У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ЦЕГЕЛЬНИХ ЗАВОДІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Количество страниц 237
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20958.doc 
Содержание ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ОБЛІКУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА
1.1. Витрати виробництва в системі кругообігу капіталу підприємства 8
1.2. Нормативно-правове регулювання обліку і звітності витрат виробництва 32
1.3. Класифікація витрат виробництва в обліку і звітності 44
Висновки до розділу 1 68
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ТА ВНУТРІШНЬОЇ ЗВІТНОСТІ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА
2.1. Сучасні моделі та методи обліку витрат виробництва 70
2.2. Особливості методики та порядку відображення в обліку прямих витрат на виробництво продукції цегельних заводах 94
2.3. Порядок формування та розподілу загальновиробничих витрат 109
2.4. Калькулювання собівартості продукції в системі внутрішньогосподарського обліку 126
Висновки до розділу 2 140
РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ВИРОБНИКАХ СТІНОВИХ МАТЕРІАЛІВ
3.1. Методи економічного аналізу витрат на виробництво на підприємствах виробниках стінових матеріалів та напрями їх удосконалення 142
3.2. Факторний аналіз витрат виробництва стінових матеріалів 161
3.3. Вдосконалення обліку та аналізу витрат на виробництво продукції цегельних заводів 183
3.4. Стратегічний аналіз динаміки витрат на виробництво продукції цегельних заводів Чернівецької області 194
Висновки до розділу 3 212
ВИСНОВКИ 214
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 217
ДОДАТКИ 230



ВСТУП

Актуальність теми Витрати виробництва є важливою не тільки економічною, але й обліково-аналітичною категорією, яка істотно впливає на обсяги та динаміку прибутку. Тому здійснення дієвого контролю витрат виробництва з метою постійного зниження їх величини стає однією із важливих задач системи управління виробництвом на підприємстві. Створення системи господарювання зумовлює необхідність розвитку однієї із основних ділянок обліково-аналітичного процесу - обліку витрат виробництва і калькулювання собівартості продукції.
Даному питанню велика увага приділялася і в минулі роки, про що свідчить значна кількість досліджень у цій галузі. Різні аспекти цієї проблеми знайшли відображення в роботах провідних вчених економістів України: Ф.Ф.Бутинця, Б.І.Валуєва, С.Ф.Голова, Т.В.Головко, О.А.Грішнової, Н.І.Дорош, І.К.Дрозд, В.І.Єфіменка, Є.В.Калюги, Г.Г.Кірейцева, Я.Д.Крупки, Ю.А.Кузьмінського, Г.І.Купалової, М.В.Кужельного, Є.В.Мниха, Л.В.Нападовської, М.С.Пушкаря, В.В.Сопка, Л.К.Сука, Н.М. Ткаченко, М.Г.Чумаченка, В.Г.Швеця, В.О.Шевчука та зарубіжних країн: П.С.Безруких, П. П. Новиченка, І. І. Поклада, С. Брю, К. Макконелла, Й. С. Мацкевічюса, Б.Нідлза, П.Семюелсона, С.А.Стукова, Р.Ентоні, А.Яругової та інших. Однак вони нерідко обмежувалися, головним чином, розробками методик обліку витрат на принципах нормативного методу в системі бухгалтерського обліку з використанням порівняно невеликого кола напрямів групування витрат. При цьому оперативний облік витрат часто розглядався відособлено, поза загальною системою виробничого обліку, що не сприяло створенню на підприємствах цілісної системи обліку витрат, їх контролю і калькулюванню собівартості продукції. Перехід вітчизняних підприємств до нових умов господарювання зумовив перегляд положень та розробку нових підходів до питань обліку витрат виробництва, їх глибокого осмислення та наукового обґрунтування щодо доцільності практичного застосування у конкретній галузі з урахуванням її особливостей.
Сказане однаковою мірою відноситься і до підприємств-виробників стінових матеріалів, які посідають одне з чільних місць за кількістю зайнятих і обсягом виробництва в економіці України загалом та у Чернівецькій області зокрема. Слід зазначити, що виробництво стінових матеріалів у Чернівецькій області за останні роки розвивалось високими темпами: в 2007 році у порівнянні з 2001 роком обсяг виробництва каменю керамічного збільшився в 1,4 рази.
Пошук шляхів зниження витрат виробництва в сучасних умовах слід розглядати як фактор підвищення прибутковості й ефективності роботи підприємств, забезпечення їх стабільності в ринковому середовищі, розширення можливостей внутрівиробничої реструктуризації відповідно до змін кон’юнктури ринків збуту продукції. Величина витрат у багатьох випадках визначається як головний критерій у виборі варіантів розвитку підприємств. У вітчизняній практиці більшість досліджень у сфері витрат виробництва здійснені в умовах адміністративно-командної системи господарювання, коли основну увагу звертали на обґрунтування методів і форм обліку витрат виробництва, залишаючи недостатньо вивченими методи управління витратами. В умовах рецесії змінюється підхід до управління витратами як з боку держави, так і з боку власників підприємств. Підвищення самостійності підприємств у формуванні витрат виробництва і зниження контролю з боку держави за їх ефективним здійсненням сприяли необґрунтованому їх зростанню порівняно з іншими результатами господарювання. До сьогодні ще не визначено науково обґрунтований вибір найбільш раціональних форм організації обліку витрат, проблеми виявляються в розробці методів групування витрат, зокрема їх систематизації за рівнями управління, центрами формування і центрами відповідальності, слабкою є інформаційна забезпеченість облікових процесів. Все це обмежує можливості використання оперативного обліку, є однією із причин обмеженого і малоефективного його використання в практиці управління витратами. Загроза зменшення прибутку і банкрутства підприємств в умовах конкурентної боротьби вимагає переглянути принципи управління собівартістю з метою скорочення часу виробничого процесу, покращання якості продукції і зниження невиробничих витрат.
Таким чином, недостатнє теоретичне і практичне опрацювання і дискусійність питань побудови організації обліку витрат виробництва, слабка інформаційна забезпеченість управління, необхідність проведення досліджень витрат виробництва з позиції управління ними, а також зростаюча актуальність вдосконалення обліку виробничих витрат на підприємствах-виробниках стінових матеріалів в умовах розвитку ринкової економіки визначили вибір теми і основні напрями дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка з теми „Розвиток внутрішнього ринку України в умовах глобалізації: закономірності та протиріччя” (державний реєстраційний номер 06 БФ 040-01), підрозділ „Розробка основних положень Концепції адаптації статистики, бухгалтерського обліку і звітності до стандартів Європейського Союзу”. Автором розроблено пропозиції щодо вдосконалення обліку витрат виробництва на підприємствах-виробниках стінових матеріалів, вдосконалено методику аналізу формування собівартості продукції цегельних заводів.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є дослідження актуального науково-прикладного завдання обліку та аналізу витрат виробництва та розробки рекомендацій і пропозицій щодо вдосконалення методики й організації обліку і внутрішньогосподарської звітності та економічного аналізу витрат на виробництво стінових матеріалів для покращення інформаційної бази системи управління витратами на цегельних заводах.
Така цільова спрямованість зумовила постановку і розв’язання наступних завдань:
 розкрити сутність витрат виробництва як економічної та обліково-аналітичної категорії в сучасних умовах господарювання;
 дослідити сутність внутрішньогосподарського обліку як єдиного процесу з обліку витрат та калькулювання собівартості продукції підприємств-виробників стінових матеріалів;
 дослідити особливості методів обліку витрат на виробництво з метою їх адаптації до потреб управління витратами виробництва;
 обґрунтувати роль і місце калькулювання собівартості продукції в системі внутрішньогосподарського обліку;
 провести факторний аналіз та виявити резерви зниження собівартості продукції;
 розробити принципову схему економічного аналізу на основі класифікації факторів і резервів зниження собівартості продукції;
 встановити основні напрями використання результатів аналізу в удосконаленні управління витратами на підприємствах-виробниках стінових матеріалів.
Об’єктом дослідження є господарські процеси формування витрат на виробництво стінових матеріалів на підприємствах-виробниках.
Предметом дослідження є комплекс теоретичних, методичних і прикладних питань, пов’язаних з обліком та аналізом витрат виробництва стінових матеріалів на підприємствах-виробниках.
Методи дослідження. Під час проведення дисертаційної роботи використовувалися загальнонаукові та спеціальні методи, а саме: групування і порівняння, спостереження – у процесі дослідження технолого-організаційних особливостей цегельного виробництва та їх впливу на побудову системи обліку і аналізу витрат; абстрактно-логічний, конкретизування – під час вивчення особливостей формування і розподілу загальновиробничих витрат; аналіз і синтез, історичний, аналогій та моделювання, економіко-математичне моделювання – для дослідження факторів впливу на виробничі витрати, а також інші економіко-статистичні методи. Для достовірності та оперативності одержання результатів реалізація окремих методів здійснювалась в автоматизованому режимі.
Наукова новизна одержаних результатів. Найбільш суттєвими теоретичними і практичними результатами, які характеризують новизну дослідження й особистий внесок автора в розробку теоретичних та організаційних засад удосконалення обліку та аналізу витрат на виробництво стінових матеріалів підприємствами-виробниками, розробку практичних рекомендацій, спрямованих на покращення методики обліку та аналізу витрат виробництва, є такі:
вперше:
- запропоновано витрати першого виробничого переділу відображати в обліку як заготівельно-постачальницькі витрати, що надасть більш повну та об’єктивну інформацію як про витрати виробництва, так і про стан виробничих запасів на підприємствах-виробниках стінових матеріалів;
- розроблено форму внутрішньої звітності, зокрема „Звіту по формуванню собівартості сировини та допоміжних матеріалів”, на підставі якої запропоновано форму „Калькуляція виробничої собівартості цегли”, що дозволить відображати одночасно прямі виробничі витрати та формування загальновиробничих витрат;
удосконалено:
- класифікацію витрат у частині виокремлення сезонних та необхідних виробничих витрат та групування витрат виробництва за сукупністю класифікаційних ознак, притаманних підприємствам-виробникам стінових матеріалів, що призведе до зменшення нерозподілених загальновиробничих витрат та дозволить здійснювати більш достовірне відображення матеріальних витрат;
- алгоритм застосування методу середньозваженої собівартості стосовно цегельних заводів, зокрема, виділення витрат, понесених на етапі доведення сировини до нормальної вологості, що дозволить чітко розмежовувати прямі та непрямі витрати виробництва;
- методичні рекомендації з формування собівартості продукції підприємств-виробників стінових матеріалів у частині формування матеріальних витрат, що дозволяє об’єктивно оцінювати залишки незавершеного виробництва по кожному з переділів та посилити оперативний контроль за витратами по кожному центру витрат;
одержали подальшого розвитку:
 визначення поняття „об’єкт витрат” у частині визнання об’єктом витрат створених виробничих запасів, які братимуть участь у виробничому процесі через певний проміжок часу, таке уточнення розкриває сутність витрат стосовно підприємств, що використовують попроцесний метод обліку витрат виробництва;
 попроцесний метод обліку витрат на виробництво готової продукції підприємствами-виробниками стінових матеріалів, зокрема, застосування деяких елементів нормативного методу (складанням нормативної та фактичної калькуляції), розробкою кодифікаторів відхилень, що сприятиме підвищенню ефективності повного та оперативного контролю за витратами кожного виробничого переділу;
 методика факторного аналізу витрат виробництва для підприємств-виробників стінових матеріалів шляхом розробки економетричних моделей аналізу витрат за економічними елементами, проведення перспективного аналізу, що дозволить визначити вплив кожного з факторів на обсяги і динаміку витрат та оперативно контролювати витрати виробництва на всіх виробничих стадіях.
Практичне значення одержаних результатів. Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в розробці та обґрунтуванні конкретних пропозицій щодо вдосконалення обліку витрат виробництва і калькулювання собівартості продукції промисловості будівельних матеріалів. Їх застосування дозволить покращити якість облікової інформації, а, отже, вдосконалити практику управління витратами, привести методику управління витрат і калькулювання собівартості на підприємствах-виробниках стінових матеріалів Чернівецької області у відповідність до сучасних вимог господарювання, міжнародних та національних стандартів.
Апробація результатів дослідження. Основні положення дисертації доповідались, обговорювались і дістали позитивну оцінку на: Х Міжнародній науково-практичній конференції „Сучасна інноваційно-промислова політика України: інвестиційні пріоритети та інфраструктура”(м. Чернівці, 1999 р.), Міжнародній науково-практичній конференції "Україна в глобальному середовищі: нові алгоритми управління економікою" (м. Чернівці, 2002 р.), ХІІІ Міжнародній науково-практичній конференції (м. Чернівці, 2002 р.), Міжнародній науково-практичній конференції „Відтворення господарського комплексу регіону: методологія, механізми, інструментарій” (м.Чернівці, 2007 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції „Проблеми інформаційно-статистичного дослідження розвитку економічних систем”(м. Дніпропетровськ, 2007 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції «Наука и технология: шаг в будущее» (м. Дніпропетровськ, 2008 р.), Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Перспективные научные исследования - 2009» (м. Дніпропетровськ, 2009 р.).
Публікації. За результатами досліджень було опубліковано 12 наукових праць загальним обсягом 2,04 друкованих аркуша, з них – 6 статей у наукових фахових виданнях та 6 – в інших виданнях.
Структура та обсяг дисертаційної роботи. Дисертаційна робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Вона викладена на 216 сторінках машинописного тексту, містить 31 таблицю, 40 рисунків, 25 додатків. Список використаних джерел включає 244 найменування на 21 сторінці.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішення наукового завдання, що полягає в дослідженні сукупності теоретичних та методичних засад обліку та аналізу витрат виробництва підприємств-виробників стінових матеріалів. Отримані результати дають можливість зробити такі висновки:
1. Ринкові умови господарювання підприємств-виробників стінових матеріалів обумовили зміну підходів до розуміння змісту й сутності витрат виробництва, рівень яких безпосередньо впливає на ефективність їх діяльності. Розкриття економічної сутності витрат виробництва має ґрунтуватися на формуванні складових виробничого процесу з урахуванням альтернативності застосування виробничих запасів у виробничій діяльності та їх взаємозв’язку з витратами виробництва, виокремленні витрат першого переділу та витрат виробництва, аналізі визначення економічної сутності витрат у контексті сучасних наукових досліджень.
2. Ефективне управління витратами виробництва неможливе без удосконалення їх класифікації з урахуванням різноманітних потреб обліку та аналізу витрат. Дослідження методики відображення в обліку прямих витрат дозволило розглянути класифікацію витрат стосовно цегельних заводів Чернівецької області та України загалом. Це зумовлено тим, що на досліджуваних підприємствах значну частку виробничих витрат складають витрати сировини, стан якої безпосередньо залежить від природно-кліматичних та сезонних факторів. На підставі цього виділено сезонні виробничі витрати. Виділення в окрему групу сезонних та необхідних виробничих витрат призведе до зменшення нерозподілених загальновиробничих витрат та більш достовірного відображення матеріальних витрат.
3. З метою чіткого розмежування прямих матеріальних витрат та загальновиробничих витрат запропоновано групування витрат виробництва за сукупністю класифікаційних ознак, притаманних підприємствам-виробникам стінових матеріалів, уточнено номенклатуру калькуляційних статей витрат шляхом виділення статей формування собівартості сировини та допоміжних матеріалів.
4. З’ясовано, що головну частку в складі витрат виробництва цегельних заводів становлять матеріальні витрати. Тому потребують вирішення певні проблеми списання сировини на витрати виробництва, зокрема, запропоновано алгоритм застосування методу середньозваженої собівартості стосовно цегельних заводів, а саме виділення витрат, понесених на етапі доведення сировини до нормальної вологості, що дозволить чітко розмежовувати прямі та непрямі витрати виробництва.
5. Розкрито сутність об’єкту витрат стосовно підприємств, що використовують попроцесний метод обліку витрат виробництва, запропоновано визнавати об’єктом витрат створені виробничі запаси, що братимуть участь у виробничому процесі через певний проміжок часу.
6. Для задоволення потреб управління витратами виробництва та їх мінімізації розроблено форму внутрішньої звітності, зокрема „Звіт по формуванню собівартості сировини та допоміжних матеріалів”, на підставі якої запропоновано форму „Калькуляція виробничої собівартості цегли”, що дозволить відображати одночасно прямі виробничі витрати та формування загальновиробничих витрат.
7. Для об’єктивної оцінки залишків незавершеного виробництва по кожному з переділів та посилення оперативного контролю за витратами по кожному центру витрат розроблено рекомендації з формування собівартості продукції підприємств-виробників стінових матеріалів в частині формування матеріальних витрат.
8. Важливим інструментом управління виробничою діяльністю підприємства є аналіз витрат виробництва. Операційний аналіз використовується для оперативного і стратегічного планування ціни готової продукції, а, отже, і прибутку від її реалізації. Регресійно-кореляційний аналіз витрат виробництва за економічними елементами підприємств-виробників стінових матеріалів дозволив одержати достовірні оцінки структурних змін у показниках діяльності досліджуваних підприємств, а також визначити вплив зовнішніх і внутрішніх чинників на результативні показники.
9. Аналіз структурних зрушень дозволив визначити вплив факторів на витрати виробництва та розробити кодифікатори причин і винуватців збільшення собівартості сировини, а також відмітити перелік причин відхилень заробітної плати, розробити кодифікатор причин і винуватців відхилень від поточних норм витрат на оплату праці.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Акуныч И.Л. Маркетинг – философия предпринимательства, ориентованого на рынок. – Рига, 1995. – 112с.
2. Ансофф И. Стратегическое управление: Пер. с англ.. – М.: Экономика. 1989. -212с.
3. Апчерт Алан. Управленческий учет: принципы и практика: Пер. с англ./ Под ред. Я.В.Соколова, И.А.Смирновой. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 952с.
4. Байдик О. Нормативний метод обліку витрат на виробництво продукції // Баланс. – 2001. - №7 (спецвипуск). – С.50-61.
5. Баканов М.И. Теория экономического анализа / М.И. Баканов, А.Д. Шеремет. - М.: Финансы и статистика, 2000. - 288с.
6. Басовский Л. Е. Теория экономического анализа: Учебное пособие. - М.: ИНФРА - М, 2001. -222с. - (Серия "Высшее образование").
7. Білоусов А. Внутрішньогосподарський облік: концепція і організація // Бухгалтерський і аудит. – 2001. - №2. – С.54-58.
8. Бородін О. Внутрішньогосподарський (управлінський) облік: концепція і організація// Бухгалтерський облік і аудит. – 2001. - №2. – С.45-53.
9. Бородін О. Внутрішньогосподарський (управлінський) облік: концепція і організація // Бухгалтерський облік і аудит. – 2002. - №3. – С.32-41.
10. Буковина за роки незалежності: Статистичний огляд Державний комітет статистики України Головне управління статистики у Чернівецькій області За ред.. А.В.Ротаря Відп. за вип. Т.Г.Сарчинська, М.М. Куперівська, В.В.Самойлова, О.Р.Шемуня. – Ч.: Чернівці, 2005. – 371 с.
11. Бургер А. Содержание и методы управления расходами // Бух. учет, - 1996. - №5 с. 64-66.
12. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік. Навчальний посібник для студентів вузів спеціальності "Менеджмент організацій" та "Економіка підприємств" / Ф.Ф. Бутинець, Л.В. Чижевська. - Житомир: ЖІТІ, 2000.- 672с.
13. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік: облікова політика і план рахунків, стандарти і кореспонденція рахунків, звітність / Ф.Ф. Бутинець, доц. Н. М. Малюга. - Житомир: ПП "Рута".- 2000.-480с.
14. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах / Ф.Ф.Бутинець, Л.Л. Горецька. – Житомир: ПП „Рута”, 2002. – 544с.
15. Бутинець Ф.Ф. “Бухгалтерський управлінський облік”. Навчальний посібник для студентів спеціальності 7.050106 "Облік і аудит".- Житомир: ЖІТІ, 2000.-448с.
16. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку. Підручник для студентів вузів спеціальності "Облік і аудит", Житомир: ЖІТІ, 2000.- 640с.
17. Бутинець Ф.Ф. Управленческий учет: есть ли такой?// Проблемы развития теории бухгалтерского учета, анализа и контроля. – Брест; Житомир, 2004. – С. 53-82.
18. Буфатина И. Учет доходов и расходов соответственно с новым планом счетов // Бухгалтерский учет и аудит. - №2 2000 с. 37-47.
19. Бухгалтерський облік: навчальний посібник для ВНЗ/ Л.К. Сук, П.Л. Сук.-К.: Знання, 2005.- 471с.
20. Бухгалтерський облік для економістів і правознавців: Навч.посіб./ За заг.ред. Ю.А.Кузьмінського. – К.: КНЕУ 2007. – 648с.
21. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні: Навч. - практ. посіб. / За ред. С. Ф. Голова. - Д.: ТОВ "Баланс - Клуб", 2000. - 768 с.
22. Бухгалтерський фінансовий і внутрішньогосподарський облік в галузях системи переробної промисловості АПК (на основі національних стандартів) / За ред. проф.. докт. екон. наук В.В.Сопка та О.В.Бойка. - К.: Фенікс,2001. – 468с.
23. Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник для студентів спеціальності "Облік і аудит" вищих навчальних закладів. / За редакцією проф. Ф. Ф. Бутинця. - 5-е вид., доп. і перероб. - Житомир: ПП "Рута", 2003. - 726с.
24. Валуев Б.И. Стратегический управленческий учет – очередной миф//Формування ринкової економіки в Україні. Спецвип. 15. Ч.2. – Л., 2005.-С.9-13.
25. Витренко Е. Роль бухгалтерского учета в процессе принятия управленческих решений / Финансы. Учет. Банки, Сборник научных трудов Донецкого национального университета. – 2001. - №5. – С.256-261.
26. Воронова Е. Попроцесное калькулирование: применение метода ФИФО: контролинг // Аудитор. – 2001. - №8. – С.23-36.
27. Воронова Е. Распределение витрат комплексных производств: основная и побочная продукция: контролинг // Аудитор. – 2001. - №10. – С. 19-25.
28. Воронова Е. Позаказное калькулирование: контролинг // Аудитор. – 2002. - №4. – С. 22-30.
29. Воронова Е. Позаказное калькулирование (отнесение производственных накладных расходов на заказы): контролинг // Аудитор. – 2002. - №9. – С. 19-24.
30. Врублевский Н.Д. Управленческий учет издержек производства: теория и практика.- М.: Финансы и статистика,2002.-352с.
31. Ганін В. І. Основи теорії економічного аналізу. - Х.: АТЗТ "Самміт - Харків", 2002. - 105с.
32. Гарасим П,М. та ін. Управлінський облік на підприємстві (методика ведення): Монографія. – Тернопіль: Економічна думка, 2001.-270с.
33. Генеза ринкової економіки (політекономія, мікроекономіка, макроекономіка, економічний аналіз, економіка підприємства, менеджмент, маркетинг, фінанси, банки, інвестиції, біржова діяльність): Терміни, поняття персоналії. Укладачі: В.С.Іфтемійчук, В.А.Григорьєв, М.І.Маниліч, Г.Д.Шутак. За наук. ред.Г.І.Башнянина і В.С. Іфтемійчука. - К.: "Магнолія плюс", 2004. - 688с.
34. Гладчук Г.Г. Витрати виробництва та їх види. Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ: Вип. 4. Економічні науки - Чернівці: "Ант Лтд.", 2002.- 366с., С. 319-323.
35. Гладчук Г.Г. Класифікація витрат як запорука ефективності управління витратами виробництва. Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми інформаційно-статистичного дослідження розвитку економічних систем»; «Системні технології» -т Дніпропетровськ, 2007. – 178с., С. 59-62.
36. Гладчук Г.Г. Матеріальні витрати в трикотажній промисловості: проблеми розподілу та контролю. "Україна в глобальному середовищі: нові алгоритми управління економікою": матеріалами міжнар. наук.-практ. конференції. Чернівці, 17-19 квітня 2002р.- Чернівці: Рута 2002.- 527с. С.352-355.
37. Гладчук Г.Г. Методи вивчення поведінки витрат. - Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ: Зб. наук. пр. за метаріалами ХІІІ міжнар. наук.-практ. конференції. У 2-х ч. - Чернівці: АНТ Лтд., 2002.- Ч.П. - 506с., С. 462-464.
38. Гладчук Г.Г. Проблеми обліку витрат виробництва стінових матеріалів на сучасному етапі господарювання. Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ: Вип. ІІІ. Економічні науки - Чернівці: "Ант Лтд.", 2004.- 518с., С. 459-469.
39. Гладчук Г.Г. Проблеми розмежування витрат на формування собівартості сировини та витрат виробництва на підприємствах-виробниках стінових матеріалів. Збірник наукових праць. Економічні науки - Чернівці: Книга – ХХІ, 2008. – 336с., С. 220 - 227.
40. Гладчук Г.Г. Проблеми розподілу загальновиробничих витрат при переході до національних стандартів. – Науковий вісник: Дослідження соціально-економічних проблем перехідного періоду. - 3 вип., 2001. –с. 493, С.341-343.
41. Гладчук Г.Г. Сучасні моделі та методи обліку витрат на виробництво стінових матеріалів на підприємствах регіону. Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ: Вип. І. Економічні науки - Чернівці: "Ант Лтд.", 2005.- 544с., С. 383-392.
42. Гладчук Г.Г. Стратегічний контролінг: сутність та концептуальні основи. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Відтворення господарського комплексу регіону: методологія, механізм, інструментарій»: Т.1. – Чернівці: Книга – ХХІ, 2008. – 392с., С. 366-370.
43. Гладчук Г.Г. Управління витратами виробництва як необхідна ланка ефективного господарювання // Формування ринкових відносин в Україні: збірник наукових праць. Вип. 5(84)/ наук.ред. І.К.Бондар. – К., 2008. – 152с., С.52 – 57.
44. Глен А.Велш Основи фінансового обліку / Пер. з англ. О. Мінін, О. Ткач / Глен А.Велш, Даніел Г.Шорт. – К.: Основи, 1997. - 943с.
45. Голов С. Ф. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами: приклади та коментарі: Практ. посіб. / С. Ф. Голов, В. М. Костюченко. - К.: Лібра, 2001. - 840 с.
46. Голов С.Ф. Бухгалтерський облік та фінансова звітність за міжнародними стандартами / С.Ф. Голов, В.М. Костюченко. – К.: Лібра, 2004. – 880с.
47. Голов С. Проблеми та перспективи реформування бухгалтерського обліку в Україні // Бухгалтерський облік і аудит. – 2000. - №11. – С.15-23.
48. Голов С. Ф. Управлінський облік. Підручник. - К.: Лібра, 2003.-704с.
49. Голов С.Ф. Фінансовий облік: Підручник / С.Ф.Голов, В.М. Костюченко, І.Ю. Кравченко, Г.А. Ямборко. – К.: Лібра, 2005. – 976с
50. Голов С.Ф. Чи перешкоджає П(С)БО 16 «Витрати» економічній роботі на підприємстві ? // Бухгалтерський облік і аудит. – 2007. - № 5. - С. 3-10.
51. Головко Т.В. Фінансовий облік – 1: Підручник. – К.:КНЕУ, 2008 – 416с.
52. Головко Т.В. Фінансовий облік – 2: Підручник. – К.:КНЕУ, 2008 – 280с. Горщак В. Витрати на виробництво: облікова політика// Бухгалтерія. – 2001. - № 24/1. – С.50-55.
53. Головко Т.В. Облік винагородження працівників підприємства на основі інструментів капіталу: Фінанси, облік і аудит. Збірник наукових праць, В.10. – К.:КНЕУ, 2007 с.219-227.
54. Гордополов В., Романко Ю. Методика обліку формування витрат виробництва і калькулювання собівартості продукції // Формування економічних відносин в умовах ринку: Збірник наукових праць. – Тернопіль, 1999. – С.312 – 318.
55. Горщак В. Витрати на виробництво: облікова політика// Бухгалтерія. – 2001. - № 24/1. – С.50-55.
56. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. №436-ІY
57. Грабова Н. Н. “Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях 2000 ”: учеб. пособие для студентов вузов / Н. Н. Грабова, В. Н. Добровольський. -К.: А,С,К., 2000.-624с.
58. Грабова Н. Н. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посібник / Н. Н. Грабова, Ю. Г. Кривоносов. - К.: А.С.К., 2001. - 416с.
59. Грей С. И. Международные исследования по учету: глобальная проблема// Бух. учет. - 1991. - №1 С. 27-33.
60. Дорош Н.І. Аудит: теорія і практика. – К.: Знання, 2006. – 495с.
61. Друрри К. Введение в управленческий и производственній учет. - М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998.- 774с.
62. Друрри К. Управленческий и производственный учет. - М.:Аудит ЮНИТИ - ДАНА, 2002. - 1071с.
63. Друрри К. Учет затрат методом стандарт-кост / Пер. с англ. Под ред. Н.Д.Эриашвили. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998. – 224с.
64. Эддоус М. Методы принятия решений / Эддоус М., Стэнсфилд Р.. - М.: Аудит, 1997. - 590 с.
65. Економічна теорія: Політекономія: Підручник / За ред.. В,Д.Базилевича. – 7-ме вид., стер. – К.: Знання – Прес, 2008. – 719с.
66. Економічне і соціальне становище Чернівецької області за 2006 рік. – Чернівці. – 2007. – 164 с.
67. Економічне і соціальне становище Чернівецької області за 2007 рік. – Чернівці. – 2008. – 139 с.
68. Энтони Р. Учет: ситуации и проблемы / пер с англ. / Энтони Р., Рис Дж. - М.: Финансы и статистика, 1993. - 560 с.
69. Ефремова А. Управленческий учет: сущность и возможности организации в России // Международный бухгалтерский учет. – 1999. - №10. – С.23-27.
70. Завгородний В. П. Бухгалтерский учет, контроль и аудит в системе управления предприятием. К.: Ваклер, 1997. - 976с.
71. Завгородний В. П. Бухгалтерский учет в Украине (с использованием национальных стандартов): Учеб. пособие для студентов вузов. - К.: А.С.К., 2001. - 848с.
72. Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 №996-ХІV зі змінами та доповненнями.
73. Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.97р. № 283/97 – ВР (зі змінами та доповненнями)
74. Закон України "Про податок на додану вартість" № 168/97- ВР від 3 квітня 1997р.
75. Зубрицька І. Облік витрат на виробництво продукції // Все про бухгалтерський облік. – 1999. - №80. – 2000. – 17 березня. – С.4-10.
76. Іванов А. Класифікація витрат // Бухгалтерія. – 2001. - №24/1. – С. 45-50.
77. Іванов Ю., Котлярів Є. Класифікація витрат за статтями калькуляції. Прямі витрати // Бухгалтерія. – 2001. - №22/1. – с. 47-53.
78. Іванов Ю. „Реформована” собівартість (калькулювання у промисловості) // Бухгалтерія. – 2001. - №20/1. – С. 45-51.
79. Івахненко В.М. Економічний аналіз: Навч. посіб / В.М. Івахненко, М.І. Горбатюк, В.С. Льовочкін.- К.: КНЕУ,1999.-176с.
80. Івахненко В. М. Курс економічного аналізу: Навч. посіб. - К.: Знання - Прес, 2000. - 207с. - (Вища освіта ХХІ століття).
81. Івахненков С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку та аудиту: Навч. Посіб. – К.: Знання – Прес, 2003. – 349с.
82. Іващенко В.І. Економічний аналіз господарської діяльності / В.І. Іващенко, М.А. Болюх. - К.: ЗАТ "НІЧЛАВА", 1999-204с.
83. Ивашкевич В. Б. Проблемы учета и калькулирования себестоимости продукции. - М.: Финансы, 1974.
84. Игумнова Т., Красикова Л. Вопросы совершенствования учета витрат и калькулирования себестоимости угля // Финансы. Учет. Банки: Сборник научных трудов Донецкого национального университета. – 2001. - №5. – С. 129 – 132.
85. Інструкція по застосуванню Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій: Затв. наказом М-ва фінансів України від 30.11.99 №291.
86. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків: Затв. наказом М-ва фінансів України від 11.08.94 №69.
87. Иохин В, Я. Экономическая теория. – М.: Юрист, 2000. – 816 с.
88. Каверина О.Д. Управленческий учет: системы, методы, процедуры. – М., 2004. – 352с.
89. Калюга Є. Внутрішньогосподарський облік // Вісник податкової служби України. – 2001. - №5 (лютий). – С. 30-37.
90. КарповаТ.П. Основы управленческого учета. Учебное пособие. М.:Инфра-М.-1997.-392с.
91. Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. - М.: ЮНИТИ, 2001. -350 с.
92. Ковалев В.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия / В.В. Ковалев, О.Н. Волкова. – М.: ПБОЮЛ, 2000. – 424с.
93. Ковальчук В.М. Загальна теорія економіки. – Тернопіль, 1998. – 514с.
94. Ковтун С. Управління витратами / С. Ковтун, Н. Ткачук, С. Савлу. – Х.: Фактор, 2007. – 272с.
95. Комаха А., Миронова С. Управленческий учет на предприятии // Деньги и технологи. – 2002. - № 1-2. – С. 50-54.
96. Конституція України: Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996р.//відомості Верховної ради України, - 1996. – 162с.
97. Контролинг как инструмент управления предприятием / Под ред. Н. Г. Данилочкиной. - М.: Аудит, 1998. - 227с.
98. Контроллинг как инструмент управления предприятием/ Под ред. Н.Г.Данилочкиной. – М., 2003. – 279с.
99. Контролинг в бизнесе: Методол. и практ. основы построения контролинга в организациях / А. М. Карминский и др.- М.: Финансы и статистика, 1998. - 157с.
100. Коржачникова Л. Проблеми бухгалтерського і управлінського обліку // Бухгалтерський облік і аудит. – 2001. - №12. – С.50-52.
101. Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств. - К.: "Знання", 2002. - 294с.
102. Косміна Р. М. Бухгалтерський облік: Навч. посіб. - К.: Вища школа, 2003. - 174с.
103. Костенко В. Удосконалення обліку витрат на виробництво з використанням англо-саксонської методології // Статистика України. – 2002. - №2. – С. 62-64.
104. Котляр Є. Формування собівартості // Бухгалтерія. – 2002. – 25 лютого. – С. 47-54.
105. Котляров Є. Особливості калькулювання в умовах комплексного виробництва // Бухгалтерія. – 2001. – №36/1. – С. 44.
106. Котляров Є., Соколенко В. Формування собівартості: бухгалтерський аспект // Бухгалтерія. – 2002. – №8/1. – С. 47-55.
107. Крамаренко Г.О. Фінансовий аналіз і планування. – Дніпропетровськ: Видавництво ДАУБП, 2001.
108. Кундеус О.М. Облік та аналіз використання виробничих запасів: сучасний стан і перспективи розвитку (на прикладі підприємств скляної промисловості України): Дис... канд..екон. наук: 08.06.04.-Тернопіль, 2002.
109. Курсом реформ - облік 2000: Навч. - практ. посіб. - Дніпропетровськ: ТОВ "Баланс - клуб", 2000. - 256 с.
110. Ластовецький В. О. Виробничо-комерційний облік і внутрішньо-господарська (управлінська) звітність за центрами витрат і відповідальності. - Чернівці: Місто, 2003. - 156с.
111. Ластовецький В. О. Галузевий бухгалтерський облік: проблеми теорії і практики. - Чернівці: Прут, 2005. – 200 с.
112. Лахтіонова Л.А, Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.:КНЕУ, 2001.
113. Лень В. С. Бухгалтерський облік в Україні: основи та практика: Навчальний посібник / В. С. Лень, В.В. Гливенко. - К.: Центр навчальної літератури, 2004. - 576с.
114. Лень В. С. Управлінський облік: Навч. посіб. - К.: Знання - Прес, 2003. - 287с. - (Вища освіта ХХІ століття).
115. Лишиленко О. В. Бухгалтерський облік. Навчальний посібник. - Київ: Вид-во "Центр учбової літератури", 2003. - 624с.
116. Лишиленко О. В. Теорія бухгалтерського обліку: Навчальний посібник. – Київ: Вид-во „Центр навчальної літератури”, 2003. – 215с.
117. Лишиленко О. Формування облікової інформації в системі управлінського обліку на підприємстві // Статистика України. – 2001. - №3. – С. 34-37.
118. Лобанов О. Взаємозв’язок витрат, обсягу реалізації та прибутку підприємства // Вісник Податкової служби України. – 2000. - №24. – С. 23-27.
119. Лучко М.Р. Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах: Навч. посіб / М.Р. Лучко, І.Д. Бенько. – К.: Знання, 2006. – 311с.
120. Малюга Н.М. Основи наукових досліджень в бухгалтерському обліку. Навчальний посібник для студентів вузів., Житомир: ЖІТІ, 2001.- 512с.
121. Малюга Н. М. Шляхи удосконалення оцінки в бухгалтерському обліку: теорія, практика, перспективи. - Житомир ЖІТІ, 1998. - 384с.
122. Мамонова Т. Деякі проблеми управлінської орієнтації обліку в Україні // Регіональні перспективи. – 2001.- 2-3. – С. 151-153.
123. Мацкевичюс И.С. Калькулирование себестоимости продукции: исторический аспект. - Вильнюс: Из-во Вильнюс ун-та, 1974. - 212с.
124. Методичні рекомендації з формування собівартості продукції (робіт, послуг) у промисловості. – К.: КДІЕХП, 2001. – 140 с.
125. Мех Я. В. Бухгалтерський облік у галузях народного господарства / Я. В. Мех, Г. П. Журавель, Я. Д. Крупка, А. І. Крисоватий. - К.: НМК ВО, 1991. - 246 с.
126. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку 2000/ Перекл. з англ..за ред..С.Ф.Голова./-К.: Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 2000. – 1272 с.
127. Мних Е.В. Економічний аналіз на промисловому підприємстві / Е.В. Мних, П. Ю. Буряк. - Львів: Наука, 1998.-220с.
128. Морозова-Герасимович Н.А. Управлінський облік і аналіз затрат на забезпечення якості продукції (на прикладі плодовоовочеконсервних підприємств України): Дис... канд..екон. наук: 08.06.04.-К., 2003.
129. Мюллендорф Р. Производственный учет. Снижение и контроль издержек. Обезпечение их рациональной структуры: пер. с нем. М.И.Корсаков / Мюллендорф Р., Каррэнбауэр М.. - М.: ЗАО "ФБК - ПРЕСС", 1996. - 160с.
130. Наконечний С.І. Економетрія: Підручник / С.І. Наконечний, Т.О. Терещенко, Т.П. Романюк. – Вид.2-ге, допов. та перероб. – К.: КНЕУ, 2000. – 296с.
131. Нападовська Л.В. Внутрішньогосподарський контроль в ринковій економіці: Монографія.- Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2000. – 224с.
132. Нападовська Л.В. Розвиток концепції управлінського обліку// Регіональні перспективи. – 2001. - №2-3. – С. 133-135.
133. Нападовська Л.В. Управлінський облік: Монографія.- Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2000. – 450с.
134. Нашкевська Г.В. Бухгалтерський облік: Навчальний посібник. - Київ: Центр навчальної літератури, 2004. - 464с.
135. Нечай Н.М. Облік та контроль невиробничих витрат (на прикладі машинобудівних підприємств): Дис... канд..екон. наук: 08.06.04.-К., 2003.
136. Нидлз Б. Принципы бухгалтерского учета: Пер. с англ. / Под ред. В.Я. Соколова / Нидлз Б., Андерсон Х., Колдуэлл Д. - М.: Финансы и статистика, 1993. - 496 с.
137. Николаева С. А. Особенности учета затрат в условиях рынка: система "директ - костинг": Теория и практика. - М.: Финансы и статистика, 1993. - 128 с.
138. Николаева О.Е. Стратегический управленческий учет: Науч. практ. изд. / О.Е. Николаева, О.В. Алексеева.- М., 2003. – 304с.
139. Об’єкти бухгалтерського та податкового обліку / Керівник авт. колективу І. Назарбаєва. – К.: Бліц-Інформ, 2004. – 288с.
140. Озеран А.В. Управлінський облік витрат на підприємствах кондитерської галузі України: Дис... канд..екон. наук: 08.06.04.-К., 2001.
141. Озеран В.О., Хіч Р.Я. – Класифікація витрат як засіб управління ними . – наукове видання «Вісник Економіка»; випуск 53, стор.56, - К. – Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет». – 2001.
142. Олійник О.В. Витрати в системі бухгалтерського обліку: теорія, методика, практика (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів): Дис... канд..екон. наук: 08.06.04.-Тернопіль, 2002.
143. Палий В. Ф. Основы калькулирования: Монография. - М.: Финансы и статистика, 1987. - 288с.
144. Панасик В.М. Витрати виробництва: управлінський аспект. Монографія. – Тернопіль: Астон, 2005. – 288с.
145. Панасюк В. Управління витратами виробництва. – Тернопіль, 1999. – 118с.
146. Панков Д.А. Основы теории и методики управленческого бухгалтерского учета.- Мн.: ООО "Профит", 1995.-100с.
147. Партін Г. О. Бухгалтерський облік: основи теорії і практики: Навч. посіб. - К.: "Знання", КОО, 2000. - 245 с.
148. Пархоменко В.М., Баранцев П.П. Реформування бухгалтерського обліку в Україні. План рахунків Положення (Стандарти) бухгалтерського обліку / В.М. Пархоменко, П.П.Баранцев. - Луганськ,-2000.- 272с.
149. Пархоменко В.М. Реформування бухгалтерського обліку в Україні. Коментарі. - Луганськ: Футура: ДСД "Лугань", 2001. - Ч.3. - 448с.
150. Пацюк Е.Ф. Аналіз фінансового стану підприємства та перспективи його розвитку. - К.: МІМ-Київ, 2000.
151. Пертенко С. Н. Контролинг: Учебное пособие. - К.: Ника - Центр, Єльга, 2004. - 328с.
152. Петрик О. Чи існує в Україні і чи потрібен управлінський облік? // Бухгалтерський облік і аудит. – 2001. – №2. – С. 38-39.
153. Пипко В. А., Булавина Л. Н. Настольная книга бухгалтера и аудитора. - 2-е изд., , доп. / Под ред. акад. Н. В. Бондаренко. – М.: Финансы и статистика, 2000. - 592с.
154. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій: Затв. наказом М-ва фінансів України від 30.11.99 №291.
155. Плєшнікова Л. Суть управлінського обліку // Баланс. – 2001. - №36 (вересень). – С.55-56.
156. Позов А. Проблеми методичного забезпечення обліку витрат // Баланс. – 2001. – 18 грудня. – С.23-24.
157. Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 1 „Загальні вимоги до фінансової звітності” Затв. МФУ від 31.03.1999 № 87.
158. Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 2 „Баланс” Затв. МФУ від 31.03.1999 № 87.
159. Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 3 „Звіт про фінансові результати” Затв. МФУ від 31.03.1999 № 87.
160. Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 7 „Основні засоби” Затв. МФУ від 27.04.2000 №92.
161. Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 8 „Нематеріальні активи” Затв. МФУ від 18.10.99 №242.
162. Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 1999 року №237.
163. Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року №318.
164. Полюх М. Мета, завдання та об’єкти управлінського обліку витрат // наукові записки ТДПУ ім.. В. Гнатюка. сер. економіка. – 2002. - №11. – С. 152-154.
165. Полянська О. Управлінський облік як основа інформаційного забезпечення менеджменту підприємства // Регіональні перспективи. – 2000. - №2-3. – С. 169-170.
166. Попович П.Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві. - Тернопіль: Економічна думка, 1998.-200с.
167. Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2000р. №1543 “Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності”.
168. Прокопенко І. Ф., Ганін В. І., Петряєва З.Ф. Курс економічного аналізу: Підручник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. І. Ф. Прокопенка. - Харків: Легас, 2004.-384с.
169. Прыкина Л. В. Экономический анализ предприятия. - М.: ЮНИТИ, 2002. - 359с.
170. Примостка Л.О. Фінансові деривативи: аналітичні та облікові аспекти: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001. – 263с.
171. Пушкар М.С. Управлінський облік.- Тернопіль:Поліграфіст,1995.-164с.
172. Пушкар М.С. Контролінг: Монографія.- Тернопіль, 1997.-146с.
173. Пушкар М.С.Розробка систем обліку: навчальний посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2004. – 198с.
174. Рекомендації М-ва фінансів України з бухгалтерського обліку валових витрат та валових доходів: Наказ М-ва фінансів України від 04.09.97 №168.
175. Рожелюк В. Нормативний метод обліку витрат як складова системи управління підприємством у ринкових умовах // Наукові вісники ТДПУ ім.. В. Гнатюка. – 2000. - №6. – С.123-124.
176. Романов А. Н. Автоматизация учета / А.Н. Романов, Б.Е. Одинцов. - М.: Аудит, ЮНИТИ, 1999. - 336с.
177. Руденюк О. Витрати у виробництві: Бухгалтерський і податковий облік // Податки та бухгалтерський облік. – 2002. - №17. – С. 14-15.
178. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. - Минск: ООО "Новое знание", 1999.-398с.
179. Сатубалдин С. Учет затрат на производство в промышленности США. - М.: Фынансы, 1980. - 141с.
180. Сердюк В., Райхлина А. Управленческий учет: объективная потребность в релевантной информации и учете по центрам ответственности // Финансы. Учет. Банки. Сборник научных трудов Донецкого национального университета. – 2001. - №5. – С. 108-112.
181. Сидюк О. Проблемные аспекты новых подходов к учету и отражению в отчетности расходов предприятия // Финансы. Учет. Банки. Сборник научных трудов Донецкого национального университета. – 2001. - №5. – С. 92-96.
182. Скоун Тони. Управленческий учет / Пер. с англ. - М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. - 179с.
183. Скударь Г.М. Управление конкурентоспособностью крупного акционерного общества: проблемы и решения. - К.: Наукова думка, 1999.
184. Слюсарчук Л.І. Принципова схема побудови бухгалтерського обліку витрат виробництва. – наукове видання «Вісник Економіка»; випуск 53, стор.34, - К. – Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет». – 2001.
185. Слюсарчук Л. Попроцесна калькуляція витрат // Бухгалтерський облік і аудит. – 2002. - №9. – С.16-25.
186. Соколов В. Я. Бухгалтерский учет: от истоков до наших дней: Учеб. Пособие для вузов. - М.: Аудит: ЮНИТИ, 1996. - 638с.
187. Соколов Я. В. Управленческий учет: миф или реальность? // Бухгалтерский учет. - 2000. - №18
188. Соколовская Г.А. Себестоимость продукции в планировании и управлении промышленностью. - М.: Экономика, 1987.
189. Солодков Є. Витрати на виробництво: облікова політика // Бухгалтерія. – 2001. - №22/1. – С.53-54.
190. Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посіб. - К.: КНЕУ, 2000. - 578с.
191. Сопко В.В. Бухгалтерський облік: Навч. посіб / В.В. Сопко, З.Гуцайлюк, М.Щирба, М.Бенько. - Тернопіль: Астон, 2005. - 496с.
192. Статистичний щорічник України за 1996 рік/ Держкомстат України;.; Відп. За вип. О. Г. Осауленко. – К.: Техніка, 1997. – 618с.
193. Статистичний щорічник Чернівецької області за 1997 рік/ Державний комітет статистики України Чернівецьке обласне управління статистики: Відп. за вип. М.І.Довгорук. – Ч.: Чернівці, 1998. – 283 с.
194. Статистичний щорічник Чернівецької області за 1998 рік/ Державний комітет статистики України Чернівецьке обласне управління статистики: За ред. М.І.Довгорука; Відп. за вип. М.М. Кучерівська. – Ч.: Чернівці, 1999. – 359 с.
195. Статистичний щорічник Чернівецької області за 1999 рік/ Державний комітет статистики України Чернівецьке обласне управління статистики: За ред. В.М.Камінської; Відп. за вип. М.М. Кучерівська. – Ч.: Чернівці, 2000. – 371 с.
196. Статистичний щорічник України за 2000 рік/ Держкомстат України; За ред. О. Г. Осауленка; Відп. За вип. В.А.Головко. – К.: Техніка, 2001. – 598с.
197. Статистичний щорічник Чернівецької області за 2000 рік/ Державний комітет статистики України Чернівецьке обласне управління статистики: За ред. В.М.Камінської; Відп. за вип. М.М. Кучерівська. – Ч.: Чернівці, 2002. – 381 с.
198. Статистичний щорічник України за 1998 рік/ Держкомстат України; С78 За ред. О. Г. Осауленка; Відп. за вип. В.А.Головко. – К.: Техніка, 1999. – 576с.
199. Статистичний щорічник Чернівецької області за 2002 рік/ Державний комітет статистики України Чернівецьке обласне управління статистики: За ред. В.М.Камінської; Відп. за вип. М.М. Кучерівська. – Ч.: Чернівці, 2003. – 488 с.
200. Статистичний щорічник Чернівецької області за 1999 рік/ Державний комітет статистики України Чернівецьке обласне управління статистики: За ред. В.М.Камінської; Відп. за вип. М.М. Кучерівська. – Ч.: Чернівці, 2000. – 371 с.
201. Статистичний щорічник Чернівецької області за 2003 рік/ Державний комітет статистики України Чернівецьке обласне управління статистики: За ред. В.М.Камінської; відп. за вип. М.М. Кучерівська. – Ч.: Чернівці, 2004. – 460 с.
202. Статистичний щорічник Чернівецької області за січень-листопад 2005 року/ Державний комітет статистики України Головне управління статистики у Чернівецькій області відп. за вип. М.М. Кучерівська. – Ч.: Чернівці, 2005. – 371 с.
203. Стоян В.І. Формування та облік витрат виробництва в системі управлінського обліку (на прикладі підприємств скляної промисловості України): Дис... канд..екон. наук: 08.06.04.-К., 1998.
204. Суб’єкти малого підприємництва Чернівецької області у 2003 році: Статистичний збірник: - За ред. А.В.Ротаря; Відп. за вип. І.Д.Шильніковська. – Ч.: Чернівці, 2004. – 140 с.
205. Сухарева Л. А. Контролинг - основа управления бізнесом / Л.А. Сухарева, С.Н. Петренко. - К.: Эльга, Ника - Центр, 2002. - 208 с.
206. Сухорукова Т. Облік доходів і витрат на підприємствах відповідно до національних стандартів // Економіка. Фінанси. Право. 2000. - №9. С.19-26.
207. Ткач В.И. Управленческий учет: международный опит / В.И. Ткач, В.М. Ткач. - М.: Финансы и статистика, 1994.-144с.
208. Ткаченко Н.Т. “Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України”.- підруч. Для студ. Вищ.навч.закл.екон.спец., допов. й переробл.- К.: А.С.К., 2001.-784с.
209. Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу// Все про бухгалтерський облік. – 2000. - №70. – С. 4-6.
210. Типове положення з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) у промисловості, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.96 №473 // Баланс. - 1996 №452. – К., 1996. – 207с.
211. Типовые указания по применению нормативного метода учета затрат на производство и калькулирование нормтивной (плановой) и фактической себестоимости продукции (работ). - М.: Типография Минфина, 1983. - 31с.
212. Турило А.М. Управління витратами підприємства: Навч. посіб / А.М. Турило, Ю.Б. Кравчук, А.А. Турило. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 120с.
213. Україна у цифрах у 1997 році: Корот. стат. довід./Державний комітет статистики України: Відп. за випуск О. Г. Осауленко. – К.: Наукова думка, 1998. – 428с.
214. Україна у цифрах у 2001 році: Корот. стат. довід./Державний комітет статистики України: За ред. О. Г. Осауленка; Відп. За вип. В.А.Головко. – К.: Техніка, 2002. – 262 с.
215. Уорд Кит. Стратегический управленческий учет / Пер. с англ.. – М.: ЗАО «Олимп-Бизнес», 2002. – 448с.
216. Управление затратами на предприятии/ [Лебедев В.Г., Дроздова Т.Г., Кустарев В.П., Асаул А.Н., Фомина Т.А,, Сапунов С.В.]; под общ. ред. Г,А.Краюхина: Учебник. – СПб.: Издательский дом «Бизнес-пресса», 2008. – 560 с.
217. Управленческий учет / Под ред.В. Палия и Р. Вандер Вила.-М.: ИНФРА-М,1997.- 480с.
218. Управленческий учет: Учебное пособие/ Под редакцией А.Д.Шеремета.-М.:ФБК-ПРЕСС,1999.-512с.
219. Фольмут Х. Й. Инструменты контролинга от А до Я: пер. с нем. / Под ред. М. Л. Лукашевича и Е. Н. Тихоненковой. - М.: Финансы и статистика, 1998. - 230с.
220. Фридман П. Аудит. Контроль затрат и финансовых результатов при анализе качества продукции / Пер. с англ. - М.: Аудит, 1994.
221. Хан Д. Планирование і контроль: Консепция контролинга/ Пер. с нем.- М.: Финансі и статистика, 1997. - 739с.
222. Хелферт Э. Техника финансового анализа/ пер. с анг. – Под ред. Л.П.Белых. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 663с.
223. Хорнгрен Ч. Бухгалтерский учет: управленческий аспект / Ч. Хорнгрен, Г. Фостер. - М.: Финансы и статистика, 1995. - 410с.
224. Цал -Цалко Ю. С. Витрати підприємства: Навч. посібник. - Київ: ЦУЛ, 2002. - 656с.
225. Чебан Т., Сценко В. Організаційні аспекти побудови бухгалтерії стратегічного типу // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. - №12.-С.31-36.
226. Череп А. В. Управління витратами суб’єктів господарювання. Ч. І: Монографія. – Х.: ВД „ІНЖЕК”, 2006. – 368с.
227. Череп А. В. Управління витратами суб’єктів господарювання. Ч. ІІ: Монографія. – Х.: ВД „ІНЖЕК”, 2006. – 360с.
228. Чумаченко М., Бєлоусова І. Економічна робота на підприємстві та П(С)БО 16 «Витрати»// Бухгалтерський облік і аудит. – 2007. - № 3. - С. 13-16.
229. Чумаченко М., Бєлоусова І. Управлінський облік – основа контролю за собівартістю продукції в Україні // Вісник ТАНГу. Спецвипуск. – 2001. - №18, ч.2. – С. 6-12.
230. Чумаченко М. Теоретико-методологические основы развития бухгалтерского учета в трансформационной экономике// Проблемы развития теории бухгалтерского учета, анализа и контроля. – Брест; Житомир, 2004. – С.191-210.
231. Швець В. Г.Теорія бухгалтерського обліку: Навч. посіб. - К.: Знання - Прес, 2003. - 444с. - (Вища освіта ХХІ століття).
232. Шайкан А.В. Облік і аналіз витрат і доходів за центрами відповідальності: Дис... канд..екон. наук: 08.06.04.-Київський національно-економічний університет.- К., 2002.
233. Швець В. Г.Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., перероб. І доп. – К.: Знання, 2006. – 525с. – (Вища освіта ХХІ століття).
234. Шеремет А.Д. Методика финансового анализа / А.Д. Шеремет, Р.С. Сайфулин. – М.: ИНФРА – М. 1995.
235. Шило В. Концептуальні підходи до розвитку управлінського обліку в Україні // Регіональні перспективи. – 2001. - №2-3. – С.135-137.
236. Юрченко К. Методика обліку витрат на виробництво продукції // Вісник Податкової служби України. – 2002. - №37 (жовтень). – С. 32-38.
237. Юрченко К. Облік витрат виробництва та калькулювання собівартості продукції у промисловості за П(С)БО // Вісник Податкової служби України. – 2001. - №30 (серпень). – С. 62-64.
238. Яворська Л. Собівартість як економічна категорія і особлива форма витрат // Наукові записки ТДПУ ім.. В.Гнатюка. – 2000. - №6. – С.124-125.
239. Яновська Н. Витрати підприємства: довідник бухгалтера // Податки та бухгалтерський облік. – 2001. - №11 (спецвипуск). – С. 3-29.
240. Яремко І.Й. Економічні категорії в методології обліку: Монографія. – Л.: Каменяр, 2002. – 192с.
241. Яругова А. Управленческий учет: опыт экономически развитых стран/ Под ред. Я.В.Соколова.- М.: Финансы и статистика, 1991. - 237с.
242. Яцишин С. Організація і методологія обліку витрат на промислових підприємствах // Вісник ТАНГу. – 2001. - №12. – С. 112-117.
243. Вartok Hadi A. Az altalahos, koltse - gekkel valo foglalkozas sajatos modszerei, eljarasai// Szamvitel es igyvetel - techika. - Budapest. - 1985. - 7. Szam.
244. Feaak Z. Rachunek kosztow w przemysle elektromaszynowyn (teoria i praktyka). Instytut organizacji przemysla maszynowego.- Warszawa, 1979. - S. - 8-9/.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20958.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.