У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РЕГІОНАЛЬНО-ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРІОРИТЕТИ КРАЇН В ПРОЦЕСІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Количество страниц 214
ВУЗ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20701.doc 
Содержание ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ РЕГІОНАЛЬНО-ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
1.1. Теоретичні основи міжнародної економічної інтеграції 10
1.2. Особливості сучасного етапу міжнародних інтеграційних взаємодій 19
1.3. Теоретичні аспекти розвитку регіональної політики в умовах глобалізації 35
Висновки до розділу 1 49
РОЗДІЛ 2. РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ КРАЇН В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНОЇ ТА РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
2.1. Оцінка напрямків розвитку міжнародної економічної діяльності країни 51
2.2. Дослідження основних напрямків диверсифікації ЗТО країни в умовах глобалізації 83
2.3. Аналіз ринку транспортних послуг в аспекті інтеграції країн у світову економічну систему 91
Висновки до розділу 2 119
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ІНТЕГРАЦІЇ В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
3.1. Пріоритетні напрямки інтеграційних взаємодій України 121
3.2. Регіонально-інтеграційні перспективи участі України в світовій економіці в контексті глобалізації 136
3.3. Кластер – орієнтована модель регіонального розвитку в умовах глобалізації 173
Висновки до розділу 3 193
ВИСНОВКИ 196
ДОДАТКИ 198
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 222

ВСТУП


Актуальність теми. Однією з найхарактерніших рис сучасного етапу економічного розвитку є розвиток процесів міжнародної економічної інтеграції, пов’язаний із всебічним поглибленням міжнародного розподілу та кооперації праці, посиленням взаємозалежності між окремим країнами та господарськими регіонами світу, надзвичайно швидким поширенням економічної інформації, зростанням обсягів переливу капіталу, фундаментальними структурними зрушеннями в системі міжнародної економіки.
Глобальне виробництво, світові ринки, міжнародна конкуренція формують передумови для вільного переміщення товаровиробників і експортерів у межах світового господарства. Глобалізація економічного розвитку усіх сторін сучасного господарського життя диктує відповідні вимоги, необхідність забезпечення кількісних і якісних параметрів і для української економіки, яка включається у світогосподарські процеси з метою реалізації у міжнародному економічному середовищі власних порівняльних і конкурентних переваг. Найбільш результативним механізмом включення України у світогосподарські процеси є її участь у міжнародних інтеграційних угрупуваннях.
Дослідженню проблем міжнародної економічної інтеграції присвячено праці відомих вітчизняних вчених: В.Андрійчука, В.Будкіна, І.Бураковського, В.Геєця, Б.Губського, А.Кредісова, Д.Лукьяненка, Ю.Макогона, В.Новицького, Ю.Пахомова, А.Поручника, А.Філіпенка, В.Шинкаренка, Ю.Шишкова, О.Шниркова, А.Мокія та ін. Даній темі присвячено праці зарубіжних вчених Б.Балаша, Е.Бенуа, П.Кругмана, А.Крюгера, П. Ліндерта, М.К.Мейера, Ж.Моне, М.Портера, Д.Рікардо, П.Робсона, А.Ругмана, А.Сміта, Я.Тінбергена, Е.Хекшера та ін.
Незважаючи на глибину сучасної наукової думки щодо різних аспектів створення передумов для включення країн в процеси міжнародної економічної інтеграції, питання визначення напрямків регіонально-інтеграційної взаємодії залишаються недостатньо дослідженими.
Актуальність і значущість окресленої проблеми зумовили вибір теми дисертаційної роботи, постановку мети і задач дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до напрямків науково-дослідної роботи: кафедри «Економіка промисловості» Донбаської державної машинобудівної академії (м. Краматорськ) – держбюджетної теми ДК-09-06 «Удосконалення механізму бюджетування діяльності промислового підприємства» (номер держреєстрації №0106U00016), в рамках якої автором проведено аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємств України та країн СНД; кафедри «Міжнародна економіка» Донецького національного університету Г01/3 «Конкурентоспроможність підприємств Донецького регіону на міжнародних ринках і пошук шляхів її підвищення» (номер держреєстрації №0101U005723), в рамках якої здійснено дослідження ролі транспортної інфраструктури України в процесі міжнародного економічного обміну послугами і обґрунтовано необхідність розробки стратегії підвищення конкурентоспроможності національної транспортної галузі в умовах інтеграції країни до глобальної транспортної системи; Г06/53А «Підвищення ефективності міжнародної економічної діяльності України в інтеграційних об’єднаннях: регіональний та галузевий аспект» (номер держреєстрації № 0106U012484), в рамках якої проведено дослідження моделі розвитку економіки регіонів, яка дозволяє максимально використовувати потенціал промислового кластера для проведення ефективної зовнішньоекономічної політики України.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є поглиблення теоретичних основ міжнародної економічної інтеграції, розробка науково-методичних і науково-практичних рекомендацій щодо визначення регіонально-інтеграційних пріоритетів країн і організаційно-економічних умов їх реалізації в процесі глобалізації економіки.
Відповідно до мети дослідження в дисертаційній роботі поставлено і вирішено такі задачі:
дослідити теоретичні основи міжнародної економічної інтеграції;
визначити особливості сучасного етапу міжнародних інтеграційних взаємодій в умовах глобалізації;
дослідити теоретичні аспекти розвитку регіональної політики в контексті глобалізації;
проаналізувати напрямки розвитку міжнародної економічної діяльності країн світу;
дослідити основні напрямки диверсифікації зовнішньоторгівельних відносин України в умовах глобалізації;
проаналізувати роль інфраструктурної складової в процесі інтеграції країн до світової економічної системи;
розробити кластерну модель регіонального розвитку в умовах глобалізації;
визначити пріоритетні напрямки інтеграційних взаємодій за участю України;
визначити регіонально-інтеграційні перспективи участі України в світовій економічній системі в умовах глобалізації.
Об'єктом дослідження є процеси визначення регіонально-інтеграційних пріоритетів країн і розбудови міжнародної економічної діяльності відповідно до визначених напрямків інтеграційної взаємодії в процесі глобалізації економіки.
Предметом дослідження є організаційно-економічні засади розвитку інтеграційних процесів в умовах глобалізації, науково-методичні та науково-практичні аспекти включення країн до процесів міжнародної інтеграційної взаємодії.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дисертаційної роботи виступають положення сучасної економічної теорії, наукові праці провідних вітчизняних і зарубіжних учених в області дослідження проблем міжнародної економічної інтеграції.
У процесі дослідження використано діалектичний метод наукового пізнання, а також загальнонаукові методи пізнання: метод узагальнення (при проведенні аналізу теоретичних досліджень процесів міжнародної економічної інтеграції, глобалізації та регіоналізації); метод порівняльного аналізу (для аналізу розвитку зовнішньоекономічних зв'язків України, дослідження участі України у міжнародних транспортних коридорах,); методи статистичного аналізу (для оцінки ефективності міжнародної інтеграційної взаємодії); систематизації (при визначенні основних напрямків розвитку інтеграційних процесів України); системного аналізу (для аналізу напрямків включення України до регіонально-інтеграційних процесів); економіко-математичного моделювання (для оцінки ефективності європейської економічної інтеграції для країн Європи) та інші.
Наукова новизна отриманих результатів полягає в поглибленні теоретичних основ щодо умов і організаційно-економічних засад розвитку процесів міжнародної економічної інтеграції і розробці науково-методичних і науково-практичних рекомендацій щодо визначення регіонально-інтеграційних пріоритетів України в процесі глобалізації економіки.
Конкретні наукові результати, що характеризують новизну проведеного дослідження, полягають в наступному:
вперше:
в результаті визначення перспективних напрямків розвитку зовнішньоекономічної діяльності України розроблено структуру машинобудівного кластеру в економічній системі регіону з використанням можливостей технічно – конструкторсько-технологічних матриць суміжних галузей (металургійної промисловості тощо), впровадження якого створює основу підвищення міжнародної конкурентоспроможності регіонів на основі міжгалузевої взаємодії в процесі економічної інтеграції;
з використанням економіко-математичної моделі GTAP 6.0 розраховано вплив скасування торгових тарифів на зміну обсягів виробництва в країнах ЦСЄ та ЄС, на зміну імпортних та експортних цін в даних країнах, на зміну обсягів імпорту та експорту, на основі чого зроблено висновок, що позитивний ефект від євроінтеграції для країн ЦСЄ у вигляді зростання економічного добробуту є необхідним, але недостатнім фактором для оцінки даного процесу з точки зору його соціально-економічної ефективності, остання має базуватись на врахуванні як економічних, так і інституційних факторів, а також факторів регіональної політики ЄС;
удосконалено:
визначення інтеграції як об'єктивного процесу розвитку стійких економічних зв'язків та зрощування національних і регіональних господарських систем, який охоплює різні рівні інституціонального розвитку держав-учасниць та призводить до появи нових сінергійних зв'язків та нових механізмів взаємодії між країнами;
теоретичні основи дослідження ролі інфраструктурної складової розвитку міжнародного економічного співробітництва, а саме доведено, що в умовах глобалізації кардинально посилюється значення інтернаціоналізації транспортного обслуговування світогосподарських зв’язків, що дозволило обґрунтувати необхідність розбудови Національної транспортної стратегії на таких засадах: розробка Концепції сталої національної транспортної політики розвитку всіх видів транспорту; участь у спільному розвитку Пан’європейських коридорів та у програмі ТРАСЕКА; державне фінансування пріоритетних транспортних об’єктів («shadow-tolling» тощо); розвиток співробітництва у сфері супутникової навігації;
отримали подальшого розвитку:
науково-методологічні основи розвитку регіональної політики в контексті глобалізації, а саме на основі дослідження парадигм розвитку регіонів (традиційної парадигми дослідження регіонів з позиції розміщення продуктивних сил та директивного планування, парадигм «регіон як квазікорпорація», «регіон як ринок», «регіон як квазідержава», «регіон як соціум») обґрунтовано, що розвиток регіональної політики має відбуватись на основі інтегральної парадигми, в основу якої має бути покладено уявлення про регіони як складні об’єднані ієрархічні комплекси різного таксономічного рівня внаслідок мультипарадигмального характеру світової спільноти;
науково-методичні підходи до визначення перспективних напрямків зовнішньоекономічної діяльності країн, а саме на основі використання алгоритму формування і оцінки функціонування регіональних кластерів як основи забезпечення міжнародної конкурентоспроможності економік країн, що враховує галузеву спеціалізацію регіонів та міжнародні конкурентні переваги, з урахуванням інноваційно-інвестиційної складової визначено спрямованість та необхідні обсяги імпортозаміщуючого та експортозаміщуючого виробництва в системі регіонально-інтеграційних пріоритетів держави.
Практичне значення отриманих результатів полягає в розробці науково-практичних положень і рекомендацій щодо визначення регіонально-інтеграційних пріоритетів України в процесі глобалізації економіки.
Результати проведеного дослідження використано в практичній діяльності Головного управління економікою Донецької обласної державної адміністрації (довідка №2/1-002 від 05.02.2008 р.) – рекомендації щодо соціально – економічного розвитку Донецької області на середньостроковий період;Донецької торгово–промислової палати (довідка №295/06.02.03 від 05.02.2008 р.) – пропозиції щодо підвищення розміру доходу від транзиту різними видами транспорту згідно побудованої математичної моделі, виконавчого комітету Слов`янської міської ради (довідка №1/22-1 від 24.03.2008 р.) – рекомендації щодо зміни якісного складу промислового потенціалу в аспекті удосконалення пріоритетних напрямів розвитку машинобудівного комплексу міста, Інституту стратегічних досліджень України (довідка №06/04 від 23.01.2008 р.) – пропозиції щодо розробки Концепції сталої національної транспортної політики розвитку всіх видів транспорту, участі у спільному розвитку Пан’європейських коридорів та у програмі ТРАСЕКА; ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» (м.Краматорськ) (довідка №010/998 від 29.12.2007 р.) – пропозиції щодо удосконалення екстенсивної стратегії розвитку підприємства, яка полягає в забезпеченні випереджаючих темпів зростання об'ємів наукоємкої продукції, створенні нових конкурентоздатних переваг продукції підприємства, підвищенні якості і ефективності виробництва, відображає переорієнтація на кооперацію, розширення зв’язків між підприємствами цієї галузі, науко – дослідними інститутами та комерційними дослідними структурами; а також при підготовці рекомендацій IX, XI та XIV Міжнародного науково-практичного семінару «Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв’язків та залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект», які було направлено Президенту України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів України, а також обласним державним адміністраціям з метою включення до програм науково-технічного розвитку регіонів, зокрема до програм «Донецька область – 2010», «Донецька область – 2020» (довідка №61-01/7.9.7-134 від 27.01.2008 р.; довідка № 7.9.7-134 від 30.01.2005 р.; довідка №285/01 – 26/6.9.0 від 19.03.2003 р.); при підготовці рекомендацій Міжнародних науково – практичної конференціях «Проблеми та перспективи співробітництва між країнами Південно – Східної Європи в рамках Чорноморського економічного співробітництва та ГУАМ», які було направлено Урядам країн-учасниць ОЧЕС і ГУАМ, Міжпарламентської асамблеї ОЧЕС і ГУАМ, торгово – промисловим палатам (довідка №47 – 02/7.9.7 - 134 від 7.10.2008 р., довідка №7.9.7 - 134 від 13.09. 2005 р.).
Отримані результати також використано в навчальному процесі Донбаської державної машинобудівної академії МОН України (м. Краматорськ) при викладанні дисциплін «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства», «Проектний аналіз» (довідка №035-05-10 від 05.01.2008 р); Донецького національного університету МОН України при викладанні дисциплін «Зовнішньоекономічна діяльність», «Регіональні економічні зв’язки та вільні економічні зони», «Міжнародні організації» (довідка №278/01-26/6.9.0 від 19.02. 2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Усі результати, викладені в дисертаційній роботі, отримані здобувачем самостійно і знайшли відображення в опублікованих працях автора. З робіт, опублікованих у співавторстві, в роботі використано тільки ті ідеї і положення, що належать автору особисто.
Апробація результатів дослідження. Основні результати дослідження доповідались і отримали схвалення на міжнародних науково-практичних конференціях і семінарах: «Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв’язків і залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект» (м. Донецьк – м. Святогірськ – 2007, 2006, 2005 рр.), «Проблеми та перспективи співробітництва між державами Південно-Східної Європи у межах Чорноморського економічного співробітництва та ГУАМ» (м. Ялта, Україна, 2007 р.; м. Албена, Болгарія, 2006 р.; м. Таганрог, Росія, 2005 р.), «Теорія та практика економіки і підприємництва» (м. Алушта, Україна, 2006 р.).
Публікації результатів дослідження. За темою дослідження опубліковано 12 наукових робіт у наукових фахових виданнях загальним обсягом 5,2 д.а., з яких особисто автору належить 4,8 д.а.
Обсяг і структура дисертаційної роботи. Дисертація складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаної літератури зі 185 найменувань, додатків. Зміст дисертації викладено на 182 сторінках друкованого тексту, включаючи 19 таблиць на 12 сторінках, 36 рисунків на 14 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

В дисертаційній роботі вирішено важливу наукову задачу розробки науково-методичних основ визначення регіонально–галузевих напрямків включення держав до інтеграційних процесів на основі використання міжнародних конкурентних переваг національних економік.
Основні висновки зводяться до такого:
1. В результаті проведеного дослідження обґрунтовано, що в процесі міжнародної економічної інтеграції для країн виникають можливості більш ефективної економічної спеціалізації за рахунок об’єднання ресурсів країн у випадку нестачі коштів кожного окремого учасника інтеграційної взаємодії. Запропоновано визначення інтеграції як об'єктивного процесу розвитку стійких економічних зв'язків та зрощування національних і регіональних господарських систем, який охоплює різні рівні інституціонального розвитку держав-учасниць та призводить до появи нових сінергічних зв'язків та нових механізмів взаємодії між країнами.
2. Доведено, що утворення регіональних інтеграційних блоків необхідно розглядати як реакцію захисного характеру країн на втрату частини суверенітету в результаті глобалізації. Зроблено висновок, що в умовах глобалізації суттєво зростає роль інфраструктурної складової розвитку міжнародних економічних зв’язків, особливо транспортної складової - інтернаціоналізації транспортного обслуговування світогосподарських зв’язків, розвитку міжнародних транспортних коридорів, використання мультимодальних транспортних технологій тощо.
3. В результаті дослідження теоретичних аспектів розвитку регіональної політики в умовах глобалізації (традиційної парадигми дослідження регіонів з позиції розміщення продуктивних сил та директивного планування, парадигм «регіон як квазікорпорація», «регіон як ринок», «регіон як квазідержава», «регіон як соціум») обґрунтовано, що дослідження розвитку міжнародної регіональної політики має відбуватись на основі інтегральної парадигми (розгляд регіонів як складних об’єднаних ієрархічних комплексів різного таксономічного рівня внаслідок мультипарадигмального характеру світової спільноти). Зроблено висновок, що для постсоціалістичних країн доцільним є використання парадигми «регіон як квазідержава» з подальшим зрушенням в бік парадигми «регіон як квазікорпорація» і «регіон як соціум». Обґрунтовано необхідність розробки методологічного забезпечення розвитку внутрішніх регіонів та їх поступової адаптації до умов глобалізації.
4. Аналіз розвитку міжнародної економічної діяльності країн світу в регіональному, товарно-галузевому та соціально-економічному аспектах свідчить про поглиблення міжнародного розподілу праці, при цьому провідні позиції у даному процесі належать регіональним об’єднанням, до складу яких входять високорозвинуті країни – ЄС, NAFТA, ASEAN, MERCOSUR, в яких значна частина зовнішньої торгівлі припадає на внутрішньорегіональну торгівлю.
5. На основі проведеного аналізу серед пріоритетних напрямків інтеграційних взаємодій за участю України визначено такі: ЄЕП, ЄС, ОЧЕС, країни Центральної та Південно–Східної Азії. Обґрунтовано, що розвиток зовнішньоекономічної діяльності України має спиратись на оцінку ризиків, що виникають при розбудові багатовекторної інтеграції за участю держави. Зроблено висновок щодо необхідності розбудови відносин України з країнами ЄЕП на стандартах ЄС, що в перспективі забезпечить створення загального європейського економічного простору, сприятиме утвердженню в Східній Європі зони постійного розвитку (на базі створення зони вільної торгівлі) і темпів економічного зростання на рівні 6-7%.
6. В результаті використання економіко-математичної моделі GTAP 6.0 для оцінки ефективності європейської економічної інтеграції для країн Європи (на основі розрахунку впливу скасування торгових тарифів на зміну обсягів виробництва в країнах ЦСЄ та ЄС, на зміну імпортних та експортних цін в даних країнах, на зміну обсягів імпорту та експорту) встановлено позитивний ефект у вигляді зростання економічного добробуту країн ЦСЄ внаслідок їх інтеграції до ЄС, зроблено висновок, що позитивний ефект від євроінтеграції для країн ЦСЄ є необхідним, але недостатнім фактором для оцінки даного процесу з точки зору його соціально-економічної ефективності.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аакер Д.А. Бизнес-стратегия: от изучения рыночной среды до выработки беспроигрышных решений/ Девид А. Аакер; [пер.с англ.].- М.: Эксмо, 2007.- 464с.
2. Авдокушин Е. Ф. Международные экономические отношения: Учеб. пособие.- 4-е изд., перераб. и доп.- М.: ИВЦ "Маркетинг", 2008 - 264 с.
3. Акопова Е.А., Воронкова О.Н., Гаврило Н.Н. Мировая экономика и международные экономические отношения .- Ростов-на-Дону:"Феникс", 2006. - С. 268- 290.
4. Амитан В.Н. Промышленный и интеллектуальный потенциал в системе научно- технического развития Донецкого региона / В.Н. Амитан // Економіст.- 2001.- №12.- С.32-35
5. Амоша А. И Совершенствование экономического механизма сопровождения программы научно- технического развития / А.И. Амоша // Економіст.- 2001.-№12.- С.28-30
6. Амоша А.И. Перспективы развития приграничного сотрудничества промышленных регионов / А.И. Амоша // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго- восточной Европы в рамках Черноморского экономического сотрудничества и ГУУАМ.- Сборник научных трудов. Донецк: ДонНУ, 2003.- с. 45-51.
7. Андрійчук В.Реформи і зовнішня торгівля / В. Андрійчук, О. Кириченко // Політика і час. – 1997. - № 3. – С.24-31.
8. Андрійчук В.Г., Бойчук І.В., Мокій А.І., Титаренко В.П. Розвиток зовнішньої торгівлі України та її економічна безпека. – Монографія. – К.: Національний інститут стратегічних досліджень, 1996. – 148 с.
9. Анискин Ю: П., Привалов В. В., Попов Л. В.. Бударов А. Ю. Управление инвестиционной активностью ИКФ «Омега» - Л, 2007 г.
10. Анынин В.М. Инвестиционный анализ: Учебное пособие.- М.: Дело, 2006г.
11. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. - М.: Финансы и статистика, 2004г.
12. Балабанов И.Т., Балабанов А.И. Внешнеэкономические связи: Учебное пособие. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 512 с.
13. Балацкий Е. Иностранные инвестиции и экономический рост: теория и практика исследования / Е.Балацкий, Р. Павличенко // МЭиМО. – 2002. - №1. – с. 52-59
14. Бей О. Вільна торгівля і стратегія протекціонізму / О.Бей // Політика і час. – 1997. – С. 52-64.
15. Бєляцький С. Міжнародний економічний взаємозв’язок і взаємозалежність: проблеми, тенденції / С.Бєляцький// Економіка України. – 2004. - № 9. – С. 78-83.
16. Березний А. Значення Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС для здійснення ринкових перетворень в Україні і формування нового економічного законодавства / А.Березний // Зовнішня торгівля. – 1998. - № 1. – С. 84-90.
17. Бєлєнький П., Мікула Н. Зовнішньоекономічна діяльність регіонів // Регіональна політика: методологія, методи, практика. Колектив авторів. Монографія НАН України. Інститут регіональних досліджень. За ред. академіка НАНУ М.І.Долішного – Львів, 2001. 700с. С. 654-697.
18. Бєлєнький П., Мікула Н. Формування та розвиток системи міжрегіонального та транскордонного співробітництва в Україні// Регіональна економіка т.3, 2001, с.61-74
19. Близнюк А.М. О стратегических перспективах международного сотрудничества и развития межгосударственных отношений Украины/ Старопромышленные регионы западной и восточной Европы в условиях интеграции. Сборник научных трудов. – Донецк: ДонНУ – 2003. С. 6-14.
20. Бланк И.А. Антикризисное финансовое управление предприятием. — Киев: Эльга, 2006.
21. Бланк И.А. Финансовый менеджмент: Учебный курс.- К.: Ника-Центр, Эльга, 2002.- 528 с.
22. Бондаренко С. Митна політика та її зв`язок з економічним становищем в Україні / С. Бондаренко// Вісн. Академії митної служби України. – 1999. - № 2. – С. 39-45.
23. Бровкова Е.Г., Продиус И.П. Внешнеэкономическая деятельность: - М.: МТ - Пресс, 2007 – 300с.
24. Будкин В.С. Украина и ЕС: либерализация сотрудничества / В.С.Будкин // Політ. думка. – 2005. – № 2-3. – С. 27-39.
25. Бураковський І. Теорія міжнародної торгівлі.- К.: Основи, 1996.- 241с.
26. Внешнеэкономическая деятельность предприятия: Учебник для вузов/ Л.Е Стровский, С.К. Казанцев и др., под. общей редакцией Л.Е Стровского.- М.: ЮНИТИ, 1999.-823с.
27. Внешнеэкономический толковый словарь. – М.: Инфра, 2000. – 512 с.
28. Воронин С.Н., Воронина Л.А. Зоны свободного предпринимательства. -М.: Дело, 1993.-224 с.
29. Геєць В. Інтеграція через спеціалізацію / В. Геєць // Політика і час. – 1996. - № 4. – С. 30-36
30. Герст П., Томпсон Г. Сумніви в глобалізації. Пер. з англ. – К.: К.І.С., 2002. – 290 с.
31. Гончарук Я., Мокій А. Формування передумов ефективної економічної інтеграції України у світове господарство. – Матеріали ІІІ міжн. наук. конф. «Проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз: регіональні і соціально-економічні аспекти. – Ялта-Форос: ТАНГ, Ун-т ім. Й.В. Гете, 14-16 вересня 1998 р. – с. 107-110
32. Гитман Л. Дж., Джонк М. Д. Основи інвестування. Пер. З англ. - М.: Діло, 2007.
33. Гребельник О.П. Митно-тарифна політика за умов трансформації економічної системи: Монографія. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2001. – 488 с.
34. Губський Б.В. Євроатлантична інтеграція України.- К.: Логос, 2003.- 328 с.
35. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. – К.: Наукова думка, 1998. – 390 с.
36. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі.- К.: Наукова думка, 2008. - С. 15- 150.
37. Данильцев А. Международная торговля: инструменты регулирования. – М.: Дел. лит., 1999. – 302 с.
38. Дементьев В.В. Экономика как система власти / МОН Украины. Донецкий национальный технический университет.- Донецк: Изд-во «Каштан», 2003.- 404 с.
39. Дениэлс Джон Д., Радеба Ли Х. Международный бизнес: внешняя среда и деловые операции: Пер. с англ., 6-е изд. – М.: Дело ЛТД, 1994. – 784 с.
40. Державна регіональна политика України: особливості та стратегічні пріоритети: Монографія / за ред.. З.С. Варналія.- К.: НІСД, 2007.-768 с.
41. Деркач Л. Не бар`єр, а органи сприяння: Українська митниця на шляху до світових стандартів // Політика і час. – 1996. - № 11. – С. 25-28.
42. Джей К. Шим, Джоэл Г. Сигел Финансовый менеджмент. Москва, 2006 г.
43. Дидченко О. П. Проблемы инвестиционного процесса на территориях СЭЗ (на примере СЭЗ «Азов») /Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. – Донецк 2002 год. – 623 с.
44. Дмитриченко Л.И. История экономических учений: Учебное пособие.- Донецк, «КИТИС», ДонГУ, 1999.- 452 с.
45. Долішній М. Демченко В., Мікула Н. Концептуальні підходи до створення польсько-українського єврорегіону “Сян” на основі узагальнення досвіду єврорегіонів на західному кордоні Польщі //Регіональна економіка. - 2003. - № 1. - С. 69-82.
46. Дубов А.М. Моделирование рисковых ситуаций в экономике и бизнесе: Учебное пособие/ А.М. Дубов, Б.А. Лагоша, е.Ю. Хрусталев; Под ред. Б.А. Лагоши.- М: Финансы и статистика, 2000.- 176.
47. Ерохин С.А. Синергетическая парадигма современной економической теории// Актуальные проблемы экономики.-2001г.-№ 1-2.- С.4-17.
48. Європейська інтеграція та Україна: Навчально- методичний посібник / Під ред. проф. Новицького В.Є. – К.: ТОВ „Макрос”.-2002 р.- 480 с.
49. Європейська торгова політика і митне право: Спільний укр.-нім. семінар в Торгово-промисловій палаті України // Діл. вісн. – 1997. - № 8.
50. Європейський Союз: политика, економіка,право. Навчальний посібник / За ред. Д-ра іст. Наук Н.В. Антонюка, канд. юрид. наук М.М. Микієвича.- Львів, 2005-532с.
51. Жорін Ф.Л. Правові основи митної справи в Україні: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2001. – 248 с.
52. Загородній І.П., Приходько В. В. Використання ВЕЗ в розвитку міжнародної економічної діяльності України. / Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. – Донецк 2001 год. – 556 с.
53. Зовнішня торгівля донецької області в 2003–2007 роках, Статистичний збірник №1/96 м. Донецьк , 2008р., 73с.
54. Зовнішня торгівля України за 2001 р., том 1,2, Стат. зб./ Держкомстат України. – К. – 2002.
55. Зовнішня торгівля України за 2002 р., том 1,2, Стат. зб./ Держкомстат України. – К. – 2003.
56. Інвестиційна політика в Україні: досвід, проблеми, перспективи: Монографія. / Чумаченко М.Г., Аптекар С.С., Білопольський М.Г. та ін. – Донецьк. – “Юго-Восток, Лтд”. – 2003. – 292 с.
57. Капица С.П., Курдюмов С.П. Малинецкий Г.Г. Синергетика и прогнозы будущего.- М.: Едиториал УРСС, 2003.-288с.
58. Касьяненко В.О., Старченко Л.В. Моделювання та прогнозування економічних процесів. Конспект лекцій: Навч. Посібник.- Суми: ВТД «Університетська книга», 2006.- 185с.
59. Киреев А.П. Международная экономика: В 2 ч. – Ч.1. Международная микроэкономика: движение товаров и факторов производства: Учеб пособие для вузов. – М.: Междунар. отношения, 1998. – 416 с.
60. Кирилишин И. Налогообложение экспортных операций / И.Кирилишин // Аудитор. ведомости. – 1997. - № 2. – С. 52-58.
61. Кириченко А. Свободные экономические зоны / А.Кириченко // Зовнішня торгівля. – 1999. - №1-2. - С.99.
62. Кириченко О.А. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб. 3. вид., перероб. і доп. - К.: Знання-Прес, 2002. - 384 с.
63. Коваленко Е.О. Исследование современного состояния и перспектив развития транзитного потенциала Украины / Е.О. Коваленко, Ю.В. Макогон // Вісник Донбаської державної машинобудівної академії. -2008. – №2(12). - С.192-197.
64. Коваленко Е.О. Кластер - инновационная структура обеспечения конкурентоспособности / Е.О. Коваленко // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2005. – Ч.2. - С.571-575.
65. Коваленко Е.О. Кластер – ориентированная модель регионального развития в рамках ОЧЭС / Е.О. Коваленко // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго-Восточной Европы в рамках Черноморского экономического сотрудничества и ГУАМ: сб. науч. тр. - Донецк: ДонНУ , 2006. - Т.2. - С.549-557.
66. Коваленко Е.О. Некоторые аспекты интеграции Украины в международные интеграционные процессы / Е.О. Коваленко // Культура народов Причерноморья: науч. журнал. – Симферополь: ТНУ, 2006. – №80. - С.68-71.
67. Коваленко Е.О. Организация Черноморского экономического сотрудничества в контексте развития регионального сотрудничества / Е.О. Коваленко // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго-Восточной Европы в рамках Черноморского экономического сотрудничества и ГУАМ: сб. науч. тр. - Донецк: ДонНУ, 2005. – С.290-294.
68. Коваленко Е.О. Основы кластер–ориентированной модели регионального развития / Е.О. Коваленко // Вісник Донецького університету. Серія В. Економіка і право. - 2005. - №1. – С.194-200.
69. Коваленко Е.О. Особенности интеграции Украины в Единое экономическое пространство и Европейский союз / Е.О. Коваленко // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2007. – Ч.1. - С.273-280.
70. Коваленко Е.О. Оцінка розвитку європейського вектору включення України до інтеграційних процесів / Е.О. Коваленко // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2008. – Ч.1. - С.325-334.
71. Коваленко Е.О. Система Интернет как маркетинговый инструмент внешнеэкономической деятельности предприятия (на примере ОАО КЗТС) / Коваленко Е.О., Рыжиков В.С., Герасимов А.А. // Вісник Донецького університету. Серія В. Економіка і право. – 2004. - №1. – С.65-70.
72. Коваленко Е.О. Участие Украины в международных интеграционных процессах / Е.О. Коваленко // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2006. – Ч.1. – С.204-209.
73. Коваленко О.О. Регіонально - інтеграційні пріоритети України в процесі глобалізації економіки / Е.О. Коваленко // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго-Восточной Европы в рамках Черноморского экономического сотрудничества и ГУАМ: сб. науч. тр. - Донецк: ДонНУ, 2007. – Т.2.- С.290-294.
74. Коваленко О.О. Роль транспортної складової в економічному обміні послугами на шляху інтеграції України у глобалізований простір / Е.О. Коваленко // Регіональна економіка: зб. наук. пр. – Львів: Інститут регіональних досліджень НАН України, 2007. – №2. - С.36-42
75. Кокоть В. Пріоритети зовнішньоекономічних зв`язків України // Закон і бізнес. – 1996. - № 6.
76. Корнаи Я. Системная парадигма// Вопросы экономики. -2002.- № 4.- С.4-16.
77. Кравченко В.А. Зарубежный опыт создания и функционирования свободных экономических зон // Збірник наук. праць міжнар. наук.-практ. конф. "Україна – Греція: історична спадщина і перспективи співробітництва". – Маріуполь: Маріупольський гуманітарний інститут ДонДУ.– 1999. – Т.1 (ч.ІІ). – С. 479-484.
78. Кредісов А. Стрибок, але куди. Лібералізація зовнішньоекономічної діяльності України і світовий досвід // Політика і час. – 1996. - № 1. – С. 42-46.
79. Кругман П.Р., Обстфельд М. Международная экономика. Теория и политика. – М.: ЮНИТИ, 1997. – 799 с.
80. Кузьменко Л.М. Управление функционированием и развитием экономики региона.- Донецк: ИЭП НАН Украины, 2004.-284с.
81. Ломакин В.К. Мировая экономика: Учебник для вузов.- М.: Финансы, ЮНИТИ, 1998.- 727 с.
82. Лук’яненко Д.Г. Глобальний контекст розвитку економіки України // Вчені записки: науковий збірник. Випуск 2. – Київ. – 1999. – с. 151-157.
83. Макогон Ю. В., Савина Г. Г Европейский Союз, страны Запада и Нидерланды в международном аспекте / Донецкий национальный ун-т; Нидерландская программа содействия управлению. - Донецк; Гаага, 2001. - 70с.
84. Макогон Ю.В. Внешнеэкономическая деятельность: организация, управление, прогнозирование.- Учебник.- Донецк: Альфа-прес, 2004.-344с.
85. Макогон Ю.В. Донбасс лидирует в бизнесе с Америкой / Ю.В. Макогон, В.А. Кравченко // Діловий вісник.- № 6 -1997.- С.16-17.
86. Макогон Ю.В. Энергетический аспект интеграции в ЧЭС: нынешнее состояние и перспективы развития / Ю.В. Макогон // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго-Восточной Европы в рамках Черноморского экономического сотрудничества и ГУАМ: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2005. – С.24-33
87. Макогон Ю.В. Нова регіональна економічна політика в Україні: проблеми й перспективи // Верховна Рада України Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій "Законодавче забезпечення сучасної економічної політики в умовах конституційної реформи/ Збірник матеріалів до парламентських слухань 18 травня Київ: 2005, 190с. С. 77-105
88. Макогон Ю.В. Ляшенко В.И. Формы и направления межрегионального трансграничного экономического сотрудничества/ Монография.- Донецк.-ДонНУ.-2002.,- 271с.
89. Макогон Ю.В., Власова Т.В., Скобцова Г.В., Яценко А.Б. Внешнеэкономический обзор: Германия-Украина:Препр./ ІЕП НАН України. – Донецьк: 1996. – 34 с.
90. Макогон Ю.В., Гохберг Ю.А. Совместное предпринимательство, инвестиционный и инновационный процессы, свободные экономические зоны. -Донецк: ДГУ, 1996.- 125 с.
91. Макогон Ю.В., Ляшенко В.И., Кравченко В.А. Региональные экономические связи и свободные экономические зоны.- Донецк: Альфа- прес, 2004.-544с.
92. Макогон Ю.В., Лященко В.И., Кравченко В.А. Региональные экономические связи и свободные экономические зоны /Учебник.-Донецк.- ДонНУ.-2004.- 544с.
93. Макогон Ю.В., Пшонка О.Г., Чижиков Г.Д., Яценко А.Б. ТПП в регионе: проблемы и пути развития. – Донецк:ДонНУ. – 2001. – 70 с.
94. Макогон Ю.В., Скобцова Г.В. Кравченко В.А. Внешнеэкономические связи Украины со странами Американского континента. – Донецк: ДонГУ. - 1996 – 29с.
95. Макогон Ю.В., Фомичева Н.В., Шилец Е.С., Джастус Э.Ю. Экономика зарубежных стан: Учебное пособие/ Под общей редакцией Ю.В. Макогона. Донецк: ДонНУ, 2008.- 394 с.
96. Макогон Ю.В., Яценко А.Б. Украина и Европейский Союз: проблемы и перспективы сотрудничества// Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2002. – С. 475-479.
97. Мар’єнко А.В., Принц Г.В., Патика Н.І., Пріб К.А. Проблеми залучення іноземних інвестицій в економіку України. //Фінанси України. - 1999. - №7.- С.35.
98. Мельник А. Інституціональні бар’єри інтеграції України у Європейський Союз та шляхи їх подолання // Вісник Тернопільської академії народного господарства. Спец. випуск. Проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз: європейські студії. – Ч. 1. – 2000 г. - №15. – с.99-103
99. Мировая экономика. Экономика зарубежных стран: Под ред. В.П.Колесова и М.Н.Осьмовой. - М.: Флинта: МПСИ, 2007 – 480с.
100. Мировая экономика: Учебник/ Под ред. А.С. Булатова.- М.: Юристъ, 1999.- 734с.
101. Міжнародні економічні відносини. Історія міжнародних економічних відносин: Підручник / А.С.Філіпенко, В.С.Будкін, О.В.Бутенко та ін. – К.: Либідь, 1992. – 191 с.
102. Міжнародні економічні відносини. Система регулювання міжнародних економічних відносин: Підручник / А.С.Філіпенко, І.В.Бураковський, В.С.Будкін та ін. – К.: Либідь, 1994. – 256 с.
103. Мікула Н. Єврорегіони: досвід та перспективи. Монографія. Львів: ІРД НАН України, 2003. - 222 с.
104. Мікула Н. Розвиток комунікаційної інфраструктури у прикордонному регіоні та його особливості // Інфраструктурне забезпечення конкурентної економіки (мето¬дологія і механізми). Колектив авторів. Монографія. НАН України. ІРД. За ред. П.Бєлєнького. – Львів, 2002. –308 с. С.216-263
105. Мікула Н. Чи потрібні нам спеціальні економічні зони? Зовнішньоекономічний кур‘єр № 7-8 2002‘– Львів, ТПП, С.6-13
106. Мікула Н., Матвєєв Є. Порівняльний просторовий аналіз соціально-економічного розвитку регіонів України з метою ідентифікації проблемних регіонів // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Транскордонне співробітництво. С. вип.. 6 (ХХХVІІ) Львів, 2002, с.667. – С. 76-86.
107. Мокiй А. Регiонально-секторальна модель зовнiшньоекономiчноi iнтеграцii: передумови i стратегiя реалiзацii. – Львiв: Коопосвiта, 1999. – 346 с.
108. Новак І. М. Деякі проблеми підвищення ефективності функціонування вільних економічних зон та територій пріоритетного розвітку в Донецькій області. /Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2002. – 623 с.
109. Новак І.М. Соціальний розвиток регіонів України: оцінка та напрями зменшення диспропорцій: Монографія / І.М. Новак; НАН України. Ін-т економіки промисловості, Ін-т демографії та соціальних досліджень.- Донецьк; Київ, 2008.-196 с.
110. Новицький В.Є. Міжнародна економічна діяльність України: Підручник.- К.: КНЕУ, 2003.- 948 с.
111. Нормативные акты, регулирующие деятельность в специальной экономической зоне «Донецк» - Донецк, 2001 г., 79с.
112. Ойкен В. Основные принципы экономической политики: Пер. с нем.- М.: Прогресс, 1995.- 496с.
113. Омельянчук А.И., Ляшенко В.И., Яценко А.Б. Формирование организационно-экономических условий привлечения иностранных инвестиций (на примере промышленности Украины): Препр./ ДонДУ. – Донецьк: 1998. –143 с.
114. Пила В.І., Чмирь О.Е. Спеціальні (вільні) економічні зони: теорія та практика: Навчальний посібник.- К.: Київ.держ. торг.- економ. ун-т, 1998. - 328 с.
115. Письмак В.П. Региональные аспекты специального режима инвестирования: теория и практика, проблемы и решения – Донецк, 2000 г., 256 с.
116. Преференции в торговой политике ЕС (Сокращение таможенных барьеров и уменьшение таможенной пошлины) // Діл. вісн. – 1997. - № 8. – С. 8-9.
117. Программа социально- экономического развития г. Донецка на 2001 год – Донецк, 2000 г., 247с.
118. Программа социально- экономического развития г. Донецка на 2002 год – Донецк, 2001 г., 272с.
119. Прокушев Е.В. Внешнеэкономическая деятельность. Учеб. - практ. пособие. М. ИВЦ "Маркетинг", 2006. – 200с.
120. Рамусь И.П. Таможенно-тарифное регулирование внешнеэкономической деятельности в Украине. – К.: Либра, 1996.
121. Регіони України: проблеми та пріоритети соціально-економічного розвитку: Монографія/ За ред..З.С. Варналія. - К. Знання України, 2005р.- 498с.
122. Результати Уругвайського раунду Багатосторонніх торговельних переговорів: Тексти офіційних документів. Секретаріат Міжвідомчої комісії з питань вступу України до СОТ. – К.: Вимір, 1998. – 520 с.
123. Решение Совета глав правительств Содружества Независимых Государств «О правилах определения страны происхождения товаров» от 24.09.1993 // Укр. таможня: Справочник. – К.: Либра, 1993.
124. Рішення президії Торгово-промислової палати України: Положення про порядок засвідчення та видачі сертифікатів походження товарів, що вивозяться з України, від 01.10.95 р. // Нове в митних правилах України. – К.: Укр. екон. студія, 1998.
125. Рогач О.І. Міжнародні інвестиції: теорія та практика бізнесу транснаціональних корпорацій/ Підручник.- К.: «Либідь»,- 2005р., 716 с.
126. Рокоча В.В. Міжнародна економіка. – К.: Таксон, 2000. – Кн.1 Міжнародна торгівля: теорія та політика. – 320 с.
127. Романюк П.С. Митна політика України. – К.: Венчур, 1993.
128. Рут Р. Френклін, Філіпенко А. Міжнародна торгівля та інвестиції. – К.: Основи, 1998. – 743 с.
129. Рыбак В. В. Реализация инвестиционных проектов на территории приоритетного развития города Донецка / В.В. Рыбак // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2001. – 556 с.
130. Савельев Е. В. Свободные экономические зоны и конкурентоспособность отечественных предприятий / Е.В. Савельев// Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2001. – 556 с.
131. Савин В.А. О свободных экономических зонах. – Менеджмент в России и за ребежём. – 1999г., №6, с.15-23.
132. Сандровский К.К. Международное таможенное право: Учебник. – 2-е изд., испр. – К.: О-во «Знання», КОО, 2001. – 461 с.
133. Сандровский К.К. Таможенное право в Украине. – К.: Вентури, 2000. – 208 с.
134. Світова економіка: Підручник / А.С.Філіпенко, О.І.Рогач, О.І.Шнирков та ін. – К.: Либідь, 2000. – 582 с.
135. Свободные экономические зоны в мировом хозяйстве: Учеб. пособие/ Данько Т.П., Окрут З.М. Рос. экон академия им. Г.В. Плеханова.- М.:ИНФРА-М, 1998.-168с.
136. Семенов Г. Развитие свободных и оффшорных зон. // Российский экономический журнал, 1995, N 11, с.34-44.
137. Сидоров А.В. Особенности законодательного обеспечения создания СЭЗ в Украине// Экономика Украины. - 1996. -№12.
138. Сидорова А.В. Статистика внешнеэкономической деятельноти: Учебное пособие.- Донецк: «КИТИС», ДонГУ, 1998 г. -200 с.
139. Система світової торгівлі ГАТТ/СОТ в документах. – К.: УАЗТ, 2000. – 598 с.
140. Система світової торгівлі: Практичний посібник/Пер. з англ.-К.: „К.І.С.”, 2002.- 348 с.
141. Смородинская Н. Туманное будущее свободных зон. //Экономика и жизнь, 1997, N 12, с.42.
142. Смородинская Н., Белова Г. Свободные экономические зоны: уроки мировой практики. - М.: Административный комитет СЭЗ "Находка", 1993,- 201 с.
143. Совет таможенного сотрудничества // Внеш. торговля. – 1990. - № 8. – С. 34-38.
144. Соколенко Б. Современные мировые рынки и Украина. – К.: Демос, 1995. 185 с.
145. Соловков Ю.П. Митна служба України: становлення та перспективи / Ю.П. Соловков // Фінанси України. – 2000. - № 3. – С. 3-6.
146. Спільний європейський економічний простір: гармонізація мегарегіональних суперечностей: Монографія; за заг. Редакцією Д.Г. Лук'яненка, В.І. Чужикова.- К.: КНЕУ, 2007.- 544с.
147. Статистичний щорічник Донецької області за 2006 рік. / Донецьке обласне управління статистики. – Донецьк. – 2007. – 370 с.
148. Статистичний щорічник України за 1995 рік / Міністерство статистики України. – К.: Техніка, 1996. – 576 с.
149. Статистичний щорічник України за 1996 рік / Державний комітет статистики України. – К.: Укр. енциклопедія, 1997. – 618 с.
150. Статистичний щорічник України за 2005 рік / Держкомстат України; За ред. О.Г.Осауленко; Відп. за вип. В.А. Головко. – К.: Техніка, 2006.
151. Статистичний щорічник України за 2006 рік / Держкомстат України; За ред. О.Г.Осауленко; Відп. за вип. В.А. Головко. – К.: Техніка, 2007.
152. Статистичний щорічник України за 2007 рік / Держкомстат України; За ред. О.Г.Осауленко; Відп. за вип. В.А. Головко. – К.: Техніка, 2008.
153. Сучасна глобалістика: провідні концепції і модерна практика: Навч. Посібник/ В.М. Бобик, С.О. Шергін, Л.О. Дегтярьова.- К. Університет «Україна», 2006.-208с.
154. Таможенная статистика: Учеб. пособие. – М., 1996.
155. Теплицкий Г. М. Состояние инвестиционного процесса в условиях СЭЗ / Г.М. Теплицкий // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2001. – 556 с.
156. Ткачёва Н. Н. Особенности инвестиционной деятельности в Донецкой СЭЗ / Н.Н. Ткачёва, Т.А. Гончарова // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2002. – 623 с.
157. Україна- ЄС: поширення Угоди про партнерство та співробітництво, 30 березня 2004р.// Представництво Європейської Комісії в Украъны, Киъв, 31 березня 2004р.
158. Україна і світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть / А.С.Філіпенко, В.С.Будкін, А.С.Гальчинський та ін. – К.:Либідь, 2002. – 470 с.
159. Управление внешнеэкономической деятельностью / А.И.Кредисов, С.Н.Березовенко, В.В.Волошин и др. – К.:Феникс, 1996. – 420 с.
160. Філіпенко А.С. Українська економіка у світовому господарстві // Діл. вісн. – 1995. - № 6.
161. Чужиков В.І. Регіональна інтеграційна стратегія постсоціалістичних країн Європи: Монографія. - Кадри, 2003.-297.
162. Шепенко Р. Антидемпинговый процесс и применение антидемпинговых пошлин в ЕС / Р. Шепенко // Внеш. торговля. – 1997. - № 4-6. – С. 20-23.
163. Шкваря Л.В. Мировая Экономика в схемах и таблицах.- М.: Изд-во Эксмо, 2005.- 352с.
164. Шнирков О.І. Конкуренція в економічних взаємовідносинах країн Східної Європи. – К.: ВПЦ “Київ. ун-т”, 1996.
165. Янковський М.А. Вплив розширення Євросоюзу на Україну / М.А. Янковський М.А., А.Б. Яценко // Економіка та право. – Донецьк: ІЕПД.- 2002. – С.34-38.
166. Яновский М. А. О внешнеторговой политике Украины / М.А. Янковский // Экономика Украины. – 1997. - № 3. – С. 83-87.
167. Яценко А.Б. Вступление в ВТО как важный шаг на пути интеграции Украины в ЕС / А.Б. Яценко // Донбасс-инвест. – Донецк. – 2002. – С.117-118.
168. Artis M.J., Lee N. The Economics of the European Union: Policy and Analysis. Second Edition. New York. Oxford University Press. 1997, P. 438/
169. Bhagwati J.N. Foreign Trade Regimes and Economic Development. – New York: National Bureau of Economic Research, 1978.
170. Buchanan J. Choosing What to Choose // Journal of Institutional and Theoretical Economics. – 1994. – Vol. 150. - №1. – P.120-131.
171. Environmental and Consumer Protection / S. Weatherill, P.Beaumont «EU Law». – 3-d ed/ Penguin Books, 1999. – P. 1030-1059
172. Europe Today. А look at the Past, Present and Future of the European Community // London Offices of the Commission of the European Communities and the European Parlament in Co-operation with the Department for Education, 1992.
173. GATS 2000. Opening markets for services. Luxembourg: Office for Official Publications of the European Communities, 1998. – 68 pp.
174. Hansen J.D., Nielsen J.U. An Economic Analysis of the EU. Second Edition. McGraw-Hill Publishing Company, 1997.
175. Heffernan S., Sinclair P., Modern international economics. – Oxford: Blackwell Publishers, 1993.-95 p.
176. Marjolein C.J. Caniels and Henny A. Romijn “SME clusters, acquisition of technological capabilities and development: concepts, practice and policy lessons”, paper for the 5th EUNIP conference, Vienna, Austria, 2001, 21p.
177. Meade, James E. The Theory of Customs Unions. Amsterdam. North Holland. 1955.
178. Molle, W. (1997), The Economics of European Integration: Theory, Practice, Policy, Third Edition (Aldershot, UK and Brookfield, US: Ashgate).
179. Patten Chris «Тhе wider Europe - new neighborhoods` initiativ: аn opportunity for co-operation along the enlarged Unions boarders» // Ministerial meeting “Wider Europe: intensification of co-operation in Central – Eastern Europe through the common boarders with the enlarged EU”, Kyiv, 10 November 2003.
180. The European Union: Still enlarging: Office for Official Publications of the European Communities L-2985 Luxembourg, 2001
181. Schotter A. The Economic Theory of Social Institutions. – Cambridge, 1981. – 512 p.
182. Sustainable Development and Human Security. Second Intellectual Dialogue on Building Asia’s Tomorrow. Institute of Southeast Asian Studies. – Singapore. 1999. – 256 p.
183. Walsh K. Marketing and Public Sector Management // European Journal of Marketing. – 1994. – № 28 (3). – Р. 65 – 67.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20701.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.