У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОБЛІК І КОНТРОЛЬ В ОРГАНАХ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА
Количество страниц 227
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП ………………………………………………………………………….
РОЗДІЛ 1. ЕКОНОМІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ………………………………………

1.1.Сутність та організація пенсійного страхування …………….
1.2.Пенсійні фонди та їх організаційно-економічна характеристика ……………………………………………………..
1.3.Нормативно-правове та інформаційне забезпечення обліку і контролю у Пенсійному фонді ……………………………………..
1.4.Оцінка сучасного стану системи пенсійного страхування в Україні ……………………………………………………………….
Висновки до розділу 1 ………………………………………………
РОЗДІЛ 2. ОБЛІК В ОРГАНАХ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ: ОРГАНІЗАЦІЯ ТА МЕТОДИКА ……………………………………………..

2.1.Загальні чинники побудови бухгалтерського обліку в Пенсійному фонді …………………………………………………...
2.2.Методика формування облікової політики в Пенсійному фонді................................................................................................
2.3.Інформаційне забезпечення облікового процесу в умовах сучасних інформаційних систем і технологій ……………..............
Висновки до розділу 2 ……..…………………...…………………..
РОЗДІЛ 3. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ КОНТРОЛЮ В ПЕНСІЙНОМУ ФОНДІ ……………………………………………………….

3.1. Визначення організаційних та методичних проблем контролю……………………………………………………………..
3.2.Методичні прийоми контролю в Пенсійному фонді …………
3.3. Методика внутрішньогосподарського контролю в Пенсійному фонді …………………………………………………...
Висновки до розділу 3………………………………………………
ВИСНОВКИ …………………………………….…………………….…..…..
ДОДАТКИ ………………………………………….…………..…………..………
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ……………………………………..


ВСТУП



Актуальність теми дослідження. Соціальний захист населення гарантується законодавством, при цьому значна увага приділяється саме пенсійному забезпеченню. Питання ефективної організації пенсійного страхування цікавлять усіх людей, оскільки воно стосується кожного з нас в певний період життя. Забезпечити належне фінансування виплат для людей пенсійного віку лише державними коштами стає дедалі важче усім країнам світу.
Актуальність дисертаційного дослідження обумовлена необхідністю формування правдивої та неупередженої інформації для її використання в процесі здійснення контрольних дій суб’єктами пенсійної системи (страхувальниками, одержувачами пенсійних виплат та пенсійними організаціями). Основний масив цієї інформації продукується системою бухгалтерського обліку. Для підвищення її результативності важливо забезпечити чітке нормативне регулювання організації облікового та контрольного процесів. Не дивлячись на це негативний вплив на процес пенсійного страхування справляє недосконалість вітчизняного законодавства, протиріччя в чинних нормативних актах, а також слабка висвітленність у наукових дослідженнях.
Особливої гостроти ці проблеми набувають у процесі реформування системи пенсійного страхування. Формування нових видів пенсійних фондів та їх запровадження у практику уможливлюється за ефективної організації обліку та контролю з урахуванням ринкових трансформацій та й сучасної реалії економічної дійсності.
Вивченню проблем організації бухгалтерського обліку присвячено праці таких вітчизняних та зарубіжних учених: М.А. Леонтьєва, О.М. Кашаєва, Ф.Ф. Бутинця, В.П. Завгороднього, В.В. Сопка, А.М. Кузьмінського, М.С. Пушкаря, С.В. Свірко, В.С. Леня, Л.Г. Ловінської. Питанням облікової політики на підприємствах присвячено наукові праці Р.А. Алборова, В.П. Астахова, П.С. Безруких, С.А. Ніколаєвої, М.С. Пушкаря, Л.З. Шнейдмана, Ф.Ф. Бутинця, В.В. Сопка та інших вчених.
Важливість контролю на підприємствах досліджувалась Г.Г. Кірейцевим, М.В. Кужельним, М.Т. Білухою, Л.М. Крамаровським, А.Д. Шереметом, В.П. Суйцом, В.В. Бурцевим, Є.М. Калюгою, Л.В. Нападовською та іншими провідними вченими.
Аналіз результатів досліджень вітчизняних та зарубіжних вчених свідчить про важливість практичних і теоретичних розробок організації обліку й контролю. Проте, відсутність науково-практичних досліджень з організації обліку і контролю в органах Пенсійного фонду України і визначила вибір теми дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри обліку підприємницької діяльності Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» за темою: «Вдосконалення обліку і контролю в галузях економіки» (державний реєстраційний номер 0103U004766) та Луцького державного технічного університету за темою «Організаційно-економічний механізм управління підприємствами в сучасних умовах господарювання» (державний реєстраційний номер 0105U000804). У межах наукових програм автором проведено дослідження та розроблено пропозиції щодо удосконалення науково-практичної організації облікового і контрольного процесів в органах Пенсійного фонду України.
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є науково-теоретичне обґрунтування, уточнення наукових положень та розробка практичних рекомендацій щодо вдосконалення організації обліку і контролю в органах Пенсійного фонду України.
Відповідно до поставленої мети у роботі визначено такі основні завдання:
- уточнити економічну сутність пенсійного страхування та пенсійного забезпечення як економічних категорій в умовах реформування пенсійної системи;
- обґрунтувати нормативно-правову базу, що регулює питання обліку та контролю в Пенсійному фонді;
- визначити напрями удосконалення діючого плану рахунків бухгалтерського обліку надходжень і видатків Пенсійного фонду України;
- відшукати раціональне застосування методу документального забезпечення контрольного процесу;
- визначити етапи створення облікового та контрольного процесів на підприємствах з метою окреслення шляхів їх удосконалення для органів Пенсійного фонду України.
Об’єкт дослідження – діяльність органів Пенсійного фонду України.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, організаційних і методичних аспектів обліку і контролю в Пенсійному фонді.
Методи дослідження. В процесі написання дисертаційної роботи було використано загальнонаукові методи. Застосування історичного методу дало можливість дослідити процес виникнення та розвитку системи пенсійного страхування, організації обліку і контролю. Методи індукції та дедукції, аналізу та синтезу використовувались під час дослідження теоретичних і практичних аспектів організації обліку та контролю. Діалектичний та абстрактно-логічний методи покладено в основу теоретичного узагальнення та формулювання висновків.
Інформаційною базою дослідження стали наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених стосовно досліджуваних питань, закони України, постанови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, правління Пенсійного фонду України, статистичні матеріали Держкомстату України, Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України, матеріали науково-практичних конференцій, періодичних видань і мережі Internet за темою дослідження.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в обґрунтуванні теоретичних положень та розробці практичних рекомендацій, спрямованих на удосконалення обліку і контролю в органах Пенсійного фонду України. У процесі дослідження одержано такі наукові результати:
вперше:
- визначено пенсійне забезпечення елементом пенсійного страхування, виділено види пенсійного забезпечення і страхування та уточнено їх зміст, як об’єктів обліку;
- розроблено Відомість звірки нарахування та сплати збору з обов’язкового державного пенсійного страхування, з метою посилення контролю у сфері нарахування та сплати збору;
- запропоновано регламентовану форму Акту про результати виїзної планової (позапланової) перевірки з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо нарахування та сплати зборів із загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що забезпечить більш повне висвітлення інформації, що перевіряється;
удосконалено:
- інструкцію з бухгалтерського обліку та звітності в органах Пенсійного фонду;
- план рахунків бухгалтерського обліку надходжень і видатків Пенсійного фонду України;
набули подальшого розвитку:
- методика організації облікового та контрольного процесу в органах Пенсійного фонду України.
Практичне значення одержаних результатів полягає у розробці теоретичних основ та практичних рекомендацій щодо удосконалення побудови обліку та контролю в органах Пенсійного фонду України. Основні науково-практичні результати та висновки дисертаційної роботи є підґрунтям для подальших досліджень в даній галузі, а також при викладанні відповідних економічних дисциплін.
Окремі результати дисертаційного дослідження використовуються у практичній діяльності головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (довідка № 2879/05-10 від 27.08.2007 р.) та управління Пенсійного фонду України в Луцькому районі Волинської області (довідка № 4997/05-10-16 від 25.10.2007 р.). Теоретичні та науково-практичні положення дисертаційної роботи використовуються у навчальному процесі Луцького державного технічного університету під час викладання навчальних курсів «Організація обліку», «Контроль і ревізія», «Бухгалтерський облік в бюджетних організаціях», «Податковий облік» (акт впровадження від 29.06.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Основні положення і висновки дисертаційного дослідження розроблено автором особисто та містяться в одноосібних наукових працях.
Апробація результатів дисертаційного дослідження. Основні положення дослідження доповідалися та обговорювалися на науково-практичних конференціях: ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Науковий потенціал світу – ‘2005» (м. Дніпропетровськ, 19-30 вересня 2005 р.); ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні наукові дослідження – ‘2006» (м. Дніпропетровськ, 20-28 лютого 2006 р.); ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Науковий потенціал світу – ‘2006» (м. Дніпропетровськ, 18-29 вересня 2006 р.); І Международная научно-практическая конференция «Становление современной науки – ‘2006» (г. Днепропетровск, 16-30 октября 2006 р.); Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-методологічні та практичні аспекти розвитку економіки України» (м. Чортків, 23 листопада 2006 р.); V Міжнародна науково-практична конференція «Дослідження та оптимізація економічних процесів (Оптимум - 2006)» (м. Харків, 23-24 листопада 2006 р.); Друга всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Науковий потенціал України 2007» (м. Київ, 27-29 березня 2007 р.); ХVІ Міжнародна науково-практична конференція «Структурно-інституційні зміни та інвестиційно-інноваційний розвиток регіону» (м. Чернівці, 17-18 травня 2007 р.).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 15 наукових праць обсягом 4,11 др. арк., в тому числі: у фахових виданнях - 7 наукових статей обсягом 2,85 др. арк. та 8 тез доповідей на науково-практичних конференціях обсягом 1,26 др. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації проведено теоретичне узагальнення та нове вирішення науково-практичного завдання щодо організації та методики обліку і контролю в органах Пенсійного фонду України. Сформульовані висновки та пропозиції теоретично-практичного характеру свідчать про досягнення поставленої мети та завдань.
1. Важливим аспектом у побудові системи пенсійного страхування є розгляд та визначення пенсійно-страхових термінів. А ні в законодавчих актах, а ні у літературних джерелах не існувало чіткості у визначеннях таких понять, як пенсійне «забезпечення» чи «страхування». На основі проведених досліджень було визначено, що пенсійне забезпечення є елементом пенсійного страхування, оскільки людина саме в момент працездатності підлягає пенсійному страхуванню, а вже за досягненням нею пенсійного віку (визначеного законодавством) отримує забезпечення.
2. У будь-якій установі основою правильної побудови організації обліку є нормативно-правове забезпечення. Враховуючи характерні особливості діяльності Пенсійного фонду, пропонується удосконалити чинну Інструкцію № 11-4, розробивши окремі документи, які б: 1) регулювали порядок організації бухгалтерського обліку в Пенсійному фонді з урахуванням положень, зазначених у Зако­ні № 996 (Інструкція з бухгалтерського обліку та звітності в органах Пенсійного фонду); 2) містили план рахунків бухгалтерського обліку надходжень і видатків Пенсійного фонду та Порядок його застосування.
3. У Пенсійному фонді найбільшої зміни зазнають рахунки, на яких ведеться облік надходжень та видатків коштів. Це пояснюється, перш за все, зміною законодавства щодо призначення та виплати пенсій та грошової допомоги. У дисертації пропонується виділення синтетичних рахунків, на яких ведеться окремо облік надходжень та видатків з власних коштів та з Держбюджету.
4. На основі проведених досліджень в дисертаційній роботі виділено два напрямки щодо формування етапів організації обліку в Пенсійному фонді. Перший – ґрунтується на тому, що облік є важливою функцією управління, а другий – облік є окремою наукою, якій притаманні певні особливості.
При дослідженні методики організації контрольного процесу в органах Пенсійного фонду подальший розвиток одержали етапи проведення контролю (організаційний, документально-аналітичний, узагальнюючий, результативний). В основу запропонованого поділу покладено наявність взаємозв’язку контрольних прийомів, проведення їх різними посадовими особами у чітко визначеному часовому просторі.
5. Для забезпечення документального підтвердження проведення річної звірки між підприємствами та управліннями Пенсійного фонду щодо сум нарахованих та сплачених страхових зборів, пропонується формувати Відомість звірки нарахування та сплати збору з обов’язкового державного пенсійного страхування за відповідний рік.
6. Враховуючи важливість проведення перевірок щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати страхових зборів, значну увагу було приділено документальному відображенню результатів перевірки. Оскільки за результатами перевірок відповідно до законодавства складається акт довільної форми, то з метою підвищення якості оформлення матеріалів контролю суб’єктів господарювання пропонується використовувати регламентовану форму Акту про результати виїзної планової (позапланової) перевірки з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо нарахування та сплати зборів із загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. У даній формі Акту міститься більш вичерпний перелік інформації за результатами перевірки, а також відображено усі реквізити, що надають йому юридичної сили та доказовості.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.Адамс Р. Основы аудита. - М.: Аудит, Юнити, 1995. - 398 с.
2.Акєнтьєва О.Б. Підвищення економічної ефективності системи внутрішнього контролю підприємства: Автореф. дис. …кандидата екон. наук: 08.06.01 / Інститут економіки промисловості НАН України. – Донецьк, 2006. – 22 с.
3.Алборов Р. А. Выбор учетной политики предриятия. Принципы и практические рекомендации. – М.: АО «ДИС», 1995. – 80 с.
4.Андреев В.Д. Практический аудит (справочное пособие). – М.: - Экономика, 1994. – 366 с.
5.Астахов В.П. Теория бухгалтерского учета. – М.: Экспертное бюро, 1997. – 351 с.
6.Афанасьев В.Г. Человек в управлении обществом. М.: Политиздат, 1977. – 125 с.
7.Бакаев А.С., Шнейдман Л.З. Учетная политика предприятия. – 2-е изд., перераб. – М.: Бухгалтерский учет, 1995. – 112 с.
8.Барановська Т.В. Облікова політика підприємств в Україні: теорія і практика: Автореф. дис. …канд. екон. наук: 08.06.04 / Національний аграрний університет. – К., 2005. – 25 с.
9.Білоусов В. Огляд зарубіжного досвіду в сфері реформування системи пенсійного забезпечення. Перспективи для України // Україна: аспекти праці. – 2004 - №3. – С. 39-45.
10.Білуха М.Т. Теорія фінансово-господарського контролю і аудиту: Підручник. – К.: ПП «Влад і Влада», 1996. – 320 с.
11.Безруких П.С. Бухгалтерский учет. – 2-е изд., перераб. – М.: Бухгалтерский учет, 1996. – 576 с.
12.Белобжецкий И.А. Ревизия и контроль в промышленности: Учебное пособие. - М.: Финансы и статистика, 1987. – 294 с.
13.Большой бухгалтерский словарь / Под.ред. А.Н. Азрилияна. – М.: Институт новой экономики, 1999. – 574 с.
14.Брильов А. Акт документальної перевірки як привід для оскарження її результатів // Збірник систематизованого законодавства. – 2003. – Вип.10. – С. 180 – 182.
15.Брильов А. Основи створення та функціонування системи // Збірник систематизованого законодавства. – 2004. – Вип.8. – С. 229 – 233.
16.Бурцев В.В. Организация системы внутреннего контроля коммерческой организации. – М.: «Экзамен», 2000. – 320 с.
17.Бутинець Ф.Ф., Бондар В.П., Виговська Н.Г., Петренко Н.І. Контроль і ревізія: Підручник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності «Облік і аудит» / За редакцією проф. Ф.Ф. Бутинця. – 4-е вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП «Рута», 2006. – 560 с.
18.Бутинець Ф.Ф., Горецька Л.Л. Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит». – Житомир: ПП «Рута», 2002. – 544 с.
19.Бутинець Ф.Ф. Історія бухгалтерського обліку: В 2-х частинах. Ч. І: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит» / 2-е вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП «Рута», 2001. – 512 с.
20.Бутинець Ф.Ф. Історія бухгалтерського обліку: В 2-х частинах. Ч. ІІ: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит» / 2-е вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП «Рута», 2001. – 512 с.
21.Бутинець Ф.Ф., Остапчук Т.П., Остап’юк Н.А., Сисюк С.В. Бухгалтерський облік у бюджетних установах: Навчальний посібник - 2-е вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП «Рута», 2006. – 472 с.
22.Бутинець Ф.Ф., Малюга Н.М. Бухгалтерський облік: облікова політика і план рахунків, стандарти і кореспонденція рахунків, звітність. Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. спец. 7.050106 «Облік і аудит» / За ред. Ф.Ф. Бутинця; 3-тє вид., перероб. і доп. – Житомир: ПП «Рута», 2001. – 512 с.
23.Бухгалтерский учет, финансы и контроль на сельскохозяйственных предприятиях / М.Я. Штейнман, А.Я. Важков, Е.С. Церлевская. – М.: Агропромиздат, 1988. - 413 с.
24.Бюджет Пенсійного фонду України на 2004 рік, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 310 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user= o2&find=1&typ=2.
25.Бюджет Пенсійного фонду України на 2005 рік, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2005 р. № 426 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user= o2&find=1&typ=2.
26.Бюджет Пенсійного фонду України на 2006 рік, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15.03.2006 р. № 309 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user= o2&find=1&typ=2.
27.Бюджет Пенсійного фонду України на 2007 рік, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2007 р. № 513 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user= o2&find=1&typ=2.
28.Бюлетень законодавства і юридичної практики України. – 2004. - № 8: Контроль і перевірки підприємницької діяльності. – 400 с.
29.Воскобойніков В. Пенсійна система – 3-й рівень: чужому навчайтесь і свого не цурайтесь [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.pension.kiev.ua.
30.Голов С.Ф., Костюченко В.М. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами: приклади та коментарі. Практичний посібник. – К.: Лібра, 2001. – 840 с.
31.Гомберг Л.И. Значение контроля // Счетоводство. – 1897. - № 19,20.
32.Грабова Н.М. Теорія бухгалтерського обліку 2001: Навч. посібник / Під ред. М.В. Кужельного. – 6-те вид. – К.: А.С.К., 2001. – 272 с.
33.Грек Г. Перевірки Пенсійного фонду та відповідальність суб’єктів господарювання // Збірник систематизованого законодавства. – 2004. – Вип.8. – С. 190 – 196.
34.Дані Держкомстату України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua.
35.Дерій В.А. Організація бухгалтерського обліку в підприємстві: Курс лекцій. – 2-е вид., виправл. і доповн. – Тернопіль: Джура, 2004. – 92 с.
36.Джога Р.Т., Сінельник Л.М., Дунаєва М.В. Облік у бюджетних установах: Підручник / За ред. Р.Т. Джоги. – К.: КНЕУ, 2006. – 480 с.
37.Дікань Л.В. Контроль і ревізія: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. - 245 с.
38.Дмитренко Е.С. Фінансове право України. Загальна частина: Навчальний посібник. – К.: Алерта; КНТ, 2006. – 376 с.
39.Дорош Н.І. Аудит: методологія і організація. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2001. – 402 с.
40.Елисеев В.А. Управление всесоюзным промышленным объединением. – Донецк: Высшая школа, 1986. – 128 с.
41.Енциклопедичний словник бізнесмена: менеджмент, маркетинг, інформатика. — К.: Техніка, 1993. — 856 с.
42.Жила В.Г. Ревізія та аудит. - К.: МАУП, 1998. - 96 с.
43.Загальнообов’язкове державне соціальне страхування та пенсійне забезпечення (у цифрах і фактах, станом на 1 січня 2002 року) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/index.
44.Загальнообов’язкове державне соціальне страхування та пенсійне забезпечення за 2003 рік (у цифрах і фактах, станом на 1 січня 2004 року) [Електронний ресурс]. – К.: Міністерство праці та соціальної політики України, Пенсійний фонд України. – 2004. – Режим доступу: http://www.pfu.gov.ua/pfu/ control/uk/index.
45.Загальнообов’язкове державне соціальне страхування та пенсійне забезпечення у цифрах і фактах [Електронний ресурс]. – К.: Міністерство праці та соціальної політики України, Пенсійний фонд України. – 2005. – Режим доступу: http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/index.
46.Загальнообов’язкове державне соціальне страхування та пенсійне забезпечення у цифрах і фактах [Електронний ресурс]. – К.: Міністерство праці та соціальної політики України, Пенсійний фонд України. – 2006. – Режим доступу: http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/index.
47.Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Партин Г.О. Облік і аудит: Термінологічний словник. – Львів: «Центр Європи», 2002. – 671 с.
48.Зайчук Б.О., Микитенко В.С., Семендяєва В.І. Система пенсійного забезпечення сьогодні і завтра: Коментар застосування Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування». – К.: «Формат» ВПД, 2004. – 352 с.
49.Зайчук Б.О., Зарудний О.Б., Березіна С.Б., Александров В.Т., Недбаєва С.М.. Пенсійний фонд України. Організаційно-правові та соціально-економічні засади функціонування. – К.: «АВТ», 2006. – 1056 с.
50. Закон України «Про страхування» від 07.03.1996 р. № 85-96-ВР [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
51. Закон України «Про здійснення контролю за сплатою збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та збору на обов’язкове соціальне страхування» від 21.05.1999 р. № 700-ХІV // Збірник систематизованого законодавства. – 2004. – Вип.8. – С. 100.
52. Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 р. № 1105-ХІV // Збірник систематизованого законодавства. – 2004. – Вип.9. – С. 95 – 113.
53. Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 01.07.1999 р. № 996-XIV // Збірник систематизованого законодавства. – 2007. – Вип.1. – С. 6 – 10.
54.Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003р. № 889-ІV // Бухгалтерія – 2007. - № 30-31. – С. 115-154.
55.Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV // Збірник систематизованого законодавства. – 2004. – Вип.8. – С. 14 – 70.
56.Закон України «Про недержавне пенсійне забезпечення» від 09.07.2003 р. № 1057-IV // Збірник систематизованого законодавства. – 2004. – Вип.8. – С. 129 – 164.
57.Закон України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 р. № 489-V [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
58.Іванов Ю. Пенсійний збір з окремих господарських операцій // Збірник систематизованого законодавства. – 2004. – Вип.8. – С. 176–184.
59.Івахненков С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку та аудиту: Навч. посібник – 2-ге вид., випр. – К.: Знання, 2004.- 348 с.
60.Інструкція з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затверджена наказом Головного управління Державного каз­начейства України від 30.10.1998 р. № 90 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
61.Інструкція про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних організацій і установ, затверджена наказом Державного казначейства України від 10.07.2000 р. № 61 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
62.Інструкція про порядок проведення комплексних ревізій роботи регіональних управлінь, районних, міських відділів (управлінь) з виконання бюджету пенсійного фонду України, затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 20.04.2001 р. № 8-3 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
63.Інструкція про порядок обчислення і спла­ти страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 // Збірник систематизованого законодавства. – 2004. – Вип.8. – С. 75 – 95.
64.Інструкція про поря­док організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствами поштового зв'язку України, затверджена наказом Держкомзв'язку України, Міністерства праці і соціальної політики України та Пенсійного фон­ду України від 02.07.1998 р. № 101/123/67 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
65.Інструкція по бухгалтерському обліку та звітності в органах Пенсійного фонду, затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 13.12.1994 р. № 11-4 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
66.Калюга Є.В. Фінансово-господарський контроль у системі управління: Монографія. – К.: Ельга, Ніка-Центр, 2002. – 360 с.
67.Кирейцев Г.Г. Функции учета в механизме управления сельскохозяйственным производством. – К.: Изд-во УСХА, 1992. – 240 с.
68.Клапків Михайло. Реформування системи соціального забезпечення, як передумова економічної інтеграції у Європейський Союз // Матеріали третьої міжнародної наукової конференції «Проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз: регіональні і соціально-економічні аспекти». – Ялта-Форос. – 1998. – С. 97-100.
69.Контроль в системе внутрипроизводственного хозрасчета / Б.И. Валуев, Л.П. Горлова, В.В. Муравская и др. – М.: Финансы и статистика, 1987. – 239 с.
70. Конституція України [Електронний ресурс]. – 28 червня 1996. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1y1996& find=1&typ=100.
71.Кочерин Е.А. Контроль в процессе управления предприятием. – М.: Знание, 1986. – 64 с.
72.Крамаровский Л.М. Ревизия и контроль. – М.: Финансы и статистика, 1970. – 312 с.
73.Крамаровский Л.М. Ревизия и контроль. – М.: Финансы и статистика, 1988. – 300 с.
74.Кужельный Н.В. Бухгалтерский учет и его контрольные функции: Практ. руководство. – М.: Финансы и статистика, 1985. – 143 с.
75.Кужельний М.В., Лінник В.Г. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К.: КНЕУ, 2001. – 334 с.
76.Купер М. И. Бухгалтерский учет: основы теории. Учебное пособие. – М.: Экспертное бюро, 1997. – 496 с.
77.Ластовецький В.О. Виробничо-комерційний облік і внутрішньогосподарська (управлінська) звітність за центрами витрат і відповідальності. – Чернівці: Місто, 2003. – 156 с.
78.Литвин Ю.Я. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу в сільському господарстві: Навч. посібник. – К.: Вища шк., 1993. – 301 с.
79.Ловінська Л.Г., Олійник Я.В., Галат Л.О. Бухгалтерський облік для економістів та правознавців у схемах і таблицях: Навч. посіб. – К.: КНЕУ, 2005. – 329 с.
80.Ловінська Л.Г., Стефанюк І.Б. Організація бухгалтерського обліку та фінансового контролю в сучасних умовах господарювання в Україні: Монографія. – К., 2006. – 237 с.
81.Макарченко О. «Фондові» перевірки, або Як перевіряють Пенсійний та «соціальні» фонди // Збірник систематизованого законодавства. – 2003. – Вип.10. – С. 162–170.
82.Максімова В.Ф. Загальний підхід до організації системи внутрішньогосподарського контролю. Вісник ЖІТІ, № 21. – С. 174-179.
83.Матвієнко О.В., Цивін М.Н. Основи менеджменту інформаційних систем: Вид. 2-ге, перероб. та доп.: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 176 с.
84.Международные стандарты аудита и Кодекс этики профессиональных бухгалтеров (1999). – М., 2000. – 699 с.
85.Менеджмент організацій / За ред. Л.І. Федулової – К.: «Либідь», 2004. – 448 с.
86.Митрофанов В.М. Контроль и ревизия хозяйственной деятельности промышленных предприятий. – М.: Финансы, 1965. – 259 с.
87.Морозова О. Міжнародні стандарти побудови пенсійної системи // Вісник пенсійного фонду України. – 2004. - № 12. – С. 17-19.
88.Наринский А.С., Гаджиев Н.Г. Контроль в условиях рыночной экономики. - М.: «Финансы и статистика», 1994. - 175 с.
89.Надточій Б. Соціальне страхування у контексті історії // Соціальний захист. – 2003 - № 2. – С. 20-24.
90.Надточій Б. Соціальне страхування у контексті історії // Соціальний захист. – 2003 - № 3. – С. 29-33.
91.Нападовська Л.В. Внутрішньогосподарський контроль в ринковій економіці: Монографія. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2000. – 224 с.
92.Николаева С. А. Учетная политика организации. – М.: «Аналитика пресс», 1998. – 196 с.
93.Облікова політика підприємства. Лист Міністерства фінансів України від 21.12.2005 р. № 31-34000-10-5/27793 // Бухгалтерія. – 2006. – №7. – С. 16.
94.Організація бухгалтерського обліку. Підручник для студентів спеціальності «Облік і аудит» вищих навчальних закладів / За редакцією проф. Ф.Ф. Бутинця. – 3-є вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП «Рута», 2002. – 592 с.
95.Організація бухгалтерського обліку. Навчальний посібник / За редакцією В.С. Леня – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 696 с.
96.Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу: Підручник / А.М. Кузьмінський, В.В. Сопко, В.П. Завгородній. За ред. А.М. Кузьмінського. – К.: Вища школа, 1993. – 223 с.
97. Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. від 14 січня 1998 року № 16\98-ВР // Збірник систематизованого законодавства. – 2004. – Вип.8. – С. 7 – 13.
98.Островський О.М. Типовые элементы организации бухгалтерского учета. – М.: Финансы и статистика, 1988. – 207 с.
99.Папієв М. Міжнародний досвід реформування пенсійного забезпечення // Україна: аспекти праці. – 2004. - № 1. – С. 3-11.
100. Партин Г.О., Тивончук О.І. Пенсійні фонди як учасники фінансового ринку // Фінанси України. – 2002. - № 9. – С. 143-149.
101. Пенсійна система України: Навч. посіб. / За загальною редакцією Грушка В.І. – К.: Кондор, 2006. – 336 с.
102. Пенсійне страхування: пошуки оптимального шляху // Соціальний захист. – 2004. - № 5. – С. 27.
103. Перелік типових документів, що створюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, організацій та підприємств, з вказуванням строків зберігання документів, затверджений наказом Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України від 31.03.1997 р. № 11а [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
104. Пилипенко А.А., Отенко В.І. Організація обліку і контролю: Підруч. для студ. вищ. навч. закл. – Харків: ВД «Інжек», 2005. – 423 с.
105. План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджений наказом Головного управління Державного казначейства України від 10.12.1999 р. № 114 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
106. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. № 88 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
107. Положение по бухгалтерскому учету «Учетная политика организации» № 1/98. Утверждено Приказом Министерства финансов Российской Федерации от 9 декабря 1998 г. № 60 н. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user= o1&find=1&typ=1.
108. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. № 8-2 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
109. Положення про утворення головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 27.06.2002 р. № 11-2 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
110. Порядок ведення Журналу реєстрації перевірок, затверджений наказом Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10.08.1998 р. № 18 // Збірник систематизованого законодавства. – 2003. – Вип.10. – С. 10 – 11.
111. Порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 р. № 1740 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o2&find=1&typ=2.
112. Порядок подання фінансової звітності, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. № 419 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o2&find= 1&typ=2.
113. Порядок складання, розгляду, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затверджений постановою правління Пен­сійного фонду України від 03.03.2003 р. № 5-2 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
114. Порядок оформлення результатів докумен­тальних перевірок з дотримання вимог чинного законодавства платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страху­вання, затверджений постановою правління Пен­сійного фонду України від 21.03.2003 р. № 6-5 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
115. Порядок проведення перевірок, затверджений спільним наказом Пенсійного фонду і Держкомзв'язку від 17.02.1998 р. № 13/35 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user= o1&find=1&typ=1.
116. Порядок виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 р. № 1596 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user= o2&find=1&typ=2.
117. Порядок ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження платежів зі збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та інших платежів, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 19.01.2002 р. № 2-4 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
118. Порядок координації проведення планових виїзних перевірок фінансово-господарської діяльності суб’єктів підприємницької діяльності контролюючими органами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.1999 р. № 112 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o2&find=1&typ=2.
119. Порядок проведення актуарних розрахунків у системі загальнообов’язкового пенсійного страхування, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 18.07.2005 р. № 12-1 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user= o1&find=1&typ=1.
120. Порядок подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 19.04.2007 р. № 7-7 // Бухгалтерія. – 2007. – №20. – С. 12-15.
121. Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 р. № 418 «Про членів правління Пенсійного фонду» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o2&find=1&typ=2.
122. Постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2004 р. № 1677 «Про затвердження Методики проведення актуарних розрахунків у системі загальнообов’язкового державного пенсій­ного страхування» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user= o2&find=1&typ=2.
123. Постанова правління Пенсійного фонду України «Про підвищення ефективності проведення документальних перевірок платників збору на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 18.01.2001 р. № 2-2 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=o1&find=1&typ=1.
124. Пушкар М.С. Тенденції та закономірності розвитку бухгалтерського обліку в Україні (теоретико-методологічні аспекти): Автореф. дис. …д-ра екон. наук: 08.06.04 / Тернопільська академія народного господарства. – Тернопіль, 2000. – 31 с.
125. Пушкар М.С., Гавришко Н.В., Романів Р.В. Історія обліку та контролю господарської діяльності. Навч. посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2003. – 223 с.
126. Пушкар М.С. Облікова політика і звітність. Навч. посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2003. – 141 с.
127. Райхберг Б.А., Лозовский Л.Ш. Современный экономический словарь. - М.: ИНФРА-М, 1996. – 496 с.
128. Робсон А.П. Финансовое планирование и контроль. Под ред. М.А. Поукока и А.Х. Тейлора. - М.: ИНФРА-М, 1996. – 480 с.
129. Рудницький В.С. Внутрішній аудит: методологія, організація. –Тернопіль: «Економічна думка», 2000. – 104 с.
130. Свірко С.В. Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2004. – 380 с.
131. Свірко С.В. Бухгалтерський облік у бюджетних установах: методологія та організація: Монографія. – К.: КНЕУ, 2006. – 244 с.
132. Соколов Я.В. Бухгалтерский учет: от истоков до наших дней: Учебн. Пособие для вузов. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 638 с.
133. Сопко В.В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник. – 3-є вид., перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2000. – 578 с.
134. Сопко В.В., Завгородній В.П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник. – К.: КНЕУ, 2004. – 412 с.
135. Сотникова Л.В. Внутренний контроль и аудит. Учебник / ВЗФЭИ. – М.: ЗАО “Финстатинформ”, 2000. – 239 с.
136. Старосцяк Е. Элементы науки управления / Пер. с польск. - М.: Прогресс, 1965.
137. Сташків Б.І. Теорія права соціального забезпечення: Навч. посіб. – К.: Знання, 2005. – 405 с.
138. Суйц В.П. Внутрипроизводственный контроль. – М.: «Финансы и статистика», 1987. – 127 с.
139. Сук П. Облікова політика підприємства // Бухгалтерія в сільському господарстві. – 2005. – № 1 (130). – с. 2-4.
140. Терехов А.А. Аудит. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 512 с.
141. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підруч. для студ. екон. спец. вищ. навч. зал. – 6-те вид. – К.: А.С.К., 2001. – 784 с.
142. Ткачук І.М. Формування облікової політики в Пенсійних фондах // Економічні науки. Серія «Облік і фінанси». Збірник наукових праць. Луцький державний технічний університет. Випуск 3 (12). – Ч. 1. – Луцьк, 2006. - С. 178-185.
143.Ткачук І.М. Визначення організаційних та методичних проблем контролю // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 218: В 4 т. – Т. І. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – С. 265-270.
144.Ткачук І.М. Сутність пенсійного страхування та його організація в Україні // Економіка і регіон. № 4 (11) – ПолтНТУ, 2006. – С. 142-146.
145.Ткачук І.М. Документальне оформлення результатів перевірки суб’єктів господарювання, щодо сплати пенсійних страхових зборів // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 219: В 3 т. – Т. І. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – С. 200-205.
146.Ткачук І. Удосконалення нормативного забезпечення бухгалтерського обліку в пенсійних фондах // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. - № 12. – С. 16-18.
147.Ткачук І.М. Значимість обліку і контролю у діяльності Пенсійних фондів // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. – Випуск 223: В 3 т. – Т. І. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – С. 158-166.
148.Ткачук І. Організація облікового процесу в Пенсійних фондах // Бухгалтерський облік і аудит. – 2007. - № 9. – С. 37-39.
149.Ткачук І.М. Законодавча основа побудови бухгалтерського обліку // Матеріали II Міжнародної науково-практичної конференції «Науковий потенціал світу – ‘2005». – Т. 8. Економічні науки. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. - С. 60-61.
150.Ткачук І.М. Організація та принципи документообігу // Матеріали II Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні наукові дослідження – ‘2006». – Т. 25. Економічні науки. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С. 86-88.
151.Ткачук І.М. Формування облікової політики в Пенсійних фондах // Матеріали ІII Міжнародної науково-практичної конференції «Науковий потенціал світу - 2006». – Т. 4. Економічні науки. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С. 102-104.
152.Ткачук І.М. Організація внутрішнього контролю в Пенсійних фондах // Материалы І Международной научно-практической конференции «Становление современной науки – 2006». – Т. 3. Экономика. - Днепропетровск: Наука и образование, 2006. – С. 35-38.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.