У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОБЛІК І АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ БІОЛОГІЧНИХ АКТИВІВ В ІНКУБАТОРНО-ПТАХІВНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Количество страниц 253
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ВИТРАТ НА БІОЛОГІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ І ПОБУДОВИ ЇХ ОБЛІКУ В ІНКУБАТОРНО-ПТАХІВНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
1.1. Економічна сутність витрат на формування біологічних активів і собівартості продукції
1.2. Склад витрат на формування біологічних активів та їх характеристика
1.3. Організаційно-технологічні особливості діяльності інкубаторно-птахівничих підприємств та їх вплив на побудову обліку
РОЗДІЛ 2. МЕТОДОЛОГІЯ ОБЛІКУ ВИТРАТ НА ФОРМУВАННЯ БІОЛОГІЧНИХ АКТИВІВ ТА КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ІНКУБАЦІЇ
2.1. Об’єкти обліку витрат на формування біологічних активів в інкубаторно-птахівничих підприємствах та їх обґрунтування
2.2. Організація обліку процесу інкубації та шляхи його удосконалення
2.3. Калькулювання собівартості продукції інкубації
РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ ІНКУБАЦІЇ
3.1. Організаційно – методологічні аспекти аналізу діяльності інкубаторних підприємств
3.2. Аналіз рівня і складу собівартості продукції інкубаторних цехів
3.3. Аналіз рентабельності діяльності інкубаторних цехів
ВИСНОВКИ
ДОДАТКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП

Сучасний стан проблеми. Впровадження засад ринкової економіки в агропромисловий комплекс України обумовлює необхідність створення відповідного господарського механізму функціонування галузей, окремого підприємства та його підрозділів. У сучасних умовах відродження сільського господарства в Україні птахівництво є однією з пріоритетних галузей тваринництва. Воно характеризується високою продуктивністю і скоростиглістю, що гарантує швидку окупність вкладених коштів та, порівняно з іншими галузями тваринництва менші затрати на утримання птиці. Продукція птахівництва  м’ясо, яйця  забезпечує організм людини корисними речовинами, завдяки чому вона займає чільне місце на ринку продуктів харчування.
Виробництво конкурентоспроможної продукції та забезпечення стійкого становища на ринку потребують докорінної зміни методів управління виробництвом через впровадження у вітчизняних сільськогоcподарських підприємствах системи управлінського обліку. Це дасть змогу забезпечити внутрішніх користувачів інформацією для ефективного управління птахівництвом.
Особливої актуальності набуває проблема створення системи обліку й аналізу витрат для розробки ефективних стратегічних управлінських рішень з метою своєчасного передбачення несприятливих ситуацій та спрямування діяльності підприємства галузі птахівництва на досягнення позитивних кінцевих результатів.
Обліково-аналітичне забезпечення економічної діяльності є невід’ємною частиною системи управління підприємством з метою підвищення ефективності господарювання.
У сучасних умовах усе більш важливою стає система обліково-аналітичного забезпечення керівництва підприємства інформацією про господарську діяльність суб’єкта господарювання, яка дає змогу посилити регулюючу функцію обліку, забезпечує необхідний зв’язок між виробничими, технічними та економічними службами підприємства.
Актуальність теми. Впровадження ринкових методів господарювання в агропромисловий комплекс України обумовлює необхідність створення відповідного господарського механізму. В сучасних умовах відродження сільського господарства в нашій державі птахівництво є однією з пріоритетних галузей, характеризується високою продуктивністю, скоростиглістю, що гарантує швидку окупність вкладених коштів, та порівняно з іншими галузями тваринництва незначними витратами на утримання птиці.
Виробництво конкурентоспроможної продукції неможливе без ефективного управління підприємством і галуззю в цілому. Невід’ємною складовою системи управління підприємством і підвищення ефективності його господарювання є обліково-аналітичне забезпечення економічної діяльності.
На початку 90-х років ХХ ст. галузь птахівництва перебувала у занепаді: відбувалося значне скорочення поголів’я птиці та зниження його продуктивності. В останні роки обсяги виробництва у птахівництві зростають і для забезпечення розширеного відтворення галузі виникає додаткова потреба в добовому молодняку птиці.
У системі управління діяльністю підприємства з метою забезпечення ефективного його розвитку важливе значення мають облік витрат на виробництво й аналіз собівартості продукції, за допомогою яких здійснюється контроль за витрачанням ресурсів підприємства.
Загальнотеоретичним питанням обліку й аналізу виробництва були присвячені праці багатьох учених. Питання сутності витрат висвітлені в роботах Н. Д. Врублевського [40], С. А. Котлярова [81], С. В. Мочерного [49], В. Ф. Палія [114], В. В. Сопка [147, 148], Ч. Т. Хорнгрена та Дж. Фостера [165]. Склад витрат виробництва досліджували у своїх роботах Ф. Ф. Бутинець [31, 32], О. П. Варава [117], С. Ф. Голов [43], Р. Є. Грачова [44, 45], В. І. Завгородній [54], М. М. Коцупатрий [91], В. Г. Лінник [89  93], М. С. Палюх [115, 116, 138], Г. О. Партин [55], М. З. Пізенгольць [117], Л. К. Сук [156, 157], М. Г. Чумаченко [168], В. П. Ярмоленко [177]. Аналізу господарської діяльності сільськогосподарських підприємств присвячені праці М. І. Ковальчука [77 79], Г. В. Савицької [134], В. К. Савчука [135], П. В. Смєкалова [140]. Облік і аналіз процесу виробництва в галузях економіки, зокрема в сільському господарстві, були предметом дисертаційного дослідження А. А. Бойчук (2004), В. В. Гливенко (2002), О. Г. Замети (2003), М. В. Корягіна (1999), М. Г. Кірданова (2002), М. Б. Кулинич (2006), П.Л.Сука (2001).
Незважаючи на активність дискусій з досліджуваних питань в загальнотеоретичному контексті, облік витрат інкубації залишався поза увагою науковців. Значний внесок у розвиток бухгалтерського обліку в цій галузі зробив В. Г. Лінник. Питання номенклатури статей витрат, оцінки незавершеного виробництва і калькулювання собівартості продукції в інкубації найбільш глибоко були досліджені у працях цього науковця.
Прийняття П(С)БО 30 «Біологічні активи» внесло певні зміни в облік витрат виробництва. Так, категорія «собівартість» перестала відігравати роль оцінки виробленої сільськогосподарської продукції при її первісному визнанні, проте не зменшила значення цього показника в системі контрольно-аналітичного забезпечення потреб управління. Відповідно до цього стандарту було відокремлено галузь сільського господарства як специфічний вид діяльності, акцентовано увагу на принципову його відмінність, яка полягає у використанні живих організмів – рослин і тварин – з метою отримання продукції, яку називають біологічними активами, а процес їх створення або розвитку – біологічними перетвореннями.
Питання організації обліку формування біологічних активів, зокрема в інкубаторно-птахівничих підприємствах (далі  ІПП), на сьогодні ще недостатньо вивчені, а тому є нагальними. Об’єктивна необхідність розробки системи обліково-аналітичного забезпечення управління процесом інкубації та важливість її для успішної діяльності й розвитку ІПП зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його актуальність, мету, завдання та логічну структуру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за темою «Удосконалення обліку і контролю в галузях агропромислового комплексу» (номер державної реєстрації 0101U002947). Під час дослідження автором розроблено класифікацію ІПП відповідно до їх організаційної структури, яку покладено в основу організації обліку формування біологічних активів, спеціалізовану методику аналізу собівартості продукції інкубації, що ґрунтується на цій класифікації; удосконалено форми документів, методику калькулювання собівартості продукції інкубації. Використання цих розробок забезпечує економічну службу ІПП необхідною інформацією для прийняття своєчасних і обґрунтованих управлінських рішень.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є обґрунтування теоретико-методологічних основ організації обліку виробництва як засобу інформаційного забезпечення системи управління підприємством і розробка науково обґрунтованих рекомендацій щодо вдосконалення обліку витрат на біологічні перетворення в ІПП, калькулювання собівартості продукції інкубації та аналізу чинників формування її рівня.
Для досягнення мети в роботі поставлено й вирішено такі завдання:
 проаналізувати виробничу діяльність ІПП, встановити чинники організації обліку і аналізу формування біологічних активів;
 обґрунтувати методичні підходи до аналітичного забезпечення управління ефективністю інкубаційних процесів і діяльності інкубаторних цехів;
 критично проаналізувати організацію первинного обліку процесу інкубації з метою його оптимізації, спрямованої на посилення обліково-аналітичного забезпечення управління виробничим процесом в ІПП;
 узагальнити існуючі методичні засади формування номенклатури статей витрат та уточнити їх склад відповідно до потреб управління біологічними перетвореннями в птахівництві;
 уточнити об’єкти обліку витрат на біологічні перетворення в ІПП відповідно до технологічних особливостей процесу інкубації та потреб обліку з метою формування вичерпної інформації для управління діяльністю ІПП;
 удосконалити алгоритм формування витрат інкубації з метою визначення собівартості продукції інкубаторних цехів;
 узагальнити методичні підходи до калькулювання собівартості продукції інкубації з метою уточнення об’єктів калькулювання, методики та періодичності проведення калькуляційних розрахунків в ІПП для достовірного визначення собівартості продукції інкубації та подальшого ціноутворення;
 уточнити методичні підходи до тлумачення термінів «затрати» та «витрати» з метою обґрунтування контексту їх вживання.
Об’єктом дослідження є процеси формування й аналізу витрат на біологічні перетворення в ІПП. Поглиблені дослідження здійснено на матеріалах інкубаторно-птахівничих підприємств Полтавської області.
Предметом дослідження є комплекс методичних та організаційних проблем інформаційного забезпечення управління витратами на формування біологічних активів у птахівництві в сучасних умовах господарювання.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основами дослідження є діалектичний метод наукового пізнання і системний підхід, які були використані для вивчення сучасного стану обліку й аналізу формування біологічних активів у ІПП. У роботі було використано такі наукові методи пізнання і прийоми: індукції (при дослідженні процесу обліку формування біологічних активів, накопичення, узагальнення й використання інформації); дедукції (при теоретичному пізнанні методики обліку і аналізу процесу формування біологічних активів в інкубації); статистичного спостереження та методів фінансово-економічного аналізу (при дослідженні рівня, структури й динаміки собівартості та прибутку ІПП); графічний метод (при визначенні головних тенденцій рівня витрат виробництва, собівартості продукції інкубації, структури собівартості продукції інкубації, розміщення підприємств галузі птахівництва в регіонах України); ряди динаміки, методи абсолютних та відносних величин (при дослідженні зміни рівня собівартості інкубації одного умовного яйця, собівартості однієї голови добового молодняку певного виду птиці, визначенні частки окремих статей витрат у структурі собівартості продукції); опитування (при встановленні номенклатури статей витрат на інкубацію в ІПП Полтавської області, а також змісту форм документів первинного та зведеного обліку, самостійно розроблених ІПП, та алгоритму їх заповнення); методи причинно-наслідкового зв’язку (при розробці пропозицій щодо вдосконалення обліку витрат виробництва та аналізу собівартості продукції інкубації); методи, які ґрунтуються на законах розвитку економіки (при обґрунтуванні необхідності визначення собівартості продукції ІПП для потреб управління).
Інформаційною основою дослідження стали законодавство України з питань обліку виробництва та калькулювання собівартості продукції інкубації, наукові роботи вітчизняних і зарубіжних учених, матеріали науково-практичних конференцій, а також матеріали державних органів статистики, річні й оперативні звіти Полтавського обласного об’єднання по птахівництву, облікові й звітні дані ІПП Полтавської області.
Наукова новизна одержаних результатів. Результати дисертаційного дослідження, які становлять його наукову новизну та виносяться на захист, такі:
вперше:
 запропоновано класифікацію ІПП відповідно до їх організаційної структури, обґрунтовано її вплив на організацію обліку витрат, номенклатуру й склад статей витрат, оцінку предметів праці та методику калькулювання собівартості продукції (58–61);
 запропоновано розроблену спеціалізовану методику аналізу собівартості продукції інкубації, яка включає в себе послідовність, умови й методи проведення аналізу, визначає чинники формування собівартості продукції інкубації, з метою аналітичного забезпечення прийняття обґрунтованих управлінських рішень, спрямованих на підвищення ефективності виробничої діяльності ІПП (С. 146–190);
удосконалено:
 систему документального оформлення витрат на біологічні перетворення через запровадження розроблених документів, використання яких сприятиме формуванню необхідної обліково-аналітичної інформації для потреб управління (С. 82, 85, 98);
 номенклатуру калькуляційних статей витрат на біологічні перетворення в інкубаторних підприємствах з метою підвищення якості формування облікової інформації для контролю за діяльністю інкубаторних цехів (С. 7479);
 визначення об’єктів обліку витрат на біологічні перетворення з урахуванням операцій з інкубації яєць на давальницьких засадах, що ґрунтується на специфічних особливостях діяльності інкубаторних цехів і дає змогу формувати витрати, необхідні для встановлення ціни на давальницькі послуги (С. 70);
 методику калькулювання собівартості продукції інкубації у фінансовому та управлінському обліку через впровадження запропонованих дисертантом коефіцієнтів перерахунку яєць на умовні, що забезпечує визначення собівартості добового молодняку окремих видів птиці та послуг з інкубації яєць (С. 126133);
 систему інформаційного забезпечення управління діяльністю інкубаторних цехів шляхом розробки та запровадження методики оперативного визначення виробничої собівартості продукції інкубації (С. 116124);
набули подальшого розвитку:
 методичні підходи до тлумачення термінів «затрати» та «витрати»: для позначення вартості використаних ресурсів пропонуємо застосовувати термін «витрати», а їх кількості – термін «затрати» (С. 16).
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що основні положення дисертаційного дослідження, спрямовані на вдосконалення обліку й аналізу формування біологічних активів, доведено до рівня методичних розробок і практичних рекомендацій для облікового персоналу ІПП.
Рекомендації з удосконалення обліку витрат на інкубацію через застосування запропонованої номенклатури калькуляційних статей впроваджені в обліковий процес СТОВ «Хорольське інкубаторно-птахівниче підприємство» Хорольського району Полтавської області (довідка № 5 від 17. 03. 2007 р.). Удосконалено систему інформаційного забезпечення потреб управління підприємством через впровадження пропонованої номенклатури статей витрат на інкубацію, методики оперативного визначення собівартості продукції інкубації, використання запропонованих у роботі спеціалізованого документа для оформлення операцій з інкубації яєць на давальницьких засадах та зведеної відомості для здійснення контролю за рухом інкубаційних яєць у СТОВ «Полтавське інкубаторно-птахівниче підприємство» Полтавського району Полтавської області (довідка № 4 від 14. 03. 2007 р.). Полтавському обласному об’єднанню по птахівництву запропонована спеціалізована методика аналізу собівартості продукції інкубації, яку використовують для підбиття підсумків роботи ІПП Полтавської області (довідка № 16 від 20. 03. 2007 р.). Окремі положення дисертаційної роботи застосовують у навчальному процесі Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» при викладанні дисциплін «Облікова політика підприємства» та «Управлінський облік» (довідка від 10. 04. 2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною науковою працею і містить одержані автором нові результати у сфері обліково-аналітичного забезпечення управління в ІПП.
Апробація результатів дослідження. Основні результати дослідження оприлюднені й дістали схвалення на науково-практичних конференціях: Міжнародному Форумі молодих вчених «Ринкова трансформація економіки постсоціалістичних країн» (м. Харків, ХНТУСГ, 1920 травня 2005 р.); Міжнародній науково-практичній конференції «Удосконалення економічного механізму функціонування аграрних підприємств в умовах невизначеності» (м. Київ, КНЕУ, 1920 травня 2004 р.); ІІІ науковій конференції, присвяченій пам’яті д.е.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки Олексія Сергійовича Бородкіна 15.03.1930 – 14.03.2002 «Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: традиції, проблеми, перспективи (м. Київ, ДАСОА, 25 березня 2005 р.); Третій Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інноваційні технології у наукових дослідженнях і навчальному процесі вищого закладу освіти (м. Полтава, ПІЕП, 2021 квітня 2006 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів та молодих учених «Методика обліку, аналізу і аудиту в контексті світової та вітчизняної практики їх вдосконалення» (м. Київ, КНЕУ, 2728 квітня 2005 р.); науково-методичній конференції «Економіка агробізнесу: суть та процес викладання у вищих навчальних закладах» (м. Київ, КНЕУ, 2324 листопада 2005 р.).
Публікації. За темою дисертаційного дослідження опубліковано 14 наукових праць загальним обсягом 4,03 друк. арк., у тому числі 4 одноосібні статті і одну в співавторстві обсягом 2,05 друк. арк., розміщених у фахових виданнях, 6 – у матеріалах конференцій обсягом 1,07 друк. арк., та 3  в інших виданнях обсягом 0,91 друк. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації теоретично узагальнені, сформульовані науково й практично обґрунтовані рекомендації з удосконалення методичних підходів до обліку та аналізу формування біологічних активів у ІПП. Одержані результати свідчать про досягнення мети дослідження і зводяться до таких висновків.
1. Швидкі темпи окупності вкладених коштів та визнання продукції галузі населенням забезпечують птахівництву чільне місце серед галузей економіки не тільки в Україні, а й у всьому світі. Причинами позитивних змін у вітчизняному птахівництві, які спостерігаються останнім часом, є підвищення продуктивності птиці та економічної ефективності галузі. Вирішальну роль у забезпеченні зростання поголів’я птиці птахопідприємств якісним молодняком відіграє інкубація, яка є основою успішного розвитку птахівництва.
2. Аналіз та узагальнення методичних підходів до тлумачення термінів «затрати» і «витрати» показали, що для позначення витрачених ресурсів у натуральній формі слід використовувати термін «затрати», а в контексті їх вартості – термін «витрати». З огляду на це запропоновано привести законодавство України у відповідність до особливостей вживання цих термінів.
3. За результатами проведеного дослідження виявлено різну галузеву структуру ІПП, яка визначає побудову в них обліку витрат на біологічні перетворення та результати виробничої діяльності, і запропоновано класифікувати їх відповідно до організаційної структури, виділивши такі типи: суто інкубаторні підприємства (тип А); ІПП, що займаються інкубацією яєць та утриманням батьківського стада птиці (тип Б); ІПП, що поєднують у своїй діяльності інкубацію яєць, утримання ферми батьківського стада птиці та рослинництво (тип В); ІПП, що здійснюють інкубацію яєць птиці та мають рослинницькі підрозділи (тип Г).
4. Враховуючи організаційно-технологічні особливості інкубаційних процесів та характер надання послуг з інкубації яєць на давальницьких засадах, обґрунтовано доцільність ведення обліку витрат на біологічні перетворення в інкубаційних цехах за такими об’єктами обліку: «Вартість закладених інкубаційних яєць» (які є власністю підприємства, «Витрати процесу інкубації» (за виключенням вартості закладених яєць). З метою здійснення контролю за рухом інкубаційних яєць інформацію про їх вартість потрібно деталізувати за видами птиці, напрямами її вирощування, породами та кросами.
5. На основі узагальнення й систематизації концептуальних основ встановлення номенклатури та складу статей витрат, спираючись на практику організації аналітичного обліку витрат на інкубацію в ІПП різних типів, обґрунтовано доцільність ведення обліку інкубаційних витрат за такими статтями: інкубаційні яйця; інші матеріальні витрати; витрати на оплату праці; відрахування на соціальні заходи; амортизація; витрати на утримання необоротних активів; роботи та послуги (в тому числі електроенергія); інші витрати; загальновиробничі витрати.
6. Аналіз організаційно-технологічних умов формування біологічних активів у ІПП свідчить про унікальність інкубаційних процесів, а також принципову відмінність складових виробництва та його технології від інших видів сільськогосподарської діяльності. Це потребує розробки спеціалізованих форм первинних документів для ІПП. З метою формування інформації й здійснення контролю за витратами на інкубацію яєць на давальницьких засадах запропоновано використовувати в обліку вдосконалену форму накладної внутрішньогосподарського призначення та Відомості руху інкубаційних яєць, а також розроблений Акт приймання-передачі яєць для інкубації на давальницьких засадах.
7. Виходячи з вимог нормативно-правових актів України і враховуючи організаційно-технологічні особливості інкубаційних процесів, встановлено, що у внутрішньогосподарському (управлінському) обліку ІПП доцільно визначати собівартість добового молодняку птиці, а в бухгалтерському – собівартість послуг з інкубації яєць.
8. З метою обґрунтованого розподілу витрат процесу інкубації між проінкубованими яйцями різних видів птиці і для ціноутворення на послуги з інкубації яєць на давальницьких засадах у дисертаційному дослідженні доведено необхідність уточнення коефіцієнтів перерахунку яєць на умовні й запропоновано розроблені коефіцієнти, які враховують організаційно-технологічні особливості інкубації яєць на ІПП. До них відносять тривалість сезону інкубації та чергових дезінфекцій, розмір яєць та строк їх інкубації, різницю у витратах електроенергії при перебуванні яєць в інкубаторі та у вивідній шафі, а також ступінь використання інкубаторного парку. До специфічних особливостей, що визначаються організацією виробництва і притаманні окремим підприємствам, належать тривалість сезону інкубації та чергових дезінфекцій після зачистки інкубатора.
9. Обґрунтовано значення оперативного калькулювання собівартості послуг з інкубації яєць для оптимального ціноутворення відповідно до економічних законів розвитку виробництва, швидкого реагування на потреби ринку та доведено необхідність перегляду періодичності калькуляційних робіт в ІПП. Дослідженнями встановлено, що оперативне визначення собівартості продукції інкубації можливе за умови своєчасного відображення в обліку виникнення й погашення заборгованості за спожиті послуги, відсутності рослинництва в ІПП та ліквідації сезонності інкубації яєць.
10. Доведено, що результати діяльності ІПП значною мірою залежать від їх організаційної структури. З огляду на це обґрунтовано необхідність здійснення аналізу діяльності інкубаторних цехів залежно від типів ІПП. Розроблена й подана в дисертаційній роботі спеціалізована методика аналізу собівартості продукції інкубації враховує організаційно-технологічні особливості інкубаційних процесів і включає факторну систему собівартості продукції інкубації, сукупність прийомів і способів визначення впливу чинників на рівень собівартості продукції інкубації.
11. Аналіз собівартості продукції інкубації показав, що основними чинниками зниження рівня собівартості є скорочення витрат на інкубацію яєць та підвищення середнього відсотка виводу молодняку птиці. В результаті проведених досліджень встановлено, що основними напрямами зниження собівартості продукції інкубації в ІПП різних типів є економія ресурсів підприємства (резерв зниження витрат процесу інкубації), ліквідація сезонності виробництва (резерв зниження витрат процесу інкубації в розрахунку на одне проінкубоване умовне яйце), наявність ферми батьківського стада птиці для отримання високоякісних та недорогих інкубаційних яєць (резерв зниження собівартості однієї голови добового молодняку птиці).


CПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. зі змінами та доповненнями
2. Закон України «Про фіксований сільськогосподарський податок» від 17.12.1998 року № 320-XIV зі змінами та доповненнями
3. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затв. наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. № 291.
4. Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку біологічних активів, затв. наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2006 р. № 1315.
5. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затв. наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. № 291.
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затв. наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999р. № 87.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси» затв. наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 р. № 246, зі змінами та доповненнями.
8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затв. наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 р. № 318.
9. Положення (стандарт) бухгалтерського Обліку 30 «Біологічні активи», затв. наказом Міністерства фінансів України від 11.05. 2005 р. № 790.
10. Типове положення з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.1996 р. N 452
11. Інструкція по обліку молодняка тварин, птиці та тварин на відгодівлі, затв. Міністерством сільського господарства і продовольства України від 15.01.97 № 7.
12. Методичні рекомендації з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затв. наказом Міністерства Аграрної Політики України від 18.05.2000 р. № 132.
13. Міжгалузеві нормативи чисельності працівників бухгалтерського обліку, затв. наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 26.09.2003 р. № 269.
14. Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 50-сг «Основні економічні показники роботи сільгосппідприємств за 200_ рік», затв. наказом Державного комітету статистики України від 05.11.2004 № 607.
15. Щодо вживання термінів витрати й затрати. Лист Інституту української мови Національної академії наук України від 14.04. 2006 р. № 307/365.
16. Методические рекомендации по инкубации яиц сельскохозяйственной птицы.  Загорск: Птицепром СССР, ВНИТИП, 1980.  76 с.
17. Алборов Р.А., Бодрикова С.В. Организация управленческого учета в сельском хозяйстве // Экономика сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятиях.  1999.  №1.- С. 2427.
18. Алдашкин Ф.И. Учет и калькуляция в нефтяной промышленности.  М.: Гостоптеиздат, 1957.  280с.
19. Анализ хозяйственной деятельности колхозов и совхозов (Справ. пособие) / [С.Г. Овсянников, А.С. Булкин, Г.В. Зинкевич и др.]; Под. ред. Г.В. Зинкевича.  2-е изд., перераб. и доп. – Мн.: Ураджай, 1985.  246 с.
20. Анализ хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий: Справочник / Г.А. Кобзарь, Б.М. Бобошко, В.К. Савчук и др. – М.: Колос, 1982.  271 с.
21. Анализ хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий: Учебник для средних спец. учеб. заведений / Г.Т. Лещенко, Г.Я. Козак, В.К. Савчук.  4-е изд., перераб. и доп.  К.: Вища шк. Головное изд-во, 1986.  391 с.
22. Анализ хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий: Практикум / Тринько Р.И., Яцкив М.И., Яровой Д.Ф., Завацкий И.Ф., Липчук В.В. – Львов: СХИ.  1988,  108 с.
23. Аналіз і контроль в управлінні сільськогосподарським виробництвом / Гайдуцький П.І., Габор С.С., Саблук П.Т., Стечишин В.В. – К.: Урожай, 1986.  104 с.
24. Аналітичні матеріали з питань розвитку аграрного сектора економіки України. К., 2003.  71 с.
25. Андрушко І.І., Здоровцов О.І. Економіка птахівництва (аналіз, тенденції розвитку, резерви) // Вісник уманського державного аграрного університету.  2003. № 12.  С. 112117.
26. Басманов И. Учет производственных расходов предприятия.  М.: Финансы, 1967.  203 с.
27. Безруких П.С., Кашаев А.Н., Комиссарова И.П. Учет затрат и калькулирование в промышленности.  М.: Финансы и статистика, 1989. 223 с.
28. Белов Н.Г., Орлов В.А. Организация первичного учета в сельскохозяйственных предприятиях.- М.: Статистика, 1973. 272 с.
29. Бородкін О.С. Про формування і облік собівартості продукції за ринкових умов // Бухгалтерський облік і аудит. 2002.  № 3. С. 3241.
30. Бусенко О.Т. Технологія виробництва продукції тваринництва: Підручник / О.Т. Бусенко, В.Д. Столюк, М.В. Штомпель та ін.; За ред. О.Т. Бусенко.  К.: Аграрна освіта, 2001.  432 с.
31. Бутинець Ф.Ф., Чижевська Л.В., Герасимчук Н.В. Бухгалтерський управлінський облік. Навчальний посібник.  Житомир: ЖІТІ, 2000.  448 с.
32. Бутинець Ф. Ф. Організація бухгалтерського обліку: Зб. вправ: Навч. посібник для студ. спец. 7.050106 "Облік і аудит" .  Житомир: ЖІТІ, 1997.  589 с.
33. Бутов Ю.З., Голдин Ю.С., Кривопишин И.П. Инкубация яиц. Справочник.  М.: Агропромиздат, 1990.  240 с.
34. Бухгалтерский учет в сельскохозяйственных предприятиях (Курс лекций.) / Под ред. Д. Г. Васильева, С. Т. Григорьева и А. Д. Ривкина. М.: Сельхозгиз, 1960.  456 с.
35. Бухгалтерский учет в сельскохозяйственных предприятиях. 3-е изд. перераб. и доп. // Рогаченко С.Н., Гурин Н.И., Цейтнин М.Я., Бутко С.Д. К.: Вища шк., 1979.  392 с.
36. Бухгалтерский учет на сельскохозяйственных предприятиях.-М.: Агропромиздат, 1987. 414 с.
37. Бухгалтерський облік на підприємствах АПК. Т.ІІ. Посібник по застосуванню нормативно-методичних документів мінагрополітики та ДПА України / За ред. Ю. Я. Лузана та В. М. Жука.  К.: ІАЕ, 2004.  496 с.
38. Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник для студентів спеціальності «облік і аудит» вищих навчальних закладів / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. 6-те вид., доп. і перероб.  Житомир: ПП «Рута», 2005 с. – 756 с.
39. Вейцман Р.Я. Краткий учебник счетоводства.  изд. 2-е.. М.; Л. Государственное издательство, 1936. – 206 с.
40. Врублевский Н.Д. Построение системы счетов управленческого учета // Бухгалтерский учет . – 2000. –№ 17. – С. 63–66.
41. Голик В., Шапаренко Л. Напрями підвищення економічної ефективності птахівництва // Тваринництво України. – 2003. –№ 6. – С. 29–31.
42. Голов С.Ф. Управленческий бухгалтерский учет. – К.: Скарби, 1998. – 382 с.
43. Голов С.Ф. Управлінський облік: Підручник. –К.: Лібра, 2003. –704 с.
44. Грачова Р. Доходи, витрати та фінансові результати. Бухгалтерський облік: (У двох ч.) –Ч. 1. // Нова бухгалтерія – спеціальний додаток до тижневика Дебет – Кредит. – 2002. – червень –липень –256 с.
45. Грачова Р.Є. Енциклопедія бухгалтерського обліку. – К.: Галицькі Контракти, 2004. – 832 с.
46. Давидов Ю.Г. Передумови удосконалення обліку й контролю непрямих витрат на підприємствах харчової промисловості / Наукові праці Кіровоградського державного технічного університету . Економічні науки. Ч. І . – Вип.4. – Кіровоград: КДТУ, 2003. – 532 с.
47. Друри К. Введение в управленческий и производственный учет: Пер. с англ. / Под ред. С.А. Табалиной. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997.-560 с.
48. Дуюнова А., Дуюнов Э. Еще раз о сортировке суточного молодняка по полу // Птицеводство . – 2002. – №4. – С.18–19.
49. Економічна енциклопедія: У 3-х т. Т. І – К.: Видавничий центр „Академія”, 2000. – 864 с.
50. Економічний словник-довідник: За ред. Док-ра екон. наук проф. С.В. Мочерного. – К.: Феміна, 1995. – 368 с.
51. Жидка Н.М. Переваги нового методу обліку витрат Activity Based Costing (облік витрат по роботах). Технічний прогрес та ефективність виробництва / Вісник Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Зб. наук. праць. – Вип. 24. – Харків: НТУ „ХПІ”, 2001. –280 с.
52. Жук В.М. Нові методологічні засади обліку сільськогосподарської діяльності та проблеми практичного застосування П(С)БО 30 «Біологічні активи» // Облік і фінанси АПК. – № 6. – 2006. С. 34–42.
53. Жук М.В., Круль В.П. Розміщення продуктивних сил і економік регіонів України: Підручник. – К.: Кондор, 2004. – 296 с.
54. Завгородний В.И., Малофеев Т.Е., Трубилин Т. И. Анализ хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Агропромиздат, 1987. – 366 с.
55. Загородній А., Партин Г. Класифікація витрат в управлінському обліку // Податкове планування. – 2001. –№ 8. – С. 49–54.
56. Золотарьова Н.С. Аналіз собівартості добового молодняку птиці: методика та послідовність проведення // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія «Фінанси і кредит». – 2006.  № 1 (20).  С. 220223.
57. Золотарьова Н.С. Виділення прямих і непрямих витрат на інкубаторних підприємствах // Матеріали Міжнародного Форуму молодих вчених «Ринкова трансформація економіки постсоціалістичних країн»: У 2-х т.  Х.: ХНТУСГ, 2005. –Т. 2.  С. 157159.
58. Золотарьова Н.С. Вплив джерел отримання сировини на фінансовий результат від реалізації продукції інкубаторних підприємств // Інноваційні технології у наукових дослідженнях і навчальному процесі вищого закладу освіти: Матеріали Третьої Всеукраїнської науково-практичної конференції 2021 квітня 2006 р.  Полтава: ПІЕП, – 2006.  С. 115116.
59. Золотарьова Н.С. Методичні аспекти визначення фактичної собівартості продукції інкубаторно-птахівничих підприємств // Економіка АПК.  2006.  № 2.  С. 7985.
60. Золотарьова Н.С. Необхідність і важливість калькулювання собівартості в умовах трансформаційної економіки // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка: Економічні науки. Ринкова трансформація економіки АПК.  Х.: ХНТУСГ, 2004.  Вип. 31. С. 259261.
61. Золотарьова Н.С. Номенклатура статей на інкубаторних підприємствах // Методика обліку, аналізу і аудиту в контексті світової та вітчизняної практики її вдосконалення: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції студентів та молодих учених 2728 квітня 2005 р.  К.: КНЕУ, 2005. – С. 133135.
62. Золотарьова Н.С. Окремі аспекти ведення управлінського обліку на інкубаторних підприємствах // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць. Спецвипуск.: Удосконалення економічної роботи на сільськогосподарських підприємствах в умовах перехідної економіки.  К.: КНЕУ, 2003.  С. 396399.
63. Золотарьова Н.С. Основні резерви зниження рівня собівартості продукції інкубації // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць: У 3-х т.  Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. Вип. 223.  Т.ІІ.  С. 401406.
64. Золотарьова Н.С. Особливості здійснення розподілу непрямих виробничих витрат на інкубаторних підприємствах // Фінанси, облік і аудит: Зб. наук. праць. Спецвипуск. К.: КНЕУ, 2006. – С. 168175.
65. Золотарьова Н.С. Особливості об’єкту калькуляції на інкубаторно-птахівничих підприємствах // Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: традиції, проблеми, перспективи. Збірник доповідей учасників ІІІ наукової конференції, присвяченої пам’яті д.е.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки Олексія Сергійовича Бородкіна (15.03.1930  14.03.2002).  К.: ДАСОА, 2005. – С. 136140.
66. Золотарьова Н.С. Про недоліки викладання управлінського обліку у вищих навчальних закладах // Економіка агробізнесу: суть та процес викладання у вищих навчальних закладах: Тези доповідей на науково-методичній конференції 2324 листопада 2005 р.  К.: КНЕУ, 2005.  С. 180182.
67. Золотарьова Н.С. Проблеми класифікації витрат підприємства // Науковий вісник Державної академіки статистики, обліку та аудиту.  2004. Вип.4.  С. 4045.
68. Золотарьова Н.С. Шляхи вдосконалення форм первинного і зведеного обліку процесу інкубації // Удосконалення економічного механізму функціонування аграрних підприємств в умовах невизначеності: Зб. наук. праць Міжнародної науково-практичної конференції 1920 травня 2004 р. – К.: КНЕУ, 2004.  С. 439442.
69. Ивашкевич В. Б. Сборник заданий и примеров по управленческому учету: Учеб. пособие для студ. вузов экон. спец.  М. : Финансы и статистика, 2000.  80 с.
70. Ивашкевич В.Б. Проблемы учета и калькулирования себестоимости продукции.  М.: Финансы, 1974.  160 с.
71. Івашкевич В.Б. Калькулирование себестоимости продукции в отраслях промышленности.  Казань, 1974. с. 128.
72. Калькулирование себестоимости в промышленности / Под. ред. А.Ш. Маргулиса. М, 1980. – с. 159.
73. Камаев В.Д. Практическое пособие к семинарским занятиям по экономической теории.- М.: ВЛАДОС, 1998. – 272 с.: ил.
74. Карпенко О.В. Можливості методу АВС – калькулювання // Регіональні перспективи. 2001.  № 23 (1516).  С. 112123.
75. Карпова Т.П. Управленческий учет: Учебник для вузов. М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998. 350 с.
76. Ковалев В.В. Лука Пачолли и развитие учета в Великобритании и США // Бухгалтерский учет.  1994. № 8.  С. 4346.
77. Ковальчук М. І. Економічний аналіз в управлінні господарством Підручник.  К.: Урожай, 1975.  370 с.
78. Ковальчук М.І. Економічний аналіз діяльності підприємств АПК: Підручник.  К.: КНЕУ, 2005.  390 с.
79. Ковальчук М.І. Стратегічний аналіз у сільському господарстві: Навч. посібник.  К.: КНЕУ, 1997.  224 с.
80. Кондратюк Н.Д. Экономика и организация птицефабрик.  К.: Колос, 1965.  215 с.
81. Котляров С.А. Управление затратами.  Спб.: Питер, 2001. 160 с.
82. Кукла Л.І. Система калькулювання собівартості продукції як складова управлінського обліку // Ринкова трансформація економіки АПК: кол. Монографія: У 4-х ч.  Ч.3. Фінансово- кредитна система. К.: ІАЕ, 2002. 477 с.
83. Кулик В.Д. Первинний облік у господарськорахункових одиницях // Економіка і організація сільського господарства.  1974.  вип. 45.  с. 9294.
84. Лаврикова Л.Ф., Гавриленко И.А. Применение попроцессного метода калькулирования себестоимости // Регіональні перспективи. 2001.  № 23 (1516).  С. 128129.
85. Ламыкин И.А. Анализ хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий.  Изд. 3-е, доп. – М.: Изд-во Московского ун-та, 1972, 108 с.
86. Ламыкин И.А. Бухгалтерський учт: Учебник. М.: Информационно-издательский дом „Филин”, Рилант, 2000. 520 с.
87. Ластовецький В.О. Виробничо-комерційний облік і внутрішньо-господарська (управлінська) звітність за центрами витрат і відповідальності.  Чернівці: Місто, 2003. 156 с.
88. Ленарская Н.С. Анализ хозяйственной деятельности агропромышленных формирований.  М.: Агропромиздат, 1986.  48 с.
89. Линник В.Г, Грабова Н.Н. Учет производственной деятельности объединений Госкомсельхозтехники. – М.: Агропромиздат, 1985.  189 с.
90. Линник В.Г. Калькуляция себестоимости продукции сельско-хозяйственных предприятий: Учеб. пособие. К.: УМК ВО при Минвузе УССР, 1991.  220 с.
91. Лінник В.Г., Коцупатрий М.М. Організація обліку і контролю на тваринницьких фермах. К.: Урожай, 1991. 232 с.
92. Лінник В.Г. Калькуляція собівартості добового молодняку птиці // Економіка і організація сільського господарства.  1974.  Вип.. 45.  С. 86-89.
93. Лінник В.Г., Золотарьова Н.С. Основні напрями класифікації витрат підприємства // Фінанси, облік і аудит: Зб. наук. праць.  К.: КНЕУ, 2004.  Вип. 3.  С. 222231.
94. Ляшенко В.М., Лисецкий А.С. Бухгалтерський учет в птицеводстве.  М.: Финансы и статистика, 1983.  166 с.
95. Макконел Кэмпбелл Р., Брю Стэнли Л. Экономикс: принципы, проблемы и политика / Е.С. Иванова (пер.).  К. : ХаГар, 1998.  785с.
96. Маренич Т.Г. Облік поточних біологічних активів згідно П(С)БО 30 «Біологічні активи» // Облік і фінанси АПК.  № 12.  2006. С. 108114.
97. Маркс К., Энгельс Ф. Сочинения.  2-е изд.  Т. 12.  М.: Госполитиздат, 1958.  880 с.
98. Матеріали до спецкурсу "Історія економічних вчень": Для студ. екон. спец.  К. :Український транспортний ун-т, 1997.  16 с.
99. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Аграрний форум-2007», присвяченої 30-й річниці заснування Сумського національного аграрного університету (4-6 квітня 2007р.)  Суми: Університетська книга, 2007. 314с.
100. Мацибора В.І. Економіка сільського господарства: Підручник.  К.: Вища шк., 1994.  415 с.
101. Михайлов М.Г., Баранік О.О., Мельник О.А. Проблемні питання впровадження П(С)БО 30 «Біологічні активи» // Облік і фінанси АПК.  № 12.  2006. С. 100107.
102. Мус Г., Ханшманн Р. Бухгалтерський облік: основи – завдання-розв’язання / Пер. з нім. С. Лобачової. К.: КНЕУ, 1999. 368 с.
103. Нападовська Л. Управлінський облік: суть, значення та рекомендації щодо його використання в практичній діяльності вітчизняних підприємств // Бухгалтерський облік і аудит .  2005.  №8-9.  с. 5062.
104. Нападовська Л.В. Еволюція управлінського обліку // Фінансові аналітичні інструменти реформування економічної системи України: Науковий збірник / За ред. З.Г. Ватаманюка.  Львів: Інтеко, 2001. С. 264 - 276.
105. Николаева С.А. Принципы формирования и калькулирования себестоимости.- М.: Финансы и статистика, 1997.- с. 144.
106. Николаева С. А. Система «директ-костинг» и возможности ее применения // Бухгалтерский учет.  1991. № 9.  с. 12  15.
107. Новий тлумачний словник української мови, – К.: Аконіт, 1999.  910 с.
108. Оперативный анализ работы сельскохозяйственных предприятий / П.В. Смекалов, Н.Я. Анисимова, Д.В. Устюжанина и др.; Под. ред. П.В. Смекалова.  М.: Колос, 1980.  183 с.
109. Опря А.Т. Статистика (з програмованою формою контролю знань).  К.: Урожай, 1996.  448 с.
110. Організація обліку і контролю на міжгосподарських підприємствах та в об’єднаннях / А.М. Герасимович, Г.Г. Кірейцев, В.Г. Линник, П.Є. Горбатенко. К.: Урожай, 1984. 216 с.
111. Орлов М.В., Быковец А.У., Злочевская К.В. Инкубация / Под ред. д-ра биол. наук. М.В. Орлова.  М.: Колос, 1970. 183 с.
112. Основы экономической теории (политэкономия): Учебное пособие для вузов; / Колл. авторов / Под ред. проф., докт. экон. наук Д.Д. Москвина.  М.: МИСИС, 1998.  440 с.
113. Отрыганьев Г.К., Хмыров В.А., Колобов Г.М. Инкубация.  М.:Колос, 1964, 288 с.
114. Палий В.Ф. Основы калькулирования.  М.: Финансы и статистика, 1987.  288 с.
115. Палюх М.С. Зміни в організації обліку сільськогосподарських підприємств, обумовлені Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 30 «Біологічні активи» // Стратегія ресурсозберігаючого використання аграрно-економічного потенціалу на основі активізації інноваційно-інвестиційної діяльності – об’єктивна передумова інтеграції країни в Світове співтовариство: Тези доповідей Міжнародної науково-практичної конференції 18 травня 2007 р.  Ч.2.- Тернопіль:ТНЕУ, 2007.  С. 147149.
116. Палюх М.С. Проблеми обліку довгострокових біологічних активів // Створення інтелектуальної системи обліку для економіки України: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції 2122 листопада 2007 р. – Терпопіль: Економічна думка, 2007. С. 303-306.
117. Пизенгольц М.З., Варава А.П. Бухгалтерский учет в сельском хозяйстве Ч.2. 2-е изд., перераб. и доп.  М.: Агропромиздат, 1987. 512с.
118. Підсумкова інформація про хід інкубації та реалізацію птахомолодняку підприємствами Полтавського обласного об’єднання по птахівництву за 2001 рік.
119. Підсумкова інформація про хід інкубації та реалізацію птахомолодняку підприємствами Полтавського обласного об’єднання по птахівництву за 2002 рік.
120. Підсумкова інформація про хід інкубації та реалізацію птахомолодняку підприємствами Полтавського обласного об’єднання по птахівництву за 2003 рік.
121. Підсумкова інформація про хід інкубації та реалізацію птахомолодняку підприємствами Полтавського обласного об’єднання по птахівництву за 2004 рік.
122. Підсумкова інформація про хід інкубації та реалізацію птахомолодняку підприємствами Полтавського обласного об’єднання по птахівництву за 2005 рік.
123. Підсумкова інформація про хід інкубації та реалізацію птахомолодняку підприємствами Полтавського обласного об’єднання по птахівництву за 2006 рік.
124. Поклад И.И. Учет, калькулирование и анализ себестоимости промышленной продукции.  М.: Финансы, 1966.  255 с.
125. Промышленное птицеводство / В.Н. Агеев, Ф.Ф. Алексеев, М.А. Асриян и др.; Составители. В.И. Фисинин, Г.А. Тардатьян.  М.: Агропромиздат, 1985.  479 с.
126. Пушкар М.С. Тенденції та закономірності розвитку бухгалтерського обліку в Україні (теоретичний і методологічний аспекти): Монографія.  Тернопіль: Економ. думка, 1999. 424 с.
127. Радостовец В.К. Бухгалтерский учет на сельскохозяйственных предприятиях.  М.: Агропромиздат, 1987.  414 с.
128. Радостовец В.К. Калькуляция себестоимости продукции в сельскохозяйственных предприятиях: Учеб. пособие для с.-х. вузов.  .М.: Статистика, 1976. 166 с.
129. Ринкова трансформація економіки АПК: Колективна монографія В 4-х Ч. / За ред. П.Т. Саблука, В.Я. Амбросова, Г.Є. Мазнєва. Ч.3 Фінансово-кредитна система. К.: ІАЕ, 2002. 477 с.
130. Річна фінансова звітність: Збірник систематизованого законодавства // Бухгалтерія.  2002.  №4 (471).  с. 226.
131. Розміщення продуктивних сил України: Підручник / Г.П. Баб’як, В.Я. Брич, М.П. Дусановська та ін., За ред. Є.П. Качана.– К.: Вища шк., 1999. – 375 с.: іл.
132. Розміщення продуктивних сил: Підручник / В.В. Ковалевський, О.Л. Михайлюк, В.Ф. Семенов та ін.; За ред. В.В. Ковалевського, О.Л. Михайлюк, В.Ф. Семенова.  2-ге вид., випр. і доп.  К.: Знання, КОО, 2000.  546 с.
133. Рудановский А.П. Руководящие начала (принципы) фабричного счетоведения, вытекающие из понятий о себестоимости.  2-е изд.  М.: Макиз, 1925. с. 17.
134. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия:  2-е изд., перераб. и доп. – Мн.: Экоперспектива, 1998.  498 с.
135. Савчук В.К. Аналіз господарської діяльності сільськогосподарських підприємств.  К.: Урожай, 1995.  328 с.
136. Сапич Н.М. Особливості обліку витрат по системі «стандарт-кост» // Ринкова трансформація економіки АПК: Колективна монографія В 4-х ч. / За ред. П.Т. Саблука, В.Я. Амбросова, Г.Є. Мазнєва.  Ч.3 Фінансово-кредитна система.  К.: ІАЕ, 2002.  477 с.
137. Семенець І.В. Визначення та облік фінансових результатів діяльності сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Інститут аграрної економіки УААН.  К., 1999.  21с.
138. Скирпан О.П., Олійник В.М., Палюх М.С. Бухгалтерський облік у сільському господарстві. Навчальний посібник для студентів спеціальностей «Економіка підприємства» (АПК) та «аграрний менеджмент».  Вид. 2-ге, перероб. і доп.  Тернопіль: Книжково-журнальне видавництво «Тернопіль», 1998. 294 с.
139. Словник синонімів української мови: В 2-х т./ А.А. Бурячок, Г.М. Гнатюк, С.І. Головащук та ін.  К.: Наук. думка, 19992000. Т.2.
140. Смекалов П.В., Ораевская Г.А. Анализ хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий: Учебник. М.: Финансы и статистика, 1991.  304 с.
141. Сметнев С.И. Птицеводство.  М.: Колос, 1978,  304 с.
142. Смирнов И.А., Смекалов П.В., Устюжанин Д.В. Анализ хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий.  М.: Агропромиздат, 1986.  192 с.
143. Смоляр В., Ковтун О. Високоефективні новації у птахівництві // Пропозиція. сельскохозяйственных 2005. № 6. с. 124126.
144. Соколов Я. В. Бухгалтерский учет: от истоков до наших дней: Учеб. пособие для студ. экон. спец. вузов. – М. : Аудит, 1996. – 638с.
145. Соколов Я.В. Основы теории бухгалтерского учета. –М.: Финансы и статистика, 2000, –с. 167.
146. Сопко В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: КНЕУ, 2000. – 578 с.
147. Сопко В. В. Фінансовий та внутрішньогосподарський облік затрат виробничої діяльності підприємств (на матеріалах підприємств переробної промисловості АПК України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Київський національний економічний ун-т. – К., 2001. – 21 с.
148. Сопко В.В. Проблемы учета затрат на производство и калькуляция себестоимости продукции в промышленности: Автореф. дис. … д-ра экон. наук: 08.00.12 / Киевский. ин-т народ. хоз-ва им. Д.С. Коротченко. – К.:, 1980. – 45 с.
149. Справочник по инкубации яиц сельскохозяйственной птицы. – М.: Колос, 1971. –224 с.
150. Статистичний бюлетень «Виробництво основних продуктів тваринництва і чисельність поголів’я худоби та птиці в сільськогосподарських підприємствах за 2001 рік. – Полтава: Головне управління агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації. –. 24 с.
151. Статистичний бюлетень «Виробництво основних продуктів тваринництва і чисельність поголів’я худоби та птиці в сільськогосподарських підприємствах за 2002 рік. – Полтава: Головне управління агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації. –. 24 с.
152. Статистичний бюлетень «Виробництво основних продуктів тваринництва і чисельність поголів’я худоби та птиці в сільськогосподарських підприємствах за 2003 рік. – Полтава: Головне управління агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації. –. 24 с.
153. Статистичний бюлетень «Виробництво основних продуктів тваринництва і чисельність поголів’я худоби та птиці в сільськогосподарських підприємствах за 2004 рік. – Полтава: Головне управління агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації. –. 24 с.
154. Статистичний бюлетень «Виробництво основних продуктів тваринництва і чисельність поголів’я худоби та птиці в сільськогосподарських підприємствах за 2005 рік. – Полтава: Головне управління агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації. –. 24 с.
155. Статистичний бюлетень «Виробництво основних продуктів тваринництва і чисельність поголів’я худоби та птиці в сільськогосподарських підприємствах за 2006 рік. – Полтава: Головне управління агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації. –. 24 с.
156. Сук Л.К., Сук П.Л. Облік біологічних активів // Облік і фінанси АПК.- № 9-10.- 2006. с. 128-134.
157. Сук Л.К., Сук П.Л. Методичні рекомендації з обліку витрат і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств // Облік і фінанси АПК. – 2005. – № 12. – С. 2–60.
158. Сук П.Л. Трансфертне ціноутворення в сільськогосподарській діяльності // Облік і фінанси АПК. – 2005. – №8. – с. 21–28.
159. Тіпко А.І. Економіка птахівництва. – К.: Урожай, –1975. – 168 с.
160. Третьяков Н.П. Инкубация. Изд. 3-е, перераб. – М.: Сельхозгиз, 1957.– 310 с.
161. Фінансовий аналіз. Методичні рекомендації по самостійному вивченню дисципліни і виконанню контрольної роботи для студентів денної, заочної та екстернатної форм навчання спеціальності 7.050106 «Облік та аудит», 7.050100 «Фінанси», 7.050200 «Менеджмент організації». – Полтава: ПДСГІ, 2001. –87 с.
162. Форма державного статистичного спостереження 50-сг „Основні економічні показники роботи сільгосппідприємств за 200_ рік» інкубаторних підприємств Полтавської області за 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 рр.
163. Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць. – Спец. випуск: Удосконалення економічної роботи на сільськогосподарських підприємствах в умовах перехідної економіки. – К.: КНЕУ, 2003. –549 с.
164. Фудина А.В., Птетцов С.Н., Кузнецов В.П. Анализ хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий. – М.: Агропромиздат, 1991. – 256 с.
165. Хорнгрен Ч.Т., Фостер Дж. Бухгалтерський учет: управленческий аспект: Пер. С англ. / Под ред. Я.В. Соколова. – М.: Финансы и статистика, 1995. –416 с.
166. Хрестоматия по экономической теории / Сост. Е.Ф. Борисов – М.: Юристъ, 2000. – 536 с.
167. Цал-Цалко Ю.С. Витрати підприємства: Навч. Посібник. –К.: ЦУЛ, 2002. –656 с.
168. Чумаченко М.Г. Економічний аналіз собівартості продукції у складі управлінського обліку // Розвиток науки про бухгалтерський облік: Зб. текстів доповідей на міжнародній науковій конференції. – Житомир: ЖІТІ, 2000. – 252 с.
169. Чумаченко Н.Г. Учет и анализ в промышленном производстве США. – М.: Финансы, 1971. –240 с.
170. Чучалов Е.А. Бессонов Н.Н. Приемы экономического анализа. – М.: Финансы и статистика, 1988. – 76 с.
171. Шевченко М. Шляхи технічного переоснащення птахівничих підприємств // Тваринництво України. – 2001. – № 4. – С 27-29
172. Эмерсон Г. Двенадцать принципов производительности. – М.: Экономика, 1972. –159 с.
173. Энтони Р., Рис Дж. Учет: ситуации и примеры: Пер. с англ. / Под ред. И с предисл. А.М. Петрачкова. – 2-е изд., стереотип. – М.: Финансы и статистика, 1996. – 560 с.
174. Юрченко К. Методи обліку витрат на виробництво продукції // Вісник податкової служби України. –2002. – № 37. – С. 32–38.
175. Юхименко П.І., Леоненко П.М. Історія економічних учень: Навч. посіб. – вид. 2-ге, випр. – К.: Знання-Прес, 2001. – 514 с.
176. Янковский К.П., Мухарь И.Ф. Управленческий учет. Основы. Затраты. Анализ. – Спб: Питер, 2002, – 217 с.
177. Ярмоленко В.П. Про склад і класифікацію виробничих витрат // Бухгалтерія в сільському господарстві. –2000. – № 11. – С. 20–24.
178. Ярошенко О.Ф. Птахівництво України: стан, проблеми і перспективи розвитку / Наук. ред. Б. Панасюк. – К.: Аграрна наука, 2004. – 506 с.
179. Ярошенко Ф.О. Які інновації нам потрібні // Сучасне птахівництво. – 2003. – № 11. – С 2–4.
180. Argenti Paul A. Corporate communication. – Boston, Mass. etc. : Irwin, 1994. – XIX, 200 p.
181. Byrns Ralph T., Stone Gerald W. Economics. – 3. ed. – Glenview, Ill.; Lnd. : Scott, Foresman, 1987. – XXXI, 796p.
182. Gaddy Clifford G., Ickes Barry W. Russia's virtual economy. – Wash.:Brookings Institution press, 2002. – xiii, 306p.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.