У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ АКТУАРНОГО ОЦІНЮВАННЯ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ
Количество страниц 217
ВУЗ ДОНБАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП

РОЗДІЛ 1 МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ АКТУАРНОГО ОЦІНЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ
1.1. Оцінка стану актуарного забезпечення недержавних пенсійних фондів в Україні
1.2. Аналіз методів і моделей актуарного оцінювання діяльності НПФ
1.3. Концепція моделювання системи актуарного оцінювання діяльності НПФ
Висновки до розділу 1

РОЗДІЛ 2 ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ СИСТЕМИ АКТУАРНОГО ОЦІНЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ НПФ
2.1. Стохастичні моделі актуарного оцінювання діяльності НПФ
2.2. Моделювання фінансових потоків НПФ
2.3. Моделі оптимального планування і прогнозування діяльності НПФ
Висновки до розділу 2

РОЗДІЛ 3 ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В СИСТЕМІ АКТУАРНОГО ОЦІНЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ НПФ
3.1. Структура системи підтримки прийняття рішень в актуарному оцінюванні діяльності НПФ
3.2. Методологічні основи побудови ІАС ППР-актуарій НПФ
3.3. Особливості організації інформаційного програмного забезпечення ІАС ППР-актуарій НПФ
Висновки до розділу 3

ВИСНОВКИ

ДОДАТКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

СТУП


Актуальність теми. Проблема пенсійного забезпечення в останнє десятиліття є злободенною для всіх розвинених країн, що значною мірою пов’язано з помітним старінням населення. В Україні демографічна ситуація є однією з найскладніших в Європі: за світовими стандартами існуюче навантаження на працюючих (0,8, тобто на 10 працюючих припадає 8 пенсіонерів) характеризується як кризове. Солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що є надзвичайно вразливою щодо демографічних ризиків, не спроможна забезпечити належний рівень соціального захисту осіб пенсійного віку, тому актуальним є розвиток дієздатної системи недержавного пенсійного забезпечення (НПЗ).
Першим кроком на шляху формування пенсійної системи нового зразка стало ухвалення базового закону – Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" (далі Закон), що набрав чинності з 1 січня 2004 року. Закон визначає статус недержавного пенсійного фонду (НПФ) як суб'єкта НПЗ в Україні й регулює правовідносини, пов'язані з цим видом діяльності. Станом на 1 грудня 2007 року статусу фінансової установи набули 94 НПФ.
Аналогів такого виду установ до останнього часу в Україні не було, тому проблема забезпечення їх фінансової стійкості, надійності й платоспроможності є актуальною. Згідно з міжнародними стандартами основою фінансової звітності пенсійних фондів, нарівні з аудиторською перевіркою, є актуарне оцінювання. У цьому аспекті особливої актуальності та практичної значущості набуває розробка ефективної системи актуарного оцінювання діяльності НПФ в Україні, яка орієнтована на міжнародні стандарти та враховує національні особливості роботи тієї моделі недержавного пенсійного фонду, що регламентована Законом. Розроблення теоретичного апарата й методичного інструментарію актуарного оцінювання передбачає залучення сучасних засобів економіко-математичного моделювання, прогнозування, економічної діагностики, фінансового контролінгу.
Теоретичним основам актуарного оцінювання, економіко-математичного моделювання та соціально-економічного прогнозування присвятили свої роботи вітчизняні і закордонні вчені: Баскаков В. М., Бланк І. О., Вітлінський В. В., Даніч В. М., Жлуктенко В. І., Клебанова Т. С., Костіна Н. І., Лук’яненко І. Г., Мелкумов Я. С., Недосєкін О. О., Симчера В. М., Фалін Г. І., Цисар І. Ф., Четиркін Є. М. та інші.
Проте питання формування системи моделей, що дозволяє комплексно розв’язувати завдання актуарного оцінювання діяльності недержавних пенсійних фондів, не знайшли належного відображення в наукових працях.
Актуальність даної теми, її теоретичне та практичне значення зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його мету й завдання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Донбаського державного технічного університету в рамках держбюджетної теми “Розробка економіко-математичних моделей процесів та засобів навчання на підставі сучасних мультимедійних технологій” (підтема “Економетричне моделювання показників діяльності недержавних пенсійних фондів” (№ДР 0107U006102)). Особистий внесок автора полягає у побудові та реалізації на ПЕОМ системи економетричних моделей показників діяльності НПФ на підставі збирання, обробки, систематизації даних.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи полягає в розробці економіко-математичних моделей системи актуарного оцінювання діяльності недержавних пенсійних фондів, що дозволяє приймати обґрунтовані оперативні і стратегічні управлінські рішення щодо забезпечення фінансової стійкості, надійності і платоспроможності недержавних пенсійних фондів.
Для реалізації сформульованої мети в дисертації поставлено і вирішено такі наукові і практичні завдання:
розкрито сутність і обґрунтовано необхідність актуарного оцінювання для забезпечення ефективного управління діяльністю недержавних пенсійних фондів;
проведено аналіз методів і моделей актуарного оцінювання діяльності НПФ;
запропоновано концепцію моделювання системи актуарного оцінювання діяльності НПФ, основою якої є інтегрована система економіко-математичних моделей;
побудовано стохастичні моделі актуарного оцінювання діяльності НПФ;
розроблено моделі фінансових пенсійних потоків і актуарної оцінки зобов'язань недержавного пенсійного фонду;
запропоновано методику прогнозування діяльності НПФ;
розроблено методичне забезпечення інформаційно-аналітичної системи підтримки прийняття рішень в актуарному оцінюванні діяльності НПФ.
Об'єктом дослідження є процес актуарного оцінювання діяльності недержавних пенсійних фондів.
Предметом дослідження є система економіко-математичних моделей актуарного оцінювання діяльності недержавних пенсійних фондів.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дисертаційної роботи є наукові розробки з актуарного оцінювання діяльності недержавних пенсійних фондів. Інформаційно-фактологічну базу дисертаційного дослідження склали статистичні матеріали Державного комітету статистики України, Державного комітету статистики Російської Федерації, офіційні форми звітів недержавних пенсійних фондів України та Російської Федерації.
У процесі дисертаційного дослідження використані такі методи: логічний аналіз для вивчення існуючих в теорії та на практиці методів і моделей актуарного оцінювання; системний підхід до розробки системи актуарного оцінювання діяльності НПФ; економіко-математичні методи моделювання: стохастичне моделювання – для моделювання потоків учасників НПФ, економетричне моделювання – для прогнозування показників діяльності НПФ, математичне програмування – для планування портфелю пенсійних активів і розробки оптимальної стратегії НПФ, методи фінансових обчислень – для актуарної оцінки фінансових пенсійних потоків і зобов’язань НПФ, модель дерева цілей – для розробки системи прийняття рішень в актуарному оцінюванні діяльності НПФ.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в такому:
удосконалено:
інтегровану систему економіко-математичних моделей актуарного оцінювання діяльності НПФ, розроблену як сукупність логічно, інформаційно та алгоритмічно пов’язаних моделей, що забезпечує формалізацію процесу актуарного оцінювання та дає підстави для розв’язання його завдань в їх об’єктивно існуючий єдності;
моделі фінансових потоків, які розроблено як моделі строкових та одноразових пенсійних виплат з причин, що визначені Законом України “Про недержавне пенсійне забезпечення”, з урахуванням статі учасника, групи, якій належить учасник, розміру пенсійних внесків і виплат, чинника вибуття та його імовірнісних характеристик;
методичний підхід до прогнозування діяльності недержавних пенсійних фондів, який заснований на синтезі трьох методів: економетричного моделювання, математичного програмування та методу пропорційної залежності показників діяльності НПФ від обсягу надходжень пенсійних внесків, що дозволяє врахувати специфіку недержавних пенсійних фондів;
дістали подальший розвиток:
стохастичні моделі актуарного оцінювання, які розроблено у відповідності до чинного пенсійного законодавства для проведення актуарної оцінки кількості учасників НПФ, ймовірності неплатоспроможності НПФ, що зумовлюється незбалансованістю потоку нових учасників і потоку вибуття активних учасників, та для розробки стратегії НПФ, що максимізує приріст суми коштів на індивідуальному пенсійному рахунку учасника;
методичне забезпечення інформаційно-аналітичної системи підтримки прийняття рішень в актуарному оцінюванні діяльності НПФ, що розроблено на підставі загального підходу до проектування економічних порадчих систем у вигляді актуарно-діагностичної системи, де методом, що забезпечує пошук рішення, є інтегрована система економіко-математичних моделей в поєднанні з деревом цілей особи, що приймає рішення.
Практичне значення одержаних результатів. Практичне значення розроблених в дисертації нових наукових положень і методичних рекомендацій полягає в тому, що вони дозволяють вирішити науково-практичне завдання розробки теоретичних положень і практичних рекомендацій із застосуванням економіко-математичних методів і моделей актуарного оцінювання діяльності недержавних пенсійних фондів.
Одержані результати дослідження і методичні рекомендації знайшли застосування в діяльності непідприємницького товариства “Відкритий недержавний пенсійний фонд “Опора” (довідка №10 від 20.02.2006 р.), ТОВ “Пенсійно-актуарний консультант” (довідка №114/01 від 21.08.2006 р.). Теоретичні та методичні розробки дисертації використовуються в навчальному процесі Донбаського державного технічного університету при викладанні дисциплін “Актуарні розрахунки” та “Економетрія” на кафедрі економічної кібернетики та інформаційних технологій (довідка №1368-02 від 29.05.2007 р.).
Особистий внесок здобувача полягає у тому, що основні теоретичні та практичні результати дисертаційного дослідження отримані здобувачем самостійно. За списком опублікованих робіт у дисертації використано лише ті ідеї і положення, що є результатом особистого дослідження та представляють індивідуальний внесок здобувача. Так, у роботі [109] за списком опублікованих робіт – розроблено концептуальну схему актуарного оцінювання діяльності НПФ, етапи побудови системи актуарного оцінювання, обґрунтовано системний підхід в актуарному оцінюванні; у роботі [157] – здійснено специфікацію та оцінку адекватності моделей за статистичними даними; у роботі [158] – запропоновано логістичну модель для прогнозування окремих показників діяльності НПФ та доведено її адекватність.
Апробація результатів дисертації. Основні теоретичні положення і практичні результати дисертаційної роботи доповідалися і обговорювалися на IX Всеукраїнській науково-методичній конференції “Проблеми економічної кібернетики” (м. Запоріжжя, 2004 р.), на VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Наука і освіта '2005” (м. Дніпропетровськ, 2005 р.), на IV Всеукраїнській науково-практичній конференції “Комп'ютерне моделювання та інформаційні технології в науці, економіці та освіті” (м. Кривий Ріг, 2005 р.), на ІV Міжнародній науково-практичній конференції “Динаміка наукових досліджень '2005” (м. Дніпропетровськ, 2005 р.), на ІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Освіта і наука без границь – '2005” (м. Дніпропетровськ, 2005 р.), на Міжнародній науково-практичній конференції “Конкурентоспроможність та інноваційний розвиток України: проблеми науки та практики” (м. Харків, 2007р.).
Публікації. Основні положення, результати та висновки дисертації висвітлено в 11 наукових працях загальним обсягом 3,93 ум.-друк. арк. (особисто автору належить – 3,52 ум.-друк. арк.), з яких 5 статей надруковано в наукових фахових виданнях, 6 – в інших виданнях

Список литературы ВИСНОВКИ


В дисертаційній роботі вирішено важливе науково-практичне завдання, що полягає в розробці економіко-математичних моделей системи актуарного оцінювання діяльності недержавних пенсійних фондів за допомогою досліджень на трьох рівнях: теоретичному, інструментальному і прикладному.
На підставі одержаних в роботі результатів можна зробити такі висновки.
1. Однією з найважливіших складових процесу управління діяльністю НПФ є його актуарне оцінювання, основними завданнями якого є оцінка здатності пенсійного фонду виконати прийняті на себе зобов'язання по виплаті недержавних пенсій, розробка рекомендацій та пошук резервів щодо забезпечення фінансової стабільності НПФ.
2. Аналіз методів і моделей актуарного оцінювання діяльності недержавних пенсійних фондів показав відсутність загальноприйнятого системного підходу та дозволив виявити недоліки існуючого методичного забезпечення актуарного оцінювання, що зумовило необхідність його подальшого вдосконалення з метою розробки оптимальних засобів управління діяльністю НПФ.
3. Система актуарного оцінювання діяльності НПФ, у відповідності до запропонованої концепції моделювання, визначається як контрольно-діагностична система, яка забезпечує діагностику фінансового стану недержавного пенсійного фонду, концентрацію контрольних дій за основними напрямами його діяльності, реалізацію управлінських рішень по досягненню стратегічних цілей та попередженню кризових ситуацій. Комплексна реалізація завдань та функцій актуарного оцінювання забезпечується інтегрованою системою економіко-математичних моделей.
4. Для актуарної оцінки кількості учасників пенсійного фонду і розробки рекомендацій процес пенсійного обслуговування моделюється у вигляді керованого безперервного ланцюга Маркова. Розроблені стохастичні моделі, в тому числі модель стохастичного динамічного програмування, дозволяють: оцінити ймовірність та ризики неплатоспроможності фонду, що обумовлюється незбалансованістю потоку нових учасників і потоку вибуття активних учасників; послідовно оцінити середню кількість учасників пенсійного фонду на початок кожного року дії пенсійних контрактів за віковими групами, а, отже, й актуарну вартість зобов'язань фонду; розробляти стратегію фонду, що максимізує приріст суми коштів на індивідуальному пенсійному рахунку учасника.
5. З метою забезпечення платоспроможності та фінансової стійкості НПФ розроблено моделі фінансових потоків, на підставі яких розв’язуються такі задачі актуарного оцінювання: оцінка розмірів пенсійних внесків і виплат відповідно до Закону і залежно від рівня заробітної плати та інвестиційної доходності операцій з пенсійними активами; аналіз пенсійних схем, що використовуються фондом та розробка нових; оцінка одноразових пенсійних виплат з причин, що визначені Законом, з урахуванням статі учасника, групи, якій належить учасник, розміру пенсійних внесків і виплат, чинника вибуття і його імовірнісних характеристик; актуарна оцінка здійснимості зобов'язань пенсійного фонду перед учасниками.
6. Для здійснення короткострокових і середньострокових прогнозів показників діяльності НПФ запропоновано методику прогнозування, що заснована на синтезі трьох методів. Для прогнозування кількісних показників НПФ, чистої вартості активів, сум пенсійних внесків і виплат розроблено систему економетричних моделей. Для планування портфеля пенсійних активів НПФ і прогнозування інвестиційної прибутковості операцій з пенсійними активами розроблено модель оптимального планування портфеля пенсійних активів з урахуванням загальних обмежень інвестиційної діяльності з пенсійними активами пенсійного фонду, що визначені Законом. З метою отримання інформації для оцінки якості розробленої політики управління активами і зобов'язаннями НПФ, розробки заходів щодо усунення можливого дефіциту (профіциту) запропоновано метод побудови гіпотетичної звітності – метод пропорційної залежності показників від обсягу надходжень пенсійних внесків.
7. Комплексне розв’язання завдань актуарного оцінювання діяльності недержавного пенсійного фонду забезпечується інформаційно-аналітичною системою підтримки прийняття рішень, яку розроблено на підставі загального підходу до проектування економічних порадчих систем у вигляді актуарно-діагностичної системи. Методом, що забезпечує пошук рішення, є інтегрована система економіко-математичних моделей в сполученні з моделлю дерева цілей фінансової стабільності НПФ. Розроблені повний граф взаємозв'язку показників фінансової стабільності НПФ, формули розрахунку приросту показників на основі коефіцієнтів відносної важливості підлеглі діагностичній меті запобігання можливому дефіциту пенсійних коштів і розробці заходів щодо його подолання.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Закон України “Про недержавне пенсійне забезпечення” від 9.07.2003 №1057-4 [Електронний ресурс] // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2003. – № 47-48. (Із змінами, внесеними згідно із Законом №3201-IV від 15.12.2005) // ВВР. – 2006. – № 13. – C. 110): Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua.
2. Загальнообов’язкове державне соціальне страхування та пенсійне забезпечення у цифрах і фактах. – К.: Міністерство праці та соціальної політики України, Пенсійний фонд України. – 2003. – 49 с.
3. Загальнообов’язкове державне соціальне страхування та пенсійне забезпечення у цифрах і фактах. – К.: Міністерство праці та соціальної політики України, Пенсійний фонд України. – 2005. – 60 с.
4. Модель фінансового забезпечення загальнообов’язкового державного пенсійного страхування / Розроблено за рішенням Координаційного комітету з питань здійснення пенсійної реформи та за підтримки Світового банку. – К.: Консультант. – 2003. – 11с.
5. Ковалева В., Задерей Н. Позаботьтесь о себе сами: пенсионная реформа // Эксперт. – 2007. – №6 (104). – С. 62-68.
6. Ткач О.Й. Уроки пенсійної історії // Пенсія. – 2005. – №3. – С. 27-29; №4. – С. 32-34.
7. Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 9.07.2003 №1058-4 [Електронний ресурс] // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 49-51: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua.
8. Світові ринки фінансових послуг. Недержавні пенсійні фонди. [Електронний ресурс]: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua./737.html. – Заголовок з екрану.
9. Яценко Н. Чого повчитися у Гуллівера? // Дзеркало тижня. – 2005. – №25. – С.2.
10. Юровский Б. Пенсии государственные и негосударственные: на что можно рассчитывать. – Харьков: Центр “Консульт”, 2006. – 208 с.
11. Ткач А. НПФ: можно ли рассчитать и гарантировать будущую пенсию? // Пенсия. – 2004. – №5. – С.38-41.
12. Ткач А. Пенсионные фонды Италии: состояние и перспективы развития // Финансовый директор. – 2007. – № 9. – С. 5-12
13. Горбенко Р. Закопать топор войны могут страховые компании и негосударственные пенсионные фонды // Финансы для всех. – 2005. – №33(48). – С. 10-11.
14. Суслов В. Полномочия нам нужны для решения государственных задач // Финансовые услуги. – 2004. – №3. – С. 5-6.
15. Рыбальченко А. Основу мы уже подготовили // Финансовые услуги. – 2004. – №3. – С. 6-9.
16. Нова пенсійна система України. Загальна інформація станом на 1 липня 2005р. – К.: Консультант. – 2005. – 33 с.
17. Моніторинг системи недержавного пенсійного забезпечення станом на кінець ІІ кварталу 2006 року [Електронний ресурс]: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/732.html.
18. Поточний стан справ у системі недержавного пенсійного забезпечення (за підсумками І півріччя 2006 року) [Електронний ресурс]: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/732.html.
19. Поточний стан справ у системі недержавного пенсійного забезпечення (за підсумками 9 місяців 2006 року) [Електронний ресурс]: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/732.html.
20. Поточний стан справ у системі недержавного пенсійного забезпечення (за підсумками 2006 року) [Електронний ресурс]: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/732.html.
21. Аналіз запровадження системи недержавного пенсійного забезпечення в Україні [Електронний ресурс]: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/732.html.
22. Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 01.07.2004 №1957-IV [Електронний ресурс] // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2004. – № 52. – С. 563: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua.
23. Закон України ”Про внесення змін до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 01.07.2004 №1958-IV [Електронний ресурс] // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2004. – №52. – С. 564: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua.
24. Пирог Д. Пенсионный “бум” начнется в 2010 году // Финансы для всех. – 2005. – №5(20), №6(21).
25. Салов А. Целей много, а задача одна // Финансовые услуги. – 2004. – №3. - С. 37.
26. Методические материалы по актуарным расчетам для пенсионных фондов [Електронний ресурс] // Анализ и обоснование параметров пенсионных схем. Распределительно-накопительные (производственные) пенсионные схемы. Оценка выполнимости обязательств. – Режим доступу: http://www.actuary.ru/materials.shtml.
27. Пугачёв О.Ф. Новые направления в оценке. Независимое актуарное оценивание // Московский Оценщик. – 2000. – №2. – С. 22-30.
28. Роик В.Д. Пенсионная реформа: результаты и перспективы // Страховое дело. – 2003. – № 7. – С. 25-27.
29. Про затвердження Положення про подання адміністратором недержавного пенсійного фонду звітності з недержавного пенсійного забезпечення. Розпорядження Державної комісії з регулюрування ринків фінансових послуг України від 22.06.2004 №1100 [Електронний ресурс]: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. м Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua.
30. Кравчук Н. Подготовка актуария по международным стандартам // Финансовые услуги. – 2004. – № 1. – С. 60-63.
31. Постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2004 р. №1677 Про затвердження Методики проведення актуарних розрахунків у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://www.zakon1.rada.gov.ua.
32. Ткач А. Корпоративная пенсионная программа // Финансовый директор. – 2005. – № 6. – С. 22-27.
33. Симчера В.М. Финансовые и актуарные вычисления: Учебно-практ. пос. – М.: Изд.-книготорг. Центр "Маркетинг", 2002. – 556 с. – Библиогр.: с. 535-543.
34. Организационно-методические указания по проведению актуарного оценивания деятельности негосударственных пенсионных фондов. Утверждены приказом Инспекции НПФ N28 от 20 марта 1998 года [Електронний ресурс]: Лаборатория пенсионной реформы. – Режим доступу: http://www.pensionreform.ru.
35. Приказ Инспекции НПФ N15 от 12 февраля 2001 года "Об утверждении требований к порядку оформления результатов актуарного оценивания деятельности негосударственных пенсионных фондов" [Електронний ресурс]: Лаборатория пенсионной реформы. – Режим доступу: http://www.pensionreform.ru.
36. Грег МакТаггарт Пенсійне страхування стає реальністю. Якою саме? // Соціальна політика і соціальна робота. – 2003. – №12. – С. 12-15.
37. Грег МакТаггарт. Актуарий – профессия перспективная и хлебная // Финансовые услуги. – 2003. – № 2. – С. 18-21.
38. Михайлов А., Ткач А. Актуарная оценка пенсионных фондов // Финансовый директор. – 2005. – №9. – С. 35-41.
39. Ткач А. Пенсионная программа предприятия: цель, задачи, разработка, пути реализации // HRD/Отдел кадров. – 2003. – №16. – С. 22-26.
40. Ткач А. Корпоративная пенсионная программа // Финансовый директор. – 2005. – №6. – С. 22-27.
41. Актуарні розрахунки в солідарній моделі системи пенсійного забезпечення [Електронний ресурс]: Підготовлено компанією ПАДКО за проектом реформування соціального сектору в Україні. – Режим доступу: http://www.pension.kiev.ua.
42. Четыркин Е.И. Финансовая математика: Учебник – М.: Дело, 2001. – 400 с.
43. Четыркин Е. М. Пенсионные фонды: зарубежный опыт для отечественных предприятий, актуарные расчеты: монография / Серия “Русская деловая литература”. – М.: Арго, 1993. – 100 с. – Библиогр.: с. 98 – 99.
44. Бочаров П.П., Касимов Ю.Ф. Финансовая математика: Учебник. – М.: Гардарики, 2002. – 624 с.: ил. – Библиогр.: с. 619 – 620.
45. Грег МакТаггарт. Пенсійна реформа і професія актуарія в Україні [Електронний ресурс]: Спільний сайт Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України та проекту АМР США / компанії ПАДКО „Впровадження пенсійної реформи в Україні”. – Режим доступу: http://www.pension.kiev.ua.
46. Ткач А. Негосударственное пенсионное обеспечение: комментарии специалиста // HRD/Отдел кадров. – 2003. – №18-19.
47. Михайлов А., Ткач А. Моделирование и расчет корпоративной пенсионной программы // Финансовый директор. – 2006. – №5. – С. 8-13.
48. Бончик В.М. Актуарное оценивание НПФ: опыт и предложения // Пенсионные фонды и инвестиции. – 2003. – № 3. – С. 21-32.
49. Баруча-Рид А.Т. Элементы теории марковских процессов и их приложения / Пер. с англ. В.В. Калашникова, Ю.В. Крутовского, М.С. Эпельмана. Под ред. А.Н. Ширяева. – М.: Главная редакция физико-математической литературы изд-ва “Наука”, 1969. – 512 с.: ил., табл. – Библиогр.: с. 17-19, с. 70-73, с. 147-151, с. 189-190, с. 261-265, с. 326-331, с. 372-374, с. 401-402, с. 417-418, с. 485-488.
50. Саати Т.Л. Элементы теории массового обслуживания и ее приложения / Пер. с англ. Е.Г. Коваленко. Под ред. И.Н. Коваленко. Изд. 2-е. – М.: “Советское радио”, 1971. – 520 с. – Библиогр.: с. 450-509.
51. Кокс Д.Р., Смит У.Л. Теория очередей / Пер. с англ. В.В Рыкова, Ю.Б. Рождественского / Под ред. А.Д. Соловьева. – М.: “Мир”, 1966. – 218 с. – Библиогр.: с. 209-212.
52. Валтер Я. Стохастические модели в экономике / Пер. с чеш. Г.З. Давидовича. Науч. Ред. В.А. Колемаев и В.В. Швырков. - М.: “Статистика”, 1976. – 231 с.– Библиогр.: с. 229-230.
53. Баскаков В.Н., Андреева О.Н., Баскакова М.Е. и др. Страхование от несчастных случаев на производстве: актуарные основы: монография [Електронний ресурс] / Под ред. В.Н. Баскакова. - М.: Academia, 2001. – 192 c. – Режим доступу: http://www.actuaries.ru.
54. Амбарцумян А.Р. Семейное страхование жизни: формирование резервов и доходность // Страховое дело. – 2004. – № 6,7.
55. Белянкин Г.А., Семенов А.Ю. Определение системы оптимальных штрафов и вознаграждений за досрочное расторжение договора смешанного страхования // Труды первой всероссийской ФАМ’2002 конференции. – Красноярск: ИВМ СО РАН, 2002. – С. 1220.
56. Перевощиков А.Л. Учет фактора разрыва договоров в страховании жизни. // Страховое дело. – 2003. – № 11. – С. 9-21.
57. Гарайшина И.Р., Назаров А.А. Математическая модель числа лиц, застрахованных в пенсионном фонде // Финансово-актуарная математика и смежные вопросы. Труды II всероссийской ФАМ’2003 конференции. – Красноярск: ИВМ СО РАН. - 2003. – С. 4144.
58. Андросова А.А. Разработка динамической модели прогноза прибыли страховой компании // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. – 2005. – №1. – С. 82-86.
59. Четыркин Е. М. Актуарные расчеты в негосударственном пенсионном и медицинском страховании. – М.: Дело, 2002. – 272 с.
60. Мелкумов Я.С. Теоретическое и практическое пособие по финансовым вычислениям. – М.: ИНФРА – М, 1996. – 336 с. – Библиогр.: с.380-381.– Библиогр.: с. 379-380.
61. Мелкумов Я.С. Финансовые вычисления. Теория и практика: Учебн. пос. для студ. экон. спец. вузов. – М.: ИНФРА – М, 2002. – 383 с. – Библиогр.: с. 380-381.
62. Рябикин В.И. Актуарные расчеты. – М.: Финстат-Информ, 1996. – 89 с.
63. Фалин Г.И. Математические основы теории страхования жизни и пенсионных схем. – Издание 2-е, перераб. и доп. – М.: “Анкил”, 2002. – 262 с.– Библиогр.: с. 259-260.
64. Г. И. Фалин, А. И. Фалин. Введение в актуарную математику. Математические модели в страховании. – М.: Финстат-Информ, 1994. – 110с.
65. Основи актуарних розрахунків: Навчально-методичний посібник / С.М. Лаптєв, В.І. Грушко, М.П. Денисенко та ін. / за ред. гл. Українського Товариства актуаріїв І.О. Ковтуна. – К.: Алерта, 2004. – 328 с. – Бібліогр.: с. 325.
66. Левочкина М.С. Прикладные актуарные исследования по негосударственному пенсионному обеспечению [Електронний ресурс]: Лаборатория пенсионной реформы. – Режим доступу: http://www.pensionreform.ru.
67. Помазкин Д.В. Модель страхового аннуитета на базе ренты с недетерминированной нормой доходности НПФ // Пенсия. – 2002. – №7. – С. 12-19.
68. Прокопович С. В. Моделі системи недержавного пенсійного забезпечення // Динаміка наукових досліджень ‘2005’: ІV Міжнародна науково-практична конференція. Дніпропетровськ, 20–30 червня 2005 р. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – Т. 15. Економіка. – С. 66-68.
69. Григорьев Ю.Д., Куклин А.В. К вопросу о вычислении вероятности разорения в классической модели риска // Труды первой всероссийской ФАМ’2002 конференции. - Красноярск: ИВМ СО РАН. – 2002. – С. 99105.
70. Григорьев Ю.Д., Куклин А.В. Верхние оценки вероятности разорения в случае, когда выплаты имеют распределение Парето // Финансово-актуарная математика и смежные вопросы. Труды II всероссийской ФАМ’2003 конференции. - Красноярск: ИВМ СО РАН. – 2003. – С. 70-74.
71. Кокс Д., Смит У. Вероятность разорения. - М.: Изд-во “Советское радио”, 1967. – 300 с.
72. Калашников В.В., Константинидис Д. Вероятность разорения // Фундаментальная и прикладная математика. Т.2. – 1996. – №4. – С. 1055-1100.
73. Цициашвили Г.Ш. Качественные свойства моделей риска со случайным темпом роста капитала // Труды первой всероссийской ФАМ’2002 конференции. - Красноярск: ИВМ СО РАН. – 2002. – С. 288-294.
74. Виноградов О.П. Вероятность разорения страховой компании в случае, когда интервалы между моментами выплат имеют неодинаковые показательные распределения // Теория вероятностей и ее применение. Том 43, выпуск 2. – 1998. – С. 125-130.
75. Виноградов О.П. Об одном элементарном методе получения оценок вероятности разорения // Обозрение прикладной и промышленной математики. Том 5, выпуск 1. – 1998. – С. 134-139.
76. Бенинг В.Е., Королев В.Ю. Асимптотические разложения для квантилей обобщенных процессов Кокса и некоторые их приложения к задачам финанс. и актуар. математики (Оптимизация начального капитала страховой компании. Минимально допустимый резерв страховой компании) // Обозрение прикладной и промышленной математики. Том 5, выпуск 1. – 1998. – С. 23-24.
77. Пиуновский А. Б. Оптимальное управление случайными последовательностями в задачах с ограничениями. – М.: РФФИ, 1996. – 35 с.
78. Кудрявцев А. А. Актуарные модели финансовой устойчивости страховой компании. – СПб: Питер, 1997. – 62 с.
79. Едаков А. Конструктивная модель развития убытков // Страховое дело. – 2000. – №1. – С. 52-53.
80. Рассказов В. Моделирование процессов выплат по договорам добровольного медицинского страхования // Страховое дело. – 2000. – №5. – С. 39-43.
81. Шаплыко Д. Модель и задачи оценки параметров прогнозного страхового портфеля // Страховое дело. – №4. – С. 29-38.
82. Касимов Ю.Ф. Основы теории оптимального портфеля ценных бумаг. – М.: Филин, 1998. – 144 с.
83. Шарп У., Александер Г., Бэйли Дж. Инвестиции / Пер. с англ. А.Н. Буренина, А.А. Васина – М.: Инфра-М, 2001. – 1028 с. – Библиогр.: с. 956-962.
84. Трояновский В.М. Математическое моделирование в менеджменте. Учебное пособие. 2-е изд., испр. и доп. – М.: Издательство РДЛ, 2002. – 256 с. – Библиогр.: с. 250-252.
85. Цисарь И.Ф., Чистов В.П., Лукьянов А.И. Оптимизация финансовых портфелей банков, страховых компаний, пенсионных фондов. – М.: Дело, 1998. – 128 с. – Библиогр.: с. 126-128.
86. Первозванский А.А., Первозванская Т.И. Финансовый рынок: расчет и риск. - М.: Инфра-М, 1994. – 192 с. – Библиогр.: с. 181-182.
87. Недосекин А.О. Финансовый менеджмент на нечетких множествах: монография. – М.: Аудит и финансовый анализ, 2003. – 184 с. – Библиогр.: с. 154-157.
88. Бригхэм Ю. Энциклопедия финансового менеджмента / Сокр. перевод с англ. В.В. Воронова. – М.: Экономика, 1998. – 815 с.
89. Бригхэм Ю., Гапенски Л. Финансовый менеджмент: Полный курс: В 2 т. / Пер. с англ. В.В. Ковалева. – С.-Петербург: Экономическая школа, 1998.- Т. 1-2.
90. Романов А.Н., Одинцов Б.Е. Советующие информационные системы в экономике: Учеб. пособие для вузов. – М.: Аудит, ЮНИТИ-ДАНА, 2000. – 487 с. – Библиогр.: с. 471-484.
91. Парсаданов Г.А. Прогнозирование и планирование социально-экономической системы страны. Теоретико-экономические аспекты. – М.: ООО “Издательство Юнити-Дана”, 2001. – 224 с. – Библиогр.: с. 222-223.
92. Костина Н.И., Алексеев А.А. Финансовое прогнозирование в экономических системах: Учеб. пособие для вузов. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2002. – 285 с.: ил., табл. – Библиогр.: с. 278-282.
93. Анфилатов В.С., Емельянов А.А., Кукушкин А.А. Системный анализ в управлении: Учеб. пособие / Под ред. А.А. Емельянова. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 368 с. – Библиогр.: с. 340-341.
94. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента: В 2 т.: 2-е изд. перераб. и доп. – К. Эльга, Ника-Центр, 2004. – Т. 1. – 624 с.
95. Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 30.09.2005 №4700 “Інструкція щодо складання адміністратором недержавного пенсійного фонду спеціальної звітності з недержавного пенсійного забезпечення” [Електронний ресурс]: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua.
96. Экономико-математические методы и модели: Учеб. Пособие / Н.И. Холод, А.В. Кузнецов, Я.Н. Жихар и др. / Под общ. ред. А.Н. Кузнецова, 2-е изд. – Мн.: БГЭУ, 2000. – 412 с.
97. Шинкаренко А. Управление активами НПФ в условиях становления // Финансовые услуги. – 2004. – №6. – С. 31-34.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.