У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ІНТЕГРАЛЬНА ОЦІНКА УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ КАДРОВИХ РІШЕНЬ НА ПРОМИСЛОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
Количество страниц 223
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20622.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕ-
СУРСАМИ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА 12
1.1. Еволюція ролі людського ресурсу в управлінні промисловим під-
приємством 12
1.2. Сучасний стан управління людськими ресурсами в промисловості
України 27
1.3. Методи оцінки управлінського персоналу промислового підприємс-
тва 42
Висновки за розділом 1 57
РОЗДІЛ 2. РОЗРОБКА СИСТЕМИ ОЦІНКИ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕР- СОНАЛУ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА 61
2.1. Обґрунтування системи критеріїв оцінки управлінського персона-
лу промислового підприємства 61
2.2. Методи інтегральної оцінки управлінського персоналу промисло-
вого підприємства 87
2.3. Система оцінки управлінського персоналу металургійного підпри-
ємства 97
Висновки за розділом 2 120
РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВПРОВАДЖЕН-
НЯ І ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДИКИ ІНТЕГРАЛЬНОЇ ОЦІНКИ УПРАВ-
ЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА 124
3.1. Організаційно-інформаційна підтримка системи інтегральної оцін-
ки управлінського персоналу промислового підприємства 124
3.2. Оцінка управлінського персоналу виробничих підрозділів на мета- лургійному підприємстві 139
3.3. Оцінка управлінського персоналу відділу маркетингу на металур-
гійному підприємстві 164
Висновки за розділом 3 182
ВИСНОВКИ 185
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 190
ДОДАТКИ




ВСТУП

Актуальність теми. Ринкові реформи в Україні, розширення процесів демонополізації та приватизації, структурна реорганізація промисловості та ряд інших економічних і соціальних чинників змінили місце і роль управлінського персоналу у промисловому виробництві країни. В умовах розвиненої конку-ренції та використання в промисловості сучасних інформаційно-комп’ютерних технологій управління вплив оцінки професійних якостей керівників та фахів-ців з управління на кінцеві результати виробництва постійно збільшується.
Це вимагає розв’язання науково-практичних завдань визначення резуль-татів діяльності управлінського персоналу усіх підрозділів на промислових під-приємствах шляхом створення та використання нових методів оцінки професій-них якостей та результативності.
Вагомий внесок у формулювання і теоретичну розробку проблем оцінки результативності діяльності управлінського персоналу підприємства внесли такі відомі зарубіжні вчені як Армстронг М., Базаров Т. Ю., Байєрс Л., Генкін Б. М., Герцберг Ф., Десслер Г., Друкер П., Єгоршин О. П., Кібанов О. Я., Козлов А. А., Маслоу А., Мейо Е., Мескон М. Х., Тейлор Ф., Травін В. В., Фокін В. О., Шекшня С. В. та інші.
Також проблемами розробки методів оцінки діяльності управлінського персоналу займалися відомі українські вчені: Амоша О. І., Богиня Д. П., Гера-симчук В. Г., Дмитренко Г. М., Дороніна М. С., Киріян Т. В., Ковальчук К. Ф., Колос О. Л., Колот О. М., Лисенко Ю. Г., Максименко Т. П., Новікова О. Ф., Пушкар О. І, Салій Л. Н., Сердюк О. Ю., Чернявський А., Чумаченко Н. Г., Щокін Г.В., Ястремська О. М. та інші.
Але до цього часу наукове розв’язання цього завдання залишається недо статнім, особливо щодо отримання інтегральної оцінки результатів діяльності управлінських працівників підприємств.
Діючі методи оцінки діяльності керівників та фахівців промислових під-приємств не дозволяють у повному обсязі виявити професійні якості та резуль-тативність управлінського персоналу усіх підрозділів промислового підпри-ємства, а також лише фрагментарно враховують економічні і соціальні аспекти їх професійної діяльності. Використовуючи ці методи без урахування обґрунто-ваної системи оцінних критеріїв управлінського персоналу, керівництво про-мислового підприємства не має можливості всебічно та своєчасно в кількісно-му вигляді оцінити вклад кожного керівника та фахівця в результати діяльності підприємства, оцінити рівень кадрового забезпечення підприємства.
У зв’язку з цим дослідження і вирішення питань, які пов’язані із створенням системи інтегральної оцінки діяльності управлінського персоналу для прийняття кадрових рішень на промисловому підприємстві, є актуальною проблемою для розвитку теорії та практики прийняття кадрових рішень і має господарське значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі менеджменту Національної металургійної академії України (в рамках проведення науково-дослідних робіт: «Удосконалення методів антикризового управління в умовах перехідної еконо-міки» номер державної реєстрації № 0102U000869. За участю автора розробле-но систему критеріїв для інтегральної оцінки результативності управлінського персоналу промислових підприємств; «Оцінка системи управління персоналом та розробка пропозицій по удосконаленню механізмів розвитку кадрової полі-тики ВАТ «Дніпропетровський трубний завод» номер державної реєстрації № 0107U009718. За участю автора розроблено структуру організаційно-інфор-маційної підтримки системи інтегральної оцінки результативності управлінсь-кого персоналу).
Мета й завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає в тео-ретичному обґрунтуванні, удосконаленні та реалізації методичних підходів і практичних рекомендацій з формування системи інтегральної оцінки результа-тивності діяльності управлінського персоналу промислового підприємства.
Для досягнення поставленої мети було визначено такі завдання:
- проаналізувати загальні та відмінні показники соціально-економічних категорій щодо оцінки управлінського персоналу: «людський фактор», «трудові ресурси», «людський ресурс», «людський капітал», «кадри підприємства» і «персонал підприємства». Розкрити сутність і визначити роль управлінського персоналу на промисловому підприємстві;
- розглянути та проаналізувати еволюцію концепцій ролі персоналу на промисловому підприємстві;
- обгрунтувати систему критеріїв оцінки результативності діяльності ке-рівників та фахівців підприємства, яка структурована за рівнями ієрархії, сфе-рами менеджменту та управлінськими завданнями;
- проаналізувати сучасні методи інтегральної оцінки результативності управлінського персоналу промислового підприємства;
- розробити систему інтегральної оцінки результативності діяльності уп-равлінського персоналу промислового підприємства;
- обґрунтувати науково-методичні рекомендації щодо прийняття керів-ництвом металургійного підприємства типових кадрових та адміністративно-стимулюючих рішень.
Об'єктом дослідження є процес вияву результатів діяльності управ-лінського персоналу, на підставі яких приймаються кадрові рішення на про-мисловому підприємстві у сучасних умовах господарювання.
Предметом дослідження є теоретичне, методичне й організаційне забез-печення інтегральної оцінки результативності діяльності управлінського персоналу для прийняття кадрових рішень на промисловому підприємстві.
Методи дослідження. Теоретичною й методичною основою дослід-ження є сучасна економічна теорія та теорія управління персоналом. Інформа-ційною базою дисертації є нормативні акти, дані статистичної та фінансової звітності про роботу підприємств металургійної галузі промисловості України.
Для досягнення та виконання поставлених завдань у роботі були використані такі методи і прийоми: теоретичне узагальнення – для подальшого розвитку методичних основ інтегральної персоніфікованої оцінки результатив-ності управлінського персоналу підприємства; морфологічний аналіз – для по-рівняння показників соціально-економічних категорій щодо оцінки управлінсь-кого персоналу підприємства; системний аналіз – для визначення та обґрунту-вання складу та структури системи оціночних критеріїв результативності уп-равлінського персоналу підприємства; формалізація – для розрахунку оцінних критеріїв результативності управлінського персоналу підприємства; багатокри-теріальна оцінка – для ранжування та класифікації управлінського персоналу підприємства щодо його результативності.
Наукова новизна одержаних результатів. Нові наукові положення дисертаційної роботи відносно удосконалення теоретичних положень мето-дичного забезпечення оцінки результативності діяльності управлінського персоналу підприємства полягають у такому:
дістали подальшого розвитку:
- концепція розвитку людських ресурсів для промислового підприємства за рахунок інтегральної оцінки результативності управлінського персоналу, яка здійснюється на підставі використання кількісних та якісних методів, а саме: адитивної згортки, логічної згортки, геометричної згортки. Це дозволяє фор-мувати обгрунтовану кадрову політику на промисловому підприємстві;
- методи багатокритеріальної оцінки результативності управлінського персоналу на підставі урахування умов їх використання відповідно до: шкал ви-мірювання критеріїв, характеру взаємодії між ними та наявності додаткової ін-формації щодо значущості критеріїв. Це дозволяє підвищити достовірність виз-начення інтегральної оцінки результативності діяльності управлінського персоналу підприємства на різних рівнях ієрархії, а також для різних сфер управління (виробництво, фінанси, маркетинг, кадри, інновації);
- організаційне, інформаційне та економічне забезпечення інтегральної оцінки управлінського персоналу, відмінністю якого є ранжування управлінців за результатами діяльності, що дає змогу здійснювати класифікацію керівників та фахівців за наслідками їх діяльності для прийняття кадрових (прийом, звіль-нення, горизонтальне та вертикальне переміщення, планування індивідуальної кар’єри) і стимуляційних (премії, стягнення) рішень.
удосконалено:
- співвідношення показників соціально-економічних категорій щодо оцінки управлінського персоналу, таких як: «людський фактор», «трудові ре-сурси», «людський ресурс», «людський капітал», «кадри підприємства» та «персонал підприємства». Для цього був проведений морфологічний аналіз цих категорій, що дозволило визначити та обгрунтувати наявність чи відсутність відповідних показників;
- склад і структуру кількісних критеріїв оцінки результативності управ-лінського персоналу промислового підприємства, відмінністю якої є персоні-фікація вкладу кожного керівника і фахівця у кінцевий результат успішності функціонування промислового підприємства;
- систему інтегральної оцінки результативності управлінського персо-налу усіх сфер управління промислового підприємства, відмінністю якої є виз-начення професійних якостей і вкладу кожного управлінця в результати діяль-ності підприємства, оцінювання рівня кадрового забезпечення підприємства, формування кадрової політики за рахунок обґрунтування поточних і стратегічних кадрових рішень.
Практичне значення отриманих результатів. Положення, зазначені в роботі, доведені до рівня конкретних практичних пропозицій і рекомендацій, які можна використовувати в процесі кадрового менеджменту промислового підприємства, а, отже, це дозволяє об’єктивно оцінювати результативність ді-яльності управлінського персоналу усіх підрозділів, здійснювати кадрове за-безпечення підприємства і формувати кадрову політику.
Розроблені рекомендації прийняті до використання для оцінки діяль-ності управлінського персоналу ВАТ «ІНТЕРПАЙП НИЖНЬОДНІПРОВСЬ-КИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ ЗАВОД» (довідка про впровадження результатів ди-сертаційної роботи № 00600 від 30.06.2008р.) та ВАТ «Дніпропетровський трубний завод» (довідка про впровадження результатів дисертаційної роботи № 93/14 від 01.07.2008р.). Практичне використання одержаних результатів дозволяє:
визначати ступінь вкладу кожного керівника та фахівця нижчого та середнього рівнів ієрархії у загальний результат функціонування металургій-ного підприємства;
приймати об’єктивні рішення в процесі кадрової ротації управлінського персоналу;
персоніфікувати додаткове матеріальне заохочення (премії) управлінсь-кого персоналу металургійного підприємства в залежності від результативності його діяльності.
Практичні рекомендації, запропоновані автором дослідження, можуть використовуватися для розробки структури і змісту навчальних курсів «Управ-ління персоналом» та «Кадровий менеджмент», які викладаються студентам фа-культету економіки та менеджменту Національної металургійної академії Ук-раїни, за напрямком 0501 «Економіка і підприємництво» і на основі яких було складено та видано навчально-методичні матеріали (довідка про впровадження результатів дисертаційної роботи від 02.07.2008р.).
Особистий внесок здобувача. Особистим внеском здобувача є сформу-льовані й обґрунтовані наукові положення, висновки й рекомендації з розв’я-зання наукового завдання розробки теоретичних засад системи інтегральної оцінки результативності управлінського персоналу, а також розробка системи інтегральної оцінки результативності діяльності управлінського персоналу підприємства в умовах ринкової трансформації економіки України.
Дисертація є одноосібною науковою працею здобувача. Всі результати отримані безпосередньо здобувачем і знайшли відображення в друкованих пра-цях. У дисертації здобувач використовував власні наукові ідеї, у тому числі викладені в роботах, які виконані в співавторстві.
Внесок здобувача в наукові статті, які написані в співавторстві, за списком опублікованих праць, стор. 15-16 автореферату:
- розроблено модель оцінки рейтингової результативності управлінських рішень управлінців, яка забезпечує можливість здійснювати порівняльний ана-ліз професійного рівня управлінського персоналу, моніторинг діяльності управ-лінців, а також підвищувати якість менеджменту підприємства [1];
- розроблено модель оцінки індивідуально-психологічних особливостей управлінців, яка дозволяє визначити напрямки їх найбільш раціонального використання [4];
- розроблено систему комплексної оцінки управлінського персоналу під-приємства, на підставі якої можна визначати особистий внесок кожного керів-ника та фахівця в результативність управлінських рішень [10].
Апробація результатів дисертації. Основні теоретичні положення та практичні результати досліджень обговорювалися на наукових семінарах ка-федри менеджменту Національної металургійної академії України протягом 2002–2008рр., доповідалися й підтримані на Всеукраїнській науково-практич-ній конференції «Менеджмент та маркетинг: досягнення i перспективи» (Націо-нальний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» м. Київ, 2002), Міжнародній науково-методичній конференції «Економічний ана-ліз діяльності підприємства» (Київський Національний економічний універси-тет м. Київ, 2002), Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми розвитку ринку праці та політика зайнятості населення в умовах трансформації економіки України» (Схiдноукраїнський Нацiональний унiверситет ім. Воло-димира Даля м. Луганськ, 2003), Всеукраїнській науково-методичній конферен-ції «Проблеми теорії і практики обліку, аудиту, аналізу і шляхи їх рішення» (Севастопольський Національний технічний університет м. Севастополь, 2004), Всеукраїнській науково-практичній конференції «Регіональні проблеми зайнятості і ринку праці» (Тернопiльська академiя народного господарства м. Тернопіль, 2004), Міжнародній науково-практичній конференції «Економічні проблеми розвитку промислового виробництва» (Одеський політехнічний уні-верситет м. Одеса, 2004), Міжнародній науково-технологічній конференції «Zarzadzanie XII Konferencia Naukowo-Techniczna w przemysle Czestochowa», (Краківська гірничо-металургійна академія м. Краків, 2004), Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інвестиційні та інноваційні процеси в промисловості» (Національна металургійна академія України м. Дніпропет-ровськ, 2006), Міжнародній науково-технологічній конференції «Ринкова трансформація економіки: стан, проблеми, перспективи» (Феодосійська фінан-сово-економічна академія м. Феодосія, 2008).
Публікації. Основні наукові положення та інші результати, які отри-мано в ході виконання дисертаційної роботи, опубліковано у 16 друкованих працях, з них статей у фахових наукових журналах - 9; у збірниках наукових праць - 7. Загальний обсяг опублікованих робіт - 4,96 ум.-друк. арк., з яких особисто автору належить 4,47 ум.-друк. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ

Виконана дисертаційна робота присвячена розв’язанню актуальної проб-леми – дослідженню процесів і методів оцінки результатів роботи управлінців, які визначають рівні професійної підготовки кожного з них та їх вклад у при-бутковість промислового підприємства. Робота ґрунтується на використанні на-укових досягнень теорії сучасного менеджменту, загальнонаукової і економіко-організаційної методики, управлінської психології, що дало змогу одержати такі результати:
1. Дослідження ролі управлінського персоналу на підприємстві дало змогу провести морфологічний аналіз таких показників соціально-економічних категорій щодо оцінки управлінського персоналу, як: трудові ресурси, людсь-кий капітал, людський фактор, людський ресурс, персонал підприємства. Вста-новлено, що домінуюча роль в успішному функціонуванні сучасного підпри-ємства належить людському ресурсу. Доведено, що він безпосередньо бере участь у процесі використання інших ресурсів і суттєво впливає на їх ефек-тивне застосування у виробництві.
Так виробничий персонал підприємства є безпосереднім користувачем основних засобів, матеріальних та енергетичних ресурсів щодо виготовлення продукції або надання операційних послуг. Тому від його кваліфікації праці за-лежить як ефективне використання, так і економія інших операційних факторів виробництва.
Управлінський персонал підприємства як розпорядник, з одного боку, а також як сукупність керівників та спеціалістів, що приймають рішення, з ін-шого боку, більш суттєво впливає на ефективне використання усіх факторів ви-робництва. Тому саме управлінська складова людських ресурсів підприємства в першу чергу потребує відповідного моніторингу та інтегральної оцінки.
2. Новітні концепції управління персоналом підприємства недостатньо враховують зміну пріоритетів серед функцій управління, а саме те, що консолі-дуючу роль в управлінні перебрала на себе функція мотивації персоналу. Задля організаційно-економічної підтримки таких змін потрібно розвивати теоретичні засади моніторингу обліку та інтегральної персоніфікованої оцінки діяльності управлінського корпусу підприємства.
Аналіз еволюції концепцій ролі персоналу на промисловому підприємс-тві з розглядом їх переваг та недоліків дозволив обгрунтовано доповнити су-часну концепцію розвитку людських ресурсів для промислового підприємства порівняльною оцінкою результативності управлінців, що виконують певні завдання відповідної складності. Відповідно до цього проаналізовано сучасний стан управління людськими ресурсами у промисловості та металургії країни, який характеризується: низькими рівнями продуктивності праці та заробітної платні працівників; динамікою зростання цих показників, але з порушенням пропорційності між ними, тобто темпи росту заробітної платні у 2 рази пере-вищують темпи росту продуктивності праці; неоптимальною структурою вит-рат на робочу силу, а саме низькою часткою в заробітній платні премій та витрат на професійну підготовку при достатньо високій долі виплат за невід-працьований час; тенденцією до старіння кваліфікованих фахівців та високою плинністю кадрів, особливо вищої кваліфікації і не відповідає інноваційній стратегії розвитку галузі.
Аналіз стану управління людськими ресурсами в промисловості та до-слідницьких робіт з вдосконалення управління персоналом на сучасних під-приємствах дозволяє зробити висновок щодо актуальності в умовах інновацій-ного розвитку розробки та впровадження на промислових підприємствах системи оцінки управлінського персоналу, яка дозволить визначати професійні якості і вклад кожного управлінського працівника в результати діяльності підприємства, оцінити рівень кадрового забезпечення підприємства, формувати раціональну кадрову політику та обґрунтовувати прийняття поточних і стра-тегічних кадрових рішень.
3. Розроблено систему критеріїв оцінки управлінського персоналу про-мислового підприємства із застосуванням системного аналізу, який дозволяє здійснити декомпозицію інтегральної оцінки управлінців підприємства до рівня конкретних кількісних критеріїв.
Формалізовано кількісні оціночні критерії для всіх сфер діяльності, які необхідно використовувати для безносереднього та опосередкованого визна-чення успішності роботи керівників та спеціалістів промислового підприємства. Система є повною та структурованою за сферами управління, тобто повністю адаптована для безпосереднього використання на сучасних промислових підприємствах, перш за все металургійної галузі.
4. Теоретичний аналіз досліджень вітчизняних та закордонних вчених щодо методів оцінки результатів діяльності управлінського персоналу промис-лового підприємства дозволив розглянути переваги та недоліки кожного з них, що дало змогу зробити висновок про доцільність їхнього використання на су-часному промисловому підприємстві, а також запропонувати авторське форму-лювання оцінки і визначити її економічну, соціальну, виховну, мотиваційну, інформаційну, адміністративну складові та їх значення в процесі контроля та управління керівниками та фахівцями підприємства.
Методи оцінки роботи управлінського персоналу необхідно розглядати в контексті кадрової політики підприємства. Оцінка результатів управлінського персоналу підприємства за певний період діяльності повинна давати мож-ливість контролювати кадровий склад підприємства у просторовому та часово-му розрізі.
За для цього обгрунтовано використання методів інтегральної оцінки управлінців промислового підприємства, що дозволяє отримувати рангові та класифікаційні оцінки їх діяльності.
5. Запропоновано систему оцінки управлінського персоналу промисло-вого підприємства і її структуру. Для цього:
- розроблено порядок комплексної кількісної оцінки результатів діяль-ності управлінців, що дозволяє керівнику підприємства та керівникам центрів відповідальності визначити рівень розвитку і ступінь використання управлінсь-кого персоналу підприємства в будь-якому бізнес-процесі. Для формування інтегральної оцінки управлінців використовується методика системного ана-лізу професійних якостей та особистого внеску керівників та фахівців певного підрозділу в результативність управлінських рішень, завдяки чому визначається ступінь їх участі у кожному проекті підприємства та рівень кадрового забезпе-чення проектів і підприємства в цілому;
- визначено складові системи, їх роль у процесах оцінки діяльності уп-равлінського персоналу промислового підприємства, кадрового забезпечення підприємства, планування розвитку людських ресурсів.
Система має інформаційну, організаційну, економічну та правову підсистеми, які відносяться до забезпечувальної складової, а також функціона-льну складову системи: підсистеми планування, контролю, мотивації, взаємодії (комунікації) та прийняття рішень. Запропоновано авторське визначення техно-логії управління людськими ресурсами, а також розглянуто сукупність її етапів.
- теоретично обґрунтовано і практично апробовано організаційні заходи впровадження системи інтегральної оцінки, які складаються з технології оцінювання та реструктуризації системи управління персоналом. Визначено такі типові технологічні етапи процесу оцінювання, як: формування та гру-пування системи критеріїв, експертиза їх значущості, облік показників роботи управлінців, розрахунок критеріїв оцінки, класифікація за рівнем результатив-ності та ранжування управлінців. Це забезпечує своєчасне прийняття організа-ційних рішень кадрового, адміністративного та стимулюючого характеру, щодо звільнення, прийому на посаду, горизонтального та вертикального переміщень та формування VIP – резерву управлінців на промисловому підприємстві;
- розроблено типову базу даних оцінки (БДО) управлінців на промис-ловому підприємстві, яка дозволяє інформаційно забезпечити процес прийняття організаційно-кадрових рішень, визначити напрями їх вдосконалення шляхом диференціації професійних якостей та результативності управлінців. На підста-ві використання цієї інформації, здійснюється класифікація керівників та фахівців за рівнями їх рейтингової оцінки.
Обґрунтовано реляційну структуру БДО, що дозволяє зробити висновок про можливість автоматизації процесу інтегральної оцінки управлінського персоналу засобами сучасних ERP – систем, які використовуються на провід-них металургійних підприємствах України.
6. Обґрунтовано науково-методичні рекомендації щодо прийняття ке-рівництвом промислового підприємства типових кадрових та адміністративно-стимулюючих рішень. Використання у практиці управління персоналом ВАТ ІНТЗ та ВАТ «Дніпропетровський трубний завод» цих рекомендацій після впровадження системи інтегральної оцінки дозволило значно покращити якість організаційних рішень щодо формування та реалізації кадрової політики на підприємстві.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аведян Л. Й. Управління людськими ресурсами на підприємстві : ав-тореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підри-ємництво, менеджмент та маркетинг» / Людмила Йосипівна Аведян ; Харків-ський національний економічний університет. – Харків, 2000. – 18 с.
2. Агеев B. C. Методика составления социально-психологической харак-теристики для аттестации кадров / Агеев B. C., Базаров Т. Ю., Скворцов В. В. – М. : Прогресс, 1986. – 167 с.
3. Антоненко К. В. Механізм індивідуалізованого управління персона-лом міжнародного підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємст-вами» / Антоненко Катерина Вікторівна ; — Київ, 2005. — 24 с.
4. Ансофф И. Стратегическое управление / Игорь Ансофф ; пер. с англ. Л. И. Евенко. – М. : Экономика, 1994. – 519 с.
5. Антропов В. А. Современные проблемы управления персоналом пред-приятия / Антропов В. А., Пилипчев А. В., Семенов М. О. – К. : Наука, 2003. – 143 с.
6. Армстронг М. Практика управления человеческими ресурсами / Арм-стронг М. ; пер. с англ. С. К. Мордвинова. – Спб. : Питер, 2004. – 679 с.
7. Аудит и контроллинг персонала / [Борисенко С. В., Корзухин Р. М., Мосенко В. Б. и др.] ; под ред. Ю. Г. Одегова – [2-е изд.]. – М. : Дело, 2002. – 448 с.
8. Багатокритерiальна модель оцiнки дiяльностi менеджера : матеріали Всеукр. наук.- практ. конф. [«Менеджмент та маркетинг: досягнення i перспек-тиви»], (Київ, – 13 берез. 2002 р.) / М-во освіти і науки України, Держ. податк. адмін. України [та ін.]. – К. : КПІ : 2002. – 258 с.
9. Базаров Т. Ю. Технология центров оценки для государственных слу-жащих / Базаров Т. Ю.— М. : ИПК ГС, 1995. – 271 с.
10. Базаров Т. Ю. Управление персоналом развивающейся организации / Базаров Т. Ю.— М. : ИПК ГС, 1996. – 354 с.
11. Базаров Т. Ю. Управленческий персонал коммерческих структур. Методы оценки / Базаров Т. Ю., Беков Х. А., Сурковский С. Ю. — М. : ИПК ГС, 1995. – 289 с.
12. Базаров Т. Ю. Управление персо¬налом в условиях кризиса / Базаров Т. Ю., Гурин С. М., Малиновский П. В. – М. : ЮНИТИ, 1996. – 216 с.
13. Базарнова И. С. Как оценить голову / И. С. Базарнова // Персонал. – 2001. – № 3. – С. 5 – 7.
14. Байерс Л. Л. Управление человеческими ресурсами / Байерс Л. Л., Манн С. И. , Ру В. ; пер. с англ. Н. Д. Федяк. – К. : Прогресс : 2003. – 342 с.
15. Балановська Т. І. Менеджмент персоналу в АПК України : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підприєм-ництво, менеджмент та маркетинг» / Балановська Тетяна Іванівна ; – Київ, 1999. – 28 с.
16. Балтачева Н. А. Проблемы повышения квалификации руководящего персонала промышленных предприятий на современном этапе / Н. А. Балтачева // Персонал. – 2002. – № 5. – С. 6 – 8.
17. Барсуков В. П. Профессионалы в управлении / Барсуков В. П. – Л. : Наука, 1990. – 294 с.
18. Барсукова С. И. Психология управленца / Барсукова С. И. – Спб. : Питер, 2005. – 314 с. Библиогр. : 303 – 312 с.
19. Безсмертна В. В. Стратегічне управління персоналом підприємства :
автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.00.04 «Еко-
номіка і управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» / Безсмертна Віта Вікторівна ; Східноукраїнський нац. ун-т ім. В. Даля. – Лу-ганськ, 2008. – 17 с.
20. Богословский А. Н. Персонал без оценки - деньги на ветер / А. Н. Богословский // Персонал. – 2000. – № 2. – С. 6 – 8.
21. Богословский А. Н. Современные технологии оценки персонала / А. Н. Богословский // Топ-менеджер. – 2003. – № 4. – С. 8 – 9.
22. Борисова Е. С. Аттестация. Стоит ли игра свеч? / Борисова Е. С. // ПЕРСОНАЛ – МИКС. – 2001. – № 8. – С. 2 – 4.
23. Брагина О. Р. Управление персоналом предприятия / О. Р. Брагина, В. А. Бронников. – М. : Наука, 1996. – 291 с.
24. Бурстин Д. Американцы: Демократический опыт / Д. Бурстин, Э. Гор. ; пер. с англ. Р. Д. Копылова. – Н. : Литера, 1996. – 832 с.
25. Веснин В. Р. Основы менеджмента / В. Р. Веснин, Р. И. Данилов. – М. : ТРИАДА, 1996. – 189 с.
26. Веснин В. Р. Практический менеджмент персонала / В. Р. Веснин, П. Б. Карпов. – М. : Юрист, 1998. – 496 с.
27. Виханский О. С. Менеджмент: человек, стратегия, организация, про-цесс. / О. С. Виханский, А. И. Наумов. — М. : Дело, 1998. – 369 с.
28. Гантт Г. Л. Организация труда / Гантт Г. Л. ; пер. с англ. Ю. М. Чел-нова – К. : Наука, 1993. – 205 с.
29. Гаршин Н. Ю. Основы кадрового менеджмента / Гаршин Н. Ю. – М. : Инфра – 1996. – 362 с.
30. Генкин Б. М. Управление персоналом: классические концепции и новые подходы / Генкин Б. М. – К. : ДЕЛО – 1994. – 348 с.
31. Герасимчук В. Г. Маркетингова концепція управління фірмою: стра-тегія, організація, ефективність / Герасимчук В. Г. // Вісник ДУ «Львівська по-літехніка». – 1998. – № 5. – С. 16 – 21.
32. Герасимчук В. Г. Управління розвитком організації / В. Г. Герасим-чук // Збірник наукових праць КНЕУ. – 1999. – № 6. – С. 115 – 124.
33. Горбунов Ю. С. Результативный менеджер / Горбунов Ю. С. – М. : Дело, 1999. – 108 с.
34. Гончаров В. В. Руководство для высшего управленческого персонала / Гончаров В. В. – К. : Прогресс, 1996. –720 с.
35. Грачев М. В. Суперкадры / М. В. Грачев, И. С. Курбанов. – М. : Дело, 1996. – 315 с.
36. Гринев А. Ф. Применение системного анализа в металлургическом производстве / Гринев А. Ф., Кузнецов М. С., Ковальчук К. Ф. – М. : Металлур-гия, 1992. – 128 с.
37. Гроув Э. С. Высокоэффективный менеджмент / Э. С. Гроув, Д. С. Кровс — М. : Мысль, 1996. – 284 с.
38. Грошелева О. Г. Конкурентоспроможність управлінського персоналу вугільних шахт : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.00.04 «Економіка і управління підприємствами (за видами економіч-ної діяльності)» / Грошелева Ольга Григоровна ; – Д., 2008. — 20 с.
39. Дарченко Н. Д. Оцінка результативності діяльності і мотивація праці на машинобудівних підприємствах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Підприємництво, менеджмент та маркетинг» / Дарченко Наталія Дмитровна ; Приазовський держ. техн. ун-т – Маріуполь, 2005. — 19 с.
40. Демина К. Л. Организационное поведение / К. Л. Демина, Д. Л. Ку-зин – С. : Экономика, 1998. – 362 с.
41. Деркач А. А. Служебная карьера / Деркач А. А. – С : Экономика, 1998. – 302 с.
42. Десслер Г. Персонал организации как объект управления / Десслер Г. – М. : Бином, 1997. – 269 с.
43. Дмитренко Г. А. Индивидуальный труд: измерение результатов – бе-лое пятно в теории мотивации / Г. А. Дмитренко, Т. М. Кирьян – К. : МАУП, 1995. – 44 с.
44. Дмитренко Г. А. Стратегічний менеджмент: цільове управління пер-соналом организацій / Дмитренко Г. А. – К. : МАУП, 1998. – 188 с.
45. Дмитренко Г. А. Мотивация и оценка персонала / Г. А. Дмитренко, Т. М. Максименко, Е. А. Шарапатова – К. : МАУП, 2002. – 248 с.
46. Добрынин А. И. Человеческие ресурсы в транзитивной экономике: Формирование, оценка, эффективность использования / А. И. Добрынин, С. А. Дятлов – М. : Наука, 1999. – С. 309.
47. Доровський О. Ф. Удосконалення управління персоналом: узгоджен-ня кадрової політики та стратегії розвитку : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.09.01 «Демографія, економіка праці, соціаль-на економіка і політика» / Доровський Олексій Федорович ; Харківський національний економічний ун-т. – Х., 2005. — 17 с.
48. Друкер П. Задачи менеджмента в XXI веке / Друкер П. ; пер. с англ. Д. Рудякова. – М. : «Вильямс», 2000. – 272 с.
49. Друкер П. Практика менеджмента / Друкер П. ; пер. с англ. Д. Рудя-кова. – М. : «Вильямс», 2002. – 398 с.
50. Друкер П. Управление, нацеленное на результаты / Друкер П. ; пер. с англ. Д. Борисова. – М. : Техническая школа бизнеса, 1994. – 217 с.
51. Друкер П. Управление человеческими ресурсами / Друкер П. ; пер. с англ. М. Лебедева. – М. : «Вильямс», 2001. – 167 с.
52. Друкер П. Энциклопедия менеджмента / Друкер П. ; пер. с англ. Д. Рудякова. – М. : «Вильямс», 2004. – 432 с.
53. Друкер П. Эффективный управляющий / Друкер П. ; пер. с англ. А. Сурмин. – М. : Наука, 1994. 184 с.
54. Дугин Г. И. Управление персоналом / Г. И. Дугин, Г. Н. Чурин – М. : Дело, 1999. – 280 с.
55. Жильченкова В. В. Менеджмент персоналу організації у системі ан-тикризового управління : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент та маркетинг» / Жильчен-кова Вікторія Віталіївна ; – Донецьк, 2000. – 26 с.
56. Евенко Л. И. Управление человеческими ресурсами: стратегия и практика / Л. И. Евенко, С. Я. Карпов – М. : Мысль, 1996. – 91 с.
57. Евенко Л. И. Эволюция концепций управления человеческими ресур-сами / Л. И. Евенко, П. Б. Марущак – К. : ПРОГРЕСС, 1996. – 112 с.
58. Егоршин А. П. Исследование систем управления / А. П. Егоршин, А. К. Зайцев – Н. : НИМБ, 2000. – 512 с.
59. Егоршин А. П. Управление персоналом / А. П. Егоршин, Л. Г. Дьяков – Н. : НИМБ, 2001. – 720 с.
60. Економiчний аналiз дiяльностi пiдприємства : зб. наук. праць за ма-теріалами мiжнар. наук.-метод. конф. 16–17 трав. 2002 р. / М-во освіти і науки України, Держ податк. амін. України [та ін.]. – К. : КНЕУ : 2002. – 229 с.
61. Здутов А. А. Мотивация и оценка персонала в системе современного менеджмента / А. А. Здутов // Персонал. – 1999. – № 3. – С. 11 – 15.
62. Зорянов Д. Д. Награда по результатам / Д. Д. Зорянов // Персонал. – 2001. – № 4. – С. 3 – 5.
63. Иванников В. А. Психологические механизмы волевой регуляции / Иванников В. А. – М. : МГУ, 1991. – 142 с.
64. Иванов В. Ю. Управление карьерой менеджера: необходимость и ос
новное содержание / В. Ю. Иванов, С. Б. Вол – М. : Сатурн, 1998. – 219 с.
65. Иванцевич Дж. Человеческие ресурсы управления / Дж. Иванцевич А. А. Лобанов – М. : Дело, 1993. – 304 с.
66. Исаенко А. И. Новое в теории и практике управления персоналом / Исаенко А. И., Коршунов И. Ф., Кедров Р. Т. – К. : ЭПОС, – 1993.– 307 с.
67. Кабаченко Т. С. Психология управления / Кабаченко Т. С. — К. : Мысль, 1996. – 262 с.
68. Кадровое обеспечение управления производством: проблемы оценки, анализа и планирования : зб. текстів виступів на Всеукр. наук-практ. конф., 20-25 квіт. 2003 р. / М-во освіти і науки України, Держ. податк. адмін. України [та ін.]. – К. : СевНТУ, – 2003.– 67 с.
69. Кадченко М. Б. Кадровый резерв и оценка результативности труда управленческих кадров / М. Б. Кадченко, С. К. Куршанский — К. : Дело ЛТЛ, 1995. — 176 с.
70. Калмыков С. Г. Кадровая политика как залог успеха предприятия / Калмыков С. Г., Рогачев И. М., Сурмин О. Б. – М. : Феникс, 1997. – 141 с.
71. Камышов П. Г. Кадровая политика предприятия / Камышов П. Г. – М. : Прометей, 1999. – 181 с.
72. Каплан Р. Сбалансированная система показателей / Каплан Р. К., Нортон Д., Янсон Ф. – М. : Олимп, 2006. – 320 с.
73. Каплан Р. Стратегические карты / Каплан Р. К., Нортон Д., Ярсе А. – М. : Прометей, 2005. – 512 с.
74. Кибанов А. Я. Основы управления персоналом / Кибанов А. Я. – М. : ИНФРА – М, 2003. – 304 с.
75. Киріян О. І. Кадрове забезпечення розробки та реалізації стратегіч-них рішень автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.09.01 «Демографія, економіка праці, соціальна економіка та політика» / Киріян Олена Іванівна ; Харківський національний економічний ун-т. – Харків, 2002. – 18 с.
76. Климов Е. А. Психология управления / Е. А. Климов, Л. Н. Романов – М. : НАУКА, 1996. – 248 с. Библиогр. : 239 – 246 с.
77. Клюева Т. А. Психология профессионального самоопределения / Т. А. Клюева, Д. П. Сомов – К. : ДЕЛО, 1996. – 304 с.
78. Ковалева Е. С. Стратегия управления человеческими ресурсами / Е. С. Ковалева // Отдел кадров. – 2003. – № 8. – С. 10 – 11.
79. Ковальчук К. Ф. Оценка человеческих ресурсов предприятия как основного фактора его конкурентоспособности / К. Ф. Ковальчук, Е. М. Фри-ман // Збірник наукових праць УДМТУ. – 2004. – № 1. – С. 127 – 131.
80. Ковальчук К. Ф. Модель оценки индивидуально-психологических особенностей менеджеров предприятия / К. Ф. Ковальчук, Е. М. Фриман, Д. Са-ла // Zarzadzanie w przemysle XII konferencia naukowo-techniczna / Seria Metallur-gia, - Czestochowa. – 2004. – № 1. – С. 705 – 711.
81. Козаков С. В. Сбалансированная система показателей как основа ус-
пешного бизнеса / С. В. Козаков // Корпоративный менеджмент. – 2007. – № 6. – С. 3 – 6.
82. Козлов А. А. К вопросу управления персоналом в условиях переход-ной экономики / А. А. Козлов // Корпоративный менеджмент. – 1999. – № 1. – С. 2– 3.
83. Кодекс законів про працю : за станом на 1 груд. 2001 р. / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К. : Парлам. вид-во, 2002. – 210 с. – (Бібліотека офіційних видань).
84. Колот А. М. Мотивація, стимулювання й оцінка діяльності персона-лу / Колот А. М. – К. : Світоч, 1996. – 45 с.
85. Кондрашев Р. Н. Обзорный анализ Конвенции Международной орга-низации труда «О развитии человеческих ресурсов» № 150 – 435/IХ / Р. Н. Кон-драшев // Человеческие ресурсы. – 2004. – № 7. – С. 2–11.
86. Корченко В. П. Анализ динамики выплавки чугуна и стали в Укра-ине в 2000 – 2004гг. / В. П. Корченко, Л. Г. Тубольцев // Металл и литье Украи-ны. – 2005. – № 3 – 4. –– С. 12 – 16.
87. Коханов Е. Ф. Отбор персонала и введение в должность / Е. Ф. Коха-нов, А. З. Гущин – М. : НАУКА, 1996. – 119 с.
88. Курлов С. П. Управление персоналом / Курлов С. П. – М. : Экономи-ка, 1994. – 307 с.
89. Литвинцева Н. А. Подбор и проверка персонала / Литвинцева Н.А. – М. : НАУКА, 1997. – 407 с.
90. Лысенко Ю. Г. Стратегическое управление персоналом / Андриенко В. Н., Беликова Т. Ю., Лысенко Ю. Г. – Д. : Дело, 2002. – 196 с.
91. Макконнел Кэмпбел Р., Экономикс: Принципы проблемы и поли-тика / Брю Стэнли, Кэмпбел Макконнел Р. – М. : Республика, 1992. – 351 с.
92. Малиновский П. С. Методы оценки персонала / П. С. Малиновский // Персонал. – 2001. – № 4.– С. 5 – 6.
93. Малый экономический словарь / [авт. – состав. Азрилиян А. И.]. – М. : НАУКА, 2000. – 375 с.
94. Маркелов В. Г. Человеческий фактор как основа успешного функци-онирования предприятия / Маркелов В. Г. – К. : Дело, 1995. – 218 с.
95. Мартынов С. Д. Профессионалы в управлении / Мартынов С. Д. – Л. : Прометей, 1990. – 341 с.
96. Маслов Е. В. Методы оценки персонала предприятия / Маслов Е. В. – М. : ЮНИТИ, 1999. – 246 с.
97. Маслоу А. Г. Мотивация и личность / Маслоу А. Г. – Спб. : Евразия, 1999. – 479 с.
98. Маусов Н. К. Управление карьерой / Д. Е. Безделов, Н. К. Маусов – М. : Рассвет, 1999. – 92 с.
99. Методические рекомендации Министерство труда Украины по орга-низации оплаты труда на предприятиях с разными формами собственности. // Отдел кадров. – 1997. – № 6. – С. 6 – 11.
100. Мескон М. Основы менеджмента / Мескон М., Альберт М., Хе-доури Ф. – М. : Дело, 1994. – 701 с.
101. Миронова О. М Поведінковий підхід до антикризового менеджмен-ту персоналу підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» / Миронова Ольга Миколаївна ; Харківський націо-нальний економічний ун-т. – Харків, 2007. – 19 с.
102. Михайлов Ф. Б. Управление персоналом: классические концепции и новые подходы / Михайлов Ф. Б. – К. : НАУКА, 1994г. – 194 с.
103. Моргунов Е. Б. Модели и методы управления персоналом / Моргунов Е. Б. – М. : Интел – синтез, 2001. – 464 с.
104. Морекс Ф. Ю. Модели управления персоналом корпораций / Морекс Ф. Ю. – К. : Дело, 1997. – 232 с.
105. Морита А. Сделано в Японии / Морита А. – М. : Прогресс, 1990. – 134 с.
106. Морщенок Т. С. Стратегічні напрями удосконалення управління пер
соналом : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.00.04 «Економіка і управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» / Морщенок Тетяна Семенівно ; Приазовський держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2008. — 19 с.
107. Муздыбаев К. Психология ответственности / Муздыбаев К. – Л. : Де
ло, 1983.– 239 с. Библиогр. : 231 – 236 с.
108. Муромець Н. Є. Інвестиційна підтримка якості персоналу підприєм-ства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Підприємництво, менеджмент та маркетинг » / Муромець Наталія Євгенівна ; — Луганськ, 2001. — 21 с.
109. Нєвалов А. Г. Комплексна оцінка трудової діяльності персоналу уп-равління промислових підприємств : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 – «Підприємництво, менеджмент та маркетинг» / Нєвалов Андрій Георгійович ; — Дніпропетровськ, 2000. — 23 с.
110. Огинский Е. Н. Карьера как совокупность успешных результатов / Е. Н. Огинский // Управление персоналом. – 2003. – № 8. – С. 10 – 11.
111. Оксененко С. П. Управління персоналом промислового підприємст-ва в умовах ринкових відносин : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.09.01 «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика» / Оксененко Світлана Петрівна ; Харківський національний еконо-мічний ун-т. — Харків, 2004. — 22 с.
112. Осипова Е. В. Количественные методы оценки персонала / Е. В. Осипова // Управление персоналом. – 2002. – № 4. – С. 5 – 6.
113. Особенности инвестиционной деятельности на современных про-мышленных предприятиях : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. [«Інвести-ційні та інноваційні процеси в промисловості»], (Дніпропетровськ, 23 – 24 лист. 2006 р.) / М-во освіти і науки України, Держ. податк. адмін. України [та ін.]. – НМетАУ. – 2006. – 63 с.
114. Оценка эффективности управленческих решений принятых персо-налом предприятия в современных условиях хозяйствования : зб. текстів висту-пів на Всеукр. наук-практ. конф., 6-8 трав. 2003 р. / М-во освіти і науки України, Держ. податк. адмін. України [та ін.]. – К. : СевНТУ, – 2003.– 189 с.
115. Павлов А. М. Аудит человеческих ресурсов / А. М. Павлов // Кадро-вый менеджмент. – 2004. – № 5. – С. 13 – 14.
116. Пашковский С. М. Функции и оценка труда работников аппарата уп
равления / Пашковский С. М. – К. : Прогресс, 1995. – 158 с.
117. Питерс Т. В поисках эффективного управления / Питерс Т. ; пер. с англ. Л. И. Евенко – М. : Прогресс, 1996. – 423 с.
118. Плешин Ю. И. Управление персоналом / Плешин Ю. И. – Спб. : Питер, 1995. – 287 с.
119. Поєдинцева В. В. Управління персоналом на малих та середніх під-приємствах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.09.01 «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика» / Поєдинцева Валерія Вікторівна ; Харківський національний економічний ун-т. — Харків, 2004. — 22 с.
120. Попова А.С. Оценка персонала как фактор конкурентоспособности предприятия / А. С. Попова // Человеческие ресурсы. – 2001. – № 1. – С. 8 – 12.
121. Портяш М. К. Проблемы управления персоналом / Портяш М. К. – М. : Прометей, 1997. – 295 с.
122. Психология менеджмента / [Власов П. К., Липницкий Л. В.,Лущи-хина Р. О. и др.] ; под ред. Г.С. Никифорова. – [2-е изд.]. – Спб. : Питер, 2004. 639 с.
123. Попов Г. Х. Управление и проблема кадров / Попов Г. Х. – М. : Зо-ря, 1998.–267 с.
124. Прилипко Ю. Металлические перспективы / Ю. Прилипко, В. Ми-хайлов // Обзор украинского рынка. 2004. – № 6. – С. 6–7.
125. Пушкарь А. И. Моделирование процессов управления персоналом кризисного предприятия / А. И. Пушкарь, А. Л. Колос – Х. : Дело, 1999. – 243 с.
126. Пучкова С. І. Розробка комплексної системи розвитку трудового по-тенціалу : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / Пучкова Світлана Іванівна ; — Одеса, 2003. — 27 с.
127. Пыжов Р. Г. Искусство управления персоналом / Пыжов Р. Г. – М. : Цезарь, 1998. – С. 219.
128. Рабиніна Ю. Б. Кадрова реструктуризація на промислових підпри-ємствах автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.09.01 «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика» / Рабиніна Юлія Борисівна ; Харківський національний економічний ун-т. — Харків, 2004. — 23 с.
129. Резник С. Д. Управление персоналом / Резник С. Д. – Д. : Наука, 1999. – 679 с.
130. Рудницька О. М. Менеджмент персоналу промислового підприємст-ва автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 «Підприємництво, менеджмент та маркетинг» / Рудницька Ореста Михайлівно ; — Львів, 1999. — 20 с.
131. Салий Н. Л. Оценка деятельности управленческого персонала / Н. Л. Салий // Человеческие ресурсы. – 2003. – № 6. – С. 7 –8.
132. Синельник В. В. Організаційно-економічний механізм стратегічно-го управління персоналом підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.00.04 «Економіка і управління підприємст-вами (за видами економічної діяльності)» / Синельник Вікторія Вікторівна ; — Донецьк, 2008. — 20 с.
133. Синк Д. С. Управление производительностью: планирование, из-мерение, оценка, контроль и повышение / Синк Д. С. – М. : Прогресс, 1999. – 528 с.
134. Славенко С. Г. Оценка персонала как основа кадровой безопасности предприятия / С. Г. Славенко // Менеджмент персонала. – 2005. – № 8. – С. 3–6.
135. Статистичний збірник «Праця України 2006» / [уклад Н. В. Григо-рович] К. : Думка, 2007. – 411 с.
136. Статистичний збірник «Праця України 2007» / [уклад С. Б Хомчик та ін.] Х. : Вітра, 2008. – 406 с.
137. Статистичний збірник «Промисловість України у 2001-2006 роках» / [уклад Н. В. Курдюмов] Х. : Халімон, 2007. – 423 с.
138. Статистичний збірник «Промисловість України у 2007» / [уклад Н. В. Григорович] К. : Думка, 2007. – 398 с.
139. Сушко Р. Л. Система подготовки управляющих человеческими ре-сурсами / Р. Л. Сушко // Персонал. – 1996. – № 1. – С. 3 – 4.
140. Сущенко И. П. Социальное управление и кадровая политика / И. П. Сущенко // Персонал. – 2002. – № 6. – С. 7 – 8.
141. Старобинский Э. Как управлять персоналом? / Эдуард Старобинс-кий – М. : Дело, 1995. – 211 с.
142. Стец В. А. Менеджмент персоналу / Стец В. А., Стец І. І., Костючок М. Ю. – К. : Лілея, 1996. – 168 с.
143. Тарасовский В. Н. Персонал – технология, отбор, подбор и оценка менеджеров / Тарасовский В. Н. – К. : Наука, 1997. –342 с.
144. Тарасюк В. К. Персонал – технология отбор, оценка и подготовка кадров / Тарасюк В. К. – М. : Дело, 1994. – 237 с.
145. Татарников А. Управление кадрами в корпорациях США, Японии, Германии / Татарников А. – Спб. : Питер, 1996. — 302 с.
146. Тейлор Ф. Менеджмент / Тейлор Ф. ; пер. с англ. А. И. Зака. – М. : Дело, 1992. – 137 с.
147. Тейлор Ф. Принципы научного менеджмента / Тейлор Ф. ; пер. с англ. А. И. Зака. – М. : Дело, 1995. –104 с.
148. Тиров Г. Б. Экономические методы оценки результативности ме-неджеров предприятия / Г. Б. Тиров // Человеческие ресурсы. – № 8. – С. 3 – 9.
149. Тогач Н. И. Оценка деятельности руководителей / Н. И. Тогач // От-дел кадров. – 2003. – № 3. – С. 12 – 14.
150. Травин В. В. Основы кадрового менеджмента / В. В. Травин, В. А. Дятлов – М. : Дело, 1997. – 336 с.
151. Травин В. В. Менеджмент персонала предприятия / Травин В. В. – М. : Дело, 2002. – 272 с. Библиогр. : 262 – 270 с.
152. Трачук В. В. Основы кадрового менеджмента / Трачук В. В. – Н. : Наука, 1995. – 208 с.
153. Управление по результатам / [Воутилайнен Э., Маклахлен Т., Ос-терман Ф., Янсон Р. и др.] ; под ред. В. Кробера. [2-е изд.] – М. : Прогресс, 1998. – 292 с.
154. Управление персоналом / [Афанасьев С. П., Бурякин О. Д., Паршук П. К. и др.] ; под ред. Т. А. Бурко. [3-е изд.] – М. : Прометей, 2005. – 423 с.
155. Управление персоналом / [Анциферов А. Д., Божко П. В., Ромашов К. Н. и др.] ; под ред. Т. Ю. Базарова. – [2-е изд.]. – М. : Заря, 2001. – 500 с.
156. Управление персоналом в условиях социальной рыночной экономи-ки / [Арви М., Барлиз С., Гараббо, Х. и др.] ; под ред. Р. Марра. – [2-е изд.]. – М. : Метеорит, 1997. – 242 с.
157. Управление персоналом организации / [Волков А. П., Грачев А. Д., Дашина Ю. Л. и др.] ; под ред. А. Я. Кибанова. М. : ИНФРА, 2002. – 636 с.
158. Управление персоналом предприятия / [Воропаев О. Г., Грабов С. А., Дорофеева И. С. и др.] ; под ред. Ю. Кубинского. К. : Полет, 2004. – 341 с.
159. Управление человеческими ресурсами / [Акерс Дж., Бартель О., Бек
кер, Х.С. и др.] ; под ред. М. Паула. – [3-е изд.]. – Спб. : Питер, 2002. – 1200 с.
160. Управление человеческими ресурсами / [Берг М, Винсер А, Лунг Р. и др.] ; под ред. М. Шверга. – [2-е изд.]. Спб. : Питер, 1997. – 1320 с.
161. Управление человеческими ресурсами: организационные и психо-логические проблемы / [Борисов Г. Р., Зайцева О. Л., Ломова Р. С., и др.] ; под ред. Ю. М. Забродина. – М. : Дело, 1997. – 389 с.
162. Управление - это наука и искусство / [Дантон Д. Т., Крэг З. Л., Меткаф С. и др.] ; под. ред. А. Файоль. – М. : Республика, 1992. – 351 с.
163. Файоль А. Общее и промышленное управление / Файоль А. ; пер. с англ. П. Л. Демина. – М. : Дело, 1992. – 151 с.
164. Фалмер Р. Энциклопедия современного управления / Фалмер Р.; пер. с англ. П. Л. Синявин. – И. : Прометей, 1992. – 398 с.
165. Фатхутдинов Р. А. Производственный менеджмент / Фатхутдинов Раис Ахметович– М. : ЮНИТИ, 1997. – 447 с.
166. Федчук С. П. Обнадёживающие итоги года / С. П. Федчук // МЕ-ТАЛЛ – БЮЛЛЕТЕНЬ УКРАИНЫ. – 2004. – № 1. – С. 35 – 45.
167. Филипов А. В. Работа с кадрами: психологический аспект / Фили-пов А. В. – М. : Экономика, 1990. – 168 с.
168. Фишер С. Экономика / Фишер С., Дорнбуш Р., Шмалензи Р.; пер. с англ. К. Р. Сурина – М. : Дело ЛТД, 1993. – 864 с.
169. Фокин В. А. Оценка результативности труда управленческого пер-сонала / Фокин В. А. – М. : Дело ЛТД, 1997. – 179 с.
170. Фомин С. Л. Человеческие ресурсы как фактор успешности бизне-са / С. Л. Фомин // Человеческие ресурсы. – 2003.– № 3. – С. 2 – 4.
171. Фомченко П. Л. Успехи и задачи металлургов / П. Л. Фомченко // МЕТАЛЛ УКРАИНЫ. – 2005. – № 7. – С. 16 – 20.
172. Фриман Е. М. Взаимосвязь уровня ответственности менеджеров предприятия с их профессиональной подготовкой в процессе создания иннова-ваций / Е. М. Фриман // Економічні проблеми інноваціно-структурних перство-рень в Україні. Управління розвитком: збiрник наукових статтей. – 2005. – № 3. – С. 98 – 99.
173. Фриман Е. М. Матричная модель оценки кадрового обеспечения корпоративного управления / Е. М. Фриман, К. Ф. Ковальчук // Вiсник Схiдно-українського нацiонального унiверситету iменi Володимира Даля. – 2004. – № 1. – С. 192 – 194.
174. Фриман Е. М. Модель оценки рейтинговой результативности управ-ленческих решений менеджеров предприятия / Е. М. Фриман, К. Ф. Ковальчук // Вiсник Тернопiльської академiї народного господарства. – 2002. – № 7/3. – С. 210 – 215.
175. Фриман Е. М. Оценка человеческих ресурсов инновационных ме-неджеров предприятия как основного фактора его дополнительного инвести-рования / Е. М. Фриман, К. Ф. Ковальчук // Економічні проблеми інноваційно-структурних перетворень в Україні: Управління розвитком: збiрник наукових статтей. – 2005. – № 3. – С. 112 – 113.
176. Фриман Е. М. Система оценки кадрового обеспечения корпора-тивного управления / Е. М. Фриман, К. Ф. Ковальчук // Економічний вiсник На-цiонального технiчного унiверситету «Киiвський політехнiчний iнститут». – 2004. – № 1. – С. 299 – 304.
177. Фріман Є.М. Інформаційна підтримка системи інтегральної оцінки управлінського персоналу промислового підприємства. / Є. М. Фріман // Збiр-ник наукових праць «Економіка: проблеми теорії та практики» – 2008. – Т. 5. № 239. – С. 1182 – 1188.
178. Фриман Е. М. Модель оценки уровня волевой активности менед-жеров предприятия в процессе принятия управленческих решений / Е . М. Фри-ман // Збірник наукових праць кафедри управлiння трудовими ресурсами i розмiщення продуктивних сил Тернопiльської академiї народного господар-ства. – 2004. – № 9. – С. 228 – 230.
179. Фриман Е. М. Модель оценки уровней профессиональной подго-товки и ответственности менеджеров инвестиционных проектов / Е. М. Фриман // Збiрник наукових праць «Економіка: проблеми теорії та практики» – 2007. – Т. 5. № 224.– С. 1187 –1194.
180. Фриман Е. М. Модель оценки уровня ответственности менеджеров предприятия в процессе принятия управленческих решений / Е. М. Фриман // Научный и производственно-практический сборник Труды Одесского политех-нического университета. – 2004. – Т. 3. – С. 154 – 157.
181. Фріман Є.М. Організаційна підтримка системи інтегральної оцінки управлінського персоналу промислового підприємства. / Є. М. Фріман // Збiр-ник наукових праць «Теорії мікро-макроекономіки» – 2008. – Т. 2. № 31.– С. 144 – 149.
182. Хейне П. Экономический образ мышления / Хейне П., Барен С., Дак М., Сац У. ; пер. с англ. С. Л. Репнин – М. : Дело, 1992. – 704 с.
183. Хорак Р. К. Человеческие ресурсы предприятия / Р. К. Хорак Р. К., Р. Н. Буров – М. : Дело ЛТД, 1994. – 358 с.
184. Храмов В. О. Основи управління персоналом / В. О. Храмов, Л. Б. Сучков – К. : МАУП, 2001. – 112 с.
185. Хучек М. Стратегия управления персоналом предприятия / М. Хучек, Р. Т. Борисов – М. : ДЕЛО, 1993. – 419 с.
186. Чернявский А. Д. Организация управления в условиях рыночных отношений / А. Д. Чернявский, В. Р. Арамчук. – К. : МАУП, 1994 – 252 с.
187. Чумаков В. Г. Человек в мире управления / Чумаков В. Г. – Н. : Сибнаука, 1992. – 188 с.
188. Шаповалова Т. В. Забезпечення конкурентоспроможності підпри-ємства на основі підвищення освітнього рівня персоналу : автореф. дис. на здо-буття ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і уп-равління підприємствами» / Шаповалова Тетяна Вікторовна ; — Луганськ, 2003. — 26 с.
189. Шарапатова Е. А. Формирование комплексной мотивации персона-ла на достижение конечных результатов фирмы / Е. А. Шарапатова // Персо-нал. – 1999. – № 4. – С. 11 – 15.
190. Шекшня С. В. Планирование персонала и прием на работу / Шекшня С. В. – М. : Владос, 1997. – 80 с.
191. Шекшня С. В. Управление персоналом современной организации / Шекшня С. В. – М. : Владос, 1999. – 344 с.
192. Шепель М. В. Человековедческая компетентность менеджера. / Шепель М. В. – М. : Народное образование, 1999. – 122 с.
193. Шилець О. С. Синтез ефективної системи управління персоналом промислового підприємства : автореф. дис. на здобуття ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / Шилець Олена Станіславівна ; — Донецьк, 2003. — 18 с.
194. Шиманский Р. Д. Украинская металлургическая отрасль на грани кризиса? / Р. Д. Шиманский // МЕТАЛЛ БЮЛЛЕТЕНЬ УКРАИНЫ. – 2005. – № 9. – С. 12 – 14.
195. Шимкович В. О. Проблемы и перспективы металлургической отрас-ли Украины / В. О. Шимкович // МЕТАЛЛ БЮЛЛЕТЕНЬ УКРАИНЫ. – 2006. – № 3. – С. 46 – 53.
196. Щекин Г. В. Объект и предмет кадровой политики / Г. В. Щекин // Персонал. – 1995. – № 2. – С. 8 – 10.
197. Щекин Г. В. Основы кадровой политики / Г. В. Щекин // Персонал. – 1991. – № 3. – С. 5 – 7.
198. Щекин Г. В. Теория кадровой политики / Щекин Г. В. – К. : МАУП, 1997. – 176 с. Библиогр. : 168 – 174 с.
199. Щекин Г. В. Управление человеческими ресурсами в Украине / Г. В. Щекин // Персонал. – 2004. – № 3 – 4. С. 7 – 10.
200. Юрченко В. Государственная программа развития ГМК: проблемы и перспективы / В. Юрченко // МЕТАЛЛ УКРАИНЫ. – 2005. – № 8. – С. 2 – 5.
201. Ягора Т.Н. Микроэкономика: Краткий курс лекций. / Ягора Т.Н. – 3-е изд., стереотип. – К.: МАУП, 2003 – 68 с.
202. Якокка Л. Карьера менеджера / Ли Якокка ; пер. с англ. С. Ю. Медведкова. – М. : Прогресс, 1991. – 389 с.
203. Якушева П. Г. Человеческий ресурс как основа успешности пред-приятия / Якушева П. Г. – Л. : Дело, 1991. – 179 с.
204. Яловенко С. М. Проблемы развития металлургического комплекса Украины / С. М. Яловенко // Металлургия Украины. – 2004. – № 8. – С. 10 – 14.
205. Яркова Н. Т. Внутренний рынок металлопродукции: проблемы и перспективы / Н. Т. Яркова // Фондовый рынок. – 2005. – № 14. – С. 24 – 25.
206. Ярский С. Р. Роль и значение оценки человеческих ресурсов пред-приятия / С. Р. Ярский // Человеческие ресурсы. – 2004. – № 8. – С. 3 – 5.
207. Ясенко Т. С. Рынок металлопродукции: мировые тенденции и Ук-раина / Т. С. Ясенко // Металл и литье Украины. – 2006. – № 5. – С. 12 – 18.
208. Ястреб Д. Б. Экономические факторы успешности деятельности ме-неджеров предприятия / Д. Б. Ястреб // Отдел кадров. – 2006. № 5. – С. 4 – 12.
209. Ястремська О. М. Проблеми управління трудовими ресурсами під-приємства / Ястремська Олена Миколаївна – Х. : ВД «ІНЖЕК», 2007. – 232 с. Бібліогр. : 214 – 229 с.
210. Arvey, R.D. and Campion, J.E. (1998) «The employment interview: a summary and review of resent research», Personnel Psychology, – 1996. – (35) 328:351 рр.
211. Bemardin, H.J. and Beatty, R.W. Performance Appraisal: Assessing Human Behavior at Work, Boston, MA: Kent Publishing Co. (Comprehensive review of the literature, with an overview of criteria by which the effectiveness of appraisal system can be assessed), 2001. – 431 р.
212. Eysenck , H.J. The Structure of Human Personality, Methuen, London. – 1998. – 1576 р.
213. Flamholtz E.G. Human Resource Accounting. – N.Y., 1971. – 278 – p.
214. Hendry, C Human Resource Management Butterworth, Oxford. – 2001. – 1352 р.
215. The management of the personal. / Oxford. 1995. – 423 р.
216. Tyler, P Human resource strategy a process for managing the contribution of HMR to organizational performance, International Journal of Human Resource Management, – 1992. – (28) 461:542 рр.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20622.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.