У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ УКРАЇНИ
Количество страниц 220
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. Теоретичні засади дослідження реструктуризації підприємств в умовах трансформації 11
1.1. Сутність процесу реструктуризації підприємств 11
1.2. Методичні підходи до класифікації видів реструктуризації 33
1.3. Форми реструктуризації в процесі адаптації підприємств
до ринкових умов господарювання 41
Висновки до розділу 1 51
РОЗДІЛ 2. Реструктуризація металургійних підприємств України
в контексті світових тенденцій 55
2.1. Вплив світових тенденцій на реструктуризацію підприємств
в сучасних умовах 55
2.2. Особливості реструктуризації вітчизняних металургійних підприємств 69
2.3. Економічний експеримент в системі державного
регулювання реструктуризації підприємств
металургійної промисловості 79
Висновки до розділу 2 97
РОЗДІЛ 3. Вдосконалення реструктуризації підприємств чорної металургії 102
3.1. Організаційні інновації в реструктуризації підприємств 102
3.2. Впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій
як основи реструктуризації підприємств чорної металургії 138
3.3. Економічна оцінка результатів реструктуризації підприємств
чорної металургії 150
Висновки до розділу 3 187
ВИСНОВКИ 189
Список використаних джерел 193
Додатки 212



ВСТУП

Актуальність теми дослідження. У ринкових умовах успішне функціонування підприємств визначається їх готовністю до реструктуризації за напрямками діяльності та швидкості їх проведення, що випереджала би зміни зовнішнього середовища. За сучасних умов промисловість України є основним джерелом зростання ВВП країни і доходної частини бюджету, а металургійна промисловість забезпечує понад 40% валютних надходжень. У загальному зростанні промисловості в 2006 році частка металургії становила 27,28% і посідала друге місце після машинобудування. Зважаючи на внесок підприємств гірничо-металургійного комплексу в соціально-економічний розвиток, постають завдання стабілізації сфери промислового виробництва, які не можуть бути вирішені лише за рахунок зміни зовнішніх умов функціонування підприємств. У металургійній промисловості, зокрема, в чорній металургії, нагальним є проведення глибокої докорінної реструктуризації, що дозволить підвищити ефективність діяльності, і, відповідно, конкурентоспроможність металургійних підприємств.
Перед більшістю українських металургійних підприємств в останні роки постали серйозні проблеми, спричинені посиленням самостійності функціонування в умовах ринку, що потребує кардинальних змін у структурі підприємств, пошуку нових шляхів підвищення ефективності діяльності та зростання конкурентоспроможності. Все це обумовило необхідність дослідження на теоретичному рівні сутності процесів реструктуризації підприємств, її видів і форм, а також визначення комплексу заходів практичної реалізації комплексної програми реструктуризації вітчизняних підприємств чорної металургії.
Стан розробки проблеми. У світовій економічній науці дослідження процесів реструктуризації підприємств знайшли відображення в працях Д.Аакера, М.Бадау, С.Біндера, А.Кінга, П.Петера, К.Стейла, Х.Вейріха та ін. Однак особливості національної економіки обмежують сферу використання теоретичних підходів, висновків і пропозицій, розроблених для країн з розвиненою ринковою економікою та провідних підприємств з великим досвідом проведення процесів реструктуризації. Останніми роками з’явилась низка праць, які висвітлюють різні аспекти теорії і практики здійснення процесів реструктуризації на промислових підприємствах, зокрема, металургійних, в умовах сучасного етапу розвитку економіки України. Значний внесок у дослідження процесів реструктуризації промислових підприємств та визначення їх пріоритетних напрямів у металургії зробили такі вітчизняні вчені, як Ю.Адно, І.Александров, О.Амоша, О.Бендерський, К.Гуменюк, С.Довбня, В.Євтушевський, Ю.Єхануров, І.Калінін, В.Лавриненко, І.Мазур, А.Пожидаєв, О.Саврук, О.Черняк, В.Шапіро та інші. Разом із тим, окремі питання реструктуризації вітчизняних металургійних підприємств, забезпечення оптимізації виробничого процесу в ході реструктуризації виробництва досліджені фрагментарно та потребують подальшого розвитку і розробки рекомендацій науково-практичного характеру. Зокрема, поглибленого всебічного і детального аналізу потребують економічні аспекти виробничого процесу на металургійних підприємствах, економічна доцільність використання різних технологічних способів виробництва, ефективність виробництва і окремих видів продукції. Нагальною проблемою є визначення пріоритетних напрямів розвитку металургійних підприємств України на сучасному етапі, розробка заходів проведення комплексної реструктуризації підприємств чорної металургії, які сприятимуть зростанню їх конкурентоспроможності та ефективності, зменшенню енергоємності доменного виробництва, з огляду на це дослідження процесів реструктуризації підприємств чорної металургії в сучасних умовах є актуальним як в теоретичному, так і в практичному аспектах, що зумовило вибір теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планами наукових досліджень Київського національного університету імені Тараса Шевченка за комплексною науковою темою кафедри теоретичної і прикладної економіки “Теорія і практика соціально-економічного розвитку України в умовах ринкових перетворень” (державний реєстраційний номер 01БФ040-01), в межах якої автором розкрито тенденції розвитку металургійних підприємств, сучасний стан та перспективи реструктуризації підприємств чорної металургії.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є узагальнення теоретичних засад реструктуризації підприємств та розробка практичних рекомендацій щодо її вдосконалення на підприємствах чорної металургії України.
Відповідно до мети поставлено такі завдання дослідження:
- вивчити наукові підходи до визначення поняття “реструктуризація” та його еволюцію;
- розкрити механізм реструктуризації підприємств в умовах ринкової економіки, визначити класифікаційні ознаки видів і форм реструктуризації, дослідити організацію процесів реструктуризації на підприємствах;
- узагальнити зарубіжний досвід здійснення процесів реструктуризації підприємств та обґрунтувати можливість і умови його ефективного використання у вітчизняній практиці;
- виявити тенденції розвитку підприємств чорної металургії;
- проаналізувати фінансово-економічний стан вітчизняних підприємств чорної металургії з метою прийняття рішень щодо доцільності та необхідності реструктуризації;
- оцінити вплив державної регуляторної політики в металургійному комплексі на процеси реструктуризації та підвищення ефективності діяльності підприємств чорної металургії;
- проаналізувати існуючі підходи до оцінки результатів реструктуризації і розробити методику оцінки її ефективності;
- визначити напрями вдосконалення реструктуризації підприємств чорної металургії України в сучасних умовах;
- обґрунтувати необхідність проведення оперативної реструктуризації підприємств потенційним власником на етапі підготовки до приватизації.
Об’єктом дослідження є виробничо-господарська діяльність підприємств чорної металургії.
Предметом дослідження є процеси реструктуризації підприємств чорної металургії України.
Методи дослідження. Для забезпечення розв’язання поставлених завдань використано сукупність загально-наукових та спеціальних методів дослідження. Абстрактно-теоретичний, діалектичний методи пізнання, метод аналізу і синтезу використано для визначення спільного і відмінного у сутності понять “реформування”, “реструктуризація”, “санація” та “реорганізація”, проведення типологізації реструктуризаційних процесів на підприємствах. На основі оцінки зарубіжного досвіду з використанням методу аналогії розроблено рекомендації щодо реструктуризації вітчизняних підприємств чорної металургії. Методи економіко-статистичного аналізу застосовано при проведенні діагностики сучасного стану металургійних підприємств (оцінки структури витрат на виробництво, структури експорту, а також при дослідженні інвестиційної діяльності вітчизняних металургійних підприємств), визначенні тенденцій і особливостей реструктуризації підприємств в умовах сучасного етапу розвитку ринкової економіки України. Визначення ймовірності банкрутства за фінансово-економічними показниками, а також визначення інтегрального показника ефективності реструктуризації базувалося на використанні методу економіко-математичного моделювання.
Інформаційною базою дослідження є закони і нормативні документи органів державної влади України, офіційні статистичні матеріали Державного комітету статистики України, офіційні матеріали Міністерства промислової політики України, Міністерства економіки України, матеріали Міжнародного інституту чавуну і сталі, програми розвитку галузі Всесвітнього банку, Організації Об’єднаних Націй, статистичні дані щодо діяльності зарубіжних підприємств (зокрема Великої Британії, США, Японії, Російської Федерації та інших), звітно-статистична та фінансово-господарська документація українських підприємств чорної металургії. У роботі широко використовуються наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених про сутність і особливості процесів реструктуризації підприємств, а також праці з проблем функціонування металургійних підприємств у розвинених країнах і національній економіці.
Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі проведене комплексне дослідження реструктуризації підприємств чорної металургії та отримані нові обґрунтовані результати, які в сукупності вирішують важливе науково-прикладне завдання – виявлення шляхів удосконалення реструктуризації на вітчизняних підприємствах чорної металургії, а саме:
вперше:
- розроблено інтегральний показник оцінювання результатів реструктуризації, що базується на використанні коефіцієнтів змін у структурі собівартості продукції за її складовими: матеріальними витратами, витратами на оплату праці, фізичному зносі, що дозволяє врахувати особливості процесів реструктуризації вітчизняних підприємств, серед яких визначено необхідність значних разових інвестицій через капіталомісткість комплексу, підвищені екологічні витрати і містоутворююча роль;
удосконалено:
- класифікацію видів реструктуризації шляхом визначення таких класифікаційних ознак: функціональне призначення, характер участі в процесі реструктуризації, обов’язковість проведення, масштаб проведення, тривалість здійснення; використання такої класифікації дозволить обирати найбільш ефективні способи реалізації стратегічних цілей підприємств у процесах їх реструктуризації;
дістали подальшого розвитку:
- визначення реструктуризації як форми реорганізації, що полягає в кардинальній структурній організаційно-економічній перебудові підприємства з метою забезпечення його ефективного функціонування в умовах, що змінюються, яке на відміну від існуючих не обмежує визначення реструктуризації лише метою адаптації чи максимізації прибутку;
- рекомендації щодо проведення виробничої реструктуризації у чорній металургії України у контексті врахування світового досвіду: створення центрів витрат і фінансової відповідальності – структурних одиниць підприємства, на які були б покладені функції з координації управління витратами і доходами, що дозволить збільшити ефективність використання ресурсів через їх бюджетування та відповідність визначеному рівню;
- підходи до визначення доцільності функціонування соціальних об’єктів у складі металургійних підприємств у післяприватизаційний період, з метою досягнення підприємствами рівня оплати праці, який дозволив би працівникам таких підприємств отримувати дані блага на комерційній основі.
Практичне значення одержаних результатів. Основні теоретичні положення та висновки дисертаційної роботи отримали практичне застосування на вітчизняних підприємствах чорної металургії.
Запропоновані рекомендації щодо проведення виробничої реструктуризації, заходи з підвищення ефективності діяльності через зміни в структурі виробництва за допомогою збільшення частки продукції з високим ступенем обробки, що забезпечують підвищення конкурентоспроможності як на національному, так і на зовнішніх ринках, впроваджені на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча (довідка №01/12 від 15.02.2005). Результати дослідження та оцінки сучасного стану підприємств чорної металургії, особливостей їх розвитку в умовах глобалізації, структури витрат та технологічного забезпечення виробництва, а також інвестиційної політики використані Комітетом Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва (довідка №06-11/12-35 від 02.02.2005р.) при розробці “Національної програми розвитку та реформування підприємств гірничо-металургійного комплексу України до 2011 р.”. Основні положення та висновки дисертації застосовувались у навчальному процесі при підготовці та викладанні дисциплін “Інвестиційна діяльність”, “Інвестиційний менеджмент”, “Основи економічної теорії” у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (довідка № 511/295 від 28.11.2005 р.). Теоретичні положення та висновки дослідження, пов’язані з проведенням комплексної реструктуризації підприємств чорної металургії України, зокрема запропоновані напрями для її реалізації (впровадження ресурсозберігаючих екологічно чистих технологій, технічне переоснащення та вдосконалення виробництва на основі новітніх установок, оптимізація енергозабезпечення в доменному виробництві, використані Міністерством промислової політики України при формуванні Комплексної програми розвитку чорної металургії України, а також при розробці рекомендацій підприємства щодо впровадження заходів з енергозбереження (довідка №03-12/12-68 від 26 грудня 2005 року).
Особистий внесок здобувача полягає в тому, що всі наукові результати виконаної дисертації отримані автором самостійно, всі публікації одноосібні.
Апробація результатів дослідження. Основні висновки, положення та результати дослідження доповідались на Міжнародній науково-практичній конференції “Промислове виробництво в Україні: стан, проблеми та перспективи розвитку” (м. Київ, 21-22 березня 2003 р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Сучасні тенденції розвитку економіки у глобальному середовищі” (м. Київ, 14-15 травня 2003 р.), 4-ій Міжнародній науково-практичній конференції “Перспективи розвитку внутрішнього ринку промислових товарів в Україні” (м. Київ, 26 березня 2004 р.), Науковій конференції студентів та аспірантів “Проблеми активізації інноваційної та інвестиційної діяльності вітчизняних підприємств” (м. Київ, 26 квітня 2004 р.), Міжнародній науковій студентсько-аспірантській конференції “Економіка посткомуністичних країн в умовах глобалізації” (м. Львів, 23 квітня 2004 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції „Проблеми підвищення ефективності діяльності підприємств в сучасних умовах” (м. Севастополь, 11-14 жовтня 2004 р.), 1-ій Міжнародній науково-практичній конференції “Науковий потенціал світу” (м. Дніпропетровськ, 1-15 листопада 2004 р.), Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених “Шевченківська весна. Сучасний стан науки: досягнення, проблеми і перспективи розвитку” (м. Київ, 10-12 березня 2005 р.), 5-ій Міжнародній науково-практичній конференції “Перспективи розвитку індустріального виробництва в умовах глобалізації” (м. Київ, 15-16 квітня 2005р.), 6-ій Міжнародній науково-практичній конференції “Конкурентоспроможність національної економіки” (м. Київ, 23-24 березня 2007р.), 7-ій Міжнародній науково-практичній конференції “Конкурентоспроможність національної економіки” (м. Київ, 28 березня 2008р.).
Публікації. Основні положення дисертаційної роботи висвітлено у 14 одноосібних наукових працях загальним обсягом 4,7 друк.арк., з них 5 – у наукових фахових виданнях (2,12 друк.арк.), 9 – у матеріалах і тезах конференцій (2,58 друк.арк.).
Обсяг та структура дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури і додатків. Повний обсяг дисертаційної роботи складає 213 сторінок, основний зміст роботи викладено на 194 сторінках, список використаних джерел включає 194 найменування на 16 сторінках. Дисертація містить в основному тексті 22 таблиці, 22 рисунки. Робота має 13 додатків на 21 сторінці.
Список литературы ВИСНОВКИ

Проведене в дисертаційній роботі комплексне дослідження реструктуризації підприємств чорної металургії та механізму її реалізації дозволили сформулювати ряд висновків теоретичного та практичного змісту, які розв’язують основні завдання відповідно до поставленої мети, а саме:
1. Дослідивши в еволюційному контексті підходи до визначення сутності реструктуризації, її видів і форм, зазначено, що на сьогоднішній день сформувались визначення реструктуризації як функціональної зміни структури, адаптаційного процесу до ринкових умов та перехідного етапу в приватизації. В роботі дано узагальнене визначення реструктуризації як кардинальної структурної організаційно-економічної перебудови підприємства з метою забезпечення його ефективного функціонування для досягнення стратегічних цілей підприємств в умовах, що змінюються.
2. У процесі реструктуризації підприємств чорної металургії, зважаючи на особливості вітчизняних підприємств чорної металургії, серед яких визначено необхідність значних разових інвестицій через капіталомісткість комплексу, підвищені екологічні витрати і місто утворююча роль, одним із першочергових завдань визначено оптимізацію розмірів існуючих підприємств, передусім, вирішення проблеми утримання об’єктів соціальної сфери. Зважаючи на значення таких заходів для розвитку регіонів та забезпечення соціальної стабільності необхідним є державне регулювання процесу реструктуризації з метою часткового збереження соціальних об’єктів протягом певного періоду. Тривалість такого періоду має визначатися окремо для кожного підприємства, залежно від структури витрат на утримання, склад соціальних об’єктів та інших умов.
3. Світові тенденції і аналіз розвитку національної економіки засвідчили про перспективність об’єднання металургійних і суміжних з ними підприємств (постачальників сировини і споживачів продукції), а також кредитно-фінансових інститутів, що дозволяє зменшити собівартість та підвищити конкурентоспроможність за рахунок оптимізації структури витрат.
4. Найбільш актуальним в сучасних умовах і постійно використовуваним, в тому числі і в чорній металургії, став метод виділення зі складу підприємства самостійно господарюючих суб’єктів. Але такий підхід у ряді випадків може призвести до порушення технологічних процесів, ускладнення організації виробництва та зростання витрат, що можна уникнути шляхом виділення центрів фінансової відповідальності. Залежно від функціональних та виробничих особливостей підрозділу (групи підрозділів), вони можуть бути центрами прибутку, центрами витрат, центрами доходів і центрами інвестицій. Формування комплексної програми реструктуризації відбувається тоді, коли проведення реструктуризації розраховане не лише на подолання певних нагальних проблем, але й передбачає довгострокові перспективи (стратегічна реструктуризація).
5. Відродження національного металургійного виробництва прямо пов’язане з пе¬ретворенням України на значного світового експортера чорного металу. В той же час експортна орієнтація обумовлює залежність українського сектору чорної металургії від коливань кон’юнкту¬ри на світовому ринку, що створює додаткові ризики для його функціонування. Тому доцільною є зміна структури виробництва і продажів з орієнтацією на внутрішній ринок. Основною перспективою для вітчизняних підприємств чорної металургії як на зовнішніх, так і на внутрішніх ринках є перехід на виготовлення більш якісної продукції, з високим ступенем обробки та зменшення частки продажу напівфабрикатів.
6. На підприємствах чорної металургії існує низка проблем, які вимагають негайного вирішення. Знос виробничих потужностей різноманітних підрозділів металургійних комбінатів досягає 50-85%, стан основних виробничих засобів і технічний стан підприємств, які були введені в експлуатацію 30-40 років тому, оцінюється як критичний, значна частина обладнання знаходиться в експлуатації 1,5-2 нормативних строки. Тривала нестача власних джерел фінансування для потреб технічного переозброєння виробництва призвела до критичного стану основних виробничих засобів. Саме тому на даному етапі розвитку необхідно впроваджувати оперативні заходи з виробничої реструктуризації, зокрема перехід на технологічно новітні способи виробництва, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій.
7. Низький технічний рівень і застосування застарілих технологій зумовлює підвищену порівняно зі світовим рівнем праце-, енерго- та матеріалоємність металургійного виробництва в Україні. Виробництво української металургійної продукції порівняно з рівнем розвинених країн має на 5-7% вищу матеріалоємність і на 25-30% вищу енергоємність. Головним напрямком технологічного відновлення є розширення застосування технології безперервного розливу сталі, яке має відбуватись, насамперед, за рахунок більш повного освоєння потужностей існуючих машин безперервного лиття заготівок.
8. Найголовніший напрям розвитку металургійних підприємств – інтенсифікація впровадження сучасних енерго- та ресурсозберігаючих технологій задля збереження рівня рентабельності і конкурентоспроможності, а також зростання продуктивності праці і зменшення собівартості продукції. Стосовно матеріаловитрат, то питома вага витрат коксу на підприємствах металургії на тонну чавуну на 85-122% більша, ніж у розвинених країнах; питома вага витрат природного газу – 88,6 кубометра на тонну чавуну (в розвинених країнах цей ресурс не використовується взагалі); питомі витрати умовного палива на тонну чавуну на 178-226% більші, ніж у розвинених країнах. Вітчизняні металургійні підприємства мають надвисокий рівень матеріальних та енерговитрат, обладнання потребує якнайскорішої модернізації. Одним із шляхів зниження енерговитрат є використання оптимального розподілу енергоресурсів між доменними печами, застосування технології позапічної обробки та неперервного лиття заготівок, використання ливарно-прокатних модулів. Зважаючи на особливості вітчизняних металургійних підприємств, зокрема, необхідність зменшення матеріальних та енерговитрат, фізичного зносу обладнання та зростання частки витрат на оплату праці, запропоновано методику оцінки результатів реструктуризації за допомогою інтегрального показника, що базується на врахуванні зваженого впливу цих елементів витрат.
9. Проведення першочергової виробничої і, в окремих випадках, організаційної реструктуризації металургійних підприємств вимагає здійснення комплексу заходів, зокрема: поступове позбавлення від об’єктів соціальної інфраструктури, проведення техніко-технологічного оновлення виробництва, зниження собівартості продукції шляхом зменшення матеріало- і енерговитрат, оптимального використання існуючих потужностей, оптимізації розподілу енерговитрат між доменними печами, впровадження у виробництво технології неперервного лиття заготівок, безперервного розливу сталі, установок “піч-ківш”, зниження частки доменного виробництва, підвищення продуктивності праці; підвищення конкурентоспроможності вітчизняних металургійних підприємств шляхом зменшення напівфабрикатів в асортиментних групах та експорті товарів; виділення центрів фінансової відповідальності, центрів прибутку і центрів витрат; використання технології “піч-ківш”, яка дозволяє зменшити енерговитрати та скоротити простої, а також підвищити частку виплавленої сталі конверторним способом.
Реалізація наведених змін надасть можливість знизити собівартість продукції чорної металургії, підвищити ефективність їх діяльності, збільшити конкурентоспроможність та забезпечити успішний розвиток національної економіки.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:
1. Абалкин Л. И., Мильнер Б. З., Сорокин Д. Е., Амосов А. И., Анисимова Г. В. Социальные приоритеты и механизмы экономических преобразований в России / Институт экономики РАН. — М., 1998. — 126с.
2. Адно Ю. Металлургия: старые проблемы на пороге нового века // Мировая экономика и международные отношения – 2000 – №8 – С. 67-74
3. Адно Ю. Мировая металлургия на пороге нового столетия // Мировая экономика и международные отношения – 2001 – №8 – С. 59-68
4. Адно Ю. Россия на мировом рынке аллюминия // Мировая экономика и международные отношения – 2000 – №12 – С. 75-83
5. Айвазян З.С. О стратегии выживания российских предприятий в переходной период. Опыт управленческого консультирования. – М.: Диалог-МГУ, 1996 – С.25
6. Акимова И. Операционная реструктуризация промышленных предприятий // Бизнес-Информ – 1998 – №21-22 – С. 72-76
7. Амоша О. Реструктуризація промисловості (організаційно-економічні аспекти) // Вісник НАН України – 1998 – №9-10 – С.33-41
8. Аптекарь С.С., Амоша А.И., Александров И.А. Экономические проблемы черной металлургии Украины. – Донецкий государственный университет экономики и торговли им. Туган-Барановского, НАНУ, ИЭП, Донецк: ГУЭТ – 2005 – 384с.
9. Астапова Г.В. Астапова Е.А., Лойко Д.П. Повышение эффективности организационно-экономического механизма приватизации имущества предприятий – Спб., 2001 – С. 37
10. Астраханцева И.А. Финансовая реструктуризация несостоятельных предприятий как стратегия оздоровления в процессе антикризисного управления / под ред. Подкантера Г.М. – М., 2001 – 118с.
11. Афонін А.А., Нестерчук В.П. Технологія реструктуризації підприємства: навчальний посібник – К., 2001 – 234 с.
12. Балашов В.В. Регулирование процесса реструктуризации промышленных предприятий региона. Автореферат дис. канд. экон. наук – М., 2000 – С.9
13. Балукова В.А., Залищевский Г.Д., Колесов М.Л. и др. Стратегический анализ технической реструктуризации предприятий – СПб., 2001 – 174с.
14. Батенко Л.П. Реструктуризація підприємства: вступ до програми // Підвищення конкурентоспроможності підприємств: стратегічна реструктуризація – К.: МЦПІМ, 1999 – С. 5-20
15. Батенко Л.П. Філософія і методологія реструктуризації. Програма реструктуризації // Підвищення конкурентоспроможності підприємств: методичні матеріали базового курсу: частина 1 – К.: МЦПІМ, 1999 – С.28-70
16. Бачурин А. Реструктуризация и реформирование производства // Экономист – 1999 – №9 – С.23-29
17. Безделов С.А. Управление процессами реструктуризации и реинжиниринга предприятий в переходной экономике. / Автореферат дис. канд. экон. наук – М., 2000 – С.9
18. Бендерский Е.Б. Реструктуризация общественного производства – Днепропетровск: Наука и образование, 1998 – 247с.
19. Бендерський Ю. Реалії світогосподарських процесів та місце в них України // Економіка України – 2001 – №1 – С. 70-75
20. Бень Т.Г., Довбня С.Б. Проблемы и предпосылки эффективной реструктуризации предприятий // Экономика Украины – 2000 – №8 – С.36-41
21. Бень Т.Г., Довбня С.Б. Структура бизнес-плана реструктуризации предприятия // Металлургическая и горнорудная промышленность – 2001 – №4 – С.94-97
22. Бень Т.Г., Довбня С.Б. Цілі та форми реструктуризації металургійних підприємств // Металлургическая и горнорудная промышленность – 2000 – №2 – С.100-102
23. Білик М. Сутність та класифікація реструктуризації державних підприємств // Економіст – 2000 – №1 – С. 96-99
24. Білик М.Д. Управління фінансами державних підприємств. Монографія – К.: Знання, 1999 – 313с.
25. Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент. — К. : МП "ИТЕМ" ЛТД, 1999г – 477c.
26. Блейк Э., Леви Ф. Мифы о реструктуризации в России // Рынок ценных бумаг – 1998 - №6 – С.24-28
27. Блейкли Э.Дж. Планирование местного экономического развития США: реферативный перевод с англ. / Д.Н.Прокопенко (пер. с англ.); НАН Украины, Институт экономики промышленности – Донецк: ИЭП НАН Украины, 2000 – 72с.
28. Близнюков В.Г., Салганик В.А., Штанько Л.А., Русаненко П.А. Технико-экономические показатели горнодобывающих предприятий Украины в 1990-2000 гг. и 2000-2001 гг. – Кривой Рог: ГНИГРИ, 2002 – 178с.
29. Бобылева А.З. Финансовое оздоровление фирмы: теория и практика: учебное пособие – МГУ Ломоносова, М.: Дело, 2003 – 255с.
30. Большой экономический словарь – М.: Институт новой экономики, 1998г., С.574
31. Бондаренко И.В., Пилюшенко В.Л. Організація управління реструктуризацією промислово- інвестиційної корпорації – Луганськ, 2002 – 302с.
32. Бонненберг Г. Реструктуризація і санація в колишній НДР. У зб. "Реструктуризація з метою створення середніх підприємств". - К.: НБУ, 2000. - С.2 -13.
33. Буданов И. Тенденции развития Российской и мировой черной металлургии // Мировая экономика и международные отношения – 2000 – №12 – С. 68-74
34. Бутик-Сиверский А., Лозовая Т., Донченко А. Реорганизация, реструктуризация и демонополизация предприятий в условиях переходной экономики // Бизнес – 1999 – №20 – С. 5-7
35. Власюк В.С. Прогнозування ємності зовнішніх ринків продукції чорної металургії // Економіка і прогнозування: науково-аналітичний журнал – 2002 – №3 – С. 117-125
36. Вениамин Крамер. На златом суку сидели… // Металлургический компас. Украина – Мир. – 2005 – №2 – С.14-43
37. Геєць В.М. Реструктуризація підприємств як умова оздоровлення економіки // Розбудова держави – 1998 – №5/6 – С.51-65
38. Геєць В.М. Реструктуризація економіки в контексті переходу України на принципи сталого розвитку // Проблеми сталого розвитку України – К., 1998 – С. 47-56
39. Герасимчук Д.А., Заболотний А.Г., Кононенко Н.А. Розвиток підприємства: діагностика,стратегія,ефективність – К., 1999 – С. 7-103
40. Голобков С.А. Реструктуризация предприятия как способ предотвращения банкротства // Государственный информационный бюллетень о приватизации. - 1997. - №6. - С.46-49.
41. Голобоков С. Реструктуризація підприємств: цілі, зміст, результат // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію – 1996 – №8 – С.15-17
42. Головина А.Н., Разлетовская Е.В. Оценка тенденций развития отечественного и мирового рынка аллюминия // Маркетинг в России и за рубежом – 2000 – №4 – С. 73-83
43. Голубев М. Реструктуризация – главная дорога к росту прибыли // Рынок ценных бумаг – 1999 – №1 – С. 39-43
44. Горбачев В.Л., Макаров В.В. Производственно-финансовая реструктуризація предприятий: методология и практика – СПб., 2001 – 173с.
45. Градецкий В.Г., Рачков М.Ю. Методические материалы по реструктуризации промышленных предприятий с целью повышения их эффективности в условиях современного рынка – М.: ИПМ. 1999 – 64с.
46. Грущенко В.И., Фомченкова Л.В. Выбор стратегии реструктуризации предприятий в условиях экономического кризиса // Менеджмент в России и за рубежом – 1999 – №1 – С.118-130
47. Гуменюк К. Тенденції формування національного ринку чорних металів // Економіст – 2002 - №4 – С.48-51
48. Гуменюк К.В. Світовий ринок металу: стан та перспективи для України // Економіка і прогнозування: науково-аналітичний журнал – 2001 – №2 – С. 128-138
49. Гутник В. Модели социально-экономического развития стран Западной Европы // Общество и экономика – 2000 – №2 – С. 92-98
50. Довбня С.Б. Классификация и сущность видов реструктуризации предприятий // Економіка: проблеми теорії і практики. Зб. наук. праць, вип.100 – Дніпропетровськ: ДНУ, 2001 – С.42-47
51. Довбня С.Б. Методические основы и направления реструктуризации предприятий в промышленности – Днепропетровск, 2002 – 230с.
52. Долгоруков Ю. Экономическое обеспечение структурной перестройки металлургии Украины // Экономика Украины – 1997 – №10 – С.40-45
53. Долгоруков Ю., Майорченко В., Гончаров Ю. Економічний експеримент у металургії // Економіка України – 2002 – №1 – С.20
54. Дубогрыз Е. СКМ потратился. “Азовсталь” и “Метален” выходят на рынок заимствований // www.kontext-ua.com - 20 июля 2004г Металлургия без грима. О реальном положении дел в украинском ГМК // Металл – июль 2004 – С.4-9
55. Дучельный А.П. Реструктуризация предприятий с точки зрения стратегических задач // ЭКО – 1999 – №10 – С.51-66
56. Евенко В.Л., Черняк В.К., Науменко І.В. та ін. Перший шлях: досвід приватизації в Чехії та уроки для України – К., 1994 – 312с.
57. Евсеев А.С. Стратегия реструктуризации предприятий в условиях кризисной ситуации // Проблемы теории и практики управления – 1999 – №3 – С.109-110
58. Ефименко Г., Самарай В., Клименко В. Довод в пользу национализации // Металл – январь 2003 – С.13-17
59. Єрмошенко М.М. Стабілізаційні програми МВФ та реформування економіки України // Актуальні проблеми економіки – 2001 – №5-6 – С. 17-25
60. Заїкіна В.В. Організаційно-економічні аспекти проведення реструктуризації підприємств // Предпринимательство, хазяйство и право – 1999 – №8 – С.57 –58
61. Закон Украины «О возобновлении платежеспособности должника или признании его банкротом» от 14 мая 1992г. №2343-ХII с изменениями и дополнениями – www.rada.gov.ua
62. Заболотний В.М. Реструктуризація підприємства. / за ред. В.М.Заболотного. – К.: Міленіум – 2001. – 440 с.
63. Закон України “Про проведення економічного експерименту на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України” від 17.09.1999.№934-ХІV – www.rada.gov.ua
64. Закон України “Про передачу об’єктів права державної і комунальної власності”, 1998р. – www.rada.gov.ua
65. Ириков В.А., Леонтьев С.В. Реформирование и реструктуризация предприятий. Методика и опыт / Под ред. Ирикова В.А., Леонтьева С.В. – М.: Издательство ПРИОР – 1998 – 320с.
66. Игнатова Е.И. Реструктуризация машиностроительных предприятий в переходной экономике. / Автореферат дисс. канд. экон. наук – Ростов-на-Дону, 1999 – С.12
67. Кавыршина В.А. Реструктуризация хозяйственного комплекса промышленного региона / В.А.Кавыршина, В.В. Трубчанин, В.Н.Амитан – НАН Украины, Институ экономико-правовых исследований – Донецк: Юго-Восток, 2003 – 100с.
68. Кальніченко Л.Ф. Актуальні проблеми підвищення ефективності процесу реструктуризації підприємств в Україні // Держаний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 1999 – №10 . – С. 59-60.
69. Кальніченко Л., Неустроєв О., Мендрул О. Реструктуризація українських трубних підприємств у контексті світових тенденцій // Економіка України – 2002 – №3 – С.29
70. Карлик А.Е., Гришпун Е.В. Реструктуризация в стратегии промышленных предприятий // Проблемы теории и практики управления – 2000 – №6 – С.87
71. Кваша С., Патика Н. Напрями та проблеми інтеграції України у світовий економічний простір // Економіка України – 2001 – №9 – С. 77-81
72. Китай: факты и цифры 2000 – Пекин: Синь син, 2000 – 206с.
73. Конарева Л.А. Опыт реструктуризации компаний США и Японии в 90-е гг. // США: Экономика, политика, идеология – 1998 – №9 – С.96-107
74. Коноков Д.Г., Рожков К.Л. Как выйти из кризиса крупным предприятиям // Проблемы теории и практики управления – 1998 – №4 – С.89
75. Корже У. Реструктурирование убыточных предприятий в Словении // Приватизация через реструктурирование. Пер. с англ. – М.: ИЭР Всемирного Банка, 1995. - С. 83-96
76. Корнєєв В. Реструктуризація заборгованості в Лондонському і Паризькому клубах кредиторів // Економіка України – 2001 – №3 – С. 13-20
77. Корпоративное управление крупным промышленным комплексом: учебное пособие / Ю.Г.Лисенко, В.Н.Андриенко, Т.Ю.Баликова и др.. – Донецк: Юго-Восток, 2003 – 244с.
78. Котляров Е., Баранник А. Кризис горно-металлургического комплекса Украины // Бизнес-ИНФОРМ – 1998 – №4 – С.48-52
79. Яковлев В.А. “Круглый стол” Совета Федерации, вып. 6. Приоритеты и механизмы национальной программы вывода России из системного кризиса и перехода к устойчивому экономическому росту, 17 июля 1998 г. – С.9
80. Крыжановский В.Г. Новые подходы к проведению реструктуризации предприятий // Проблемы теории и практики управления – 1998 - №3 - С.89
81. Крыжановский В.Г. Реструктуризация предприятия. Конспект лекций. – М.: ПРИОР, ИВАКО АНАЛИТИК, 1998 – С. 20-190
82. Кудров В.М. США, Западная Европа, Россия и Китай в мировой экономике // США, Канада: экономика, политика, культура – 2000, №7 – С. 40-51
83. Кузин В.А., Кучера П.К., Бегичева Т.В., Скляренко А.А. Реструктуризация предприятий в процессе развития производства. – М.: ПРИОР, 2001 – 306с.
84. Куклински А. Экономические преобразования в Польше: опыт и перспективы (1990-2010 гг.): [ст. из Польши] // Проблемы теории и практики управления – 2001 – №1 – С. 27-31
85. Курбангалеева О.А. Как реорганизовать предприятие?: Преобразование. Разделение. Выделение. Присоединение. Слияние. – М.:Вершина, 2004 – 191с.
86. Легенда Н. Противоречивые последствия: экономические последствия государственной поддержки металлургических предприятий Украины // Металл – январь 2001 – С.2-8
87. Лео Водачек Реструктуризация – вызов чешским предприятиям // Проблемы теории и практики управления – 1999 – №1 – С.85
88. Лиховец О.Е. Комплексна програма реструктуризації підприємства // Український інвестиційний журнал "Welcome".– 1998.- №11-12. - С. 20-21.
89. Луг Д. и др. Преобразование предприятий: американський опыт и российская действительность (пер. с англ.) – М.: ВЕЧЕ, Персей, 1997 – 448с.
90. Мазур В.Л., Полещук В.М., Деркач Д.О., Іванов А.А. Про хід реструктуризації підприємств гірничо-металургійного комплексу України // Металлургическая и горнорудная промышленность – 1999 – №5 – С.9-11
91. Мазур И.И., Шапиро В.Д. Реструктуризация предприятий и компаний: справочное пособие – М.: Издательство «Высшая школа», 2000 – С.20
92. Мазур И.И., Шапиро В.Д. Реструктуризация предприятий и компаний: учебное пособие – М.: ЗАО “Издательство “Экономика” 2001 – С.26
93. Мансим-Заде И.Б. Методы и модели системной реструктуризации автотранспортного предприятия в условиях переходной экономики / Автореферат дис. канд. экон. наук – СПб., СПГИЭА, 2000 – С.9
94. Марцинкевич В.И., Яровая Е.В., Шлихтер А.А. и др. Социально-экономическая эффективность: опыт США. Роль государства / РАН; Институ мировой экономики и международных отношений – М.: Наука – 1999 – 272с.
95. Медяниця Ю. Реструктуризація – основа промислової політики // Урядовий кур’єр – 1996 – №227 – 3 грудня
96. Металлургический комплекс стран СНГ: экономический аспект / В.А.Роменец, О.В. Юзов, Т.П. Рубинштейн и др. – М.: МИСИС – 2003 – 208с.
97. Металлургия. Тематическое приложение // Украинская инвестиционная газета. – 4 декабря 2001. – 14 с.
98. Методичні вказівки щодо проведення реструктуризації державних підприємств. Затверджені наказом Міністерства економіки України від 23 січня 1998р №9. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 березня 1998 р. № 137/2627 // Государственный информационный бюллетень о приватизации – 1998 – №8 – С.15-17, // Офіційний вісник України – 1998 - №12 – С.475
99. Мизерная Т. О реструктуризации предприятий // Экономика Украины – 1999 – №2 – С.86-88
100. Мильнер Б. Кризис управления // Вопросы экономики – 1993 – №1 – С.79-91
101. Мильнер Б. Крупные корпорации – основа подъема и ускоренного развития экономики // Вопросы экономики – 1998 – №9 – С. 66-76
102. Мильнер Б.З. Теория организаций. М.: ИНФРА, 1998. - 336 с.
103. Мировая экономика в XX в.: потрясающие достижения и серьезные проблемы: Гл.5 доклада МВФ «Обзор мировой экономики» : [напеч. с сокр.] / пер. с англ. Б.Болотин // Мировая экономика и международные отношения – 2001 – №1 – С. 3-15
104. Міщенко В.І., Шаповалов А.В., Салтинський В.В., Вядрова І.М. Реорганізація та реструктуризація комерційних банків: навчальний посібник – К.: Товариство “Знання”, КОО, 2002 - 216с.
105. Мовсеян А.Г. Американская ТНК в современной мировой экономике / А.Г. Мовсеян // США, Канада: экономика, политика, культура – 2000 – №12 – С. 103-117
106. Момот С.В. Черная металургія Украины в контексте мирових тенденцый развития // Менеджер – 2000 – №1 (8) – С.37-42
107. Мовсеян А., Либман А. Современные тенденции в развитии и управлении ТНК // Проблемы теории и практики управления – 2001 – №1 – С. 54-59
108. Никологорский Д. Изменение форм собственности и структуры промышленных предприятий // Вопросы экономики – 1997 – №9 – С. 11-16
109. Нильсен К. Промышленная политика и реструктуризация в странах Центральной и Восточной Европы // Проблемы теории и практики управления – 1995 – №6 – С.22-28
110. Нізалов Д.В. Основні напрями структурної реструктуризації промислових підприємств України // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. - 1997. - №8. - С. 66-68.
111. Омельянчик В.И. «Возможность, структура, действие: введение в модеальный реализм» - К., 1991 – 120с.
112. Осипов В.М., Тригуб Г.І. Удосконалення методів підтримки конкурентоспроможності металургійної галузі // Економіка промисловості – 2002 – №2 (16) – С.32-36
113. Пантелеенко В.М. Проблемы металлургии – в зеркале «Азовстали» // Металл и литье Украины – 1998 – №7-8 – С.3-4
114. Пископпель А.А. “Научная концепция: структура, генезис” – М., 1999 – 34с.
115. Положение о порядке реструктуризации предприятияй, утвержденное приказом ФГИУ №1741 от 21 августа 2000г.
116. Положення про порядок проведення санації державних підприємств, Постанова КМУ №67 від 8.08.94
117. Попович Н.Н. Экономический механизм оценки эффективности реконструкции угледобывающих предприятий – 2-е изд. – М., 2002 – 241с.
118. Проблеми структурно-функціональної організації та управління національним ринком товарів і послуг / О.В. Герасименко, О.А. Корольов, В.Л. Рабчук – К.: КНТЕУ, 2002 – 271 с.
119. Про результати аналізу використання Закону України “Про проведення економічного експерименту на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України / офіційний матеріал Рахункової палати України, вип.17 – К., 2001
120. Постоловський В.В. Економічне та організаційне забезпечення реструктуризації гірничо-збагачувальних комбінатів у сучасних умовах господарювання – Автореф. дис. на ступінь к.техн.наук Д., 1999 – 18с.
121. Постоловский В.В., А.Е. Добрынин, В.И. Прокопенко Реструктуризация горно-обогатительных предприятий – Кривой Рог: Минерал, 2000 – 335с.
122. Послання Президента України до Верховної Ради України: “Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки” // Урядовий кур’єр – 2002 – №100 – 4 червня – С. 5-12
123. Потемкин А., Петров В. Основные подходы к реструктуризации банков и мировая практика их применения // Рынок ЦБ – 2001 – №12 – С. 64-66
124. Приватизация в Великобритании: социально-экономический и политический анализ / В.А. Виноградов, Г.В. Черноморова, С.Я. Веселовский и др. – М.: ИНИОН РАН, 2000 – 299с.
125. Райзберг Б.А., Лозовский Л.Ш., Стародубцева Е.Б. Современный экономический словарь – 2-е изд., испр. – М.: ИНФРА-М – 2002 – 577с.
126. Рассадина К. Структурные преобразование в экономике развитых стран Запада: на прим. Великобритании // Вестник Московского университета Сер. 6, Экономика – 2000 – №2 – С. 40-56
127. Ратушний Ю. Розвиток підприємств гірничо-збагачувальної галузі: моніторинг середовища функціонування // Економіст – 2002 - №11 – С.38-41
128. Ращупкіна В.М. Організаційно-економічний механізм реструктуризації підприємств металургійної промисловості / Автореф. дис. на ступ. канд.екон.н. – Донецьк, 2003 – 20с.
129. Реструктуризация компаний. Мировой опыт и механизмы реализации в Украине // Финансовая тема – 1999 – №2 – С.3-28
130. Реструктуризация предприятий: цели, содержание, результат // Финансовый Киев – 1996 – №11 – С.6
131. Реформа госсектора в промышленности КНР: проблемы и противоречия / РАН, Інститут международной экономики и политических исследований – М., 1997 – 126с.
132. Розвиток сектора чорної металургії в Україні / В надзаг.: Світовий банк. – К.: „Міленіум” – 2004 – 110с.
133. Рудашевский В.Д. Системная реструктуризация: организационные и правовые проблемы: В кн. “Управление экономикой переходного периода. Научный анализ для правящей элиты и конструктивной оппозиции”. Вып. 3 / Под ред. В.В. Макарова – М.: Наука, Физматлит, 1998 – С.244
134. Руденко А.Ф. Структурные изменения на комбинате “Криворожсталь” // Сталь – 1998 – №4 – С. 61-63
135. Рыженков А.Н. Особенности реструктуризации крупного промышленного комплекса / НАН Украины, ИЭП – Донецк – 2002 – 218с.
136. Рябоштан С. Реструктуризация: всем сестрам по серьгам // http/prometal.com.ua
137. Рязанова Н.С. Реструктуризація й ефективність економіки // Фінанси України. - 1999. - №9. - С. 71-76.
138. Саврук О.Й. Реструктуризація виробництва: засади, передумови, напрямки – К.: Товариство “Знання”, 1999 – 45с.
139. Савчук Н.А. Проблемы развития рынка черных металлов России / Центр НИИ информации и технико-экономических исследований черной металлургии, ОАО “Черметинформация” – М., 2003 – 92с.
140. Селищев А.С., Селищев Н.А. Китайская экономика в ХХI веке – СПб.: Питер, М. И др., 2004 – 239с.
141. Серкина Н.А. Выбор направлений реструктуризации предприятий на основе экономической оценки их эффективности. Дисс. на соиск. степ.канд.экон.наук – Казань: КГЭИ, 2000 - С.18
142. Ситник Л.С. Організаційно-економічний механізм антикризового управління підприємством – Донецьк: ІЕП НАН України, 2000 – 503с.
143. Си Чан Ронни. Будущее Азии в глобализованном мире : [ст. из Гонконга] / Ронни Си Чан // Проблемы теории и практики управления – 2000 – №4 – С. 52-56
144. Смирнов А.Н., Панфилова Т.С., Дорохова Л.В., Зуб В.В. Классификация металлургических мини-заводов с помощью методов многомерного факторного анализа // Металлургическая и горнорудная промышленность – 2001 – №2 – С.115-118
145. Соловьев В.С. “Философский словарь Владимира Соловьева” / под ред. Г.В.Беляева – Ростов-на-Дону, 1997 – 359с.
146. Спасов А.А., Ковалева С.В. Организационные проблемы реструктуризации черной металлургии Украины // Металлургическая и горнорудная промышленность – 1999 – №4 – С. 118-121
147. Спасов А.А. Проблемы интеграции производства в черной металлургии Украины // Сталь – 1999 – №8 – С. 74-77
148. Стасовський Ю. Економічні основи організації та функціонування міні-заводів у металургії // Економіка України – 2004 - №7 – С. 11-17
149. Стратан Д.И. Экономическое обоснование и выбор варианта реструктуризации предприятий промышленности / Автореферат дис. канд. экон. наук – Ростов-на-Дону, 2000 - С.17
150. Страхова Л., Бутковская Г. Акционирование химических предприятий в современных условиях // Менеджмент в России и за рубежом – 1999 – №1 – С. 73-92
151. Строев Е.С., Бляхман Л.С., Кротов М.И. Экономика Содружества Независимых государств накануне третьего тысячелетия – СПб., 1998 - С.420
152. Статистичний щорічник України за 2002 рік // Держкомстат України, Київ, 2005 - 663с.
153. Статистичний щорічник України за 2003 рік // Держкомстат України, Київ, 2006 - 540с.
154. Телятников И.Б. Реструктуризация: проблемы и решения // Финансы – 1998 – №70 – С.25-27
155. Терещенко О. Державне сприяння реструктуризації і санації підприємств // Економіка України – 1998 – №2 – С.27-35
156. Томпсон А., Стрикленд А. Стратегический менеджмент. Искусство разработки и реализации стратегии: учебник для вузов – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998 – 234с.
157. Точилін В. Ринки базових галузей: напрямки розвитку та державного регулювання // Економіст – 2004 – №3 – С.57-59
158. Тренев В.Н., Ириков В.А. Реформирование и реструктуризация предприятий. Методика и опыт. – М.: ПРИОР, 1998 - С.15
159. Тутунджанян А.К. Реструктуризация предприятий в условиях перехода к рыночной экономике: проблемы теории и практики – М.: ЗАО “Издательство “Экономика”, 2000 - С. 54
160. Украина в декабре сохранила 7-е место в мировом рейтинге стран-производителей стали // Металл Украины – 2001 – №4 – 22-28 января, с.8
161. Узунов В. Реструктуризація підприємств як фактор забезпечення розвитку корпоративного підприємництва // Економіст – 2001 – №5 – С. 42-44
162. Уткин Э.А. Бизнес-реинжиниринг – М.: Ассоциация авторов и издателей “Тандем”, Издательство “ЭКМОС”, 1998 - С.15
163. Федорович В.А., А.П. Патрон, В.П. Заварухин. США: федеральная контрактная система и экономика. Механізм регулирования – М.: Наука, 2002 – 926с.
164. Фергюсон Р.Дж.К. Реструктурирование фирмы «Бритиш Стил» // Сборник трудов международной конференции «Черная металлургия России и СНГ в ХХI веке» - М., 1994 - С. 88-89
165. Философский энциклопедический словарь / под ред. Е.Ф.Губского и др.. – М., 1999 – 436с.
166. Філіпенко А. Модернізація економіки України в умовах глобалізації // Вісник НАН України – 2000 – №1 – С.34-43
167. Філіпченко Т.В., Подмаркова І.П., Новикова Н.І., Дерев’янко Б.В. Економіко-правові проблеми реструктуризації підприємств гірничо-металургійного комплексу України: науково-практичні рекомендації – Донецьк, 2003 – 216с.
168. Фомін С. Глобалізація та її наслідки для України // Політика і час – 2001 – №7 – С. 62-73
169. Фрезе Э. и др. Реструктуризация предприятий: направления, цели и средства // Проблемы теории и практики управления – 1996 – №4 –С.116-121
170. Хахлюк А., Михєєв Ю. Проблеми реструктуризації економіки // Економічний часопис – 1998 – №3 – С.23-28
171. Хвойка П. Финансовый контекст приватизации и реструктуризации в странах Центральной и Восточной Европы // Проблемы теории и практики управления – 1998 – №2 – С.35-39
172. Хелферт Э. Техника финансового анализа: Пер. с англ. / под ред. Л.Белых – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996 – 162с.
173. Хокканен Т. Практический опыт реструктуризации российских предприятий // Проблемы теории и практики управления – 1998 – №6 – С.103
174. Хэмилтон А. Инновационная и корпоративная реструктуризация в мировой экономике // Проблемы теории и практики управления – 2000 – №6 – С. 34-39
175. Чарап Дж., Замлинерова А. Ключевые вопросы в реструктурировании экономики Чехии // Приватизация через реструктурирование. Пер. с англ. - М.: ИЭР Всемирного Банка, 1995. - С.112.
176. Чечель Н., Скумин Т. Свой путь. Потери и успехи украинской металлургии (1986-2002гг.) // Металл – январь 2003 – С.3-5
177. Чумаченко М., Амоша О. Проблеми інвестування реструктуризації промисловості України // Регіональна економіка – 1999 – №2(3) – С.7-15
178. Шевцов А.З., Шевелев А.Н. Мировой рынок стали и ценообразование металлопродукции в России. – М.: Петровский двор, 1998 – 70с.
179. Шейко А., Сирик А. Украинский рынок металлопродукции // Металл – январь 2004 – С.9-11
180. Шопенко В.Д. Организационно-экономический механизм реструктуризации предприятий // Гуманитарные науки – 1998 – №2 – С.83-88
181. Шульженко М. Пропасть между Украиной и миром растет. Технологическое отставание может стать безнадежным // www.kontext-ua.com - 7 ноября 2002г.
182. Яновський А.М. Реструктуризация предприятия – способ адаптации к требованиям рынка // Маркетинг – 1998 – Спец. вып. № 5 (Маркетинг: проникновение на рынки) – с. 42
183. Aaker D. Strategic market management. — 3. ed. — N.Y. etc. : Wiley, 1992. — 394 p.
184. Badawy M. Management as a new technology. — N.Y. etc. : McGraw-Hill, 1993. — 422 p.
185. Binder S. Strategic corporate facilities management. — N.Y. etc. : McGraw-Hill, 1992. — 274 p.
186. Certo S., Peter P. Cases in strategic management. — 2. ed. — But Ridge, Illinois : Irwin, 1993. — 823 p.
187. King A. Total cash management : A company-wide system for forecasting, managing, and improving cash flow. — N.Y. etc. : McGraw-Hill, 1994. — XIV, 352 p.
188. Management in Mittel-und Osteuropa : Konzepte, Praxis, Perspektiven / Claus Steinle (hrsg.), Dieter Bruch (hrsg.). — Frankf./M. : Frankfurter Allgemeine Zeitung, 1996. — 328 S.
189. Schermerborn J. Management for productivity. — 4. ed. — N.Y. etc. : Wiley, 1993. — 728, I-15 p.
190. Weihrich H., Koontz H. Study guide to accompany: management : A global perspective / John Halff (prepar.). — 3. ed. — N.Y. etc. : McGraw-Hill, 1993. — V, 234 p.
191. World steel in Figures-2006 – http://www.steel.org
192. World steel in Figures-2005 – http://www.steel.org
193. World steel in Figures-2002 – http://www.steel.org
194. World steel in Figures-2003 – http://www.steel.org
195. World steel in Figures-2004 – http://www.steel.org
196. World steel in Figures-2007 – http://www.steel.org

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.