У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 186
ВУЗ ПІВДЕННИЙ ФІЛІАЛ “ КРИМСЬКИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20650.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ІНФРАСТРУКТУРНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА АГРАРНОГО РИНКУ 10
1.1. Соціально-економічна сутність інфраструктури аграрного ринку та аграрних підприємств 10
1.2. Особливості інфраструктурного забезпечення аграрних підприємств за кордоном 30
1.3. Методичні підходи щодо оцінки економічної ефективності підприємств інфраструктури аграрного ринку 41
Висновки до розділу 1 54
РОЗДІЛ 2 СУЧАСНИЙ СТАН ТА РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 56
2.1. Особливості організації інфраструктури аграрного ринку 56
2.2.Формування регіональної інфраструктури аграрного ринку 67
2.3. Ефективність функціонування кредитних спілок, сервісних та заготівельних підприємств регіону 98
Висновки до розділу 2 115
РОЗДІЛ 3 ШЛЯХИ ТА НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРНИХ ПІДПРИЄМСТВ АГРАРНОГО РИНКУ 118
3.1. Перспективи формування мережі суб’єктів інфраструктури 118
3.2. Оптимізація складу інфраструктури аграрних підприємств 128
3.3. Вдосконалення інфраструктури аграрних підприємств та управління товарними потоками 140
Висновки до розділу 3 162
ВИСНОВКИ 164
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 168
ДОДАТКИ 180


ВСТУП

Актуальність теми. Подальший розвиток ринкової економіки в Україні потребує вдосконалення структури існуючих аграрних ринків і створення нових. Зміни в ринковій діяльності зумовили утворення нових напрямів реалізації продукції сільського господарства. Для багатьох товаровиробників актуальною проблемою залишаєтьсч необхідність диверсифікації каналів збуту виробленної продукції, оскільки у більшості з них відсутні навички та уміння знаходити вигідні умови для її реалізації. Ситуація ускладнена ще й тим, що не створено мережі господарських суб’єктів, що сприяють впроваженню механізму реалізації, який би гарантував учасникам ринку збут сільськогосподарської продукції й продовольства на конкурентній основі та за вигідною ціною.
У розв’язанні вказаної проблеми важливе місце відводиться формуванню й розвитку національного і регіональних ринків сільськогосподарської продукції. Існуюча у агропромисловому комплексі ринкова інфраструктура є недосконалою, оскільки знаходиться лише на початковому етапі свого формування, її окремі складові елементи розрізнені і функціонують хаотично. Створенню мережі інфраструктури аграрного ринку та аграрних підприємств бракує системності, а процесу її становлення – послідовності. Тому виникає необхідність розбудови оптимального складу ринкових інституцій, які б виконували адекватні функції щодо становлення цілісного і стабільно діючого аграрного ринку з метою формування ефективного механізму прискорення просування сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки до споживача.
Вивченню проблем формування принципів функціонування аграрного ринку, аграрних підприємств та їх інфраструктури присвячені праці вітчизняних і зарубіжних вчених та фахівців: Р.Бренсона, Б.М.Данилишина, П.Друкера, П.І.Гайдуцького, С.М.Кваші, Дж.Коннора, Р.Колза, П.М.Макаренка, М.Й.Маліка, Л.О.Мармуль, П.Т.Саблука, М.П.Сахацького, Г.В.Черевка, В.І.Топіхи, М.Трейсі, О.М.Шпичака та ін.
Проте складність проблеми й відсутність істотних зрушень у її розв’язанні на регіональному рівні вимагають подальших розробок. Недостатньо опрацьованим є питання щодо оптимізації складу мережі суб’єктів інфраструктури, з врахуванням фактору особливостей регіону та методів забезпечення її ефективного функціонування на різноманітних організаційно-ієрархічних рівнях, обґрунтування послідовності та напрямів досягнення системності у формуванні підприємств інфраструктури аграрного ринку.
Актуальність, теоретична та практична значимість, а також недостатність розробки питань становлення і розвитку ринкової інфраструктури аграрного ринку та аграрних підприємств регіону, аналізу ефективності функціонування її суб’єктів та управління товарними потоками обумовили вибір теми та основних напрямів дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до плану науково-дослідних робіт Державного вищого навчального закладу “Херсонський державний аграрний університет”за темою “Оганізаційно-економічний механізм функціонування підприємницьких структур, систем ціноутворення, фінансово-кредитних відносин, страхування” (номер державної реєстрації – 0102U003197). У межах наукової програми автором виконано дослідження теретичних, методичних і прикладних питань щодо оцінки стану та перспектив обгрунтування формування інфраструктури аграрних підприємств і аграрного ринку.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є обгрунтування теоретико-методологічних основ і розробка науково-практичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення розвитку інфраструктурного забезпечення ринку сільськогосподарської продукції на регіональному рівні. У процесі реалізації поставленої мети визначені такі завдання дослідження:
- уточнити теоретичні аспекти економіної сутності інфраструктури аграрного ринку, умови і закономірності її функціонування та доповнити методичні підходи до оцінки ефективності розвитку підприємств інфраструктури аграрного ринку;
- визначити вплив регіональних умов та ресурсів на процес формування складових ринкової інфраструктури;
- здійснити оцінку сучасної ринкової інфраструктури аграрних підприємств регіону та виявити основні тенденції її розвитку;
- виділити основні проблеми функціонування інфраструктури аграрного ринку та виявити чинники, що стримують її розвиток на рівні області;
- обгрунтувати пропозиції щодо удосконалення оптимізації складу інфраструктури аграрних підприємств;
- розробити структурно-логічну схему розвитку суб’єктів інфраструтури регіонального аграрного ринку;
- вдосконалити рекомендації щодо активізації функціонування сегментів інфраструктури аграрного ринку, що впливають на управління товарними потоками.
Об'єктом дослідження є процес функціонування і розвитку інфраструктури аграрного ринку та аграрних підприємств і обгрунтування напрямів її удосконалення.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні аспекти формування і функціонування ринкової інфраструктури аграрних підприємств.
Методи дослідження. У процесі дисертаційного дослідження було використано наукові методи, що грунтуються на системному аналізі економічних явищ. На основі діалектичного методу наукового пізнання й поєднання історичного та логічного в еволюції існуючих категорій подано визначення “інфраструктура аграрного ринку”, виявлені її складові та обгрунтовано їх функціональне призначення, проведена класифікація її елементів. При проведенні аналізу аграрних перетворень та стану розвитку ринкової інфраструктури на обласному рівні було застосовано математичний метод дослідження, методи порівняння, узагальнення, групування, графічний та ін. У процесі дослідження теретичних аспектів формування інфраструктури застосовувались методи індукції та дедукції для визначення особливостей становлення основних її елементів на прикладі окремих господарюючих суб’єктів. Методи вимірювання, спостереження, графічного зображення даних – для визначення стану розвитку регіональної інфраструктури аграрного ринку. В аналітичній частині роботи було використано метод соціологічних опитувань та метод проведення експертної оцінки. За допомогою абстрактно-логічного методу, що був застосований при опрацюванні економічних досліджень, визначено стратегію і тактику взаємопов’язаних напрямків формування та оптимізації складу інфраструктури аграрного ринку, методу аналітичного прогнозування – розроблені перспетиви розвитку мережі суб’єктів інфраструктури регіону.
Інформаційною базою дослідження були законодавчі та нормативно-правові акти України з питань регулювання інфраструктури аграрного ринку, офіційні статистичні матеріали, нормативно-методична література, довідковий матеріал Міністерства аграрної політики України та Головного управління агропромислового розвитку Херсонської області, матеріали науково-дослідних установ, праці вітчизняних та зарубіжних учених, матеріали науков-практичних конференцій, звітність підприємств, інформація з всесвітньої комп'ютерної мережі "Internet", первинні матеріали власних досліджень.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:
вперше:
- запропоновано здійснити групування елементів інфраструктури аграрних підприємств, враховуючи зв’язки між її складовими сегментами в забезпеченні сталого функціонування ланцюга сільськогосподарського виробництва від виробника до кінцевого споживача;
- обгрунтовано доцільність формування аграрної дорадчої служби, районних (міжрайонних) центрів інформаційно-консультативних послуг і бізнес-центрів, діяльність яких направлена на забезпечення інформацією сільськогосподарських товаровиробників про сучасний стан аграрного ринку, взаємодію його операторів з науковцями, впливає на запровадження інновацій в сільське господарство, посилення конкурентних переваг галузі та регіону в національному агропромисловому виробництві через активізацію елементів інфраструктури;
удосконалено:
- мережу торгових домів як брокерських контор торгової біржі та запропоновано організаційні засади їх діяльності, а саме: порядок створення, джерело фінансування та формування матеріально-технічної бази, розробки моніторингу діяльності та механізму звітності органів управління;
- механізм управління збутовими процесами та потоками аграрної продукції на засадах переходу на нові принципи їх організації з широким використанням інформаційних технологій і маркетингу, центрів логістики;
набули подальшого розвитку:
- пропозиції щодо удосконалення функціонування елементів фінансово-кредитної складової інфраструктури аграрного ринку з подальшим створенням сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та кредитних спілок;
- система організації аграрних торгових домів, що передбачає групування за видами операції інтегрованості, які направлені на підвищення фінансової стійкості підприємств, забезпечення стабільного ринкового становища з метою передачі окремих функцій заготівельним підприємствам та оптово-продовольчим ринкам;
- комплексна оцінка визначення стану діяльності регіональних служб інформаційного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників, що розглядаються як важливий елемент ринкової інфраструктури аграрних підприємств.
Практичне значення одержаних результатів. Розроблені в ході дослідження наукові та практичні висновки і рекомендації спрямовані на поліпшення формування і функціонування ринкової інфраструктури аграрних підприємств регіону, вдосконалення оптимізації її сегментів, що впливають на управління товарними потоками.
За результатами дослідження обгрунтовано необхідність створення центру логістики, запропоновано організаційні засади його діяльності, а саме: порядок створення, джерело фінансування та формування матеріально-технічної бази, розробки діяльності відділу управління руху товарними потоками ( довідка Управління зовнішньоекономічних зв’язків Херсонської облдержадміністрації № 380-32/380 від 05.05. 2008р.). Рекомендації автора щодо створення обласного інформаційно-маркетингового Центру прийнято до впровадження Головним управлінням агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації (довідка № 8-701-5/642 від 05.04. 2008р.). Завдяки проведеному дисертаційному дослідженню визначено організаційні основи діяльності оптового продовольчого ринку “Неждана”( Цюрупинський район Херсонська область), насамперед, порядок і етапи створення мережі регіональних аграрних центрів розподілу реалізації сільськогосподарської продукції ( довідка № 43/58 від 09.04. 2008р.).
Теоретичні розробки й результати дослідження використовуються у навчальному процесі Херсонського ДАУ при викладанні та створенні методичного забезпечення з дисциплін “Основи методики економічних досліджень”, “ Організація агробізнесу”, “Економіка галузей АПК”, “Основи кооперації” (довідка № 66-09/77 від 02.03.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є результатом самостійного наукового дослідження. Всі розробки та пропозиції, що містяться в роботі, належать особисто автору. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті ідеї та пропозиції, що є результатом особистої роботи здобувача, яка полягає в постановці і розробці основних наукових положень і напрямків досягнення результатів.
Апробація результатів дослідження. Підсумки наукового дослідження доповідались автором і були схвалені на міжнародній науково-практичній конференції „Досягнення, проблеми і перспективи аграрної науки і освіти в Південному регіоні України” в Херсонському державному аграрному університеті (м. Херсон, 2004 р.); ювілейній науково-практичній конференції “Інтеграція аграрної освіти, науки і виробництва АПК України в ХХІ сторіччі” (м. Херсон, 2005 р.); міжнародній науково-практичній конференції “Наука, теорія і практика” (м. Дніпропетровськ, 2006р.); міжнародній науково-практичній конференції “Актуальні проблеми розвитку кооперації в ринкових умовах” (м. Херсон, 2007 р.); всеукраїнській науково-практичній конференції «Перспективи становлення конкурентоспроможної регіональної економіки» ( м. Херсон, 2007 р.); на щорічних наукових конференціях професорсько-викладацького складу ХДАУ (м. Херсон, 2004- 2008 р.р.).
Публікації. Основні положення дисертації викладено у 6 наукових працях у фахових виданнях загальним обсягом 2,4 друк.арк., з яких 2,1 друк.арк. належить особисто автору.
Обсяг і структура дисертації. Дисертація складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Основний зміст роботи викладено на 160 сторінках комп’ютерного тексту. Робота містить 24 таблиць, 31 рисунків, 20 додатків. Список джерел нараховує 149 найменувань.

Список литературы ВИСНОВКИ

1. Функціонування аграрного ринку неможливе без існування системи підприємств та установ, які забезпечують взаємозв’язки між структурними елементами окремих сільськогосподарських ринків і сприяють вільному руху товару, підтримуючи безперервний процес функціонування сфери аграрного виробництва і постачання ресурсів товаровиробникам та готової продукції кінцевим споживачам. Цю систему вважаємо ринковою інфраструктурою сільськогосподарських підприємств, формування якої відбувається за умови синхронного розвитку трьох її складових: маркетингової, фінансово-кредитної та інформаційно-консультаційної.
2. Теоретичні узагальнення існуючих наукових уявлень до розвитку ринкової інфраструктури дозволяють виділити два аспекти її формування – галузевий і функціонально-структурний. Реалізація запропонованого функціонально-структурного підходу вимагає комплексного обліку усіх факторів, необхідних для розвитку інфраструктури і впливаючих на створення в регіоні (економічних, еколого-природничих, організаційних і виробничо-технічних).
3. Доведено, що всі елементи ринкової інфраструктури є генераторами встановлення ринкових цін та виконують функції щодо становлення цілісного і стабільного аграрного ринку. Методологічно визначальною позицією, покладеною в основу утворення усіх складових ринкової інфраструктури аграрних підприємств, є формування окремих інфраструктурних елементів на кооперативних засадах, коли право володіння і контроль ними належить тим, хто користується їх послугами, тобто сільськогосподарським товаровиробникам.
4. Визначено, що на території Херсонської області зареєстровано 38 товарні біржі, 15 агроторгових домів, створено 45 обслуговуючих кооперативів з них у сільській місцевості 32. Із загальної кількості обслуговуючих кооперативів функціонує: переробних – 2, заготівельно-збутових – 7, сервісні – 3, багатофункціональні – 33, кредитних спілок –32. В регіоні діє 48 ринків роздрібної та оптової торгівлі. Загальна кількість заготівельних пунктів сільськогосподарської продукції складає 594 одиниць із них 526 по заготівлі молока. активізовано роботу по створенню нових та відновленню вже існуючих пунктів із надання ветеринарних послуг, пунктів штучного осіменіння та ветеринарних аптек, яких в області налічується відповідно 333, 363, 86. Сільськогосподарські підприємства приймають участь у виставкових заходах, на яких, крім виставкових експозицій, здійснються укладання договорів-намірів на поставку продукції, реалізації продукції власного виробництва. Загалом у 2007р. було укладено біля 80 договорів. Реалізовано продукції на 76520 грн. Проте існуюча ринкова інфраструктура аграрних підприємств перебуває на стадії становлення, а тому цей ринок ще далеко не повною мірою забезпечує виконання покладених на нього функцій і завдань.
5. Дослідженнями встановлено, що в регіоні недостатньо розвинута біржова діяльність, зустрічаються укладення зустрічних угод, що практично нічим не відрізняються від бартерних операцій. Виявлено, що важливим недоліком є: відсутність кваліфікованих спеціалістів по проведенню торгів, слабке інформування сільськогосподарських товаровиробників про прозорість біржового ринку, цінову політику на біржі. Запровадження сучасних технологій проведення біржових торгів в області знаходиться лише на початковому етапі.
6. Необхідність освоєння організаційної схеми функціонування аграрного ринку з урахуванням всіх факторів, що впливають на неї, на принципах інтеграції всіх учасників ринку включають необхідність вдосконалення біржової діяльності, розвиток оптових ринків плодово-овочевого напрямку, проведення аукціонів, виставок, створення агроторгових домів як брокерських структур біржі та обслуговуючих кооперативів. Ці структури формують ринковий механізм ціноутворення на продовольство, сільськогосподарську продукцію на основі попиту та пропозицій.
7. Обгрунтовано, що важливим перспективним напрямом розвитку ринкової інфраструктури є створення мережі районних агроторгових домів, яким належить відіграти, поряд із заготівельними кооперативами, провідну роль у формуванні товарних партій сільськогосподарської продукції в умовах превалюючого дрібнотоварного виробництва і спрямуванні цієї продукції на регіональні та міжрегіональні оптові продовольчі ринки. Поєднання агроторгових домів в єдину систему замкне на собі інформаційні і товарні потоки районного рівня та одночасно забезпечить налагодження вкрай необхідних області міжрегіональних відносин з продажу-закупівлі сільськогосподарської продукції.
8. Мотивація вибору виробниками способу просування своєї продукції визначає склад оптових структур на аграрному ринку. Однак, тільки оптові ринки, що є одними з організаторів товарообігу, не в змозі вирішити всі питання раціональної організації оптової торгівлі сільськогосподарською продукцією. Розвиток одержують автономні розподільні центри (центри логістики), що поєднують економічні інтереси виробників, оптовиків, роздрібної торгівлі і продуктивно використовують існуючі системи розподілу продовольства у великих виробників.
9. Дослідження проблеми формування ринку інформаційної продукції в різних сферах агробізнесу, предбачає створення запропонованого обласного аналітично-маркетингового центру, який буде надавати послуги інформаційного напряму сільськогосподарським товаровиробникам різних форм власності та їх партнерам, допомоги органам управління у вирішенні проблем формування конкурентоспроможного аграрного сектору, що буде сприяти більш повному забезпеченню населення області сільськогосподарською продукцією. У складі аналітично-маркетингового центру доцільно сформувати п’ять функціональних секторів: маркетингових досліджень, ціноутворення і цінової політики, розвитку ринкової інфраструктури, маркетингових комунікацій, інформаційно-консультаційний.
10. Формування в області інформаційно-консультаційної та дорадчої служби АПК повинно стати елементом системи державного управління сільським господарством і має завершити структуроутворюючий процес та забезпечити його системне функціонування. Виділення двох рівнів (обласного та районного) дасть можливість у майбутньому чітко окреслити їх специфічні завдання та забезпечити міжрівневу та міжгалузеву координацію.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Абрютина М.С., Грачев А.В. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учебно-практ. пособие. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Изд-во “Дело и Сервис”, 2001. – С. 20.
2. Аграрний сектор України на шляху до євроінтеграції: Монографія / Авт. кол.: М. Бетлій та ін.; За ред. О.М. Бородіної. – Ужгород: ІВА, 2006. – 496 с.
3. Аграрна реформа в Україні / П.І. Гайдуцький, П.Т. Саблук, Ю.О. Лупенко та ін.; За ред. П.І. Гайдуцького. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – С. 279.
4. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку. Інформаційно-аналітичний збірник (випуск 5) /За ред. П.Т.Саблука та ін. - К.: ІАЕ УААН, 2002. – 647 с.
5. Альбеков А.У. Проблемы логистики торговли средствами производства. – Ростов н/Д: РГЭА, 1998. – 231 с.
6. Амбросов В.Я., Маренич Т.Г. Організаційні фактори підвищення результативності реформ // Економіка України. – 2000. - № 3. – С. 73-78.
7. Амбросов В.Я. Формування кредитного ринку в системі агробізнесу США // Фінанси України. – 2004. – № 5. – С. 47-53.
8. Аналіз і перспективи розвитку ринкової інфраструктури в Україні / Колектив авторів під кер. О.М. Шпичака.– К.: ІАЕ УААН, 1998. – 49 с.
9. Андрійчук В.Г. Проблеми розвитку приватних аграрних підприємств і вдосконалення міжгалузевих економічних відносин. // Проблеми формування ринкової економіки. Спеціальний випуск. Реструктуризація аграрних підприємств і земельна реформа: стан, проблеми, перспективи. - К: КНЕУ, 2000 .– С. 29-38.
10. Аникин А.В. Юность науки: Жизнь и идеи мыслителей-экономистов до Маркса. – 4-е изд., перераб. и доп. – М.: Политиздат, 1985. – С. 34.
11. Бєлявцев М.І., Шестопалова Л.В. Інфраструктура товарного ринку. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 416 с.
12. Белоусова Н.И. Уровень развития, уровень использования и уровень обеспеченности инфраструктурой народного хозяйства. // Проблемы функционирования и развития инфраструктуры народного хозяйства – М.: Политиздат, 1979. – С. 20.
13. Березовський П.С., Губені Ю.Е., Михалюк Н.І. Організація виробництва і підприємницької діяльності в аграрних підприємствах.: Навчальний посібник / За редакцією П.С.Березівського. – Львів: Українські технології, 2002. – 536 с.
14. Білик В.О. Розвиток ринкових відносин в аграрній сфері економіки // Економіка АПК. – 2001. – № 3 . – С. 78-82.
15. Благодатний В.І., Мармуль Л.О. Основи підприємництва та агробізнесу: Навчальний посібник – Херсон: Айлант, 2002. – 274 с.
16. Бойко В.І., Алмаші О.К., Ланкер З. Агропродовольчий ринок Данії та його інфраструктура // Економіка АПК. – 1995. – № 4 . – С. 88-86.
17. Большая экономическая энциклопедия / авт. кол.: Л. Краснова, Н. Лукянова и др.; под. ред. А. Иванова. – М.: Эксмо, 2007. – 816 с.
18. Бородіна О.М. Сільськогосподарське дорадництво та проблеми його кадрового забезпечення.– К.: ІАЕ УААН, 2001. – 57 с.
19. Бондар О.С. Економічні умови функціонування регіонального ринку // Економіка АПК. – 2003. – № 8. – С. 133-137.
20. Бралатан В.П. Розвиток біржового ринку в Україні // Економіка АПК. – 2006. – № 2 . – С.126–129.
21. Валентинов В.Л. Визначення напрямів цінового регулювання вв аграрному секторі // Економіка АПК. – 2005. – № 4. – С. 87 – 89.
22. Валентинов В.Л. Інституційні механізми міжгалузевих відносин в АПК як перспективний напрям агроекономічних досліджень // Економіка АПК. – 2006. – № 5. – С. 42-45.
23. Валентинов В.Л. Розвиток сільськогосподарської кооперації в системі аграрних перетворень // Економіка АПК. – 2000. – № 5. – С. 25-30.
24. Вишнякова И.В. О показателях уровней территориального развития хозяйства // Региональное развитие и географическая среда– М.: Политиздат, 1974. – С. 14.
25. Волошка В. Сільськогосподарське дорадництво в Україні // Пропозиція. – 2004. – № 1. – С. 16-17.
26. Воробойова Л. Настає ринок. Підприємство "вдягається" у нову форму //Пропозиція. – 2000. – №4. – С. 108-109.
27. Войтов А.Г. Экономика. Общий курс. (Фундаментальные теории экономики): Учебно-практ. пособие. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Изд-во “Маркетинг”, 1999. – С. 45.
28. Гайдуцький П.І. Розвивати нові напрями економічних досліджень // Економіка АПК. – 2000. – № 2.– С. 28-31.
29. Гончаренко В.В. Кредитні спілки як фінансові кооперативи: міжнародний досвід та українська практика. –К.: Наук. думка, 1997. – 240 с.
30. Гончаренко В.В. Кредитні спілки у сільськогосподарському виробництві // Економіка АПК. – 2000. – № 6. – С. 36-42.
31. Горлов С. Аграрна реформа США: стан і перспективи розвитку // АПК: економіка, управління. – 1999. - № 9. – С. 20-24.
32. Гриценко А., Соболев В. Рыночная инфраструктура: сущность, функции, строение // Экономика Украины. – 1998. – № 4. – С. 35-44.
33. Губені Ю. Основи підприємництва та агробізнесу: Навч. посіб. – Львів: Українські технології, 2002. – 256 с.
34. Губський Б.В. Біржові технології ринку. – К.: Нора-принт, 1997. – 279 с.
35. Гудзинський О.Д. Менеджмент у системі агробізнесу. –К.: Урожай, –1994. –240 с.
36. Гуменюк В.Я., Міщук Г.Ю. Біржове регулювання підприємницьких ризиків. – Рівне: УДУ ВГП, 2004. – С. 13–101.
37. Дем’яненко С.І. Менеджмент аграрних підприємств: Навч. посіб. – К.: КНЕУ, 2005. – 347 с.
38. Демківський А.В. Структура та функції біржі // Основи економічної теорії: Підруч. / За ред. Ю.В. Ніколаєнка. – К: ЦУЛ, 2003. – С.222-261.
39. Дмитрук Б.П. Організація біржової діяльності в агропромисловому комплексі: Навч. посіб. – К.: Либідь, 2001. – 344 с.
40. Дума В.Г. Економічні проблеми формування інфраструктури ринку в Україні: Автореф. дис…канд. екон. наук: 08.07.02. – Дніпропетровськ, 1996. – 19 с.
41. Економіка і організація аграрного сервісу / П.О.Мосіюк, О.В.Крисальний, В.А.Сердюк, С.І.Мельник та ін. За ред. П.О.Мосіюка. – К.: ІАЕ УААН, 2001. – 345 с.
42. Загальнодержавна комплексна програма підтримки та розвитку українського села ”Добробут через аграрний розвиток”/ Кабінет міністрів України: [група з розробки програм розвитку Українського села]. – К., 2005. – 69 с.
43. Закон України “Про підприємництво” від 7.02.1991 р. за № 698 – XII.
44. Закон України “Про підприємства” від 27.03.1991 р. за № 887 – XII.
45. Закон України “Про товарну біржу” від 10. 12. 1991 р. № 1956 – ВР.
46. Закон України “Про сільськогосподарську кооперацію” від 17.07.1997 р. № 469/97 – ВР.
47. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.01. 2006 р. № 3282 – V // ВР.
48. Закон України “Про основні засади державної аграрної політики на період до 2005 року” від 10.11. 2005 р. № 2982 – IV // ВР.
49. Закон України “Про сертифіковані товарні склади та прості і подвійні складські свідоцтва” від 23.12. 2004 р. № 2286 – IV // ВР.
50. Закон України “ Про зерно і ринок зерна в Україні” від 04.07.2002 р. № 37–IV // ВР.
51. Земельний кодекс України. – Х.: ПП. ”ІГВІНІ”, 2005. – 96 с.
52. Зіновчук В.В. Кооперативна ідея в сільському господарстві України і США. – К.: Логос, 1996. – 224 с.
53. Зіновчук В.В. Місце і роль кооперативів в аграрному бізнесі країн – Європейського Союзу // Економіка АПК . – 2000. – № 2. – С. 80-87.
54. Зіновчук В.В. Формування інфраструктури аграрного ринку на кооперативних засадах // Основні напрями високоефективного агропромислового виробництва в Україні на інноваційній основі. – К.: ІАЕ УААН, 2002. – С. 572-576.
55. Інфраструктура товарного ринку: Навч. посіб. / Під ред. І.В. Сороки. – К.: НМ ЦАО МОіН України; НВФ „ Студцентр”, 2002. – 609 с.
56. Картер А. Структурные изменения в экономике США. Пер. с. англ. – М.: Политиздат, 1974. – С. 9.
57. Климюк Л.М. Розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації як складової інфраструктури аграрного ринку // Ринкова трансформація економіки: стан, проблеми, перспективи: Матеріали Всеукр. наук. конф. студ., магістрів та аспірантів. – У 2-х т. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – Т. 2. – С. 324-327.
58. Клюкач В.А. Развитие рыночной инфраструктуры в АПК // Економіка АПК. – 2003. – № 9. – С. 127-131.
59. Кириленко І.Г., Макаренко П.Н., Мельник Л.Ю. Ринкова економіка і державне регулювання. – Дніпропетровськ: Пороги, 1997. – 456 с.
60. Краснопольский Б.Х. Инфраструктура в системе регионального хозяйственного комплекса севера. – М.: Политиздат, 1980. – С. 15.
61. Коваленко Ю.С. Концептуальні основи організації сільськогосподарського ринку в Україні // Економіка АПК. – 1999. – № 1. – С. 105-108.
62. Коваленко Ю.С. Сільськогосподарське підприємство в ринковому середовищі. – К.: ІАЕ УААН, 2000. – 204 с.
63. Комарніцька О.П. Гуртові ринки сільськогосподарської продукції як інструмент прозорого ціноутворення // Агроінком. – 2005. – № 6. – С. 10-11.
64. Копитко В.І. реформування та регулювання економіки регіонального агропромислового комплексу. – Львів, 2005. – 169–183.
65. Косарева Т.В. Логістизація економіки АПК // Економіка АПК.- 2003. – № 12. – С. 23-27.
66. Левківська Л.М. Теоретичні засади формування інфраструктури аграрного ринку // Вісник Львів. держ. аграр. ун-ту.: Сер. ”Економіка АПК”. – 2002. – № 9. – С. 415-420.
67. Левківська Л.М. Формування інфраструктури аграрного ринку на регіональному рівні // Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК: Матеріали Всеукр. конф. молодих вчених екон.-аграр. – К.: ІАЕ УААН, 2006. – С. 34-38.
68. Лукінов І.І. Особливості аграрної реформи та інтеграційних прцесів в АПК України у контексті східноєвропейських перетворень // Економіка України. – 1993. – № 12, С. 3-12.
69. Лукінов І.І Ринкові реформи в доланні кризи // Економіка України. –1996. – № 1, С. 7-12.
70. Лукінов І.І., Саблук П.Т. Про стратегію трансформації АПК і забезпечення продовольчої безпеки України: Наукова доповідь// Економіка України. – 2000. – № 8, С. 3-29
71. Лукінов І.І. Державні і ринкові регулятори соціально-економічних перетворень АПК України // Економіка України. – 2000. – № 2, С. 35-38.
72. Лукінов І.І. Регулюючи ринкові і державні механізми в агробізнесі України // Економіка АПК. – 1999. – № 1. – С. 4-9.
73. Малік М.Й. Фінансово-кредитний механізм у розвитку аграрного підприємництва // Фінанси України. – 2004. – № 5. – С. 47-51.
74. Макаренко П.Н., Покотилов А.А., Кириленко И.Г. Рыночное хазяйство в Украине: Теорія, методология, практика. – Днепропетровск: Пороги, 1997. – 354 с.
75. Макаренко П.Н., Мельник Л.Е., Кириленко И.Г Частное аграрное хозяйствование в рыночной экономике.-К.: Нива, 1997. – 175 с.
76. Макаренко П.Н. Организация и экономический механізм адаптации аграрного хозяйствования к рыночно-предпринимательской среде: Монографія.-К.: Наукова думка, 1999. – 550 с.
77. Макконэлл Кэмпбэлл Р., Брю Стэнли. Экономикс: принципы, проблемы и политика. В 2 т., пер. С англ. 11-го изд. Т. 2. – М.: Республика, 1992. –182 с.
78. Малік М.Й. Регулювання майнових відносин у реформованих підприємствах АПК //Економіка АПК. –2001. – № 3. – С. 16-20.
79. Малік М.Й. Сільськогосподарська кооперація як складова аграрної реформи //Соціально-економічна ситуація та шляхи подолання кризового стану в агропромисловому комплексі України. – К.: ІАЕ, 1999. – С. 129-134.
80. Малік М.Й., Зіновчук В.В., Лупенко Ю.О., та ін. Основи аграрного підприємництва / За ред. М.Й. Маліка. – К.: ІАЕ, 2001. – 582 с.
81. Міщенко Н.М. Формування інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції // Економіка АПК. – 2004. – № 5. – С. 115-121.
82. Міщук Г. Товарні біржі України: тенденції та проблеми розвитку //Економіка України. – 2005. – № 4 . – С. 47–53.
83. Мограб О.С. Удосконалення регіональної регуляторної системи розвитку біржового ринку в Україні: Автореф. дис. канд. екон. наук / Рада по вивченню продуктивних сил Украъни НАНУ. – К., 2003. – 20 с.
84. Моісеєва М. Навіщо Україні біржа // Пропозиція. – 2006. – № 2.– С. 24-32.
85. Мочерний С.В. Економічна теорія. Навч. посіб. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2005. – 640 с.
86. Муковіз В.С. Становлення обслуговуючої кооперації на Херсонщині // Економіка АПК. – 2003. – № 9. – С. 43-45.
87. Муханова Е.Б. Теоретические основы и пути формирования рыночной инфраструктуры. – М., 1994. – С. 96-97.
88. Музика П.М., Котько Н.В. Наукове забезпечення сільському господареві // Л.: “Львівська політехніка”, 2001. – 165 с.
89. Некрасов Н.Н. Региональная экономика. – М., 1975. – 219 с.
90. Нікітіна О.М., Іщенко Є.П. Правові питання регулювання біржової діяльності в Україні // Економічна перспектива : Зб. тез та повідомлень студ. Наук.-практ. конф. екон. фак-ту, 26-27 лютого 2002 р. – Херсон, 2002. – С. 49-54.
91. Носенко В.А., Чередник В.І. Сучасний стан виробництва зерна та розвиток інфраструктури регіонального ринку // Економіка АПК. – 2004. – № 4. – С. 125-129.
92. Оптова торгівля та формування оптових продовольчих ринків в Україні / Міжвід. Коміс. з пит. розробл. механіз. координ. аграр. політики в Україні. – К., 1999. – С. 9-11.
93. Орешин В.П. Планирование производственной инфраструктуры: комплексный подход. – М., 1986. – 38 с.
94. Основи підприємницької діяльності та агробізнесу: Навч. посіб. / За ред. М.М. Ільчука. – К.: Вища освіта, 2002. – 398 с.
95. Потравка Л.О. Значення бірж у функціонуванні інфраструктури аграрного ринку Південного регіону // Таврійський наук. вісн.: Зб. наук. пр. – Херсон: Айлант, 2006. – Вип. 49. – С. 174-178.
96. Почерніна Н. Ринкова інфраструктура зовнішньоекономічних зв’язків АПК // Економіка АПК. – 2004. – № 7. – С. 121-126.
97. Постанова Кабінету Міністрів України від 26.09. 1995 р. № 768 “ Про заходи щодо розвитку ринку сільськогосподарської продукції в Україні” // Голос Украъни. – 1995. – № 194.
98. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.11. 1995 р. № 916 “Про прискорення організації біржового сільськогосподарського ринку” // www. rada. gov. ua
99. Постанова Кабінету Міністрів України від 11.04. 1996 р. № 425 “Про Державну комісію з питань організації біржового сільськогосподарського ринку” // www. rada. gov. ua
100. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.08.98 №1288 “Про затвердження Положення про механізм розрахунків під час закупівлі сільськогосподарської продукції і продовольства для державних потреб та їх реалізації з державних ресурсів через біржовий ринок” // www. rada. gov. ua
101. Постанова Кабінету Міністрів України від 9.06.1999 р. № 997 “Про оптові продовольчі ринки” // www. rada. gov. ua
102. Про Аграрний фонд: Постанова Кабінету Міністрів України від 6 липня 2005 р. № 543 // Пропозиція. – 2005. – № 8-9. – С. 9-10.
103. Про деякі питання Державної іпотечної установи: Постанова Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 56 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 51. – С. 9-14.
104. Прокопенко О.В., Школа В.Ю., Дегтяренко О.О. Інфраструктура товарного ринку: Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 296 с.
105. Радченко В.О. Роль сільськогосподарської кооперації у реформуванні економічних відносин на селі //Економіка АПК. – 2002. – № 2. – С. 74-77.
106. Регіональні агропромислові комплекси України: теорія та практика розвитку / П.П. Борщевський, В.О. Ушкаренко, Л.Г. Чернюк та ін.; За ред. П.П. Борщевського. – К.: Наук. думка, 1996. – 261 с.
107. Ринкова трансформація економіки АПК: кол.монографія у чотирьох частинах /За ред. П.Т.Саблука, В.Я.Амбросова, Г.Є.Мазнєва. 4.2. Підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва. -К.: ІАЕ, 2002. – 754 с.
108. Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка : підручник / За ред. В.В. Козловського, О.М. Михайлюка, В.Ф. Семенова. – 6-е вид., випр. – К.: Т-ов ”Знання”; КОО, 2004. – 350 с.
109. Рузавин Г.И. Методология научного исследования. – М.: Юнити, 1999. – 276 с.
110. Саблук П.Т. Економічний механізм АПК у ринковій системі господарювання // Економіка АПК. – 2007. – № 2 . – С. 3 – 4.
111. Саблук П.Т., Карич Д.Я., Коваленко Ю.С. Основи організації сільськогосподарського ринку. – К.: ІАЕ УААН, 1997. – 140с.
112. Саблук П.Т., Коваленко Ю.С. Обгрунтування та проект концепції адаптації управління аграрних підприємств до ринкових умов. –К.: ННЦ ІАЕ, 2003. – С. 23–430.
113. Сахацький М.П. Управління маркетингом агроформувань // Економіка АПК. – 2001. – №2. – С. 96-97.
114. Сахацька О. М. Біржова справа: Підручник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2003. – 602 с.
115. Сільське господарство України: криза та відновлення / За ред. Ш. фон Крамора-Таубаделя, С. Дем’яненка, А. Куна. – К.: КНЕУ, 2004. – С. 16-25.
116. Слав’юк В.Ф., Сіваченко І.Ю., Федоряка В.П Загальний курс агробізнесу: Навч. посіб./ За ред. В.Ф. Семенова, І.Ю. Сіваченка. – К.: Т-во ”Знання”, 2000. – 301 с.
117. Солодкий М.О. Біржовий ринок. – К.: Джерела М, 2002. – 336 с.
118. Солодкий М.О. Біржовий сільськогосподарський ринок та його організація // Економіка АПК. – 1995. – № 9. – С. 77-82.
119. Сонько С.П., Кулішов В.В., Мустафін В.І. Ринок і регіоналістика: Навч. посіб. – К.: Ельга, Ніка-Центр, 2002. – 380 с.
120. Статистичний щорічник Херсонської області за 2006 рік / Гол. упр. стат. у Херсонській обл. – Херсон, 2006. – 584 с.
121. Степанова М.М., Димов О.М., Жуйков Г.Є. Пореформений розвиток аграрного сектора економіки Херсонської області. // Економіка АПК. – 2002. – № 5 . – С. 13 – 17.
122. Степанова М.М, Димов О.М., Жуйков Г.Є. Особливості розвитку інфраструктури аграрного ринку // Економіка АПК. – 2004. – № 5 . – С. 107 –110.
123. Степанова М.М, Димов О.М., Жуйков Г.Є Оптовий ринок як чинник ефективного маркетингу овочевої продукції // Економіка АПК. – 2006. – № 6 – С. 91 – 95.
124. Степанова М.М Основні тенденції функціонування біржової торгівлі Херсонської області. Таврійський наук. вісн.: Зб. наук. пр. – Херсон: Айлант, 2005. – Вип. 38. – С. 237-241.
125. Структура та функції біржі // Основи економічної теорії: Підручник / За ред. С.В. Мочерного. – К., 1994. – С. 186-203.
126. Теорія та практика дорадництва (планування та втілення програм Екстеншн): Навч. посіб. / За ред. В. Мамалиги. – Вінниця: ТОВ ”Консоль”, 2004. – 240 с.
127. Туган-Барановский М.И.Социальные основы кооперации.-М.: Экономика, 1998. – 496 с.
128. Третьяк О.М. Кредитні спілки як перспективна форма мікрокредитування // Економіка АПК. – 2002. – № 7. – С. 100-107.
129. Указ Президента України “Про заходи щодо забезпечення формування та функціонування аграрного ринку” від 06.06. 2000 р. за № 1529/ 99.
130. Указ Президента України: Про заходи щодо формування інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції на 1998–2000 рр.: від 21 лютого 1998 р. № 215 // Офіційний вісник України. – 1998. – № 10. – С.256.
131. Україна в цифрах 2005 рік: Стат. довідник Держкомстату України. / За ред. О.Г. Осауленко;– К.: Консультант, 2006. – 247 с.
132. Україна в цифрах 2006 рік: Стат. довідник Держкомстату України. / За ред. О.Г. Осауленко;– К.: Консультант, 2007. – 239 с.
133. Формування високоефективного виробництва та ринку продукції в агропромисловому комплексі південного регіону України /За ред. М.Ю.Куліша, І.І.Червена. – Миколаїв. – 2000. – 240 с.
134. Формування та функціонування ринку агропромислової продукції (практичний посібник) / За ред. П.Т.Саблука. - Κ.: ΙΑΕ, 2000. – 555 с.
135. Царенко І.І. Розвиток центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва // Економіка АПК. – 2003. – № 8. – С. 26-31.
136. Шебаніна О.В. Біржовий ринок: ретроспектива розвитку, основні проблеми і напрями їх розвязання // Економіка АПК. – 2007. – № 3. – С. 104-108.
137. Шпичак О.М. Ціноутворення та інфраструктура формування ринкових відносин в АПК // Економіка АПК. – 1999. – № 1. – С. 44-47.
138. Юрчишин В.В. Сільські території як самоутворюючі фактори розвитку аграрного сектора економіки // Економіка АПК. – 2005. – № 3. – С. 3-10.
139. Agricultural Co-ooperation in the European Union /Issue and Trends. - COGECA, December 2000.
140. Markusen Ann Regions. The Economics and Politics of Territory. - Rowman & Littlefield, 1987.
141. Donald Rutherford. Routledge Dictionary of Economics. - Rountledge, 1995.
142. Infrastructure Delivery /Edited by Ashoka Mody. — The World Bank, Washington, D.C., 1996.
143. Rietveld Piet and Bruinsma Frank. Is Transport Infrastructure Effective? Transport Infrastructure and Accessibility: Impacts on the Space Economy. - Berlin-Heidelberg. 1998.
144. Webster's Night New Colledge Dictionary. Merriam-Webster Inc., Publishers. Springfield, MS.
145. Zinovchuk, Vitaly. Farmer Cooperatives Versus Collective Farms. —North Dakota: North Dakota State University, 1995.
146. Steele F. Consulting for organizational change amherst. – M.A. Universitu of Massachusetts: Press, 1975. – P. 74-76.
147. Shelman, L. Mary. Agribysiness Systems Approah: Cases and Concepts / M.A. Harvard Business Sehool, 1991. – P. 47-51.
148. Wos Awgustxn Agrobiznes: Makroekonomika. – Warshava: Keu Text, 1996. – T. 1. – 117 p.
149. Yokogawa H. Development and Characteristics of Japanese Agricultural Cooperatives / Bulletin of the Faculty of Agriculture, Saga University, 1992. – Vol 72 – P. 37-57.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20650.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.