У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ АГРАРНОГО РИНКУ
Количество страниц 205
ВУЗ УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ АГРАРНОГО РИНКУ
1.1. Методологічні принципи формування ринкової інфраструктури
1.2. Характеристика основних елементів інфраструктури аграрного ринку
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2. СТАН ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ АГРАРНОГО РИНКУ

2.1. Аналіз системи реалізації сільськогосподарської продукції
2.2. Сучасний стан ринкової інфраструктури аграрного сектору
2.3. Зарубіжний досвід формування та використання інфраструктури аграрного ринку
Висновки до розділу 2
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ АГРАРНОГО РИНКУ
3.1. Розвиток нових напрямів організації збуту продукції на аграрному ринку
3.2. Удосконалення механізмів реалізації сільськогосподарської продукції
3.3. Розвиток системи сільськогосподарських заготівель
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

ВСТУП

Актуальність теми. Практика аграрних реформ в України довела необхідність докорінної перебудови всієї системи економічних відносин, яка охоплює виробництво, розподіл, обіг і споживання сільськогосподарської продукції. Ефективне використання приватної власності неможливе без формування дієвого аграрного ринку. Для цього необхідна розбудова системи ринкових інституцій, які б виконували відповідні функції на ринку, зокрема забезпечували відповідне його насичення, просування продукції, збалансування попиту та пропозиції тощо.
Цим процесам на сьогодні бракує системності та послідовності. Це пов’язано зокрема, з відсутністю необхідних методологічних та організаційно-економічних засад формування інфраструктурних інституцій, розробка яких є нагальною потребою ринкової трансформації сільського господарства України.
Проблема формування і функціонування інфраструктури аграрного ринку відносно нова для української аграрної економіки. Значний внесок у її розв’язання зробили відомі вітчизняні дослідники П. Березівський, В. Бойко, П. Гайдуцький, В. Гончаренко, М. Дем'яненко, В. Зіновчук, В. Зимовець, Л. Климюк, Ю. Коваленко, М. Кропивко, О. Крисальний, М. Лобанов, І. Лукінов, М. Малік, О. Могильний, Л. Молдаван, П. Саблук, А. Стельмащук, Г. Черевко, О. Шпичак, В. Юрчишин та інші.
Однак досить багато аспектів проблеми становлення ринкової інфраструктури залишаються нерозв’язаними і потребують подальшого дослідження. По-перше, чітко не визначено склад інфраструктури, її функції й оптимальні параметри, по-друге, існуючі розробки недостатньо враховують особливості інфраструктури на регіональному рівні та методи повного забезпечення її ефективного функціонування на різних організаційних рівнях, по-третє, не визначено способи досягнення системної роботи інституцій ринку агропромислової продукції та ін. Ці питання, як і деякі інші, потребують поглиблених наукових досліджень і наукового обґрунтування шляхів їх вирішення, що й обумовило актуальність обраної теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до напрямів науково-дослідних робіт відділу підприємництва Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук “Наукові основи аграрної політики трансформації економічних відносин агропромислового виробництва в ринкових умовах” (номер державної реєстрації 0196U016303). Автором обґрунтовано пропозиції щодо ефективного формування інфраструктури аграрного ринку на регіональному рівні.
Мета і завдання дисертаційного дослідження зображені на рисунку 1. Метою дослідження є теоретико-методологічне обґрунтування найбільш перспективних напрямів формування та функціонування інфраструктури аграрного ринку на рівні регіону й розробка пропозицій щодо шляхів удосконалення механізмів взаємодії між її елементами.
Для досягнення поставленої мети вирішувались наступні основні завдання:
 визначити роль та функції окремих елементів ринкової інфраструктури з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду;
 розкрити проблеми формування та функціонування інфраструктури аграрного ринку на сучасному етапі розвитку аграрної економіки і виявити причини, які стримують цей процес на регіональному рівні;
 опрацювати методичні підходи до формування регіональної інфраструктури аграрного ринку, виявити її основні характеристики та взаємозв’язки;
 обґрунтувати організаційно-економічні принципи та пропозиції щодо забезпечення ефективного функціонування інфраструктури регіонального аграрного ринку.
Об'єктом дослідження є процес розвитку і функціонування підприємств та організацій інфраструктури аграрного ринку у Вінницькій області.
Предметом дослідження є сукупність тенденцій, особливостей і напрямів формування та функціонування інфраструктури аграрного ринку на регіональному рівні.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною базою дисертаційного дослідження є діалектичний метод пізнання та системний підхід до вивчення економічних явищ.
За допомогою методу наукової абстракції було уточнено поняття „інфраструктура аграрного ринку”, досліджено її складові та їх функціональне призначення, здійснено класифікацію її елементів. Статистико-економічний метод, а саме його прийоми – порівняння, групування, графічний та інші застосовувалися при проведенні аналізу аграрних перетворень та стану розвитку ринкової регіональної інфраструктури аграрного ринку. Застосування методу індукції та монографічного дозволило узагальнити зарубіжний і вітчизняний досвід, визначити особливості й тенденції щодо функціонування основних елементів інфраструктури аграрного ринку. У процесі вивчення механізмів співпраці товарної універсальної біржі та агроторгових домів застосовувався кореляційно-регресивний аналіз. Метод соціометричних опитувань та метод експертної оцінки були використані при оцінювані стану аграрного ринку в сучасних умовах.
За допомогою методу аналізу і синтезу визначалися проблеми розвитку окремих елементів інфраструктури аграрного ринку та досліджувалися шляхи їх вирішення. При здійсненні техніко-економічного обґрунтування проведення аукціонів живої худоби на регіональному рівні, визначенні потреб у грошових ресурсах сільськогосподарських товаровиробників було використано розрахунково-конструктивний метод. Розробка пропозицій щодо системного формування ринкової інфраструктури здійснювалося за допомогою абстрактно-логічного методу економічних досліджень.
Інформаційною базою дослідження були законодавчі та інші нормативно-правові акти, офіційні статистичні матеріали Державного комітету статистики України, матеріали моніторингу Міністерства аграрної політики України та Головного управління агропромислового розвитку Вінницької обласної державної адміністрації, матеріали науково-дослідних установ, довідкова література, наукові публікації, звітність підприємств, первинні матеріали власних досліджень.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в комплексному обґрунтуванні базових елементів інфраструктури регіонального аграрного ринку, а саме:
вперше:
 визначено роль елементів регіональної інфраструктури в розвитку АПК, яка полягає у формуванні стабільних каналів реалізації продукції, збільшенні доходів всіх учасників аграрного ринку, забезпеченні прозорих схем руху сільгосппродукції та продовольчої безпеки регіону і країни в цілому за рахунок звуження тіньового сектору закупівлі сільськогосподарської продукції у виробників;
удосконалено:
 визначення економічної сутності поняття „інфраструктура аграрного ринку”, яку необхідно розглядати як структуровану систему, в якій зв’язки і відносини між підприємствами, організаціями, об’єктами виробничої та невиробничої сфери, що покликані обслуговувати товаровиробників, створювати умови для своєчасного і безперервного нарощування обсягів пропозиції на ринку;
 визначення складу інфраструктури аграрного ринку, яка включає обслуговуючий, збутовий, фінансово-кредитний, інформаційно-консультаційний, контролюючий сегменти з уточненням їх поелементного складу;
 методологічні підходи до формування інфраструктури аграрного ринку, які передбачають врахування регіональної специфіки, природи виникнення та розвитку форм і елементів інфраструктури, відповідної нормативно-законодавчої бази, можливостей та потреб територій, зокрема щодо кадрового потенціалу, наукових методів аналізу, прогнозів та пропозицій;
 обґрунтування необхідності врахування регіональних особливостей при формуванні програм розвитку окремих складових інфраструктури, що забезпечить конкурентоспроможність сільгосптоваровиробників як основних учасників аграрного ринку;
дістали подальший розвиток:
 механізми взаємодії між елементами інфраструктури регіонального аграрного ринку, які ґрунтуються на узгодженні інтересів в окремих ланках аграрного ринку регіону шляхом удосконалення договорів контрактації, зміни підходів до цінової політики, прискорення інтеграційних процесів, удосконалення механізмів біржового ринку тощо;
 шляхи формування комплексу складових збутової інфраструктури як одного з найважливіших елементів інфраструктури аграрного ринку, що передбачають ініціативно-регулюючу та стимулюючу участь регіональних державних органів у створенні інфраструктури, визначення обсягів та джерел інвестицій на ці цілі, програмний підхід до розвитку інфраструктури, визначення необхідної кількості та оптимального місцерозташування її елементів, розробку механізмів активізації їх діяльності.
Практичне значення одержаних результатів полягає в можливості їх застосування для нормативно-методичного забезпечення формування та розвитку інфраструктури аграрного ринку, зокрема у Вінницькій області.
Розроблені дисертантом пропозиції щодо вдосконалення механізму формування інфраструктури аграрного ринку, ефективного його функціонування прийняті для використання Головним управлінням агропромислового розвитку Вінницької обласної державної адміністрації (довідка № 8-2-46-897 від 27.06.2006 р.), управлінням агропромислового розвитку Барської районної державної адміністрації Вінницької області (довідка № 267 від 29.06.2006 р.), Вінницькою товарною універсальною біржею (довідка № 177 від 29.06.2006 р.).
Результати дисертаційного дослідження знайшли практичне застосування при викладанні економічних дисциплін у Вінницькому державному аграрному університеті (довідка № 01-700 від 30.06.2006 р.).
Особистий внесок здобувача. Представлені у дисертаційній роботі результати наукових досліджень отримані автором особисто. У наукових працях, опублікованих у співавторстві, автору належить інформаційне наповнення та обґрунтування висновків щодо формування інфраструктури аграрного ринку на регіональному рівні. Наукові положення, що виносяться на захист, одержані автором самостійно.
Апробація результатів дослідження. Основні результати дослідження доповідались та обговорювались на IV науково-практичній конференції ВФ ВМУРоЛ „Україна”, “Наука і навчальний процес” (м. Вінниця, 2004 р.); Міжнародній науково-практичній конференції „Глобальні та національні проблеми в аграрній економіці України” (м. Луганськ, 2004 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції „Теоретико-методологічні та практичні аспекти розвитку економіки України” (м. Чортків, 2006 р.).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 8 наукових праць загальним обсягом 2,7 друкованих аркушів, з них 6 у фахових наукових виданнях обсягом 2,2 друк. арк. та 2 тези науково-практичних конференцій обсягом 0,5 друк. арк.
Обсяг і структура роботи. Дисертація складається із вступу, 3 розділів, висновків, списку використаної літератури і додатків. Загальний обсяг дисертації – 209 сторінок комп’ютерного тексту. Дисертація містить 19 таблиць (8 повних сторінок), 22 схеми і рисунки (8 повних сторінок), 9 додатків (26 повних сторінок). Список використаних джерел налічує 243 найменування на 20 сторінках. Основний обсяг дисертації становить 189 сторінок.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, що полягає в розробці теоретико-методичних підходів та пропозицій щодо формування регіональної інфраструктури аграрного ринку. Результати проведених досліджень дозволили зробити наступні загальні висновки:
1. Аграрний ринок як сукупність споріднених товарних ринків, що
функціонують для забезпечення виробництва та вільного руху сільськогосподарської продукції і продуктів їх переробки, вимагає формування
системи організаційних структур, які обслуговують взаємозв'язки між різними
елементами окремих сільськогосподарських товарних ринків, сприяють
вільному руху товару, підтримуючи безперервний процес функціонування сфери аграрного виробництва і безперебійне постачання ресурсів товаровиробникові та готової продукції кінцевому споживачеві, тобто ринкової інфраструктури. Ця інфраструктура охоплює маркетингову, фінансово-кредитну та інформаційно-консультаційну складові, з відповідними функціональними елементами.
2. Інфраструктуру аграрного ринку слід розглядати як систему відносин
між підприємствами, організаціями, закладами виробничої та невиробничої
сфери, які покликані обслуговувати товаровиробників, створювати умови для
своєчасного збалансування пропозиції та попиту на ринку.
Всі елементи ринкової інфраструктури є продуктом зусиль операторів ринку, їх самоорганізації, об'єднання, а в широкому розумінні -інтеграційних процесів. Вони є генераторами ринкових цін, активними учасниками ціноутворення та виконують функції щодо становлення цілісного і стабільного аграрного ринку.
3. Методологічні принципи розвитку комплексної збутової інфраструктури передбачають поетапне формування єдиного маркетингового середовища для здійснення ринкової діяльності, заповнення аграрного ринку інфраструктурними елементами, що працюють в єдиному організованому, прогнозованому та керованому ринковому середовищі, спроможному виявити ефективно працюючих, конкурентоспроможних суб'єктів.
Створення ринкової інфраструктури аграрного ринку як цілісної сукупності її елементів (інститутів) є одним із найважливіших напрямів переходу до цивілізованих ринкових відносин, забезпечення ефективного функціонування цієї сфери.
Добре розвинена інфраструктура виступає в ролі регулятора основних параметрів ринку. Відсутність розвинутої інфраструктури аграрного ринку є однією з причин низької ефективності аграрного сектору економіки.
4. У процесі переходу до ринкової економіки система реалізації
сільськогосподарської продукції зазнала значних трансформацій, переходу від
системи державних закупівель до розвитку нових ринкових каналів - біржової й
аукціонної торгівлі, прямих комерційних закупок та інше, за якими продається
вже більше половини продукції сільського господарства. Домінуючим нині є
канал реалізації комерційним структурам, за яким у 2005 р.
сільськогосподарськими підприємствами було реалізовано 80,1 % зерна, 83,3%
насіння олійних культур, 67,5% картоплі, 51,2% овочів, 45,5% худоби та птиці
68,5% яєць та ін.
5. У Вінницькій області в цілому сформована багатоелементна
інфраструктура аграрного ринку, яка включає Вінницьку товарну універсальну
біржу, 25 торгових домів і 140 виставок-ярмарків, з яких 38 постійно діючих,
1237 спеціалізованих заготівельних пунктів. Створено 37 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Однак потреба в об'єктах ринкової інфраструктури задоволена не повністю, рівень інфраструктурного забезпечення аграрного ринку області становить близько 20 % від необхідного. Багато проблем не вирішено на рівні діючих об'єктів інфраструктури.
6. В зарубіжних країнах інфраструктурні елементи аграрного ринку
відіграють важливу роль в організації агропромислового ринку, є індикаторами
ринкових цін формують стабільні маркетингові канали та утворюють єдину
економічну систему. Провідним тут є біржовий оборот, більшість якого
припадає на ф'ючерсні контракти (76%), тоді як угоди з реальним товаром
становлять лише 2 %.
Не менш важливу роль в інфраструктурі аграрного ринку зарубіжних країн відіграють оптові продовольчі ринки, а також кооперативні форми різнопрофільних обслуговуючих структур. Ці елементи супроводжують процес ринкового товарообміну, забезпечують його надійність, прозорість і стабільність.
7. Застосування сучасних методів формування і функціонування
регіональної інфраструктури аграрного ринку вимагає поліпшення функціональної та структурної складових організації регіональної інфраструктури аграрного ринку. їх основою має стати розвиток дворівневої системи просування й розподілу продукції сільського господарства, а також продуктів її переробки. Першим рівнем є формування розгалуженої системи реалізації і заготівлі продукції, другий – допоміжна ланка (оптова). Причому оптова торгівля на сьогодні є найслабшою ланкою в інфраструктурі регіонального аграрного ринку.
З Метою забезпечення комплексного розвитку інфраструктури регіонального аграрного ринку пропонується розробити комплексну програму формування та функціонування інфраструктури регіонального аграрного ринку, яка має включати заходи поетапного і збалансованого розвитку цієї інфраструктури, максимального розширення її елементів та учасників ринку, створення нормативної бази для ефективного функціонування. Важливим елементом цієї програми має стати розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, особливо необхідної для сприяння діяльності фермерам та особистим селянським господарствам.
8. Пріоритетним напрямом розвитку організованого оптового ринку щодо рослинницької продукції є розширення діяльності товарних бірж, особливо в частині започаткування ф'ючерсної торгівлі. Укладання ф'ючерсних контрактів дозволить стабілізувати ціни продажу й відповідно фінансовий стан і кредитоспроможність сільгоспвиробників, більш чітко планувати виробництво. Доступність та відкритість біржової інформації забезпечує рівність умов конкуренції для всіх учасників торгівлі.
9. В нинішніх умовах важливим напрямом подальшого розвитку
інфраструктури регіонального аграрного ринку є розширення виставково-ярмаркової діяльності та аукціонної торгівлі, які забезпечують ефективну
взаємодію всіх елементів і учасників ринку. При цьому необхідно максимальне
наповнення цих елементів різноманітними послугами, які сприятимуть
налагодження прямих зв'язків між учасниками ринку.
10. Удосконалення механізмів взаємовідносин між учасниками
регіонального аграрного ринку, на основі застосування різносторонньої системи цін, зменшення витрат і ризиків при укладанні угод, розрахунків за ними, розширення системи заготівель сільськогосподарської продукції за рахунок максимального наближення її елементів до виробника буде сприяти підвищенню ефективності аграрного виробництва регіону та його інтеграції в систему національного і світового аграрного ринку.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аграрна політика в Україні: якою вона є? / Інтерв’ю з К. Ващук – головою Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин // Українській журнал з питань агробізнесу “Пропозиція”. – 2001. – № 5. – С. 8-10.
2. Аграрна реформа в Україні: Законодавчі акти і нормативно-методичні документи (1990-1996)/ За ред.М.В. Зубця. – К., 1996.-331 с.
3. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку. Інформаційно-аналітичний збірник (випуск 6) / За ред. П.Т.Саблука та ін. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 764 с. ISBN 966-669-076-4.
4. Алибеков А.М., Лукинов М.П. Создание сети оптовых продовольственных рынков в России // Экономика сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятий. – 1996. – № 9. – С. 6-10.
5. Амбросов В.Я. Формування конкурентоспроможності реформованих господарств // Економіка АПК. – 1999. – № 4. – С.7-10.
6. Анализ экономики. Страна, рынок, фирма: Учебник / Под ред. Рыбалкина В.Е. – М., 1999. – 304 с.
7. Балабанов Г.В. Территориальная сегментация продовольственного рынка Украины / Проект аграрної політики в Україні Університету штату Айова. –Київ. – Грудень, 1999. – 55 с.
8. Баланюк І. Науково-прикладні аспекти розвитку аграрних відносин у регіоні Карпат / ІАЕ УААН. – К., 2000. – 102 с.
9. Баланюк І.Ф. Реформування в аграрному секторі регіону. – К.: ІАЕ УААН, 1999. – 270 с.
10. Бєсєдін М.О. Основи менеджменту: оцінно-ситуаційний підхід: Практикум / Харківський держ. аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. – Х.: ХДАУ ім.В.В.Докучаєва, 2000. – 158с.
11. Биржевое дело: Учебник / Под ред. В.А. Галанова, А.И. Басова. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 304 с.
12. Білий В. Вплив митного регулювання на сільське господарство // Українській журнал з питань агробізнесу “Пропозиція”. – 2001. – № 5. – С. 31-32.
13. Біттер О. Функціонування агропродовольчого ринку в умовах низької платоспроможності населення // Економіка України. – 1998. – № 2. – С. 28-30.
14. Блок Р. Як створити сільськогосподарський обслуговуючий кооператив // Проект TACIS “Сприяння розвитку сільськогосподарських кооперативних організацій в Україні”, березень 2000 р. – 36 с.
15. Блок Р., Гончаренко В., Внутрішні економічні взаємовідносини в с.-г. обслуговуючому кооперативі // Проект TACIS “Сприяння розвитку сільськогосподарський кооперативних організацій а Україні”, 02. 2000 р. – 32 с.
16. Блок Р., Пантелеймоненко А. Управління сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом // Проект TACIS “Сприяння розвитку сільськогосподарський кооперативних організацій а Україні”, 10. 1999 р. – 32 с.
17. Большой экономический словарь / Под. Ред. А.Н. Азриляна. – 3-е изд. стереотип. – М.: Институт новой экономики, 1998. – 864 с.
18. Борисенко А. Рынок продовольствия // Экономист. – 1996. – № 3. – С. 82-86.
19. Борисова В. А. Коваленко М. П. Формування та проблеми розвитку ринку молочної продукції // Вісник Сумського державного аграрного університету, Серія “Фінанси та кредит” випуск 1, 1998. – С. 171-175.
20. Бородіна О.М. Сільськогосподарське дорадництво та проблеми його кадрового забезпечення. – К.: ІАЕ, 2001. – 72 с.
21. Бралатан В.П. Розвиток біржового ринку в Україні // Економіка АПК. – 2006. –№ 2.– С. 126-129.
22. Бралатан В.П. Розвиток інфраструктури Аграрного ринку Вінницької області // Агроінком.– 2005.– № 9-10. – С. 81-82.
23. Брюховецький І. М., Пономаренко Н. М., Коваленко М. П. та інші Основи формування та функціонування аграрного ринку. Навчальний посібник. –Суми СОД, видавництво “Козацький вал”, 2001.- 288 с.
24. Вдосконалення регіонального розвитку агропромислового виробництва / О.І. Іщенко. – К.: Нора-прінт, 2001. – 251 с.
25. Виробництво продуктів харчування: Як зробити виробництво зерна в Україні прибутковим – К.: Проект паювання с.-г. земель. Випуск № 3, 1998
26. Володін С. Великотоварне виробництва на приватних землях – шлях до аграрного ринку // Українській журнал з питань агробізнесу “Пропозиція”. – 2000. – № 3. – С. 12-14.
27. Волощук С.С. Особливості розвитку ринкових структур // Економіка АПК. – 1999. – № 10. – С. 20-25.
28. Гаврилишин О. Основні елементи теорії ринкової системи. – К.: Наук. думка. 1992. – 128 с.
29. Гайдуцький П.І Потужний потенціал приватного господаря // Урядовий кур’єр, 27 березня 2001 року. – № 54. – С. 23-26.
30. Гайдуцький П.І. Актуальне дослідження проблем розвитку аграрного менеджменту в Україні // Економіка АПК. – 2000. – № 7. – С. 96-99.
31. Гайдуцький П.І. Біржова торгівля – основа ринку: Навчальний посібник. – К., УСФА, 1992. – 34 с.
32. Гайдуцький П.І. В епіцентрі реформ // Урядовий кур’єр, 20 лютого 2001 року. – № 32. – С. 25-26.
33. Гайдуцький П.І. Земельний кодекс – впевнений крок до ринку // Урядовий кур’єр, 8 листопада 2001 року. – № 206. – С. 13-16.
34. Гайдуцький П.І. Приватному господарю – прозорий ринок. // Урядовий кур’єр, 13 червня 2000 року. – № 106. – С. 31-35.
35. Геєць В.М. Нестабільність та економічне зростання / НАН України, Інститут економічного прогнозування. – К., 2000. – 314 с.
36. Гитман Л. Дж., Джонк М.Д. Основы инвестирования. Пер. с англ. – М.: Дело, 1997. – 1008 с.
37. Гладій М. Реформи на селі були неминучими // Урядовий кур’єр, 06 лютого 2001 року. – № 22. – С. 5.
38. Глобалізація і безпека розвитку: Монографія / О.Г. Білорус, Д.Г. Лук’яненко та ін.; Керівник авт. колективу і наук. ред. О.Г. Білорус. –К.: КНЕУ, 2001. – 733 с.
39. Гончаренко В., Пантелеймоненко А., Блок Р. Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив // Проект TACIS “Сприяння розвитку сільськогосподарський кооперативних організацій а Україні”, травень 1999 р. – 24 с.
40. Гончаренко В.В. Кредитні спілки у сільськогосподарському виробництві // Екішоміка АПК. – 2000. – №6. – С. 36-42.
41. Гришко В.В., Раштина В.М., Ярошенко С.П. Довідник ринкової термінології // Полтава: Камлот, 1999 – 176 с.
42. Губені Ю.Е. Регулювання аграрного ринку в сільському господарстві Чехії // Економіка АПК. – 1998. – №2. – С. 72-74.
43. Губський Б.В. Аграрний ринок. – К.: Нора-прінт, 1998. – 183 с.
44. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. – К., 1998
45. Дерлеменко В.В. Сільськогосподарські інформаційні консультаційно-освітні служби / ІАЕ УААН. – К., 2001. – 452 с.
46. Диба М.І. Регулювання в сучасній економічній системі / КНЕУ –К.: КНЕУ, 2000. – 220 с.
47. Дмитрук Б.П. Організація біржової діяльності в агропромисловому комплексі. – К.: Либідь, 2001. – 342 с.
48. Добрынин В.А. Государственное регулирование агропромышленного производства: Уч. пос. / Московская с.-х. академия им. К.А. Тимирязева. – М.: Изд-во МСХА, 2000. – 129 с.
49. Довганчин Г.В. Роль державного регулювання економічних відносин в агропромисловому виробництві // Економіка АПК. – 2000. – № 5. – С. 3-7.
50. Доповідна записка “Про стан формування оптових продовольчих ринків країни”. – К.: Мінагропром України, 1999. – 6 с.
51. Дубицький В.В. Становлення інтегрованих агропромислових формувань ринкового типу // Економіка АПК. – 2000. – № 10. – С. 17-20.
52. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т.1 / Редкол.: …С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2000. – 864 с.
53. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т.2 / Редкол.: …С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2001. – 848 с.
54. Євтушевський В.А. Узгодження корпоративних інтересів в АПК // Економіка АПК. – 2000. – № 7. – С. 10-12.
55. Завадський Й.С. Державне регулювання економіки АПК // Економіка АПК. – 1999. – № 1. – С. 69-72.
56. Завадський Й.С. Управління сільськогосподарським виробництвом в системі АПК. – К., 1992. – 367 с.
57. Західна Європа і нове агроекономічне мислення / За матеріалами Німецького товариства сільського господарства “Deutsche Landwirtschaftsgesellschaft” // Українській журнал з питань агробізнесу “Пропозиція”. – 2000. – № 1. – С. 104-105.
58. Зеленський С.М. Пріоритети розвитку агропродовольчої сфери регіону // Економіка АПК. – 2000. – № 7. – С. 23-25.
59. Земельний кодекс України // Урядовий кур’єр, № 211-212. – 2001. – 15 листопада.
60. 3іновчук В.В. Кооперативна ідея в сільському господарстві України і США. – К.: Логос, 1996. - 224 с.
61. Зіновчук В.В. Організаційні основи сільськогосподарського кооперативу. – Друге видання, доповнене і перероблене. – К.: Логос, 2001. – 380 с.
62. Ионесян С.Л., Левина Н.З Продовольственная безопасность – приоритетная цель сельскохозяйственной политики США // США: экономика, политика, идеология. – 1997. – № 10. – С. 118.
63. Інформаційні ресурси та їх використання в агропромисловому виробництві. Збірник наукових праць № 2. – К.: ІАЕ УААН, 2000. – 307 с.
64. Інфраструктура товарного ринку: Навч. посіб. / Під ред. 1.В.Сороки. – К.: HMUJBO МОіН України, НВФ "Студцентр", 2002. – 608 с.
65. Історія кредитно-кооперативного руху // Вісник кредитних спілок. Інформаційний бюлетень. – 1999/2000. – С. 8-9.
66. Калашников А.В. Сегодня и завтра агропромышленной биржи // АПК: Экономика, управление. – 1992. – № 6. – С. 44.
67. Кваша С.М. Удосконалення аграрних зовнішньоекономічних відносин та особливості регулювання аграрного ринку в країнах ЄС // Економіка АПК. – 2000. – № 6. – С. 92-93.
68. Коваленко М. П. Впровадження ефективних механізмів взаємовідносин між учасниками регіонального аграрного ринку //Вісник Української академії банківської справи. Суми. – 2002.– №1(12). – С. 45-47.
69. Коваленко М. П. Методологічні проблеми організації ринку в умовах соціально-економічної та екологічної напруги // Вісник Сумського національного аграрного університету, Серія “Економіка та менеджмент”, випуск 3, 2002. – С. 9-15.
70. Коваленко М. П. Основні напрямки розвитку інфраструктури регіонального аграрного ринку // вісник Сумського національного аграрного університету – 2001, № 2. С. 85 – 89.
71. Коваленко М. П. Особливості подальшого розвитку регіонального аграрного ринку // Матеріали студ. конференції СНАУ. – Суми. – 2001.
72. Ковальчук В.М. Загальна теорія економіки (теоретична економіка). Навч. посіб. – Тернопіль: ТАНГ – "Астон", 1998. – 368 с.
73. Колесняк А.А. Продовольствие в мире, стране, регионе. – М., 2001. – 194 с.: табл.
74. Конституція України: від 28.06.1996 р., № 254к/96-вр.
75. Котлер Ф. Основи маркетинга: Пер. с англ. – М.: Прогресс. – 1990. – 455 с.
76. Кондаурова І. О. Виробнича інфраструктура первинної структурної ланки економіки в умовах переходу до ринку. Автореф. дис. к. е. н. – Донецьк, 2001 р. – 20 с.
77. Кредитна інфраструктура АПК України: стан та перспективи розвитку: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.04.01 / Ш.І. Ібатуллін / Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001.
78. Криворучко І.М Використання світових інформаційних ресурсів для потреб аграрного ринку України // Економіка АПК. – 2000. – № 8. – С. 80-83.
79. Криворучко І.М. Використання комп’ютерних технологій в державному управлінні агропромисловим виробництвом // Економіка АПК. – 2000. – № 3. – С. 23-26.
80. Кропивко М.Ф. Інформаційна система як фактор забезпечення життєдіяльності сільськогосподарських виробників в ринкових умовах // Економіка АПК. – 1999. – № 1. – С. 124-127.
81. Кропивко М.Ф., Лобанов М.І. Інформаційне обслуговування сільськогосподарських підприємств // Економіка агропромислового комплексу, 1999. – № 6. – С. 18-27.
82. Кропивко М.Ф., Лобанов М.І. Інформаційно-консультаційне обслуговування як об’єкт підприємницької діяльності // Економіка АПК. – 2000. – № 1. – С. 18-19.
83. Ксенофонтов М.М. Удосконалення взаємовідносин інформаційно-консультаційних служб та господарських структур // Економіка АПК. – 2000. – № 5. – С. 9-11.
84. Куць Т.В. Основні напрямки забезпечення виробництва конкурентоспроможної продукції // Економіка АПК. – 1998. – № 4. – С.14-16.
85. Кучма Л.Д. Слава, міць і багатство нашої вітчизни і надалі приростатимуть селом. Виступ Президента України на урочистих зборах з нагоди Дня працівників сільського господарства 15 листопада 2001 року // Урядовий кур’єр, 20 листопада 2001 року. – № 215.
86. Лаврова Ж. Село и банки: есть контакт // Агро Перспектива. – 2001. – №1. – С. 4-5.
87. Левківська Л.М. Теоретичні засади формування інфраструктури аграрного ринку // Вісн. Львівського держ. аграр. ун-ту. Економіка АПК. – 2002. – №19. – С. 415-420.
88. Лобанов М.І. Розвиток систем інформаційно-консультаційного забезпечення АПК // Економіка АПК. – 1999. – № 9. – С. 52-61.
89. Лобас М. Г., Македонський А. В., Бєляєв Д. Є., та ін. Організація селянських (фермерських) господарств. – К. : Агроінком, 1998. – 283 с. – 276-279 с.
90. Лукінов І.І. Економічні трансформації. – К.: Наукова думка, 1997. – 455с.
91. Лютий І.О. Перспективи залучення іноземного капіталу в АПК // Економіка АПК. – 2000. – № 5. – С. 21-22.
92. Мазур А.Г. Відтворювальні цикли в АПК регіону // Економіка АПК. – 1999. – № 9. – С. 20-25
93. Макаренко П.М. Организация и экономический механизм адаптации аграрного хозяйствования в рыночно-предпринимательской среде. – К.: ИАЭ, 1997. – 621 с.
94. Макєєв В. Вивчення понять „ринок” і „ринкові відносини” // Економіка України. – 1997. – №2, – С. 68-69.
95. Макконнелл К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципи, проблеми: В 2 т. М., 1992. – Т. 1. – С. 81
96. Малік М.И.. Кредитне кооперування: проблеми та наслідки // Вісн. Київського нац. ун-ту ім. Т.Шевченка. Економіка. – 2002. – №60/61. – С. 76-71
97. Малік М.Й, Федієнко П.М., Орлатий М.К. Інтеграція – як фактор підвищення ефективності реформованих сільськогосподарських підприємств. – К.: ІАЕ УААН, 2000. – 39 с.
98. Механізм біржової торгівлі продукцією АПК – елемент ринкової інфраструктури / Під ред. О.М.Шпичака. – К.: ІАЕ УААН, 1995. – 86 с.
99. Михасюк І., Мельник А., Крупка М., Залога З. Державне регулювання економіки / За ред. д-ра екон. Наук, проф., акад. АН вищої школи України І.Р. Михасюка. – Львівський національний університет ім. І.Франка. Підручник. Друге вид., виправлене і доповнене. – К.: Атіка, Ельга – Н, 2000. – 592 с.
100. Мочерний С.В. Методологія економічного досліджен¬ня. – Львів: Світ, 2001. – 416 с.
101. Музыченко О. Стартовала посевная` 2001 // Агро Перспектива. – 2001. – № 3. – С. 4-6
102. Нанівська В. Концепція регуляторної реформи в Україні // Публікація Центру перспективних досліджень. – 2000. – № 2.
103. Національна програма розвитку агропромислового виробництва і соціального відродження села на 1999-2010 роки (проект) // Економіка АПК. – 1999. – № 6. – с. 3-49
104. Національна програма сприяння розвитку малого підприємництва в Україні” (Затверджено Законом України від 21 грудня 2000 року “2157-ІІІ) // Урядовий кур’єр, № 45. – 2001. – 14 березня.
105. Нестерчук Ю.О. Пріоритетний характер інвестицій у спільні підприємства аграрної сфери економіки // Економіка АПК. – 2000. – № 5. – С. 53-55
106. Организационно-экономические основы аграрного рынка. Сборник статей / Российская академия сельскохозяйственных наук; Всероссийский НИИ экономики сельского хозяйства / И.Г. Ушачев (ред.). – М.: Армита – Маркетинг, Менеджмент, 1997. – 238 с.
107. Організація ефективної діяльності сільськогосподарських підприємств в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / В.А. Ткачук / Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с.
108. Осауленко О.Г. Інформаційне забезпечення державного управління сталим розвитком. – К., 2001. – 72 с.
109. Осауленко О.Г. Сталий соціально-економічний розвиток: моделювання і управління. – К., 2000. – 176 с.
110. Основи аграрного підприємництва / За ред. М.Й. Маліка. – К.: Інститут аграрної економіки, 2000. – 582 с.
111. Основи економічної теорії: Навч. посіб. / За ред. В.О. Білика, П.Т. Саблука. – К.: ІАЕ УААН, 1999. – 467 с.
112. Основи підприємницької діяльності та агробізнесу: Навчальний посібник / Під редакцією проф. І.М. Брюховецького. – Суми: Обласна друкарня, Видавництво “Козацький вал”, 2001. – 474 с.
113. Основи формування та функціонування аграрного ринку / Брюховецький І.М., Пономаренко Н.М., Коваленко М.П. та ін. / Під редакцією проф. І.М. Брюховецького – Суми: Обласна друкарня, Видавництво “Козацький вал”, 2001. – 288 с.
114. Основні показники розвитку сільського господарства Вінницької області за 2004 рік. – Вінницька обласна державна адміністрація. Головне управління сільського господарства і продовольства. – Вінниця, 2004.
115. Особливості економічної політики постсоціалістичних країн в умовах глобалізації світової економіки (приклад України): Матеріали VII міжнародної науково-теоретичної конференції, присвяченої 25-й річниці кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин та 55-й річниці Інституту міжнародних відносин Київського університету ім. Т.Г. Шевченка, 25 – 26 листопада 1999 року, ч. 1, 2
116. Офіційний вісник України. – 2002. – № 9 (15.03.2002). – С. 396.
117. Офіційний вісник України. – 1999. – № 23 (25.06.99). – С. 1061.
118. Пабат В.О., Вінничук Д.Т., Трофименко О.Л., Корінько М.Д. Сільське господарство США: прогноз розвитку до 2005 року // Економіка АПК. – 1999. – № 4. – С. 86-87
119. Палкін О.М. Особливості конкуренції в аграрному секторі // Вісник аграрної науки. – 1995. – № 2. – С.11-13
120. Панасюк Б.Я. Регулююча функція держави у розвитку сільського господарства // Економіка АПК. – 1998. – № 12. – С. 3-5
121. Петрушенко М. Аграрний сектор визначає розвиток економіки країни // Урядовий кур’єр, 03 квітня 2001 року. – № 59. – С. 5
122. Плющ І.С. Механізми функціонування ринкової економіки. – К.: 1АЕ УААН, 2000. – 101с.
123. Поплавська М. Кожна зернина вимагає підрахунку // Українській журнал з питань агробізнесу “Пропозиція”. – 2000. – № 4. – С. 103-107
124. Поплавська М. Негаразди й особливості зернового сезону 1999/2000 // Українській журнал з питань агробізнесу “Пропозиція”. – 2000. – № 1. – С. 94-97
125. Постанова Кабінету Міністрів України вiд 06.07.2005 № 543
”Про Аграрний фонд”: – Доступний з:
126. Проданова І. І. Розробка моделі інфраструктури аграр¬ного ринку регіону (області) / Економіка: проблеми теорії та практики. — Вип. 194: У 5 т. – Т. І. – Дні¬пропетровськ: ДНУ, 2004. – 310 с.
127. Прозоро – означає надійно // Урядовий кур’єр, 12 липня 2001 року. – № 122. – С. 7
128. Прокофьев В.А. Управление отраслями инфраструктуры в системе региона: Межвуз. сб. – Л., 1980. – С. 23
129. Про активізацію діяльності біржового ринку продукції агропромислового комплексу та необхідних для його потреб матеріально-технічних ресурсів: Постанова Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 1999 р. № 1928
130. Про внесення змін до Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні": Постанова Верховної ради України вiд 31.05.2005 № 2611-IV: – Доступний з:
131. Про господарські товариства: Закон України від 19 вересня 1991 р., № 1576-XII // Голос України. – 1991. – 24 квітня.
132. Про державну підтримку сільського господарства України: Постанова Верховної ради України вiд 24.06.2004 № 1877-IV: – Доступний з:
133. Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції: Закон України від 17 липня 1997 року № 468/97 // Агрокомпас, № 4. – 2000. – С. 6-8
134. Про деякі заходи щодо поліпшення умов господарювання недержавних сільськогосподарських підприємств: Указ Президента України від 9 березня 2000 р., № 398 // Урядовий кур’єр, № 56. –2000. – 28 березня.
135. Про додаткові заходи із здійснення заставних та інтервенційних операцій з зерном: Постанова Кабінету Міністрів України вiд 27.06.2003 № 975: – Доступний з:
136. Про додаткові заходи щодо стабілізації ринку зерна: Указ Президента України вiд 19.05.2003 № 415/2003: – Доступний з:
137. Про закупівлю продовольчого зерна врожаю 2004 року: Постанова Кабінету Міністрів України вiд 28.04.2004 № 532: – Доступний з:
138. Про затвердження переліку товарних бірж: Наказ Міністерства аграрної політики України від 11 грудня 2000 року // Агро Перспектива. – 2001. – №1. – С. 39
139. Про затвердження Порядку здійснення заставних закупівель зерна: Наказ Міністерства аграрної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 27 травня 2002 року №145/148: – Доступний з:
140. Про заходи щодо забезпечення формування та функціонування аграрного ринку: Указ Президента України від 6 червня 2000 р., № 767 Про заходи щодо забезпечення формування та функціонування аграрного ринку // Урядовий кур’єр, № 103. –2000. – 8 червня.
141. Про заходи щодо прискорення розвитку аграрного ринку: Указ Президента України вiд 08.08.2002 № 694/2002. – Доступний з: http://www.sabu.org.ua/presidentedict
142. Про заходи щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні: Указ Президента України від 12 липня 2001 р., №512 // Урядовий кур’єр, № 136. –2001. – 1 серпня.
143. Про заходи щодо розвитку аграрного ринку: Указ Президента України вiд 30.08.2004 № 1021/2004: – Доступний з:
144. Про заходи щодо розвитку кооперативного руху та посилення його ролі в реформуванні економіки України на ринкових засадах: Указ Президента України від 19 грудня 2000 р., № 1348 // Урядовий кур’єр, № 13. –2001. – 24 січня.
145. Про заходи щодо розвитку продовольчого ринку та сприяння експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів: Указ Президента України від 7 серпня 2001 р., № 601 // Урядовий кур’єр, № 148. – 2001. – 14 серпня
146. Про заходи щодо стабілізації ситуації на споживчому ринку та розвитку тваринництва у 2001-2002 роках: Указ Президента України від 17 лютого 2001 р., № 100 // Урядовий кур’єр, № 41. – 2001. – 3 березня.
147. Про зерно та ринок зерна в Україні: Закон України від 12 травня 2004 року N 1713-IV
148. Про місцеве самоврядування в Україні: Закон України від 21 травня 1997 року № 280/97 // Офіційне видання Верховної Ради України. – К.: Парламентське видавництво, 1997. – 100 с.
149. Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки: Указ Президента України від 3 грудня 1999 р., № 1529 // Урядовий кур’єр. – 1999. – 8 грудня.
150. Про невідкладні заходи щодо стимулювання виробництва та розвитку ринку зерна: Указ Президента України від 29 червня 2000 р., № 832 // Урядовий кур’єр, № 117. –2000. – 1 липня.
151. Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності: Закон України від 18 лютого 1992 року № 2132- XII // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 21. – С. 611-619
152. Про оптові продовольчі ринки: Постанова Кабінету Міністрів України від 9 червня 1999 р. № 997
153. Про подальший розвиток ринку зерна в Україні: Постанова Кабінету Міністрів України від 24 вересня 1997 р. № 1062
154. Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 25 січня 2001 року “Про заходи щодо детінізації економіки: Указ Президента України від 20 березня 2001 р., № 183 // Урядовий кур’єр, № 51. –2001. – 22 березня.
155. Про сільськогосподарську кооперацію: Закон України від 17 липня 1997 року № 469/97 // Урядовий кур’єр. – 1997. – 14 серпня.
156. Про списання заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) платників податків у зв’язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств: Закон України від 16 березня 2000 року № 1565-III // Урядовий кур’єр, № 64. – 2000. – 7 квітня.
157. Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 – 2004 років: Закон України вiд 18 сiчня 2001 року № 2238-III // Збірник поточного законодавства, нормативних актів, арбітражної та судової практики, №8 (294). – 2001.
158. Про стратегію трансформації АПК і забезпечення продовольчої безпеки України. Наукова доповідь. (Авторський колектив: Лукінов І.І., Саблук П.Т., і інші), Київ: ІЕ НАНУ, ІАЕ УААН, Міжвідомча наукова рада НАНУ та УААН з проблем агропромислового комплексу, 2000. – 60 с.
159. Про товарну біржу: Закон України від 10 грудня 1991 року № 1956-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 10. – С. 139
160. Про часткову компенсацію ставки за кредитами комерційних банків, що надаються сільськогосподарським товаровиробникам та іншим підприємствам агропромислового комплексу у 2001 році: Постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 2001 р. № 59 // Урядовий кур’єр, № 29. –2001. – 15 лютого.
161. Про стабілізацію виробництва зерна товаровиробниками агропромислового комплексу України в 2000 році: Наказ Міністерства аграрної політики України від 15 лютого 2000 р. №6 // Агрокомпас № 4. – 2000. – С. 20
162. Путятіна О.В. Економічні передумови здійснення підприємницької діяльності в сільськогосподарських підприємствах // Науковий вісник Національного аграрного університету. – 1999. – №15. – С. 38-42
163. Радченко В.В. и др. Менеджмент агропромышленного бизнеса / В.В. Радченко, А.М. Бандурка, П.Н. Макаренко. – Х.: Основа, 2000. – 395 с.
164. Райзберг Б.А., Лозовский Л.Ш., Стародубцева Е.Б. Современный зкономический словарь. 2-е издание, исправленное. – М.: Инфра-М. 1999. –478 с.
165. Реалізація продукції сільськогосподарськими підприємствами області в 1999 – 2004 роках: Статистичний збірник. – Вінницьке обласне управління статистики. – Вінниця, 2004
166. Регіональні агропромислові комплекси України (теорія та практика розвитку) / Борщевський П.П., Ушкаренко В.О., Чернюк Л.Г., Мармуль Л.О./ За ред. акад. УААН П.П. Борщевського. – К.: Наукова Думка, 1996. – 262 с.
167. Регіональні особливості формування ринків м'ясо-молочної продукції / І.П. Бобчук / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: Екон. думка, 2001. — 39 с.: іл.
168. Регмі А., Мелхар М. Світові сільське господарство та торгівля // Українській журнал з питань агробізнесу “Пропозиція”. – 2001. – № 6. – С. 110-112
169. Реструктуризація матеріально-технічної бази агропромислового комплексу / П.Т. Саблук, В.Г. Більський, Г.М. Підлісецький та ін.: За ред. В.Г. Більського. – К.: Інститут аграрної економіки УААН, 1997.
170. Реформування сільського господарства в Україні: широке поле / За редакцією Штефана фон Крамона-Таубаделя та Людвіга Штріве. – К.: Фенікс, 1999
171. Реформування та інвестування харчової та переробної промисловості України в період переходу до ринкової економіки: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.07.01 / А.А. Реклізон / НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон. – екол. дослідж. – О., 2001. – 18 с.
172. Реформування та розвиток аграрного сектора економіки України / За ред. П.Гайдуцького та Р.Шмідта. – К., 2001. – 159 с.
173. Ринкова адаптація продовольчого комплексу України / Пасхавер Б.Й., Онищенко О.М., Молдаван Л.В. та ін. – К.: ШУ НАНУ, 1998. – 264 с.
174. Розвиток агропромислового комплексу України (у цифрах, графіках, діаграмах). – Міністерство аграрної політики України. – Київ, 2003
175. Розвиток секторів і товарних ринків України: НАН України, Інститут економічного прогнозування. За редакцією проф., д. е. н. В.О. Точиліна. – Ужгород: ІВА, 2001. – 400 с.
176. Рынок биопродуктов Австрии / По материалам “Бюллетеня иностранной коммерческой информации” // Агро Перспектива. – 2001. – № 1. – С. 40-42
177. Рябоконь В.П. Наукові основи формування і розвитку агропромислового комплексу // Економіка АПК. – 1999. – № 6. – С. 50-57
178. Саблук П.Т. Аграрна економіка і політика в Україні: підсумки минулого та погляд у майбутнє. Науково-популярні нариси у трьох томах. Т.ІІ. Аграрна економіка в умовах демократичного державотворення. – К.: Інститут аграрної економіки УААН, 2001. – 484 с.
179. Саблук П.Т., Карич Д.Я., Коваленко Ю.С. Основи організації сільськогосподарського ринку. – К., 1997. – С. 88-100
180. Саблук П.Т., Ситник В.П., Дем’яненко М.Я., Шпичак О.М. та ін. Посібник по реформуванню ринкового середовища підприємств АПК. – К: ІАЕ, 1997. – 587 с.
181. Саблук П.Т., Ситник В.П.. Малік М.Й., Крисальний О.В. та ін. Сільськогосподарська кооперація: суть та проблеми розвитку в Україні / За редакцією М.Й. Маліка. – К.: ІАЕ УААН, 1999. – 166 с.
182. Самуэльсон П. Экономика. В 2-х т.: Пер. с англ. Т.1. М., 1992. – 943 с.
183. Санаєв В. Г., Коваленко М. П. Особливості посередницьких фірм щодо залучення іноземних інвестицій // Вісник Сумського сільськогосподарського інституту, Серія “Фінанси та кредит” випуск 2, 1997. – С. 167-170.
184. Сельское и продовольственное хозяйство в Польше. – Варшава: МСиПХ, 1998. – 83 с.
185. Семенов В.Ф., Сіваченко І.Ю., Федоряка В.П. Загальний курс агробізнесу: Навч. Посіб. / За ред. В.Ф Семенова, І.Ю. Сіваченка – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. 301 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
186. Серков А.В. Итоги и перспективы формирования сельскохозяйственного рынка // Экономика перерабатывающих и сельскохозяйственных предприятий. – 1996. – № 10. – С. 14
187. Сиденко В. Аграрная реформа в Украине: достижения и просчеты // Зеркало недели, № 24 (345), 16 июня 2001
188. Система сбыта сельскохозяйственной продукции в странах ЕЭС/ Коган М.Ю., Панцов А.Г., Пчелинцев В.С. и др. – М.: ВНИИТЭИагропрома, 1991. – С. 10–32.
189. Соколенко С.І. Глобалізація і економіка України. – К.: Логос, 1999. – 568 с.
190. Соловйов М.Ф., Байдик М.І., Бєляєв Д. Є., та ін. Організація виробництва на сільськогосподарських підприємствах: Практикум: Навч. посібник для викладачів і студ. екон. спец. вищ. навч. с.-г. закладів III-IV рівнів акредитації. — К.: Урожай, 1995. — 208 с.
191. Солодкий М.О. Біржовий сільськогосподарський ринок та його організація //Економіка АПК. – 1995. – №8. – С. 77-82
192. Сохацька О.М. Біржова справа: Підруч. – Тернопіль: Карт-бланш. 2003.–602 с.
193. Сохацька О.М. Ф’ючерсні ринки. Історія, сучасність, перспективи становлення в Україні. – Тернопіль: “Економічна думка”, 1999. – 408 с.
194. Становлення сільськогосподарських дорадчих служб в Україні // За ред. Р. Шмідта. – К.: 2002. – 88 с.
195. Стеченко Д.М. Управління регіональним розвитком: Навч. посіб.– К.: Вища школа., 2000. – 223 с.
196. Теорії розміщення продуктивних сил і регіональної економіки: Навч. посіб. / С.І. Дорогунцов, Я.Б. Олійник, А.В. Степаненко / НАН України. Рада по вивч. продуктивних сил, Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. – К.: СТАФЕД-2, 2001. — 143 с.
197. Тивончук С.В. Підвищення конкурентоспроможності агарного бізнесу // Економіка АПК. – 1997. – № 8
198. Тимченко А.В. Стан та перспективи біржової діяльності в Україні // Економіка АПК. – 2000. – № 12. – С. 68-70
199. “Типовое положение о межрегиональном и районном агроторговом доме” (Утверждено приказом Министерства сельского хозяйства и продовольствия Украины и Украинской академии аграрных наук от 18.03.96 № 85/17)
200. Товарні біржі в Україні: аналіз діяльності, законодавче поле, перспективи розвитку / За ред. П.Т. Саблука, О.М. Шпичака. – К.: ІАЕ УААН, 1997. – 427 с.
201. Тонконог Р.И., Баев В.Р., Сенько Ф.П. и др. Перестройка аграрного сектора экономики. / Под ред. Р.И. Тонконога. М.: Агропромиздат, 1990. – 448 с.
202. Точилін В.О. Про необхідність державного моніторингу процесу реформування в аграрному секторі економіки України // Економіка АПК. – 1999. – № 1. – С. 137-139
203. Точилін В.О., Осташко Т.О., Городній В.В. Продовольча безпека як концепція ринкових реформ в аграрному секторі економіки України. – К.:ІЕП, 1998. – 60 с.
204. Трегобчук В.М. Продовольча безпека в контексті національної безпеки держави. – К.: ІЕ НАНУ, 1999. – С. 37-38
205. Трейси Майкл. Сельское хозяйство и продовольствие в экономике развитых стран. Введение в теорию, практику и политику. – СПб.: Экон. шк., 1995. – 431 с.
206. Тренев. В.В. Предприятие и его структура: диагностика. Управление. Оздоровление: Учебное пособие для вузов. – М.: «Издательство ПРИОР», 2000. – 240 с.
207. Турченко М.М. Організаційно-економічна реструктуризація аграрного сектору регіону. – Х.: Основа, 2000. – 226 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.