У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ТОРГІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЮ ПРОДУКЦІЄЮ
Количество страниц 258
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Содержание ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТОРГІВЛІ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЮ ПРОДУКЦІЄЮ
1.1Сутність і концептуалізація глобальної регуляторної політики
торгівлі сільськогосподарською продукцією
1.2 Економічна доцільність державного регулювання торгівлі
сільськогосподарською продукцією
1.3 Інституційні основи забезпечення глобальної регуляторної
політики торгівлі у сільськогосподарському секторі
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЗМИ ФОРМУВАННЯ ГЛОБАЛЬНОЇ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ
2.1 Формування системи регулювання доступу до
ринку сільськогосподарської продукції
2.2 Ефективність застосування внутрішньої підтримки та
експортних субсидій в сільському господарстві
2.3 Вплив реформування механізмів регулювання торгівлі
аграрною продукцією на глобальну торговельну систему
Висновки до розділу 2
РОЗДІЛ 3. ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ ПРИНЦИПІВ СВІТОВОЇ
СИСТЕМИ ТОРГІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЮ
ПРОДУКЦІЄЮ В АГРАРНИЙ СЕКТОР УКРАЇНИ
3.1 Реалізація вимог СОТ щодо лібералізації доступу до ринку
сільськогосподарської продукції України
3.2 Трансформація заходів державної підтримки у процесі
включення сільського господарства України в ГАТТ/СОТ
3.3 Основні наслідки реформування регуляторної політики відповідно
до системи ГАТТ/СОТ для сільського господарства України
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
ДОДАТКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Істотний вплив на формування державної регуляторної політики у сфері торгівлі має зростаюче поглиблення процесів глобалізації та регіоналізації світової економіки, зумовлене значним зростанням лібералізації міжнародного регулювання світової торгівлі, що є наслідком багато­сторонніх домовленостей у системі ГАТТ/СОТ. Торгівля сільськогосподар­ською продукцією стала не лише актуальною і найскладнішою сферою переговорного процесу в рамках СОТ та регіональних угруповань, а й запорукою її цілісності, чинником забезпечення сталого економічного розвитку і продовольчої безпеки країн, основним їхнім соціально-економічним багатством. Усе це потребує не лише теоретич­ного осмислення ролі глобальної регуляторної політики у сфері сільсько­господар­ської торгівлі, а й упровадження ефективних форм, методів, принципів та заходів, які забезпечать її ефективну реалізацію й посилення потужностей, зокрема, використовуючи дієві важелі механізмів формування регуляторної політики сільськогосподарської торгівлі.
Однак у вітчизняній як теорії, так і практиці є ще багато невизначеностей щодо ефективного використання механізмів регуляторної політики торгівлі сільсько­­господар­ською продукцією у взаємодії зі світовим аграрним ринком в умовах глобалізації загалом та долучення сільськогосподарського сектора України до світового аграрного простору зокрема.
В економічній теорії основоположні проблеми стратегії і тактики державних регуляторних концепцій як чинників розвитку міжнародної торгівлі дослід­жувалися у працях Д.Гелбрейта, Д.Кейнса, А.Маршалла, С.Мілля, Д.Рікардо, П.Самуельсона, А.Сміта, М.Туган-Барановського, М.Фрідмена, Ф.Хайєка. Вивчен­ню впливу торговельної лібералізації на формування глобальної системи регулю­вання торгівлі сільськогосподарською продукцією, визначенню ролі та цілей ефективного використання внутрішньої політики підтримки аграрного сектора, тарифного та нетарифного регулювання в країнах-членах СОТ присвячені роботи таких зарубіжних вчених як: К.Андерсен, Д.Грінфілд, Д.Джонсон, Т.Джослінг, З.Драбек, І.Дюмулен, І.Іванова, Н.Карлова, П.Конендріс, Є.Крилатих, С.Лерд, Ю.Ліль, Д.Мелор, Р.Мюллер, Д.Попп, Є.Сєрова, С.Тангерман та ін.
Сучасні тенденції формування політики державного регулювання зовнішньо­економічної діяльності, виробництва і торгівлі сільгосппродукцією, адаптації національного аграрного сектора до викликів процесу глобалізації щодо сталого розвитку викладені у роботах вітчизняних вчених І.Бураковського, В.Власова, А.Гайдуцького, В.Губені, Т.Осташко, Б.Пасхавера, О.Онищенка, О.Могильного, В.Трегобчука, А.Філіпенка. Вагомий внесок у дослідження проблематики регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією в системі правил ГАТТ/СОТ, наслідків реформування національної регуляторної політики в контексті вступу України до цієї організації зробили такі українські автори: В.Андрійчук, О.Бородіна, С.Зоря, Ю.Лузан, В.Пятницький, О.Оніщук, С.Осика, П.Саблук, Т.Циганкова, О.Штефанюк, В.Мовчан, І.Кобута, О.Шубравська.
Разом з тим слід зазначити, що ще значна частина проблем у цій складній і багатогранній сфері потребує більш детального вивчення. Зокрема відсутні ґрунтовні комплексні наукові дослідження сучасного стану ефективності механіз­мів формування глобальної регуляторної політики в цілому та реформування доступу до ринку й внутрішньої підтримки як її складових частин зокрема. Більш глибокого аналізу потребує визначення економічної необхідності і доцільності державного регулювання, виокремлення інституційних форм регулювання торгівлі сільсько­господар­ською продукцією на всіх рівнях.
Актуальність і висока науково-практична значущість системного досліджен­ня формування глобальної сільськогосподарської регуляторної політики в умовах лібералізації торгівлі, її впливу на ефективне використання державної підтримки, і доступ України до світового аграрного ринку, з одного боку, а також виведення аграрного сектора держави на світовий рівень сталого розвитку економіки – з іншого, зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його мету та завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин згідно з планом науково-дослідних робіт за темами “Механізм взаємодії економіки України зі світовим господарством в умовах глобалізації” (ДР №01БФО48-01) та “Інтеграційна стратегія входження України в європейський економічний простір” (ДР №06БФ048-01), які є складовою наукових досліджень Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках Комплексних наукових програм Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” (2001-2005 рр.) і “Наукові проблеми сталого розвитку України” (2006-2010 рр.).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є комплексний аналіз ролі глобальної регуляторної політики в забезпеченні долучення вітчизняного аграрного сектора до глобальної торговельної системи СОТ на базі поглиблення наукового обґрунтування природи регуляторних концепцій вільної торгівлі та протекціонізму щодо їх впливу на економічну доцільність регулювання сільсько­господарської торгівлі; вивчення сучасних механізмів формування внутрішньої регуляторної політики в країнах-членах СОТ, прогнозування її перспектив у контексті реформування принципів глобального регулювання торгівлі сільгосп­продукцією; вироблення практичних рекомендацій щодо вдосконалення та пошуку шляхів підвищення ефективності системи державного регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією в Україні.
Досягнення означеної мети дисертаційного дослідження передбачає вирішення таких завдань:
- розкрити сучасну природу, визначити сутність і компоненти глобальної регуляторної політики торгівлі сільгосппродукцією, з’ясувати вплив державного і наддержавного регулювання у поєднанні з ринковим механізмом саморегулюван­ня на функціонування сільського господарства держави;
- дослідити основні складові функціонування глобальної регуляторної полі­тики торгівлі сільськогосподарською продукцією: механізм регулювання доступу до світового аграрного ринку; застосування внутрішньої підтримки в сільському господарстві; використання експортних субсидій у регулюванні торгівлі сільгосп­продукцією в контексті забезпечення лібералізації світових торговельних процесів;
- здійснити синтезно-селективний аналіз впливу тарифних методів для виявлення основних тенденцій та характеристики існуючого рівня захисту аграр­ного ринку в кожній із країн-членів СОТ за агрегованими і товарними групами;
- провести порівняльний аналіз основних показників ефективності внутрішньої фінансової підтримки сільського господарства, що характеризують вплив державного регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією на виробників та споживачів у країнах ОЕСР – членах СОТ та Україні;
- проаналізувати сучасний стан реалізації вимог СОТ щодо лібералізації доступу до ринку аграрної продукції України та визначити основні напрями трансформації заходів внутрішньої підтримки в процесі включення сільського господарства України в систему ГАТТ/СОТ;
- обґрунтувати пріоритетні напрями розвитку зовнішньоторговельної діяльності в аграрному секторі України з урахуванням можливих наслідків для виробників і споживачів при інтеграції вітчизняного сільськогосподарського виробництва у світовий аграрний ринок та набуття членства в СОТ.
Об’єктом дослідження є регуляторна політика у сфері торгівлі сільсько­господарською продукцією в умовах її структурної зміни в рамках СОТ з урахуванням глобальних проблем аграрного ринку.
Предметом дослідження є концептуально-методологічні засади формуван­ня глобальної регуляторної політики у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією, вияв і аналіз внутрішніх суперечностей, діалектики деструктивних тенденцій і цілісності системи підтримки аграрного сектора та доступу до ринку.
Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети було використано загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання: метод абстрагування і системного підходу, історичний метод (у підрозділі 1.1 та 1.2 для аналізу методо­логічних підходів до виявлення механізмів формування глобальної регуляторної сільськогосподарської політики та особливостей державного регулювання в аграрному секторі), метод кількісного та якісного порівняння (у підрозділі 1.3 для дослідження інституційних основ забезпечення глобальної регуляторної сільсько­господарської політики), методи структурного, графічного та економіко-статистичного аналізу (у підрозділах 2.1, 3.1 для визначення рівня тарифного захисту у країнах СОТ та Україні, а також у підрозділі 2.2 для розрахунку абсолютних та відносних показників підтримки сільського господарства), методи індукції та дедукції (у підрозділі 2.3 при розробці шляхів оптимізації механізмів формування глобальної регуляторної сільськогосподарської політики), методи економіко-математичного моделювання (у підрозділі 3.2 для розробки моделей оцінки ефективності бюджетної підтримки сільськогосподарського виробництва).
Статистичною та фактологічною основою дослідження є дані Міністерства аграрної політики, матеріали Державного комітету статистики України, матеріали СОТ, ОЕСР, ФАО, Світового банку, Центру документації ЄС, звіти науково-дослідних центрів, рекомендації міжнародних експертів з питань регулюван­ня торгівлі сільськогосподарською продукцією, Закони України, Укази Президента України, Постанови Кабінету Міністрів України.
Наукова новизна одержаних результатів. У процесі дослідження автором були одержані наукові результати, які розкривають його особистий внесок у розробку проблеми, що досліджується, та характеризують новизну роботи:
вперше:
 запропоновано авторське трактування категорії “глобальна регуляторна політика у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією”, яку слід розглядати як сукупність механізмів, принципів, заходів, норм та інструмен­тів, спрямованих на лібералізацію торгівлі сільськогосподарською продукцією, зменшення втручання держав у регулювання аграрного виробництва й підпоряд­кування системі функціонування світової торгівлі, за допомогою яких досягається економіко-нормативний вплив на процеси розвитку глобальної торговельної системи з метою зменшення штучних викривлень у виробництві, включення окре­мих регіонів, країн у торгівлю на світовому аграрному ринку, забезпечення стало­го розвитку сільських територій та вирішення проблем продовольчої безпеки;
розкрито концептуальні засади оптимізації системи формування регуля­торної політики доступу до світових ринків сільськогосподарської продукції на основі розрахунку середніх величин і медіан та їх порівняльного аналізу шляхом групування зв’язаних та застосовуваних тарифних ставок по агрегованих товарах й регіонах, що дало можливість всебічно проаналізувати відмінності тарифного захисту в країнах-членах СОТ, аргументувати необхідність зниження зв’язаних тарифів, сформувати нові засади глобальної регуляторної політики;
здійснено оцінку витрат бюджетних коштів України у порівнянні з іншими країнами та розроблено економіко-математичну модель формування оцінки ефектив­ності та дієвості застосування державної бюджетної підтримки та підтримки ринко­вої ціни з використанням множинного регресійного аналізу за допомогою економіко-статистичної програми Eviews 5.1. Це дало можливість обґрунтувати вплив бюджетних витрат на стимулювання обсягів сільськогосподарського виробниц­т­ва і зробити висновок про визначальну роль саме ринкових та структурних заходів субсидування у перебудові державної підтримки сільського господарства в Україні;
отримали подальший розвиток:
дослідження методологічних підходів до визначення ефективності внутріш­ньої підтримки сільського господарства країн-членів СОТ та України шляхом роз­рахунку показників, що оцінюють рівень державної підтримки аграрного сектора. Частка більшості викривлювальних форм підтримки виробництва та торгівлі сільськогосподарською продукцією поступово скорочується: така тенденція свідчить про планомірне відкриття національних ринків і зменшення частки неприпустимих у світовій практиці (в рамках СОТ) заходів підтримки у регулю­ванні торгівлі сільгосппродукцією та спрямування державної політики підтримки та субсидування виробників продукції на розбудову ринкової інфраструктури, впровадження нових технологій та інновацій в аграрному секторі.
шляхи реформування глобальної системи регулювання торгівлі сільсько­господарською продукцією в країнах-членах СОТ, що передбачають: суттєве поліп­шення доступу до ринку, скорочення всіх форм експортних субсидій, істотне зменшення внутрішньої підтримки, що здійснює деформаційний ефект на торгівлю та виробництво, враховуючи процес сучасних переговорів у рамках СОТ та рекомендації щодо удосконалення механізмів державної регуляторної політики торгівлі сільськогосподарською продукцією, які ґрунтуються на врахуванні світо­вого досвіду та багатофункціональних особливостях сільського господарства;
удосконалено:
стратегічний підхід до формування змішаної регуляторної політики, де ринковому механізму саморегуляції відведено виконання магістральної функції регулятора торгівлі, а державне регулювання доповнює його за наявності третього суб’єкта впливу на економіку – розвинених інституційних форм соціально-економічної самоорганізації, що передбачає серйозну трансформацію та реформу­вання з метою підвищення ефективності регулювання торгівлі сільськогосподар­ською продукцією. Глобальна регуляторна політика базується переважно на багато­сторонніх домовленостях в рамках ГАТТ/СОТ, а державна регуляторна політика поступово модифікується залежно від міжнародних чинників, проникаючи на всі рівні регулювання торгівлі аграрною продукцією;
класифікацію основних методів і принципів регуляторної політики та інституційних форм регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією на різних ієрархічних рівнях з урахуванням галузевої специфіки, нерівномірності регіонального розміщення аграрного виробництва, суперечливого процесу глобалізації агропродовольчих ринків та сталого розвитку сільських територій;
структуру бюджетного класифікатора видатків на сільське господарство загального фонду Державного бюджету України відповідно до категорій внутріш­ньої підтримки сільського господарства в рамках ГАТТ/СОТ. Запропоно­вано основні напрями оптимізації структури витрат державного бюджету за рахунок скорочення програм непрямої бюджетної підтримки та заміни деталізації по продук­тах деталізацією за напрямами підтримки в межах кожної із програм.
Практичне значення одержаних результатів. Отримані в процесі дисер­таційного дослідження теоретичні положення і практичні рекомендації можуть бути використані Міністерством економіки та Міністерством аграрної політики України під час розробки ефективних механізмів регуляторної політики, державних програм оптимізації зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією, нормативно-правових актів щодо митно-тарифного регулювання та державної підтримки сільського господарства.
Практична цінність одержаних результатів підтверджується довідками Міністерства аграрної політики, департаментом розвитку аграрного ринку та департаментом зовнішньоекономічного співробітництва (№19-1/638 від 24.09.2007 та №37-12-16/15437 від 24.09.2007), Інституту аграрної економіки УААН (№02/454a від 12.09.2007). Основні теоретичні положення та висновки дисертацій­ної роботи використовувались у навчальному процесі при викладанні дисциплін “Економіка і зовнішньоекономічні зв’язки України” та “Міжнародні економічні відносини” в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (№301-34 від 03.09.2007).
Особистий внесок здобувача. Наукові результати, висновки і пропозиції, наведені в дисертації та публікаціях з питань формування глобальної регулятор­ної політики у сфері торгівлі аграрною продукцією, автор одержав особисто.
Апробація результатів дослідження. Основні положення та наукові результати дисертаційної роботи доповідалися на захисті дослідницької роботи “Agricultural Trade Policy Issues and Challenges of Ukrainian Membership in the WTO”, яку автор захищав під час навчання у Міжнародному інституті менеджменту в рамках програми “Master of Business Administration” (м. Брюссель, Бельгія, IMI 02294, 13 вересня 2004р.), а також на восьми конферен­ціях: Міжнарод­ній науково-практичній конференції “Україна у пост-біполярній системі міжнародних відносин” (м. Київ, 18-19 листопада 2004 р.), Міжнародній науковій конференції “Towards sustainable economic development of Ukraine under globalization” (м. Київ, 29 березня 2005 р.), VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції “Міжнародна торгівля у контексті Євроінтеграції: проблеми теорії і практики” (м. Київ, 27 травня 2005 р.), XIV Міжнародній науково-практичній конференції “Євроінтеграційна стратегія України: реалії та перспективи” (м. Київ, 19-20 жовтня 2006 р.), VІ Міжнародній науково-практичній конференції студентів та аспірантів “Зовнішньоекономічна політика України як механізм реалізації національних інтересів” (м. Київ, 12 травня 2006 р.), IV Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених “Шевченківська весна” (м. Київ, 3 березня 2006 р.), II Міжнародній науково-практичній конференції “Развитие внешнеэкономической деятельности в условиях глобализации” (м. Сімферополь, 20-21 квітня 2006 р.), V Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених “Шевченківська весна. Сучасний стан науки: досягнення, проблеми та перспективи розвитку” (м. Київ, 2 березня 2007 р.).
Публікації. За темою дисертаційної роботи опубліковано 8 наукових статей, у тому числі 6 одноосібних, у наукових фахових виданнях і 4 тез виступів за результатами участі у конференціях загальним обсягом 4,2 др. арк.
Структура та обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається зі вступу, 3 розділів, висновків, списку використаних джерел (260 найменувань) на 20 сторінках та додатків на 24 сторінках. Обсяг основного тексту дисертації – 207 сторінок, у тому числі 11 таблиць та 18 рисунків.
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1.Аграрний сектор України на шляху до євроінтеграції: Монографія / Авт. кол.: Бетлій М. та ін.; За ред. О.М. Бородіної. – Ужгород: ІВА, 2006. – 496 с.
2.Агропродовольственная политика и международная торговля: российский аспект / Карлова Н., Кобута И., Прокопьев М. и др. – М.: ИЭПП, 2001. – 196 с.
3.Агропромисловий комплекс в системі зовнішньоекономічної діяльності / За ред. П.Т. Саблука – К.:ННЦ ІАЕ, 2005. – 242 c.
4.Андреева Е., Атанасов В., Войтков В. Почем билет? // Профиль Украина.  К., 2006. - № 3, январь.  С. 18-19.
5.Андрійчук В. Сучасна аграрна політика: проблемні аспекти / В. Андрійчук, М. Зубець, В. Юрчишин. – К.: Аграрна наука, 2005. – 140 с.
6.Антоненко Л., Неймирок Ю. Влияние глобализации на продовольственную безопасность Украины // Бизнес Информ.  Х., 2005.  № 7-8.  С. 20-24.
7.Балута В. СОТ: контури, що проступають // Дзеркало тижня.  13 липня 2007.  №26 (655) 7.
8.Бедратий В.М. Вступ України до СОТ як умова формування ефективної інтеграційної політики України до ЄС // Актуальні проблеми державного управління.  Х.: Магістр, 2006.  № 1 (27).  С. 64-70
9.Бернар И., Колли Ж.-К. Толковый экономический и финансовый словарь: французская, русская, немецкая, испанская терминология: Пер. с фр. В 2-х тт. – Т. II / Пер. с фр. – М.: Международные отношения, 1997. – 760 с.
10.Бєлашов В., Балута В. Світова організація торгівлі: прискіпливий погляд напередодні вступу // Політика і час.  К., 2005.  № 11.  С. 7-16.
11.Битва триває. Протягом останніх 20 років економічний лібералізм поширювався: адаптивний переклад ГІМР // Economist. – 1999, April 10.
12.Білозір Л.М. Проблеми підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарських виробників України в контексті вступу до СОТ // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. Випуск 66. Частина II. – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, 2007. – С. 185-191.
13.Білозір Л.М. Аналіз основних наслідків та принципів приєднання України до системи ГАТТ/СОТ: сільськогосподарський аспект // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. Випуск 56. Частина II. – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, 2005. – С. 215-221.
14.Білозір Л.М. Деякі аспекти до вимог ГАТТ/СОТ щодо лібералізації і протек­ціонізму у сфері зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією // Економіка АПК: міжнародний науково-виробничий журнал. – 2005. – №8. – С.146-154.
15.Білозір Л.М. Підсумки саміту СОТ в Гонконзі: виклики та досягнення // Развитие внешнеэкономической деятельности в условиях глобализации: материалы второй международной научно-практической конференции. – Симферополь: ТНУ, 2006. – С. 65-67.
16.Білозір Л.М. Аналіз та визначення напрямів державної політики внутрішньої підтримки сільського господарства України в умовах участі у СОТ // Міжнародна торгівля у контексті Європейської інтеграції: проблеми теорії і практики. Збірник матеріалів VI міжнародної науково-практичної конференції 12 травня 2006 року. – К.: УАЗТ, 2006. – С. 234-236.
17.Біляцький С., Добровольська А. Членству України в СОТ уже немає альтернативи, однак “квиток” може подорожчати // Віче.  К., 2006. № 5-6.С. 57-58
18.Борисов А.Б. Большой экономический словарь / Автор и составитель А.Б.Борисов. – Москва: Книжный мир, 1999. – 895 c.
19.Броншпак Г., Московкин В. Универсальные и агроэкономические аспекты вступления стран СНГ в ВТО // Бизнес Информ.  Х., 2005.  № 11-12.  С. 3-17.
20.Бураковский И. Путь Украины в ВТО: субъективные заметки об украинской экономической политике // Зеркало недели.2005.№ 39(567).
21.Бураковский І. Шлях Росії до СОТ: висновки для України // Зеркало недели. – 2007. - № 25 (654).
22. Бураковський І.В. Приєднання України до СОТ: підсумки дискусії та погляд у майбутнє // Політика і час. – 2006. – № 11. – С. 14-16
23.Власов В.І. Продовольча безпека у XXI столітті // Науково-практичний збірник Продуктивність агропромислового виробництва. – К.: 2005. - №4. – С. 218-224.
24. Власов В.І. Глобальна продовольча безпека. – К.: ІАЕ, УААН, 2001. – 506 с.
25.Вступ України до СОТ: новий виклик економічній реформі: За ред. І. Бураковського, Л. Хандріха, Л. Хоффмана – К., 2003. – 291 c.
26.Вступ України до СОТ та підвищення інвестиційної привабливості вітчизняного аграрного сектора на міжнародному ринку капіталів // Агроінком – 2004. - №9-10. – С. 57-63.
27.Вступление стран дальнего зарубежья с переходной экономикой во Всемирную торговую организацию: опыт, полезный для государств-учасников СНГ. Отчет. Agritechno – AFC – ASA. Tacis, 2001. – 81 с.
28.Галата Я. "СОТова" валіза... без ручки: через заяви Гендиректора Світової Організації Торгівлі Паскаля Ламі в Україні з новою силою спалахнули інтеграційні суперечки // Демократична Україна.  2005.  № 179, 26 жовт.  С. 35-38.
29.Гайдуцький А.П. Вступ України до СОТ та підвищення інвестиційної привабливості вітчизняного аграрного сектора на міжнародному ринку капіталів // Агроінком – 2004. - №9-10. – С. 57-63.
30.Гайдуцький А.П. Інвестиційні аспекти вступу до СОТ для аграрних секторів країн Центральної і Східної Європи // Економіка України. – 2006. - №7 – С. 83-89.
31.Галушко В.П., Краснов К.В. Досвід функціонування агропідкомплексу країн-учасників ГАТТ/СОТ // Ринкова трансформація економіки АПК: колективна монографія у чотирьох частинах / За ред. П. Саблука, В. Амбросова, Г. Мазнєва. Ч. 2. Підвищення ефективності сільськогос­подарського виробництва. – К.: ІАЕ, 2002. – С. 650-656.
32.Гальчинський А. Глобальні трансформації: концептуальні альтернативи: Методологічні аспекти. – К.: Вид-во "Либідь", 2006. – 312 с.
33.Гелбрэйт Дж. К. Экономические теории и цели общества: Пер. с англ .– М., 1976. – 578 с.
34.Герасим П., Черевко П. Аграрна економіка: реформа та стабілізація кризи. – Львів: ЛДАУ, 1998.
35.Гладій І. Новий регіоналізм і державний механізм управління ринком // Економіка України на шляху до Європи. – К.:Фенікс, 2001. – С. 27-28.
36.Глобализация: Россия и ВТО / Под. ред. В.А. Михайлова, В.И. Кушлина, В.С. Буянова. – М.: РАГС, 2005. – 312 с.
37.Гончаренко О., Кучер Л. До СОТ, безперечно, вступимо // Зерно і хліб: журнал для керівників, спеціалістів і науковців галузі хлібопродуктів. – К.: Редакційно-видавничий центр “ЗіХ”. – 2003. -- №3. – С. 4.
38.Горкіна Л.П. М.І. Туган-Барановський в економічній теорії та історії / НАН України; Інститут економіки. – К., 2001. – 268 с.
39.Губені Ю.Е. Аграрна реформа у Чеській Республіці: від “оксамитової революції” до європейської інтеграції. Приклад гідний наслідування.  Л.: Українські технології, 2002. – 368 c.
40.Дайнен Д. Дедалі міцніший союз. Курс європейської інтеграції / Пер. з англійської – К.: “К.І.С.”, 2006. – 696 с.
41.Дем’яненко С., Галушко В. Напрямки розвитку аграрної політики України в рамках „зеленої скриньки” та вступу до СОТ / Сільське господарство України: криза та відновлення // За ред. фон Крамона-Таубаделя Ш., Дем’яненка С., Куна А. – К.: Гарант-Сервіс, 2004. – 207 с.
42.Довбенко М.В. Видатні незнайомці (Наукові ідеї, здобутки та життя економістів – лауреатів Нобелівської премії). – К.: Поліграф. комбінат „Принт Експрес”, 2000. – 320 с.
43.Доклад о развитии человечества 2006. – М.: Весь Мир, 2006. – 321 с.
44.Дослідження економічних передумов та оцінка можливих наслідків створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС: Науково-дослідна робота / Керівник НДР Бураковський І.В. Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. – Київ, 2006. – 83 с.
45.Дяденко Л.П. Механізми формування ринку продовольства в системі побудови постіндустріального суспільства в Україні: Монографія / Л.П.Дяденко, В.Д.Малигіна. – Донецьк: ДонДУЕТ ім. М. Туган-Барановського, 2005. – 231 с.
46.Економічний енциклопедичний словник: У 2-х томах Т. 1. А-Н / За ред. С.В. Мочерного. – Л.: СВІТ, 2005. – 616 с.
47.Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 рр. Послання Президента України до Верховної Ради України. – К.: Інформаційно-видавничий центр держкомстату України, 2002.
48.Жуано Д. Світова організація торгівлі / Пер. з франц. М. Марченко. – К: “К.І.С.”, 2006. – 125 с.
49.Забезпечення конкурентоспроможності аграрного сектора економіки України на внутрішніх і зовнішніх ринках: наукова доповідь / За ред. В.М. Трегобчука, Б.Й. Пасхавера. – К.: Ін-т економіки та прогнозування, 2007. – 200 с.
50.Закон України “Про ввезення в Україну цукру-сирцю тростинного у 2001 році”, від 29.05.2001, №2462.
51.Закон України “Про встановлення тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини”, від 30.11.2006, № 404.
52.Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, від 30.11.2006, №401.
53.Закон України “ Про державну підтримку сільського господарства України”, від 24.06.2004, №1877.
54.Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про молоко та молочну продукцію”, від 30.11.2006, №402.
55.Закон України “Про Митний тариф України”, від 05.04.2001 №2371.
56.Закон України “Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції”, від 17.07.1997 №468/97-ВР.
57.Закони України “Про Державний бюджет України на 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 рр.” (№1458-III, №2120-III, №2905-III, №380-IV, №1344-IV, №2285-IV, №3235-IV, № 489-V, №107-VI відповідно).
58.Законодавче забезпечення вступу до СОТ – перспективи для сільськогосподар­ських товаровиробників: Матеріали круглого столу 28 лютого 2006 року / За ред. О.Л. Копиленка; Інститут законодавства Верховної Ради України, Спільна парламентсько-урядова комісія з інтеграції України до СОТ. – К.: Парламентське видавництво, 2006. – 80 с.
59.Згуровський М.З. Сталий розвиток у глобальному і регіональному вимірах: Аналіз за даними 2005 р. / НАН України; Ін-т прикладного системного аналізу. – К.: НТУУ “КПІ”, 2006. – 84 с.
60.Зміни у регуляторній політиці у контексті виконання зобов’язань у відповідності з вимогами СОТ: Матеріали круглого столу (м. Київ, 18 травня 2006 року) / За ред. О. Копиленка; Інститут законодавства Верховної Ради України. – К.: Парламентське вид-во, 2006. – 88 с.
61.Зовнішня торгівля України товарами. Т. 2 / Держкомтат України. – К., 2006. – 320 с.
62.Зоря C., Нів’євський О. Еволюція Спільної аграрної політики ЄС: наслідки для України / Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. – Київ, 2005. – http://ierpc.org/ierpc/papers/u2_ur.pdf.
63.Зоря С. Взаємозалежність між сільським господарством та макроекономікою в Україні: Моногр. – К.: КНЕУ, 2005. – 216 с.
64.Зоря С. Субсидування сільського господарства: досвід зарубіжних країн та можливість і доцільність його використання в Україні // Економіка України. – № 8, серпень 2003 року, С. 56-65.
65.Иваненко О. Восточный экспресс // Корреспондент, 17 февраля 2007. – С. 34-36
66.Імперативи сталого розвитку: Матеріали Міжвідомчої науково-теоретичної конференції (м. Київ, 24 листопада 2005 р.) / За заг. ред. О.Г. Білоруса. – К.: Інcтитут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2005. – 71 с.
67.Інформаційно-аналітичні матеріали з питань вступу України до СОТ. Секретаріат Президента України. Україна та Світова Організація Торгівлі. – Київ 2006. – 37 с.
68.Кваша С.М., Лука О.Ф. Конкурентоспроможність вітчизняної аграрної продукції в умовах вступу України до СОТ // Економіка України. – 2003. – №10. – С. 79-85.
69.Кейнс Дж. М. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения. – М: Экономика, 1993. – С. 224-518.
70.Кілєвич О. Спільні положення ЄС щодо конкуренції // Україна на шляху європейської інтеграції. – К., 2000. – С. 17.
71.Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД). Державний класифікатор України. ДК 009-96. – К.: Держстандарт України, 1996. – 249 с.
72.Кобута І. Можливі наслідки розширення ЄС для агроторгівлі України // Актуальні питання аграрної політики: Збірник робіт 2003-2004. – К.: 2004. – C. 280-282.
73.Ковалев Е. Глобальная продовольствення проблема // Международная экономика и Международные отношения. – 2004. – №10. – С. 26-34.
74.Корецький М.Х. Державне регулювання аграрної сфери у ринковій економіці: Монографія. – К.: Вид-во УАДУ, 2002. – 260 с.
75.Крылатых Э.Н., Строкова О.Г. Аграрные аспекты вступления стран СНГ в ВТО. Науч. тр. ВИАПИ, вып. 6. – М.:Энциклопедия российских деревень, 2002. – 165 с.
76.Кучер Л.М. Особливості регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією в умовах СОТ // Економіка АПК: міжнародний науково-виробничий журнал. – 2005. – №5. – С.144-151.
77.Кучер Л.М. Актуальні проблеми регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією в рамках СОТ // АгроІнКом: Аграрний інформаційний науково-виробничий журнал. – 2005. – № 5-6. – С. 14-18.
78.Кучер Л. Інтеграція до світової торговельної спільноти // Зерно і хліб: журнал для керівників, спеціалістів і науковців галузі хлібопродуктів. – К.: Редакційно-видавничий центр „ЗіХ”. – 2003. - №3. – С. 42.
79.Кучер Л.М. Актуальні проблеми реформування регулювання сільськогосподарської торгівлі в рамках СОТ // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. Випуск 49. Частина II. – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, 2004. – С. 148-151.
80.Кучер Л.М. Особливості реалізації вимог ГАТТ/СОТ щодо лібералізації і протекціонізму у сфері зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією // Міжнародна торгівля у контексті Європейської інтеграції: проблеми теорії і практики. Збірник матеріалів VIII міжнародної науково-практичної конференції 27 травня 2005 року. – К.: УАЗТ, 2005. – С. 265-267.
81.Логинов В. Тенденции развититя мировых продовольственных рынков // Экономист. – 2002. - №1. – С. 19-20.
82.Лузан Ю.Я. Україна та Світова організація торгівлі // Економіка АПК. – 2002. – № 10. – С. 3-8.
83.Лука О.Ф. Порівняльні переваги АПК України у зовнішньоекономічній діяльності та перспективи їх реалізації // Економіка АПК. – 2002. – №8. – С. 81-86.
84.Луцишин П.В., Федонюк С.В. Європейські інтеграційні процеси: формування єдиного ринку: Монографія. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2004. – С. 132-133.
85.Лямець В.І., Тевяшев А.Д. Системний аналіз. Вступний курс. – 2-е видання., перероб. та допов., - Харків: ХНУРЕ, 2004. – 448 с.
86.Макроекономічні наслідки вступу України до СОТ / І. Бураковський, Є. Єнсен, В. Мовчан та ін. // Вступ до Світової організації торгівлі: нові можливості для України: Зб. наук.-аналіт. матеріалів. – К.: УЦМІ, 2006. – С. 33-37.
87.Мельник Л.Ю. Ринок, його елементи та їх взаємодія: Монографія / Л.Ю.Мельник, І.І.Вініченко, М.Х.Корецький. – Запоріжжя: ГУ ЗІДМУ, 2002. - 158 с.
88.Мельник Ю.Ф. Стан підготовки вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ), проблеми та перспективи / Парламентські слухання. – 1 листопада, 2006.
89.Мельничук Д. Через ФАО – до аграної глобалізації // Дзеркало тижня. – 16 березня, 2002.
90.Микро- и макроэкономика. Энциклопедический словарь / Под ред. Г.С. Вечканова. – СПб., Издательство “Лань”, 2001. – 352 с.
91.Милль Дж. Ст. Основания политической экономии с некоторыми приложениями их к социальной философии: В 3-х т. – М.: Прогресс, 1980-1981.
92.Мишутин С., Блинов А. ВТО внутри и снаружи // Экономика и финансы.  19 декабря 2005.  №48 (51).  С. 15.
93.Міжнародні економічні відносини: Система регулювання міжнародних економічних відносин: Підручник для студ. екон. вузів і фак. / А.С. Філіпенко, І.В. Бураковський, В.С. Будкін та ін. – К.: Либідь, 1994. – 254 с.
94.Могильний О. Державне регулювання аграрного виробництва в період трансформації економіки. – К.: ІАЕ УААН, 2002. – 430 с.
95.Могильний О.М. Регулювання аграрної сфери: Монографія. - Ужгород: ІВА, 2005. - 400 с.
96.Мочерний С.В., Ларіна Я.С., Фомішин С.В. Світове господарство в умовах глобалізації: Монографія.  К.: Ніка-Центр, 2006.  200 с.
97.Мочерний С.В., Устинко О.А. Основи економічної теорії: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів.  К.: Видавничий центр “Академія”, 2005.  504 с.
98.Научные принцыпы регулирования развития АПК: предложения и механизмы реализации. – Минск: Центр аграрной экономики Института экономики НАН Беларуси, 2006. – 244 с.
99.Нижник Н.Р., Машков О.А. Системний підхід в організації державного управління. – К. Вид-во УДАУ, 1998. – 160 с.
100.Нікітенко В.С., Кучер Л.М. Аграрні аспекти приєднання України до СОТ // Збірник наукових праць Вінницького державного аграрного університету / Л.П. Середа (головний редактор) – Вінниця, 2004. – №6. – С. 201-205.
101.Норт Д. Інституції, інституційна зміна та функціонування економіки: Пер. з англ. – К.: Основи, 2000. – 198 с.
102.Ойкен В. Основные принципы экономической политики. - М., 1995. - 557 с.
103.Орешкин В. Национальные интересы во внешней торговле // Мировая экономика и международные отношения. – 2004. - №1. – С. 126
104.Осика С.Г., Оніщук О.В., Осика А.С., Пятницький В.Т., Штефанюк О.В. Система світової торгівлі ГАТТ/СОТ в документах. Угода про сільське господарство – К.: УАЗТ, 2000. – C. 50-72.
105.Осика С.Г., Пятницький В.Т. Світова організація торгівлі. – К.: “К.І.С.”, 2000. – 491 с.
106.Основи аграрної економіки: Підруч. / За ред. В.П. Галушка, Гвідо Ван Хулєнбрука. – К.: “Вища освіта”, 2003. – 399 с.
107.Основы торговой политики и правила ВТО. – М.: Международные отношения, 2005. – 448 с.
108.Осташко Т.О. Структурно-інституційний аналіз аграрного ринку: Наукова доповідь / Інcтитут економіки та прогнозування НАН України. – К., 2006. – 56 с.
109.Осташко Т. Сільське господарство в умовах СОТ та ЄС. – К.: Інститут сільського розвитку, 2005. – 72 с.
110.Осташко Т.О. Перспективи сільського господарства після вступу України до СОТ // Вступ до СОТ: нові можливості для України. – УЦМІ. – Київ 2006. – С. 46-52.
111.Осташко Т.О. Ринкова трансформація аграрного сектора / Інститут економічного прогнозування НАН України. – К.: Фенікс, 2004. – 280 с.
112.От плана к рынку. Отчет о мировом развитии – 1996. – Вашингтон: Всемирный банк, 1996. – 311 с.
113.Отчет по человеческому развитию 1994. – ООН: Нью-Йорк, Оксфорд Юниверсити Пресс, 1994. – 226 с.
114.Павлов О.І. Сільські теориторії України: історична трансформація парадигми управління: Монографія. – О.: “Астропринт”, 2006. – 360 с.
115.Павловський М.А. Макроекономіка перехідного періоду: Український контекст: Монографія.  К.: Техніка, 1999.  336 с.
116.Панічєв Р. Європейський знак якості // Агросектор. – 2005. - №2. – С.8-9.
117.Панорама экономической мысли конца XX столетия: В 2 т. / Под ред. Д. Гринєуєн, М. Блини, И. Стюарта / Пер. с англ. Под ред. В.С. Автономова и С.Д. Афонцева. – СПб.: Экономическая школа, 2002. – Т.1. – 668 с.
118.Парламентські слухання: Стан підготовки вступу України до Cвітової організації торгівлі, проблеми та перспективи: Стен. звіт., 1 листоп. 2006 р. / Верховна Рада України; Комітет з питань економічної політики; Ред. відділ. – К., 2006. – 96 с.
119.Пасхавер Б. Современное состояние продовольственной безопасности // Экономика Украины. – 2006. – №4. – С. 43-50.
120.Пасхавер Б. Рентабельність агросфери: проблеми стабільності // Економіка України.– 2004. – №2. – C. 73-82.
121.Пефтиев В., Черновская В. Развивающийся мир: глобализация или регионализация? // Международная экономика и Международные отношения. – № 7. – С. 39-47.
122.Піоте Ф. САП, її реформування і перспективи (в рамках Страсбурзьких читань). – К., 2005.
123.Політика і розвиток сільського господарства в Україні / За ред. Ш. фон Крамона-Таубаделя, С. Зорі, Л. Штріве. – К.: Альфа-Принт, 2001. – 312 с.
124.Постанова Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до ставок ввізного мита”, № 1213 від 03.08.1998 р.
125.Постанова Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до ставок ввізного мита на окремі види товарів і до деяких рішень Уряду України”, № 94 від 16 січня 1996 р.
126.Правові й економічні аспекти вступу України до Світової організації торгівлі: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції (м. Донецьк, 2 березня 2006 р.) / Ред. кол.: В.К. Мамутов, Г.Л. Знаменський, В.Д. Волков та ін.; Інcтитут економіко-правових досліджень НАН України, Інститут економіки промисловості НАН України. – Донецьк: Юго-Восток, 2006. – 197 с.
127.Прадун В.П. Сталий розвиток регіональних агропромислових комплексів / Об’єднаний інститут економіки НАН України. – К., 2005. – 256 с.
128.Приходько О. Доха-раунд: життя після смерті? // Дзеркало тижня.  21 липня 2006.  № 27 (606) 15  С. 7.
129.Про ефективність використання коштів Державного бюджету України, виділених на розвиток АПК у 2005 році Вип. 7. – К.: Рахункова палата України, 2006. – 36 с.
130.Проблеми формування ресурсного потенціалу сталого розвитку АПК: Зб. наук. праць. - К.: НАН України. Інcтитут економіки, 2003. - 112 с.
131.Райт Г. Державне управління: Пер. з англ. – К.: Основи, 1994. –191 с.
132.Ратленд П. Глобализация и посткоммунизм // Международная экономика и Международные отношения. – 2002. – №4. – С. 15-18.
133.Регіональна політика в країнах Європи: уроки для України / За ред. С. Максименка; Центр Інституту Схід – Захід. – К.: Логос, 2006. – С. 44
134.Регулювання ринків товарів і послуг на засадах норм і принципів системи ГАТТ/СОТ / С. Г. Осика, В. Т. Пятницький, О. В. Оніщук та ін.; Українська академія зовнішньої торгівлі. – К.: УАЗТ, 2000. – 336 с.
135.Регуляторна політика: Нові можливості. / За ред. К. Ляпіної, Д. Ляпіна і Я. Демченкова. – К.: Інститут конкурентного суспільства, 2004. - 170 с.
136.Ресурсний потенціал АПК: концептуальні засади і механізми збалансованого відтворення та ефективного використання: Зб. наук. праць / Відп. ред. В.М. Трегобчук; НАН України. Інститут економіки. – К., 2002. – 160 с.
137.Рикардо Д. Начала политической экономии и налогового обложения. – М.: Госполитиздат, 1941, соч. т. 1. – 288 с.
138.Розпорядження Кабінету Міністрів України “Програма стимулювання експорту продукції”, № 498 від 26 жовтня 2001 р.
139.Розпорядження Кабінету Міністрів України “Концепція перебудови системи державних субсидій”, №182-р від 31 березня 2003 р.
140.Саблук П.Т., Карич Д.Я., Коваленко Ю.С. Основи організації сільськогосподарського ринку. – К.: ІАЕ УААН. – 2004. – 190 с.
141.Cайкевич О.Д. Українські економісти другої половини XIX – початку XX ст. про необхідність та конкретні форми державного регулювання ринкової економіки // Історія народного господарства та економічної думки України. Міжвід. зб. наук. праць. – Вип. 31-32. – К., 2000.
142.Cтратегия реформ в продовольственном и аграрном секторах экономики бывшего СССР / Всемирный банк. – Вашингтон: 1993.
143.Світова організація торгівлі: перспективи та виклики для України: Науково-практичне видання / За ред. Н.Ясько; Український центр міжнародної інтеграції. – К., 2005. – 104 с.
144.Система світової торгівлі ГАТТ/СОТ в документах / Пер. з англ. – К.: УАЗТ, 2000. –596 c.
145.Система світової торгівлі: Практичний посібник / Пер. з англ. – К.: „К.І.С.”, 2002. – 348 c.
146.Сільський сектор України на рубежі тисячоліть. У двох томах. Т. 2. Соціальні ресурси сільських територій / Л.О. Шепотько, І.В. Прокопа В.Д. Яровий, С.О. Гудзинський, – Інститут економіки НАН України. – К., 2003. – 466 с.
147.Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов. – М.: Соцэкгиз, 1962. – 684 с.
148.Сокол А.И. Глобальный кризис села и сельського хозяйства: Моногр. – Х.: ИНЖЭК, 2005. – 232 с.
149.Социально-экономические проблемы аграрной политики и развитие агропродовольственных рынков / Л. Ф. Арсенькина, К.Г. Бородин, И.Н. Буздалов, Р.Ф. Брюнина и др.  М.: Энциклопедия российских деревень, 2002.  336 с.
150.Стан підготовки вступу України до Світової організації торгівлі, проблеми та перспективи: Матеріали парламентських слухань у верховній Раді України 1 листопада 2006 року / Верховна Рада України; Комітет з питань економічної політики. – К.: Парламентське видавництво, 2007. – 72 с.
151.Статистичний щорічник України за 2003 рік / Держкомстат України. – К.: Консультант, 2004. – 631 с.
152.Статистичний щорічник України за 2004 рік / Державний комітет статистики України ; За ред. О.Г. Осауленка. – К.: Консультант, 2005. – 592 с.
153.Статистичний щорічник України за 2005 рік / Держкомстат України. – К.: Консультант, 2006. – 577 с.
154.Статистичний щорічник України за 2006 рік / Держкомстат України. – К.: Консультант, 2007. – 650 с.
155.Страны и регионы. 2006. Статистический справочник Всемирного банка / Пер. с англ. – М.: Издательство “Весь мир”, 2007. – 240 с.
156.Стратегічні напрями розвитку агропромислового комплексу Украї­ни / Інститут аграрної економіки УААН / За ред. П. Т. Саблука , В. Я. Месель-Веселяка. – К., 2002. – 60 с.
157.Торгівля сільськогосподарською продукцією: міжнародні аспекти. Навч. посібник під ред. Пятницького В.Т. – К.: UEPLAC, УАЗТ, 2001. – 68 с.
158.Торговля сельскохозяйственной продукцией: богатый урожай Дохи // Финансы и развитие: http://www.imf.org/external/pubs/ft/fandd/rus/2004/12/pdf/picture.pdf.
159.Трейси М. Сельское хозяйство и продовольствие в экономически развитых странах: введеше в теорию, практику и политику.  СПб: Экономическая школа, 1995, 400 с.
160.Туган-Барановський М.І. Політична економія: Курс популярний / Відтворено за текстом першого українського видання 1919 р. – К.: Наукова думка, 1994. – 263 с.
161.Указ Президента України “Про концепцію трансформації митного тарифу України на 1996-2005 роки відповідно до системи ГАТТ/СОТ, від 6 квітня 1996 року №255/96.
162.Указ Президента України “Про порядок застосування обмежень імпорту товарів відповідно до норм і принципів системи ГАТТ/СОТ”, №478/96 від 27 червня 1996 р.
163.Указ Президента України “Про заходи щодо розвитку продовольчого ринку та сприяння експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів”, №601/2001 від 7 серпня 2001 р.
164.Указ Президента України “Про програму заходів щодо завершення вступу України до Світової організації торгівлі”, №104 від 2 січня 2002 р.
165.Україна і Світова організація торгівлі (Аналітична доповідь Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова) // Національна безпека і оборона. – 2002. – № 6. – 72 с.
166.Україна у цифрах у 2004 році: Короткий стат. дов. / Держкомстат України. - К.: Консультант, 2005. - 264 с.
167.Україна у цифрах у 2005 році: Короткий стат. дов. / Держкомстат України. – К.: Консультант, 2006. – 248 с.
168.Україна у цифрах у 2006 році: Короткий стат. дов. / Держкомстат України. – К.: Консультант, 2007. - 240 с.
169.Україна: Статистичний буклет / Відп. за вип. П.П. Забродський; Державний комітет статистики України. – К.: Держкомстат України, 2006. – 80 с.
170.Фердінанд П., Бураковський І., Селіцька Н., Мовчан В. Аналіз економічних наслідків вступу України до СОТ // Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, “Копенгаген Економікс” та Інститут Східної Європи. – www.ier.kiev.ua/Ukraine/WP/2005/wp2005_ukr.cgi.
171.Філіпенко А.С. Глобальні форми економічного розвитку: історія і сучасність. – К.: Знання, 2007. – 670 с.
172.Філіпенко А.С. Цивілізаційні виміри економічного розвитку.  К.: “Знання України”, 2002.  190 с.
173.Френклін Р., Філіпенко А. Міжнародна торгівля та інвестиції: Пер. з англ. із змінами та доп. – К.: Основи, 1998. – 743 с.
174.Хайек Ф.А. Пагубная самонадеянность: ошибки социализма: Пер. с англ. – М., 1992. – 345 с.
175.Циганкова Т.М. Багатоаспектність наслідків приєднання України до СОТ. – Зовнішня торгівля: право та економіка. Збірник наукових праць. Випуск 2 (6). – К.: УАЗТ, 2002. – 125 с.
176.Циганкова Т. М. та ін. Глобальна торгова система: розвиток інститутів, правил, інструментів СОТ: Монографія / Кер. авт. кол. і наук. ред. Т. М. Циганкова. – Вид. 2-ге, без змін. – К.: КНЕУ, 2006. – 660 с.
177.Циганкова Т.М. Інституційні засади та ключові принципи регулювання міжнародних торговельно-економічних відносин. – Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку: Монографія: У 2 т. / За заг. ред. Д.Г. Лук’яненка, А.М. Поручника. – К.: КНЕУ, 2006. – С. 25-37.
178.Черняков Б.А. Особенности аграрного законодательства США // США – Канада. – 2004. – №7. – С. 108.
179.Школьний О. О. Зовнішньоекономічна діяльність АПК в період реформування господарського механізму // Ринкова трансформація економіки АПК: колективна монографія у чотирьох частинах / За ред. П.Т. Саблука, В.Я. Амбросова, Г.Є. Мазнєва. Ч. 4. Стабілізація доходів сільських товаро­виробників. – К.: ІАЕ, 2002. – С. 98-100.
180.Шляхи підвищення рівня життя сільського населення в Україні / За ред. Р. Шмідта; Програма підвищення рівня життя сільського населення в Україні. – К., 2003. – 38 с.
181.Шмарловская Г.А. История экономических учений / Экономическое образование – М., 2006. – 340 с.
182.Шнирков О.І. Конкурентна політика Європейського Союзу: Монографія. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2003. – 217 с.
183.Шнирков О.І. Торговельна політика Європейського союзу: Монографія. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2005. – 152 с.
184.Шпичак О.О. Оподаткування експорту-імпорту продукції рослинництва та продуктів її переробки.  К.: ННЦ ІАЕ, 2004.  258 с.
185. Шубравська О.В. Ризики розвитку аграрного сектора економіки України в умовах лібералізації зовнішньої торгівлі // Економіка і прогнозування – К: Інститут економіки та прогнозування, 2007. – №1. – С. 88-99.
186.Шубравська О.В. Сталий розвиток агропродовольчої системи України. К.: Інститут економіки НАНУ, 2002. – 204 с.
187.Экономикс: Англо-русский словарь-справочник / Э.Дж.Долан, Б.И. Домненко. – М.: Лазурь, 1994. – 544 с.
188.Эрхард Л. Полвека размышлений: Речи и статьи: Пер. с англ. – М., 1993. – 723 с.
189.A Fair Globalization: Creating Opportunities for All / The World Commission on the Social Dimension of Globalization, 2005. – 190 р.
190.Achieving Ukraine's Agricultural Potential: Stimulating Agricultural Growth and Improving Rural Life / Joint Publication by the Organization for Economic Cooperation and Development (Paris) and the World Bank's Environmentally and Socially Sustainable Development Unit, Europe and Central Asia Region (Washington, D.C.), 2004. – 277 р.
191.Agreement on Agriculture // WTO Agreement Series 3.– Geneva: ITC/CS, 1995. – 332 p.
192.Agreement on Agriculture: http://www.wto.org/english/docs_e/legal_e/legal_e. htm#ag Part IV. Article 6: Domestic Support Commitments: http://www.wto.org/english/docs _e/legal_e/legal_e/14-ag_01_e.htm#agrticleVI (Офіційний Веб-сайт Світової організації торгівлі).
193.Agricultural Cooperatives in the European Union: Issues and Trends / COGECA. – 2000. – 200 p.
194.Agricultural Policies in Non-OECD Countries - Monitoring and Evaluation 2006 / OECD. – Paris, 2007. – 201 p.
195.Agricultural Policies in OECD Countries - At a Glance 2006 / OECD. – Paris, 2007. – 83 p.
196.Agricultural Policies in OECD Countries - Monitoring and Evaluation 2005 / OECD. – Paris, 2006. – 77 p.
197.Agricultural Policies in OECD countries. Monitoring and Evaluation. New methodology / OECD. – Paris, 1999.
198.Agricultural Policies in OECD countries. Monitoring and Evaluation. Ukraine: Agricultural Support Estimate / OECD. – Paris, 2004. – www. oecd.org/agr/support.
199.Agricultural Policies in OECD Countries: Monitoring and Evaluation 2006 / OECD. – Paris, 2007. – 288 p.
200.Agricultural trade for developing countries. Volume One: Key Issues for a Pro-Development Outcome of the Doha Round / By edition Alex F. МcCalla & John Nash. – World Bank. – Washington, DC, 2007. - 299 p.
201.Anderson K. Domestic Agricultural Policy Objectives and Trade Liberalization: Synergies and Trade-Offs / OECD Workshop on Emerging Trade Issues in Agriculture. – London, 1998.
202. Burfisher M. et al. Options for Agricultural Policy Reform in the WTO Negotiations. Economic Research Service, USDA, Agricultural Economic Report № 797. – 2001.
203.Callan E. US increases pressure over Doha talks // Financial Times.  October 04, 2007. – P. 2-3.
204.Cardwell M. Reforming the WTO legal order for Agriculture trade; Issues for European Rural Policy in the DOHA Round // International and Comparative Law Quarterly. – London, 2006. – Vol. 55. – Part 4, October. – Р. 805-839.
205.Carmody C. WTO Obligations as Collective // European Journal of International Law. – Glasgow, 2006. – Vol. 17. – N. 2, April. - Р. 419 - 445.
206.Chacholiades M. International Economics. – New York etc.: McGraw Hill, 1990. – 595 p.
207.Cobham D. The Economics of International Trade. – Cambridge, 1979. –117 p.
208.Corden W. The Theory of Protection. – Oxford University Press, 1971.
209.Croome J. Guide to the Uruguay Round Agreements. – Geneva: WTO, Co-published with Kluwer Law International. – 1999. – 285 p.
210.David Richardson J. The New Political Economy of Trade Policy // Strategic Trade Policy and the New International Economics / / Krugman P. R., ed. – Cambridge: The MIT Press, 1986. – 328 р.
211.Drabek Z. and Laird S. The New Liberalizm: Trade Policy Developments in Emerging Markets // Journal of World Trade, 32\(5). – Geneva, 1998. – Р. 241-269.
212.Dunoff J. Constitutional Conceits: The WTO’s “Constitution” and the Discipline of International Law // European Journal of International Law. – Glasgow, 2006. – Vol. 17. – №.3, June. – P. 647-677.
213.Economic Assessment of Ukraine / OECD Economic surveys. – Paris, 2007. – 144 р. www.oecd.org/eco/surveys/ukraine (Офіційний Веб-сайт ОЕСР )
214.Estimations du soutien aux producteurs et aux consommateurs Base de données de l'OCDE 1986-2003 / Politiques agricoles dans les pays de l’OCDE, Suivi et evaluation. Direction de L’alimentation, de L’agriculture et des Pecheries. – Paris, 2003. – 30 p.
215.EU, Pacific countries to seek interim trade deal // Reuters. – October 03, 2007.
216.European Сommission. Agenda 2000: For a Stronger and Wider Europe, Brussels, July 16, – 1997.
217.Food, Agticulture and Fisheries Directorate of the OECD: Agticultural Policies in OECD Countries  At a Glance / OECD’s Committee for Agriculture. – Paris, 2006. – 83 p.
218.Fulfilling the Marrakesh mandate on coherence: ten years of cooperation between the WTO. Discussion Paper №13 / IMF and World Bank. – Washington, 2006, 51 p.
219.Gallagher P. The First Ten Years of the WTO / Inquit Communications. – Australia, 2006.
220.Gazzini T. The Legal nature of WTO Obligations and the Consequences of their Violation // European Journal of International Law. – Glasgow, 2006. – Vol. 17. – №.4, Septеmber. – P. 723-743.
221.Gibson P., Wainio J., Whitley D., Bohman M. Profiles of Tariffs in Global Agricultural Markets. Market and Trade Economics Division / Agricultural Economic Report. – Economic Research Service, U.S. Department of Agriculture. – February 2001. – 44 p.
222.Gill М. Food// Guardian, 29 August, 2007. – P. 3-4.
223.Global Competitive Report 2006 / Augusto Lopez-Claros, Michael E.Porter, Xavier Sala-Martin and Klaus-Schwab.-Palgrave Macmillan, 2006, 608 p. – www.weforum.org.
224.Guide to GATT Law and Practice. Vol. 1, 2 / 6 Updated 6th Edition.Geneva: WTO, 1995.  1152 p.
225.Heckscher E. The Effect of Foreign Trade on the Distribution of Income. In H.S. Ellis and L.A.Meltzer (eds). Reading in the Theory of International Trade. – Philadelphia, PA: Blakiston, 1949. – P. 163-184.
226.Hertel T., Martin W. Liberalizing Agriculture and Manufactures in a Millenium Round: Implications for Developing Countries // World Economy, №23. – 2000, P. 455-470.
227.Holman R. Economicka reforma v pohybu.  Praha: Topagency, 1992. – S. 11-12.
228.Josling T. FAO, Agricultural Protection: Domestic Policy and International Trade. – Rome, 1973.
229.Josling T., Tangermann S. Implementation of the WTO Agreement on Agriculture and Development for the Next Round of Negotiation // European Review of Agricultural Economics, 1999. – P. 371-388.
230.Kilman S., Miller S. Agriculture Agreement Saves WTO’s Strugling Trade Talks // The Wall Street Journal Europe. – August 2, 2005. – P. А2.
231.Lerman Z., Csaki C., Feder G. Agriculture in Transition: Land Policies and Evolving Farm Structures in Post-Soviet Countries. – Lexington Books, 2004.
232.Les aides publiques aux agriculteurs accusent un léger recul sur fond d’augmentation des prix mondiaux des produits alimentaires // OECD. – Paris. – 23 Octobre 2007.
233.Lipton K. Farming Illustrates Linkages in US and World Economies. // Food Review ERS/USDA. – Washington, D.C. – January-March 1991. – P. 3.
234.Malthus T.R. Principios de Economia Politica (1820) / Fondo De Cultura Economica. – USA. – April 1999. – www.amazon.com/exec/ obidos/search-handle-url/104-0150860-746332?%5Fencoding=UTF8&search-type=ss&index=books&field-author=Thomas%20 Robert%20Malthus.
235.Methodology for the Measurement of Support and the Use in Policy Evaluation. – 29 p. – www.oecd.org/dataoecd/36/47/1937457.pdf (Офіційний Веб-сайт Організації економіч­ного співробітництва та розвитку).
236.Michalopoulos C. WTO Accession for Countries in Transition. // The World Bank, Development Research Group. – Washington, 1998. – 85 p.
237.Mill John Stuart. Principles of Political Economy. – London: Longmans, Green and Co., 1920. – 290 p.
238.Miller S. WTO Talks May Accomplish Little // The Wall Street Journal Europe. – July 27, 2004. – P. A2.
239.National Policies and Agricultural Trade / OECD. – Paris, 1987.
240.Neil King Jr. Failure to Reach Pact Would be a Big Blow To Poorer Countries // The Wall Street Journal Europe. – August 2, 2004. – P. A1-A2.
241.Nord M. et al. Household Food Security in the United States // USDA, Food Assistance and Nutrition: Research Report. – 2001. – №29. – 48 p.
242.Normile M. Multifunctionality: Options for Agricultural Reform // Agricultural Policy Reform in the WTO. The Road Ahead. – Washington, DC, 2001. – P. 80-81.
243.OECD in Figures 2007 / OECD Observer. – Supplement 1. – Paris, 2007. – 91 р.
244.OECD-FAO Agricultural Outlook – 2007-2016 / OECD, FAO. – Paris, 2007. – 190 p.
245.Ostashko T. Consequences of WTO Membership for Transition Countries and implications for Ukraine // Journal of European Economy. – Ternopil, 2004. – Vol. 3. – № 2, June. – Р. 155-166.
246.Reducing barriers to growth: the role of institutional and regulatory reform / Economic Assessment of Ukraine 2007. Chapter 2. – OECD. – Paris, 2007. – 144 p.
247.Review of Tariffs Synthesis Report / Trade Directorate, Trade Committee, OECD. – TD/TC(2004)7/Final. – July 2004.
248.Roederer-Rynning C. Impregnable Citadel or Leaning Tower? Europe's Common Agricultural Policy at Forty // SAIS Review.  23, №1.  2003.  P. 133-151.
249.Samuelson P. International Trade and the Equalization of Factor Prices // Economic Journal. – 1948. – Vol. 58. - P. 163-184.
250.Sapir А. et al An Agenda for a Growing Europe: The Sapir Report. – Oxford: Oxford University Press, 2004. – 208 pp.
251.Skully D.W. Five Years of Tariff-Rate Quotas – A Status Report /Agricultural Outlook. – Economic research service USDA. – November 2000. – P. 22-25.
252.Takayoshi J. Yamagiwa Agricultural Economics // The journal of the International Association of Agricultural Economists. – 2006. – P. 343-344.
253.Tangermann S. An Assessment of the Uruguay Round Agreement on Agriculture. Institute of Agricultural Economics. – University Gеttingen, 1994.
254.Tangermann S. Further reform is needed – both to improve the domestic performance of farm policies and to contribute to more open markets for trade in agriculture and food products. // Agricultural Policies in OECD Countries: Monitoring and Evaluation 2007. – Paris, 2007.
255.Tangermann, S. Organization for Economic Cooperation and Development Area Agricultural Policies and the Interests of Developing Countries // American Journal of Agricultural Economics. – Vol. 87. – № 5. – 2005. – P. 1128-1144.
256.Tariff Quota Administration Methods and Tariff Quota Fill. / WTO Committee on Agriculture. – G/AG/NG/S/8. – May 26, 2000. – 27 p.
257.Tariff Profiles 2006 / Annual Report 2007. – World Trade Organization and International Trade Centre (UNCTAD). – Geneva, 2007. – 210 p.
258.The Changing Landscape of Regional Trade Agreements. Discussion Paper No 12 / IMF and World Bank. – Washington, 2006. – 38 p.
259.The WTO in the Twenty-first Century: Dispute Settlement, Negotiations, and Regionalism in Asia / Edited by Yasuhei Taniguchi. – WTO. – 2006. – 566 p.
260.Total Aggregate Measurement of Support and de minimis / Chair’s reference paper. – Committee on Agriculture, Special Session Domestic Support. – May 2006. – 6 p.
261.Trade Profiles 2006. Trade statistics of WTO Members / WTO. – 2006. – 87 p.
262.Valdes A., Foster W. Reflection on the policy implications of agricultural price distortions and price transmission for producers in developing and transition economies // Agricultural Trade and Poverty: Making Policy Analysis Count, OECD. – Paris, 2003. – P. 161-180.
263.Vousden N. The Economics of Trade Protection. – New York: Cambridge University Press, 1990. – 323 p.
264.Wainio J., Gibson P., Whitley D. Option for Reducing Agricultural Tariffs // Background for Agricultural Policy Reform in the WTO: The Road Ahead.  USDA, Economic Research Service.  2001.
265.World Bank. Global Economic Prospects 2004: Realizing the Development Promise of the Doha Agenda. – 2004. – 334 p.
266.World Trade Organization. Ad Valorem, Specific, and Other Tariffs: Background Paper by the Secretariat / WTO, AIE/S5. – February 6, 1998. – 259 p.
267.WTO chief Lamy sees Doha deal in 2008 // Reuters. – October 01, 2007.
268.Wyn P. Grant, John T. S. Keeler, eds. Agricultural Policy in Western Europe // Agricultural Policy. – Vol. 1. – Cheltenham, UK: E. Elgar, 2000.
269.Xiwen Chen. China’s WTO accession and its agricultural policy reform // Agricultural Policies in China after WTO Accession. – 2002. – P. 53-54.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.