У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Количество страниц 232
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ АЕРОКОСМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені М.Є.ЖУКОВСЬКОГО «ХАРКІВСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ІНСТИТУТ»
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ 11
1.1 Ринок землі як об’єкт економічного дослідження та його структура 11
1.2 Історико-логічний аналіз розвитку ринкових земельних відносин 38
1.3 Моделі вибору поведінки суб'єктом ринку землі 59
Висновки до розділу 1 78
РОЗДІЛ 2 ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ Й РОЗВИТКУ РИНКУ ЗЕМЛІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ 80
2.1 Основні тенденції функціонування первинного ринку землі в трансформаційній економіці 80
2.2 Моніторинг ціноутворення на первинному ринку земель несільськогосподарського призначення 126
2.3 Державне регулювання становлення та функціонування ринку землі 161
Висновки до розділу 2 177
ВИСНОВКИ 180
ДОДАТКИ 184
Додаток А Виявлення наявних тенденцій у ціноутворенні на ринку землі України 184
Додаток Б Розрахунок показників державного моніторингу вартості земельних ділянок несільськогосподарського призначення в Україні 187
Додаток В Розрахунок рекомендованого рівня нижньої межі цін на земельні ділянки 190
Додаток Д Розрахунок економічного ефекту від впровадження рекомендованої нижньої межі цін на ринку землі 197
Додаток Е Програмна реалізація проведених у рамках дисертаційного дослідження розрахунків на ЕОМ 199
Додаток Ж Акти та довідки про практичне застосування результатів дисертаційного дослідження 204
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 232

ВСТУП
Актуальність теми. Перехід до цивілізованих форм ринкових відносин передб¬ачає реформування суспільства за багатьма напрямками соціально-еко¬номічного розвитку держави. Найважливішим з них є вдосконалення системи земельних відносин та її інституційного забезпечення. Зі сформованої на сьогодні в Україні ситуації очевидно, що надії й очікування, пов'язані з попередніми зе¬мельними реформами, не виправдалися. Тому реформування архаїчних відно¬син щодо форм власності на землю стає об'єктивним процесом. Вважаємо, що тільки докорінні зміни земельних відносин можуть забезпечити проведення соціально спрямованої, екологічно орієнтованої й економічно обґрунтованої земельної реформи.
Ринок землі створює різноманітні альтернативні форми земельної власно¬сті; забезпечує повноцінне функціонування ринку нерухомості в цілому; роз¬ширює фінансово-кредитний простір за рахунок іпотечного кредитування; збільшує матеріально-фінансову базу територіальних утворень; стимулює інве¬стування іноземного й національного капіталу в землю та в усе створене на ній. Це над¬звичайно важливі аспекти формування ринково-орієнтованої економіки. Тому необхідно розробити новий комплексний підхід до дослідження ринку землі, формування його структури, умов і методів стабілізації процесів, що від¬буваються в сфері земельних відносин.
Теоретичною й методологічною основою дослідження є наукові розробки зарубіжних і вітчизняних економістів різних шкіл і течій. Цілий ряд положень теорії земельних відносин знайшли своє висвітлення в працях Р.Барра, М.Блауга, К.Маркса, А.Маршала, Дж.Мілля, Н.Ордуей, Д.Рікардо, А.Сміта, Дж.Фридмана, Г.Харрисона та інших. Серед вітчизняних учених різними аспектами даної проблеми займаються В.Амбросов, Ю.Білик, П.Гайдуцький, В.Га¬лушко, О.Гриценко, О.Гуторов, А.Даниленко, Д.Добряк, О.Драпі¬ковський, О.Зайцев, І.Іванова, С.Кручок, В.Кулініч, В.Месель-Весе¬ляк, Л.Новаковський, М.Мо¬ги¬ло¬ва, О.Песцова, І.Пучков¬ська, П.Саблук, А.Тихонов, А.Третяк, М.Фе¬доров, О.Яремен¬ко та інші. Активно досліджують цю проблему й російські вчені В.Бє¬лєнький, І.Буздалов, Р.Гумеров, Е.Крилатих, В.Куликов, П.Лойко, В.Мило¬сердов, А.Молчанов, В.Наза¬ренко, М.Савіна, О.Петриков, А.Хахалін, Б.Чер¬няков, Н.Шагайда, І.Шаляпіна та інші. Відзначаючи внесок цих та інших учених у розвиток системи земельних відносин, необхідно зауважити, що в су¬часних умовах ці відносини настільки динамічні й супереч¬ливі, що потребують подальшого дослідження. Адже навіть за наявності ґрунтовних досліджень сучасних вітчизняних і зарубіжних учених у проблемі формування ринку землі залишається чимало нерозкритих аспектів. Це пояснюється й тим, що, незважаючи на ґрунтовність напрацювань, немає й не може бути завершеної теорії власності. По-перше, трактування її сутності залежить від мінливого стану сус¬пільних відносин, крізь призму яких розглядається поняття «власність», а по-друге, розвиток цих від¬носин як невід'ємна складова розвитку суспільства в за¬гальносвітовому вимірі не дозволяє поставити крапку у викладі цієї теорії. Це ж стосується й теорії земельної власності.
Земельна реформа в Україні залишається однією з найдискусійніших теоре¬тичних і практичних проблем. Проте всі погоджуються із твердженням, що формування земельного ринку істотно вплине на економіку держави, перш за все на функціонування агропромислового комплексу. А це, у свою чергу, зу¬мов¬лює необхідність наукової розробки питань державного регулювання ринку землі, оподаткування, інвестування, іпотечного кредитування, моніторингу ринко¬вих процесів, запобігання появі та функціонуванню тіньо¬вого ринку землі та ін. Важливість багатьох невирішених питань формування, розвитку й регулювання ринку землі та його структури, їхня недостатня наукова розробка обумовили вибір теми дисертаційної роботи, її мету й логіку дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертант був відповідальним виконавцем госпдоговірних тем НДР у Національному аерокосмічному уні¬верситеті ім. М.Є.Жуков¬ського «ХАІ» «Концептуальні ос¬нови моніторингу вартості земельних ділянок несіль¬ськогосподарського призначення в умовах ринкової економіки» (№ держ. реєстр. 0106U000833), «Розробка теоретичних основ державного регулювання ціноутворення на ринку земель» (№ держ. реєстр. 0106U012294), виконаних на замовлення Державного комітету України по земельних ресурсах, а також співвиконавцем теми НДР, що розроблялась Державним підприємством «Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» (м. Київ) «Проведення моніторингу вартості проданих земельних ділянок» (№ держ. реєстр. 0106U010511). Крім того, при розробці держбюджетної теми НДР «Трансформаційна економіка: загальні тен¬денції й особливості їх прояву в Україні» (№ держ. реєстр. 0199U004425), здійсненої кафедрою економічної теорії Харківського національного універси¬тету ім. В.Н.Каразіна, дисертантом розроблено моделі процесу вибору поведінки суб'єктом ринку землі в умовах трансформаційної економіки.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розкриття особливостей становлення та розвитку ринку землі в умовах ринкової трансформації економіки держави. Реалізацію цієї мети здійснено через розв'язання цілого ряду завдань, основними серед яких є:
 виявити теоретико-методологічні основи дослідження ринку землі;
 визначити структуру ринку землі та систематизувати різновиди земельних субринків;
 провести історико-логічний аналіз розвитку ринкових земельних відносин;
 виділити закономірності у поведінці суб’єктів ринку землі;
 розкрити особливості земельних відносин у трансформаційній економіці;
 виявити основні тенденції функціонування ринку землі в Україні;
 розробити механізм проведення аналізу процесів у ціноутворенні на загально¬національному ринку землі державної власності;
 запропонувати практичні рекомендації з регулювання ціноутворення на пер¬винному ринку землі України.
Об'єктом дослідження є об’єктивні закономірності формування ринку землі в умовах трансформаційної економіки.
Предметом дослідження є процес формування і функціонування пер¬вин¬ного ринку землі у транзитивному суспільстві.
Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дослідження складають діалектичний метод пізнання, системний підхід до вивчення еконо¬мічних явищ і процесів, фундаментальні положення економічної теорії, нау¬кові концепції та теоретичні розробки вітчизняних і зарубіжних учених з проблем земельних відносин, формування та функціонування ринку землі.
Для реалізації мети та вирішення завдань дослідження застосовані такі ме¬тоди: монографічний (при опрацюванні наукових публікацій з питань земе¬ль¬них відносин, ринку землі); історичний і порівняння (при вивченні досвіду іноземних країн з вирішення проблем реформування і економічного регулю¬вання відносин земельної власності та при аналізі етапів земельної реформи в Україні); системно-функціональний (узагальнено теоретико-методологічні ас¬пекти дослідження земельних відносин); теоретико-множинного аналізу (при теоретичному дослідженні суб’єкта та об’єкта ринку землі); економіко-статис¬тичного аналізу, у тому числі групування, дисперсійного аналізу, динамічних порів¬нянь (при розробці механізму проведення моніторингу вартості земельних ді¬лянок), табличний, графічний (для розрахунку параметрів описової статистики, аналізу вартості земельних ділянок і при візуалізації отриманих результатів). Обробку даних здійснено із широким використанням сучасних комп’ютерних технологій.
Наукова новизна результатів дисертаційного дослідження, отриманих особисто автором, полягає у наступному:
вперше:
 розроблено теоретичні моделі поведінки суб'єктів ринку землі, побудо¬ва¬ні на узгодженні фізично можливих, юридично дозволених, еко¬номічно вигідних і морально припустимих способів використання земельних ділянок, з виділенням найбільш імовірних варіантів поведінки у стабільній економіці та у трансформаційній, відмінність яких полягає в активності тіньового ринку землі;
 запропоновано в основу моніторингу вартості земельних ділянок несільсько¬го¬сподарського призначення покласти таблично-графічну репрезентацію цін продажу ділянок із диференціацією за функціональним ви¬користанням земель, чисельністю населення адміністра¬тивно-територіального утворення та площею проданих земельних ділянок;
удосконалено:
 поняття ринку землі та розкрита його сутність як складної, суперечливої і багатомірної економічної системи, що відображає прямі й зворотні зв'язки суб'єктів господар¬ської діяльності щодо руху (оренди, застави, купівлі-продажу, обміну, даруван¬ня й спадкування) земельних ділянок і прав на них і реалізує економічні інте¬реси суб'єктів ринку землі;
 класифікацію структурних елементів ринку землі шляхом доповнення існуючих критеріїв систематизації земе¬льних субринків новим крите¬рієм – економіко-територіальною ознакою (поєднує типи адміністра¬тивно-територіальних утворень і природно-територіальні зони, до яких відносяться землі);
 систематизацію рентоутворюючих факторів міських земель шляхом виділення природних (інженерно-геологічні, при¬родно-кліматичні, екологічні) і витратних (ступінь забудови земельної ділянки, архітектурно-історична обстановка, наявність інженерних мереж, наявність під'їзних шляхів) факторів утворення їх диференціальної ренти І та ІІ;
дістали подальшого розвитку:
 класифікація різновидів земельної ренти шляхом виділення екологічної (плата власникові землі за право користування кращими екологічними умовами) та регіо¬нальної (реалізація природно-географічних і соціально-економічних переваг певного регіону) рент;
 структуризація тіньового ринку землі, де виділено чотири сегменти (легаль¬ний «світлий», напівлегальний «темний», не¬офіційний «сірий», підпільний «чорний») та формально легітимну модель ухиляння суб’єктів ринку від сплати податків на «темному» сегменті;
 система заходів державного регулювання ціноутворення на первинному ринку землі в умовах трансформаційної економіки: рекомендовано встановлю¬вати нижню межу цін на земельні ділянки як інструмент запобігання негатив¬ним тенденціям у ціноутворенні; розроблено алгоритм визначення нижньої межі цін для різних груп земельних ділянок на основі графоаналітичного методу та розрахунку модаль¬них і медіанних значень цін.
Практичне значення отриманих результатів обумовлено їхньою нау¬ко¬вою новизною, розробленими, обґрунтованими і частково впровадже¬ними теоретичними висновками та практичними результатами й рекомендаціями, спрямованими на вдосконалювання процесу формування ринкових земельних відносин. Це використано у діяльності Державного комі¬тету України по зе¬мель¬них ресурсах при проведенні національного моніторингу вартості земель¬них ділянок державної власності на ринку земель України, що підтверджено актом №14 22 11/6102 від 22.07.2005 р.; у діяльності Державного підприємства «Го¬ловний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», що підтверджено довідкою №55.1-409 від 26.10.2006 р.; методологія і деякі ос¬новні положення даної роботи використовуються автором та іншими ви¬кладачами у навчальному процесі Національного аероко¬смічного університету ім. М.Є.Жуковського «ХАІ» при викладанні дисциплін «Моделі й методи прийнят¬тя рішень», «Інвестиційний менеджмент», «Стратегічний менедж¬мент», що підтверджено довідкою від 30.08.2006 р. До того ж окремі положен¬ня дисертаційної роботи можуть бути ви¬користані у ви¬щих навчальних закладах при викладанні певних тем курсів «Основи економіч¬ної теорії», «Державне регулювання економіки», «Економіка природокористу¬вання».
Особистий внесок здобувача. У співавторських наукових працях (номери за списком в дисертації) здобувачеві особисто належить такі результати: дослідження історико-економічних аспектів земельних і аграрних ре¬форм у різних суспільно-економічних формаціях [55], підходи до визначення ефектив¬ності інформаційних технологій у сфері управління земле¬користу¬ванням [131], розробка механізму аналізу впливу методів продажу на рівень ціноутворення на ринку землі та проведення відповідних розрахунків [237].
Апробації результатів дисертації. Основні положення й отримані ре¬зуль¬тати дисертаційної роботи доповідалися автором на сімох міжнародних нау¬ково-практичних конференціях: «Інтегровані комп’ютерні технології «ІКТМ-2001» (м. Харків, 2001 р.), «Наука і молодь «ПОЛІТ-2002» (м. Київ, 2002 р.), «Сучасні технології в менеджменті» (м. Алушта, 2003 р.), «Сучасні інформацій¬ні технології в економіці й управлінні підприємствами, програмами й проектами» (м. Алушта, 2004 р., 2005 р., 2006 р., 2007 р.).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 15 наукових праць загальним обсягом 3,8 авт. арк., у тому числі 8 статей у фахо¬вих виданнях, 7 тез доповідей на конференціях.
Список литературы ВИСНОВКИ
На основі здійсненого комплекс¬ного політико-економічного аналізу становлення, розвитку і економічного ре¬гулювання ринкових земельних відносин було вирішено актуальне наукове завдання виявлення головних чинників і тенденцій формування ринку землі в умовах ринкової трансформації та зроблено такі висновки:
1. Ринок землі – складна, суперечлива, багатобічна й багатомірна економічна система, що виражає прямі й зворотні зв'язки суб'єктів господар¬ської діяльності щодо руху (оренди, застави, купівлі-продажу, обміну, даруван¬ня й спадкування) земельних ділянок і прав на них і реалізує економічні інте¬реси суб'єктів ринку землі. Земельні відносини є комплексом економічних, еко¬ло¬гічних, географічних, соціальних і морально-етичних відносин. Це виділяє зем¬лю серед всіх інших об'єктів матеріального світу й потребує особливого під¬ходу до регулювання її ринкового обігу.
2. Основною властивістю землі є її рентоутворююча спроможність. Ви¬вчення різних підходів до теорії земельної ренти дозволяє виявити типи та різ¬новиди ренти, що мають неоднакове значення в різноманітних земельних від¬носинах. Це зумовлено різницею у наборі рентоутворюючих факторів.
3. Структуризація ринку землі може бути здійснена за вісьмома критеріями, що конк¬ретизує його місце, роль, функціональне призначення в цілісній системі ринкової економіки, дозволяє визначити рушійні сили його формування й роз¬витку, виявити об'єкти прикладання цих сил, прогнозувати варіанти реагуван¬ня ринкового механізму на можливі зміни зовнішніх факторів соціально-економіч¬ного характеру. Важливу роль відіграє економіко-територіальна ознака у фор¬муванні земельних субринків згідно типів адміністративно-територіальних утворень та природно-територіальних зон.
4. Реформування зе¬мельних відносин у напрямку створення ринку землі у країнах ринкової трансформації здійснюється з неоднаковою інтенсивністю. В одних країнах цей процес відбувається по¬вільно, суперечливо, непослідовно, в інших – рішуче, швидко, кардинально. Досліджуючи практику проведення зе¬мельних реформ у трансформаційних еко¬номіках світу, виділено кілька їх мо¬делей. Щодо українських реалій, автор, ґрунтуючись на аналізі світового досвіду, вважає за необхідне деякою мірою підсилити вплив держави на ринок землі з метою запобігання розвитку негативних процесів у сфері ринкового обігу земель.
5. Всебічне вивчення властивостей об'єкта ринкових земельних відносин, ви¬ділення й узагальнення можливих варіантів його функціонального використання, а отже, і різних варіантів поведінки суб'єкта за наявності пев¬них обмежень, а також дослідження зазначених принципів багатоваріантності за допомогою теорії множин дозволило розробити загальну теоретична модель поетапного прийняття рішень суб'єктом ринкових відносин при виборі варіан¬тів своєї поведінки. Виділено найбільш імовірні варіанти для умов стабільної економіки й для умов ринкової трансформації, головна відмінність яких полягає у активності тіньового ринку землі.
6. У сфері земельних відносин мають місце всі чотири класичні сегменти ті¬ньової економіки (legal, dark, gray, black). Тому особливу увагу приділено тео¬ретичному дослідженню поведінки суб’єктів тіньового ринку землі, що, зокрема, дозволило побудувати функції корисності ухиляння від сплати податків.
7. Одним з найважливіших завдань сучасної земельної реформи в Україні є організація повноцінного ринку землі. Без нього неможливо вважати цілісним і логічно завершеним процес реформування земельних відносин і ринкової еко¬номіки в цілому. Організація ринку землі включає створення інфра¬структури ринку землі, консалтингових та ріелтерських підприємств, механізмів забезпечення прозорості на ринку землі, забезпечення функціонування системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх об¬меження, державне регулювання діяльності фізичних і юридичних осіб у сфері оцінки земель і землевпорядкування.
8. Необхідною умовою формування українського земельного ринку є трансформація суспільної думки, психології людей щодо приватної власності на землю. При цьому велике значення має якість забез¬печення інформацією широких мас населення, особливо тих його верств, відпо¬відна реакція яких впливає на хід реформи. Без інформаційної складової ринкова інфраструктура не може існувати. Основною складовою інфор¬мацій¬ного забезпечення ринку землі є інформування громадськості через засоби ма¬сової інформації. Іншою важливою складовою є використання інфор¬маційних технологій в управлінні земельними ресурсами, особливо при моніто¬рингу економічних процесів. Від ефективності в цій сфері залежить швидкість реагування менеджменту на зміни картини земельного ринку.
9. Стабільний розвиток економіки України потребує значних інвестиційних потоків, а вони можливі лише за умов розвитку ринку середньо- і довго¬строко¬вого капіталу, у тому числі на основі іпотеки. В Україні поки ще не ство¬рено необхідні передумови іпотеки, особливо це стосується правових (правова єдність земельної ділянки і розміщених на ній будинків, споруд і насаджень; безпека іпотеки; регулювання організації й діяльності іпотечних банків) та інсти¬туціональних (формування спеціалізованих іпотечних банків; організація дер¬жавної реєстрації прав на нерухоме майно; наявність біржового ринку цін¬них паперів) передумов. Держава має брати активну участь у створенні необ¬хідних передумов для розвитку іпотеч¬них відносин і становлення системи спеціалізованих іпотечних установ. За їх наявності іпотека земель може досягти в Україні значного розвитку й відігра¬вати важливу роль у функціонуванні ринку середньо- й довгострокового капі¬талу.
10. Вагомим прорахунком вітчизняного реформування вважаємо відсутність науково обґрунтованої методики – а відтак і проведення – державного моні¬то¬рингу встановлення цін на первинному та вторинному ринках землі різного функціонального використання. Проведення такого аналізу дозволить державі оперативно реагувати на ринкову ситуацію та вживати заходів для запобігання негативним тенденціям у ціноутворенні, що виявлені нами під час проведення аналізу ціноутворення на первинному ринку земель несільськогосподарського призначення, зокрема, щодо зниження ціни продажу 1 м2 земель державної власності при збільшення площі земельної ділянки та щодо низького рівня проведення аукціонів і конкурсів. Визначені тенденції мають місце в усіх регіонах України з різним ступенем прояву.
11. Державний моніторинг цін на земельні ділянки є одним з головних інструментів під¬ви¬щен¬ня ефективності функціонування підприємств. Використання розробле¬ного механізму проведення моніторингу та доступність інформації подібного роду широким колам підприємств і громадськості забезпечить прозорість рин¬ку землі, сприятиме підвищенню ефективності діяльності підприємств. Запро¬по¬нова¬ний механізм визначення показників моніторингу ринкових цін на земель¬¬ні ділянки полягає у систематизації вихід¬ної інформації (по групах земель¬них ділянок за чисельністю населення та типом територіально-адміністратив¬ного утворення, за площею земельних ділянок та їх функціональним вико¬рис¬тан¬ням) та у розрахунку показників описової статистики у цих групах. Реко¬мендо¬вано за розробленими формами систематизації та статистичної обробки ін¬фор¬мації про ціни на продані земельні ділянки надавати суб’єктам ринку землі офіційну інформацію.
12. У трансформаційній економіці підтримка на досить високому рівні регуляторної функ¬ції держави у питанні ціноутворення є об’єктивною необхід¬ністю. Тому пропонується встановити на державному рівні нижню межу ціно¬вого діапазону, диференційовану за регіонами та групами земельних ділянок. Оскільки мова йде про ціноутворення на первинному ринку землі, вважаємо припустимим застосування такого заходу, як визначення державою нижньої границі цін продажу земельних ділянок, що належать їй на правах власності. Встановлення такого обмеження на первинному ринку землі відіб’ється й на рівні цін на вторинному ринку, спричиняючи їх наближення до ринкової варто¬сті

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

Маршалл А. Принципы экономической науки: В 2 т. / Пер. с англ. – М.: Прогресс, 1993. – Т. 1. – 415 с.
Головатюк М.С. Реформування оціночної діяльності нерухомості в умовах земельного ринку // Землевпорядний вісн. – 2004. – №2. – С. 10–14.
Шпичак О.М., Андрійчук В.Г. Проблеми теорії та практики формування ціни землі сільськогосподарського призначення // Землевпорядний вісн. – 2003. – №3. – С. 82–90.
Формування ринку землі в Україні / В.П.Галушко, Ю.Д.Білик, А.С.Даниленко та ін.; За ред. А.С.Даниленка, Ю.Д.Білика. – К.: Урожай, 2002. – 280 с.
Песцова О.С. Про реформування ринку землі в Україні // Вісн. аграр. науки. – 1998. – №7. – С. 74–75.
Могилова М.М. Ринок землі як важлива умова розвитку ефективного виробництва // Економіка АПК. – 2000. – №2. – С. 77–82.
Федоров М.М. Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК / За ред. П.Т.Саблука. – К.: ІАЕ УААН, 2001. – 321 с.
Гуторов О.І. Поняття ціни та вартості землі // Вісн. ХНАУ ім. В.В.Докучаєва. Сер. «Економіка АПК і природокористування». – 2006. – №8 – С. 10-15.
Новаковський Л.Я., Третяк А.М. Основні положення концепції розвитку земельної реформи в Україні. – К.: Центр земельної реформи, 2000. – 96 с.
Офіційний веб-сайт: Верховна Рада України [Електронний ресурс] / Пояснювальна записка до проекту Закону «Про ринок земель». – Режим доступу: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34?id=&pf3511=27399&pf35401=90315.
Формування ринку землі в Україні / В.П.Галушко, Ю.Д.Білик, А.С.Даниленко та ін.; За ред. А.С.Даниленка, Ю.Д.Білика. – 2-ге вид. – К.: Урожай, 2006. – 280 с.
Добряк Д.С., Тихонов А.Г., Паламарчук Л.В. Економічний оборот землі в Україні: теорія, методологія і практика. – К.: Урожай, 2004. – 136 с.
Беленький В.Р., Лойко П.Ф. Многоукладное землепользование России: концепция земельных преобразований и управления земельными ресурсами: Учеб. пос. – М.: Былина, 2001. – 170 с.
Гуторов О.І. Земельний ринок: передумови організації, принципи побудови та функціонування // Вісн. ХНАУ ім. В.В.Докучаєва. Сер. «Економіка АПК і природокористування». –2005. – №12. – С. 75-79.
Кадыкова И.Н. Актуальные проблемы формирования рынка земли в переход¬ной экономике // Економіка розвитку (Харківський національний економічний університет Міносвіти України). – 2005. – №1. – С. 65–69.
Маркс К. Капитал. Критика политической экономии. – М.: Политиздат, 1970. – Т. 3. – 1083 с.
Третяк А.М. Теоретичні основи землеустрою. – К.: ІЗУ УААН, 2002. – 152 с.
Законодавство України [Електронний ресурс] / Земельний кодекс Української РСР, від 18.12.1990. – №562-XII // Відомості Верховної Ради. – 1991. – № 10. – Ст. 99. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Законодавство України [Електронний ресурс] / Земельний кодекс України, остання редакція від 27.04.2007. – № 997-V // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2002. – №3-4. – Ст. 27. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Законодавство України [Електронний ресурс] / Закон України «Про планування і забудову територій», остання редакція від 22.02.2007. – № 703-V // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2000. – №31. – Ст. 250. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Воробьев Е.М. Формирование рынка земли в условиях трансформационной экономики // Вісн. Харків. нац. ун-ту ім. В.Н.Каразіна. Екон. сер. – 2002. – №564. – С. 104–108.
Бондаренко Н.В., Максименко Я.А. Соціальні аспекти трансформації відносин власності в Україні // Вісн. Нац. техн. ун-ту «Харків. політехн. ін-т»: Зб. наук. пр. Тематичний випуск: Техн. прогрес і ефективність виробництва. – Х.: ХТУ «ХПІ». – 2005. – №33. – С. 47–52.
Чечетов М., Жадан І. Соціально-економічний аспект трансформації відносин власності в Україні // Экономика Украины. – 2004. – № 10. – С. 4-16.
Воробьев Е.М. Экономические противоречия государственного социализма и их проявление в системе «город-деревня»: Дис. ... доктора экон. наук: 08.00.01 / Харьк. гос. ун-т. – Х., 1991. – 325 с.
Офіційний веб-сайт: Верховна Рада України [Електронний ресурс] / Таблиця поправок до проекту Закону України «Про ринок земель» / Сулковський П., Томич І., Зубець М., Калінчук В., Гладій М. та інші. – 15.06.2005 р. – Режим доступу до документу html: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34? id=&pf3511=16342&pf35401=74447.
Гриценко Е.А. Рынок недвижимости: закономерности становления и функционирования (вопросы теории и методологии). – Х.: Бизнес Информ, 2002. – 284 с.
Эндрес А. Экономика природных ресурсов. – СПб.: Питер, 2004. – 256 с.
Шпичак О.М., Андрійчук В.Г. Проблеми теорії та практики формування ціни землі сільськогосподарського призначення // Землевпорядний вісн. – 2003. – №3. – С. 84–85.
Оценка земельной собственности / Под ред. Дж.К.Эккерта. – Красноярск: Красная гора, 1993. – 320 с.
Райзберг Б.А., Лозовский Л.Ш., Стародубцева Е.Б. Современный экономический словарь. – 3-е изд. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 480 с.
Законодавство України [Електронний ресурс] / Цивільний кодекс України, остання редакцiя вiд 16.01.2007 // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2003. – №№ 40-44. – Ст. 356. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Законодавство України [Електронний ресурс] / Закон України «Про систему оподаткування», остання редакція від 22.02.2006. – №3456-IV// Відомості Верховної Ради (ВВР). – 1991. – №39. – Ст. 510. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Законодавство України [Електронний ресурс] / Закон України «Про оцінку земель», остання редакція від 17.06.2004. – № 1808-IV // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2004. – №15. – Ст. 229. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Рикардо Д. Начала политической экономии и налогового обложения // Соч.: В 5 т. – М.: Госполитиздат, 1995. – Т. 1. – 360 с.
Барр Р. Политическая экономия: В 2 т.: Пер. с фр. – М.: Междунар. отношения, 1994. – Т. 2. – 749 с.
Милль Дж.С. Основы политической экономии: В 3 т.: Пер. с англ. – М.: Прогресс, 1980. – Т. 2. – 480 с.
Самуельсон П. Экономика: В 2 т. – М.: МГП Алгон ВНИИСИ, 1992. – Т. 2. – 413 с.
Polanyi K. The self-regulating market and the fictitious commodities: labor, land and money // The Great Transformation. – N.Y.: Farrar&Rinehart, Inc., 1944. – Р. 68–76.
Менгер К. Основания политической экономии. – М.: Изд. дом "Территория будущего", 2005. – 496 с.
Пезенти А. Очерки политической экономии капитализма: В 2 т. / Пер. с итал.; Под общ. ред. А.Г.Милейковского и др. – М.: Прогресс, 1976. – Т. 1. – 839 с.
Хайман Д.Н. Современная микроэкономика: анализ и применение: В 2 т. – М.: Финансы и статистика, 1992. – Т. 2. – 384 с.
Офіційне Iнтернет-представництво Президента України. – Режим доступу: http://www.president.gov.ua. – Заголовок з екрану.
Экономическая теория: Учебник для вузов / Под ред. А.И.Добрынина, Л.С.Тарасевича. – 3-е изд. – СПб: Питер Ком, 1999. – 544 с.
Максимов С.Н. Основы предпринимательской деятельности на рынке недвижимости. – СПб.: Питер, 2000. – 272 с.
Теория переходной экономики: Учеб. пособ. / Под ред. Николаевой И.П. – М.: Юнити-Дана, 2001. – 487 с.
Драпіковський О.І., Іванова І.Б. Особливості ціноутворення на первинному ринку міських земель // Власність в Україні. – 2001. – №1 (2). – С. 61–81.
Биоразнообразие в Центральной и Восточной Европе [Електронний ресурс] / Природные условия и история природопользования на Украине. – Режим доступу: http://enrin.grida.no/biodiv/ru/national/ukraine/state/index.htm.
Независимое аналитическое агенство глаVred. – 12.2005 / Цены на квартиры «зарыты» в …земле? – Режим доступу: http://glavred.com/print.php?article=/ archive/2005/12/23/164721-0.html. – Заголовок з екрану.
Шавров С.А., Шуманский А.Н. Вовлечение прав на землю в гражданский оборот. – Мн.: Тонпик, 2003. – 134 с.
Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / За ред. В.М.Гейця. – К.: Ін-т екон. прогнозування; Фенікс, 2003. – 1008 с.
Гайдуцький П.І. Оренда в агрокомплексі: запитання і відповіді. – К.: Україна, 1991. – 207 с.
Актуальні питання розвитку земельної реформи в Україні / А.С.Даниленко, Ю.Д.Білик, М.Ю.Гарбуз та ін. – К.: Урожай, 2004. – 96 с.
Економічна історія України і світу: Підручник / За ред. Б.Д.Лановика. – 4-те вид. – К.: Вікар, 2001. – 477 с.
Всероссийский институт аграрных проблем и информатики им. А.А. Никонова (ВИАПИ) [Електронний ресурс] / Буздалов И.Н. Земельная собственность в переходных условиях - вопросы теории и методологии (Никоновские чтения’2000). – Режим доступу: http://www.viapi.ru/article_buz01.
Воробьев Е.М., Кадыкова И.Н. Развитие земельных отношений в экономиче¬ских системах // Економіка: проблеми теорії та практики (Дніпропетровський державний університет Міносвіти України): Зб. наук. праць. Випуск 194. В 5 т. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – Т.1. - С. 38-45.
Экономика и управление на предприятиях: научно-образовательный портал [Електронний ресурс] / Николаева Л.А., Черная И.П. История экономики: Учеб.-метод. пос.– Режим доступу: http://www.eup.ru/Docs/nikol_cher1999.
Библиотека Гумер - гуманитарные науки [Електронний ресурс] / Боханов А.Н., Горинов М.М. История России с древнейших времен до конца XX века. – Режим доступу: http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/History/
Bohan /110. php.
Даль В. Толковый словарь живого великорусского языка: В 4 т. / Рус. яз. – М., 1989. – Т. 1: А – З. – 699 с.
Саблук П.Т. Роль земельних відносин у розвитку сільського господарства України // Вісн. ХНАУ ім. В.В.Докучаєва. Сер. «Економіка АПК і природокористування». – 2006. – №9. – С. 3-10.
Ходченко Е. Основные аспекты деятельности государственных кредитных учреждений России и Украины во второй половине ХІХ – начале ХХ в. // Экономика Украины. – 2004. – №3. – С. 68–72.
Туган-Барановський М. Політична економія. Курс популярний. – К.: Наук. дум., 1994. – 264 с.
Теплицький В.П. Реформа 1861 року і аграрні відносини на Україні (60 – 90 ті роки ХІХ ст.). – К.: Вид-во Акад. наук Української РСР, 1959. – 308 с.
Зырянов П.Н. Петр Столыпин: политический портрет. – М.: Высш. шк., 1992. – 160 с.
Литвак Б.Г. Переворот 1861 года в России: почему не реализовалась реформаторская альтернатива. – М.: Политиздат, 1991. – 302 с.
Неизвестные страницы русской истории [Електронний ресурс] / Платонов О.А. История русского народа в ХХ веке. – М.: Воскресенiе, 1995. – Режим доступу: http://rus-sky.com/history/library/plat-r.htm.
Третяк А.М. Історія земельних відносин і землеустрою в Україні: Навч. посіб. – К.: Аграр. наука., 2002. – 278 с.
Куликов В. О частной собственности на землю и смысле референдума // Российский экон. журнал. – 2000. – №3. – С. 53–60.
Аврех А.Я. Столыпин П.А. и судьбы реформ в России. – М.: Политиздат, 1991. – 286 с.
Воробйов Є.М., Кадикова І.М. Реформування відносин стосовно власно¬сті на землю // Современные информационные технологии в экономике и управле¬нии предприятиями, программами и проектами: ІІ Междунар. научно-практ. конф. Алушта, 13-19 верес. 2004 р. – Х.: Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського «Харк. авіац. ін-т», 2004. – С. 114–116.
Кадикова І.М. Відносно питання про моделі реформування земельних відно¬син // Економіка розвитку (Харківський національний економічний університет Міносвіти України). – 2005. – №2. – С. 9–13.
Онищенко О.М. Ринкові трансформації в аграрному секторі // Перехідна економіка: Підручник / В.М.Геєць, Є.Г.Панченко, Е.М.Лібанова та ін.; За ред. В.М. Гейця. – К.: Вища шк., 2003. – 591 с.
Duke University School of Law [Електронний ресурс] / Palomar J. Land tenure security as a market stimulator in China. – Режим доступу: http://www.law.duke.edu/shell/cite.pl?12+Duke+J.+Comp.+&+Int'l+L.+7+pdf.
Линь Фэй Х. Рынок земли Китая в новых экономических условиях // Пробл. теории и практики упр. – 1999. – №6. – С. 67–76.
Земельне право: підручник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів / За ред. В.І.Семчика, П.Ф.Кулініча. – К.: Вид. дім «Ін Юре», 2001. – 424 с.
Экономические реформы в России и Китае глазами российских и китайских экономистов: Сб. ст. / Под ред. В.Т.Рязанова, Л.Д.Широкорада. – СПб.: Изд-во Петербургского ун-та, 2000. – 400 с.
John F. Kennedy Presidential Library [Електронний ресурс] / Alliance for progress // Official documents emanating from the special meeting of the Inter-American Economic and Social Council at the ministerial level held in Punta del Este. – Washington, 1961. – Режим доступу: http://www.jfklibrary.org/
Historical+Resources/Archives/Reference+Desk/Speeches/JFK/003POF03Inaugu
ral01201961.htm.
Land Tenure Center. University of Wisconsin-Madison [Електронний ресурс] / Olinto P., Deininger K., Davis B. Land market liberalization and the access to land by the rural poor: panel data evidence of the impact of the Mexican ejido reform – World Bank, International Food Policy Research Institute – February, 2000. – Режим доступу: http://www.ies.wisc.edu/ltc/live/basca0002a.pdf.
Land Tenure in Development Cooperation [Електронний ресурс] / Mertins G. Land tenure regulations and land tenure forms in Latin America. – Режим доступу: http://www.mekonginfo.org/mrc/html/mertins/mer2.htm.
Center for International Private Enterprise [Електронний ресурс] / Stoyanov A. Economic Reform in Bulgaria // Economic Reform Today: Working Papers. – 1994. – №3. – Р. 4.– Режим доступу: http://www.cipe.org/wp/bul.html.
Economic Freedom of the World: 2006 Annual Report [Електронний ресурс] / Bulgaria: economic freedom. – Режим доступу: http://www.freetheworld.com/2006/0EFW2006frntXsum.pdf.
InvestBulgaria Agency [Електронний ресурс] / Invest Bulgaria 2004. – Режим доступу: http://investbg.government.bg/fce/001/0067/files/Legal_Guide.pdf.
Самарин А.В. Аграрная реформа в Болгарии // МЭиМО. – 2000. – №5. – С. 113–119.
Centre for Urban Dialogue and Europian Policy [Електронний ресурс] / Buckley R., Ellis P., Hamilton E. Urban housing and land market reforms in transition countries / ECA Poverty Forum. – 2002. – June. – Режим доступу: http://www.europaforum.or.at/site/Homepageifhp2003/downloads/Langfassung_baharoglu.pdf.
Юрченко А.Д. Використання досвіду Німеччини при формуванні ринку землі в Україні // Ринок землі. – 2002. – №3. – С. 52–58.
Всероссийский институт аграрных проблем и информатики им. А.А. Никонова (ВИАПИ) [Електронний ресурс] / Шпаар Д., Бёме К., Дрегер Д. Десять лет реструктуризации сельского хозяйства в Восточной Германии – результаты и перспективы (Никоновские чтения’2000). – Режим доступу: http://www.viapi.ru/article_shpaar10y.
Всероссийский институт аграрных проблем и информатики им. А.А. Никонова (ВИАПИ) [Електронний ресурс] / Аграрные преобразования в Восточной Германии / Петриков А.В., Крылатых Э.Н., Шагайда Н.И. и др. – М.: ВИАПИ, 1997. – Режим доступу: http://www.viapi.ru/article_petric128.
Сельскохозяйственная кооперация: Теория, мировой опыт, проблемы возрождения в России. – М.: Наука, 1997. – 256 с.
Строкова О.Г. Земельные реформы и земельные отношения в зарубежных странах – М.: Диалог-МГУ, 1998. – 127 с.
Горбатович С.М. Про досвід Польщі щодо ефективного управління земельними ресурсами та можливості його впровадження в Україні // Землевпорядний вісн. – 2004. – №3. – С. 87–89.
Колібський Я. Довічний вжиток – польські правові норми // Шляхи підвищення ефективності управління земельними ресурсами міст України. – К.: ІРЦ «Реформування земельних відносин в Україні», 2005. – С. 170–188.
Українсько-американська програма партнерства громад для поширення досвіду місцевого самоврядування. Бюлетень «Партнери». – № 8-9 (65). – 2004 / Перекуп¬ський Ю. Довгострокова оренда землі: польській досвід. – Режим доступу до журналу: http://www.cpp.org.ua/partners/191.
International Federation of Surveyors [Електронний ресурс] / Hopfer A., Їuk Ј. Methodological and practical aspects of rural land market assessment – the Polish example. – FIG congress 2002, Washington. – 19–26 april 2002. – Режим доступу: http://www.fig.net/pub/fig_2002/proc_main.pdf.
Горбатович С. Про можливості запровадження польського досвіду для поглиблення власного українського досвіду по окремих питаннях земельної реформи // Земля і власність. – 2004 – № 30 (128). – С. 3-7.
Козловський Е.П. Довічний вжиток в умовах розвиненої ринкової економіки // Шляхи підвищення ефективності управління земельними ресурсами міст України. – К.: ІРЦ «Реформування земельних відносин в Україні», 2005. – С. 154–169.
Кадыкова И.Н. Поведение субъектов рынка земли в условиях трансформационной экономики (теоретический аспект) // Вісник Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Тематичний випуск: Технічний прогрес і ефек¬тивність виробництва: Зб. наук. праць. №33. – Х.: ХТУ «ХПІ». – 2005. – С. 87–92.
Автономов В.С. Человек в зеркале экономической теории (Очерк истории западной экономической мысли). – М.: Наука, 1993. – 176 с.
Шаститко А. Модели рационального экономического поведения человека // Вопросы экономики. – 1998. – №5. – С. 56-59.
Автономов В.С. Модель человека в экономической науке. – СПб.: Экон. шк., 1998. – 229 с.
Энджел Д.Ф., Блэкуэлл Р.Д., Миниард П.У. Поведение потребителей. – СПб.: Питер Ком, 1999. – 759 с.
Алешина И.И. Поведение потребителей. – М.: Фаир-Пресс, 1999. – 384 с.
Мочерный С., Устенко А. Человек и законы его развития // Экономика Украины. – 2004. – №9. – С. 14–22.
Богоявленская Ю. Праксеологические подходы в менеджменте (теоретическое исследование) // Экономика Украины. – 2004. – №12. – С. 48–51.
Економічна теорія. Посіб. вищої школи / Є.М.Воробйов, А.А.Гриценко, В.М.Лісовицький, В.М.Соболєв; Під ред. Воробйова Є.М. – Х.: Корвін, 2001. – 704 с.
Рибалкін В.О., Лазня І.В. Теорія власності. – К.: Логос, 2000. – 277 с.
Кадыкова И.Н. Теоретические аспекты исследования принципа много¬вариант¬ности использования земельного участка в условиях трансформа¬цион¬ной экономики // Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Економічна серія: Зб. наук. праць. №650. - Х.: ХНУ, 2005. - С. 32-35.
Кадыкова И.Н. Исследование принципа многовариантности использова¬ния зе¬мельного участка как объекта рыночных отношений // Современные ин¬фор¬мационные технологии в экономике и управлении предприятиями, програм¬мами и проектами: ІІІ Междунар. научно-практ. конф. Алушта, 12-18 верес. 2005 р. – Х.: Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського «Харк. авіац. ін-т», 2005. – С. 50–51.
Сигорский В.П. Математический аппарат инженера. – К.: Техника, 1975. – 768 с.
Документы: инвестиции в недвижимость [Електронний ресурс] / Назаренко В.И. Зарубежный опыт функционирования земельного рынка. – Режим доступу: http://www.invest.antax.ru/doc/articles/zarybejnii_opit.htm.
Мазур И. Коррупция как инструмент теневой экономики // Экономика Украины. – 2005. – №8. – С. 68 –74.
Зуєва Л.С., Драган О.І. Подолання тіньової економіки – нагальна проблема суспільства України // Економіка. Фінанси. Право. – 2004. – №7. – С. 26–28.
Гриценко А.А., Гриценко Е.А. Взяточничество как экономическая патология // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н.Каразіна. Екон. сер. – Х.: ХНУ, 2005. – №650. – С. 16–21.
Швери Р. Теория рационального выбора: универсальное средство или экономический империализм // Вопросы экономики. – 1997. – №7. – С. 43–48.
Яременко О.Л. Переходные процессы в экономике Украины: институциональный аспект . – Х.: Основа, 1997. – 182 с.
Пушкаренко П., Логвиненко Н. Генезис и социально-экономические последствия теневой экономики // Экономика Украины. – 2004. – №10. – С. 43–49.
Соколовская М. Земельная реформа // Бизнес. – 08.11.2004. – №45 (616). – С. 36–39.
Ставрогин Н. Земельный отбой // Бизнес. – 29.01.2007. – №5. – С. 26–29.
Allingham M., Sandro A. Income tax evasion: a theoretical analysis // Journal of Public Economics. – 1972. – №1. – P. 323–338.
Вишневский В., Веткин А. Уклонение от уплаты налогов: моделирование выбора и действий экономического субъекта // Экономика Украины. – 2004. – №1. – С. 9–15.
Ложкін Г., Спасенников В., Комаровська В. Особливості та структура економічної свідомості суб'єктів соціального простору // Соціальна психологія. – 2004. – № 1 (3). – C. 8–16.
Кадыкова И.Н. Особенности формирования рынка земли в Украине // Наука і молодь: Міжнар. наук. конф. студентів та молодих учених «ПОЛІТ-2002». Київ, 10-11 квітня, 2002 р. – К.: НАУ, 2002. – С. 227.
Кадыкова И.Н. Современный этап развития рыночной экономики Ук¬раины // Современные технологии в менеджменте: Междунар. научно-практ. конф. Алушта, 15-21 верес. 2003 р. – Х.: Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського «Харк. авіац. ін-т», 2003. – С. 27.
Долан Э.Дж., Линдсей Д. Рынок: микроэкономическая модель: Пер. с англ. В. Лукашевича и др.; под общ. ред. Б. Лисовика и В. Лукашевича. – СПб.: АО «Санкт-Петербург оркестр», 1992. – 496 с.
Інформаційно-аналітичний портал «Громадський простір» – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.civua.org.
Інформаційно-ресурсний центр «Реформування земельних відносин в Україні» – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: – http://www.myland.org.ua.
Державний комітет України по земельних ресурсах – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.dkzr.gov.ua.
Інформаційно-аналітичний портал „Український земельний ринок” – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.land-ukraine.com.
Проект підтримки приватизації землі в Україні – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ulti.kiev.ua.
Добряк Д.С., Бабміндра Д.І. Еколого-економічні засади реформування землекористування в ринкових умовах. – К.: Урожай, 2003. – 336 с.
Третяк А.М. Економіка землекористування та землевпорядкування: Навч. посіб. – К.: ТОВ ЦЗРУ, 2004. – 542 с.
Kostenko N.V., Ivanov V.F. Experience of content analysis: models and practices: monograph. – K.: Centre for Free Press, 2005. – 234 p.
Зеленков А.В., Кадикова І.М. Аналіз ефективності використання інформацій¬них технологій в галузі управління землекористуванням // Землевпорядний вісник (Державний комітет України по земельних ресурсах). – 2005. – №3. – С. 14–16.
Кадыкова И.Н. Информационные технологии как инструмент земель¬ного менеджмента // Современные информационные техно¬логии в эко¬но¬ми¬ке и управлении предприятиями, программами и проектами: ІV Междунар. научно-практ. конф. Алушта, 11-17 верес. 2006 р. – Х.: Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського «Харк. авіац. ін-т», 2006. – С. 55-56.
Vartanyan V., Kadykova I. The global industry simulation in the strategic mana¬ge¬ment courses // Інтегровані комп’ютерні технології «ІКТМ-2001»: Між¬нар. науково-техн. конф. Харків, 13-16 лист. 2001 р. – Х.: Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського «Харк. авіац. ін-т», 2001. – С. 98.
Менеджмент у землекористуванні. Навч. посіб. / А.М.Третяк, А.Я.Сохнич, В.М.Другак та ін.; За заг. ред. А.М.Третяка – К.: ТОВ ЦЗРУ, 2004. – 345 с.
Шляхи підвищення ефективності управління земельними ресурсами міст України. – К.: ІРЦ «Реформування земельних відносин в Україні», 2005. – 235 с.
Щедрін О.М., Бондаренко О.О. Земельний кадастр на базі електронного документообігу // Землевпорядний вісн. – 2004. – №4. – С. 26–30.
Соболєв В.М., Щербініна Ю.С. Тенденції становлення інформаційного ринку та особливості формування інформаційного суспільства в Україні // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н.Каразіна. Екон. сер. – 2002. – №564. – С. 38–44.
Інформаційні системи і технології в економіці / Під ред. Пономаренка В.С. – К.: ВЦ Академія, 2002. – 542 с.
Пятибратов А.П. Информатизация общества: экономика и эффективность. – К.: Наукова думка, 1993. – 128 с.
Горлачук В.В., В’юн В.Г., Сохни А.Я. Управління земельними ресурсами. – Миколаїв: Вид-во МФ НаУКМА, 2002. – 316 с.
Сазонець О.М. Використання інформаційних технологій в управлінні земельними ресурсами // Економіка розвитку. – Х.: ХНЕУ, 2005. – №1. – С. 62–64.
Методичні основи грошової оцінки земель в Україні: Навч. посіб. / Дехтяренко Ю.Ф., Лихогруд М.Г., Манцевич Ю.М., Палеха Ю.М. - К. Профі, 2007. – 624 с.
Законодавство України [Електронний ресурс] / Послання Президента України до Верховної Ради України «Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002 – 2011 роки» від 30.04.2002. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Закон України «Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року»: Прийнятий 18.10.2005. – №2982-IV // Офіц. вісн. України. – 2005. – №45. – С. 11-15.
Про затвердження Основних напрямів урядової політики в економічній та соціальній сфері на 2006 рік // Офіц. вісн. України. – 2006. – №3. – С. 70-90.
Білик Ю.Д. Науково-технічні дослідження в галузі землевпорядкування та їхній вплив на раціональне використання землі // Землевпорядний вісн. – 2002. – №2. – С. 37-47.
Ярмоленко В. Капитализация земли в Украине: во благо или во вред? // Экономика Украины. – 2004. – №9 – С. 71–79.
Законодавство України [Електронний ресурс] / Постанова Верховної Ради України «Про Рекомендації парламентських слухань «Сучасний стан та перспективи розвитку земельних відносин в Україні», від 22.09.2005. – №2897-IV // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2005. – № 48. – Ст. 494. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Лехтман О.П., Осташко Т.О. Позикові кошти у сільському господарстві США // Ринок землі. – 2003. – № 4–5. – С. 17-24.
Організація кредитування підприємств АПК / В.Я.Амбросов, Г.І.Войчук, О.Г.Малій. – Х.: Основа, 2002. – 198 с.
Гальчинский А. Земля и собственность // Зеркало недели. – 2005. – № 43 (571), 5-11 ноября.
Аверіна О.А. Економічні засади управління землями сільськогосподарського призначення: Автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.07.02 / Хар. нац. аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. – Х., 2006. – 20 с.
Гопцій О.Б., Вірченко В.В. Екологічні аспекти охорони земель в процесі здійснення земельної реформи в Україні // Экология и здоровье человека. Охрана водного и воздушного бассейнов. Утилизация отходов: ХІ междунар. науч.-техн. конф. – Х., 2003. – С. 539-545.
Чопенко В. Земля, до востребования // Зеркало недели. – 2005. – №9 (537), 12-18 марта.
«Про внесення змін до Земельного кодексу України» Закон України від 19 грудня 2006 р. №490-V // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2007. – №9. – Ст. 78.
Львiвська газета On-line. – 2007. №7 (77) / Соціалісти за продовження мораторию – Режим доступу: http://www.gazeta.lviv.ua/archives/2007/01/19/.
Офіційне інтернет-представництво Блоку «Наша Україна - Народна Самооборона» [Електронний ресурс] / Кінах: В Україні процвітає тіньовий ринок землі. – Режим доступу: http://razom.org.ua/ua/news/13641/.
Газета «2000». – 26.01.2007 / Что Гайдуцкий советует Януковичу. – Режим доступу: http://www.2000.net.ua/print/forum/112338173.html.
Земельна спілка України [Електронний ресурс]. – 24.01. 2007/ Михаил Гладий: «Мораторий не оттянет, а ускорит введение рынка земли». – Режим доступу: http://www.zsu.org.ua/ru/publications/?id=10735.
Інформаційно-аналітичний портал „Український земельний ринок” [Електронний ресурс]. – 14.04.2006 / Микола Мельник та Станіслав Горбатович про мораторій на продаж землі. – Режим доступу: http://www.land-ukraine.com/index.php?p=article&id=2495.
ЛIГАБiзнесIнформ, украинская Сеть деловой информации [Електронний ресурс]. – 15.12.2006. / Дыры в моратории. – Режим доступу: http://times.liga.net/articles/gs009743.html.
«Про внесення змін до Земельного кодексу України» Закон України від 9 лютого 2006 р. №3415-ІV // Офіц. вісн.України. – 2006. – №9. – С. 14.
Чопенко В. Земельные прегрешения // Зеркало недели. – 2006. – №9 (588), 11-17 марта.
Конституція України: Прийнята на п’ятій сес. Верховної Ради України 28.06.96 №256/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – №30.
Самар В. Земля вне закона // Зеркало недели. – 2005. – № 42 (570), 29 октября – 4 ноября.
Ринок.biz – українське ділове видання для малого та середнього бізнесу [Електронний ресурс]. – 21.03.2007 / Українські землі інвентаризують. – Режим доступу: http://ukr.rynok.biz/Default2.aspx?ArticleID=3c70d3fb-9b88-49bb-8fb9-b6370ca47c3c.
International Federation of Surveyors [Електронний ресурс] / Powell D.J. Boundary dispute resolution in England & Wales – surveyors and lawyers working together to resolve problems. – Режим доступу: http:// www.fig.net/pub/monthly_articles/february_2005/powell_february_2005.pdf.
Группа организаций Всемирного банка [Електронний ресурс] / Прес-реліз Світового банку від 24.06.2003. – Режим доступу: http://worldbank.org.
Законодавство України [Електронний ресурс] / Постанова Кабінету Міністрів України «Про реорганізацію Державного комітету України по земельних ресурсах», від 31.01.2007. – №69 // Офіц. вісн. України вiд 12.02.2007. – 2007. – № 8. – С. 32. – Ст. 281. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Інформаційне агентство «Західна інформаційна корпорація» [Електронний ресурс]. – 19.03.2006 / Полюхович І. Земля – годувальниця ... місцевого бюджету, чи засіб досягнення політичних цілей? – Режим доступу: http://www.zik.com.ua/index.php?news_id=39202.
Крымская правда [Електронний ресурс]. – 21.12.2005 / Панфилов Н. Социалисты знают, как решить земельную проблему в Крыму. – Режим доступу: http://www.kp.crimea.ua/newspaper_details.php?newspaper_id=1584.
ТРК «Наша хвиля» [Електронний ресурс]. – 03.02.2006 / Львівська мерія цього року готує на продаж 52 земельні ділянки. – Режим доступу: http://www.lwr.com.ua/news/2006/2.
Інформаційно-ресурсний центр «Реформування земельних відносин в Україні» [Електронний ресурс] / До питання про земельні торги. – Режим доступу: – http://www.myland.org.ua/4537/land.doc.
Рішення Конституційного Суду України від 22 вересня 2005 р. №5-рп/2005 // Землевпорядний вісн. – 2005. – №4. – С. 49–57.
Фабрика аналитики «Версии.com». Киевский телеграфЪ [Електронний ресурс]. – №41. – 14.10.2005 / Светикова И. Конституционное равноправие латифундистов. – Режим доступу: http://www.versii.com/telegraf/material.ph p?id=4879&nomer=283.
Розробити науково-практичні рекомендації щодо визначення ставок орендної плати за землі державної та комунальної власності в залежності від функціонального використання земельної ділянки: Звіт з НДР (заключн.) / Нац. аерокосм. ун-т «Харк. авіац. ін-т» – № ДР 0106U012293; Інв. № 0207U008027. – Х., 2007. – 63 с.
Статистичний щорічник України за 2005 рік / За ред. О.Г.Осауленка; Держ. ком. статистики України / Відповід. за вип. В.А. Головко. – К.: Техніка, 2006. – 588 с.
Месель-Веселяк В.Я., Федоров М.М. Організаційно-правове забезпечення реформування земельних відносин в аграрній сфері (підсумки і проблеми) // Землевпорядний вісн. – 2003. – №3. – С. 24-30.
Гриценко Е.А. Институциональная миссия государства на рынке недвижимости // Вісн. Харків. нац. ун-ту ім. В.Н.Каразіна. Екон. сер. – 2002. – №564. – С. 100–104.
Всеукраїнська екологічна ліга [Електронний ресурс] / Вервейко А.П. Економічні умови державного контролю за використанням земель при формуванні землекористувань і землеволодінь з різними формами власності. – Режим доступу: http://ecoleague.net/34903999-228.html.
Садиков М.А. Превентивні заходи – основа успішного проведення земельної реформи // Економіка. Фінанси. Право. – 2005. – № 9. – С. 23–25.
Головатюк М.С. Роль держави у створенні та розвитку ринку земель // Землевпорядний вісн. – 2004. – №4. – С. 70–77.
Гриценко О.А. Формування ринків землі і нерухомості // Перехідна економіка: Підручник / В.М.Геєць, Є.Г.Панченко, Е.М.Лібанова та ін.; За ред. В.М.Гейця. – К.: Вища шк., 2003. – С. 159–162.
Білик Ю.Д. Еволюція власності на землю в Україні у ринкових умовах // Землевпорядний вісн. – 2003. – №3. – С. 8–18.
Дорош О.С. Управління земельними ресурсами на регіональному рівні. – К.: ТОВ ЦЗРУ, 2004. – 142 с.
Аніловська Г.Я. Державний фактор трансформаційних перетворень в економіках переходного періоду / Львів. Комерційна акад. – Л.: Вид-во ЛКА, 2002. – 324 с.
Яременко О.Л., Ким А.А. Институциональные основы экономического развитич // Бізнес Информ. – 2005. – № 5-6. – С. 3-7.
Бандурин В.В., Кузнецов В.Ю. Управление федеральной собственностью в условиях переходной экономики. – М.: Наука и экономика, 1999. – 151 с.
Хахалин А., Молчанов А. Формирование рынка земли в городах: проблемы выкупа участков приватизированными предприятиями и организации земельных торгов. – М.: Фонд «Ин-т экономики города», 2000. – 160 с.
Львов Д.С., Поршнев А.Г. Управление социально-экономическим развитием России: концепции, цели, механизмы.– М.: ЗАО «Изд-во «Экономика», 2002. – 702 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.