У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ БУДІВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ
Количество страниц 214
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20919.doc 
Содержание З М І С Т
Стор.
ВСТУП ……………………………………………………………………… 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ГАЛУЗЕВОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ …..……………………………………………………………………… 10
1.1. Теорії конкурентоспроможності та структурних змін як базис перебудови економіки ………………………………………………………... 10
1.2. Методичні підходи до оцінки галузевої конкурентоспроможності на мезорівні управління ………………………………………………….. 28
1.3. Конкурентне середовище на ринку будівельних робіт регіону та засоби його регулювання ……………………………………………………...48
Висновки до розділу ………………………………………………….... 65

РОЗДІЛ 2. СТРУКТУРНІ ТА ІНСТИТУЦІЙНІ ЗМІНИ У БУДІВЕЛЬНОМУ КОМПЛЕКСІ РЕГІОНУ...………………………………..67
2.1. Тенденції розвитку та структурних зрушень у будівельному комплексі Львівської області …………………………………………………67
2.2. Фактори підвищення рівня конкурентоспроможності будівельних робіт та продукції ……………………………………………………………...83
2.3. Інституційні передумови конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону в умовах відкритої економіки …………………………..103
Висновки до розділу ……………………………………………………120

РОЗДІЛ 3. ПРІОРИТЕТИ ТА МЕХАНІЗМИ ПОСИЛЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ БУДІВЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ ……………………………………………………122
3.1. Стратегічні пріоритети розвитку регіонального ринку будівельних робіт та продукції ……………………………………………………………...122
3.2. Програмно-цільові заходи забезпечення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону ……………………………………………..134
3.3. Вдосконалення інституційного забезпечення функціонування комплексу на регіональному рівні …………………………………………...157
Висновки до розділу ……………………………………………………174

ВИСНОВКИ …………………………………………………………………...176

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ……………………………………..179

ДОДАТКИ …………………………………………………………………….. 201




ВСТУП
Актуальність теми. В умовах кризових явищ та нестабільності розвитку економіки, погіршення макроекономічних показників та відчутного зниження рівня життя населення особливого значення набувають питання посилення конкурентоспроможності пріоритетних для державного розвитку галузей та господарських комплексів. У той же час посилюється роль регіонального розвитку на засадах ефективного використання матеріальних, кадрових, фінансових, інформаційних ресурсів та покращення рівня життя населення. Важливо визначити пріоритетні галузі економіки, які першочергово потребують конструктивних змін, оскільки вони є базовими та мають суттєвий вплив на соціально-економічний розвиток регіону. До них, без сумніву, відноситься будівництво та суміжні галузі. Забезпечення розвитку будівельного комплексу регіону є стратегічним завданням з огляду на його участь у створенні основних фондів інших галузей економіки, а також забезпеченні населення одним з первинних суспільних благ – житлом. На сучасному етапі розвитку ринкових відносин в країні істотно змінились характеристики конкурентного середовища, в тому числі у сфері будівництва, що актуалізує потребу в розробці належного організаційно-економічного забезпечення розвитку та конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону.
Теоретичним підґрунтям дослідження конкурентоспроможності є праці І. Ансоффа, А. Курно, А. Маршала, Дж. Мілля, М. Портера, А. Сміта, Ф. Хайєка, Е. Гекшера, Й. Шумпетера. Проблемам підвищення конкурентоспроможності в регіональному аспекті присвячено роботи вітчизняних вчених О. Амоші, П. Бєлєнького, Є. Бойка, З. Варналія, В. Воротіна, В. Гейця, Б. Данилишина, М. Долішнього, Я. Жаліла, В. Козика, М. Козоріз, В. Кравціва, Є. Крикавського, Д. Лук’яненка, Ю. Макогона, Н. Мікули, А. Мокія, В. Павлова, Є. Палиги, С. Писаренко, Л. Шевчук, І. Школи та інших.
Сутнісні характеристики функціонування господарських систем в сучасних умовах розкриті у працях Е. Долана, К. Макконела, Дж. Сакса, П. Самуельсона.
Вагомий вклад у розв’язок загальних та галузевих проблем розвитку будівництва здійснили зарубіжні та вітчизняні науковці С. Абрамов, А. Асаул, Н. Бакушева, С. Бушуєв, А. Гойко, О. Гриценко, І. Дмитрук, В. Заренков, К. Ізмайлова, В. Торкатюк, Г. Стадник.
Проте, незважаючи на значний науковий доробок, у вітчизняній економічній літературі не повністю розв’язано всю сукупність проблем підвищення рівня конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону в сучасних умовах. Зокрема, недостатньо досліджені фактори впливу на конкурентоспроможність будівельної продукції, потребують удосконалення інституційне забезпечення та методичні підходи до оцінки рівня конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону. Отже, недостатня теоретична розробка та особливе практичне значення вказаних положень в сучасних умовах господарювання зумовили вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з планами науково-дослідних робіт Інституту регіональних досліджень НАН України. Рекомендовані автором положення та методологічні підходи щодо підвищення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону впроваджені у процесі виконання науково-дослідної теми “Організаційно-економічні механізми забезпечення конкурентоспроможності прикордонних територій (на прикладі Карпатського регіону)” (номер державної реєстрації 0106U013076). В рамках тематики наукових досліджень Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові “Стратегічні пріоритети регіональної політики України” автором запропоновані методологічні підходи щодо удосконалення інституційного забезпечення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону (номер державної реєстрації 0107U002508).
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка теоретико-методологічних засад, організаційно-економічних засобів та механізмів забезпечення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону.
Досягнення поставленої мети зумовило необхідність вирішення в дисертаційній роботі таких завдань:
– дослідити концептуальні засади покращення взаємозв’язків суб’єктів будівельного комплексу в умовах ринкових відносин;
– визначити специфіку формування конкурентного середовища на ринку будівельних робіт і продукції;
– проаналізувати тенденції розвитку та структурних зрушень у будівельному комплексі регіону;
– виявити фактори впливу на конкурентоспроможність будівельних робіт та продукції;
– обґрунтувати інституційні передумови конкурентоспроможності будівельного комплексу в умовах відкритої економіки;
– розробити програмно-цільові заходи забезпечення конкурентоспроможності будівельного комплексу на регіональному рівні;
– розробити рекомендації щодо удосконалення інституційного забезпечення функціонування будівельного комплексу на регіональному рівні.
Об’єкт дослідження – процес забезпечення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону.
Предмет дослідження – теоретико-методичні засади, організаційні та економічні засоби зміцнення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону.
Методи дослідження. Методологічною та теоретичною основою роботи є положення теорії національної конкурентоспроможності, перехідної економіки, регіоналізму, глобалізації, інституціоналізму та трансакційних витрат. Основні результати дослідження отримані на основі застосування методів: критичного аналізу наукової та методичної літератури (для виявлення передумов підвищення рівня конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону); системного використання понять та принципів виробничого менеджменту (для виявлення специфіки будівельного виробництва); системно-структурного аналізу (для визначення структурних зрушень у будівельному комплексі регіону); аналіз огортаючих даних DEA (для оцінки ефективності використання ресурсів у будівельній галузі в розрізі регіонів України); регресійного аналізу (для виявлення прямих і обернених зв’язків між обсягами виконаних будівельних робіт, введенням в експлуатацію житла та іншими регіональними показниками); багатовимірного статистичного аналізу (для групування областей України за показниками розвитку будівельного комплексу); SWOT-аналізу (для визначення сильних і слабких сторін, а також можливостей та загроз будівельному комплексу Львівської області).
Інформаційною базою дослідження є законодавчі акти; нормативно-правові документи центральних і регіональних органів виконавчої влади, що регламентують господарські процеси у будівництві; результати досліджень вітчизняних та зарубіжних науковців теорії конкурентоспроможності, а також господарської діяльності будівельних підприємств; матеріали Державного комітету статистики України; матеріали конференцій.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в обгрунтуванні теоретико-методологічних засад та прикладних рекомендацій щодо посилення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону. Зокрема, у дисертації:
вперше:
– запропоновано концептуальні засади розробки стратегії інноваційного розвитку будівельного комплексу регіону на основі створення будівельного кластера, зокрема, метою стратегії визначено забезпечення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону за рахунок збільшення обсягів капітальних вкладень у нове будівництво, зниження трансакційних витрат, підвищення інвестиційної активності та ефективності капітального будівництва, активізації розвитку будівельної індустрії в регіоні, посилення економічно доцільних і конкурентних взаємозв’язків між підприємствами, організаціями будівельного комплексу та суміжних галузей;
удосконалено:
– модель функціонування підприємств будівельної сфери в умовах реальних чи потенційно можливих взаємозв’язків з основними елементами економічного середовища, зокрема, на відміну від традиційних підходів, у моделі відображені взаємозв’язки економічних суб’єктів у процесі реалізації будівельних проектів через фінансові, матеріальні, трудові та інформаційні потоки (інвестицій, сировини, матеріалів, обладнання, технологій, грошових платежів, будівельних робіт та продукції);
– організаційно-економічні засоби зміцнення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону, зокрема доведено необхідність стимулювання енергозбереження на інноваційних засадах з врахуванням економічних, інституційних, організаційних та соціальних складників стимулювання енергоощадності;
одержали подальшого розвитку:
– методичні підходи до організації взаємозв’язків суб’єктів будівельного комплексу в умовах ринку, зокрема їх доповнено таким інституційним елементом, як контракти на будівництво об’єктів через підрядні торги, а конкурентоспроможність будівельного підприємства – сукупністю факторних переваг на підрядних торгах та укладанням контрактів на будівництво об’єктів;
– поняття “будівельний комплекс” як сукупність взаємопов’язаних економічних агентів різних галузей, які беруть участь у створенні матеріально-технічних передумов функціонування галузі будівництва та забезпечують розвиток об’єктів інфраструктури соціального, промислового та комерційного призначення, об’єднаних єдиним інституційним середовищем;
– інституційне забезпечення функціонування будівельного комплексу на регіональному рівні, яке базується на ефективній регуляторній політиці та системі нормативно-правового, організаційно-економічного, фінансового регулювання діяльності контрагентів будівельної сфери регіону.
Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в обґрунтуванні рекомендацій з підвищення рівня конкурентоспроможності будівельного комплексу, що, своєю чергою, впливає на посилення конкурентоспроможності регіону.
Результати дослідження конкурентоспроможності будівельного комплексу як чинника розвитку економіки регіону використано при підготовці аналітичних матеріалів Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові (довідка № 2/27 – 65 від 17.11. 2006 р.).
Рекомендації щодо розробки програмно-цільових заходів ефективності функціонування будівельних підприємств регіону використані управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації при розробці програмно-цільових заходів щодо реалізації державної політики у сфері будівництва (довідка № 239/1-3 від 25.04.2008 р.).
Основні теоретичні положення та підходи щодо ефективності функціонування будівельних підприємств використано у навчальному процесі при викладанні дисциплін “Економіка будівництва” і “Економіка та організація будівництва” в Інституті будівництва та інженерії довкілля Національного університету “Львівська політехніка” (довідка № 63-31-48 від 18.12.2008 р.)
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійною науковою працею. Усі наукові результати, які викладені у дисертації та виносяться на захист, отримані автором особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, у дисертаційному дослідженні використані лише ті ідеї та положення, які є результатом власної роботи автора.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дисертації доповідались та були обговорені на XII та ХІV міжнародних науково-практичних семінарах “Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв’язків та залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект” (м. Донецьк, 2006 та 2008 рр.); ІІ міжнародній науково-практичні конференції “Актуальні проблеми регіонального розвитку в контексті європейської інтеграції” (м. Шацьк, 2006 р.); VI міжнародному науково-практичному семінарі “Інноваційні аспекти транскордонного співробітництва” в рамках “Міжнародного ярмарку інвестицій та нерухомості “Україна – ЄС” (м. Львів, 2006 р.); III міжнародному науково-практичному семінарі “Актуальні проблеми регіонального розвитку у контексті європейської інтеграції України” (м. Львів, 2007 р.); міжнародному науково-практичному семінарі “Економічний розвиток регіону, торговельний обмін, міграція та трансфер коштів мігрантів з розглядом розвитку сільських територій” (м. Львів, 2007 р.); а також на засіданнях круглих столів: “Економічна безпека підприємництва у контексті заходів детінізації економіки” (м. Львів, 2008 р.) і “Проблематика та стратегічні напрями розвитку бізнесу Львівщини” (м. Львів, 2005 р.).
Публікації. Основні положення і результати дисертаційної роботи викладені у дванадцяти наукових статтях (десять з яких опубліковано автором одноосібно), у тому числі дев’ять статей – у провідних наукових фахових виданнях та три – в інших виданнях загальним обсягом 3,8 д.а. (особистий внесок автора становить 3,4 д.а.)
Список литературы ВИСНОВКИ
У дисертації запропоновано новий підхід до розв’язання науково-прикладної задачі розробки механізму забезпечення конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону. Основні науково-теоретичні, методичні та практичні результати дозволяють стверджувати наступне:
1. В сучасних умовах вирішення актуальних соціально-економічних проблем неможливе без радикальних структурних зрушень в економіці, які б передбачали організаційно-економічне забезпечення конкурентоспроможності господарських систем, з обов’язковим урахуванням удосконалення інституційного середовища. Запровадження єдиної універсальної методики щодо оцінки конкурентоспроможності галузі (господарського комплексу) зумовлює обов’язкове врахування галузевої специфіки та особливостей її структури (кількість виробників, постачальників, споживачів; об’єми ринку; інституційне середовище тощо), де силу конкуренції регламентують вхідні та вихідні бар’єри.
2. Підприємства та організації будівельного комплексу функціонують в умовах ринкових відносин, де ринок будівельної продукції постійно розвивається і зумовлює зростання конкуренції між його учасниками, появу нових форм взаємовідносин та інструментів управління суб’єктами ринку. Проте сьогодні відсутній єдиний загальний ринок для всіх учасників виробництва будівельної продукції, що пов’язано з багатьма її специфічними ознаками. Кожен учасник будівельного комплексу функціонує в умовах конкуренції з підприємствами чи організаціями того ж напряму діяльності (ринку сировинних ресурсів, будівельних матеріалів, конструкцій, обладнання; фінансовому ринку; проектних робіт; підрядних робіт; ринку нерухомості).
3. Існує вагомий вплив на діяльність будівельних підприємств факторів макросередовища – неадекватність державної політики, нормативно-правової бази вимогам ринку, високий рівень інфляції тощо. Результати економетричного аналізу (DEA) свідчать про найвищий рівень розподілу та ефективності використання будівельного потенціалу у Львівській області. Проте спостерігаються негативні тенденції: посилення боротьби за владу та конкуренції між різними державними органами за право прийняття рішень у сфері регулювання ринку нерухомості; поширення “державного підприємництва” – лобіювання чиновниками інтересів тих чи інших підприємств, що монополізує ринок; недосконалість нормативно-правової бази дестабілізує ринок, стримує приплив іноземних інвестицій та призводить до збільшення рівня трансакційних витрат.
4. Підвищення конкурентоспроможності будівельного комплексу потребує переходу від консервативних підходів адаптації та мобілізації до стратегії модернізації та подальшого росту на основі інноваційного підходу, в рамках якого проходить селекція ефективних інститутів та інструментів соціально-економічного розвитку. Ефективна реалізація стратегічних рішень щодо посилення конкурентоспроможності продукції будівельного комплексу, як на рівні підприємства, так і вищих органів ієрархії управління потребує обов’язкового врахування внутрішніх та зовнішніх факторів впливу, а також специфічних особливостей будівельного комплексу чи окремих територій.
5. Сучасні умови господарювання підприємств будівельного комплексу вимагають встановлення нових підходів до управління, контролю, організації мотивації в будівництві та удосконалення його інституційного забезпечення, яке повинно формуватися на чітко визначеній методологічній основі та мати виважену обґрунтовану структуру. Наявність ефективних інститутів сприяє зменшенню затрат учасників ринку на домовленості між собою та забезпечення їх виконання.
6. З метою обгрунтування організаційно-економічного забезпечення конкурентоспроможності будівництва у роботі обгрунтовано концептуальні засади розробки стратегії інноваційного розвитку будівельного комплексу Львівської області. Основним її стратегічним пріоритетом запропоновано утворення регіонального будівельного кластера, який об’єднає усіх учасників будівництва та забезпечить їх ефективне функціонування, зменшуючи при цьому трансакційні витрати та забезпечить реалізацію організаційно-економічних заходів, запропонованих в Стратегії.
7. Невід’ємною складовою інституційного забезпечення будівельного комплексу регіону повинна стати ефективна регуляторна політика та система нормативно-правового, організаційно-економічного, фінансового регулювання діяльності контрагентів будівельного комплексу, а також розробка органами місцевої влади низки заходів щодо стабілізації стану у цій сфері, з врахуванням потреб в енергозбереженні, із урахуванням економічних, інституційних, організаційних та соціальних складників стимулювання енергоощадності на регіональному рівні.



Список використаних джерел
1. Аналіз міжнародного та вітчизняного досвіду використання енергозберігаючих технологій у галузі будівництва // [М. А.Саницький, О. Р.Позняк, І. В.Бідник та ін.] ; під ред. М.А. Саницького. – Львів, 2008. – 134 с .
2. Аналіз ситуації на ринку житла у 2007 році. Головне управління статистики у Львівській області: комплексна економічна доповідь / ред. Л. Сотникова. – Львів, 2008. – ст. 12.
3. Андреева Л. Взгляд на системную конкурентоспособность как доминанту устойчивого экономического розвития / Л. Андреева, Е. Миргородская // “Экономист”. – № 1, 2004. – С. 81-88.
4. Андріанов В. Д. Конкурентоспроможність Росії у світовій економіці // В.Д. Андріанов. – Світова економіка та міжнародні відносини. – 2000. – № 3. – С. 47.
5. Антонюк Л. Л. Міжнародна конкурентоспроможність країн: теорія та механізми реалізації [монографія] / Л. Л. Антонюк. – К.: КНЕУ, 2004. – 275с.
6. Асаул А.Н. Феномен инвестиционно-строительного комплекса или сохраняется строительный комплекс страны в рыночной экономике : [монографія] : [Елек. рес.] / А.Н. Асаул. – Режим доступу: http://www.aup.ru/books/m65/.
7. Ахматова М. Теоретические модели конкурентоспособности / М. Ахматова, Е. Попов // Маркетинг. – 2003. - №4 (71). – С. 25-38.
8. Бабець І. Г. Основні аспекти формування інноваційного кластера у Львівській області в контексті розширення ЄС / І. Г. Бабець // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. Т.2. – 2005. – №3. С. 36-39.
9. Бабець І.Г. Інноваційна модель транскордонного співробітництва України та Польщі : … дис. … канд. екон. Наук : 03.05.03 / Бабець Ірина Георгіївна. – Л., 2006. – 214 с.
10. Бакрунов Ю. О. Стратегия повишения конкурентной устойчивости строительных предприятий: автор. дис. на соискание ученой степени канд. эк. наук : спец. 08.00.05 “Экономика и управление народным хозяйством” / Юрий Октавьевич Бакрунов. Москва, 2004. – 23 с.
11. Балабанов Г. В. Сучасні територіально-галузеві пропорції економіки України / Г.В. Балабанов // Український Географічний Журнал. – 2001. – №1. – С. 3–8.
12. Баранчеев В. Стратегический анализ: технология, инструменты, организация / В. Баранчеев // Проблемы теории и практики управления. – 1998. – № 5. – С. 85–90.
13. Баумгартен Л. В. Анализ методов определения конкуретноспособности организаций и продукции / Л. В. Баумгартен // Маркетинг в России и за рубежом. – 2005. – № 4 (48). – С. 72-85.
14. Белокрылова О. С. Концепция институциональной модернизации рынка жилья посткризисной экономики России / О. С. Белокрылова, В. И. Яхимович // Актуальне проблемы хозяйственной практики. – Ростов: Экономический вестник РГУ. – 2005. – Том 3. – № 1. – С. 93-99.
15. Белошапка В.А. Стратегічне управління. Принципи й міжнародна практика : [підручник] / В.А. Белошапка, Г. В. Загір’їв. – К., 1998. – 351 с.
16. Бєлєнький П. Ю. Інвестиційно-інноваційне забезпечення конкурентоспроможності регіону / Бєлєнький П. Ю., Шевченко-Марсель В. І., Другов О. О. – НАН України, ІРД. – Львів, 2006. – 129 с.
17. Борисовський Б. Дворівневий контроль мінімізує ризики / Б. Боризовський // Аспекти будівництва. – № 4, 2008. – С. 14-17.
18. Боровских Н. Конкурентные стратегии: меодология формирования и развития / Н. Боровских // Маркетинг. – 2005. – С. 37-48.
19. Будівельна діяльність на Львівщині за 2001 р. Статистичний збірник / ред. Л. Сотникова. – Львів, 2002. – 58 с.
20. Будівельна діяльність на Львівщині за 2005 р. Статистичний збірник / ред. Л. Сотникова. – Львів, 2006. – 111 с.
21. Будівельна діяльність на Львівщині за 2006 р. Статистичний збірник / ред. Л. Сотникова. – Львів, 2007. – 70 с.
22. Будівельна діяльність на Львівщині за 2007 р. Статистичний збірник / ред. Л. Сотникова. – Львів, 2008. – 74 с.
23. Бурка Й . Основи географії будівельної індустрії України / Й. Бурка. – Чернівці. – Рута, 2001. – 175 с.
24. Валеева Ю. С. Теоретические основи анализа и оценки конкурентоспособности промышленного комплекса : [Електронний ресурс] / Ю. С. Валеева, В. Ю. Кулькова, Н. С. Исаева. – Режим доступу : http://www.econ.asu.ru/lib/sborn/natc2006/pdf/16.pdf.
25. Войчак А. В. Конкурентні переваги підприємства: сутність і класифікація / А. В. Вовчак, Р. В. Камишніков // Маркетинг в Україні. – 2005. – № 2. – С. 50-53.
26. Гайдаева С. М. Формирование конкурентной стратегии строительного предприятия в условиях экономической нестабильности : автор. дис. на соискание ученой степени канд. эк. наук : “Экономика и управление народным хозяйством : экономика, организация и управление предприятиями, отраслями, комплексами (строительство)” / Светлана Михайловна Гайдаева. Санкт- Петербург, 2001. – 19 с.
27. Гайдуцький А. Інвестиційна конкурентоспроможність як мотиваційний чинник залучення іноземного капіталу : [Електронний ресурс] / А. Гайдуцький. – Журнал “Конкуренція”. – Видання за 2004 рік. – Реж. дос.:http://www.amc.gov.ua/amc/control/uk/publish/article?showHidden=1&art_id=50220&cat_id=47049&ctime=1153900471343.
28. Геєць В. М. Інноваційний шлях розвитку та економічне зростання / В. М. Геєць // Утвердження інноваційної моделі розвитку економіки України. Матеріали науково-практичної конференції. – К.: НТУУ”КПІ”, 2003. – С. 38-55.
29. Гельвановский М., Жуковская В., Трофимова И. Конкурентоспособность в микро-, мезо- и макроуровневом измерениях // [М. Гельвановский]. – Российский экономический журнал, 1998. – № 3. – С.67-77.
30. Гладий И. И. Региональные приоритеты международного научно-технического сотрудничества Украины // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго-Восточной Европы в рамках Черноморского экономического сотрудничества и ГУУАМ. – Сборник научных трудов. Свищов – Донецк: СА “Д.А.Ценов”, ДонНУ. – 2004. – С. 307-314.
31. Глобальний індекс конкурентоспроможності. Визначення продуктивного потенціалу країни : [Електоронний рес.] / Всесвітній економічний форум, 2008. – Режим доступу : http://experts.in.ua/baza/doc/detail.php?ID=28344.
32. Гончаревич Л. Г. Міжнародна конкурентоспроможність в процесі еволюції: [Електронний ресурс] / Л.Г. Гончаревич. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/Dutp/2007-2/txts/07hlhkpe.htm.
33. Господарський кодекс України станом на 15 вересня 2004 р. – К. : ВЕЛЕС, 2004. – 164 с.
34. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі / Б.Г. Губський: – К. : Наук. думка, 1998. – 390 с.
35. Данилов И. П. Проблемы конкурентоспособности электротехнической продукции / И. П. Данилов. – М. : Пресс-сервис, 1997. – 420 с.
36. Данильченко Є. П. Про деякі політекономічні аспекти аналізу конкурентоспроможності будівельного комплексу України / [Є. П. Данильченко, І. А. Островський, О. А. Шекшуєв]. – Харків : ХНАМГ. – № 77, 2007. – С. 147-150.
37. Державна програма забезпечення житлом вчених Національної академії наук України : [Електронний ресурс] / Режим дост:http://www.uazakon.com/document/spart22/inx22645.html.
38. Державна програма забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: [Ел. рес.] / Режим доступу: http://www.pravo.prostir.ua/library/824.html.
39. Державна програма забезпечення житлом інвалідів по слуху та зору: [Елек. рес.] / Режим доступу: http://www.uapravo.net/data2008.
40. Державна програма забезпечення молоді житлом на 2002-2012 рр: [Е. р.] / № 1089 від 29 липня 2002 р. Реж. дос.: http://www.molod-kredit.gov.ua/print/derg-prog.html.
41. Державна регіональна політика України: особливості та стратегічні пріоритети / [Воротін В. Є., Куйбіда В. С., Ліанова Е. М. і ін.] ; під ред. З. С. Варналія. – К.: НІСД, 2007. – 820 с.
42. Державне пільгове довгострокове кредитування індивідуальних сільських забудовникі (програма “Власний дім”): [Елек. рес.] / Режим доступу: http://www.dorada.org.ua/news.php?id=1002.
43. Доброзорова О.В. Місце України в глобальному конкурентному середовищі: [Елек. рес.] / О.В. Доброзорова // ХЕПІ. – Режим доступу: http://www.confcontact.com/2008dec/1_dobrozorova.htm.
44. Договірні відносини у будівництві: [Електронний ресурс] // Школа бухгалтера № 16, 2003. – Режим доступу: http://www.dtkt.com.ua/show/3cid0609.html.
45. Долішній М. І. Регіональна політика на рубежі ХХ-ХХІ століть: нові пріоритети: [монографія] / М. І. Долішній. – К. : Наук. думка, 2006. – 511 с.
46. Долішній М. І. Регіональна політика: методологія, методи, практика: [монографія] / М. І Долішній. – Інститут регіональних досліджень. – Львів, 2001. – 700 с.
47. Дослідження стану корупції у сфері регуляторної політики: дозволи на будівництво та проведення операцій з землею : [Е. р.]. – 2008. – USAID. – Реж. дост. : http://www.pace.org.ua/content/category/1/1/53/lang,uk/.
48. Еггертссон Т., Економічна поведінка та інститути / Пер. з англ. – М.: Дело, 2001. – 408 с.
49. Економічна енциклопедія / [Гаврилишин Б.Д] – К. : “Академія”. – 2002. – т.3, – 951 с.
50. Економічна енциклопедія / [Гаврилишин Б.Д] – К. : “Академія”. – 2000. – т.1, – 863 с.
51. Економічна енциклопедія / [Гаврилишин Б.Д] – К. : “Академія”. – 2001. – т.2, – 847 с.
52. Економічна енциклопедія [відпов. ред. Мочерний С. В.]. – Т.1. – К. : “Академія”, 2000. – 864 с.
53. Жигінас В. Теоретичні засади структурування національної економіки. Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ ст: національна ідентичність та тенденції глобалізації / В. Жигінас. – Зб. тез. ч.2. –Тернопіль, “Економічна думка”, 2006. – С. 364-366.
54. Жилин А. Н. Особенности становлення и функционирования современных промышленно-строительных комплексов : автор. дис. на соискание ученой степени канд. эк. наук : спец. 08.00.05 “Экономика и управление народным хозяйством (строительство)” / Алексей Николаевич Жилин. Москва, 2001. – 22 с.
55. Заблоцький Б .Ф. Регіональна економіка : [навчальний посібник] / Б.Ф. Заблоцький. – Львів: “Новий світ – 2000”, 2007. – 548 с.
56. Закон України “Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій” № 45, 2006 : [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=143-16.
57. Закон України “Про енергозбереження” № 74/94, від 01.07.94 року : [Електронний ресурс] / Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.
58. Закон України “Про житловий фонд соціального призначення” № 19-20, 2006 : [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=3334-15.
59. Закон України “Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти” № 4.9-04/244-1311 від 02.02.2007 : [Електронний ресурс] / Законодавство України – Режим доступу: http://www.uazakon.com/document/fpart02/idx02340.htm.
60. Закон України “Про інвестиційну діяльність” № 1561-XII від 18.09.91 року : [Електронний ресурс] / Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1560-12.
61. Закон україни “Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)” № 693-VI від 18.12.2008 року : [Електронний ресурс] / Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2299-14.
62. Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні“ № 163-XIV від 06.10.98 року : [Електронний ресурс] / Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/.
63. Закон України “Про Національну програму інформатизації” № 1 від 13.09.2001 року: [Електронний ресурс] / Законодавство України: Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
64. Закон України “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю” № 52 від 18.12.2008 року : [Електронний ресурс] / Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=978-15.
65. Запухляк В. М. Механізм формування конкурентних стратегій фірми : … дис. … канд. екон. наук : 08.06.02 / Запухляк Володимир Михайлович. – Ч., 2001. – 198 с.
66. Захаркевич Н. Методичні підходи до оцінки конкурентоспроможності підприємств цукрового виробництва регіону / Н. Захаркевич. – ДонДУУ. – Менеджер. – №2 (36), 2006 С. 91-98.
67. Институциональные ограничения розвития рынка жилья в посткризисной экономике: [Електронний ресурс] / Экономический вестник Ростовского государственного университета. – том 2. – № 4, 2004. – Режим доступу: http://www.ecsocman.edu.ru/images/pubs/2006/10/06/.
68. Интерференция последствий выбора в результате одновременного выбора альтернатив. Обобщенное дерево вероятностей. Необходимость разработки системной (эмерджентной) теории информации : [Електр. ресурс]. – Режим доступу : http://lc.narod.ru/aidos/aidos02/1.4.4/1.4.4..htm.
69. Інформаційне забезпечення управління якістю будівельним проектом: [Електрон. ресурс] / Режим доступу: http://eprints.ksame.kharkov.ua/5090/.
70. Інформаційний портал будівельної галузі. С-портал: [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://www.info-build.com.ua/about.php.
71. Класична школа економічної науки: зародження й розквіт [Електронний ресурс] // Історія економічних вчень. – конспект лекцій. – Режим доступу : http://books.efaculty.kiev.ua/isekvc/1/t4/.
72. Клюев А. Хозяйственный механизм межотраслевого строительного комплекса / А. Клюєв. – Л.: Изд-во Ленинградского ун-та, 1986. – с.41.
73. Козик В. В. Формування економічного механізму функціонування сфери житлового будівництва / В. В.Козик, О. О.Пшик-Ковальська // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Менеджмент та підприємництво в Україні. – 2007. – № 599.– С. 73 – 77.
74. Козик В.В. Механізм залучення і використання інвестиційних ресурсів / В. В. Козик, А. І. Бажанова // Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. – Львів: Видавництво Національного університета “Львівська політехніка”, 2006. – № 457. – С. 282 – 287.
75. Комплексна програма забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, суддів, кримінально-виконавчої системи, службових осіб митних органів та членів їх сімей : [Ел. рес.] / Реж. дос. :http://civic.kmu.gov.ua/ecsor/control/
76. Кондо Й. Управление качеством в масштабах компании: становление и этапы развития. / Пер. с англ. Е. П.Макарова, И. Н,Рыбаков. – Нижний Новгород, СМЦ “Приоритет”, 2002. – 252 с.
77. Конкурентоспроможність економіки україни в умовах глобалізації / [Жаліло Я. А., Базилюк Я. Б., Белінська Я. В. та ін.] ; за заг. ред. Я. А. Жаліло. – К. : НІСД, 2005. – 388 с.
78. Конкурентоспроможність економіки України в умовах глобалізації. Інформаційний огляд : [Електронний ресурс] / Матеріали круглого столу. – К.: НІСД, 2006. – Режим доступу : http://www.niss.gov.ua/Table.
79. Конкурентоспроможність підприємства : [Електронний ресурс] / Режим доступу : http://library.if.ua/books/14.html.
80. Концепция кластерной политики в Российской Федерации : [Е. р.] / М. :, 2008. – Режим доступу: http://www.penza.ru/file_object/show/d5fea8f9bb525ce3b54c178c678bc8af.
81. Концепція забезпечення населення доступним житлом на період 2008-2012 років : [Електронний ресурс] / Міністерство регіонального розвитку та будівництва України. – Режим доступу : http://www.unia.com.ua/.
82. Короткий огляд ринку спільного інвестування за 2007 рік: [Ел. р.] / Реж. дос. : http://www.rurik.com.ua/dokumenti/obzor_ISI-2007.pdf.
83. Кравченко В. І. Житлове будівництво і розвиток міст / В. І. Кравченко, К. В. Паливода. – К. : видавничий дім “Києво-могилянська академія”, 2006. – ч. 3. – 117 с.
84. Кравченко В. І. Фінансування будівництва житла / В. І. Кравченко, К. В. Паливода. – К. : видавничий дім “Києво-могилянська академія”, 2006. – ч. 1. – 175 с.
85. Кравченко В. І. Фінансування будівництва житла / В. І. Кравченко, К. В. Паливода. – К. : видавничий дім “Києво-могилянська академія”, 2006. – ч. 2. – 131 с.
86. Красильников О. Ю. Структурные сдвиги в экономике: теория и методология: [монографія] / О.Ю. Красильников. – Саратов, изд-во “Научная книга”, 1999. – 74 с.
87. Кривцун Л. Формирование институциональной структуры экономики и природы структурных сдвигов / Л. Кривцун // Наукові праці ДонНТУ. – 2005. – Серія економічна. – Випуск 89.1. – С. 86-92.
88. Крючкова І.В. Структурні чинники розвитку економіки України : [монографія] / І. В. Крючкова. – К. : Наукова думка, 2004. – 317 с.
89. Кузьминов Я.И. Институциональная экономика : учебно-метод. пособие / Я. И. Кузьминов, М. М. Юдкевич. – М.: Ч.1. – ГУ ВШЭ, 2000. – 114с.
90. Кулясов С. Договірні відносини у будівництві: [Ел. рес.] / С. Кулясов. – Режим доступу: http://www.solomongroup.com/holding/st/44.html.
91. Куприянов Н. С. Стратегический менеджмент в строительстве / [учеб. пособие] / Н. С. Куприянов. – М. : ИНФГА – М. 2004.– 336 с.
92. Курганська Б. М. Організаційно-економічні механізми забезпечення конкурентоспроможності підприємства (на прикладі швейної промисловості) : … дис. … канд. екон. наук : 08.06.01 / Курганська Богдана Мирославівна. – Львів, 2002. – 202 с.
93. Ложки А. А. Организационно-экономическое обеспечение конкурентоспособности строительных организаций : автор. дис. на соискание ученой степени канд. эк. наук : “Экономика и управление народным хозяйством : экономика, организация и управление предприятиями, отраслями, комплексами (строительство)” / Алексей Александрович Ложкин. Нижний Новгород, 2003. – 24 с.
94. Лыкова О. А. Институциональные условия минимизации трансакционных издержек на жилую недвижимость / О. А. Лыкова // ЭВРГУ. – 2007. – № 1. – Ч. 2. – С. 198-202.
95. Ляпін Д. В. Регуляторна політика для неурядових організацій. Путівник / Д. В. Ляпін, К. М. Ляпіна. – К. : Інститут Конкурентного Суспільства. 2008. – 44 с.
96. Максимова И. Оценка конкурентоспособности промышленного предприятия / И. Максимова // Маркетинг. – 1996. - №3. - с. 51-56.
97. Маркетингове услуги на рынке недвижимості // Недвижимость ревю. – № 2 (60), 2006. – С. 26-31.
98. Мезоэкономика : [учебное пособие] / [Ларионов И. К., Брагин Н. И., Тимербулатов Т. Р. и др.] ; под ред. И. К. Ларионова. – Москва : Издательский дом “Дашков и К”, 2001. – 443 с.
99. Методические рекомендаци по созданию малых предприятий в строительстве. – К. : НИИСП Госстроя УССР, 1989. – 44 с.
100. Міжнародні економічні відносини / [Філіпенко А. С., Моринець С. Я., Вергун В. А. та ін.] ; за заг. ред. А. С. Філіпенко – К.: Либідь, 1992. – 255 с.
101. Мізюк Б. М. Стратегічне управління підприємством : [підручник] / Б. М. Мізюк. – ЛКА. – Львів, 1999. – 388 с.
102. Мікула Н.А. Транскордонне співробітництво та його роль у розвитку території / Н. А. Мікула // Вісник Львівської комерційної академії. – Серія економічна, спеціальний випуск. – Львів : ЛКА, 2005. – С .74-78.
103. Мокий А.И. Инновационная деятельность – приоритетное направление трансформации экономики Украины / А. И. Мокий, Ю. В. Полякова, И. Г. Бабец // Актуальные проблемы устойчивого развития ; Под общ. ред. И. В. Недина, Е.И.Сухина. – К. : Знание Украины, 2003. – С. 158-163.
104. Мокій А. І. Міжнародний інноваційний менеджмент / [навчально-методичний посібник] / [Мокій А. І., Полякова Ю. В., Осідач О. П., Бабець І.Г.]. – Львів: видавництво ЛКА, 2004. – 308 с.
105. Мокій А.І. Державний протекціонізм у процесі інтеграції кооперативного сектора економіки / А. І. Мокій, С. Р. Семів // Проблеми регулювання зовнішньоекономічної діяльності України в сучасних умовах. – Зб. наук. праць. – К. : УАЗТ, 2001. – С. 58-64.
106. Мокій А.І. Стратегія соціально-економічного розвитку: деякі аспекти обґрунтованості моделі та темпів економічного росту / А. І. Мокій // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект : Сб. науч. тр. – Донецк : ДонНУ. – 2005. – C. 668-673.
107. Мокій А.І. Структурні та інституційні передумови поглиблення інтеграції країн Південно-Східної Європи / А. І. Мокій, І. Г. Бабець, Г. -О. Дідич // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго-Восточной Европы в рамках Черноморского экономического сотрудничества и ГУАМ : Сб. науч. тр. – Донецк : ДонНУ. – 2005. – С. 52-55.
108. Мокій А. Регіонально-секторальна модель зовнішньоекономічної інтеграції: передумови і стратегія реалізації / А. Мокій. – Л.: Коопосвіта, 1999. – 346 с.
109. Морозов В. В. Основи закупівель товарів, робіт та послуг в проектах / В.В. Морозов. – К : Таксон, 2003. – 741 с.
110. Нарышкин С. Е. Формирование институциональных предпосылок активизации инвестиционного процесса в России : [Електронний ресурс] / С. Е. Нарышкин // “Журнал российского права”. – 2007. – № 1. – Режим доступу: http://www.anspa.ru/ncd-1-9-247/news_publications.html.
111. Нгуен Л. В. Повишение эффективности функционирования строительного предприятия на рынке подрядных работ в условиях экономической нестабильности : автор. дис. на соискание ученой степени канд. эк. наук : “Экономика и управление народным хозяйством : экономика, организация и управление предприятиями, отраслями, комплексами (строительство)” / Лонг Ван Нгуен. Санки-Петербург, 2000. – 15 с.
112. Нові схеми фінансування нерухомості: [Електронний ресурс] / Школа бухгалтера № 8, 2006 / Р. д.: http://www.dtkt.com.ua/show/3cid01424.html.
113. Новожилов А. Использование метода DEA для анализа эффективности перерабатывающей отрасли: [Електронний ресурс] / А. Новожилов. – Фундаментальные исследования, 2009 г. – Режим доступу : http://www.rae.ru/zk/?section=rubricator&op=article&id=4350.
114. Обзор рынка недвижимости // Недвижимость ревю. – № 3 (61), 2006. – С. 30-37.
115. Омельяненко Т. В. Конкурентоспроможність фірми: парадигми ХХ сторіччя та їхня діалектика в умовах вітчизняного бізнес-середовища / Т. В. Омельяненко // Стратегія економічного розвитку України: Наук. зб. Вип. 4 / Відп. ред. О. П. Степанов. – К. : КНЕУ, 2001. – с. 205-208.
116. Орловська Ю. В., Нагорний В. В. Об’єктивні передумови розвитку інвестиційно-будівельної сфери регіонів України / Ю. В. Орлова, В. В. Нагорний // Економіка: проблеми теорії та практики : Зб. наук. праць. Вип. 167. – Дніпропетровськ : ДНУ, 2003. – С. 130-136.
117. Основні положення Звіту про Конкурентоспроможність України 2008. Назустріч економічному зростанню та процвітанню : [Електронний ресурс]. / Всесвітній Економічний Форум. – Женева, 2008. – Режим доступу: http://www.feg.org.ua/docs/final_ua.pdf.
118. Павленко Ф. Підвищення конкурентоспроможності виробництва в країнах з перехідною економікою / Ф. Павленко, М. Якубовський // Економіка України. – 1998. – № 11. – С. 42–51.
119. Пастущин В. Сучасні погляди на конкурентоспроможність продукції як економічну категорію / В. Пастущин. – Наука молода. – № 6, 2006. – С. 24-27.
120. Педько І. Стратегія конкуренції на українському будівельному ринку : [Елек. рес.] / І. Педько, А Бохнак. – Режим доступу: http://www.rusnauka.com/NIO_2007/Economics/18135.doc.htm.
121. Перетятько А. Ю. Проблеми керованості будівельної фірми в умовах нестабільності / А. Ю. Перетятько // Вісник економіки транспорту і промисловості. – Харків : УкрДАЗТ, 2003. – Випуск 3. – С. 29-33.
122. Перетятько А. Ю. Підвищення ефективності управлыння будівельним підприємством в умовах ринкової нестабільності : … дис. … канд. ек. наук : 08.07.03 “економіка будівництва” / Перетятько Анна Юріївна. – Харків, 2005. – 217 с.
123. Петров В. Конкурентоспособность. Анализ факторов, показателей и критериев, определяющих успех субьектов рынка в конкурентной боротьбе на различных условиях экономической деятельности (микро, мезо, макро, глобальном) / В. Петров. – Риск, 1999. – №4. 286 с.
124. Пинда Ю. Концептуальні засади формування зовнішньоекономічної стратегії фірм Західного регіону України / Ю. Пинда, Р. Пинда // Регіональні аспекти розвитку і розміщення продуктивних сил України : [Зб. наук. праць] – Тернопіль : ТАНГ, 2003. – Вип. 8. – С. 115-119.
125. Пинда Ю.В. Конкурентне середовище на ринку будівельних робіт та засоби його регулювання / Ю.В. Пинда // Науковий вісник Національного лісотехнічного університету України : [Зб. наук.-техн. праць] – Львів, 2008. – Вип. 18.1. – С. 200-204.
126. Пинда Ю.В. Місцеві пріоритети розвитку високих технологій / Ю.В. Пинда // Розробка міської економічної стратегії для розвитку сфери високих технологій. – Львів : ЛвЦНТЕІ, 2006. – С. 45-46.
127. Пинда Ю.В. Підтримка науково-інноваційної діяльності у сфері енергозбереження / Ю.В. Пинда // Розробка міської економічної стратегії для розвитку сфери високих технологій. – Львів : ЛвЦНТЕІ, 2006. – С. 42-44.
128. Пинда Ю.В. Пріоритети та форми активізації інвестиційних процесів у Львівській області / Ю.В. Пинда // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект : [Сб. науч. тр.] – Донецк: ДонНУ, 2005. – С. 681-685.
129. Пинда Ю.В. Стратегічні пріоритети розвитку регіонального ринку будівельних робіт та продукції / Ю.В. Пинда // Эффективность реализации научного и промышленного потенциала в современных условиях: Материалы Восьмой ежегодной международной конференции, 11-15 февраля 2008 г., п. Славско, Карпаты – Киев : УИЦ “Наука. Техника. Технологія”, 2007, С. 473-475.
130. Пинда Р. В. Стратегічні рішення в експортній діяльності молокопереробних підприємств : … дис. … канд. екон. наук : 08.06.02 / Пинда Ростислав Володимирович. – Львів, 2001. – 212 с.
131. Пинда Ю. В. Методичні підходи до оцінки галузевої конкурентоспроможності на мезорівні управління / Ю. В. Пинда // Економічна теорія та економічна історія: [Зб. наук.-техн. праць] – Луцьк: ЛНТУ, 2008. – Вип. 5 (19). – С. 192-199.
132. Пинда Ю.В. Напрями підвищення рівня конкурентоспроможності будівельного комплексу регіону в умовах відкритої економіки / Ю.В. Пинда // Вісник Львівської державної фінансової академії : Львів. – 2007. – № 12 – С. 170-176.
133. Пинда Ю.В. Соціально-економічні механізми стимулювання енергозберігаючих заходів на регіональному рівні / Т.Г. Васильців, Ю.В. Пинда // Вісник Львівської комерційної академії: Львів. – 2006. – Вип. 20. – С. 42-48.
134. Пинда Ю.В. Стан та перспективи розвитку будівельної галузі у Львівській області / Ю.В. Пинда // Соціально-економічні дослідження у перехідний період. Соціально-економічний розвиток регіону: діагностика, стратегія, управління : [зб. наук. праць] – Львів : ІРД НАН України, 2006. – Вип. 4 (60). – С. 522-527.
135. Пинда Ю.В. Тенденції розвитку та структурних зрушень у будівельному комплексі Львівської області / Ю.В. Пинда // Регіональна економіка. – Львів, 2008. – № 3. – С. 167-174.
136. Пинда Ю.В. Фактори підвищення рівня конкурентоспроможності будівельних робіт та продукції / Ю.В. Пинда // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект : [Сб. науч. тр.] – Донецк : ДонНУ, 2008. – С. 793-801.
137. Писаревський І.М. Концепція і етапи реалізації будівельного проекту: [Елек. рес.] / І. М. Писаревський. – ХНАГХ. – Режим доступу: http://eprints.ksame.kharkov.ua/5669/.
138. Піддубний І. Теорія конкурентоспроможності: сучасний стан і предметно-методологічні аспекти розвитку [Текст] / І. Піддубний, Л. Піддубна. – // Економіка України. – 2007. № 8. – С. 52-60.
139. Поворозник В., Белінська Я. Можливі напрями удосконалення житлової політики: [Електронний ресурс] / Аналітична записка. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/Monitor/May08/10.htm.
140. Подольский Р. Ю. Вплив факторів ринкового середовища на ступінь інвестиційної привабливості будівельного комплексу України / Р. Ю. Подольский // Вісник Донецького національного університету. Серія В „Економіка і право”. –Донецьк : ДонНУ, 2004. – №1. – С. 165-169.
141. Подольский Р. Ю. Оценка эффективности функционирования строительных организаций в Украине / Р. Ю Подольский // Маркетинг : теорія і практика. Збірник наукових праць Східноукраїнського національного університету. – Луганськ : Видавництво СНУ, 2002. – № 8. – С. 149-155.
142. Позняк С. В. Конкурентні переваги і конкурентноспроможність / С. В. Позняк // Актуальні проблеми економіки. – 2002. – №1. – С. 50-53.
143. Покришка Д. С. Структурні чинники забезпечення конкурентоспроможності / Д. С. Покришка // Стратегічні пріоритети. Економічна політика. – 2006. – № 1. С. 102-110.
144. Половникова Н.А. Формирование механизмов повышения конкурентоспособности подрядного строительного предприятия: автор. дис. на соискание ученой степени канд. эк. наук : спец. 08.00.05 “Экономика и управление народным хозяйством” / Н.А. Половникова. – Санкт-Петербург, 2003. – 19 с.
145. Полунєєв Ю. Технологія економічного прориву: [Електронний ресурс] / Ю. Полунєєв // Дзеркало тижня. – № 41 (620) 28 жовтня – 3 листопада 2006. – Режим доступу : http://www.dt.ua/1000/1030/54916/.
146. Полунєєв Ю.В. Конкурентоспроможність країни як чинник згуртування і успіху нації / Ю.В. Полунєєв // Конкурентоспроможність: країна, регіон, підприємство. – Рада конкурентоспроможності України. – К. : ЛАТ&К, 2006. С. 9-14.
147. Портер М. Конкуренція : [учеб. пособ.] / М. Е. Портер ; [пер. з англ., під ред. Я. В. Заблоцького]. – М. : Издательский дом “Вильямс”, 2000. – 495 с.
148. Портер М., Конкурентное преимущество: создание и обеспечение более высокого уровня деятельности / М. Портер. – Нью-Йорк, Фри-Пресс. – 1995. – Гл. 12. – 757 с.
149. Портер М. Конкурентная стратегия. Методика анализа отраслей и конкурентов / М. Портер ; [пер. с англ., науч. редактор О. Нижельская]. – 2-е изд. – М. : Альпина Бизнес Букс, 2006. – 454 с.
150. Портер М. Міжнародна конкуренція / М. Портер ; [пер. з англ.; під. ред. та з передмовою В. Д. Щетініна]. – М. : Міжнародні відносини. – 1993. – 896 с.
151. Послання Президента України до Верховної Ради України: Європейський вибір: Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки. – К., 2002. – 72 с.
152. Послання Президента України до Верховної Ради України: Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2005 році. – К.: Інформ.-вид. центр Держкомстату України, 2006. – 508 с.
153. Постанова президії Верховної Ради України “Про проект Концепції державної регіональної економічної політики” від 4 березня 1996 року № 131/ 96 – ПВ: [Електронний ресурс] / Законодавство України. – Режим доступу: http://www.uazakon.com/document/spart92/inx92775.htm.
154. Правове регулювання фінансування будівництва: [Електронний ресурс] / УНІА. – Режим доступу: http://www.unia.com.ua/ukr/legislation/problem.
155. Прейнер Д. К. Конкурентоспроможність енергетичного сектору України / Д. К. Прейгер // Монітор конкурентоспроможності. – № 1-2, 2008. – С. 96-98.
156. Про порядок залучення коштів інвесторів (замовників) на розвиток соціальної інфраструктури м.Львова“ : [Електронний ресурс] / Реж. дост : http://www8.cityadm.lviv.ua/Business/RehulActyDoc.
157. Радзієвська С. Взаємодія розвитку міжнародних інтеграційних процесів зростання конкурентоспроможності національних економік / С. Радзієвська // Міжнародна економіка в XXI столітті. – Наука молода. – № 8, 2007 р. – С.59-63.
158. Радинський С. Інноваційний чинник конкурентоспроможності національної економіки : [Елек. рес.] / С. Радинський // Наукові записки, Випуск 15, 2006/ – Режим доступу: http://www.library.tane.edu.ua/images/.
159. Рішення державного комітету України з будівництва та архітектури “Про інформаційно-аналітичну систему “Стан якості будівництва в Україні” № 73 від 12.09.2003 року : [Електронний ресурс] / Законодавство України. – Режим доступу : http://www.uazakon.com/document/fpart87/idx87311.htm.
160. Роденко Д. Международная Маркетинговая Группа: Толковый словарь маркетолога: [Електронний ресурс] / Режим доступу : http://www.marketing-ua.com/marketing.dictionary.php.
161. Рубан Ю. Г. Україна в 2008 році : щорічні оцінки суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку : [монографія] / Ю. Г. Рубан. – К.: НІСД, 2008. – 744 с.
162. Рубин Ю. Стратегии конкурентного поведения субъектов предпринимательства: поиск рационального выбора / Ю. Рубин // общество и экономика. – 2005. - № 2. – С. 65-83.
163. Рюли Э. Управление ресурсами как фактор стратегического успеха / Э. Рюли // Проблемы теории и практики управления. – 1995. – № 6. – с. 102–107.
164. Сазонова Л. І. Аналіз прибутку підприємств міжгалузевого будівельного комплексу / Л. І. Сазонова // Зб. наук. праць “Формування ринкових відносин в Україні”. № 12. – К.: НДЕІ, 2004, – С. 80-83.
165. Селезнев А. Инфраструктура рынка и конкурентоспособность России / А. Селезньов // Экономист, № 2, 1996, с. 9-18.
166. Семів С. Р. Конкурентоспроможність підприємств споживчої кооперації в умовах відкритої економіки : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд.ек. наук : спец. 08.05.01 “Світове господарство і міжнародні економічні відносини” / С. Р. Семів. Київ, 2001. – 21, [1] с.
167. Сеник С. Укладення договору субпідряду у капітальному будівництві / С. Сеник // Університетські наукові записки, 2007. – 4 (24), С. 140-148.
168. Серпилин А. Основные подходы к разработке и внедрению стратегии развития предприятия / А. Серпилин // Проблемы теории и практики управления. – 2000. – № 6. – с. 78–86.
169. Сидорченко Т.Ф. Інвестиційне забезпечення розвитку будівельного комплексу регіону : … дис. … канд. екон. наук : 08.10.01 / Сидорченко Тетяна Федорівна. – Львів, 2005. – 203 с.
170. Современная теорія институтов: [Електронний ресурс] / “Вопросы экономики”, № 8, 2007. – Режим доступу: http://www.vopreco.ru/rus/.
171. Соколенко С. И. Производственные системы глобализации: Сети. Альянсы. Партнерства. Кластеры: Укр. контекст / С. И. Соколенко. – К.: Логос, 2002. – 645 с.
172. Сорока Р. Засади регіональної промислової політики / Р. Сорока. – Львів : ЛОДА, 2008. – 20 с.
173. Сорока Р. Промислові пріоритети Львівської області / Р. Сорока. – Львів : ЛОДА, 2003. – 23 с.
174. Сорока Р. Ю. Європейський досвід моделювання економічного розвитку на базі промислового комплексу Львівської області / Р. Ю.Сорока. – Львів, 2008.
175. Сото Э. Де. Иной путь / Э.Де. Сото. – М.: Дело, 1994, С. 179.
176. Спиридонов И.А. Международная конкуренция и пути повышения конкурентоспособности экономики России : [учебное пособие] / И. А. Спиридонов. – М. : ИНФРА – М, 1997. – 169 с.
177. Спрощення дозвільної системи – крок до викорінення корупції та зниження цін на житло : [Електронний ресурс] // Інформаційний бюлетень Міжнародного центру перспективних досліджень. Вісник центру: Число 19 (366), 4 червня 2007 року. – Режим доступу : http://www.pasos.org/content/download/7838/61292/file/nl_ukr_20070604_0366.
178. Статистичний щорічник України за 2005 рік / ред. О. Осауленко. – К.: Консультант, 2006. – 578 с.
179. Стеченко Д. М. Розміщення продуктивних сил і регіоналістика / [підручник] / Д. М. Стеченко. – К. : Вікар, 2006. – 396 с.
180. Схема девелопменту в Україні: [Елект. рес.] / “Територія Комфорту”, 2008. – Режим доступу: http://www.galexpert.com.ua.
181. Теорія життєвого циклу Ф. Модільяні і теорія перманентного доходу М. Фрідмена: [Ел. рес.] / Реж. дост.: http://www.grinchuk.lviv.ua/book/.
182. Угоди про державні закупівлі СОТ: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.tenderprof.org/news/1387.html.
183. Уильямсон О.И. Экономические институты капитализма: Фирмы, рынки, “отношенческая” контрактация / Научное редактирование и вступительная статья В.С. Катькало / Пер. с англ. Ю.Е. Благова, В.С. Катькало, Д.С. Славно-ва, Ю.В. Федотова, Н.Н. Цытович. – СПб.: Лениздат; СЕV Рress, 1996. – 702 с.
184. Указ Президента України “Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні” від 31.07.2000 № 928/2000 : [Елек. рес.]. – Реж. доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
185. Управління конкурентоспроможністю підприємства: [Електронний ресурс]. – Реж. дост. : http://www.proces.biz/MS/Book/LightBook/t51.htm.
186. Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку : [монографія] / [Лук’яненко Д. Г., Поручник А. М., Антонюк Л. Л. та ін.] ; піл ред. Д. Г. Лук’яненка. – К. : КНЕУ, 2006. – Т2. – 592 с.
187. Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку : [монографія] / [Лук’яненко Д. Г., Поручник А. М., Антонюк Л. Л. та ін.] ; піл ред. Д. Г. Лук’яненка. – К. : КНЕУ, 2006. – Т1. – 816 с.
188. Управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства (організації) : [навчальний посібник] / [Сіваченко І. Ю., Козак Ю. Г., Макогон Ю. В. и др.] ; під ред. І. Ю. Сіваченко. – К. : ЦУЛ, 2003. – 186 с.
189. Фактори і механізми забезпечення конкурентоспроможності регіону / [Мікула Н. А., Гомольська Н. І., Шевченко-Марсель В. І. та ін.] : під ред. П. Ю. Бєлєнького. – НАН України. Інститут регіональних досліджень.– Львів, 2005. – 145 с.
190. Фатхутдинов Р. Менеджмент как инструмент достижения конкурентоспособности / Р. Фатхутдинов. – Вопросы экономики, 1997. – №5. – С. 118-127.
191. Федак Т.В. Регіональні фактори забезпечення конкурентоспроможності продукції : … дис. … канд. екон. наук : 08.10.01 / Федак Тарас Васильович. – Л., 2001. – 238 с.
192. Федеральный образовательный портал: [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://www.ecsocman.edu.ru/images/pubs/2006/.
193. Хасанова А. Ш. Конкурентные отношения и их трансформация в современных условиях: Дис. … докт. экон. наук. Казань, 1999 : [Електронний ресурс] / Режим доступу : http://www.lib.ua-ru.net/diss/cont/87661.html.
194. Цивільний кодекс України станом на 15 січня 2006 р. – Харків : ПП “ІГВІНІ”, 2005. – 400 с.
195. Чорний Т., Чорний О. Національні стратегії регіонального розвитку республіки Польщі та України: порівняльний аналіз транспортних аспектів: [Електронний ресурс] / Аналітична записка НІСД. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/Monitor/September/13.htm.
196. Шевчук В.О. Передумови та загрози “перегріву” ринку нерухомості та механізми його врегулювання / В. О. Шевчук // Стратегічні пріоритет. – 2006. –№ 1. – С. 118-127.
197. Шеховцева Л. С. Конкурентоспроможність регіону: фактори та метод створення / Л. С. Шеховцева // Маркетинг в Росії та за кордоном. – М. : – 2001. – № 4. – С. 12 - 15.
198. Экономика строительной отрасли: учебник / [Н.И. Бакушева, О. В. Гусарская, С. М. Пятницкая и др.] ; под ред. Н. И. Бакушева. – Москва: Издательский дом “Академия”, 2006. – 224 с.
199. Экономическая теория национальной экономики и мирового хозяйства (политическая экономия) / [Грязнова А. Г., Чечелева Т. В., Атлас М. С. и др.] ; под ред. А. Г. Грязновой. – М. : Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998. – 326 с.
200. Юридично-правові аспекти інвестиційно-будівельної діяльності в Україні: [Електронний ресурс] / Режим дос.:http://www.rurik.com.ua/dokuenti/doslidjenya/yurid_aspekti_invest_bud_diyalnosti.pdf.
201. Ярош А. Конкурентоспроможність регіонів та еволюція регіональної політики Європейського Союзу / А. Ярош // Регіональна економіка. – 2004. – № 1. – С.188-193.
202. Adam Smith. An Inquiry into the Nature And Causes of the Wealth of Nations (1776): [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://www.adamsmith.org/smith/won-index.htm.
203. Coelli T., Rao S.P., Battese G.E. En introduction to efficiency and productivity analysis. – KAP. – London. 2003. – 275 p.
204. Creating an entrepreneurial Europe: The activities of the European Union for small and medium-sized enterprises (SMEs), (COM (2003, 26)
205. Deardorrff A.V. Deardorff’s Glossary of International Economics, 1672 words (www.personal.umich.edu).
206. Dolinskaya I. Explaining Russia’s Output Collapse // IMF Staff Papers. - Vol. 49. - # 2. – 2002. – Washington: IMF. – P. 155-174.
207. European Economy. Convergence Report 2004 – Technical Аnnex / A Commission Services Working Paper SEC(2004)1268. – European Commission, Brussels, 2004. – P. 3.
208. Eurostat yearbook 2006 (epp.eurostat.ec.europa.eu).
209. Global Competitiveness Report 2006-2007 (www.weforum.org).
210. Global ICA Priorities and Programs for 2006 // ICA Digest. – Issue 46. – 2006. – P. 8-12.
211. International Co-operative Alliance. Annual Report 2004. – Geneva, 2005. – 54 p.
212. Lambert D. La defense de l’economie: la conjugaison des efforts de l’Etat, de l’entreprise et d’individu // Strategigue. – 1990. - №2. – Р. 83-98].
213. Neven J.D. Competition Economics and Antitrust in Europe // Economic Policy / Ed. by Munil G., Portes R., Sinn H. – Oxford: Blackwell Publishing, 2006. – № 48. – P. 743–791.
214. SMEs Vital for Sustained Growth of China’s Economy, China Daily, 20.09.2002.
215. Taxation System in Czech Republic, http://www.sloven.cz, 2004.
216. The Development Of The SMEs Sector In The Various Regions of the OSCE, the 3rd OSCE Parliamentary Assembly Conference on Sub-Regional Cooperation: SMEs Businesses, 2003.
217. The Hungarian Model of SME Development, Expert Meeting on Good Governance for SMEs, 2004.
218. The Role of SMEs in the Russian Economy, World Bank Seminar Material, 2002.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20919.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.