У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Організаційно-методичне забезпечення оцінки ефективності корпоративного управління
Количество страниц 283
ВУЗ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ ІМЕНІ МИХАЙЛА ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП …………………………………………………………….

РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМИ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
1.1 Системний підхід до організації корпоративного управління ...
1.2 Формування аналітичної підсистеми корпоративного управління …………………………………………………………
1.3 Діалектика взаємозв'язків підсистем корпоративного управління …………………………………………………………
Висновки до розділу 1 ……………………………………………

РОЗДІЛ 2 ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
2.1 Рейтингова оцінка ефективності корпоративного управління ..
2.2 Організаційне забезпечення аналітичної підсистеми корпоративного управління ……………………………………...
2.3 Методика оцінки ефективності корпоративного управління …
Висновки до розділу 2 ……………………………………………

РОЗДІЛ 3 АПРОБАЦІЯ МЕТОДИКИ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
3.1 Моніторинг результатів фінансово-господарської діяльності корпорації ………………………………………………………….
3.2 Оцінка ризику банкрутства корпорації на основі інтегрального показника фінансової стійкості …………………………………..
Висновки до розділу 3 ……………………………………………

ВИСНОВКИ ……………………………………………………….

ДОДАТКИ …………………………………………………………

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ …………………

ВСТУП

Актуальність теми. Корпоративний сектор національної економіки являє собою особливу, специфічну галузь, яка формує сталий розвиток не лише окремого підприємства, регіону, але і всієї країни. Зростання кількості корпорацій в різних галузях свідчить про необхідність та актуальність питань науково-обґрунтованого управління, яке б враховувало не лише галузеві особливості, але і специфіку функціонування корпорацій.
Проблемам корпоративного управління присвячені роботи вітчизняних та закордонних фахівців: Амітана В.Н., Ансоффа І., Балабанової Л.В., Бандуріна А.В., Бондарчука І., Борисенка З., Верескуна М.В., Виноградової О.В., Євтушевського В.А., Книша М.І., Коровки Ю.В., Корольова В.Ю., Кукури С.П., Лессера Б., Масютіна С.О., Машенка В.Є., Назарової Г.В., Поважного О.С., Рассела Л. Акоффа, Савельева А.А., Хаммера М., Чампі Дж., Чернеги О.Б., Шеіна В.І. та ін. Забезпечення оптимального функціонування корпоративного управління стає можливим при врахуванні цілої низки аспектів: організаційного, інформаційного, методичного, кадрового, технологічного тощо. Ці питання є об’єктом уваги як спеціалістів практиків, так і теоретиків. Водночас необхідно зазначити, що розгляд аналітичної підсистеми корпоративного управління досліджено недостатньо. Питання оцінки ефективності корпоративного управління було розглянуто у роботах таких фахівців у сфері економічного аналізу, як: Барнгольц С.Б., Басовська М.В., Басовський Л.Е., Бороненкова С.А., Гадзевич О.І., Заруба О.Д., Каліна А.В., Ковальов В.В., Кярн У., Любушкін Н.П., Мец В.О., Негашєв Е.В., Поклонський Ю.Ф., Стрілець А.І., Шеремет А.Д. Але питанням організаційно-методичного забезпечення оцінки ефективності корпоративного управління приділено недостатньо уваги, що суттєво зменшує ефективність процесу корпоративного управління і не дає змогу вносити своєчасні, науково-обґрунтовані корективи з метою його оптимізації.
Значущість вказаних проблем, необхідність їх рішення обумовили актуальність теми дисертаційної роботи, її мету і завдання дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження безпосередньо пов'язаний з комплексним планом науково-дослідних робіт Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, а саме: “Удосконалення механізму інтеграції України в систему міжнародного поділу праці” (№ держ. реєстрації 0104U010928, розроблено рекомендації щодо застосування досвіду ТНК у діяльності вітчизняних корпорацій); “Розробка методології підвищення конкурентоспроможності підприємства” (розроблено рекомендації щодо посилення конкурентних переваг підприємства за рахунок вдосконалення організаційно-методичного забезпечення аналітичної оцінки ефективності управління); “Розробка рекомендацій з підвищення ефективності управління грошовими потоками підприємства” (№ держ. реєстрації 0104U010928, розроблено рекомендації з вдосконалення аналізу руху грошових потоків корпорації); “Аналітична оцінка ефективності корпоративного управління” (№ держ. реєстрації 0107U011582, розроблено аналітичні методики комплексної оцінки фінансово-господарської діяльності корпорацій); “Організаційно-аналітичні аспекти оцінки ефективності корпоративного управління” (№ держ. реєстрації 0108U001600, розроблено рекомендації щодо організаційного забезпечення аналітичної підсистеми корпоративного управління).
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є формування науково обґрунтованих рекомендацій та пропозицій щодо вдосконалення організаційно-методичного забезпечення оцінки ефективності корпоративного управління.
Мета дослідження визначає його зміст, що базується на вирішенні теоретичних і практичних завдань:
дослідження сутності корпоративного управління з позиції системного підходу;
дослідження взаємозв’язку підсистем корпоративного управління;
розробка концепції рейтингової оцінки ефективності корпоративного управління;
дослідження особливостей організаційного забезпечення аналітичної підсистеми корпоративного управління;
розробка організаційно-інформаційної моделі аналізу фінансових результатів діяльності корпорації;
моніторинг результатів фінансово-господарської діяльності корпорації;
розробка методики оцінки ризику банкрутства корпорації.
Об'єктом дослідження виступає процес формування аналітичної підсистеми корпоративного управління.
Предметом дослідження є організаційно-методичне забезпечення оцінки ефективності корпоративного управління.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дослідження стали: теорія наукового пізнання, економічна теорія, системний підхід до вивчення економічних явищ та теорія комплексного економічного аналізу. У процесі підготовки дисертаційної роботи застосовано загальнонаукові методи: аналіз і синтез, індукція і дедукція (при розгляді системи корпоративного управління та його аналітичної підсистеми, при вивченні організаційного та методичного забезпечення функціонування аналітичної підсистеми; удосконаленні логічної структури), порівняння (в ході вивчення теоретичної спадщини з основних питань дослідження, під час аналізу ефективності корпоративного управління досліджуваних підприємств), моделювання (в процесі оптимізації організаційного та методичного забезпечення оцінки ефективності корпоративного управління); спостереження (під час моніторингу діяльності сукупності підприємств, які входять до складу асоціації «Донбасхліб»); економіко-логічні методи пізнання: групування (у процесі систематизації та узагальнення результатів аналітичних розрахунків), середні величини (виступали базою порівняння при оцінці одержаних результатів), графічний метод (для наочного представлення результатів проведеного аналізу); дискримінантнй аналіз (при побудові моделей оцінки ризику ймовірності банкрутства підприємств, які входять до складу асоціації «Донбасхліб»).
Наукова новизна отриманих результатів. У дисертаційній роботі на основі системного комплексного дослідження складових елементів аналітичної підсистеми корпоративного управління запропоновано нові наукові рішення щодо оцінки ефективності корпоративного управління, основні з яких полягають у наступних теоретичних, методологічних та методичних розробках.
Вперше:
розроблено концепцію рейтингової оцінки ефективності корпоративного управління (включає оцінку ефективності корпоративного управління за трьома основними напрямками: оцінка принципів корпоративного управління; показників, що характеризують результати фінансово-господарської діяльності та ризики корпоративного управління). В основі цієї концепції – баланс інтересів власників корпорації та її управлінського персоналу, що дає змогу не лише проводити зовнішню порівняльну оцінку результатів діяльності корпорацій, але й науково обґрунтовувати напрямки оптимізації корпоративного управління.
Удосконалено:
науково-методичний підхід щодо комплексної оцінки результатів фінансово-господарської діяльності корпорації шляхом застосування незалежної експертної оцінки, що сприяє отриманню більш об’єктивної інформації про результати діяльності корпорації;
організаційно-інформаційну модель аналізу фінансових результатів діяльності корпорації, яка характеризує мету, завдання, об’єкт, суб’єкт аналізу, його інформаційно-методичне забезпечення та містить систему відповідних економічних показників, що дозволяє підвищити якісний рівень проведення аналітичної оцінки визначеного об’єкту;
науково-методичний підхід до прогнозування банкрутства, як корпорації в цілому, так і її окремих структурних підрозділів, шляхом застосування дискримінантної моделі інтегральної оцінки фінансової стійкості підприємств-учасників корпорації, що задовольняє інформаційні потреби, як управлінського персоналу корпорації, так і її власників і сприяє підвищенню ефективності корпоративного управління.
Дістало подальший розвиток:
понятійно-категоріальний апарат, а саме: визначення корпоративного управління (система впливу суб’єктів управління (власників та менеджерів компанії) на об’єкт управління, яка діє і розвивається на основі певних принципів з метою досягнення балансу зацікавлених сторін за допомогою методів управління), що сприяє розумінню особливостей корпоративного управління з позиції системного підходу; ефективність системи корпоративного управління як здатність системи управління досягати поставлені цілі за мінімальний час і з мінімальними витратами при дотриманні прав і інтересів акціонерів; дефініція поняття «оцінка ефективності корпоративного управління», як специфічного способу отримання інформації про якість, надійність та ефективність системи управління та при цьому гарантований захист прав та інтересів власників бізнесу (при цьому акцент зроблений не лише на оцінці корпоративного управління, але і на необхідності врахування інтересів власників корпорації); визначення системи внутрішнього аналізу (певний логічний комплекс, який включає суб'єкт, об'єкт і методику економічного аналізу, що взаємодіють як єдине ціле в процесі вивчення виробничо-комерційної і фінансової діяльності підприємства, і вирішують певну мету на мікро- і макрорівні, що забезпечує управління підприємством і його центрами виконавчої відповідальності на основі здійснення зворотного зв'язку за допомогою реалізації тактичних і стратегічних рішень);
формалізація чинників якості функціонування аналітичної підсистеми корпоративного управління на базі принципів сучасних систем управління якістю та регламентне забезпечення функціонування аналітичного департаменту корпорації, що сприяє підвищенню ефективності організації його роботи та оптимізації процесу управління корпорацією.
Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в удосконаленні організаційного та методичного забезпечення функціонування аналітичної підсистеми корпоративного управління. Найбільшу практичну цінність мають запропоновані напрямки удосконалення організації аналітичного департаменту корпорації, рейтингова оцінка ефективності корпоративного управління, методика комплексної оцінки результатів фінансово-господарської діяльності корпорації та методика оцінки ризику банкрутства корпорації; модель взаємозв’язку підсистем системи корпоративного управління.
Рекомендації носять конкретний характер і спрямовані на реалізацію системного підходу при формуванні аналітичної підсистеми корпоративного управління. Розроблені пропозиції апробовані на підприємствах корпоративного сектору економіки Донецької області. Висновки і рекомендації, запропоновані в дисертації, схвалено і впроваджено в практику діяльності підприємств: ЗАТ «Донецька макаронна фабрика» (акт впровадження № 12-01/1873 від 30.11.2007 р.), ЗАТ «Славолія» (акт впровадження № 01/3080 від 30.11.2007 р.), ЗАТ «Слов'янськолія» (акт впровадження № 2/3340 від 03.12.2007 р.), ВАТ «Рядівський елеватор» (довідка № 303 від 04.12.2007 р.), асоціація «Донбасхліб» (довідка № 458 від 11.12.2007 р.)
Результати дослідження, які отримано в дисертаційній роботі, можуть використовуватись (частина вже використовується) у навчальному процесі ДонНУЕТ при викладанні дисциплін: «Фінансовий аналіз», «Корпоративне управління», «Стратегічний менеджмент», «Стратегічний аналіз» а також при виконанні курсових, дипломних і магістерських робіт.
Особистий внесок здобувача. Сформульовані й обґрунтовані в дисертаційній роботі наукові положення, розробки, висновки і рекомендації отримано автором самостійно на основі проведеного дослідження практичних аспектів корпоративного управління та оцінки його ефективності. Аналітична частина роботи виконана на основі обробки даних фінансової звітності та бухгалтерського обліку асоціації «Донбасхліб».
Апробація результатів дослідження. Результати наукового дослідження, викладеного в дисертації, апробовано на 7 науково-практичних конференціях, у т.ч: 4 міжнародні конференції: «Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання» (ДНУ, м. Донецьк, 2005 р.); «Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації» (ТДЕУ, м. Тернопіль, 2006 р., 2007 р.); «Наука: теорія і практика» (Прага-Дніпропетровськ-Бєлгород, 2005 р.) та 3 конференції професорсько-викладацького складу ДонНУЕТ за підсумками НДР у 2005, 2006, 2007 рр.
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 6 статей та 4 тези доповіді загальним обсягом 2,4 др. арк. (з них 2,0 др. арк. належить особисто автору), у т.ч. 6 статей у провідних спеціалізованих виданнях (2,0 др. арк.).
Структура й обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається зі вступу, 3-х розділів, 8 підрозділів, висновків, списку використаних джерел із 166 найменувань і 13 додатків (обсягом 111 сторінки). Текстова частина займає 155 сторінок машинописного тексту, містить 25 таблиць (обсягом 24 сторінки) і 12 рисунків (обсягом 10 сторінок).
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


1. Функ Я.И., Михалеченко В.А., Хвалей В.В. Акционерные общества: история и теория. – Минск: Вищая школа, 1999. – 486с.
2. Бандурин А.В. Историко-правовой анализ генезиса корпораций // http://www.ckp.ru/biblio/texts_okpr/16_151.htm
3. Цуглевич В.Н. Корпоративный менеджмент в условиях нестабильного рынка / В.Н. Цуглевич; под общ. ред. Н.П. Тихомирова; Рос. Эконом. Акад. Им. Г.В. Плеханова. – М.: Изд-во «Экзамен», 2003. – 320с.
4. Венгер Л.А. Еволюція формування системи корпоративного управління: світовий досвід та українська практика. // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – №1. – С. 26 – 33.
5. Бондар Н.М. Економіка підприємства. – К.: Вид-во А.С.К., 2004. – 400с.
6. Бурмака М.О. Актуальні проблеми впровадження загальноприйнятих принципів корпоративного управління в Україні // Экономика предприятия. – 22.06.2005г. – С. 22 - 24.
7. Євтушевський В.А. Основи корпоративного управління: Навч. посіб. - К.: Знання-Прес, 2002. - 317с.
8. Поважный А.С. Трансформационные процессы корпоративного управления / Ин-т экономики пром-сти. – Донецк; 2001. – 290с.
9. Назарова Г.В. Організаційні структури управління корпораціями: Монографія. – 2-ге вид., допов. і перероб. - Харків: ВД “ІНЖЕК”, 2004. - 420с.
10. Беляев А.А., Коротков Э.М. Системология организации: Учебник / Под ред. д-ра эконом. наук, проф Э.М. Короткова; - М.: ИНФРА-М, 2000. - 182с.
11. Алдохин И.П., Кулиш С.А. Экономическая кибернетика. – Харьков: Вища школа. Издательство при Харьковском университете, 1983. – 224с.
12. Масютин С.А. Корпоративное управление: опыт и проблемы: Монография. - М.: ООО «Финстатинформ», 2003. – 280с.
13. Храброва И.А. Корпоративное управление: вопросы интеграции. Аффинированные лица, организационное проектирование, интеграционная динамика. - М.: Наука, 2000. – 198с.
14. Карнаухов С. Эффективность корпоративных структур. // Риск. – 2000. - № 1. – С. 4 – 8.
15. Кныш М.И. Стратегическое управление корпорациями / М.И. Кныш, В.В. Пучков, Ю.П. Тютиков. - СПб.: Культ-информ-пресс, 2002. - 240с.
16. Управление акционерным обществом (корпоративное управление в Украине): пособие МФК. – К.: Столетие, 1999.- 196с.
17. Друкер Питер Ф. Задачи менеджмента в ХХI веке: Пер. с англ. / Питер Ф. Друкер. – М.: Изд. Дом «Вильямс», 2003. – 272с.
18. Попова Л.В., Маслов Б.Г., Маслова И.А. Основные теоретические принципы построения учетно-аналитической системы // Финансовый менеджмент. – 2003. - №5. – С. 14 – 21.
19. Соколов Я.В. Основы теории бухгалтерского учета. — М.: Финансы и статистика, 2000. – 384с.
20. Винер Н. Кибернетика. — М.: Наука, 1983. – 57с.
21. Вунш Г. Теория систем. — М.: Сов. радио, 1978. – 154с.
22. Колесников Л.А. Основы теории системного подхода. — К.: Наук. Думка, 1988. – 286с.
23. Калинкова Т., Щербак О., Портная И., Щербак В. Особенности корпоративного управления в Украине // Актуальные проблемы экономики. – 2004. - №9. – С. 47 – 52.
24. Дяченко Т.О. Сучасні проблеми корпоративного управління в Україні // формування ринкових відносин в Україні. – 2007. - №6 (73). – С. 71 – 75.
25. Балабанова Л.В., Лутай Л.А., Лисевич В.В. Корпоративне управління: наук.-метод. рек. щодо вивч. дисц. для магістрів спец. 8.050201 «Менеджмент організацій» та слухачів ф-ту після диплом. Освіти / Л.В. Балабанова. – Донецьк: ДонГУЕТ, 2005. – 132с.
26. Булатов А. Н. Методические инструменты комплексной оценки экономической эффективности корпоративного управления на промышленных предприятиях Российской Федерации: дис. ...канд.. екон. наук: 08.00.05 / КФЭИ. – Казань, 2001. – 183с.
27. Виноградова О.В. Реінжинірінг бізнес-процесів у сучасному менеджменті: монографія / О.В. Виноградова. – Донецьк: ДонГУЕТ ім. М. Туган-Барановського, 2005. – 195с.
28. Хаммер М., Чампи Д. Реинжиниринг корпорации: Манифест революции в бизнесе: Пер. с англ. – СПб.: Изд-во СПб ун-та, 1997. – 329с.
29. Кукура С.П. Теория корпоративного управления / С.П. Кукура. - М.: ЗАО «Издательство «Экономика», 2004. – 478с.
30. Виноградова Е.В., Вереитина И.Ю. Сущность системного подхода к организации корпоративного управления. // Праці шостої міжнародної наукової конференції студентів та молодих учених «Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання». Частина 4. – Донецьк: ДНУ, 2005. – С. 42 – 44.
31. Игнатьева А.В., Максимцов М.М. Исследование систем управления: Учеб. пособ. для вузов. - М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. - 157с.
32. Верескун М.В. Оцінка корпоративної реструктуризації регіонального господарства // Схід. - 2004. - №5(63). - С.9 – 14.
33. Шубин А.А. Процессный подход к управлению как основа формирования системы бизнес-взаимодействия. // Вісник економічної науки України. – 2006. - №1. – С. 171 – 174.
34. Голов С.Ф. Управленческий бухгалтерский учет. – К.: Скарби, 1998. –480с.
35. Лапішко М.П. Основи фінансово-статистичного аналізу економічних процесів.-Львів: Світ, 1995. – 316с.
36. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ. – М.:«Дело», 1992. – 702 с.
37. Сухарева Л.А., Петренко С.Н. Контролинг – основа управления бизнесом. - Донецк: «Норд-компьютер», 2000.- 210с.
38. Управленческий учет: Учебное пособие / Под ред. А.Д.Шеремета. – М.: ФБК-ПРПСС, 1999. – 512 с.
39. Нидлз Б., Х.Андерсон, Д.Колдуэлл. Принципы бухгалтерского учета. Пер. с англ. / Под ред. Соколова Я.В. М.: Финансы и статистика, 1994. – 165с.
40. Струк В.М., Шкорута М.Л. Промислово – фінансові групи: бути чи не бути // Фінанси України.- 1996. - №6. - С.13-15.
41. Чернега О.Б. Стратегический альянс предприятий: формы, эволюции, перспективы: монография / О.Б. Чернега, О.В. Озарина. – Донецк: ДонГУЭТ им. М. Туган-Барановского, 2005. – 221с.
42. Садеков А.А. Предпринимательство и устойчивое развитие: монографія / А.А. Садеков. – Донецк: ДонГУЭТ, 2001. – 244с.
43. Економічний аналіз. – Навч. Посібник /За ред. Акад.НАНУ, проф. М. Г. Чумаченка. – К.:КНЕУ, 2001.- 314с.
44. Ковалев В. В., Волкова О. Н. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – М.: ПБОЮЛ Гриженко Е. М., 2000. – 424с.
45. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. Посіб. – К.:Т-во “Знання”, КОО, 2000.- 286с.
46. Назарова Г.В. Модель управління корпорацією в умовах нових соціально-економічних відносин // Формування ринкової економіки: Зб. Наук. праць. Спец. вип.. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії і практики . – Т. 1. Ч. ІІ. – К.: КНЕУ, 2007. – С. 586-595.
47. Лапішко М.П. Основи фінансово-статистичного аналізу економічних процесів.-Львів: Світ, 1995. – 316с.
48. Советский энциклопедический словарь /Гл.ред А.М.Прохоров.-4-е изд.- М.:Сов.энциклопедия,1989.- 1630 с.
49. Корпорации: настоящее и будущее (экономико-правовые проблемы): Монография / А.А. Савельев, В.Н. Амитан, Н.И. Яркова, В.Ю. Королев, Ю.В. Коровко. Донецк: ООО «Юго-Восток, Лтд» (Донбасская национальная академия строительства и архитектуры), 2004. – 419с.
50. Шеин В.И. Корпоративный менеджмент: опыт России и США. / В.И. Шеин, А.В. Жуплев, А.А. Володин; рук. авт. кол. В.И. Шеин. - М.: ОАО «Типография «НОВОСТИ», 2000. - 280с.
51. Евенко Л.И. Организационные структуры управления промышленными корпорациями США (теория и практика формирования)., М.: Наука, 1983. - 348с.
52. Федорова Н.Н. Организационная структура управления предприятием: Учеб. пособие. - М.: ТК Велби, 2003. – 256с.
53. Мащенко В.Е. Системное корпоративное управление. - М.: Сирин, 2003. - 251с.
54. Кравченко А.И. История менеджмента: учеб. Пособие для вузов / А.И. Кравченко. – М.: Академический Проект, 2003. – 352с.
55. Герчикова И.Н. Менеджмент: Учебник для вузов. – 4-е изд., пер раб. и доп.- М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2005. – 511с.
56. Райзберг Б.А. Фатхутдинов Р.А. Управление экономикой. - М.: ЗАО «Бизнес-школа «Интел - Синтез», 1999.
57. Савельева Т. М. Формирование и функционирование корпоративных структур в экономике региона: Дис... канд. экон. наук: 08.10.01 - Донецк, 2002. – 203с.
58. Мескон М.Х, Альберт М, Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ. – М.: «Дело», 1992. – 702с.
59. Друкер П. Практика менеджмента. – М.: ЗАО «Бизнес-школа», 2007 – 680с.
60. Пішпек С. І. Формування корпоративних відносин у перехідній економіці: Дис... канд. екон. наук: 08.01.01 - Київ, 2001. – 219с.
61. Кунц Г., О’Доннел С. Управление: системный и ситуационный анализ управленческих функций. Пер. с англ. – в 2-х томах. М.: «Прогресс», 1981. – т.1 – 496с., т.2. – 512с.
62. Ковальчук Т.М. Оперативний економічний аналіз: теорія, методологія, організація: Дис. ...докт. екон. наук: 08.06.04. – К.,2004. – 284с.
63. Советский энциклопедический словарь. – М.: Издательство «Советская энциклопедия», 1982. – 1612с.
64. Господарський кодекс України // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 2003. - № 18, № 19-20, № 21-22. - ст.144
65. Про моніторинг ефективності управління корпоративними правами держави. Наказ Фонда Держмайна №1116 від 10.06.2004р.
66. Терехов Л.Л. Кибернетика для экономистов. – М.: Финансы и статистика, 1983. – 191.
67. Экономическая кибернетика: системный метод (учебное пособие). / Сыроежкин И.М., Попова Т.Г., Эйсснер Ю.Н. – Ленинград: ЛФЭИ, кафедра экономической кибернетики, 1977. – 68с.
68. Экономическая кибернетика / Кобринский Н.Е., Майминас Е.З., Смирнов А.Д. – М.: Экономика, 1982. – 408с.
69. Столяров И.А. Математика и кибернетика в управлении. – М.: Экономист, 1973. – 79с.
70. Бандурин А.В. Методология статистического анализа функционирования финансово-промышленных групп. Дис. ...канд. екон. наук: 08.00.11. – М.,1996. – 170с.
71. Коренев Э. Анализ современного состояния системы корпоративного управления в Украине// Экономика. Менеджмент. Предпринимательство. Сборник научных трудов. – 2003 – С. 124 – 135с.
72. Грачева М., Карапетян Д. Корпоративное управление: основные понятия и результаты исследования российской практики // Корпоративный менеджмент. – 2004. - №1. – C. 7 – 18.
73. Полиенко В., Старюк П. Корпоративное управление и стоимость компании: ситуация в России // Корпоративный менеджмент: http://www.cfin.ru/press/zhuk/2004-1/14.shtml
74. Красикова И., Филатов А., Зачем компании корпоративное управление? // Корпоративный менеджмент. – 2005. - №2. - С. 25 – 29.
75. Вереітіна І.Ю. Діалектика взаємозв'язку аналітичної й інших підсистем корпоративного управління. // Матеріали науково-практичної конференції «Наука: теорія і практика». – Дніпропетровськ, 2005. – С. 61 – 63.
76. Вереітіна І.Ю. Деякі проблеми вибору корпоративної інформаційної системи. // Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті: національна ідентичність та тенденції глобалізації. Збірник тез доповідей. Частина 1. – Тернопіль: Економічна думка, 2006. – С. 178 – 180.
77. Словарь современной экономической теории Макмиллана: Перевод с англ. Пирса Д.У. – М.: ИНФРА-М, 2003. – 608с.
78. Ожегов С.И. Словарь русского языка. / Под ред. Докт. Фиол. Наук, проф. Н.Ю. Шведовой. – 14-е изд., стереотип. - М.: Рус. яз., 1982. – 816с.
79. Методологические вопросы науковедения / Под ред. В.И. Оноприенко. – К.: УкрИНТЭИ, 2001. – 332с.
80. Бригхем Ю.Ф., Юджин Ф. Энциклопедия финансового менеджмента: сокр. пер. с англ.. / Ю.Ф. Бригхем; ред.. Б.Е. Паньков, В.В. Воронов. – М.: РАГС – «ЭКОНОМИКО», 1998. – 823с.
81. Большой экономический словарь. – М.: Книжный мир, 1999. – 1305с. С.874
82. Оценка качества корпоративного управления // Сайт Юридического центра РОДИНА- http://design.vntc.ru/rodina/cons/2001/1/12.html)
83. Principles of Corporate Governance, 1999
84. WELCOME. – 2005. - №3. – С. 22
85. Исикава К. Японские методы управления качеством. – М.: Економика, 1988. – 215 с.
86. Чайка И.И. За якими системами якості майбутнє? // Методи менеджменту якості. – 2000. - № 7. – С. 8 – 19.
87. Шаповал М.І. Менеджмент якості: Підручник. – К.: Т-во «Знання», КОО, 2003. – 475с.
88. Большой энциклопедический словарь. – М: Советская энциклопедия, 1991. – 767 с.
89. Мошек Г. Є., Гомба Л. А. Менеджмент підприємства: Підручник. – К.: Київський нац. торг.-екон. університет. – 371 с.
90. Евенко Л.И. Организационные структуры управления промышленными корпорациями США. – М: Наука, 1983. – 348 с.
91. Садеков А.А. Управление устойчивым развитием методами стандартизации: Учеб. пособие для вузов / А.А. Садеков, В.Н. Катрич. – Донецк: ДонГУЭТ, 2003. – 184с.
92. Кабушкин Н.И. Основы менеджмента. – Минск: Новое знание, 2000. – 336 с.
93. ДСТУ ISO 9000-2001. Системи управління якістю. Основні положення та словник. – Київ: Держспоживстандарт України, 2001. – 26 с.
94. Сіменко І.В., Вереітіна І.Ю. Оцінка ефективності корпоративного управління на основі системи збалансованих показників. // Торгівля і ринок України. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2005. – С. 245 - 250.
95. Вереітіна І.Ю. Діалектика взаємозв’язку функціональних підсистем корпоративного управління // Торгівля і ринок України. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2006. – С. 3 - 9.
96. Вереітіна І.Ю. Організація аналітичної підсистеми корпоративного управління в умовах застосування міжнародних стандартів якості // Торгівля і ринок України. – Донецьк: ДонНУЕТ ім. Михайла Туган-Барановського, 2007. – С. 311 – 318.
97. Барнгольц С.Б., Мельник М.В. Методология экономического анализа деятельности хозяйствующего субъекта: Учеб. пособие. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 240с.
98. Ефимова О.В. Финансовый анализ. – 4-е изд., перераб. И доп. – М.: Изд-во «Бухгалтерский учет», 2002. – 528с.
99. Поважный А. С.. Становление и развитие эффективного корпоративного управления: Дис... д-ра экон. наук: 08.02.03 — Донецк, 2003. — 481с.
100. Дыбаль С.В. Финансовый анализ: Теория и практика: учеб. пособие / С.В. Дыбаль. – СПб.: Бизнес-пресса, 2004. – 304с.
101. Ізмайлова К.В. Сучасні технології фінансового аналізу: Навчальний посібник. – К.: МАУП, 2003. – 148с.
102. Маркарьян Э.А., Герасименко Г.П., Маркарьян С.Э. Финансовый анализ: Учебное пособие. – 3-е изд. перераб. и доп. – М.: ИД ФБК-ПРЕСС, 2002. – 224с.
103. Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа деятельности коммерческих организаций. – М.:. ИНФРА-М, 2003. – 237с.
104. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства: Навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закладів / В.О. Мец. - К.: Вища школа, 2003. – 277с.
105. Пономаренко Є.Д. Фінансовий аналіз. – К: КІІМ, 2002. – 348с.
106. Фінансово-економічний аналіз: Підручник для студентів вузів / П.Ю. Буряк, М.В. Римар, М.Т. Биць та ін.; За ред. П.Ю. Буряка, М.В. Римара. – К.: Професіонал, 2004. – 520с.
107. Ковалев В.В. Финансовый анализ: методы и процедуры. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 560с.
108. Ковалев В.В. Финансовая отчетность: Анализ финансовой отчетности. – М.: Финансы и статистика, 2004. – 482с.
109. Любушкин Н.П. Комплексный экономический анализ хозяйственной деятельности: Учебное пособие. – 2-е изд., пере раб. и доп. – М.:. ЮНИТИ-ДАНА, 2005. – 448 с.
110. Риполь-Сарагосин Ф.Б. Основы финансового и управленческого анализа. – М.: “Издательство ПРИОР”, 2000. – 224с.
111. Селезнева Н.Н., Ионова А.Ф. Финансовый анализ: Учебное пособие. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 479с.
112. Черногорский С.А., Тарушкин А.Б. Основы финансового анализа. – СПб.: «Издательский дом Герда», 2002. – 176с.
113. Калина А.В. Современный экономический анализ и прогнозирование: (микро- и макроуровне: учебно-метод. пособие) / А.В. Калина, М.И. Конева, В.А. Ященко. – 3-е изд. перераб. и доп. – К.: МАУП, 2004. – 415с.
114. Гадзевич О.І. Основи економічного аналізу і діагностики фінансово-господарської діяльності підприємства. – К.: Кондор, 2004. – 178с.
115. Басовский Л.Е., Басовская М.В. Комплексный анализ хозяйственной деятельности. – М.: ИНФРА-М, 2004. – 366с.
116. Ионин Е.Е. Финансовый анализ: Учебное пособие. – Донецк: ДонНУ, 2002. – 253с.Соколова Г.Н. Информационные технологии экономического анализа / Г.Н. Соколова. – М.: Экзамен, 2002. – 320с.
117. Бороненкова С.А. Экономический анализ в управлении предприятием. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 224с.
118. Пономаренко О.І. Сучасний економічний аналіз: Навч. посібник для студ. екон. та матем. спец. вищ. навч. закладів: 2 частини / О.І. Пономаренко, М.О. Перестюк, В.М. Бурим. – К.: Вища шк. – 2004. - ч.2 – 204с.
119. Доля В.Т. Экономический анализ: теория и практические методики: учебное пособие. – К.: Кондор, 2003. – 208с.
120. Островська О.А. Оцінка фінансового стану підприємств та шляхи її удосконалення (на прикладі підприємств будівельних матеріалів): Автореф. дис. ...канд.. екон. наук: 08.04.01/ КНЕУ – К., 2004.- 20с.
121. Тарасенко Н.В. Економічний аналіз. Навчальний посібник. – 3-те видання, виправлене і доповнене. – Львів: “Магнолія плюс”, 2004. – 344с.
122. Цал-Цалко Ю.С. Фінансова звітність підприємства та її аналіз: навч. посібник. – 2-е вид., перероб. і доп. – Київ: ЦУЛ, 2002. – 360с.
123. Уолш, Кярн Ключові фінансові показники. Аналіз та управління розвитком підприємства: Пер. з англ.. – К.: Всеувито; Наукова думка, 2001. – 367с.
124. Экономический анализ / А.И. Гинзбург. – СПб.: Питер, 2003. – 480с.
125. Золотарьова І. О. Управління організаційно-економічним розвитком корпорації в умовах реформування економіки: Дис... канд. екон. наук: 08.06.02 - Харків, 2000. – 208с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.