У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ СТРАХОВИКА
Количество страниц 191
ВУЗ ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21286.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ СТРАХОВИКА
1.1.Економічна сутність системи фінансового забезпечення розвитку страховика у ринковій економіці 11
1.2.Складові фінансового потенціалу розвитку страховика 35
1.3.Методологічні підходи до оцінки фінансового розвитку страховика 51
Висновки до розділу 1 76
РОЗДІЛ 2. МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНЮВАННЯ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ СТРАХОВИКА
2.1.Порівняльна характеристика методичних підходів до оцінювання фінансового стану страховика 80
2.2.Особливості методичних підходів до оцінювання фінансового розвитку страховика 94
2.3.Застосування інтегрального показника фінансового потенціалу розвитку страховика 108
Висновки до розділу 2 120
РОЗДІЛ 3. СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ СТРАХОВИКІВ В УКРАЇНІ
3.1.Інструментарій прогнозування фінансового розвитку страховика 123
3.2.Економіко-математична модель оптимізації інвестування фінансових ресурсів страховика 148
3.3.Моніторинг діяльності страховика з використанням ризик-експозиції 166
Висновки до розділу 3 181
ВИСНОВКИ 185
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 191
ДОДАТКИ



ВСТУП

Актуальність теми дослідження. У сучасній економіці зростає роль та значення фінансового сектора. Одним із ефективних інструментів гарантування сталого економічного розвитку держави і вирішення соціально-економічних завдань є страхування. Вступ України до Світової організації торгівлі розширює не лише міжнародне співробітництво, а й дає змогу створювати систему міжнародної фінансової безпеки, активізувати створення повноцінного страхового ринку як важливого атрибуту ринкової економіки.
В Україні страховий ринок динамічно розвивається: вдосконалюється менеджмент і моніторинг, розробляються сучасні технології, освоюються нові види страхових послуг і продуктів. В умовах посилення кризових явищ в фінансовому і реальному сегментах економіки перед страховиками постали нові завдання, пов’язані з розробкою нормативної та інструктивної баз, збереженням розгалуженої мережі, диверсифікацією діяльності, перепідготовкою кадрів та пошуком платоспроможних клієнтів.
Забезпечення стабільного функціонування страхового ринку можливе за умов подальшого зміцнення і вдосконалення фінансового потенціалу, ліквідності, платоспроможності та конкурентоспроможності на основі стійкого розвитку страховиків. За цих умов важливим є розв’язання багатьох теоретичних та практичних питань розвитку українських страховиків.
Аналіз наукової літератури, досліджень практиків-страховиків показав, що питанням створення фінансового забезпечення приділяють певну увагу як українські дослідники, так і закордонні. Разом з тим, більшість наукових здобутків торкається аналізу та розробок поглядів на економічну природу страхування, аналізу чинників і тенденцій розвитку вітчизняного страхового ринку з урахуванням тенденцій світової інтеграції. Ці та ряд інших питань відображені в публікаціях українських науковців В. Базилевича, О. Барановського, С. Осадця, В. Плиси, Н. Ткаченко, В. Фурмана, З. Чернишова, П. Щедрого.
Теоретичні аспекти економічних відносин страхових компаній в ризиковому середовищі, а також питання організації їх діяльності розглянуті в працях українських авторів: Т. Артюх, Є. Бридуна, В. Баранової, Н. Внукової, О. Залєтова, Г. Піратовського, А. Супрун, Л. Шірінян; зарубіжних науковців: Л. Рейтмана, Д. Хемптона; російських дослідників: А. Архіпова, Н. Кузнецової, Є. Кургіна, В. Лузіна, М. Ніколенко, Г. Чернової, Р. Юлдашева.
Питання, пов’язані з формуванням стратегії розвитку підприємства достатньо широко висвітлені в роботах українських учених: Б. Буркінського, В. Герасимчук, А. Наливайко, С. Оборської, З. Шершневої; зарубіжних авторів: І. Ансоффа, Х. Віссеми, П. Друкера, Ж. Ламбена, Г. Мінцберга, М. Портера, А. Томпсона; російських дослідників: І. Герчикової, О. Градова, О. Наумова.
Проте, беручи до уваги вагомі здобутки науковців, зазначимо, що проблема створення фінансового забезпечення розвитку страховиків є недостатньо вивченою та потребує подальших розробок. Практично нема комплексних досліджень, спрямованих на розроблення рекомендацій зі створення фінансового потенціалу та системи фінансового забезпечення, яка сприятиме розвитку та підвищенню конкурентоспроможності страховиків на внутрішньому і зовнішньому ринках, дискусійними є питання оцінки фінансової стійкості страховиків, недостатньо розробленими є підходи до прогнозування розвитку тощо.
Актуальність вирішення окреслених питань, необхідність подальшого розроблення інструментів і методів формування системи фінансового забезпечення розвитку страховиків в Україні визначили вибір теми, мету і завдання дослідження.
З’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В основу дисертаційної роботи лягли результати досліджень, що авторка отримала при виконанні науково-дослідних робіт кафедри фінансового менеджменту і фондового ринку Одеського державного економічного університету: “Становлення та розвиток фінансового менеджменту в Україні” (номер держреєстрації 0104U005271). Особисто авторка розробила розділи “Стратегічне управління розвитком підприємства у високо ризиковому середовищі”, “Формування конкурентоспроможності страхових компаній Одеського реґіону”.
Мета та завдання дослідження. Метою дослідження є обґрунтування концептуальних засад та розробка методичних положень і практичних рекомендацій зі створення фінансового забезпечення розвитку страховика.
Для досягнення наміченої мети були окреслені наступні завдання:
– дослідити концептуальні засади системи фінансового забезпечення страхових компаній, означити місце та роль фінансового забезпечення в процесі розвитку страховика;
– визначити методологічні засади щодо оцінювання фінансового стану та розвитку страховиків;
– провести фінансово-економічний аналіз стану та розвитку українських страховиків з метою порівняння та виявлення особливостей методичних підходів до їхнього оцінювання;
– обґрунтувати доцільність використання інтеґрального показника фінансового потенціалу розвитку для оцінювання фінансового забезпечення страховиків;
– доповнити інструментарій прогнозування стратегії фінансового розвитку на основі матричних розрахунків;
– запропонувати економіко-математичну модель інвестування фінансових ресурсів страховика з урахуванням обмежень із боку законодавства та власників страховика;
– сформулювати основи моніторингу стратегії фінансового розвитку страховика з використанням ризик-експозиції.
Об’єктом дисертаційного дослідження є процес фінансового забезпечення розвитку українських страхових компаній.
Предмет дослідження – економічні відносини, що виникають у процесі створення фінансового забезпечення розвитку страховика.
Методи дослідження. Методичною основою дисертаційного дослідження є використання загальних і спеціальних методів наукового пізнання.
У дисертаційній роботі аналіз засад та методів оцінки фінансового стану та розвитку страхових компаній здійснений на підставі системного підходу, за допомогою якого досліджено сутність та основні елементи фінансового забезпечення страховика у системній взаємозалежності (п.п. 1.1, 1.2). Для відстеження методологічних та методичних підходів до аналізу фінансового стану та розвитку страховиків використано: метод класифікації (п. 1.3); метод логічного аналізу (п.2.1). Для аналізу стану та розвитку українських страховиків і опрацювання інформації фінансової звітності використані методи фінансово-економічного аналізу (п.п. 2.1, 2.2). Для формування науково обґрунтованого інструментарію прогнозування фінансового розвитку страховиків застосовано організаційне й економіко-математичне моделювання (п.п. 3.1, 3.2.). Моніторинг діяльності страховиків з використанням ризик-експозиції проведений із використанням методів кластерного аналізу та експертних оцінок (п. 3.3).
Теоретична основа дисертаційної роботи – положення та висновки сучасної теорії фінансів та теорії страхування, методичні розробки вітчизняних і зарубіжних учених із проблем формування стратегії та оцінки розвитку.
Інформаційну базу дослідження становили нормативно-правові акти Верховної Ради й Постанови Кабінету Міністрів України, Укази Президента України, рішення та нормативні документи Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. Значна частина фактографії дисертації базується на результатах авторських спостережень, експертних опитувань, та інформації, отриманої автором щодо двадцяти українських страховиків безпосередньо, а також з мережі Інтернет.
Наукова новизна одержаних результатів. У процесі дослідження отримано наступні найсуттєвіші наукові результати, що розкривають особистий внесок у розроблення досліджуваної проблеми і характеризують наукову новизну роботи. Новизна наукових результатів конкретизується в таких положеннях:
вперше:
– запропоновано інтеґральний показник фінансового потенціалу розвитку страховика, що відображає зміни надходжень страхових внесків, страхових резервів, статутного капіталу та інших фінансових ресурсів, застосування якого дозволить визначити розмір фінансових ресурсів, які страховик може використовувати на розвиток, а також оцінити фінансову політику розвитку та ідентифікувати, які чинники вплинули у найбільшому ступеню на його фінансовий стан;
удосконалено:
– основи моніторингу діяльності страховика і використання ризик-експозиції, що інтеґрує в собі елементи методу зважених оцінок коефіцієнтів і методу експертного аналізу, що дає змогу рейтинґувати страховиків за системою узагальнених показників та підвищити якісний рівень розвитку;
– інструментарій прогнозування стратегії фінансового розвитку на основі матричних розрахунків. Введені показники оцінки страхової, інвестиційної та фінансової діяльності страховика, що забезпечить об’єктивну оцінку фінансового стану страховика і надасть можливість прогнозування подальшого фінансового розвитку;
– економіко-математичне моделювання інвестиційної діяльності, яке дає змогу виявити основні взаємозв'язки в інвестиційному портфелі з метою максимізації інвестиційного доходу, а також врахувати терміновість залучення коштів за договорами страхування та можливість залучення додаткового капіталу для страховика;
отримало подальший розвиток:
– визначення поняття “фінансове забезпечення розвитку страховика”, а саме: система фінансового забезпечення розвитку страховика – це цілеспрямована діяльність щодо акумулювання вільних фінансових ресурсів за допомогою фінансових інструментів із метою створення фінансового потенціалу розвитку. Вільні фінансові ресурси – це фінансові ресурси, які не пов’язані зі страховими зобов’язаннями;
– методичні підходи до створення системи фінансового забезпечення розвитку страховика, які дають змогу оцінити його фінансовий потенціал та визначити необхідність залучення додаткових коштів;
– методичні рекомендації щодо прогнозування фінансового розвитку страховика на основі управління грошовими потоками страховика за напрямами страхового та фінансового бізнесу, для послідовного прямування до позиції максимальної рівноваги страховика.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що основні положення і результати дослідження можуть використати страхові компанії для оцінки свого фінансового потенціалу при формуванні довготермінової стратегії фінансового розвитку. Доцільність використання наукових положень, висновків і рекомендацій, отриманих у результаті виконання дисертації, в практиці роботи страхових компаній підтверджена актами та довідками про впровадження методичного забезпечення таких страховиків, як: ЗАТ “Міська страхова компанія”, м. Одеса (довідка про впровадження № 235/1 від 04. 11. 2008 р.), АТ СК “Інспол”, м. Київ (довідка про впровадження № 837 від 03. 11. 2008 р.), ЗАТ СК “Енергорезерв”, м. Київ (довідка про впровадження № 630/1 від 04. 11. 2008 р.), ЗАТ “Одеська регіональна страхова компанія”, м. Одеса (акт про впровадження № 08/094 від 04. 11. 2008 р.), ЗАТ “ВіЕйБі Ре”, м. Київ (довідка про впровадження № 3217 від 03. 11. 2008р.), об’єднання учасників страхового ринку України – асоціації “Страховий бізнес” (акт про впровадження № 47 від 28. 11. 2008 р.) а також апробовано в органах державного управління, зокрема: Територіальному управлінні Одеської, Херсонської та Миколаївської областей Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (довідка про впровадження № 534/21 від 21. 10. 2008 р.).
Основні теоретичні положення використовують у курсах лекцій і при підготовці навчальних модулів у навчальному процесі Одеського національного університету імені Іллі Мечникова в курсах “Страховий менеджмент”, “Управління ризиками в міжнародному бізнесі”(довідка № 13/1-327 від 29. 10. 2008 р.)., в навчальному процесі Одеського державного економічного університету в курсі “Ризик-менеджмент” (довідка № 01-10/42 від 22. 01. 2009 р.).
Особистий внесок. Дисертаційне дослідження є самостійною і одноосібною виконаною завершеною науковою роботою. Усі положення, рекомендації та пропозиції розроблені авторкою самостійно й є її особистим здобутком. Опубліковані здобувачем праці підготовлені самостійно.
Апробація результатів дисертації. Основні положення, результати і висновки дисертації авторка представила на міжнародних науково-практичних семінарах та школах “Бар’єри математики фінансових ринків: ринок управління активами: персони, продукція та техніки”, (Університет м. Болоньї, Італія), 11 – 14 вересня 2006 р. та “Теорія ризику” (Університет “Ка Фоскарі”, м. Венеція, Італія), травень 2008 р. та а також міжнародних науково-практичних конференціях, серед яких: IV міжнародна науково-практична конференція “Актуальні проблеми і перспективи розвитку економіки України”, м. Алушта, 28 – 30 вересня 2005 р., ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Конкурентні стратегії: теорія, практика, перспективи”, м. Одеса, 3 – 5 вересня 2006 р., 60-а та 62-а наукові конференції професорсько-викладацького складу і аспірантів економіко-правового факультету Одеського національного університету імені Іллі Мечникова (2006 р., 2007 р.), І, ІІ, ІІІ Міжнародні науково-практичні конференції “Сучасні технології управління підприємством і можливості використання інформаційних систем: стан, проблеми, перспективи”. – 2006 – 2008 рр., Одеський національний університет імені Іллі Мечникова.
Публікації. За основними положеннями наукового дослідження опубліковано: у наукових фахових виданнях – 8 статей загальним обсягом 3,2 д. а.; у збірниках науково-практичних конференцій та інших виданнях 8 тез доповідей та дві статті загальним обсягом 1,13 д. а.
Обсяг і структура дослідження. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, списку використаної літератури та додатків. Основна частина дисертації висловлена на 190 сторінках. Дисертація містить 35 таблиць, 32 рисунки, 10 додатків на 80 сторінках та список використаної літератури із 211 найменувань на 20 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ



Проведене дослідження концептуальних засад фінансового забезпечення розвитку страховиків, результати проведеного аналізу методів діагностики фінансового забезпечення розвитку страховиків, методів оцінки рівня фінансового забезпечення страховиків на прикладі двадцяти страхових компаній України дозволили сформулювати теоретичні висновки та розробити практичні рекомендації щодо впровадження системи фінансового забезпечення розвитку страховиків в Україні.
Аналіз розвитку страхового ринку в Україні у порівнянні зі світовими тенденціями у страхуванні показав, що у майбутньому відбудеться посилення конкуренції, завдяки інтенсивному приходу на ринок України нерезидентів-страховиків. Це пов’язане із тим, що, як рівень доходу, так і темпи зростання валових страхових премій в Україні, значно перевищують аналогічні показники ринків розвинутих країн, ринок є потужним, рівень конкуренції на ньому ще незначний. Такий висновок підтверджується даними динаміки основних фінансових показників та постійним зростанням на страховому ринку присутності страхових компаній з іноземним капіталом (із 23 до 78 з 2002р. по 2007р. відповідно).
Значна ємність страхового ринку України, а також значно більша фінансова потужність страховиків-нерезидентів порівняно з вітчизняними страховиками створює передумови необхідності захисту своїх позицій українськими страховиками. Фінансовою основою такого захисту повинне стати створення фінансового забезпечення розвитку з метою підвищення конкурентоспроможності на страховому ринку.
1. У процесі виконання дисертаційної роботи поглиблено теоретичні засади визначення сутності системи фінансового забезпечення розвитку страховиків у ринковій економіці, які полягають в цілеспрямованих діях щодо акумулювання фінансових ресурсів з метою здійснення майбутньої страхової діяльності, здійснення заходів створення фінансового потенціалу розвитку та системи фінансового забезпечення розвитку страховика на основі прогнозування та ефективного інвестування. Розробка концептуальних засад системи фінансового забезпечення страхових компаній сприяла формуванню науково обґрунтованих пропозицій щодо побудови фінансового забезпечення розвитку страховиків в Україні. На нашу думку, метою фінансового забезпечення є накопичення такого обсягу фінансових ресурсів, які можуть задовільними визначення фінансові потреби у майбутньому. Таке співставлення й дозволяє нам відокремити поняття «фінансове забезпечення» від поняття «поточні фінансові потреби».
2. Дослідження сутності та структури системи фінансового забезпечення страховика, як системи дій, дозволило сформулювати етапи створення фінансового забезпечення, а саме: формування активів; формування фінансової структури капіталу; управління інвестиціями; управління фінансуванням власних фінансових ресурсів; управління фінансовим ризиком; управління залученням позикових коштів; створення фінансового забезпечення розвитку. Різниця між розмірами створеного фінансового забезпечення та існуючими фінансовими потребами вказує на фінансовий потенціал, який у свою чергу є фінансовою базою розвитку. Фінансовий потенціал страховика є сукупністю його вільних фінансових ресурсів та результатом перевищення доходів страховика над витратами, з одного боку, й певного рівня капіталізації, з іншого.
3. В дисертаційній роботі визначено, що якісними характеристиками фінансового потенціалу розвитку страховика є показники фінансової стійкості, платоспроможності, динаміки зібраних страхових премій. Виходячи з мети та завдань дослідження під фінансовою стійкістю страховика ми розуміємо такий стан всіх фінансових ресурсів страхової компанії, який дозволяє у повній мірі виконувати прийняті на себе зобов’язання, незважаючи на суттєві коливання настання страхових зобов’язань та несприятливих подій. Страхові компанії, що мають ці показники, як добрі, стають привабливими для іноземних страховиків та вітчизняних інвесторів.
4. Систематизація та критичний аналіз методологічних підходів до оцінювання фінансового стану та розвитку страхових компаній довів, що на сьогодні не існує єдиної методології аналізу діяльності страховиків. Методологічні підходи щодо оцінювання фінансового стану розвитку страховиків націлені на ретроспективний аналіз та зовсім не торкаються питань прогнозування подальшого розвитку, врахуванню тенденцій розвитку та фінансового потенціалу страховиків, аналіз торкається узагальнених показників, що дозволяє оцінити результат, але не дозволяє виявити чинники, які є джерелом такого результату. Порівняння різних методологічних підходів до оцінки діяльності страхових компаній та методик аналізу доводить, що отримані результати суттєво відрізняються один від одного, що унеможливлює формулювання об’єктивних висновків щодо діяльності та фінансового стану страховиків.
5. Проведений аналіз сучасного стану фінансового забезпечення розвитку страховиків засвідчив, що залежно від належності капіталу, страховиками в Україні проводиться агресивна, консервативна фінансова політика та помірковано-агресивна політика. Наслідками консервативної політики є неефективне управління фінансовими ресурсами при наявності достатнього розміру фінансового потенціалу, при агресивній та помірковано-агресивній політиці підвищується ризик здійснення страхових операцій та зменшення фінансової стійкості при недостатньому рівні фінансового потенціалу.
6. Виявлення проблем стосовно формування та оцінки фінансового потенціалу розвитку страховика дозволило запропонувати та обґрунтувати інтегральний показник фінансового потенціалу розвитку, який дозволяє оцінити фінансовий потенціал компаній та визначити можливий напрямок розвитку. Інтегральний показник фінансового потенціалу визначається як різниця між створеним фінансовим забезпеченням та поточними фінансовими потребами (витратами). Формування фінансового забезпечення розвитку страховика відбувається: за рахунок надходжень страхових внесків, з яких, у майбутньому, формують страхові резерви; за рахунок інвестиційного доходу, який страховик отримує від розміщення страхових резервів та інших фінансових ресурсів; за рахунок статутного капіталу, інших ресурсів, нерозподіленого прибутку, який є власністю страховика та свідчить про його платоспроможність та фінансову стійкість.
7. Основні напрямки створення системи фінансового забезпечення розвитку спираються на здійснення комплексу заходів прогнозування розвитку страховика, оптимізації надходжень від інвестиційних вкладень та моніторингу фінансового стану у вигляді превентивного тестування.
Для вдосконалення системи прогнозування розвитку страхових компаній пропонується використовувати матрицю фінансової стратегії, що вимірює фінансовий потенціал розвитку страховика за допомогою інтегрального показника оцінки страхової та фінансової діяльності.
Позиціонування у матриці відбувається за квадратами, що характеризують положення рівноваги, стійкої та нестійкої рівноваги, підйому у діяльності, межі стійкості, максимального фінансового потенціалу розвитку, недостатності фінансових ресурсів в страхової компанії, передкризовий та кризовий стан страховика.
В залежності від позицій страховика надаються рекомендації щодо можливості формування та використання фінансового забезпечення за рахунок інвестиційної та страхової складовою, а також діяльності з управління активами страховика.
Використання матриці фінансової стратегії дозволяє позиціонувати фінансовий стан страховика, надає можливість визначати напрямки розвитку та прогнозувати фінансові результати. Порівняння фінансового потенціалу розвитку страховика та показника оцінки страхової та фінансової діяльності на основі матричних розрахунків надає можливість визначити проблеми та перспективи розвитку.
8. Значне перевищення в портфелі інвестиційних вкладень українських страховиків питомої ваги такого інструменту, як банківський депозит, стає реальною загрозою погіршення фінансової стійкості. Економіко-математичне моделювання інвестиційної складової запропоновано з урахуванням законодавчого регулювання функціонування страховика та необхідності покращення інвестиційної політики страховиків. Запропонована модель максимізації доходу від сукупних інвестиційних вкладень спрямована на планування й прогнозування інвестиційної діяльності, як засобу нарощування потенціалу страхової компанії, і надає можливість в інтерактивному режимі обґрунтувати головні напрями інвестування страховика. Можливість отримання доходу не тільки від страхової діяльності, але й від інвестиційної створює умови для поповнення фінансового забезпечення розвитку. Апробація запропонованої моделі дозволила отримати економічний ефект. Запропонований комплекс заходів сприяє створенню системи фінансового забезпечення страховика та підвищенню його фінансової стійкості та надійності.
9. З метою врахування ризиків у діяльності страховика запропоноване поєднання статистичного методу аналізу із методом експертних оцінок. Для фінансового забезпечення розвитку страховика невід’ємним елементом має бути оцінка і моніторинг поточного стану та прогнозування розвитку страховика з використанням ризик-експозиції по групах технічних, нетехнічних та інвестиційних ризиків страховика. Використання превентивного тестування страхових компаній з побудовою ризик-експозиції певним чином вирішує цю проблему. Візуалізація ризик-експозиції має здійснюватися за допомогою кластерного аналізу, що обумовлюється практичним застосуванням при зниженні ризикового навантаження страховика.






СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Конституція України. // Відомості Верховної Ради. – 1996. – №30, Ст. 141.
2. Послання Президента України до Верховної Ради України. Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки. – К.: ІВЦ Держкомстату України, 2002. – 74 с.
3. Цивільний кодекс України вiд 16.01.2003 № 435-IV. // Відомості Верховної Ради. – 2003. – №40-44. – Ст.356.
4. Про внесення змін до Закону України «Про страхування» від 04.10.2001 р. №2745 // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – № 7. – Ст. 50. – (Зі змін. та допов.).
5. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» щодо оподаткування страхової діяльності» від 28.12.94, N 335/94-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – №52. – Ст. 563.
6. Закон України «Про страхування» від 07.03. 1996 р. № 86/96 – ВР в редакції від 22.05.2008 р. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=85%2F96-%E2%F0
7. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження напрямів інвестування галузей економіки за рахунок коштів страхових резервів» від 17.08.2002 р. № 1211 в редакції від 22.05.2008 р. // Офіційний вісник України. – 2002. – № 34. – Ст. 1588.
8. Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 р. № 1211». – [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=643-2005-%EF
9. Про затвердження Порядку складання звітних даних страховиків: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 03.02.2004 р. №39 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 17. – Ст. 1222.
10. Про затвердження Порядку реєстрації філій страховиків-нерезидентів: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 19.08.2006 р. №6021// Офіційний вісник України. – 2006. – № 38. – Ст. 2600.
11. Наказ Аґентства з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій «Про затвердження Методики інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств та організацій: № 22 від 23.02. 98 №214/ 2654. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0214-98.
12. Про затвердження Рекомендацій щодо аналізу діяльності страховиків: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 17.03.2005 р. № 3755 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dfp.gov.ua/63.html?&tx_ttnews[pointer]= 145&cHash= 26d00a6d85.
13. Про затвердження Правил розміщення страхових резервів із страхування життя: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 26.11.2004 р. № 2875 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 51. – Ст. 3399. – станом на 07.08.2007 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0963-07
14. Про затвердження Правил формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 17.12.2004 р. № 3104 // Офіційний вісник України. – 2005. – № 2. – Ст. 105.
15. Про схвалення Концепції розвитку страхового ринку України до 2010 р.: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2005 р. №369 // Збірник Урядових нормативних актів України. – 2005. – № 44. – Ст. 617.
16. Про затвердження Положення про здійснення нагляду за діяльністю філій страховиків-нерезидентів та застосування заходів впливу за порушення ними законодавства про фінансові послуги та про внесення змін до деяких нормативно-правових актів: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16.11.2006р. № 6426 станом на 27.03. 2007 р. // Офіційний вісник України. – 2007. – № 1. – Ст. 54.
17. Щодо організації та функціонування систем ризик-менеджменту у банках України: Лист Генерального департаменту банківського нагляду Національного банку України 29.01.2004 р. № 42-311/382 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/B_zakon/index.htm
18. Азаренкова Г.М. Фінансові потоки в системі економічних відносин: моногр. / Г.М. Азаренкова. – Х.: ВД «ІНЖЕК», 2006. – 328 с.
19. Александрова М.М. Страхування: навч.-метод. посіб. / М.М. Александрова. – К.: ЦУЛ, 2002. – 208 с.
20. Алексеєнко Л.М. Економічний словник: банківська справа, фондовий ринок / Л.М. Алексеєнко, В.М. Олексієнко, А.І. Юркевич. – К.: ВБ «Максимум», 2000. – 592 с.
21. Алєксеєв І.В. Страхові послуги / І.В. Алєксеєв, І.Ю. Кондрат, Н.Б. Ярошевич. – Львів: Вид-во Львів. політехніки, 2006. – 132 с.
22. Артюх Т.М. Страхові послуги: навч.-метод. посіб. для самостійного вивчення дисципліни / Т.М. Артюх. – К.: КНЕУ, 2000. – 41 с.
23. Архангельский Н.Е. Экспертные оценки и методология их использования / Н.Е. Архангельский. – М.: Статистика, 1974. – 132 с.
24. Архипов А.П. Управление страховой компанией в условиях кризиса платежеспособности / А.П. Архипов // Финансы. – 1996. – № 11. – С. 40-43.
25. Асабина С.Н. Зарубежная практика рейтинговой оценки страховых организаций / С.Н. Асабина // Страховое дело. – 2001. – № 10. – С. 12-21.
26. Базилевич В.Д. Страхова справа / В.Д. Базилевич, К.С. Базилевич. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: Т-во «Знання», КОО, 2002. – 203 с.
27. Базилевич В.Д. Страхування / В.Д. Базилевич; за заг. ред. В.Д. Базилевича. – К.: Знання, КОО, 2008. – 1019 с.
28. Баранова В.Г. Вплив страхового ринку на економічний розвиток України/ В.Г. Баранова // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченко. – 2007. – № 94-95. – с. 56-58.
29. Баранова В.Г. Підходи до оцінки фінансової стійкості страхової компанії/ В.Г. Баранова // Вісник національного університету “Львівська політехніка”. Менеджмент та підприємництво в Україні. Етапи становлення та проблеми розвитку. – 2006. – № 567. – с. 3-6.
30. Баранова В.Г. Проблеми інтеграції страхового ринку України в світовий страховий ринок / В.Г. Баранова // Вісник соціально-економічних досліджень Одеського державного економічного університету. – Одеса: 2007. – Вип. 27. – С. 41-47.
31. Баранова В.Г. Деякі питання застосування фінансового менеджменту у страхових компаніях / В.Г. Баранова // Вісник Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. – 2006. – С. 180-189.
32. Баранова В.Г. Особливості застосування фінансового менеджменту у страхових компаніях / В.Г. Баранова // Регіональна бізнес-економіка та управління: науковий виробничо-практичний журнал (Вінницький фінансово-економічний університет). – 2008. – №1 (17). – С. 100-106.
33. Барановський О. Проблеми, що стримують розвиток страхового ринку / О. Барановський // Страхова справа. – 2003. – №3 (11). – С. 60-71.
34. Бартон Т. Комплексный подход к риск-менеджменту: стоит ли этим заниматься / Т. Бартон, У. Шенкир, П. Уокер. – М.: Вильямс, 2003. – 208 с.
35. Беликова Е.Ю. Финансовый менеджмент: учеб. пособие / Е.Ю. Беликова. – Донецк: Норд – Пресс – МЭГИ, 2007. – 140 с.
36. Бланк И.А. Финансовый менеджмент / И.А. Бланк. – К.: НИКА-ЦЕНТР Эльга, 2007. – 656 с.
37. Бланк И.А. Энциклопедия финансового менеджера / И.А. Бланк: в 4-х т. – Т. 4. Управление финансовой стабилизацией предприятия. – М.: Омега-Л, 2008. – 512 с.
38. Большой экономический словарь / Под ред. А.Н. Азрилияна. – 5-е изд., доп. и перераб. – М.: Ин-т новой экономики, 2002. – 1280 с.
39. Братковский Л.М. Критерии оценки деятельности страховых компаний / Л.М. Братковский // Менеджер. – 2002. – № 5. – С. 116-121.
40. Бридун Є. Стратегія розвитку страховика: основні засади та методологія розробки / Є. Бридун // Страхова справа. – 2005. – №4 (20). – С. 78-83.
41. Брігхем Є.Ф. Основи фінансового менеджменту / Є.Ф. Брігхем: пер. з англ. – К.: Молодь, 1997. – 1000 с.
42. Буркинский Б.В. Прогнозирование ресурсно-экологических и экономических трансформаций (на примере приморских регионов) / Б.В. Буркинский, В.Н. Степанов. – Одесса: ИПРЭЭИ НАН Украины, 2004. – 425 с.
43. Буряк П.Ю. Фінансове забезпечення розвитку підприємництва: моногр. / П.Ю. Буряк. – Львів: Ін-т регіональних досліджень НАН України, 2000. – 258 с.
44. Бусел В.Т. Великий тлумачний словник сучасної української мови / В.Т. Бусел. – К.: Ірпінь: ВТФ «Перун», 2001. – 1440 с.
45. Веб-сайт українського серверу страхування «Insurance Online». – Режим досту-пу: http://www.uainsur.com/.
46. Вечканов Г.С. Современная экономическая энциклопедия / Г.С. Вечканов, Г.Р. Вечканова. – Спб.: Лань, 2002. – 880 с.
47. Внукова Н. Рейтинговые системы в управлении развитием национального страхового рынка в условиях интеграционных процессов / Н. Внукова // Финансовые услуги. – 2006. – №4. – С. 21-22.
48. Внукова Н.М. Методичні особливості рейтингування страхових компаній / Н.М. Внукова // Вісник Київського національного університету ім. Т. Шев-ченко. – 2000. – Вип. 46. – С. 53-54.
49. Внукова Н.М. Оценка эффективности страхового предпринимательства в Украине / Н.М. Внукова, А. Прудкий // Страховые услуги. – 2000. – №7-8. –
С. 30-32.
50. Внукова Н.М. Оцінка активів страхових компаній / Н.М. Внукова, С.В. Сокіл // Фінанси України. – 2002. – №4. – С. 126-132.
51. Герасимчук В.Г. Розвиток підприємства: діагностика, стратегія, ефективність / В.Г. Герасимчук. – К.: Вища школа, 1995. – 267 с.
52. Герчикова И.Н. Маркетинг и международное коммерческое дело / И.Н. Герчикова. – М.: Внешторгиздат, 1990. – 263 с.
53. Голубков В.П. Изучение и завоевание преимуществ в конкурентной борьбе / В.П. Голубков // Маркетинг в России и за рубежом. – 1999. – № 2. – С. 27-43.
54. Горбач Л.М. Страхова справа: навч. посібник / Л.М. Горбач. – 2-ге вид. випр. – К.: Кондор, 2003. – 252 с.
55. Грабовий П.Г. Ризики в сучасному бізнесі / П.Г. Грабовий, С.М. Петрова, С.І. Полтавцев, К.Г. Романова, В.Б. Хрустальов, С.М. Яровенко. – М: Аланс, 1994. – 200 с.
56. Грачев А.В. Анализ и управление финансовой устойчивостью предприятия: учеб.-практ. пособие / А.В. Грачев. – М.: Финпресс, 2002. – 208 с.
57. Грищенко Н.Б. Основы страховой деятельности: учеб. пособие / Н.Б. Грищенко. – Барнаул: Изд-во Алт. ун-та, 2001. – 274 с.
58. Данніков О.В. Розвиток маркетингу страхових послуг: дис. ... канд. екон. наук: спец. 08.06.01 / О.В. Данніков; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2005. – 199 с.
59. Джонс Эрнест. Деловые финансы / Джонс Эрнест: пер. с англ. – М.: ЗАО «Олимп-Бизнес», 1998. – 416 с.
60. Директива 2002/13/ ЄС Європейського Парламенту та ради Європейського Союзу, що вносить зміни до Директиви Ради 73/239/ЄЕС у частині, яка стосується вимог до маржі платоспроможності компаній, що здійснюють страхування, інше, ніж страхування життя [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dfp.gov.ua/fileadmin/downloads/D_21.pdf
61. Друкер П.Ф. Эффективное управление. Экономические задачи и оптимальные решения / П.Ф. Друкер: пер. с англ. – М.: Изд.-торг. дом “Гранд”: ФАИР-пресс, 1998. – 284 с. – (Серия “Успех в бизнесе”).
62. Духненко В. Риски, схемы и классика / В. Духненко // Эксперт. – 2005. –
№ 35. – С. 70-73.
63. Економічна енциклопедія: у трьох томах / Редкол.: Мочерний С.В. та ін. – К.: ВЦ Академія, 2000. – Т. 1. – 864 с.; Т. ІІ. – 848 с.; Т. ІІІ. – 952 с.
64. Ефимов С.Л. Организация управления страховой компанией: теория, практика, зарубежный опыт / С.Л. Ефимов. – М.: Рос. юрид. ИД, 1995. – 147 с.
65. Загородний А.Г. Фінансово-економічний словник / А.Г. Загородний, Г.Л. Вознюк. – 2-е вид., випр. та доп. – К.: Вид-во “Знання ”, 2007. – 1072 с.
66. Зайцев М.Б. Экономико-математическая модель платежеспособности страховой компании: автореф. дис. ... канд. экон. наук: спец. 08.00.13 математические и инструментальные методы экономики / Санкт-Петербургский гос. ун-т / М.Б. Зайцев. – Санкт-Петербург, 2002. – 25 с.
67. Залетов О.А. Страхование в Украине / О.А. Залетов; под ред. О.А. Слюсаренко. – К.: МА «BeeZone», 2002. – 452 с.
68. Залєтов О. Рейтингова оцінка страхового ринку України: необхідність та основні підходи / О. Залєтов // Страхова справа. – 2007. – №1(25). – С. 42-43.
69. Залєтов О. Страхові групи: новий етап розвитку страхового ринку України / О. Залєтов // Страхова справа. – 2003. – №4 (12). – С. 58-61.
70. Залетов А. Рынок рискового страхования в 2007г. // Insurance TOP, №1 (21). – 2008. – С. 18 – 36.
71. Зверяков М.И. Основные экономические закономерности становления ры-ночной структуры: дис. ... д-ра экон. наук: спец. 08.01.01 / М.И. Зверяков. – Одесса: ОГЭУ, 1996. – 409 с.
72. Зверяков М.И. Переход к рынку: проблемы теории / М.И. Зверяков. – К.: Логос, 1992. – 160 с.
73. Золотогоров В.Г. Экономика: Энциклопедический словарь / В.Г. Золотогоров. – Мн.: Книжный Дом, 2004. – 720 с.
74. Іванюк І.С. Теоретичні підходи до визначення категорії «фінансова стійкість страхової компанії» / І.С. Іванюк, Д.С. Маруженко // Фінанси України. – 2006. – № 11. – С. 77-89.
75. Інформація про стан і розвиток страхового ринку України за 12 місяців 2007 року [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dfp.gov.ua/fileadmin/ downloads/ Zvit2007_ insurance.pdf
76. Коваленко В.В. Антикризове управління в забезпеченні фінансової стійкості банківської системи: моногр. / В.В. Коваленко, О.В. Крухмаль. – Суми: УАБС НБУ, 2007. – 198 с.
77. Котлер Ф. Основы маркетинга / Ф. Котлер: пер. с англ. / Под ред. Е.М. Пеньковой. – М.: Прогресс, 1990. – 736 с.
78. Карпінський Б.А. Шира Т.Б. Фінанси: термінологічний словник / Б.А. Карпінський. – – К.: «Видавничий дім «Професіонал». – 2007. – 608 с.
79. Крутик А.Б. Организация страхового дела: учеб. пособие / А.Б. Крутик, Т.В. Никитина. – Спб: Изд.дом «Бизнес-пресса», 1999. – 302 с.
80. Кузнецова Н.П., Чернова Г.В. Европейское страховое законодательство: оценка платежеспособности страховых компаний по рисковым видам страхования / Н.П. Кузнецова, Г.В. Чернова. – СПб.: Ин-т страхования, 2001. – 50с.
81. Кузнецова Н.П. Некоторые проблемы Европейского страхового законодательства и оценка платежеспособности страховых компаний по рисковым видам страхования / Н.П. Кузнецова, Г.В. Чернова. – СПб.: Ин-т страхования, 1998. – 62 с.
82. Куликов С.В. Финансовый анализ страховых организаций / С.В. Куликов. – М.: ФЕНИКС, 2006. – 204 с.
83. Кургин Е.А. Страховой менеджмент: управление деятельностью страховой компании / Е.А. Кургин. – М.: РКонсульт, 2005. – 304 с.
84. Кургин Е.А. Треугольник стратегического выбора «Дельта» и развитие страхового рынка / Е.А. Кургин // Менеджмент в России и за рубежом. – 2003. – №4. – С. 3-17.
85. Ламбен Ж.-Ж. Стратегический маркетинг: Европейская перспектива / Ж.-Ж. Ламбен. – СПб: Наука, 1996. – 589 с.
86. Ланге Д. Стратегическое планирование экстерном или инструментарий стратегического планирования для страховой компании / Д. Ланге // Страховое ревю. – 2004. – № 11. – С. 30-44.
87. Лапин Е.В. Экономический потенциал предприятия: моногр. / Е.В. Лапин. – Сумы: ИТД «Университетская книга», 2002. – 310 с.
88. Лосева С. Финансово-инвестиционный потенциал предприятия и управление инвестиционным процессом / С. Лосева, В. Зубкова // Экономист. – 2000. – №11. – С.52-54.
89. Лузин В.П. Информационно-технические основы создания системы управления крупными рисками в страховой компании / В.П. Лузин. – М.: Буквица, 2000. – 146 с.
90. Львовский Е.Н. Статистические методы построения эмпирических формул: учеб. пособие для ВТУЗов / Е.Н. Львовский. – 2-е изд., доп. и перераб. – М.: Высшая школа, 1988. – 239 с.
91. Маничев В.М. Оценка качества страхового портфеля и эффективности бизнеса / В.М. Маничев, В.В. Новиков // Страховое дело. – 2005. – №2. –
С. 10-19.
92. Задавысвичко Р. Ускорение развития украинских компаний: привлечение стратегического или портфельного инвестора. – Материалы третьего международного инвестиционного конгресса страховой элиты [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://insurance-elite.com/ru/
93. Минцберг Г. Школы стратегий / Г. Минцберг, Б. Альстренд, Дж. Лэмпел. – Спб.: Питер, 2000. – 336 с.
94. Мосійчук Т. Рейтингування на ринках фінансових послуг: реалії та перспективи / Т. Мосійчук // Фінансовий ринок України. – 2005. – №4 (30). – С. 20-21.
95. Ненно И.М. Теоретико-методологические основы стратегий экономического развития страховых компаний / И.М. Ненно // Вісник національного університету водного господарства та природокористування. Економіка: зб. наук. пр. – Рівне, 2005. – Вип. 4 (32). – С. 100-107.
96. Ненно И.М. Морское страхование: традиции и современность / И.М. Ненно // Судоходство. – 2005. – № 10. – С. 52-53.
97. Ненно И.М. Страхование субъектов морской и речной перевозки опасных грузов / И.М. Ненно // Судоходство. – 2005. – № 1-2. – С. 53.
98. Нєнно І.М. Превентивне тестування страховика з використанням ризик-експозиції / І.М. Нєнно // Экономика промышленности: сб. науч. тр. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 2007. – Т. 2. – С. 186-198.
99. Нєнно І.М. Формування фінансового потенціалу страховика з використанням залучених коштів / І.М. Нєнно // Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління. – 2008. – Т. 11. – Вип. 20, ч. І. – С. 46-51.
100. Нєнно І.М. Економіко-математична модель інвестування фінансових ресурсів страховика / І.М. Нєнно // Науковий вісник. Одеський державний економічний університет. Всеукраїнська асоціація молодих науковців. – Науки: економіка, політологія, історія. – 2008. – №81. – С. 13-26.
101. Нєнно І.М. Про стратегічну ціль страхового менеджменту / І.М. Нєнно // Вісник соціально-економічних досліджень Одеського державного економічного університету. – 2008. – Вип. 31. – С. 271-277.
102. Ненно И.М. Подходы к развитию инвестиционной функции украинских страховщиков / И.М. Ненно // Науковий вісник. Одеський державний економічний університет. Всеукраїнська асоціація молодих науковців. – Науки: економіка, політологія, історія. – 2008. – №12 (68). – С. 31-38.
103. Нєнно І.М. Прогнозування фінансового розвитку страхової компанії / І.М. Нєнно // Ринкова економіка: сучасна теорія і практика управління. – 2008. – Т. 12. – Вип. 21, ч. І. – С. 47-54.
104. Нєнно І.М. Фінансове забезпечення розвитку страховика / І.М. Нєнно // Культура народів Причорномор’я (Кримський науковий центр НАН України, Кримський інститут економіки та господарчого права, Міжвузівський центр “Крим” і Мелітопольський філіал Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського). – 2008. – № 151. – С. 7-11.
105. Нехайчук Д.В. Сучасні наукові погляди на фінансове забезпечення розвитку водогосподарського комплексу. / Д.В. Нехайчук. // Экономика и управление. – Симферополь: НАПКС. – 2006. – №4. – С. 109-114.
106. Нечипоренко В. Стратегическое планирование в страховых компаниях / В. Нечипоренко // Insurance TOP. –2008. – №1. – С. 49-52.
107. Николенко Н.П. Реинжиниринг страховой компании / Н.П. Николенко. – М.: Страховое ревю, 2001. – 100 с.
108. Николенко Н.П. Стратегическое планирование [Електронний ресурс] / Н.П. Николенко // Материалы конференции «Практические способы достижения целей бизнеса» (25 окт. 2001 г.). – Режим доступу: http://consulting.ru/ bkg_174.
109. Никулина Н.Н. Финансовый менеджмент страховой организации: учеб. пособие / Н.Н. Никулина. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2008. – 431 с.
110. Нікбахт Е. Фінанси / Е. Нікбахт, А. Гроппеллі: пер. з англ. В.Ф. Овсієнка та В.Я. Лусієнка. – К.: Основи, 1993. – 383 с.
111. Онишко С.В. Фінансове забезпечення інноваційного розвитку: моногр. / С.В. Онишко. – Ірпінь: Нац. акад. ЛПСУ, 2004. – 434 с.
112. Опарін В.М. Фінанси (загальна теорія): навч. посіб. / В.М. Опарін. – К.: КНЕУ, 1999. – 164 с.
113. Осадец С.С. Предполагаемое влияние вступления Украины в ВТО на развитие национального рынка страховых услуг / С.С. Осадец // Труды междунар. конф. «Ялтинский форум страховщиков». – Ялта, 2005. – С. 23-27.
114. Офіційний веб-сайт національного банку України: основні показники економічного і соціального стану України, 2001 – 2008 рр. – Режим доступу: http://www.bank.gov.ua/.
115. Офіційний веб–сайт Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг: (Стан розвитку страхового ринку України). – Режим доступу: http://dfp.gov.ua/734.html.
116. Офіційний веб–сайт Державної установи “Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України”: звітність українських акціонерних товариств. – Режим доступу: http://smida.gov.ua/
117. Парагульгов Х.В. Оценка и управление рисками / Х.В. Парагульгов // Финансовый менеджмент в страховой компании. – 2006. – №1. – [Електронный ресурс]. – доступ: закрытый, в лок. сети. НТ ЭБ НИО «ГУМАНИТАРИЙ».
118. Парнюк В. О некоторых актуальных вопросах развития страхования в Украине / В. Парнюк // Экономика Украины. – 2005. – №8. – С. 7-11.
119. Піратовський Г.Л. Страховий бізнес: управління розвитком: моногр. / Г.Л. Піратовський. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2006. – 254 с.
120. Піратовський Г.Л. Управління розвитком суб’єктів страхового підприємництва: дис. ... канд. екон. наук: спец. 08.06.01 / Г.Л.Піратовський; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2004. – 203 с.
121. Плахотная А. Страховые компании как институциональные инвесторы на рынке ценных бумаг / А. Плахотная // Рынок ценных бумаг. – 2005. – №20. – С. 62-64.
122. Плиса В.Й. Проблеми організації антикризового управління страховими організаціями в умовах переходу до ринку / В.Й. Плиса // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія: економіка. – 2002. – Вип. 60-61. – С.54-55.
123. Плиса В.Й. Управління фінансовою стійкістю страховика / В.Й. Плиса // Фінанси України. – 2001. – №9. – С. 136-142.
124. Поляков А.А. Стратегическое управлении персоналом и корпоративная культура страховой компании / А.А. Поляков // Страховое дело. – 2005. – №3. – С. 51-63.
125. Попов С.А. Стратегическое управление. 17-модульная программа для менеджеров «Управление развитием организации». Модуль 4 / С.А. Попов. –М.: ИНФРА-М, 1999. – 344 с.
126. Портер М. Стратегия конкуренции: методика анализа отраслей и деятельности конкурентов / М. Портер. – К.: Основы, 1997. – 390 с.
127. Принципи управління активами страхових компаній. Стандарт Міжнародної асоціації органів нагляду за страховою діяльністю IAIS щодо нагляду за управлінням активами страхових компаній (№4) // Фінансовий ринок України. – 2005. – №3 (29). – С.15-20.
128. Родионова В.Н., Федоркова Н.В., Чекменев А.Н. Стратегический менеджмент: учебное пособие. / В.Н. Родионова, Н.В. Федоркова, А.Н. Чекменев. – М.: ИНФРА-М, 2002. – 253 с.
129. Романенко Є. Дискантне (публічне) рейтингування суб'єктів страхового бізнесу / Є. Романенко // Персонал. – 2007. – №3. – С. 24-27.
130. Рудых И. Взгляд на очищенный рынок / И. Рудых // Эксперт. – 2005. –
№ 35. – С. 82-84.
131. Самойловский А.Л. Стратегическая роль страхования или страхование как фактор макроэкономического равновесия / А.Л. Самойловский // Финансовые услуги. – 2000. – №3-4. – С. 30-32.
132. Самойловський А.Л. Моделі державного регулювання страхової діяльності: досвід західноєвропейських країн / А.Л. Самойловський // Національна безпека і оборона. – 2000. – № 4. – С. 40-42.
133. Селезнева Н.Н., Ионова А.Ф.Финансовый анализ. – М: ЮНИТИ, 2003. – 479 с.
134. Слесарчук С. Обзор рынка слияний и поглощений в Украине по итогам 2007 года [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.forinsurer.com/ public/08/03/31/3434.
135. Словарь внешнеэкономических терминов / Под ред. И.П. Фаминского. – М.: Междунар. отношения, 1990.
136. Словарь страховых терминов /Под ред. Е.В. Коломина и В.В. Шахова. – М.: Финансы и статистика, 1991. – 336 с.
137. Советский энциклопедический словарь / Под ред. А.М. Прохорова. – М.: Сов. энцикл., 1989. – 1632 с.
138. Современный финансово-кредитный словарь / Под общ. ред. М.Г. Лапусты, Никольского П.С. – М.: Инфра-М, 1999. – 526 с.
139. Спецогляд Міжнародного Інвестиційного Конгресу Страхової Еліти. Портфельні інвестори «біжать поперед потягу», показуючи напрямок// Страхова справа. – 2006. – №2 (22). – С.20-43.
140. Справочник по страховому бизнесу / Под ред. Э.А. Уткина. – М.: ЭКМОС, 1998. – 416 с.
141. Старостіна А.О. Ризик-менеджмент: теорія та практика: навч. посіб. / А.О. Старостіна, В.А. Кравченко. – К.: ІВЦ «Вид-во «Політехніка», 2004. – 200 с.
142. Статистика финансов: учебник / Под ред. проф. В.Н. Салина. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 816 с.
143. Стоянова Е.С. Финансовый менеджмент: теория и практика. – М.: Перспектива, 2004. – 656с.
144. Стратегія сталого розвитку та структурно-інноваційної перебудови української економіки на період 2004-2015 роки: матеріали наук.-практ. конф. // Урядовий кур’єр. – 2004. – 21 квіт. (№ 75). – С. 1-2.
145. Страховий рейтинг «Insurance TOP» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.insurancetop.com
146. Страховий ринок України: стан та перспективи розвитку: моногр. / за заг. ред. А.А. Мазаракі. – К.: Київ. нац. торг. ун-т, 2007. – 460 с.
147. Страховий та інвестиційний менеджмент: підручник / В.Г. Федоренко, В.Б. Захожай, О.Г. Чувардинський та ін. –К.: МАУП, 2002. – 344 с.
148. Страховое дело / Под ред. Л.И. Рейтмана. – М.: ЭКОС, 1992. – 546 с.
149. Страховой портфель: Книга для предпринимателя; Книга страховщика; Книга страхового менеджера / Авт. кол.: В.В.Аленичев и др.; отв. ред. Ю.Б. Рубин, В.М. Солдаткин. – М.: СОМИНТЕК, 1994. – 640 с.
150. Страхування в Україні. – К.: УНДІ «Права та економічних досліджень», 2005. – 25 с.
151. Страхування: підручник / кер. авт. кол. і наук. ред. С.С. Осадець. – К.: КНЕУ, 2002. – 599 с.
152. Супрун А.А. Проблеми управління активами в страхових компаніях України / А.А. Супрун // Фондовий ринок. – 2002. – № 34. – С. 26-30.
153. Сушко Р.В. Оцінка результатів діяльності страхових компаній / Р.В. Сушко, А.А. Ретинський // Фінанси України. – 2002. – №6. – С. 127-133.
154. Сынкова Е. Рынок ЕС: страховые услуги / Е. Сынкова // Банкир. – 2006. –
№ 3(17). – С. 28-29.
155. Сычев Н.Г. Толковый словарь аудиторских, налоговых и бюджетных терминов / Н.Г. Сычев, В.В. Ильин, и др. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 279 с.
156. Теория и практика рискового страхования / С.С. Иванов, С.Д. Голубев, Л.А. Чёрная, Н.Е. Шарафутдинова. – М.: Анкил, 2007. – 496 с.
157. Ткаченко Н.В. Вплив іноземного капіталу на розвиток страхової системи України / Н.В. Ткаченко // Фінанси України. – 2007. – №6. – С. 115-121.
158. Ткаченко Н.В. Інвестиційна діяльність страхових компаній: автореф. дис. ... канд. екон. наук: спец. 08.04.01 / Н.В. Ткаченко; Ін-т екон. прогнозування НАН України. – К., 2004. – 22 с.
159. Ткаченко Н.В. Розвиток перестрахування як важіль забезпечення фінансової стійкості страховиків / Н.В. Ткаченко // Фінанси України. – 2007. – №3. –
С. 118-123.
160. Тлумачний словник Ожегова С. І. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ozhegov.ru/slovo/51688.html.
161. Тринчук В. Інвестиційна діяльність страхових компаній: стратегія та пріоритети / В. Тринчук, А. Василенко // Страхова справа. – 2006. – №3 (23). – С. 38-36.
162. Уткин Д.А. Управление рисками предприятия: учеб.-практ. пособие / Д.А. Уткин, Д.А. Фролов. – М.: ТЕИС, 2003. – 247 с.
163. Фальцман В.К. Потенциал предприятия СССР: Вопросы прогнозирования / В.К. Фальцман. – М.: Экономика, 1987. – 214 с.
164. Фатхутдинов Р.А. Конкурентоспособность: экономика, стратегия, управление / Р.А. Фатхутдинов. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 312 с.
165. Фещенко В. Рейтингування на фінансовому ринку України: реалії життя та проблеми становлення / В. Фещенко // Фінансовий ринок України. – 2006. – № 2 (28). – С.32-33.
166. Финансово-кредитный энциклопедический словарь / Кол. авт.; под общ. ред. А.Г. Грязновой. – М.: Финансы и статистика, 2004. – 1168 с.
167. Финансовые и инвестиционные показатели деятельности американской фирмы. – М.: СП «Crocus International», 1991. – 30 с.
168. Філімоненков О.С. Фінанси підприємств: навч. посіб. / О.С. Філімоненков. – К.: МАУП, 2004. – 328 с.
169. Філонюк О. Кроки становлення страхового ринку України або 10 років життя єдиної страхової сім’ї / О. Філонюк // Страхова справа. – 2002. – №1 (15). – С. 2-5.
170. Філонюк О. Страховий ринок України в контексті світових тенденцій 2006 р. / О. Філонюк, О. Третьяк, В. Бурчевський // Страхова справа. – 2007. –
№ 1(25). – С.32-37.
171. Фінанси підприємств: підручник / Кер. авт. кол. і наук. ред. проф. А.М. Поддєрьогіна. – 3-тє вид., перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2002. – 457 с.
172. Фінансовий менеджмент в транзитивній економіці: питання теорії та методології: моногр. / О.В. Ітигіна, С.С. Арутюнян, О.О. Андробченко, В.Г. Баранова. – Одеса: Поліграф, 2008. – 236 с.
173. Фурман В.М., Філонюк О.Ф., Ніколенко М.П., Барановський О. І. та ін. Стратегічне управління страховою компанією: кол. моногр. / В.М Фурман, О.Ф. Філонюк, М.П. Ніколенко, О. І. Барановський та ін. – К.: КНЕУ, 2008.-440 с.
174. Фурман В.М. Страховий ринок в Україні: проблеми становлення та стратегія розвитку: автореф. дис. ... д-ра. екон. наук: спец. 08.04.01 / В.М. Фурман; Ін-т екон. прогнозування НАН України. – К., 2006. – 38 с.
175. Фурман В.М. Ризики в інвестиційній та фінансовій діяльності страховика / В.М. Фурман // Фінанси України. – 2008. – №2. – С.107 – 114.
176. Фурман В.М. Аналіз основних тенденцій розвитку українського та світового страхового ринку / В.М. Фурман // Збірник наукових праць: Формування ринкової економіки. - КНЕУ, 2008- № 20,- С. 357-362.
177. Фурман В.М. Основні напрями організації стратегічного управління в страхових компаніях / В.М. Фурман // Економіка і прогнозування. – 2004. – № 4. – С. 49-60.
178. Фурман В.М. Страхування: теоретичні засади та стратегія розвитку: моногр. / В.М. Фурман. – К.: КНЕУ, 2005. – 296 с.
179. Фурман В.М. Тенденції концентрації та централізації українського страхового ринку / В.М. Фурман // Фінанси, облік і аудит: зб. наук. праць КНЕУ. – К.: КНЕУ, 2005. – Вип. 2. – С. 157-163.
180. Хавтур О. Инвестиционная деятельность страховых компаний / О. Хавтур // Финансовые услуги. – 2000. – № 7-9. – С. 28-31.
181. Хергезелль М. Повышение стоимости страховой компании с помощью активного риск-менеджмента. – Материалы третьего международного инвестиционного конгресса страховой элиты [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://insurance-elite.com/ru/
182. Хэмптон Д.Д. Финансовое управление в страховых компаниях / Д.Д. Хэмптон. – М.: Анкил, 1995. – 264 с.
183. Чернова Г.В. Инвестиционные риски страховой компании и классификация методов управления ими: тезисы на Всерос. науч. конф. «Экономическая наука: теория, методология, направления развития» (14-16 мая 1998 г.). – 1998. – Ч. 2. – С. 146.
184. Чернова Г.В. Основы экономики страховой организации по рисковым видам страхования / Г.В. Чернова. – СПб.: Питер, 2005. – 240 с.
185. Чернова Г.В. Проблемы оценки платежеспособности страховых компаний в европейском страховом законодательстве: материалы Междунар. конгресса «Проблемы страхования в аспекте национальной безопасности» (19-20 мая 1998 г.). – [заседания круглых столов]. – СПб., 1998. – С. 167-271.
186. Чернышев С. Инвестиционный потенциал страхового рынка как инструмент развития страны / С. Чернышев // Insurance TOP. – 2006. – № 3 (15). – С.30-33.
187. Черняховський В. Тенденції українського страхового ринку / В. Черняхов-ський // Страховий ринок України. – 2003. – С. 55-62.
188. Шапран В. Рейтинги для бизнеса. Международный рынок. Руководство для проницательного пользователя / В. Шапран, А. Хисамов. – К.: РЦ ИГ «Эксперт Украина», 2006. – 47 с.
189. Шахов А.К. Страхование: учебник для вузов / А.К. Шахов. – М.: ЮНИТИ – ДАНА, 2000. – 260 с.
190. Шевченко В. Вплив глобалізаційних тенденцій на страхову діяльність України / В. Шевченко // Цінні папери України. – 2005. – № 3-4. – С. 24-28.
191. Шевчук В. Проблеми обеспечения финансовой устойчивости операций по страхованию автотранспортних средств в России / В. Шевчук / Страховое дело. – 2000. – Апрель. – С. 47-50.
192. Шелехов К. Основные положения методологии работы страховой компании на фондовом рынке / К. Шелехов // Финансовые услуги. – 1998. – № 5-6. –
С. 17-21.
193. Ширинян Л. Комплексная оценка финансовой устойчивости страховых компаний / Л. Шириян, А. Глущенко // Экономика Украины. – 2005. – №9. – С. 31-38.
194. Шляпентох В.Э. Как сегодня изучают завтра (Современные методы социального прогнозирования.) / В.Э. Шляпентох. – М.: Сов. Россия, 1975. – 264 с.
195. Шумелда Я. Особливості конкуренції на страховому ринку України / Я. Шумелда // Страхова справа. – 2007. – №2 (26). – С. 4-7.
196. Щедрий П. Перспективи міжнародної інтеграції страхового ринку України в контексті норм СОТ / П. Щедрий // Економіка України. – 2004. – №5. – С. 82-89.
197. Щиборщ К. Финансовый анализ деятельности страховой организации / К. Щиборщ // Финансовый бизнес. – 2001. – № 9. – С. 38-46.
198. Щиборщ К.В. Оценка стоимости бизнеса российской страховой компании / К. Щиборщ // Финансы. – 2001. – № 1. – С. 43-48.
199. Экономическая стратегия фирмы: учеб. пособие / Под ред. А.П. Градова. –
4-е изд., перераб. – СПб.: Специальная литература, 2003. – 959 с.
200. Экономическая энциклопедия / науч. ред. совет изд-ва «Экономика», Ин-т экономики РАН, гл. ред. Л.И. Абалкин. – М.: ОАО «Изд-во «Экономика», 1999. – 1055 с.
201. Энциклопедия финансового риск-менеджмента / Под ред. А.А. Лобанова, А.В. Чугунова. – М.: Альпина Паблишер, 2003. – 786 с.
202. Юданов А.Ю. Секреты финансовой устойчивости международных монополий / А.Ю. Юданов. – М.: Финансы и статистика, 1999. – 340 c.
203. Юлдашев Р.Т. Организационно-экономические основы страхового бизнеса / Р.Т. Юлдашев. – М.: Анкил, 2002. – 248 с.
204. Юрченко Л.А. Финансовый менеджмент страховщика: учеб. пособие для вузов / Л.А. Юрченко. – М.: ЮНИТИ – ДАНА, 2001. – 199 с.
205. Ющенко В. Програма Президента України "10 кроків назустріч людям" [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.yuschenko.com.ua.
206. Янковой А.Г. Многомерный анализ в системе STATISTICA / А.Г. Янковой. – Одесса: Оптимум, 2001. – Вып.1 – 216 с.
207. Янов В.Э. Инвестиционная деятельность страховых компаний: принципы организации, регулирование и оптимизация: автореф. дис. ... канд. экон. наук: 08.00.10(финансы, денежное обращение и кредит) / Санкт-Петербургский гос. ун-т. – Санкт-Петербург, 2001. – 28 с.
208. Australian Standard 4360 Risk management portal [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.riskmanagement.com.au – AS/NZS Risk Management Standard 4360: 1999.
209. Bellando J. L. Assessing the financial health of the insurance undertaking to protect the insured from the risks to which these firms are exposed: solvency rules / commissioned by OECD. – 2006. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.oecd.org/dataoecd/40/9/1857594.pdf/
210. Leflaive V. The supervision of the insurance solvency: comparative analysis in OECD countries. – 2001. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.oecd.org/dataoecd/39/52/1813479.pdf
211. World Insurance 2007: emerging markets leading the way [Електронний ресурс]. – Режим доступу: Sigma, #3, 2008. http://www.swissre.com/ resources/d901cb004a24e38e9426d71e1eec54e8-sigma3_2008_e.pdf
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 21286.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.