У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ
Количество страниц
240
ВУЗ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи
2010
Содержание
ВСТУП…………………………………………………………………………..
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ЧЕРЕЗ ПОКАЗНИК ЙОГО КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ………………………………………..
1.1Вплив управлінської діяльності на результативність вуглевидобувного підприємства.................................................. …..…
1.2Аналіз підходів до оцінки ефективності управлінського персоналу промислового підприємства................................................................…
1.3Впровадження показника конкурентоспроможності як індикатора ефективності діяльності управлінського персоналу ..........................
Висновки по розділу 1………………………………………………………….
РОЗДІЛ 2 ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ……...
2.1Загальний підхід та вихідні засади оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу………………....................................................
2.2Оцінка рівня мотивації робітників управління.....................................
2.2.1Теоретичні підходи до оцінки рівня мотивації праці управлінського персоналу……………………………………………..................................
2.2.2Інформаційна база оцінки мотивації праці управлінського персоналу………………………………………………………………..
2.2.3Математична модель обчислення рівня мотивації праці управлінського персоналу підприємства……………………………...
2.3Оцінка рівня потенціалу управлінських робітників.............................
2.3.1Теоретичні аспекти формування потенціалу управлінського персоналу………………………………………………………………..
2.3.2Інформаційна база оцінки потенціалу………………………………...
2.3.3Математична модель оцінки рівня потенціалу управлінського персоналу………………………………………………………………..
2.5Математична модель обчислення конкурентоспроможності управлінського персоналу. Конкурентна карта управлінського персоналу..................................
Висновки по розділу 2………………………………………………………….
РОЗДІЛ 3 РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОЦІНКИ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ВАТ “ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ”…………………………..
3.1Формування інформаційної бази для впровадження розробленого механізму до оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу в умовах ВАТ “Павлоградвугілля”……………………….
3.2Реалізація методичних підходів до оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу (на прикладі шахт ВАТ “Павлоградвугілля”)……………………………………………………….
3.3Оцінка інвестиційної привабливості шахт з урахуванням конкурентоспроможності управлінського персоналу…………………...
Висновки по розділу 3……………………………………………………………...
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………………..
Додатки……………………………………………………………………………...
ВСТУП
Актуальність теми. Перехід до ринкової економіки створює для підприємств, які у своїй діяльності орієнтуються на інтенсивні фактори розвитку, додаткові можливості. Стримуючим фактором на шляху позитивної трансформації стає орієнтація на застарілі методи управління, що прив'язані до екстенсивних факторів, які підвищують загальну ресурсоємність підприємства. Однією з ключових парадигм нового доцільного підходу є максимізація ефективності функціонування всієї системи – підприємства, досягнути чого неможливо без оптимізації функціонування кожної з підсистем.
Довгий час вважали, що ключовими факторами перемоги у конкурентній боротьбі є вільний доступ до найновіших техніки, технології та до фінансових ресурсів. Сьогодення, не заперечуючи значення виділених факторів, додає до них менш очевидний, але не менш значущій – ефективний персонал, без злагодженої роботи якого інші фактори, які мають беззаперечне потенційне значення, залишаються лише “омертвленим” капіталом. Гармонізація роботи всього персоналу, вироблення стратегічної лінії діяльності підприємства – це завдання, які входять до складу безпосередніх обов'язків менеджерів вищої та середньої ланок управління. Специфіка та сутність функцій, які виконуються, а також ступінь їхнього впливу на життєздатність всього підприємства, що проявляється у ефективності, якості управлінських рішень, підкреслює значення цієї категорії персоналу та підвищує важливість вивчення питань, пов'язаних з його діяльністю. Даний підхід знайшов прояв у роботах багатьох видатних закордонних та вітчизняних вчених, таких як В.І. Бовикіна, Н.П. Бондаря, Л. Б'ярса, Дж. Грейсона, Дж. Донеллі, І.Ф. Козлова, В.Г. Ковальчука та ін.
З точки зору сучасної теорії управління, персонал – це ресурс, яким необхідно грамотно управляти, тобто в процесі роботи з ним мають проявлятися усі функції, характерні менеджменту. Управління неможливе без об'єктивної зваженої оцінки поточного стану об'єкту, встановлення факторів, що впливають на поточне становище, розробки рішень, які необхідно приймати у відповідності з результатами оцінки та подальшої оцінки ефекту від результату впровадження прийнятих рішень. Значення інституту оцінки підтверджується увагою теоретиків та практиків менеджменту, що знайшли відображення в їх роботах. Серед тих, хто зробив найбільший внесок в розробку теорії оцінки, можна назвати такі видатні вітчизняні та закордонні імена: В.Андрієнко, І. Семенча, Б.Андрушкін, С. Цимбалюк, Д.Богиня, М. Бондар, І. Бовикін, Ф. Тейлор, О.Журавльов, В.Кіслий, В. Герасимчук, В.Плаксов, К. Гараєв, Ф.Герцберг, В.Данюк, Г.Дмитренко, М.Долішній, Б.Ігумнов, А. Колот, Д.Кларк, Д.Кейнс, О.Єгоршин, Д.МакГрегор, К.Маркс, А.Маслоу, Е.Мейо, Р.Оуен, М.Портер, Н. Лук'янченко, Л. Фільштейн, В.Шуванов та ін.
Незважаючи на безсумнівний авторитет та компетентність вказаних авторів, а також враховуючи оточуючі умови, що відчувають динамічні зміни, теорія оцінки все ще містить ряд питань, які потребують подальшого детального вивчення. Одним з таким “маловивчених” є питання, пов'язане з формуванням комплексного підходу, який дозволив би розглянути ринковий аспект механізму оцінки з точки зору здатності управлінської команди приймати конкурентоспроможні управлінські рішення, що дозволяють підприємству досягати стабільного становища на ринку, освоювати виділені інвестиції та доцільно використовувати наявні ресурси.
Питання, пов'язані з ефективністю діяльності управлінського персоналу, актуальні для кожної галузі, але тим більше значення вони мають для умов вугільних підприємств, де управлінці окрім звичайного набору менеджерських обов'язків, мають зважати на важкі умови праці, характерні для вугільної галузі, її зазвичай депресивний характер, а також усвідомлення відповідальності, пов'язане із стратегічним значенням цієї галузі для економіки України і забезпечення її енергетичної безпеки.
Таким чином стан розробки питання в галузі оцінки управлінського персоналу, а також її вплив на інші не менш важливі проблеми, з якими стикається підприємство у процесі свого функціонування, вказують на теоретичне та практичне значення розглянутої проблеми, а також обумовлює актуальність обраної теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у відповідності з основними положеннями та тематикою науково-дослідних робіт факультету менеджменту Інституту економіки Національного гірничого університету; її елементи знайшли відображення в плановій держбюджетній науково-дослідній роботі кафедри менеджменту “Розробка і обґрунтування методів підвищення надійності інвестування розширеного відтворення гірничих підприємств” (номер держреєстрації 0105U000514, 2005-2006 рр.). Особистий внесок автора - розробка теоретичних питань та рекомендацій щодо оцінки рівня конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільної шахти, класифікація факторів конкурентоспроможності управлінців, а також рекомендації щодо напрямів використання отриманих результатів.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є узагальнення і розвиток науково-методичних основ, розробка механізму та практичних рекомендацій щодо створення ефективної системи формування та визначення конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільних шахт.
Для досягнення цієї мети в дисертаційній роботі поставлено й вирішено комплекс теоретичних, науково-методичних та практичних задач:
проведено аналіз і теоретичне узагальнення існуючих методичних засад оцінки ефективності діяльності управлінського персоналу;
досліджено сутність категорії “конкурентоспроможність” на рівнях товару, підприємства та держави; на цій основі вдосконалено понятійний апарат менеджменту персоналу та доведено доцільність використання показника конкурентоспроможності для оцінки ефективності діяльності управлінського персоналу;
досліджено принципи діяльності та основні проблеми вуглевидобувних підприємств з точки зору місця управлінського персоналу в процесі розв'язання виникаючих проблем, а також додаткових вимог, що висуваються до діяльності управлінців відповідно до специфіки галузі;
виявлено, під дією яких змінних формується конкурентоспроможність управлінського персоналу;
розроблено науково обґрунтований метод визначення показника конкурентоспроможності, а також запропонована конкурентна карта управлінського персоналу;
розроблено науково обґрунтований механізм оцінки конкурентоспроможності підприємства та його інвестиційної привабливості, що дозволяє враховувати вплив управлінців в процесі оцінки діяльності підприємства;
удосконалено існуючий організаційно-економічний механізм розробки стратегії розвитку вугільного підприємства.
Об'єктом дослідження є процес формування та оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільних шахт.
Предметом дослідження є теоретико-методичні засади і практичні аспекти процесу формування та оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільних шахт.
Методи дослідження. Теоретичною основою дисертаційного дослідження є методи та загальнонаукові принципи проведення комплексних досліджень. При виконанні роботи використані результати досліджень вітчизняних та закордонних вчених з питань оцінки ефективності діяльності персоналу та формування конкурентоспроможності підприємства. Теоретичне обґрунтування впливу конкурентоспроможності робітників управління на загальну привабливість підприємства здійснено за допомогою комплексного підходу та принципів математичного та логічного моделювання. В роботі використані методи: структурно-логічного аналізу (на етапі побудови загальної логіки та структури дослідження), кореляційно - регресійного аналізу (при визначенні характеру та ступеня залежності між показником конкурентоспроможності управлінського персоналу та основними техніко-економічними показниками діяльності шахти), ситуаційного аналізу (при вивченні умов та специфіки функціонування вугільної галузі), логічного моделювання (при побудові алгоритму впровадження та інтеграції запропонованого підходу до визначення конкурентоспроможності управлінського персоналу до складу комплексної оцінки привабливості підприємства), метод експертних оцінок (при розробці методики оцінювання факторів, що визначають рівень конкурентоспроможності управлінців), економіко-математичний метод (при розрахунку оптимального значення складових конкурентоспроможності управлінського персоналу).
Інформаційною базою дослідження були наукові праці вітчизняних та зарубіжних учених, нормативні документи Міністерства палива та енергетики України. Джерелом статистичної інформації були експертні оцінки, матеріали первинного обліку й статистична звітність вугільних підприємств ВАТ “Павлоградвугілля”.
Наукова новизна одержаних результатів. Основний науковий результат полягає у теоретичному обґрунтуванні та удосконаленні системи формування та визначення конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільних шахт, що відображає його привабливість при поточному та стратегічному управлінні підприємством.
Елементи наукової новизни дисертаційної роботи:
уперше доведено, що механізм оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу ґрунтується на врахуванні сумісного впливу двох факторів – рівня потенціалу та рівня мотивації – що визначається шляхом використання апарату векторної алгебри та операцій із недостатньо визначеними змінними;
удосконалено:
класифікацію факторів мотивації, яка на відміну від існуючих, найбільш повно охоплює класифікаційні ознаки і враховує специфіку діяльності вугільного підприємства та ґрунтується на виділенні трьох груп основних потреб (матеріальних, соціальних та професійних), які здебільшого визначають поведінку управлінців;
класифікацію факторів потенціалу, яка відрізняється від відомих врахуванням впливу специфіки галузі, що проявляється у додаткових вимогах до якостей та компетенцій конкурентоспроможного керівника та ґрунтується на врахуванні біографічних та особистісних (вольових, інтелектуальних, морально-емоційних) якостей та ключових компетенцій (менеджерської, професійної та комунікативної);
дістали подальшого розвитку:
методичні підходи до оцінки конкурентоспроможності підприємства на основі інтегрального показника конкурентоспроможності, які враховують вплив управлінської команди через показник її конкурентоспроможності;
методичні основи оцінки інвестиційної привабливості вугільної шахти через коефіцієнт економічної надійності, до складу якого, на відміну від існуючого підходу, вводиться показник конкурентоспроможності управлінського персоналу, який враховує вплив управлінців на загальну привабливість підприємства.
Практичне значення одержаних результатів дисертаційної роботи полягає в доведенні їх до стадії практичних рекомендацій, що дозволяє більш зважено та всебічно здійснити оцінку стратегічної привабливості підприємства, враховуючи вплив управлінського персоналу. Розроблений підхід до оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу корисний при прийнятті рішень стосовно створення кадрового резерву, кар'єрного росту, формування політики в галузі оплати праці, надання різноманітних соціальних благ, розширення/звуження посадових повноважень та відповідальності, професійного росту. Окремі положення дисертаційного дослідження можуть бути використані при викладанні теорії менеджменту та управління персоналом в учбових закладах різного рівня акредитації. Підтвердженням практичного значення є використання основних методичних розробок та практичних рекомендацій дисертаційного дослідження на шахтах ДП “Красноармійськвугілля” (Акт впровадження № - 003057 від 07.11.2006р.), а також використання основних положень роботи у навчальному процесі при викладанні дисципліни “Управління персоналом”, дипломному та курсовому проектуванні (Довідка № - 9847-11/1-130 від 05.06.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційне дослідження є особисто виконаною науковою роботою, в якій автор вирішив наукову задачу зі створення ефективної системи формування та визначення конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільних шахт.
Особистий внесок автора у публікації із співавторами:
1.проаналізована та систематизована сукупність факторів, що впливають на рівень загального задоволення працею управлінців (Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Виявлення факторів мотивації топ-менеджменту вугільних шахт як запорука їх вдалої діяльності // Економічний вісник НГУ, 2004. - №1.– С. 90-95);
2.вивчені основні підходи до визначення терміну “конкурентоспроможність” та узгоджена можливість його використання для оцінки ефективності діяльності управлінської команди (Усатенко О. В., Грошелева О.Г. Теоретичні аспекти оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу // Економічний вісник НГУ, 2005 –№3. - С. 80-86);
3.розроблений математичний апарат для обчислення складових конкурентоспроможності управлінської команди (Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Оцінка конкурентоспроможності управлінського персоналу промислових підприємств // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. - Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління, 2007. – №1. – С.343-347);
4.обґрунтована необхідність використання розробленої класифікації факторів конкурентоспроможності для повної та всебічної оцінки діяльності управлінців (Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Вибір та обґрунтування механізму оцінки конкурентоспроможності управлінської команди // Управління розвитком: Зб. наук. праць. – Харків. Вид. ХНЕУ, 2006. – спецвипуск №7.– С. 61-63).
5.розроблена модель формування конкурентоспроможності управлінського персоналу (Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Оцінка конкурентоспроможності управлінського персоналу промислових підприємств // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво – Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, 2007. – №1. - С.343-347).
6. проаналізовані проблеми, що перешкоджають ефективному функціонуванню вугільного підприємства та виділені місця управлінського персоналу в процесі розв’язання цих проблем (Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Деякі аспекти управління персоналом на вугільних шахтах // Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. “Інноваційний розвиток економіки регіону”. – Дніпропетровськ: РВК НГУ. – 2004. – С. 88-89.);
7.обґрунтована доцільність додаткового введення показника конкурентоспроможності управлінського персоналу, який відображає роль управлінського персоналу, в процесі прийняття інвестиційних рішень стосовно шахти (Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Людський фактор в оцінці інвестиційної привабливості вугільної компанії // Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. “Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України”. - Дніпропетровськ: РВК НГУ. – 2005. – С. 61-62.);
8.розроблено принципового підхід до оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільної шахти: вивчені складові, що формують один з ключових факторів конкурентоспроможності – мотивацію управлінського персоналу; здійснено групування вказаних складових за ознакою основних потреб, які управлінський персонал прагне задовольнити п процесі своєї роботи (Усатенко А.В., Грошелева Е.Г. Место управленческого персонала при формировании конкурентоспособности шахты // Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. “Управління підприємством: проблеми та шляхи їх вирішення”. – Том 2. - Ялта. – 2005. – С. 150-154.);
9.побудовані кореляційні залежності, що дозволяють встановити вплив показника конкурентоспроможності управлінського персоналу на основні техніко-економічні показники діяльності шахти (Усатенко А.В., Грошелева Е.Г. Конкурентоспособность управленческого персонала угольных шахт // Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. “Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України”. - Дніпропетровськ: РВК НГУ. – 2007. – С. 147-148.).
Апробація результатів дисертації. Основні положення, висновки і рекомендації проведених досліджень доповідались і обговорювались на міжнародних науково-практичних конференціях: “Інноваційний розвиток економіки регіону” (Дніпропетровськ, червень 2004р.), “Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України” (Дніпропетровськ, вересень 2005 р., червень 2006 р., травень 2007 р.), “Управління підприємством: проблеми та шляхи їх вирішення” (Ялта, жовтень 2005 р.), “Управління стратегічними змінами на підприємстві: концептуальні засади, методологія та практика” (Київ, жовтень 2005 р.), ІХ Міжнародній науково-практичній конференції “Наука та освіта - '2006” (Дніпропетровськ, січень 2006 р.), ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Методологія та практика менеджменту на порозі ХХІ століття: загальнодержавні, галузеві та регіональні аспекти” (Полтава, травень 2006 р.), “Актуальні проблеми управління розвитком об'єктів і процесів ринкової економіки” (Запоріжжя, жовтень 2006 р.), “Актуальні проблеми управління економічними процесами промислових підприємств” (Харків, листопад 2006 р.).
Публікації. Основні результати дисертаційної роботи опубліковані у 17 наукових роботах (в їх числі 7 статей у збірниках наукових праць і журналах, 10 тез доповідей на конференціях) загальним обсягом 4,45 д.а., із них особисто автору належить 3,55 д.а.
Структура роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел (188 найменувань), додатків. Зміст викладено на 203 сторінках комп'ютерного тексту. Робота містить 35 рисунків, 19 таблиць, 14 додатків.
Список литературы
ВИСНОВКИ
У дисертації на базі проведених наукових досліджень вирішено актуальну наукову задачу, що полягає у теоретичному обґрунтуванні та розробці методичних рекомендацій зі створення ефективної системи формування та визначення конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільних шахт для оцінки привабливості управлінської команди з точки зору поточного та стратегічного управління підприємством.
Основні наукові висновки, що отримані на основі використання наукових методів дослідження, зводяться до такого:
1.Аналіз і теоретичне узагальнення існуючих методичних засад формування та оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу вугільних шахт дозволили встановити, що:
економічну категорію “конкурентоспроможність управлінського персоналу” слід розглядати у взаємозв'язку категорій “рівень мотивації” та “рівень потенціалу”, які є взаємозалежними, взаємодіють в процесі формування конкурентоспроможності управлінського персоналу і обумовлюють рівень використання ресурсів підприємства;
встановлено, що принциповим при визначення конкурентоспроможності управлінського персоналу є виокремлення впливу кожної з виділених змінних, оскільки, на відміну від попередників, запропонований підхід ґрунтується на розумінні конкурентоспроможності як реалізованих якостей та компетенцій, тобто базовим є окреме обчислення рівнів потенціалу та мотивації. Це дає змогу визначити, чи можна розглядати управлінський персонал шахти в якості бази для формування довгострокових конкурентних переваг та резерву підвищення ефективності діяльності шахти;
еволюційний розвиток методичних підходів до оцінки ефективності управлінської діяльності здійснювався під впливом лібералізації економіки, ринкових перетворень, розширення можливостей використання в процесі дослідження експертних, якісних, бальних, психологічних та економіко-математичних методів і пройшов етапи спостереження за використанням людських ресурсів, нормування і контролю виконання нормативів розумової праці, оптимізації управлінської праці, пошуку джерел підвищення її ефективності;
основним напрямом сучасного етапу розвитку теорії управління ефективністю управлінської праці є поглиблення розуміння її сутності, встановлення об'єктивних залежностей між працею управлінців та кінцевим результатом діяльності підприємства, його місцем на ринку, що залежить від показника його конкурентоспроможності; доведена об'єктивна залежність між конкурентоспроможністю підприємства та конкурентоспроможністю його управлінців дозволяє стверджувати, що з точки зору ринку саме цей показник має використовуватися для оцінки ефективності управлінської праці для створення дієвої системи управління роботою менеджерів, що сприятиме підвищенню ефективності використання ресурсів вугільних підприємств.
2.У ході дослідження з метою забезпечення комплексного підходу до оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу, на основі узагальнення теоретичних засад та практичного досвіду, встановлено, що її складові доцільно класифікувати за такими ознаками: рівень мотивації – за основними потребами, які управлінський персонал прагне задовольнити в процесі роботи на підприємстві; рівень потенціалу – за ключовими якостями та компетенціями, що необхідні робітникам управління для якісного виконання професійних обов'язків.
3.Поведінка управлінців найбільшим чином формується під впливом наступних груп факторів мотивації та потенціалу (їх конкретне наповнення також корегується під впливом специфіки діяльності підприємств вугільної галузі України): в межах мотивації виділено матеріальну, соціальну та професійну групи факторів; потенціал формується під дією особистісних якостей (інтелектуальних, вольових, морально-емоційних), біографічних характеристик та ключових компетенцій (менеджерської, професійної та комунікативної). Це розширює можливості аналізу у визначенні шляхів підвищення ефективності використання управлінського персоналу шахти.
4.Встановлено, що сучасний стан теорії та практики менеджменту персоналу не містить достатньо науково обґрунтованих та практично апробованих кількісних характеристик, які дозволили б у повній мірі оцінити конкурентоспроможність управлінського персоналу, що не сприяє покращенню використання людського ресурсу підприємства з точки зору поточного та стратегічного управління. У зв'язку з цим науково обґрунтований математичний апарат, який дозволяє кількісно оцінювати виділені якісні змінні та інтерпретувати отримані результати. Встановлено, що залежність конкурентоспроможності управлінського персоналу від рівня мотивації та потенціалу описується за допомогою функцій приналежності в межах методу Заде. Відшукання показника конкурентоспроможності, таким чином, зводиться до розв'язання системи недостатньо визначених рівнянь, сформованих на базі експоненціальних функцій приналежності.
5.Мотивація та потенціал – це складні синтетичні поняття, тому вони не можуть характеризуватися скалярними величинами, а мають враховувати спрямованість, що формують в поведінці управлінців виділені в їх межах групи факторів, тому для їх оцінки необхідно використовувати апарат векторної алгебри. Враховуючи недоліки використання абсолютних величин, показники, що характеризують рівень мотивації та потенціалу доцільно привести до відносного виду за допомогою розроблених в ході дослідження оптимізаційних моделей, які враховують пріоритетність відповідної групи факторів; політику, що склалася на підприємстві; природу вагових коефіцієнтів. Такий підхід дозволяє уніфікувати отримані в процесі розрахунків результати, обмежити діапазон їх змін та розширити можливості їх подальшої імплементації до складу інтегрального показника.
6.Ефективна оцінка інтегральної конкурентоспроможності підприємства та комплексна оцінка його інвестиційної привабливості повинна враховувати людський фактор в особі управлінців вищої ланки через показник їх конкурентоспроможності. Спільна інтерпретація отриманих результатів передбачає формування та реалізацію збалансованої стратегії розвитку підприємства, яка ґрунтується на використанні запропонованого організаційно-економічного механізму та враховує короткострокові та довгострокові цілі діяльності підприємства.
7.Реалізація розроблених наукових положень, висновків і рекомендацій в процесі їх впровадження на вугільних шахтах Красноармійського регіону підтвердила їх достовірність та доцільність використання управлінськими підрозділами підприємства. Наукові положення, висновки, рекомендації, розроблена на їх основі методика оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу рекомендуються для використання управлінськими підрозділами вугільних підприємств, науково-дослідними організаціями, проектними інститутами, консалтинговими компаніями.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Развитие угольных отраслей стран Союза Независимых Государств (СНГ) [Електронный журнал]/ Климник В., Радионовский В., Ануфриенко А.// Горное дело – 2004. – Режим доступу до журн.: http://www.gornoe-delo.ru/art/?article_number=14. - Заголовок з екрану.
2. Утверждена программа «Украинский уголь». [Електронный журнал]/ Зеркало недели. - 2001.- № 36 (360). - Режим доступу до журн.: http://www.zn.ua/2000/2200/32244 - Заголовок з екрану.
3. Особенности и ориентиры угледобычи в Украине: Некоторые параллели с российским опытом [Електронный журнал]/ Амоша А., Кабанов А., Стариченко Л.// Энергетическая политика Украины. – 2005. - №12. - Режим доступу до журн.: http://www.geonews.com.ua/index.cgi?a=9816 - Заголовок з екрану.
4. Урядовий портал: Правительство разрабатывает концепцию развития угольной отрасли Украины. – 06.05.2005. - Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=16382170. - Заголовок з екрану.
5. Амоша А.И., Ильяшов М.А, Салли В.И.. Системный анализ шахты как объекта инвестирования / НАН Украины; Институт экономики промышленности. — Донецк, 2002. — 68с. : табл. — Библиогр.: с. 66.
6. Маслов Е. В. Управление персоналом предприятия: Учебное пособие / Новосибирская гос. академия экономики и управления. — М. : ИНФРА-М, 1999. — 312с. — (Высшее образование). — Бібліогр.: с. 294-298.
7. Шекшня С. В. Управление персоналом современной организации: Учебно-практическое пособие. — 5-е изд., перераб. и доп. — М.: ЗАО "Бизнес-школа "Интел-Синтез", 2002. — 355с. : рис. — (Серия "Библиотека журнала "Управление персоналом").
8. Управление персоналом организации: Учебник для студ. вузов, обуч. по спец. "Менеджмент" / Государственная академия управления им. Серго Орджоникидзе; Кибанов А. Я., Баткаева И. А., Ворожейкин И. Е., Громова О. Н., Захаров Д. К. — М. : ИНФРА-М, 1997. — 509с. — (Высшее образование).
9. Проблема оценки качества менеджмента [Електронний ресурс] / В.И. Машкин/ Quality Менеджмент качества и ISO 9000. – Режим доступу: http://quality.eup.ru/MATERIALY9/pokm.htm. - Заголовок з екрану.
10. Сильченко А.Ф. Повышение эффективности управленческого труда (методологические аспекты). – М.: Экономика, 1981. – 128с.
11. Меньшиков Л.И. Деловая оценка работников в сфере управления. – К.: Наукова думка, 1974. – 294 с.
12. Оценка работников управления./ Под ред. д.т.н. проф. Попова Г.Х. – М.: Московский рабочий, 1976. – 352с.
13. Производительность труда «белых воротничков»: Пер. с англ../ Общ. ред. и вступит. ст. В.В. Зотова. – М.: Прогресс, 1989. – 248с.
14. Федотов В.Н. Структура аппарата управления промышленных предприятий (сущность, формирование, тенденции). – Ленинград: изд-во Ленинградского университета, 1975. – 175с.
15. Мордовин С.К. Управление человеческими ресурсами: 17 модульных программ для менеджеров. «Управление развитием организации». Модуль 16. – М.: Инфра-М., 2000. – 167с.
16. Классика экономической мысли/ Петти В., Смит А., Рикардо Д. и др.. – Издательство «Эксмо», 2001. – 896с.
17. Шкатула В.И. Настольная книга менеджера по кадрам. – М.: изд. группа НОРМА-ИНФРА , 1998. –307с.
18.Рудницька О.М. Менеджмент персоналу промислового підприємства: Автореф. дис. … кандидата ек.наук: 08.06.02/ Державний університет “Львівська політехніка”. – Львів, 1999. – 17с.
19.Campbell J.P. On the nature of the organizational effectiveness, In: P.S. Goodman, J.M. Pennings, et.al, Eds., New Perspectives on organizational effectiveness . – San. Francisco: Jossey: Bass, 1977. – 568p.
20.Андреев В.И. Саморазвитие менеджера. – М.: Нар. Образование, 1995. – 158с.
21.Гончаров В.В. В поисках совершенства управления: Руководство для высшего управленческого персонала (опыт лучших промышленных фирм США, Японии и стран Западной Европы). – М.: МП «Сувенир», 1993. – 488с.
22.Мартынов С.Д. Профессионалы в управлении. – Л.: Лениздат, 1991. – 144с.
23.Отрощенко А.М. Профессиография современного предпринимателя// Менеджер. – 1999. - №4 (6). – С. 123-127.
24.Собчик Л.Н., Лобонова Т.Н. Психологические критерии руководящих кадров// Психологический журнал. – 1989. – Т.10, - №1. – С. 42-48.
25.Яновский А.М. Кадровый потенциал как гарант безопасности фирмы и ее бизнеса// Финансовая тема… - 1998. - №1. – С. 16-26.
26.Бовыкин В.И. Новый менеджмент: Управление предприятием на уровне высших стандартов: Теория и практика эффективного управления. – М.: Экономика, 1997. – 366с.
27. Бондарь Н.П. Эффективное управление фирмой: современная теория и практика. – СПб.: Изд.дом «Бизнес-пресс», 1999. – 416с.
28. Половинкин А.Е. Разработка способов повышения эффективности управления персоналом производственного предприятия: Автореф. дис. … кандидата экон. наук: 08.00.05/ Ин-т социал.-экон. пробл. Рос.акад.наук – СПб., 1998. – 29с.
29. Byars, Lloyd L, Rue, Leslie W. Human recourse management. – 3ed. – Homewood; Boston: Irwin, 1991. – 545p.
30. Donnelly, James H et al. Fundamentals of management/ J.H. Donnelly, J.L. Gibson, J.M. Ivancevich. – 7.ed. – Boston: BPS: Irwin, 1990. – 828p.
31. Narayahan V.K. Nath R. Organization theory. A strategic approach. – Boston: Homewood: Irwin, 1993 - 614p.
32. Авилов А., Розманов О., Сидоров Н. Новый взгляд на деятельность руководителя// Проблемы теории и практики управления. – 1998. - №3. – С. 110-116.
33. Болотов С.П. Развитие управления – фактор обновления. – Сыктывкар: Коми книжное изд-во, 1991. – 200с.
34. Виссема Х. Менеджмент в подразделениях фирмы (Предпринимательство и координация в децентрализованной компании)/ Пер. с англ. – М.: ИНФРА – М, 1996. – 287с. – Профессиональная б-ка «Менеджмент». – Библиогр.: с. 286-287.
35. Дракер П. Управление, нацеленное на результаты/ Пер. с англ. – М.: Технологическая школа бизнеса, 1992. – 192с.
36. Михайлушкин К.А. Социально-экономическая эффективность системы управления персоналом: Автореф. дис. … кандидата экон. наук: 08.00.05/ С.-Петерб. гос. инж.-строит. акад. – СПб., 1999. – 18с.
37. Никсон. Ф. Роль руководства предприятия в обеспечении качества и надежности/ Пер. с англ. – 2-е русск. изд. – М.: Изд-во стандартов, 1990.- 231с.
38. Персонал: как руководить организацией/ Инжинирингово-консалтинговая компания «ДеКА». – М.: ДеКА, 1993. – 85с.
39. Проблемы управления в условиях перехода к рыночной экономике: Материалы Всерос. конф. Секция 4: Персонал управления/ Под ред. А.Г. Поршнева. – М., 1992. – 186с.
40. Фуллер Д. Управляй или подчиняйся: Проверенная техника эффективного менеджера. – М.: За экон. грамотность, 1992. – 285с.
41. Управленческая деятельность: решения, тренинги, оценки/ К.Д. Скрипник, М.Н. Мокрянин, Л.В. Воробей, М.В. Шевченко. – М.: «Издательство ПРИОР», 1999. – 128с.
42.Жичкин А.М. Менеджмент: анализ управленческих функций/ Моск.гос.ин-т электрон. и математики. – М., 1993. – 142с.
43. Беляцкий Н. Изменение функций руководителя в новых условиях// Проблемы теории и практики управления. – 2000. - №3. – С. 97-102.
44. Цимбалюк С.О. Конкурентоспроможність управлінського персоналу підприємств: методологія і методика оцінювання: Автореф. дис. ... кандидата екон. наук (08.06.01)/ Київський національний економічний ун-т. – К., 2000. – 18с.
45. Яковлєв А.І. Соціально-економічна ефективність нововведень за умов ринку. – К.: ІСДО, 1994. – 228с.
46. Задоя А.А., Петруня Ю.Е. Основы экономики: Учеб. пособие. - К.: Вища шк. – Знання, 1998. – 478с.: ил.
47. Китов А.И. Экономическая психология. – М.: «Экономика», 1987. – 303с.
48. Семенча Ілона Євгенівна. Обгрунтування механізму оцінки ефективності використання керівного персоналу підприємств: Дис. ... кандидата екон. наук: 08.06.01 / Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2002. — 198арк. + дод. 105арк. — Дві кн. одиниці. — Бібліогр.: арк. 184-198.
49. Методические основы создания системы базовых нормативов для нормирования умственного труда. – М.: НИИ Труда, 1988. – 108с.
50. Нормування праці/ В.М. Абрамов, В.М. Данюк, А.М. Гриненко, А.М. Колот, В.І. Чернов. – К.: ВІПОЛ, 1995. – 208с.
51. Богиня Д.П. Ринок праці і економічна поведінка працівників// Україна: аспекти праці. – 1995. - №5-6. - С. 3-6.
52. Бондарь И.К. Производительность труда: Вопросы теории и практики. – К.: Наук.думка, 1991. – 152с.
53. Долішній М.І., Козоріз М.А., Мікловда В.П., Доміленко А.С. Підприємництво в Україні: проблеми становлення і розвитку. – Ужгород: Карпати, 1997. – 363с.
54. Игумнов Б.М. Модель системной меры труда в управлении и регулировании экономики предприятия// Економіка праці: Зб.наук.пр. – Вип.3 – Хмельницький: Технологічний університет Поділля; НБП “Евріка” ТОВ. – 1999. – С.42-48.
55. Богиня Д.П., Пивовар А.В. Активизация человеческого фактора и эффективность труда. – К.: Наук.думка, 1990. – 284с.
56. Калитич Г.И. Управление эффективностью и качеством труда в производственных объединениях. – К.: Укр НИИ НТИ, 1982. – 72с.
57. Гараев К.Г., Якубов Н.С. Система научной организации труда ИТР и служащих (опыт Казанского завода пишущих устройств). – М.: Экономика, 1975. – 86с.
58. Данюк В.М., Колот А.М. Заробітна плата в нових умовах господарювання. – К.: Знання, 1993. – 42с.
59. Лукьянченко Н.Д. Управление трудом на промышленных предприятиях. – Донецк: Донбасс, 1996. – 330с.
60. Плаксов В.А. Планово-нормативне регулювання витрат праці в нових умовах господарювання. – К.: Укр НДІ НТІ, 1990. – 309с.
61. Андриенко В.Ф., Данюк В.М. Экономическое стимулирование трудовой активности. – Киев: Нак.думка, 1991. – 194 с.
62. Данюк В.М. Нормирование заработной платы. – К.: Либра, 1992. – 34с.
63. Колот А.М. Оплата праці на підприємстві, організація та удосконалення// Україна: аспекти праці. – 1997. - №2. – С. 45-47.
64. Фільштейн Л.Н., Шац А.Н. Організаційні питання підвищення ефективності управлінської праці в промисловості. – К.: Знання, 1976. – 48с.
65. Герасимчук В.Г. Маркетингова концепція управління фірмою: стратегія, організація, ефективність// Вісник ДУ «Львівська Політехніка» «Проблеми економіки та управління». – 1998. - №353. – С.160-163.
66. Герасимчук В.Г. Управління розвитком організації// Ефективність реформування української економіки: Зб.наук.пр. – К.: ІЕ НАНУ, 1996. – С.115-119.
67. Дмитренко Г.А. Стратегічний менеджмент: цільове управління персоналом організацій. – К.: МАУП, 1998. – 188с.
68. Фільштейн Л.Н., Сочинська І.М. Особливості нормування наукових, дослідницьких та конструкторських робіт.// Демографія, економіка праці та соціальна політика: Зб.наук.пр. – Вип.6. – Кіровоград: КДТУ. –1999.–С.3-11.
69. Журавлев А.Г. Управленческий труд и эффективность общественного производства./ Науч. ред. О.Н. Пашкевич. – Минск: «Наука и техника», 1981. – 272с.
70. Фигунов Э.Б. Статистическое измерение интенсификации производства.// Вестник статистики. - 1983. – №10.- С.10
71. Грейсон Д., О'Делл К. Американский менеджмент на пороге ХХI века: Пер. с англ. – М.: Экономика, 1991. – 319с.
72. Ковальчук В.Г. Соціально-психологічні аспекти ефективного менеджменту (на матеріалах АПК Харківської області): Автореф. дис. ... кандидата ек.наук: 08.06.02/ Національний аграрний університет. – Київ, 1999. – 18с.
73. Козлов И.Ф. Проблемы эффективности управления человеческими ресурсами на предприятии: Мат-лы международной конференции Воронеж, 16-17 марта 2000г. Тезисы. Выпуск 2. – Воронеж: ВГУ, 2000. – С. 48-49.
74. Кузьмин И.А. Психотехнологии и эффективный менеджмент. – М.: Технологическая школа бизнеса, 1992. – 190с.
75.Семочкин А.М. Эффективность профессиональной деятельности руководящих кадров при принятии решений в особых условиях: Автореф.дис…канд.психол.наук: 19.00.13; 19.00.14/ Рос. акад.гос.службы при Президенте Рос. Федерации – М., 1998. – 20с.
76. Балановська Т.І. Менеджмент персоналу в АПК України: Автореф. дис.… кандидата ек.наук: 08.06.02/ Національний аграрний університет. – Київ, 1999. – 22с.
77. Бобрышев Д.Н. Управление фирмой. – М.: МЭГУ, 1994. – 171с.
78. Герасимчук В.Г. Розвиток підприємства: діагностика, стратегія, ефективність. – К.: Вища школа, 1995. – 268с.
79. Економіка та менеджмент/ За ред. О.Є. Кузьміна. – Львів: ДУ «Львівська політехніка», 1996. – 827с.
80. Кравченко Н.В. Принципи формування ефективного власника в процесі ринкових перетворень// Академічний огляд. – 1992. – №2. – С.24-27
81. Стэк ДЖ. Большая игра в бизнес: единственный разумный способ руководить компанией/ Пер.с англ. Т.Э. Мамыкиной. -–М.: Деловая Лига, 1994. – 312с.
82. Чередниченко А.Н. Эффективность работы промышленных предприятий в условиях рынка: Автореф.дис…канд.экон.наук: 08.02.03/ Нац.акад.наук Украины. Ин-т экономики промышленности – Донецк, 1995. – 25с.
83. Менеджмент: Уч. для ВУЗов/ М.М. Максимцев, А.В. Игнатьева, М.А. Комаров и др.; под ред. М.М. Максимцева, А.В. Игнатьевой. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998. – 343с.
84. Олдкорн Р. Основы менеджмента: Учебники/ Пер с англ. Предисл. к русск. изд. д.э.н., проф. Голубкова Е.П. – М.: Издательство «Финпресс», 1999. – 320с.
85. Андрушкін Б.М., Кузьмін О.Є. Основи менеджменту. – Львів: Вид-во “Світ”, 1995. – 294с.
86. Шуванов В.И. Социальная психология менеджмента. – М.: ЗАО «Бизнес-школа «Интел-Синтез», 1997. – 256с.
87. Марр Р., Шмидт Г. Управление персоналом в условиях социальной рыночной экономики. - М.: МГУ, 1997. – 480с.
88. Магура М.И. Создание системы управления персоналом организации.// Управление кадрами. – 1997. - № 7. – С. 16
89. Рапопорт В.Ш. Диагностика управления: практический опыт и рекомендации. – М.: Экономика, 1988. – 127с.
90. Генкин Б.М. Экономика и социология труда: Уч. – М.: Издательская группа НОРМА-ИНФРА-М, 1999. – 384с.
91. Иванова Е.М. Основы психологического изучения профессиональной деятельности: Уч. пособие. – М.: МГУ, 1987. – 195с.
92. Поляков И.А., Ремизов К.С. Справочник экономиста по труду: (Методика экономических расчетов по кадрам, труду и заработной плате на промышленных предприятиях). – 6-е изд., перераб. и доп. – М.: Экономика, 1988. – 239с.
93. Кислый В.В. Оценка труда административно-управленческого персонала предприятий// Механізм регулювання економіки, економіка природокористування, економіка підприємства та організація виробництва. Випуск 3'2000. – Суми: Вид-во Сумського державного університету, 2000. – 260с.
94. Управление персоналом в условиях социальной и рыночной экономики/ Под ред. Р. Марра и Г. Шмидта. – М.: Изд-во МГУ, 1997. – 480с.
95. Ревенко Н., Лалиненко В., Осадчая Н. Соответствует ли Ваш подчиненный занимаемой должности// Персонал. – 1999. - №6. – С.64-67.
96. Альшевская Н. Выявление ресурсных возможностей работников банка (опыт)// Персонал. – 1995. - №4. – С. 100-111.
97. Чекалев М., Клюшина И. Еще раз о технологии проведения аттестации// Управление персоналом. – 2000. - №5. – С. 30-32.
98. Ivancevich, John M., Matteson, Michael T. Organizational behavior and management. – 2.ed. – Homewood; Boston: BPI: Irwin, 1990. – 676p.
99. Фионин В., Терешин А. Показатели эффективности управления// Российский экономический журнал. – 1994. - №8. – С. 60-65.
100. С.Щур. Методика оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу// Управління персоналом. – К.: фірма “Праця”. - 1999. - №7. – С. 34-37.
101. Семикіна М.В. Мотивація конкурентоспроможної праці: теорія і практика регулювання: Монографія/ Ред. Д.П. Богиня; НАН України, Ін-т економіки. – Кіровоград: Пік, 2003. – 425с.: іл.. – Бібліогр.: с. 405-422.
102.Л. Ивановская, Н. Суслова. Конкурентоспособность управленческого персонала.// Маркетинг. – 1999. - №6. – С. 35-46
103.Д. Маслов, П. Ватсон, Н. Чилиши. Цифры расскажут больше, чем менеджеры.// Консультант. – 2005. - №9. – С. 21-28
104. Соколова Л.В. Конкурентоспособность предприятия и критерии ее оценки// Маркетинг и реклама. – 1999. – май. – С.31-33.
105. Томилов В.В. Культура предпринимательства. – СПб, М. – Харьков- Минск: ПИТЕР, 2000. – 359с.
106. Экономика переходного периода: Учеб пособие/ Под ред. В.В. Радаева, А.В. Бузгалина. – М.: Изд-во МГУ, 1995. – 410 с.
107. Ожегов С.И., Шведкова Н.Ю. Толковый словарь русского языка: - М.: Азбуковник, 1999. – 944с.
108.Соколов Л.В. Конкурентоспособность предприятия и критерии ее оценки // Маркетинг и реклама. – 1999. - №5. – С. 31-33
109.Яновский. А. Конкурентоспособность товара и товаропроизводителя // Бизнес-информ. – 1996. - №5. – С. 21-23
110.Іспірян Г.П. Конкурентоздатність: методика вимірювання та оцінки // Легка промисловість. – 1994. - №4. – С. 12-13
111.Кормнов Ю. Ориентация экономики на конкурентоспособность // Экономист. – 1997. - №1. – С.38 –48
112.Портер М. Международная конкуренция. Конкурентное преимущество стран: Пер. с англ./ Под ред. и с предисловием В.Д. Щетинина. – М.: Международные отношения, 1993. – 896с.
113.Павленко Ф., Якубовський М. Підвищення конкурентоспроможності виробництва в країнах з перехідною економікою // Економіка України. – 1996. - №1. – С. 91-93
114.Соболь С.Н. Предпринимательство (Начало бизнеса). – К., 1994. – 176с.
115.Dunning J.H. Governments market firms: Toward a new balance? // CTC reporter. New York. 1991. №31
116.Paul A. Geroski. N.N. The new competition: Institution Of Industrial restructuring by Michael H. Best / The Economic Journal. – 1991. – pp. 988-989.
117.Хруцкий В.Е., Корнеева И.В. Современный маркетинг: настольная книга по исследованию рынка. - М.: Финансы и статистика, 2002. – 528с.
118.Фатхутдинов Р.А. Стратегический менеджмент: Учебник. – М.: Дело, 2001. – 448с.
119.Рыночная экономика: Словарь./ Под общ. ред. Г.Я. Кипермана. – М.: Республика, 1993. – 524с.
120.Маркетинг. Словарь/ Азоев Г.Л., Завьялов П.С., Лозовский Л.Ш., Поршев А.Г., Райзберг Б.А. – М.: ОАО «НПО «Экономика», 2000. – 362с.
121.Международный маркетинг: Учеб. пособие/ Н.И. Перцовский, И.А. Спиридонов, С.В. Барсукова; Под ред. Н.И. Перцовского. – М.: Высшая школа, 2001. – 239с.
122.Фатхутдинов Р.А. Конкурентоспособность организации в условиях кризиса: экономика, маркетинг, менеджмент. – М.: Издательско-книготорговый центр «Маркетинг», 2002. – 892с.
123.Фатхутдинов Р.А. Стратегический маркетинг. – Спб.: Питер, 2002. – 448с.
124.Игольников Г.Н., Патрушев Е.А. Что понимать под конкурентоспособностью, инвестиционной привлекательностью и экономичностью производства // Российский экономический журнал. – 1995. - №11. – С.108-111.
125.Маркетинг: Учебник/ Романов А.Н., Корялогов Ю.Ю., Красильников С.А. и др; Под ред. А.Н. Романова. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, - 1996. – 560 с.: ил.
126.Абрамцов А.А., Стерликов Ф.Ф. 1000 терминов рыночной экономики: Справочное учебное пособие. – М.: Крон-Пресс, 1993. – 302с.
127.Тарасова В.П., Крутикова Ф.А. Толковый словарь рыночной экономики. – М.: Рекламно-издательская фирма «Глория», 1993. – 302 с.
128.Горбашко Е.А. Менеджмент качества и конкурентоспособность: Учебное пособие. – СПб.: Изд-во СПбГУЭФ, 1998. – 207 с.
129.Фасхиев Х.А., Костин И.М. Обеспечение конкурентоспособности грузовых автомобилей на этапе разработки. – Набережные Челны: Изд-во Камского политехн. института, 2001. – 349с.
130.Портер М. Конкуренция.: Пер. с англ. : Уч. пос. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2000. – 495с.
131.Э. Кембелл, К. Саммерс Лачс. Стратегический синергизм, 2-е изд./. – СПб.: Питер, 2004. – 416с.
132.Джон Ван Маурик. Эффективный стратег.: Пер. с англ. – М.: ИНФРА – М, 2002. – 208с.
133.Хамел Г., Прахалад К.К. Конкурируя за будущее. Создание рынков завтрашнего дня./ Пер. с англ. – М.: ЗАО «Олимп-Бизнес», 2002. – 288с.
134.Ключевые компетенции как основа устойчивого конкурентного преимущества предприятия [Электронный журнал] / Белякова Г.Я., Сумина Е.В.// Исследовано в России. – С. 1070-1080. - Режим доступа: http://zhurnal.ape.relarn.ru/articles/2005/104.pdf – Заголовок с экрана.
135.Бесполов П.В., Гапоненко А.Л. Интеллектуальный капитал – стратегический потенциал: Учебное пособие. Под ред. д.э.н., проф. Гапоненко А.Л., д.э.н. Орловой Т.М. – М.: Издательский Дом «Социальный отношения», 2003. – 184с.
136.Леонтьев Б.Б. Цена интеллекта. Интеллектуальный капитал в российском бизнесе. М.: Издательский Центр "Акционер", 2002. – 200с.
137.Брукинг Э. Интеллектуальный капитал./ Пер. с англ. Под ред. Л.Н. Ковалик. – СПб.:Питер, 2001. – 288с.
138.Интеллектуальная собственность: Сборник информационно-методических материалов. Том 1./ Лепешев А.А., Струков А.А., Невзоров В.Н., Иванов О.С.: Под ред. А.А. Лепешева. – Красноярск: ГУ «ЦНТИ», 2002. – 166с.
139.Бовин А.А., Чередникова Л.Е. Интеллектуальная собственность: экономический аспект: Учебное пособие. – М.: ИНФРА, 2001. – 216с.
140.Козырев А.Н., Макаров В.Л. Оценка стоимости нематериальных активов и интеллектуальной собственности и нематериальных активов. - М.: Интерреклама, 2003. – 352с.
141.Интеллектуальный капитал [Электронный ресурс] / Кристи Тейлор/ Режим доступа: .http://osp.admin.tomsk.ru/cw/2001/13/index.htm. – Заголовок с экрана.
142.Интеллектуальный капитал развивающейся фирмы: проблемы идентификации и измерения [Электронный ресурс] / Бенедиктов М.А., Джамай Е.В. / Режим доступа: http://www.dis.ru/manag/arhiv/2001/4/11.html. - Заголовок с экрана.
143. Секрет “умной” компании. Управление интеллектуальным капиталом. [Электронный ресурс]/ Симулин А./ Top Manager [журнал для руководителей]. – 17.03.2006. - Режим доступа http://www.top-manager.ru/archive/2002/17/simulin. - Заголовок с экрана.
144.Сотникова С.И. Экономико-организационные основы управления маркетингом рабочей силы. – Новосибирск: Изд-во НГАЭиУ, 1998. – 183с.
145.Старуханов Э.Р., Сотникова С.И. Маркетинг рабочей силы: социально-экономический анализ. – СПб.: Изд-во СПбУЭФ, 1995. – 145с.
146.Гусарова Л.Ф. Рациональная занятость трудовых ресурсов в условиях рыночной экономики: Автореф. дис.… кандидата экон. наук. – Саратов, 1994. – 19с.
147.Фатхутдинов Р.А. Система менеджмента: Учебно-практическое пособие. – 2-е изд. – М.: Бизнес-школа, Интел-Синтез, 1997. – 352 с.
148.Словник-довідник менеджера по управлінню конкурентоспроможністю для магістрів усіх форм навчання/ Укл. А.Д. Дудник. – К.: КНЕУ, 1999. – 60с.
149.Щур С. (Цимбалюк С.) Теоретичні та методологічні аспекти оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу // Торгівля і ринок України. Тематичний збірник наукових праць з проблем торгівлі і грамадського харчування. Випуск 9 Том 2. / Відпв. ред. І.В. Сорока – Донецьк: ДонДУЕТ, 1999. – С. 197 – 202.
150.Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Теоретичні аспекти оцінки конкурентоспроможності управлінського персоналу // Економічний вісник Національного гірничого університету. - Дніпропетровськ: РВК НГУ, 2005. – №3. – С.80-86.
151.Грошелева Е.Г. Конкурентоспособность управленческого персонала как эффективный элемент управления предприятием // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. Праць. – Вип.213, т. 3. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – С.677-684.
152. Ахрамейко А., Железко Б., Ксеневич Д. Агрегированная оценка финансового состояния предприятия./ Экономический вестник (ЭКОВЕСТ). – 2001. - №3. – С.500-516
153. Панкова Л.А., Петровский А.М., Шнейдерман М.В. Организация экспертизы и анализа экспертной информации. – М.: Наука, 1984. – 120с
154. Количественные методы в социологических исследованиях / Паниотто В. И., Максименко В.С./ Режим доступа: http://lib.uni-dubna.ru/search/files/sr_paniotto_kol_metod/chap2.pdf. - Заголовок с экрана.
155. Л. Заде Понятие лингвистической переменной и его применение к принятию приближенных решений. – М.: Издательство «Мир», 1976. – 165с.
156. Ефремов В.С. Стратегия бизнеса. Концепции и методы планирования / Учебное пособие. – М.: Издательство «Финпресс», 1998 г. – 192с.
157. Ф. Уайтли. Мотивация: Пер. с англ. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2003. – 160с.: ил. – Парал. тит. англ.
158. А. Бурмистров, Н. Газенко. Какие методы повышения мотивации персонала являются наиболее действенными./ Управление персоналом. – 2002. - №7. – С. 48-49
159. Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Виявлення факторів мотивації топ-менеджменту вугільних шахт як запорука їх вдалої діяльності // Економічний вісник Національного гірничого університету. – Дніпропетровськ: РВК НГУ, 2004. - №1.– С.90-95.
160. Лантев Г.Ф. Элементы векторного исчисления. – М.: Издательство «Наука», 1975. – 336с.
161. Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Вибір та обґрунтування механізму оцінки конкурентоспроможності управлінської команди // Управління розвитком: Зб. наук. праць. – Харків. Вид. ХНЕУ, 2006. – спецвипуск №7.– С. 61-63.
162. Усатенко О.В., Грошелева О.Г. Оцінка конкурентоспроможності управлінського персоналу промислових підприємств // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,2007. - №1.– С.343-347.
163. Беляцкий Н. Изменение функций руководителя в новых условиях./ Проблемы теории и практики управления. – 2000. - №3. – С.97-100.
164. Современный бизнес: Учебное пособие в 2-х томах/ Д.Дж. Реглян, М.Х. Мескон, К.Л. Боуви, Дж.Л. Тилл – Том 1:Республика, 1995. – 431с.
165. Бронштейн М. Управление командами для «чайников».: Пер. с англ. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2004. – 320с.: ил. – Парал.тит. англ.
166. Коно Т. Стратегия и структура японских предприятий: Пер. с япон. – М.: Прогресс, 1987. – 384с.
167. Шегда А.В. Основы менеджмента: Учебное пособие. – К.: Тов-во «Знання», КОО, 1998. – 512с.
168. Менеджмент организаций: Учебное пособие/ Под ред. Румянцевой З.П. – М.: ИНФРА-М, 1995. – 432с.
169. Галькович Р.С., Набоков В.И. Основы менеджмента. – М.: ИНФРА – М, 1998. – 189с.
170. Глущенко В.В. Менеджмент: системные основы. – 2-е изд., доп. и исправ. – Железнодорожный: НПЦ Крылья, 1998. – 223с.
171. Бизнес и менеджер/ Дараховский И.С., Черноиванов И.П., Прехул Т.В. – М.: Азимут-центр, 1992. – 448с.
172. Основы менеджмента: Учеб. пособие для ВУЗов/ Под ред. А.А. Радугина. – М.: Центр, 1998. – 432с.
173. Управление компетентностью/ Машкин В./ Поволжский вестник качества. – 2005. - №2. – Режим доступа: http://www.pozmetod.ru/postech/Management_of_competention.html.- Заголовок с экрана.
174. Поважный С.Ф. Экономический механизм управления промышленным производством. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 1996. – 352с.
175. Лысенко А.Н. Где мы теряем, там должны и находить// Сбойка. – 1999. - №11-12. – С. 14.
176. Иванов Ю., Селезнев В. Донбасс без шахтеров// Шахтер Украины. – 2001. – № 17- 18. – С.6.
177. Петрова И.В. Особенности управленческой деятельности на предприятиях угольной отрасли// Государственное управление. Сб. науч. Трудов Донецкой государственной академии управления. Вып. 7. Т.2. – Донецк: ДонГАУ, 2001. – С. 186-190.
178. Кущ Л. Особенности национального травматизма в обществе с ограниченной ответственностью под названием Украина// Голос Украины. – 1999. - №151. – С.10.
179. Шахтеры от своих требований не отступят// Уголь Украины. – 2001. - №21-22. – С.4.
180. Милль Д. С. Основы политической экономии: Пер. с англ. / А.Г. Милейковский (общ.ред.), А.Г. Милейковский (авт. предисл.), Ю.Б. Кочеврин (авт. предисл.). — М.: Прогресс, 1980. — 496с. — (Экономическая мысль Запада; Для научных библиотек).
181. Тейлор Ф.У. Принципы научного менеджмента. — Пер. с англ. А.И.Зака/Под ред. и с предисл. Е.А.Кочергина. — М.: "Журнал "Контроллинг", 1991. - 104 с. (Классики менеджмента; Вып. 1).
182. Первопричина эффективности управления/ Желябин В. В. / Режим доступа: http://www.pozmetod.ru/postech/PDSU/index.html. - Заголовок с экрана.
183. Шаховой В.А. Кадровый потенциал системы управления.- М.:, 1985. – 189с.
184. Качественная характеристика кадрового потенциала управления предприятия / Берглезова Т. В./ Экономика России: основные направления совершенствования.
Межвузовский сборник научных трудов. – 2006. - №7. – Режим доступа: http://www.cfin.ru/bandurin/article/sbrn07/06.shtml. – Заголовок с экрана.
185. Грошелева Е.Г. Использование показателя конкурентоспособности управленческого персонала на угольных шахтах Украины // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Вип.226, т. 1 – С.64-73.
186. Грошелева О.Г. Врахування впливу конкурентоспроможності управлінського персоналу при оцінці поточного та стратегічного становища підприємства на ринку // Зб. наук. праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: економічні науки.– Черкаси: ЧДТУ, 2007. - №18, т.2 – с.189-195.
187. В.В. Дементьев. Проблема господствующей фирмы в переходной экономике/ Наукові праці Донецького технічного університету. Серія: Економічна. – 2000. – Випуск 22. – С. 41-49.
188. ОАО «Павлоградуголь» – один из лучших налогоплательщиков области/ Газета “Західний Донбас”. – №26. – 2006. – С. 35-37.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.