У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ІНСТРУМЕНТ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ
Количество страниц 191
ВУЗ Київський національний університет технологій та дизайну
Год сдачи 2008
Содержание Вступ …………………………………………………………
Розділ 1.
Реструктуризація як спосіб подолання кризових явищ на підприємстві .....................................................................
1.1. Концепція антикризового управління та його роль в умовах реформування економіки України ...........................
1.2. Теоретичні основи реструктуризації підприємства як інструменту антикризового управління ...............................
1.3. Особливості існуючих моделей реструктуризації підприємств .............................................................................
Висновки по розділу 1 ............................................................

Розділ 2.
Економічний аналіз діяльності підприємств швейної промисловості України в аспекті їх реструктуризації

2.1. Аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності підприємств швейної промисловості України
2.2. Економічний аналіз окремих підприємств галузі, що працюють на умовах давальницької сировини ................
2.3. Ретроспективне дослідження бізнес-моделі швейного підприємства ...........................................................................
Висновки по розділу 2 ............................................................

Розділ 3.
Методичне забезпечення реструктуризації підприємства ..........................................................................
3.1. Розробка моделі реструктуризації та побудова нової бізнес-моделі швейного підприємства .................................
3.2. Маркетингові аспекти реструктуризації бізнес-моделі швейного підприємства .........................................................
3.3. Обґрунтування економічної ефективності реструктуризації бізнес-моделі підприємства ....................
Висновки по розділу 3 ...........................................................

Висновки ................................................................................
Додатки ...................................................................................
Список використаних джерел ............................................

ВСТУП

Ринкова економіка за своєю суттю орієнтована на жорстоку конкурентну боротьбу підприємців, тому перехід до ринку поставив більшість вітчизняних підприємств у важкі умови господарювання. Це зумовлено, перш за все, зміною відносин підприємств та організацій у виробничій сфері та ускладненням управління ними.
За останні десятиліття кількість нових задач управління, обумовлених змінами зовнішнього середовища, значно зросла і продовжує невпинно зростати. Більшість з них абсолютно нові і їх вже не можна вирішувати спираючись на попередній досвід. Складність та новизна управлінських задач, невміння керівництва своєчасно та адекватно реагувати на зміни середовища господарювання підвищує вірогідність виникнення кризових явищ на підприємстві.
Радикальні зміни, що відбуваються в економіці України, потребують постійного перегляду й вдосконалення процесу управління, пошуку його нових, ефективних форм та методів. Тому, в сучасних умовах реформування ринкової економіки, що характеризуються нестабільністю зовнішнього середовища, актуальною є проблема пошуку оперативних та ефективних способів адаптації підприємств до середовища господарювання.
Світова практика ринкових перетворень свідчить про те, що головною умовою уникнення кризи і стабілізації діяльності є реформування існуючої системи функціонування підприємств, розробка і застосування гнучких антикризових методів та інструментів управління, що здатні оперативно реагувати на зміни у навколишньому середовищі.
Центральною задачею ринкових реформ антикризового характеру стає реструктуризація підприємств, орієнтована на адаптацію до мінливих умов господарювання, подолання кризового стану і підвищення ефективності вітчизняного виробництва. На сьогоднішній день реструктуризація є необхідною для вітчизняних підприємств, які мають за мету вижити і успішно працювати, керуючись ринковими законами.
Актуальність теми. Таким чином, актуальність дослідження реструктуризації підприємств, як інструменту антикризового управління обумовлена, насамперед, необхідністю адаптації підприємств до ринкових умов господарювання і підвищення ефективності вітчизняного виробництва.
Актуальність роботи полягає в тому, що реструктуризація є реальним способом подолання кризових явищ на вітчизняних підприємствах. Вдосконалення процесу розроблення та впровадження програми реструктуризації, формування практичних рекомендацій щодо побудови нової бізнес-моделі підприємства, оптимально адаптованої до умов сьогодення є першочерговою задачею вітчизняних науковців та менеджерів.
Актуальність теми реструктуризації для підприємств швейної промисловості України обумовлена тим, що переважна більшість швейних підприємств на сьогоднішній день працює на умовах давальницької сировини, при цьому частина їх, протягом останніх років, працює зі збитками. Тому, ці підприємства потребують реструктуризації, що дозволить подолати кризові явища і підвищити конкурентоспроможність їх продукції на ринках збуту.
Ефективність вирішення проблем реструктуризації посилює аналіз існуючих наукових робіт як зарубіжних так і вітчизняних вчених. Проблеми реструктуризації, як інструменту антикризового управління, активно досліджуються закордонними науковцями і управлінцями, зокрема такими як Т. Бойделл, Л. Вода чек, Ф. Рігер, М. Роб сон і Ф. Уллах, Н. Тічі і М. Деванн; Р. Уотерман, М. Хам мер і Дж. Чамп, Й. Хенце і А. Камель, Ю. Крістек [22, 28, 122, 123, 149, 155, 162, 163, 180].
Значний внесок також російських науковців в сфері реструктуризації і антикризового управління підприємством, зокрема: М. Аістової; Г. Іванова, С. Бєляєва, В. Кашкіна; Е. Короткова; Л. Бєлих, М. Федотової; Л. Бляхмана; В. Багачева; А. Євсєєва; В. Кондратєва, В. Краснової; Р. Попова; С. Реброва; Е. Уткіна [3, 10, 11, 15, 19, 21, 38, 65, 107, 114, 156, 157].
Однак, слід зауважити, що зарубіжні дослідження проблем реструктуризації не враховують специфіку соціально-економічних і політичних умов в Україні, в силу чого вимагають глибокого переосмислення українськими фахівцями.
В останні роки спостерігається посилення уваги українських науковців до проблем вітчизняних підприємств, зокрема їх адаптації та підвищення ефективності функціонування в умовах реформування ринкової економіки країни. Так, передові погляди на вирішення проблем реструктуризації розглянуто в роботах таких науковців як Т. Бень, С. Довбня; М. Білик; Н. Брюховецька; В. Василенко; С. Голобоков; З. Горловський; А. Гречан, І. Тарасенко; С. Іщук, Л. Кальніченко; В. Лавриненко; Л. Лігоненко; Т. Луцик; І. Отенко; В. Прохорова; В. Заболотний; Н. Рєзанова; В. Рябов; Г. Савіна; О. Саврук; А. Ступницький;; В. Узунов [16, 17, 23, 27, 29, 30, 33, 56, 76, 78, 79, 101, 111, 116, 121, 126, 128, 130, 141, 154].
В той же час залишається невирішеним ряд теоретичних і практичних проблем реструктуризації підприємства. Це, перш за все, визначення ролі антикризового менеджменту та його інструментів в умовах високої мінливості зовнішнього середовища; застосування реструктуризації як засобу антикризового управління і способу подолання кризових ситуацій на підприємстві; розробки моделі та впровадження програми реструктуризації; напрацювання практичних рекомендацій з побудови нової бізнес-моделі підприємства. Наявність цих проблем обумовила вибір теми дисертації, її мети, цілей, завдань і головних напрямів дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно плану науково-дослідних робіт кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності Полтавського університету споживчої кооперації України по темі „Методологія та практика управління сучасною соціально-економічною системою” (номер державної реєстрації 0105U003905, 2005-2006 рр.). Особиста участь автора у наукових дослідженнях полягає у побудові моделі реструктуризації промислових підприємств, метою якої є підвищення ефективності їхнього функціонування та розробці практичних пропозицій щодо впровадження організаційно-функціональних змін в діяльність цих підприємств.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає в теоретичному обґрунтуванні, розробці методичного інструментарію і прикладних рекомендацій щодо побудови та впровадження моделі реструктуризації підприємств швейної промисловості України.
Мета дослідження зумовила необхідність постановки наступних логічно пов’язаних та послідовно розглянутих завдань:
 розкрити концептуальну сутність антикризового управління та обґрунтувати його необхідність для вітчизняних підприємств в умовах реформування економіки України;
 уточнити сутність і зміст поняття „реструктуризація підприємства”, як інструменту антикризового управління;
 проаналізувати і систематизувати існуючі методологічні підходи до реструктуризації підприємств;
 дослідити передумови здійснення реструктуризації підприємств швейної галузі;
 здійснити економічний аналіз діяльності підприємств швейної галузі, що працюють на умовах давальницької сировини;
 здійснити ретроспективне дослідження організаційно-функціональних змін типового швейного підприємства;
 розробити методичний інструментарій реструктуризації та побудувати нову бізнес-модель швейного підприємства, оптимально адаптовану до сучасних мінливих умов господарювання;
 здійснити маркетингове дослідження ринку швейних виробів та сировини для їх виробництва;
 обґрунтувати економічну ефективність реструктуризації швейного підприємства.
Об’єктом дослідження є процес реструктуризації промислових підприємств в аспекті антикризового управління.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні і практичні засади реструктуризації як інструменту антикризового управління.
Методи дослідження. Методологічною основою дисертації є положення теорії управління, дослідження вітчизняних та зарубіжних вчених у сфері реструктуризації підприємства, законодавчі та нормативні акти України з питань господарської діяльності підприємств.
Під час вивчення та аналізу проблемних питань дисертації використовувались такі загальнонаукові прийоми і методи досліджень: логічний – для уточнення поняття „реструктуризація підприємства”; порівняльної оцінки – при досліджені сучасних моделей реструктуризації; формалізації, системно-цільового аналізу та синтезу – при побудові та дослідженні бізнес-моделі швейного підприємства; фінансово-економічного та статистичного аналізу – при визначенні проблем, тенденцій і перспектив розвитку підприємств швейної промисловості України; ситуаційного аналізу – при формуванні стратегії реструктуризації швейного підприємства; економіко-математичного моделювання – при обґрунтування економічної ефективності реструктуризації швейного підприємства.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативно-правові акти, фахова література, матеріали наукових конференцій та періодичних видань, статистичні дані Державного комітету статистики України і Міністерства промислової політики України, результати власних досліджень та аналізу, інша інформація, зібрана автором безпосередньо на підприємствах швейної промисловості України.
Наукова новизна отриманих результатів полягає в обґрунтуванні нового підходу до реструктуризації та побудови оптимальної бізнес-моделі підприємств швейної промисловості України. Основні положення дисертації, які визначають її наукову новизну та винесені на захист, полягають в наступному:
вперше:
 розроблено модель реструктуризації швейного підприємства, яка на відміну від існуючих базується на ретроспективному аналізі організаційно-функціональних змін та визначенні факторів минулого, теперішнього та майбутнього впливу, оцінці альтернатив та побудові оптимальної бізнес-моделі підприємства з урахуванням пріоритетних напрямків розвитку галузі, що забезпечує можливість ефективного впровадження змін;
 обґрунтовано методичний підхід до реструктуризації швейних підприємств, що працюють на умовах давальницької сировини на основі пропозицій, щодо організаційно-функціональних змін – створення самостійної бізнес-одиниці, яка передбачає зменшення залежності від іноземних замовників та забезпечує стійкі конкурентні переваги на ринку;
удосконалено:
 теоретичні засади реструктуризації підприємства шляхом визначення видів реструктуризації (еволюційна, адаптивна, антикризова) за ознакою стану підприємства та умов середовища, що дозволяє сформувати відповідні моделі та методи реструктуризації підприємств та обґрунтувати їх ефективність;
 методи оцінки економічної ефективності реструктуризації швейного підприємства, що включає оцінку альтернатив випуску продукції та прогнозну оцінку очікуваної рентабельності від впровадження змін;
набуло подальшого розвитку:
 визначення поняття „реструктуризація” як інструменту антикризового управління, що дозволяє в подальшому розглядати його як цілеспрямований комплекс змін в організаційно-функціональній структурі підприємства, які здатні підвищити ефективність його діяльності;
 методичний інструментарій реструктуризації через визначення найважливіших етапів впровадження організаційно-функціональних змін, що забезпечує основу для розробки моделі реструктуризації конкретного підприємства, враховуючи його особливості;
 теоретико-прикладні засади формування стратегії ефективного розвитку підприємств швейної промисловості України на основі виявлення тенденцій і прогнозування перспектив галузі.
Практичне значення одержаних результатів полягає в розробці загальної моделі реструктуризації, яка є оптимальною для будь-якого підприємства, що потребує впровадження необхідних змін. Доведено необхідність реструктуризації системи функціонування підприємств швейної промисловості України, зокрема тих, які сьогодні працюють виключно на давальницькій сировині. Найбільшу практичну цінність представляє запропонована бізнес-модель швейного підприємства, впровадження якої дозволить підвищити ефективність і забезпечити тривалий розвиток підприємств галузі. Основні наукові положення роботи доведено до рівня методичних рекомендацій, які можна використовувати у практиці господарювання промислових підприємств України.
Представлені в роботі результати аналітичних досліджень, методичні розробки та прикладні рекомендації прийняті до впровадження правлінням ВАТ „Лілея” (м. Хмільник, довідка № 685 від 29.10.2007 р.), ЗАТ „Поділля” (м. Вінниця, довідка № 1209 від 26.10.2007 р.), ВАТ „Галія” (м. Тернопіль, довідка № 268 від 30.11.2007 р.). Практичне використання результатів дослідження сприяє зміцненню ринкових позицій підприємств швейної промисловості України, ефективному використанню їх власних можливостей, а також підвищенню економічної ефективності їх діяльності.
Окремі положення та основні результати дисертаційної роботи доповідались на науково-методичних та науково-практичних конференціях професорсько-викладацького складу Полтавського університету споживчої кооперації України (довідка № 45-148/14 від 12.12.2007 р.) та на засіданні міжкафедрального наукового семінару Київського інституту бізнесу і технологій (довідка № 280 від 28.11.2007 р.), де отримали позитивну оцінку і рекомендовані для використання в науково-дослідній роботі та навчальному процесі з профільних навчальних дисциплін: „Основи менеджменту”, „Управління підприємством”, „Менеджмент персоналу”, „Особиста тактика менеджера” та „Антикризове управління”.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційне дослідження є самостійною науковою працею, а наукові результати, які винесені на публічний захист, отримані автором особисто.
У публікаціях, написаних автором у співавторстві, здобувачеві належить обґрунтування необхідності застосування антикризового управління та його інструментів та методів в умовах нестабільності середовища [45], аналіз та узагальнення існуючих методичних підходів до реструктуризації підприємства [49, 50], розробка моделі реструктуризації, шляхом оптимізації загальної бізнес-моделі підприємства [48, 93]. Основні результати дисертаційного дослідження зазначені у публікаціях виконаних автором самостійно [44, 46, 47, 51, 52, 90, 91, 92, 94, 95, 96, 97].
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертації були викладені і отримали схвалення у фахових виданнях та на науково-практичних конференціях у м. Києві, м. Полтаві, м. Харкові, м. Донецьку, м. Херсоні:
- Всеукраїнська науково-практична конференція „Менеджмент: на порозі XXI століття”, 11-12 травня 2000 р., м. Полтава.
- Всеукраїнська науково-практична конференція „Управління розвитком соціально-економічної системи: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання”, 11-14 грудня 2000 р., м. Донецьк.
- Регіональна науково-практична конференція „Управління в умовах ринкової трансформації економіки України (теорія і практика)”, 25-26 квітня 2002 р., м. Харків.
- Науково-практична конференція „Нові технології в малому та середньому бізнесі”, 21-22 травня 2002 р., м. Херсон.
- ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція „Крок у майбутнє”, 22-24 травня 2002 р., м. Київ.
- ІІ Міжнародна конференція „Науково-технічний розвиток: економіка, технології, управління”, 9-12 квітня 2003 р., м. Київ.
- ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція „Крок у майбутнє”, 25-27 червня 2003 р., м. Київ.
- ІІІ Міжнародна конференція „Науково-технічний розвиток: економіка, технології, управління”, 24-27 березня 2004 р., м. Київ.
- ІІ Міжнародна науково-практична конференція „Методологія та практика менеджменту на порозі XXI століття: загальнодержавні, галузеві та регіональні аспекти”, 12-14 травня 2004 р., м. Полтава.
- ІІ Науково-практична конференція „Студент – Дослідник – Фахівець”, 20-22 травня 2004 р., м. Київ.
Публікації. За результатами проведених досліджень автором опубліковано 17 робіт, загальний обсяг яких складає 5,05 др. арк. (особисто автору належать 4,38 др. арк.). Із них 8 – у наукових фахових виданнях, загальним обсягом 3,21 др. арк. (особисто автору належать 2,74 др. арк.).
Структура й обсяг роботи. Дисертаційна робота складається зі вступу, 3 розділів, 9 підрозділів, висновків, списку використаних джерел (188 найменувань) і 5 додатків. Повний обсяг дисертації – 191 сторінка комп’ютерного тексту, в тому числі 26 таблиць, 27 рисунків.


Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Абрамов В. Розвиток підприємства в умовах кризи // Економіка України. – 1996. – №6. – С. 50-53.
2. Азаренков Г.Ф., Курновська М.О. Методика проведення ре структури-зації підприємства // Економіка розвитку. – 2004. – № 2. – С. 53-58.
3. Аистова М.Д. Реструктуризация предприятий: вопросы управления. Стратегии, координация структурных параметров, снижение сопротивления преобразованиям. – М.: Альпина Паблишер, 2002. – 287 с.
4. Акимова И.М. Реструктуризация предприятия в промышленности Украины: Направления и методы. – Харьков: АО „Бизнес-Информ”, 1999. – 284 с.
5. Айвазян З., Кириченко В. Антикризисное управление: принятие решений на краю пропасти // Проблемы теории и практики управления. – 1999. – № 4. – С. 94-100.
6. Алексеев С.С. Перед выбором: Обновление или катастрофа. 2-е издание переработаное и дополненное. – М.: Юрид. издат, 1990. – 288 с.
7. Анализ причин краха предприятий. (По данным Управления по делам малого бизнеса России) // Менеджмент в России и за рубежом. – 1998. – № 3. – С. 133.
8. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия / Пер. с англ. С. Жильцова. – СПб.: Питер, 1999. – 414 с.
9. Ансофф И. Стратегическое управление / Под ред. Евенко Л.И. Пер. с англ. – М.: Экономика, 1989. – 520 с.
10. Антикризисное управление: от банкротства к финансовому оздоровлению / Иванов Г.П., Беляев С.Г., Кошкин В.И. и др. – М.: Закон и право, ЮНИТИ, 1995. – 317 с.
11. Антикризисное управление: Учебник / Под ред. Э.М. Короткова. – М.: Инфра-М, 2000. – 432 с.
12. Антикризисный менеджмент. Под ред. А.Г. Грязновой. – М.: Экмос, 1999. – 368 с.
13. Астахов В.П. Анализ финансовой устойчивости фирмы и процедуры связанные с банкротством. – М.: Ось–89, 1995. – 80 с.
14. Батенко Л. Реструктуризация как путь к финансовому оздоровлению и прибельности предприятия // Бизнес. Бухгалтерия. – 200. – № 3(366). – С. 116-119.
15. Белых Л.П., Федотова М.А. Реструктуризация предприятия: Учеб. пособ. – М.: ЮНИТИ – ДАНА, 2001. – 399 с.
16. Бень Т., Довбня С. Проблеми і передумови ефективної реструктуризації підприємства // Економіка України. – 2000. – № 8. – С. 36-41.
17. Білик М. Фінансова реструктуризація підприємств, яким загрожує банкрутство // Економіст. – 1999. – № 10. – С. 64-70.
18. Білошкурський М.В. Деякі особливості діагностики кризового стану підприємства // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 6. – С. 126-129.
19. Бляхман Л.С. Основы функционального и антикризисного менеджмента. Учеб. пособие для студ. эконом. вузов. – СПб.: Изд-во Михайлова В.А., 1999. – 380 с.
20. Бовыкин В.И. Новый менеджмент: управление предприятием на уровне высших стандартов: Теория и практика эффективного управления. – М.: Экономика, 1997. – 368 с.
21. Богачев В.Ф. и др. Промышленность России: антикризисные стратегии предприятий. – СПб.: Изд. дом „Коврус”, 1996. – 352 с.
22. Бойделл Т. Как улучшить управление организацией: Пособие для руководителя / Пер. с англ. – М.: „Инфра-М” – „Премьер”, 1995. – 204 с.
23. Брюховецька Н.Ю. Економічний механізм підприємства в ринковій економіці: методологія і практика. – Донецьк: ІЕП НАН України, 1999. – 276 с.
24. Булеев И.П., Брюховецкая Н.Ю. Антикризисное управление предприя-тием. – Донецк: НАН Укр., ИЭП, 1999. – 178 с.
25. Булеев И.П., Брюховецкая Н.Б. Основные направления стабилизации работы предприятий в условиях выхода из экономического кризиса. – Донецк: НАН Укр., ИЭП, 1998. – 55 с.
26. Валуєв Ю. Принципи і методи побудови і розвитку системи управління підприємством: проблема стабілізації та змін // Економіст. – 2006. – № 11. – С. 62-68.
27. Василенко В.О. Антикризове управління підприємством: Навч. посібник. – К.: ЦУЛ, 2003. – 504 с.
28. Водачек Л. Реструктуризация – вызов чешским предприятиям // Проблемы теории и практики управления. – 1999. – № 1. – С. 84-89.
29. Голобоков С.О. Реструктуризація підприємства як спосіб запобігання банкрутству // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 1997. – № 6. – С. 46-49.
30. Горловський З.Й. Досвід реструктуризації ВАТ „Електромаш” // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 2000. – № 3. – С. 66-68.
31. Горелик С. Бизнес-инжиниринг и управление организационным развитием // Менеджмент сегодня. – 2001. – № 4. – С. 17-23.
32. Гринева В.Н., Рябинина Ю.Б. Оценка кадровой реструктуризации предприятия // Економіка розвитку. – 2004. – № 2. – С. 72-76.
33. Гречан А.П., Тарасенко І.О. Сертифікація як причина та наслідок проведення реструктуризації підприємства // Вісник Технологічного університету Поділля. – Хмельницький: ТУП, 2002. – № 5. – Ч.2, Т.1. – С. 128-131.
34. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. – К.: „Наукова думка”, 1998. – 389 с.
35. Для проведення успішної реструктуризації „верхи повинні хотіти” // Україна – Bisness. – 2000 (12 квіт.). – № 9. – С. 9.
36. Донець Л.У. Підприємство в умовах трансформації економіки в Україні: мотивація, маркетинг, орієнтація, ефективний менеджмент. – Донецьк, ДДУЕіТ, 1999. – 343 с.
37. Друкер П. Эффективное управление. Экономические задачи и оптимальные решения / Пер. с англ. М. Котельниковой. – М.: ФАИР-ПРЕСС, 1998. – 288 с.
38. Евсеев А. Стратегии реструктуризации предприятий в условиях кризисной ситуации // Проблемы теории и практики управления. – 1999. – № 3. – С. 109-113.
39. Енциклопедія бізнесмена, економіста, менеджера. Під ред. Р. Дяківа. – К.: Міжнародна економічна фундація, 2000. – 703 с.
40. Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” // Голос України. – 1999. – 30 липня.
41. Закон України „Про підприємства в Україні” // Голос України. – 1991. – 27 березня.
42. Закон України „Про господарські товариства” // Голос України. – 1991. – 19 вересня.
43. Иваненко Б.Н., Поляков В.П. Трансформация управления предприятием в условиях рыночных отношений / НАН Укр., ИЭП. – Донецк, 1997. – 36 с.
44. Иваница О.Б. Реструктуризация управления как один из путей выхода из кризиса // Регіональні перспективи. – 2001. – № 6. – С. 80-82.
45. Иваница О.Б., Маркина И.А. Антикризисное управление – новый взгляд на решение проблем в условиях нестабильности экономической среды // Управління розвитком соціально-економічної системи: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання: Всеукраїнська наукова конференція. – Донецьк, 2000. – Т.ІІ. – С. 80-82.
46. Іваниця О.Б. Необхідність застосування антикризового менеджменту на підприємствах України // Регіональні перспективи. – 2000. – № 2-3. – С. 164-166.
47. Іваниця О.Б. Необхідність застосування системного підходу в управлінні підприємством в умовах кризи // Управління в умовах ринкової трансформації економіки України (теорія і практика): Регіональна науково-практична конференція. – Харків, 2002. – С. 87-90.
48. Іваниця О.Б., Нікітін Ю.О. Модель реструктуризації підприємства // Крок у майбутнє: ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студ., асп. та молод. вчен. – Київ, 2003. – С. 144-148.
49. Іваниця О.Б., Нікітін Ю.О. Реструктуризація підприємства та проблеми розробки оптимальної моделі // Науково-технічний розвиток: економіка, технології, управління: ІІ Міжнародної конференції студ., асп. та молод. вчен. – Київ, 2003. – С. 63-64.
50. Іваниця О.Б., Нікітін Ю.О. Сучасні моделі реструктуризації українських та російських підприємств // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 8(26). – С. 89-97.
51. Іваниця О.Б. Реструктуризація – шанс для банкрутів // Нові технології в малому та середньому бізнесі: Науково-практична конференція. – Херсон, 2002. – С. 3-9.
52. Іваниця О.Б. Управління персоналом в процесі розробки та впровадження програми реструктуризації // Крок у майбутнє: ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція. – Київ, 2002. – С. 240.
53. Иванов В.И., Выскребцев В.А. Правовые основы антикризисного управления в предпринимательской деятельности. – М.: „Макцентр. Изд-во”, 1999. – 368 с.
54. Івахненко В.М. Курс економічного аналізу. – К.: Знання – ПРЕС, 2000. – 208 с.
55. Інфраструктура товарного ринку: Навч. Посібник / Під ред. Д.е.н., проф.. І.В. Сороки. – К.: НМЦВО МОіН України, НФО „Студцентр”, 2002. – 608 с.
56. Іщук С.О., Кальніченко Л.Ф. Методичні підходи до розробки стратегії реструктуризації промислових підприємств // Економіка промисловості. – 2000. – № 2(8). – С. 49-53.
57. Загорулько А.А., Раздобрев Г.Н. Реструктуризация системы управления ОАО „ЮГРЕФТРАНСФЛОТ” как инструмент адаптации к условиям изменившейся среды // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 12(66). – С. 160-168.
58. Кибанов А.Я. Управление машиностроительным предприятием на основе функционально–стоимостного анализа. – М.: Машиностроение, 1991. – 160 с.
59. Клейнер Г.Б. Предприятие в нестабильной экономической среде: риск, стратегия, безопасность. – М.: Экономика, 1997. – 288 с.
60. Климчук С.В. Санаційна спрямованість реструктуризації фінансового типу // Економіка розвитку. – 2006. – № 3. – С. 39-42.
61. Кнорринг В.И. Теория, практика и искусство управления: Учебник для вузов. – М.: Изд-ая группа НОРМА, Инфра–М, 1999. – 512 с.
62. Комаров Е. Кризисные и антикризисные менеджеры // Управление персоналом. – 1999. – № 2. – С. 7-10.
63. Коваленко Д.І. Методичні особливості управління процесом реструктуризації промислового підприємства // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 4. – С. 151-157.
64. Коваленко Д.І. Методологічний підхід до розроблення алгоритму реструктуризації промислових підприємств України // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 2006. – № 2. – С. 27-30.
65. Кондратьев В.В., Краснова В.Б. Реструктуризация управления компаний: 17-модульная программа для менеджеров „Управление развитием организации”. Модуль – 6. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 240 с.
66. Контроллинг как инструмент управления предприятием / Под ред. Н.Г. Данилочкиной. – М.: Аудит, 1998. – 280 с.
67. Концепція Державної цільової програми розвитку легкої промисловості на період до 2011 року // Легка промисловість. – 2006. – № 3. – С. 5-7.
68. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч.посіб. – 2-ге вид., стер. – К.: Т-во „Знання”, КОО, 2001. – 378 с.
69. Костяєв В. Легка промисловість в умовах ринку // Легка промисловість. – 2002. – № 2. – С. 3-4.
70. Кошкин В.И. и др. Антикризисное управление: 17-модульная программа для менеджеров „Управление развитием организации”. Модуль 11. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 512 с.
71. Крейнина М.Н. Финансовое состояние предприятия. Методы оценки. – М.: АО „ДИС”, 1997. – 224 с.
72. Кримов В.А. Досвід реструктуризації підприємств у Автономній республіці Крим // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 2000. – № 5. – С. 13-15.
73. Крутько В.Н. Введение в менеджмент кризисных ситуаций: Практические рекомендации. – К.: МЗУУП, 1994. – 52 с.
74. Крыжановский В.Г., Лапенков В.И., Лютер В.И. Антикризисное управление: Учебное пособие для студентов. – М., 1998. – 432 с.
75. Курошева Г.М. Теория антикризисного управления предприятием: Учеб. пособ. – СПб.: Речь, 2002. – 372 с.
76. Лавриненко В.В. Реструктуризація промислових підприємств і формування їх інвестиційного потенціалу. Дисертація на здобуття наукового ступеню к.е.н. – К., 2000. – 182 с.
77. Лианский М. Реструктуризация предприятия на основе формирования антикризисной стратегии // Проблемы теории и практики управления. – 2006. – № 11. – С. 56-62.
78. Лігоненко Л. Методичні засади антикризового управління // Банківська справа. – 1999. – № 5 (29). – С. 21-22.
79. Луцик Т.Р. Управління процесами реструктуризації промислового підприємства (на прикладі взуттєвої галузі): Автореф. дис. … к.е.н.: 08.06.01 / Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. – К., 2006. – 19 с.
80. Майборода О.Є. Методичний підхід в антикризовому управлінні на промислових підприємствах // Економіка розвитку. – 2005. – № 4. – С. 98-100.
81. Луцик Т.Р. Управління процесами реструктуризації промислового підприємства (на прикладі взуттєвої галузі): Автореф. дис. … к.е.н. 08.06.01. /КНУТіД , Київ, 2006. – 25 с.
82. Майер Э. Контроллинг как система мышления и управления / Пер. с нем. Под ред. Николаевой С.А. – М.: Финансы и статистика, 1993. – 96 с.
83. Мазур И.И., Шапиро В.Д. и др. Реструктуризацыя предприятий и компаний. – М.: Высшая школа, 2000. – 587 с.
84. Макаренко И.О Анализ проблем антикризисного управления предприятием при угрозе банкротства // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 9. – С. 170-174.
85. Манойленко О.В. Особливості реструктуризації великомасштабних промислових підприємств в Україні // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 3. – С. 3-10.
86. Манн Р., Майер Э. Контроллинг для начинающих. – М.: Финансы и статистика, 1995. – 302 с.
87. Маркіна І.А. Методологія сучасного управління: Монографія. – К.: Вища школа, 2001. – 311 с.
88. Маркіна І.А. Менеджмент підприємства. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: „Коопосвіта”, 2000. – 268 с.
89. Мендрул О.Г., Калениченко Л.Ф. Управління активами підприємства в процесі реструктуризації // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 2000. – № 6. – С. 75-77.
90. Моргулець О.Б. Аналіз діяльності підприємств швейної промисловості України // Регіональні перспективи. – 2004. – № 3-5 (40-42). – С. 353-355.
91. Моргулець О.Б. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств швейної промисловості України // Науково-технічний розвиток: економіка, технології, управління: ІІІ Міжнародна конференція студ., асп. та молод. вчен. – Київ, 2004. – С. 208-209.
92. Моргулець О.Б. Маркетингові аспекти реструктуризації бізнес-моделі підприємства // Студент – Дослідник – Фахівець: ІІ Науково-практична конференція. – Київ, 2005. – С. 65-68.
93. Моргулець О.Б., Нікітін Ю.О. Модель реструктуризації підприємства // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 3 (33). – С. 119-127.
94. Моргулець О.Б. Обґрунтування ефективності реструктуризації бізнес-моделі швейного підприємства // Науковий вісник полтавського університету споживчої кооперації України. – 2005. – № 1 (15). – С. 62-68.
95. Моргулець О.Б. Швейна промисловість України: аналіз фінансово-господарської діяльності // Економіст. – 2007. – № 5. – С. 31-33.
96. Моргулець О.Б. Щодо реструктуризації підприємств швейної промисловості України та перспектив її розвитку // Економіст. – 2007. – № 10. – С. 50-51.
97. Моргулець О.Б. Реструктуризація підприємств швейної промисловості України: обґрунтування економічної ефективності // Легка промисло-вість. – 2007. – № 4. – С.26-27.
98. Ойхман Е.Г., Попов Э.В, Реинжениринг бизнеса: Реинжениринг организационных и информационных технологий. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 336 с.
99. Отенко И.П. Методологические проблемы формирования организа-ционно-экономического механизма повышения конкурентоспособности предприятия // Вісник ХДЕУ. – 2000. – № 4(16). – С. 53-54.
100. Отенко И.П. Методологические основы управления потенциалом предприятия: Научное издание. – Харьков: Изд. ХДЭУ. – 2004. – 216 с.
101. Отенко И.П. Организационно-экономический механизм реструкту-ризации предприятия. Научное издание /И.П. Отенко, Н.А. Москаленко. – Харьков: Изд. ХНЭУ, 2005. – 216 с.
102. Отенко И.П. Реструктуризация промышленных предприятий как фактор экономического развития региона // Вісник ХНЕУ. – 2000. – № 2(14). – С. 91-92.
103. Пан Л. Шляхи виходу легкої промисловості з кризового становища // Экономика, 2000, № 10, с. 82-84.
104. Питерс Т., Уотерман Р. В поисках эффективного управления (опыт лучших компаний). – М.: Прогресс, 1986. – 422 с.
105. Покропивний С.Ф. Економіка підприємства. Підручник – К.: КНЕУ, 2001. – 528 с.
106. Полотенко Д. Банкрутство і шляхи його подолання // Вісник НБУ. – 1999. – № 10. – С. 59-63.
107. Попов Р.А. Антикризисное управление: Учебник – М.: Высш. шк., 2003. – 429 с.
108. Попович А. Оперативная и стратегическая реструктуризация предприятия // Проблемы теории и практики управления. – 2006. – № 9. – С. 94-104.
109. Портфель конкуренции и управление финансами. Книга антикризисного управляющего / Под ред. Рубина Ю.Б. – М., 1996. – 734 с.
110. Предприятие в условиях рыночной адаптации: анализ, моделирование, стратегия: Сбор. статей / Г.Б. Клейнер. РАН, ЦЭМИ. – М., 1996. – 235 с.
111. Прохорова В.В. Реструктуризація організаційно-господарської діяльно-сті підприємства в умовах трансформації економіки. Автореферат дис…к.е.н. – Харків, 2001. – 20 с.
112. Пушкар М.С. Контроллинг / Тернопол. академия народного хозяйства Тернополь, 1997. – 146 с.
113. Пушкарь А.И. и др. Модели антикризисного управления в условиях трансформации экономики // Регіональні перспективи. – 1998. – № 2 (3). – С. 37-41.
114. Ребров С. Реструктуризация управления промышленностью как один из путей выхода из кризисна // Проблемы теории и практики управления. – 1998. – № 2. – С. 30-35.
115. Ревенков А. Реинжиниринг и эффективность деятельности предприятия // Проблемы теории и практики управления. – 2005. – № 3. – С. 95-99.
116. Реструктуризація підприємства: Навчальний посібник для вузів / В.М. Заболотний, Л.П. Батенко, В.А. Білошапко та ін.; В.М. Заболотній (ред.); Міжнародний інститут бізнесу. – К.: Міленіум, 2001. – 439 с.
117. Реструктуризация предприятия. – М.: Дело, 1996. – 200 с.
118. Реструктуризация предприятия в процессе антикризисного управления. – М. – 2004. – Приложение к журналу „Антикризисное и внешнее управление”.
119. Реструктуризация предприятия: Рецепты от банкротства. (Материал подготовлен консультационной фирмой „Селгор-Консул” г. Мариуполь) // Бизнес-Информ. – 1997. – № 10. – С. 38-40.
120. Реформи системи банкрутства в Україні / За ред. Тарасенка О.Г. – К.: Преса України, 2000. – 528 с.
121. Рєзанова Н.С. Реструктуризація і ефективність економіки // Фінанси України. – 1999. – № 9. – С. 75-76.
122. Ригер Ф. Реструктуризация предприятий в условиях кризисных ситуаций // Финансовый бизнес. – М. – 1997. – № 3. – С. 55-61.
123. Робсон М., Уллах Ф. Практическое руководство по реинженирингу бизнес-процессов / И.Д. Эрнашвили (ред.); Л.Е. Долгова (пер. с англ.). – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. – 224 с.
124. Ромусік Я. Легка промисловість України: стан розвитку виробництва і торгівлі. – 2006. – № 9. – С. 29-32.
125. Румянцева З.П. и др. Общее управление организацией: принципы и процессы: 17-модульная программа для менеджеров „Управление развитием организации”. Модуль 3. – М.: ИНФРА-М, 1999. – 280 с.
126. Рябов В. Економічна реформа на рівні підприємств // Економічні реформи сьогодні. – 2000. – № 32. – С. 33-37.
127. Савіна Г. Аналіз причин неспроможності виробничих організаційних структур великих підприємств // Легка промисловість. – 2003. – № 3. – С. 53.
128. Савіна Г. Реструктуризація текстильних підприємств // Діловий вісник. – 2003. – № 4. – С. 34-37.
129. Савина Г. Поход к моделированию процессов адаптивного функцио-нирования производственных систем в качестве их экономической политики // Економіст. – 2003. – № 8(202). – С. 38-40.
130. Саврук О.Й. Реструктуризація виробництва: засади, передумови, напрями. – К.: Знання, 1999. – 45 с.
131. Свіщов М.В., Гречан А.П., Попович Л.М., Гавриленко Т.В. Внутрішньо-виробниче планування на промислових підприємствах: Навч. посібник / За ред. М.В. Свіщова. – К.: Арістей, 2005. – 528 с.
132. Семенова О. Реструктуризация бизнеса: учет налоговых особенностей // Проблемы теории и практики управления. – 2005. – № 4. – С. 118-122.
133. Синягин А. Под дамокловым мечом: стратегия и тактика предприятия в условиях угрозы банкротства // БОСС. – 1999. – № 2. – С. 19-23.
134. Ситник Л.С. Економіко-історичні передумови сучасного кризового становища підприємств // Економіка України. – 2000. – № 5. – С. 74-79.
135. Ситник Л.С. Розробка та оцінка варіантів антикризової стратегії реструктуризації підприємства // Економіка промисловості. – 2000. – № 4(10). – С. 51-55.
136. Скворцов Н.Н. Как избежать банкротства предприятия. От банкротства к процветанию. – К., 1995. – 143 с.
137. Слюсаренко О.А. Банкротство предприятия. Пути выхода из кризиса. – Одесса: ОГУ, 1996. – 78 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.