У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ ТА ЙОГО РОЛЬ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯН
Количество страниц 193
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20777.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4-9

РОЗДІЛ 1. Сутність медичного страхування та його значення
1.1. Сутність медичного страхування та його роль в системі соціального захисту громадян 10-27
1.2. Виникнення та розвиток медичного страхування 28-42
1.3. Характеристика суб’єктів медичного страхування 43-56
Висновки до розділу 1 57-59

РОЗДІЛ 2. Обов’язкове медичне страхування та перспективи його впровадження в Україні
2.1. Фінансові основи побудови ефективної системи охорони здоров’я на страхових засадах 60-78
2.2. Особливості проведення медичного страхування в країнах Європи 79-94
2.3. Концептуальні засади впровадження в Україні обов’язкового медичного страхування 95-114
Висновки до розділу 2 …….115-116

РОЗДІЛ 3. Добровільне медичне страхування та напрями його розвитку в Україні
3.1. Показники розвитку ринку добровільного медичного страхування в Україні 117-134
3.2.Характеристика окремих видів добровільного медичного страхування в
Україні 135-156
3.3. Шляхи зміцнення фінансового підґрунтя добровільного медичного
страхування ……………………………………………………………………… 157-176

Висновки до розділу 3 177-179
Висновки 180-183
Список використаних джерел 184-193

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ

ЗУ – Закон України;
ЗОДСС – Загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
ЗОДСМС – Загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування;
ЗАТ – закрите акціонерне товариство;
САТ – страхове акціонерне товариство;
ТДВ – товариство з додатковою відповідальністю;
ЛСОУ – Ліга страхових організацій України;
ЛПУ – лікувально-профілактичні установи;
ЛК – лікарняні каси;
МСБУ – медичне страхове бюро України;
УАТ – Українське актуарне товариство;
ОМС – обов’язкове медичне страхування;
ДМС – добровільне медичне страхування;
ПМСД – первинна медико-санітарна допомога;
Держфінпослуг – Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг;
МУ – медична установа;
ВООЗ – Всесвітня організація охорони здоров’я;
СМО – страхова медична організація;
МСОВК – медичне страхування осіб, що виїздять за кордон.


ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Реформування економіки України в умовах становлення ринкових відносин потребує відповідних змін у системі соціального захисту населення. Перш за все це стосується охорони здоров’я громадян.
Існуюча в Україні система охорони здоров’я, побудована переважно на бюджетних засадах, продемонструвала свою неефективність. Дефіцит фінансових ресурсів наклав суттєві обмеження на розвиток інфраструктури медичної галузі, рівень та якість медичної допомоги.
Право людини на охорону здоров’я, згідно зі ст. 11 Європейської соціальної хартії, зобов’язує Україну, як і інші держави, створити відповідні умови для його реалізації. Це стає можливим лише на основі перебудови системи охорони здоров’я та пошуку нових джерел її фінансування. Досвід розвинених країн світу доводить, що досягнення цієї мети можливе шляхом запровадження страхової медицини. Страхова медицина виступає реальною альтернативою бюджетному фінансуванню, яке вже не спроможне забезпечити конституційне право громадян на отримання безоплатного медичного обслуговування. Розвиток медичного страхування є об’єктивною потребою, яка продиктована необхідністю забезпечити надходження коштів до галузі охорони здоров’я.
Вирішення проблем переведення галузі охорони здоров`я на страхові засади потребує подальшого дослідження сутності і ролі медичного страхування в умовах трансформаційної економіки; визначення його місця в системі соціального захисту; поглиблення обґрунтування основних принципів його побудови і функціонування; опрацювання методичних та організаційних засад медичного страхування, які б відповідали новим економічним реаліям.
В Україні основні проблеми теорії та практики страхування (у т.ч. медичного страхування) в умовах ринкової економіки досліджували вчені Т. Артюх, К. Воблий, В. Базилевич, К. Базилевич, О. Гаманкова, М. Мних, С. Горянська, О. Губар, В. Єрмілов, О. Залєтов, С. Осадець, Т. Ротова, В. Рудень, С. Срібний, Р. Смоленюк, Я. Шумелда, В. Нонко, Н. Нагайчук , С. Юрій та інші. Серед зарубіжних науковців необхідно назвати Н. Адамчука, А. Аткінсона, Е. Берковіца, О. Гвозденка, Е. Кагаловську, К. Блека, Р. Болла, В. Глейзера, П. Коха, В. Крістофоліні, Е. Коломіна, А. Миронова, Л. Рейтмана, Т. Федорову, С. Ханта, В. Шахова та інших фахівців.
Віддаючи належне дослідженням вчених у цій сфері, слід зауважити, що у вітчизняній фінансово-економічній літературі бракує ґрунтовних досліджень, які стосуються комплексних проблем медичного страхування і наукових розробок, орієнтованих на практичне застосування та узагальнення нагромадженого досвіду. При цьому є очевидним, що наукові доробки зарубіжних вчених не можуть бути адекватно реалізовані на вітчизняному підґрунті, оскільки базуються на засадах, які не повною мірою відповідають умовам української економіки.
Необхідність подальшого дослідження теоретичних основ медичного страхування, його становлення в Україні, опрацювання науково обґрунтованих концептуальних засад загальнообов’язкового державного медичного страхування обумовило вибір теми дисертаційного дослідження та його структуру.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана як складова комплексної науково-дослідної роботи кафедри страхування ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» за темою «Система страхового захисту в умовах розбудови соціально орієнтованої економіки» (реєстраційний номер 0106U004360). Особистий внесок автора полягає у дослідженні передумов виникнення і законодавчо-правової бази розвитку медичного страхування в Україні, розробці низки пропозицій теоретичного й практичного характеру щодо запровадження в Україні загальнообов`язкового державного медичного страхування та взаємодоповнення послуг з медичного страхування, здійснюваного на соціальних та комерційних засадах.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає в дослідженні теоретичних засад медичного страхування та розробці практичних рекомендацій щодо підвищення його ролі в забезпеченні соціального захисту громадян. Відповідно до поставленої мети визначено коло основних завдань, спрямованих на її досягнення:
• вивчити та узагальнити теоретичні підходи до визначення економічної сутності медичного страхування, передумов його виникнення та принципів здійснення в ринкових умовах;
• з’ясувати місце медичного страхування у системі соціального захисту громадян;
• узагальнити зарубіжний досвід організації медичного страхування з метою його практичного використання в Україні;
• дослідити фінансові основи побудови системи охорони здоров’я на страхових засадах;
• обґрунтувати концептуальні основи впровадження в Україні обов’язкового медичного страхування (далі ОМС);
• дослідити сучасний стан добровільного медичного страхування (далі ДМС) в Україні та визначити тенденції його розвитку;
• розкрити особливості та взаємозв’язок окремих видів медичного страхування, які пропонуються громадянам на добровільних засадах;
• виявити роль попереджувальних заходів у зміцненні фінансового підгрунтя добровільного медичного страхування.
Об’єктом дослідження є медичне страхування в Україні.
Предметом дослідження є економічні відносини, що виникають між суб’єктами медичного страхування у процесі надання страхових послуг.
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є сучасна економічна теорія та теорія пізнання з основами діалектичного методу. Для формування теоретичних положень і висновків був використаний абстрактно-логічний метод і метод спостереження. Для аналізу фінансового забезпечення системи охорони здоров`я та дослідження розвитку медичного страхування в Україні використано структурний метод, метод порівняння, історичний та логічний підхід, графічні методи. Для визначення величини витрат страховика на здійснення попереджувальних заходів – фінансовий аналіз та економіко-математичне моделювання. Результати дослідження наочно представлені у вигляді таблиць, графіків, рисунків та діаграм.
Інформаційною базою дослідження слугувала спеціальна економічна література, праці вітчизняних і зарубіжних вчених стосовно страхової медицини, законодавчі і нормативні акти з питань медичного страхування і з питань охорони здоров’я, матеріали Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, статистичні дані інформаційно-аналітичних видань, періодичної преси, звітні дані окремих страхових компаній.
Наукова новизна одержаних результатів. Основні результати, які визначають наукову новизну дисертаційного дослідження, полягають у наступному:
вперше:
• здійснено дослідження медичного страхування як комплексної системи, котра об’єднує обов’язкове соціальне медичне страхування та медичне страхування, що провадиться страховими компаніями на комерційній основі. Це створює передумови для практичної розбудови системи охорони здоров`я в Україні на страхових засадах;
удосконалено:
• обґрунтування концептуальних засад обов’язкового медичного страхування в Україні щодо поєднання економічних інтересів його учасників. Лише на основі узгодження економічних інтересів суб`єктів медичного страхування можна досягти ефективного функціонування цієї системи;
• визначення медичного страхування як системи економічних відносин між учасниками створення грошових фондів, призначених для забезпечення страхового захисту майнових інтересів громадян, пов’язаних з втратою здоров’я. Дане визначення дозволило об’єднати в понятті «медичне страхування» економічні відносини, пов`язані з обов’язковим медичним страхуванням (у системі соціального страхування) та економічні відносини з добровільного медичного страхування (комерційне страхування;
набуло подальшого розвитку:
• узагальнення зарубіжної практики медичного страхування стосовно його фінансового та організаційного забезпечення. Це дозволило оцінити можливості щодо адаптації зарубіжної практики медичного страхування з урахуванням національних особливостей при побудові системи медичного страхування в Україні;
• обґрунтування відмови від фінансування системи охорони здоров’я на переважно бюджетних засадах; визначено економічну необхідність та доцільність багатоканального фінансування галузі з переважанням страхових механізмів, що дозволить поліпшити фінансове становище вітчизняної галузі охорони здоров`я;
• тлумачення ринку медичного страхування як економічних відносин, котрі виникають щодо надання послуг з медичного страхування між суб`єктами медичного страхування, за яких у процесі обміну через механізм ринкових цін здійснюється узгодження та реалізація їх економічних інтересів;
• обґрунтовання необхідності формування резерву превентивних заходів при проведенні добровільного медичного страхування за допомогою розробки і економіко-математичної моделі, що дає підстави стверджувати про доцільність введення в структуру страхового тарифу з добровільного медичного страхування обов’язкового елементу «витрати на превентивні заходи». Проведення превентивних заходів дозволяє поліпшити показники збитковості медичного страхування для страхових компаній, отже – знизити ціну такого страхування і зробити його більш доступним для широких верств населення.
Практичне значення одержаних результатів. Обґрунтовані в дисертації положення, висновки та пропозиції поглиблюють теоретичні основи страхування, а також мають практичну значимість щодо реалізації завдань, пов’язаних із розвитком медичного страхування в Україні.
Висновки і пропозиції щодо механізму запровадження обов’язкового медичного страхування в Україні (в частині зміни фінансування системи охорони здоров’я, залучення позабюджетних джерел фінансування, запровадження бюджетно-страхової медицини) враховані Міністерством економіки України при доопрацюванні законодавчих і нормативних актів (довідка № 53-18/405 від 13.06.08).
Одержані автором результати дослідження ринку добровільного медичного страхування дозволили розробити і впровадити у практику діяльності ТДВ СК «Професійне страхування» регіональні програми добровільного медичного страхування, що враховують рівень платоспроможності потенційних споживачів послуг з медичного страхування та якісні характеристики їхнього здоров’я (довідка № 15 від 05.06.08).
Пропозиції автора щодо розширення добровільного медичного страхування з урахуванням тенденцій сучасного соціально-економічного розвитку застосовані ЗАТ СК «Українська брокерська страхова група» при формуванні стратегії компанії, зокрема за такими напрямами як підвищення привабливості страхових продуктів через включення до переліку певних «бонусних послуг»; формування клієнтського портфелю; фінансування запобіжних заходів з метою зменшення кількості страхових випадків (довідка № 124 від 03.06.08). Матеріали дисертаційного дослідження використовуються у навчальному процесі при викладанні навчальних дисциплін «Соціальне страхування», «Страхування», «Страхові послуги» на кафедрі страхування ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (довідка від 10.06.08).
Апробація результатів дисертації. Основні положення дослідження доповідалися та обговорювались на науково-практичних конференціях, зокрема: ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Формування конкурентоспроможного страхового ринку України в умовах глобалізації» (м. Київ, КНУ імені Т. Шевченка, 2006 р.); Міжнародній науково-практичній конференції «Стан і проблеми трансформації фінансів та економіки регіонів у перехідний період» (м. Хмельницький, Хмельницький інститут бізнесу, 2004 р.); Міжнародній науково-практичній конференції «Трансформаційні процеси соціально-економічної системи в Україні» (м. Острог, Національний університет «Острозька академія», 2004 р.).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 8 наукових праць загальним обсягом 2,25 д. а., з них 4 – у наукових фахових виданнях – 1,27 д.а., та 4 – в інших виданнях – 0,98 д.а.
Список литературы ВИСНОВКИ


У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішення наукового завдання, що полягає в обґрунтуванні теоретичних засад медичного страхування та практичних рекомендацій щодо підвищення ролі медичного страхування в забезпеченні соціального захисту громадян. У результаті проведеного дослідження стало можливим сформулювати такі висновки та пропозиції, які розкривають результати виконання поставлених завдань дослідження:
1. У результаті дослідження економічної сутності медичного страхування та передумов його виникнення виявлено, що об’єктивна потреба у ньому обумовлена існуванням множини ризиків, при настанні яких може бути завдана шкода майновим інтересам громадян, через втрату здоров’я та працездатності внаслідок хвороби. Страховий захист здоров’я громадян від таких ризиків забезпечується як через систему загальнодержавного обов’язкового соціального страхування, так і за допомогою страхування, здійснюваного страховими компаніями на комерційних засадах. Економічна необхідність медичного страхування зумовлена потребами фінансування медицини як галузі соціальних послуг. Значення медичного страхування в системі соціального захисту громадян полягає у забезпеченні та відновленні здоров’я і працездатності членів суспільства. Воно доповнює гарантії, надані в рамках державного забезпечення, до максимально можливих у сучасних умовах стандартів.
2. На підставі аналізу існуючих поглядів на медичне страхування автором запропоновано визначення медичного страхування як системи економічних відносин між учасниками створення грошових фондів, призначених для забезпечення страхового захисту майнових інтересів громадян, пов’язаних з втратою здоров’я. Дане визначення дозволило об’єднати в понятті «медичне страхування» економічні відносини, пов`язані з обов’язковим медичним страхуванням (у системі соціального страхування) та економічні відносини з добровільного медичного страхування (комерційне страхування). Це важливо з огляду на необхідність визначення медичного страхування як комплексної системи.
3. Проведене дослідження свідчить, що організація системи охорони здоров’я в Україні частково базується на принципах, сформованих ще за радянської доби, отже, не враховує наявність нових економічних реалій щодо надання медичних послуг. Наведені нами статистичні дані та аналітична інформація дають підставу стверджувати, що нинішня система охорони здоров’я не відповідає сучасним вимогам, що свідчить про об’єктивну потребу реформування галузі. Охорона здоров’я України потребує нової економічно вмотивованої і соціально спрямованої моделі функціонування; яка має ґрунтуватися на принципах солідарності, обов’язковості та доступності. Виходячи з викладеного вище, нами обгрунтовано економічну доцільність побудови розширеної системи медичного страхування в Україні, яка б поєднувала бюджетне та позабюджетне фінансування охорони здоров’я.
4. Відповідно до оцінки сучасних методів та форм фінансового забезпечення галузі охорони здоров’я нами виявлено таку тенденцію фінансування, як стабільний рівень дефіциту бюджетних коштів. Державні видатки на охорону здоров’я за останні роки залишаються на досить низькому рівні та не відповідають мінімальним стандартам ВООЗ. Доведено, що пошук нових шляхів фінансування системи охорони здоров’я на загальнодержавному рівні є першочерговим завданням як для держави, так і для суспільства загалом.
5. Узагальнення міжнародного досвіду фінансового забезпечення різних моделей охорони здоров’я дало підставу стверджувати, що найбільш ефективною щодо формування та використання фінансових ресурсів, так і щодо інтеграції та взаємоузгодження інтересів всіх учасників, а отже, рівня якості медичної допомоги, є система, заснована на принципах медичного страхування, модель якого опрацьована автором. Система страхової медицини вирішує питання гарантованості та доступності медичних послуг для широких верств населення, залучення додаткових ресурсів у сферу охорони здоров’я.
6. Дослідженням виявлено, що однією із перспективних і цивілізованих форм забезпечення соціальних потреб громадян у сфері охорони здоров’я є добровільне медичне страхування, котре відіграє суттєву роль у соціально-економічному розвитку країни і, окрім ефективного вирішення проблем забезпечення якісною медичною допомогою населення та фінансування системи охорони здоров’я, сприяє зміцненню матеріально-технічної бази медичних закладів. Це дає підстави автору стверджувати про необхідність залучення страхових компаній до системи обов’язкового медичного страхування.
7. У ДМС об’єднані різні його види, які в свою чергу, можуть реалізуватися через множину програм медичного страхування, умови здійснення яких передбачають повну або часткову компенсацію витрат страхувальників, пов’язаних з отриманням медичної допомоги, а окремі його види – і компенсацію втрати доходів у зв’язку з хворобою чи стійкою непрацездатністю або необхідністю постійного догляду і підтримки здоров’я на певному рівні. Автор пропонує уніфікувати та законодавчо унормувати умови ліцензованих видів добровільного медичного страхування з метою досягнення їх прозорості і зрозумілості для громадян.
8. Існуюча практика здійснення добровільного медичного страхування не містить економічних стимулів для її суб’єктів: для страхувальників мета у добровільному медичному страхуванні полягає у збереженні і покращенні свого здоров’я; для лікувально-профілактичної установи – наданні якісних медичних послуги. З урахуванням цього запропоновано застосувати механізм стимулювання суб’єктів медичного страхування через розроблення та впровадження нових варіантів медичного страхування, які стимулюватимуть страхувальників підвищувати якісні характеристики свого здоров’я, не допускати їх погіршення і не створювати свідомого ризику для об’єкта страхового захисту.
9. У результаті дослідження було з’ясовано, що два чинники: висока вартість страхових послуг з медичного страхування та стабільна тенденція зростання рівня виплат за добровільним медичним страхуванням негативно впливають на розвиток ДМС в Україні і потребують постійного моніторингу. У зв`язку з цим автором пропонується удосконалити методичні підходи щодо здійснення превентивних заходів при проведенні такого страхування, вважаючи пріоритетним напрямом розвитку добровільного медичного страхування фінансування страховиком профілактичних заходів, що є практичною реалізацією превентивної функції страхування.
























СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Кучеренко В.З. Наиболее известные системы здравоохранения развитых стран / В.З Кучеренко // Экономика здравоохранения. – 2002. – №6. – С. 6 10.
2. Быкова Ж.Е. Обязательное медицинское страхование в Москве в документах и цифрах. // Ж.Е. Быкова – М.: Финансы и статистика, 2000. – 227 с.
3. Загальна декларація прав людини 1948 р.
4. Європейська Соціальна Хартія (переглянута 1961 р.)
5. Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» ст. 3 від 19.11.1992 - № 2801 – ХІ.
6. Гонтмахер Е., Эволюция системы социальной поддержки населения /Е. Гонтмахер , В. Трубин // Общество и экономика. – 2000. – № 9. – 10 с.
7. Голяченко О. Українська охорона здоров’я: як вийти із кризи. / О. Голяченко // Тернопіль: Лілея, 2000. – 84 с.
8. Дубинський Б.М. Методичні підходи до визначення соціальної, медичної і економічної ефективності охорони здоров’я / Б.М. Дубинський, Р,М, Макомела, В.В. Загородній та ін. – К.: Анкил, 2001. – 13 с.
9. Дмитренко С. Підвищується рівень соціального захисту застрахованих осіб / С. Дмитренко, Т. Бєдарєва // Соціальний захист. – 2003.- №4. С. 24-26.
10. Шутов В.М. Економіка та менеджмент охорони здоров’я: регіональний аспект / В.М. Шутов // - Харків. Основа, 2001. – 365 с.
11. Чухно А.А. Здравоохранение: экономика, маркетинг, менеджмент./ А.А.Чухно // Учеб.пособие // Сімферополь. Таврида. 2001. - 340 с.
12. Артюх Т.М. Страхування: Підручник / Розділ «Медичне страхування» Керівник авторсьського колективу і наук. ред. С.С. Осадець. Вид. 2-ге, перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2002. – 559 с.
13. Артюх Т.М. Страхування: Підручник / Розділ «Медичне страхування» Керівник авторсьського колективу і наук. ред. С.С. Осадець. Вид. 2-ге, перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2002. – 559 с.
13. Стецюк Т.І. Сутність медичного страхування та його місце у системі соціального захисту громадян // Стецюк Т.І. – Фінанси, облік і аудит: Збірник наукових праць – К.:КНЕУ, 2008. – Випуск 11. – С. 142-148.
14. Артюх Т.М. Страхування: Підручник / Розділ «Медичне страхування» Керівник авторсьського колективу і наук. ред. С.С. Осадець. Вид. 2-ге, перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2002. – 559 с.
15. Шумелда Я. П. Страхування: Навчальний посібник. Вид. 2-ге, розширене. – К.: Міжнародна агенція «БІЗОН», 2007. – 384 с.
16. Рудень В.В. Страхова медицина і медичне страхування. / В..В.Рудень Львів, Облкниждрук, 1999. -304с
17. Бідний В.Г., Медичне страхування. В.Г. Бідний , Н.М.Орлова. К.: Задруга. 2000. 134 с.
18. Юрій С.І., М. Шаварина, Н. Шаманська // Соціальне страхування. Підручник. Кондор, 2004. – 462 с.
19 .Миронов А.А., Таранов А.М., Чейда А.А. Медицинское страхование. М.: Наука, 1994. – 312с.
20. Закон України «Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» // Відомості Верховної Ради України. – 1998. – №23.
21. Кичко І.І. Страхування як елемент фінансового механізму соціального захисту //І.І. Кичко. Фінанси України. – 2005.– №4.
22. Горянська С.В. Фінансове забезпечення страхового захисту населення // С.В. Горянська. Фінанси України – 2001.– №6. С. 87-95
23. Конституція України: 1996.- К.: Преса України. – 1997. - 80 с.
24. Єпіфанов А.О. Бюджет і фінансова політика України // А.О.Єпіфанов, І.В. Сало, І.І. Дьяконова. – К: Наукова думка – 1997.
25. Базилевич В.Д., Баластрик Л.О. Державні фінанси: Навч. Посібник / За заг. ред. Базилевича В.Д. – К.: Атіка – 2002. - 320 с.
26. Косова Т.Д. Сутність і критерії ефективності системи соціального захисту // Т.Д. Косова, І.В. Басанцов. Фінанси України – 2000. – №8. С. 26-32
26. Стецюк Т.І. Фінансові основи побудови системи охорони здоров’я на засадах страхової медицини // Т.І. Стецюк. Страхова справа – 2008.- №3 (30). С.72-73;
28. Лехан В.М. Стратегічні напрямки розвитку охорони здоров’я в Україні // В. М. Лехан. К.: Сфера, 2001. – 174 с.
29. Ермілов В.С. Історичні паралелі медичного страхування минулого та сьогодення нашої країни. // В.С. Ермілов. Охорона здоров’я України – 2001. – №2. С. 45-50
30. Рудень В.В. Виникнення та функціонування системи медичного страхування // В.В. Рудень. Фінанси України – 2000. - №1. С. 76-87
31. Рудень В.В. Виникнення та функціонування системи медичного страхування // В.В. Рудень. Фінанси України. – 2000. – №1. С. 76-87
32. Ермилов В.С. Історичні паралелі медичного страхування минулого та сьогодення нашої країни //В.С. Ермілов. Охорона здоров’я України – 2001. – №2. С. 48-50
33. Высоцкая О.В., Длугунович М.В., Дяченко М.А. История страховой медицины и ее современные продукты в странах СНГ и за рубежом // Под ред. Высоцкой О.В. М.: Вести – К.: 1997. – 57 с.
34. Таран В.В., Страницы истории страховой медицины // В.В. Таран, Ю.В Вороненко. Страховая медицина (вопросы, теории, истории, опит, перспективы развития). Материалы выездного пленума Всесоюзного общества историков медицины – Москва – Луганск, 1991. – С. 49-51
35. Ермилов В.С. Страхование от несчастных случав и медицинская помощь застрахованным – В.С. Ермилов. «Возможности Кимерии», 1996 – С. 114
36. Рудень В.В. Виникнення та функціонування системи медичного страхування // В.В. Рудень. Фінанси України. – 2000. – №1. С. 7
37. Рудень В.В. Виникнення та функціонування системи медичного страхування // В.В. Рудень. Фінанси України. – 2000. – №1. С. 7
38. Охрана здоровья в СССР. Стат.зборник // Госкомстат СССР.- М Финансы и статистика. – 1990. – С. 240
39. Закон України «Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» // Відомості Верховної Ради України.-1998. – №23.
39. Стецюк Т.І. Історичний досвід побудови вітчизняної медицини на страхових засадах // Стецюк Т.І. – «Проблеми трансформації соціально-економічної системи в Україні»./ Збірник наукових праць за матеріалами науково-практичної конференції. – Острозька академія. Серія «Економіка» 2004 р.– С. 383-391.
40. Охрана здоровья в СССР. Стат.зборник // Госкомстат СССР. – М.: Финансы и статистика. – 1990. – С. 240
40. Лисицин Ю.П., Медицинское страхование. Ю.П. Лисицин, В.И. Стародубов, Е.Н. Савельева. - М.: Медицина, 1995. – 142 с.
41. Нонко В. Іноземний досвід медичного страхування // В. Нонко, Т. Стецюк. Гл. Врач – 2002. – №.1. – С. 16.
42. Очимовская Т. Медицинское страхование подорожает // Т. Очимовская. Деловая столица. – 2003. - № 21. – С. 12.
43. Вартанян Ф. Реформы здравоохранения в Европейских странах // Ф. Вартанян. Врач. – 2001. – №3. – С. 45-46
44. Ермилов В.С. Історичні паралелі медичного страхування минулого та сьогодення нашої країни // В.С. Ермилов. Охорона здоров’я України – №2.– 2001.– С.12
45. Нагайчук Н.Г. Суб’єктна складова добровільного медичного страхування // Н. Г. Нагайчук. Вісник КНТЕУ. – 2006. №1. – С. 64-69
46. Степаненко А.В. Професійна відповідальність лікаря в сучасних умовах // А.В. Степаненко А.В., С.В. Кучеренко. Вісник стоматології. – 2004 - №4. С. 93.
47. Степанов Е.М. Профессиональные и юридические вопросы врачебных ошибрк // Е.М. Степанов. Экономика здравоохранения. – 2002.– №2. С. 38–39
48. Стецюк Т.І. Страхування професійної відповідальності лікаря // Стецюк Т. І. – Фінанси, облік і аудит: Збірник наукових праць – К.:КНЕУ, 2007. – Випуск 10. – С. 161-166.
49. Степанов Е.М. Профессиональные и юридические вопросы врачебных ошибрк // Е. М. Степанов. Экономика здравоохранения. - 2002.– №2. С. 38–39
50. Фрэнк Г. Основы законодательного и нормативного регулирования ответственности врача за нанесение вреда здоровью пациента вследствие халатности: США, Великобритания и Канада // Г. Фрэнк. Вопросы экономики и управления для руководителей здравоохранения. – 2003. – №5. С. 68–86
50. Цивільний Кодекс України // п.2,3 ст.23, гл.3 р.1; п.1, ст..1168, гл.82, р.3.; п.1 ст.1195, гл. 2, р. 3
51. Голяченко О. Українська зхдравоохорона: як вийти із кризи // О.Голяченко. Тернопіль: Лілея, 2000. – 84 с.
52. Коваленко О. Соціальна сфера у перехідний період // О. Коваленко. Аналіз світового банку. – К.: Основи, 1994. – 247 с.
53. Конституція України: 1996. - К.: Преса України, 1997. – 80 с.
54. Український сервер страхування www.uainsur.com
55. Постанова КМУ від 05.09.2004 р. № 1195 «Про затвердження Формули розподілу обсягу між бюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між державним бюджетом та місцевими бюджетам».
56. Новіков В.М. Організація і розвиток соціальної сфери – зарубіжний і вітчизняний досвід // В.М. Новиков. К.: Інститут економіки НАН України, 2000. – 246 с.
57. Голяченко О. Українська здоровоохорона – як вийти із кризи // О.Голяченко. Тернопіль, Лілея, 2000. – 84 с.
58. Крячкова Л.В., Бєчке І.П., Бойко О.О. Обстеження бюджетів домогосподарств як механізм аналізу попиту на медичні послуги // Крячкова Л.В., Бєчке І.П., Бойко О.О. Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. 2005. – №1. – С. 90-92
59. Білоскурський О., Бурковський І., Гончаренко О. Десять років соціально-економічних перетворень в Україні: спроба неупередженої оцінки // О. Білоскурський, І. Бураковський, О. Гончаренко. – К.: – К.І.С., 2002. – 120 с.


60. Крячкова Л.В., Обстеження бюджетів домогосподарств як механізм аналізу попиту на медичні послуги // Крячкова Л.В., Бєчке І.П., Бойко О.О. Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. 2005. – №1. – С. 90-92
61. Бідний В.Г., Медичне страхування. В. Г. Бідний , Н. М.Орлова. Підручник. - 2000. – 134 с.
62. Охрана здоровья в СССР. Статистический сборник / Госкомстат СССО. – М.: – Финансы и статистика. 1999. – 240 с.
63. Європейська база даних ВООЗ „здоров’я для всіх”
65. Heals Services care system on transition. Germany 2004 // European Observatory on Heals Care Systems, 2004. – p. 214
66. Клименко О.П. Практика сициального страхования в Германии // О. П. Клименко. Вестник государственного соціального страхования. - 2001 – С. 52–55
67. Європейська база даних ВООЗ «Здоров’я для всіх» червень, 2005
68. Бабич А.М. Економика соціального страхування. А.М.Бабич., Е.Н.Єгоров. // Москва. ТЕИС. 1998. – С. 88
69. Панов Б.Д. Сучасні світові тенденції розвитку національних систем охорони здоров’я // Б. Д. Панов, А.А. Свірський, А.Ф. Дзигал. Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. 2001. – №4. С. 86–87
70. Бабич А.М. Єкономіка соціального страхования // А. М. Бабич, Е. Н, Єгоров. Москва. ТЕИС. 1998. – С. 120
71. Панов Б.Д. Сучасні світові тенденції розвитку національних систем охорони здоров’я // Б. Д, Панов, А. А. Свірський, А. Ф. Дзигал. Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. 2001. – №4. С. 86–87
72. Миронов А.А., / Медицинское страхование. А. А. Миронов А.А., А. М. Таранов, А. А. Чейда. – М.: Наука, 1994. – 312 с.
73. Степаненко А. Реформування системи охорони здоров’я на засадах медичного страхування: об’єктивна необхідність та українські реалії. // А. Степаненко. Економічний часопис – ХХІ, №10. – 2004. - С. 29–30
74. Страхування: Підручник // Керівник авторсьського колективу і наук. ред. С.С. Осадець. Вид. 2-ге, перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2002. – 559 с.
75. Шахов В.В. Страхование: В. В. Шахов.Ученик для вузов. – М.: Страховой полис, ЮНИТИ, 1997. – 311 с.
76. Крутик А.Б., Микитина Т.В. Организация страхового дела: Аб Крутик, Т. В. Микитина. Учеб. Пособие –СПб.: Изд.дом «Бизнес-пресса», 1999. – С. 102
77. Базилевич В.Д. // Страховий ринок України. В. Д. Базилевич. – К.: Товариство «Знання», КОО, 1998. – 321 с.
78. Клименко Г.Н. Основи економічної теорії: політ економічний аспект: Підручник. // Г Н. Клименко. Вища школа – Знання, 1997. – С.743
79. С. Срібний. Коментарі страховиків. // С.Срібний, віце-президент СК PZU-Україна
80. Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права, від 16.12.96р.
81. Мних М.В. Проблеми та перспективи розвитку медичного страхування в Україні // М. В. Мних. Економіка, фінанси, право. 2003. № 2. – С. 24
82. Губар О. Особливості ринку добровільного медичного страхування в Україні // О. Губар. Вісник КНУ ім.Т.Шевченка 2000. – №1. С. 70
82. Шумелда Я.П. Страхування: Навчальний посібник. Видання друге, розширене. – К.: Міжнародна агенція «БІЗОН», 2007. – 384 с.
83. Стецюк Т.І. Необхідність та значення медичного страхування осіб, що виїздять за кордон // Т. І. Стецюк. Фінанси, облік і аудит: Зб. наук. праць / Відп. ред. А.А. Мороз, 2005. – Вип. 5. – КНЕУ С.145–150.
84. Лисицин Ю.П. Социальная гигиена и организация здравоохранения: проблемные лекции. Ю. П. Лисицин. Учеб. пособие М.: Медицина. 1992. – С. 512
85. Вишняков О.А. О роли страхових медицинских организаций в реформировании здравоохранения // О. А. Вишняков. Страховое дело. 2003. – №4. С. 5
86.Макарова Н. Психологический аспект страхования здоров’я // Н. Макарова. Страховое ревю. – 2001. – №3. С. 3–6
87. Нагайчук Н. Роль страхових медичних організацій у фінансуванні профілактичних заходів // Н. Нагайчук. Економіка: проблеми теорії та практики. Дніпропетровськ: ДНУ. 2004. – С. 64-69
88. Сайт.www.rosmedstar.ru
89. Закон України про Фінансовий лізинг від 146.12.97 №723/97 – ВР
90. Кундієв Ю. Професійна захворюваність і Україні // Ю. Кундієв, А. Нагорна. Вісник НАН України. – 2006. – №1. С. 26
91. Кундієв Ю. Професійна захворюваність в Україні // Ю. Кундієв, А. Нагорна. Вісник НАН України. – 2006. - №1. С.26
92. Терапія грипа/www.GRIPP.ru
93. Терапія грипа/www.GRIPP.ru
94. Терапія грипа/www.GRIPP.ru
95. Гурман В.Е. Теория вероятностей и математическая статистика // Гурман В.Е. – М.: Высшая школа. 1998. – 400 с.
96. Гурман В.Е. Теория вероятностей и математическая статистика // В. Е. Гурман. – М.: Высшая школа. 1998. – 400с.
97. Терапия гриппа//www.GRIPP.ru Эпидемиология гриппа www.GRIPP.ru
98. Гурман В.Е. Теория вероятностей и математическая статистика // В. Е. Гурман. – М.: Высшая школа. 1998. –400 с.
99. Москаленко В. Ф. Адміністративні та функціональні реформи охорони здоров’я (аналітичний огляд) / ред. В.Ф. Москаленко. – Т.: Укрмедкнига, 2000. – 54с.
100. Бондарев Б.В. Математические модели в страховании // Б. В. Бондарев. Уч. Пособие. – Донецк: Аспект, 2002. – 116 с.
101. Загородній В.В. Приклади та теоретичні аспекти державного управління реформування у системі охорони здоров’я // В. В. Загородній, О. С. Коваленко. Охорона здоров’я України. – 2001. - №1. – С. 13-15
102. Гаманкова О.О. Економічний часопис – ХХІ, Коментарі. // О. О. Гаманкова. – 2004. – №10. С.47
103. Добровільне медичне страхування. Огляд ринків // Страхова справа. – 2006. – №4. (24) С. 44
104. Закон України «Про встановлення величини вартості межі малозабезпеченості та розміру мінімальної заробітної плати на 2006р.»
105. Закон України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 р. №2017–ІІІ
106. Килимиченко О.П. Практика соціального страхования в Германии // О. П. Килимиченко. Вістник державного соціального страхования. – 2005. –№2. – С .52-55
107. Офіційний сайт Всесвітньої Організації Охорони здоров’я //www.who.int
108. Офіційний сайт Державного комітету статистики України //www.ukrstat.gov.ua
109. Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України // www.moz.gov.ua
110.Офіційний сайт Міністерства праці та соціальної політики України // www.minpraci.gov.ua
111. Офіційний сайт Міністерства фінансів України // www.minfin.gov.ua
112. Показники здоров’я населення та діяльності установ охорони здоров’я за 2000-2005 рр. Статистичні матеріали. // Управління охорони здоров’я м. Київа, 2006 р. – 216 с.
113. Послання Президента України до Верховної Ради України «Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки».
114. В. В. Петухов. Организация статистического учета и отчетности в системе обязательного медицинского страхования: Уч.-метод. Пособие // под ред. В.В. Петухова. – М., 2000. – 192 с.
115. Стецюк Т.І. Перспектива развития обязательного медицинского страхования в Украине// Нонко В.Д., Стецюк Т.І. Всеукраинский аналитический журнал «Финансовые услуги»./ Киев 2003р., №4. – С. 45-48.
116. Федорова М.В. Порівняльний аналіз систем соціального страхування України та зарубіжних країн // М. В. Федорова. Наукові праці НДФІ. – 2002. - № 1(16). – С .64 – 72
116. Михайлов Ф.В. Методика расчета тарифа на медицинские услуги в стационарах // Ф. В. Михайлов., В. Н. Філатов. Єкономика здравоохранения. – 2000. – №3. – С. 17-22
117. Стецюк Т.І. Зарубіжний досвід організації страхової медицини та можливості його застосування в Україні // Стецюк Т.І. – «Стан і проблеми трансформації фінансів та економіки регіонів у перехідний період»./ Збірник наукових праць другої Міжнародної науково-практичної конференції 22-23 квітня 2004 року у Хмельницькому інституті бізнесу. – С. 195-200.
117. Павлюченко В.Г. Практика уплати страхових взносов // В. Г. Павлюченко. Вестник государственного страхования. – 2001. - №2.- С. 59-64
118. Постанова Кабінету Міністрів „Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ” від 28.02.2002. – №228
119. Статистичний щорічник України за 2006 р. // Державний комітет статистики України. – К. – 2007. – 624 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20777.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.