У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ БАНКУ
Количество страниц 202
ВУЗ КИІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП……………………………………………………………......

РОЗДІЛ 1. ОСНОВИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВЛАСНИМ КАПІТАЛОМ БАНКУ.............................………………………………......
1.1. Сутність та зміст власного капіталу банку та особливості їх визначення ………………………………………………………………......
1.2. Теоретичні основи управління формуванням власного капіталу банку ……………………………………………………………....
1.3. Стан власного капіталу банків України та тенденції його формування ……………………………………………………………….....
Висновки до розділу 1 …………………………………………….....

РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА СУЧАСНИХ МЕТОДИК УПРАВЛІННЯ ВЛАСНИМ КАПІТАЛОМ БАНКУ……...............................…..........…….
2.1. Управління формуванням обсягу та ціни власного капіталу банку ………………………………………………………………................
2.2. Механізм управління формуванням структури власного капіталу на основі фінансового лівереджу та методи її оптимізації ……
2.3. Управління ризиками формування власного капіталу банку та механізми їх нейтралізації ……………………………………………....
Висновки до розділу 2 …………………………………………….....

РОЗДІЛ 3. СТРАТЕГІЯ УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ БАНКУ ......................................................…….
3.1. Стратегії нарощування власного капіталу банку ……………..
3.2. Методичні засади експертної системи управління формуванням власного капіталу банку ……………………………………
3.3. Організаційно-інформаційні системи забезпечення управління формуванням власного капіталу банку …………………….
Висновки до розділу 3 ……………………………………………..
ВИСНОВКИ………………………………………………………...
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ........................................

ВСТУП



Однією з центральних ланок системи ринкових відносин в економіці є банки, в зв’язку з чим, розвиток і удосконалення їх діяльності, на основі як українського досвіду, так і міжнародної практики, є необхідною умовою вдосконалення реального ринкового механізму в Україні.
Актуальність теми дослідження. Розвиток та удосконалення діяльності банків - необхідна умова створення дієвого ринкового механізму в Україні. Такі тенденції в діяльності банків як: концентрація капіталу, зростання конкуренції і впливу іноземних банків на національну економіку, впливають на активізацію процесів формування власного капіталу банків. Вітчизняний і зарубіжний досвід показав, що основною проблемою в процесі формування власного капіталу банку є не нарощування капіталу, а встановлення його оптимальної для конкретного банку величини з урахуванням таких факторів як: ризиковість розміщення активів, специфіка пасивних операцій, структура власності, галузева приналежність клієнтів.
Особливостями функціонування банків України є жорсткий контроль з боку Національного банку України за дотриманням економічних нормативів, базою для розрахунку яких є власний капітал. Можливість залучення банком додаткових коштів залежить від ефективності управління формуванням його власного капіталу. У зв’язку з цим, існує необхідність у створенні такої системи управління формуванням власного капіталу банку, яка забезпечувала б сталий розвиток банківської діяльності.
Окремі проблеми управління власним капіталом банку досліджували вітчизняні вчені М.Д.Алексеєнко, І.О. Бланк, А.В.Васюренко, Б.Л.Івасів, А.М.Мороз, М.І.Мирун, А.А. Пересада, Т.О. Раєвська, Л.О.Примостка, М.І.Савлук, М.М.Тиркало, З.І.Щибиволок, а також зарубіжні - В.В.Кисельов, Г.С.Панова, А.М.Проскурін, В.М.Усоскін, В.Е.Черкасов, Ю.Бригхем, Л.Гапенски, Ф.А.Лис, Л.Дж.Мауер, М.Міллер, Ф.Модильяні, М.В.Енг. В той же час недостатньо дослідженими і висвітленими є питання методичних засад управління формуванням власного капіталу банку в умовах ринкової економіки. Цим і обумовлено вибір теми дисертаційного дослідження та її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри банківської справи Київського національного економічного університету за темами „Банківська система України, її становлення та розвиток у перехідний період до ринкової економіки” (державний реєстраційний номер 0196U023340) та „Грошово-кредитний механізм економічного зростання” (державний реєстраційний номер 0101U002946). У межах наукових програм автором самостійно виконано дослідження за напрямом управління формуванням власного капіталу банку.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є вивчення і узагальнення теоретико-методологічних підходів та розробка пропозицій з удосконалення механізмів управління формуванням власного капіталу банків з метою забезпечення ефективного їх функціонування в сучасних умовах.
Відповідно до поставленої мети у дисертації визначено коло основних завдань, спрямованих на її досягнення:
- вивчити теоретичні засади змісту власних коштів та власного капіталу банку та уточнити ці визначення з урахуванням особливостей їх формування в сучасних умовах;
- проаналізувати стан власних коштів банків України на сучасному етапі і тенденції їх формування;
- дослідити співвідношення власних і залучених коштів банків і їх вплив на ціну сукупного капіталу;
- встановити тенденції зміни структури і розміру власного капіталу банків і його вплив на ефективність діяльності;
- сформулювати основні напрямки і способи формування структури власного капіталу банків з урахуванням факторів ризику;
- провести аналіз і розробити пропозиції щодо збільшення розміру власного капіталу банків;
- розробити рекомендації з методичних засад експертної системи управління формуванням власного капіталу банків;
- обгрунтувати нові підходи по здійсненню організаційного і інформаційного забезпечення формування власного капіталу банків.
Питання формування регулятивного капіталу банків, як розрахункової величини від власного капіталу, не розглядаються.
Об’єктом дослідження є процес управління формуванням власного капіталу банку.
Предметом дослідження є грошові відносини, які виникають в процесі формування власного капіталу банку.
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є діалектичний підхід до вивчення і розкриття сучасного стану управління формуванням власного капіталу банків. В процесі дослідження використано:
- методи групування і порівняння – для вивчення тенденцій зміни обсягів і структури власного і залученого капіталу банків;
- економіко-математичні методи – для визначення оптимальних розмірів і структури власного капіталу з урахуванням факторів ризику;
- статистичні, табличні та графічні методи – для оцінки сучасних методик управління власним капіталом банку;
- метод експертних оцінок – для аналізу приналежності поточного значення величини власного капіталу інтервалу оптимальних значень.
Інформаційною базою є законодавчі акти України, документи нормативного і методичного характеру Національного банку України, що стосуються досліджуваної проблеми, матеріали періодичної преси, бухгалтерська і фінансова звітність українських банків за 2000-2006 рр. і їх аналітичні матеріали.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в поглибленні обгрунтування теоретичних положень сутності власного капіталу банку, розробці та вдосконаленні методичних засад та механізмів управління його формуванням.
Вперше:
• розроблено методику кількісної оцінки впливу ризику рухливості залучених коштів на обсяг формування власного капіталу банку шляхом врахування внутрішньобанківських, галузевих та регіональних чинників, які формують ринкове середовище банку, що дає можливість визначати частку залученого капіталу, необхідну для резервування ліквідних коштів;
• обгрунтовано використання економіко-математичних методів для визначення оптимальної величини сукупного капіталу банку через інтегральну оцінку кожної з його складових, що забезпечить ефективне управління формуванням власного капіталу банку.
Удосконалено:
• визначення змісту власного капіталу банку як розрахункової величини, яка включає в себе і окремі статті залучених коштів, наприклад, субординований борг, що за своїм економічним значенням можуть виконувати функції капіталу банку;
• методичні засади визначення максимальної величини власного капіталу банку. Встановлено, що через процентну ставку формування залучених коштів та очікувану рентабельність власного капіталу можна визначити максимальну його величину, необхідну на будь-яку дату, що підвищує ефективність управління вказаним капіталом;
• методику управління формуванням структури сукупного капіталу. Враховуючи ефект фінансового лівереджу визначено, при якому рівні співвідношення між власним і залученим капіталом зберігається необхідний рівень рентабельності банку;
• систему управління формуванням власного капіталу банку. Для цього запропоновано організаційно-інформаційне забезпечення, яке базується на комплексі показників та інформаційно-програмній технології й дозволяє кожному банку приймати ефективні рішення щодо розміру та структури власного капіталу на будь-яку дату.
Набули подальшого розвитку:
• визначення відсоткової ставки залучених коштів банку. Пропонується враховувати наступні фактори: частка залученого капіталу у вигляді залишку ліквідних коштів, базова ставка відрахувань у резерв ліквідності, різниця між непроцентними доходами і витратами, величина необоротних активів та власного капіталу банку. Це дає можливість формувати оптимальну структуру сукупного капіталу банку;
• підходи до оптимізації ризиків формування власного капіталу на основі вдосконалення: лімітування концентрації ризику, хеджування, диверсифікації форм і джерел залучення капіталу, розподілу ризиків між учасниками емісійних операцій, внутрішнього самострахування, відмови від здійснення операцій з надмірно високим ризиком, що підвищує захищеність банку від втрат;
• методика прогнозування зростання активів у співвідношенні із зростанням власного капіталу, що дозволяє визначити можливу величину збільшення активів банку без надмірного зниження співвідношення власного капіталу до суми активів.
Практичне значення одержаних результатів полягає в розробці основних напрямів і конкретних рекомендацій з удосконалення методичних засад управління формуванням власного капіталу банку. Отримані результати дослідження обгрунтовують формування обсягу, ціни та структури власного капіталу банку з урахуванням ризиків, що забезпечить більш реальне формування обсягів власних і залучених ресурсів та їх розміщення в доходні активи з метою підвищення ефективності діяльності банків. Окремі положення та пропозиції, що зроблені в дисертаційній роботі, впроваджено у практичну діяльність українських банків: пропозиції з вдосконалення механізму управління формуванням обсягу та ціною власного капіталу, його структурою (ВАТ Банк „БІГ-Енергія”, довідка №1301/24-06 від 07.06.2007р.), рекомендації щодо управління формуванням власного капіталу відповідно до заданого рівня рентабельності, його оцінки та оптимального співвідношення власного, залученого і запозиченого капіталу (АБ „Експрес-банк”, довідка №01-26/591 від 09.06.2006р.); пропозиції щодо вибору напрямів і формування заходів стосовно поточного та прогнозного управління власним капіталом (ВАТ „Кредитпромбанк”, довідка №9116/13.1-831-04 від 08.06.2006р.). Методика оцінки оптимального співвідношення між власним, запозиченим та залученим капіталом була використана при розробці відповідних нормативних актів, що регулюють кредитну діяльність комерційних банків (Національний банк України, довідка №44-213/1304 від 22.11.2007 р.). Крім того, результати дисертаційного дослідження використані при розробці заходів щодо підвищення дієвості банківського нагляду (Головне управління Національного банку України по м. Києву і Київській області, довідка №09-005/30006 від 23.11.2007 р.).
Результати наукових досліджень використовуються у навчальному процесі Державного вищого навчального закладу „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” при проведенні занять по дисциплінах „Банківські операції” та „Гроші та кредит” (довідка про використання в навчальному процесі від 11.06.2007р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаним науковим дослідженням в якому викладено авторський підхід до вирішення проблем, пов’язаних із удосконаленням методичних засад управління формуванням власного капіталу банку. Сформульовані в роботі наукові результати, висновки, рекомендації і пропозиції належать особисто автору і є його науковим доробком.
Апробація результатів дисертації. Теоретичні положення, висновки, пропозиції, одержані в дослідженні, доповідалися та обговорювалися на засіданнях кафедри банківської справи Державного вищого навчального закладу „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” і оприлюднені на 6 конференціях: Міжнародній науково-практичної конференції „Динаміка наукових досліджень”. (28 жовтня – 4 листопада 2002 року, Дніпропетровськ – Донецьк – Харків); Всеукраїнській науково-практичній конференції (Державна податкова адміністрація України та Національна академія державної податкової служби України, м. Ірпінь, 18-19 грудня 2003 року); Всеукраїнській науково-практичній конференції „Розвиток грошово-кредитних відносин в Україні” (Київський інститут банківської справи „Промінвестбанку”, м. Київ, 27 лютого 2004 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції „Підвищення ролі банківської системи в економічному зростанні”, (м. Київ: КНЕУ, 18-19 листопада 2004 р.), V Міжнародній науково-практичній конференції „Динаміка наукових досліджень - 2006” (17-28 липня 2006 року, м. Дніпропетровськ), ІІ Міжнародній науково-практичній конференції „Научный прогресс на рубеже тысячелетий - 2007” (1-15 червня 2007 року, м. Дніпропетровськ).
Публікації. Основні положення дисертації опубліковано в 12 наукових працях загальним обсягом 2,5 др. арк., з них: 6 статей у наукових фахових виданнях, 6 - в інших виданнях.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення й запропоновано нове вирішення актуального наукового завдання щодо вдосконалення методологічних і практичних засад управління формуванням власного капіталу банку: величини; структури; ціни; впливу ризику рухливості величини залучених і запозичених коштів на його рентабельність; визначення оптимальних ставок залучення останніх стосовно величини власного капіталу. В результаті проведеного дослідження стало можливим сформулювати наступні висновки та пропозиції:
1. Поняття „власні кошти” і „власний капітал” не тотожні. Вважаємо, що поняття „власні кошти” – найбільш загальне і включає пасиви, що створені в процесі внутрішньої діяльності банку: статутний, резервний та інші фонди банку, нерозподілені прибутки минулих років і поточного року та резерви на можливі втрати по активних операціях. „Власний капітал” банку – це величина, визначена розрахунковим шляхом: вона включає ті ж статті власних коштів і деякі статті залучених коштів, наприклад, „субординований борг”, що за своїм економічним змістом можуть виконувати функції капіталу банку. Такий підхід розширює методологічну основу для ефективного управління формуванням власного капіталу банку.
2. Для визначення концепції управління власним капіталом банку здійснено аналіз стану власного капіталу банків України в умовах ринкової економіки і тенденції його формування. Це дало можливість зробити висновок, що тенденції розвитку банківської системи сприяють концентрації капіталу в найбільших банках і зниженню частки активів малих банків у сукупних активах банківської системи України. В більшості регіонів України продовжується процес концентрації активів банків.
3. У дослідженні визначено, що максимальна величина власного капіталу, яка забезпечує задану його рентабельність, залежить від ставки і обсягу залучення позикових ресурсів, очікуваної рентабельності власного капіталу, розміру вкладень в основні засоби і нематеріальні активи, сальдо непроцентних доходів і витрат, ставки податку на прибуток.
4. Дослідженням доведено, що розмір залучених банком коштів з метою уникнення надлишку кредитних ресурсів через надмірність їх залучення, повинен регулюватися середньозваженою відсотковою ставкою залучення коштів, яка визначається на підставі врахування співвідношення таких величин, як: сукупний капітал; необоротні активи; величина частки залученого капіталу, залишеного у вигляді ліквідних коштів; різниця між непроцентними витратами і непроцентними доходами; базовий відсоток відрахувань у резерв ліквідності.
5. Проаналізувавши рівень прибутковості банків Київського регіону, в залежності від різних факторів формування капіталу, а також виконання зазначеними банками нормативу достатності капіталу, з використанням методики фінансового лівереджу, можна зробити загальний висновок, що оптимальним розміром власного капіталу є його рівень у 20-30% від сукупного капіталу банку.
6. Запропонована методика визначення ризику рухливості, притаманного залученим коштам через непередбачуваність їх повернення на вимогу власників. Вона базується на добутку коефіцієнтів, що виражають характеристики кожного з аспектів, що впливають на рухливість залученого капіталу: його частки, необхідної для резервування ліквідних коштів та коефіцієнтів впливів – країни, регіонального, галузевого, поточного стану банку та структури позикових коштів.
7. У системі методів управління ризиками формування капіталу банку основна роль належить внутрішнім механізмам їх оптимізації, до яких, на підставі проведеного дослідження, пропонується віднести: відмову від здійснення операцій, рівень ризику по яких надмірно високий, відмову використання у великих обсягах залученого і запозиченого капіталу; лімітування концентрації ризику; хеджування; диверсифікація форм і джерел залучення капіталу; розподіл ризиків між учасниками емісійних і лізингових операцій; внутрішнє самострахування.
8. Поняття ціни сукупного капіталу витікає з необхідності визначення ціни самого банку. Проведене дослідження показало, що вона повинна виражатися середньозваженою ціною, яка повинна розраховуватись виходячи із величини власного і залученого капіталу, середньозваженої ставки залучених коштів та очікуваної прибутковості капіталу.
9. Сформульовані в роботі методичні засади експертної системи управління формуванням власного капіталу з використанням економіко-математичних методів дозволяють визначити діапазон оптимальних значень власного капіталу банку.
10. Запропонована в роботі система організаційно-інформаційного забезпечення управління формуванням власного капіталу, що базується на комплексі показників та інформаційно-програмній технології, дозволяє кожному банку на будь-яку дату приймати ефективні оперативні та стратегічні рішення.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Алексеєнко М. Д. Структура капіталу комерційного банку // Фінанси України. - 2001. - № 4. - С. 123-131.
2. Алексеєнко М. Д. Капітал банку: питання теорії і практики: Монографія. - К.: КНЕУ, 2002. - 276 с.
3. Балабанов И. Т. Риск-менеджмент. - М.: Финансы и статистика, 1996. – 192 с.
4. Банківська енциклопедія / Під ред. А. М. Мороза. - К.: Ельтон, 1993. - 328 с.
5. Банківські операції: Підручник / Під ред. А. М. Мороза.– К.: КНЕУ, 2002.– 476 с.
6. Банковское дело: Учебник / Под ред. В. И. Колесникова, Л. П. Кроливецкой. – 4-е изд. - М.: Финансы и статистика, 1998. - 464 с.
7. Банковское дело: Учебник / Под. ред. О. И. Лаврушина. - М.: Финансы и статистика, 1998. - 576 с.
8. Барановський О. Іноземний капітал на ринках банківських послуг України, Росії та Білорусії. // Вісник Національного банку України. – 2007. – № 4. - С. 12-20.
9. Бачкаи Т., Мессена Д. Хозяйственный риск и методы его измерения. - М.: Экономика, 1979. - 133 с.
10. Береславська О. Стабільність гривні - успіх 2000 року // Вісник Національного банку України. - 2001. - № 2. - С. 23 - 26.
11. Бланк И. А. Управление активами и капиталом предприятия. - К.: Ника-Центр, 2003. – 448 с.
12. Бланк И.А. Управление формированием капитала. – К.: Ника-Центр, 2000, - 512 с.
13. Бондаренко В.В. Власні кошти (капітал) банку // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. №22. Серія: Економічні науки. - Житомир. 2002. - С. 346 - 351.
14. Бондаренко В.В. Вдосконалення структури власних коштів (капіталу) банку // Фінанси, облік і аудит. Збірник наукових праць. Випуск 2. – К.: КНЕУ, 2003. - С. 7-10.
15. Бондаренко В.В. Власні кошти банку в системі його ресурсної бази // Науковий вісник Національної державної податкової служби України (економіка, право). №4(22). Ірпінь, 2003. – С .41 - 48.
16. Бондаренко В.В. Методичні принципи аналізу формування структури капіталу банку // Науковий вісник Державної академії статистики, обліку та аудиту. Випуск 4.- Київ, 2004. - С. 20 - 24.
17. Бондаренко В.В. Фактори ризику і формування коштів (капіталу) банку // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. Випуск 2(28). - Житомир. 2004. - С. 336 - 339.
18. Бондаренко В.В. Розвиток концепції ресурсного забезпечення діяльності комерційних банків // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції „Динаміка наукових досліджень”. 28 жовтня - 4 листопада 2002 року Дніпропетровськ - Донецьк - Харків. - Том 19. - Економіка. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2002. - С. 30 - 34.
19. Бондаренко В.В. Стратегії зростання власних коштів банку і їх вплив на обсяг платежів до бюджету // Матеріали науково-практичної конференції 18-19 грудня 2003 року. Частина I. Державна податкова адміністрація України та Національна академія державної служби України. - Ірпінь, 2004. - С. 27-28.
20. Бондаренко В.В. Вплив факторів ризику при формуванні власних коштів банку // Київський інститут банківської справи. Промінвестбанк. Розвиток грошово-кредитних відносин в Україні. Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції 27 лютого 2004 року. - Київ, 2004.- С. 54-55.
21. Бондаренко В.В. Чинники, що формують власний капітал банку // Матеріали науково-практичної конференції 18-19 листопада 2004 року. Підвищення ролі банківської системи в економічному зростанні. - Київ: КНЕУ. 2004. - С. 236 - 237.
22. Бондаренко В.В. Оцінка вартості капіталу // Облік і фінанси АПК. №3(17). Київ, 2006. - С. 107 - 109.
23. Бондаренко В.В. Тези доповіді на тему: „Проблема ризику рухливості залученого капіталу” // Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції „Динаміка наукових досліджень - ‘2006”. 17-28 липня 2006 року. Том 1. - Економічні науки. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. - С. 3-5.
24. Бондаренко В.В. Проблеми оцінки вартості капіталу // Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції „Научный прогресс на рубеже тысячелетий - 2007”. 1-15 червня 2007 року. Том 1. – Економічні науки.-Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2007. - С. 23-26.
25. Бритченко И.Г. Системность банковского дела и реальный капитал / НАН Украины; Институт экономико-правовых исследований. – Донецк, 1998. - 133 с.
26. Васильченко З.М. Комерційні банки: реструктуризація та реорганізація: Монографія. – К.: Кондор, 2007. – 528 с.
27. Васильченко З. Фінансова консолідація як сучасна тенденція розвитку банківського бізнесу. // Світ фінансів. -2006.- №3 (8). - С. 60 - 70.
28. Васюренко О. В. Банківський менеджмент.: Посібник. – К.: Академія, 2001. – 320 с.
29. Васюренко О. В. Современные методы управления банковскими ресурсами. – Харьков: Гриф, 1997. - 392 с.
30. Вітлінський В. В., Наконечний С. І. Ризик у менеджменті. – К.: ТОВ „Борисфен-М”, 1996. - 336 с.
31. Вожжов А.П. Процессы трансформации банковских ресурсов: Монография. – Севастополь: Издательство СевНТУ, 2006 – 339 c.
32. Габбард, Р.Глен. Гроші, фінансова система та економіка: Підручник. – К.: КНЕУ, 2004 – 889 с.
33. Гальчинський А. Теорія грошей: Навчально-методедичний посібник - 4. вид., змінене і доп. - К.: "ОСНОВИ", 2001. - 412 с.
34. Гарнер Д., Оуєн Р., Конвей Р. Привлечение капитала. / Пер. с англ. – М.: Джон Уайли єнд Санз, 1995. – 464 с.
35. Геєць О. Сек’юритизація кредитного портфеля комерційного банку як метод розширення інвестиційної діяльності в Україні // Банківська справа. - 1998. - №6. - С. 22-27.
36. Герасименко В. Концентрація банківського капіталу і методи оцінки її рівня // Вісник Національного банку України. – 2007. – № 4. – С. 28–32.
37. Гроші та кредит: Підручник / За заг. ред. М. І. Савлука. – К.: КНЕУ, 2001. - 602 с.
38. Движение капитала / Под ред. Быковой Э.И. – М.: Информац. – издат. дом “Филинъ”. – 1997. – 279 с.
39. Дзюблюк О. В. Проблеми забезпечення ефективного функціонування банківської системи в перехідній економіці // Вісник Національного банку України. – 2005. - № 3, - С. 30-35.
40. Динаміка фінансового стану банків України на 01 січня 2007 р. // Вісник Національного банку України. – 2007. – № 2. – С. 52-53.
41. Долан Э. Дж., Кэмпбэлл К. Д., Кэмпбэлл Р. Дж. Деньги, банковское дело и денежно-кредитная политика: Пер. с англ. – М. – Л.: Профико, 1991. – 448 с.
42. Енциклопедія банківської справи України / Редкол.: В. С. Стельмах (голова) та ін. – К.: Молодь, Ін Юре. 2001. – 680 с.
43. Ерицян А. В. Кредитные организации: капитал и чистые активы // Бизнес и банки. – 2000. - № 49. – С. 1 - 4.
44. Ерицян А. В. Уставный капитал кредитной организации: правовые аспекты // Бизнес и банки. – 2001. - № 1 - 2. - С. 3.
45. Жлуктенко В. І., Наконечний С. І. Теорія ймовірності і математична статистика. Ч.II. Математична статистика. - К.: КНЕУ, 2001. - 336 с.
46. Закон України „Про банки і банківську діяльність” від 7 грудня 2000 р. № 2121-III // Урядовий кур’єр. - 2001. - 17 січня. - С. 5 - 13.
47. Закон України „Про Національний банк України” від 20 травня 1999 р. № 679-XIV // Урядовий кур’єр. - 1999. - 1 липня. - С. 1 - 9.
48. Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 22 травня 1997 р. № 283/97-ВР // Все про бухгалтерський облік. - 2001. - №52. - С. 4 - 44.
49. Інструкція „Про порядок регулювання діяльності банків в Україні”: Затв. постановою Правління НБУ № 368 від 28.08.2001 р.
50. Інструкція „Про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків”: Затв. постановою Правління НБУ №141 від 14.04.1998р.
51. Информационные технологии в бизнесе/ Под ред. М. Желены. – СПб: Питер, 2002. – 1120 с.
52. Кенигсберг Р.Б. Управление собственным капиталом коммерческого банка: Диссертация на соискание ученой степени канд. екон. наук: 08.00.10/ – М., 2001. – 155 с.
53. Киселев В. В. Управление банковским капиталом (теория и практика). – М.: ОАО „Издательство „Экономика”, 1997. – 256 с.
54. Киселев В. В. Управление коммерческим банком в переходный период: Учебное пособие. – М.: Логос, 1997. – 144 с.
55. Козьменко С.М., Шпиг Ф.І., Волошко І.Ф. Стратегічний менеджмент банку. Навчальний посібник. - Суми: Університетська книга, 2003, - 375 с.
56. Крамонов В. Методика составления рейтинга // Деньги. – 1995, № 38 (48). – 40 с.
57. Кредитний ризик комерційного банку: Навчальний посібник / В. В. Вітлінський, О. В. Пернарівський, Я. С. Наконечний, Г. І. Великоіваненко; За ред. В. В. Вітлінського. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. – 251 с.
58. Кротюк В., Куценко О. Базель ІІ: Контроль з боку органів нагляду та наглядова дисципліна // Вісник Національного банку України. – 2007. - № 5. - С. 3 - 8.
59. Кричевский М.Л. Интеллектуальные методы в менеджменте. – СПб.: Питер, 2005. – 304 с.
60. Лапуста М. Г., Шаршукова Л. Г. Риски в предпринимательской деятельности. – М.: ИНФРА-М, 1998. – 224 с.
61. Лодон Дж., Лодон К. Управление информационными системами. 7-е изд./ Пер. с англ. под ред. Д.Р. Трутнева. – СПб: Питер, 2005. – 912 с.
62. І. Лютий, О. Юрчук. Конкурентоспроможність банків в умовах глобалізації та лібералізації руху капіталу. // Вісник Національного банку України. - 2006. - №11. - С. 18-25.
63. Маршалл Д. Ф., Бансал В. К. Финансовая инженерия: Полное руководство по финансовым нововведениям. / Пер. с анг. – М.: Инфра-М, 1998. - 784 с.
64. Международная конвергенция измерения капитала и стандартов капитала: новые подходы. [Базель ІІ] – Банк международных расчетов – 2004. – 266 с.
65. Мескон М. Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента. / Пер. с англ. - М.: «Дело ЛТД», 1995. - 704 с.
66. Методичні вказівки з інспектування банків "Система оцінки ризиків"/ Затв. Постановою Правління НБУ від 15.03.2004 №104.
67. Методичні рекомендації щодо організації та функціонування систем ризик-менеджменту в банках України/ Затв. Постановою Правління НБУ від 02.08.2004 № 361.
68. Методологія рейтингової оцінки комерційного банку. РА «Кредит-рейтинг» – www.credit-rating.com.ua – 11 c.
69. Милль Дж. Основы политической экономии и некоторые аспекты их приложения к социальной философии. - М.: Прогресс, 1990. - 352 с.
70. Національний банк і грошово-кредитна політика: Підручник / За ред. А. М. Мороза, М. Ф. Пуховкіної. – К.: КНЕУ, 1999. – 368 с.
71. Недосекин А. О. Нечетко-множественный анализ рисков фондовых инвестиций.– СПб.: Сезам, 2002.– 181 с.
72. Озиус М. Е., Путнам Б. Х. Банковское дело и финансовое управление рисками: Учебное пособие. – Вашингтон: Институт єкономического развития Мирового банка, 1992. – 253 с.
73. Олексієнко С. Управління ризиками в системі банківського менеджменту // Банківська справа. – 1998. – № 2. – С. 24-31.
74. Ольшаний А. И. Банковское кредитование: российский и зарубежный опыт: Предоставление кредита. Обеспечение возврата. Предупреждение преступлений. - М.: Моск. ин-т. междунар. бизнеса, Русская деловая лит., 1997. – 352 с.
75. Основні показники діяльності банків України станом на 1 січня 2007 р. // Вісник Національного банку України. – 2007. – № 2. – С. 50.
76. Пигу А. Экономическая теория благосостояния. – Т. 1. – М.: Прогресс, 1985. – 512 с.
77. Положення „Про застосування заходів впливу за порушення банківського законодавства”: Затв. постановою Правління НБУ №369 від 28.09.2001 р.
78. Положення „Про порядок створення і державної реєстрації банківських об’єднань”: Затв. постановою Правління НБУ №377 від 31.08.2001 р.
79. Положення „Про порядок формування та використання банками резервного фонду”: Затв. постановою Правління НБУ № 334 від 8.08.2001 р.
80. Правила бухгалтерського обліку формування і використання резервів у банках України: затв. постановою Правління НБУ №268 від 11.07.2001 р.
81. Примостка Л. О. Фінансові деривативи: аналітичні та облікові аспекти: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001. – 263 с.
82. Примостка Л. О. Фінансовий менеджмент банку: Підручник. – К.: КНЕУ, 2004. – 468 с.
83. Проскурин А. М. О структуре банковского капитала и оценки его эффективности. // Деньги и кредит, - 1996, - № 10.
84. Рамазанов С.К., Степаненко О.П., Тимашова Л.А. Технології антикризового управління. – Луганськ: вид-во Східноукраїнського університету імені Володимира Даля, 2004. - 192 с.
85. Раєвський К., Алексеєнко М. Роль субординованого капіталу у формуванні ресурсної бази банків // Вісник Національного банку України – 2001. - № 9. – С. 18-20.
86. Расказов Е. А. Управление свободными ресурсами банка. – М.: Финансы и статистика, 1996. – 96 с.
87. Редхэд К., Хьюс С. Управление финансовыми рисками / Пер. с англ. — М.: ИНФРА-М, 1996. - 288 с.
88. Роуз П.С. Банковский менеджмент / Пер. с англ. 2-го изд. – М.: Дело Лтд, 1995. – 768 с.
89. Руководство по кредитному менеджменту: Пер. с англ. / Под ред. Б. Эдвардса. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 464 с.
90. Савлук М. І. Грошово-кредитна політика Національного банку України та оцінка її ефективності // Вісник Національного банку України. – 1999. - № 1. - С. 3-7.
91. Симановский А. Ю. Достаточность банковского капитала: новые подходы и перспективы их реализации // Деньги и кредит. – 2000. - № 6. – С.20-27.
92. Синки Дж. Управление финансами в коммерческих банках. - М.: Catallaxy, 1994. - 820 с.
93. Ситник В.Ф. Системи підтримки прийняття рішень: Навч. посіб. – К.: КНЕУ, 2004. – 614 с.
94. Старостіна А. О., Кравченко В. А. Ризик-менеджмент: теорія та практика: Навч. посіб. – К.: ІВЦ „Видавництво „Політехніка”, 2004. – 200 с.
95. Степаненко А. Теорія і практика реорганізації та реструктуризації банків // Вісник Національного банку України. – 2004. – № 3. – С. 5–7.
96. Страховое дело: Учебник / Под. ред. Л. И. Рейтмана. — М.:
«РоСТо», 1992. – 524 с.
97. Страхування: Підручник / За ред. С. С. Осадця – К.: КНЕУ, 1998. – 528 с.
98. Структура активів банків України за станом на 01.01.2004 р. // Вісник Національного банку України. – 2004. – № 3. – С. 46-49.
99. Структура активів банків України за станом на 01.01.2005 р. // Вісник Національного банку України. – 2005. – № 3. – С. 48-53.
100. Структура активів банків України за станом на 01.01.2006 р. // Вісник Національного банку України. – 2006. – № 3. – С. 46-51.
101. Структура активів банків України за станом на 01.01.2007 р. // Вісник Національного банку України. – 2007. – № 3. – С. 48-53.
102. Структура власного капіталу банків України за станом на 01.01.2004 р. // Вісник Національного банку України. - 2004. - № 3. - С. 56-59.
103. Структура власного капіталу банків України за станом на 01.01.2005 р. // Вісник Національного банку України. - 2005. - № 3. - С. 58-63.
104. Структура власного капіталу банків України за станом на 01.01.2006 р. // Вісник Національного банку України. - 2006. - № 3. - С. 56-61.
105. Структура власного капіталу банків України за станом на 01.01.2007 р. // Вісник Національного банку України. - 2007. - № 3. - С. 58-63.
106. Структура зобов’язань банків України за станом на 01.01.2006 р. // Вісник Національного банку України. – 2006. – № 3. – С. 52-55.
107. Структура зобов’язань банків України за станом на 01.01.2007 р. // Вісник Національного банку України. – 2007. – № 3. – С. 54-57.
108. Ступаков В.С., Токаренко Г.С. Риск-менеджмент. – М.: Финансы и статистика, 2005. – 288с.
109. Терещенко О. О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання. К.: КНЕУ, 2003, - 554 с.
110. Томас Д. Симпсон Основные вопросы регулирования деятельности коммерческих банков // Деньги и кредит, - 1993. - № 3.
111. Управління банківськими ризиками: Навч. посіб. / Л. О. Примостка, П. М. Чуб, Г. Т. Карчева та ін.; за заг. ред. Л. О. Примостки. – К.: КНЕУ, 2007. – 600 с.
112. Усоскин В. М. Современный коммерческий банк: управление и операции. — М.: ИПЦ «Вазар-Ферро», 1994. – 320 с.
113. Усоскин В. М. Современный коммерческий банк: управление и операции. – М.: Антидор, 1998. – 426 с.
114. Фабер С., Карчева Г. Фінансовий стан та основні проблеми в діяльності банків у 2004 році // Вісник Національного банку України, № 3, 2005, С. 17.
115. Фрост Стівен М. Настольна книга банківського аналітика: Гроші, ризики і професійні прийоми / пер з англ. – Дніпропетровськ: Баланс Бізнес Букс, 2006. – 672 с.
116. Хиггинс М., Платонов В.. Банковское дело: стратегическое руководство. — М.: АО "Консалтбанкир", 1998. – 430 с.
117. Хикс Дж.Р. Стоимость и капитал : Пер. с англ. / Дж.Р. Хикс; Общ. ред. и вступ. ст. Р.М. Энтова. – М. : Прогресс, 1993. – 488 с.
118. Центральний банк та грошово-кредитна політика: Підручник / Кол. авт. За ред. А.М. Мороза і М.Ф. Пуховкіної. – К.: КНЕУ, 2005 – 556 с.
119. Цивільний кодекс України № 435-IV вiд 16.01.2003 р.
120. Черкасов В. Е. Банковские операции: финансовый анализ. – М.: Консалтбанкир, 2001. – 288 с.
121. Черкасов В. Е. Финансовый анализ в коммерческом банке. – М.:ИНФРА- М, 1995. – 272 с.
122. Черкасов В. Е., Положицина Л. А. Банковские операции: маркетинг, анализ, расчеты, - М.: Метаинформ. 1995.
123. Шарп У., Александр Г., Бейли Дж. Инвестиции / Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М, 1998. – 1028 с.
124. Энг М. В., Лис Ф. А., Мауер Л. Дж. Мировые финансы. – М.: ООО Издательско-консалтинговая компания „Дека”, 1998. –768 с.
125. Altman E.I. A Furter Investigation of the Bankruptcy Cost Question// Journ. Finance. 1977. Sept.P.1067 – 1089.
126. Boemle Max. Unternehmenfinanzierug.- 12 Aufl. Verlag SKV, Zurich, 1998, S. 53.
127. DeAngelo H. ,Masulis R. Optimal Capital Structure under Corporate and Personal Taxation//Journ Financial Econ. Rev. 1980. March. P. 3-30.
128. Haugen. R.A.,Pappas J.L. Equlibrium Pricing in the of Capital Assets, Risk-bearing Debt Investment and the Question of Optimal Capital Structure // Journ Financial Quantative Analysis. 1971. June. P. 261-297.
129. Jensen M.C., Mercling W.H. Theory of the Firm: Managerial Behavior, Agency Cost, and Ownership Structure // Journ Financial Econ. Rev. 1976. Oct. P. 305-360.
130. Modigliani F., Miller M.H. Taxes and the Cost of Capital: A Correction// Ibid. June. P. 433-443.
131. Modigliani F., Miller M.H. The Cost of Capital, Corporation Finance and the Theory of Investment// Amer. Econ. Rev. 1958. June. P. 261-297.
132. Miller M. H. Debts and Taxes // Journ. Finance. 1977. May. - P.261.
133. TOP 1000 World Banks // The Banker, 04 July, 2005. – Р. 208.
134. TOP 1000 World Banks // The Banker, 03 July, 2006. – Р. 176.
135. Volkart R. Unternehmensbewertung und Akquisitionen. – Zurich: Versus, 1999, 62 s.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.