У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РОЗВИТОК ІНТЕГРАЦІЙНИХ ФОРМУВАНЬ В АПК
Количество страниц 191
ВУЗ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ІНТЕГРАЦІЇ В АПК

1.1. Економічна сутність інтеграції в аграрному виробництві
1.2. Етапи розвитку форм інтеграції та її напрями
Висновки до розділу 1

РОЗДІЛ 2. СУЧАСНИЙ СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
ІНТЕГРАЦІЙНИХ ФОРМУВАНЬ В АПК

2.1. Сучасний стан розвитку сільського господарства
Дніпропетровської області
2.2. Особливості формування інтеграційних відносин в
регіональному АПК
2.3. Розвиток кооперації та агропромислової інтеграції в
сільському господарстві
Висновки до розділу 2

РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ РОЗВИТКУ
ІНТЕГРАЦІЙНИХ ФОРМУВАНЬ В АПК

3.1. Механізм розвитку агропромислової інтеграції з
виробництва та переробки насіння соняшнику
3.2. Методика формування об’єднання з виробництва,
переробки та реалізації молока
3.3. Модель організації агропромислової інтеграції в
м'ясопродуктовому підкомплексі
Висновки до розділу 3

ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

ВСТУП

Актуальність теми. Розвиток ринково-підприємницького середовища в аграрній сфері супроводжується пошуками ефективних форм економічних відносин між господарюючими суб’єктами. Важливого значення за цих умов набуває агропромислова інтеграція, спрямована на об’єднання технологічних стадій виробництва, переробки, збуту та реалізації готової продукції, забез-печення стабільності наповнення нею ринку країни за прийнятними цінами. Довготривала економічна криза загальмувала агропромислову інтеграцію і негативно позначилася на співпраці сільського господарства з підприємства-ми третьої сфери АПК. На сучасному етапі розвиток інтеграційних процесів в АПК відбувається повільно, непослідовно та суперечливо. Дослідження глибинних інтеграційних процесів в агропромисловому комплексі дають мо-жливість виявити їх позитивні та негативні наслідки для сільського господар-ства, що особливо актуально при входженні України до європейського ринку і світової організації торгівлі. З розвитком інтеграційних процесів у виробниц-тві продуктів харчування збільшується частка минулої, уречевленої праці, що сприяє підвищенню ефективності суспільного виробництва.
Питання вдосконалення економічних взаємовідносин між підприємст-вами агропромислового комплексу висвітлені в працях відомих українських вчених-економістів, зокрема Андрійчука В., Валентинова В., Гайдуцького П., Дудара Т., Крисального О., Лупенка Ю., Мазуренка О., Маліка М., Мар- муль Л., Мельника Л., Саблука П., Червена І., Черевка Г., Шпичака О., Яценка В. та інших науковців. При всій важливості проведених досліджень окремі аспекти розвитку агропромислової інтеграції потребують подальшого науко-вого опрацювання. Це стосується самого змісту економічної категорії “інтег-рація”, розвитку договірних відносин у системі інтегрованих структур у на-прямі вдосконалення їх соціально-економічної сутності, організаційних форм агропромислової інтеграції, методики соціально-економічної оцінки ефектив-ності інтеграційних процесів. Недостатньо дослідженими залишаються про-блеми, пов'язані з методологією і практикою формування і регулювання інте-грованих підприємств в агропромисловому комплексі на обласному та район-ному рівнях. Відсутні також концептуальні і методичні підходи до вдоскона-лення механізму узгодження економічних інтересів учасників інтеграції в АПК.
Недостатнє теоретичне обґрунтування, а також практична значущість проблем розвитку інтеграційних формувань в АПК зумовлюють актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисерта-ційна робота виконана відповідно до напряму науково-дослідних робіт Дніп-ропетровського державного аграрного університету за темою “Організація, розвиток та державне регулювання аграрного підприємництва в умовах рин-кових перетворень (номер державної реєстрації 0102U005022)”. В її межах автором визначені тенденції і особливості розвитку інтеграційних формувань в АПК та розроблені пропозиції щодо підвищення ефективності їх функціо-нування.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження поля-гає в узагальнені і поглиблені теоретичних, методичних, організаційно-економічних засад розвитку інтеграційних формувань в АПК.
Для досягнення поставленої мети в роботі були визначені та реалізова-ні такі наукові завдання:
- уточнити економічну сутність, зміст, форми і умови розвитку агро-промислової інтеграції;
- дослідити галузеві особливості та напрями розвитку інтеграційних фо-рмувань в аграрній сфері економіки;
- здійснити оцінку економічного розвитку АПК Дніпропетровської об-ласті;
- визначити типи створення інтеграційних об’єднань залежно від виро-бничо-економічних відносин та виду взаємозв’язків між підприємствами і ор-ганізаціями АПК;
- розробити організаційно-виробничу структуру маркетингової служби та оптимальний план виробництва ЗАТ “Дніпропетровський маслоекстракт-ційний завод”;
- розробити структурно-логічну модель інтеграційного формування з виробництва, переробки та реалізації молока і молочних продуктів;
- запропонувати модель організації агропромислової інтеграції в м'ясо-продуктовому підкомплексі.
Об’єктом дослідження є процеси розвитку інтеграції та формування ефективних інтегрованих структур в агропромисловому комплексі.
Предметом дослідження є сукупність теоретико-методичних підходів та організаційно-економічних заходів щодо розвитку ефективного функціо-нування інтеграційних формувань в АПК.
Методи дослідження. Теоретична та методологічна основи дисертацій-ного дослідження ґрунтуються на фундаментальних положеннях економічної теорії, наукових розробках вітчизняних і зарубіжних вчених з питань змісту та розвитку інтеграційних формувань в АПК.
В роботі використані наступні методи дослідження: діалектичний, абс-трактно-логічний і системного аналізу (теоретичні і методологічні узагаль-нення, визначення сутності інтеграції, її форм і напрямів розвитку); аналіти-чних порівнянь (дослідження стану економічного розвитку регіонального АПК); комплексного аналізу (визначення методів державної підтримки дія-льності інтеграційних формувань); статистико-економічний (аналіз особли-востей формування інтеграційних відносин в регіональному АПК); моногра-фічний (розробка методичного апарату удосконалення розвитку інтеграцій-них формувань в АПК); розрахунково-конструктивний, експериментальний (розробка моделей організації агропромислової інтеграції в продуктових під-комплексах АПК)
Наукова новизна одержаних результатів. Найбільш вагомі наукові ре-зультати, що характеризують новизну дослідження отриману автором, поля-гають в наступному.
Вперше:
- запропоновано структурно-логічну модель інтеграційного формуван-ня з виробництва, переробки та реалізації молока і молочних продуктів на районному рівні, яка створена на акціонерній основі, має відокремлені фінан-сово-економічну, маркетингову, транспортну і ремонтно-технічну служби, а сировина надходить від сільськогосподарських підприємств та сільських до-могосподарств.
Удосконалено:
- виробничо-фінансовий механізм стабілізації розвитку АПК шляхом створення інтегрованих територіально-галузевих об’єднань та переходу кре-дитування АПК на ф’ючерсне фінансування з урахуванням цільового доту-вання сільськогосподарської продукції;
- структуру управління інтеграційних формувань через забезпечення системного підходу у маркетинговій діяльності та взаємостосунків із спожи-вачами і постачальниками.
Набули подальшого розвитку:
- зміст поняття “агропромислової інтеграції” як соціально-економічного процесу, що здійснюється шляхом розвитку технологічних, економічних та організаційних зв'язків підприємств різного рівня суспільного виробництва у формі їх співпраці або об'єднання для спільного виробництва, переробки, збе-рігання і доведення до споживача продуктів харчування і предметів спожи-вання з сировини сільськогосподарського походження;
- визначення видів інтеграційних формувань за критерієм способу кон-центрації, організації агропромислового виробництва та характеру управлін-ня;
- обґрунтування управлінських рішень на основі маржинального аналі-зу з розподілом витрат на постійні та змінні.
Практичне значення одержаних результатів. Основні положення, ви-сновки та пропозиції за результатами досліджень доведені дисертантом до рівня практичних рекомендацій, які можуть бути використані підприємства-ми АПК, а також при вивченні економічних дисциплін студентами вищих на-вчальних закладів.
Науково-методичні розробки автора та рекомендації щодо розвитку інте-граційних формувань в АПК знайшли схвалення у спеціалістів Головного управління сільського господарства і продовольства Дніпропетровської обл-держадміністрації та використовувались ними у 2004 – 2007 рр. (довідка № 2 - 217 від 18.09.2007р.). Розроблену дисертантом модель інтегрованого фор-мування з виробництва, переробки та реалізації м’яса і м’ясної продукції прийнято до впровадження в ТОВ “Відродження” Покровського району Дніпропетровської області (довідка № 7/207 від 14.09 2007р.) та ТОВ “М'ясо-комбінат “Дніпро” (довідка № 2/197 від 2.10 2007р.) Рекомендації щодо об-ґрунтування напрямів створення інтегрованих моделей з виробництва, пере-робки та реалізації молока знайшли схвалення у спеціалістів ТОВ “Агрофір-ма “Сокольське” Юр’ївського району Дніпропетровської області (довідка № 7-127 від 17.10 2007р.). Теоретичні положення та пропозиції з проблем роз-витку інтеграційних формувань в АПК запроваджені в навчальний процес і використовуються при викладанні дисциплін: „Основи економічної теорії”, „Економіка підприємства”, „Державне регулювання аграрної економіки”, “Основи підприємництва” Дніпропетровського державного аграрного універ-ситету (довідка № 9-11-27 від 2.11.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно вико-наною і завершеною науковою працею здобувача, в якій обґрунтовано мето-дичні підходи до дослідження і прогнозування перспектив розвитку інтегра-ційних формувань в АПК. Основні положення, висновки та пропозиції дисе-ртаційного дослідження є самостійною роботою автора. Автором дисертації опубліковано самостійно 7 статей за темою дослідження, в яких розкрито ос-новні його результати.
Апробація результатів дисертації. Основні наукові положення дисерта-ційного дослідження доповідалися на щорічних наукових конференціях про-фесорсько-викладацького складу ДДАУ (м. Дніпропетровськ, 2004-2007 рр.). Здобувач прийняв участь у роботі І регіональної науково-практичної конфе-ренції “Актуальні проблеми соціально-економічного розвитку Придніпров’я” (м. Дніпропетровськ, 2007 р.); XV міжнародної наукової конференції моло-дих науковців “Наука і вища освіта” (Запоріжжя, 2007 р.); наукової конфере-нції викладачів, магістрів та аспірантів “Дні науки в Гуманітарному універ-ситеті ”ЗІДМУ” (м. Запоріжжя, 2006 р.).
Публікації. За темою дисертації опубліковано 7 одноосібних наукових праць загальним обсягом 2,9 ум. др. арк., з них 5 – у наукових фахових ви-даннях.
Список литературы ВИСНОВКИ

1. Дослідженнями визначено, що агропромисловий комплекс включає в себе ряд галузевих продовольчих підкомплексів, кожний з яких об’єднує сіль-ськогосподарських товаровиробників, переробні підприємства та торговельні організації в межах їх функцій з виробництва сировини, її переробки й реалі-зації готової продукції. Кожна галузь агропромислового комплексу є однією з взаємопов’язаних ланок в ланцюгу відтворювального процесу. Організаційна відокремленість галузей породжує низку проблем, що зумовлює об’єктивну необхідність організаційної та технологічної узгодженості їх діяльності шля-хом розвитку інтеграції й формування ефективних інтегрованих структур.
2. Агропромислова інтеграція досить складне, багатогранне явище. Вчені не мають спільної точки зору при визначені сутності поняття “інтеграція”. Одні визначають її як форму співпраці, інші – як економічний процес, треті – як об'єднання підприємств. Вважаємо, що агропромислова інтеграція це соці-ально-економічний процес, який здійснюється шляхом розвитку технологіч-них, економічних та організаційних зв'язків підприємств різного рівня суспі-льного виробництва у формі їх співпраці або об'єднання для спільного вироб-ництва, переробки, зберігання і доведення до споживача продуктів харчуван-ня і предметів споживання з сировини сільськогосподарського походження.
3. Встановлено, що розвиток інтеграції певною мірою уповільнюється через не¬досконалість забезпечення взаємовигідного економічного інтересу учасників інтегро¬ваної виробничої діяльності. Однак завдяки інтеграційним процесам розширюються можливості збільшувати обсяги виробництва не тільки за рахунок посівних площ, поголів’я тварин, а й асортименту продук-ції. Це, в свою чергу, дає можливість працевлаштувати працівників при ви-рощуванні різ¬них видів сезонної продукції. З метою підвищення конкуренто-спроможності продукції переробні підприємства залучають новітні техноло-гії. Разом із тим це дає змогу знизити трудомісткість про¬дукції і використову-вати цей фактор як один із резервів підвищення ефективної виробничої діяль-ності агропромислового виробництва.
4. Рівень, напрями та форми інтеграції змінювалися та удосконалювалися протягом всього періоду розвитку сільськогосподарського виробництва. На рівні підприємств і об'єднань агропромислова інтеграція розвивається у двох напрямах. Перший – за рахунок зв'язків сільського господарства з промисло-вістю і на цій основі здійснюється технічне переоснащення сільськогосподар-ського виробництва, його індустріалізація. При цьому на окремих ділянках потокової технологічної системи виникає необхідність створення промисло-вих і переробних підприємств. Друге – створення нових форм підприємств на базі сільськогосподарського і промислового виробництва під єдиним управ-лінням. В цьому випадку об'єднуються підприємства, що спеціалізуються на виробництві одного або кількох видів сільськогосподарської продукції і од-ним або декількома промисловими підприємствами, що виробляють кінцеві продукти. Окрім сільськогосподарських підприємств, ці об'єднання включа-ють підприємства переробної, легкої та інших галузей промисловості, а також служби заготівельних, транспортних і торгових організацій.
5. Встановлено, що в Дніпропетровській області 139 сільськогосподарсь-кими організаціями створено 88 інтегрованих структур, в розвиток яких інвесто-рами вкладено більше 1 млрд. грн. і додатково на поточну діяльність в сільське господарство направлено більше 300 млн. грн. Встановлено, що в регіоні фор-мується трьохрівнева модель інтеграційних зв’язків. Заходи адміністрації з фі-нансової підтримки АПК дозволили в макроекономічних і природно-кліматичних умовах останніх років забезпечити у ряді провідних галузей АПК певну стабілізацію. В звітному році лише 17,5 % сільськогосподарських підпри-ємств закінчили рік зі збитками. За період досліджень рівень рентабельності підприємств підвищився на 28,5 в.п., а загальна сума прибутку становила 501,0 млн. грн. Нові форми організації агропромислового виробництва передбачають створення територіально-галузевих об'єднань (компаній, корпорацій) у формі акціонерних товариств та інших організаційно-правових форм господарювання, в яких в повному обсязі враховуються економічні інтереси всіх учасників інтег-рації.
6. Найдоцільнішим напрямом впорядкування взаємовідносин між сільсь-ким господарством і сферами переробки й торгівлі – створення організацій-но-економічних структур, які, функціонували б на кооперативних принципах. Це дозволить до мінімуму звести витрати при проходженні продукції до кін-цевого споживача і реалізувати її за нижчими цінами. Пропонуємо ввести економічні заходи обмеження невиправданих витрат у сфері переробки і тор-гівлі, а саме, встановлювати межі націнок і збільшувати ставки податку при їх перевищенні. Вводити механізм взаєморозрахунків між сільськими това-ровиробниками, переробними підприємствами і торговими організаціями на принципах заставних операції, коли господарства при реалізації продукції одержують певну суму у вигляді авансу, а після її продажу – частку у додат-ковій виручці.
7. Для забезпечення системного підходу у виробничій і комерційній ді-яльності на ЗАТ “Дніпропетровський маслоекстракційний завод” впровадже-но квазівертикально інтегровану структуру маркетингової служби. Згідно неї виробництво і збут продукції здійснюється незалежними підприємствами, але під контролем головного підприємства. На основі маржинального аналізу з розподілом витрат на постійні і змінні, розраховано оптимальний план ви-робництва та структури продукції ЗАТ “Дніпропетровський маслоекстрак-ційний завод”. Розраховано, що беззбитковий обсяг виробництва майонезу для підприємства становить 2613 тонн, а соняшникової олії – 7514 тонн.
8. В молокопереробній галузі Юр'ївського району Дніпропетровської об-ласті пропонуємо створення інтегрованих моделей з виробництва, переробки та реалізації молока на базі вже існуючих сільськогосподарських підпри-ємств (господарських товариств, сільськогосподарських кооперативів, фер-мерських господарств на інш.) та переробних підприємств. Такий напрям ве-ртикальної кооперації усуває суперечливий характер взаємовідносин сільсь-когосподарських підприємств з переробними підприємствами. Розподільчі відносини між партнерами такого об'єднання направлені на використання пе-реваг технологічної спеціалізації і концентрації та забезпечення вищого рівня технічної експлуатації основних фондів переробного підприємства і сільсь-когосподарських підприємств.
9. В Покровському районі Дніпропетровської області впроваджено пропозиції дисертанта щодо створення вертикально інтегрованого товарист-ва з обмеженою відповідальністю. У складі підприємства – спеціалізовані комплекси по інтенсивному вирощуванню і відгодівлі молодняку великої ро-гатої худоби, свиней, м'ясокомбінат “Дніпро”, комбікормовий завод, підпри-ємства оптової і роздрібної торгівлі. Прибуток від реалізації кінцевої продук-ції розподілявся таким чином: сільськогосподарським підприємствам – 60 %, м'ясокомбінату – 20 %, комбікормовому заводу – 5 %, торговим підприємст-вам – 10 %, вільний залишок – 5 %. Обрана форма інтеграції з виробництва та переробки м'яса сприяє стабільному забезпеченню м’ясокомбінату сиро-виною, дозволяє ефективно використовувати наявні ресурси в сільському го-сподарстві, а також позитивно позначається на роботі м'ясопереробного ком-бінату.
10. Для обслуговування сільських домогосподарств і фермерських гос-подарств на рівні сільських населених пунктів доцільно створювати на базі сільськогосподарських підприємств нові організаційні структури типу агро-фірм або сільськогосподарських виробничих кооперативів. Рекомендуємо створювати сільськогосподарські споживчі кооперативи з постачання корма-ми, молодняком тварин, будівельними матеріалами, реалізації та переробки сезонної сільськогосподарської продукції, наданню послуг тощо. З метою підвищення ефективності господарюючих суб'єктів багатоукладного аграр-ного сектора області доцільно розробити комплексну програму розвитку ко-операції та інтеграції на рівні адміністративних районів Дніпропетровської області.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Про підприємництво: Закон УРСР від 07.02.1991 р. №698-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 24. – Ст. 168.
2. Про колективне сільськогосподарське підприємство: Закон України від 14.02.1992 р. №2114-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 20. – Ст. 272.
3. Про споживчу кооперацію: Закон України від 10.04.1992 р. №2265-XII // Ві-домості Верховної Ради України. – 1992. – №30. – Ст. 414.
4. Про сільськогосподарську кооперацію: Закон України від 17.07.1997 р. №469/97-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – №39. – Ст. 261.
5. Про оренду землі: Закон України від 06.10.1998 р. №161-XIV // Відомості Верховної Ради України. – 1998. – №46-47. – Ст. 280.
6. Закон України „Про господарські товариства”: станом на 10 лист. 1998 р. / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К.: Парл. вид-во, 1998. – 38 с. – (Серія „Закони України”).
7. Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств" / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К.: Парл. вид-во, 1998. – 102 с. – (Серія „Закони України”).
8. Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004рр.: Закон України від 18.01.2001 р. № 2238-III // Офіційний вісник України. – 2001. – №7. – Ст. 264.
9. Господарський Кодекс України: затв. Законом від 16.01.2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – №18, №19-20, №21-22. – Ст. 144.
10. Про особисте селянське господарство: Закон України від 15.05.2003 р. №742-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – №29. – Ст. 232.
11. Про фермерське господарство: Закон України від 19.06.2003 р. №973-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – №45. – Ст. 363.
12. Про кооперацію: Закон України від 10.07.2003 р. №1087-IV // Відомості Вер-ховної Ради України. – 2004. – №5. – Ст. 35.
13. Комплексна програма розвитку аграрного ринку на 2003-2004 pp.: затв. пост. Кабінету Міністрів України від 01.03.2003 р. № 271 // Сільський час. – 2003. – №19, (14 бер.). – С. 2.
14. Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 року: затв. пост. Кабінетом Міністрів України від 19.09.2007 р. №1158 // Економіка АПК. – 2007. – №11. – С. 3-57.
15. Абрамова Г.П. Рынок, маркетинг и формирование рыночных отношений в АПК / Г.П. Абрамова // Экономика сельскохозяйственных и перерабатыва-ющих предприятий. – 1992. – № 7. – С. 39-44.
16. Амбросов В.А. Наукові положення удосконалення економічного і господар-ського механізмів розвитку сільського господарства / В.А. Амбросов, Т.Г. Маренич // Економіка АПК. – 2005. – №10. – С. 14-19.
17. Амбросов В.Я. Трансформаційні процеси в аграрній сфері регіону / В.Я. Ам-бросов // Економіка України. – 2003. – № 8. – С. 66-70.
18. Андрійчук В. Г. Економіка аграрних підприємств: підруч. для студ. вищ. на-вч. закл. / В. Г. Андрійчук. – 2-ге вид., доп. і перероб. – К.: КНЕУ, 2004. – 624 с.
19. Андрійчук В.Г. Капіталізація сільського господарства: вимір масштабів та оцінка переваг і загроз здійснення / В.Г. Андрійчук // Економіка АПК. – 2006.– № 2. – С. 8-16.
20. Андрійчук В.Г. Капіталізація сільського господарства: [ідентифікація і моти-ви здійснення] / В.Г. Андрійчук // Економіка АПК. – 2006.– № 1. – С. 40-54.
21. Андрющенко А.М. Нормативно-правові умови розвитку кооперації в Україні / А.М. Андрющенко // Економіка АПК. – 2003. – №4. – С. 46-48.
22. Баевская Л.Л. Организация документооборота в интегрированных фор-мированиях / Л.Л. Баевская // Економіка АПК. – 2005.– № 3. – С. 74-78.
23. Береговий В.М. Основні методологічні положення формування внутрішньо-кооперативних відносин / В.М. Береговий // Економіка АПК. – 2001. – №3. – С. 25-27.
24. Бєлов Б.О. Організаційно-економічний механізм розробки і реалізації під-приємствами АПК маркетингових стратегій взаємодії / Б.О. Бєлов // Еконо-міка АПК. – 2006. – № 10. – С. 124-128.
25. Білик Ю.Д. Проблеми інтеграції економіки України у світове господарство / Ю.Д. Білик. – К.: Урожай, 2004. – 235 с.
26. Білозор Л.В. Особливості формування ринку інноваційної продукції в аграр-ній сфері / Л.В. Білозор // Економіка АПК. – 2005. – № 2. – С. 106-111.
27. Брезвін А.І. Організаційно-методичні засади інтеграції виробництва в АПК / А.І. Брезвін // Економіка АПК. – 2000. – № 3. – С. 15-17.
28. Броншпак Г.К. Государственная поддержка кластерных инициатив: верти-кально интегрированные структуры в АПК / Г.К. Броншпак // Економіка АПК. – 2007. – №4. – С. 45-50.
29. Бурачек І.В. З досвіду сільськогосподарської кооперації в Німеччині / І.В. Бурачек // Вісник Полтавського державного сільськогосподарського інститу-ту. – 2001. – № 5-6. – С. 111-112.
30. Бурачек І.В. Розвиток виробничої кооперації в сільському господарстві України / І.В. Бурачек // Економіка АПК. – 2005.– № 1. – С. 31-37.
31. Бурковська А.В. Методичні аспекти оцінки ефективності маркетингової дія-льності сільськогосподарських підприємств / А.В. Бурковська // Економіка АПК. – 2005.– № 11. – С. 117-119.
32. Бурковська А.В. Розвиток інтеграційних процесів як важлива умова форму-вання ефективного ринку аграрної продукції / А.В. Бурковська // Економіка АПК. – 2004. – №12. – С. 106-109.
33. Валентинов В.Л. Вертикальна координація як фактор розвитку міжгалузевих відносин в АПК / В.Л. Валентинов // Економіка АПК. – 2003. – №6. – С. 26-30.
34. Валентинов В.Л. Інституційні механізми міжгалузевих відносин в АПК як перспективний напрям агроекономічних досліджень / В.Л. Валентинов // Економіка АПК. – 2006. – № 5. – С. 42-45.
35. Валентинов В.Л. Концептуальні аспекти програмування міжгалузевих відно-син / В.Л. Валентинов // Економіка АПК. – 2005. – № 1. – С. 28-31.
36. Валентинов В.Л. Нееквівалентність міжгалузевих відносин: трансакційний підхід / В.Л. Валентинов // Економіка АПК. – 2003. – № 8. – С. 16-22.
37. Васильчак С.В. Удосконалення системи заготівлі молока / С.В. Васильчак // Економіка АПК. – 2004. – № 12. – С. 109-112.
38. Венгерук І.Ю. Соціально-психологічні аспекти розвитку інтеграції / І.Ю. Ве-нгерук // Науковий вісник НЕУ. – 2001. – Вип. 35. – С. 275-278.
39. Вітвіцький В.В. Система виміру соціально-економічних і трудових відносин на підприємствах АПК / В.В. Вітвіцький // Економіка АПК. – 2005. – № 11. – С. 85-90.
40. Вітков М.С. Основні фактори інтенсифікації аграрного виробництва в пере-хідний період до ринку / М.С. Вітков // Економіка АПК. – 2005. – №2. – С. 17-20.
41. Гайдуцький П.І. Аграрний сектор: від реформи до стратегії розвитку (питан-ня власності та господарювання) / П.І. Гайдуцький // Економіка АПК. – 2003. – №2. – С. 29-32.
42. Гайдуцький П.І. Формування та розвиток аграрного ринку / П.І. Гайдуцький // Економіка АПК. – 2004. – №3. – С. 4-15.
43. Галушко В.П. Точка беззбитковості: теоретичні погляди на методологію розрахунків / В.П. Галушко // Економіка АПК. – 2006. – № 10. – С. 3-7.
44. Гладій Н.В. Особливості поглиблення агропромислової інтеграції / Н.В. Гла-дій // Економіка АПК. – 2005. – № 12. – С. 55-63.
45. Гладій Н.В. Складові інтегрованих процесів в агропромисловому виробниц-тві України / Н.В. Гладій // Економіка АПК. – 2005. – № 3. – С. 25-27.
46. Глібов Р.В. Формування збалансованого цінового механізму в молокопроду-ктовому підкомплексі / Р.В. Глібов // Економіка АПК. – 2006. – №7. – С. 105-109.
47. Гоголь І.А. Формування маркетингової стратегії сільськогосподарських під-приємств / І.А. Гоголь // Економіка АПК. – 2006. – № 12. – С. 123-126.
48. Горкавий В.К. Комплексне використання статистичних методів в управлінні економічними процесами / В.К. Горкавий // Економіка АПК. – 2005. – № 10. – С. 57-62.
49. Горпинич О.В. Напрями розвитку організаційно-правових форм господарю-вання в сільському господарстві / О.В. Горпинич // Економіка АПК. – 2003. – №5. – С. 45-51.
50. Грищенко О.В. Інтеграційні процеси у розвитку підприємств АПК / О.В. Грищенко, С.О.Заїка // Збірник наук. праць ПДАТУ. – 2004. – Т.2. – Вип. 12. – С. 72-73.
51. Губені Ю.Е. Концепція трансформацій сільськогосподарських кооперативів у Чexії / Ю.Е. Губені // Економіка АПК. – 2000. – №2. – С. 87-91.
52. Ґудзь О.Є. Фінансове забезпечення та дивідендна політика в сільськогоспо-дарських підприємствах / О.Є. Ґудзь // Економіка АПК. – 2005. – № 7. – С. 64-69.
53. Гухальський Н.М. Предпринимательство в сельском хозяйстве / Н.М. Гу-хальський. – М.: ДЕКА, 1998. – 315 с.
54. Гуцаленко Л.В. Внутрішньогосподарська звітність як інформаційне джерело для ефективного управління підприємством / Л.В. Гуцаленко // Економіка АПК. – 2004. – №4. – С. 64-66.
55. Дадашев Б.А. Удосконалення фінансово-кредитного обслуговування сільсь-кого господарства / Б.А. Дадашев // Економіка АПК. – 2003. – №11 – С.70-73.
56. Дергач І.В. Економічна сутність та напрями розвитку інтенсифікації аграр-ного виробництва / І.В. Дергач // Економіка АПК. – 2005.– № 6. – С. 61-63.
57. Дергач І.В. Пріоритети розвитку інтенсифікації сільського господарства / І.В. Дергач // Економіка АПК. – 2006. – № 7. – С. 78-81.
58. Джупина Ю.І. Вертикальна інтеграція на кооперативних засадах – доціль-ність і перспективи в сільському господарстві / Ю.І. Джупина // Економіка АПК. – 2004. – №12. – С. 123-126.
59. Добрынин В.А. Экономика, организация и планирование сельско-хозяйственного производства: учебник / В.А. Добрынин – М.: Колос, 1987. – 435с.
60. Дубицький В.В. Становлення інтегрованих агропромислових формувань ри-нкового типу / В.В. Дубицький // Економіка АПК. – 2000. – № 10. – С. 17-20.
61. Дудар Т.Г. Організаційно-економічні засади формування і розвитку системи агромаркетингу / Т.Г. Дудар // Економіка АПК. – 2005.– № 10. – С. 89-96.
62. Заяць В.М. Економічні та правові передумови створення в Україні земель-ного банку / В.М. Заяць // Економіка АПК. – 2001. – №12. – С. 41-48.
63. Здоровик В.К. Формування господарського механізму регулювання аграрних відносин / В.К. Здоровик, А.О. Лтндюк // Економіка АПК. – 2005. – № 2. – С. 42-45.
64. 3іновчук В.В. Фінансові інституції сільськогосподарських кооперативів у розвинутих країнах / В.В. 3іновчук // Вісник Сумського ДАУ. – 1999. – №2. – С. 65-69. – (Серія: “Фінанси та кредит”).
65. Злупко С.М. Про державне регулювання економіки АПК / С.М. Злупко // Економіка АПК. – 2006. – № 2. – С. 150-153.
66. Економіка i організація аграрного cepвicy / [Крисальний О.В., Сердюк М. Л., Мельник О. С. та ін.]; за ред. П.О. Мосіюка. - К.:ІАЕ УААН, 2001 - 345с.
67. Економіка підприємства: підруч. [для студ. вищ. навч. закл.] / за ред. Й.М. Петровича. – Львів: Новий Світ 2000, 2004. – 680 с.
68. Економіка сільського господарства / [Руснак П. П., Жебка В.В., Рудий М. М., Чалий А.А.]; за ред. П.П. Руснака. – К.: Урожай, 1998. – 320 с.
69. Емельянов А.М. Экономические методы хозяйствования / А.М. Емельянов. - М.: Агропромиздат, 1998. – 222 с.
70. Калінчик М.В. Міжгалузевий баланс молокопродуктового підкомплексу та еквівалентність обміну / М.В. Калінчик // Економіка АПК. – 2005. – № 9. – С. 100-107.
71. Каплун М.С. Механізм функціонування коорденацйійного центру в агро-промислових формуваннях / М.С. Каплун, В.М. Заболотний // Економіка АПК. – 2004. – №5. – С. 66-70.
72. Кириленко І.Г. Проблеми фінансового забезпечення сільськогосподарського виробництва / І.Г. Кириленко // Економіка АПК. – 2005. – № 1. – С. 40-47.
73. Клюкач В.А. Совершенствование управления агропромышленным производ-ством на районном уровне / В.А. Клюкач // Економіка АПК. – 2005. – № 11. – С. 39-43.
74. Ключник А.В. До методики оцінки ефективності підприємницької діяльності аграрних формувань / А.В. Ключник // Економіка АПК. – 2006. – № 9. – С. 71-74.
75. Кобець Є.А. Економічна сутність інтеграції в аграрному виробництві / Є.А. Кобець // Держава та регіони. Серія: економіка та підприємництво. – 2007. – № 1. – С. 146-149.
76. Кобець Є.А. Історичні аспекти розвитку інтеграції, її форми та напрямки / Є.А. Кобець // Держава та регіони. Серія: економіка та підприємництво. – 2007. – № 1. – С. 129-133.
77. Кобець Є.А. Необхідність розвитку інтеграційних процесів в АПК / Є.А. Ко-бець // Актуальні проблеми соціально-економічного розвитку Придніпров’я: матеріали І регіональної науково-практичної конференції (Дніпропетровськ, 26-28 лютого 2007 р.) / Міністерство аграрної політики, Дніпропетровський державний аграрний університет. – Дніпропетровськ: ДДАУ, 2007. – С. 23-24.
78. Кобець Є.А. Особливості розвитку агропромислової інтеграції / Є.А. Кобець // Агросвіт. – 2007. – № 5. – С. 32-36.
79. Кобець Є.А. Переваги АПФ над іншими формами організації виробництва / Є.А. Кобець // Наука і вища освіта: тези доповідей учасників XV Міжнарод-ної наукової конференції молодих науковців ( Запоріжжя, 17-18 травня 2003 р.): у 3 ч. / Гуманітарний університет „Запорізький інститут державного та муніципального управління”. – Запоріжжя: ГУ „ЗІДМУ”, 2007. – Ч. 1. – С.61.
80. Кобець Є.А. Розвиток інтеграції та кооперації в аграрному секторі регіону / Є.А. Кобець // Агросвіт. – 2007. – № 4. – С. 28-31.
81. Кобець Є.А. Складові інтеграційних процесів в АПК / Є.А. Кобець // Агро-світ. – 2007. – № 6. – С. 23-27.
82. Кравчук І.І. Регіональні аспекти інтеграції агропромислового виробництва / І.І. Кравчук // Економіка АПК. – 2000. – № 10. – С. 45-47.
83. Крисальний О.В. Організаційно-економічні особливості інноваційної діяль-ності / О.В. Крисальний // Економіка АПК. – 2005. - №8. – С. 10-13.
84. Крисанов Д.Ф. Методичні підходи рейтингової оцінки галузей агропродово-льчого комплексу України / Д.Ф. Крисанов С.М. Черненко // Економіка АПК. – 2006. – № 1. – С. 99-106.
85. Крисанов Д.Ф. Пріоритети інноваційного розвитку переробної сфери АПК України / Д.Ф. Крисанов // Економіка АПК. – 2005. – № 7. – С. 18-26.
86. Кузьмін В.В. Організація агротехсервісу фермерських господарств / В.В. Ку-зьмін // Вісник Полтавського державного ciльcькoгocпoдapcькoгo інституту. – 2001. – № 5-6. – С. 90-91.
87. Кулик А.А. Розвиток інтеграції в м'ясопродуктовому підкомплексі / А.А. Ку-лик // Економіка АПК. – 2005. – № 7. – С. 51-55.
88. Курносов А.П. Оптимизация параметров предпринимательских структур при их кооперации / А.П. Курносов, А.Ф. Демченко, А.В. Улезько, А.К. Камалян // Экономика сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятий. – 1999. – № 6. – С. 45-48.
89. Лавришович В.В. Формування ринкового механізму саморегулювання еко-номіки на основі кооперування i контрактних відносин спеціалізованих під-приємств АПК / В.В. Лавришович // Вісник Полтавського державного сіль-ськогосподарського інституту. – 2001. – № 5-6. – С. 51-54.
90. Левківська Л.Н. Розвиток кредитних спілок в контексті формування інфра-структури ринку / Л.Н. Левківська // Вісник Полтавського державного сіль-ськогосподарського інституту. – 2001. – № 5-6. – С. 55-56.
91. Лисенко А.М. Організація закупівель сировини як основа функціонування молокопереробної промисловості Кіровоградщини / А.М. Лисенко // Еконо-міка АПК. – 2006. – № 3. – С. 50-54.
92. Лобас Н.Г. Организация фермерских хозяйств, кооперативов, арендных по-дразделений, акционерных обществ и фирм в сельском хозяйстве в условиях перехода к рыночной економике / Н.Г. Лобас. - К.: Укр. НИИНТИ Госплана УССР, 1990. - 345с.
93. Лупенко Ю.О. Потенціал акціонерного сектору агропромислового комплексу / Ю.О.Лупенко // Економіка АПК. – 2005. - №1. – С. 21-25.
94. Лупенко Ю.О. Системні трансформації аграрного сектору економіки / Ю.О. Луценко // Економіка АПК. – 2007. – №5. – С. 49-51
95. Мазуренко О.В. Розвиток інтегрованих формувань в АПК / О.В. Мазуренко // Економіка АПК. – 2006. – №3. – С. 89-93.
96. Малік М.Й. Інтеграція як фактор підвищення ефективності реформованих сільськогосподарських підприємств / М.Й. Малік, М.К. Орлатий, П.М. Феді-єнко – К.: ІАЕ УААН, 2000. – 40 с.
97. Маренич Т.Г. Регулювання економічних відносин на основі господарського розрахунку / Т.Г. Маренич // Економіка АПК. – 2006. – № 5. – С. 79-82.
98. Мармуль Л.О. Теоретико-методологічні підходи до оцінки й управління ефе-ктивністю виробництва / Л.О. Мармуль, Т.А. Чернявська // Економіка АПК. – 2005. - №2. – С. 154-155.
99. Мельник Л.Ю. Вертикальна інтеграція як спосіб збалансування економіч-них інтересів суб'єктів аграрного ринку / Л.Ю. Мельник, І.М. Величко // Держава та регіони. Серія: економіка та підприємництво. – 2005. - №2. – С. 105-111.
100. Мельник Л.Ю. Колективні форми сільськогосподарського виробництва: еко-номічний потенціал і проблеми ефективного функціонування / Л.Ю. Мель-ник, П.М. Макаренко // Економіка АПК. – 2003. – №7. – С. 23-29.
101. Мельник Л.Ю. Ринок, його елементи та їх взаємодія: монографія / Л.Ю. Ме-льник, І.І. Вініченко, М.Х. Корецький. – Запоріжжя: ГУ “ЗІДМУ”, 2002. – 158 с.
102. Мельник Л.Ю. Структура форм господарювання в агросфері економічно ви-сокорозвинених країн / Л.Ю. Мельник П.М. Макаренко // Економіка АПК. – 2003. – №9. – С. 28-37.
103. Месель-Веселяк В.Я. Підвищення ефективності сільськогосподарського ви-робництва / В.Я. Месель-Веселяк // Економіка АПК. – 2005. – № 6. – С.17-19.
104. Месель-Веселяк В.Я. Реформування аграрного сектора України: здобутки і проблеми / В.Я. Месель-Веселяк // Економіка АПК. – 2003. – №5. – С. 3-8.
105. Месель-Веселяк В.Я Розвиток та ефективність організаційно-правових форм господарювання в сільському господарстві України / В.Я. Месель-Веселяк // Економіка АПК. – 2004. – №11. – С. 18-24..
106. Москаленко В.П. Госпрозрахунок підприємства i досвід організації та під-вищення ролі в умовах ринку / В.П. Москаленко. – Суми: Слобожанщина, 1999. - 64 с.
107. Мочерний С.В. Економічна теорія: підруч. [для студ. вищ. навч. закл.] / С.В. Мочерний. – К.: Либідь, 2002. – 464 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.