Осадця, В.Осецького, Д.Расшивалова, М.Рубцової, Н.Резнікової, Н.Рязанової, М.Савлука, А.Сухорукова, В.Чужикова, Т.Шемет та ін.
Суттєвий вклад у розробку даної проблематики зробили представники наукових шкіл економіки інших країн СНД, зокрема Росії. Серед них слід відзначити праці С.Андрєєва, Н.Гловацької, В.Капусткіна, Л.Красавіної, В.Маслєннікова, Д.Міхайлова, С.Моісєєва, Ю.Осіпова, І.Подколзіної, Б.Рубцова, Л.Сінцерова, П.Сьомікової, Л.Хомякової, Ю.Юданова та ін.
Незважаючи на значний доробок у дослідженні питань глобалізації та регіоналізації валютно-фінансових відносин, подальшого дослідження потребують методологічні та організаційно-економічні засади валютно-фінансових відносин України в умовах євроінтеграції, аналіз наслідків фінансової лібералізації. Необхідним є наукове обґрунтування практичних кроків при оптимізації валютно-курсового і грошово-кредитного регулювання, а також формування дієвих механізмів валютно-фінансової взаємодії України з європейською валютною та кредитною системами.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами темами. Дисертація виконана на кафедрі міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин згідно з планом науково-дослідних робіт за темами “Механізм взаємодії економіки України зі світовим господарством в умовах глобалізації” (ДР №01БФО48-01) та ”Інтеграційна стратегія входження України в європейський економічний простір” (ДР №06БФО48-06), які є складовою наукових досліджень Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках Комплексних наукових програм Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” (2001 – 2005 рр.) і “Наукові проблеми сталого державного розвитку України” (2006 – 2010 рр.).
Мета і завдання дослідження. З огляду на науково-практичну актуальність і значимість теми, враховуючи результати дослідження окремих її аспектів у економічній літературі, метою дисертаційної роботи є теоретичне осмислення специфічних закономірностей глобалізації та регіоналізації міжнародних фінансових відносин і розробка комплексного підходу до формування механізму та інструментів валютно-фінансової взаємодії України з Європейським Союзом як чинника прискорення ринкових трансформацій.
Комплексний підхід до реалізації поставленої мети дисертаційної роботи зумовив необхідність розв'язання в ній низки важливих завдань:
• з’ясувати макроекономічні й інституційні особливості процесів глобалізації валютно-фінансових відносин з виокремленням найдієвіших і найважливіших чинників;
• дослідити об’єктивні передумови інтеграції України у світовий та регіональні фінансові ринки у сучасних умовах економічної глобалізації;
• виявити суттєві риси формування, методологічну основу та інституційні складові валютно-фінансової взаємодії України з Європейським Союзом;
• здійснити аналіз наслідків фінансової лібералізації з огляду на її роль у інтенсифікації інтеграційних процесів в умовах перехідного періоду;
• обґрунтувати пріоритетні механізми залучення фінансових ресурсів на європейському ринку позичкових капіталів;
• провести комплексний аналіз концептуальних засад, інструментів та рівнів формування валютно-кредитних складових зовнішньоекономічної стратегії України в умовах інтеграції до ЄС;
• розкрити механізми підвищення ефективності взаємодії України з європейським фінансовим капіталом в умовах нестабільності світової валютно-кредитної системи;
• розробити науково-практичні пропозиції щодо вдосконалення механізму євроінтеграційної стратегії валютно-фінансових відносин України.
Об'єкт дослідження – становлення та розвиток валютно-фінансових відносин України з Європейським Союзом.
Предметом дослідження є концептуально-методологічні засади становлення, сучасні форми та механізми валютно-фінансових відносин України з ЄС в умовах глобалізації.
Методи дослідження. Методологічною базою дисертаційного дослідження є теоретичні напрацювання світової фінансової думки, концептуальні положення су¬часної економічної теорії, монографічна та наукова література, роботи відомих віт¬чизняних і зарубіжних вчених з питань розвитку і функціонування світової валютно-фінансової системи. Фактологічною базою дослідження є статистичні дані національних і міжнародних статистичних довідників, звітні дані Європейського центрального банку, комерційних банків країн ЄС, Національного банку України та вітчизняних комерційних банків. Методологічний апарат дослідження складають: загальнонаукові методи (діалектичний метод пізнання, наукова індукція та де¬дукція, метод порівняння і синтезу (підрозділи 1.1.; 1.2. і 2.1.); визначення прямих та зворотних зв’язків між економічними явищами та процесами (підрозділ 2.3.); абстракція (підрозділ 1.3.). Крім того, у роботі використані інші методи теоретичного та емпіричного дослідження, окремі різновиди як загальноприйнятих наукових принципів, так і спеціальних принципів науково-економічного пізнання: творчо-критичний та описово-аналітичний (у підрозділах 1.2. та 3.1.), метод мікро- і макроекономічного аналізу (підрозділ 3.3.); метод історизму (при визначенні передумов та етапів формування механізмів інтеграції України у європейський ринок цінних паперів (підрозділ 3.1.); статистичний метод (підрозділи 3.1. і 3.2.), метод економічного моделювання (підрозділ 2.3.).
Наукова новизна одержаних результатів полягає у розкритті теоретичних засад і практичних аспектів формування валютно-фінансових відносин України з Європейським Союзом в умовах структурних трансформацій національної економіки.
У процесі дослідження автором були одержані такі найбільш суттєві наукові результати, що розкривають його особистий внесок у розробку проблеми, яка досліджується, та конкретизують новизну роботи:
вперше:
• доведено та обґрунтовано залежність показників валютно-фінансового потенціалу євроінтеграції України та економічного зростання в умовах глобалізації. Встановлено, що в умовах високої мобільності капіталів і формування новітньої інституційної інфраструктури фінансових ринків такі ендогенні чинники інтеграції, як розвиненість національної банківської системи, відповідність грошово-кредитної та інвестиційної політики економічній динаміці країни визначають оптимальні шляхи євроінтеграційних процесів;
• проведено компаративний аналіз витрат і результатів операцій українських емітентів на європейському ринку цінних паперів. Виявлено, що наслідком зростання обсягів емісій єврооблігаційних позик стало надмірне боргове навантаження на реальний сектор економіки України. Застосування українськими компаніями інструментів публічного розміщення акцій ІРО (Initial Public Offering), незважаючи на високу операційну вартість, забезпечує емітентам акцій низку переваг, а саме: 1) використання ефекту масштабу завдяки суттєвому покращанню іміджу компанії, акції якої котируються на провідних біржах світу; 2) збільшення ринкової капіталізації компаній та поліпшення стандартів управління й прозорості; 3) оптимізації балансу власного і залученого капіталу; 4) залучення більш довгих і дешевих ресурсів з міжнародних ринків;
• аргументовано комплексну програму заходів щодо вдосконалення механізму та інструментів підвищення ефективності зовнішніх запозичень і попередження фінансової дестабілізації в Україні та запропоновано необхідність: а) створення системи погоджень отримання позик за кордоном, які повинні мати довгостроковий характер та інвестиційну спрямованість; б) посилення пруденційного регулювання та встановлення більш жорстких вимог до формування резервів банків під кредитні ризики за операціями в іноземній валюті; в) підвищення рівня фінансового управління на державних підприємствах і контроль з боку міністерств за цільовою спрямованістю й наявністю джерел погашення зовнішніх кредитів;
удосконалено:
• методологічні підходи до обґрунтування сучасних інституційних складових валютно-фінансової взаємодії України з ЄС, що дало можливість аргументувати пріоритетність запровадження її нових структурних елементів з урахуванням непередбачуваних соціально-економічних наслідків фінансової лібералізації, а саме: 1) вдосконалення валютно-фінансових важелів митно-тарифного регулювання; 2) уніфікація та конвергенція стандартів системи розрахунково-кредитних відносин; 3) інтенсифікація співробітництва з регіональними банками розвитку (ЕБРР, ЄІБ тощо);
• систематизацію чинників фінансової глобалізації в умовах міжнародних інтеграційних процесів. Виявлено, що валютна інтеграція як форма прояву фінансової глобалізації стимулюється: 1) нерівномірністю економічного розвитку і розподілу фінансових ресурсів; 2) неврівноваженістю балансів поточних платежів та гострою нестачею у більшості країн власних ресурсів для здійснення інвестицій; 3) зрощенням банківського та страхового бізнесу (банкострахування); 4) необхідністю виконання та обслуговування боргових зобов’язань за внутрішніми і зовнішніми запозиченнями; 5) впровадженням сучасних інформаційних банківських технологій;
дістали подальшого розвитку:
• характеристика валютного заміщення на фінансовому ринку України як екзогенної передумови залежності від зовнішніх шоків за умов експансії спекулятивного і фіктивного капіталів. Аргументовано, що незважаючи на коливання курсу долара США на міжнародних фінансових ринках, він є основною валютою заощаджень фірм та домогосподарств України, що обумовлює на певному етапі стабілізацію курсових співвідношень гривні до долара як важливого соціального фактора господарського поступу;
• обґрунтування грошово-кредитних засад зовнішньоекономічної стратегії України в умовах євроінтеграції. Серед яких виокремлено: а) необхідність адаптації банківського законодавства, уніфікація регуляторних і валютно-фінансових режимів до економіко-правових стандартів ЄС; б) розширення та переорієнтація базових завдань грошово-кредитної політики на цілі регулювання господарського розвитку держави. Обґрунтовано, що взаємодія в системі регулювання руху товарів, послуг та капіталів у рамках СОТ (з урахуванням інтересів вітчизняних банківських і фінансових установ) є підґрунтям для активного переговорного процесу між Україною та ЄС щодо укладення нової базової Угоди про зону вільної торгівлі;
• аналіз наслідків лібералізації доступу філій іноземних кредитно-фінансових установ на ринок банківських послуг України, а саме: 1) збільшення ризиків вивозу прибутків і сплати податків поза межами України; 2) можливість використання відсоткових ставок за кредитами для підприємств з іноземним капіталом як інструмента конкурентної боротьби з вітчизняними товаровиробниками. Показано, що лише ті українські банківські установи, які мають розвинену філіальну мережу, паритетне співвідношення активів і пасивів, численну клієнтську базу, розвинені банківські продукти, сучасну технічну оснащеність будуть конкурентоспроможними у процесі взаємодії з транснаціональним фінансовим капіталом.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що положення та висновки даного дослідження можуть бути використані у діяльності органів виконавчої та законодавчої влади при розробці напрямів валютно-фінансової політики України та зовнішньоекономічної стратегії, зокрема для прискорення процесу гармонізації регуляторних положень у сфері кредитно-фінансових послуг України з нормами Європейського Союзу та взаємодії з системою регулювання СОТ.
Матеріали дослідження можуть становити практичний інтерес для кредитно-фінансових установ. Крім того, матеріали роботи можуть бути використані в навчальному процесі при викладанні курсів, спецкурсів та підготовці навчально-методичної літератури з питань функціонування системи кредитно-фінансових відносин, регулювання руху фінансових потоків, регламентації діяльності транснаціональних банків і дочірніх установ, забезпеченні виконання зобов’язань за зовнішньоекономічними угодами. Сформульовані в дисертаційному дослідженні рекомендації були використані в практичній діяльності Департаменту масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Державної податкової адміністрації України (довідка №31-0018/734а від 18.06.2008 р.). Результати дисертаційного дослідження впроваджено в процесі діяльності Підкомітету Верховної Ради України з питань міжнародної економічної політики (довідка №05-53 від 04.06.2008 р.). Окремі положення дисертації застосовуються у навчальному процесі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка при викладанні та при розробці методичного забезпечення навчальних дисциплін ”Міжнародні валютно-кредитні відносини”, ”Світові фінанси”, ”Податки і системи оподаткування”, ”Податкові системи зарубіжних країн”, ”Грошово-кредитні системи зарубіжних країн”, ”Банківські системи країн ЄС” (довідка №048/11-087 від 10.07.2008 р.).
Особистий внесок автора. Дисертація є самостійно виконаною роботою; викладені в ній теоретико-методологічні напрацювання та практичні результати дослідження належать особисто авторові.
Апробація результатів дослідження. Основні положення та наукові результати дослідження було обговорено і схвалено на засіданнях кафедри міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також на восьми міжнародних науково-практичних та науково-теоретичних конференціях в Україні, зокрема на Міжнародній науковій конференції ”Україна в системі міжнародних відносин в умовах глобалізації” (м. Київ, 09 лютого 2005 р.); на V Міжнародній науково-практичній конференції “Перспективи розвитку індустріального виробництва в умовах глобалізації” (м. Київ, КНУ імені Тараса Шевченка, 15-16 квітня 2005 р.); на Міжнародній науково-практичній конференції ”Міжнародна інтеграція та інформаційне суспільство” (м. Київ, Науково-дослідний інститут міжнародних відносин Національного авіаційного університету, 20 жовтня 2005 р.); на VI Міжнародній науково-практичній конференції “Стратегія інвестування промислового виробництва в Україні” (м. Київ, КНУ імені Тараса Шевченка, 14-15 квітня 2006 р.); на XV Міжнародній науково-практичній конференції “Євроінтеграційна стратегія України: реалії та перспективи” (м. Київ, ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, 19-20 жовтня 2006 р.); на VІI Міжнародній науково-практичній конференції “Конкурентоспроможність національної економіки” (м. Київ, КНУ імені Тараса Шевченка, 23-24 березня 2007 р.); на XIV Міжнародній науково-практичній конференції “Економіка України в системі глобального поділу праці” (м. Київ, ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, 15-16 листопада 2007 р.); на VIІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Конкурентоспроможність національної економіки” (м. Київ, КНУ імені Тараса Шевченка, 28-29 березня 2008 р.).
Публікації. Основні наукові та прикладні результати дисертаційного дослідження опубліковано у 10 наукових працях (загальний обсяг 3,3 друк. арк.), з них 8 одноосібних статей в провідних фахових наукових журналах і збірниках наукових праць, 2 – у матеріалах і тезах конференцій.
Структура та обсяг дисертації. Структура роботи зумовлена метою і завданням дослідження, складається зі вступу, трьох розділів (8 підрозділів), висновків, списку використаних джерел з 234 найменувань на 23 сторінках та 5 додатків на 8 сторінках. Загальний обсяг дисертації становить 235 сторінок, з яких 203 сторінки основного тексту, що містить 14 аналітичних таблиць та 15 рисунків.
Список литературы ВИСНОВКИ

В дисертації здійснено теоретичне узагальнення концептуальних підходів, наукових гіпотез та сучасних теорій щодо формування і розвитку валютно-фінансових відносин України з Європейським Союзом в контексті аналізу факторів впливу та їх еволюційної ретроспективи, що послужило вихідною теоретико-аналітичною базою для вирішення важливої й актуальної проблеми і основою запропонованого комплексу заходів як національного, так і регіонального характеру з метою підвищення ефективності функціонування вітчизняного фінансового ринку, прискорення темпів економічного розвитку та реалізації євроінтеграційної стратегії України. Результати проведеного дисертаційного дослідження дають змогу зробити такі висновки та сформувати рекомендації, які характеризуються науковою новизною і мають теоретико-методологічне та науково-практичне значення:
1. Інтенсифікація процесів інтернаціоналізації економічного життя, проявами якої є зростання обсягів світової торгівлі та руху капіталів між країнами, об’єктивно зумовлює підвищення ролі міжнародних валютно-фінансових, грошово-кредитних відносин. Динамічний розвиток будь-якої національної економіки за сучасних умов значною мірою залежить від здатності використовувати зовнішні джерела фінансових ресурсів, ефективної участі в роботі міжнародних фінансових ринків, активної інтеграції до регіональних структур кредитно-інвестиційного сприяння. При цьому глобалізація має суперечливий вплив. Так, глобалізація торгівлі спричиняє вирівнюючий вплив, водночас фінансова глобалізація і зокрема, прямі іноземні інвестиції, призводить до зростання нерівності доходів у національно-господарських системах різного ступеня ринкової зрілості.
2. Поглиблення диспропорцій у розвитку світової економіки, відсутність рівноваги на валютних ринках, спекулятивний, фіктивний характер інвестиційно-банківського бізнесу, його невідповідність показникам реального сектору суспільного відтворення на мета- та мегарівнях світової економіки створюють передумови для виникнення кризових явищ у розвитку світогосподарської системи на сучасному етапі. Водночас ринкові потрясіння призводять до активізації процесів, які наближають спреди за ризик і ціни на активи до адекватних економічних детермінант, підвищують кредитну дисципліну, а також поступово зменшують зовнішні дисбаланси в транзитивних країнах.
3. За умов дієвості ринкових механізмів лібералізація руху капіталу є вигідною як розвинутим, так і транзитивним країнам. Вона сприяє ефективному перерозподілу фінансових ресурсів, прискоренню темпів економічного зростання за рахунок більш прибуткового вкладення капіталу розвинутими країнами та його залучення транзитивними країнами. Водночас лібералізація ринку капіталу має бути ретельно спланована, а швидкість її проведення повинна коригуватися з макроекономічними індикаторами. Рівень втручання держави у функціонування ринків товарів, послуг та капіталів повинен корелюватись залежно від ступеня міцності фінансового сектору та його здатності згладжувати коливання світової економічної кон’юнктури. Ризик фінансової нестабільності може бути суттєво знижений за допомогою раціональної макроекономічної політики на національному рівні, тісного міжнародного співробітництва та подальшого вдосконалення інтеграційних механізмів у валютно-фінансовій сфері.
4. Для реформування валютно-фінансової системи краї¬ни, її ефективної взаємодії з ЄС та глобальним економічним середовищем запропоновано шляхи вдосконалення умов функціонування кредитно-фінансових установ, а саме: а) створення глибоких та ліквідних ринків капіталу з метою використання саме ринкових інструментів грошово-кредитної політики; б) мінімізація привілейованого доступу уряду до фінансових ресурсів; в) формування ринкових механізмів залучення кредитно-інвестиційних ресурсів у пріоритетні галузі національної економіки.
5. Основними завданнями дієвої євроінтеграційної політики України в умовах фінансової глобалізації є: а) адаптація до економіко-правових стандартів ЄС; б) уніфікація регуляторних і валютно-фінансових режимів; в) переорієнтація базових завдань девізної та грошово-кредитної політики. Водночас, взаємодія в системі регулювання руху товарів, послуг та капіталів у рамках СОТ (з урахуванням інтересів вітчизняних банківських і фінансових установ) є підґрунтям для активного переговорного процесу між Україною та ЄС щодо укладання нової базової Угоди про зону вільної торгівлі, а також є важливим чинником активізації інтеграційних механізмів взаємодії з сучасною Європейською валютною системою.
6. Пріоритетними напрямами зміцнення стійкості фінансової системи в умовах поглиблення господарської взаємодії з ЄС та СОТ є пошук необхідного балансу між посиленням регуляторних функцій держави у валютно-фінансовій сфері, високими темпами економічного розвитку, який фінансуються за рахунок швидкого зростання зовнішнього і внутрішнього боргу, та повільними темпами господарського розвитку з меншою залежністю від іноземних капіталів і незначним втручанням держави для вирішення внутрішніх проблем фінансових систем. Дієвим важелем зміцнення стійкості банківських систем є обмеження граничних значень, які є орієнтирами економічного зростання та довіри до фінансового посередництва, з одночасним зміцненням різних форм економічних захисних механізмів.
7. В умовах нестабільності розвитку міжнародних ринків капіталу провідним напрямом державної економічної політики є зростання конкурентоспроможності національного виробництва. А цільовими орієнтирами валютно-фінансової політики слід обрати зростання реального ВВП та поєднання акцентів на збільшення інвестицій в основний капітал (що також стабілізує інфляцію шляхом пролонгації попиту) та забезпечення стійкості економіки на базі розширення внутрішнього платоспроможного попиту, а також створення передумов для посилення конкуренції внутрішнього та зовнішнього ринків.
8. Стійкість банківської, бюджетно-фінансової та платіжної систем є необхідною передумовою для проведення ефективної грошово-кредитної політики, а отже, для поглиблення взаємодії з системою СОТ та оптимізації валютно-фінансових відносин з країнами ЄС. Валютно-фінансова стратегія повинна бути спрямована на одночасне досягнення двох важливих цілей: постійного і надійного зниження темпів інфляції та досягнення макроекономічної стабільності. Необхідність стабілізації курсу національної валюти щодо євро нівелюється доларизацією економіки України, що обумовлює стабільність гривні до долара, який є однією з основних валют заощаджень фірм та домогосподарств України, постає важливим соціальним чинником господарського поступу.
9. Ефективна взаємодія України з транснаціональним фінансовим капіталом в умовах нестабільності світової валютно-кредитної системи вимагає модернізації вітчизняних банківських технологій, що базуються на стандартах фінансового-банківських послуг країн ЄС. В умовах зростання вартості ресурсів на міжнародних кредитних ринках для вітчизняних інвестиційно-банківських установ основними засобами збереження конкурентних позицій у процесі взаємодії з європейським фінансовим капіталом є: а) реформування структури внутрішнього банкінгу, в тому числі ребрендінгу (розвиток філіальної мережі, паритетне співвідношення активів і пасивів, розширення клієнтської бази); б) застосування інноваційних банківських продуктів (карткові продукти, системи електронних платежів, банкомати, колл-центри, РОS-термінали).


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Конституція України. – К. : Видання Верховної Ради України. – 1996. – 120 с.
2. Закон України "Про банки і банківську діяльність" в редакції від 7 грудня 2000 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 5–6.
3. Закон України ”Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” від 12 липня 2001 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – № 1.
4. Закон України „Про Національний банк України” // Відомості Верховної Ради України. – 1998. – № 3–4.
5. Постанова Кабінету Міністрів України від 06.10.2005 р. № 1000 „Про здійснення державних зовнішніх запозичень 2005 року”.
6. Послання Президента України до Верховної Ради України “Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році”. Офіційне видання. – К. : Інф.-вид. центр Держкомстату України, 2005. – 182 с.
7. Абалкин Л. И. Качественные изменения структуры финансового рынка и бегство капитала из России / Л. И. Абалкин // Банковское дело. – 1999. – № 12.
8. Актуальные вопросы глобализации. Круглый стол // Мировая экономика и международные отношения. – 1998. – № 4. – С. 37–52.
9. Альошина Л. Є. Активізація інтеграційних процесів у взаємовідносинах банків і страхових компаній / Л. Є. Альошина, Л. О. Петрик // Фінанси України. – 2006. – №6. – С.107–113.
10. Амалян Н. Д. Україна на міжнародному ринку капіталів у ХХ сторіччі / Н. Д. Амалян // Зб. наук. праць. Вип. 39 / відп. Ред. В. Є.Новицький. – К. : ІСЕМВ НАН України, 2003. – C. 14–24.
11. Андрущенко В. Л. Фінансова думка Заходу в ХХ столітті: (Теоретична концептуалізація і наукова проблематика державних фінансів) / В. Л. Андрущенко. – Львів : Каменяр, 2000. – 303 с.
12. Атаманюк Ю. А. Механізм податкового регулювання зовнішньоекономічних відносин України / Ю. А. Атаманюк // Актуальні проблеми міжнародних відносин : зб. наук. праць. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Ін-т міжн. відносин, 2005. – Вип. 52 (у двох частинах). Ч. І. – С. 80–86.
13. Атаманюк Ю. А. Валютно-фінансова взаємодія з ЄС в контексті структурних зрушень в економіці України / Ю. А. Атаманюк // Теоретичні та прикладні питання економіки : зб. наук. праць. Вип. 7. – К. : Вид. “КУ”, 2005. – С. 243–250.
14. Атаманюк Ю. А. Депозитарні розписки як інструмент залучення капіталу на зовнішніх ринках / Ю. А. Атаманюк // Теоретичні та прикладні питання економіки : зб. наук. праць. Вип. 9. – К.: Вид. “КУ”, 2006. – С. 329–335.
15. Атаманюк Ю. А. Фінансова глобалізація: світовий досвід для України / Ю. А. Атаманюк // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Економіка : зб. наук. праць. Вип. 83. – К. : Видавництво “КУ”, 2006. – С. 48–50.
16. Атаманюк Ю. А. Компаративний аналіз економічних засад лібералізації кредитно-фінансового ринку у країнах ЦСЄ: досвід для України / Ю. А. Атаманюк // Актуальні проблеми міжнародних відносин : зб. наук. праць. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Ін-т міжн. відносин, 2007. – Вип. 65. Ч. ІІ. – С. 91–95.
17. Атаманюк Ю. А. Взаємозв’язок валютно-фінансових чинників євроінтеграції та конкурентоспроможності національної економіки України / Ю. А. Атаманюк // Теоретичні та прикладні питання економіки : зб. наук. праць. Вип. 14. – К. : Видавництво “КУ”, 2007. – С. 190–197.
18. Атаманюк Ю. А. Інтенсифікація інвестиційних процесів у банківській системі як чинник інтеграції України до європейського фінансового простору / Ю. А. Атаманюк // Актуальні проблеми міжнародних відносин : зб. наук. праць. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Ін-т міжн. відносин, 2008. – Вип. 72 (у двох частинах). Ч. ІІ. – С. 134–139.
19. Атаманюк Ю. А. Шляхи виходу національних емітентів на ринок корпоративних облігацій Європейського Союзу як чинник конкурентоспроможності України / Ю. А. Атаманюк // Теоретичні та прикладні питання економіки : зб. наук. праць. Вип. 17. – К. : Вид. “КУ”, 2008. – С. 258–264.
20. Бадалов А. Л. Депозитарные расписки и их использование как инструмент привлечения инвестиций в российские корпорации / А. Л. Бадалов // Финансовый менеджмент. – 2002. – № 6. – С. 38–39.
21. Бакаєв О. Л. Міжнародні фінансові ринки майбутнього у світлі тенденції фінансової глобалізації / О. Л. Бакаєв // Прометей : зб. наук. праць / Донецький екон.-гуманіт. ін-т, Ін-т екон.-прав. досліджень НАН України. № 1 (13) / [гол. ред. П. А. Погосов]. – Донецьк : ТОВ “Юго-Восток Лтд”, 2004. – С. 159–161.
22. Батрименко В. В. Економічна безпека національної банківської системи при приєднанні України до СОТ / В. В. Батрименко // Актуальні проблеми міжнародних відносин : зб. наук. праць. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Ін-т міжн. відносин, 2004. – Вип. 46. Ч. І. – С. 106–110.
23. Баюра О. Д. Управління інвестиційною привабливістю промислових підприємств України в умовах глобалізації фондових ринків / О. Д. Баюра // Теоретичні та прикладні питання економіки: зб. наук. праць. Вип. 10. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Інститут конкурентного суспільства, 2006. – С. 124–131.
24. Безнощенко М. Аналіз основних проблем на шляху використання політики таргетування інфляції в Україні / М. Безнощенко // Матеріали конф. [“Пошук моделі взаємовідносин України і Російської Федерації в євроінтеграційному вимірі”], (Київ, 24–25 лют. 2003 р.). – К., 2003. – С. 2–4.
25. Безнощенко М. Роль центрального банку в забезпеченні фінансової стабільності / М. Безнощенко // Актуальні проблеми міжнародних відносин : зб. наук. праць. – Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Ін-т міжн. відносин, 2002. – Вип. 35. Ч. І. – С. 85–87.
26. Белінська Я. В. Лібералізація руху капіталів та її наслідки для України / Я. В. Белінська // Стратегічна панорама. – 2005. – № 3. – С. 2.
27. Белінська Я. Можливості і наслідки валютно-фінансової лібералізації в Україні / Я. Белінська // Вісник Національного банку України. – 2006. – № 1. – С. 28–34.
28. Береславська О. Особливості впливу валютного курсу на внутрішні ціни в Україні / О. Береславська // Вісник Національного банку України. – 2007. – № 3. – С. 9–13.
29. Блинов А. Так закаляются акции / А. Блинов // Эксперт Украина. – 2005. – 26 декабря. – № 49 (52).
30. Бузгалин О. В. Капитал и труд в глобальном сообществе ХХІ века: «по ту сторону» миражей информационного общества (три тезиса к дискуссии) / О. В. Бузгалин, А. И. Колганов
31. Бураковський І. Економічне зростання та інфраструктурні гальма / [Бураковський І., Мовчан В. Сисенко Н., Юзефович І.] // Дзеркало тижня. – 2008. – 02.02. – №4(683). – С.10.
32. Вавилов А. Новые контуры глобальной финансовой системы / А. Вавилов, Г. Трофимов // Независимая газета : (Приложение “Политэкономия”). – 1999. – Ноябрь.
33. Васильченко З.М. Проблеми адаптації банківської системи України при її вступі до Світової організації торгівлі / З. Васильченко // Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. (Серія: Економіка). – 2004. – Вип. 69. – С. 23 – 25.
34. Ватаманюк З. Г. Ринок цінних паперів в умовах фінансової
глобалізації / З. Г. Ватаманюк, Н. В. Звонар // Фінанси України. – 2007. – № 6. –С. 82–89.
35. Вахненко Т. Моделювання макроекономічних факторів зовнішніх запозичень та їх впливу на розвиток економіки України / Т. Вахненко // Економіка України. – 2007. – № 4. – С. 17–25.
36. Версаль Н. І. Проблеми вивчення фінансових показників // Mатеріали міжнар. наук.-практ. конф. [“Валютно-фінансові проблеми ринкової трансформації (приклад України)”] (Київ, 19–20 лист. 1998 р.) / Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка, Ін-т міжн. відносин. / відп. Ред. А. С. Філіпенко. – К. : “Діалог прес”, 1998. – С. 46–49.
37. Виногородский И. Кризис в киберпространстве элиты / И. Виногородский // Эксперт. – 2007. – 33/27.08-02.09. – С. 34–37.
38. Внукова Н. Про вдосконалення методичного забезпечення рейтингової оцінки емітентів / Н. Внукова, Н. Притула // Економіка України. – 2007. – № 10. – С. 38–42.
39. Волкова О. О. Особливості впливу діяльності регіональних банків розвитку на структурні зрушення в економіці України / О. О. Волкова // Актуальні проблеми міжнародних відносин : зб. наук. праць. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Ін-т міжнар. відносин, 2004. – Вип. 46. Ч. ІІ. – С. 72–76.
40. Всемирный банк : Годовой отчет 2007. – М. : “Ай-Си-Си-Макмиллан”, 2007. – 68 с.
41. Гаврилюк О. В. Національно-державна стратегія конкуренто¬спромо欬ності: методологічні аспекти / О. В. Гаврилюк // Теоретичні та прикладні питання економіки : зб. наук. праць. Вип. 12. ─ К. : КНУ ім. Тараса Шевченка, 2007. ─ С. 49–53.
42. Гальчинський А. Долар втрачає свою вагу як світова валюта / А. Гальчинський // Дзеркало тижня. – 2007. – 8 грудня. № 47 (676). – С. 8.
43. Геец В. М. Нужно стимулировать предпринимательскую инициативу, а не иждивенческие настроения / В. М. Геец // Экономические известия. – 2008. – 20 марта. № 50 (813). – С. 1, 7.
44. Геєць В. М. Цінова конкурентоспроможність чи цінова стабільність: дуалізм політики економічного зростання / В. М. Геєць // Економіка і прогнозування : Науково-аналітичний журнал. – 2005.– №4. – С. 9–31.
45. Глобалізація і безпека розвитку : монографія / [О. Г. Білорус, Д. Г. Лук’яненко, М. О. Гончаренко та ін.]; наук. ред. О. Г. Білорус. – К. : КНЕУ, 2001. – 733 с.
46. Глобальная экономика на общее благо : Годовой отчет 2007. – МВФ.
47. Горовий О. Як криза ліквідності банків вплине на фондовий ринок та українську економіку / О. Горовий // Контракти. – 2008. – № 28 (833). – С. 22.
48. Горшкова Н. Валютно-курсова політика: практичні досвід та рекомендації / Н. Горшкова // Вісник Національного банку України. – 2007. – № 1. – С. 62–66.
49. Грибан О. О. Вплив валютно-фінансових чинників на консолідацію ринку банківських послуг в країнах Європейського Союзу / О. О. Грибан // Економіка і управління. – 2006. – №1. – 30–34.
50. Гриньков Д. Объемное изображение / Д. Гриньков // Бизнес. – 2008. – №12. – С.50 – 51.
51. Гриньков С. Депозитивные / Д. Гриньков // Бизнес. – 2007. – № 33/13.08.07. – С. 34–36.
52. Гриценко А. Монетарне забезпечення економічного розвитку / А. Гриценко // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Економіка : зб. наук. праць. – 2004 – № 69. – С. 53–55.
53. Грінченко Ю Л. Країни з перехідною економікою в системі торговельних преференцій Європейською Союзу / Ю Л. Грінченко // Актуальні проблеми міжнародних відносин : зб. наук. праць. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Ін-т міжн. відносин, 2001. – Вип. 29. Ч. III. – С. 28–35.
54. Гуриев С. Уроки экономики: приговор выносит глобализация / С. Гуриев // Ведомости. – 2005. – 19 мая. № 89 (1370).
55. Дзюблюк А. Проблемы реализации валютной политики в условиях трансформационных изменений экономики Украины / А. Дзюблюк // Журнал европейской экономики. – 2006. – № 3 (Т.5). – С. 332–342.
56. Доклад о развитии человека, 1996. – Нью-Йорк, Оксфорд : Оксфорд юниверсити пресс. – 1996.
57. Дубинский А. Экономика испытывает денежную недостаточность / А. Дубинский // Экономические известия. –2008. – 26 марта. № 54 (817). – С. 7.
58. Єдиний європейський акт. Договір про Європейський Союз. Документи Європейського Союзу. Т. II. / [під ред. Ю. А. Борко та ін.]. – М., 1994.
59. Заблоцька Р. О. Регіональний розвиток та регулювання електронного бізнесу в Європейському спвтоваристві / Р. О. Заблоцька // Актуальні проблеми міжнародних відносин : зб. наук. праць. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин, 2002. – Вип. 36 (у двох частинах). Ч. ІІ. – С. 168–170.
60. Затонацька Т. Г. Аналіз впливу монетарної політики держави на розвиток регіонів України / Т. Г. Затонацька, А. В. Ставицький // Теоретичні та прикладні питання економіки : зб. наук. праць. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Інститут конкурентного суспільства, 2006. – Вип. 10. – С. 52–58.
61. Званська В. Теоретичні засади трансмісійного механізму грошово-кредитної політики і особливості його функціонування в Україні / В. Званська // Вісник КНУ імені Тараса Шевченка. Економіка : зб. наук. праць. – 2007.– Вип. 92. – С. 44–46.
62. Иноземцев В. «Глобализация» национальных хозяйств и современный экономический кризис [Електронний ресурс] / В. Иноземцев. – Режим доступу : http://www.rambler.ru/cgi-bin/rambler.
63. Итрилигейтор М. Д. Глобализация как источник международных конфликтов и обострения конкуренции [Електронний ресурс] / Майкл Д. Итрилигейтор // Проблемы теории и практики управления. – 1998. – № 6. – Режим доступу до журн. : www.ptpu.ru/issues/6_98/6_6_98.htm,
64. Камінський А. Б. Моделювання фінансових ризиків : монографія / А. Б. Камінський. – К. : Вид.-полігр. центр “Київський університет”, 2006. – 304 с.
65. Киреев А. П. Международная экономика : учеб. пособие для студентов вузов, обуч. по напр. “Экономика” и спец. “Мировая экономика” : в 2-х ч. Ч. 2 : Международная макроэкономика : открытая экономика и макроэкономическое программирование / А. П. Киреев. – М. : Международные отношения, 2001. – 488 с.
66. Козюк В. В. Монетарні проблеми функціонування глобальної фінансової архітектури : монографія / В. В. Козюк. – Тернопіль : Вид-во Астон, 2005.
67. Коломиец Н. Когда в Украине появятся филиалы иностранных банков / Н. Коломиец // Інвест-газета. – 2005. – 11 липня. № 26–27. – С. 24–25.
68. Конкурентоспроможність економіки України в умовах глобалізації / [Я. А. Жаліло, Я. Б. Базилюк, Я. В. Белінська та ін.]; за ред. Я. А. Жаліла. ─ К. : НІСД, 2005. ─ 388 с.
69. Корецька Я. Приємна пропозиція: Нью-Йоркська фондова біржа запрошує українські компанії на ІРО / Я. Корецька // Хрещатик. – 2007. – № 90.
70. Корнєєв В. Еволюція та перспективи фінансового ринку України / В. Корнєєв // Економіка України. – 2007. – № 9.– С. 21–29.
71. Корнійчук О. Формування конкурентоспроможного фондового ринку України в контексті європейського досвіду / О. Корнійчук // Економічний Часопис-XXI. – 2005. – №11. – С. 29–32.
72. Кравчук Н. Фінансова система держави: теоретична концептуалізація та проблеми структурування / Н. Кравчук // Світ фінансів. – 2006. – № 3 (8). – С. 80–94.
73. Красюк І. І. Тенденції та перспективи інтеграції українських банків до міжнародного ринку капіталів / І. І. Красюк // Актуальні проблеми міжнародних відносин : зб. наук. праць. – К. : Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. Ін-т міжн. відносин, 2004. – Вип. 36. Ч. ІІ. – С. 233–237.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Скачать бесплатно 20609.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.