У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ОСНОВІ ТРИРІВНЕВОЇ СИСТЕМИ БЮДЖЕТУВАННЯ
Количество страниц
184
ВУЗ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи
2010
Содержание
ВСТУП…………………………………………………………………………...
РОЗДІЛ 1. АНАЛІЗ ТЕОРЕТИЧНИХ ТА ПРАКТИЧНИХ АСПЕКТІВ БЮДЖЕТНОГО УПРАВЛІННЯ НА ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
1.1. Інституціональні особливості впровадження сучасних методів управління на вугледобувних підприємствах України……………
1.2. Визначення основних внутрішньофірмових проблем, пов’язаних з впровадженням бюджетування на вітчизняних підприємствах…………………………………………………………....
1.3. Аналіз впливу чинників зовнішнього середовища на процеси бюджетного планування на вітчизняних підприємствах…………….
Висновки по розділу 1…………………………………………………..
РОЗДІЛ 2. ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ТА ЦІЛЬОВИХ ПОКАЗНИКІВ ДЛЯ ПОБУДОВИ БЮДЖЕТНОЇ МОДЕЛІ ПІДПРИЄМСТВ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ
2.1. Визначення загальних принципів і умов розробки та впровадження системи бюджетування на підприємствах України….
2.2. Формалізація механізму побудови трирівневої бюджетної моделі підприємства…………………………………………………….
2.3. Трансформація стандартного зведеного бюджету у трирівневу бюджетну модель підприємства та формування її факторної схеми…………………………………………………………
Висновки по розділу 2…………………………………………………..
РОЗДІЛ 3. РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ТРИРІВНЕВОЇ БЮДЖЕТНОЇ МОДЕЛІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ
3.1. Формування системи вимог для розробки та впровадження бюджетної системи на підприємствах вугільної галузі України…….
3.2. Рекомендації щодо удосконалення бюджетування у ВАТ "Павлоградвугілля" шляхом впровадження трирівневої бюджетної моделі………………………………………………………
3.3. Оптимізація ринкової вартості ВАТ "Павлоградвугілля" за рахунок впровадження трирівневої бюджетної моделі…………….
Висновки по розділу 3…………………………………………………..
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………..
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………………
ДОДАТОК А……………………………………………………………………
ДОДАТОК Б……………………………………………………………………
ВСТУП
Актуальність теми. До найсерйозніших загроз національним інтересам та національній безпеці в процесі інтеграції України у світове політичне, економічне та правове середовище віднесено неефективність використання паливно-енергетичних ресурсів [54]. Аналіз робіт з поліпшення використання різних видів ресурсів підприємствами вугільної промисловості дозволяє стверджувати про невирішеність питання максимально досяжної ефективності використання ресурсів у взаємозалежності між собою у межах удосконалення управління господарської діяльності шахт в залежності від їх специфічних особливостей. Рішення цих питань повинно здійснюватись шляхом розробки моделей ресурсозбереження у фінансово-господарській діяльності, і в тому числі моделей бюджетування.
Удосконалення комплексної оцінки результатів управління шахтами, як складними системами, розгляд та адаптація існуючих методик аналізу фінансового і господарського стану підприємства доцільно зосередити на інтегральних показниках, які характеризують ефективність використання трудових, матеріальних і фінансових ресурсів.
З іншого боку, запобігання неефективності видобутку вугілля на більшості шахт України можливе лише за рахунок наявності прозорого механізму управління на основі стандартизованих підходів до удосконалення менеджменту як у галузі в цілому, так і на окремих підприємствах. Виходячи з досвіду світової практики менеджменту, одним з основних інструментів такого механізму може стати система досконалого бюджетування, яка є основою управління планомірного розвитку та раціонального використання виробничих ресурсів.
У вітчизняній та російській економічній літературі достатньою мірою розроблені питання методики розрахунку і аналізу показників оцінки результатів діяльності підприємств. Цій проблематиці присвячені праці Балабанова І.Т. [11], Білолипецького В.Г. [16], Веремієва А.П. [157], Данилочкіної Н.Г. [43], Кармінського А.М. [73], Карпової Т.П. [63], Ковальова В.В. [69], Мельник О.Г. [87], Новіченко П.П. [95], Олексієвої М.М. [99], Стоянової О.С. [138], Теплової Т.В. [144], Чумаченко М.Г. [166], Шеремета А.Д. [167] та інших.
Про те питання розробки та впровадження бюджетування, як нового напрямку фінансового менеджменту, поки що не отримали системного висвітлення. В працях Онищенко С.В. [102], Савчука В.П. [125], Тарасюка М.Б [142], Хруцького В.Е. [163], Щіборща К.В [170] та ін. висвітлюються основні аспекти бюджетування як ефективного напрямку функціонування системи управління. В свою чергу, значна кількість питань залишається не дослідженою, зокрема, розробка принципів поєднання програм стратегічного розвитку та оперативного управління з бюджетуванням, як окремої і складової частини корпоративної системи менеджменту.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Елементи дисертації знайшли своє відображення в планах держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри менеджменту Національного гірничого університету: тема ГП-361 "Розробка та обґрунтування методів підвищення надійності інвестування розширеного відтворення виробництва гірничих підприємств", номер держреєстрації 0105U000514, тема № ГП-401 "Закономірності визначення економічного потенціалу вугільних шахт України", номер держреєстрації 0105U008765.
Особистий внесок автора полягає в дослідженні та розробці умов та процедур використання бюджетних методів в практиці управління вугільними шахтами Західного Донбасу.
Мета і задачі даного дослідження. Метою даної роботи є узагальнення і розвиток науково-методичних основ, розробка інструментарію та практичних рекомендацій щодо створення ефективної системи управління діяльністю вугільних підприємств на основі трирівневої системи бюджетування.
Для досягнення поставленої мети в роботі вирішені наступні задачі:
1. На основі критичного аналізу існуючих теоретичних та практичних підходів до управління визначені чинники, під впливом яких може бути підвищена адаптивність та ефективність бюджетування в умовах вітчизняних вугледобувних підприємств.
2. Конкретизований перелік завдань, які можуть вирішуватися за
допомогою бюджетування та розроблено механізм взаємозв'язку стратегічного, тактичного і оперативного планування роботи шахт шляхом побудови трирівневої бюджетної моделі підприємства.
3. Визначено критерії ефективності бюджетного управління, як
складові, що формують ефективність діяльності вугледобувного підприємства.
4. Розроблено економіко-математичну модель системи бюджетування вугледобувного підприємства.
5. Експериментально перевірено і впроваджено одержаний результат побудови бюджетної моделі в практику управління шахтами ВАТ «Павлоградвугілля».
Об'єктом дослідження є процес управління діяльністю вугільних підприємств на основі трирівневої системи бюджетування.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні засади і практичні аспекти управління діяльністю вугільних підприємств на основі трирівневої системи бюджетування.
Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основи дисертаційної роботи склали праці вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів з проблем економічного аналізу, плануванню та фінансового менеджменту. У дисертації використано загальнонаукові та спеціальні методи дослідження процесів і явищ в їх взаємозв'язку і взаємо розвитку. Зокрема, при визначенні чинників та умов ефективної адаптації нових систем планування на підприємствах вугільної промисловості використано методи наукового відбору, системного аналізу явищ та їх синтезу.
При дослідженні та розробці бюджетної моделі вуглевидобувного підприємства застосовано методи економічного моделювання на основі логічних побудов. При оцінці стану та дослідженні тенденцій розвитку бюджетування, визначенні критеріїв його ефективності віднайшли застосування методи порівняльного аналізу, угруповань, вибіркових обстежень, статистичного й ситуаційного аналізу, а також методи лінійного та параметричного моделювання.
Інформаційною базою роботи стали законодавчі акти України, методичні та інструктивні матеріали міністерств і відомств, дані Держкомстату України, матеріали первинної звітності промислових підприємств вугільної промисловості.
Наукова новизна роботи одержаних результатів полягає у систематизованому вирішенні теоретичних та практичних питань впровадження і функціонування бюджетування, як ефективного напрямку вдосконалення управління на вітчизняних підприємствах.
Наукові елементи новизни
Уперше:
поєднано в єдиний управлінський контур заходи оперативного, тактичного і стратегічного планування та використання ресурсів вугледобувного підприємства на основі розробленого механізму побудови трирівневої бюджетної моделі.
Удосконалено:
економіко математичну модель системи бюджетування підприємства, яка на відміну від існуючих, дозволяє приймати управлінські рішення на основі оптимізації цільових функцій вартості підприємства, маржинального прибутку та обсягу видобутку вугілля, логічно поєднаних в єдиному управлінському контурі;
систему критеріїв ефективності, що на відміну від існуючих базується на показниках бюджетного управління і дозволяє планувати показники діяльності вугледобувного підприємства з урахуванням чинників зовнішнього ризику та втрат за факторами впливу прямої та непрямої дії.
Набули подальшого розвитку:
методичні підходи до урахування у плановій та поточній діяльності вугільних підприємств показників, що на даний час не мають відображення у звітності шахт і в загальному визначенні використовуються у поняттях „гудвіл" та „ризики" підприємства.
Практичне значення отриманих результатів. Теоретичні положення, рекомендації та висновки, які викладено у дослідженні, розширюють і вдосконалюють знання відносно системи управління виробничими ресурсами підприємств на підставі використання бюджетування.
«Методичні рекомендації щодо трирівневої системи бюджетування». впроваджені у ВАТ «Павлоградвугілля» (Довідка № 1849 від 17.05.2007 р., Додаток А).
Методичні розробки і положення з удосконалення управління ресурсів вугільних шахт на базі бюджетних моделей розвитку використовуються в учбовому процесі при підготовці фахівців за спеціальностями "Менеджмент» Національного гірничого університету МОН України (довідка № 04-26/123 від 21.04.2007 р., Додаток Б).
Наукові положення, які сформовані в дисертаційній роботі, можуть бути базою для подальших наукових досліджень та практичних розробок у напрямку вдосконалення системи управління на вітчизняних підприємствах.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною науковою працею, в якій обґрунтовано авторський підхід до формування системи визначення ефективності діяльності вугледобувних підприємств на основі визначення критеріїв та побудови бюджетної моделі планування. Внесок автора в опубліковані колективні праці конкретизовано у списку публікацій:
Апробація результатів дисертації. Основні ідеї і положення дисертаційного дослідження докладалися і одержали позитивну оцінку на науково-практичних конференціях і семінарах, а саме: «Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв'язків і залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект» (м. Донецьк, 2007г.); "Інноваційний розвиток економіки регіону" (м. Дніпропетровськ, 2006г.); "Проблеми економічної освіти і науковій прогрес" (м. Кривій Ріг, 2006г.); "Інвестиційні та інноваційні процеси в промисловості" (м. Дніпропетровськ, 2007р.).
Результати дисертаційної роботи докладалися і дістали схвалення на правліні ВАТ "Павлоградвугілля", наукових радах інституту «Дніпродіпрошахт».
Публікації. По темі дисертації опубліковано 10 наукових друкованих робіт загальним об'ємом 2,3 д.а., з них безпосередньо автору належить 1,9 д.а., 7 робіт надруковано у виданнях, включених ВАК України до переліку спеціалізованих видань з економіки.
Структура і об'єм роботи. Дисертація складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 176 найменувань і додатків. Вона містить 43 рисунки і 32 таблиці. Загальний обсяг дисертації 183 сторінки.
Автор виражає глибоку вдячність науковому керівнику, докт. техн. наук, проф. Саллі В.І. за допомогу і консультації, надані в період написання дисертації.
Список литературы
ВИСНОВКИ
У дисертації представлена і вирішена актуальна наукова задача, яка полягає в систематизованому розв'язанні теоретичних та практичних питань впровадження і функціонування бюджетування, як ефективного напрямку удосконалення управління на вітчизняних вугледобувних підприємствах. Основні результати досліджень, виконаних в дисертаційній роботі, полягають в наступному:
1. Адаптивність та ефективність впровадження бюджетування у вітчизняних умовах може бути підвищена за рахунок зведення в єдиний баланс потоків, ув'язаних з формуванням доходів і витрат, а також закріплення бюджетів за підрозділами в умовах комплексного планування виробництва продукції, матеріально-технічного і кадрового забезпечення. При цьому, найбільш значущим елементом бюджетування є бізнес-прогноз, на підставі якого стратегія підприємства вивіряється на відповідність макроекономічним показникам розвитку держави та галузі.
2. Відповідно ознак бюджету головними задачами бюджетування
повинні бути плани формування та використання фінансових ресурсів
підприємства, економічна оцінку (аналіз) коштів, які має у своєму
розпорядженні підприємство та збалансування (прогноз та оптимізацію)
доходів і витрат підприємства у відповідностях до їх джерел надходження і напрямків витрат
3. Логічна схема побудови трирівневої бюджетної моделі підприємства на відміну від існуючих повинна передбачати наявність трьох контурів бюджетного планування: стратегічного (на базі управління вартістю підприємства, визначення вартості гудвіл та прогнозування ризиків), тактичного(на базі управління прибутком підприємства, нормування втрат від факторів прямої та непрямої дії та оперативного (управління виробничою програмою і визначення операційних ризиків). Це дає можливість
виконувати оптимізацію та збалансування бюджетної моделі за відповідними
трьома цільовими критеріями з урахуванням обмежень за ризиками та
потенційними втратами
4. Сьогодні конкурентні переваги набагато важче придбати за рахунок
ефективного фінансового менеджменту і інвестицій у фізичні активи і
провідні компанії вкладають все більше засобів в інтелектуальний капітал,
про що свідчать дані досліджень про зміну частки нематеріальних активів у
вартості підприємств провідних галузей промисловості країн світу.
Враховуючи ці тенденції сформована схема чинника ефективності бюджетної
моделі підприємства на основі його ринкової вартості з урахуванням гудвілу.
5. Відповідно до специфіки умов діяльності вугледобувних підприємств запропоновано класифікацію факторів, що здійснюють вплив на параметри і
логічну схему побудови бюджетної моделі. Зокрема до них віднесено:
умови управління галуззю, утворення цін на вугілля, ступінь державної
підтримки вугільної галузі, соціальні й екологічні наслідки реструктуризації
галузі. Окремо враховані фактори, зумовлені внутрішніми чинниками та
факторами прямої та непрямої дії.
6. Розроблено економіко математичну модель системи бюджетування підприємства, яка на відміну від існуючих, дозволяє приймати управлінські рішення на основі оптимізації цільових функцій вартості підприємства, маржинального прибутку та обсягу видобутку вугілля, логічно поєднаних в єдиному управлінському контурі
7. Результатами використання трирівневої бюджетної моделі є створення необхідної інформаційно-аналітичної бази для бюджетного управління підприємством та підвищення ступеня об'єктивності при плануванні і оцінці ефективності управлінських рішень за рахунок оперативного коригування задач бюджетного управління, а також формування в стратегічному контурі бюджету системи вартісного аналізу підприємства як об'єкту інвестування.
8. Визначено, що бюджетна модель діяльності вугільних шахт може бути
реалізована лише тоді, коли підприємство має кошти для реалізації
інноваційних програм а основу ключових параметрів бюджетної
моделі складає збалансована система показників стратегії
розвитку галузі та фінансових показників стратегії окремого підприємства.
9. Незважаючи на те, що ВАТ „Павлоградвугілля" в проаналізований період збільшило у 1,5 рази обсяги реалізації продукції (з 1,27 до 1,83 млрд. грн.), його оціночна ринкова вартість майже не змінилась, а ринкова вартість „гудвілу" підприємства зменшилась майже на 400 млн. грн. Це підтверджує висновки щодо необхідності урахування в бюджетному процесі коштів, що зумовлюють наявність екстраординарного прибутку (збитку), яке забезпечується впровадженням стратегічного контуру бюджетування, побудованому на критерії ефективності - зростання ринкової вартості підприємства. Для умов ВАТ „Павлоградвугілля" розроблено систему показників, що забезпечує контроль бюджетного процесу на оперативному, тактичному і стратегічному рівнях.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Акофф Р. Планирование будущего корпорации: Пер. с англ. В. Бирюкова, М. Крейссберг. - М.: Сирин, 2002. - 256 с.
2. Алексеева М.М. Планирование деятельности фирмы: Учебно-методическое пособие. - М.: Финансы и статистика, 2000. - 248 с.
3. Англо-русский экономический словарь (The English-Russian Dictionary of Economics). - 5-е изд., испр. и доп. ABBYY Software Ltd, 2001. - 640 с.
4. Андpущенко В. Л. Фінансова думка Заходу в ХХ столітті: Теоpет. концептуалізація і наук. пpоблематика деpж. фінансів / Теpноп. акад. наp. госп-ва. - Львів: Каменяp, 2000. - 302 с.
5. Андреюк Н.В., Минчинська І.В. Планування діяльності підприємства: Навч. посібник / Національна академія держ. податкової служби України. - Ірпінь, 2005. - 162 с.
6. Андриенко В.Н., Васильев А.А., Новиков Д.Г. Моделирование подсистем бюджетирования предприятия // Вісник технологічного університету Поділля №4, 2000 г. Економічні науки, ч.2 (23). - Хмельницький, 2000. - С. 174-178.
7. Андриенко В.Н., Новиков Д.Г. Планирование, контроль и анализ в системе бюджетирования предприятия // Вісник Донецького державного університету економіки і торгівлі ("Економічні науки"). -Донецьк: ДонДУЕТ, 2000. - №7. - С. 140-144.
8. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия / При содействии Макдоннелла Э. Дж.; [Пер. с англ. Жильцов С.]. - СПб.: Питер, 1999. - 414 с.
9. Аптекарь С.С., Жамойда А.А. Влияние бюджетирования на организационную структуру предприятия и его инвестиционную привлекательность//Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. Сборник научных трудов.- Донецк: ДонНУ, 2003.- С. 347 - 352.
10. Артеменко О., Марущак В., Марущак О. Бюджетування / Українська академія держ. управління при Президентові України; Одеський регіональний ін-т держ. управління. - О.: Вид-во ОРІДУ УАДУ, 2003. - 108 с.
11. Балабанов И.Т. Анализ и планирование финансов хозяйствующего субъекта. - М.: Финансы и статистика, 2002. - 80 с.
12. Батрин Ю.Д. Бюджетное планирование деятельности промышленных предприятий. - М.: Высшая школа, 2001. - 252 с.
13. Батрин Ю.Д., Фомин П.А. Особенности управления финансовыми ресурсами промышленных предприятий. - М.: Высшая школа, 2001. - 264 с.
14. Батченко Л.В. Управление социальными процессами в угольной промышленности. - К.: Наук, думка, 2002. - 428 с.
15. Белолипецкий В. Г. Финансы фиpмы: Куpс лекций / МГУ им. М. В. Ломоносова; Под pед. Меpзлякова И. П. - М.: ИHФРА-М, 1998. - 296 с.
16. Белолипецкий В.Г. Финансовый менеджмент. - М.: КноРус, 2006. - 448 с.
17. Бень Т.Г., Довбня С.Б. Бюджетування як інструмент удосконалення фінансового менеджменту підприємств // Фінанси України. - 2000. - № 7. - С. 49-55.
18. Бєлозерцев О.В. Оцінка антикризового потенціалу вугледобувних підприємств: Дис…канд.екон.наук: 08.06.01 / Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля. - Луганськ, 2004. - 231 с.
19. Білобловський С.А. Складові елементи процесу бюджетування // Економіка, Фінанси, Право. - 2002. - № 8. - С. 20-25.
20. Бланк И.А. Управление формированием капитала. - К.:"Ника-Центр", 2000. - 512 с.
21. Бондаренко Я.П. Особливості впровадження сучасних методів управління у вугільній галузі України // Матер. Між нар. наук. -практичн. конф. “Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України”. – Дніпропетровськ, 2007. - С. 62-63.
22. Бондаренко Я.П. Оцінка втрат від ризиків у системі бюджетного планування діяльності підприємства // Экономика промышленности: Сб.научн.трудов НАН Украины. – Донецк: Ин-т экономики пром-ти, 2006. - С.392-401.
23. Бондаренко Я.П. Прогнозирование инвестиционного климата на угольных шахтах // Матер. Між нар. наук. -практичн. конф. “Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України”. - Дніпропетровськ, 2006. - С. 52-53.
24. Бондаренко Я.П. Совершенствование системы управления ресурсами угольных шахт на основе бюджетирования // Економические проблемы стабилизации экономики Украины:Сб.научн.трудов НАН Украины. – Донецк: Ин-т экономики пром-ти, 2006. - Т.2. - С.370-376.
25. Бондаренко Я.П. Удосконалення бюджетування на вугільних підприємствах шляхом впровадження трьохрівневої моделі // Економіка промисловості. - 2007. - №3(38). - С. 173-179.
26. Бондаренко Я.П. Экономическое моделирование параметров бюджетной модели угольной щахты // Науковий вісник НГУ. – 2007. – № 10. – С. 94-96.
27. Бухалков М.И. Система плановых нормативов и показателей // Внутрифирменное планирование. - М.: Инфра-М. - 2000. - 392 с.
28. Бюджетний Кодекс України. Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, №37-38, ст. 189.
29. Вагонова А.Г. Экономические проблемы поддержания мощности и инвестирования угольных шахт Украины: Дис… д-ра экон. наук: 08.07.01 / Национальный горный университет. - Днепропетровск, 2005. - 412 с.
30. Веремеев А.П. Современное финансовое планирование. Теория и практика. - М.: Финансы и кредит, 2000. - 286 с.
31. Виступ Міністра вугільної промисловості України С.Б. Тулуба на Міжнародному інвестиційному енергетичному форумі 2007 [Електронний ресурс] // Портал Міністерства вугільної промисловості України. - Режим доступу http://www.mvp.gov.ua/mvp/control/uk/publish/article?art_id=67101&cat_id=61332.
32. Вихров А., Лекомцев П. Опыт интеграции систем Кey Рerformance Indicators/Balanced Scorecard и бюджетирования в единый инструмент управления // Управление компанией. - 2005. - №10.
33. Вініченко М.М. Визначення цільової функції бюджетування // Фінанси України. Науково-теоретичний та інформаційно-практичний журнал Міністерства фінансів України. Київ: ВПЦ "Літопис-ХХ". - 2005. - 6. - С. 119-124.
34. Вугільна промисловість України: стан і тенденції на фоні реструктуризації//Центр Разумкова. - Національна безпека і оборона. - 2003. - №8.
35. Гpидчина М. В. Как упpавлять финансами пpедпpиятия. - К.: Об-во "Знание", 1995. - 38 с.
36. Гикиш Л. В. Финансы: Учеб. пособие / Межpегион. акад. упp. пеpсоналом. - К., 1998. - 88, [2] с.
37. Голов С. Учет нематериальных активов согласно МСБУ // Бухгалтерский учет и аудит. – 1999 г. - № 7-8 – С. 42.
38. Голов С.Ф., Костюченко В.М. Бухгалтерський облік та фінансова звітність за міжнародними стандартами: Практ. посіб. - К.: Лібра, 2004. - 880 с.
39. Гольдштейн Г.Я., Гуц А.Н. Экономический инструментарий принятия управленческих решений: Учебное пособие для магистрантов направления 521500 "Менеджмент" (МВА). - Таганрог: ТРТУ, 1999. - 86 с.
40. Горфинкель В.Я. Экономика предприятия. - М.: ЮНИТИ, 2006. - 670 с.
41. Гриценко А. Особенности бюджетирования финансово-промышленных групп // Финансовый директор. - 2005. - №5. - С. 31-36.
42. Данилочкин С.В. и др. Контроллинг как инструмент управления предприятием. - М.: Юнити-дана, 2004. - 279 с.
43. Данилочкина Н.Г. Контроллинг. Серия "Современное бизнес-образование". - М: Доброе слово, 2002. -252 с.
44. Дикки Терри. Бюджетирование малого бизнеса: Азбука предпринимательства. Практические советы, как достигнуть финансового успеха: Пер. А.Б. Гузман. - СПб.: Полигон, 1999. - 231 с.
45. Друкер П. Задачи менеджмента в ХХI веке. - М.: Вильямс, 2000. - 272 с.
46. Друкер П. Эффективное управление. - М.: АСТ, 2004 - 256 с.
47. Друри К. Управленческий и производственный учет: Учебник и учеб. пособие. - М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. - 1071 с.
48. Евенко Л.И. Организационные структуры управления промышленными корпорациями США. - М.: Наука, 1983. - 350 с.
49. Економіка та організація виробництва: Підручник / За ред. В.Г. Герасимчука, А.Е. Розенплентера. - К.: Знання, 2007. - 678 с.
50. Економічна і соціальна політика в умовах конституційної реформи: стан і тенденції, перспективи і ризики // Національна безпека і оборона. - 2005.
51. Єрмілов С. Енергетична стратегія України на період до 2030 р.: проблемні питання змісту та реалізації [Енергозабезпечення, енергоефективнісь в Україні] // Енергореформ. – 2006. - №48. – С. 3-4.
52. Жаліло Я.А. Економічна стратегія держави: теорія, методологія, практика.- К., 2003.- 68 с.
53. Жамойда О.А. Організація бюджетування промислових підприємств в Україні: Автореф. дис... к-та екон. наук: 08.06.01 / Донецький державний університет економікі і торгівлі ім. М. Туган-Барановського - Д., 2004. - 19 с.
54. Закон України від 19 червня 2003р. №964-ІУ "Про основи національної безпеки України" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=964-15.
55. Ильдеменов С.В., Дранко О.И. Реформа предприятия и управление финансами: Учебно-методич. пособие для рос. бизнеса - М.: ИСАРП, 1999. - С.73.
56. Іванов Ю.Б., Кравченко Ю.І., Хоменко М.М. Вступ до бізнесу. - К.: Лібра, 1995. - 251 с.
57. Каретнікова В.С. Планування діяльності підприємства: Навч. посібник для студ. екон. спец. вузів. - Х., 1999. - 265 с.
58. Карлофф Б. Деловая стратегия (Концепция, содержание, символы): Пер. с англ. - М.: Экономика, 1991. - 248 с.
59. Карпов А.Е. 100% практического бюджетирование. Книга 1: Бюджетирование как инструмент управления. - 2007. - 399 с.
60. Карпов А.Е. 100% практического бюджетирование. Книга 2. Регламент системы бюджетирования. - 2005. - 452 с.
61. Карпов А.Е. 100% практического бюджетирование. Книга 3: Финансовая модель бюджетирования. - 2007. - 325 с.
62. Карпов А.Е. 100% практического бюджетирование. Книга 4: "Финансовая структура компании. - 2007. - 527 с.
63. Карпова Т.П. Основы управленческого учета: Учебное пособие. - М.: ИНФРА-М, 1997. - 393 с.
64. Карпова Т.П. Управленческий учет: Ученик для ВУЗов. - М.: Юнити, 2004. - 351 с.
65. Кинг Альфред М. Тотальное управление деньгами: Комплексная система прогнозирования и оптимизации денежных потоков. - СПб.: Полигон, 1999. - 448 с.
66. Кинг У., Климанд Д. Стратегическое планирование и хозяйственная политика. - М.: Знание, 1991.
67. Коpобов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підпpиємств: Hавч. Посібник. - К.: Знання, 2000. - 378 с.
68. Ковалев В.В. Введение в финансовый менеджмент. - М.: Финансы и статистика, 2001. - 767 с.
69. Ковалев В.В. Финансы предприятий. - М.: ТК Велби, 2003. - 352 с.
70. Ковтун С. Бюджетування на сучасному підприємстві, або як ефективно управляти фінансами. - Харків: Фактор, 2005. - 340 с.
71. Кожевникова Н. Бюджетирование: ритуальные танцы продолжаются // Инфо-бизнес. - 1999. - №3. - С.18-26.
72. Колиснык М. Третье измерение баланса // Стратегии. - 2006. - №4 . - 9 с.
73. Контроллинг в бизнесе: Методические и практические основы построения контроллинга в организациях / Карминский А.М. и др. - М.: Финансы и статистика, 2003. - 256 с.
74. Косарев О.Й., Волик В.М. Методологія бюджетування діяльності підприємств: Навч. посібник. - К.: НАУ, 2004. - 96 с.
75. Кот А.Д., Филиппов В.Е., Якименко А.А. Организация процесса бюджетирования в крупных компаниях //Менеджмент в России и за рубежом. - 2003. - №4 - С. 82-89.
76. Кочнев В. Что важно знать о бюджетировании генеральному директору // Генеральный директор. - 2006. - №1. - С. 26-28.
77. Коюда П.М., Самофалов Л.Д. Макроекономіка (макроекономічна нестабільність): Навч. посібник / Інститут змісту та методів навчання; Харківський держ. технічний ун-т радіоелектроніки. - Х., 1999. - 68 с.
78. Критерии оценки систем бюджетирования [Электронный ресурс] / Чаусов В., Ашкинадзе А. // Портал: Технологии корпоративного управления. - Режим доступа: http://www.iteam.ru/publications/finances/section_29/article_197/.
79. Кузьмін О.Є., Мельник О.Г. Бюджетування на підприємствах: сутність та етапи здійснення // Науковий вісник Волинського державного університету ім. Лесі Українки. - Луцьк, 2003. - №12. - С. 68-73.
80. Кузьмін О.Є., Мельник О.Г. Менеджмент. Конспект лекцій: Навчальний посібник. - Львів: Вид-во Національного ун-ту "Львівська політехніка", 2002. - 132 с.
81. Лапидус В.А. Всеобщее качество (TQM) в российских компаниях / Гос. ун-т управления; Нац. фонд подготовки кадров. - М.: ОАО "Типография Новости", 2000. - 432 с.
82. Мальцев Е. Бюджетування: ефект чи ефективність [Электронный ресурс] // Український діловий щотижневик "Контракти". - 2004. - №11. – Режим доступу: http://www.kontrakty.com.ua/show/ukr/article/21/1120042153.html.
83. Мартиненко В. Управління інвестиційним процесом у ринковій системі господарювання: методологічний аспект // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. -2004. -№ 2. - С. 96-107.
84. Маршалл А. Принципы экономической науки. В 3-х томах. - М.: Прогресс, 1993. - Т.1. - 696 с.
85. Международное руководство по оценке № 4 МР 4. Оценка стоимости неосязаемых (нематериальных) активов [Электронный ресурс] // Российское общество оценщиков. - 2005. - Режим доступа: http://www.valuer.ru/files/ds/gim_270505.doc.
86. Мейтленд И. Бюджетирование для нефинансовых менеджеров. - Днепропетровск: Баланс-Клуб, 2002. - 204 с.
87. Мельник О.Г. Бюджетування як елемент процесу управління підприємством // Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення та проблеми розвитку: Вісник НУ "ЛП". - Львів: Видавництво НУ "ЛП", 2003. - №478. - С. 31-38.
88. Механизм управления предприятием: стратегический аспект / Пономаренко В. С., Ястремская Е. Н., Луцковский В. М. и др. - Харьков: Изд. ХГЭУ, 2002. - 252 с.
89. Мильнер Б.З. Теория организации. - М.: Инфра-М, 2004. - 412 с.
90. Наказ Міністерства фінансів України від 18 жовтня 1999 року №242 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0750-99.
91. Наказ Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 року №87 "Про затвердження Положень (стандартів) бухгалтерського обліку" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0391-99.
92. Наказ Президента України від 27 грудня 2005 року №1863/2005 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 9 грудня 2005 року "Про стан енергетичної безпеки України та основні засади державної політики у сфері її забезпечення" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1863%2F2005.
93. Наказ Президента України від 7 лютого 1996 року №116/96 "Про структурну перебудову вугільної промисловості" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=116%2F96.
94. Новиков Д.Г. Функциональная модель системы бюджетирования предприятия // Вісник Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля ("Економічні і технічні науки"). - Луганськ: СНУ, 2002. - №2(48). - С. 104-108.
95. Новиченко П. П., Рендухов И. М. Учет затрат и калькулирование себестоимости продукции в промышленности: Учебник. - М.: Финансы и статистика, 1992. - 224 с.
96. Ованесов А. Управление по целям в энергокомпаниях: проблемы и возможности. // Профессиональный журнал. – 2004. – 11 (12).
97. Одинцова Г.С., Ковалев А.И., Мельтюхова Н.Н. Организационное проектирование и планирование развития систем управления. - Киев, 1996.
98. Ойкен В. Основы национальной экономики: Пер. с нем. - М.: Экономика, 1996. - 349 с.
99. Олексієва М.М. Планирование деятельности фирмы: Учебно-методическое пособие. - М.: Финансы и статистика, 2000. - 248 с.
100. Оливье Н.Г., Рой Ж., Веттер М. Оценка эффективности деятельности компаний. Практическое руководство по использованию сбалансированной системы показателей: Пер. с англ. - М. Издательский дом "Вильямс", 2003. - c. 48.
101. Онищенко С.В. Бюджетування в системі фінансового управління підприємством: Автореф. дис... к-та екон. наук: 08.04.01 / Київський національний економічний університет. - К., 2003. – 16 с.
102. Онищенко С.В. Бюджетування в системі фінансового управління підприємством: Дис. роб. канд. екон. наук: 08.04.01 / Київський національний економічний ун-т. - К., 2003. - 257 с.
103. Онищенко С.В. Принципи та основні критерії побудови ефективної системи бюджетування на підприємстві // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 156. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. - С. 120-126.
104. Орлов О.О. Планування діяльності промислового підприємства: Підручник для студ. вищих навч. закл. - К.: Видавничий дім "Скарби", 2002. - 336 с.
105. Оуэн Дж. Жесткая правда о менеджменте: Пер. с англ. В.Н. Егорова. - М.: ФАИР-ПРЕСС, 2004. - 400 с.
106. Павленко І.І., Бондаренко Я.П. Проблеми незбалансованості роботи вугільних шахт та особливості інвестиційної політики в галузі // Економіка: проблеми теорії та практики. – Дніпропетровськ: ДНУ. 2007. – Вип. 223. – Т. 2. – С. 638-646.
107. Поважный С.Ф. Трансформационные процессы корпоративного управления. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 2001. - 290 с.
108. Подрегин А. Фінанси підприємств. - К.: КНЕУ, 2000. - 374 с.
109. Поляков С., Амоша О., Біренберг Б. Сучасні прблеми регіонів // Регіон. Економіка. - 1996. - №1-2. - С. 59-63.
110. Портер Майкл Е. Стратегія конкуренції: Методика аналізу галузей і діяльності конкурентів. - К.: Основи, 1998. - 390 с.
111. Постанова Верховної Ради України 16 березня 2005 року №2475-IV "Про звіт Міністерства палива та енергетики України щодо запровадження реорганізації вугільної галузі та її соціально-економічних наслідків, а також стану розрахунків між підприємствами зазначеної галузі" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2475-15.
112. Постанова Верховної Ради України від 14 листопада 2006 року №331-V "Про прийняття за основу проекту Постанови Верховної Ради України про інформацію Кабінету Міністрів України "Розвиток вугільної галузі України та запровадження енергозберігаючої моделі економіки - шлях до набуття енергетичної незалежності" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=331-16.
113. Постанова Верховної Ради України від 17 листопада 2006 року №373-V "Про інформацію Кабінету Міністрів України "Розвиток вугільної галузі України та запровадження енергозберігаючої моделі економіки - шлях до набуття енергетичної незалежності" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=373-16.
114. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2001 р. №1205 " Про затвердження Програми "Українське вугілля" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1205-2001-%EF.
115. Президент поддерживает создание НАК "Вугілля України" [Електронний ресурс] // Агентство корпоративных новостей. - 28.09.2006. - Режим доступа: http://cna.com.ua/ru/news/432/.
116. Развитие угольной промышленности в контексте энергетической стратегии Украины / Амоша А.И., Ященко Ю.П., Чилик А.И. и др. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 2002. - 238 с.
117. Райан Б. Стратегический учет для руководителей. - М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1998. - 616 с.
118. Рассуждай Л.М. Экономическая стратегия развития угольной отрасли: механизм формирования и реализации. - Донецк: ИЭП НАН Украины, 2003. - 115 с.
119. Результати роботи вугільної промисловості України у 2006 році [Електронний ресурс] // Портал Міністерства вугільної промисловості України. - Режим доступу: http://www.mvp.gov.ua/mvp/control/uk/publish/article?art_id=66087&cat_id=61332.
120. Репін В.В. Формування бюджету підприємства // Український інвестиційний журнал "Welcome". - 2002. - № 1. - С. 8-10.
121. Рішення колегії Мінпаливенерго від 22 червня 2002 року "Про поліпшення роботи вугільної галузі, реалізації заходів з її реструктуризації та забезпечення виконання Програми "Українське вугілля" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2206-2002.
122. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 березня 2006 р. №145-р "Про схвалення Енергетичної стратегії України на період до 2030 року" [Електронний ресурс] // Портал Верховної Ради України. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=145-2006-%F0.
123. Румянцев С. Управління корпоративними фінансами холдінгу // Цінні папери України - 200 . - № . - С.
124. Савчук В. Годовое бюджетирование: цели, способы, подходы и последовательность составления (Continuous Budgeting) // Финансовый директор. - 2004. - № (11)27. - С. 45-49.
125. Савчук В.П. Финансовое планирование и разработка бюджета предприятия. - М: Бином. - 2003. - 97 с.
126. Салли В.И., Бондаренко Я.П., Петренко Д.А. Коррекция инвестиционной привлекательности убыточных угольных шахт // Економіка: проблеми теорії та практики. – Дніпропетровськ: ДНУ. 2007. – Вип. 225. - Т. 3. – С. 714-721.
127. Салли В.И., Райхель Б. Л., Швец В. Я.И. Экономические пpоблемы поддеpжания мощности малоэффективных угольных шахт Укpаины. - Д.: ЧП Скляp, 2002. - 228 с.
128. Саллі В.І., Бондаренко Я.П., Лозинський І.Є. Аналіз стану підприємства при визначенні напрямків інвестування // Сб.научн.тр.ДонНУ. “Проблемы внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект”. – 2007. – Ч.3. – С. 901 - 905.
129. Самочкин В.Н. Гибкое развитие предприятия. Анализ и планирование. – М.: Дело, 2002 – 336 с.
130. Самочкин В.Н., Калюкин А.А., Тимофеева О.А. Бюджетирование как инструмент управления промышленным предприятием // Бизнес. Прибыль. право. - 2000. - №9. - С. 3-18.
131. Селезнев И.Н. Анализ особенностей угледобычи и их влияние на эффективность деятельности шахт // Геотехнології та управління виробництвом ХХI сторіччя. - Том 2. / Під загал. ред. Мартякової О.В. - Донецьк: ДонНТУ, 2006. - 253 с.
132. Сменковский А.Ю. Малый бизнес и экономическая безопасность Украины // Экономика: тенденции недели. - 1999. - № 29. - С. 7-8.
133. Смехов Б.М. Логика планирования. - М.: Экономика, 1987. - 231 с.
134. Совpеменный экономический анализ и пpогнозиpование (микpо- и макpоуpовень): Учеб. -метод. пособие / Калина А. В., Конева М. И., Ященко В. А.; Межpегион. Акад. упp. пеpсоналом. - 2-е изд. - К., 1998. - 266 с.
135. Старовойтов М.К. Современная российская корпорация (организация, опыт, проблемы). - М.: Наука, 2001. - С. 108.
136. Статистичні, аналітичні матеріали [Електронний ресурс] // Портал Міністерства вугільної промисловості України. - Режим доступу: http://www.mvp.gov.ua/mvp/control/uk/publish/category;jsessionid=9ABB19F1747663C3121A47605AB57E5C?cat_id=52294.
137. Створення фіскального простору для економічного зростання. Огляд державних фінансів України: Звіт / Світовий банк - № 36671 - UA, 2006. - 262 с.
138. Стоянова Е.С. Финансовый менеджмент: российская практика. - М.: Перс-пектива, 1995. - 411 c.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.