У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЕФЕКТИВНІСТЬ ПОЛІТИКИ ФІНАНСУВАННЯ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВ ТОРГІВЛІ
Количество страниц 305
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП…………………………………………………………………………
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПОЛІТИКИ ФІНАНСУВАННЯ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВ ТОРГІВЛІ…………………
1.1. Економічна природа необоротних активів підприємств торгівлі..…...
1.2. Джерела та методи фінансування необоротних активів підприємств торгівлі…………………………………………………………………………
1.3. Політика фінансування необоротних активів підприємств торгівлі …
Висновки до розділу 1 .……………………………………………………….
РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ФІНАНСУВАННЯ
НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВ ТОРГІВЛІ………………….
2.1. Сучасний стан необоротних активів підприємств торгівлі та джерел їхнього фінансування …………………………………………………………
2.2. Оцінка ефективності використання необоротних активів …………….
2.3. Джерела фінансування необоротних активів …………………………..
Висновки до розділу 2 ………………………………………………………..
РОЗДІЛ 3. ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПОЛІТИКИ
ФІНАНСУВАННЯ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВ
ТОРГІВЛІ ……………………………………………………………………..
3.1. Технологія формування політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі…………………………………………………………..
3.2. Методичні підходи до оптимізації джерел фінансування
необоротних активів на підприємствах торгівлі…….………………………
3.3. Розробка політики фінансування необоротних активів підприємства торгівлі ………………………………………………………………………...
Висновки до розділу 3 ………………………………………………………..
ВИСНОВКИ …………………………………………………………………..
ДОДАТКИ …………………………………………………………………….
Додаток А. Фінансові результати діяльності підприємств в Україні……...
Додаток Б. Статистичні показники за вибірковою сукупністю
підприємств……………………………………………………………………
Додаток В. Структура необоротних активів вибіркової сукупності
підприємств торгівлі…………………………………………………………..
Додаток Д. Показники оцінки ефективності використання необоротних активів підприємств торгівлі…………………………………………………
Додаток Е. Структура капітальних інвестицій вибіркової сукупності підприємств торгівлі……………………………………………………………...
Додаток Ж. Показники вартості джерел фінансування необоротних
активів…………………………………………………………………………
Додаток К. Показники оцінки ефективності фінансування необоротних активів………………………………………………………………………….
Додаток Л. Розрахунок показника відповідності структури джерел
фінансування цільовій фінансовій структурі капіталу ТОВ «Новий стиль»…………………………………………………………………………..
Додаток М. Документи про впровадження результатів дисертаційного дослідження……………………………………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………..

ВСТУП

Актуальність теми. Однією з особливостей сучасного розвитку вітчиз-няної економіки є значне підвищення конкуренції майже в усіх галузях і, у пе-ршу чергу, в торгівлі, що підтверджується як зростанням кількості суб’єктів го-сподарювання, так і значною часткою збиткових підприємств торгівлі. Для ус-пішного функціонування на споживчому ринку підприємству торгівлі необхід-на дієва ефективна комплексна система управління його діяльністю. Саме ефе-ктивне управління забезпечує інтеграцію всіх економічних процесів на підпри-ємстві, підсилює його адаптивність і конкурентоспроможність. У цьому кон-тексті значним і суттєвим для підприємств торгівлі є ефективне управління не-оборотними активами в цілому та розробка ефективної політики фінансування необоротних активів підприємства, зокрема як невід’ємної складової загальної системи управління.
Проблеми управління необоротними активами, а також джерела їх фінан-сування завжди займали значне місце в дослідженнях таких відомих науковців, як Е. Нікбахт, А. Гроппелі, Е.Ф. Брігхем, Б. Колапс та ін. Проблеми фінансу-вання необоротних активів досліджувалися В.В. Ковальовим, М.М. Крейніною, Т.С. Пічугіною, О.С. Стояновою, І.Т. Балабановим, О.Б. Крутиком, Л.О. Кости-рко, В.Я. Міщенком, В.М. Тимофєєвим, а безпосередньо в торгівлі – І.О. Блан-ком, А.А. Мазаракі, Н.М. Ушаковою, Л.О. Лігоненко, О.В. Березіним, Н.Г. Мі-ценко, Н.О. Власовою, А.П. Грінько, В.І. Оспіщевим та іншими.
Вивчення опублікованих праць і практики господарської діяльності свід-чать про недостатнє висвітлення принципово важливих питань, пов’язаних з формуванням ефективної політики фінансування необоротних активів з ураху-ванням специфіки підприємств торгівлі. Дотепер залишаються недостатньо ро-зробленими критерії та система показників оцінки ефективності політики фі-нансування необоротних активів підприємств торгівлі, а також питання, пов’язані з визначенням оптимальної структури джерел фінансування.
Теоретико-методична та практична значущість вирішення зазначених проблемних питань, недостатня їх наукова та прикладна розробка зумовлює ак-туальність обраної теми, логіко-структурну побудову дисертаційної роботи, її мету та завдання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисерта-ційну роботу виконано відповідно до плану наукових досліджень кафедри еко-номіки підприємств харчування та торгівлі Харківського державного універси-тету харчування та торгівлі. В основу дисертації покладено теоретико-методичні та практичні розробки, що є частиною досліджень з науково-дослідницьких тем: “Пріоритетні напрямки розвитку внутрішньої торгівлі України в сучасних умовах ринкової трансформації галузі” (№16-04-04Б, дер-жавний реєстраційний №0104U002587), у межах теми особисто дисертантом визначено вплив загального стану економіки України на розвиток внутрішньої торгівлі; “Антикризове управління торговельним підприємством” (№10-04-06Б, державний реєстраційний №0104U002581), де особисто дисертантом визначено фактори впливу на виникнення кризового стану на підприємствах торгівлі; “Економічні проблеми розвитку споживчого ринку продуктів харчування за су-часних умов” (№4-06-06Б, державний реєстраційний №0105U007669), де осо-бисто дисертантом визначено стан споживчого ринку продуктів харчування; “Управління потенціалом торговельного підприємства” (№04-07-09Б, держав-ний реєстраційний №0106U012033), де особисто дисертантом визначено фінан-сові фактори формування економічного потенціалу торговельного підприємст-ва; госпрозрахункової теми “Оцінка конкурентоспроможності торговельного підприємства на споживчому ринку” (№16-05-06Д), у межах якої особисто ви-значено загальний стан конкуренції в торгівлі в сучасних умовах. Дисертаційна робота відповідає “Концепції розвитку внутрішньої торгівлі України” (Поста-нова КМУ від 20 грудня 1997 р. N 1449), щодо напрямків наукового забезпе-чення розвитку внутрішньої торгівлі, зокрема уніфікації економічної терміно-логії з метою кореляції основних понять, термінів та їх визначень підприємни-цьким аспектам торговельної діяльності; розвитку інвестиційної діяльності у сфері торгівлі.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження поля-гає в розвитку теоретичних положень та розробці методичного інструментарію оцінки ефективності політики фінансування необоротних активів та її форму-вання у підприємствах торгівлі.
Відповідно до мети роботи визначено та вирішено такі науково-практичні завдання:
 систематизувати накопичений досвід щодо визначення економічної сутності поняття “необоротні активи” підприємства торгівлі;
 уточнити та доповнити існуючі класифікації необоротних активів, ос-новних засобів та джерел фінансування необоротних активів підприємств тор-гівлі;
 дослідити існуючі теоретико-методичні засади ефективності політики фінансування необоротних активів;
 обґрунтувати систему показників оцінки ефективності використання необоротних активів підприємств галузі;
 запропонувати систему показників оцінки ефективності політики фі-нансування необоротних активів підприємств торгівлі;
 дослідити сучасний стан, динаміку розвитку, ефективність викорис-тання необоротних активів підприємств торгівлі та провести оцінку ефективно-сті їхньої політики фінансування необоротних активів;
 розробити методичний інструментарій формування політики фінансу-вання необоротних активів підприємств торгівлі;
 запропонувати методичні підходи до оптимізації джерел фінансування необоротних активів;
Об’єктом дослідження є процес формування політики фінансування не-оборотних активів підприємств.
Предметом дослідження є ефективність формування політики фінансу-вання необоротних активів на підприємствах торгівлі.
Методи дослідження. Теоретичною базою дослідження є наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань економіки підприємства, законодавчі та нормативні акти України щодо досліджуваної тематики. Методологічною основою дослідження стали: діалектичний метод пізнання, фундаментальні по-ложення економічної теорії, загальнонаукові принципи проведення досліджень. Для уточнення понятійного апарату, визначення класифікаційних ознак необо-ротних активів, основних засобів, джерел фінансування змісту процесу оцінки політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі, обґрунту-вання критеріїв і системи показників застосовано методи абстракції, аналізу та синтезу, систематизації, теоретичного узагальнення та порівняння, методи при-чинно-наслідкового та абстрактно-логічного характеру. Для оцінки ефективно-сті використання необоротних активів підприємств торгівлі використані аналі-тичні та статистичні методи, а саме: угрупувань, середніх та відносних величин, порівняльного аналізу, графічний, систематизації та узагальнення. Під час об-ґрунтування методичного інструментарію формування ефективної політики фі-нансування необоротних активів підприємств торгівлі було використано метод інтегрування. Обробка даних здійснювалась за допомогою ПЕОМ з викорис-танням пакета Microsoft Excel 2003, SPSS v12.0.
Інформаційну базу дослідження склали теоретичні положення та емпіри-чні дані, опубліковані у галузевих інформаційно-аналітичних бюлетенях, офі-ційні матеріали Держкомстату України та органів статистки Харківської облас-ті, дані фінансової та статистичної звітності підприємств роздрібної торгівлі Харківської області, матеріали наукових конференцій, результати власних роз-рахунків, дані з мережі Інтернет.
Наукова новизна одержаних результатів дисертаційного дослідження полягає в розвитку теоретичних положень та розробці практичних рекоменда-цій щодо формування ефективної політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі та її оцінки в умовах конкурентного середовища. Основні положення наукової новизни, які виносяться на захист, полягають у такому:
вперше одержано:
 комплексну систему оцінки ефективності політики фінансування не-оборотних активів підприємств торгівлі, принципова наукова новизна якої по-лягає у тому, що вона базується на виокремлених та обґрунтованих принципах і становить собою сукупність обраних згідно з цілями її формування критеріїв, кожен з яких представлений системою показників оцінки ефективності політи-ки фінансування необоротних активів підприємств торгівлі. Упровадження та-кої системи дозволить підвищити ефективність управління політикою фінансу-вання, що забезпечить ефективність управління підприємства, в цілому, та сприятиме стабілізації його конкурентної позиції на ринку;
удосконалено:
 визначення політики фінансування необоротних активів підприємства торгівлі, відмінність якого від попередніх полягає у тому, що вона розглядаєть-ся як система дій, що ґрунтуються на чітко сформульованих принципах, на базі яких визначаються напрями та обсяги фінансування необоротних активів, фор-муються необхідні грошові кошти з доступних джерел фінансування за допомо-гою різних методів та форм фінансування з урахуванням забезпечення оптима-льної структури сформованих ресурсів з метою створення умов ефективного здійснення торговельно-технологічних процесів як у довгостроковому, так і в короткостроковому періодах;
 методичний підхід щодо формування ефективної політики фінансу-вання необоротних активів підприємств торгівлі, який базується на визначених принципах та передбачає поетапну, багатокрокову процедуру реалізації послі-довних дій визначення напрямів та обсягів фінансування, формування необхід-них грошових коштів із різних джерел за допомогою визначених методів та форм фінансування, забезпечення оптимальної структури сформованих джерел фінансування. Запропонований підхід, на відміну від існуючих, відрізняється багатокроковою деталізацією кожного етапу з урахуванням особливостей тор-гівлі;
дістало подальший розвиток:
 класифікація необоротних активів підприємств торгівлі шляхом сис-тематизації існуючих класифікаційних ознак і введення нових ознак (“за речо-вою сутністю необоротних активів”, “за залученням до господарської діяльнос-ті”, “за джерелами фінансування”, “за специфікою діяльності”, “за спеціалізаці-єю підприємств торгівлі”), які на відміну від уже існуючих ураховують особли-вості політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі та ма-ють використовуватися при її формуванні; класифікацію основних засобів під-приємств торгівлі шляхом систематизації класифікаційних ознак і введення но-вих – “за можливістю використання у різних торговельно-технологічних проце-сах” та “за ризиком швидкого морального зносу” – для врахування особливос-тей формування політики фінансування необоротних активів, які на відміну від відомих класифікацій ураховують особливості фінансування основних засобів;
 комплексна система оцінки ефективності використання необоротних активів підприємств торгівлі, шляхом інтеграції як відомих, так і запропонова-них показників оцінки необоротних активів, визначення їх нормативних зна-чень та умов ефективності, яка, на відміну від існуючих систем ураховує показ-ники оцінки, як необоротних активів підприємств торгівлі у цілому, так і їхніх елементів;
 метод багатокритеріальної оптимізації джерел фінансування шляхом адаптації існуючого методу одночасного вводу критеріальних обмежень до по-треб політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі, який на відміну від відомих сфер його застосування містить чотири запропоновані кри-терії оптимізації джерел фінансування необоротних активів підприємств торгі-влі.
Практичне значення одержаних результатів. Основні наукові поло-ження дисертації доведені до рівня методичних узагальнень і прикладного ін-струментарію, що дає змогу підприємствам торгівлі вирішувати проблеми фор-мування ефективної політики фінансування необоротних активів та її оцінки в умовах мінливого конкурентного середовища. Прикладне значення розробок підтверджується їхнім впровадженням у практику діяльності конкретних під-приємств торгівлі.
Запропоновані автором методичний підхід щодо формування політики фінансування необоротних активів, комплексна система оцінки її ефективності, система показників оцінки ефективності використання необоротних активів, методи оптимізації джерел фінансування необоротних активів упроваджені на підприємствах торгівлі м. Харкова ТОВ “Меджик Лайтс” (акт №1 від 25.07.2006 р.), ТОВ “Новий стиль” (акт про впровадження №1 від 29.08.2006 р.), ПП “Укртехпром-4” (акт впровадження № 1 від 17.07.2006 р.), ТОВ “Век-тор” (акт впровадження №1 від 20.07.2006 р.) та на рівні Головного управління економіки Харківської обласної державної адміністрації (довідка про впрова-дження № 04-14/2168 від 26.10.2006 р.). За результатами впровадження запро-понованих методик отримано позитивну оцінку.
Окремі положення дисертаційного дослідження використані в навчаль-ному процесі Харківського державного університету харчування та торгівлі при викладанні курсів “Фінанси підприємств”, “Фінансовий менеджмент”, “Проек-тний аналіз”, “Економіка та планування в підприємствах галузі” (акт впрова-дження науково-дослідної роботи від 8.06.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно вико-наною науковою працею, в якій обґрунтовано та запропоновано способи розв’язання завдання з формування ефективної політики фінансування необо-ротних активів підприємств торгівлі. Особистий внесок автора в роботі [4] по-лягає у розробці методичного підходу до формування політики фінансування необоротних активів.
Апробація результатів дослідження. Основні наукові положення і прак-тичні результати дисертації доповідались на таких науково-практичних конфе-ренціях: Всеукраїнській науково-практичній конференції “Актуальні аспекти харчових технологій та розвитку підприємств торгівлі та ресторанного госпо-дарства” (14 травня 2004 р., ХДУХТ, м. Харків); I Міжнародній науково-практичній конференції “Науковий потенціал світу” (1-15 листопада 2004 р., ДНУ, м. Дніпропетровськ); VIIІ Всеукраїнській науково-практичній конферен-ції студентів, аспірантів та молодих вчених “Технологія-2005” (14-15 квітня 2005 р., СТІ СНУ ім. Даля, м. Сєвєродонецьк); Міжнародній науково-практичній конференції “Развитие экономики в трансформационный период: глобальный и национальный аспекты” (18-22 квітня 2005 р., ЗНУ, м. Запоріж-жя); Всеукраїнській науково-практичній конференції “Прогресивна техніка та технології харчових виробництв, ресторанного господарства і торгівлі. Еконо-мічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг” (12 травня 2005 р., ХДУХТ, м. Харків); IХ Всеукраїнській науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених “Технологія-2006” (13-14 квітня 2006 р., СТІ СНУ ім. Даля, м. Сєвєродонецьк); Всеукраїнській науково-практичній конференції “Прогресивна техніка та технології харчових виробництв, ресто-ранного господарства і торгівлі. Економічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг” (17 травня 2006 р., ХДУХТ, м. Харків); I Міжнарод-ній науково-практичній конференції “Європейська наука XXI століття: страте-гія та перспективи розвитку – 2006”, (22-31 травня 2006 р., м. Дніпропет-ровськ); Всеукраїнській науково-практичній конференції “Прогресивна техніка та технології харчових виробництв, ресторанного господарства і торгівлі. Еко-номічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг” (24-25 тра-вня 2007 р., ХДУХТ, м. Харків).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 14 наукових праць загальним обсягом 3,59 д.а., з них: 9 – статей у фахових виданнях, за-тверджених ВАК України загальним обсягом 3,09 д.а., 5 – тез доповідей загаль-ним обсягом 0,5 д.а.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення науко-во-прикладного завдання, яке полягає в удосконаленні теоретичних принципів, критеріїв та методичних підходів до формування ефективної політики фінансу-вання необоротних активів підприємств торгівлі в умовах конкурентного сере-довища та оцінки її ефективності, що дозволяє підвищити наукову обґрунтова-ність управлінських рішень щодо її розробки. У процесі дисертаційного дослі-дження вирішено всі визначені завдання та досягнуто поставленої мети.
Результати проведеного дослідження дозволили сформулювати такі ви-сновки та узагальнення:
1. Виявлено, що трансформаційні процеси розвитку української економі-ки супроводжуються певними змінами у поглядах на визначення сутності май-же усіх базових економічних понять, що потребує їхнього додаткового дослі-дження з урахуванням сучасних тенденцій та особливостей галузевого розвитку з метою виявлення можливостей підвищення ефективності управління. У кон-тексті цього в роботі уточнено поняття та визначення необоротних активів, ос-новних фондів та основних засобів, нематеріальних активів, що стало теорети-чним підґрунтям розробки класифікації необоротних активів та основних фон-дів підприємств торгівлі.
2. Наявність в економічній науковій літературі різних класифікаційних ознак необоротних активів зумовила необхідність уточнення та доповнення існуючих класифікацій необоротних активів, основних засобів торгівлі з позиції формування політики їхнього фінансування. Відповідно до потреб формування політики фінансування необоротних активів введено такі ознаки необоротних активів: “за речовою сутністю необоротних активів”, “за залученням до госпо-дарської діяльності”, “за джерелами формування (фінансування)”, “за специфі-кою діяльності”, “за спеціалізацією підприємств торгівлі”, а також основних за-собів: “за можливістю використання у різних торговельно-технологічних про-цесах” та “за ризиком швидкого морального зносу”. Політика фінансування ви-магає детального відбору джерел фінансування, що потребує розширеної інфо-рмації щодо джерел. У зв’язку з цим у роботі систематизовано існуючі класифі-кації джерел фінансування, уточнено класифікації до потреб політики фінансу-вання за ступенем ризику (з мінімальним, допустимим і високим рівнем ризи-ку) та за терміном використання (короткострокові, довгострокові, середньост-рокові), а також доповнено існуючу систему класифікації додатковою ознакою “за вартістю залучення джерел фінансування”, згідно з якою запропоновано ви-діляти джерела з низькою, середньою та високою вартістю. Розроблені класи-фікації покладено в основу розробки методичного підходу до формування полі-тики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі.
3. У результаті проведеного аналізу теоретико-методичних засад ефекти-вності політики фінансування необоротних активів встановлено, що ефектив-ною є така політика фінансування необоротних активів, яка сприяє досягненню усіх поставлених перед нею цілей, серед яких головною метою є формування необхідного обсягу коштів, що будуть спрямовані на придбання необоротних активів. Такий підхід щодо ефективності політики фінансування покладено в основу розробки системи оцінки її ефективності. З метою запобігання терміно-логічної плутанини у визначенні понять у роботі чітко розмежовано процеси інвестування та фінансування, на основі чого сформульовано визначення полі-тики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі як системи дій, що ґрунтуються на чітко сформульованих принципах, на базі яких визначають-ся напрями та обсяги фінансування необоротних активів, формуються необхідні грошові кошти з доступних джерел фінансування за допомогою різних методів та форм фінансування з урахуванням забезпечення оптимальної структури сфо-рмованих ресурсів з метою створення умов ефективного здійснення торговель-но-технологічних процесів як у довгостроковому, так і в короткостроковому періодах.
4. Обґрунтовано доцільність проведення оцінки ефективності викорис-тання необоротних активів підприємств торгівлі за допомогою розробленої комплексної системи, яка побудована шляхом систематизації існуючих показ-ників оцінки як окремих елементів, так і необоротних активів у цілому, визна-ченні відповідних критеріальних умов ефективності їхнього використання, та дозволяє оцінити ефективність використання кожного елемента необоротних активів підприємств торгівлі та в цілому.
5. Для підвищення ефективності управління політикою фінансування не-оборотних активів підприємств торгівлі обґрунтовано доцільність використання розробленої комплексної системи оцінки ефективності політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі, що являє собою сукупність критері-їв: відповідності обсягу фінансування; відповідності фінансовій стійкості; від-повідності часу; відповідності вартості фінансування; диверсифікації фінансу-вання; відповідності структурі фінансування, кожен з яких представлений низ-кою показників – залежно від цілей політики фінансування необоротних акти-вів. Визначення ефективності здійснюється співставленням розрахованих пока-зників критеріальним умовам ефективності.
6. За результатами аналітичних досліджень діяльності підприємств торгі-влі виявлено традиційно низьку частку необоротних активів на підприємствах галузі, стан яких порівняно з підприємствами інших галузей є набагато кращим. Найбільшу частку в складі необоротних активів посідають основні засоби, у структурі яких переважають будинки, споруди та машини й обладнання. Низь-кою є частка нематеріальних активів, що характерно для підприємств торгівлі. Результати аналізу окремих джерел фінансування інвестицій в основний капі-тал підтвердили, що сучасною особливістю підприємств торгівлі є наявність позитивних тенденцій у напрямі збільшення використання таких джерел фінан-сування підприємств торгівлі як прибуток, довгострокові кредити банків, прямі іноземні інвестиції, облігаційні позики. Оцінка ефективності використання не-оборотних активів вибіркової сукупності підприємств торгівлі м. Харкова за-свідчила в цілому ефективне використання необоротних активів, проте перева-жна негативна динаміка показників оцінки вимагає від підприємств проведення заходів щодо покращення результативних показників діяльності: прибутку та товарообороту. Результати проведеного аналізу ефективності політики фінан-сування необоротних активів на прикладі тієї ж вибіркової сукупності підпри-ємств торгівлі м. Харкова довели незадовільну роботу з пошуку доступних джерел фінансування необоротних активів, що виявилося в отриманні фінансу-вання за вищою, ніж очікувалось, вартістю, та з управління пасивами, що знайшло вираження у незадовільних показниках фінансової стійкості. Виправ-лення цієї ситуації потребує використання науково обґрунтованих підходів до формування політики фінансування необоротних активів.
7. З метою здійснення ефективної політики управління необоротними ак-тивами в роботі обґрунтовано методичний підхід до формування політики фі-нансування необоротних активів підприємств торгівлі, що являє собою сукуп-ність чотирьох взаємопов’язаних етапів, зокрема визначення напрямів та обся-гів фінансування, формування необхідних грошових коштів із різних джерел за допомогою визначених методів та форм фінансування, забезпечення оптималь-ної структури сформованих джерел фінансування, які логічно витікають один з одного, кожен з яких включає в себе декілька стадій. Використання запропоно-ваного підходу до формування політики фінансування дозволяє підвищити ефективність прийняття рішень щодо управління формуванням необоротних активів підприємств торгівлі.
8. Для визначення оптимальної структури джерел фінансування необоро-тних активів розроблено алгоритм проведення оптимізаційних розрахунків, в основу якого покладено адаптований автором до потреб політики фінансування необоротних активів підприємств торгівлі метод одночасного вводу критеріа-льних обмежень, сутність якого полягає в пошуку найоптимальнішого варіанта структури за обґрунтованими чотирма критеріями оптимізації: обсягом фінан-сування, часом на залучення фінансування, вартістю залучення фінансування, цільової структури фінансування, які обрано відповідно до цілей політики фі-нансування необоротних активів підприємств торгівлі.
Таким чином, проведена апробація основних методичних та практичних розробок дала позитивні результати, які полягають у виявленні існуючих недо-ліків при формуванні політики фінансування, науково обґрунтованому форму-ванні політики фінансування та виборі оптимальних джерел фінансування не-оборотних активів, що дозволило зекономити на витратах з їх залучення на трьох підприємствах загалом 28 тис. грн.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Абрютина М.С. Экономический анализ торговой деятельности. – М.: Дело и сервис, 2000. – 512 с.
2. Активізація та підвищення ефективності інвестиційних процесів на підпри-ємствах / В.М. Хобта, О.Ю. Попова, А.В. Мєшков; НАН України, Інститут еко-номіки промисловості, МОН України. – Донецьк: ДонНТУ, 2005. – 343 с. : рис., табл. – Бібліогр.: с. 298-327.
3. Алексеева М.М. Планирование деятельности фирмы: Учебно-метод. посо-бие. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 248с.
4. Аналіз і контроль в системі управління капіталом підприємства / Київський національний торговельно-економічний ун-т; Є.В. Мних, А.Д. Бутко, О.Ю. Бо-льшакова та ін. – К.: КНТЕУ, 2005. – 231 с. : рис. – Бібліогр.: с. 226-228.
5. Андрійчук В.Г. Ефективність діяльності аграрних підприємств: теорія, мето-дика, аналіз / Київ. нац. екон. ун-т. – К.: КНЕУ, 2005. – 292 с. : рис. – Бібліогр.: с. 285-290.
6. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия / Пер. с англ. С. Жильцов. – СПб: Питер, 1999. – 416 с.
7. Анташов В.А., Уварова Г.В., Уваров В.В. Экономический советник мене-джера: Уч. пособ. – Минск: Финансы, учет, аудит, 1996. – 320 с.
8. Антикризове управління підприємством роздрібної торгівлі: Звіт з НДР (за-ключний) / Харк. держ ун-т харч та торгівлі. – №10-04-06Б; № ДР 0104U002581. – Харків, 2006. – 308 с.
9. Бабець Є.К. Теорія капітального інвестування: Навч. посіб. / Є.К. Бабець, О.Г. Губенко. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. – 209 с.
10. База данных эмиссий [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.ipocongress.ru/rus/issuers/issues. – Заголовок з екрану.
11. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента: Учеб. пособие. – 3.изд., доп. и перераб. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 528 с.
12. Бандурка А.А. Иностранные инвестиции в экономике Украины / А.А. Бандурка, А.М. Бандурка, О.В. Носова; МВД Украины; Национальный ун-т внутренних дел. – Х.: Издательство Национального ун-та внутренних дел, 2004. – 448 с. – Библиогр.: с. 407-424.
13. Бард В.С. Инвестиционные проблемы российской экономики. – М.: Экзамен 2000. – 384 с.
14. Березін О.В. Проблеми формування продовольчого ринку України: Моно-графія. – К.: Вища школа, 2002. – 211 с.
15. Березін О.В. Шляхи забезпечення інвестиційної привабливості суб’єктів продовольчого ринку // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник нау-кових праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2003. – Вип 171. – С.171-177.
16. Бернстайн Л.А. Анализ финансовой отчетности: Теория, практика и интерп-ретация / Пер. с американ. 5-го изд. О.В. Скачкова. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 623с.
17. Бєзгінова Л.І. Формування оптимальної структури капіталу в підприємствах роздрібної торгівлі: Дис. … канд. экон. наук: 08.07.05; – Захищена 27.02.2004; Затв. 26.06.2004. – Харків, 2004. – 239 с.: рис. – Бібліогр.: с. 178-191
18. Бєлєнький П.Ю. Інвестиційно-інноваційне забезпечення конкуренто-спроможності регіону / П.Ю. Бєлєнький, В.І. Шевченко-Марсель, О.О. Другов; НАН України; Інститут регіональних досліджень. – Львів: Інститут регіональ-них досліджень, 2006. – 129 с.: рис., табл. – Бібліогр.: с. 117-129.
19. Бизнес-среда в Украине. – К.: Международная финансовая корпорация, 2005. – 79 с.
20. Бланк И.А. Торговый менеджмент: Учеб. курс / И.А.Бланк. – К. :Эльга, 2004. – 488 c. – Библиогр.: с. 482-485
21. Бланк И.А. Управление активами и капиталом предприятия. – К.: Эльга, 2003. – 446 с.
22. Бланк І.О. Внутрішня торгівля в Україні: економічні умови ефективного ро-звитку / [І.О. Бланк, А.А. Мазаракі, Л.О. Лігоненко та ін.]; За заг. ред.: А.А. Ма-заракі; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. – К. :КНТЕУ, 2006. – 194 c. – Бібліогр.: с. 191-194.
23. Бланк І.О. Фінансово-економічний механізм функціонування внутрішньої торгівлі // Вісник ЛКА. – Львів, 2003. – Вип.14: Сер.: Економічна. – С.59-64.
24. Бочаров В.В. Инвестиции: Инвестиционный портфель. Источники финансиро-вания. Выбор стратегии: Учебник для вузов – СПб. :Питер, 2003. – 286 c. – Библи-огр.: с. 282-286 (64 назв.)
25. Братчук Л.М. Оренда: економічна сутність та відмінності від лізингу // Віс-ник Сумського національного університету. Сер.: Фінанси та кредит. – 2002. – №1-2. – С. 29-35.
26. Бригхем Ю., Гапенски Л.. Финансовый менеджмент: Полный курс: В 2 т. / В.В. Ковалев (пер. с англ. под ред.). – СПб. : Экономическая школа, 1998. – Т.1. – 497 с.
27. Бузько И.Р. Стратегическое управление инвестициями и инновационная де-ятельность предприятия / И.Р. Бузько, Е.В. Вартанова, А.А. Голубенко; Восточ-ноукраинский национальный ун-т им. Владимира Даля. – Луганск: Издательст-во Восточноукраинского национального ун-та им. В.Даля, 2002. – 176 с.: рис. – Библиогр.: с. 167-174.
28. В 2007 году растут объемы займов российских сетей [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://retailstudio.org/trends/2483.htm. – Заголовок з екрану.
29. Васильев Н.М. Лизинг как механизм развития инвестиций и предпринима-тельства: Учеб. пособие. – М.: Дека, 1999. – 179 с.
30. Вахрин П.И. Инвестиции: Учеб. [для вузов по экон. специальностям] / П.И.Вахрин. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. :Дашков и К, 2004. – 383 с.
31. Вимоги банків за кредитами наданими в економіки України // Бюлетень На-ціонального банку України. – 2006. – №1 (155). – С.89-110.
32. Вишнякова І. Теоретичні аспекти визначення поняття лізинг // Вісник Ака-демії митної служби України. – 2002. – №4. – С.22-30.
33. Власова Н.О., Сідун В.А. Фінансові ресурси підприємств торгівлі: Навч. по-сібн. – Харків: ХДАТОХ, 1998. – 56 с.
34. Власова Н.О., Чорна М.В. Основні фонди підприємств харчування, ефекти-вність та відтворення: Навч. посібн. – Харків: ХДАТОХ, 1998. – 43 с.
35. Воробьев Ю.Н. Финансовый капитал предприятий: теория, практика, управление / Киевский национальный ун-т им. Тараса Шевченко. – Симферо-поль: Таврия, 2002. – 363 с. – Библиогр.: с. 340-363.
36. Газман В.Д. Финансовый лизинг: Учеб. пособие для студ. вузов, обуч. по направлению 521500 "Менеджмент". – М.: ГУ ВШЭ, 2003. – 391с. – Библиогр.: с. 367-376.
37. Гаценко О.П. Облік необоротних активів в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис. ... канд. екон. наук / Нац. аграрний ун-т. – К., 2000. – 20 с.
38. Гоберник С.В. Інвестиційна діяльність: Навч. посібник. – К.: ІМЦ, 2000. – 236 с.
39. Головач А.В. Важные показатели науки и научных обоснований: Учебник. – К.: Высшая школа, 1995. – 180 с.
40. Голубєва Т.С. Фінансування підприємства в умовах ринкової економіки // Вісник Технологічного університету Поділля. Сер.: Економічні науки. – 2003. – №5. – Т.2., Ч.2. – С.66-70.
41. Гончарова Н.В. Лізинг як форма ефективної підтримки малого підприємни-цтва // Актуальні проблеми економіки. – 2002. – №2. – С. 7-12.
42. Горемикин В.А. Лізинг: Учебник. – М.: Дашков и К, 2003. – 944 с.
43. Горецька Л.Л. Економічна природа активів: обліковий аспект // Вісник Жи-томирського інженерно-технологічного інституту. Економічні науки. – 2002. – № 20. – С. 49-58.
44. Господарський кодекс України: Редакція ГКУ від 01.12.2006 /424-16/ [Елек-трон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ukr/ show.php?uid=1011.26.0
45. Гриценко О.І. Фінансові взаємовідносини кредитної та споживчої коопера-ції: Монографія. – Суми :Довкілля, 2004. – 67 с. – Бібліогр.: с. 64-65.
46. Гуляєва Н.М. Управління формуванням та використанням основних фондів торговельних підприємств / Київ. нац. торговельно-економічний ун-т. – К.: КНТЕУ, 2000. – 76 с.
47. Гуткевич С.А. Инвестиционная привлекательность аграрного сектора эко-номики / Европейский ун-т. – К. : Издательство Европейского университета, 2003. – 251с.: рис. – Библиогр.: с. 234-247.
48. Державний класифікатор України Класифікація видів економічної діяльнос-ті ДК 009-96 від 22.10.96: [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ukr/show.php?code=v0375609-05,%20va375202-05. – Заголовок з екрану.
49. Дорошенко Т.В. Формування оптимальної структури інвестиційних ресур-сів на підприємстві // Фінанси України. – 2002. – №9. – С.134-137.
50. Економічна безпека торговельного підприємства / Л.О. Омелянович, Г.Е. Долматова; Донецький держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2005. – 196 с.: рис., табл. – Бібліогр.: с. 153-163.
51. Економічні проблеми розвитку споживчого ринку продуктів харчування за сучасних умов: Звіт з НДР (заключний) / Харк. держ. ун-т харч. та торгівлі. – №4-06-06Б; № ДР 0105U007669. – Харків, 2006. – 220 с.
52. Експрес результати дослідження ринку лізингу України за 2004-2005 роки // Лізинг в Україні. – 2006. – №4. – С.1-5.
53. Експрес результати дослідження ринку лізингу України – 2007 // Лізинг в Україні. – 2007. – №3. – С.1-5.
54. Жданов В.П. Организация и финансирование инвестиций: Учеб.пособие. – Калининград: Янтарный сказ, 2000. – 186 с.
55. Жигалов В.Т. Социально-экономические проблемы торговли. – Харьков: Основа, 1990. – 206 с.
56. Зайцева Н.О. Методичні підходи до оцінки ефективності діяльності підпри-ємств торгівлі // Регіональні перспективи. – 2002. – №5 (24). – С.106-109.
57. Закон України “Про інвестиційну діяльність”: Редакція закону від 19.01.2006 /3370-15/ [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ ukr/ show.php?uid=1085.48.0. – Заголовок з екрану.
58. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств”: Редакція закону від 27.04.2007 /997-16/ [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ukr/show.php?uid=1086.383.0. – Заголовок з екрану.
59. Закон України “Про фінансовий лізинг”: Редакція закону від 11.12.2003 /1381-15/ [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ ukr/ show.php?uid=1086.714.0. – Заголовок з екрану.
60. Заславська К.А. Управління інвестиційним ресурсами в умовах трансфор-мації економіки: Дис. … канд. екон. наук: 08.06.01; – Захищена 25.09.2003; За-тв. 15.02.2004. – Харків, 2003. – 204 с. – Бібліогр.: с. 163-174.
61. Звіт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за 2005 рік [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.ssmsc.gov.ua/4/. – Заголовок з екрану.
62. Земляков Д.Н. Макашев М.О. Франчайзинг. Интегрированные формы орга-низации бизнеса: Учеб. пособие для студ. вузов, обуч. по спец. "Менеджмент организации". – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 142с. – Библиогр.: с. 127-128.
63. Золотогоров В.Г. Инвестиционное проектирование: Учеб. пособие. – Минск: ИП «Экоперспектива», 1998. – 463 с.
64. Зубков С.О. Класифікація джерел фінансування необоротних активів // Еко-номічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг: Зб. наук. праць. – Харків: ХДУХТ, 2005. – Вип. 1. – С.263-269.
65. Зубков С.О. Класифікація джерел фінансування необоротних активів в кон-тексті політики їхнього фінансування // ТЕХНОЛОГІЯ – 2005: VIII Всеукр. на-ук.-практ. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених. Сєвєродонецьк, 14-15 квітня 2005 р. – Сєвєродонецьк : СТІ СНУ ім. В. Даля, 2005. – Ч.3. – С.23.
66. Зубков С.О. Класифікація необоротних активів торговельних підприємств // Торгівля і ринок України: Темат. зб. наук. праць. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2005. – Вип. 19. – Т.3. – С.141-146.
67. Зубков С.О. Класифікація основних засобів підприємств торгівлі // Еконо-мічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг: Зб. наук. праць. – Харків: ХДУХТ, 2006. – Вип. 2 (4). – С.324-329.
68. Зубков С.О. Комплексний підхід до визначення сутності лізингу // Економі-ка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – Вип. 197, Т.2. – С.311-318.
69. Зубков С.О. Лізинг: підхід до визначення // Науковий потенціал світу 2004: І Міжнар. наук.-практ. конф. Дніпропетровськ, 1-15 листопада 2004 р. – Дніп-ропетровськ: Наука і освіта, 2004. – Т.20. – С.45-47.
70. Зубков С.О. Оцінка ефективності використання необоротних активів торго-вельних підприємств // Економічна стратегія і перспективи розвитку сфери тор-гівлі та послуг: Зб. наук. праць. – Харків: ХДУХТ, 2006. – Вип.3. – С.190-198.
71. Зубков С.О. Методичні підходи до оцінки ефективності використання не-оборотних активів торговельних підприємств // ТЕХНОЛОГІЯ – 2006: IХ Все-української наук.-практ. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених. Сєвє-родонецьк, 13-14 квітня 2006 р. – Сєвєродонецьк: СТІ СНУ ім. В. Даля. – 2006. – Ч.4. – С.31.
72. Зубков С.О. Особливості фінансування необоротних активів підприємств торгівлі // Європейська наука XXI століття: стратегія та перспективи розвитку – 2006: I Міжнар. наук.-практ. конф. Дніпропетровськ, 22 -31 травня 2006 р.– Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – Т.8. – С.106-107.
73. Зубков С.О. Оцінка ефективності політики фінансування необоротних акти-вів підприємств торгівлі // Схід. – 2006. – №2 (74). – С.23-26.
74. Зубков С.О. Перспективні джерела фінансування інвестицій в основний ка-пітал підприємств торгівлі // Perspektywiczne opracowania nauki i techniki – 2007: Materialy ІІ Miedzynarodowej naukowi-practycznej konferencji, Przemysl, 16-30 listopada 2007 roku. – Przemysl: Nauka i studia, 2007. – Тym.4. Ekonomiczne nauki. – S.9-11.
75. Зубков С.О. Підходи до класифікації необоротних активів торговельних пі-дприємств // Розвиток економіки в трансформаційний період: глобальний та національний аспекти: Міжнар. наук.-практ. конф. Запоріжжя, 20 квітня 2005 р. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – Т.4. – С.80-81.
76. Зубков С.О. Стан джерел фінансування інвестицій в основний капітал під-приємств торгівлі в Харківській області // Стратегічні напрямки розвитку під-приємств харчових виробництв, ресторанного господарства і торгівлі: Міжнар. Наук.-практ. конф. Харків, 17 жовтня 2007 р. – Харків: ХДУХТ, 2007. – Т.2. – С.34.
77. Зубков С.О. Структура необоротних активів торговельних підприємств // Економічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг: Зб. наук. праць. – Харків: ХДУХТ, 2005. – Вип.2. – С.111-117.
78. Зубков С.О. Трансформація джерел фінансування необоротних активів тор-говельних підприємств // Прогресивні ресурсозберігаючі технології та їх еко-номічне обґрунтування у підприємствах харчування. Економічні проблеми тор-гівлі: Зб. наук. праць. – Харків: ХДУХТ, 2004. – Ч.2. – Т.1. – С.173-177.
79. Зубков С.О. Трансформація джерел фінансування інвестицій в основний ка-пітал підприємств торгівлі // Економічна стратегія і перспективи розвитку сфе-ри торгівлі та послуг: Зб. наук. праць. – Харків: ХДУХТ, 2007. – Вип. 1 (5). – Т.1.– С.307-314.
80. Зубков С.О. Фінансування необоротних активів торговельних підприємств // Економіка і ринок: облік, аналіз і контроль: Зб. наук. праць. – Тернопіль: ТДЕУ, 2006. – Вип.14. – С.237-246.
81. Зуєва Е.И. Проблема формирования состава и классификации финансовых ресурсов // Вісник Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. – 2003. – №2. – С.91-96.
82. Зюкова М.М. Удосконалення обліку та аналізу основних засобів (на матері-алах хлібопекарських підприємств Полтавської області): Автореф. дис. ... канд. екон. наук / Харківський держ. ун-т харчування та торгівлі. – Харків, 2004. – 21 с.
83. Зятковський І.В. Фінансове забезпечення діяльності підприємств / Терноп. держ. екон. ун-т. – Тернопіль: Економічна думка, 2000. – 228с. – Бібліогр.: с. 218-226.
84. Иванов Г.И. Инвестиции: сущность, виды, механизмы функционирования: Учеб. пособие. – Ростов на Дону: Феникс, 2002. – 350 с.
85. Ивасенко А.Г. Лизинг: экономическая сущность и перспективы развития6 Учеб. пособие. – Новосибирск: НГАЭиУ, 1997. – 40 с.
86. Инвестиционная привлекательность предприятия: методология и методика оценки: (Монография) / А.А. Садеков, Н.А. Лисова; Донецкий гос. ун-т эконо-мики и торговли им. М.Туган-Барановского. – Донецк: ДонГУЭТ им. М.Туган-Барановского, 2001. – 269 с.: рис. – Библиогр.: с.184-193:
87. Інвестиційні можливості і перспективи підприємств промислового міста / Л.О. Омелянович, О.В. Веретенникова; Донецький держ. ун-т економіки, торгі-влі ім. М.Туган-Барановського. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2005. – 172 с.: рис. – Біб-ліогр.: с. 121-138.
88. Інвестування української економіки / Рада національної безпеки і оборони України; Національний ін-т проблем міжнародної безпеки; А.І. Сухоруков, С.І. Пирожков, Г.Г. Шестопалов та ін. – К.: НІПМБ, 2005. – 440 с.: рис., табл. – Біб-ліогр.: в кінці розділів.
89. Інструкція з бухгалтерського обліку основних засобів та нематеріальних ак-тивів установ Національного банку України: Затв. Постановою Правління На-ціонального банку України N 155 від 21.04.98 р.: [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ukr/show.php?uid=1045.2366.0. – Заголо-вок з екрану.
90. Кабатова Е.В. Лизинг: правовое регулирование, практика: Учеб. пособие. – М.: Инфра М, 1998. – 204 с.
91. Карлин Т.П. Макмин А.Р. Анализ финансовых отчетов (на основе GAAP): Учебник / Пер. 4 англ. изд. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 445 с.
92. Кириленко В.В. Ринок фінансового капіталу / Терноп. держ. екон. ун-т. – Тернопіль: ТДЕУ, 2006. – 272 с. – Бібліогр.: с. 266-271.
93. Кігель В.Р. Методи і моделі підтримки прийняття рішень у ринковій еконо-міці / Київ. екон. ін.-т менеджменту. – К.: ЦУЛ, 2003. – 202 с.: табл. – на обкл. авт. не зазн. – Бібліогр.: с. 197-200.
94. Кірейцев Г.Г. Фінанси підприємств: Навч. посіб. для студ. екон. спец. всіх форм навч. / Г.Г. Кірейцев, Н.Г. Виговська, О.М. Петрук; Житомирський інже-нерно-технологічний ін-т. – Житомир: ЖІТІ, 2002. – 272 с.: рис. – Бібліогр.: с. 264-267.
95. Ковалев В.В. Введение в финансовый менеджмент: Учебник. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 768 с.
96. Ковалюк О.М. Фінансовий механізм організації економіки України (про-блеми теорії і практики) / Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. – Львів: Видавничий центр Львівського національного ун-ту ім. Івана Франка, 2002. – 396 с. – Бібліогр.: с. 367-393.
97. Колтынюк Б.А. Инвестиции: Учебник – СПб.: Михайлов, 2003. – 847 с. – Библиогр.: с.762-765
98. Король В.А. Фінансові інвестиції торговельних підприємств та умови їх здійснення: Автореф. дис. … канд. екон. наук / Київ. держ. торг.-екон. ун-т. – Київ, 1998. – 18 с.
99. Костырко Л.А. Стратегия финансово-экономической деятельности хозяйст-вующего субъекта: Методология и организация / Восточноукраинский нацио-нальный ун-т им. Владимира Даля. – Луганск : Издательство ВНУ им. В.Даля, 2002. – 560 с. : рис. – Библиогр.: с. 500-515.
100. Кочетков В.Н. Организация лизинговых операций / В.Н. Кочетков, Е.В. Краева, О.В. Кочеткова; Европейский ун-т финансов, информационных систем, менеджмента и бизнеса. – 2.изд., стереотип. – К.: ЕУФИМБ, 2000. – 104 с.
101. Краснокутська Н.С., Алтухова Н.О. Сучасні підходи до визначення сут-ності ефективності діяльності підприємства // Економічна стратегія і перспек-тиви розвитку сфери торгівлі та послуг: Зб. наук. праць. – Харків: ХДУХТ, 2006. – Вип.3. – С.182-189.
102. Крупка Я.Д. Формирование и информационное обеспечение финансиро-вания инвестиционной деятельности // Вісник Східноукраїнського національ-ного університету ім. В.Даля. – 2003. – №2 (60). – С.136-139.
103. Крутик А.Б., Хайкин М. Основы финансовой деятельности предприятия: Учеб. пособие. – 2-е изд., перераб., доп. – СПб.: Бизнес-пресса, 1999. – 448 с.
104. Кузьмин В. Лизинговые операции // Бизнес-информ. – 1999. – № 13-14. – С.23-26.
105. Лайчук С.М. Облік і контроль лізингових операцій: теорія і практика: Ав-тореф. дис. … канд. екон. наук / Інститут аграрної економіки УААН. – К., 2002. – 20 с.
106. Лебедева С.Н. Экономика торгового предприятия: Учеб. пособие. – Минск: ООО «Новое знание», 2003. – 239 с.
107. Левкович А.О. Формирование рынка лизинговых услуг: Монография. – М.: Изд-во деловой и учебной литературы, 2004. – 335 с. – Библиогр.: с. 326-333
108. Леонова Л.А. Бухгалтерський облік основних засобів та їх відтворення (на матеріалах вугільних шахт Донбасу): Автореф. дис. ... канд.. екон. наук / Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. – Харків, 2004. – 22 с.
109. Лещенко М.И. Основы лизинга: Учеб. пособие для студентов вузов. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 333 с.
110. Лігоненко Л.О. Антикризове управління підприємством: теоретико-методологічні засади та практичний інструментарій / Київ. нац. торговельно-економічний ун-т. – К.:КНТЕУ, 2005. – 320 с. – Бібліогр.: с. 311-320.
111. Лісна І.Ф. Єдність економічної і соціальної ефективності на підприємстві: Автореф. дис. … канд. екон. наук / Харк. держ. екон. ун-т. – Харків, 2003. – 22 с.
112. Лушкін В.А. Інвестиції та економічний розвиток / Харківський націона-льний ун-т ім. В.Н.Каразіна. – Житомир: Житомир, 2002. – 255 c. – Бібліогр.: с. 244-252.
113. Ляшенко Г.П. Управління капіталом підприємства для зміцнення бази оподаткування: Навч. посіб. для вищих навч. закл. / Державна податкова адмі-ністрація України; Національна академія держ. податкової служби України. – Ірпінь: Національна академія ДПС України, 2004. – 193 с.: рис., табл. – Бібліо-гр.: с. 192-193.
114. Ляшко И.И., Тютля В.И., Кигель В.Р. Диалоговые процедуры многокри-териальной оптимизации: Учеб. пособие. – К.: Изд-во Киев. ун-та, 1985. – 75 с.
115. Мазаракі А.А., Ушакова Н.М., Лігоненко Л.О. Економіка торговельного підприємства: Підручник для вузів / Під ред. проф. Н.М. Ушакової – К.: “Хре-щатик”, 1999. – 800 с.
116. Майорова Т.В. Інвестиційна діяльність: Навч. посіб. – К.: Центр навчаль-ної літератури, 2004. – 375 с.
117. Макеева В.Г. Лизинг: Учеб. пособие. – М.: ИНФРА-М, 2003. – 191 с. – Библиогр.: с. 187-189.
118. Макеєва О.В. Класифікація основних засобів: можливості удосконалення // Зб. наук. пр. Одеського державного економічного університету. – Одеса: ОДЕУ, 1999. – С.124-128.
119. Марченко А.А. Аналіз джерел формування фінансових ресурсів // Фінан-си України. – 2002. – №9. – С.102-108.
120. Махнуша С.М. Эффективность использования нематериальных активов предприятия // Наук. пр. Миколаїв. держ. гуман. ун-ту ім. П. Могили “Києво-Могилянської академії”. – 2004. – Т.30, №17. – С.53-60.
121. Мелкумов Я.С. Организация и финансирование инвестиций: Учеб. посо-бие. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 247 с.
122. Мельник Л.Г., Каринцева А.И. Экономика предприятия. Конспект лек-ций: Учеб. пособие. – Сумы: ИТД «Университетская книга», 2002. – 400 с.
123. Мельник Л.О. Ефективність кредитування підприємств роздрібної торгів-лі: Дис. … канд. екон. наук: 08.07.05; – Захищена 23.06.2006; Затв. 20.10.2006. – Харків, 2006. – 286 с.: табл. – Библиогр.: с. 202-214
124. Мерзляк А.В. Механізми державного управління іноземними інвестиція-ми: регіональний аспект / Українська академія держ. управління при Президен-тові України. – К.: УАДУ, 2002. – 300 с. – Бібліогр.: с. 286-297.
125. Механізм оцінки й управління фінансовими ризиками підприємств: (Мо-нографія) / І.Г Бритченко, Н.А. Брегин; Донецький держ. ун-т економіки і тор-гівлі ім. М.Туган-Барановського. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2004. – 172 с. – Бібліо-гр.: с. 155-171.
126. Міценко Н.Г. Діагностика функціонування економічного механізму тор-говельного підприємства // Вісник ЛКА. Серія економічна. – Вип. 19. Зб. наук. праць (за матер. міжн. наук.-практ. конф. „Структурні трансформації та інвес-тиційно-інноваційний розвиток торгівлі”).- Львів: ЛКА, 2005.- С.197-203.
127. Міценко Н.Г. Соціальні аспекти розвитку роздрібної торгівлі в умовах трансформаційних процесів // Торгівля, комерція, підприємництво: Зб. Наук. праць. – Львів:ЛКА, 2002. – Вип 5. – С.5-9.
128. Міщенко В.І. Луб'яницький О.Г., Слав'янська Н.Г. Основи лізингу: Навч. посібник. – К.: Знання, 1997. – 139 с.
129. Мыльник В.В. Инвестиционный менеджмент : Учеб. пособие для вузов / В.В. Мыльник. – 4-е изд. – М.; Екатеринбург: Акад. проект; Деловая кн., 2005. – 270 с.
130. Никонова И.А. Финансирование бизнеса: Учеб. пособие. – М. :Альпина Паблишер, 2003. – 196 с.
131. Оборот розничных сетей в 2006 году [Електрон. ресурс]. – Режим досту-пу: http://www.retailstudio.org/stats/2747.htm. – Заголовок з екрану.
132. Общая теория статистики: стат. методология в изучении коммерческой деятельности: Учеб. для студентов вузов / [О. Э. Башина и др.]; под ред. О. Э. Башиной, А. А. Спирина. – 5-е изд., доп. и перераб. – Москва : Финансы и ста-тистика, 2007. – 439.
133. Октябрьский П.Я. Статистико-экономическое исследование эффективно-сти промышленного производства. – Л.: ЛГУ, 1983. – 168 с.
134. Основы менеджмента: Пер. с англ. / Майкл Мескон, Майкл Альберт, Франклин Хедоури. – 2-е изд. – М.: Дело, 2004. – 799 с.
135. Особливості розвитку підприємств на інвестиційно-інноваційних засадах в умовах реформування відносин власності / Київський національний ун-т тех-нологій та дизайну; Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості України; Академія економічних наук України; М.П .Денисенко, В.Г. Федорен-ко, Ю.М. Маршавін та ін. – К.: ІПК ДСЗУ, 2006. – 360 с. – Бібліогр.: в кінці роз-ділів.
136. Оцінка ефективності інвестицій у розвідку і розробку нафтових родовищ / Івано-Франківський національний технічний ун-т нафти і газу; Я.С. Витвицький, У.Я. Витвицька, І.М. Метошоп та ін. – Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2006. – 248 с.: табл. – Бібліогр.: с. 178-199.
137. Пастухова В.В. Стратегічне управління підприємством: філософія, полі-тика, ефективність / Київ. нац. торговельно-економічний ун-т. – К.: КНТЕУ, 2002. – 301 с.: рис., табл. – Бібліогр.: с. 280-299.
138. Пересада А.А. Інвестування: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т. – К. : КНЕУ, 2004. – 252 с. – Бібліогр.: с. 245-249.
139. Пичугина Т.С., Пичугин С.А. Исследование управления организационно-экономическими решениями инвестиционного строительного проекта // Науко-вий вісник будівництва. – 2005. – Вип. 32. – С.158-167.
140. Пичугина Т.С., Пичугин С.А. Оценка управления долгосрочными инвес-тициями в составе ТЭО // Коммунальное хозяйство городов. – К., 2001. – Вып.34: Сер. Экономические науки. – С.142-144.
141. Подиновский В.В. Методы анализа и системы поддержки принятия ре-шений : Учеб. пособие / В.В. Подиновский, М.А. Потапов; Моск. физ.-техн. ин-т (ун-т). Каф. мат. и информ. Технологий. – М.: Компания Спутник+, 2003. – 65 с.
142. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №2 “Баланс”: Редакція до-кументу від 19.12.2006 /z1364-06/ [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ukr/show.php?uid=1037.289.0. – Заголовок з екрану.
143. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №7 “Основні засоби”: Ре-дакція документу від 11.12.2006 /z1342-06/ [Електрон. ресурс]. – Режим досту-пу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ukr/show.php?uid=1027.243.0. – Заголовок з ек-рану.
144. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №8 “Нематеріальні акти-ви”: Редакція документу від 19.12.2006 /z1364-06/ [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ukr/show.php?uid=1037.558.0. – Заголовок з екрану.
145. Пономаренко В.С., Ястремська О.М. Реальне інвестування суб’єктів гос-подарювання: Навч. посібн. – Харків: ХДЕУ, 2000. – 167 с.
146. Попова І.В. Організація виходу торговельних підприємств на фондовий ринок: Автореф. дис. … канд. екон. наук / Дон. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. – Донецьк, 2006. – 21 с.
147. Порядок експертної оцінки нематеріальних активів: Фонд державного майна України; Державний комітет з питань науки і технологій, N 969/97 від 27.07.95 [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ukr/ show.php?uid=1033.173.0. – Заголовок з екрану.
148. Пріоритетні напрямки розвитку внутрішньої торгівлі України в сучасних умовах ринкової трансформації галузі: Звіт про НДР (заключний) / Харк. держ. ун-т харч-ня та торгівлі. – №16-04-04Б; № ДР 0104U002587. – Харків, 2004. – 226 с.
149. Прядко В.В. Економічна ефективність виробництва: проблеми теорії та методології управління. / НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. – К.: Наукова думка, 2003. – 282 с.: рис., табл. – Бібліогр.: с. 203-210.
150. Раицкий К.А. Экономика организации (предприятия): Учебник для студ. вузов, обучающихся по экон. спец. – 4. изд., перераб. и доп. – М.: Издательско-торговая корпорация "Дашков и Ко", 2003. – 1011 с. – Библиогр.: в конце разд.
151. Рибалко О.М. Визнання та класифікація основних засобів // Держава та регіони. Сер.: Економіка та підприємництво. – 2005. – №3. – С.175-179.
152. Різник В.С. Правове регулювання лізингу: стан, проблеми та перспективи розвитку законодавства України // УЕЛКАМ – 2004. – №1. – С.16-18.
153. Рынок облигаций Украины: Информационно-аналитический бюллетень. – 2006. №12 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.cbonds.info/cgi-bin/download.cgi?analitics/UAbonds_12_2006.zip. – Заголовок з екрану.
154. Свірідова Н.Д. Прямі іноземні інвестиції: світовий досвід та стратегія за-лучення в економіку України / Східноукраїнський національний ун-т ім. Воло-димира Даля. – Луганськ: СНУ, 2004. – 164 с. – Бібліогр.: с. 149-163.
155. Семенов А.Г. Стратегічні методи підвищення ефективності виробництва на підприємстві / Гуманітарний ун-т "Запорізький ін-т державного та муніципа-льного управління". – Запоріжжя: ГУ "ЗІДМУ", 2006. – 376 с. – Бібліогр.: с. 368-375.
156. Семенов Г.А. Методические основы разработки программ повышения эффективности инвестиционных проектов / Г.А. Семенов, В.М. Порохня, А.М. Ткаченко; Запорожская гос. инженерная академия. – Запорожье: ЗГИА, 2003. – 330с. : рис. – Библиогр.: с. 327-329.
157. Сідун В.А. Оптимізація джерел формування фінансових ресурсів підпри-ємств роздрібної торгівлі: Дис. … канд. екон. наук: 08.07.05. – Харків, 1998. – 220 с.
158. Сілакова Г.В. Сучасні тенденції іноземного інвестування в економіку України // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. – Дніпропе-тровськ: ДНУ, 2004. – Вип. 197, Т.2. –С. 480-485.
159. Словарь русского языка: около 60000 слов и фразеологических выраже-ний / С.И. Ожегов; под общ. ред. Л.И. Скворцова. – 25-е изд., испр. и доп. – Москва: Оникс, 2006. – 1327 с.
160. Сологубова Л. Лизинг и банковское кредитование: сравнительный анализ // Бизнес-информ. – 2000. – №11/12. – С.56-57.
161. Сосненко Л.С. Анализ экономического потенциала действующего пред-приятия / Южно-Уральский гос. ун-т. – М.: Экономическая литература, 2003. – 208 с. – Библиогр.: с. 195-206
162. Спасів Н.Я. Теоретичні аспекти сутності основного капіталу підприємни-цьких структур // Фінанси України. – 2004. – № 8. – С. 126-131.
163. Статистичний щорічник України за 2000 рік / Державний комітет статис-тики України; Ред. О.Г. Осауленко. – К.: Техніка, 2001. – 598 с.
164. Статистичний щорічник України за 2001 рік / Державний комітет статис-тики України; Ред. О.Г. Осауленко. – К.: Техніка, 2002. – 644 с.
165. Статистичний щорічник України за 2002 рік / Державний комітет статис-тики України; Ред. О.Г. Осауленко. – К.: Техніка, 2003. – 662 с.
166. Статистичний щорічник України за 2003 рік [Електронний ресурс] / Держ.ком. статистики України; Ред. О.Г.Осауленко. – К.: CD-вид-во ”Інфо-диск”, 2004. – 1 електрон.опт.диск (CD-ROM): цв; 12 см.- (Статистичний щорі-чник України, 2003). – Систем.вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP. –Заголовок з титул. екрану.
167. Статистичний щорічник України за 2004 рік [Електронний ресурс] / Держ.ком. статистики України; Ред. О.Г.Осауленко. – К.: CD-вид-во ”Інфо-диск”, 2005. – 1 електрон.опт.диск (CD-ROM): цв; 12 см. – (Статистичний що-річник України, 2004). – Систем.вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP. – Заголовок з титул. екрану.
168. Статистичний щорічник України за 2005 рік [Електронний ресурс] / Держ.ком. статистики України; Ред. О.Г.Осауленко. -К.: CD-вид-во ”Інфодиск”, 2006. – 1 електрон.опт.диск (CD-ROM): цв; 12 см. – (Статистичний щорічник України, 2005). – Систем.вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM Windows 98/2000/NT/XP. – Заголовок з титул. екрану.
169. Статистичний щорічник України за 2006 рік / Державний комітет статис-тики України; Ред. О.Г. Осауленко. – К., 2007. – 550 с.
170. Статистичні таблиці з послання Президента України до Верховної Ради України “Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2003 році” // Еконо-міст. – 2004. – №7. – С. 13-89.
171. Структура балансу підприємств за видами економічної діяльності за 2006 рік [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/ operativ2006/fin/sbp/sbp_u/sbp_4_06_u.htm. – Заголовок з екрану.
172. Сучасна технологія діагностики фінансово-економічної діяльності під-приємства: (Монографія) / Г.О. Швидаренко, О.І. Олексюк; Київ. нац. екон. ун-т. – К.: КНЕУ, 2002. – 192 с. – Бібліогр.: с. 175-178.
173. Теория финансов / Н.Е. Заяц – 2-е изд., стереотип. – Мн.: Выш. шк.., 1998. –368 с.
174. Терещенко О.О. Фінансування підприємств в Україні: актуальні пробле-ми та шляхи їх вирішення // Економіка України. – 2002. – №1. – С.10-16.
175. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський облік на підприємствах України з ринко-вими формами власності: Навч. посібник. – К.:А.С.К., 1998. – 784 с.
176. Трач В.П. Лізинг: теоретичні аспекти та практика: Навч. посібник. – Львів: Львівська політехніка, 1999. – 435 с.
177. Туріянська М.М. Інвестиційні джерела / Донецький національний ун-т. – – Донецьк: Юго-Восток, 2004. – 317 с. : рис., табл. – Бібліогр.: с. 303-317.
178. Управление инвестициями. / Под ред. В.В. Шеремета. – М.: «Высшая школа», 1998. – Т.1. – 416 с.
179. Философия и история генетики: поиски и дискуссии / И.Т. Фролов. – Изд. 2-е, стер. – Москва: КомКнига, 2007. – 414 с.
180. Философский энциклопедический словарь / Сост.: Е.Ф. Губский, Г.В. Ко-раблева, В.А. Лутченко. – М.: ИНФРА-М, 2003. – 576 с.
181. Финансы и кредит: Учебник для студентов вузов, обучающихся по эко-номическим специальностям / [Романовский М. В. и др.]; под ред. М.В. Романовского, Г.Н. Белоглазовой; Санкт-Петербургский гос. ун-т эконо-мики и финансов. – М.: Высш. образование, 2006. – 575 с.
182. Финансы фирмы: Учебник / А.М. Ковалева, М.Г. Лапуста, Л.Г. Скамай. – М.: Инфра М, 2007. – 520 с.
183. Финансы: Учеб. для вузов / Под. ред. Л.А. Дробозиной. – М.:ЮНИТИ, 2000. – 527 с.
184. Фінансово-будівельні групи: нові учасники інвестиційного процесу / Ки-ївський національний ун-т будівництва і архітектури; С.А. Ушацький, Г.В. Лагутін, В.О. Поколенко та ін. – К.: КНУБА, 2003. – 112 с.: рис. – Бібліогр.: с. 110.
185. Формування оптимальної структури капіталу в підприємствах роздрібної торгівлі: (Монографія) / Л.І. Безгінова, Н.О. Власова; Харк. держ. ун-т харчу-вання та торгівлі. – Харків: ХДУХТ, 2006. – 160 с.: рис., табл. – Бібліогр.: с. 137-145.
186. Фролова Л.В. Механізми логістичного управління торговельним підпри-ємством: Монографія / Донецький держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2005. – 322 с.: рис. – Бібліогр.: с. 236-251.
187. Халиков М.А. Моделирование производственной и инвестиционной стра-тегий машиностроительного предприятия / Российская экономическая академия им. Г.В.Плеханова. – М.: Благовест-В, 2003. – 304 c. – Библиогр.: с. 283-294.
188. Харківська область у 2002 році: Статистичний щорічник / Головне управ-ління статистики в Харківській області; За ред. Чмихала М.Л. – Харків: ІНЖЕК, 2003. – 628 с.
189. Харківська область у 2003 році: Статистичний щорічник / Головне управ-ління статистики в Харківській області; За ред. Чмихала М.Л. – Харків: ІНЖЕК, 2004. – 644 с.
190. Харківська область у 2004 році: Статистичний щорічник / Головне управ-ління статистики в Харківській області; За ред. Чмихала М.Л. – Харків: Золоті сторінки, 2005. – 608 с.
191. Харківська область у 2005 році: Статистичний щорічник / Головне управ-ління статистики в Харківській області; За ред. Чмихала М.Л. – Харків: Кри-март, 2006. – 612 с.
192. Харківська область у 2006 році: Статистичний щорічник / Головне управ-ління статистики в Харківській області; За ред. Чмихала М.Л. – Харків, 2007. – 570 с.
193. Цивільний кодекс України: Редакція ЦКУ від 31.05.2007 [Електрон. ре-сурс]. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/nau10/ukr/show.php?uid= 1011.25.0. – Заголовок з екрану.
194. Чекмарева Е.Н. Лизинговый бизнес: Учеб. пособие. – М.: Экономика, 1994. – 127 с.
195. Черваньов Д.М. Менеджмент інвестиційної діяльності підприємств: Навч. посібник. – К.: Знання-Прес, 2003. – 622 с. – Бібліогр.: с. 608-622.
196. Чорна М.В., Зубков С.О. Особливості здійснення політики фінансування необоротних активів // Вісник ДонДУЕТ. Сер.: Економічні науки. – 2005. – №3(27). – С.176-183.
197. Чорна М.В., Смоліус С.І. Сучасні підходи до визначення інвестиційної по-літики підприємства // Економічна стратегія та перспективи розвитку сфери по-слуг: Зб. наук. пр. – Харків: ХДУХТ, 2005. – Вип. 2. – С.321-326.
198. Штельмах В. Лизинг и банковский кредит на приобретение основных фо-ндов: сравнение эффективности // Финансы. – 1999. – №8. – С. 19-21
199. Экономика и организация деятельности торгового предприятия / Под ред. А.Н. Соломатина. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Инфра-М, 2002. – 291 с.
200. Экономика предприятия: Учеб. для студентов вузов, обучающихся по экон. спец. / Под ред. В. Я. Горфинкеля, В. А. Швандара. – 4-е изд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2004. – 670 с.
201. Экономика торгового предприятия: Учеб. для торговых вузов / [Подгот. А.И. Гребневым и др.]. – М.: Экономика, 1997. – 237 с.
202. Эмиссия долговых бумаг (облигации, еврооблигации, векселя) [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.cbonds.info/ua/rus/emissions/. – Заголовок з екрану.
203. Яковец Ю.В. Инвестиционный бизнес. – М.: Инфра М, 2002. – 368 с.
204. Яновский В.В. Источники финансирования реальных инвестиций и их экономическое обоснование: Дис. …канд. экон. наук: 08.00.10. – Белгород, 2002. – 170 с.
205. Block, Stanley B. Foundations of financial management. – 6th ed., Homewood: Boston: Irwin, 1991. – 238 p.
206. Boobyer Christopher (Editor). Leasing Finance. – Euromoney Publications 3rd ed., 1997. – 470 p.
207. Brealey, R. A. and Myers, S.C. Principles of Corporate Finance. – Irwin McGraw-Hill, 2000. – 648 p.
208. Bul A. Alexander (Editor). Leasing Retail Space. Inst Real Pub., 1990. – 300 p.
209. Clarke Peter S. Asset Based Lending: The Complete Guide to Originating, Evaluating and Managing Asset-Based Loans, Leasing and Factoring. – McGraw-Hill Companies, 1995. – 350 p.
210. Elliott, B. and Elliott, J., Financial Accounting and Reporting. – 7th ed., Prentice Hall, 2003. – 452 p.
211. Leaseurope: facts & figures flash – 2005 [Електрон. ресурс]. – Режим досту-пу: http://www.leaseurope.org/pages/Statistic/Stat.asp. – Заголовок з екрану.
212. Puxty, Anthony G. Financial management: Method and meaning. – 2nd ed., 1991. – 358 p.
213. Ross, Stephen A. Essentials of corporate finance. – Boston etc.: Irwin McGrow-Hill, 1996. – 528 p.
214. Sharpe, W.F., Alexander, G.J. and Bailey, J.V. Investments. – 6th ed., Prentice Hall International, 1999. – 223 р.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.