У нас уже
17884
рефератов, курсовых и дипломных работ
Сделать закладку на сайт
Главная
Сделать заказ
Готовые работы
Почему именно мы?
Ценовая политика
Как оплатить?
Подбор персонала
О нас
Творчество авторов
Быстрый переход к готовым работам
Контрольные
Рефераты
Отчеты
Курсовые
Дипломы
Диссертации
Мнение посетителей:
Понравилось
Не понравилось
Книга жалоб
и предложений
Название
ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РЕКУЛЬТИВАЦІЇ ЗЕМЕЛЬ, ПОРУШУВАНИХ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Количество страниц
236
ВУЗ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
Год сдачи
2008
Содержание
ЗМІСТ Стор.
Вступ…………………………………………………………………………... 4
Розділ 1. Еколого-економічні аспекти утворення і рекультивації порушених земель……………………………………………………………
12
1.1. Порушені землі: класифікація, впливи на довкілля, напрями використання…………………………………………………………
12
1.2. Рекультивація порушених земель, аналіз вітчизняного досвіду………………………………………………………………...
21
1.3. Аналіз зарубіжного досвіду рекультивації порушених земель ..... 29
1.4. Теоретико-методологічні підходи щодо просторового розвитку гірничодобувних територій………………………………………….
46
1.4.1. Розвиток економічної теорії у сфері просторового планування землекористування…………………………………………………..
46
1.4.2. Сучасні тенденції просторового планування землекористування гірничодобувних територій………………………………………….
58
Висновки до першого розділу………………………………………. 67
Розділ 2. Актуальні проблеми землекористування гірничо-видобувних регіонів …………………………………………………………
69
2.1. Економіко-правові проблеми рекультивації порушених земель у контексті приватизації вугільної галузі в Україні…………………
69
2.2. Актуальні еколого-економічні проблеми гірничодобувних регіонів України……………………………………………………...
84
2.3. Соціально-економічні проблеми реабілітації гірничодобувних регіонів………………………………………………………………..
106
2.4. Дослідження готовності платити за відтворення деградованих ландшафтів………………………………..…………………………..
114
2.4.1. Методика дослідження……………………………………………… 114
2.4.2. Результати дослідження…………………………………………….. 119
Висновки до другого розділу……………………………………….. 129
Розділ 3. Економічний механізм забезпечення сталого землекористування в гірничопромислових районах……………………
131
3.1. Фінансово-економічні інструменти екологічної політики у сфері відтворення порушених земель……………………………………..
134
3.2. Фінансові гарантії при закритті шахт та рекультивації деградованих шахтних земель ………………..…………………….
162
3.3. Удосконалення системи екологічного менеджменту гірничодобувних об’єктів……………………………………………
170
3.4. Планування сталого землекористування та збереження біорізноманіття….……………………………………………………
187
Висновки до третього розділу……………………………………… 197
Висновки……………………………………………………………. 199
Додатки…………………………………..…………………….……. 202
Список використаних джерел….………………………………… 224
ВСТУП
Актуальність теми. Значна частина земельних ресурсів України перебуває в незадовільному стані, зокрема площа порушених земель станом на 2005 р., становить 160,04 тис.га. Інтенсивне добування корисних копалин в Україні, активізація геологорозвідувальних робіт, промислове та житлове будівництво зумовили порушення земель, виникнення і використання яких призводить до небажаних екологічних, економічних та соціальних наслідків. Наявність земель, порушених промисловою діяльністю, завдає величезної економічної шкоди, дестабілізує екосистеми і погіршує соціальні умови життя людей. Такі землі є екологічно небезпечним об’єктом, оскільки вони перестають виконувати природно-господарські функції і можуть започатковувати процеси подальшої загальної деградації земної поверхні і природно-кліматичних умов. Тому зростання площ порушених земель, зумовлює загострення екологічної небезпеки.
Інтенсифікація виробничої діяльності в сучасних умовах розвитку суспільства зумовлює надмірну експлуатацію природних ресурсів, посилення впливу виробництва на природні ландшафти, погіршення стану довкілля. Внаслідок безпосереднього та побічного впливу промислових розробок порушуються динамічна рівновага екосистем та сформовані біогеоценотичні зв’язки, гідрогеологічний режим місцевості, змінюється рельєф земної поверхні, знищується ґрунтовий і рослинний покриви, збіднюється біорізноманіття і дестабілізується екологія ландшафтів.
Підтримання функціонування екосистем неможливе без оптимізації структури землекористування, обов’язковою ланкою якої повинно стати відтворення природно-ресурсного потенціалу порушених територій з метою відновлення продуктивності, господарської і естетичної цінності земель.
Метою комплексного підходу до планування і раціонального використання земельних ресурсів, як зазначено у “Програмі дій”, ухваленій Конференцією ООН з довкілля і розвитку Ріо-92, є спрощення процедури виділення земель для тих видів використання, які забезпечують стале отримання позитивних результатів при переході до раціонального, комплексного й еколого-безпечного використання земельних ресурсів.
На сьогодні у світі, та зокрема в Україні, нагромаджено значний досвід рекультивації земель, які вивільняються після промислових розробок. Шляхи рекультивації, залежно від природно-господарських особливостей території та інших чинників, можуть бути різними. Проте, обираючи напрям рекультивації порушених територій, необхідно враховувати комплекс економічних, екологічних та соціальних вимог, що у підсумку сприятиме раціональному перерозподілу територій між різними видами господарського використання.
У дисертаційній роботі викладено результати досліджень актуальних еколого-економічних проблем, використання земель, порушених гірничодобувною промисловістю, запропоновано економічні інструменти екологічної політики, спрямовані на планування сталого землекористування на території гірничопромислових регіонів.
Актуальність дослідження пов’язана з реструктуризацією гірничодобувної промисловості України, зокрема реалізацією “Програми закриття неперспективних вугільних шахт”, потребою дотримання екологічних та соціальних вимог при закритті шахт, а також необхідністю врахування у державній екологічній, промисловій, земельній, енергетичній та інших галузевих політиках сучасних тенденцій їх інтеграції на міжнародному рівні.
Теоретико-методологічні засади сталого розвитку землекористування закладені у працях Данилишина Б.М., Добряка Д.С., Дорогунцова С.І., Генсірука С.А., Лавейкіна М.І., Мельника Л.М., Соловія І.П., Сохнича А.Я., Третяка А.М., Другака В.М., Тихонова А.Г., Трегобчука В.М., Ван Куттена, Ван Ліера, Лаксими С.Ф., Юрченса С.Р., Лункха Г. Проблемам відтворення порушених земель присвячено праці Пасько Т.О., Сухіної О.М., Кириченко О.О., Юровського Р.І., Дриженка А.Ю., Моториної Л.В., Овчинникова В.А., Дороненка Е.П., Панаса Р.Н., Зайцева Г.А. та інших авторів.
Водночас необхідно зазначити, що окремі аспекти проблеми відтворення порушених земель та повернення їх у господарський обіг із забезпеченням при цьому мінімального негативного впливу на довкілля залишаються недостатньо вивченими. Йдеться, насамперед, про ефективне використання системи економічних інструментів екологічної політики як засобу стимулювання досягнення цілей сталого землекористування.
Наведені вище міркування зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, спрямованого на економічне регулювання процесів відтворення природно-ресурсного потенціалу земель у гірничопромислових регіонах України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати дисертаційної роботи використовуються при виконанні науково-дослідної роботи на тему: “Концепція екологізації розвитку та зміцнення екологічної безпеки України” (ДБ 08.27-02-06).
Результати досліджень використовуються у навчальному процесі під час викладання дисципліни “Економіка землекористування” магістерської програми “Економіка довкілля і природних ресурсів” на кафедрі екологічної економіки Національного лісотехнічного університету України.
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є вдосконалення механізму економічного регулювання процесів відтворення порушуваних земель.
Досягнення мети дисертаційного дослідження вимагає виконання таких завдань:
систематизувати теоретико-методологічні підходи до сталого розвитку землекористування в межах територій гірничопромислових об’єктів;
проаналізувати нормативно-правові аспекти забезпечення рекультивації порушених земель у контексті приватизації вугільної галузі України;
удосконалити організаційно-економічний механізм рекультивації земель та систему економічних інструментів екологічної політики, спрямованих на забезпечення її проведення;
дослідити екологічні, економічні та соціальні аспекти проблеми безпечного закриття шахт;
обґрунтувати наукові підходи до формування системи екологічного менеджменту гірничодобувних підприємств.
Об’єктом дослідження є процеси відтворення земель, порушених вугільною промисловістю в гірничопромислових регіонах України.
Предметом дослідження є економічний механізм відтворення природно-ресурсного потенціалу порушених земель.
Методи дослідження. Методологічною та методичною основою дисертаційної роботи послужили праці вітчизняних і зарубіжних вчених, в яких досліджуються проблеми охорони навколишнього середовища, теоретичні та методологічні розробки з економіки землекористування, проблем формування системи інструментів екологічної політики, а також загалом збереження і відтворення природних ресурсів та забезпечення сталого розвитку.
Дослідження виконувались на основі використання загальнонаукових методів і прийомів: системного аналізу – для вивчення сучасного стану гірничодобувної промисловості; методів економіко-статистичного аналізу - для вивчення динаміки показників, визначення еколого-економічних проблем гірничодобувної промисловості та напрямів їх вирішення; економіко-математичного – для еколого-економічної оцінки реабілітаційних заходів та збитків, завданих довкіллю; абстрактно-логічного – для обґрунтування висновків; метод умовного оцінювання – для дослідження готовності населення платити за відтворення порушених земель.
Інформаційною базою дисертаційного дослідження є законодавчі та нормативні акти Верховної ради України, Президента України і Кабінету Міністрів України, матеріали Державного комітету статистики України, а також матеріали Міністерства вугільної промисловості України, Державної компанії “Укрвуглереструктуризація”, матеріали досліджень міжнародних організацій з проблем екологічної політики щодо гірничодобувних територій.
Наукова новизна одержаних результатів. Наукова новизна отриманих у дисертаційному дослідженні результатів визначається сукупністю теоретичних, методичних і прикладних положень, висновків і рекомендацій щодо вирішення еколого-економічних завдань відтворення порушених земель гірничопромислових регіонів в умовах реструктуризації гірничодобувної галузі та становлення ринкової економіки.
Основні результати дисертаційного дослідження, які визначають його новизну, такі:
вперше
запропоновано систему економічних інструментів екологічної політики, спрямованих на покращення рекультивації земель, порушених гірничодобувною промисловістю України у розрізі різних форм власності на землю та в залежності від стану порушуваних земель;
поглиблено
теоретико-методологічні підходи до сталого розвитку землекористування при відтворенні порушених територій, що на відміну від чинних інтегрують соціальні, екологічні і економічні аспекти в усі добувні операції від відкриття родовищ до їх розробки, використання, закриття і функціонування після закриття;
нормативно-правові аспекти забезпечення рекультивації порушених земель у контексті приватизації вугільної галузі України;
екологічні, економічні та соціальні аспекти завдань безпечного закриття шахт із застосуванням фінансових гарантій;
удосконалено
організаційно-економічний механізм рекультивації земель за рахунок додаткового введення попереднього та моніторингового етапів рекультивації порушених земель з метою забезпечення фінансування та проведення комплексу робіт;
підходи до формування системи екологічного менеджменту гірничодобувних об’єктів в яких додатково інтегровано аспекти, властиві вугільній промисловості, що знайшло своє відображення у запропонованій структурі плану екологічного менеджменту для вугледобувних підприємств;
отримали подальший розвиток
дослідження готовності населення платити за відтворення деградованих ландшафтів гірничопромислового регіону;
еколого-економічне обґрунтування напрямків землекористування після закриття гірничодобувного підприємства на основі порівняння вигід від альтернативних землекористувань;
економічні підходи до збереження біорізноманіття в межах гірничодобувних територій в частині економічного регулювання процесу прийняття рішень щодо добувних операцій;
науково-практичні підходи до екологічно безпечного закриття вугільних шахт і визначення розміру фінансових внесків, що гарантують відтворення деградованих ландшафтів.
На основі наукових підходів, викладених у дисертації, розроблено пропозиції для виробництва щодо удосконалення рекультивації порушених земель в умовах різних форм власності на підприємствах вугільної галузі України.
Сформульовані і обґрунтовані в дисертації основні положення, висновки та рекомендації запропоновано дисертантом вперше з метою вирішення еколого-економічних завдань відтворення порушених земель гірничопромислових регіонів України.
Практичне значення одержаних результатів. Сформульовані та обґрунтовані у дисертації наукові положення та рекомендації можуть бути застосовані в державних програмах розвитку гірничодобувних територій, у законодавстві з питань охорони земель, практиці проектування та визначення системи реабілітаційних заходів у гірничопромислових регіонах, зокрема при вдосконаленні процедури та змісту оцінки впливу на навколишнє середовище.
Висновки і рекомендації можуть також бути використані для наукового обґрунтування системи природоохоронних заходів у гірничопромислових регіонах а також нормативній та організаційній діяльності органів виконавчої влади пов’язаної із їх плануванням.
Висновки і рекомендації, що містяться в дисертації, мають важливе практичне значення для визначення системи природоохоронно-реабілітаційних заходів у гірничопромислових регіонах. Вони можуть бути основою для обґрунтування регіональних екологічних програм.
Результати дисертаційного дослідження використовує державне підприємство “Львіввугілля” з метою удосконалення системи планування землекористування на території шахт та механізму забезпечення дотримання екологічних вимог у випадку їх закриття (довідка №1/1861 від 12.09.2007р.), а також відокремлений підрозділ “Червоноградського спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель” для планування сталого землекористування і збереження біорізноманіття під час проведення рекультивації порушених земель (довідка №316 від 12.09.2007р.). Також результати дисертаційного дослідження використовуються для забезпечення навчального процесу в рамках магістерського курсу “Економіка довкілля і природних ресурсів” Інституту екологічної економіки Національного лісотехнічного університету, що підтверджено актом від 24.09.2007р.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійною науковою працею, яка має наукове і практичне значення, у ній дисертант особисто розробив наукові положення, методичні підходи та практичні рекомендації щодо удосконалення економічного механізму відтворення порушених земель гірничопромислових регіонів України.
Викладені в дисертації результати досліджень належать особисто авторові і є його внеском у розвиток теорії та практики економіки природокористування й охорони навколишнього середовища, економіки землекористування, зокрема, екологічної реабілітації гірничопромислових регіонів.
Апробація результатів дисертації. Основні положення, висновки і рекомендації, що сформульовані в дисертації та виносяться на захист, доповідались та обговорювались на наукових конференціях та семінарах, а саме: Науково-практичній конференції “Ефективне використання природно-ресурсного потенціалу як чинник оптимізації просторового розвитку регіонів” (м. Луцьк, 2004р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Екологізація економіки як інструмент сталого розвитку в умовах конкурентного середовища” (м. Львів, 2005р.); IV міжнародній науковій конференції “Проблеми сучасної економіки та інституційна теорія” (м. Донецьк, 2006р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Актуальні проблеми формування рентної політики в сучасних умовах” (м. Київ, 2007р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Розвиток земельних відносин в умовах ринкової економіки” (м. Львів, 2007р.)
Публікації. За темою дисертаційного дослідження опубліковано 11 наукових праць загальним обсягом - 3,7 друк. арк., з них 9 статей у провідних наукових фахових виданнях загальним обсягом - 3,1 друк. арк., в т.ч. 5 одноосібних публікацій загальним обсягом - 1,6 друк. арк.
Структура і обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та рекомендацій, списку використаних джерел та додатків. Повний обсяг дисертації становить 236 сторінок комп’ютерного тексту, з яких основний текст – 190 сторінок, який містить 18 таблиць, 24 рисунки, список використаних джерел (202 найменування) на 13 сторінках, додатки на 22 сторінках.
Список литературы
ВИСНОВКИ
У роботі отримані науково обґрунтовані результати і розв’язано важливе наукове завдання – вдосконалення механізму економічного регулювання рекультивації земель, порушених діяльністю підприємств вугільної промисловості, що має суттєве значення для економіки землекористування.
1. Діяльність вугільної промисловості, яка належить до базових галузей економіки, пов’язана із низкою негативних впливів на довкілля, таких як: забруднення вод, ґрунтів і повітря; знищення рослинного покриву, збіднення біоріноманіття території, втрати родючого шару ґрунту, зміни природної топографії, замулення водойм. Однією з нагальних еколого-економічних проблем є деградація земель, порушених вугледобувними роботами.
2. Законодавчо визначені нормативно-технічні вимоги щодо здійснення рекультивації земель не забезпечуються економічним механізмом, який би враховував реалізацію принципів ринкової економіки, зміни у земельному законодавстві щодо форм власності на землю. Теперішня спрямованість економічного механізму екологічного регулювання не стимулює зацікавленості у дотриманні екологічних норм та створенні фінансових гарантій відтворення природно-ресурсного потенціалу земель, порушених шахтними розробками. Основним напрямком удосконалення механізму є впровадження у практику нових, більш ефективних інструментів екологічної політики у сфері землекористування.
3. Використання коштів на дотримання екологічних вимог при закритті шахт та розрізів здійснюється нерівномірно, рівень техніко-економічного обґрунтування відповідних проектів є низьким, відсутній моніторинг територій закритих шахт, що зумовлює загострення еколого-економічних та соціальних проблем гірничодобувних районів. В проектах шахт, які ліквідуються, не здійснюється оцінка негативного впливу їх закриття на довкілля, не передбачено відповідного механізму фінансування відвернення можливих екологічних наслідків та забезпечення екологічної стабільності територій. Ефективне вирішення еколого-економічних проблем, пов’язаних із закриттям шахт, вимагає перегляду чинної нормативної бази та застосування додаткових інструментів екологічної політики для забезпечення фінансування еколого-безпечної процедури закриття шахт.
4. На підставі проведеного дослідження готовності платити за відтворення деградованих ландшафтів зроблено висновок, що населення Червоноградського гірничопромислового регіону виявляє бажання бути поінформованим про стан порушених земель та бути залученим до процесу прийняття рішень щодо їх подальшого використання. Проект рекреаційно-оздоровчого облаштування та окультурення шахтних водойм із особистих коштів громадян, підтримали 31% респондентів, які виявляють готовність надати фінансову підтримку запропонованому проекту. Встановлено зв’язок між особистими витратами на підтримування проекту для таких чинників, як вік, розподіл на чоловічу та жіночу стать, середньомісячний дохід сім’ї та рівень освіти опитаних респондентів.
5. З метою удосконалення процесу планування, забезпечення фінансування та своєчасного проведення комплексу робіт з рекультивації земель запропоновано організаційно-економічний механізм, який передбачає додаткові (попередній та моніторинговий) етапи рекультивації.
6. Порівняльний аналіз основних інструментів екологічної політики, які застосовуються до підприємств гірничодобувної промисловості, дозволив виділити їх переваги та недоліки. Як свідчить міжнародний та вітчизняний досвід, застосування традиційних контрольних інструментів екологічної політики, так само як і окремих економічних інструментів не здатне забезпечити відтворення порушених земель. Інформаційні інструменти доречно розглядати як важливі додаткові важелі, однак вони також не є самодостатніми. Тому рекомендується поєднувати взаємодоповнюючі інструменти, зокрема такі економічні інструменти, як екологічний бон та страхування екологічних ризиків.
7. На основі досвіду промислово-розвинених країн щодо надання фінансових гарантій при закритті шахт та рекультивації земель, узагальнено підходи до визначення розміру фінансових гарантій, критерії закриття добувних об’єктів, процедури закриття шахт та звільнення гірничодобувних компаній від відповідальності за місце розробки. Для більшої гнучкості екологічної політики доцільно використовувати альтернативні фінансові інструменти.
8. Доцільно провести принципові зміни в методологічній базі економічних інструментів, які застосовуються до підприємств вугільної промисловості, а також запровадити нові більш ефективні регулятори, здатні обмежити до мінімуму негативний вплив на довкілля і процеси деградації ландшафтів, забезпечити стале землекористування. Зміни в економічному інструментарії чинного механізму, який сьогодні виконує переважно фіскальні функції, повинні спонукати суб’єкти господарювання до екологічно зорієнтованих зрушень у виробничій діяльності.
9. У дисертаційному дослідженні запропоновано типову структуру плану екологічного менеджменту, адаптовану до природно-господарських особливостей діяльності підприємств вугільної промисловості. Інтеграція плану екологічного менеджменту у стратегії бізнесу та довгострокове планування дає можливість зменшити негативний вплив на довкілля, підвищити авторитет компанії та вдосконалити корпоративні зв’язки.
10. Для того щоб забезпечити повернення у господарське використання земель, що вже порушені діяльністю гірничих підприємств, рекультивацію яких не було здійснено своєчасно або виконано частково, в дисертації запропоновано створення державної “Програми рекультивації порушених вугільною промисловістю земель”.
СПИ¬СОК ВИ¬КО¬РИС¬ТА¬НИХ ДЖЕ¬РЕЛ
1. Аналитическая записка о работе угольной промышленности Донецкой области в 2002 году и перспективах ее работы в 2003 году / А.И. Амоша, В.И. Логвиненко, А.Р. Вовченко и др. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 2003. – С. 5.
2. Анастасьєва Л. Суета вокруг угля / Зеркало недели. – 2006. – № 42, 4 – 10 ноября. – Доступный с: http://www.zn.ua. Станом на 10.09.2007 р.
3. Афанасьева А.И. Затраты на восстановление земель, нарушенных открытыми горными работами. Восстановление земель после промышленных разработок: Навч. посіб. – М.: Колос, 1967. – С. 123 135.
4. Балда Т. Вугільна промисловість: шляхом реформ / За вільну Україну. – 2003, 19 лютого. – С. 6.
5. Башуцька У.Б. Сукцесії рослинності породних відвалів шахт Червоноградського гірничопромислового району: Монографія. – Львів: РВВ НЛТУ України, 2006. – 180 с.
6. Бровко Ф.М. Лісові культури на відвалах Стрижівського буровугіль¬ного родовища // Наук. вісник НАУ: Зб. наук. праць. – К.: НАУ, 1999. – № 17. – С. 229 236.
7. Вашків І. Сокаль і Прибужжя. Населення Сокальського району. Доступний з: http://www.sokal.lviv.ua. Станом на 10.09.2007 р.
8. Веклич О.О. Економічний механізм екологічного регулювання в Україні: Монографія. – К.: УкрІДНСіР, 2003. – 88 с.
9. Вербиченко В.П. Львіввугілля: Тепло “Сонячного каменю”. – Львів: Атлас, 2001. – 255 с.
10. Виконати науково-дослідні роботи щодо поліпшення екологічного становища шахтарських регіонів в процесі реструктуризації вугільної промисловості: Звіт про НДР (проміжний) / УКРНДІПРОЕКТ. – Інв. № 11150407000 п.1.1.6. – Донецьк, 2006. – 99 с.
11. Витт М.Б. Экономические проблемы рекультивации земель. – М.: Стройиздат, 1980. – 159 с.
12. Вовк В., Гаврилишин Б. Небезпека “екологічної завіси”/ Дзеркало тижня. – 2005. – № 4 (532), 5 11 лютого. – Доступний з: http://www/zn.kiev.ua. Станом на 10.09.2007р.
13. Врублевська О.В. Економічні інструменти екополітики в Україні: [Довідник]. – 2-ге вид. – Львів: УкрДЛТУ, 2000. – 169 с.
14. Гадецкий В.Г. Сущность и аспекты реструктуризации предприятий угольной промышленности Украины // Научн. труды ДонНТУ. – Донецк: ДонНТУ, 2006. – Серия: экономическая. – Вып. 30. – С. 195 201.
15. Генсірук С.А. Регіональне природокористування: Монографія – Львів: Світ, 1992. – 408 с.
16. Герасимова Е. Кому достанутся угольные предприятия? Деловое издание Е-News. Доступный с: http://www.e-news.com.ua. Станом на 10.09.2007 р.
17. Герасимчук Д., Василенко В. Проблеми ліквідації вугледобувних підприємств // Економіка України. – 1998. – № 6. – С. 10 14.
18. Горные работы и окружающая среда: (Монографія) / В.Н. Мосинец, М.В. Грязнов. – М.: Недра, 1978. – 192 с.
19. Горожанкіна М.Є. Економічні теорії та школи: (Навч. посіб.) / М.Є. Горожанкіна , Є.І. Крихтін. – Донецьк: ДонДУЕТ, 2001. – 198 с.
20. Гринів Л.С. Екологічно збалансована економіка: проблеми теорії: Монографія. – Львів: Вид. центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2001. – 240 с.
21. Данилишин Б.М. Устойчивое развитие в системе природно-ресурсных ограничений: (Монография) / Б.М. Данилишин , Л.Б. Шостак. – К.: НАН Украины, совет по изуч. производитель. сил Украины, 1999. – 367 с.
22. Дарницкая М. Государство будет приватизировать шахты. – Доступный с: http://www.іхх.com.ua. Станом на 10.09.2007р.
23. Дейлі Г. Поза зростанням. Економічна теорія сталого розвитку / Пер. з анг. Інститут сталого розвитку. – К.: Інтелсфера, 2002. – 312 с.
24. Держком. статистики України. Чисельність наявного населення та його розподіл за статтю. Львівська область. Всеукраїнський перепис населення 2001. – Доступний з: http://www.ukrcensus.gov.ua. Станом на 10.09.2007р.
25. Дида А.П. Рекультивація (оцінка та розрахунок робіт): (Навч.-метод. посіб.) / А.П. Дида, Я.В. Геник. – Львів: УкрДЛТУ, 1997. – 46 с.
26. Добряк Д.С. Теоретичні засади сталого розвитку землекористування у сільському господарстві. / Д.С. Добряк, А.Г. Тихонов, Н.В. Гребенюк. – К.: Урожай, 2004. – С. 43 46.
27. Довкілля Львівщини: Статистичний зб. – Львів: Головне управління статистики у Львівській обл., 2005. – 81 с.
28. Дороненко Е.П. Рекультивация земель, нарушенных открытыми разработками. – М.: Недра, 1979. – 263 с.
29. Дриженко А.Ю. Восстановление земель при горных разработках. – М.: Недра, 1985. – 240 с.
30. Екологічний паспорт Львівської області. – Доступний з: http://www.ekology.lviv.ua. Станом на 10.09.2007 р.
31. Екологія та охорона навколишнього середовища: [Словник-довідник]. / А.Я. Сохнич, М.В. Андріїшин, В.В. Снітинський та ін. – Львів: НВФ "Українські технології", 2006. – 252 с.
32. Економічні дослідження Світового Банку. Україна, Європа, Світ 2000 2005. – К.: Регіональне представництво Світового Банку по Україні, Білорусі та Молдові, 2005. – Доступний з: http://www.worlbank.org.ua. Станом на 10.09.2007 р.
33. Ермаков В.Н., Улицкий О.А., Котолевец Е.П. Изменение гидродинамических условий и их роль в подтоплении при закрытии Брянковской группы шахт // Уголь Украины. – 1998. – № 6. – С. 23 29.
34. Єфремов В.В. Історія економічних вчень. – Ніжин: Прокла, 2004. – 113 с.
35. Заболотний А.Г., Григорюк Е.В. Экологические проблемы в угольной отрасли Украины // Уголь Украины. – 2000. – № 7. – С. 12 14.
36. Завгородня Т. Удосконалення інструментів економічного механізму охорони навколишнього природного середовища (на прикладі Донецької області) // Економіка України. – 2000. – № 12. – С. 67 70.
37. Завершальний етап приватизації в Україні. / О.Й. Пасхавер, Л.Т. Верховодова, Т.Є. Воронкова та ін. – К.: Міленіум, 2003. – С. 59 62.
38. Загвойська Л.Д., Бас Т.Б. Уподобання Львів’ян щодо послуг лісових екосистем // Наук. вісник НЛТУ України: Зб. наук.-техн. праць. – Львів: НЛТУ України. – 2007. – Вип. 17.7. – С. 96 104.
39. Зайцев Г.А. Лесная рекультивация / Г.А. Зайцев, Л.В. Моторина, В.Н. Данько. – М.: Колос, 1977. – 128 с.
40. Закон України “Про охорону земель” від 19 червня 2003 року № 962-IV / Земельне законодавство України: Зб. нормат.-прав. актів. – К.: Істина, 2004. – С. 168-191.
41. Заставний Ф.Д. Географія України: У 2-х книгах. – Львів: Світ, 1994. – 472 с.
42. Земельний кодекс України // Земельне законодавство України: Зб. нормат.-прав. актів. – К.: Істина, 2004. – С. 3 79.
43. Земельні відносини в Україні: Законодавчі акти і нормативні документи / Деркомзем України. – К.: Урожай, 1998. – 816 с.
44. Землекористування: еколого-економічні проблеми, конфлікти, планування: (Навч. посіб.) / І.П. Соловій, О.Т. Іванишин, В.В. Лавний та ін. – Львів: Афіша, 2005. – 400 с.
45. Іванців О.Є., Лизун С.О. Вплив підприємств вугледобувної промис¬ловості на навколишнє середовище // Уголь Украины. – 2006. – № 7. – С. 19 21.
46. Карінцева О.І. Економічні основи планування процесів екологічно сталого розвитку території: Автореф. дис. ... канд. екон. наук / Сумський державний університет. – Суми, 1997. – 20 с.
47. Кириченко О.О. Шляхи зниження збитковості відтворення земельних ресурсів, використаних марганцевими кар'єрами: Автореф. дис. ... канд. екон. наук / Донецький національний гірничий університет. – Донецьк, 2003. – 19 с.
48. Княжанський В. Революція "під землею". Уряд розпочинає перерозподіл вугільного ринку / День. – 2000. – № 232, 16 грудня. – Доступний з: http//www.day.kiev.ua. Станом на 10.09.2007р.
49. Козловський С.О. Основи економетрії: Конспект лекцій у 2-х частинах. – Львів: НЛТУ України, 2005. – Частина 1. – 202 с.
50. Колосов А.В. Эколого-экономические принципы развития горного производства. – М.: Недра, 1987. – 261 с.
51. Кононенко Н.А. Научно-техническая стратегия экологической работы в угольной промышленности // Уголь Украины. – 2000. – № 7. – С. 3 7.
52. Кононов И.Ф. Кризис и самоорганизация: Шахтерские города Донбасса в период реструктуризации угольной промышленности: социальное и экологическое измерения: (Монография) / И.Ф. Кононов, Н.Б. Кононова, В.А. Денщик. – Луганск: Ватра, 2001. – 144 с.
53. Концепция развития угольной отрасли Украины: Офиційний текст от 6 мая 2005 г. / Кабинет Министров Украины. – Доступный с: http://www.kmu.gov.ua. Станом на 10.09.2007 р.
54. Копылов В.А., Хлапенов Л.Е. и др. Реструктуризация угольной промышленности и ее социально-экологические последствия // Уголь Украины. – 2000. – № 10. – С. 3 7.
55. Косков И.Г., Докукин О.С., Кононенко Н.А. Концептуальные основы экологической безопасности в регионах закрытия шахт // Уголь Украины. – 1999. – № 2. – С. 15 18.
56. Кравцова О.М. Негативні наслідки закриття шахт // Наукові праці ДонНТУ. – Донецьк: ДонНТУ, 2005. – Серія: економічна. – Вип. 97. – С. 184 - 194.
57. Курильців Р.М. Еколого-економічний механізм формування раціонального використання і охорони земельних ресурсів (на прикладі Львівської області): Автореф. дис. ... канд. екон. наук / НЛТУ України. – Львів, 2006. – 20 с.
58. Куруленко С.С. Соблюдение требований экологической безопаснос¬ти при ликвидации угледобывающих предприятий // Уголь Украины. – 2000. – № 7. – С. 35 36.
59. Кучер О.О. Удосконалення політики охорони земель в Україні // Управління земельними ресурсами в контексті стратегії сталого розвитку. – Львів: НВФ "Українські технології", 2005. – Вип. 34. – С. 176 180.
60. Кучерявий В.П. Фітомеліорація: Навч. посіб. – Львів: Світ, 2003. – 540 с.
61. Лавейкін М.І. Реформування земельних відносин в Україні – основна передумова формування сталого землекористування // Регіональна економіка. – 2001. – № 4. – 211 с.
62. Лук'яненко І.Г. Економетрика: Підруч. / І.Г. Лук'яненко, Л.І. Краснікова. – К.: Либідь, 1998. – 494 с.
63. Максимів Л.І. Екологічний аудит як інструмент менеджменту довкілля // Наук. вісник УкрДЛТУ: Зб. наук.-техн. праць. – Львів: УкрДЛТУ, 2002. – Вип. 12.1. – С. 226 231.
64. Мандрик В.О. Відтворення порушених земель: зарубіжний досвід, механізм фінансування // Наук. вісник УкрДЛТУ: Зб. наук.-техн. праць. – Львів: УкрДЛТУ, 2005. – Вип. 15.3. – С. 208 212.
65. Мандрик В.О. Екологічні проблеми гірничодобувних підприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну і шляхи їх вирішення // Наук. вісник УкрДЛТУ: Зб. наук.-техн. праць. – Львів: УкрДЛТУ, 2004. – Вип. 14.7. – С. 347 350.
66. Мандрик В.О. Еколого-економічні проблеми відтворення порушених земель у контексті вимог екологічної політики // Екологізація економіки як інструмент сталого розвитку в умовах конкурентного середовища: Зб. наук.-техн. праць. – Львів: НЛТУ України, 2005. – Вип. 15.6. – С. 482 488.
67. Мандрик В.О. Управління відтворенням порушених земель: вибір інструментів екологічної політики // Управління земельними ресурсами в контексті стратегії сталого розвитку. Зб. наук. праць. – Львів: НВФ "Українські технології", 2005. – С. 117 122.
68. Мандрик В.О. Фітомеліорація земель, порушених гірничодобувною гілуззю, у Львівсько-Волинському вугільному басейні // Заповідна справа в Галичині, на Поділлі та Волині: Зб. наук.-техн. праць. – Львів: УкрДЛТУ, 2004. – Вип. 14.8. – С. 412 416.
69. Мандрик В.О., Гут Л.М. Вугільновидобувна галузь і довкілля: проблеми відтворення девастованих ландшафтів // Проблеми урбоекології та фітомеліорації: Зб. наук.-техн. праць. – Львів: УкрДЛТУ, 2003. – Вип. 13.5. – С. 323 326.
70. Маскалевич И. Уголь и деньги / Зеркало недели. – 2002. – № 22 (397), 15 21 июня. – Доступный с: http://www.zn.ua. Станом на 10.09.2007 р.
71. Мельник Л.М. Економічні аспекти сталого розвитку і територіальної організації сільського господарства Поділля (на прикл. Вінниц. обл.): Автореф. дис. ... канд. екон. наук / Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. – К.: НАН України, 2000. – 18 с.
72. Методичні рекомендації щодо економічного стимулювання суб'єктів землекористування за діяльність, пов'язану з охороною земель, та встановленням плати за погіршення природних властивостей угідь. Затверджені наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 18 грудня 1996 р. за № 126. – Доступний з: http://www.dkzr.qov.ua. Станом на 10.09.2007р.
73. Міністерство вугільної промисловості. Результати роботи галузі за перше півріччя 2007 р. – Доступний з: http://www.mvp.qov.ua. Станом на 10.09.2007 р.
74. Міщенко В.С. Екоресурсні платежі в Україні // Економіка України. – 1998. – № 10. – С. 59 63.
75. Моторина Л.В. К проблеме восстановления территорий нарушенных при добыче полезных ископаемых. Восстановление земель после промышленных разработок. – М.: Колос, 1967. – С. 5 21.
76. Наукові основи економіки землекористування та землевпорядку¬вання / А.М. Третяк, В.М. Другак. – К.: ЦЗРУ, 2003. – 337 с.
77. Національна екологічна політика України: оцінка і стратегія розвитку. Документ підготовлено в рамках проекту ПРООН/ГЕФ "Оцінка національного потенціалу в сфері глобального екологічного управління в Україні". – К., 2007. – 184 с.
78. Новоселов Н.П. Экономическая оценка последствий окружающей природной среды / Н.П. Новоселов, А.Ю. Конюшков, А.Ю. Чудиков // Охрана природы при разработке угольных месторождений: Зб. наук. праць. – М.: ИГД им. А.А. Скочинского, 1982. – С. 13.
79. Охрана окружающей среды в горной промышленности / В.И. Николин, Е.С. Матлак. – К.: Примула, 1987. – 188 с.
80. Оцінка екологічного стану геологічного середовища Червоно¬градського гірничопромислового району і умов водопостачання населення. – Львів: ДГП "Західукргеологія", 1996. – 250 с.
81. Панас Р.Н. Агроэкологические основы рекультивации земель на примере месторождений серы Прикарпатского бассейна. – Львов: Изд-во при Львовском гос. ун-те, 1989. – 160 с.
82. Панас Р.Н. Агроэкологические основы рекультивации земель. – Львов: Изд-во Львовского гос. ун-та, 1989. – 379 с.
83. Пасько Т.О. Еколого-економічне обґрунтування закриття шахт у зв'язку з реструктуризацією вугільної промисловості: Автореф. дис. ... канд. екон. наук / Сумський державний університет. – Суми, 2006. – 19 с.
84. Пертова Е.Г., Семенова Л.А. Опыт рекультивации земель, нарушенных горнодобывающей промышленностью (на примере ряда капиталистических стран) // Рациональное природопользование и уход за ландшафтом в районах горных разработок: Научные труды по охране природы. – Тарту, 1989. – Вып.10. – С. 123 131.
85. Постанова Кабінету Міністрів України від 12 січня 1999 р. № 31 "Про заходи щодо розв'язання еколого-гідрологічних проблем, які виникають унаслідок закриття гірничодобувних підприємств, шахт і розрізів" // Державний вісник України. – Ужгород: ІВА, 1999. – № 3 4. – С. 264 265.
86. Постанова Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 160 "Про затвердження Комплексної програми ліквідації наслідків підтоплення територій в містах і селищах України" // Офіційний вісник України. – К.: ЛОГОС, 2002. – № 8. – С. 125 145.
87. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2002 р. № 1954 "Про заходи щодо створення нових робочих місць для працівників, що вивільняються з вугледобувних та вуглепереробних підприємств, що ліквідуються згідно з рішенням Кабінету Міністрів України". – Доступний з: http://www.kmu.gov.ua. Станом на 10.09.2007 р.
88. Природно-ресурсний потенціал сталого розвитку України: (Монографія) / Б.М. Данилишин, С.І. Дорогунцов , В.С Міщенко та ін.; За заг.ред. Б.М. Данилишина. – К.: РВПС України, 1999. – 716 с.
89. Про затвердження типового договору купівлі-продажу пакета акцій відкритого акціонерного товариства шахти (розрізу) за конкурсом: Наказ №573 за станом 29 березня 2002 р. / Фонд державного майна України. – Офіц. вид. – К., 2002. – Доступний з: http://zakon.rada.gov.ua. Станом на 10.09.2007р.
90. Про результати перевірки використання коштів державного бюджету, передбачених Міністерству палива та енергетики України у 2001 році на розв'язання еколого-гідрогеологічних проблем // Бюлетень Рахункової палати України. – К., 2002. – Вип. 4. – Доступний з: http://www.ac-rada.gov.ua. Станом на 10.09.2007 р.
91. Проблеми підвищення інвестиційної привабливості підприємств вугільної промисловості України / К. Стокс, Д. Защіхін // Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв'язків і залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект: Сьомий міжнар. семінар. – Київ, січень, 2001 р. – К., 2001. – Доступний з: http://www.ccc.org.ua. Станом на 10.09.2007 р.
92. Програма дій "Порядок денний на XXI століття" / Пер. з англ. – К.: Інтелсфера, 2000. – 95 с.
93. Проект "Підвищення екологічної та правової свідомості громадян України з метою реалізації прав приватної власності на землю, екологічну безпеку і збалансоване землекористування в контексті положення нового земельного кодексу України". – К.: Інформаційно ресурсний центр "Реформування земельних відносин в Україні", 2002. – 116 с.
94. Проект ликвидации шахты № 1 "Червоноградская" холдинговой компании "Укрзападуголь": Сводный расчет стоимости. – К., 2001. – 13 с.
95. Проект ликвидации шахты № 5 "Великомостовская" холдинговой компании "Укрзападуголь": с изм.от 20 июня 2000 г. – К., 2001. – 46 с.
96. Промышленность и рекультивация земель: (Монография) / Л.В. Моторина, В.А. Овчинников. – М.: Мысль, 1975. – 240 с.
97. Прядько Н.А., Руднев Б.Н., Спивак О.А. Природоохранные мероприятия во Львовско-Волынском бассейне // Уголь Украины. – 2001. – № 4. – С. 14 17.
98. Рекультивация земель: [Справочник] / А.П. Канаш, В.М. Буленок, Ю.М. Вагин и др.; Под ред. Л.Я. Новаковского. – 2-е изд., – К.: Урожай, 1983. – С. 83 94.
99. Рекультивація та фітомеліорація: (Навч.-метод. посіб.) / В.П. Кучерявий, Я.В. Геник, А.П. Дида та ін. – Львів: Світ, 2006. – 116 с.
100. Синякевич І.М. Інструменти екополітики: теорія і практика. – Львів: ЗУКЦ, 2003. – 188 с.
101. Сільченко В.І. Раціональне використання надр. – Кривий Ріг, 2002. – 84 с.
102. Сокальський район. Населення району. – Доступний з: http://www.sokal-adm.lviv.ua. Станом на 10.09.2007 р.
103. Соловій І.П. Розвиток рентних концепцій та їх прикладне значення у контексті прав власності на природні ресурси / І.П.Соловій, А.М. Дейнека, В.О. Мандрик // Актуальні проблеми формування рентної політики в сучасних умовах: Міжнар. наук.-практ. конф. Київ, 17 травня 2007 р.– К.: РВПС України НАН України, 2007. – Ч. 1. – С. 43-53.
104. Соловій І.П., Мандрик В.О. Інституційний вимір економіки землекористуваня: генеза наукової теорії // Научн. труды ДонТНУ. – Донецк: ДонНТУ. – 2006. – Серия: экономическая. – Вып. 130 4. – С. 38 43.
105. Соловій І.П. Землекористування: еколого-економічні проблеми, конфлікти, планування: (Навч. посіб.) / І.П.Соловій , О.Т. Іванишин , В.В. Лавний. – Львів: Афіша, 2004. – С 86 94.
106. Соловій І.П., Мандрик В.О. Екологічна і лісова політика щодо сталого розвитку територій вуглевидобувного комплексу // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Природно-ресурсний потенціал в системі просторового розвитку: Зб. наук. праць. – Львів: ІРД НАН України, 2004. – Вип. 2 (XLVI). – С. 310 315.
107. Соловій І.П., Мандрик В.О. Екологічна політика щодо відтворення порушених земель на принципах сталого розвитку // Землевпорядкування і земельний кадастр: Вісн. Львівського ДАУ: – Львів: ЛДАУ, 2007. – № 10. – С. 46 53.
108. Соловій І.П., Мандрик В.О.Фінансово-економічні інструменти екологічної політики у сфері відтворення порушених земель // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. праць. В 3 т. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Т. 1, вип. 225. – С. 140 151.
109. Сохнич А.Я. Використання і охорона земель в Західному регіоні України: Автореф. дис. ... д-ра екон. наук / Український державний лісотехнічний університет. – Львів, 2002. – 40 с.
110. Стадницький Ю.І. Економічні основи управління оздоровленням довкілля (методологія і практика): Монографія. – Львів: ДУ "Львівська політехніка", 1999. – 260 с.
111. Сухіна О.М. Еколого-економічні пріоритети реабілітації гірничо-промислових регіонів: Автореф. дис. ... канд. екон. наук / Рада по вивченню продуктивних сил України – К., 2002. – 20 с.
112. Сухіна О.М. Методичні засади та шляхи підвищення ефективності природоохоронних витрат при закритті вугільних шахт. – К.: РВПС України НАН України, 2006. – 86 с.
113. Трегобчук В.М. Стале землекористування та еколого-економічна основа сталого розвитку національного та регіональних АПК / В.М. Трегобчук, В.П. Прадук, О.В. Куц // Пробл. ефективності функціонування АПК в умовах нових форм власності і господарювання: Зб. наук. праць. – К.: ІАЕ УААН, 2001, – Т.1. – С. 314 317.
114. Трегобчук В.М. Концепція сталого розвитку для України // Вісн. НАУ: Зб. наук. праць. – К.: НАУ, 2002. – Вип. 45. – С. 31 40.
115. Трегобчук В.М. Перехід на модель сталого землекористування – фундаментальне завдання земельної реформи // Землевпорядкування наука, виробництво та освіта: Міжнар. наук.-практ. конф. Київ, 2001. – К.: Ін-т землеустрою УААН, 2001. – С. 133 137.
116. Третяк А.М. Основні підходи до формування напрямів та механізмів управління земельними ресурсами // Управління земельними ресурсами в контексті стратегії сталого розвитку. Зб. наук. праць. – Львів: НВФ "Українські технології", 2005. – С. 54 59.
117. Туниця Ю.Ю. Еко-економіка і ринок: подолання суперечностей. – К.: Знання, 2006. – 314 с.
118. Угледобыча и окружающая среда. / Н.Н. Круглицкий, Н.Г. Ткаченко, В.М. Кириленко и др. – К.: Вища школа, 1985. – 150 с.
119. Угольная промышленность – обуза для Украины / Росинформуголь. – Доступный с: http://www.mineral.ru. Станом на 10.09.2007р.
120. Уоллворк К.Л. Нарушенные земли / Пер. с англ. В.Н. Солнцева. – М.: Прогресс, 1979. – С.45.
121. Фищук О. Спешить придется медленно. – Доступный с: http://www.grani.kiev.ua. Станом на 10.09.2007 р.
122. Хрипункова Г., Мельник Н. / День. – 2005. – № 59, 5 квітня 2005 р. – Доступний з: http://www.day.kiev.ua. Станом на 10.09.2007р.
123. Череватский Д.Ю. Приватизация украинских шахт в свете конкуренции институтов // Научн. труды ДонНТУ. – Донецк: ДонНТУ, 2006. – Серия: экономическая. – Вып. 103 4. – С. 131 134.
124. Шевчук В.Я. Матер. доповіді на засіданні Кабінету міністрів України. Київ, 11 січня 1999 р. – Доступний з: http://qreenfield.fortunecity.com – 7 с. Станом на 10.09.2007 р.
125. Шульга В.Ф. Особенности распространения промышленной угленосности на территории Львовско-Волынского бассейна / В.Ф. Шульга, Я.Г. Степаненко // Уголь Украины. – 2001. – №12 – С. 56 59.
126. Экология горного производства / М.Е. Певзнер, В.П. Костовецкий. – М.: Недра, 1990. – 233 с.
127. Юровський Р.І. Підвищення економічної ефективності природоко¬ристу¬вання на основі управління ресурсами вугільних шахт: Автореф. дис. ... канд. екон. наук / Національна гірнича академія України. – Донецьк, 2001. – 19 с.
128. Ahlheim M., Fror O., Lehr U. Contingent Valuation of Mining Land Reclamation in East Germany // Hohenheimer discussionsbeitrage aus dem institut fur Volkswirtscaftslehre Universifat Hohenheim. – 2004. – №. 25. – P. 2.
129. An introduction to regional economics / E. Hoover, F Giarratani. – New York, US: Alfred A. Knopf, 1984. – Р. 42-68.
130. Artisanal mining in the people’s republic of China / A.Gunson, J.Yue. – London: International institute of environment and development, 2001. – 118 p.
131. Ayres R., Van den Bergh M., Gowdy J. Strong Versus Weak Sustainability: Economics, Natural Sciences and Consilience // Environmental Ethics. – 2001. – Vol. 23:1. – P. 155-168.
132. Barlowe R. Land Resources Economics: The economics of
Real Property. – Eaglewood Cliffs, New Jersey: Prentice Hall, Inc, 1986. – 116 р.
133. Bishop R. Endangered species and uncertainty: The economics of a minimum safe standard // American Journal of Agricultural Economics. – 1978. – № 7. – Р. 10-18.
134. Bishop R.C., Heberlein T.A. Measuring Values of Extra-Market Goods: Are Indirect Measures Biased? // American Journal of Agricultural Economics. – 1979. – Vol. 61.– Р. 926-930.
135. Brouwer F. M. Integrated Environmental Modeling: Design and Tools. – Dordrecht, NL: Martinus Nijhoff, 1987. – Р. 37-42.
136. Buurman J. Land markets and land prices: a review of theory. –Amsterdam: Dept. of spatial economics, free University, 2001. – 23 р.
137. Carson R.T., Flores N.E., Meade N.F. Contingent valuation: Controversies and Evidence // Environmental and Resource Economics. – 2001. – № 19.– Р.173-210.
138. Chang Y. Problems and countermeasures in the process of closing mines and restricting the output // Energy Base Construction. – 1999. – № 3. – P. 5-16.
139. Ciracy-Wantrup S.V. Resource conservation: economics and policies. –Berkeley: University of California division of agricultural sciences, University of California Press, 1968. – Р. 121-140.
140. Costanza R., Wainger L. Modeling complex ecological economic systems // BioScience. – 1993. – № 43:8. – P. 330-340.
141. Ecological economics: energy, environment, and society / A.J. Martinez, K. Schlupmann // Oxford, New York, Basil lackwell, 1987. – 232 р.
142. Energy supply and development in China / W. Ni, N. Sze, M.B. McElroy and other // Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 1998. – 117 p.
143. Engelen G., White R., Drazan P. Using cellular automata for integrated modeling of socio-environmental systems // Environmental monitoring and assessment. – 1995. – № 34 – P. 203-214.
144. Ewart E. The European coal industry: Hard times for hard coal // Coal Age. – 2001. – Sept 1. – 8 р.
145. Fox K.A. Agricultural economics. The new Palgrave: a dictionary of economics. – London: Macmillan, 1987. – 116 р.
146. Fujita M. Urban economic theory: land use and city size. – Cambridge: Cambridge University Press, 1989. –196 р.
147. Geographical information for urban and regional planning. / H.J. Scholten, J.C. Stillwell. – Dordrecht: Kluwer Academic Publishers, 1990. – 130 р.
148. Georgescu-Roegen N. The Entropy Law and the Economic Process. Cambridge: Harvard University Press, 1971. – 45 р.
149. Gowdy J.M. Coevolutionary economics. The economy, society, and the Environment. – Boston: Kluwer Academic Publishers, 1994. – 235 р.
150. Gowdy J.M. Economic theory for environmentalists. – Delray Beach: Soil and Water Conservation Society, 1995. – 98 р.
151. Gowdy J.M. The Entropy law and Marxian Value Theory // Review political Economics. – 1998. – №20:2, 3. – P. 34-40.
152. Gray L.C. The economic possibilities of conservation // Quarterly Journal of Economics. – 1913. – № 27. – P. 497-519.
153. Hafkamp W.A. Triple Layer Model: A national? Regional economic? Environmental model for the Netherlands. – Amsterdam, NL: North-Holland, 1984. – 318 р.
154. Hicks J.R. Consumer’s surplus and index numbers // Review of economic studies. – 1941. – № 9. – Р. 126-137.
155. Hoel M. Environmental policy with endogenous plant locations // Scandinavian journal of economics. – 1997. – № 99. – Р. 241-259.
156. Horii N. Development of small-scale coal mines in market transition and its externality. Transformation of China’s Energy Industries in Market Transition and its Prospects. Chiba: Institute of Developing Economies, 2000. – P. 23-63.
157. Huo Y., Wang W., Li R. Investigations into the township and village coal mines across China // Coal Policy Research. – 2001. – № 4. – P. 47-52.
158. Is Transport infrastructure effective? Transport infrastructure and accessibility-impacts on the space economy / P. Rietveld, F. Bruinsma. – Berlin, 1998. – 56 р.
159. Kahn J.R. The economic approach to environmental and natural resources. – Orlando: The Dryden Press, 1998. – 536 р.
160. Li S.Z. Major issues in current coal-mining site reclamation // China land science. – 1999. – №13, 2. – P.12-15.
161. Lin D., Jia Z., Yan M., Shi X. Closure and reduction: where and how? // Coal Enterprise Management. – 2000. – № 5. – P.6-10.
162. Linckh et all. Nahaltige Land- und Forstwirtschaft. – Berlin-Heidelberg, Springer Verlag, 1996. – 850 p.
163. Miller G. Financial assurance for mine clouse and reclamation. Ottawa, 2005. – 70 p. – Асessed from: http://www.icmm.com. To date from: 10.09.2007р.
164. Mills E. Advances in urban economics: [Handbook of Regional and Urban Economics] / E. Mills, P. Nijkamp. – Amsterdam: Elsevier Science Publishers, 1987. – 174 р.
165. Mining and the natural environment. A series of papers prepared for the United Nations Conference on Trade and Development “Mining, Environment and Development”. – 2002. – 183 р.
166. Mining for the future: Appendix mine closure working paper: Report for the mining minerals and sustainable development (MMSD). / D. Van Zyl, M. Sassoon, A. Fleury and other. – 2002. – 22 р.
167. Moffat I. An еvaluation of еnvironmental space as the basis for sustainable Europe // International journal of sustainable development and world ecology. – 1996. – № 3. – P. 46-69.
168. Nijkamp P. Theory and application of environmental economics. – Amsterdam, NL: North-Holland, 1979. – 328 р.
169. Pan M. C. Land reclamation in China: review, trend and strategy. – Beijing: Coal Publishing House, 2000. – 216 р.
170. Patrick M. Mining and the Environment. – Асessed from: http://www. greenspirit.com. To date from: 10.09.2007 р.
171. Pearse D. Blueprint for a Green Economy / D. Pearse, F. Markandya, E. Barbier. – London: Earthscan Puplications limited, 1989. – 235 p.
172. Perspectives and global change: The Targets Approach / J. Rotmans, B. Vries. – Cambridge Cambridge University Press, 1997. – 198 р.
173. Post-mining land use / Coal Leader, Coal's National Newspaper. – 2004, december. – Р.1-4.
174. Public and Private Preference for Environmental Quality in Denmark / T.B. Bjоrner, C.S. Russell, A.C. Dubgaard and other. – Forlaget: SOM publication, 2000. –196 р.
175. Public evaluation of the environmental policy in Ukraine. – Kiev, 2003. Асessed from: http://www.urn.iatp.org.ua. To date from: 10.09.2007 р.
176. Randall A. Land resources and land markets: [Handbook of natural resource and energy economics] / A. Randall, E. Castle. – 1985. – 152 p.
177. Rees W., Wackernagel M. Monetary Analysis: Turning a blind eye on sustainability // Ecological Economics. – 1999. – № 29. – P. 47-52.
178. Regional and multiregional economic Models: [Survey handbook of regional and urban economics] / P. Nijkamp, P. Rietveld, F. Snickars and other // Amsterdam: North-Holland, 1986. – 263 р.
179. Renne R.R. Land Economics. – New York: Harper and Brothers, 1947.–250 р.
180. Research on waste land reclamation and its implementation mechanism in China. Mine Land Reclamation and Ecological Restoration for the 21st Century / M. Luo, Y. Jiang, G. Li аnd other // Beijing: China Coal Publishing House, 2000. – 59 р.
181. Review and prospects of land rehabilitation and ecological restoration in China / D.F. Peng, X.S. Lu and other // Beijing: Coal Publishing House, 2000. – 237 p.
182. Rietveld P. Infrastructure and regional development: A survey of multiregional economic models // The Annals of Regional Science. – 1989. – № 23. – P. 255-274.
183. Seidl I., Tisdell C. Carrying capacity reconsidered: From Malthus population theory to cultural carrying capacity // Ecological Economics. – 1999. – № 31. – P. 395-408.
184. Shi X. Considerations and suggestions for closing the mines and restricting the yields // Coal Economic Research. – 1999. – № 6. – P. 18-21.
185. Shortle J.S. Agriculture and the environment: [Handbook of environmental and resource economics] / J.S.Shortle, D.G. Abler. – Cheltenham: Edward Elgar, 1999. – 110 р.
186. Sierra Club Conservation Policies. Coal Mining. Асessed from: http://www.sierraclub.org. To date from: 10.09.2007 р.
187. State Environmental Policy of the Republic 2004-2010. – Prague: Ministry of Environment of the Check Republic, 2004. – 16 р.
188. The control, use and managmant of land. The mining minerals and sustainable development. – London: MMSD, 2006. – 170 p.
189. The population explosion / P. Ehrlich, A. Ehrlich. – New York: Simon and Schuster, 1990. – 16 р.
190. The theory of environmental policy / W. Baumol, W.Oats. – Cambridge: Cambridge University Press, 2005. – 312 р.
191. Tietenberg T. Environmental and Natural Resource Economics. – New York: Harper Collins Publishers, 2000. – 358 р.
192. Township and village coal mines in China / Q. Ye, B. Zhang. – Beijing: Coal industry Publishing House, 1998. – 26 р.
193. Van Kooten G.G. Land Resourse economics and sustainable development. Economic policies and the common Good. – Vancouver: UBC Press, 1993. – 432 p.
194. Van Lier H.V. Sustainable land use planning. / H.V. Van Lier, C.V. Jaaksma, C.R. Jurgens. – Vagenigen, 1994. – 365 p.
195. Vitousek P., Mooney H., Jubchenco J., Mellilo J. Human Domination of Earth's Ecosystems // Science. – 1997. – № 211 – Р. 494-499.
196. Wackernagel M. Our ecological footprint: reducing human impact on the earth. / M. Wackernagel, W. Rees, M. Wackernagel. – Gabriola Island, British Columbia: New Society Publishers, 1996. – 220 р.
197. Whittington D. Improving the рerformance of сontingent valuation studies in developing countries // Environmental and Resource Economics. – 2002. – № 22. – Р. 332-367.
198. Wu Y., Li J. Centralised development – the strategy for coal enterprises survival and development // Coal Economic Research. – 2000. – № 4. – P. 4–11.
199. Xepapadeas A. Non-Point source pollution control: [Handbook of environmental and resource economics]. – Cheltenham: Edward Elgar publisher, 1999. – 132 р.
200. Zhang S., Peng D. On the current situation and the development of land reclamation in China // China Land Science. – 1999. – № 13. – Р. 1-5.
201. Zhong Z. Small-scale mining problem in China – contributions, problems and policy options: Third environmental cooperation workshop on sustainable development of mining activities. Cairns, Australia, 5-8 October, 1999. – Cairns, 1999. – 23 р.
202. Zhu D. Considerations for raising China’s land reclamation rates // China Land Science. – 1996. – № 10.2. – P.19-21.
Стоимость доставки работы, в гривнах:
(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50
Найти готовую работу
ЗАКАЗАТЬ
Обратная
связь:
Связаться
Вход для партнеров
Регистрация
Восстановить доступ
Материал для курсовых и дипломных работ
11.10.24
Сучасний документальний театр: новий тип сценічної репрезентації
11.10.24
Вербатім–наративи в контексті сучасної «Нової драми» і документального театру
11.10.24
«Нова драма» в умовах відновлення документалізму в театральній постдраматичній культурі нестабільного типу
Архив материала для курсовых и дипломных работ
Ссылки:
Счетчики:
© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.