У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
Пожизненное лишение свободы
Количество страниц
37
ВУЗ
Год сдачи
2006
Содержание
Зміст
Вступ........................................................................................................................3
Розділ 1. Довічне позбавлення волі: історія і сучасність................................7
Розділ 2. Співвідношення довічного позбавлення волі і смертної кари.......11
Розділ 3. Довічне позбавлення волі, як вид кримінального покарання........15
3.1. Шлях становлення довічного ув'язнення в Україні як самостійного інституту кримінального покарання.......................................15
3.2. Порядок і умови встановлення довічного позбавлення волі, його застосування (призначення) та відбування. ....................................................17
3.3. Помилування і амністія..............................................................................26
Розділ 4. Довічне позбавлення волі в кримінальному законодавстві
зарубіжних держав................................................................................................31
Висновок................................................................................................................36
Список використаної літератури
Вступ
Кримінально-правова протидія злочинності здійснюється за допомогою реалізації кримінальних покарань, перелік яких істотно змінився в останні роки. У Кримінальному кодексі України з’явилися нові види покарань, серед яких — і довічне, позбавлення волі.
Хоча в Кримінальному кодексі довічне позбавлення волі передбачено низкою положень, таку регламентацію не можна вважати досконалою. Проблема правового регулювання застосування довічного позбавлення волі в повному обсязі у вітчизняній кримінально-правовій літературі ще не підлягала комплексному дослідженню. Довічному позбавленню волі в науковому плані присвячена незначна кількість робіт. Разом з тим, відсутні монографічні дослідження комплексу питань призначення та застосування довічного позбавлення волі в кримінально-правовому і кримінально-виконавчому аспектах. Залишаються спірними і вимагають подальшої теоретичної розробки такі проблеми, як юридична природа довічного позбавлення волі, його основні характеристики, зміст кари та механізму правового регулювання. Сучасна юридична наука постала перед необхідністю теоретичного аналізу проблем, які виникли в практиці застосування довічного позбавлення волі і потребують науково-обгрунтованого розв’язання.
Таким чином, актуальність теми курсової роботи обумовлена тим, що проблема довічного позбавлення волі є однією з найменш розроблених в сучасній юриспруденції. Тому теоретична і практична значимість багатоаспектного дослідження довічного позбавлення волі зумовили вибір теми і коло питань курсової роботи .
Протягом існування України як незалежної держави лише окремі аспекти такого виду покарання як довічне позбавлення волі були предметом досліджень та дискусій, які проводили В.І.Анісімов, Ю.В.Баулін, О.В.Беца, М.Г.Вербенський, С.П.Головатий, І.М.Даньшин, О.Ф.Кістяківський, М.Й.Коржанський, В.В.Костицький, А.М.Литвиненко, В.А.Льовочкін, П.П.Михайленко, М.І.Мельник, М.І.Панов, В.І.Панфілов, С.М.Скоков, В.В.Сташис, А.Х.Степанюк, В.Я.Тацій, В.М.Трубніков, О.І.Фролов, В.І.Шакун, О.Т.Шевченко, В.О.Шевчук.
З огляду на міжнародний характер проблем довічного позбавлення волі, досліджували його й зарубіжні вчені, як Г.З.Анашкін, Ю.М.Антонян, Ю.В.Голік, Е.А.Гришко, С.І.Дементьєв, І.І.Карпець, В.С.Квашис, С.Г.Келіна, Н.Ф.Кузнєцова, С.І.Кузьмін, С.В.Максимов, Г.Л.Мінаков, О.С.Михлин, А.С.Никифоров, П.Г.Пономарьов, В.Г.Селіверстов, Н.С.Таганцев, Г.Ф.Хохряков, З.М.Черниловський, О.Ф.Шишов, І.В.Шмаров.
Нормативну та інформаційну основу роботи складають Конституція України, Кримінальний та Кримінально-виконавчий кодекси України, чинні законодавчі і підзаконні акти, міжнародно-правові документи, що мають відношення до виконання покарання у вигляді довічного позбавлення волі, праці вітчизняних і закордонних авторів по кримінальному, кримінально-виконавчому праву.
Включення довічного позбавлення волі до вітчизняної системи кримінальних покарань відображає певні тенденції в розвитку кримінальної політики держави на сучасному етапі, у форму¬ванні яких повинні враховуватися стан злочинності, її динаміка та структура, що характеризу¬ються в останні роки інтенсивним зростанням кількості тяжких і особливо тяжких злочинів насильницького, корисливо-насильницького та корисливого характеру. Кримінологічна ситу¬ація стимулює прийняття жорстких заходів, спрямованих на боротьбу із злочинністю, у то¬му числі в кримінальному законодавстві. Од¬ним із таких заходів є суттєве збільшення в но¬вому Кримінальному кодексі строків позбавлення волі. Введення довічного позбавлення волі є логічним завер¬шенням змін у строках даного виду покарання.
Довічне позбавлення волі широко застосо¬вується практично в усіх країнах світу. В Захід¬ній Європі воно стало реальною і єдиною альтер¬нативою смертній карі. В силу національних особливостей кожна держава світу виробила свою законодавчу базу і систему організації цьо¬го виду покарання.
Слід зазначити, що в літературі поряд з терміном „довічне позбавлення волі” вживаєть¬ся термін „довічне ув'язнення”. Хоча вони й не¬суть однакове смислове навантаження та є близькими по суті, на мою думку, в наукових працях слід застосовувати саме термін „довічне позбавлення волі”, який відповідає букві закону.
Порівняння термінів „довічне позбавлення волі” та „позбавленням волі на визначений строк” свідчить, що у багатьох випадках вони подібні. Але є і відмінність – термін довічного позбавлення волі не визначений, адже ніхто не знає, скільки років проживе засуджений. Довічне позбавлення волі від позбавлення волі па певний строк відрізняють і обставини, які утворюють його зміст. Оскільки таке покарання неможливо „посилити” шляхом складення покарань за скоєння інших злочинів (а строк відбування позбавлення волі за зазначених умов збільшується), то скоєння будь-якого злочину довічно засудженим може залиши¬тися безкарним. Тому для відбування довічного позбавлення волі необхідно або створити умови особливо суворої ізоляції, або, що, на мою думку, є більш правильним, визначити особливий поря¬док перебігу строків відбування покарання та можливості бути помилуваним чи умовно-достро¬ково звільненим від подальшого відбування довічного позбавлення волі.
Для більш глибокого усвідомлення природи терміна „довічне позбавлення волі” необхідна чітка відповідь на питання: чим якісно, тобто, за змістом, довічне позбавленні волі відрізняється від покарання на певний строк. У даному випадку йдеться саме про зміст покарання, під яким у те¬орії кримінального та кримінально-виконавчого права, як правило, розуміють складові його конк¬ретних каральних обмежень . А що стосується загального об’єму кримінально-правової кари (якісно-кількісного характеру кожного конкрет¬ного злочину), то зрозуміло, що довічне позбав¬лення волі - це найбільш суворий його вид. Слід зазначити, що будь-які сумніви щодо суворості довічного позбавлення волі розвіює ст. 71 КК, яка передбачає, що при призначенні покарання за су¬купністю вироків довічне позбавлення волі погли¬нає будь-яке менш суворе покарання. А в ст. 51 КК, яка побудована за принципом „від менш суво¬рого до більш суворого покарання”, саме довічне позбавлення волі завершує систему покарань.
Отже, довічне позбавлення волі - це основний вид покарання, що призначається особі, винній у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбачено¬го кримінальним законодавством України, і поля¬гає в примусовій ізоляції від попереднього соціального середовища, довічному утриманні в спеціально передбаченому закладі під наглядом і охороною.
Список литературы
Список використаної літератури.
1. Конституція України від 28 червня 1996 року.// Відомості ВРУ, 23 липня 1996 року, №30.- 47 с.
2. Уголовный кодекс Швеции. - М.: МГУ, Изд - зо, 2000. - 214 с.
3. Уголовный кодекс Испании. - М: Зерцало, 1998. – 134 с.
4. Уголовный закон Латвийской республики. - Минск: Тесей, 1999. - 143с.
5. Кримінальний кодекс України 5 квітня 2001р. //Відомості ВРУ, 2001, №25. – 256 с.
6. Кримінальний кодекс УРСР 1960р.// Відомості Верховної Ради УРСР, 1961р., №2. – 234 с.
7. Кримінально-процесуальний кодекс України 1960р. //Відомості Верховної Ради УРСР, 1961 р., №2. – 264 с.
8. Виправно-трудовий кодекс України 1970р. // Відомості Верховної Ради УРСР, 1961 р., №1. – 274 с.
9. Закон України від 22 лютого 2000р. „Про внесення змін до Кримінального, Кримінально-процесуального та Виправно-трудового кодексів України”.// Відомості Верховної Ради, 2000, № 17. – 25 с.
10. Закон України „Про застосування амністії в Україні”. // Відомості Верховної Ради, 1996, № 48. – 34 с.
11. Постанова Верховної Ради України від 23 березня 2000р. „Про отримання правоохоронними органами України конституційних гарантій законності в забезпеченні прав і свобод людини”. // Відомості Верховної Ради, 2000, №24. – 34 с.
12. Указ Президента Ук¬раїни „Про порядок здійснення помилування” від 12.04.2000 р.// Урядовий кур'єр, 2000, № 14. – 34 с.
13. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року /За ред. М.І. Мельника, М.І. Хавронюка. - К.: Каннон, А.С.К., 2001. – 873 с.
14. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. У 2-х ч. Під заг. ред. Потебенька М.О., Гончаренка В.Г. Загальна частина. - К.: Форум, 2001. – 824 с.
15. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України/ Відп. ред: В.Ф.Бойко та інші. — 6-те вид., допов. —К.: А.С.К., 2000. – 673 с.
16. Кримінальне право України. Загальна частина: Підручник для студентів юрид. спец. вищ. закладів освіти /М.І. Бажанов, Ю.В. Баулін, В.І. Борисов та ін.; За ред. професорів М.І. Бажанова, В.В. Сташиса, В.Я. Тація. - Київ-Харків: Юрінком Інтер-Право, 2001. – 416с.
17. Международная защита прав и свобод человека: Сб. док. - М, 1990. – 836 с.
18. Великий тлумачний словник сучасної українсь¬кої мови. - К., 2002. - 674 с.
19. Российское законодательство Х-ХХ веков: в 9-ти т. - VI.: Юрид. л-ра, 1985. - Т.З. – 645 с.
20. Комментарий к Уголовному кодексу Российской Федерации. Общая часть. - М: Инфра. М.: Норма, 1996. – 538 с.
21. Уголовное законодательство зарубежных стран (Англии, США, Франции, Германии. Японии) //Сб. законодательных материалов. Под ред. И.Д. Козочкина. - М.: Зерцало, 1998. – 654 с
22. Преступление и наказание в Англии, США. Франции, ФРГ. Японии: Общая часть уголовного права. - М.: Юрид. л-ра. 1991. – 367 с.
23. Ахметшин Х.М., Ахметшин Н.Х. Новое уголовное законодательство КНР, вопросы общей части // Государство и право. - 1999. - №10. – 254 с.
24. Баранов В.И. Исторические аспекты, практика и проблемы исполнения пожизненного лишения свободы.//Сб. матер. Науч. Практ. семинара: Проблемы совершенствования подготовки кадров для уголовно-исполнительной системы Россию – Рязань, 1996. – 355 с.
25. Грищик.В. Довічне позбавлення волі: історико-порівняльний аспект.// Вісник Львів. УН-ТУ. Серія міжнародні відносини. 2001. Вип..5. – 275с.
26. Кирись Б. Довічне позбавлення волі як вид покарання за кримінальним правом України.// УН-ТУ. Серія юридична. 2003. Вип.. 38. -263 с.
27. Крылова Н.Е. Основные черты нового уголовного кодекса Франции. - М: Спарк, 1996. – 421 с.
28. Крылова Н.Е. Серебреникова А.В. Уголовное право современных зарубежных стран (Англии, США, Франции, Германии), - М: Зерцало, 1997. – 234 с.
29. Матишевський П.С. Кримінальне право України: Загальна частина: Підруч. для студ. юрид. вузів і фак. - К.: А.С.К., 2001. – 328 с.
30. Мельничук В. Найвищий прояв гуманізму або чи є довічне позбавлення волі належним еквівалентом смертної кари.// Юридичний журнал. – 2005. - №6(36). – 112 с.
31. Мостепанюк Л. Правове регулювання умов і порядку помилування осіб, засуджених до довічного позбавлення волі.// Кримінальне право. – 2004. - №10. – 57 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.