У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ПЛАНУВАННЯ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ
Количество страниц 230
ВУЗ Державний вищий навчальний заклад Українська академія банківської справи
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1 12
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ ЯК СКЛАДОВОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ 12
1.1. Система управління фінансами та її роль в розвитку банківських установ 12
1.2. Сутність фінансового планування та його значення в формуванні ефективної системи управління фінансами банківських установ 31
1.3. Вплив сучасного стану банківської системи на ключові показники фінансового планування в банку 50
Висновки до розділу 1 75
РОЗДІЛ 2 78
ОРГАНІЗАЦІЯ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ НА ОСНОВІ РОЗВИТКУ ТЕХНОЛОГІЙ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ 78
2.1. Необхідність та значення застосування технології управління фінансами як основи фінансового планування банківських установ 78
2.2. Система бюджетування як складова нормативного фінансового планування банківських установ 85
2.3. Використання сучасних технологій управління фінансами в процесі фінансового планування 105
Висновки до розділу 2 131
РОЗДІЛ 3 135
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПЛАНУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ОСНОВІ ПОБУДОВИ КОМПЛЕКСНОЇ МОДЕЛІ ПЛАНУВАННЯ 135
3.1. Використання фінансового моніторингу як необхідної передумови виконання фінансових планів 135
3.2. Застосування нормативних методів в процесі оперативного планування фінансової діяльності банку 143
3.3. Використання комплексної моделі планування фінансової діяльності як основи забезпечення ефективного управління фінансами банківських установ 172
Висновки до розділу 3 194
ВИСНОВКИ 198
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 203
ДОДАТКИ 226
Список литературы ВИСНОВКИ

На сучасному етапі розвитку економічних відносин важливого значення для банків набуває питання ефективності управління фінансами. Інтенсивне розширення діяльності банків призводить до ускладнення всієї системи їх функціонування, що вимагає використання нових методів управління. Дослідження сучасних фінансових відносин довели недостатнью ефективність системи управління фінансами в банках. Однією з основних причин низького рівня управління фінансами є неефективне планування фінансової діяльності банків.
В останні роки в науковій літературі звучить критика традиційних підходів до фінансового планування, оскільки порушується один з основних принципів планування – комплексність підходу. Це також пов’язане з тим, що банки впроваджують в свою діяльність не адаптовані до вітчизняних умов західні моделі фінансового планування. Враховуючи все вищевикладене обрана тема дисертаційного дослідження є актуальною, має важливе теоретичне та практичне значення і потребує подальшої розробки.
В дисертаційній роботі було досліджено особливості планування фінансової діяльності банківських установ, зокрема виявлено методичні засади побудови оптимальних організаційних структур і режимів роботи функціонально-технологічних систем, які забезпечують планування та реалізацію фінансових операцій банку. Ефективність планування фінансової діяльності забезпечує система управління фінансами банку, яка передбачає цілеспрямований вплив керуючої підсистеми на керовану підсистему шляхом аналізу, планування, та контролю і відповідного нормативного забезпечення.
Система управління фінансами повинна включати наступні компоненти: підсистему організаційного менеджменту, підсистему фінансового менеджменту, підсистему інформаційного менеджменту. вапваіНайбільш слабкою ланкою у вітчизняній практиці фінансового планування в банках є відсутність механізму ув’язки планів різних рівнів, що не дає змогу забезпечити комплексне виконання фінансових планів.
Роль фінансового планування на сучасному етапі набула корінних змін, оскільки власники зацікавлені в зростанні вартості банку та власного капіталу з метою підвищення конкурентноздатності, ефективної координації діяльності структурних підрозділів, філій. Основною метою фінансового планування є визначення та конкретизація фінансових умов функціонування банківської установи на основі розробки, узгодження та затвердження системи взаємопов’язаних фінансових планів для забезпечення відтворювального процесу відповідними за обсягом та структурою фінансовими ресурсами.
Фінансове планування характеризується такими ознаками: спрямованістю фінансово-економічної стратегії, забезпеченням відповідної структури власності, дотриманням оптимального співвідношення між прибутковістю та ризиком, виваженістю, відповідальністю і прозорістю щодо розкриття інформації про діяльність банківської установи. В умовах розвитку ринкових відносин для банківських установ, на наш погляд, важливого значення набуває проблема побудови саме системи фінансових планів, що узгоджують стратегічні плани з поточними та оперативними.
Таким чином, ефективне функціонування банківських установ в умовах ринкової економіки багато в чому визначається наявністю налагодженого процесу фінансового планування. Цей процес повинен мати на меті визначення та конкретизацію умов функціонування банківської установи на основі розробки, узгодження та затвердження системи взаємопов’язаних фінансових планів для забезпечення відтворювального процесу відповідними за обсягом та структурою фінансовими ресурсами.
У процесі дослідження функціонування банківської системи України були з’ясовані чинники, що впливають на побудову системи планування фінансової діяльності в банку. Визначено, що ключовим чинником, який впливає на ефективність планування, є необхідність нарощення капіталу банку для досягнення достатнього рівня конкурентоспроможності.
Важливою складовою ефективного фінансового планування є технологія управління фінансами банківської установи, яка розглядається як система загальних принципів, інструментів і методів, що застосовуються при формуванні, розподілі та використанні банківських ресурсів. Сучасна технологія управління фінансами в банківських установах повинна охоплювати такі основні напрями: формування фінансової структури банку, формування політики фінансового менеджменту банку, фінансове планування та прогнозування, організацію роботи фінансових служб та підрозділів, автоматизацію управлінських рішень та програмне забезпечення. Визначено, що найбільш поширеними технологіями управління фінансами, що застосовуються вітчизняними банками є система збалансованих показників, бюджетування, управлінський облік та аналіз. Із зазначених технологій управління фінансами найбільш часто банками використовується бюджетування.
В роботі удосконалено систему бюджетування в частині розробки бюджетів різного рівня та напрямів діяльності, реалізації контролю за їх виконанням, аналізу відхилень від бюджетних показників та внесення відповідних коригувань. Одним з основних недоліків бюджетування є те, що ця технологія управління фінансами не враховує якісні показники, що мають суттєвий вплив на управління фінансами банків. Зазначену проблему дозволяє вирішити система збалансованих показників. Концепція системи збалансованих показників охоплює стратегічно важливі напрями базуючись на оперативних даних і вигідно відрізняється від інших концепцій тим, що фінансові і не фінансові індикатори інтегруються з урахуванням причинно-наслідкових зв’язків між результуючими показниками і ключовими чинниками, під впливом яких вони формуються.
У ході проведеного дослідження було з’ясовано, що для забезпечення виконання фінансової стратегії необхідним є застосування фінансового моніторингу, що дозволить з мінімальними витратами робочого часу кваліфікованих фахівців отримати результати діяльності банку на кожний конкретний момент часу, використовуючи єдину інформаційну базу. Під фінансовим моніторингом слід розуміти єдину систему безперервного збору, систематизації та обробки інформації і побудови на її основі прогнозних показників діяльності з метою прийняття управлінських рішень. Показники, відібрані в ході фінансового моніторингу, є базою для прийняття обґрунтованих управлінських рішень.
В роботі обґрунтовано, що існують дві взаємодоповнюючі стратегії ринкового поводження банку – стратегія мінімізації витрат і стратегія забезпечення якості. Для мінімізації витрат банку в процесі фінансового планування необхідно проводити розрахунок мінімальної ставки розміщення на основі визначення середньозваженої процентної ставки для кожної зі статей залучених і запозичених ресурсів. Підхід, запропонований на основі застосування нормативних методів планування з урахуванням визначення мінімальної ставки розміщення, на основі якого складаються беззбиткові фінансові плани, дозволить збільшити ефективність процесу фінансового планування в банку.
На основі проведеного дослідження доведено, що одним із шляхів вдосконалення організації фінансового планування є побудова комплексної моделі планування фінансових процесів банківської установи. Здатність банку до саморозвитку, його перспективну фінансову стійкість визначає обсяг прибутку, генерований цією фінансовою установою від операційної діяльності, накопичений на певний момент часу. Для означення даного обсягу може бути використаний внутрішній показник капіталоутворення, що визначає спроможність генерувати прибуток на основі визначення сукупного обсягу банківських ресурсів, залежно від середньозваженої вартості ресурсів та горизонту фінансового планування для забезпечення реалізації стратегічних завдань, не порушуючи нормативів діяльності банку.
У загальному вигляді, внутрішній показник капіталоутворення банку визначається чистим процентним доходом поточного періоду та сумою накопиченого на момент його оцінки нерозподіленого прибутку. Результатом проведених розрахунків є оптимізаційні моделі середньозваженої вартості та середньозваженої доходності, які дозволяють максимізувати внутрішній показник капіталоутворення банку. Механізм оптимізації даного показника передбачає порівняльний аналіз зваженої доходності активів із зваженою вартістю відповідних їм видів ресурсів з урахуванням традиційного групування активів банку за нормальними джерелами їх фінансування. Таким чином, керувати середньозваженою доходністю можна спираючись тільки на показник еластичності структури до змін доходності за активами та пасивами. Для оцінки залежності структури формування та використання банківських ресурсів відповідно до їх вартості та доходності пропонується використовувати коефіцієнти еластичності структури банківських ресурсів за витратами та за доходами, які характеризують відносну зміну у відсотках результату від зміни фактора у динаміці на 1 %. У ході проведеного дослідження на прикладі аналізу фінансової звітності АКБ “Укрсоцбанк” за 2003-2006 роки автором визначені коефіцієнти еластичності структури витрат та коефіцієнти еластичності за доходністю.
Таким чином, запропонована система планування дозволяє встановлювати ключові показники діяльності, які сприяють перевищенню зростання темпів доходів банків над темпами приросту їх витрат з урахуванням дотримання банком нормативів діяльності.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аванесова І.А. Інструментарій регулювання кредитної діяльності комерційного банку // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 9: Збірник наукових праць: Наукове видання.- Суми: Мрія-1 ЛТД; УАБС, 2004.- 374 c.
2. Антропов Д.Л. Интегрированный риск-менеджмент в системе управления банком // Деньги и кредит (рус.).- 2005.- № 1.- C.33-38
3. Алексеєнко М.Д., Алексеєнко Л.М. Формування статутного капіталу банку // Фінанси України (укр.).- 2005.- № 4.- C.109-116
4. Батковський В.А. Рейтингова оцінка діяльності банків // Фінанси України (укр.).- 2004.- № 5.- C.145-151
5. Бакун О. Оподаткування доходів фізичних осіб від їх депозитних вкладів // Вісник Національного банку України (укр.).- 2003.- № 5.- C.10-14
6. Башлай С.В. Концептуальні засади формування системи кооперативного банківського обслуговування підприємств АПК в Україні // Вісник Національного банку України (укр.).- 2003.- № 5.- C.34-38
7. Башлай С.В., Лобода Н.О. Теоретичні аспекти та особливості банківського кредитування фізичних осіб в Україні // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 12: Збірник наукових праць: Наукове видання.- Суми: Мрія-1 ЛТД; УАБС, 2005.- 234 c.
8. Бирюкова Е.А. Межбанковский кредит как инструмент управления ликвидностью и рефинансирование // Банковские услуги (рус.).- 2004.- № 5.- C.22-32
9. Білик М.Д. Управління фінансами державних підприємств.– К.: Знання, 1999.– 312 c.
10. Білик М.Д. Фінансові аспекти реорганізації державних підприємств // Фінанси України. – 2001.– № 11. – C.78-86.
11. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента: В 2-х т. Т.1 . – К.: Ника-Центр, 1999. – 592 c.
12. Бланк И.А. Стратегия и тактика управлення финансами. – К.: ИТЕМлтд, АДЕФ-Украина, 1996. – 534 с.
13. Блудова Т.В., Гармидаров П.П. Оцінка конкурентоспроможності українських банків на основі просторової моделі аналізу ефективності діяльності // Формування ринкових відносин в Україні (укр.).- 2004.- № 6.- C.50-54
14. Божко В.П., Шигимага Е.О. Об оценке структуры доходов коммерческого банка // Економіка. Фінанси. Право (укр.).- 2004.- № 10.- C.23-28
15. Бондаренко Л.А. Побудова системи ризик-менеджменту в комерційному банку // Фінанси України (укр.).- 2003.- № 9.- C.85-94
16. Бондарь А.Л. Структура банковских ресурсов // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 13: Збірник наукових праць: Наукове видання.- Суми: Мрія-1 ЛТД; УАБС, 2005.- 270 c.
17. Бочаров В., Леонтьев В. Корпоративные финансы: Издание 1-е, 2003.- 592 c.
18. Бушуєва І.В., Галіцин В., Пахомов О.М. Модельні дослідження організаційної структури комерційного банку при реструктуризації менеджменту // Вісник Національного банку України (укр.).- 2003.- № 4.- C.22-25
19. Васюренко О.В. Управління залученням ресурсів у комерційних банках // Фінанси України (укр.).- 1999.- № 11.- C.88-93
20. Васюренко О.В. Банківський менеджмент: Посібник: Навчальне видання.- К.: Академія, 2001.- 320 c.
21. Васюренко О.В. Современные методы управления банковскими ресурсами: Научное издание.- Х.: Гриф, 1997.- 392 c.
22. Васюренко О.В., Федосік І.М. Ресурсний потенціал комерційного банку // Банківська справа (укр.).- 2002.- № 1.- C.58-65
23. Васюренко О.В., Азаренкова Г. Управління ліквідністю банку з погляду зміни швидкості його фінансових потоків // Банківська справа (укр.).- 2003.- № 1.- C.60-64
24. Васюренко О.В. Банківські операції: Навчальний посібник: Навчальне видання.- 3-є вид., стереот..- К.: Знання, 2002.- 255 c.
25. Васюренко О.В., Христофорова О. Збалансованість структури зобов'язань банку як фактор забезпечення ефективності кредитних операцій // Банківська справа (укр.).- 2004.- № 3.- C.3-10
26. Васюренко Л.В., Федосік І.М. Концептуальні підходи до стратегічного управління ресурсним потенціалом банку // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 14: Збірник наукових праць: Наукове видання.- Суми: УАБС НБУ, 2005.- 267 c.
27. Васюренко О., Погореленко Н.П. Організація управління стійким розвитком банківської установи // Вісник Національного банку України (укр.).- 2006.- № 6.- C.22-24
28. Васюренко Л.В. Взаємозалежність розвитку банківського сектору та інвестиційної діяльності в Україні // Банківська справа (укр.).- 2007.- № 1.- C.24-29 с.
29. Васильченко З. Концептуальні основи визначення вартості банківської установи // Банківська справа (укр.).- 2003.- № 5.- C.25-36
30. Васильченко З.М. Методологічні засади стратегії реорганізації комерційних банків // Фінанси України (укр.).- 2004.- № 7.- C.123-131
31. Васькович І.М. Деякі аспекти фінансової стійкості комерційного банку // Формування ринкових відносин в Україні (укр.).- 2004.- № 2.- C.40-43
32. Вахнюк С.В. Вплив ефекту операційного важеля на вартість електронних бізнес - рішень сучасного банку // Актуальні проблеми економіки (укр.).- 2004.- № 3.- C.66-74
33. Вожжов А.П., Сухомлинов Е.А. Об эффективности трансформации переменной части текущих пассивов в состав управляемых ресурсов коммерческого банка // Вісник Української академії банківської справи.- 2003.- № 1.- C.56-62
34. Гармидаров П.П. Знаходження середньозважених оцінок груп нормативів банку // Формування ринкових відносин в Україні (укр.).- 2005.- № 2.- C.68-72
35. Гамза В.А. Банковская система России: основные проблемы развития // Мировая экономика и международные отношения (рус.).- 2003.- № 10.- C.7-14
36. Герасименко В. Концентрація банківського капіталу і методи оцінки її рівня // Вісник Національного банку України (укр.).- 2007.- № 4.- C.28-32
37. Глівенко С.В., Соколов М.О., Теліженко О.М. Економічне прогнозування: Навчальний посібник: Навчальне видання.- 2-е вид.,перероб.і доп..- Суми: Університетська книга, 2001.- 207 c.
38. Горохов М.Ю., Малев В.В. Бизнес-планирование и инвестиционный анализ. – М.: Филинъ, 1998. – 208 с.
39. Гриценко В.Г. Использование функционально-стоимостного анализа в планировании деятельности банка // Вісник Української академії банківської справи.- 2003.- № 1.- C.62-65
40. Грищенко А.І., Волошин І.І. Моделювання швидкого зростання банку із симуляцією процентного ризику методом Монте-Карло // Вісник Національного банку України (укр.).- 2007.- № 1.- C.32-36
41. Грудзевич Я.В. Проблеми капіталізації банківської системи України // Регіональна економіка (укр.).- 2005.- № 1.- C.116-120
42. Гуляницький Л. Кодекс корпоративного управління: яким йому бути? // Цінні папери України. -№28, 26 липня 2001р., С.13.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.