У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ІПОТЕЧНЕ КРЕДИТУВАННЯ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
Количество страниц 211
ВУЗ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП
РОЗДІЛ 1. СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ У ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ: РЕТРОСПЕКТИВА ТА СУЧАСНІСТЬ
1.1. Соціальна складова іпотечного кредитування та її відображення в економічних теоріях
1.2. Іпотечне кредитування як фактор соціалізації економічної системи
Висновки до розділу 1

РОЗДІЛ 2. СТАН ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ДЛЯ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
2.1. Аналіз зародження, стану, перспектив розвитку та значення іпотечного кредитування для соціалізації економіки України
2.2. Аналіз основних сучасних моделей іпотечного кредитування в контексті розв’язання соціальних питань в економіці
Висновки до розділу 2

РОЗДІЛ 3. ГЕНЕРАЦІЯ КОНЦЕПТУАЛЬНОЇ МОДЕЛІ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ ДЛЯ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
3.1. Розробка моделі іпотечного кредитування для України та шляхів її реалізації для формування соціально-орієнтованої економіки
3.2. Інституціональне забезпечення української моделі іпотечного кредитування
Висновки до розділу 3

ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

ВСТУП




Актуальність теми дослідження. В умовах економічної кризи в Україні останнім часом відбувається скорочення усіх іпотечних програм та різке зниження розвитку соціальних складових економічної системи. Глибоко аналізуючи причини світової економічної кризи експерти найчастіше називають кризу іпотечного кредитування у США, де загальноприйнятими і найрозповсюдженішими є ліберальні моделі іпотечного кредитування. Тобто, держава практично не контролювала операції на іпотечному ринку США, що призвело до накопичення великої кількості незабезпечених реальною нерухомістю позик і, згодом, до економічної кризи. Ця економічна ситуація доводить нездатність ринкового механізму до саморегулювання у періоди економічних коливань.
Виникає необхідність у розробці моделі іпотечного кредитування, де буде сильна позиція держави, яка може нівелювати наслідки волатильності світового ринку іпотеки, а також диверсифікувати ризики та вплив світової економічної кризи на ринках іпотечних позик. Окрім цього, у держави достатньо економічних інструментів для спрямування вектора розвитку іпотеки у сторону соціалізації економічної системи і, як результат, розв'язання багатьох соціальних питань та розвитку середнього класу в країні.
Враховуючи вищезазначене, стає зрозумілою актуальність в Україні проблеми розвитку національної системи іпотечного кредитування. Вітчизняні фахівці звертаються до здобутків наукових та практичних досліджень у цій сфері для того, щоб запропонувати більш ефективну та відповідну до українських умов модель іпотечного кредитування, а саме до праць таких зарубіжних економістів, як Г. Асхауер, К. Бансал, Н. Бурнет, В. Грубер, Д. Джонсон, Л. Дуглас, Л. Елвуд, Х. Ламперт, А. Маршал, Н. Ордуей, П. Самуельсон, К. Сірманс, Р. Страйк, М. Фрідман, М. Шнайдерман.
До теми іпотеки зверталися ще класики економічної думки. Навіть Аристотель розкрив питання кредитування під заставу нерухомості у своїх відомих працях. Значну увагу питанню іпотеки приділяли також Б. Бухвальд, Б. Гільдебрант, Ф. Енгельс, Е. Закс, Ф. Дж. Кейнс, В. Лексис, В. Петі, П. Прудон, Д. Рикардо, А. Сміт та ін.
Серед економістів дореволюційної Росії можна відзначити праці таких учених: М. Бунге, М. Загряцкова, Ф. Михайлівського, В. Святловського, М. Туган-Барановського та ін.
Протягом радянської доби дослідженнями національних систем іпотечного кредитування у різних країнах займалися І. Бойко, В. Кудрявцев, Є. Михайлов, В. Обозненко та ін.
Серед сучасних українських економістів цікавими є наукові та практичні здобутки вчених: В. Блідченка, В. Борисової, С. Волкова, Н. Воронової, В. Грушака, О. Дація, М. Дем’яненка, А. Дроня, О. Євтуха, П. Єщенка, М. Калінчика, Б. Карімова, І. Карманової, О. Кашенка, С. Кручка, В. Лагутіна, І. Лютого, П. Макаренка, М. Маліка, О. Мозгового, В. Новицького, П. Саблука, Є. Савченка, В. Семчика, М. Федорова та ін.
Особливо необхідно відзначити роль Української національної іпотечної асоціації за підтримки Європейської Комісії та Світового банку у створенні національної системи іпотечного кредитування.
Високо оцінюючи результати вищезазначених досліджень, необхідно підкреслити, що у науковій літературі майже відсутні праці чи дослідження про залежність розвитку соціально-орієнтованої економіки від одного з таких важливих економічних факторів як іпотечне кредитування.
Залишаються недостатньо вивченими такі поняття та процеси, як соціалізація економіки, розв'язання соціальних проблем через інструменти іпотечного кредитування, найбільш придатна для України модель іпотечного кредитування з позиції розв’язання соціальних питань, можливість застосування іпотечних цінних паперів для рефінансування іпотечних кредитів, розвиток іпотечного кредитування в Україні на ринкових засадах, інституційне забезпечення української моделі іпотечного кредитування, тощо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до напрямів науково-дослідних робіт Дніпропетровського університету економіки та права. Наукові результати і теоретичні положення та висновки дослідження використані під час виконання науково-дослідної теми: «Формування структури та інфраструктури ринку і реформування державного регулювання економіки в умовах трансформації системи економічних відносин» (номер державної реєстрації 0104U008830)
Особистий внесок автора полягає у розробці національної моделі іпотечного кредитування, що стимулює зміцнення середнього класу країни та підвищує соціальну орієнтацію економічної системи.
Мета і завдання дослідження. Основна мета дослідження - розробити параметри національної моделі іпотеки, а також визначити доцільність, ефективність та інституціональне забезпечення обраної моделі іпотечного кредитування для соціалізації економічної системи в Україні.
Реалізація поставленої мети зумовила розв'язання наступних завдань:
 уточнені визначення категорій «іпотека» та «соціалізація економічної системи»;
 досліджена наявність соціальної складової в іпотечних відносинах з позиції різних економічних шкіл;
 проаналізовані основні сучасні моделі іпотечного кредитування на предмет наявності соціальних елементів та розв'язання соціальних питань у різних країнах світу, а також для української економіки;
 визначений сучасний стан, перспективи розвитку та значення іпотечного кредитування для успішної соціалізації економічної системи в Україні;
 розроблена модель іпотечного кредитування для України та шляхи її імплементації в умовах побудови соціально - орієнтованої економіки;
 обґрунтовані пропозиції щодо інституціонального забезпечення національної моделі іпотечного кредитування в умовах побудови соціально-орієнтованої економіки.
Об’єктом дослідження є виробничі відносини, що складаються в процесі житлового іпотечного кредитування.
Предметом дослідження виступає соціалізація економічної системи через розвиток іпотечного кредитування.
Методи дослідження. Методичною основою дослідження є загальні положення теорії пізнання та дослідження у галузі економічної теорії, фінансів, кредиту, міжнародної економіки та інвестування.
Широко застосований міждисциплінарний підхід, а саме соціологічна концепція спіральної динаміки розвитку суспільства.
Для розв'язання поставлених завдань використовувалися методи історико-економічного аналізу, теоретичного узагальнення та абстрактно-логічний для вивчення поглядів вчених та дослідників від стародавніх часів до сучасності за проблематикою роботи; експертних оцінок та загальноприйняті статистичні методи для з’ясування сучасного стану, перспектив розвитку та значення іпотечного кредитування для успішної соціалізації економічної системи в Україні; порівняльний - для співставлення основних моделей іпотечного кредитування з позиції соціальної орієнтації для застосування в українській економіці; графічний та метод моделювання для розробки моделі іпотечного кредитування в Україні та шляхів її імплементації в умовах побудови соціально-орієнтованої економіки, індукції та дедукції для аналізу інституціонального забезпечення української моделі іпотечного кредитування в умовах побудови соціально-орієнтованої економіки.
Інформаційною базою дослідження стали відповідні закони та підзаконні акти України та країн світу, офіційні дані Державного комітету статистики України та країн світу, зокрема європейських, дані банків інших держав та міжнародних організацій і установ, дослідження, матеріали круглих столів, учбові матеріали та аналітичні звіти, надані Українською Національною Іпотечною Асоціацією, результати інтерв’ю з експертами тощо.

Наукова новизна одержаних результатів визначається наступним:
вперше:
- обґрунтовано неможливість прямої трансплантації ефективної моделі іпотечного кредитування з країни виникнення в економічну систему України через особливості інституційного розвитку, політичні, духовні, історичні чинники тощо, та доведено необхідність адаптуючого синтезу базових (модель вторинного ринку іпотечних кредитів, модель універсальних банків, модель іпотечних банків, модель контрактних житлових заощаджень) та гібридних іпотечних моделей («Французька модель», «Спеціалізований банк з аутсорсингом управління», «Централізований емітент», «Спеціалізований банк без/з невеликим обсягом діяльності, не забезпеченої покриттям», «Спеціалізований банк з великим обсягом діяльності, не забезпеченої покриттям», «Спеціалізований банк з кваліфікаційною ліцензією на випуск заставних листів», «Структура універсального банку, яка емітує заставні листи без вимоги отримання ліцензії») створюючи адекватні для України моделі іпотечного кредитування.
удосконалено:
- методичні підходи до оцінки здатності найпоширеніших моделей іпотечного кредитування (модель універсальних банків, модель контрактних житлових заощаджень, модель іпотечних банків, модель вторинного ринку іпотечних кредитів) для сприяння розв'язанню певних соціальних проблем через прямий стимулюючий вплив зазначених моделей на розв'язання індивідуальних (самотність, соціальна ізольованість), побутових (фізичне здоров'я та гігієна), соціально-економічних проблем (рівень життя), проблем соціальної стратифікації (поділ суспільства на класи та верстви), проблем структури влади (соціальна напруженість, стабільність або активність суспільства); непрямий вплив на розв'язання - соціально-екологічних проблем (забруднення великих промислових центрів), проблем поведінкового функціонування індивідів, груп, спільностей (соціальні відхилення), проблем символізування і моделювання світу і людей в ньому (виховний потенціал сім'ї, відчудженість, соціальні забобони), проблем комунікації та інформаційного забезпечення (проблеми нормативних оцінок і пізнавальних здібностей) тощо;
набули подальшого розвитку:
- модель іпотечного кредитування в Україні через трансформацію її у модель SOMME (Social Oriented Mortgage in Marketing Economy), яка відрізняється від існуючої включенням до основних суб’єктів моделі підприємства, як гаранта соціальної безпеки позичальників, та держави, як координуючого та контролюючого інституту: обґрунтовано більшу ефективність непрямих методів державного регулювання ринку іпотечного кредитування (а саме податкових пільг) порівняно з прямими методами (субсидування);
- змістовне тлумачення взаємозв’язку між такими категоріями як іпотека та соціалізація економіки в контексті глобалізації відносин власності через механізм світового ринку іпотечних цінних паперів.
Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що висновки та пропозиції автора стали методичною основою для подальших досліджень у цій галузі, а також спрямовані на розв’язання практичних завдань удосконалення національної системи іпотечного кредитування в Україні в контексті соціалізації економічної системи з урахуванням рівня розвитку українського суспільства.
Велику практичну цінність має розроблена автором модель іпотечного кредитування, за допомогою якої стає можливим стимулювання соціалізації української економіки завдяки підвищенню доступності житла і, як наслідок, зміцнення середнього класу.
Дисертаційні розробки, різновиди іпотечних схем та моделей, їх інституціональне забезпечення та розрахунок ефективності іпотечних заходів застосовані спеціалістами Української національної іпотечної асоціації у консультаційній діяльності, тренінгах та семінарах, під час створення законопроектів та проведенні аналітичних досліджень( довідка № 54/1-11/259 від 20 березня 2008 р.); результати дисертаційного дослідження дозволили спеціалістам Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку популяризувати ринок цінних паперів серед широкого кола населення та інвесторів у процесі розробки та впровадження нормативних документів для розвитку інвестиційної інфраструктури та захисту прав інвесторів, розвитку інструментів ринку цінних паперів, під час проведення Комісією роз'яснювальної інформаційної роботи у вигляді консультацій, семінарів та круглих столів( довідка № 0517/07-22/04 від 24 березня 2008 р.); практичні рекомендації надали можливість спеціалістам будівельної компанії «АССА-Інвест» більш ефективно організовувати, фінансувати, будувати та наглядати за будівництвом об’єктів житлової нерухомості ( довідка № 18 від 24 березня 2008 р.); дисертаційні розробки та розрахунки ефективності іпотечних заходів дозволили спеціалістам компанії Allianz більш результативно забезпечувати страхування суб’єктів та об’єктів іпотечних схем та моделей, (довідка № 158 від 5 травня 2008 р.); окремі положення дисертаційного дослідження, допомогли спеціалістам банку «Земельний Капітал» у процесі підготовки персоналу банку, організації кредитування підприємств та фізичних осіб, популяризації іпотечного кредитування серед широкого кола населення та інвесторів ( довідка № 1/692 від 24 травня 2008 р.); теоретичні та методичні положення дисертаційного дослідження використані у навчальному процесі Дніпропетровського державного аграрного університету під час викладання дисциплін «Основи економіки», «Історія економічних вчень», «Історія економіки та економічної думки», «Мікроекономіка», «Макроекономіка», «Державне регулювання економіки» (довідка № 16-11-289 від 26 березня 2008 р.) та у Дніпропетровському університеті економіки та права при викладанні таких дисциплін: «Основи економічної теорії», «Історія економічних вчень», «Міжнародна економічна діяльність України» (довідка № 683 від 18 липня 2008 р.).
Особистий внесок здобувача.
Наукові висновки, узагальнення, обґрунтування, пропозиції та рекомендації є результатом самостійно проведених досліджень автора в процесі розробки параметрів національної моделі іпотеки, визначення її доцільності, ефективності та інституціонального забезпечення для соціалізації економічної системи в Україні.
Апробація результатів дослідження.
Наукові результати досліджень доповідались на: Міжнародній науково-практичній конференції “Развитие внешнеэкономической деятельности в условиях глобализации” (м. Сімферополь, 2005 р.); Міжвузівській науково-практичній конференції «Проблемы построения и функционирования операционных систем в условиях неопределенности и динамичности внешней среды» (м. Дніпропетровськ, 2005 р.); Sixteen annual conference “The role of the University in Democratic Development”( Yalta, 2005); X Міжнародній науково-практичній конференції „Фінанси України” (м. Дніпропетровськ, 2006 р.); Науково-практичній конференції аспірантів та здобувачів „Напрямки підвищення конкурентоспроможності підприємств за умов формування інфраструктури ринку та реформування підходів до державного регулювання економіки” (м. Дніпропетровськ 2006 р.); Міжнародній науково-практичній конференції «Інституціональні перетворення в суспільстві: світовий досвід та українська реальність»( м. Мелітополь, 2006); IІ Міжвузівській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Євроінтеграційний вибір України та проблеми макроекономіки»( м. Дніпропетровськ, 2007); IV Міжнародній науковій конференції «Теория и практика экономики и предпринимательства» ( м. Алушта, 2007 р.); VIІ Міжнародній науковій конференції студентів та молодих учених “Соціально-економічний розвиток України: європейський вибір”( м. Мелітополь, 2007 р.); другій Регіональній науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Проблеми підвищення конкурентоспроможності підприємств в умовах ринкового середовища» (м. Дніпропетровськ, 2007 р.); III науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Євроінтеграційний вибір України та проблеми макроекономіки» (м. Дніпропетровськ, 2007 р.); ІV міжвузівській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Євроінтеграційний вибір України та проблеми макроекономіки» (м. Дніпропетровськ, 2008 р.); науково-практичній конференції «Забезпечення сталого розвитку підприємств за умов прискорення інтеграційних процесів, глобалізації економіки та невизначеності середовища господарювання» (м. Дніпропетровськ, 2008 р.); міжнародній науковій конференції «Новітня цивілізація: проблеми становлення і трансформації» (м. Дніпропетровськ, 2008 р.); Міжнародному Нобелівському економічному форумі (м. Дніпропетровськ, 2008 р.).
Основні аспекти дисертаційної роботи обговорювалися на засіданнях кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Дніпропетровського університету економіки та права.
Публікації. За результатами наукових досліджень автором опубліковано 23 наукові праці, що відображають основний зміст дисертації, загальним обсягом 5,2 друк. арк. (особисто автору належить 5,1 др. арк.), у тому числі 10 статей у наукових журналах та збірниках наукових праць фахових видань, затверджених ВАК України, 2 статті у іноземних економічних виданнях та 11 тез доповідей, виступів на конференціях.
Обсяг та структура дисертації. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Загальний обсяг дисертації складає 222 сторінки. Дисертація містить в основному тексті 25 таблиць, 23 рисунка, список використаних джерел із 232 найменувань на 18 сторінках, 15 додатків на 27 сторінках.
Список литературы Висновки



У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення і розв'язання важливого наукового завдання щодо особливостей іпотечного кредитування як фактору соціалізації економічної системи. Головні наукові висновки, що отримані на основі використання наукових методів дослідження, зводяться до такого:
1. Іпотеку необхідно розглядати як систему передавання нерухомого майна у заставу для отримання цільових довгострокових кредитних коштів.
Соціалізація економіки - система відносин у суспільстві, яка забезпечує взаємозв’язок усіх його членів (спільна мета, цінності, віра у щось спільне тощо); ефективний перерозподіл ресурсів, благ та доходів; рівні права, обов’язки та можливості для індивідуумів у спільноті через соціальні інститути, які діють незалежно від тенденцій розвитку державної влади
2. Під час вивчення іпотечного кредитування необхідно враховувати його взаємозв’язок з соціалізацією економічної системи через підвищення доступності житла як способу задоволення однієї з найнагальніших потреб людини та враховувати особливості етапів зародження та розвитку іпотечного кредитування у стародавньому світі, середньовіччі, капіталізмі, протягом економічних криз та світових війн, індустріальному та постіндустріальному суспільстві, а також під час при інтеграції іпотечних ринків.
3. При проведенні економічної політики держави, яка направлена на розв’язання соціальних проблем, доцільно застосовувати інструменти базових моделей іпотечного кредитування, зокрема модель універсальних банків, модель контрактних житлових заощаджень, модель іпотечних банків, модель вторинного ринку іпотечних кредитів для розв'язання: індивідуальних (самотність, соціальна ізольованість), побутових (фізичне здоров'я та гігієна), соціально-економічних проблем (рівень життя), проблем соціальної стратифікації (поділ суспільства на класи та верстви), проблем структури влади (соціальна напруженість, стабільність або активність суспільства), соціально-екологічних проблем (забруднення великих промислових центрів), проблем поведінкового функціонування індивидів, груп, спільностей (соціальні відхилення), проблем символізування і моделювання світу і людей в ньому (виховний потенціал сім'ї, відчудженість, соціальні забобони), проблем комунікації та інформаційного забезпечення (проблеми нормативних оцінок і пізнавальних здібностей) тощо.
Найбільш соціально орієнтованими є ті моделі іпотечного кредитування, які побудовані на основі моделі житлових заощаджень та моделі спеціалізованих іпотечних банків.
ЖБО систему (житлобудівна ощадна система) на основі моделі спеціалізованих іпотечних банків доцільно обрати базою для розробки національної моделі іпотечного кредитування
4. За результатами порівняльного аналізу встановлено, що спільними рисами дореволюційного стану іпотеки в Україні (до 1917 р.) та її сучасного стану необхідно вважати нерозвиненість ринку цінних паперів, жорстке, непрофесійне та несистематичне державне втручання у діяльність фінансових інституцій, непрозорість банківської та кредитно-грошової системи, висока ціна нерухомості та землі, інфляційні коливання, висока облікова ставка Національного банку, проблеми нового уряду, соціальні негаразди, недоліки політичного устрою тощо.
Єдиною суттєвою відмінністю є нерозвиненість у сучасній Україні іпотечних банків, на відміну від яких діють універсальні – що повністю відповідає пережиткам централізовано-планової економіки.
Встановлено, що вперше за період розвитку іпотечного кредитування України з 1991 до 2008 рр. іпотечне кредитування загальмувало темпи росту через вплив світової економічної кризи. Це необхідно враховувати, оцінюючи ефективність впроваджуваної моделі для адекватних висновків щодо здатності іпотечного кредитування впливати на соціалізацію економічної системи в Україні.
5. З урахуванням особливостей економічної системи України синтезовано національну модель іпотечного кредитування SOMME (Social Oriented Mortgage in Marketing Economy), в яку необхідно включати таких учасників: держава, страхувальники, підприємство, іпотечний банк, позичальник, житлобудівне ощадне товариство (ЖБОТ), забудовник, інвестор.
Модель SOMME доцільно використовувати для стимуляції соціалізації української економіки та створення умов для існування ефективної системи отримання доступного житла для осіб з середньостатистичними доходами в Україні.
6. При трансформації існуючої моделі іпотечного кредитування у SOMME необхідно враховувати особливості інституціонального забезпечення національної моделі іпотечного кредитування та шляхи її імплементації, що передбачає імпорт принципів діяльності інститутів та забезпечення функціонування схожих на запропоновану нами моделей іпотечного кредитування та появу на їх основі специфічних інститутів, притаманних національній моделі іпотечного кредитування, як інститут житлобудівних ощадних товариств (ЖБОТ).

Список використаних джерел
Менгер К. Основания политической экономии. Общая часть. Пер. с нем. – Одесса, 1903. – 278 с.
Євтух О.Т. Іпотека — механізм ефективного використання ресурсів / О.Т.Євтух. - Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2001. - 316 с.
Дядько Є. Іпотечне кредитування та соціалізація економіки // Академічний огляд, Економіка та підприємництво. – 2007. - № 2. - С.21-28
Матриархат в СССР – СНГ. Цикл статей об истинном положении мужчин и женщин в СНГ, проблемах семейной жизни и их причинах. Льюис Генри Морган и его теории эволюции семьи и матриархата. - Режим доступу: http://matriarhat-v-sssr.narod.ru/morgan.htm
Аристотель. Сочинения: в 4т. Т.4 / Пер. с древнегреч.; общ. ред. А.И.Доватура. — М.: Мысль, 1983. — 830 с.
История экономических учений: учеб. пособие / Под ред. В.А. Жамина, Е.Г. Василевского – М.: Издательство МГУ, 1989. – 368 с.
Історія економічних вчень: опорний конспект лекцій / Е.М. Алексєєнко, С.В. Кузьмінов, О.М. Літвінова, Г.М. Пилипенко. - Дніпропетровськ: ДАУБП, 1999. – 95с.
Гантовер Л.В. Залоговое право.- СПб.: Издательство «Русь», 1890. - 800с.
Кудрявцев В. Основи организации ипотечного кредитования / В.Кудрявцев, Е.Кудрявцева. - М.: Высш. шк., 1997. - 64с.
Ерошенков С.Г. Анализ истории и эволюции ипотеки на примере развитых и развивающихся стран: монография. – Москва, 2004. – Режим доступу: http//www.just.siberia.net
Офіційний сайт КПКГ "Народная ипотека Санкт-Петербург". - Режим доступу: ipoteka.boxmail.biz
Богомолов А. С. Античная философия. — М. : Издательство Московского университета, 1985г. — 368 с.
Ядгаров Я.С. История экономических учений: учебник для вузов. - 2-е изд. - М.: ИНФРА-М, 1997. – 228с.
Реуэль А.Л. История экономических учений. – М.: Высшая школа, 1972. – 421 с.
С.Г.Ерошенков, Анализ истории и эволюции ипотеки на примере развитих и развивающихся стран, 2004. - Режим доступу: www.just.siberia.net
Всемирная история экономической мысли / Под ред. И.П.Фоминского – М.: Мысль, 1987. – Т. 1. – 593 с.
Аналітичний портал «Ипотека в России» . - Режим доступу: www.rusipoteka.ru
Базанов И.А. Происхождение современной ипотеки. Новейшие течения в вотчинном праве в связи с современным строем народного хозяйства.. - Режим доступу: http://civil.consultant.ru
Фома Аквинский Офіційний сайт вільної енциклопедії «Вікіпедія». - Режим доступу: http://uk.wikipedia.org
Поланьи К. Саморегулирующийся рынок и фиктивные товары: труд, земля, деньги // THESIS. - 1993. - Т. 1. - Вып. 2.
Всемирная история экономической мысли: В 6-ти т. Т. 1. От зарождения экономической мысли до первых теоретических систем политической экономии / ред. В. Н. Черковец. - М. : Мысль, 1987. - 606 с.
Рикардо Д. Начало политической экономии и налогообложения: Антология экономической классики - М.: Эконов-ключ, 1992. – 564 с.
Петти У. Трактат о налогах и сборах: Антология экономической классики : В 2-х т. / Пер. с англ.. - М.: Эконом, 1993. – 480 с.
Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов: Антология экономической мысли. - М.: Эконов-ключ, 1992. – 478с.
Євтух О.Т. Іпотека — механізм ефективного використання ресурсів / О.Т.Євтух. - Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2001. - 316 с.
Михалевский Д.И. Ипотечные банки Германии и финансирование жилищного строительства. - СПб.: Фин. изд-во, 1925. - 99с..
Ламперт Х. Социальная рыночная экономика: Германский путь. - М.: Дело, 1994. - 224с.
Лексис В. Кредит и банки: Пер. с нем. Ф. Лихачевский. - М.: Перспектива, 1994. - 118с.
Энгельс Ф. К жилищному вопросу. - М.: Госполитиздат, 1953. – 110с.
Маркова А.Н. История мировой экономики. Хозяйственные реформы 1920-1990 г.г. – М.: Закон и право, Юнити, 1995.
Семёнов Ю. Западная Европа: развитие капитализма вглубь (XVI—XIX вв.) — Режим доступу : http://scepsis.ru
Прудон П.Ж. Что такое собственность? // Муниципальная экономика №4 /2007 Вопросы теории. - Режим доступу: http://emsu.ru
Ламперт Х. Социальная рыночная экономика: Германский путь. - М.: Дело, 1994. - 224с.
Рябченко Л. Ипотечное кредитование: проблемы и перспективы // Деньги и кредит. - 1997. - №3. - С. 53-57.
Деримов М. Реализм творцов экономического чуда // Капитал. – 1997. - №12. - с.19-20
Остапенко В. Великая депрессия в США и современный российский кризис: причины и пути преодоления. - Режим доступу: http://www.ptpu.ru
Реформы администрации Рузвельта. - Режим доступу: http://usatruth.by.ru
Согрин В. Новый курс Ф. Д. Рузвельта: единство слова и дела . – Общественные науки и современность. – 1991. - N 3. - Режим доступу: http://rusref.nm.ru
Рузвельт Ф. Беседы у камина. – М.: ИТРК, 2003. - Режим доступу: ttp://sharakshane.narod.ru
Сивачев Н.В., Язьков Е.Ф. Новейшая история США. – М.: Выс.шк., 1973.-159 с.
Обозненко В. Жилищный ипотечный кредит в США: Дискуссия кандидатов экономических наук. - М., 1965. - 304с.
Бойко И.В. Циклическое движение жилищного строительства и рынок ссудного капитала в США: Дискуссия кандидатов экономических наук. - М., 1986. - 220с.
Михайлов Е.Д. Ипотечное финансирование в США // США: экономика, политика, идеология. - 1993. - №1. - - С. 33 - 39
Мюллер-Армак А. Принципы социального рыночного хозяйства / Социальное рыночное хазяйство — СПб. : Экономическая школа, 1999. — с.275.
Burnett I., A Social History of Housing (1815-1970). – London: Methuen, 1980. – 387 с.
Grüber W. Sozial Wohnungsbau in der Bundesrepublik. Der Wohnungssektor zwischen sozialpolitik und Kapitalinteresse – Köln: Pahl – Rugenstein, 1981.
Жилищная экономика: пер. с англ. / Под ред. Г.Поляковского. - М.: Дело, 1996. - 224с.
Зеленкова Н. И. Ипотека // Деньги и кредит. – 1992. - № 11. - С. 53-55.
Struyk R., I. Hegedus, Heller M., Mark I., Tosics I. The Housing Sector in Budapest: Housing Finance and the Real Estate Sector. - Washington, DC: Urban Institute, 1992.
Рахманова Н. Ипотека в США и её страховая защита // Строит. газета. - 1993. - №16. – С. 9-12.
Семенова Е. Крестьянский поземельный банк // Деньги и кредит. – 1993. - №7. – С. 77-79.
Сироткин В. Великие реформаторы России. - М.: Знание, 1991. – 61с.
Struyk R., Kosareva N. Transition in the Russian Housing Sector; 1991-1994. – М.: The Urban Institute Press, 1994.
Telgarsky I., Struyk R. Toward a Market-Oriented Housing Sector in Eastern Europe: Developments in Bulgaria, Czechoslovakia, Hungary, Poland, Romania, and Yugoslavia. - Washington, DC: The Urban Institute Press, 1990; Telgarsky I., Mark K. Alternative Mortgage Instruments for High Inflation Economies. // Housing Finance International, 1991.
Хаддури Д. Конкурсное финансирование проектов жилищного строительства. – Вашингтон: Институт экономики города, 1992. – 9с.
Гайгер Л. Микроэкономическая теория и переходная экономика: Пер. с англ.- М.: Инфра-М, 1996. – 560 с.
Евтух А. Т. Совершенствование внебюджетного инвестирования в условиях перехода к рыночной экономике на примере жилищно-строительного комплекса: Дис... канд. экон. наук. – Львов, 1994. - 157с.
Евтух А. Т. Ипотека: теория и практика. – Луцк: Медиа, 1999. – 467с.
Евтух А. Т. Ипотека: жилищное кредитование. – Луцк: Волин. обл. тип., 2000. – 180с.
Евтух А. Т. Доходная ипотека. - Луцк: Волин. обл. тип., 2000. – 208с.
Як приватизувати житло [Збірник нормативних актів / упоряд. А. Дронь, та інші. — К. : Україна, 1993. — 64 с.
Дронь А., Єщенко П. Ринок житла в Україні: перспективи і проблеми розвитку // Економіка України. - 1997. - №7. – С. 4-14.
Загородній А.Г. та ін. Фінансовий словник. – 3-є вид. випр. та доп. – К.: Т-ов “Знання”, КОО, 2000. - 587с.
Райзберг Б. А. и др. Современный экономический словарь. – М.: ИНФРА-М, 1997. - 496с.
Словарь иностранных слов. М.: Рус. яз., 1998. – 608с.
Неоінституціоналізм / Наукова бібліотека «Буковина». - Режим доступу: http://buklib.net
Бондар Т. Різноманітність та генезис форм власності.. - Режим доступу: www.rusnauka.com
Власність в Україні. Науково-аналітичний журнал. – 1(2). – 2001. – 157 с.
Драпіковський О., Іванова І. Особливості ціноутворення на первинному ринку міських земель // Ринок землі. Інформаційне видання Всеукраїнської ліги сприяння розвиткові ринку землі. — К., квітень 2002. — № 1. — С. 37-43.
Положення НБУ Про кредитування від 28.08.1995г. №246.
Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / К.В. Паливода; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.
Смирнов В.В. «Менеджер по ипотечным операциям». — М. : Издательский дом «Аудитор», 2000. — 316 с.
Ющко І. Сучасний стан ринку іпотечного кредитування в Україні // Презентація на Шостому міжнародному форумі учасників ринку капіталів. — Алушта, 2006. — 12 c.
Принципы жилщного кредитования / В.Аверченко, Р. Вессели, Г. Наумов, Э.Файкс, И.Эртл.; Альпина Бизнес Букс.М., 2006. – 261 с.
Щукин Е.А. Международный капитал как отражение глобализации мировой экономики // Финансы и кредит (рус.). — 2001. — № 16. — C.25-31.
Пучковская И.И. Ипотека: залог недвижимости. – Харьков.: Консум, 1997. – 132 с.
Страйк Р., Косарева Н., Сучков А. Жилищное ипотечное кредитование в условиях современной России // Деньги и кредит . - 1995. - №8. – С. 52-59.
Кудрявцев В., Кудрявцева Е. Основы организации ипотечного кредитования. - М.: Высш. шк., 1997. - 64с.
Справочно-информационная служба Ипотека. - Режим доступу: www.ipoteka.cosa.ru
Ходченко Е. Основные аспекты деятельности государственных кредитных учреждений России и Украины во второй половине 19 – начале 20 вв. // Экономика Украины. - 2004. - №3. – С. 68-72.
Принципы жилщного кредитования / В.Аверченко, Р. Вессели, Г. Наумов, Э.Файкс, И.Эртл.; Альпина Бизнес Букс.М., 2006. – 261 с.
Принципы жилщного кредитования / В.Аверченко, Р. Вессели, Г. Наумов, Э.Файкс, И.Эртл.; Альпина Бизнес Букс.М., 2006. – 261 с.
Бромович М. Анализ экономической эффективности капиталовложений: Пер. с англ. – М.: Инфра-М, 1996. –426с.
Рэдхэд К. Управление финансовыми рисками: Пер. с англ. - М.: Дело, 1996. – 288с.
Бирман Г. Экономический анализ инвестиционных проектов: Пер. с англ. - М.: Банки и биржи; ЮНИТИ, 1997. - 632с.
Шнайдерман М. Управление портфелем недвижимости: пер. с англ. под ред. С.Беляева. – М.: Юнити, 1998. – 284 с.
Ковалёв А.П. Как оценить имущество предприятия. - М.: Финстатинформ, 1996 - 80с.
Коростелев С. Оценка недвижимости. Основы теории и практики. – М.: Русск. Дел. Лит., 1998. – 224 с.
Григорьев В., Островкин И. Оценка предприятий. Имущественный подход. – М.: Дело, 1998. – 222с.
Тарасевич Е. Финансирование инвестиций в недвижимость. – Спб.: СПбГТУ, 1996. – 235с.
Дядько Е. Украинская модель ипотечного кредитования в контексте евроинтеграции // Культура народов Причерноморья. – 2007 - №117. – С. 137-141
Дядько Е., Петруня Ю. Управление развитием ипотечного кредитования как составляющей присоединения Украины к ГАТТ/ВТО, “Nierownosci spoleczne a wzrost gospodarczy”, Uniwersytet Rzeszowski Katedra Teorii Ekonomii. Rzeszow, 2007, P. 371-380
Офіційний сайт Держзв'язку України. - Режим доступу: www.stc.gov.ua
Becker G. Crime and Punishment: An Economic Approach. - "Journal of Political Economy", 1968, vol. 76, No. 2.
Печатникова С.М., Жилищный ипотечный рынок, как он устроен? Финансовый менеджмент №5' 2004. - Режим доступу: http://www.dis.ru
Хейне П. Экономический образ мышления. — М. : «Вильямс», 2007. — 544 с.
Г. Беккер Економічний аналіз та людська поведінка. - Режим доступу: http://economicus.ru
Жан Паже. - Режим доступу: http://ru.wikipedia.org
КОЛЬБЕРГ Лоренс / Система федеральных образовательных порталов «Российское образование». - Режим доступу: http://www.humanities.edu.ru
. Loevinger J. In search of grand theory // Psychological Inquiry. 1994, V. 5(2), P. 142-144.
Маслоу, Абрахам Харольд. - Режим доступу: http://ru.wikipedia.org
Грейвс, Клер. - Режим доступу: http://ru.wikipedia.org
Спиральная Динамика Грейвза. Принципы Спиральной Динамики. - Режим доступу: http://nlping.ru
Российский институт спиральной динамики и ноэтического коучинга. - Режим доступу: http://spiraldynamics.ru
Власність. - Режим доступу:http://uk.wikipedia.org/
Фукуяма Ф. Доверие: социальные добродетели и путь к процветанию. – М.: ООО “Изд-во АСТ”: ЗАО НППП “Ермак”, 2004. – 730 с.
Коулман Дж. Капитал социальный и человеческий // Общественные науки и современность. – 2001. - № 3. – С. 122-139.. - Режим доступу: http: ecsocman.edu.ru
W. W. Rostow The Stages of Economic Growth: A Non-Communist Manifesto (Hardcover) // Cambridge University Press; 3 edition (March 29, 1991)
Авдошина З.А. Антикризисное управление: сущность, диагностика, методики // Корпоративный менеджмент - Режим доступу: http://www.cfin.ru
Мировой ипотечный кризис: конец глобализации? // Киевский портал недвижимости. - Режим доступу: http://www.domik.net
Открытая электронная газета. - Режим доступу: http://forum.msk.ru
Стиглиц, Джозеф Юджин. - Режим доступу: http://ru.wikipedia.org
Мудрик А. В. Социальная педагогика: учеб. для студ. пед. вузов под ред. В.А. Сластенина. - 3-е изд., испр. и доп. - М.: Издательский центр «Академия», 2000. - 200 с.
Костюк В.Н. История экономических учений. - М.: Центр, 1997. – 224 с.
Бергсон, Абрам // Галерея экономистов. - Режим доступу: http http://gallery.economicus.ru
Мечников И.И. Этюды оптимизма. - М.: Наука, 1988. – 328 с.
Чернов В. Конструктивный социализм / В. Чернов. - М.: Росспэн, 1997. – 650 с.
Röpke W. Ist die deutsche Wirtschaftspolitik richtig?, Stuttg. — Köln, 1950.
Плеханов Г.В. Избранные философские произведения: в 5 т. - М.: Госполитиздат, 1957. – Т. 3. – 784 с.
Кейнс Д. М. Общая теория занятости, процента и денег. - М.: Прогресс, 1978. – 494 с.
Шумпетер Й. Капитализм, социализм и демократия: пер. с англ. ─ М.: Экономика, 1995. – 540 с.
Глух Н.А. История экономических учений: современный этап: Под ред. А. Г. Худокормова. - М.: Инфра-М, 1998. – 733 с.
PERROUX, F. L'Economie du XXe siécle. Paris,1961. 598p..
. Максимович В.І. Шляхи соціалізації економіки у сучасних умовах — Режим доступа : http://www.rusnauka.com
Oxford Concise Dictionary of Sociology / Marshall G. (ed.). Oxford, N.Y.: Oxford University Press: 1996.
Goldthorpe J.H. Introduction: Social Mobility and Social Interests: 2nd ed. Oxford: Сlarendon press, 1987.
Норберт Э. О процессе цивилизации. Социогенетические и психогенетические исследования. - М., Санкт-Петербург: Университетская книга, 2003. – Режим доступу: http://www.ecsocman.edu.ru/db/msd/132164
Уорнер Л. Социальный класс и социальная структура: Т.10-11. - Янки Сити: Рубеж, 1999. - Режим доступу: http://www.ieie.nsc.ru
Энгельс Ф. Сочинения. Т.14 2-е издание М. Госполитиздат 1959г. 897с.
Александрова О. До проблеми формування середнього класу у перехідних суспільствах. - Режим доступу: http://www.confcontact.com
Гіденс Е. Соціологія / Пер. з англ. – К.: Основи, 1999. – 726 с.
Средний класс // Энциклопедия Кругосвет. - Режим доступу: http://www.krugosvet.ru
Заграва Е. Сучасність і солідаризм. - Режим доступу: http://www.uc.iatp.org.ua
Корицкий А. В. Теоретические основы современной концепции человеческого капитала / Сибирский университет потребительской кооперации . - Режим доступу: http://sibupk.nsk.su
Брыль Р., Клочко Л. Ловушка для среднего класса // Независимый информационно-аналитический ресурс «Диалог.UA». - Режим доступу: http://dialogs.org.ua
Персональная страница Бориса Кагарлицкого: Что такое средний класс? - Режим доступу: http://viperson.ru
Борис Кагарлицкий: 2000-е: 60-е versus 90-е // Художественный журнал. - Режим доступу: http://xz.gif.ru
Ипотека. Схемы и группы ипотечного кредитования, программы ипотеки за рубежом // Недвижимость Комфорт. – 2002. - №22. - Режим доступу: http://www.comfort.kiev.ua
Портер М.Е. «Конкуренція» – Москва: Видавничий дім «Вільямс», 2005. – 608 с.
Porter Michael E. Clusters and the New Economics of Competition // Harvard Business Review.- 1998.-November-December.- P. 77-90.
Доступное жилье по-английски // Проект «Developer». - Режим доступу: http://www.develop.com.ua
Лесняк Е.А. К вопросу о доступном и комфортном жилище // Материалы международной научной конференции 17-23 сентября 2006 «Вектор архитектурного образования – рациональный прагматизм или концептуальные фантазии». - Режим доступу: http://www.maca.ru
Кутузов В.В. Воспроизводство жилья в условиях социально-ориентированной рыночной экономики. Основные положения. Комментарии. - М: ЦНИИЭП жилища, 1994. – 290 с.
Мальцева Е. С. Влияние динамики формирования территориально-локальных рынков жилья на развитие экономики региона // Автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата экономических наук. Майкоп, 2007. – 28 с.
Сторчевой М.А. История теории благосостояния. - Режим доступу: http://ecsocman.edu.ru
Макконелл Кэмбелл Р., Брю Стэнли Л. Экономикс: Принципы, проблемы и политика. В 2 т.: Пер. с англ. 11-го изд. Т. 2. – М.: Республика, 1992. – 400 с.
Lereah D. The importance of America’s Housing Sector to the Economy. Winter 2003 - Режим доступу: http://www.realtor.org
Case K., Quigley J. and R. Shiller. Comparative Wealth Effects: the Stock Market Versus the Housing Market. National Bureau of Economic Research, WP #8606, 2001.
Цилина Г. А. Ипотека: Жилье в кредит. - М.: Экономика, 2001. - 358с.
Авдийский В.И., Система казенних банков дореформенной России // Банковские услуги. – 2002. - №6. – С. 31-36.
Дядько Є. Іпотека та її інститути в Україні: ретроспективний аналіз територій під дією кріпосного права // Академічний огляд. - 2005. - №1. – С.33-37
Лановик Б.Д. та ін. Історія господарства: Україна і світ: Підручник. – К.: Вища школа., 1995. – 480 с.
Авдийский В.И. Система казенних банков дореформенной России // Банковские услуги. – 2002. - №8. – С. 26-32.
Судейкин В. Государственный банк: Исследование его устройства, экономического и финансового значения. – С.-Пб.: Тип. М.М. Стасюлевича, 1891. – 553 с.
Левин И.И. Акционерние коммерческие банки России. Пг, 1917. Т. 1. – 215 с.
Економічна історія України: навч.посіб. / М.О.Уперенко, Е.А.Кузнєцов, Г.К.Парієнко та ін. – Х.: ТОВ Одіссей, 2004. – 496 с.
Ходский Л.Д. Поземельный кредит в России и отношение его к крестьянскому землевладению. - М.: Типо-литогр. И.Н. Кушнерева и К',1882.-V, 295 c.:табл.
Історія господарства: Україна і світ: Підручник / Б.Д. Лановик, З.М. Матисякевич, Р.М. Матейко; За ред. Б.Д Лановика. – К.: Вища школа., 1995. – 480 с.
Кауфман И.И. Государственние долги России // Вестник Европы. – 1885. – II Кн. - С. 584
Левичева И.Н. Особенности становления банковской системы России во второй половине XIX века // Деньги и кредит. – 2002 - № 10. – С. 56-65.
Сайкевич О. Українські економісти другої половини XIX – початку XXстоліття про необхідність регулювання банківської системи країни / О. Сайкевич // Банківська справа. – 2002. - № 3. - С.77-80
Загряцков М.Д. Социальная деятельность городского самоуправления на Западе / М.Д. Загряцков. - К. : Законодатель, 1906. - 98с.
Михайловский В.Г. Вопрос о дешевых жилищах в западно-европейских и американских городах / В.Г. Михайловский. - М.: Известия Госгордумы, 1900. – 73 с.
Святловский В.В. Жилищный вопрос с экономической точки зрения: Жилищный вопрос на Западе [вып.I.] / В.В/ Святловский - СПб.: Сиб. тип. М-ва путей сообщения, 1902. - 253с.
Святловский В.В. Квартирный вопрос. - СПб.: Типография М.М. Стасюлевича, 1898. - 247с.
Святловский В.В. Жилищный вопрос с экономической точки зрения: Жилищный вопрос в России: вып.IV-V. - СПб., 1904. - 354с.
Драпіковський О. І., Іванова І.Б. Практикум з оцінки міських земель. –К.: УАДУ, 1998. –116с.
Заяць В.М. Економічні та правові передумови створення в Україні земельного банку // Економіка АПК. – 2001. - №12. – С. 41-48.
Сазонець І.Л. Національна система іпотечного кредитування – Суми: Видавництво «Довкілля», 2006. – 114 с.
Сороківська З. Розвиток кредитування населення комерційними банками в Україні // Банківська справа. – 2002. - №5. – С. 48-49.
Витанович І. Історія українського кооперативного руху: Із праць історико-фінансової секції НТШ. – Нью-Йорк: Товариство української кооперації, 1964. – 624 с.
Мигулин П.П. Наша банковская политика(1729-1903). – Х., 1904. – 496 с.
Полное собрание законов Российской империи. Собрание II (ПСЗ II). – Т.47 – Отд. 1, з-н № 50913
Гиндин И.Ф. Государственный банк и экономическая политика царского правительства(1860-1892 гг.). – Х: 1860, 491с.
Кручок С.І. Іпотечне кредитування. - К.: МЕТА, 2002. – 208 с.
Дом, дерево, человек: три источника и три составные части образа мира - Режим доступу: http://psy.1september.ru
Символіка поселення і житла українців. - Режим доступу:www.wikipedia.org
Дом вести — не лапти плести - Режим доступу: http://www.ug.ru
Аврамова Ольга Соціальне житло чи житло соціального забезпечення?. - Режим доступу: http://www.justinian.com.ua
Ю.Д Губернский, В.К. Лицкевич Жилище для человека - Режим доступу: http://bibliotekar.ru/
У банківській практиці існує індекс доступності житла - Режим доступу: http://news.finance.ua
Жилищный кредит под 6% годовых реально?. - Режим доступу: http://www.uabankir.com
Житлове іпотечне кредитування в Україні: Аналітичний огляд за 2 квартал 2008 року / УНІА. – К.:УНІА, 2008. – 51 с.
Шкарпова О. Американські гірки // Контракти: Український дiловий тижневик вiд 15-10-2007 №42 . - Режим доступу: http://kontrakty.com.ua
Николаева Т. Капитальное помещение // Бизнес. – 2008. - №8- Режим доступу: http://www.business.ua
Dyad’ko Y., G. Roseman, The current state and prospects of residential mortgage development in Dnepropetrovsk, Академічний огляд. 2006. №2, С. 62-66.
Гриньков Д. Вынужденная посадка // Бізнес. – 2008. - №9. - Режим доступу: http://www.business.ua
Вебер М. «Протестантская этика и дух капитализма» - Режим доступу: http://esocio.narod.ru
Gary S. Becker. Economic Analysis and Human Behavior. In: L. Green and J.Kagel (eds.) Advances in Behavioral Sciences. Norwood (N.J.): Ablex Publ. Corp., 1987, v.l, p.3-17. L The University of Chicago Press, 1976. Перевод Р. Капелюшникова. - Режим доступу: http://economicus.ru/
Дядько Є. Основні сучасні моделі іпотечного кредитування в контексті вирішення соціальних проблем в економіці // Економіка: проблеми теорії та практики: Збірник наукових праць. – Випуск 239: В 5 т. – Т. V. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2008. – 269 с.
Dyad’ko Y. The importance of development of mortgage credit in the context of re-structuring of the ukrainian banking system, Європейський вектор економічного розвитку - Д.: ДУЕП, 2007, Вип. 1 (2). - С. 117-121
Recent Developments in European Mortgage Markets. Housing Finance International. Vol. XV. 2000. December. № 2. – P. 19-29.
Джуччі Р. Житлобудівні ощадні системи в Україні, // Матеріали круглого столу «Житлобудівні ощадні системи в Україні», К.: Інститут Економічних Досліджень та Політичних Консультацій, Німецька консультативна група з питань економічних реформ при уряді України. 2004. – 51 с.
Annual report, 2000. Association of Germany Mortgage Banks. - Режим доступу: http:// pfandbrief.org
Dennis Marshall W. Residential Mortgage Lending. Third Edition // Prentice Hall Career & Technology, Englewood Cliffs. New Jersey, 1999. – Р. 15-24.
Order, Robert Van. The Structure and Evolution of American Secondary Mortgage Market, with SOMME Implication for Developing Markets. Housing Finance International. 2001. September.
Модель вторинного ринку іпотечних кредитів: Досвід США. – М.: Інститут економіки міста, 1995. – 273 с.
Kinsey, Mark A, and H..James Schwing. Regulation of the Secondary Mortgage Market. Housing Finance International, 2001
Материали офіційного сайту Национального банку Казахстану . - Режим доступу: www.nationalbank.kz
Інформація по країнам ЄС: European Mortgage Federation: Mortgage Banks and the Mortgage Bond in Europe; 4. A. Brussel, November, 2003.
Bellinger, Dieter/ Kerl, Volkher: Hypothekenbankgesetz-Kommentar, 4. A. Munchen 1995; § 1 RN 12
Дядько Є. Выбор модели ипотечного кредитования в Украине // Академічний огляд. - 2004. - №2. – С.57-60
Гриньков Д. Продешевили // Бізнес. – 2008. - №5. - Режим доступу: http://www.business.ua
Бутко В. Почему взять кредит на покупку жилья совсем не так просто, как нас убеждает реклама / Официальний сайт газети Кiевскiй Телеграфъ. - Режим доступу: www.k-telegraph.kiev.ua
Лямец С. Развитие ипотечного кредитования сегодня / Официальний сайт газети Киевские Ведомости. - Режим доступу: www.kv.com.ua
Кузьменко В.П. Соціальний капітал суспільства Френсіса Фукуями у створенні та розвитку НІС. - Режим доступу: http://iee.org.ua
Фукуяма Ф. Доверие: социальные добродетели и путь к процветанию. – М.: ООО “Изд-во АСТ”: ЗАО НППП “Ермак”, 2004. – 730 с.
П. Шеремета Три "загадочные" черты украинской бизнес-культуры. - Режим доступу: http://www. management.com.ua
Ипотека в Украине . - Режим доступу: http://www.ipoteka.net.ua
Бюджетний кодекс України // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2001. - N 37-38, ст. 189
Рой Ф., Асоціація приватних житлобудівних ощадних кас (Bausparkassen) // Матеріали круглого столу «Житлобудівні ощадні системи в Україні». – К. Інститут Економічних Досліджень та Політичних Консультацій; Німецька консультативна група з питань економічних реформ при уряді України, 2004. – 51 с.
Закон України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати» // Відомості Верховної Ради(ВВР). – 2004. - №1. – С.1.
Мельничук О., Глуховский М. 25 миллиардов на доступное жилье // Киевский портал недвижимости . - Режим доступу: http://www.domik.net
Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України: Закон України // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2008. - № 5-6, № 7-8, С.78
Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України: Закон України // Відомості Верховної Ради України(ВВР). – 2008. - № 5-6, № 7-8, С.78
Норт Д. Институты, институциональные изменения и функционирование экономики: Пер. с англ. А.Н. Нестеренко. - М.: Фонд экономической книги "Начала", 1997. – 180 с.
Кирдина С. Г., Об институциональных матрицах: тезисы теории. - Режим доступу: http://kirdina.ru
Polanyi, K. The Livelihood of Man. New York. San Francisco. London: Academic Press, Inc. 1977. – 280 Р.
Де Сото Э. Иной путь. Невидимая революция в третьем мире: Пер. С англ. - М.: Catallaxy, 1995. – 320 с.
Бессонова О.Э. Раздаточная экономика как российская традиция. // Общественные науки и современность. - 1994. - № 3. – С. 37-48.
Oxford English Dictionary. Second Edition. Vol. XVII. Oxford: Clarendon Press. 1989.
Портяков В. Путь китайских реформ // Проблемы Дальнего Востока. -1999. -№4. - С. 19-23
Стариков Е. Н. Общество-казарма от фараонов до наших дней / Е.Н.Стариков. - Новосибирск: Сибирский хронограф, 1996. – 244 с.
Старков О., Эволюция и трансплантация институтов рынка ипотечного кредита // Экономика и математические методы. – 2004. - № 3. – С. 33-50.
Зміцнення системи іпотечного кредитування України. Аналітичний огляд №1. К.: Представництво Європейської комісії в Україні, 2005. – 62 с.
Джурилюк Л. Проблеми розвитку іпотечного кредитування в Україні та можливі шляхи їх вирішення враховуючи світовий досвід. - Режим доступу: http://www.kraina2.org.ua
Chubrik A., "Creation of the System of Contractual Savings for Housing in Belarus", IPM Research Center, december 2004. - Режим доступу: http://www.epinetwork.org
Klare B., BHW activities in India, International Union for Housing Finance -Newsletter, November 2004.
М. Lea/B. Renaud, "Contractual Savings for Housing: How Suitable Are They for Transition Economies?", Policy Research Working Paper No. 1516, The World Bank, August 1995.
Керл Ф., Лассен Т. Пропозиції для створення надійної системи рефінансування іпотечних кредитів в Україні через використання інструментів фондового ринку // Матеріали круглого столу «Розбудова системи рефінансування іпотечних кредитів в Україні». – К.: Інститут Економічних Досліджень та Політичних Консультацій; Німецька консультативна група з питань економічних реформ при уряді України. - 2005. – 73 с.
Lassen T. :Lehren aus der Hypothekenbankkrise von 1900. Immobilien & Finanzierung 2003
Lassen T. :Regulierung und Aufsicht von Pfanbriefemittenten: Europäische Erfahrungen und Empfehlungen für die Ukraine
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.