У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ВИРОБНИЧОГО ПЕРСОНАЛУ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 217
ВУЗ Харківська національна академія міського господарства
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ Й МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ВИРОБНИЧОГО ПЕРСОНАЛУ
1.1. Управління діяльністю виробничого персоналу на базі збалансованої системи результатів
1.2. Система управління діяльністю виробничого персоналу
1.3. Формування системи ефективної роботи персоналу в дорожньо-будівельній галузі
Висновки по розділу 1
РОЗДІЛ 2. НОРМАТИВНЕ ПЛАНУВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
2.1. Нормування результатів діяльності машиністів дорожніх машин
2.2. Оцінка професійної надійності виробничого персоналу дорожньо-будівельних підприємств
2.3. Планування виробничої діяльності персоналу дорожньо-будівельних підприємств
Висновки по розділу 2
РОЗДІЛ 3. МОТИВАЦІЯ І СТИМУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧОГО ПЕРСОНАЛУ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
3.1. Механізм мотивації виробничого персоналу
3.2. Система стимулювання виробничого персоналу
3.3. Оцінка результатів діяльності виробничого персоналу дорожньо-будівельних підприємств
3.4. Вдосконалення системи оплати праці виробничого персоналу
3.5. Інтеграція мотиваційного механізму в бізнес-стратегію підприємства
Висновки по розділу 3
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

ВСТУП

У сучасних соціально-економічних умовах в Україні формується така державна політика, яка обумовлює трансформацію управлінських ресурсів стосовно людини як на макрорівні, так і на рівні господарюючих суб'єктів різних форм власності. Сприйняття людини тільки як елемента виробничої системи, як «людські ресурси» не відповідає сучасній концепції соціально-спрямованої системи управління, що визначає необхідність нових науково обґрунтованих пріоритетів з вдосконалення управлінських процесів.
Актуальність теми. Функціонування сучасних українських підприємств поки що пов'язане з такими негативними явищами, як використання в управлінні застарілих підходів, відсутність нових напрямків до розвитку системи мотивації ефективної праці та ін. При цьому особливої уваги вимагає персонал, який є основним фактором сучасного виробництва. Трансформаційні процеси в Україні вимагають нових підходів до управління трудовою діяльністю персоналу підприємств, головним з яких є підвищення її результативності, що досягається за допомогою економічних методів, насамперед нормування праці та стимулювання трудової діяльності. На підприємствах дорожнього господарства використання даного підходу ускладнюється через відсутність системи управління діяльністю персоналу підприємств, яка б враховувала особливості розвитку дорожньої галузі й забезпечувала ефективне функціонування дорожньо-будівельного підприємства (ДБП).
Питання кількісного і якісного кадрового забезпечення дорожніх підприємств обумовлені тенденціями уповільнення соціального розвитку, погіршенням демографічної ситуації в Україні, недоліками в управлінні персоналом, зокрема неефективним використанням економічних методів, та іншими факторами. Підвищення ефективності управління персоналом є прерогативою у першу чергу керівника підприємства. Формування результативного управління персоналом у наш час може вважатися однією з головних передумов підвищення ефективності діяльності підприємств і організацій, у тому числі дорожньо-будівельних.
Фундаторами управління діяльністю персоналу підприємств прийнято вважати провідних закордонних економістів Д.С. Сінка, Д.П. Нортона, Р.С. Каплана, Х.К. Рамперсада. Окремі аспекти управління діяльністю персоналу підприємств розглядаються вітчизняними науковцями в межах дослідження проблематики: вдосконалення управління діяльністю персоналу підприємств − В.Р. Весніним, О.С. Віханським, В.Д. Могілевським О.І. Наумовим, Б.М. Генкіним, В.О. Співаком, Р.А. Фатхутдіновим; оптимізація управління діяльністю будівельного підприємства – А.Є. Ачкасовим, І.М. Писаревським, В.І. Торкатюком, Л.М. Шутенко; оцінка персоналу та результатів його діяльності − В.С. Кулібановим, Г.А. Дмитренко; розробки системи збалансованих показників оцінки діяльності – Т.В. Момот, М.П. Паном; планування діяльності підприємства і нормування праці − Р.Б. Тяном, О.М. Криворучко, В.Г. Шинкаренко; вдосконалення управління якістю дорожньо-будівельної продукції – О.М. Брячихіним, В.М. Сіденко; вдосконалення мотивації та стимулювання персоналу підприємств – Д.П. Богинею, М.О. Волгіним, Г.С. Волинським, О.В. Волковою, О.П. Єгоршиним, Є.М. Кайлюком, М.І Карліним, А.М. Колотом.
Разом з тим потребують удосконалення існуючі рекомендації щодо практичного застосування теоретичних розробок з управління діяльністю персоналу ДБП. Зокрема, відсутні методичні рекомендації з планування діяльності персоналу, оцінки надійності виробничого персоналу, адаптації норм праці для виробничого персоналу, його стимулювання, існує необхідність уточнення сутності ускладненої за змістом функції управління персоналом, удосконалення підходів щодо узгодження кадрової політики і стратегії розвитку під впливом організаційної культури управління. Таким чином, методи управління діяльністю персоналу, що існують на цей час, не відповідають вимогам практики. Потребують уточнення об'єкт управління, зміст і структура системи управління діяльністю персоналу. Недостатня розробка теоретико-методичних підходів з управління діяльністю виробничого персоналу ДБП в ринкових умовах обумовили актуальність даної теми.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до Закону України «Про концесії на будівництво й експлуатацію автомобільних доріг» № 1286−XIV від 14.12.1999р., Указу Президента України від 08.11.2001 № 1056/2001 «Про заходи щодо підвищення ефективності управління дорожнім господарством України», а також відповідно до планів наукових досліджень Харківської національної академії міського господарства за темою «Урбоекономіка. Проблеми синергізму та диверсифікації в процесі формування оптимальних економічних структур ЖКГ України» (номер державної реєстрації 0107U011514).
Мета й завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є теоретичне обґрунтування і розробка методичного забезпечення використання економічних методів в управлінні діяльністю виробничого персоналу з урахуванням погодженої кадрової політики ДБП в умовах трансформації України до ринкових відносин.
Досягнення поставленої мети зумовило необхідність вирішення таких основних задач:
визначити й обґрунтувати систему результатів діяльності виробничого персоналу ДБП;
запропонувати й обґрунтувати напрямки вдосконалення системи управління діяльністю виробничого персоналу;
проаналізувати стан та шляхи вдосконалення системи матеріального стимулювання персоналу на підприємствах;
удосконалити методичний підхід до визначення норм часу для виконання будівельно-монтажних робіт машиністами дорожніх машин;
запропонувати методичний підхід до оцінки професійної надійності персоналу ДБП;
розробити алгоритм планування діяльності персоналу з використанням ситуаційного обґрунтування норм праці та збалансованої системи показників;
удосконалити систему стимулювання виробничого персоналу ДБП;
удосконалити систему оплати праці робітників ДБП.
Об'єктом дослідження є процес досягнення економічно обґрунтованих результатів діяльності виробничого персоналу.
Предметом дослідження є теоретичні й практичні аспекти використання економічних методів в управлінні діяльністю виробничого персоналу ДБП на базі збалансованої системи показників з урахуванням погодженої кадрової політики підприємства.
Методи досліджень. Теоретичною і методичною основою проведеного дослідження є об'єктивні закони й фундаментальні положення теорії систем і теорії управління, наукові праці вітчизняних і закордонних учених з проблем управління персоналом і економіки праці.
У процесі наукового обґрунтування дослідження використані такі методи: синтезу, порівняльного аналізу й узагальнення даних, факторний аналіз, системний і комплексний підходи. Серед спеціальних використані наступні методи: аналітичного і логічного моделювання для побудови моделі системи управління діяльністю; теорії надійності – для розробки методики розрахунку надійності виробничого персоналу; експертних оцінок – для ранжирування мотивів діяльності персоналу дорожньо-будівельного підприємства; кореляційно-регресивного аналізу – для виявлення зв’язку між заробітною платою, продуктивністю і обсягом робіт. Практичні розрахунки виконані за допомогою програмних пакетів MS Excel.
Інформаційною базою дослідження є закони України, нормативно-правові акти Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, аналітичні документи, доповіді, економічні огляди, матеріали Держкомстату України, галузева література, монографії і науково-аналітичні статті вітчизняних і закордонних авторів, матеріали науково-практичних конференцій, фінансова і статистична звітність та аналітичні матеріали підприємств Укравтодору за 2000−2005 рр., результати авторських досліджень.
Наукова новизна отриманих результатів. Основним науковим результатом дисертаційної роботи є розвиток теоретичних основ і розробка науково-практичного інструментарію з використання економічних методів в управлінні діяльністю виробничого персоналу ДБП.
Наукова новизна результатів виконаного дослідження, що виноситься на захист, полягає в такому:
удосконалено:
систему управління діяльністю виробничого персоналу ДБП шляхом введення додаткових функцій: оцінки надійності виробничого персоналу, обліку індивідуальних цінностей робітників, вибору методів керівництва, а також використання результатів оцінки надійності машиністів при виборі машино-дорожнього загону (МДЗ) й плануванні його виробітку, для посилення цільового спрямування управління на досягнення запланованих результатів й ефективне використання всіх ресурсів;
методичний підхід до оцінки надійності виробничого персоналу, що на відміну від існуючих включає комплексну оцінку психофізіологічних, особистісних і інтелектуально-професійних характеристик і досягнень робітника; при цьому надійність виробничого персоналу визначається як добуток показників першого рівня − коефіцієнта готовності організму, коефіцієнта відповідності робітника соціальній ролі й коефіцієнта інтелектуального потенціалу;
одержали подальший розвиток:
обґрунтування системи результатів діяльності виробничого персоналу ДБП за рахунок використання збалансованої системи цілей за чотирма компонентами (персонал, виробничий процес (бригада), клієнти, підприємство в цілому) та розподілу результатів діяльності виробничого персоналу відповідно до цих компонентів. При цьому для кожного компонента запропоновано виділити групи результатів: виробничі, соціальні, економічні, педагогічні і психологічні, які, за винятком виробничої групи, в свою чергу, мають дві підгрупи – результати першого й другого плану;
моделі визначення норм часу на виконання будівельних робіт машиністами, що враховують, на відміну від існуючих, основні техніко-експлуатаційні параметри дорожніх машин, а саме робочі швидкості дорожньої машини, місткість розроблюваного ґрунту, розпушення і втрати ґрунту, дальність переміщення ґрунту, довжину й висоту відвалу, число проходів при різанні, переміщенні ґрунту, робочі площі й т.д.;
класифікація коефіцієнтів безтарифної системи оплати праці виробничого персоналу ДБП за критерієм швидкості зміни на умовно-постійні (розряд робітника, коефіцієнт надійності робітника; коефіцієнт, що враховує бригадирство робітника; коефіцієнт, що враховує умови праці робітника) й умовно-змінні фактори (коефіцієнт освоєння нових норм робітником; коефіцієнт інтенсивності праці робітника; коефіцієнт, що враховує змінність; коефіцієнт якості виробленої робітником продукції; коефіцієнт дисципліни праці).
Практична значущість отриманих результатів і розроблених рекомендацій полягає в можливості їхнього впровадження на підприємствах України. Підтвердженням цьому є використання елементів методики планування та оцінки результатів діяльності машиністів дорожніх машин в роботі філії «Харківський райавтодор» (довідка про впровадження № 154 від 15.06.2006р.) та Української кооперативно-державної корпорації з агропромислового будівництва «Украгропромбуд» (довідка про впровадження № 37 від 28.04.2007р.).
Запропоновані науково-методичні положення дисертаційної роботи використовуються також в Харківській національній академії міського господарства при підготовці матеріалів лекцій і семінарів та в процесі дипломного проектування.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційне дослідження є самостійно виконаною науковою працею, в якій викладені теоретичні й практичні результати у сфері управління діяльністю виробничого персоналу. В опублікованих у співавторстві наукових статтях особистий внесок здобувача полягає в тому, що уточнено систему управління діяльністю персоналу ДБП шляхом введення додаткових функцій, удосконалено класифікацію індивідуальних коефіцієнтів безтарифної системи оплати праці виробничого персоналу.
Апробація і впровадження результатів дослідження. Основні результати наукових досліджень, висновки й пропозиції, представлені в дисертації, доповідалися на Всеукраїнській міждисциплінарній науково-практичній конференції «Гуманістичне середовище вищого технічного навчального закладу» (м. Харків, 1999р.), 1−й Обласній конференції молодих вчених «Тобі, Харківщина, − пошук молодих» (м. Харків, 2002р.), Міжнародній науковій конференції молодих вчених і студентів «Молодь України й соціально-орієнтована економіка» (м. Харків, 2004р.), Міжнародній науково-практичній конференції «Стійкий розвиток міст: Сучасні технологи управління міським і регіональним розвитком» (м. Харків, 2006р.), Міжнародній науково-практичній конференції «Дослідження та оптимізація економічних процесів «Оптимізація − 2006» (м. Харків, 2006р.), XI Науковій конференції Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя (м. Тернопіль, 2007р.), ХV Міжнародній науково-практичній конференції «MicroCAD − 2007» (м. Харків, 2007р.).
Крім того положення і висновки дисертації доповідалися автором на науково-методичних семінарах і професорсько-викладацьких конференціях Харківської національної академії міського господарства (2005-2007 рр.; кафедра менеджменту і маркетингу в міському господарстві).
Публікації. Основні ідеї, положення і результати дисертації опубліковані у 15 наукових працях, в тому числі 12 статей опубліковано в збірниках наукових праць із переліку ВАК України, 3 – у матеріалах наукових конференцій. Загальний обсяг публікацій становить 3,25 друк. аркушів.
Структура дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновку, списку використаних джерел, що містить 195 найменувань і 7 додатків. Зміст роботи викладений на 200 сторінках машинописного тексту, з них список використаних літературних джерел складає 18 сторінок. Матеріали дисертації містять 28 таблиць і 25 рисунків, що представлені на 35 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання, що виявляється в обґрунтуванні необхідності управління діяльністю персоналу ДБП на основі використання економічних методів з урахуванням погодженої кадрової політики й стратегії розвитку й розробці відповідного методичного інструментарію і практичних рекомендацій, що сприяє підвищенню ефективності управління виробничим персоналом ДБП.
Це дозволило одержати наступні науково обґрунтовані теоретичні й практичні результати.
1. Встановлено, що результати діяльності виробничого персоналу ДБП проявляються в різних формах: виробничій, соціальній, економічній, педагогічній і психологічній.
В якості збалансованої системи результатів для управління на рівні окремого виконавця автором запропоновано використовувати наступні результати першого плану: внесені раціоналізаторські пропозиції, застосування нових прийомів і методів роботи, виконання нормованих завдань, якість будівельної продукції, передача досвіду колегам, досягнення взаєморозуміння і єдності з колегами; результати діяльності персоналу другого плану: винагороди; соціальний статус; визнання досягнень; професійно-кваліфікаційний рейтинг; самовиховання; самооцінка; задоволеність своєю діяльністю та діяльністю колективу.
2. Вдосконалено систему управління діяльністю виробничого персоналу ДП шляхом введення додаткових функцій, що дозволяє підсилити цільову спрямованість управління на досягнення запланованих результатів й ефективне використання всіх ресурсів. Обґрунтовано необхідність реалізації в рамках системи управління діяльністю таких функцій, як оцінка професійної надійності виробничого персоналу, урахування індивідуальних цінностей працівників, вибір методів управління, а також використання при виборі МДЗ й плануванні виробітку МДЗ результатів оцінки надійності машиністів.
3. Встановлено, що ефективна робота персоналу забезпечується за рахунок раціонального використання економічних методів управління, зокрема, застосування гнучких систем оплати праці, забезпечення вартості робочої сили, а також пошуку й застосування методів підвищення ефективності нормативного планування й оцінки результатів діяльності виробничого персоналу, його стимулювання, ефективність якого визначається не тільки величиною окладу, ставок, премій, доплат, надбавок і т.д., але й взаємозв'язком оплати праці з фактичними результатами діяльності працівника, його кваліфікацією.
4. Вдосконалено методичний підхід до встановлення норм праці робітників ДБП, який полягає в об'єднанні маркетингового й технічного обґрунтування норм. Це припускає визначення фактичної норми часу за технічними характеристиками роботи дорожньої машини й ринкової норми часу з урахуванням обсягу й часу виконання замовлень. Для більш точного визначення часу, необхідного на виконання будівельних робіт, а також встановлення величини зниження норми часу при зміні техніко-експлуатаційних показників роботи дорожніх машин запропоновано використання розроблених автором формул для розрахунку норм часу.
Розроблено методичний підхід до оцінки надійності виробничого персоналу, який забезпечує комплексність проведеної оцінки, а також дозволяє прогнозувати працездатність персоналу й визначати загальний рівень розвитку працівників. На відміну від існуючих моделей надійність виробничого персоналу пропонується визначати як добуток таких показників, як рівень готовності організму, рівень відповідності працівника соціальної ролі й рівень інтелектуального потенціалу. Готовність організму визначається рівнем загального здоров'я працівника, фізичного розвитку й витривалості. Відповідність працівника соціальній ролі залежить від розвитку моральних якостей і розвитку вольових якостей. Інтелектуальний потенціал визначається рівнем розвитку інтелектуальних якостей і наявністю професійних знань. Результати оцінки надійності персоналу необхідно використовувати при розподілі завдань машиністам та розрахунку заробітної плати.
6. Встановлено, що для більш точного визначення необхідного на виконання будівельних робіт часу, а також встановлення величини зниження норми часу при зміні техніко-експлуатаційних показників роботи дорожніх машин необхідно застосовувати алгоритм планування результатів діяльності персоналу на основі ситуаційного обґрунтування норм праці машиністів дорожніх машин з використанням збалансованої системи показників діяльності персоналу, що дозволяє в кінцевому підсумку підвищити ефективність управління виробничим персоналом ДБП.
7. Запропоновано для підвищення ефективності управління діяльністю персоналу використовувати систему стимулювання, засновану на визначенні найбільш значущих для працівників мотивів і розробки адекватних їм стимулів. Новим у запропонованій системі стимулювання виробничого персоналу є реалізація таких функцій, як оцінка базових мотивів, оцінка ступеня досягнення цілей підприємства, а також пошук нових стимулів, що припускають підбір основних і додаткових стимулів відповідно до уточнених мотивів працівників.
8. Вдосконалено систему оплати праці в напрямку врахування всіх результатів праці робітників за допомогою запропонованої моделі безтарифної системи оплати праці, що містить коефіцієнти, які враховують всі основні результати діяльності працівників: обсяг БМР, якість продукції, дотримання строків і економію часу, а також умови їхньої роботи й рівень професіоналізму працівників. Новизна безтарифної системи полягає в запропонованих автором моделях індивідуальних коефіцієнтів. Перший з них містить умовно постійні показники, а другий – умовно-змінні, що зменшує трудомісткість розрахунку величини зарплати робітників. Умовно-постійний індивідуальний коефіцієнт визначається з урахуванням розряду працівника, його надійності, наявності бригадирства, умов праці, а умовно-змінний − з урахуванням освоєння нових норм працівником, інтенсивності його роботи, змінності, якості виробленої продукції і дисципліни праці.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.Золотогоров В.Г. Организация и планирование производства: Практ. пособие. – Мн.: ФУА Информ, 2001. – 528с.
2.Герасимчук В.Г., Стратегічне управління підприємством. Графічне моделювання: Навч. посіб. – К.: КНЕУ, 2000. – 360с.
3.Румянцева З.П. Общее управление организацией. Теория и практика: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2007, – 304с.
4.Атаманчук Г.В. Управление – фактор развития (размышления об управленческой деятельности) / Г.В. Атаманчук. – М.: ЗАО «Издательство «Экономика», 2002. – 567с.
5.Теория управления: Учебник / Под общ. Ред. А.Л. Гапоненко, А.П. Панкрухина. – М.: Изд-во РАГС, 2003. – 558с.
6.Загорельская Т.Ю. Финансовая безопасность предприятия как объект управления // Наукові праці Донецького національного технічного університету. Вип. 103-4. Сер. економічна. –– Донецьк, ДонТУ, 2006. – С. 215-218.
7.Маслов Е.В. Управление персоналом предприятия. Учеб. пособие / Под ред. П.В. Шеметова. – М.: ИНФРА-М; Новосибирск: НГАЭиУ, 2003. – 312с.
8.Качан Є.П., Шушпанов Д.Г. Управління трудовими ресурсами: Навч. посібник.– К.: Вид. Дім “Юридична книга”, 2003. – 258с.
9.Саєнко М. Трудовий потенціал: основні визначення і некоректні формування // Вісник Тернопольскої академії народного господарства. 2002. - № 6. – С. 71-76.
10.Саєнко М., Палюх М. Трудовий потенціал як складна соціально-економічна система // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сер. економіка. 2001. – № 8. – С. 137-143.
11.Шаталова Н.И. Трудовой потенциал работника: Учеб. пособие. - М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. - 399с.
12.Богиня Д. П., Грішнова О.А. Основи економіки праці: Навч. посібник. – 3-тє вид., стер. – К.: Знання-прес, 2002. – 313с.
13.Осовська Г.В., Крушельницька О.В. Управління трудовими ресурсами: Навч. посібник. – К.: Кондор, 2003. – 224с.
14.Бакирова Г.Х. Управление человеческими ресурсами. – СПб.: Речь, 2003. – 152с.
15.Майкл Амстронг. Стратегическое управление человеческими ресурсами: Пер. с англ. - М.: ИНФРА-М, 2002, - 328с.
16.Журавлев П.В. Управление человеческими ресурсами: опыт индустриально развитых стран. Учеб. пособие. / П.В. Журавлев, Ю.Г. Одегов, Н.А. Волгин. – М.: Издательство «Экзамен», 2002. – 448с.
17.Дудар А.П. Менеджмент людських ресурсів в сфері обігу: монографія. – Сімферополь: Таврія, 2002. – 288с.
18.Комисарова Т.А. Управление человеческими ресурсами: Учеб. пособие. – М.: Дело, 2002. – 312с.
19.Егоршин А.П. Управление персоналом. – 2-е изд. – Н. Новгород: НИМБ, 1999. – 624с.
20.Веснин В.Р. Практический менеджмент персонала: Пособие по кадровой работе. – М.: Юристъ, 1998. – 496с.
21.Грэхем Х.Т., Беннет Р. Управление человеческими ресурсами: Учеб. пособие для вузов / Пер. с англ. Под ред. Т.Ю. Базарова и Б.Л. Еремина. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 598с.
22.Управление персоналом на производстве: Учеб. пособие для вузов / Под ред. проф. Н.И. Шаталовой, Н.М. Бурносова. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 381с.
23.Управление деятельностью служащих / Р. Вильямс. – СПб.: Питер, 2003. – 302с.
24.Бабій І.В. До питання управління працею // Вісник Технологічного університету Поділля. Сер. Економічні науки. - 2003. - Т. 2, № 2. - С. 31-34.
25.Грачев М.В. Управление трудом (теория и практика капиталистического хозяйствования). – М.: Наука, 1990. – 136с.
26.Шинкаренко В.Г., Криворучко О.Н. Управление результатами деятельности работников АТП. – Харьков: Из-во ХГАДТУ, 1999. – 143с.
27.Синк Д.С. Управление производительностью: планирование, измерение и оценка, контроль и повышение. – М.: Прогресс, 1989. – 528с.
28.Дмитренко Г.А. Стратегический менеджмент: целевое управление персоналом организаций: Учеб. пособие. – К.: МАУП, 1998. – 188с.
29.Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент: Учебник. – 3-е изд. - М.: Гардарики, 2002. – 528с.
30.Брижниченко В.Е. комплексний диференційований підхід до оцінки результативності праці персоналу // Продуктивність, 2001. - №4. – С. 16-17.
31.Управление человеческими ресурсами / Под ред. М.Пула, М.Уорнера. – СПб.: Питер, 2002. – 1200с.
32.Белявский Н.П. Управление персоналом: Учеб. пособие / Белявский Н.П., Веселько С.Е, Ройш П. – Мн.: ИП «Экоперспектива», 2000. – 320с.
33.Колпаков В. Как мы принимаем решения? // Персонал. – 2002. – № 8. – С. 54-61.
34.Хохлов Б. Наемные работники и корпоративное управление // Человек и труд. – 2005. –№ 33. – С.82-83.
35.Есинова Н.И. Экономика труда и социально-трудовые отношения: Учеб. пособие. – К.: Кондар, 2003. – 464с.
36.Спивак В.А. Организационное поведение и управление персоналом. – СПб: Издательство «Питер», 2000. – 416с.
37.Генкин Б.М. Экономика и социология труда. Учебник для вузов. 2-е изд., испр. и доп. – М.: Изд. группа НОРМА ИНФРА-М, 2000. – 412с.
38.Фатхутдинов Р.А. Организация производства: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 672с.
39.Могилевский В.Д. Методология систем: вербальный подход / Отд-ние экон. РАН; науч.-ред. Совет изд-ва «Экономика». – М.: ОАО «Издательство «Экономика», 1999 – 251с.
40.Шинкаренко В.Г., Криворучко О.Н. Формирование объектов при исследовании систем управления // Экономика транспортного комплекса. - Х.: ХНАДУ, С. 5-11.
41.Жариков О.Н., Королевская В.И., Хохлов С.Н. Системный подход к управлению: Учеб. пособие для вузов / Под ред. В.А. Переланова. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 62с.
42.Мухин В.И. Исследование систем управления. Учебник для вузов / В.И. Мухин. – М.: Издательство «Экзамен», 2003. – 384с.
43.Бычин Б.В., Малинин С.В., Шубенкова Е.В. Организация и нормирование труда. Учебник для вузов / Под ред. Ю.Г. Одегова М.: Издательство «Экзамен», 2003, - 464с.
44.Производственный менеджмент. Управление предприятием: учеб. пособие / С.А. Пелих, А.И. Гоев, М.И. Плотницкий и др..; Под ред.. проф.. С.А. Пелиха. – Мн.: БГЭУ, 2003. – 555с.
45.Кафидов В.В. Исследование систем управления: Учебное пособие для вузов. – М.: Академический проект, 2003. – 160с.
46.Рамперсад Хьюберт К. Универсальная система показателей деятельности: Как достигать результатов, сохраняя целостность / Хьюберт К. Рамперсад; Пер. с англ. - М.: Альпина Бизнес Букс, 2004. - 352 с. [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://rs118gc2.rapidshare.com/files/35671390/1594472/Univ_syst_pok_deyateln.rar
47.Яременко О.Л. Операционный менеджмент: Ученик для студентов эконом. спец. / О.Л. Яременко, А.М. Суец; Нар. Укр.. акад.; Худож.-оформит. А.С. Юхигман. - Х.: Фолио, 2002. – 231с.
48.Кір`ян Т. Проблемні питання реформування оплати праці в Україні // Україна: аспекти праці. - 2003. - № 2. - С. 32-36.
49.Оптимизация управления процессом деятельности строительного предприятия: (Монография) / Торкатюк В.И., Дмитрук И.А., Стадник Г.В. и др. Под общей ред. д.т.н., проф В.И. Торкатюка. – Харьков: ХНАМГ, 2004. – 552с.: ил., табл. – Библиогр.: с. 530–550.
50.Волкова О.В. Ринок праці. Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 624с.
51.Колот А. Теоритичні й прикладні аспекти впливу заробітної плати на мотивацію трудової діяльності // Україна: аспекти праці. - 2000. - № 8. - С. 8-14.
52.Скупинський В., Уманський О. Деякі питання вдосконалення механізму захисту заробітної плати працівників і підвищення її рівня // Україна: аспекти праці. - 1999. - № 6. - С. 32-34.
53.Куліков Г. Підвищення реальної заробітної праці як провідний фактор мотивації праці в перехідній економіці України // Україна: аспекти праці. - 2002. - № 6. - С. 11-17.
54.Потьомкін Л. Сучасні тенденції організації заробітної плати в промисловості України // Україна: аспекти праці. - 2003. - № 7. - С. 20-25.
55.Павловська Н. Удосконалення державного та коллективно-договірного регулювання оплати праці // Україна: аспекти праці. - 2003. - № 5. - С. 15-20.
56.Волгин Н.А. Современные модели оплаты труда: методика и рекомендации по внедрению. – М.: Центр научно-прикладных исследований в области права «Юстицинформ», 1992. – 96с.
57.Петрова І. Оплата праці в мотиваційній системі сучасного підприємства // Україна: аспекти праці. - 2002. - № 6. - С. 11-17.
58.Лагутін В. Реформа оплати праці стимулюючого типу: необхідність і перспективи // Україна: аспекти праці. - 2000. - № 7. - С. 16-20.
59.Державний комітет статистики [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://www.ukrstat.gov.ua/
60.Закон України «Про встановлення величини вартості межі малозабезпеченості та розміру мінімальної заробітної плати на 1998 рік» від 24 грудня 1997 року N 780/97-ВР. [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
61.Закон України «Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 1999 рік» від 25 грудня 1998 року N 366-XIV. [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
62.Закон України «Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2000 рік» від 1 червня 2000 року N 1766- III. [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
63.Закон України «Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2002 рік» від 13 грудня 2001 року N 2896-III. [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
64.Закон України «Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2003 рік» від 26 грудня 2002 року N 372-IV. [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
65.Закон України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» в редакції Закону N 2505-IV від 25.03.2005. [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
66.Математический аппарат и методы формирования оптимальных параметров управления процессом функционирования строительного предприятия: (Монография) / Торкатюк В.И., Шутенко Л.Н., Дмитрук И.А., Дудолад А.С. и др. Под общей редакцией д. т. н. проф. В.И. Торкатюка.— Харьков: ХНАГХ, 2007.— 824 с.
67.Организация, планирование и управление строительством автомобильных дорог / В.М. Сиденко, Г.Е. Липский, О.Т. Батраков.- К.: Выща школа. Головное изд-во, 1987. – 263с.
68.Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи: ДБНУ України / Ред. А.В. Беркута, П.І. Губень, О.В. Ніфонтов та ін. – введ. В дію з 1 січ. 2000р. – Дніпропетровськ: Держбуд України, 2000.
69.Васильев А.А. Дорожные машины: Учебник для техникумов по специальностям «Эксплуатация и ремонт дорожных машин и оборудования» и «Строительство и эксплуатация автомобильных дорог». – 2-е изд., перераб. – М.: Машиностроение, 1979. – 448с.
70.Основы инженерной психологии: Учеб. пособие для вузов/ Б.А. Думков, Б.Ф. Ломов, В.Ф. Рубахин и др.; Под ред. Б.Ф. Ломова. - 2-е изд., доп. и перераб.- М.: Высш. шк., 1986.- 448с.
71.Кулибанов В.С. Эффективность и надежность управления в строительных организациях. - Л.: Изд-во Лен. университета, 1978. - 76с.
72.Мишурин В.М., Романов А.Н. Надежность водителя и безопасность движения. - М.: Транспорт, 1990. - 167с.
73.Милерян Е.А. Эмоционально-волевые компоненты надежности оператора // Очерки психологии труда оператора. - М.: Наука, 1974. – С.5-82.
74.Роберт Каплан, Дейвид Нортон Сбалансированная система показателей. От стратегии к действию. Издательство: Олимп-Бизнес, 2003. - 304 стр. [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://www.mirknig.com/2006/02/19/sbalansirovannaja_sistema_pokazatelejj.html
75.Внедрение сбалансированной системы показателей / Horvath & Partners; пер. С нем. – 2-е изд. – М.: Альпина Бизнес Букс, 206. – 478с.
76.Уайтли Филип. Мотивация.: Пер. С англ.. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2005. – 160с.
77.Межотраслевые методические рекомендации по определению критериев интенсивности труда рабочих при выполнении ручных работ / НИИ труда. - М.: Экономика,1989.-92с.
78.Интегральная оценка работоспособности при умственном и физическом труде. Методические рекомендации. Изд-е 2-е, перераб. и доп. - М.: Экономика, 1990.-110с.
79.Гмурман В.Е. Теория вероятностей и математическая статистика. Учеб. пособие для вузов. Изд. 7-е, стер. - М.: Высш. шк., 1999. - 479с.
80.Дерябин В.Е. Использование компонентного анализа для оценки физического развития мужчин // Научный доклад высшей школы. Биологические науки. - 1991. - № 7. - С. 70-78.
81.Приборы и методики психологического обследования водителей / Н.А. Игнатов, В.И. Мишурин, Р.Т. Мишугян, В.А. Сергеев. - М.: Транспорт, 1978. - 88с.
82.Хан Д. Планирование и контроль: концепция контроллинга / Пер. с нем. - М.: Финансы и статистика, 1997. - 800с.
83.Основы теории управления: Учеб. пособие / Под ред. В.Н. Парахиной, Л.И. Ушвицкого. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 560с.
84.Василенко В.А., Шостка В.І. Ситуаційний менеджмент. Навч. посібник. – К.: ЦУЛ, 2003. – 285с.
85.Десслер Гари Управление персоналом /Пер. с англ. – М.: Издательство БИНОМ, 1997. – 432с.
86.Контроллинг как инструмент управления предприятием / Е.А. Ананьина, С.В. Данилочкин, Н.Г. Данилочкина и ДР.; Под ред. Н.Г. Данилочкиной. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1999. – 297с.
87.Басовский Л.Е. Прогнозирование и планирование в условиях рынка. – М.: 2003. -258с.
88.Прогнозирование и планирование в условиях рынка / под ред. Морозова Т.Г. – М.: 2003. - 279с.
89.Панасюк Б.Я. Планирование: становление и развитие. – К.: 1990. – 162с.
90.Ильин А.И. Планирование на предприятии. Минск: 2000. Ч.2. Тактическое планирование. - 414с.
91.Тян Р.Б. Планирование деятельности предприятия. - К.: МАУП, 1999. – 156с.
92.Нестерчук В.П. Організація та мотивація праці: [Розвиток організаційно-управлінських наук - один з головних чинників виходу України з економічної кризи]: Навч. посіб. / Європ. уні-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. - К.: Вид-во Європ. уні-ту фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу, 1999. - 86с.
93.Притула О.В. Мотиваційні механізми та їх використання у сфері підприємництва: (Монографія) / Притула Олена Василівна; Ін-т регіон. дослідж. - Львів: ІРД НАН України, 2003. - 212с.
94.Дишлюк Н. Мотивація і поведінка людини в сфері праці // Украіна: аспекти праці. - 1997. - № 3-4. - С. 9-11.
95.Карлін М.І. Стимулювання праці в перехідній економіці: (Монографія) / Волин. держ. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк: ВДУ, 1997. - 168с.
96.Комаров Е.И. Стимулирование и мотивация в современном управлении персоналом // Управление персоналом. – 2002. - №1. – С. 38-41.
97.Управление организацией: Учебник / Под ред.. А.Г. Поршнева, З.П. Румянцевой, Н.А. Саломатина. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: ИНФРА-Ь, 1999. – 669с.
98.Кравченко С.І., Недбаєва В.М. Формування системи мотивації інноваційної діяльності працівників підприємства // Наукові праці Донецького національного технічного університету. Вип. 87. Сер. економічна.– Донецьк, ДонТУ, 2004. – С. 83-90.
99.Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ. – М.: Дело, 1972. – 702с.
100.Ачкасов А.Е. Проблемы мотивации трудовой деятельности в процессе обеспечения устойчивого развития городов // Коммунальное хозяйство городов: Науч.–техн. сб. – К.: Техніка, 2002. - №37. – С. 157-164.
101.Жалило Б. Как построить систему стимулирования для сотрудника // Довідник кадровика. - 2003. - № 4. - С. 91-92.
102.Белкин В., Белкина Н. Работник и работодатель: логика взаимного притяжения // Человек и труд. - 2003. - № 5. - С. 84-85.
103.Шаульска Л.В., Романов Н.В. Мотиваційний механізм ефективного використання трудового потенціалу // Вісник Технологічного університету Поділля. - 2003. -– Ч.1., Т.2., №4. - С. 203-207.
104.Єськов А.Л., Брижниченко В.Е. Индивидуализация системы нематериального стимулирования в современных условиях // Вісник Технологічного університету Поділля. – Хмельницький, 2002. - №5. – С. 27-30.
105.Карасьова Ю.М. Трансформація мотиваційного механізму трудової діяльності в транзитивній економіці України // Наукові праці Донецького національного технічного університету. Вип. 69. Сер. економічна. – Донецьк, ДонТУ, 2004. – С. 142-147.
106.Колот А.М. Мотивація, стимулювання й оцінка персоналу: Навч. посібник / Київ. нац. екон. ун-т. - К.: КНЕУ, 1998. - 224с.
107.Червінська Л.П. Фактори мотивації персоналу в менеджменті. - К.: П-во "Правда Ярославичів", 1998. - 254с.
108.Сумин В.А. Процесс мотивации в системе управления // Наукові праці Донецького національного технічного університету. Вип. 82. Сер. економічна. – Донецьк, ДонТУ, 2004. – С. 173-180.
109.Дубровский А.Ю. Особенности формирования и реализации материальной заинтересованности в ускорении НТП. - М.: Изд-во МГУ, 1989. - 128с.
110.Рябоконь В.П. Адаптація системи мотивації праці до умов ринку // Фінанси України. – 2001. - №5. – С. 10-16.
111.Гущина И. Трудовая мотивация как фактор повышения эффективности труда // Общество и экономика. – 2000. – 31. – С. 169-174.
112.Политика доходов и заработной платы: Учебник / [А.Н. Ананьев, Ю.Д. Ананьева, В.Н. Барышев, и др.]; Под ред. П.В. Савченко, Ю.П. Кокина; Моск. Гос. Ун-т им. М.В. Ломоносова, Экон. фак., каф. социол.-экон. проблем. - М.: Изд. Группа "Юристь", 2000. - 455с.
113.Тикин В. Соревнование в рамках сотрудничества // Человек и труд. – 2005. - №5. – С. 78-80.
114.Рубан Т.Є. До питання про сутність економічного стимулювання виробництва // Вісник Технологічного університету Поділля. - 2001. - №6. – С. 163-165.
115.Гацура В.Я. Роль мотивації виробничої діяльності як функції управління підприємством // Проблеми науки. – 2001. - № 12. – С. 50-58.
116.Дудак К. Еволюція поглядів на мотивацію праці в зарубіжній та українській економічній думці // Вісник Технологічного університету Поділля. - 2002. - №2. – С. 69-73.
117.Калина А.В. Оплата праці – ключовий фактор управління людськими ресурсами // Вісник Житомірського державного технологічного університету. - 2003. - №1. – С. 204-206.
118.Богоявленська Ю.В. Праксіологічний підхід у побудові ефективного механізму мотивації праці // Вісник Житомірського державного технологічного університету. - 2004. - №1. – С. 215-224.
119.Тупик Иван. Стимулирование профессионализма персонала как неотъемлемый фактор наращивания интеллектуального потенциала предприятия // Справочник кадровика. – 2004. - №4. С. 84-90
120.Шинкаренко В.Г., Дмитрієв І.А., Криворучко О.М. Економіка праці на автомобільному транспорті: Навч. Посібник. - Харків: ХДАДТУ, 2000. - 305с.
121.Дмитренко Г.А., Шарапатова Е.А., Максименко Т.М. Мотивация и оценка персонала: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2002. - 248с.
122.Павловська Н., Анішина Н., Савкова С. Щодо посилення мотивації до праці // Украіна: аспекти праці. - 1999. - № 3. - С. 16-20.
123.Щукин В. "Проблемное поле", или почему не совпадают мотивационные представления руководителей и персонала // Человек и труд. - 2001. - № 6. - С. 76-79.
124.Мороз О. Мотиваційна модель - важіль успіху і стабільності // Праця і зарплата. - 2003. - № 43(383). - С.4-5.
125.Гончаров В.В. Руководство для высшего управленческого персонала: В 2 т.– М.: МНИИПУ, 1997. – Т. 1. – 768с.
126.Яхонтова Е.С. Управление ценностями как элемент управления человеческими ресурсами компании // Менеджмент в России и за рубежом. – 2003. - №4. – С. 73-81.
127.Богиня Д. Стимули і антистимули розвитку трудового менталітету в сучасних умовах // Україна: аспекти праці. - 2001. - № 3. - С. 3-10.
128.Семикіна М. Аспекти перебудови ментальності працівників у системі мотиваційного менеджменту // Україна: аспекти праці. - 2001. - № 4. - С. 40-46.
129.Сердюк О.Ю., Полянская Я.Л. Трудовой менталитет в системе мотивационного управления // Вісник Технологічного університету Поділля. – 2003.– Ч.1., Т.1. – №4. - С. 170-173.
130.Першуков Л.С. Мотивация трудовой деятельности как основа роста производительности // Вісник Технологічного університету Поділля. – 2003.– Ч.1., Т.1., №4.– С. 203-207.
131.Миляева Л., Койнаш Г. Еще один вариант бестарифной системы оплаты труда // Человек и труд. - 2001. - № 4. - С. 49-53.
132.Єськова О. Система мотивації до високопродуктивної праці на Новокрамоторському машинобудівному заводі // Праця і зарплата. - 2003. - № 44(384). - С.4-5.
133.Жигірь А. Особливості організації оплати праці на приватних підприємствах // Україна: аспекти праці. - 1997. - № 5. - С. 18-20.
134.Фільштейн Л., Дудіна Н. Використання зарубіжного досвіду з оплати праці в економіці України // Україна: аспекти праці. - 1999. - № 4. - С. 42-44.
135.Колот А. Теоретично-методологічні аспекти класифікації й змісту функцій заробітної плати // Україна: аспекти праці. - 2000. - № 6. - С. 15-19.
136.Волгин Н. Многовариантность моделей оплаты труда // Человек и труд. - 2003. - № 4. - С. 79-81.
137.Харченко М. Деякі методичні підходи щодо організації оплати працівників малих підприємств // Довідник кадровика. - 2003. - № 6. - С. 61-65.
138.Качество и количество. Парнюк М.А., Кирилюк А.С., Рижко В.А. и др. – К.: Наукова думка, 1993. – 358с.
139.Федюкин В.К., Дурнев В.Д., Лебедев В.Г. Методы оценки и управления качеством промышленной продукции. Учебник. – М.: Информационно-издательский дом «Филинъ», Рилант, 2000. – 328с.
140.Управление качеством продукции. Справочник. – М.: Изд-во стандартов, 1985. – 464с.
141.Богатин Ю.В. Качество продукции: экономические вопросы управления. – М.: Издательство стандартов, 1986. – 216с.
142.Адлер Ю.П. Мотивация в системах качества // Стандарты и качество. – 1999. - № 5.
143.Качество продукции, испытания, сертификация. Терминология: Справочное пособие. – Вып. 4 . – М.: Издательство стандартов, 1989. – 144с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.