У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
УДОСКОНАЛЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ
Количество страниц
205
ВУЗ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи
2010
Содержание
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………
РОЗДІЛ 1 АНАЛІЗ МЕТОДІВ БАГАТОФАКТОРНОЇ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ…………………………...
1.1. Сучасні проблеми забезпечення ефективної роботи вугільних шахт……………………………………………………………………………...
1.2. Теоретичні аспекти багатофакторної оцінки ефективності роботи вугільних шахт………………………………………………………………….
1.3. Формування системи багатофакторної оцінки ефективності роботи вугільних шахт Центрального району Донбасу………………………………
Висновки до розділу 1………………………………………………………….
РОЗДІЛ 2 МЕТОДИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОДОВЖЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІІ АБО ЗАКРИТТЯ ШАХТ……………..
2.1. Загальна методика аналізу поточних даних діяльності вугільних шахт.......................................................................................................................
2.2. Формування вибірки для кластеризації та визначення комплексу необхідних показників…………………………………………………….……
2.3.Трансформація економічних параметрів шахт з глибиною……………...
2.4. Економіко - соціальні аспекти закриття шахт у регіоні…………………
Висновки до розділу 2………………………………………………………….
РОЗДІЛ 3 КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ…………………………………………………………...
3.1. Визначення ефективності зовнішніх інвестицій у розвиток шахт……..
3.2. Економічна доцільність відпрацювання запасів на погашених горизонтах шахт Центрального району Донбасу…………………………….
3.3. Принципи оптимальності та ефективності інвестиційних проектів збереження шахт………………………………………………………………..
3.4. Основні аспекти інвестиційної підтримки вугільних шахт …………….
Висновки до розділу 3…………………………………………………………
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………………
ДОДАТКИ………………………………………………………………………
ВСТУП
Тенденції розвитку світової енергетики характеризуються зростаючим попитом на вугілля в паливно-енергетичному комплексі. Україна має запаси вугілля різного призначення, що являється безумовною перевагою позиціонування на міжнародних ринках. Вугілля є майже єдиним енергетичним джерелом, що зумовлює національну безпеку держави. Видобуток коксівного вугілля в складних гірничотехнічних умовах, велика собівартість та обмеженість його запасів є гострою проблемою. Але якість вітчизняного вугілля у порівнянні з російським та польським вища за ознакою наявності шкідливого компонента – сірки. Економічне обгрунтування доцільності видобутку коксівного вугілля - особливо актуальна проблема тому, що воно є сировиною для металургійної промисловості, яка забезпечує до 40% валютних надходжень, є матеріальною базою для вітчизняного машинобудування.
Пріоритетний напрямок реструктуризації шахтного фонду, прийнятий діючою Стратегією розвитку галузі, полягає в зменшенні кількості шахт, залишаючи лише потужні (для умов України) і ефективно працюючі вуглевидобувні підприємства. При цьому однаково важливе, як удосконалення комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт, так і забезпечення економічної ефективності тих збиткових підприємств, де видобувається вугілля цінних сортів. Крім того, в умовах існуючого дефіциту вугілля в Україні склалася явна суперечність між надзвичайними потребами в коксівному паливі та незадовільним станом багатьох шахт, де видобувається вугілля таких марок.
Необхідність збереження потенційно життєздатних вугільних підприємств зумовила актуальність вирішення задач, пов'язаних з комплексною оцінкою доцільності відпрацювання запасів коксівного вугілля на глибоких горизонтах, розкриттям внутрішніх резервів, підвищенням рівня економічної надійності і зниження інвестиційних ризиків. Реалізація таких задач передбачає одночасний аналіз доцільності проектів виїмки запасів на верхніх горизонтах діючих шахт.
Питання, пов'язані з оцінкою ефективності роботи вугільних шахт, моделюванням параметрів гірничих підприємств привертали увагу багатьох дослідників. Серед них: Амоша О.І., Астахов О.С., Вагонова О.Г.,
Галушко О.С., Губерна Г.К., Іванов М.І., Кабанов А.І., Нейєнбург В.Є., Петенко І.В., Райхель Б.Л., Рассуждай Л.М., Решетілова Т.Б., Саллі В.І. та ін.
Але і дотепер залишається невирішеним основне завдання - забезпечення інвестиційної політики з простого відтворення потужності шахтного фонду у регіонах, де видобувається вугілля у надзвичайно складних умовах, як, наприклад, у Центральному районі Донбасу. Крім того, потребує подальшого дослідження сама концепція оцінки стану кожного конкретного вугільного підприємства з точки зору доцільності його збереження.
Різноманітні погляди на видобуток вугілля в складних умовах з урахуванням тільки рейтингу за собівартістю та граничної глибини розробки залишають невирішеними проблеми відбору шахт для інвестування, не існує єдиних економічних пріоритетів щодо відробки запасів, залишених на верхніх горизонтах. Це потребує розробки наукової концепції удосконалення комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт з крутими пластами з метою можливості продовження терміну їх служби в залежності від комплексного впливу природних факторів в умовах обмеженого фінансування.
Зазначене вище свідчить про актуальність теми дисертації, присвяченої вирішенню теоретичних і прикладних задач оцінки ефективності роботи вугільних шахт.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Елементи дисертації знайшли своє відображення в планових держбюджетних науково-дослідних роботах кафедри менеджменту Національного гірничого університету “Розробка і обґрунтування методів оцінки економічної надійності і інвестиційної привабливості вугільних шахт” (№ держреєстрації 0103U001287, 2003-2004 рр.) і госпдоговірній темі “Розробка і обґрунтування методів оцінки економічного стану шахт в умовах реструктуризації, механізму визначення збалансованої ціни на вугілля й оптимального розподілу дотацій з урахуванням специфіки окремих регіонів Донбасу” (№ держреєстрації 0104U004633, 2003-2004 рр.). Особистий внесок здобувача полягає у визначенні можливості комплексного аналізу ефективності діяльності шахти (виробничого об’єднання, вугільного регіону) за допомогою багатофакторної оцінки показників з використанням методів кластерного аналізу. Автором запропоновано використання міжкластерної відстані, як основи інтегрованого показника ефективності роботи вугледобувного підприємства, розроблено методичні принципи формування стратегічної пропозиції шахти і досягнення запланованого результату в умовах обмежених зовнішніх інвестицій з урахуванням імовірності еволюційного або інволюційного розвитку.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є теоретичне обґрунтування та розробка інструментарію і практичних рекомендацій щодо удосконалення комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт.
Для досягнення поставленої мети в роботі вирішено наступні задачі:
- доведена доцільність удосконалення діючої системи оцінки ефективності роботи вугільних шахт;
- визначено можливості комплексного аналізу ефективності діяльності шахти (виробничого об’єднання, вугільного регіону);
- досліджений і вибраний інтегрований (за багатофакторною оцінкою) показник ефективності з урахуванням критерію досягнення максимальних можливостей за кожним чинником;
- здійснено оцінку поточних результатів діяльності шахти щодо максимального набору досягнень за допомогою показника міжкластерної відстані та визначено групування шахт, до яких можуть бути рекомендовані однорідні стратегічні пропозиції;
- науково обґрунтовано методичний підхід до визначення ступеня порівняльного інвестиційного ризику по збереженню групи глибоких шахт, що видобувають цінне коксівне вугілля;
- розроблена система прогнозування результатів діяльності шахти (виробничого об’єднання, вугільного регіону) на підставі параметрів певних стратегічних угруповань з урахуванням значення імовірності еволюційного чи інволюційного розвитку;
- досліджені можливості і доведена економічна доцільність видобування запасів, залишених на верхніх горизонтах;
- узагальнені параметри доцільності збереження глибоких шахт з крутими пластами на базі комплексної оцінки їх стану та можливості відпрацювання залишених запасів.
Об’єкт дослідження – процес комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт.
Предмет дослідження – теоретико – методичні засади та інструменти комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт.
Методи дослідження – в основу дисертаційного дослідження покладені принципи та емпіричні і теоретичні методи проведення комплексних досліджень. При виконанні роботи використані результати досліджень та наукові праці вітчизняних та зарубіжних учених в сфері управління діяльністю виробничих систем та визначення інвестиційної привабливості вугільних шахт. На етапі побудови загальної логіки та структури дослідження в роботі використані методи структурно-логічного аналізу. Теоретичне обґрунтування доцільності удосконалення діючої системи оцінки ефективності роботи вугільних шахт здійснено за допомогою системного підходу та методів: історичного, абстрагування, аналізу і синтезу. Для визначення можливості комплексного аналізу ефективності діяльності шахти використані методи порівняння та економічного аналізу. В роботі також використані методи: статистичного та кластерного аналізу (для вирішення задач дослідження і вибору інтегрованого показника ефективності, аналізу поточних результатів діяльності шахт Центрального району Донбасу і формування стратегічних пропозицій щодо їх розвитку); кореляційно-регресійного аналізу та економіко-математичні (для визначення зв’язку основних параметрів шахти з глибиною розробки та ступенем порівняльного інвестиційного ризику по збереженню групи збиткових шахт); ситуаційного аналізу та економіко - математичні (при дослідженні економічної доцільності видобування запасів, залишених на верхніх горизонтах). Узагальнення параметрів доцільності збереження глибоких шахт виконано на основі абстрагування і синтезу отриманих результатів дослідження.
Під час здійснення аналітичних розрахунків було використано програмне забезпечення для роботи із статистичною інформацією SPSS 13.
Інформаційною базою дослідження стали законодавчі акти України, програми Уряду України, постанови Кабінету Міністрів України, нормативні документи Міністерства вугільної промисловості України, а також наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених. Джерелом аналітичної інформації були матеріали статистичної звітності вугільних шахт Центрального району Донбасу.
Наукова новизна результатів дослідження полягає в удосконаленні системи оцінки ефективності роботи вугільних підприємств в умовах обмежених надходжень коштів державної підтримки і зовнішніх інвестицій шляхом визначення еволюційного потенціалу шахт.
Елементи наукової новизни дисертаційної роботи:
уперше:
- доведено, що імовірність зміни потенціалу розвитку (еволюційного або інволюційного) вугледобувних підприємств пропорційна ступеню зниження глибини гірничих робіт та обсягам капітальних вкладень на збереження виробничої потужності та запропоновано показник «еволюційний потенціал шахти», який враховує імовірність якісної еволюції шахти і є підставою для визначення черговості розподілу обмежених зовнішніх інвестицій;
удосконалено:
- методичний підхід до оцінки ступеня порівняльного інвестиційного ризику по збереженню групи глибоких шахт, який враховує показник витрат на розкриття і підготовку 1т запасів горизонтів, співвідношення фактичного і квазінормативного рівня собівартості та продуктивності праці;
- теоретичні та методичні підходи до кількісної оцінки доцільності розробки раніше залишених запасів на базі запропонованого комплексного критерію мінімізації витрат з урахуванням довжини лагу на здійснення відновлюваних робіт;
дістали подальшого розвитку:
- методичні підходи до формування механізму збереження потужності глибоких шахт з крутими пластами на основі кластерного аналізу відхилення показників поточної діяльності підприємства від оптимальної траєкторії, яка формується на підставі реально досягнутих максимальних показників роботи шахти.
Практичне значення одержаних результатів полягає в можливості використання розробленої системи комплексної оцінки ефективності роботи вугледобувних підприємств для здійснення реальної оцінки перспектив розвитку шахти в умовах обмежених розмірів державної підтримки і комерційних інвестицій, прогнозування результатів майбутньої діяльності залежно від максимальних досягнень, які передували періоду планування та оцінки економічної доцільності розробки запасів, залишених на верхніх горизонтах. Результати дисертаційної роботи доповідалися і були схвалені на правліннях ДП “Артемвугілля”, “Дзержинськвугілля”, наукових радах інституту “Дніпродіпрошахт”.
Запропоновані рекомендації з оцінки доцільності видобутку вугілля із запасів верхніх горизонтів реалізовані на вугільних шахтах Центрального району Донбасу при реструктуризації галузі, зокрема при вирішенні питань, пов’язаних з доцільністю розподілу коштів держпідтримки, використанням ресурсів на ліквідацію вузьких місць, враховані при розробці річних і стратегічних планів шахт ДП “Артемвугілля” ( акт впровадження від 6.03. 2007р.) і ДП “Дзержинськвугілля” (акт впровадження від 12.04.2007р.). Складові комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт використані інститутом “Дніпродіпрошахт” при формуванні перспективних планів розвитку шахт та проектах з підготовки нових горизонтів (акт впровадження № М-06-58 від 06.12.2006р.). Теоретичні положення та запропонована автором система показників комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт впроваджені у навчальний процес Національного гірничого університету і використовуються при вивченні дисциплін: “Планування”, “Інвестиційне проектування”, “Менеджмент” студентами напряму 0502 “Менеджмент” (довідка №9812 – 11/1 - 115 від 12.02.2007р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійною науковою роботою, в якій викладено результати особистих досліджень і розробок автора щодо вирішення наукових задач з удосконалення комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт. Внесок автора до опублікованих колективних праць конкретизовано у списку публікацій.
Апробація результатів дисертації. Основні результати здійснених досліджень доповідалися і були схвалені на міжнародних науково-практичних конференціях “Проблеми економічної освіти і науковий прогрес” (м. Кривий Ріг, 2006 р.), “Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект” (м. Донецьк, 2006 р.), науковій конференції “Mlodzi pracownicy uczelni ekonomicznych wobec wyzwan wspolczesnej gospodarki” (м. Поляніца, Польща, 2006 р.), міжнародних науково-практичних конференціях “Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України” (м. Дніпропетровськ 2005, 2006 і 2007 р).
Публікації. Основні положення дисертаційної роботи висвітлено в 11 наукових публікаціях, у тому числі 6 статей у виданнях, включених ВАК України до переліку спеціалізованих видань з економіки і 5 тез доповідей у матеріалах науково-практичних конференцій і семінарів, загальний обсяг складає 3,5 д.а., з них безпосередньо автору належать 3,4д.а.
Список литературы
ВИСНОВКИ
У дисертації на базі проведених наукових досліджень вирішено актуальну наукову задачу, що полягає в теоретичному обґрунтуванні і розробці системи комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт (виробничого об’єднання, вугільного регіону) за сукупністю даних поточної діяльності, а також формуванні стратегічних пропозицій відносно досягнення оптимальних результатів при існуючому потенціалі розвитку в умовах обмежених надходжень коштів державної підтримки і зовнішніх інвестицій.
Основні наукові висновки, що отримані на основі використання наукових методів дослідження, зводяться до такого:
1. Аналіз і теоретичне узагальнення існуючих методичних засад оцінки ефективності роботи вугільних шахт виявив доцільність удосконалення діючої системи оцінки ефективності роботи вугледобувних підприємства, а також, що найпоширеніші критерії ефективності роботи вугільних підприємств (прибутковість, собівартість, обсяг виробництва) не можуть відображати реального стану діяльності шахт через збитковість останніх і їх деградацію (у результаті неможливості поновлення основних виробничих засобів). В умовах функціонування шахти як складної системи, яка формується під впливом різноманітних поєднань внутрішніх і зовнішніх факторів, доцільним стає використання інтегрованих показників, основаних на врахуванні багатьох чинників. Це дозволяє здійснювати всебічну оцінку змін, які відбуваються в поточній діяльності шахти, визначати пріоритетність заходів щодо поліпшення ситуації в цілому. У процесі впровадження інтегрованих показників ефективності доцільно застосовувати мобільні методи визначення взаємозв’язку між чинниками, які є складовими моделі оцінки.
2. Доведено, що для підвищення надійності й достовірності оцінки економічного стану групи збиткових шахт у режимі зіставлення доцільно використовувати кластерний аналіз, за допомогою якого встановлюється ступінь спорідненості не тільки між чинниками, за якими здійснюється оцінка, а й між об’єктами, відносно яких виконується оцінка. Встановлено, що для одержання більш коректної та детальної картини аналіз даних необхідно проводити в рамках трьох кластерних груп: «Регіон», «Виробниче об’єднання», «Шахта».
3. Аналіз факторів, що впливають на ефективність діяльності, дозволив сформувати масив із 12 показників діяльності шахт і вибрати інтегрований (за багатофакторною оцінкою) показник ефективності з урахуванням критерію досягнення максимальних можливостей за кожним чинником. У якості вимірювача при здійсненні кластерного аналізу доцільно використовувати показник міжкластерної відстані (квадрат евклідової відстані), який відповідно до оцінки ефективності відображає рівень відхилення показників поточної діяльності підприємства від умовної оптимальної траєкторії, яка формується на підставі реально досягнутих максимальних показників та визначати підприємства, що працювали використовуючи всі свої потенційні можливості (значення показника ефективності близько 0) та шахти з мінімальною ефективністю (значення показника ефективності близько мінус 1).
4. Встановлено, що у відповідності до умов вірогідності кластерного аналізу необхідно сформувати п’ять кластерів, які одержали ідентифікацію стратегічних груп, так як шахти у межах групи мають однорідні показники і як наслідок схожі умови для подальшого розвитку. Це дає змогу виділяти угруповання підприємств, до яких можуть бути рекомендовані однорідні стратегічні пропозиції. Для формування стратегічних пропозицій щодо розвитку підприємств в умовах обмежених зовнішніх інвестицій, необхідно використовувати показник імовірності якісної еволюції чи якісної інволюції. Це дозволяє враховувати реальні потенційні можливості розвитку підприємства за рахунок власних ресурсів. На цій основі визначено, що у 2006 році тільки 4 шахти з 14 мали позитивні стратегічні тенденції розвитку і достатньо високу імовірність досягнення беззбитковості тільки за рахунок власних коштів.
5. У ході досліджень встановлено, що основний вплив на загальний рівень порівняльного інвестиційного ризику по збереженню групи глибоких шахт спричиняють: показник витрат на розкриття і підготовку 1т запасів горизонтів, співвідношення фактичного і квазінормативного рівня собівартості та продуктивності праці. Визначено, що ступінь ризику по шахтах регіону тим вище, чим складніше господарство шахти та умови залягання пластів, і більше обсяг інвестицій, необхідних для здійснення приросту потужності.
6. У роботі доведено, що для прогнозування потенційних обсягів видобутку вугілля слід використовувати показник ефективності роботи шахти з урахуванням значення імовірності еволюційного чи інволюційного розвитку підприємства. На цій основі введено поняття «еволюційний потенціал шахти», яке відображає кількість гривень, отриманих шахтою на 1 грн інвестицій в залежності від прогнозованої імовірності якісної еволюції підприємства та визначено формули розрахунків.
7. Запропонований критерій оцінки ефективності розробки запасів, залишених на верхніх горизонтах шахт, дозволяє визначити в залежності від обсягу видобутку та зміни собівартості доцільність розробки запасів верхніх горизонтів. У разі підвищення собівартості по шахті на 10,0% і більше, а також видобутку до 100 тис. т на рік підтверджується недоцільність розробки залишених запасів. Про недоцільність розробки таких запасів також свідчать терміни окупності витрат на розкриття і підготовку та внутрішня норма прибутковості, виходячи з середнього рівня відсоткових ставок за довгостроковими кредитами з урахуванням чинника ризику, пов’язаного із здійсненням проекту розробки запасів верхніх горизонтів. Доцільність розробки залишених запасів зростає за умови збільшення видобутку понад 100 тис. т/рік при відповідному зниженні виробничих витрат.
Розроблені рекомендації з оцінки доцільності видобутку вугілля з запасів верхніх горизонтів шахт Центрального району Донбасу дозволяють оцінити наслідки переходу до відпрацювання верхніх горизонтів та виробляти оптимальне рішення в конкретних гірничо-геологічних, виробничо-технічних та фінансових умовах кожної шахти, враховуючи: можливість зростання повноти виїмки вугілля дефіцитних марок «К», «Ж», «ОС», віддалення у часі витрат на підготовку нових горизонтів, поліпшення умов та безпеки праці .
8. Розрахунки доцільності закриття і подальшої експлуатації шахт Центрального району Донбасу виявили, що тільки підприємства, які видобувають вугілля марки «Т» можуть бути закриті при досягненні економічно припустимої глибини (900-1000 м). Рішення про закриття глибоких шахт району, що видобувають вугілля марки «К» і «Ж» потребує додаткових досліджень щодо соціальних проблем і дефіциту коксівного вугілля.
9. Реалізація розроблених наукових положень, висновків і рекомендацій у процесі їх впровадження на шахтах ДП «Артемвугілля», ДП «Дзержинськвугілля», проектному інституті «Дніпродіпрошахт» підтвердила їх достовірність та доцільність використання під час формування перспективних планів розвитку шахт та в проектах з реконструкції і підготовки нових горизонтів.
Наукові положення, висновки, рекомендації, розроблена на їх основі методична база комплексної оцінки ефективності роботи вугільних шахт рекомендуються для використання планово - економічними службами шахт, науково - дослідними організаціями, проектними інститутами.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Адамов Б.И., Рассуждай Л.Н. Проблемы вывода из кризиса угольной промышленности Украины на региональном уровне. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 1998. - 23с.
2. Азимов Б.В., Афендиков B.C. Стратегия развития угольной промышленности в условиях экономической реформы. // Уголь.-1994.- № 8.- С. 8-11.
3. Акмаев А.И., Белозерцев О.В. Исторические предпосылки развития кризисных процессов в угольной промышленности. // Прометей. - 2003. - №3 (12). - С.222-233.
4. Акулич И.Л. Математическое программирование в примерах и задачах. - М.: Высш. школа, 1986. - 320с. – Библиогр.: с.317-318.
5. Алымов В.А., Обобщение опыта зарубежных стран по реструктуризации угольной промышленности / В.А. Алымов, Л.Н. Гарбузенко, Н.Н. Богатыренко. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 1998. - 23с.
6. Алымов А.Н., Федорищева А.Н. Воспроизводство и использование производственных фондов в угольной промышленности.- К.: Наук. думка, 1972.- 292 с.- Библиогр.: с.287-291.
7. Амитан В.Н., Лукьянченко А.А., Денисов Ю.Д. Социально-экономические проблемы реструктуризации промышленных городов // Социально-экономическое развитие городов промышленного региона / Под ред. В.Н. Амитана, В.В. Финагина, А.А. Лукьянченко и др. - Донецк: ИЭПИ НАН Украины, 2002. - С.98-129.
8. Амоша А.И., Андрющенко О.А. Опыт привлечения внешних инвестиций на предприятия угольной отрасли // Государственный информационный бюллетень о приватизации. – 2001.- №5.- С.60-64.
9. Амоша А.И., Братков Е.Н., Рассуждай Л.Н. Адаптация организационных структур управления угольной промышленностью Украины к рыночным условиям хозяйствования // Уголь Украины. - 2005. - №1. - С. 16-20.
10. Амоша А.И., Биренберг Б.М. Угольная промышленность Украины: проблемы и решения. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 1999. - 96с.
11. Амоша А.И., Ильяшов М.А., Байсаров Л.В. Реализация концептуальных положений доктрины инвестирования предприятий угольной промышленности // Уголь Украины. - 2001. - №8. - С.9-13.
12. Амоша А.И. Системный анализ шахты как объекта инвестирования / А.И. Амоша, М.А.Ильяшов, В.И.Салли. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 2002.- 68с.
13. Амоша О.І., Лащенко І.М. Надійність інвестиційних проектів вугільних шахт. // Схід.- 2004.-№7.- С.4-7.
14. Астахов А.С. Динамические методы оценки эффективности горного производства.- М.: Недра,1973.- 272с.- Библиогр.с.268-270.
15. Астахов А.С., Краснянский Г.Л. Экономика и менеджмент горного производства: В 2х кн./ АГН.-М., 2001. – Кн. 2-я. - 318с.
16. Байсаров Л.В. Некоторые аспекты развития угольной отрасли и ее законодательного поля // Уголь Украины. - 2002. -№11.- С.3-5.
17.Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теорія экономического анализа: Учебник.- Изд.3 - е., перераб. - М.: Финансы и статистика,1994. - 288с.
18. Бардась А.В. Особенности инвестирования угольной шахты как производственной системы // Матеріали Міжнар. наук. - практ. конф. «Україна наукова».- Т. 19.- Економіка.-Дніпропетровськ: Наука і освіта.- 2003. – С.8-9.
19. Бардась А.В. Розробка оцінки інвестиційної привабливості вугільної шахти із врахуванням внутрішньої економічної ентропії: Автореф. дис…
к. е. н. / НГУ. - Дн-вськ, 2004.- 18с.
20. Бардась А.В. Увеличение энтропии системы на примере оценки работы угледобывающих шахт // Старопромислові райони Західної та Східної Європи в умовах інтеграції: Зб. наук. праць. – Донецьк: ДонНУ.- 2003.- С. 463-466.
21. Батманов Ю.К. Техническое перевооружение угольных шахт. - М.: Недра, 1984. - 198с. - Библиогр.:с.194-196.
22. Батченко Л.В. Управление социальными процессами в угольной промышленности. – К.: Наукова думка, 2002. - 238с.-Библиогр.:с.235-236.
23. Беда Ф.П. Об улучшении использования производственных мощностей (угольных шахт) // Уголь Украины. - 1983. -№11 .- С.25-27.
24. Безвушко Є. Кластерна модель регіонального розвитку // Перспективні дослідження. – К.: Міжнародний центр перспективних досліджень,1999.- №5 – С.24-25.
25. Бендиков М.А. Экономическая безопасность промышленного предприятия в условиях кризисного развития // Менеджмент в России и за рубежом. – 2000. - №2. – С.17-29.
26. Божанова В.Ю. Удосконалення оцінки ефективності управління інвестиційним проектом: Автореф. дис… к. е.н. / ПДАБА.- Дніпропетровськ, 2002.- 22с.
27. Бочкарева Э.Н. Угольная промышленность Украины: стратегия развития //Уголь Украины. - 1997. - №12. - С.18-21.
28. Браверманн Л. Интегральная оценка результатов работы предприятий.– СПб.: МЦСЭИ «Леонтьевский центр», 2004.- 43с.
29. Брайнин Л.М. Научно-методические основы государственной программы ликвидации шахт: социальный аспект. - Донецк: ИЭПИ НАН Украины, 1997. - 46с.
30. Бурчаков А.С. Технология и механизация подземной разработки пластовых месторождений / А.С. Бурчаков, Ю.А. Жежелевский, С.А.Ярунин .- М.: Недра, 1992.-412с.- Библиогр.: с.395-410.
31. Бурчаков А.С.Проектирование шахт: Изд.3-е, перераб. и доп. / А.С. Бурчаков, А.С.Малкин, М.И.Устинов - М.: Недра, 1978.- 407с.
32. Бююль А., Ефель П. SPSS: Искусство обработки информации. Анализ статистических данных и восстановление скрытых закономерностей. - СПб.: ООО «ДиаСофтЮП», 2005. – 608 с. - Библиогр.: с.598-606.
33. Вагонова А.Г. Экономические проблемы поддержания мощности и инвестирования угольных шахт Украины. – Днепропетровск: НГУ, 2005.- 287с.- Библиогр.: с.283 – 286.
34. Варяниченко Е.В.Оценка результатов деятельности угольных шахт по данным кластерного анализа // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб.наук. праць - Вип. 207: В5т. - Т. ІІІ. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. -
С.675 - 682.
35. Варяниченко О.В.Принципи використання кластерного аналізу для оцінки ефективності роботи збиткових шахт // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. праць - Вип. 206: В4т. - Т.ІІ. - Дніпропетровськ: ДНУ,
2005. - С. 303 - 309.
36. Варяниченко Е.В.Прогноз уровня производительности труда на угольных шахтах // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: Сб. науч. труд.: В3т. - Т.1.-Донецк: ДонНУ, - 2006. - С.149 - 153.
37. Варяниченко О.В.Прогнозування об’єму інвестицій з урахуванням еволюційного або деградаційного розвитку шахт // Схід. - 2006. - №5(77). - С.42 - 45.
38. Варяниченко Е.В. Эффективность сохранения глубоких шахт с крутыми пластами // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб.наук.праць - Вип.225: В3Т.-Т.ІІІ.-Дніпропетровськ: ДНУ, 2007.- С.721-727.
39. Василенко В.Н. Как определять размеры государственной финансовой поддержки угольных шахт // Уголь Украины. - 1999. - №1. –
С.4-6.
40. Вишняков Я.Д., Харченко С.А. Управление обеспечением безопасности предприятий: экономические подходы // Менеджмент в России и за рубежом.- 2001.- №5.- С.5-8.
41. Вовченко А.Р., Гринев В.Г. Экономические аспекты реструктуризации угольной отрасли при переходе к рыночным отношениям // Уголь Украины. - 1999.- №10.- С.7-9.
42. Воловодова Е.В. О развитии территорий, пострадавших от закрытия шахт // Економика промисловості - 2000. - № 1. - С.78-83.
43. Воловодова О.В. Соціальні наслідки закриття збиткових шахт Донбасу та пошук оптимальної моделі регіональної політики // Схід. - 1997. - №3 (10). - С.47-55.
44. Гаврилей В.М., Попова Р.Т. Использование экономико-математических методов. – Киев: Б.И., 1984. - 78с.
45. Галушко О.С.Эффективные формы собственности и управления в горно-добывающих отраслях промышленности // Горно-информационный аналитический бюллетень.- 2003.- №10. - С.87-89.
46. Герасимчук Д.А. Некоторые аспекты ликвидации угледобывающих предприятий // Уголь Украины. - 1995. - №10. - С.2-4.
47. Герасимчук Д., Василенко В. Проблемы ликвидации угледобывающих предприятий // Экономика Украины. - 1998. - №6. - С.10-14.
48. Гинявичюс Р., Подвезько В. Влияние весов частных критериев на результаты многокритериальной оценки// Вестник НАУ.- 2004.- №3.-С.11-13.
49. Голубков Е.П. Использование системного анализа в принятии плановых решений - М.: Экономика, 1982. - 160 с.- Библиогр.:с.155-157.
50. Гребенщиков В.П., Гусев С.М. Современное состояние мировой угольной промышленности // Уголь. - 2002. - №1. - С.63-66.
51. Гречишкина М.В., Ивахник Д.Е. Выбор оптимального варианта инвестиций (оптимизационный подход) // Финансовый менеджмент. – 2003.- №3.- С.14-18.
52. Губерна Г., Ляшенко В. Процес структурної перебудови економіки України: регіональний аспект // Управління сучасним містом.- 2004. - №4-6.- С.175-181.
53. Губерная Г.К. Теория и практика антикризисного управления.- Донецк: ИЭП НАН Украины, 1995.- 111с.
54. Губерная Г.К. Украина на пути в мировое хозяйство.- Донецк: ИЭП НАН Украины, 1995.- 25 с.
55. Данилов В.К. Анализ себестоимости добычи энергетических углей в Донбассе// Экономика промышленности.- Донецк: ИЭП НАН Украины, 1999.- С. 235-251.
56. Данилов В.К. Повышение эффективности использования инвестиций при оснащении очистных забоев// Старопромислові райони Західної та Східної Європи в умовах інтеграції: Зб. наук. праць. – Донецьк: ДонНУ, 2003.- С. 218-221.
57. Дементьев В.В. Некоторые аспекты мотивации хозяйственного поведения в переходной экономике/ НАН Украины. Ин-т экон.-прав. исслед., Донец.гос. техн.ун-т. - Донецк, 1999.-38с.
58. Дідик Л.М. Рейтингова оцінка підприемств // Фінанси України. - 1999. - №5. - С. 27-34.
59. Довбня С.В.,Гулик Т.В. Обгрунтування та оцінка доцільності об’єднання підприємств // Економічний вісник НГУ.- 2003. - №1- С.56-61.
60. Долішний M.I. Організаційно - економічний механізм реформування вугільної промисловості / М.І. Долішній, В.І.Зубовський, В.Г.Ілюшенко - Донецьк: ІЕП НАН України, 1994.- 40 с.
61. Дробот Я.В. Фактор ресурсосбережения в выборе организационно-хозяйственной формы угледобывающего предприятия // Вісник Східноукраїнського державного університету. - 2000. - №4. - С. 70-83.
62. Дробот Я., Бойченко М. Антикризовий менеджмент на підприємствах вугільної промисловості України // Cхід. – 2003. №2(52). – С. 7-13.
63. Дробот Я.В., Лащенко И.Н., Скаженик Ю.Б. Аспекты стратегического менеджмента в определении жизнеспособности угледобывающих предприятий и целесообразности их дотирования // Старопромислові райони Західної та Східної Європи в умовах інтеграції: Зб. наук. праць. – Донецьк: ДонНУ, 2003.- С. 361-364.
64. Дубовик С.Ф. Державне управління вугільною промисловістю у перехідній економіці: Автореф. дис… к. е. н. з держ. упр. / Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 1999. - 20с.
65. Дубовик С. Ф. Реформування вугільної промисловості в контексті соціально-економічного розвитку України // Вісник Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - 2000. - №2. - С. 112-116.
66. Дюран Б., Оделл П. Кластерный анализ.: Пер. с анг. Е.З. Демиденко / Под ред. А.Я. Боярского. - М.: Статистика, 1997.-186с.
67. Евдокимов Ф.И., Зборщик М.П., Сименко И.П. Экономические и социальные проблемы закрытия шахт в Донбассе // Уголь Украины. - 1996. - №5-6. -С.23-26.
68. Евдокимов Ф.И. Кравцов А.А. Критерии экономической безопасности угледобывающих предприятий. - Режим доступу: http://www.masters.donntu.edu.ua /2002/fem/belozubenko/evdokimov.htm.
69. Егоров В.Н. Экономические проблемы надежности производственных систем. - М.: Легпромиздат, 1990. - 80с.
70. Економічні та соціальні напрями комплексної реструктуризації промисловості України: Наук. доповідь / О.В. Мартякова, 0.І. Амоша, С.В. Баранов, І.П. Булєєв та ін. - Донецьк: ІЕП НАН України, 1998. - 144с.
71. Економічні та соціальні проблеми реструктуризації промисловості України / Чумаченко М.Г., Амоша 0.І., Біренберг Б.М. та ін. -Донецьк: ІЕП НАН України, 1997. - 82с.
72. 3абігайло В.С., Півняк Г.Г. До розвитку вугільної промисловості України// Геологія і геохімія горючих копалин. - 1993. - №2. - С. 83-84.
73. Завадскас Э.К. Системотехническая оценка технологических решений строительного производства. – Л.: Стройиздат, 1991.-135с.
74. Зыков В.М., Скрыль А.И. Основные результаты 10-летней реструктуризации угольных отраслей стран с переходной экономикой // Уголь.- 2002. - №4. - С.69-72.
75. Иванов Н.И. Проблемы формирования инвестиционной деятельности // Инвестиции: ресурсы, механизмы стимулирования.: Сб. науч. тр.- Донецк: ИЭП НАН Украины, 1997.- С. 4-23.
76. Иванов Н.И. Экономико-математическое моделирование развития горных работ на шахтах. - М.: Недра, 1971. - 200с. - Библиогр.: с.195-198.
77. Іванух Р. Економічні проблеми розвитку ПЕК України // Економіка України. - 1995. - №2. - С. 38-42.
78. Ильюшенко В.Г. Реформа: трудности и преодоления.- Донецк: ИЭП НАН Украины, 1996.- 23 с.
79. Инвестиции для расширения поставок угля: Доклад Междунар. энергет. агентства для представления на Шестой сессии Специальной группы экспертов по роли угля в устойчивом развитии Европейской Экономической Комиссии ООН 17-18 ноября 2003 года. // Platts International Coal Report. - 2003.- № 637.- С.3-10.
80. Кабанов А.И. Анализ и перспективы технико-экономического развития угольной промышленности. - Донецк: ИЭП НАН Украины,
1994. - 47с.
81. Кабанов А.И., Нейенбург В.Е., Харченко В.Д. Экономические проблемы технического развития угольных предприятий // Уголь Украины. - 1998. - №6. - С.3-6.
82. Кабанов А.И., Стариченко Л.Л., Череватский Д.Ю. Негосударственное инвестирование в угольной промышленности // Старопромислові райони Західної та Східної Європи в умовах інтеграції: Зб. наук. праць. – Донецьк: ДонНУ.- 2003.- С. 238-241.
83. Козаков Е. Реструктуризация угольной промышленности: социальные приоритеты: [На примере РФ] // Человек и труд. - 2000. - №7. - С.73-76.
84. Комиссаров В.Ф., Лащенко И.Н. Надежность инвестиционных проектов угольных шахт // Матеріали Міжнар. наук. - практ. конф. «Інноваційний розвиток економіки регіону» ( 10-12 черв., 2004р). – Дніпропетровськ, 2004.- С.113-115.
85. Концепція державної енергетичної політики України на період до 2020 року // Національна безпека і оборона. - 2001. - №2(14). - С. 2 - 47.
86. Концепция развития горно-металлургического комплекса Украины до 2010 года // Голос Украины. - 1995. - 31 окт. (№ 206-207). - С. 10-12.
87. Концепция формирования и реализации научно-технической политики в угольной промышленности Украины в условиях рыночной экономики и реструктуризации отрасли /А.И. Кабанов, В.Е. Нейенбург, А.И. Амоша и др. - Донецк: ДонУГИ, ИЭП НАН Украины, 1996. - 51с.
88. Концепция реформирования и стратегического развития угольной промышленности Украины.: Оценка мирового опыта реформирования угольных отраслей / Угольный консалтинговый центр. - Донецк: Тасис, 2001. - 28с.
89. Корзун А.В., Янко С.В. Некоторые аспекты состояния и перспектив угольных предприятий Украины // Уголь Украины. - 2002. - №6. - С.3-6.
90. Краснова В.В. Экономические проблемы промышленного региона. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 1998. - 216с.
91. Краснянский Г.Л. Экономические аспекты развития топливно-энергетического комплекса России. - М.: Изд-во АГН, 2000.-128с.
92. Крушвиц Л. Инвестиционные расчеты / Пер. с нем. под общей ред. В.В. Ковалева и З.А. Сабова. - СПб: Питер, 2001. - 432 с.
93. Курносов А.М. Методы оптимального проектирования угольных шахт / А.М. Курносов, М.И.Устинов, И.П. Набродов. - М.: Недра, 1974.-54с.
94. Кухарев В. Н. Исследование и разработка эффективных способов вскрытия и подготовки крутых пластов Донбасса на больших глубинах: Автореф. дис… д. т. н.: 051502 / АН УССР. Ин-т геотехн. механики. -Днепропетровск, 1974.-37с.
95. Кухарев В.Н. Надежность технологических схем вскрытия и подготовки шахтных полей с крутыми пластами / В.Н. Кухарев, В.И. Салли, В.Ф.Комиссаров. - М.: Недра, 1985.-244с. - Библиогр.: с. 242-243.
96. Лащенко И.Н. Совершенствование методов оценки экономической надежности инвестиционных проектов // Економіка: проблеми теорії і практики.- Дніпропетровськ: ДНУ, 2002.- Вып.199.-Т3. – С. 690-697.
97. Лащенко Ш.М. Оцінка надійності інвестиційних проектів вугільних шахт: Автореф. дис… канд.економ. наук / ІЕП НАНУ.- Донецьк, 2005.- 19с.
98. Логвиненко В.И. Проблемы развития производства угольной продукции в условиях государственного управления // Старопромислові райони Західної та Східної Європи в умовах інтеграції.: Зб. наук. праць. – Донецьк: ДонНУ, 2003.- С. 14-20.
99. Логов А.Б. Энтропийный подход к моделированию процесса реструктуризации угольной отрасли / А.Б.Логов, В.Н. Кочетков, А.А.Рожков.- Кемерово - М.: Изд – во Ин – та Угля и Углехимии СО РАН, 2001. -324с.
100. Лугина И.,К. фон Хиршхаузен. Реструктуризация угольной промышленности: европейский опыт и ситуация в Украине // Вопросы экономики. - 1998. - №5. - С.90-92.
101. Лукінов І.І. Інвестиційна активність в економічному оновленні та рості. // Економіка України. – 1997.- № 8. - С.4-8.
102. Львов Д.С. Единство методов экономического обоснования планово-проектных решений и оценки хозрасчетной эффективности производства//Изв.АН СССР. Сер. эконом.- 1986.- № 1.- С.23-34.
103. Львов Д.С. Об исходных принципах Комплексной методики оценки эффективности общественного производства и отдельных хозяйственных мероприятий // Стандарты и качество.- 1983.- № 7.- С.10-14.
104. Ляшенко О.Ф. Економічні втрати від дострокового закриття вугільних шахт // Уголь Украины.- 2001.- №5.- С.22-24.
105. Макогон Ю.В. Иностранные инвестиции в промышленности Донбасса: история, статистика, проблемы современного развития / Ю.В. Макогон, Р.А. Баклагина, В.И. Овчинников. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 1993. - 213с.
106. Макогон Ю.В., Власова Т.В., Орехова Т.В. О путях преодоления кризиса в угольной промышленности // Уголь Украины. - 1997. - №12. –
С. 5-18.
107. Малов В.И., Салли В.И. Экономическое обоснование отработки забалансовых запасов антрацита // Уголь Украины. - 1984. - №12. - С. 15-16.
108. Маренич А., Астахова И.А. Управление конкурентоспособностью предприятия// Бизнес-информ.- 1996.- № 5.- С. 23-27.
109. Методика определения экономической эффективности применения новой техники в народном хозяйстве // Вопросы экономики.- 1984.- № 9. - С.141-152.
110. Методика оценки надежности проектов угольных шахт. - М.: изд. Центрогипрошахт, 1980.- 43с.
111. Методические рекомендации по оценке эффективности инвестиционных проектов (вторая редакция). - М.: Экономика, 2000. - 421 с.
112. Минеральные ресурсы мира: Стат. спр.- Т.1.-М.: Инф. аналит. центр «Минерал», 2006. – 412с.
113. Міністерство вугільної промисловості України [Електронний ресурс] - Режим доступу : http://www.mvp.gov.ua/mvp/control/uk/index -
заголовок з екрану.
114. Мосинец В.Н. Горнодобывающие предприятия на пути к рынку: проблемы и решения // Горный журнал.- 1991.- № 2.- С. 10-13.
115. Мушик Т., Мюллер Л. Методы принятия решений / Пер с нем.- М.: Мир, 1990.- 208 с.
116. Негосударственный капитал в системе инвестирования развития предприятий угольной промышленности / Кабанов А.И., Стариченко Л.Л., Пономаренко Н.А. и др. // Уголь Украины. - 2003. - №12. - С. 14-16.
117. Нейенбург В.Е. Резервы эффективности угольного производства. – К.: Техника, 1980. - 198с.
118. Нейенбург В.Е., Харченко В.Д. Экономические методы управления техническим развитием угольных предприятий // Уголь.- 1990.- № 11. - С. 7-9.
119. Омельченко А.П. Критерии эффективности управления входными материальными потоками на угольных шахтах Украины// Вісник Донецького університету: Серія В: Економіка і право. - Вип.1.- Донецьк: ДонНУ, 2001. – С.117-122.
120. Основные направления выхода экономики Украины из кризиса: концептуальная записка / Т.Т. Ковальчук, Н.Д. Прокопенко, Ф.Е. Поклонский и др.- Киев-Донецк: Минэкономики Украины, ИЭП НАН Украины, 1997.- 47 с.
121. Основы экономической безопасности (Государство, регион, предприятие, личность). / Под ред. Е. А. Олейникова. - М.: ЗАО "Бизнес-школа, "Интел- Синтез", 1997. - 288 с.
122. Оценка инвестиционной надежности отдельных групп шахт / Пивняк Г.Г., Амоша А.И., Ященко Ю.П. и др. // Воспроизводство шахтного фонда и инвестиционные процессы в угольной промышленности Украины. – К.: Наук. Думка, 2004.- С.133-149.
123. Павленко И.И. Оценка состояния шахтного фонда по критерию инвестиционной надежности // Економіка: проблеми теорії та практики. -Дніпропетровськ: ДНУ, - 2001. - Вип.75. - С. 91-96.
124. Павленко И.И. Пути стабилизации работы угольной промышленности Украины // Проблемы внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. - Донецк: ДонГУ, 1998.- Ч.2. - С. 85-87.
125. Павленко И.И. Создание ТПР в угледобывающих регионах – один из выходов в сложившейся кризисной ситуации / И.И.Павленко, Н.В.Бойченко, А.В.Бардась // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. - Донецк: ДонНУ, 2001. – С. 526-528.
126. Перспективы развития убыточных шахт Донбасса / Кравченко А.А., Бондаренко Ю.В., Гусев Ю.А. и др. // Геотехнологии на рубеже ХХI века: Сб. трудов ДонГТУ.- Донецк: ДУНПГО, 2001.- Т.3 - С.26-30.
127. Перспективи розвитку підприємств вугільної промисловості Центрального району Донбасу / Малишев М.О., Рудой В.В., Мельничук Ю.О. та ін. – Донецьк, 2000. – 86 с.
128. Петенко И.В. Экономические аспекты формирования и реализации ресурсосберегающих технологий угольной промышленности. - Донецк: ВИК,2001.- 303с. - Библиогр.: с.299-302.
129. Пивняк Г.Г., Салли В.И. Количественная оценка инвестиционной привлекательности угольных шахт // Старопромислові райони Західної та Східної Європи в умовах інтеграції: Зб. наук. праць. – Донецьк: ДонНУ, 2003.- С. 41-44.
130. Пивняк Г.Г, Салли В.И. К проблеме повышения эффективности добычи угля в Украине // Экономист.- 2003.- №4.- С.48-50.
131.Пивняк Г.Г., Салли В.И., Байсаров Л.В. Инвестиции в угольную промышленность: реальность и прогнозы // Уголь Украины.- 2003.- № 5.-
С.4-8.
132. Поважный С.Ф., Чёреватский Д.Ю. Новые черты энергетической политики угольной промышленности Украины // Менеджер: Вісник Державної Академії управління.- 1999.-№ 3.- С.5-9.
133. Подгорная И. Формирование внутренних инвестиционных ресурсов промышленных предприятий Украины // Бизнес - информ.- 1997.- № 20.-
С. 36-38.
134. Полтавец В.И. Проблемы трансформации угольных объединений при вхождении в рынок // Уголь Украины. - 1993. - №8. - С.3-5.
135. Празднов Г.С., Сухачёва Ю.Г. Управление техническим развитием предприятия в условиях рынка // Экономика управления. - 1996.- № 3. -
С. 13 - 15.
136. Проблемы инвестирования угольной шахты как системы / Амоша А.И., Ильяшов М.А., Лащенко И.Н. и др. // Системный анализ шахты как объекта инвестирования. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 2002. – С.25-32.
137. Прокопович С.В. Методы кластерного анализа социально экономического развития регионов Украины // Модели управления в рыночной экономике. – 2000. – Вып.4. – С.81-88.
138. Проектирование угольных шахт, разрезов и обогатительных фабрик / Под ред.Е.В.Петренко. - М.: Недра, 2000. - 312с.- Библиогр.: с.309 -311.
139. Про затвердження нормативів вартості створення одного робочого місця у різних галузях економіки: Наказ Держкомстата України з будівництва та архітектури від 19.07.2002р. №13 // Офіційний вісник України - 2002. - №32. - С. 1521.
140. Про затвердження програми «Українське вугілля»: Постанова КМУ від 19 вересня 2001р. №1205 // Енергоінформ. - 2001. - 11-17 жовт. (№41). - С.5-20.
141. Пушкин В.Г. Проблема надежности: Философский очерк. - М.: Наука, 1971.-57с.
142. Пушной П.И. Прогрессивные схемы вскрытия и подготовки крутых пластов / П.И. Пушной, Н.М.Ткаченко, О.С.Аносов . – К.: Техника, 1991.-
95 с.
143. Райхель Б.Л. Экономическая оценка угольных месторождений. - М.: Недра, 1979. - 224с. – Библиогр.: с.220-223.
144. Райхель Б.Л., Петренко Е.В. Технико-экономическое обоснование проектов горных предприятий. - М.: Недра, 1975. -168с.
145. Райхель Б.Л., Решетилова Т.Б. Плата за разработку угольных месторождений // Экономика Украины. - 1993. - №8. – С. 54-60.
146. Райхель Б.Л., Шинкаренко С.В. Показатель экономической надежности как характеристика угольной шахты // Экономика промышленности. - Донецк: ИЭП НАН Украины. - 1999. - С. 499-508.
147. Рассуждай Л.Н. Научно-методическое обоснование параметров механизма регулирования развития и эффективного функционирования угледобывающих предприятий Украины // Экономика пром – ти.- Донецк: ИЭП НАН Украины, 2005, №4.- С.138-143.
148. Рассуждай Л.Н. Принципы разработки стратегического плана развития угледобывающего предприятия // Сб. научн. трудов ИЭП НАН Украины.- Донецк.-2005.- С.43-49.
149. Реструктуризация угольной промышленности: Теория. Опыт. Программы. Прогноз / Под общ. ред. Ю.Н. Малышева. - М.: Компания «Росуголь», 1996. - 560 с.- Библиогр.: с.553-558.
150. Садеков А.А., Лисова Н.А. Инвестиционная привлекательность предприятия.- Донецк: ДГУЭТ,2001.- 270с.
151. Салли В.И., Управление ресурсами угольных шахт, как процесс уменьшения энтропии экономической мин.системы // Академічний огляд. – 2000. - №2. – С.72-79.
152. Салли В.И. Бардась А.В. Особенности сохранения потенциала шахт Западного региона Донбасса // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. - Донецк: ДонНУ, 2001. – С. 81-83.
153. Салли В.И., Бардась А.В., Чмыхун В.А. Внутренняя природа сложной адаптации угольных шахт к рыночным условиям // Економіка: проблеми теорії і практики.- Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. –Вып.131 - С. 198-203.
154. Саллі В.І.,Варяниченко О.В. Економічні аспекти збереження збиткових шахт,де добувається вугілля дефіцитних марок // Економічний вісник НГУ.- 2005.-№3.- С.20-26.
155. Салли В.И., Глебов В.П. О предельной глубине разработки крутых пластов Донбасса // Уголь Украины. - 1994. - №8. - С.21-23.
156. Салли В.И. Поддержание угольных шахт при ограниченных возможностях нового строительства / В.И. Салли, В.И. Малов, В.И. Бычков. - М.: Недра, 1994.- 272с.
157. Салли В.И. Экономические проблемы поддержания мощности малоэффективных угольных шахт Украины / В.И.Салли, В.Я.Швец, Б.Л. Райхель – Дн - ск: ЧП Скляр, 2002.- 218с. – Библиогр.: с.214 - 216.
158. Скубенко В.П. Проблемы согласования экономического поведения угольных энергетических предприятий // Инвестиции: ресурсы, механизмы стимулирования.- Донецк: ИЭП НАН Украины, 1997.- С. 152-157.
159. Скубенко В.П. Механізм залучення інвестицій до соціально-економічного розвитку вугільних підприємств // Соціально-трудові відносини: оцінка i напрямок удосконалення.- Донецьк: ІЕП НАН України, 1997.- С. 156-162.
160. Соціальні аспекти реструктуризації підприємств. - Ч. 1: Правова база та світовий досвід / O.I. Амоша, I.M. Новак. - Донецьк: ІЕП НАН України, 1999. -88с.
161. Составляющие экономической безопасности предприятия и подходы к их оценке // Актуальные проблемы экономики.- 2003. - №3 (21). – С.12-19.
162. Состояние и перспективы развития механизированнной выемки угля на тонких крутых и крутонаклонных пластах шахт Центрального района Донбасса/Александров В.Г., Воробьев Е.А., Литвинов Ю.Г. и др. – Донецк: ИЄП НАН Украины,1997. – 23 с.
163. Стокс К. Защихин Д. Проблемы повышения инвестиционной привлекательности предприятий угольной промышленности // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект.- Донецк: ДонНУ, 2001. – С. 270-272.
164. Технология подземной разработки крутых и наклонных угольных пластов Донбасса/ С.С. Гребенкин, А.И. Ильин, А.Д. Доронин и др. – Донецк: Лебедь, Регіон, 1998. – 380 с.
165. Украинский уголь: Программа развития угольной промышленности на 2001-2010 годы // Сбойка (Приложение). - 2001. - №9 - 10. - 67с.
166. Фандеева А.В. Кластерная модель развития региона на примере угольной промышленности // Старопромислові райони Західної та Східної Європи в умовах інтеграції: Зб. наук. праць. – Донецьк: ДонНУ.- 2003, С. 415 - 418.
167. Фищенко С.П. Производственный потенциал угольной промышленности Украины и перспективы его развития // Уголь Украины - 1990. - №6. - С. 2-4.
168. Хамуляк В.Г. Способы и технические средства совершенствования горных работ на действующих шахтах // Уголь Украины. - 1995. - №5. - С. 19-20.
169. Худолей О.Г., Кочура И.В. Оценка возникновения рисковых ситуаций при инвестировании средств в угольные предприятия Донбасса // Старопромислові райони Західної та Східної Європи в умовах інтеграції: Зб. наук. праць. – Донецьк: ДонНУ, 2003.- С. 357-361.
170. Череватский Д.Ю., Рак Н.М. К вопросу о совершенствовании расчётов между поставщиками и потребителями угольного топлива на ТЭС // Экономика промышленности. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 1999.- С. 482-470.
171. Шелегда Б.Г., Ткаченко О.Г., Костенко Н.В. Кластерна модель регіонального розвитку інноваційного підприємництва в умовах міжнародної економічної інтеграції // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. - Донецк: ДонНУ, 2001. – С. 83-86.
172. Шеремет В.М., Кабанов А.И., Финагин В.В. Научно-методические основы формирования и реализации программы социально-экономического развития шахтерских городов // Уголь Украины. - 1993. - №9. - С.6-11.
173. Шидловський А.К., Кулик М.М. Прогнозування розвитку енергетики та енергозабезпечення України з позицій енергетичної безпеки // Енергетична безпека України: чинники впливу, тенденції розвитку / За ред. М.П.Ковалка, А.К.Шидловського, В.П.Кухаря. – К, 1998.- С. 38-54.
174. Шмален Г. Основы и проблемы экономики предприятия / Пер с нем.: Под ред. проф. А.Г. Поршнева. - М.: Финансы и статистика, 1996. –
512 с.
175. Эдельман В.И. Надежность технических систем: экономическая оценка. - М.: Экономика, 1988.-103с.
176. Экономическая эффективность хозяйственных мероприятий/Федоренко Н.П., Львов Д.С., Петраков Н.Я. и др. // Экономика и мат. методы.- 1983.- т.XIX.- вып.6.- С.1069-1080.
177. Экспортно-импортные поставки коксующихся углей в 2002 году // Уголь. -2003.- №6.- С.58-60.
178. Енергетична стратегія України на період до 2030 року: Розпорядження КМУ №145-р від 15.03.06.
179. Эффективность капитальных вложений: Сборник утвержденных методик. - М.: Экономика, 1983.-128с.
180. Юровский Р.И. Управление инвестициями в условиях шахт с ограниченными запасами // Економіка: проблеми теорії та практики. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2000.- Вип. 61.- С. 96-100.
181. Ященко Ю.П. Управление процессами финансового оздоровления угольных компаний // Уголь Украины.- 2003.- №8. - С.4-10.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.