У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Диференційна рента та механізм її реалізації в надрокористуванні
Количество страниц 220
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ РЕНТНИХ ВІДНОСИН
1.1. Еволюція теорії та методи дослідження рентних відносин
1.2. Зміст рентних відносин та особливості диференційної ренти в надрокористуванні
1.3. Будова і структура механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2. УДОСКОНАЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РЕАЛІЗАЦІЇ ДИФЕРЕНЦІЙНОЇ РЕНТИ В НАДРОКОРИСТУВАННІ
2.1. Еволюція форм реалізації рентних відносин
2.2. Методичні основи визначення розміру диференційної гірничої ренти
2.3. Апробація удосконаленої методики розрахунку диференційної гірничої ренти І та диференційної гірничої ренти ІІ
Висновки до розділу 2
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВСТУП

Актуальність теми дослідження. Стратегічне зростання економіки країни значною мірою залежить від інтенсивності розробки родовищ корисних копалин, забезпечення раціонального використання видобутої сировини, створення умов для ефективного функціонування системи рентних відносин в надрокористуванні. Динамізм інституціональних перетворень, неспроможність деяких економічних суб’єктів ефективно діяти в нових умовах вимагають адекватного вдосконалення наявного економічного механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні з метою, з одного боку, забезпечення реалізації державної власності на надра та отримання додаткового джерела надходжень до Державного бюджету України; з іншого – ефективного використання запасів мінеральної сировини.
Зазначене вимагає переосмислення теоретичних надбань та практики господарювання і на цій основі - вдосконалення економічної політики держави в галузі надрокористування. Існуючі схеми вилучення, розподілу та перерозподілу створеної в процесі виробничого надрокористування ренти не забезпечують подолання негативних явищ та тенденцій в гірничозбагачувальній сфері, не приносять відповідного рентного доходу суб’єктам рентних відносин. Певна недосконалість існуючого механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні пов’язана, зокрема, з неадекватністю наявного розподілу прав власності на надра між суб’єктами рентних відносин і вадами кількісного оцінювання диференційної ренти.
Подолання зазначених негативних явищ потребує актуалізації не використаних потенційних можливостей системи рентних відносин, створення адекватного сучасним умовам механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні.
У дослідженні проблем ренти та рентних відносин створено грунтовні гносеологічні основи. Представниками класичної школи політичної економії розроблено теорії диференційної та абсолютної ренти (У. Петті, Ф. Кене, А. Сміт, Д. Рікардо); прихильниками неокласичного напрямку економічної думки обґрунтовано теорію економічної ренти (А. Маршалл, Л. Вальрас, Дж. Б. Кларк та інші); радянськими науковцями проаналізовано специфіку прояву рентних відносин при соціалізмі через призму теорії господарського механізму й класичної теорії ренти (І. Бєляєв, А. Бєлянова, К. Гофман, Л. Канторович, І. Карлюк, В. Кудинов, І. Лаптєв, К. Розенталь, Н. Смолін, Л. Шанін та інші); сучасними вітчизняними економістами досліджено проблеми функціонування системи рентних відносин в умовах перехідної економіки (А. Андрієвський, О. Голуб, Б. Данилишин, В. Дементьєв, В. Міщенко, Ю. Разовський, Б. Райхель, Т. Решетілова, В. Саллі, Г. Спектор, О. Струкова та інші); провідними зарубіжними вченими виявлено особливості формування та форми вилучення ренти (А. Ендрес, І. Квернер, Д. Магнус, А. Ослунд та інші).
Незважаючи на безперечні досягнення вітчизняної та зарубіжної економічної думки в дослідженні рентних відносин, недостатньо розробленими залишаються деякі питання щодо змісту рентних відносин, їх місця й ролі у суспільному відтворенні, а також особливостей формування та функціонування механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні в умовах перехідної економіки України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у межах науково-дослідницької роботи кафедри політичної економії Національної металургійної академії України “Перехідна економіка: теорія, методологія, політика” (номер державної реєстрації 0103U003232). Автором розроблено підрозділ «Механізм реалізації рентних відносин» розділу «Специфіка господарського механізму в перехідній економіці». Особистий внесок автора полягає у з’ясуванні основ механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні; обгрунтуванні перерозподілу прав власності на надра; удосконаленні методичних підходів до визначення кількісних показників ренти на підприємствах гірничо-збагачувального комплексу України, а також розробці пропозицій щодо удосконалення існуючого механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні відносно розподілу та перерозподілу рентних потоків і заходів, спрямованих на моніторинг рентних платежів.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає у теоретико-методологічному обгрунтуванні механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні, визначенні його специфіки та форм прояву в перехідній економіці України, розробці рекомендацій щодо його вдосконалення.
Досягнення мети дослідження здійснюється через розв’язання наступних наукових завдань:
- з'ясувати теоретико-методологічні основи рентних відносин;
- виявити основи та зміст механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні, його специфіку в перехідній економіці України;
- удосконалити методику розрахунку показників диференційної ренти І та диференційної ренти ІІ;
- розробити рекомендації щодо вдосконалення існуючого механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні.
Предмет і об’єкт дослідження. Об'єкт дослідження - процеси виробничого надрокористування та економічний механізм реалізації рентних відносин.
Предмет дослідження - рентні відносини в надрокористуванні між державою та господарюючими суб'єктами щодо створення, розподілу та перерозподілу диференційної ренти.
Методи дослідження. Теоретичну і методологічну основу дослідження становлять фундаментальні положення економічної теорії, сучасної теорії перехідної економіки, а також теорії ренти. В дисертації використано методологічний інструментарій, що грунтується на основних принципах матеріалістичної діалектики, а саме: системний метод – при визначенні елементів системи рентних відносин, взаємозв’язків між державою та підприємцем-орендарем надр; метод наукової абстракції – при дослідженні сутності рентних відносин; функціональний підхід - при визначенні факторів, які впливають на механізм реалізації диференційної ренти в надрокористуванні, а також зв’язків та залежностей між ними; економіко-математичні методи, позитивний та нормативний підходи – при апробації удосконаленої методики визначення кількісних показників диференційної ренти, розробці практичних пропозицій та рекомендацій.
Інформаційно-довідкова база дослідження складається з Конституції України, Законів і нормативних актів України, Постанов Верховної Ради України, Указів Президента України, Постанов Кабінету Міністрів України, наукових публікацій та доповідей, статистичних матеріалів, звітних даних виробничо-господарської діяльності окремих гірничорудних підприємств України, монографічних досліджень вітчизняних та зарубіжних авторів, а також періодичних видань.
Наукова новизна одержаних результатів. В межах дослідження механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні отримані наступні нові наукові результати:
вперше
обґрунтовано варіант перерозподілу прав власності на надра між державою та підприємцем-орендарем з метою узгодження їх інтересів відносно рентоотримання, а саме: доведено доцільність закріплення за власником надр комплексу прав неповного відчуження - володіння; суверена; спадкоємства; безтерміновості володіння; заборони на використання засобом, який спричиняє вади зовнішньому середовищу; відповідальності вилучення за борги; остаточного характеру; на частину доходу; за підриємцем-орендарем надр комплексу прав неповного привласнення - використання надр; управління; безпеки при використанні; на частину доходу;
удосконалено
наукові уявлення про механізм реалізації диференційної ренти в надрокористуванні, а саме: а) конкретизовано алгоритм відокремлення в доданій вартості диференційної ренти та прибутку; б) розроблено методичні підходи до розрахунку кількісних параметрів диференційної гірничої ренти І та диференційної гірничої ренти ІІ в частині врахування природно-компонентної родючості ділянок надр, запропоновано алгоритм її інформаційного та організаційного забезпечення; в) обґрунтовано доходоформуючу, стимулюючу та екологічну функції зазначеного механізму;
одержали подальшого розвитку
теоретико-методичні положення щодо розподілу та перерозподілу ренти на основі відокремлення часток держави та підприємця–орендаря надр, в частині: безальтернативного розподілу ренти на диференційну гірничу ренту І і диференційну гірничу ренту ІІ та варіативного перерозподілу диференційної гірничої ренти ІІ.
Практичне значення одержаних результатів дисертаційної роботи визначається можливістю їх використання у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування щодо підтримки вітчизняного виробника марганцевих та залізорудних концентратів. Наукові розробки та пропозиції автора були використані:
- при доопрацюванні Програми соціально-економічного розвитку Дніпропетровської області “Дніпропетровщина - 2010”, затвердженої рішенням обласної ради від 24.11.99 р. № 179-9/ХХІІІ, де були враховані запропоновані автором рекомендації щодо вилучення диференційної гірничої ренти в Державний бюджет (довідка № 1334/04-9 від 5.11.04 р.);
- при викладанні економічних дисциплін в Академії митної служби України (довідка № 01-07/1045 від 08.09.04 р.), Дніпродзержинському державному технічному університеті (довідка № 108-02/336 від 09.09.04 р.), Дніпродзержинському відділенні Міжрегіональної академії управління персоналом (довідка № 170 від 13.07.05 р.), Юридичній академії МВС України (довідка № 256 від 27.09.05 р.), Національній металургійній академії України (довідка № 01-07-607 від 29.11.05 р.), Дніпропетровському гуманітарному університеті (довідка № ¼ від 13.03.06 р.), Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ (довідка № 119 від 7.06.06 р.). Зокрема, наукові розробки автора знайшли відображення у лекційному матеріалі курсів “Політична економія”, “Основи економічної теорії”, “Економічна політика”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Державне регулювання економіки”, “Бюджетна система”;
- для проведення навчальних занять співробітників УДСБЕЗ УМВС України в Дніпропетровській області (довідка № 7/1825 від 12.04.06 р.);
- при аналізі впливу ціни сировини на ціну товарної продукції ЗАТ «Нікопольський завод сталевих труб “ЮТіСТ”» (довідка № 2081-01 від 08.09.04 р.) та ТОВ «Вільногорське скло» (довідка № 1363 від 14.09.06 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є повністю самостійним науковим здобутком автора.
Апробація результатів дисертації здійснювалась на науково-методичній конференції “Економіка, управління та інформатика”, присвяченій 60-річчю інженерно - економічного факультету ДМетАУ (м. Дніпропетровськ, 1995 р.), 2-й Українській науково-практичній конференції “Студент і викладач” (м. Сімферополь, 1996 р.), науково-методичному семінарі “Проблеми трансформації економіки та формування соціально-економічної моделі України” (м. Дніпропетровськ, 1997 р.), відкритій науково-практичній конференції “Проблеми перехідної економіки України”, присвяченій 100-річчю Державної металургійної академії України (м. Дніпропетровськ, 1998 р.), форумі “Молода економіка” (м. Київ, 2001 р.), міжнародній науково-практичній конференції “Україна наукова 2003” (м. Дніпропетровськ - Донецьк, 2003 р.), міжнародній науково-практичній конференції “Наука і освіта 2004” (м. Дніпропетровськ, 2004 р.), міжнародній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих вчених “Ломоносов - 2004” (м. Севастополь, 2004 р.), міжнародній науково–практичній конференції “Право і суспільство: актуальні проблеми взаємодії – шляхи європейської інтеграції” (м. Вінниця, 2004 р.), міжнародній науково–методичній конференції “Менеджмент малого та середнього бізнесу: проблеми, навчання, перспективи (SBM - 2004)” (м. Севастополь, 2004 р.), міжнародній науково–практичній конференції “Динаміка наукових досліджень 2004” (м. Дніпропетровськ, 2004 р.), науково-практичній конференції «Шляхи України до економічної безпеки» (м. Харків, 2005 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій 70-річчю факультету економіки і менеджменту Національної металургійної академії України (м. Дніпропетровськ, 2005 р.), міжнародній науково–практичній конференції “Сучасні проблеми інноваційного розвитку держави” (м. Дніпропетровськ, 2005 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції „Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки” (м. Луганськ, 2006 р.), міжвузівській науково-теоретичній конференції молодих вчених „Проблеми боротьби із злочинністю очима майбутніх правоохоронців” (м. Дніпропетровськ, 2006 р.), при роботі Круглого столу „Роль правоохоронних органів у забезпеченні економічної безпеки суб’єктів господарювання” (м. Дніпропетровськ, 2006 р.), міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку економіки України» (м. Алушта, 2006 р.), міжнародній науково-практичній конференції «Інституційна система: становлення та протиріччя розвитку в сучасних умовах» (м. Саратов, 2007 р.), міжнародній науково-практичній конференції «Теорія та практика економіки й підприємництва» (м. Алушта, 2007 р.), міжнародній науково-практичній конференції «Новітні тенденції і стратегії розвитку міжнародної торгівлі: фінансово-економічний та правовий аспекти» (м. Київ, 2007 р.), міжвузівському науково-практичному семінарі з проблем формування економічної безпеки суб’єктів господарювання в курсах економіко-правових дисциплін (м. Дніпропетровськ, 2007 р.), всеросійській науково-практичній конференції «Шихобалівські читання» (м. Самара, 2007 р.), при роботі Круглого столу „Правове забезпечення економічної безпеки суб’єктів господарювання в ринковій економіці” (м. Дніпропетровськ, 2007 р.), наукових семінарах та засіданнях кафедри політичної економії Національної металургійної академії України.
Публікації. За результатами дисертації опубліковано 21 наукову працю (19 - одноосібно), в тому числі 9 статей у фахових виданнях (3,82 д.а./3,72 д.а.) та 12 - в інших виданнях (2,45 д.а./2,35 д.а.) загальним обсягом 6,27 д.а., з яких автору належить 6,07 д.а.
Структура і обсяг дисертаційної роботи. Структура дисертаційної роботи обумовлена метою і завданнями дослідження. Робота складається із вступу, двох розділів, що включають шість підрозділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Загальний обсяг дисертації складає 221 сторінку. Дисертація містить 12 таблиць, 7 рисунків, 2 графіка. У роботі представлено 17 додатків, які розміщено на 12 сторінках. Перелік використаних джерел включає 261 найменування і розміщений на 24 сторінках.

Список литературы ВИСНОВКИ

В дисертації, яка є завершеною науковою роботою, поставлена й вирішена актуальна наукова задача теоретико-методологічного обґрунтування механізму реалізації диференційної ренти в надрокористуванні, визначення його специфіки та форм прояву в перехідній економіці України, розробки рекомендацій щодо його вдосконалення у відповідності з наявними економічними реаліями. Найбільш істотні висновки роботи:
1. Рентні відносини в надрокористуванні розглянуто як сукупність економічних відносин між державою та суб’єктами господарювання з приводу отримання, розподілу та перерозподілу ренти в умовах жорсткого лімітування запасів корисного компонента в надрах та диференціації природно-техніко-економічних умов їх виробничого використання.
Диференційна рента, як економічна категорія, виражає відносини між власником та підприємцем - орендарем надр з приводу розподілу доходів, створених в процесі виробничого надровикористання з врахуванням різниці природно-компонентної родючості окремих ділянок надр.
2. Доведено, що відносини власності на надра є системоутворюючою основою, що визначає сутність та зміст системи рентних відносин. Диференційна рента І та диференційна рента ІІ є конкретними формами реалізації власності на надра.
Запропоновано варіант перерозподілу прав власності на надра між державою та підприємцем-орендарем з метою узгодження їх інтересів відносно рентоотримання. Доведена доцільність закріплення за власником надр комплексу прав неповного відчуження - володіння; суверена; спадкоємства; безтерміновості володіння; заборони на використання засобом, який спричиняє вади зовнішньому середовищу; відповідальності вилучення за борги; остаточного характеру; на частину доходу; за підриємцем-орендарем надр комплексу прав неповного привласнення - використання надр; управління; безпеки при використанні; на частину доходу.
3. Обґрунтовано економічні функції рентних платежів, а саме:
а) доходоформуючу, що полягає в отриманні рентних доходів суб’єктами рентних відносин;
б) стимулюючу, що сприяє створенню економічних умов раціонального надрокористування;
в) екологічну, що обумовлює здійснення техніко-економічних заходів, спрямованих на зниження необґрунтованих втрат корисного компонента при надрокористуванні.
4. Систематизовано основні форми отримання платні за використання родовищ корисних копалин у закордонній практиці господарювання (фіксований внесок; специфічний податок або податок на вартість; найвища ставка податку на прибуток; прогресивний податок на прибуток; податок на ренту ресурсів; коричневий податок; частину продукції; податок на ресурсну ренту після виплати кредиту; внесений відсоток), проаналізована доцільність їх використання в Україні, розроблено пропозиції щодо вдосконалення існуючої системи рентоотримання в аспекті комбінації оподаткування прибутку підприємця-орендаря надр та вилучення рентних платежів.
5. Удосконалено методику розрахунку кількісних параметрів диференційної гірничої ренти І та диференційної гірничої ренти ІІ в частині врахування природно-компонентної родючості ділянок надр; запропоновано алгоритм її інформаційного та організаційного забезпечення.
Апробація удосконаленої методики на прикладі гірничо-збагачувальних підприємств Нікопольського марганцеворудного та Криворізьського залізорудного родовищ корисних копалин дозволила:
а) розрахувати показники диференційної гірничої ренти І та диференційної гірничої ренти ІІ для кожної збагачувальної фабрики та по гірничо-збагачувальним комбінатам в цілому;
б) проранжувати підприємства гірничо-збагачувальної галузі по показниках створеної гірничої ренти;
в) розробити пропозиції до законодавчих та нормативних актів щодо доцільності: врахування диференціації природно-техніко-економічних умов виробничого надрокористування, комбінації вилучення податку на прибуток гірничорудних підприємств й диференційної гірничої ренти І в повному обсязі та частини диференційної гірничої ренти ІІ - до Державного бюджету України;
г) обґрунтувати зворотньопропорційні залежності між рівнем: 1) вилучення корисного компонента в концентрат та його собівартістю; 2) вилучення корисного компонента та його фондомісткістю.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Агеев В. М. Принцип системности политэкономического исследования. – М.: Экономика, 1985. – 184 с.
2. Актуальні проблеми формування рентної політики в сучасних умовах // Матеріали міжнар. наук.-практ.конф., м. Київ, 17 травня 2007 р. – У трьох частинах / РВПС України НАН України. – К.: РВПС України НАН України, 2007. – Ч.1. – 256 с., Ч.2. – 256 с., Ч.3. – 240 с.
3. Андреев В. О земельной ренте при социализме и ее распределение // Вопросы экономики. - № 8. – 1960. - С. 129-131.
4. Андрієвський І. Д. Економічні важелі ощадливого використання мінеральних ресурсів // Стратегічна панорама. – 2004. - № 2. - С. 88-95.
5. Андрієвський І. Д. Інтенсивність видобування мінеральної сировини та проведення геологорозвідувальних робіт в Україні // Нафтова і газова промисловість – 2000. - №2. – С. 26-29.
6. Андрієвський І. Д. Концепція реформування економічного механізму упровадження платежів за користування надрами. // Фінанси України. – 2004. - № 7. - С. 75-85.
7. Андрієвський І. Д. Пропозиції щодо реформування економічного механізму користування надрами // http://newprom.com.ua/index.php?lang_id=1&content_id=145
8. Андрієвський І. Д. Регулятори економічної, екологічної та соціальної безпеки країни у сфері користування надрами // Стратегічна панорама. – 2004. - № 4. - С. 16-20.
9. Андрієвський І. Д. Стан мінерально-сировинної бази України на сучасному етапі її розвитку // Нафтова і газова промисловість. – 2004. - № 1. - С. 9-12.
10. Андрієвський І. Д., Бичок В. Д., Сіроштан Т. Л. Встановлення єдиних диференційованих нормативів плати за видобування вуглеводнів, вугілля, залізної руди, облицювального і будівельного каменю // Мінеральні ресурси України. – 2006. - № 1. - С. 16-24.
11. Андрієвський І. Д., Качинський А. Б., Коржнев М. М., Яковлєв Є. О. Стратегічні напрямки розвитку системи державного управління в сфері вивчення і використання надр // Стратегічна панорама. - 2003. - №2. – С. 189-197.
12. Андрієвський І. Д., Коржнев М. М., Гарна В. М. Оптимізація економічної системи взаємовідносин в сфері вивчення і використання надр в Україні // Нафтова і газова промисловість – 2002. - № 5. - С. 3-8.
13. Андрієвський І. Д., Коржнев М. М., Литвин Р. В., Міщенко В. С., Яковлев Є. О. Природно-ресурсний аспект розвитку України / Проект "Програма сприяння сталому розвитку в Україні". — К. : Видавничий дім "КМ Academia", 2001. — 107с.
14. Андрієвський І. Д., Коржнев М. М., Пономаренко П. І. Гірничогеологічні та економічні фактори реформування економічного механізму користування надрами // Економіка України. – 2006. - № 3. - С. 40-46.
15. Арбатов А. А. Особенности функционирования минерально-сырьевого сектора (МСС) в различных типах хозяйств //Экономика и мат. методы. – 1983. – Т. ХІХ. – Вып. 2. – С. 197 – 205.
16. Артхашастра или наука политики. Политико-экономический трактат древней Индии: Пер. с санскрита. – М.-Л.: АН СССР, 1959. – 793 с.
17. Арутюнов К., Левина Э., Назарова З., Шмидт В. Основные направления реформирования системы налогообложения в недропользовании // Налоги. – 2000. – Вып. 1. – С. 49 – 54.
18. Бабина Ю. Рентный доход при использовании природных ресурсов // Экономист. – 2001. - № 6. - С. 12-19.
19. Баланчивадзе И. К вопросу о дифференциальной земельной ренте в СССР // Вопросы экономики. – 1961. - № 8. - С. 104-111.
20. Батура О. В., Івашина О. Ф. Теоретичні засади ресурсозбереження // Економіка: проблеми теорії та практики. - Випуск 172. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2003. – С. 486-493.
21. Башкин П. Дифференциальная земельная рента в колхозном производстве СССР // Вопросы экономики. – 1961. - № 6. - С. 110-118.
22. Бебчук Б. Ц., Варламова О. С., Гусев А. А. Особенности экономических оценок природопользования в условиях перехода к рынку // Экономика и мат. методы. – 1992. – Т. 28. – Вып. 5 – 6. – С. 742 – 753.
23. Беляев И. Т. Дифференциальная рента в СССР. - М.: Мысль, 1967. – 199 с.
24. Беляев И. О дифференциальной ренте при социализме // Вопросы экономики. – 1961. - № 2. - С. 73-81.
25. Белянова А. Дискуссии 20-х годов // Экономическая газета. – 1988. - № 2. - С. 17.
26. Блауг М. Экономическая мысль в ретроспективе / Пер. с англ. – М.: Дело ЛТД, 1994. – 720 с.
27. Блыков Б. М. Состояние и совершенствование открытых работ в Никопольском марганцевом бассейне // Марганец: добыча, обогащение и переработка. – 1964. - № 1(3). – С. 11-14.
28. Бобылев С. Н. О концепции экономического механизма природопользования // Вестник Московского университета. С. 6. Экономика. – 1994. - № 1. - С. 58-59.
29. Богачев В. Н. О горной ренте и оценке месторождений сырья и топлива // Вопросы экономики. – 1974. - № 9. – С. 18-24.
30. Боев В. Дифференциальная рента и вопросы экономической оценки земли // Вопросы экономики. – 1961 - № 3. - С. 97-106.
31. Болгов А. Дифференциальная рента в условиях социализма // Вопросы экономики. – 1960. - № 5. - С. 93-106.
32. Буздалов И. Дифференциальная рента и вопросы экономической оценки земли // Вопросы экономики. – 1961. - № 4. - С. 92-96.
33. Буздалов И. Природная рента как категория рыночной экономики // Вопросы экономики. – 2004. - № 3. - С. 24-35.
34. Булавский В. А., Вирченко М. И., Шестакова Н.В. О развитии идей Л. В. Канторовича по проблемам ренты // Материалы секционных заседаний международного симпозиума «Нобелевские лауреаты по экономике и российские экономические школы» (секция 1, секция 3). - С.-Пб., 2003. - С. 159-161.
35. Бурдэ А. И. Горные законы США о недрах и некоторые аспекты аналогичного законодательства ряда других стран. – СПб: АБС, 1993. – 127 с.
36. Вавилов А. П., Волконский В. А., Кузовкин А. И., Павлов Н. В., Петраков Н. Я., Соловьев Ю. П., Ясин Е. Г. Методы учета ренты в ценах и плановых расчетах // Экономика и мат. матоды. – 1986. – Т. 22. – Вып. 5. – С. 783 –796.
37. Вавилов А. П., Волконский В. А., Эскин В. И. Особенности образования ренты и нормативов приростных затрат в добывающих отраслях // Экономика и мат. методы. – Т. 24. – Вып. 2. – 1988. – С. 288-290.
38. Віннік О. М. Господарське право: Курс лекцій. – К.: Атіка, 2004. – 626 с.
39. Вирченко М. И., Рапопорт Э. О. Земельная рента: моделирование и анализ // Сибирский журнал индустриальной математики. – Новосибирск: ИМ СО РАН, 2001. – С. 94-108.
40. Вирченко М. И., Рапопорт Э. О. Математико-экономический анализ некоторых проблем земельной ренты. – Новосибирск, 2000. – 39 с.
41. Вирченко М. И., Рапопорт Э. О. О моделировании некоторых проблем земельной ренты // Материалы секционных заседаний международного симпозиума «Нобелевские лауреаты по экономике и российские экономические школы» (секция 1, секция 3). - С.-Пб., 2003. – С. 161-163.
42. Вирченко М. И., Шестакова Н. В, Балансовые модели как инструмент анализа проблем земельной ренты. – Новосибирск: НГУ, 2002. – С. 11-14.
43. Гагут Л. Д. Учет дифференциальной горной ренты при соглашениях о разделе продукции // Горный журнал. – 1997. - № 2. – С. 31 – 33.
44. Гаврилов С., Ивановский И. Экономико-правовой аспект реформирования собственности на природные ресурсы // Вопросы экономики. – 1995. - № 9. - С. 107.
45. Гасик М. И., Ганцеровский О. Г., Овчарук А. Н, Рогачев И. П. Ферросплавы Украины – 2000. – Днепропетровск: «Системные технологии», 2001. – 143 с.
46. Глазьев С. Методика расчета ренты по основным видам полезных ископаемых. – М.: ИНЭС, 2003. – 56 с.
47. Глазьев С. Оценки природной ренты и ее роль в экономике России. – М.: ИНЭС, 2003. – 140 с.
48. Голуб А., Струкова Е. Экономика природных ресурсов. – М.: Аспект Пресс, 1998. - 319 с.
49. Голубев М. В. Развитие подходов к экономической оценке минеральных ресурсов // Вестник Московского университета. С. 6. Экономика. – 1992. - № 3. - С.39-40.
50. Грищенко С. Г., Проскурин Г. П., Люборец И. И. Современное состояние и перспективы развития, добычи и переработки марганцеворудного сырья на Украине // Сталь. – 1992. - № 10. – С. 34-37.
51. Грязнов В. И. Генезис марганцевых руд Никопольского бассейна и методика прогноза морских осадочных месторождений марганца. Марганцевые месторождения СССР. – М.: Наука, 1967. – 460 с.
52. Грязнов В. И. Никопольский марганцеворудный бассейн. – М.: Недра, 1964. - 58 с.
53. Гуменик И. Л., Решетилова Т. Б. Пути интенсификации использования минерально-сырьевых ресурсов горнодобывающих регионов // Известия Днепропетровского горного института. – М.: Недра, 1990, - С. 71-75.
54. Данилишин Б. М., Дрогунцов С. І., Міщенко В. С. та ін. Природно-ресурсний потенціал України. – К.: ЗАТ “НІЧЛАВА”, 1999. - 715 с.
55. Данилишин Б.М., Міщенко В.С. Рентна політика в Україні. – К.: ЗАТ “Нічлава”, 2004. - 68 с.
56. Данилишин Б., Міщенко В. Реформування відносин власності на природні ресурси // Економіка України. – 2003. - № 9. – С. 34-42.
57. Демьяненко Н. Налоговый механизм аграрного сектора в условиях перехода к рынку // Экономика Украины. – 1993. - № 8. - С. 26-27.
58. Дияк И. Без закона. Правовое регулирование взимания ренты // Голос Украины. – 2002. - № 124 (2875) от 12.07.02. - С. 5.
59. Добрынин А.Е., Лесников С. В. Технико-экономические аспекты добычи марганцевой руды на комбинате // Горный журнал. – 1997. - № 5. – С. 5-7.
60. Доллан Э. Дж., Линдсей Д. Макроэкономика / Пер. с англ. В. Лукашевича / Под общ. ред. Б.Лисовика и др. – СПб.: СПб-оркестр, 1994. – 448 с.
61. Закон Украины «О недрах» // Ведомости Верховного Совета Украины, 1994. - № 36. - Ст.340.
62. Закон Украины «Об охране окружающей природной среды» от 25.06.91 г. № 1264-ХІІ // Ведомости Верховного Совета Украины, 1991. - № 41. - С. 510-521.
63. Закон України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19 грудня 2006 року № 489-V // Відомості Верховної Ради України. – 2007. - N 7-8, ст.66.
64. Закон України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 1.06.00 р. № 1775-ІІІ // Відомості Верховної Ради, 2000. - N 36. - Ст. 299.
65. Закон України “Про нафту і газ” від 12.07.01 р. № 2665-ІІІ // Відомості Верховної Ради, 2001. - N 50. - Ст. 262.
66. Закон України “Про оренду землі” від 06.10.98 р. № 161-XIV // Відомості Верховної Ради, 1998. - N 46-47. - Ст. 280.
67. Закон України “Про угоди про розподіл продукції” від 14.09. 99 р. № 1039-ХІV // Відомості Верховної Ради, 1999. - N 44. - Ст.391.
68. Заостровцев А. Рентоориентированное поведение: потери для общества // Вопросы экономики. – 2000. - № 5. - С. 31-34.
69. Земельный Кодекс Украины // Ведомости Верховного Совета Украины. – 1992. - № 25. - С. 354-360.
70. Ивановский С. Кому принадлежит и на кого должна «работать» рента // Федерализм. – 2000. - №3. - С. 162-163.
71. Ивановский С. Рента и государство (проблемы реализации рентных отношений в современной России) // Вопросы экономики. – 2000. - № 8. - С. 84-97.
72. Игнатовский П. Экономические интересы и их противоречия // Экономист. – 2002. - №3. – С. 28-39.
73. Ілляшенко С. Екологічні інновації як засіб вирішення протиріч між економічним розвитком і збереженням довкілля // Екологічний менеджмент у загальній системі управління: тези доповідей Третьої щорічної Всеукраїнської наукової конференції. – Суми: СумДУ, 2003, - С. 95-97.
74. Казаков И., Ткаченко Н. Количественное определение горной ренты // Экономика Украины. – 1997. - № 11. – С. 82 – 84.
75. Казаков И. Н., Ткаченко Н. И. Рентные отношения в горнорудной промышленности и ценообразование на рудные материалы // Сборник материалов научно-методической конференции «Экономика, управление и информатика», посвященная 60-летию инженерно-экономического факультета. – Днепропетровск: ГМетАУ, 1995. – С. 39–40.
76. Канторович Л. В. Экономический расчет наилучшего использования ресурсов. - М.: АН СССР, 1959. - 344 с.
77. Капелюшников Р. И. Экономическая теория прав собственности: методология, основные понятия, круг проблем. – М.: АН СССР, 1990. – 82 с.
78. Каратаев Н. К., Степанов И. Г. История экономических учений Западной Европы и России. - М.: Изд. социально-экономической литературы, 1959. - 440 с.
79. Карлюк И. Я. Влияние природных условий на образование дифференциальной ренты в колхозах // Вопросы экономики. – 1960. - № 12. - С. 104-110.
80. Карнаухова Е. С. Дифференциальная рента и экономическая оценка земли. - М.: Экономика, 1977. - 256 с.
81. Кваснюк Б. Є. Рента і рентні відносини в Україні // Економічна теорія. – 2004. - № 1. – С. 9 – 23.
82. Кенэ Ф. Избранные экономические произведения. - М.: Соцэкгиз, 1960. - 551 с.
83. Клюкин Б. Д. Горные отношения в странах Западной Европы и Америки. – М.: МиК, 2000. – 443 с.
84. Книга правителя области Шан. – М.: Соцэкгиз, 1968. - С. 143-144.
85. Кодекс Украины «О недрах» от 27.07.94 г. №. 132/94-ВР // Відомості Верховної Ради, 1994. - N 36. - Ст.340.
86. Козаков Е. М. Природоохранное налогообложение как элемент платы за минеральные ресурсы // Горный журнал. – 1989. - № 10. – С. 85-88.
87. Козаков Е., Беляев В. Совершенствование механизма освоения недр // Экономист. – 2000. - № 10. - С. 87-91.
88. Комаров М., Белов Ю. Реализация права собственности государства на недра через изъятие природной ренты // Вопросы экономики. – 2000. - № 5. - С. 71-83.
89. Конституція України // Відомості Верховної Ради України, 1996. - N 30. – Ст.41.
90. Концепция развития горно-металлургического комплекса Украины до 2010 года // Голос Украины. – 1995. - № 206-207 (1206-1207) от 31.10.95 г.
91. Коржнев М. М., Міщенко В. С., Андрієвський І. Д., Яковлєв Є. О. Геологічна галузь України: шляхи усунення основних дисбалансів розвитку. Київ: Видавничий Дім “КМ Академія”, 2001. – 58 с.
92. Косова Т., Повний С. Рентний доход у системі формування інвестиційних ресурсів паливно-енергетичного комплексу України // Економіка України. – 2004. - № 9. – С. 23 – 29.
93. Красовская И. Платежи за природные ресурсы // Экономист. – 2000. - № 9. - С. 84-86.
94. Краюшкина Е. Г. Из истории российского законодательства о недрах // Русский предприниматель. - 1999. - № 5. - С. 92-95.
95. Кудин А. Экономический механизм регулирования природопользования // Экономист. – 1992. - № 5. - С. 116-118.
96. Кудряшова Р. П. Рента в воспроизводственной системе финансовой экономики. – СПб: Изд-во СПбУЭФ, 2002. – 309 с.
97. Кудряшова Р. П. Рента в современной экономике России: теория и практика. – Самара: Изд-во Самарской государственной экономической академии, 2003. – 220с.
98. Кудряшова Р. П. Стоимостные основы ренты и их трансформация в современной экономике // Проблемы развития предприятий: теория и практика: Материалы международной научно-практической конференции, 10-11 октября 2002 г. – Самара: Изд-во Самарской государственной экономической академии, 2002. - С. 64-71.
99. Кукушкин Г. О некоторых вопросах экономического механизма природопользования // Экономист. – 1993. - № 1. - С. 92-96.
100. Куралбаева К., Эйсмонт О. Истощение природных ресурсов и долгосрочные перспективы российской экономики.// Научные доклады EERC. - 1999. - № 7. – 38 с.
101. Лаптев И. Колхозные доходы и дифференциальная рента.// Большевик. - 1944. - № 16. - С. 8-22.
102. Лесников С. В., Казанцев А. П. Обогащение марганцевых руд // Горный журнал. – 1994. - № 5. – С. 6-9.
103. Летуча О. В. Економічний механізм екологічної експансії // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр. – Випуск 172. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2003. – С. 479-486.
104. Летуча О. В. Механізм екологізації системи оподаткування в Україні.// Проблеми теорії та практики економічної політики України на сучасному етапі: з: Зб. наук. пр. - Вип. 1. – Дніпропетровськ: НГУ, 2003. - С. 71-75.
105. Лисецкий А. Сельскохозяйственная рента: теория и практика.// Экономика Украины. – 2003. - № 10. - С. 37-39.
106. Логвинов Л. Дифференциальная рента и вопросы выравнивания экономических условий повышения доходности колхозов // Вопросы экономики. – 1962. - № 3.- С. 118-125.
107. Лукьянчиков Н. Н., Потравный И. М. Экономика и организация природопользования. – М.: «Тройка», 2000. - 456 с.
108. Львов Д. С. Предложения в стратегию устойчивого развития России // Доклад на парламентских слушаниях Государственной Думы ФС РФ. Всемирный саммит в Йоханнесбурге. – М., 2002. - С. 1-13.
109. Львов Д. С. Проблемы долгосрочного социально-экономического развития России. - М.: РАН, 2003. - 69 с.
110. Львов Д. С. Третий путь для России. – М., 2001. - 43 с.
111. Львов Д. С. Экономическая модель ХХІ века. Все, чем сегодня располагает наша страна, - не что иное, как рента от использования природных ресурсов // НГ – Политэкономия. – 1999. – 29 декабря. – С. 7.
112. Львов Д., Гребенщиков В., Устюжанина Е. Концепция национального имущества // Вопросы экономики. – 2001. - №7. – С. 152-153.
113. Любимов Л. Учение о ренте. - М., 1927. - С. 27-33.
114. Макконнелл Р. К., Брю С. Л. Экономикс: Принципы, проблемы и политика.: В 2 т.: / Пер. с англ. – М.: Республика, 1993. – T.1. – 399 с.
115. Макконнелл К. Р., Брю С. Л. Экономикс: Принципы, проблемы и политика: В 2 т.: / Пер. с англ. - М.: Республика, 1993. – Т.2. – 400 с.
116. Малий І. До питання про теорію земельної ренти та проблеми реформування земельних відносин // Економіка України. – 2000. - № 8. - С. 49-54.
117. Малий І. Й. Суперечності становлення форм розподілу ресурсів і доходів в трансформаційній економіці // Проблемы экономики переходного общества. – Запорожье: ГУ “ЗИГМУ”, 2004. – С. 312-332.
118. Марков И. Дифференциальная рента или дифференциальный доход в колхозах // Вопросы экономики. – 1960. - № 11. - С. 125-135.
119. Маркс К. Капитал. – М.: Гос. Изд-во полит. литературы, 1950. - Т.3. - 932с.
120. Маршалл А. Принципы политической экономии. - Т. 3. – М.: Прогресс, 1984. – 352 с.
121. Мельник Л. Г. Экологическая экономика. – Сумы: Издательство «Университетская книга», 2001. - 350 с.
122. Мельник Л. Ю., Литвинова А. О. Теоретичні засади класифікації форм власності // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр. - Випуск 172. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2003. – С. 275-284.
123. Меньшиков С. Рентабельность и рента // Экономические стратегии. – 2004. - № 1. – С. 28-31.
124. Мессель-Веселяк В. Я., Федоров М. М. Методологічні і методичні принципи грошової оцінки сільськогосподарських угідь // Економіка АПК. – 1995. - № 2. - С. 11-16.
125. Михасюк И. Р. Экономическая оценка земли и регулирование рентных доходов колхозов. – М.: Экономика, 1970. - 127 с.
126. Михасюк І. Р., Маланчук М. М. Земельний кадастр і диференціальна рента. – Львів: Державний університет, 1971. - 167 с.
127. Мищенко В. Дефицит рыночно – экономических критериев регулирования недропользования // Экономика Украины. – 2006. - № 10. - С. 36-43.
128. Міщенко В. Економічний механізм надрокористування в Україні // Економіка України. – 2001. - № 10. - С. 32-37.
129. Міщенко В.С. Економічні пріоритети розвитку й освоєння мінерально-сировинної бази України. — Київ: "Наукова думка", 2007.— 360 с.
130. Мищенко В. Концепция платного природопользовония в Украине // Экономика Украины. – 1993. - № 7. - С. 68-73.
131. Мищенко В. Проблемы внедрения рентных платежей в недропользование // Экономика Украины. – 1995. - № 9. - С.87-89.
132. Міщенко В. С., Андрієвський І. Д. Диференціація плати за користування надрами залежно від геологічних особливостей і умов експлуатації родовищ корисних копалин // Мінеральні ресурси України. – 2001. - №3. – С. 24-28.
133. Міщенко В., Данилишин Б. Природноресурсна рента та рентна політика в Україні // Економіка України. – 2003. - № 12. - С. 4-14.
134. Мищенко В., Крупинников С. Научно - методические основы и экономический механизм платного использования недр // Экономика Украины. – 1993. - № 11. - С. 36-43.
135. Мочерний С. В. Політична економія: Навч. посіб. – К.: Знання-Прес, 2002. – 687 с.
136. Наказ Міністерства фінансів України “Про встановлення оптових цін і рентної плати на газ природний та тарифів на його транспортування” від 22.02.95 р. № 23.
137. Наказ Міністерства фінансів України “Про затвердження Положення про порядок обчислення і сплати до Державного бюджету України рентної плати за нафту і природний газ” від 20.02.98 р. № 39.
138. Наказ Державної податкової адміністрації України “Про затвердження форми розрахунків рентної плати за транспортування нафти магістральними нафтопроводами та транзитне транспортування трубопроводами аміаку, природного газу територією України” від 25.06.03 р. № 311.
139. Науково-практичний коментар Господарського кодексу України/ За заг. ред. В. К. Мамутова. – К.: Юрінком Інтер, 2004. – 688 с.
140. Николаев И. Природная рента: цена вопроса (на примере нефтяной отрасли) // Общество и экономика. – 2003. - № 12. – с. 14-25.
141. Николас А. Робинсон. Правовое регулирование природопользования и охраны окружающей среды в США. – М.: Прогресс, 1990. – 528 с.
142. О мерах по вводу в эксплуатацию бездействующих, контрольных и находящихся в консервации скважин на нефтяных месторождениях: Постановление Правительства Российской Федерации от 1 ноября 1999 г. (ред. от 27.12.2000) // Собрание законодательства РФ. – 1999. - № 45. – С. 5435 – 5436.
143. Объяснительная записка по основной деятельности Орджоникидзевского ГОКа за 1995 год. – Орджоникидзе, 1996.
144. Орлов В. П. Поддержка предпринимательства в изучении и освоении недр: исторический аспект //Минеральные ресурсы России. - 2000. - № 3. -С.5-7.
145. Орлов В. П., Немерюк Ю. В. Рента в новой системе налогообложения // Минеральные ресурсы России. Экономика и управление. – 2001. - № 3. - С. 34-41.
146. Островитянов К. В. К вопросу о земельной ренте в советском хозяйстве. - М.,1929. - С. 77-80.
147. Паламарчук В., Алмаший И., Шелудько Э. Экономические проблемы природопользования // Экономика Украины. – 1993. - № 7. - С. 89.
148. Папенков К. В. Экономика природопользования: вопросы теории и практики // Вестник Московского университета. С. 6. Экономика. – 1990. - № 6. - С. 64-68.
149. Папенков К. В., Соколова Е. И. Социально-экономические аспекты природопользования // Вестник Московского университета. С. 6. Экономика. – 1992. - № 4. - С. 45-46.
150. Петти У. Трактат о налогах и сборах //Антология экономической классики. - М.: MN «Эконов», «Ключ», 1993. – С. 31-40.
151. Пиндайк Р., Рубинфельд Д. Микроэкономика / Пер. с англ. - М.: «Экономика», «Дело», 1992. – 510 с..
152. Покрытан А. К. Историческое и логическое в экономической теории социализма. – М.: Мысль, 1978. – 247 с.
153. Политическая экономия: Словарь. - М.: Изд-во политической литературы, 1990. – 520 с.
154. Политическая экономия: Учебник. - М., 1954. - С. 493-495.
155. Послання Президента України до Верховної Ради України. Європейський вибір: Концептуальні засади економічного та соціального розвитку України на 2002 – 2011 роки // Економіст. – 2002. - № 5.
156. Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку державного обліку родовищ, запасів і проявів корисних корисних” № 75-95-п від 31.01.95 р.
157. Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення” № 827-94-п від 12.12.94 р.
158. Постанова Кабінету Міністрів України “Про завердження Порядку надання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами” від 31.08.95 р. № 709-95-п.
159. Потемкин П. Дифференциальный доход в горной промышленности при социализме // Вопросы экономики. – 1960. - № 9. - С. 83-89.
160. Пошивалов В., Бережний Ю. Перспективи розвитку ринку феросплавів // Економіка України. – 2003. - №4. - С. 82-87.
161. Природная рента в экономике России / Кузык Б. Н., Агеев А. И., Волконский И. А. и др. – М.: ИНЭС, 2003. – 192 с.
162. Природно-ресурсна сфера України: проблеми сталого розвитку та трансформацій / Під заг. ред. Б. М. Данилишина. - К.: ЗАТ "Нічлава", 2006. - 704 с.
163. Проблеми та шляхи розвитку рентної політики в Україні /За. ред. Б.М. Данилишина. - К.: РВПС України НАН України, 2007. - 84 с.
164. Про внесення змін до Закону України “Про систему оподаткування” від 18.02.97 р. № 77/97-ВР // Відомості Верховної Ради, 1997. - N 16. - Ст.119.
165. Прутська О. Оцінка наслідків рентоорієнтованої поведінки в Україні // Економіст. – 2002. - № 12. – С. 68-71.
166. Путь в ХХІ век: стратегические проблемы и перспективы российской экономики / Под ред. Д. С. Львова. – М.: Экономика, 1999. – 793 с.
167. Развитие метода политической экономии. – М.: Экономика, 1986. – 271 с.
168. Разовский Ю. В. Владение, распоряжение, использование недр и присвоение горной ренты // Горный журнал. – 1997. - № 2. – С. 25 – 31.
169. Разовский Ю. В. Горная рента. Экономика и законодательство. – М.: Экономика, 2000. – 221 с.
170. Райзберг Б., Ишмаев И. Управление недропользованием // Экономист. – 2001. - № 3. - С. 28-33.
171. Райхель Б., Решетилова Т. Плата за разработку угольных месторождений // Экономика Украины. – 1993. - № 8. - С. 54 - 58.
172. Райхель Б. Л, Шинкаренко С. В., Показатель экономической надежности как характеристика угольной шахты // Сб. научных трудов ИЭП НАН Украины. - Донецк: ИЭП НАНУ, 1999. – С. 499-508.
173. Реймерс Н. Ф. Природопользование: Словарь – справочник. – М.: Мысль, 1990. - 637 с.
174. Реферат учебника П. Самуэльсона и В. Нордхауса «Экономикс» // Экономические науки. – 1990. - № 11. – С. 87-95.
175. Решетілова Т. Б. Гірнича рента в механізмі господарювання корпорацій (на прикладі вугільної промисловості): Автореф.дис…д-ра. екон. наук: 08.07.01/ Ін-т екон. пром. – Донецьк, 1998. – 32 с.
176. Решетилова Т. Б. Горная рента в механизме управления использованием недр. – М.: Изд-во МГГУ, 1997. – 178 с.
177. Решетилова Т. Б. Порядок использования платы в механизме хозяйствования корпораций угольной промышленности // Актуальні проблеми економіки.- 1998. - Т. 3. – С. 65-76.
178. Решетилова Т. Б. Систематизация современных воззрений на ограничение деятельности предприятий, эксплуатирующих истощаемые ресурсы // Проблеми теорії та практики економічної політики України на сучасному етапі: Збірник наукових праць. – 2003. - Вип. 1. – С. 9-18.
179. Решетилова Т. Б. Сравнительный анализ специальных методов регулирования деятельности предприятий по недропользованию // Науковий вісник НГУ. – 2003. - № 5. - С. 92-98.
180. Решетилова Т. Б., Довгань С. М. Методологические аспекты образования рентного дохода от эксплуатации недр // Проблемы экономики переходного общества. – Запорожье: ГУ “ЗИГМУ”, 2004. – С. 271-281.
181. Рикардо Д. Начала политической экономии и налогового обложения // Антология экономической классики. - М.: MN «Эконов», «Ключ», 1993. - С. 397-471.
182. Родионова И. А. Макрогеография промышленности мира: Пособие для студентов вузов. – М.: Московский лицей, 2000. – 240 с.
183. Розенталь К. Абсолютная рента и национализация земли // Под знаменем марксизма. - 1927. - № 2-3. - С. 119-144.
184. Савватеев А. В. Роль экстерналий в формировании равновесного уровня коррупции в производстве // Научный доклад РПЭИ # 2K/04. - Москва, 2000. – 57 с.
185. Савватеев А. В. Оптимальные стратегии подавления // Экономика и мат. методы. – 2003. – Вып. 39. – С. 62-75.
186. Сажина М. Рынки ресурсов // Российский экономический журнал. – 1994. - № 4. - С. 102-106.
187. Салли В. И., Комиссаров В. Ф., Шинкаренко С. В. Особенности экономико-математического моделирования основных параметров угольных шахт // Экономический вестник НГАУ. Том 1. - Днепропетровск: РИК НГАУ, 1999. – С. 110-111.
188. Саллі В. І., Шаров О. І., Шинкаренко С. В. Модель инвестування технологічних ланок вугільних шахт // Фінанси України. – 1999. – № 5. – С. 60-64.
189. Сборник технико-экономических показателей по обогащению железных и марганцевых руд и окомкованию концентратов. – Кривой Рог: Механобрчермет, 1990. - С. 123-137.
190. Сборник технико-экономических показателей по обогащению железных и марганцевых руд и окомкованию концентратов. – Кривой Рог: Механобрчермет, 1997. - Табл. 20-26.
191. Селигмен Б. Основные течения современной экономической мысли / Пер. с англ. – М.: «Прогресс», 1968. – 598 с.
192. Сергеев А. Природная рента: мировой опыт и российские ошибки // Русский предприниматель.- 2002. - № 10-11. – С. 47 – 52.
193. Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов // Антология экономической классики. - М.: MN «Эконов», «Ключ», 1993. - С. 205 - 235.
194. Соколов В. И. Природопользование в США и Канаде: Экономические аспекты. - М.: Наука, 1990. - 160 с.
195. Солнцев С. И. Земельная рента в крестьянском хозяйстве. - М.: АН СССР, 1929. - С. 18-19.
196. Струкова Е. Б. Проблемы экономического регулирования добывающего сектора экономики // Экономика и мат. методы. – 1993. – Т. 29. – Вып. 1. – С. 58 – 60.
197. Струмилин С. О дифференциальной земельной ренте в условиях социализма // Вопросы экономики. – 1960. - № 7. - С. 81-97.
198. Струмилин С. Г. О цене «даровых благ» природы // Вопросы экономики. – 1967. - № 8. - С. 60-72.
199. Суренков В., Курский А., Хакимов Б. Законодательное регулирование недропользования // Экономист. – 1994. - № 9. - С. 59-63.
200. Тимошенко Ю. Перспективи трансформації власності в Україні // Економіка України. – 2003. - № 10. - С. 17-21.
201. Ткаченко Н. І. Глобальна рента в контексті трансформаційних змін // Проблеми теорії та практики економічної політики України на сучасному етапі: Збірник наукових праць Національного гірничого університету.- 2003. - № 1. – С. 47-53.
202. Ткаченко Н. И. Дифференциальная горная рента І как дополнительный источник пополнения доходной части государственного бюджета Украины // Актуальні проблеми економіки: Збірник наукових праць. – Дніпропетровськ: “Навчальна книга”. – 2000. - Том 7. - С. 105-115.
203. Ткаченко Н. І. Еволюція теоретико-методологічних засад рентних відносин // Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених „Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки” (19-21 квітня 2006 р). – Луганськ, 2006. – С. 250-254.
204. Ткаченко Н. І. Економічний механізм реалізації рентних відносин // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць Дніпропетровського національного університету. 2005. - № 210-3. – С. 611-618.
205. Ткаченко Н. І. Інституційні аспекти рентоорієнтованої поведінки в надрокористуванні // Економіка: проблеми теорії та практики: Збірник наукових праць Дніпропетровського національного університету. – 2005. - № 200-2. – С. 501-505.
206. Ткаченко Н. І. Інституціональна актуалізація складових економічного механізму реалізації рентних відносин // Наукові праці Донецького національного технічного університету. Серія: економічна. – 2006. - № 103-2.– С. 141-146.
207. Ткаченко Н. И. Исторические формы реализации рентных отношений // Проблеми перехідної економіки України: матеріали науково-практичної конференції. – Дніпропетровськ: Січ, 1998. – С. 94–101.
208. Ткаченко Н. И. Методологические подходы к формированию эффективного экономического механизма реализации рентных отношений в сфере недропользования // Материалы международной научно-практической конференции «Институциональная система: противоречия развития в современных условиях» (6 – 7.02.07 г.) – Саратов: Издат. центр СГСЭУ, 2007. – С. 80 – 81.
209. Ткаченко Н. И. Методология и методы исследования, образования и присвоения дифференциальной горной ренты // Проблеми перехідної економіки України: матеріали науково-практичної конференції. – Дніпропетровськ: Січ, 1998. – С. 52–58.
210. Ткаченко Н. И. Основные подходы к регулированию недропользования // Научные труды Донецкого национального технического университета. Серия: экономическая. – 2004. - № 80. – С. 65-72.
211. Ткаченко Н. И. Перераспределение прав собственности при рентоориентированном поведении в горнорудной промышленности Украины // Материалы научной конференции «Ломоносовские чтения 2004» и Международной научной конференции студентов, аспирантов и молодых ученых «Ломоносов - 2004», 3-4 мая 2004 г. - Севастополь: НПЦ “ЭКОСИ-Гидрофизика”, 2004. - С. 364-365.
212. Ткаченко Н. И. Регулирование недропользования: проблемы и перспективы рентных отношений // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, яка присвячена 70 річчю факультету економіки і менеджменту Національної металургійної академії України (26-28 жовтня 2005 р.). – Дніпропетровськ: НМетАУ, 2005. – С. 210-212.
213. Ткаченко Н. И. Система мониторинга рентных поступлений // Економіка: проблеми теорії та практики: Збірник наукових праць Дніпропетровського національного університету. – 2003. - № 172. – С. 493-498.
214. Ткаченко Н. І. Система рентоотримання в Україні // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції ”Україна наукова 2003”. Том 24. Економіка промисловості. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. - С. 53-54.
215. Ткаченко Н. И. Cовершенствование системы реализации прав собственности на недра в Украине в условиях трансформационной экономики // Материалы Всероссийской научно-практической конференции «Шихобаловские чтения: опыт, проблемы и перспективы развития потребительского рынка в регионе» (14-15. 1107 г.). - Самара: Изд-во ОФОРТ, 2007.- С. 50-53.
216. Ткаченко Н. И. Современные трактовки экономической и дифференциальной ренты // Материалы научно-методического семинара «Проблемы трансформации экономики и формирование социально-экономической модели Украины». – Днепропетровск: ДДУ,1997. - С. 219–223.
217. Ткаченко Н. Теоретичні та практичні аспекти рентних відносин // Збірник наукових праць. – Київ: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України. – 2001. - Вип. 30. - С. 64 – 67.
218. Ткаченко Н. І. Функціональний контекст рентних відносин в умовах трансформаційної економіки України // Механізм регулювання економіки. – 2004. - № 1. - С. 117-123.
219. Ткаченко Н. Экономические проблемы платности ресурсов и дифференциальной ренты // 2-я Украинская научно-практическая конференция «Студент и преподаватель». Материалы. – Симферополь: Южно-Украинский институт экономики и права при СГУ, 1996. – С. 115–117.
220. Трегобчук В. Ресурсно-екологічна складова національної безпеки // Економіка України. – 1999. - № 2. – С. 7-10.
221. Труды Первой Всесоюзной конференции аграрников-марксистов. – Т. 2. - М., 1930. - С. 233-239.
222. Труды Первой Всесоюзной конференции аграрников-марксистов. - Т. 1 - М., 1930. - С. 437.
223. Тонис А. Анализ и моделирование присвоения ренты. – М.: Российская экономическая школа, 1998. – 33 с.
224. Туган-Барановський М. І. Політична економія: Курс популярний. - К.: Наукова Думка, 1994. - С. 160 - 165.
225. Тяпкин Н. Некоторые проблемы теории земельной ренты // Вопросы экономики. – 1960. - № 7. - С. 98-102.
226. Указ Президента України “Про встановлення рентної плати за нафту і природний газ, що видобуваються в Україні” від 21.12.94 р. № 785/94
227. Указ Президента України “Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат” від 5.02.04 р. № 1456-ІV
228. Фишер С., Дорнбуш Р., Шмалензи Р. Экономика / Пер. с англ. – М.: Дело ЛТД, 1993. – 864 с.
229. Фонкич К. Пошук ренти і групи інтересів перехідного періоду в Україні // Економіст. – 2000. - № 3. – С. 54-63.
230. Хайман Д. Н. Современная микроэкономика: анализ и применение / Пер. с англ. – М.: Финансы и статистика, 1992. – C. 84-87.
231. Хромов П. А. Экономическая история СССР: Первобытно - общинный и феодальный способы производства в России. - М.: Высшая школа, 1988. - С. 19, 21, 30, 42 - 44, 64.
232. Худокормов Г. Дифференциальная земельная рента и проблемы ценообразования в колхозном производстве // Вопросы экономики. – 1960. - № 10. - С. 101-108.
233. Чухно А. А. Методологические проблемы политической экономии социализма. – К.: Вища школа, 1988. – 391 с.
234. Шанин Л. Рента в условиях советской экономики // На аграрном фронте. – 1926. - № 9. - С. 34-49.
235. Шанин Л. Рента в условиях советской экономики // На аграрном фронте. – 1927. - № 1. - С.35-44.
236. Швырев С. В. Анализ научного познания: основные направления, формы, проблемы. – М.: Наука, 1988. – 214 с.
237. Эйсмонт О. А,, Петров А, П, , Логвин А. Б., Боске Б. Д. Оценка лесной ренты и эффективности повышения рентных платежей в России. – М., 2002. - 59 с.
238. Экономическая теория на пороге XXI века / Под ред. Ю. М. Осипова, В. Г. Белолипецкого, Е. С. Зотовой. - М.: Юристъ, 2001. – Т. 5: Неоэкономика. - 624 с.
239. Экономическая теория: Учебник для вузов / Под ред. А. И. Добрынина, Л. С. Тарасевича. – СПб.: Питер, 1997. – 480 с.
240. Экономическая энциклопедия: Политическая экономия. - М.: «Советская Энциклопедия», 1979. - Т. 3. – 624 с.
241. Эндрес А., Квернер И. Экономика природных ресурсов. – СПб.: Питер, 2004. – 256 с.
242. Эйсмонт О. А. Неуловимая рента. Что такое рента, кем она присваивается и как ее надо распределять? // Эксперт. – 2004. - № 10 – С. 7.
243. Яковец Ю. Россия в системе мировых рентных отношений // Экономист. – 2001. - № 3. - С. 72-77.
244. Янин А. Регулярные платежи за добычу полезных ископаемых // Экономист. – 1993. - № 12. - С. 88-90.
245. Aslund A. Reform vs Rent-seeking in Russia`s Economic Transformation // Transition. - 1996. - Vol. 2. - Р. 12-16.
246. Вraguinsky S. Producer`s Behavior in a Transitional Economy. Theoretical and Empirical Analysis with an Application to the Russian Economy // Economic Systems. – 1997. - Vol. 21, № 3. - Р. 265-295.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.