У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИРОБНИЦТВА ТА ПЕРЕРОБКИ ХМЕЛЮ У ХМЕЛЕГОСПОДАРСТВАХ
Количество страниц 243
ВУЗ ННЦ “ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В ПІДПРИЄМНИЦЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
1.1. Сутність управлінського обліку та етапи його розвитку
1.2. Інформаційна функція управлінського обліку
1.3. Витрати як об’єкт управлінського обліку
Висновки до першого розділу
РОЗДІЛ 2. СУЧАСНИЙ СТАН ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В ХМЕЛЯРСТВІ
2.1. Вплив факторів конкурентоздатності на інформаційні особливості управлінського обліку хмелярстві
2.2. Обліково-економічна характеристика структури собівартості хмелю
2.3. Документальне забезпечення управлінського обліку в хмелярстві
Висновки до другого розділу
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В ХМЕЛЯРСТВІ
3.1. Удосконалення документального забезпечення інформації управлінського обліку
3.2. Використання рахунків у системі бюджетування в хмелярстві
Висновки до третього розділу
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Розвиток суспільного виробництва є циклічним процесом, що пов'язаний з альтернативним вибором та оптимальним поєднанням наявних ресурсів, насамперед через їх вичерпність, обґрунтуванням видів діяльності, стратегії та тактики підприємства.
Характерною особливістю сучасної економіки України являється наявність значної кількості факторів впливу на функціонування суб’єктів господарювання, їх стратегію та тактику, що обумовлює адекватну трансформацію підходів до управління. Наслідок постійної видозміни системи управління – перебудова інформаційної системи підприємства загалом та облікової системи зокрема, що забезпечують керівництво необхідною інформацією, яка на сьогодні перетворилась у виробничий ресурс та стає конкурентною перевагою на ринку.
Сучасна інформаційна система підприємства обробляє значні обсяги інформації, що надходить з різних джерел, а облікова система є її традиційно базовим компонентом. Однак, запровадження положень (стандартів) бухгалтерського обліку та їх зовнішня інформаційна спрямованість в межах фінансового обліку, вимагає використання управлінського обліку для обґрунтування та прийняття керівництвом тактичних і стратегічних рішень на рівні підприємства. Це зумовлює необхідність приділення значної уваги питанням методології, організації та використання елементів методу управлінського обліку вітчизняними фахівцями, науковцями, практиками.
Питанням використання управлінського обліку, а також облікової інформації в управлінні підприємством, значну увагу приділяли вітчизняні вчені: М.Т. Білуха, О.С. Бородкін, Ф.Ф. Бутинець, М.Я. Дем’яненко, Н.І. Дорош, С.Ф. Голов, А.Г. Загородній, Г.Г. Кірейцев, М.Ф. Кропивко, М.В. Кужельний, В.О. Ластовецький, В. Г. Лінник, В.Б. Моссаковський, М.С. Пушкар, В.П. Савчук, В. В. Сопко, Л.К. Сук, Н.М. Ткаченко, М.Г. Чумаченко та інші; зарубіжні дослідники: В. Ф. Палий, Я. В. Соколов, С. С. Сатубалдін, Р. Ентоні, Дж. Рис, А. Апчерс, Е. К. Гильде, К. Друрі, Джон К. Шанк, В. Говиндаранджан, П. Друкер, Т. П. Карпова, М. З. Пизенгольц, Г. Поппель, Б. Голдстайн, Р. А. Фатхутдінов та інші.
Забезпечення конкурентоздатності в довготривалій перспективі змушує шукати керівників відповідні шляхи її досягнення не тільки в зовнішньому, але й у внутрішньому середовищі господарства, у тому числі через трансформування інформаційної системи підприємства, використання системи управлінського обліку для потреб персоналу, з врахуванням особливостей окремих сільськогосподарських галузей, зокрема хмелярства, здійснення адаптації закордонного досвіду використання окремих методів управління до сучасних вітчизняних реалій.
Управлінський облік як система діє ефективно лише при оптимальному підборі інструментарію, що визначається в межах господарств самостійно. У спеціальній літературі досить широко розглянуто механізми дії окремих елементів інструментарію, однак відсутні практичні методики їх застосування, що особливо важливо в сільському господарстві, враховуючи тривалий виробничий цикл та природні фактори.
Важлива роль управлінського обліку відводиться в управлінні витратами, що являються його головним об’єктом, особливо відносно господарств та галузей, що мають значну собівартість кінцевої продукції.
Серед таких галузей необхідно виділити хмелярство, що традиційно у світі є високоприбутковим бізнесом, а в Україні характеризується загальною стагнацією, яка знайшла відображення у катастрофічному падінні площ вирощування та загального виробництва хмелю до рівня 30 х років XX століття, зменшення капіталовкладень, а також збільшенні собівартості продукції.
Необхідність визначення особливостей організації та методики управлінського обліку на сільськогосподарських підприємствах, зокрема в хмелегосподарствах, обґрунтування інструментарію та його елементів для забезпечення інформацією управлінського персоналу, визначили актуальність теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково – дослідних робіт ННЦ “Інститут аграрної економіки”: “Розробити методично-організаційні засади побудови галузевого обліку, звітності та інформаційно-аудиторських послуг” (номер державної реєстрації 0106U006638) та “Формування системи та механізмів обліково-аудиторського та інформаційного забезпечення сільськогосподарських підприємств в ринкових умовах” (номер державної реєстрації 0102U000267). В межах зазначених наукових програм автором проведено дослідження, що направлене на удосконалення інформаційного забезпечення керівного персоналу господарств через систему управлінського обліку.
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є узагальнення та розробка теоретичних положень з організації та методики управлінського обліку в хмелярстві, надання практичних рекомендацій щодо їх застосування.
Для досягнення поставленої мети у роботі визначенні наступні завдання:
 дослідити сучасні інформаційні вимоги в сільському господарстві, види та джерела інформації;
 дослідити та уточнити поняття ”управлінський облік”, його складові, визначити функції управлінського обліку на сучасному етапі розвитку обліку в сільському господарстві України;
 визначити інструментарій управлінського обліку в управлінні витратами в сільському господарстві;
 дослідити сучасний стан системи інформаційного забезпечення в хмелегосподарствах;
 визначити шляхи удосконалення документального забезпечення управлінського обліку в хмелегосподарствах;
 розробити практичні рекомендації щодо використання бюджетування як окремого елементу управлінського обліку в хмелегосподарствах.
Об’єктом дослідження виступають господарські операції та процеси, пов’язані з виробництвом та переробкою хмелю, що підлягають обліку та контролю в хмелегосподарствах.
Предметом дослідження виступає комплекс теоретичних, методичних та практичних аспектів використання управлінського обліку в інформаційній підтримці рішень керівництва в хмелегосподарствах.
Методи дослідження. При дослідженні теоретичних аспектів використання управлінського обліку, його сутності, визначення тенденцій розвитку управління та обліку, узагальнення поглядів вітчизняних та зарубіжних вчених використовувалися історичний та логічний методи індукції та дедукції. При дослідженні та аналізі структури та величини витрат в хмелегосподарствах використовувалися такі методи як узагальнення та порівняння, анкетування для збору даних. На основі системного підходу відображено місце управлінського обліку в інформаційній системі підприємства та його інструментарію в управлінні витратами.
Теоретичною та методологічною основою дисертаційного дослідження є праці вітчизняних та зарубіжних вчених, практиків з проблем застосування управлінського обліку в системі підтримки управлінських рішень; законодавчо-нормативні акти з питань ведення бухгалтерського обліку. У роботі використано результати проведеного автором анкетного обстеження окремих хмелегосподарств Житомирської області, статистична інформація Держкомстату України, дані спеціалізованої програми “Хміль України”, річні звіти підприємств галузі хмелярства “Joh.Barth & Sohn” та “Hopsteiner”.
Наукова новизна одержаних результатів. Наукова новизна одержаних результатів полягає у теоретичному обґрунтуванні та удосконаленні організаційних і методичних підходів до побудови управлінського обліку виробництва та переробки хмелю, адаптації системи управлінського обліку до сучасних інформаційних вимог в хмелярстві. Основні положення наукової новизни результатів дослідження полягають у наступному:
вперше:
 визначено інструментарій управлінського обліку, на основі якого здійснюється інформаційна підтримка управління в хмелегосподарствах;
 введено поняття “управлінського первинного документу”, що дозолить удосконалити документування інформації в хмелегосподарствах та інформаційно зблизити управлінський та фінансовий облік;
удосконалено:
 підходи до вибору об’єктів управлінського обліку для зосередження уваги персоналу до вузьких місцях, зокрема витрат у хмелярстві та вибір відповідного інструментарію впливу на їх величину та структуру;
 систему документального забезпечення на основі пакету “управлінських первинних документів“ щодо амортизаційних відрахувань та зведених документів щодо собівартості, які доповнюють вже існуючі форми та сприятимуть набуттю інформацією такої властивості як релевантність;
 підходи до використання бюджетування, з врахуванням вимог галузі хмелярство, шляхом розробки форм, методики складання бюджетів з використанням рахунків фінансового обліку. Структура бюджетів забезпечить персонал інформацією про можливі наслідки господарювання, забезпечить керівництво попередньою релевантною інформацією для прийняття тактичних і стратегічних рішень;
дістало подальший розвиток:
 понятійний апарат обліку, зокрема обґрунтовано необхідність поєднання понятть “внутрішньогосподарський облік” та “управлінський облік” для однозначного трактування в законодавчо-нормативних актах та практичній діяльності, зокрема в Законі України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”;
 функції управлінського обліку на сучасному етапі розвитку управління, уточнено базові вимоги до інформації, в т. ч. з врахуванням особливостей сільського господарства;
 класифікація витрат хмелегосподарств, зокрема у розрізі доданої вартості, інформація щодо яких стає базою при виборі способу впливу на величину та структуру витрат;
 класифікація методів управління витратами в межах управлінського обліку, з поділом їх на дві групи – стратегічні та тактичні, в межах яких виділено методи технологічного впливу на витрати або окремі групи, а також методи інформаційного забезпечення впливу на витрати.
Практичне значення одержаних результатів. Застосування на практиці запропонованих автором рекомендацій дозволить підвищити якість інформаційного забезпечення хмелегосподарств, надати інформації необхідних властивостей для забезпечення прийняття ефективних управлінських рішень.
Особистий внесок дисертанта. Дисертаційна робота є самостійно виконаним науковим дослідженням. Всі розробки та пропозиції, що містяться в роботі, виконані автором особисто.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертації знайшли відображення в наукових статтях, опублікованих в фахових та інших виданнях, а також доповідалися та обговорювалися на: міжнародній науково-практичній конференції „Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи” (листопад 2003 року, м. Київ); міжнародній міжвузівській науково – практичні конференції „Удосконалення системи обліку, аналізу та аудиту як складової інформатизації суспільства” (21 – 22 жовтня 2004 р., м. Мукачеве); міжнародній міждисциплінарній науково – практичній конференції „Сучасні проблеми гуманізації та гармонізації управління” (2004 р., м. Харків, м. Житомир); міжнародній науково – практичній конференції „Методичні основи сучасного дослідження в аграрній економіці” (3-5 березня 2005 р., м. Житомир); всеукраїнській науково-практичній конференції „Фінансово-економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні”(6-7 жовтня 2005 р., м. Житомир); ІІ міжнародна науково-практична конференція „Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи” (19-20 жовтня 2006 року, м. Київ); першій міжнародній науково-практичній конференції „Конкурентоспроможність в умовах глобалізації: реалії, проблеми та перспективи” (26 – 27 квітня 2007 року, м. Житомир).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 12 наукових праць загальним обсягом 3,3 друк. З них 3 статті у провідних фахових економічних виданнях, інших фахових виданнях – 2 статті, 7 тез доповідей на науково-практичних конференціях.
Обсяг та структура дисертаційної роботи. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Основний зміст роботи викладено на 192 сторінках друкованого тексту, в тому числі 34 таблиці, 27 рисунків. Робота містить 22 додатки. Список використаних джерел нараховує 197 найменувань на 15 сторінках. Загальний обсяг роботи становить 239 сторінок.
Список литературы відносини характеризуються збільшенням потенційних факторів впливу екзогенного та ендогенного характеру, що в свою чергу викликає необхідність переосмислення теоретичних та практичних підходів управління підприємством, а відповідно адаптацію облікової системи загалом та її елементу - управлінського обліку, зокрема, як джерела інформації для керівництва.
На підставі проведеного дисертаційного дослідження теоретичних засад управлінського обліку, інформаційного забезпечення управління в хмелярстві зроблено наступні висновки:
1. Потенційне зростання факторів конкурентноздатності, обумовлюють зростання обсягів інформації, на основі якої керівництво приймає управлінське рішення. Інформація надходить з різних джерел – зовнішніх та внутрішніх, носить історичний плановий, прогнозний та оперативний характер, а базовою вимогою є релевантність, тобто здатність інформації бути корисною для прийняття рішення.
Тривалий виробничий цикл в окремих галузях сільського господарства, особливо в рослинництві, вимагає використання значних обсягів оперативної інформації з систем фінансового та управлінського обліку, а для ефективного прийняття рішень необхідне використання також планової інформації для можливості миттєвого реагування керівництва на основі співставлення запланованих та оперативних даних.
2. На сьогодні серед вчених та практиків в Україні не існує єдиного підходу щодо визначення сутності, задач управлінського обліку на сучасному етапі розвитку облікової та управлінської науки, що зумовлено:
 постійною видозміною методів управління, потенційних об’єктів, на які прагне впливати керівництво за допомогою інструментарію управлінського обліку;
 особливостями функціонування облікових систем окремих країн;
В результаті проведеного аналізу сутності поняття “управлінський облік” сформульовано наступне визначення: “управлінський облік” - це система збору, накопичення, обробки, інтерпретації та надання інформації щодо діяльності підприємства внутрішнім користувачам різних рівнів управління для прийняття тактичних, оперативних та стратегічних рішень.
Проведене дослідження показало, що існують розбіжності в визначення сутності “управлінського обліку” в законодавчо-нормативних актах та практичній діяльності. Відповідно пропонуємо замінити термін “внутрішньогосподарський облік” безпосередньо на “управлінський облік” для уникнення в розходжень між теорією та практикою ведення обліку.
3. Базовою функцією управлінського обліку є інформаційна функція, яка випливає з сутності самого обліку та полягає у забезпечені персоналу підприємства інформацією, яка відповідає встановленим керівництвом вимогам, насамперед релевантність.
Інформаційна спрямованість управлінського обліку має власні специфічні риси, зокрема наявність різних вимог до інформації у персоналу. Враховуючи це, визначення вимог до інформації носить суб’єктивний характер та залежить від інформаційного взаємозв’язку персоналу між собою, їх вмінь, навиків, здатністю працювати з інформацією, а також складності об’єкта управління, наявності джерел інформації. Відповідно організація та ведення управлінського обліку вимагає грунтовнохї підготовки як персоналу так і керівного складу.
4. Головним об’єктом управлінського обліку протягом розвитку управлінського обліку є витрати, впливати на які можна на основі відповідного інструментарію.
Управління витратами вимагає, окрім ґрунтовної класифікації, використання окремих методів, за допомогою яких буде здійснюватися вплив на їх величину, структуру. Відповідно управління витратами та вибір відповідних методів, в межах управлінського обліку, пропонуємо розглядати:
 на стратегічному рівні;
 на тактичному рівні.
Кожен рівень вимагає використання окремого методу впливу на витрати, а саме комплексне визначення способів, прийомів для цілеспрямованого впливу на рівень витрат, їх структуру.
При цьому вплив на витрати - це не лише застосування технологій та нововведень у виробництві, а й передусім інформаційна підтримка щодо витрат через інструментарій управлінського обліку, у тому числі калькулювання, облік витрат, бюджетування, документування, звітність.
5. Використання управлінського обліку є необхідним в галузях, що характеризуються значним рівнем собівартості, серед яких слід виділити хмелярство.
Проведений аналіз функціонування хмелярської галузі у часовому аспекті дозволив визначити основні фактори конкурентноздатності, серед яких важливе місце займає величина витрат та рівень собівартості, які являються центральним об’єктом управлінського обліку в хмелярстві
6. З’ясовано, що найбільшу питому вагу займають витрати зовнішнього походження – добрива, паливо, покупні матеріали, що викликано диспаритетом цін на промислову та сільськогосподарську продукцію. Відповідно пропонуємо в управлінні витратами особливу увагу приділити інформаційному забезпечені в хмелегосподарствах на моніторинг та контроль зовнішніх витрат, з вибором відповідних методів впливу на їх величину.
7. На основі дослідження рівня інформаційного забезпечення в хмелегосподарствах Житомирської області було виявлено наступне: стан інформаційного забезпечення керівництва є незадовільним, внаслідок обмеженого використання планування діяльності, недосконалості або відсутності окремих первинних та зведених документів, що погіршує інформування керівництва..
8. Для покращення інформаційного взаємозв’язку між фінансовим та управлінським обліком, в межах облікового інструментарію, пропонуємо використовувати “управлінський первинний документ”, за умови дотримання основних законодавчо-нормативних вимог, реквізитів для забезпечення доказової функції. Без додаткових фінансових витрат це сприятиме покращенню інформаційного забезпечення персоналу та координації роботи в хмелегосподарствах.
Пропонуємо використовувати “управлінські первинні документи” щодо окремих витрат, зокрема основних засобів, амортизації та узагальнювати у зведеному управлінському документі інформацію щодо собівартості виробництва та переробки хмелю.
9. Дослідження показало, що внаслідок сезонності та складності технологічних стадій вирощування та переробки хмелю, особливу увагу слід приділити прогнозній інформації, отримати яку можливо на основі такого елементу управлінського обліку як бюджетування, що є органічним доповненням діючої системи планування в господарствах.
Бюджети, що мають використовуватися в хмелегосподарствах пропонуємо укрупнити, а особливу увагу приділити “Бюджету продажу” ”Бюджету виробництва та витрат” і“Бюджету матеріалів та сировини” з їх чіткою ув’язкою до рахунку 20 “Виробничі запаси”.
В межах перелічених бюджетів для чіткового визначення та аналізу собівартості пропонуємо уточненні об’єкти калькулювання, що на сьогодні встановленні в законодавчому полі України.
Запропонована методика побудови та використання системи бюджетів допоможе попереджати можливі негативні наслідки ще до початку здійснення окремих операцій та дій, визначені в межах бюджетів стандарти та нормативи стануть базою порівняння для виявлення відхилень, оцінки результатів діяльності господарства та персоналу.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Господарський кодекс України (зі змінами та доповненнями) від 16 січня 2003 року N 436-IV
2. Цивільний кодекс (зі змінами та доповненнями) від 16 січня 2003 року N 435-
3. Закон Украни “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”(зі змінами та доповненнями) від 16 липня 1999 року N 996-XIV
4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку “Витрати” (зі змінами та доповненнями), затв. Наказом Міністерства Фінансів України N 318 від 31.12.99
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку „Основні засоби” (зі змінами та доповненнями), затв. Наказом Міністерства Фінансів України N 92 від 27.04.2000
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку “Запаси” (зі змінами та доповненнями), затв. Наказом Міністерства Фінансів України N 246 від 20.10.99
7. Закон Украни ”Про аудиторську діяльність” (зі змінами та доповненнями) від 22 квітня 1993 року N 3125-XII
8. Закон Украни ”Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом”(зі змінами та доповненнями) від 28 листопада 2002 року N 249-IV
9. Закон Украни ”Про екологічний аудит” (зі змінами та доповненнями) від 24 червня 2004 року N 1862-IV
10. Закон Украни “Про захист від недобросовістної конкуренції”(зі змінами та доповненнями) від від 7 червня 1996 року N 236/96-ВР
11. Закон Украни “Про оподаткування прибутку підприємств” (зі змінами та доповненнями) від від 28 грудня 1994 року N 334/94-В
12. Закон Украни „Про інформацію” (зі змінами та доповненнями) від від 2 жовтня 1992 року N 2657-XII
13. Постанова Кабінету Міністрів Укрїни від 9 серпня 1993 р. N 611 “Про перелік відомостей, що не становлять комерційної таємниці“ (зі змінами та доповненнями)
14. “Методичні рекомендацій про планування та калькулювання собівартості продукції в сільському господарстві” N 132 від 18.05.2001 (зі змінами та доповненнями)
15. Наказ Міністерства Аграрної Політики України від 16 серпня 2005 року № 383 ”Про затвердження нормативів на компенсацію витрат по закладенню молодих багаторічних насаджень” (зі змінами та доповненнями)
16. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерськомуобліку, Затверджене наказом МіністерствафінансівУкраїни від 24 травня 1995 року N 88 (зі змінами та доповненнями)
17. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій. Затв. Наказом Міністерства фінансів України № 291 від 10.11.1999 р. (зі змінами та доповненнями)
18. Державний стандарт Укураїни “ Хміль гіркий”
19. Державний стандарт Укураїни “ Хміль ароматичний”
20. ГСТУ 2962 - 94 “Организация промышленного производства. Учет, анализ и планирование хозяйствования на промышленном предприятии. Сроки и определение”
21. Апчерс А. Управленческий учет: принципы и практика: Пер. с англ./Под. Ред. Я. В. Соколова, И. А. Смирновой.-М.: Финансы и статистика, 2002. – 952 с.: ил. пер. изд. Alan Upchurch. Management Accounting: Principles & Practice. Financial Times Professional Limited, 1998
22. Аткинсон, Энтони А., Банкер, Раджив Д., Каплан, Роберт С., Янг, Марк С. Управленческий учет, 3-е издание.: Пер. с англ.-М.: Издательский дом“Вильямс”, 2005.- с.: ил.
23. Афанасьєв В. Г. Основы философских знаний. Для слушателей школ основ марксизма –ленинизма. Изд. 11-е, доп. М., “Мысль”, 1978.- 335 с.
24. Барановський Е. С., Кропивко М. Ф. Автоматизация бухгалтерского учета в сельскохозяйственных предприятиях.- К.: Урожай, 1989.-168 с.
25. Баренгольц Я. М. Бухгалтерський облік в сільському господарстві:підручник. 3-тє вид., перероб. і допов.- К.: Вища щкола, 1991.-294 с.
26. Бармаков М. С. Післязбиральне оброблення хмелю// Матеріали науково – практичної конференції з хмелярства по впровадженню наукових розробок та передового досвіду у виробництво, Житомир 2003.- 36 с.
27. Бездрабко В. В. Управлінське документознавство. — К., 2006. — 208 с
28. Белов М. Г. Документация в системе сельскохозяйственного учета: Практ. пособие.-М.: Статистика, 1978.- 280 с.
29. Білоусова І. Проблеми розвитку управлінського обліку в Україні// Бухгалтерський облік і аудит.- 2001.- № 2.-С. 39-44
30. Бородкін О. Внутрішньогосподарський (управлінський облік): концепція і організація // Бухгалтерський облік і аудит.- 2001.- № 2.- С. 45 -53
31. Бортник Н. А. Первичный учет в автоматизированных комплексах. М.: Финансы и статистика, 1991, ил.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.