У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
ВЕКСЕЛЬНИЙ ОБІГ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Количество страниц
213
ВУЗ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи
2008
Содержание
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВЕКСЕЛЬНОГО ОБІГУ 11
1.1. Економічна сутність векселя, його функції та види 11
1.2. Об’єктивність виникнення та розвиток вексельного обігу 34
Висновки до першого розділу 49
РОЗДІЛ 2 ПРАКТИЧНІ ЗАСАДИ ЗДІЙСНЕННЯ ВЕКСЕЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ 51
2.1. Оцінка ролі окремих суб’єктів вексельних відносин 51
2.2. Механізм проведення вексельних операцій 74
2.3. Ризики, що властиві векселю, та управління ними 92
Висновки до другого розділу 113
РОЗДІЛ 3 ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВЕКСЕЛЬНОГО ОБІГУ 116
3.1. Удосконалення системи вексельного обігу 116
3.2. Механізм забезпечення ефективного функціонування вексельного обігу 131
Висновки до третього розділу 148
ВИСНОВКИ 150
ДОДАТКИ 156
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 200
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Трансформаційний період становлення ринкових відносин в Україні зумовлює поступове відновлення вітчизняного вексельного обігу як складової ринково орієнтованої економічної системи. При цьому світовою практикою накопичений позитивний досвід використання векселів, який доводить об’єктивність та необхідність цього фінансового інструменту в умовах ринкової економіки. Однак вексельний обіг України, зокрема, в аграрному секторі економіки, ще не набув належного рівня функціонування, насамперед, внаслідок того, що практичне використання векселів, як правило, не підкріплюється усталеними традиціями вексельного обігу та теоретичними дослідженнями в цій галузі економічних знань, натомість його розвиток відбувається хаотично. Це, з одного боку, вимагає мобілізації всього накопиченого досвіду, а також ідей світової та вітчизняної економічної думки щодо векселя та його обігу, а з іншого – зумовлює необхідність подальших теоретичних досліджень в галузі вексельного обігу та їх впровадження у практику використання векселів. Все це переконливо свідчить про необхідність посилення уваги до проблеми становлення та розвитку вітчизняного вексельного обігу.
Проблема забезпечення ефективного функціонування вітчизняного вексельного обігу останніми роками перебуває в полі зору науковців, практиків та державних органів і для її вирішення пропонуються певні заходи, що, безумовно, є позитивним аспектом функціонування вексельного обігу, зокрема, в аграрному секторі економіки України.
У вітчизняній економічній науці вагомий внесок в дослідження проблеми розвитку вексельного обігу зробили науковці: А.Б. Аваков [32], В.С. Білошапка [46], С.О. Гуткевич [67], А.В. Демківський [70], Ю.Ю. Куценко [89], Ю.М. Лисенков [92, 93], В.М. Малюк [100], І.П. Мігус [103], Ю.М. Мороз [109], С.З. Мошенський [110], С.В. Науменкова [112, 113], Т.Б. Рудненко [140-144] та інші вчені-економісти. Питання теорії та практики векселя і вексельного обігу вивчають зарубіжні вчені Ф.А. Гудков [64-66], О.В. Давидов [68], В.А. Звєрєв [79], О.В. Макєєв [97, 98], В.Л. Ніколкін [116], В.Ф. Тарасов [166, 167] та інші дослідники.
Однак вкрай негативним явищем є те, що заходи, які пропонуються для вирішення проблеми забезпечення ефективного функціонування вексельного обігу, не забезпечують комплексного вирішення останньої, оскільки передбачають розв’язання, як правило, локальних завдань у короткостроковій перспективі, відповідно, не вирішують проблеми в цілому.
Необхідність та практична значущість розв’язання даної проблеми та низки, пов’язаних з нею, питань функціонування вексельного обігу зумовили вибір даної теми дисертаційного дослідження і свідчать про його актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою науково-дослідної теми кафедри страхової та податкової справи економічного факультету Національного аграрного університету «Теоретичні і методичні засади удосконалення форм господарювання, економічного механізму, інфраструктури ринку в агропромисловому виробництві та розвитку сільських територій» (номер державної реєстрації 0101U003619), зокрема, в межах підрозділу «Удосконалення кредитних відносин у системі економічного механізму функціонування сільського господарства» даної теми, автором визначено особливості використання векселів сільськогосподарськими суб’єктами.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка теоретико-методичних засад і практичних рекомендацій щодо удосконалення вексельного обігу, зокрема, в аграрному секторі економіки України, і побудова на цій основі механізму забезпечення ефективного функціонування цього обігу.
Для досягнення зазначеної мети в роботі поставлені такі наукові завдання:
- узагальнити теоретичні основи вексельного обігу та уточнити економічну сутність векселя;
- проаналізувати генезис світового і вітчизняного вексельного обігу;
- визначити сучасні тенденції використання векселів господарюючими суб’єктами;
- обґрунтувати необхідність активізації діяльності страхових компаній і комерційних банків у вексельному обігу;
- з’ясувати сутність вексельного ризику та обґрунтувати класифікацію ризиків, що властиві векселю;
- визначити основні напрямки (шляхи) удосконалення вітчизняного вексельного обігу;
- обґрунтувати підхід до побудови механізму забезпечення ефективного функціонування вексельного обігу.
Об’єктом дослідження є вексельний обіг в аграрному секторі економіки України. Господарським об’єктом дослідження обрано окремі аграрні підприємства Київської області.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних засад щодо формування повноцінного вітчизняного вексельного обігу.
Методи дослідження. У дисертації використано методи наукового дослідження, які забезпечили розв’язання поставлених завдань. Теоретичні та практичні розробки базуються на:
- методах теоретичного дослідження (системний підхід), який виступає методологічною основою дисертаційної роботи і на основі якого комплексно досліджено вексельний обіг, оцінено стан його розвитку та обґрунтовано шляхи удосконалення;
- методах емпіричного дослідження (спостереження, порівняння), які використано під час дослідження теоретичних основ і практичних засад функціонування вексельного обігу;
- методах, що використовуються на емпіричному і теоретичному рівнях дослідження (аналіз, синтез, індукція, дедукція, моделювання) застосовано під час дослідження складових теорії векселя, історії світового і вітчизняного вексельного обігу, ролі суб’єктів вексельних відносин, сучасного стану і напрямів удосконалення обігу векселів в Україні.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативні акти, що визначають умови вексельного обігу України, офіційні статистичні матеріали Державного комітету статистики України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Асоціації українських банків, Системи розкриття інформації на фондовому ринку України, Міністерства аграрної політики. У роботі широко використовувалися фундаментальні дослідження українських та зарубіжних науковців, присвячені проблемам функціонування вексельного обігу.
Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі проведено комплексне дослідження вексельного обігу та отримано нові результати, які визначаються розвитком теоретичних поглядів щодо векселя та вексельного обігу і розробкою механізму забезпечення ефективного функціонування цього обігу.
вперше:
- розроблено механізм забезпечення ефективного функціонування вітчизняного вексельного обігу, зокрема, в аграрному секторі економіки України. Даний механізм базується на поєднанні таких основних складових, як: координуюча і контролююча інфраструктура вексельного обігу, вексельні відносини з банками, вексельні відносини зі страховими компаніями та повноцінна законодавча база.
удосконалено:
- теоретико - методичні засади вексельного обігу, зокрема, уточнено сутність векселя та узагальнено основні складові теорії векселя і вексельного обігу: обґрунтовано систему принципів вексельних відносин, в основу якої покладено їх поділ на загальні та специфічні з урахуванням сталості принципів для будь-яких вексельних відносин, що дозволяє визначити вихідні положення теорії та практики вексельного обігу; узагальнено існуючі функції векселя (оформлення кредиту, засіб розрахунку, об’єкт різних угод, контроль над виконанням зобов’язань суб’єктів господарювання) та доповнено їх перелік маркетинговою та стимулюючою функціями, що дозволяє чіткіше консолідувати вексель як цілісне явище і виокремлювати його серед інших економічних явищ у самостійну категорію; обґрунтовано класифікацію векселів, яка виходить з врахування відмінностей понять «форма» і «вид» та особливостей практичного використання векселя, існування науково обґрунтованої класифікації дозволяє повноцінно розкрити складну структуру та особливості вексельних відносин;
- методичні підходи до побудови інфраструктури вітчизняного вексельного обігу. Обґрунтовано перелік основних елементів такої інфраструктури (Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (в особі спеціалізованого вексельного підрозділу), спеціальні вексельні установи, рейтингові агентства, котирувальна вексельна система, саморегулююча організація, Державний комітет статистики, мережа спеціалізованих видань та мережа освітніх закладів); запропоновано статус визначального елементу координуючої та контролюючої інфраструктури вітчизняного вексельного обігу закріпити за спеціалізованим підрозділом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; функціонування такої інфраструктури забезпечить регульований та контрольований розвиток вітчизняного вексельного обігу;
- методику визначення вексельного рейтингу. Запропонована методика, на відміну від існуючих (зосереджені виключно на оцінці суб’єкта господарювання), зводиться до визначення вексельного рейтингу на основі безпосереднього оцінювання векселя (його основних характеристик), а однією зі складових вексельного рейтингу є оцінка зобов’язаної за векселем особи, що дозволить об’єктивно оцінювати вексель, відповідно, полегшить процедуру прийняття рішення майбутнім векселедержателем щодо використання того чи іншого векселя;
дістали подальший розвиток:
- класифікація етапів розвитку світового та вітчизняного вексельного обігу. Узагальнено та доповнено етапи розвитку вексельного обігу в світі (італійський, французький, німецький, сучасний, електронний) та в Україні (перелік етапів, що розглядаються в літературі, доповнено перехідним етапом (90-рр. ХХ ст.) та власне сучасним (поч. ХХІ ст.); обґрунтована класифікація дозволяє чіткіше визначити особливості вексельного обігу на певному історичному етапі розвитку;
- напрями вдосконалення програми державної компенсації страхових премій, фактично сплачених страхувальниками - аграріями. Обґрунтовано зазначену компенсацію здійснювати не за фактично сплачену 100% вартість страхових премій, а на етапі здійснення страхових платежів шляхом сплати господарюючим суб’єктом частини вартості страхових премій в грошовій формі, а частини (в сумі, еквівалентній розміру державної підтримки) за рахунок векселя, акцептованого державним органом, відповідальним за реалізацію такої програми, що дозволить зробити доступнішим страхування для аграріїв та активізувати використання векселів даною категорією суб’єктів;
- економічне обґрунтування доцільності внесення змін та доповнень до вітчизняного нормативно-правового забезпечення вексельного обігу, зокрема, формування пропозицій щодо структурування національного закону про обіг векселів в Україні шляхом виокремлення в його структурі нового розділу «визначення термінів», що полегшить сприйняття даного закону та дозволить закріпити основні терміни вексельного обігу на законодавчому рівні, зняття заборони на обіг фінансових векселів, регламентації можливості зобов’язуватись та набувати права за векселем фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, запровадження процедури збору та оприлюднення інформації про зобов’язаних за векселем осіб, розробки правової бази для належної організації та контролю вексельних відносин суб’єктами господарювання, що дозолить забезпечити зростання рівня прозорості, надійності та ліквідності вексельного обігу в Україні та сприятиме його активізації;
- напрями вдосконалення вексельних відносин аграріїв з банківськими установами. Розроблено порядок надання державної компенсації суб’єктам аграрного ринку витрат, пов’язаних з вексельними операціями за участю банківських установ, в основу якого покладено особливості сплати суб’єктом винагороди банку за операцію (одноразово або періодично); функціонування такого механізму забезпечить активізацію використання векселів аграріями та зростання рівня прозорості вітчизняного вексельного обігу в цілому.
Практичне значення отриманих результатів. Дисертаційна робота містить науково обґрунтовані висновки та рекомендації, спрямовані на активізацію та належний розвиток вітчизняного вексельного обігу. Отримані результати можуть бути використані державними органами при розробці програм розвитку вексельного обігу в Україні, суб’єктами аграрного сектору, банками, інвестиційними компаніями для вдосконалення практики використання векселів, а також вищими навчальними закладами при вдосконаленні змісту навчальних дисциплін.
Запропонований механізм взаємодії страхових компаній із підприємствами аграрного сектору економіки України був врахований при розробці стратегічних напрямів розвитку страхування в аграрному секторі (довідка, видана страховою компанією «Регіональне страхове товариство» №311 від «13» вересня 2007 р.). Методика визначення вексельного рейтингу, що міститься в дисертаційній роботі, була впроваджена у практичну діяльність Інвестиційної компанії «Сінком» (довідка №472 від «10» вересня 2007 р.). Розроблений комплекс заходів активізації банківських установ у вексельному обігу використовується у практичній діяльності банків під час проведення навчальних семінарів і тренінгів для співробітників та при розробці внутрішньо-нормативної бази банку (довідки, видані: ВАТ «Агрокомбанк» №15-01/2111 від «07» вересня 2007 р.; АКБ «Укрсоцбанк» №13-08/67-2864 від «06» вересня 2007 р.). Запропонований механізм часткової компенсації державою витрат аграріїв за вексельними операціями при участі банківських установ був врахований при підготовці прогнозу показників Зведеного бюджету України на 2009-2011 рр. (довідка, видана Міністерством фінансів України, №31-05000-06-7/221125 від «25» жовтня 2007 р.). Основні наукові положення дисертації були використані при розробках стратегічних напрямків розвитку аграрного сектору економіки в Державній цільовій програмі розвитку українського села на період до 2015 р. (довідка Міністерства аграрної політики № 37-21-1-15/18059 від «12» листопада 2007 р.). Розроблені автором рекомендації щодо створення інфраструктури вітчизняного вексельного обігу та здійснення вексельних операцій при реалізації окремих бюджетних програм були використані при підготовці та експертизі окремих документів щодо стратегії розвитку аграрного сектору економіки (довідка Секретаріату КМУ від «24» жовтня 2007 р.). Результати дослідження використовуються в навчальному процесі на кафедрі фінансів Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України (довідка від «21» лютого 2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійно виконаною завершеною роботою здобувача. Наукові розробки, узагальнення, висновки та пропозиції, що містяться в дисертаційній роботі, одержано автором самостійно. Їх використання у практичній діяльності сприятиме ефективному функціонуванню вітчизняного вексельного обігу.
Апробація результатів дисертації. Основні положення та результати дослідження доповідались і обговорювались на науково-практичних конференціях: Міжнародна науково - практична конференція «Економіка підприємства: теорія та практика» (м. Київ, Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, 23 - 24 березня 2006 р.); Міжнародна науково - практична конференція «Дні науки - 2006» (м. Запоріжжя, Запорізький інститут державного та муніципального управління, 5-6 жовтня 2006 р.); Міжнародна науково - практична конференція «Фінансове забезпечення економічного і соціального розвитку суспільства» (м. Дніпропетровськ, Дніпропетровська державна фінансова академія, 23 березня 2007 р.); І Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку банківської справи в Україні» (м. Львів, Львівська комерційна академія, 17-18 травня 2007 р.); Всеукраїнська науково-практична конференція «Конкурентоспроможність продукції АПК та вимоги СОТ» (м. Київ, Національний аграрний університет, 4-5 жовтня 2007 р.); Міжнародна науково-практична конференція «Дні науки - 2007» (м. Запоріжжя, Запорізький інститут державного та муніципального управління, 11-12 жовтня 2007 р.); Всеукраїнська науково - практична конференція «Фінансово-кредитний механізм функціонування аграрного комплексу» (м. Харків, Харківський аграрний університет ім. В. Докучаєва, 22 - 23 листопада 2007 р.).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 14 наукових праць загальним обсягом 3,99 д. а., з них 9 статей у наукових фахових виданнях (3,09 д. а.)
Список литературы
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Закон України «Про банки та банківську діяльність» від 07.12.2000 р. №2121-ІІІ зі змінами і доповненнями.
2. Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 р. №448/96–ВР зі змінами і доповненнями.
3. Закон України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 р. №489–V зі змінами і доповненнями.
4. Закон України «Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів» від 22.12.1994 р. №320/94-ВР зі змінами і доповненнями.
5. Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. №1877-ІV зі змінами і доповненнями.
6. Закон України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 р. №852-IV.
7. Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 р. №851-IV.
8. Закон України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів» від 20.12.1997 р. №710/97-ВР зі змінами і доповненнями.
9. Закон України «Про нотаріат» від 02.09.1993 №3426-XII зі змінами і доповненнями.
10. Закон України «Про обіг векселів в Україні» від 05.04.2001 р. №2374–ІІІ зі змінами і доповненнями.
11. Закон України «Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні та прості векселі» від 06.07.1999 р. №826-XIV.
12. Закон України «Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року про врегулювання деяких колізій законів про переказні та прості векселі» від 06.07.1999 р. №827-XIV.
13. Закон України «Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року про гербовий збір відносно переказних і простих векселів» від 06.07.1999 р. №828-XIV.
14. Закон України «Про страхування» від 07.03.1996 р. №85/96–ВР зі змінами і доповненнями.
15. Закон України «Про цінні папери і фондовий ринок» від 23.02.2006 р. №3480-VІ.
16. Інструкція про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затверджена наказом Міністерством юстиції України від 03.03.2004 р. №283/8882.
17. Лист ДПА України «Про деякі операції з купівлі-продажу товарів із застосуванням простих векселів» від 25.05.2001 р. №6847/7/15-1117, №3565/6/15-1116.
18. Лист НБУ «Про здійснення операцій з векселями фізичними особами» від 09.01.2002 р. №25-118/45-302.
19. Постанова КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на здешевлення вартості страхових премій (внесків), фактично сплачених суб’єктами аграрного ринку» від 6.05.2005 р. №325.
20. Постанова НБУ «Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків» від 06.07.2000 р. №279 зі змінами і доповненнями.
21. Постанова НБУ «Положення про розрахункові палати для пред’явлення векселів до платежу» від 25.09.2001 р. №403.
22. Постанова НБУ «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті» від 21.01.2004 №22 зі змінами і доповненнями.
23. Рішення ДКЦПФР «Про заборону торгівлі векселями на організаційно - оформлених ринках» від 18.03.2002 р. №103.
24. Рішення ДКЦПФР «Про затвердження Положення про вимоги до стандартної (типової) форми виготовлення вексельних бланків» від 22.11.2001 р. №338.
25. Рішення ДКЦПФР «Про затвердження змін до Положення про вимоги до стандартної (типової) форми виготовлення вексельних бланків, затвердженого рішенням Комісії від 22.11.2001 р. №338» від 01.04.2003 р. №126.
26. Рішення ДКЦПФР «Про затвердження змін до Положення про вимоги до стандартної (типової) форми виготовлення вексельних бланків», затвердженого рішенням Комісії від 22.11.2001 р. № 338» від 23.11.2005 р. №666.
27. Рішення ДКЦПФР «Про затвердження Порядку ведення реєстру виданих векселів» від 03.07.2003 р. №296.
28. Рішення ДКЦПФР «Щодо торгівлі векселями на організаційно - оформлених ринках» від 18.08.2004 р. №374.
29. Розпорядження КМУ «Про схвалення Концепції створення системи рейтингової оцінки регіонів, галузей національної економіки, суб'єктів господарювання» від 01.04.2004 р. № 208-р.
30. Указ Президента України «Про врегулювання діяльності нотаріату» від 23.08.1998 №932/98.
31. Федеральный закон «О простом и переводном векселе» от 11.03.1997 г. №48-ФЗ.
32. Аваков А.Б., Бешанов В.А. Вексельное обращение. - Х.: Фолио, 2000. - 382 с.
33. Ассоциация участников вексельного рынка: об АУВЕР [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.auver.ru/?document&document=389.
34. Балабанов И.Т. Риск-менеджмент. - М.: Финансы и статистика, 1996. - 192 с.
35. Банківська енциклопедія / Під ред. А.М. Мороза. - К.: Ельтон, 1993. - 328 с.
36. Банківська справа: Короткий словник - довідник / Уклад. А.В. Калина, В.М. Кочетков. - К.: МАУП, 1998. - 132 с.
37. Банківська справа: Теорія і практика: Навч. посібник / С.М. Подік, В.І. Ігнатенко; За ред. С.М. Подіка. - 2-ге вид., доп. – Львів: ЛА «Піраміда», 2006. - 642 с.
38. Банківські новини: АУБ та Міністерство агрополітики розширюватимуть застосування векселів [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.aub.com.ua/ua/news/?_m=pubilcations&_t=rec&_c=view&id=1665.
39. Банковско-финансово-правовой словарь – справочник / Сост. Л.К. Воронова. - К.: А.С.К., 1998. - 287 с.
40. Барвено С.Н., Яроцкий В.Л. Правовое регулирование вексельного обращения в Украине. - Х.: Право, 2001. - 508 с.
41. Батищева Т. Разведка векселем // Эксперт Казахстан. - 2006. - №6 (62). – Режим доступу до журн.: http://archive.expert.ru/kazakhstan/06/06-06-62/data/6-veksel.htm.
42. Бекряшев А.К., Белозеров И.П. Теневая экономика и экономическая преступность. Электронный учебник.: http://newasp.omskreg.ru/bekryash/ch9p4.htm.
43. Белов В.А. Практика вексельного права. – М.: ЮрИнфоР, 1998 – 463 с.
44. Березин Д. «Электронный» вексель: будущая реальность или фантастика? // Рынок ценных бумаг. – 2006. – Спецвыпуск №4. – С. 105-109.
45. Бизнес - словарь [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://finance.rol.ru/glossary/main00033/default.asp.
46. Білошапка В.С. Факторингові послуги банків // Фінанси, облік і аудит: Зб. наук. праць / Ред. А.М. Мороза. – К.: КНЕУ, 2006. – Вип. 8. – С. 21-27.
47. Блауберг И.В., Юдин Э.Г. Системный подход [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.cultinfo.ru/fulltext/1/001/008/102/642.htm.
48. Боди Зви, Кейн Алекс, Маркус Алан Принципы инвестиций, 4-е изд.: Пер с англ. - М.: Изд. дом «Вильямс», 2004. - 984 с.
49. Бугров А.В. Очерки по истории казенных банков в России. - М.: Научно-технич. центр «КВАН», 2003. - 288 с.
50. Бутаков С.В. Теория систем и системный анализ. - Барнаул: ААЭП, 2004. - 82 с.
51. Бюлетень НБУ. - 2008. - № 2 (179). - С. 77.
52. Бюлетень НБУ. - 2007. - № 2 (167). - С. 98.
53. Бюлетень НБУ. - 2006. - № 2 (155). - С. 80.
54. Васильев В.Е. Некоторые страницы истории векселя // Развитие российского права и права стран АТР в условиях конституционного реформирования: Материалы региональной научно - практической конференции, 29 ноября 2003. - Владивосток: ВГУЭС, 2004. - С. 8 - 14. – Режим доступу: http://www.law.edu.ru/doc/document.asp?docID=1149941
55. Вексель: закон, судебная практика, бухгалтерский учет / А.В. Верховцев - М.: Инфра - М, 1997. - с. 128.
56. Вексельный рынок и «бездокументарный» вексель [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.yourmoney.ru/chairman/clause/t3.htm.
57. Великий тлумачний словник української мови / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. – К.: Ірпінь: ВТФ «Перун», 2004. – 1440 с.
58. Великий тлумачний словник сучасної української мови [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.slovnyk.net/?swrd.
59. Виды финансовых рисков [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.franklin-grant.ru/ru/services/04.shtml.
60. Витковская В. Векселя будут с голограммой // Эксперт. - 2006. - №9 (60).
61. Глоссарий [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.glossary.ru/cgi-bin/gl_find.cgi?ph=%E2%E5%EA%F1%E5%EB%E5%E4&action.x=24&action.y=14.
62. Горфинкель В.Я., Поляк Г.Б., Швандар В.А. Предпринимательство: Учебник для вузов. - М.: ЮНИТИ, 2002. - 581 с.
63. Гроші та кредит: Підручник / М.І. Савлук, А.М. Мороз, М.Ф. Пуховкіна та ін.; За заг. ред. М.І. Савлука. - К.: КНЕУ, 2001. - 602 с.
64. Гудков Ф. Об экспертизе векселей // Рынок ценных бумаг. - 2004. - №18 (273). – с. 68-70.
65. Гудков Ф. Программа семинара «Правовые риски вексельного оборота. Возражения против оплаты. Экспертиза векселя на подлинность», Москва, 24 октября 2007. – Режим доступу: http://msk.rb-edu.ru/edu/seminar/show/2538.html.
66. Гудков Ф. Русский вексель, или вариации на тему Страдивари: к вопросу о
денонсации Женевских вексельных конвенций 1930 г. // Рынок ценных
бумаг. - 1996. - № 14. - С. 5.
67. Гуткевич С.О., Корінько М.Д. Вексель у системі цінних паперів: проблеми становлення та розвитку: Навч. посібник. - К.: Європейський ун-т, 2004. - 119 с.
68. Давыдов А.В. Вексельное обращение и тенденции его развития: Дис….канд. экон. Наук: 08.00.10 / Белорусский государственный экономический университет. - Минск, 2003. - 136 с.
69. Данілов О.Д., Івашина Г.М., Чумаченко О.Г. Інвестування: Навч. посібник. - Ірпінь, 2001. - 377 с.
70. Демківський А.В. Вексельна справа. - К.: Либідь, 2003. - 336 с.
71. Добронравова О. Знати векселедавця в обличчя // Галицькі контракти. - 2003. - №3. - Режим доступу: http://www.kontrakty.com.ua/ukr/gc/nomer/2003/03/18.html.
72. Доунс Джон, Гудман Ж. Эллион Финансово – инвестиционный словарь / Пер. 4-го англ. изд. - М.: ИНФРА-М, 1997. - 585 с.
73. Електронний бізнес на ринку фінансових послуг: Практичний посібник / В. І. Міщенко, А.В. Шаповалов, Г.В. Юрчук. - К.: Знання, 2003. - 278 с.
74. Энциклопедия по векселям [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.cbonds.info/az/rus/encyclopedia/veksel/risks.phtml.
75. Єфімов О. Фізичні особи та вексель // Юридичний журнал. - 2003. - №5. - Режим доступу: http://www.justinian.com.ua/article.php?id=255.
76. Єфімов О. Застосування векселів: деякі правові проблеми // Юридичний журнал. - 2005. - №1. - Режим доступу: http://www.justinian.com.ua/article.php?id=1545.
77. Ефимчук И. Инструмент тонкой настройки // Финанс. - 2004. - №14 (55). - С. 40-44.
78. Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Смовженко Т.С. Фінансовий словник. - 3-тє вид., випр. та доп. - К.: Знання, КОО, 2000. – 587 с.
79. Зверев В.А., Зверева А.В. Вексель как финансовый инструмент предприятия // Справочник экономиста. - 2004. - №6. - Режим доступу: http://www.profiz.ru/se/6_2004/veckakfininstr/.
80. Звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість сільськогосподарських підприємств у 2007 р. [Електронний ресурс]: За даними державного статистичного спостереження у 2007 р. / Міністерство аграрної політики України. – Режим доступу: http://www.minagro.kiev.ua/page/?n=5870.
81. Звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість сільськогосподарських підприємств у 2006 р. [Електронний ресурс]: За даними державного статистичного спостереження у 2006 р. / Міністерство аграрної політики України. – Режим доступу: http://www.minagro.kiev.ua/page/?n=4070.
82. Изотов А. Обеспечение безопасности банковской деятельности при работе с ценными бумагами // Ценные бумаги. - 2007. - №2. - Режим доступу: http://www.gaap.ru/biblio/corpfin/rcb/027.asp.
83. Калина А.В., Корнеев В.В., Кощеев А.А. Рынок ценных бумаг (теория и практика): Учебное пособие. - 2-е изд., перераб. и доп. - К.: МАУП, 1999. - 256 с.
84. Козлов С. Вексель: продавати не можна заборонити // Юридична газета. - 2005. - №5 (41). – Режим доступу: http://www.yur-gazeta.com/oarticle/1403/.
85. Комментарий к актам высших судебных органов Российской Федерации / Под ред. Эрделевского А.М. - М.: Новая правовая культура. - 2002. - 180 с.
86. Кошечкин С.А. Концепция риска инвестиционного проекта. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.finrisk.ru/article/koshech/koshech7.html.
87. Кравченко Ю.Я. Рынок ценных бумаг: Курс лекций. - К.: Вира-Р, 2002. - 368 с.
88. Кредитные рейтинги и их роль в информировании общественности об инвестиционных рисках в Украине [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.credit-rating.com.ua/ru/Seminars/index.html?_m=publications&_t=rec&_c= view&id=2433.
89. Куценко Ю.Ю., Шепель Д.О. Проблеми використання векселів на ринку України. - К., 1998. - 60 с.
90. Лазепко І., Згурський О. Все про безготівкові розрахунки (розрахунки векселями) // Дебет - Кредит. - 2001. - №50. - Режим доступу: http://www.dtkt.com.ua/school/ukr/2001/50/50sc1.html.
91. Лобанов А., Филин С., Чугунов А. Тенденции развития риск-менеджмента на пороге ХХІ века: мировой опыт и перспективы России: электронная брошюра. - 1999. - 39 с. - Режим доступу: http://www.rrm.rea.ru/articles/Risk%20management.doc.
92. Лисенков Ю.М., Ляшко В. Вексель у господарському обігу. - К.: Агенція «Прес-центр», 1994. - 256 с.
93. Лысенков Ю.М., Педь И.В. Операции с векселями: взаимодействие банков и предприятий / Под ред. Ю.М. Лысенкова. – К.: Вісник фондового ринку, 2000. - 640 с.
94. Литовских А.М. Финансовый менеджмент. - Таганрог: Таганрогский радиотехнический ун-т, 1999. - 76 с.
95. Лукацкий А.В. Как обеспечить подлинность электронных документов – Режим доступу: http://docs.luksian.com/security/crypto/digisign/.
96. Мазин Е. Векселя с физическим лицом // Бизнес. - 2005. - №35 (54). - Режим доступу: http://www.iib.ru/rus/news/sn/2005/03/smin0303.html.
97. Макеев А.В. Самое слабое звено вексельного рынка, или О создании аналога депозитарно-трастовой клиринговой компании (DTCC) для российского рынка коммерческих бумаг (вексельных программ) // Рынок ценных бумаг. - 2006. – Спецвыпуск №4. – С. 109-112.
98. Макеев А.В. Стандарт выдачи и погашения векселей // Вексельное обращение и неденежные формы расчетов: Материалы консультационного семинара, 30-31 октября 2006. - М.: Бизнес-Семинары, 2006. - С. 13.
99. Малюгин В.И. Рынок ценных бумаг: Количественные методы анализа: Учеб. пособие. - М.: Дело, 2003. - 320 с.
100. Малюк В.М. Вексель В Україні. - К.: Економіст, 1997. - 314 с.
101. Мельник В.А. Ринок цінних паперів. Довідник керівника підприємства. Спеціальний випуск. - К.: А.Л.Д., Віра-Р, 1998. - 559 с.
102. Менеджмент. Управление рисками. Классификация рисков [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://artkmv.ru/page.php?p=manag_081.
103. Мігус І.П. Вексельний обіг на фондовому ринку України: Дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Європейський ун-т фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу. - К., 2004. - 290 арк.
104. Миркин Я.М. Рейтинговые агенства и рейтинговая оценка ценных бумаг // Деловой партнер. - 1997. - Пилотный номер. – 68 с.
105. Моніторинг економічного і соціального розвитку підприємств і організацій АПК за 2007 рік. - К.: Міністерство аграрної політики, 2007. - 136 с.
106. Моніторинг економічного і соціального розвитку підприємств і організацій АПК за 2006 рік. - К.: Міністерство аграрної політики, 2007. - 136 с.
107. Моніторинг економічного і соціального розвитку підприємств і організацій АПК за 2005 рік. - К.: Міністерство аграрної політики, 2006. - 136 с.
108. Моніторинг економічного і соціального розвитку підприємств і організацій АПК за 2003 рік. - К.: Міністерство аграрної політики, 2004. - 136 с.
109. Мороз Ю.Н. Вексельное дело. - К.: Наукова думка, 1996. - 510 с.
110. Мошенський С.З. Еволюція векселя. - К.: ТОВ «ПоліграфКонсалтинг», 2005. - 432 с.
111. Мошенський С.З. Облік і контроль вексельних операцій: Дис... канд. екон. наук: 08.06.04/ Житомирський держ. технолог. ун-т. – Ж., 2004. – 253 с.
112. Науменкова С.В. Використання методів фундаментального аналізу в процесі оцінки фінансового стану позичальника // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Збірник наукових праць. Т.12.–Суми: ВВП «Мрія-1» ЛТД, УАБС НБУ, 2005. – С. 54-64.
113. Науменкова С.В. Міщенко С.В. Особливості формування сучасної моделі фінансової системи // Вісник НБУ. – 2006. – №11. - С.26-31.
114. Национальная котировальная система [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nqs.ru/?id=2863#1.
115. Национальная рейтинговая шкала [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.credit-rating.com.ua/ru/ratings/scale.html.
116. Николкин Л.В. Материалы круглого стола «Развитие вексельного рынка», Москва, Совет Федерации, 28 ноября 2003. – Режим доступу: http://auver.ru/INF/Conf/new/Krug2003-XI/Nikol.htm.
117. Ніконова М.В. Вексельні розрахунки в аграрному секторі економіки України // Економіка АПК. - 2006. – №4 (138) – С. 71-77.
118. Ніконова М.В. Вексельні розрахунки як одна із форм економічних відносин // Економіка підприємства: теорія та практика: Зб. мат. Міжнар. наук.-практ. конф., 23-24 березня 2006 р. – К.: КНЕУ, 2006. - С. 38-41.
119. Ніконова М.В. Вплив інфляційного та дефляційного ризику на вексель // Фінансове забезпечення економічного і соціального розвитку суспільства: Тези Міжнар. наук.-практ. конф. Дніпропетровськ, 23 березня 2007 р. - Д.: ДДФА, 2007. – С. 197-199.
120. Ніконова М.В. Методичні аспекти побудови інфраструктури вітчизняного вексельного обігу // Академічний огляд. Економіка та підприємництво. - 2007. - №2. - С. 61-65.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.