У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
ПОБУДОВА ІНВЕСТИЦІЙНО-ОРІЄНТОВАНОЇ МОДЕЛІ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
Количество страниц
256
ВУЗ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Год сдачи
2010
Содержание
ВСТУП ………………………………………………………………………..
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ СКЛАДОВОЇ РОЗВИТКУ РЕГІОНАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ ………………………..
1.1. Економічна сутність інвестицій, їх роль в соціально-економічному розвитку України …………………………………………………………….
1.2. Передумова, фактори і принципи формування інвестиційного потенціалу регіональних господарських систем …………………………..
1.3. Методологічно-методичні підходи до оцінки ефективності інвестицій у регіональних господарських системах ………………………
Висновки до розділу 1 ………………………………………………………
РОЗДІЛ 2. СТРУКТУРНО-ДИНАМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІНВЕСТИЦІЙНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ В ТРАНСФОРМАЦІЙНИЙ ПЕРІОД ………………………………………
2.1. Тенденції та динамізм інвестиційного розвитку регіону ………….…
2.2. Джерела формування інвестиційних ресурсів та їх вплив на структуру економіки …………………………………………………………
2.3. Масштаб та характер прямих іноземних інвестиції та їх вплив на економічні процеси в країні та її регіонах …………………..……………...
2.4. Ефективність інвестиційної діяльності і формування інвестиційно-орієнтованої моделі розвитку регіону …………………………..…………..
Висновки до розділу 2 ………………………………………………………
РОЗДІЛ 3. СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ ТА ПОБУДОВА ІНВЕСТИЦІЙНО-ПРОСТОРОВОЇ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
3.1. Формування інвестиційної привабливості як сучасної парадигми транзитивних перетворень ……………………..……………………………
3.2. Організаційно-економічні важелі інноваційної складової інвестиційного розвитку регіональної господарської системи …………...
3.3. Побудова інвестиційної моделі управління сталим розвитком регіону
3.4. Стратегічний розвиток регіональних господарських систем на основі формування та функціонування інвестиційно-орієнтованої моделі розвитку ……………………………………………………………………….
Висновки до розділу 3 ………………………………………………………
ВИСНОВКИ …………………………………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ………………………………...
ДОДАТКИ ……………………………………………………………………
ВСТУП
Актуальність теми. Підвищення ефективності функціонування регіональної господарської системи, забезпечення її конкурентоспроможності зумовлюють необхідність постійного пошуку шляхів активізації інвестиційної діяльності.
Розробка та задіяння інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку сприяє подоланню наявних диспропорцій; створює умови для економічної зацікавленості підприємств і територій у нарощуванні обсягів інвестицій, забезпечує оптимальну структуру товарного виробництва (робіт, послуг) для найбільш ефективного використання сукупного інвестиційного потенціалу регіону, формує сприятливий інвестиційний клімат; формує критеріальні підходи оцінки впливу інвестиційної діяльності на сталий розвиток регіону та передумови змін складових системи регіонального управління, як сукупності пріоритетів функціонування регіональної господарської системи в ринкових умовах.
В наукових розробках теоретичних та прикладних проблем інвестиційного розвитку значний внесок зробили такі відомі вітчизняні вчені, серед яких: Амоша О.І., Бажал Ю.М., Бєлєнький П.Ю., Бланк І.А., Борщевський П.П., Бутко М.П., Гаврилюк О.В., Геєць В.М., Голикова В.І., Данилишин Б.М., Долішній М.І., Дорогунцов С.І., Карпінський Б.А., Куценко В.І., Лисецький А.С., Пересада А.А., Хвесик М.А., Чернюк Л.Г., Чижова В.І., Чумаченко М.Г. та зарубіжні вчені: Балабанов В.С., Бернс В., Бірман Г.І., Кенс Дж. М., Ковальов В.В., Макконел К., Марковіц Г., Массе П., Міллер М., Модільяні Ф., Шарп В. та інші.
Аналіз наукових напрацювань з зазначених проблем свідчить про необхідність подальшого вивчення та обґрунтування необхідності побудови інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку як основи для подолання асиметрії регіонального ландшафту України та більш ефективного використання потенціалу територій.
Сукупність визначених проблемних питань обумовила вибір теми дисертаційного дослідження, визначила її структурну побудову, предмет, об’єкт і наукові задачі.
Головна ідея дисертаційної роботи полягає у розробці теоретико-методологічних засад побудови інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку в трансформаційний період та практичних рекомендацій стосовно її застосування в практиці регіонального управління.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження узагальнює авторські напрацювання в ході підготовки державних регіональних програм соціально-економічного розвитку та тісно пов’язана з фундаментальними науково-дослідними роботами Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, зокрема з темами: 3.1.5.63 «Схема (Прогноз) розвитку і розміщення продуктивних сил України та її регіонів (областей) на тривалу перспективу» (номер державної реєстрації 0100U000657), в межах якої автором обґрунтовано стратегічні напрями розвитку регіональних господарських систем в контексті трансформаційних процесів; 3.1.5.66 «Соціально-економічні проблеми розвитку регіонів: методологія і практика» (номер державної реєстрації 0101U007880), в рамках якої дисертантом визначено об’єктивні і суб’єктивні фактори інвестиційної привабливості регіональних господарських систем.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування необхідності побудови інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку в умовах поглиблення ринкових відносин, розробки стратегічних напрямів розвитку регіональних господарських систем у контексті сучасних трансформаційних процесів.
Для досягнення поставленої мети в роботі необхідно було вирішити наступні завдання:
узагальнити існуючі теоретико-методологічні розробки стосовно теми дослідження з метою поглиблення категорій інвестиційної проблематики в сучасних умовах розвитку регіональних господарських систем;
виявити передумови і фактори, обґрунтувати принципи побудови (функціонування) інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку;
теоретично визначити категорію “сукупний інвестиційний потенціал”, дослідити її взаємозв’язок з інвестиційно-орієнтованою моделлю регіонального розвитку та оцінити ступінь впливу на прискорення темпу розвитку та структурні зрушення в економіці регіону;
провести оцінку структурно-динамічних зрушень у регіональних господарських системах та виявити місце інвестиційно-орієнтованої моделі в реалізації довгострокових цілей соціально-економічного розвитку регіону;
поглибити методичні підходи до оцінки інвестиційної привабливості та на її базі розрахувати ефективність інвестиційної діяльності конкретного регіону при впровадженні інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку;
на основі програмно-цільового підходу побудувати інвестиційно-орієнтовану модель регіонального розвитку та розробити організаційно-економічний механізм її реалізації;
обґрунтувати стратегічні напрями інвестиційного розвитку регіону.
Об’єктом дослідження є процес формування та використання інвестиційної складової розвитку регіональних господарських систем у трансформаційний період.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методологічних і практичних положень, спрямованих на побудову інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку.
Методи дослідження. Теоретичною та методичною основою дисертації є система загальнонаукових і спеціальних положень, розробок вітчизняних та зарубіжних вчених з питань розвитку продуктивних сил і регіональної економіки, теоретичних, методологічних розробок Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України і наукових установ економічного напряму з питань інвестиційної проблематики.
У процесі дослідження застосовувалися загальнонаукові та спеціальні методи економічних досліджень, зокрема, діалектичний метод пізнання, який сприяв вивченню інвестиційної складової стратегічних напрямів розвитку регіональних господарських систем. При вивченні інвестиційної проблематики в трансформаційний період застосовувались історичний та аксіоматичний методи. При обробці і аналізі фактичного матеріалу використовувались методи – індексний, групування, класифікації, узагальнення, типології. При обґрунтуванні використовувався метод експертних оцінок, при розробці інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку – метод моделювання.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативні документи з економічних питань, матеріали Держкомстату України, дані річних звітів, інформаційних та аналітичних бюлетенів, монографії, збірники наукових праць, інформаційних оглядів з питань інвестиційної діяльності, матеріали власних досліджень. Обробка даних здійснювалася за допомогою персонального комп’ютера з використанням пакету EXCEL для Windows.
Наукова новизна одержаних результатів. На основі комплексного дослідження в роботі обґрунтовано теоретичні методики та практичні засади побудови інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку та напрями її реалізації для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку регіонів. Наукові результати дослідження, які характеризуються науковою новизною і виносяться на захист:
вперше:
• розроблено інвестиційно-орієнтовану модель регіонального розвитку, в основу якої покладено стратегічний розвиток регіонів відповідно до національних пріоритетів, що супроводжується прогресивними структурними зрушеннями та підвищенням конкурентоспроможності регіональних господарських систем. Застосування такої моделі дозволяє здійснити прогнозування загальних обсягів інвестицій, формування інвестиційної стратегії з врахуванням особливостей розвитку конкретного регіону;
удосконалено:
• понятійно-категоріальний апарат, зокрема визначено структуру і зміст наукової категорії «сукупний інвестиційний потенціал» на основі формальної моделі його нагромадження, що дало можливість провести відповідну диференціацію регіонів України;
• методичні підходи до розрахунку інвестиційного рейтингу, в якому на основі наявної статистичної інформації обґрунтовано використання об’єктивних та суб’єктивних факторів інвестиційної привабливості територій;
• критеріальні підходи до оцінки впливу інвестиційної діяльності на сталий розвиток регіону, насамперед на характер структурних зрушень в економіці, розв’язання соціальних проблем, раціональне використання природних ресурсів та охорону довкілля;
набуло подальшого розвитку:
• класифікація інвестицій, виходячи із послідовного здійснення етапів інвестиційної діяльності та забезпечення ефективних шляхів реалізації стратегії соціально-економічного розвитку регіону через впровадження інвестиційно-орієнтованої моделі;
• складові системи управління регіональним розвитком, яка є сукупністю пріоритетів розвитку регіональної господарської системи та управлінських дій органів влади в ринкових умовах;
• дослідження засад функціонування мотиваційного механізму регіонального розвитку з урахуванням специфіки ринкових відносин та протиріч, що виникають внаслідок регіональної асиметрії та поглиблення її в сучасних умовах.
Відмінністю одержаних результатів дослідження від існуючих наукових розробок є програмно-цільовий підхід до розв’язання проблем регіонального розвитку в рамках інвестиційно-орієнтованої моделі.
Практичне значення одержаних результатів. Наукові результати дисертаційного дослідження, зокрема методологія оцінки інвестиційної привабливості регіону для формування рейтингів інвестиційної активності окремих адміністративно-територіальних одиниць, методичні підходи до обрахунку параметрів інвестиційного потенціалу регіону використані Чернігівським Головним управлінням економіки обласної державної адміністрації при розробці Програми інноваційно-інвестиційного розвитку Чернігівської області на 2007–2010 роки «Чернігівщина інвестиційна – 2010» (довідка № 1-2/1342 від 26.02.2008 р.), Радою по вивченню продуктивних сил України НАН України згідно з метою 3.1.5.63 «Схема (Прогноз) розвитку і розміщення продуктивних сил України та її регіонів (областей) на тривалу перспективу» (довідка № 01-11/190 від 17.03.2008 р.)
Крім того, результати дослідження використовуються в навчальному процесі Чернігівського державного технологічного університету, зокрема при викладанні курсів «Інвестування», «Інвестиційний менеджмент», «Інноваційний менеджмент», «Регіональна соціально-економічна політика», «Зовнішньоекономічна діяльність» для студентів факультетів: економічного, менеджменту і підприємництва; післядипломної освіти ЧДТУ (довідка № 1306/08-312 від 26.02.2008 р.) та Чернігівського інституту інформації бізнесу і права при викладанні курсів «Інвестиційна діяльність», «Іноваційна політика та фінансове забезпечення» (довідка № 1015 від 27.02.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є результатом самостійного наукового дослідження, в якій автором обґрунтована побудова інвестиційно-орієнтованої моделі регіонального розвитку. Наукові розробки, практичні узагальнення, положення, висновки, рекомендації, одержані на основі наукового підходу до завдання – пошуку шляхів активізації інвестиційної діяльності регіональної господарської системи, належать особисто автору і є його вкладом в розвиток регіональної економіки та продуктивних сил. Із наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використані лише ті ідеї і положення, які отримані в результаті індивідуального дослідження.
Апробація результатів дисертації. Основні положення та результати дисертаційної роботи доповідалися й одержали схвалення на 9 міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях: Всеукраїнській науково-практичній конференції “Фінансово-економічні проблеми розвитку регіонів України” (м. Дніпропетровськ, 4 листопада 2003 р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Наука і освіта 2004” (м. Дніпропетровськ, 10–25 лютого 2004 р.), Міжнародній науково-практичній конференції „Наука та інновації – 2005” (м. Дніпропетровськ, 17–31 жовтня 2005 р.), Міжвузівській науково-практичній конференції “Комплексна безпека підприємницької діяльності: економіко-правові засади, стратегія формування та перспективи розвитку” (м. Чернігів, 27 квітня 2006 р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Научное пространство Европы – 2007” (м. Дніпропетровськ, 16–30 квітня 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Европейская наука XXI века – 2007” (м. Дніпропетровськ, 16–31 травня 2007 р.), Формування інвестиційної стратегії регіональних економічних систем “Міжнародній науково-практичній конференції” (м. Тернопіль, 27 квітня 2007 р.) “Перспективи та пріоритети розвитку економіки України та її регіонів” (м. Луцьк, 10–11 жовтня 2008 р.), Міжнародній науковій конференції “Макроекономічне регулювання інвестиційних процесів та впровадження стратегії інновативно-інноваційного розвитку в Україні” (м. Київ, 23 жовтня 2008 р.).
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 21 наукова праця, з них 12 статей у фахових виданнях ВАК України. Загальний обсяг становить 4,98 друк. арк., з них 4, 62 – належить автору.
Структура та обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Повний обсяг дисертації становить 244 сторінки комп’ютерного тексту, у тому числі 30 таблиць, 28 рисунків, з яких – 7 займають всю площу сторінки. Список використаних джерел із 228 найменувань викладено на 21 сторінках, 7 додатків – на 12 сторінках.
Список литературы
ВИСНОВКИ
1. Розв’язання важливої проблеми розробки ефективної інвестиційної моделі регіонального розвитку викликало необхідність узагальнення та обґрунтування наукових положень теоретичного та методологічного характеру, спрямованих на формування інвестиційної складової стратегічних напрямків розвитку регіональних господарських систем в контексті сучасних трансформаційних процесів.
Розробка та задіяння інвестиційної моделі відіграє важливу роль у розвитку регіону, а саме: забезпечує подолання диспропорцій в соціально-економічному розвитку; створює умови для економічної зацікавленості підприємств і територій у нарощуванні обсягів інвестицій; забезпечує оптимальну структуру товарного виробництва (робіт, послуг) для найбільш ефективного використання сукупного інвестиційного потенціалу регіону; формує сприятливий інвестиційний клімат до довготермінових інвестиційних проектів; формує критеріальні підходи оцінки впливу інвестиційної діяльності на сталий розвиток регіону та передумови змін складових системи управління регіональним розвитком, як сукупності пріоритетів розвитку регіональної господарської системи та управлінських дій в ринкових умовах.
2. Дослідження еволюції поглядів економічної сутнісно-змістовної характеристики інвестицій дало змогу встановити особливості генезису цієї категорії, узагальнити їх класифікацію, розглянути підходи до визначення критерію “інвестиційний потенціал” та на цій основі сформувати та розкрити сутність поняття “сукупний інвестиційний потенціал регіональної господарської системи”, як органічну єдність наявних фінансових ресурсів бізнесових структур, бюджетних, позабюджетних та коштів населення, громадських та інших формувань, інтелектуальних з прямими іноземними та інвестиціями інших регіонів задля спрямування їх на реалізацію стратегічних програм та забезпечення сталого регіонального розвитку.
3. Проведений аналіз існуючих методик оцінки ефективності інвестиційної діяльності дав можливість розробити власну методологію реальної оцінки інвестиційної привабливості регіону для подальших розрахунків рівня інвестиційної активності та рівня використання інвестиційного потенціалу регіону.
4. Проведена періодизація наукових підходів до оцінки інвестиційної діяльності регіону дозволила довести необхідність застосування системного підходу до процесу формування і використання інвестиційного потенціалу із взаємозбалансованістю складових та врахуванням характеру функціонування регіональної господарської системи. При цьому сама система націлена на структурні перетворення в контексті сталого розвитку та набуває специфічних нових рис відповідно до пріоритетів та орієнтирів територіального розвитку.
Сутнісні ознаки категорії “інвестиційної привабливості регіональної господарської системи” як комплексу взаємопов’язаних інвестиційнозначущих регіональних складових, оцінка яких обґрунтована методологічно з використанням математичного апарату, лягли в основу власно розробленої методики визначення інвестиційного рейтингу регіонів України, яка враховує співвідношення об’єктивних та суб’єктивних факторів, а також базується на національній системі статистичної звітності.
5. Обґрунтування стратегічних напрямків інвестиційного розвитку регіону як єдиної територіально-специфічної еколого-соціо-економічної системи, що характеризується цілісністю, узгодженістю та збалансованістю відтворювального процесу та управління, має спиратися на нову принципову схему здійснення інвестиційної діяльності регіональної господарської системи, що забезпечить ефективні шляхи реалізації стратегії соціально-економічного розвитку регіону.
6. Становлення інноваційно-інвестиційної моделі розвитку регіональної господарської системи повинно відбуватися через: податкові преференції; політику прискореної амортизації; державні гарантії в інвестиційних кредитах малому та середньому бізнесу; страхуванні ризиків; створенні інноваційних фондів та реанімації невиправдано згорнутої і обмеженої в діяльності Державної інноваційної компанії і її регіональних підрозділів.
7. Механізмом функціонування інноваційної моделі на регіональному рівні може бути комплексна інноваційно-інвестиційна програма розвитку регіону. Вона дозволить через моніторинг наявної ситуації в регіоні розглядати існуючі проблеми з технологічної, екологічної, економічної, соціальної, демографічної, культурно-освітньої та інших точок зору, а також збалансувати ресурсний і виробничий потенціал у напрямку комплексного розвитку територій. Розробка комплексної програми розвитку території дозволяє реалізувати національні та регіональні пріоритети, сконцентрувати інвестиційні ресурси та спрямувати їх на реалізацію конкретних проектів у чітко обумовлені терміни, із заданою ефективністю та мінімальними ризиками.
8. На сучасному етапі економічного розвитку України з метою активізації інвестиційних процесів та стимулювання інноваційного розвитку особливої уваги набуває розробка Стратегії соціально-економічного розвитку регіону, як сукупності пріоритетів розвитку регіону та управлінських дій, що підлягають послідовному виконанню:
- подолати диспропорції в соціально-економічному розвитку територій та населених пунктів області;
- забезпечити оптимальну структуру товарного виробництва, робіт, послуг для найбільш повного та ефективного використання потенціалу області;
- визначити та активно сприяти розвитку сфер та напрямків господарської діяльності, в тому числі за рахунок створення відповідних кластерів, в яких регіон здатен забезпечити собі провідні позиції.
- забезпечити за рахунок оновлення та вдосконалення виробничо-технічної бази, впровадження новітніх технологій виробництва та менеджменту, систем управління якістю, підвищення експортного потенціалу достатній рівень конкурентоспроможності регіональної економіки в контексті світових інтеграційних процесів, та національної економічної безпеки.
- сформувати за рахунок створення стабільного та прогнозованого інвестиційного середовища в області, високоефективної системи управління та розвитку регіональної економіки, широкої популяризації інвестиційно-інноваційного потенціалу регіону, відповідних його досягнень та успіхів на зовнішніх ринках інвестиційний імідж області, що забезпечить їй здатність успішно конкурувати у змаганні регіонів за національні та світові інвестиційні ресурси.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Асаул А. Систематизация факторов, характеризующих инвестиционную привлекательность регионов / А.Асаул // Регіональна економіка. Науково-практичний журнал. – 2004. - №2.- С.53-62.
2. Акименко О.Ю. Амортизація як інвестиційний ресурс відновлення основних виробничих фондів підприємства / О.Ю. Акименко, В.П. Онищенко // Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Економічні науки. – Чернігів, 2003. – № 20. – С. 94–101.
3. Акименко О.Ю. Теоретично-методологічне обґрунтування інвестиційного процесу / О.Ю. Акименко // Збірник наукових праць Кіровоградського державного технічного університету. Економічні науки. – Кіровоград, 2003. – Вип.5. – С. 63–72.
4. Акименко О.Ю. Регіональні аспекти інвестиційної діяльності Чернігівської області / О.Ю. Акименко, В.В.Акименко // Сіверянський літопис. Всеукраїнський науковий журнал. – 2003. – № 5–6. – С. 189–194.
5. Акименко О.Ю. Іноземні інвестиції в економіку Чернігівської області / О.Ю. Акименко, В.В. Акименко // Сіверянський літопис. Всеукраїнський науковий журнал. – 2004. – № 5–6. – С. 96–101.
6. Акименко О.Ю. Інновації як об’єкт реальних інвестицій / О.Ю. Акименко, С.М. Шкарлет // Сіверянський літопис. Всеукраїнський науковий журнал. – 2006. – № 3. – С. 96–101.
7. Акименко О.Ю. Аналіз відтворювальних проблем інвестицій та визначення інвестиційних пріоритетів розвитку Чернігівського регіону / О.Ю. Акименко // Сіверянський літопис. Всеукраїнський науковий журнал. – 2006. – № 6. – С.149–158.
8. Акименко О.Ю. Державне регулювання інноваційного розвитку економіки України / О.Ю. Акименко // Вісник ЧДТУ. – 2006. – № 27. – С. 181–191.
9. Акименко О.Ю. Промисловий комплекс та його роль у формуванні інвестиційної привабливості Чернігівського регіону / О.Ю. Акименко // Сіверянський літопис. Всеукраїнський науковий журнал. – 2007. – № 4. – С. 177–183.
10. Акименко О.Ю. Визначення пріоритетів інвестиційно-інноваційного процесу / О.Ю. Акименко // Фінансово-економічні проблеми розвитку регіонів України: всеукр. наук.-практ. конф., 4 листопада 2003 р.: тези доповідей. – Дніпропетровськ: Дніпр. нац. університет, 2003. – Т. 11. – С. 104–105.
11. Акименко О.Ю. Джерела залучення інвестицій в Чернігівську область / О.Ю. Акименко // Наука і освіта “2004”: міжнар. наук.-практ. конф., 10–25 лютого 2004 р.: тези доповідей. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – С. 8–11.
12. Акименко О.Ю. Інноваційна активність промислових підприємств Чернігівської області / О.Ю. Акименко // Наука та інновація – “2005”: міжнар. наук.-практ. конф., 17–31 жовтня 2005 р.: тези доповідей. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – С. 3–5.
13. Акименко О.Ю. Інноваційний розвиток як процес господарювання / О.Ю. Акименко // Комплексна безпека підприємницької діяльності: економіко-правові засади, стратегія формування та перспективи розвитку: міжвуз. наук.-практ. конф., 27 квітня 2006 р.: тези доповідей. – Чернігів: РВВ: “Юрист”, 2006. – С. 65–66.
14. Акименко О.Ю. Структура та роль об’єктів та суб’єктів інвестиційного ринку (на прикладі Чернігівської області) / О.Ю. Акименко // Научное пространство Европы – 2007: міжнар. наук.-практ. конф., 16–30 квітня 2007 р.: тези доповідей. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2007. – Т. 1. – С. 60–62.
15. Акименко О.Ю. Формування інвестиційної стратегії регіональних економічних систем / О.Ю. Акименко // Інноваційні процеси економічного розвитку: вітчизняний та зарубіжний досвід: всеукр. конф. молодих учених і студентів: тези доповідей. – Тернопіль: КІЦ Прінт-Офіс, 2007. – С. 4–6.
16. Акименко О.Ю. Методологічні особливості організації обліку фінансових інвестицій / О.Ю. Акименко // Перспективи та пріоритети розвитку економіки України та її регіонів: міжнар. наук.-практ. конф., 10–11 жовтня 2008 р: тези доповідей. – Луцьк: РВВ ЛДТУ, 2008. – Розд. 3. – С. 14–19.
17. Акименко О.Ю. Тенденції інвестиційного розвитку Чернігівського регіону / О.Ю. Акименко // Макроекономічне регулювання інвестиційних процесів та впровадження стратегії інновативно-інноваційного розвитку в Україні., 23–24 жовтня 2008 р.: тези доповідей. – У 3 ч. – К.: РВПС України НАН України, 2008. – Ч. 3. – С. 282–284.
18. Алдохин И.П. Экономическая кибернетика в управлении производством / И.П. Алдохин. – Харьков: Вища школа; Изд-во при Харьк. ун-те, 1981. – 152 с.
19. Амоша О.І. Нагальні проблеми підвищення ефективності промислового виробництва / О.І. Амоша // Економіка України: реалії, перспективи розвитку ринкових відносин. – Київ, 2000, - [Т.20]. - С.255.
20. Бакаєв Л.О. Кількісні методи в управлінні інвестиціями: Навч. посібник / Л.О. Бакаєв. – К.: КНЕУ, 2005. – 152 с.
21. Беренс В. Руководство по оценке эффективности инвестиций / В. Беренс, П.М. Хавранек; [пер.с англ.] - М.: АОЗТ “Интерэксперт”, “ИНФРА – М”, 1995.– 528с.
22. Бирман Г. Экономический анализ инвестиционных проектов / Г. Бирман, Шмидт; [пер. с англ.. под. ред. Л.П. Белых]. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1997. – 631 с.
23. Білик М.Д. Форми інвестицій державних виробничих підприємств та їх розвиток у сучасних умовах / М.Д. Білик // Фінанси України. Науково-аналітичний журнал. – 1998. – № 4. – С. 70-76.
24. Бланк И. А. Основы инвестиционного менеджмента / И.А. Бланк. –К.: Эльга – Н, Ника-Центр, 2001, - Т.1.- 536 с. – (Серия «Библиотека финансового менеджера»; Вып.7).
25. Боди З. Принципы инвестиций / З. Боди, А. Кейн, А. Маркус; [пер.с анг.]. – М.: Изд.дом «Вильямс», 2002. - 984 с.
26. Большой юридический словарь / [сост. В.Н. Додонов и др.]. – М.: ИНФРА – М, 1997. – 790 с.
27. Борщ Л.М. Інвестиції в Україні: стан, проблеми і перспективи / Л.М. Борщ. – К.: Знання. КОО, 2002. – 318 с.
28. Борщ Л.М. Інвестування: теорія і практика / Л.М. Борщ, С.В. Герасимова. – К.: Знання, 2007. - 685 с.
29. Бочаров В.В. Инвестиции / В.В. Бочаров. – СПб.: Питер, 2003. - 288с.
30. Бочаров В.В. Методы финансорования инвестиционной деятельности предприятия / В.В. Бочаров. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 214 с.
31. Булатов А.С. Вывоз капитала: своя компания за рубежом / А.С. Булатов. – М.: Бек, 1996.–304с.
32. Бутко М. Реформи і регіон / М.П. Бутко. – Чернігів: Сіверянська думка, 1999. – 247 с.
33. Бутко М. Розв’язання проблем регіонального розвитку / М.П. Бутко // Економіка України. Політично-економічний журнал Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України та НАН України.–2000. - №1. – С.12-16.
34. Бутко М. Соціальні передумови економічного зростання / М.П. Бутко // Сіверянський літопис. Всеукраїнський науковий журнал – 2003. - №5-6. - С. 213-231.
35. Бутко М.П. Регіональні особливості економічних трансформацій в перехідній економіці / М.П. Бутко. – К.: Знання України, 2005. – 476 с.
36. Бутко М.П. Сучасна проблематика оцінки інвестиційної привабливості регіону / М.П. Бутко, С.А.Зеленський, О.Ю. Акименко // Економіка України. Політично-економічний журнал Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України та НАН України. – 2005. – № 11. – С. 30–37.
37. Бутко М.П. Генезис теорії інвестицій в процесі еволюції економічної думки / М.П. Бутко, О.Ю. Акименко // Інвестиції: практика та досвід. Науково-практичний журнал. – 2007. – № 13. – С. 4–11.
38. Бутко М.П. Методичний підхід до оцінки ефективності інвестиційних проектів / М.П. Бутко, О.Ю. Акименко // Европейская наука XXI века – 2007: міжнар. наук.-практ. конф., 16–31 травня 2007 р.: тези доповідей. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2007. – Т. 1. – С. 67–70.
39. Бутко М.П. Методологічні засади формування інвестиційного потенціалу регіональних господарських систем / М.П. Бутко, О.Ю. Акименко // Інвестиції: практика та досвід. Науково-практичний журнал. – 2008. – № 5. – С. 3–7.
40. Вахрамеев Л.П. Совершенствовать систему финансирования воспроизводства основных производственных фондов в строительстве / Л.П. Вахрамеев, М.П. Шенаева // Экономика строительства. Научный журнал. – 1989. - №11. – С.78-83.
41. Великий тлумачний словник сучасної української мови [уклад. І голов.ред. В.Т. Бусел]. – К.: Ірпінь: ВТФ “Перун”, 2005. – 1728 с.
42. Виленский П.Л. Оценка эффективности инвестиционных проектов: Теория и практика: [учебн. пособ.] / П.Л. Виленский, В.Н. Лившиц, С.А. Смоляк. [2-е узд.] - М.: Дело, 2002. – 888 с.
43. Вініченко І.І Формування умов інвестування економічного розвитку підприємства / І.І. Вінніченко // Економіка і держава – 2006. - №8. – С.39-44.
44. Вітлінський В.В. Моделювання економіки: [навч. посіб.] / В.В. Вітлінський. – К.: КНЕУ, 2003. – 408 с.
45. Віторг Т. В. Інвестиції та економічне зростання: взаємозв’язок у перехідній економіці: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.01.01./ Т.В. Віторг. – Харків, 2002. – 16 с.
46. Вовчак О.Д. Інвестування: [нав. посіб.] / О.Д. Вовчак. – Львів: “Новий світ - 2000”, 2007. -544 с.
47. Галіцин В.К. Моделі і методи оцінки інвестиційних проектів: [монографія] / В.К. Галіцин, О.П. Суслов, Ю.О. Кубрушко. - К.:КНЕУ, 2005. -168 с.
48. Геєць В. Перспективи економічного розвитку України / В. Геєц // Статистика України. – 1999. – № 2. – С. 35-39.
49. Геєць В.М. Інноваційні перспективи України / В.М. Геєць, В.П. Семиноженко. – Харків: Константа, 2006. – 272 с.
50. Герасимчук М. Економічні і інституціональні умови інвестиційної діяльності // Економіка України. Політично-економічний журнал Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України та НАН України – 1994 – № 12. – С. 3-12.
51. Герасимчук М. Джерела і структура капітальних вкладень / М. Герасімчук. Економіка України. Політично-економічний журнал Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України та НАН України. – 1998. – № 12. – С.16-24.
52. Гитман Л.Основы инвестирования / Л. Гитман, М. Джонк; [пер.с англ.] – М.:Дело,1997. – 991 с.
53. Гойко А. Ф. Методи оцінки ефективності інвестицій та пріоритетні напрями їх реалізації / А.Ф. Гойко. – Київ: ВІРА –Р, 1999. – 320 с.
54. Гончаров А.Б. Інвестування: [навч. посіб.] / А.Б. Гончаров. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2005. – 228с.
55. Горленко І. Інвестиційна привабливість регіону: сутність та фактори формування / І.Горленко, Л.Тарангул // Збірник наукових праць УФЕІ. – 1997. -№ 1. – С. 63-72.
56. Гранберг А.Г. Моделирование социалистической экономики / А.Г. Гранбегр. - М.: Экономика, 1998. – 487 с.
57. Грешилов А.А. Математические методы построения прогнозов / А.А. Грешилов, В.А. Стакун, А.А. Скакун. – М.: Радио и связь, 1997. – 112с.
58. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі / Б.В. Губский. – К.: Наукова думка, 1998. – 391 с.
59. Данилишин Б.М. Науково-інноваційне забезпечення сталого економічного розвитку України / Б.М. Данилишин, В.І. Чижова // Економіка України. – 2004. - №3.- С.4-12.
60. Данилишин Б.М. Інвестиційна політика в Україні:[монографія]/ Б.М.Данилишин, М.Х. Корецький, О.І.Дацій. – Донецьк: «Юго-Восток, Лтд», 2006. – 292 с.
61. Даналишин Б.М. Просторова організація продуктивних сил України: мезо- та мікрорегіоанальний рівень / [Данилишин Б.М., Чернюк Л.Г., Фащевський М.І. та ін.]. – Вінниця:Книга-Вега, 2007. – 572 с.
62. Дацій О.І. Сучасна діяльність та розвиток технологічних парків і технополісів / О.І. Дацій. – Запоріжжя:ЗІДМУ, 2004. – 48 с.
63. Денисенко М.П. Організаційно-економічний механізм інвестування: [монографія] / М.П. Денисенко. – К.: Науковий світ, 2001. – 414 с.
64. Джерела інвестицій та їх економічне регулювання / [Галиця І., Герасимчук М., Задорожна О. та ін. ]; под. ред. М. Герасимчука. – К.: Інститут економіки НАНУ, 1999. – 157 с.
65. Довкілля Чернігівщини: Статистичний збірник / [під ред. Д.І. Ашихміної]. – Ч.: Чернігів, 2008. – 214 с.
66. Долішній М. Моделі державного регулювання в ринковій економіці / М.Долішній, М.Козоріз // Економіка України. Політично-економічний журнал Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України та НАН України. // Економіка України. – 1999. – № 6. – С.13-22.
67. Дорогунцов С.І. Регіональні проблеми науково-технічного розвитку / Під кер. С.І. Дорогунцова, С.О. Довгого, Б.М. Данилишина. – К.: РВПС України, 1998. – 188 с.
68. Економіко-математичні моделі економічного зростання / [Бакаєв О.О., Гриценко В.І., Бажан Л.І. та ін.]. – К.: Наукова думка. – 2005. – 190 с.
69. Єгоров А.І. Формування і реалізація інвестиційного потенціалу в перехідній економіці на основі фіскального регулювання: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук: спец. 08.04.01 / А.І. Єгоров. – Х, 2002. – 18 с.
70. Забродский В.А. Региональное управление. Методология моделирования / В.А. Забродский, Т.С. Клебанова. – Харьков: Основа, 1991. - 95 с.
71. Закон України “Про власність”. // Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,1991.- №20. – (Бібліотека офіційних видань).
72. Закон України “Про зовнішньоекономічну діяльність”. // Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,1991.- №29. – (Бібліотека офіційних видань).
73. Закон України “Про захист іноземних інвестицій на Україні”.// Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,1991.- №46. – (Бібліотека офіційних видань).
74. Закон України “Про інвестиційну діяльність” // Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,1991.- №47. – (Бібліотека офіційних видань).
75. Закон України “Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон”. // Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,1992.- №50. – (Бібліотека офіційних видань).
76. Закон України “Про режим іноземного інвестування”.//Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,1996.- №19. – (Бібліотека офіційних видань).
77. Закон України “Про наукову та науково-технічну діяльність ”// Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,1999.- №2-3. – (Бібліотека офіційних видань).
78. Закон України “Про місцеві державні адміністрації”.//Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,1999.- №20. – (Бібліотека офіційних видань).
79. Закон України “Про інноваційну діяльність”.// Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,2002.- №36. – (Бібліотека офіційних видань).
80. Закон України “Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні”.// Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,2003.- №13. – (Бібліотека офіційних видань).
81. Закон України “Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Чернігівській області”.// Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,2004.- №19. – (Бібліотека офіційних видань).
82. Закон України “Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків”. /// Верховна Рада України.- Офіц. вид. - К.: Парлам. вид-во,2004.- №19. – (Бібліотека офіційних видань).
83. Зеленський С.М. Проблеми залучення прямих іноземних інвестицій в економіку Чернігівської області та шляхи їх вирішення / С.М. Зеленський, А.Г.Ясько // Зб. наук. праць. Економічні науки. - РВПС України НАН України. - 2006. 233 с.
84. Зенкова И.А. Инвестиционный механизм комплексного развития АПК / И.А. Зенкова. – М.: Наука, 1990. –124 с.
85. Зуллас К.Г. Финансирование и кредитование капитальных вложений / К.Г. Зуллас. – К.: Вища шк., 1976. – 284 с.
86. Инвестиции: терминол. словарь / [сост. Д.М.Розенберг]. – М.: ИНФРА-М, 1997. – 400 с.
87. Ілляшенко С.М. Менеджмент та маркетинг інновацій: [монографія]/ С.М. Ілляшенко. – Суми: ВТД „Університетська книга”, 2004. – 616 с.
88. Ілляшенко С.М. Управління інноваційним розвитком: [навч. посіб.]/ –С.М. Ілляшенко. - Суми: ВТД ”Університетська книга”; К.: Видавничий дім „Княгиня Ольга”. - [2-ге вид., перероб. і доп]. -2005. – 324 с .
89. Інвестиційний рейтинг регіонів України у I-му півріччі 2002 року. Економічне есе. / Інститут Реформ. – Київ, 2002. – Випуск 4 (15). – 75 с.
90. Інвестиційний клімат в Україні / Адміністрація Президента України [кер. авт. кол. П.І. Гайдуцький]. – К.: Нора-друк, 2002. – 246 с.
91. Інвестиційна політика в Україні на регіональному рівні. Економічне есе. / Інститут Реформ. – Київ, 2003. – Вип. 16. – 88 с.
92. Інвестиційна та будівельна діяльність в Чернігівській області в 2006 р.: економічна доповідь / Головне управління статистики у Чернігівській області – Ч. 2007. – 22 с.
93. Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності: Статистичний збірник / [під ред. Д.І. Ашихміної]. – Ч.: Чернігів, 2008. - 42 с.
94. Інвестиційна діяльність у Чернігівській області. Статистичний збірник / [під ред. Д.І. Ашихміної]. – Ч.: Чернігів, 2005. – 49 с.
95. Інвестиційна та будівельна діяльність у Чернігівській області в 2000 – 2007 роках. Статистичний збірник. / [під ред. Д.І. Ашихміної]. – Ч.: Чернігів, 2008.- 80с.
96. Інвестиційні процеси на територіях пріоритетного розвитку Чернігівської області за 2006 рік: статистичний бюлетень / [під ред. Д.І. Ашихміної]. - Ч.: Чернігів, 2006. -350 с.
97. Інвестиційний клімат в Україні: фактори регіональних ризиків/ Кужель О.В. (підгот.). – К.: Державний комітет України з питань розвитку підприємництва; Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, 1999. – 192с.
98. Інвестиційний клімат в Україні / [за ред. П.І. Гайдуцького] – К.: Нора-друк, 2002. – 246 с.
99. Інноваційна стратегія українських реформ / Гальчинський А.С., Геєць В.М., Кінах А.К.,Семиноженко В.П. – К.: Знання України, 2002. – 336 с.
100. Інноваційний розвиток промисловості України / [О.І. Волков, М.П. Денисенко, А.П. Гречан та ін.]; під ред. О.І. Волкова, М.П. Денисенка. – К.: КНТ, 2006. – 648 с.
101. Капітальні інвестиції у Чернігівській області: Статистичний збірник.[під ред. Д.І. Ашихміної]. – Ч.:Чернігів, 2008. – 84 с.
102. Карпінський Б.А. Інвестиційний клімат в Україні / Б.А. Карпінський // Фінанси України. Науково-аналітичний журнал ДП. – 2001. - №7.–С. 139 – 140.
103. Кейнс Д. Общая теория занятости, процента и денег / Д. Кейнс.–М.: Экономика, 1978. – 347 с.
104. Кириленко В.І. Інвестиційна складова економічної безпеки : [монографія] / В.І. Кириленко. – К.: КНЕУ, 2005. – 232 с.
105. Кирилова Л.І. Вибір показників економічної ефективності інвестиційниї проектів / Л.І. Кирилова //Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – 2004. - №4. – С.121-124.
106. Коваль Я.В. Регіональна економіка: [навч.посіб.] / Я.В. Коваль, І.Я. Антоненко.– К.: ВД “Професіонал”, 2005. – 272 с.
107. Ковалев В.В. Методы оценки инвестиционных проектов / В.В. Ковалев. – М.:Финансы и статистика, 1999. С.143.
108. Колот І.П. Регіональна інвестиційна політика: проблеми і перспективи / Колот І.П. ,Внукова Н.М, Косарева . І.П. – Харків: ТОВ „Модель всесвіту”, 2000. – 176 с.
109. Краковский Ю.И. Капитальные вложения в расширение, реконструкцию и техническое перевооружение действующих предприятий / Ю.И. Краковский, А.Г. Ковалев. – М.: Стройиздат, 1984. – 210 с.
110. Краткий экономический словарь / [под ред. Ю.А. Белика и др.].– М.: Политиздат, 1987. – 397 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.