У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
ОЦІНКА ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ ІЗ ВИРОБНИЦТВА МАШИН І УСТАТКУВАННЯ: ПИТАННЯ МЕТОДОЛОГІЇ ТА МЕТОДИКИ
Количество страниц
221
ВУЗ
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова
Год сдачи
2010
Содержание
Зміст
Вступ 4
Розділ 1 11
Теоретико-методологічні проблеми оцінки фінансового стану підприємств 11
1.1. Сутність фінансового стану та його місце в системі управління діяльністю підприємств 11
1.2. Фінансовий стан підприємств з виробництва машин і устаткування та практичні засади його оцінки 26
1.3. Проблеми підходів та принципів формування методик оцінки фінансового стану підприємств 48
Висновки до розділу 1 54
Розділ 2. 56
Аналіз та розробка підходів І принципів оцінки фінансового СТАНУ підприємств 56
2.1. Дослідження методологічних підходів до оцінки фінансового стану підприємств 56
2.2. Формування концептуальних засад оцінки фінансового стану підприємств 69
2.3. Систематизація управлінських завдань оцінки фінансового стану та принципи специфікації моделі 82
2.4. Аналіз підходів до вибору метода та формування інструментальних характеристик 103
Висновки до розділу 2 114
Розділ 3. 117
Розробка методики оцінки фінансового стану підприємства 117
3.1. Формування системи показників оцінки фінансового стану підприємств 117
3.2. Загальна характеристика висхідної інформації та послідовність розрахунків 124
3.3. Представлення результатів аналізу та їх інтерпретація 141
Висновки до розділу 3 151
ВИСНОВКИ 154
Додатки 157
Звіт про фінансові результати за 2005-2006 рр. 207
Перелік використанИХ ДЖЕРЕЛ 209
Вступ
Актуальність теми. Результати діяльності підприємств за умов мінливого й часто несприятливого середовища, залежать від обґрунтованості управлінських рішень, які мають спиратися на результати економічного аналізу, що забезпечує цілісне й системне уявлення про поточний стан підприємства та потенціал його покращення.
Підприємства мають бути забезпечені системою підходів та принципів аналізу взаємопов’язаних та взаємно обумовлених господарських аспектів діяльності, що природно знаходить вираз у спеціальних термінах як оцінка фінансового стану. Методологічні принципи та підходи до оцінки фінансового стану формують відповідні методики аналізу для використання як інструменту ефективного управління.
В економічній літературі проблеми узагальнення методологічних принципів та методик аналізу фінансового стану підприємств знайшли відображення в роботах В.Г.Артеменко, М.В.Беллендира, Т.Г.Беня, М.Д.Білик, І.А.Бланка, М.А.Болюха, С.Б.Довбні, Ф.І.Євдокимова, В.О.Захарченко, А.І.Ковальова, Є.В.Мниха, С.В.Мороза, О.А.Морозової, А.Н.Поддерьогіна, Є.Г.Рясних, В.П.Савчука, С.І.Счасної, О.Л.Хотомлянського, Т.М.Чернати, М.Г.Чумаченка, А.Д.Шеремета та інших. Значний внесок у розробку проблем теоретичного та практичного характеру у галузі аналізу та передбачення фінансового стану підприємств зробили такі зарубіжні вчені, як У.Бівер, Е.Альтман. Е.Бернхардсен, С.Завгрен, Е.Дікін, Р.Едмінстер, С.Ширата, С.Моссман, Р.Моррис, Х.Кідане, Р.Ліббі, М.Змієвські, Д.Уілкокс, Д.Робертсон, С.Джонсон, Е.Лайтінен, М.Блюм, Т.Кіда, М.Азіз тощо.
Науковцями приділяється увага проблемам методичного забезпечення оцінки фінансового стану підприємств. Емпірична спрямованість досліджень переважає наукові узагальнення питань методології, що, у свою чергу, обмежує розвиток методичних засобів аналізу та відбивається на обґрунтованості управлінських рішень і результатах господарської діяльності підприємств. Недостатня забезпеченість підприємств методами аналізу фінансового стану обумовлює актуальність теми дисертаційного дослідження.
Ступінь наукової розробленості проблеми. В економічній літературі проблеми узагальнення методологічних принципів та методик оцінки й аналізу фінансового стану підприємств знайшли відображення в роботах В.Артеменко, М.Баканова, М.Беллендира, Т.Беня, М.Білика, І.Бланка, С.Довбні, Ф.Євдокимової, А.Ковальова, Є.Мниха, С.Мороза, О.Морозової, А.Поддерьогіна, Є.Рясних, В.Савчука, Г.Северини, О.Хотомлянськолго, Т.Чернати, Н.Чумаченка, А.Шеремета, Л.Шіріняна, С.Шкарабана та інших.
Значний внесок у розробку проблем теоретичного та практичного характеру у галузі аналізу та передбачення фінансового стану підприємств зробили такі зарубіжні вчені, як У.Бівер, Е.Альтман. Е.Бернхардсен, С.Завгрен, Е.Дікін, Р.Едмінстер, С.Ширата, С.Моссман, Р.Моррис, Х.Кідане, Р.Ліббі, Ч.Лі-Ч’ю, М.Змієвські, Д.Уілкокс, Д.Робертсон, С.Джонсон, Е.Лайтінен, М.Блюм, Т.Кіда, П.Барнс, М.Азіз та інші.
Переважно в їх роботах представлено аналіз можливостей застосування тих чи інших статистичних методів, спроби вдосконалення переліку та побудови фінансових коефіцієнтів. Значною мірою дослідження спрямовані й на визначення недоліків і переваг окремих моделей та методів. Останнім часом почали з’являтися публікації з питань порівняльного аналізу різних методів оцінки та передбачення фінансового стану підприємств. Проте, існує лише незначна кількість робіт, присвячених узагальненню методологічних підходів та принципів оцінки фінансового стану підприємств, зокрема у сфері виробництва машин та устаткування. Вони охоплюють лише окремі аспекти методології аналізу фінансового стану, залишаючи достатнє поле для подальших досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною наукового дослідження “Методи аналізу фінансового стану промислових підприємств” (номер державної реєстрації 0107U0107/7), що спільно виконується кафедрами бухгалтерського обліку та аудиту і менеджменту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає в узагальненні та удосконалені методологічних підходів і принципів оцінки фінансового стану підприємств та, на основі цього, у розробці методичних рекомендацій щодо оцінки фінансового стану підприємств з виробництва машин і устаткування.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання:
визначити сутність поняття фінансового стану та його місце в системі управління господарською діяльністю підприємств;
надати характеристику фінансовому стану підприємств у секторі виробництва України та, зокрема, підприємств із виробництва машин і устаткування;
окреслити задачі оцінки фінансового стану як інструменту оперативного та стратегічного управління;
сформулювати проблеми методології оцінки фінансового стану та шляхи їх вирішення;
дослідити методологічні підходи й принципи оцінки фінансового стану виробничих підприємств;
розробити теоретичну модель фінансового стану підприємств із виробництва машин і устаткування та провести її емпіричний аналіз;
отримати результати емпіричного аналізу й визначити області використання моделей управління підприємством.
Об'єктом дослідження є економічні відносини щодо формування результатів діяльності, які мають місце у процесі формування фінансово-економічних результатів діяльності підприємств.
Предмет дослідження становлять методологічні підходи та принципи оцінки фінансового стану підприємств з виробництва машин і устаткування.
Методи дослідження. Теоретичну базу дослідження становлять фундаментальні положення економічного аналізу, фінансового менеджменту, а також загальні наукові й спеціальні методи пізнання економічних явищ.
Методи наукової абстракції, аналізу та синтезу застосовані для поглиблення розуміння фінансово-господарського стану підприємств, а також використано сутнісний аналіз вітчизняних і зарубіжних наукових публікацій. Узагальнення світового та вітчизняного досвіду з розв’язання проблем методології оцінки фінансового стану й визначення основних напрямків його вдосконалення в сучасних умовах України здійснено на основі методів абстрагування, єдності історичного та логічного, аналізу й синтезу.
Для побудови змістовної моделі фінансового стану та уточнення факторів його формування використано методи аналогії, сходження від абстрактного до конкретного, а також принципи системного аналізу.
Методи економетричного аналізу застосовуються при емпіричному дослідженні моделі фінансового стану підприємств із виробництва машин і устаткування. Доцільність реалізації пропозицій обґрунтовано за допомогою методів спостереження, порівняння, індукції та дедукції.
Наукова новизна одержаних результатів.
Упершее
розроблено систему компонентів оцінки фінансового стану підприємств, що складається з концептуальних, до яких віднесено поняття фінансового стану й принципи формування підходу до побудови його сутнісної моделі, та специфічних систематизація управлінських завдань оцінювання, вибір методу аналізу моделі та її побудова за допомогою фінансових показників, а також пояснення отриманих результатів;
сформовано концептуальну модель фінансового стану, що відображає результати господарської діяльності підприємств як взаємопов’язану систему рухів фінансових ресурсів, що викликані управлінськими рішеннями. Такий підхід ураховує динамічний характер діяльності підприємств.
Удосконалено:
поняття “фінансовий стан”, яке характеризує зважену структуру джерел фінансування підприємства, ступінь використання активів, що дозволяють підприємству за умов даної ліквідності та ризику генерувати грошові потоки, достатні для постійного відновлення операційної діяльності на заданому рівні. Визначення інтегрує основні аспекти господарської діяльності підприємства, надає можливості поглиблення аналізу та дозволяє враховувати інтереси зацікавлених користувачів інформації;
обґрунтування схеми проведення економічного аналізу, що ґрунтується на дослідженні практики діагностування підприємств. Це дозволяє відокремити декілька структурних типів аналізу, а саме схем ядра, відхилення, ступеневого перебору та інших. Обрано схему дослідження сутнісного зв’язку, що ґрунтується на побудові такої структури аналізу, яка органічно відтворює фінансово-економічний зміст об’єкта дослідження.
Дістали подальшого розвитку:
уявлення щодо загальних тенденцій розвитку методології та методики аналізу фінансового стану: на основі дослідження широкого кола спеціальної літератури, вітчизняного та зарубіжного досвіду формування принципів та підходів до оцінки фінансового стану підприємств визначено, що даний напрямок аналізу розвивається шляхом пошуку універсального методу через застосування інструментарію статистики, теорії ймовірності та методів штучного інтелекту, а також узагальнення емпіричного досвіду й удосконалення методологічних підходів до прогнозування фінансового стану;
оцінювання фінансових показників діяльності підприємств із виробництва машин і устаткування України, що дає змогу виявляти додаткові резерви покращення результатів господарювання.
Практичне значення одержаних результатів. Теоретичні та методологічні висновки щодо вдосконалення методології оцінки й прогнозування фінансового стану, а також результати емпіричного аналізу промислових підприємств використані при розробці методичних рекомендацій та практичному виконанні оцінки діяльності підприємств: ВАТ “Інженерно-виробничий центр мастильного та фільтруючого обладнання” (Акт від 01.11.2007 р.); ОХСП “Універсал” ДП “Суднобудівний завод ім. 61 Комунара” (Акт від 26.11.2007 р.).
Результати дослідження як у теоретичній, так і емпіричній частині використані у викладанні навчальних дисциплін “Економіка підприємства”, “Основи підприємництва”, “Економічний аналіз”, “Фінансовий аналіз” та “Фінансовий менеджмент” у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова (Акт від 20.09.2007 р.)
Особистий внесок здобувача. Наукові положення, розробки та висновки дисертаційної роботи є результатом самостійно проведеного автором дослідження, які знайшли відображення в опублікованих працях. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, у дисертації використано лише матеріали, що належать особисто автору, а саме за списком наукових праць, наведеному в авторефераті:
досліджено основні принципи та підходи до формування методів оцінки й прогнозування фінансового стану підприємств, що розроблені у зарубіжній науці і практиці. З метою визначення напрямків впливу показників на фінансовий стан підприємств сформовано модифіковану матрицю Дюпона, побудовано змістовну модель оцінки фінансового стану;
на основі контент-аналізу визначено традиційне для вітчизняної науки уявлення про фінансовий стан підприємств, представлено підхід до інтегрованої оцінки фінансового стану через використання показника, що відображає наслідки впливу факторів, проведено економетричний аналіз фінансового стану підприємств промисловості.
Апробація результатів дисертації. Результати дослідження були представлені, обговорені та підтримані на 6 конференціях: міжнародній науково-практичній конференції “Фінансово-економічні аспекти розвитку країн з перехідною економікою” (м. Миколаїв, 2002); науково-методичних конференціях “Могилянські читання” (м. Миколаїв, 2002, 2003); міжвузівській науково-практичній конференції “Економічні проблеми розвитку регіону” (м. Миколаїв, 2006); V міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми планування виробництва в умовах переходу до ринку” (м. Алушта, 2006); науково-практичній конференції професорсько-викладацького складу Одеського державного економічного університету, академічних та вищих навчальних закладів України (м. Одеса, 2007).
Публікації. За матеріалами дисертації в наукових фахових виданнях опубліковано 6 статей обсягом 2,8 друк. арк.
Структура та обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Повний обсяг дисертації 160 сторінок машинописного тексту, 21 таблиці, 30 рисунків, список літературних джерел із 147 найменувань, а також 6 додатків на 48 сторінках.
Список литературы
ВИСНОВКИ
Представлене дисертаційне дослідження присвячено розв'язанню актуальної наукової проблеми, а саме вдосконаленню методології оцінки фінансового стану виробничих підприємств. Робота ґрунтується на використанні фундаментальних положень економічної теорії, фінансового менеджменту, загальних та спеціальних методів наукового аналізу, також використовується широке коло вітчизняних та зарубіжних публікацій і даних щодо результатів діяльності підприємств із виробництва машин і устаткування. Це дозволило одержати наведені нижче результати.
1. Фінансовий аналіз, предметом якого є фінансово-економічні відносини, охоплює всі сторони та види ділової активності підприємств, посідає важливе місце у забезпеченні їх ефективної діяльності. Фінансова стійкість суб’єктів господарювання має велике значення для підтримання темпів економічного зростання країни в цілому. Втім, динаміка основних фінансових показників за секторами економіки України: коефіцієнта поточної ліквідності, коефіцієнта швидкої ліквідності, коефіцієнта абсолютної ліквідності, відношення заборгованості до активів, відношення заборгованості до власного капіталу, зміни чистого робочого капіталу, зміни частки запасів у складі оборотних коштів - свідчить про незадовільний фінансовий стан вітчизняних підприємств.
2. Однією з істотних проблем управління підприємствами є відсутність надійного інструментарію аналізу фінансового стану, що, у свою чергу, обумовлюється нерозвиненістю методології. Основними недоліками методологічної бази є: недосконало сформована термінологічна основа аналізу; логічно не визначена послідовність його проведення; часто суперечливе пропонування розрахунків значної кількості показників тощо. Отже, актуальним у зв’язку з накопиченням критичної маси науково-практичних досліджень є узагальнення їх результатів до рівня спроб формування методології оцінки фінансового стану, тобто визначення концептуальних методологічних засад оцінки фінансового стану.
3. Система методологічних компонентів оцінки фінансового стану підприємств складається з визначення поняття фінансового стану й принципів формування підходу до конструювання його якісної моделі, систематизації кола управлінських завдань оцінки, вибору методу аналізу моделі та конструкції оцінювання, формулювання підходів до специфікації моделі й розробки її інструментальних характеристик. Особливості управлінських задач, у яких використовуються результати аналізу, обумовлюють вибір методу аналізу моделі та конструкції його оцінювання. Формулювання підходів до специфікації моделі у термінах фінансових показників обумовлює загальну конструкцію моделі та принципи отримання результату. Фактично йдеться про три підходи: представлення результатів аналізу як значень переліку певних фінансових коефіцієнтів з подальшою інтерпретацією; об’єднання результату у формі інтегрального показника та оцінку в термінах дискретних інтервалів. Підходи до формування інструментальних характеристик методики ґрунтуються на специфіці вирішуваних управлінських завдань і спрямовані на забезпечення ясної та зрозумілої інтерпретації результатів.
4. Економічна наука знаходиться у пошуку методів прогнозування фінансової невдачі підприємств. Якщо критерієм вибору того чи іншого методу вважати якість результатів прогнозування, то важко віддати перевагу конкретному. Вибір кожного разу здійснюється залежно від кваліфікації аналітика, наявної інформації та специфіки завдань аналізу.
5. Попередній аналіз поняття фінансового стану підприємств ґрунтувався на частотному аналізі визначень, поданих у вітчизняних публікаціях наукового й методичного характеру. Це дозволило визначити, як у вітчизняній науці і практиці представлено зміст поняття “фінансовий стан підприємства”. Відповідно до результатів сутнісного аналізу фінансовий стан підприємства є комплексною оцінкою результату взаємодії елементів фінансово-економічних відносин, яка є похідною від обсягів наявних фінансових ресурсів, їх розміщення та якості використання. У дисертаційному дослідженні поняття фінансового стану підприємства визначається як зважена структура джерел фінансування майна підприємства, ступінь використання його активів, що дозволяють йому за умов даної ліквідності та ризику генерувати грошові потоки, достатні для постійного відновлення операційної діяльності на заданому рівні.
6. Виходячи з наведеного визначення та зважаючи на результати дослідження методологічних компонентів, розроблено теоретичну модель, що не суперечить методологічному принципу причинно-наслідкової ієрархії. Показник фінансового стану представлено інтегровано як прибутковість власного капіталу. Він оцінює ступінь забезпечення добробуту власників, що є основною задачею фінансового управління; узагальнює досягнення підприємством таких показників ефективності, як прибутковість діяльності, собівартість продукції, оборотність обігових коштів, співвідношення змінних і постійних витрат тощо. До пояснювальних змінних увійшли: боргове відношення, забезпеченість власними обіговими коштами, ліквідність, операційний та фінансовий леверідж й темпи досяжного росту.
7. Емпірична перевірка моделі, що здійснювалася на основі фінансових звітів 50 підприємств із виробництва машин і устаткування за період 2002-2006 рр., показала достатню достовірність моделей. Результати дослідження в їх емпіричній частині можуть використовуватися для вирішення таких управлінських завдань: за стадіями управлінського циклу (визначення цілей, ситуації, виявлення проблем, проектування рішень, вибір варіанта та прийняття рішення, контроль результатів їх реалізації); для задоволення інтересів різних замовників, від власників до кредитних установ і державних органів; за змістом завдань як у нормативному, так і у позитивному контекстах; для вирішення завдань оперативно-тактичного й стратегічного спрямування розвитку підприємств.
Перелік використаних джерел
1.Верланов О.Ю., Верланов Ю.Ю. Моделювання фінансового стану підприємств: сутнісний підхід до інтегрованої оцінки. // Наукові праці: Науково-методичний журнал. – Т. 72. – Вип. 59. Економічні науки. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П. Могили. – 2007 – С. 139-147.
2.Єганов О.Ю., Верланов О.Ю. Фінансовий стан промислових підприємств: свідчення емпіричного аналізу. // Науковий вісник ОДЕУ. Всеукраїнська асоціація молодих науковців. – 2007 – С. 33-45.
3.Fitzpatrick, P. A comparison of the ratios of successful industrial enterprises with those of failed companies. The Accountants Publishing Company, 1932.
4.Winakor, A., and Smith, R. Changes in the financial structure of unsuccessful industrial corporations. Bulletin No. 51, 1935. University of Illinois, Bureau of Business Research: Urbana, Illinois.
5.Merwin, C. Financing small corporations: in five manufacturing industries, 1926-36. National Bureau of Economic Research, 1942.
6.Beaver, W. (1966). Financial Ratios As Predictors of Failure. Journal of Accounting Research, 4, 71-111.
7.Altman, E. I.: Financial Ratios, Discriminant Analysis and the Prediction of Corporate Bankruptcy. Journal of Finance, September 1968, 589-609 pp.
8.Ricci C.W. Bankruptcy Prediction:The Case of the CLECS. Mid-American Journal of Business, Vol. 18, No. 1. р. 71-81.
9.Bernhardsen E. A Model of Bankruptcy Prediction. Working Paper. Financial Analysis and Structure Department Research Department. Norges Bank. December 5, 2001. – 54 p.
10.The American Heritage Dictionary. Second College Edition. Houghton Mifflin Co., Boston. 1986. 1568 p. – р. 156.
11.Van Gestel T., Baesens B., Suykens J.A.K., Van den Poel D., Baestaens D., Willekens M. Bayesian Kernel-Based Classification for Financial Distress Detection. WORKING PAPER 247. Universiteit Gent. 2004. 40 p.
12.Білик М.Д. Сутність і оцінка фінансового стану підприємств // Фінанси підприємств, 3. 2005.- С. 117-128.
13.Прокопенко І.Ф., Ганін В.І., Петряєва З.Ф. Курс економічного аналізу: Підручник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. Прокопенка І.Ф. — Харків: Легас. — 2004. — С. 266.
14.Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности: Учебное пособие. — М.: ИНФРА-М — 2003. - С. 169.
15.Советский энциклопедический словарь/Гл.ред. А.М.Прохоров – 4-е изд. – М.: Сов. Энциклопедия, 1989. – с. 1050. – 1050 с.
16.Евдокимов Ф. И., Кульбака Н. А. Диагностика банкротства предприятия. http://masters/donntu.edu.ua/2002/fem/kulbaka/lib/library.htm.
17.Савицька Г.В. Економічний аналіз діяльності підприємства: Навч.посіб. -2-ге вид., випр.і доп. – К.:Знання, 2005. – 662 с.
18.Недосекин А.О. Методологические основы моделирования финансовой деятельности с использованием нечетко-множественных описаний. Санкт-Петербургский государственный университет экономики и финансов. Диссертация на соискание ученой степени доктора экономических наук. Санкт-Петербург. Россия. 2003. – 280 с.
19.Рясних Є.Г. Основи фінансового менеджменту. – Хмельницький: Тріада–М, 2000. – 210 с.
20.Словарь-справочник менеджера / Под ред. М. Г. Лапусты. — М.:ИНФРА-М, 1996.- 607 с.
21.Организация и планирование радиотехнического производства. Управление предприятием радиопромышленности / Воейков Д. Д., Головач Л. Г., Горская Т. А.— М.: Высшая школа, 1987.— 351с.
22.Ковалев А.И., Привалов В.П. Анализ хозяйственного состояния предприятия. – Изд. 3-е, исправл., доп. — М.: Центр экономики и маркетинга. — 1999.— 134 c.
23.Хелферт Э. Техника финансового анализа / Пер. с англ. под ред. Л.П. Белых. М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. - 663 с.
24.Статистичний щорічник України за 2005 р. Держкомстат України. - 2006 р.
25.www.smida.gov.ua
26.www.investgazeta.com.ua
27.Хотомлянський О., Черната Т., Северина Г. - Комплексна оцінка фінансового стану підприємства на основі використання матричних моделей. // Економіка України. К.: “Преса України”. 2003. №3 с. 35-41.
28.Бень Т.Г., Довбня С.Б. «Інтегральна оцінка фінансового стану підприємства» // Фінанси України - № 6 – 2002 – С.53-60.
29.Положення про порядок здійснення аналізу фінансового стану підприємств, що підлягають приватизації: Наказ Міністерства фінансів України, Фонду державного майна України № 49/121 від 26 січня 2001 року.
30.Бланк И.А. Словарь-справочник финансового менеджера. - К.: “Ника-Центр”, 1998. - 480 с. - (Серия “Библиотека финансового менеджера”; Вып 1).
31.Шеремет А. Д., Сайфулин Р. С. Методика финансового анализа. - М.: ИНФРА-М, 1996 - 176 с.
32.Altman, E.I. (1983). Corporate financial distress: A complete guide to predicting, avoiding, and dealing with bankruptcy. New York: John Wiley & Sons.
33.Taffler, R.J., 1983, The Assessment of Company Solvency and Performance Using a Statistical Model, Accounting and Business Research 15, 295-307.
34.Chesser, D.L. Predicting Loan Noncompliance // The Journal of Commercial Bank Lending, 56(12), 1974, 28-38.
35.Брігхем Є. Финансовій менеджмент. К.: Основи. - 1996.
36.Springate, Gordon L.V. Predicting the Possibility of Failure in a Canadian Firm. Unpublished M.B.A. Research Project, Simon Fraser University, January 1978. In: Insolvency Prediction, E. Sands & Associates Inc. http://www.sands-trustee.com/insolart.htm
37.Fulmer, John G. et al.: A Bankruptcy Classification Model For Small Firms. Journal of Commercial Bank Lending, 1984. jъlius. 25-37 pp.
38.Edmister, R.O. (1972). An empirical test of financial ratio analysis for small business failure prediction. Journal of Finance and Quantitative Analysis, 7(2): 1477-1493.
39.Zavgren, C.V. (1985). Assessing the vulnerability to failure of American industrial firms: a logistic analysis. Journal of Business Finance & Accounting, 12(1): 19-45.
40.Deakin, E.B. (1977). Business failure prediction: An empirical analysis, In E.I. Altman and A.W. Sametz (Eds), Financial Crisis: Institutions and Markets in a Fragile Environment. New York: Wiley.
41.Shirata Cindy Yoshiko. Financial Ratios as Predictors of Bankruptcy in Japan: An Empirical Research. Tukuba College of Technology. Japan. 1998. 18 р.
42.Шірінян Л.В. Визначення фінансової стійкості страхових компаній і підприємств // Фінанси України. 9, 2005. – с. 70-80.
43.Andreev Y.A. Predicting financial distress of Spanish companies. Autonomous University of Barcelona, Department of Business Economics. Barcelona, Spain. 2006. 22 p.
44.Шуремов Е. Инструменты финансового анализа – критерии выбора. www.aup.ru/articles/finance/7.htm
45.Altman, E.I. (1993). Corporate financial distress and bankruptcy: A complete guide to predicting and avoiding distress and profiting from bankruptcy. New York: John Wiley and Sons.
46.Mous L. Predicting bankruptcy with discriminant analysis and decision tree using financial ratios. Bachelor Thesis Informatics & Economics. Faculty of Economics at Erasmus University, Rotterdam. July 2005. 35 р.
47.Mдnnasoo Kadri. Determinants of firm sustainability in Estonia. Bank of Estonia. Working Paper Series. 4/2007. – 30 р.
48.Ooghe H., De Prijcker S. Failure processes and causes of company bankruptcy: a typology. University of Gent. Faculteit Economie en Bedrijfskunde. Working Paper. 2006. 49 р.
49.Katz, S., Lilien, S. & Nelson, B. (1985). Stock market behavior around bankruptcy model distress and recovery predictions. Financial Analysis Journal, 41(1): 70-74.
50.Scott, J. (1981). The probability of bankruptcy: a comparison of empirical predictions and theoretical models. Journal of Banking and Finance, 5(3): 317-344.
51.Mossman, C.E., Bell, G.G., Swartz, L.M. & Turtle, H. (1998). An empirical comparison of bankruptcy models. Financial Review, 33(2): 35-54.
52.Booth, P. J., 1983. Decomposition Measure and the Prediction of Financial Failure. Journal of Business Finance & Accounting 10(1), 67-82.
53.Wilcox J.W.(1976):”The Gambler’s ruin approach to business risk”, Sloan Management Review,Fall,p.33-46.
54.Czarnitzki D., Doherr T. Genetic Algorithms: A Tool for Optimization in Econometrics – Basic Concept and an Example for Empirical Applications. Centre for European Economic Research. Discussion Paper No. 02-41. 2002. - 24 р. ftp://ftp.zew.de/pub/zew-docs/dp/dp0241.pdf
55.Wilson, T., 1998. Portfolio Credit Risk . FRBNY Economic Policy Review, Oct. 71-82.
56.Kidane H.W. Predicting financial distress in IT and services companies in South Africa. University of the Free State, November 2004. Bloemfontein, Republic of South Africa. – р. 61.
57.Libby, R. (1975). Accounting ratios and the prediction of failure: some behavioral evidence. Journal of Accounting Research, 13(1): 150-161.
58.Spathis Charalambos T. Detecting false financial statements using published data: some evidence from Greece. Managerial Auditing Journal. 17/4. - 2002. р. 179-191.
59.Nam, J. & Jinn, T. (2000). Bankruptcy prediction: evidence from Korean listed companies during the IMF crisis. Journal of International Financial Management and Accounting, 11(3): 178-197.
60.Jain, B.A. & Nag, B.N. (1997). Performance evaluation of neural network decision models. Journal of Management Information Systems, 1997:201- 216
61.Dvoшбиek J., Sousedнkovб R.Applying discriminate analysis to predict prospects of corporate activities. Acta Montanistica Slovaca Roиnнk 11 (2006), инslo 4, 283-286.
62.Dakovic R., Czado C., Berg D. Bankruptcy prediction in Norway: a comparison study. University of Oslo and Norwegian Computing Center. Statistical Research Report No. 4. July 26, 2007. – 18 р.
63.Clarks, G.S., Hamman, W.D. & Smit, E. (1991). A model for distress prediction for privately owned industrial firms in South Africa. SA Journal of Entrepreneurship and Small Business, 3(1): 31-47.
64.Salchengerger, L.M., Cinar, E.M.& Lash, N.A. (1992). Neural networks: A new tool for predicting thrift failures. Decision Science, 23(4): 899-916.
65.Tan C., Dihardjo H. A Study on Using Artificial Neural Networks to Develop An Early Warning Predictor for Credit Union Financial Distress with Comparison to the Probit Model. CNW Tan. Аustralia. November 1999. – 20 р.
66.Chi Li-Chiu, Tang Tseng-Chung. Bankruptcy Prediction: Application of Logit Analysis in Export Credit Risks. Australian Journal of Management, Vol. 31, No. 1 June 2006. 12 р.
67.Jones K. http://www.solvency.com/bankpred
68.Pociecha Jуzef. Discriminant Methods For Bankruptcy Prediction – Theory And Application. Ekonomika. 72. – 2005. – 6 p.
69.Martin, D., 1977, “Early Warning of Bank Failure”, Journal of Banking and Finance, vol. 7, pp.249-276.
70.Ohlson, J. (1980). Financial ratios and the probabilistic prediction of bankruptcy. Journal of Accounting Research, 18(1): 109-131.
71.Zmijewski, M.E. (1984). Methodological issues related to the estimation of financial distress prediction models. Journal of Accounting Research, 22(1): 59-82.
72.Friedman, J. H., 1977. A Recursive Partitioning Decision Rule for Nonparametric Classification. IEEE Transactions on Computers, April, 404-408.
73.Tam, K.Y. & Kiang, M.Y. (1992). Managerial applications of neural networks: The case of bank failure predictions. Management Science, 38(7): 926-947.
74.Dimitras, A. I., Slowinski, R., Susmaga, R., and Zopounidis, C., 1999. Business Failure Prediction using Rough Sets. European Journal of Operational Research, 114, 263-280.
75.Morris, R., “Bankruptcy prediction model: Just how useful are they?”, Credit Management, 1998. pp. 43-46.
76.Mckee, T.E. & Lensberg, T. (2002). Genetic programming and rough sets: A hybrid approach to bankruptcy classification. European Journal of Operational Research, 138(2): 436-541.
77.Aziz M. Adnan, Dar Humayon A. Predicting Corporate Bankruptcy: Whither do We Stand? Departnmental paper. Department of Economics, Loughborough University, UK. 2004. 51 p.
78.Zhengxin B., Liang L. Empirical Study on Financial Failure Prediction of Listed Companies. Chinese Business Review. Aug. 2005, Volume 4, No.8 (Serial No.26). р. 73-78.
79.Ahmad T. Logit Models for Bankruptcy Data Implemented in XploRe. A Master Thesis. Center for Applied Statistic and Economics Institute for Statistics and Econometrics. Humboldt-UniversitЁat zu Berlin, Berlin, 24th November 2005. – 53 р.
80.Pongsatat S., Ramage J., Lawrence H. Bankruptcy Prediction for Large and Small Firms in Asia: A Comparison of Ohlson and Altman. Journal of Accounting and Croporate Governance. Volume 1 Number 2, December 2004. - pp. 1-13.
81.Westgaard Sjur. What Can Modern Statistical and Mathematical Techniques Add to the Analysis and Prediction of Bankruptcy?. Department of Industrial Economics and Technology Management, NTNU. -2005. – 15 р.
82.Aharony, J., Jones, C. & Swary, I. (1980). An analysis of risk characteristic of corporate bankruptcy using capital market data. Journal of Finance, 35: 1001-1016.
83.Court, P.W. (1991). An investigation into the significance of certain firmspecific non-financial variables in a failure prediction model. De Ratione, 5(2): 3-15.
84.Shin, K. & Lee, Y. (2002) A genetic algorithm application in bankruptcy prediction modeling. Expert Systems with Applications, 23(3): 321-328.
85.Robertson, J. & Mills, R.W. (1991). The uses and abuses of corporate prediction models. Management Accounting, 69 (9): 20-22.
86.Johnson, C.G. (1970). Ratio Analysis and the prediction of firm failure. Journal of Finance, 25(3): 1166-1172.
87.Pacey, J.W. & Pham, T.M. (1990). The predictiveness of bankruptcy models: Methodological problems and evidence. Australian Journal of Management, 15(2): 315-337.
88.Bruno, A.V. & Leidecker, J.K. (2001). Causes of new venture failure: 1960 vs. 1980. Business Horizon. November-December 1988.
89.Blum, M.P. (1974). Failing company discriminant analysis. Journal of Accounting Research, 12(1): 1 -25.
90.Kida, T. (1980). An investigation into Auditor’s continuity and related qualification judgments. Journal of Accounting Research, (Autumn 1980): 506-523.
91.Mutchler, J.F. (1985). A multivariate analysis of the Auditor’s going-concern opinion decision. Journal of Accounting Research, (Autumn 1985): 668-682.
92.Pindado J., Rodrigues L., de la Torre C. Estimating the Probability of Financial Distress: International Evidence. Universidad de Salamanca, Dpt. Administracion y Economia de la Empresa, Spain. 2005. 36 р.
93.Hopwood, W., McKeown, J.C. & Mutchler, J.F. (1994). A reexamination of auditors versus model accuracy within the context of the going-concern opinion decision. Contemporary Accounting Research, 10(2): 409-431.
94.Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 31, ст.440.
95.Duncombe W., Jump B., Ammar S., Wright R. Developing a Financial Condition Indicator System for New York School Districts. 2003.
96.Barnes, P., 1987. The analysis and use of financial ratios: a review article. Journal of Business Finance & Accounting 14, 449-461.
97.Barnes, P., 1990. The prediction of takeover targets in the U.K. by means of multiple discriminant analysis. Journal of Business Finance & Accounting 17, 73-83.
98.Ward, T., Foster, B., 1997. A note on selecting a response measure for financial distress. Journal of Business Finance & Accounting 24, 869-879.
99.Altman E., 1984. A further empirical investigation of the bankruptcy cost question. The Journal of Finance 39, 1067-1089.
100.Clark, T., Weinstein, M., 1983. The behavior of the common stock of bankrupt firms. The Journal of Finance 38, 489-504.
101.Великий тлумачний словник сучасної української мови // Уклад.і голов.ред. В.Т.Бусел. – К.; Ірпінь: ВТФ”Перун”, 2004. – 1440 с.
102.Савчук В.П. Финансовая диагностика предприятия как система поддержки принятия управленческих решений,
103.Ярослав Федорак, за матеріалами http://www.management.com.ua/tend/tend044.html
104.Mead, Dean. Assessing the Financial Condition of Public School Districts. Selected Papers in School Finance, 2000-01. Washington, DC: National Centre for Education Statistics. 2001. 69 р.
105.Морозова О.А. Модель прогнозирования возникновения и развития экономического кризиса на уровне субъектов хозяйствования / Научные труды ДонНТУ. Серия: экономическая. Выпуск 82. – с. 139 – 146.
106.Dugan, M.T. & Zavgren, C.V. (1988). Bankruptcy prediction research: A valuable instructional tool. Issues in Accounting Education, 3(1): 48-64.
107.Study into the methodologies to assess the overall financial position of an insurance undertaking from the perspective of prudential supervision. Appendices. European Commission. May 2002. - 98 р.
108.Harlan and Marjorie. (2002). Predicting corporate financial distress: Reflections on choice – based sample bias. Journal of Economic and Finance, 26 (2): 184.
109.Timmons, J.A. & Spinelli, S. (2004). New venture creation: Entrepreneurship for the 21st century. 6th ed. New York; NY: McGraw-Hill.
110.Sung, T.K., Chang, N. & Lee, G. (1999). Dynamics of modeling in data mining: interpretive approach to bankruptcy prediction. Journal of Management Information System, 16(1): 63-85.
111.Болгова К.В. Формування системи економічної інформації для забезпечення економічної безпеки підприємства. Донецький Національний Технічний Університет. Кафедра Економіки Підприємства. 2002.- с. 59-65.
112.Артеменко В. Г, Беллендир М. В. Финансовый анализ. М.:»ДИС», 1997.
113.Тарасов К.Е., Великов В.К., Фролова А.И. Логика и семиотика диагноза (Методологические проблемы). - М.: Медицина, 1989. - 272 с.: ил.
114.Уолш, Кяран. Ключові фінансові показники. Аналіз та управління розвитком підприємства: Пер. з ангд. - К.: Всеувито; Наукова думка, 2001. - 367 с. - (Сер. “Усе про менеджмент”).
115.Laitinen, T., & Kankaanpaa, M. (1999). Comparative analysis of failure prediction methods: the Finnish case. The European Accounting Review, 8(1), 67-92.
116.Lin L., Piesse J. The Identification of Corporate Distress: A Conditional Probability Analysis Approach. Imperial College, University of London. 2003. 24 р.
117.Balcaen S., Oogne H. 35 years of studies on business failure: an overview of the classical statistical methodologies and their related problems. Working Paper. Ghent University, Belgium. June 2004.- 62 р.
118.Sjшvoll E. Assessment of Credit Risk in the Norwegian Business Sector. Norges Bank. August 12, 1999. – 77 p.
119.Neophytou E., Mar Molinero C. Accounting and Management Science Predicting Corporate Failure in the UK: A Multidimensional Scaling Approach. Discussion Paper. School of Management, University of Southampton. February 2001.– 23 р.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.