У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІКРОКРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
Количество страниц 198
ВУЗ ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Год сдачи 2008
Содержание ВСТУП ..........................................................................................
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІКРОКРЕДИТУВАННЯ ТА ЙОГО РОЛЬ В ІНВЕСТУВАННІ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ ..........
1.1. Економічна сутність малого підприємництва та його потреби у мікрокредитуванні ...........................................................
1.2. Форми і методи мікрокредитування малого підприємства …….
1.3. Зарубіжний досвід мікрокредитування та можливості його вико-ристання в Україні ……………………………………..…………..
Висновки до розділу 1 ………………………………………………..…………
РОЗДІЛ 2.

АНАЛІЗ МЕХАНІЗМІВ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
МІКРОКРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА УКРАЇНИ ………………………………………………..……....…
2.1. Аналіз впливу кредиту на розвиток малого підприємництва .....
2.2. Аналіз результатів діяльності програм мікрокредитування .......
2.3. Аналіз кредитного портфеля банківських установ України щодо кредитування малого підприємства ………............................
Висновки до розділу 2 .....................................................................
РОЗДІЛ 3.

ОСНОВНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІКРОКРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ ….……..………
3.1. Формування процедури мікрокредитування суб’єктів малого підприємництва ………..…………………...…...…...............
3.2. Принципи побудови державної політики підтримки мікро-кредитування малих підприємств ………………………………
3.3. Ризики мікрокредитування та методи їх зниження ..………...…
3.4. Прогнозні оцінки ресурсів, необхідні для мікрокредитування малого та середнього бізнесу ………….………………………..
Висновки до розділу 3 .....................................................................
ВИСНОВКИ .................................................................................
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ..............................................
ДОДАТОК ……………………………………..…………………………...

ВСТУП

В умовах ринкової економіки України важливого значення набуває проблема фінансового забезпечення діяльності малого та середнього бізнесу, фінансові ресурси яких доволі обмежені. Одним із важливих джерел фінансування розвитку підприємництва є надання мікрокредитів вітчизняними банками та різного роду фондами і небанківськими фінансово-кредитними установами, а також іноземними банківськими інститутами і фондами.
Актуальність дослідження цих проблем посилюється ще й тим, що повільність і суперечливість просування України шляхом ринкових реформ значною мірою зумовлені саме недооцінкою ролі та значення малого і середнього бізнесу як структуроутворювального елемента ринкової економіки.
Дослідженням становлення та розвитку малих підприємницьких структур присвячені праці як зарубіжних, так і вітчизняних учених, зокрема: Р. Кантільйона, А. Маршалла, Д. Рікарда, Ф. Хайєка, О. Шулуса, Й. Шумпе-тера, А. Блінова, В. Гейця, В. Голікова, І. Лукінова, С. Мочерного, В. Новікова, В. Савченка, В. Савчука, О. Турчинова, А. Чухна та інших.
Дослідженням механізмів фінансового забезпечення мікрокредитування сфери малого та середнього бізнесу на сучасному етапі розвитку економіки займались учені-економісти: О. Барановський, З. Варналій, М. Долішній, В. Єлейко, М. Козоріз, М. Колісник, М. Крупка, А. Мороз, С. Реверчук, Т. Смовженко, С. Соболь та інші.
Однак проблема фінансового забезпечення мікрокредитування малого і середнього бізнесу у вітчизняній літературі та публікаціях науковців недостатньо розроблена і висвітлена. Брак наукових праць, які б комплексно розглядали та ґрунтовно відображали: економічну природу, роль та місце малого підприємництва в економічному розвитку як регіонів зокрема, так і держави загалом; проблему фінансового забезпечення і особливо мікрокредитування малих підприємств; стан та джерела формування фінансових ресурсів для кредитування малого підприємництва; вплив малого підприємництва на загальний розвиток економіки.
Необхідність дослідження фінансового забезпечення мікрокредитування малого та середнього бізнесу в Україні зумовлена його високою соціально-економічною роллю та недостатнім науково-теоретичним, методичним та організаційно-економічним обґрунтуванням.
Усе зазначене вище свідчить, що дослідження проблеми фінансового забезпечення розвитку малого і середнього бізнесу та його мікрокредитування є важливим і актуальним, що й зумовило вибір теми наукового дослідження, її зміст і структуру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано у Львівському інституті банківської справи Університету банківської справи Національного банку України за темою: «Підвищення ефективності взаємодії банківського та реального секторів економіки в умовах євроінтеграції та глобалізації» (номер державної реєстрації 0105V008982). Результати дисертаційного дослідження використані при обґрунтуванні перспективних планів розвитку фінансового забезпечення малого та середнього бізнесу на рівні міст і районів області.
Мета і завдання наукового дослідження. Метою дисертаційного дослідження є обґрунтування теоретико-методологічних засад і практичних рекомендацій щодо побудови системи фінансового забезпечення мікрокреди- тування малого і середнього бізнесу. Для досягнення поставленої мети визначено такі завдання:
– здійснити аналіз фактичного стану становлення і функціонування малого та середнього бізнесу в Україні, форм і методів його фінансового забезпечення та визначити критерії і фактори, які впливають на розвиток малих підприємницьких структур;
– визначити роль і функції мікрокредитування різними інститутами (банками, фондами тощо) та обґрунтувати перспективні способи і напрями кредитування малого підприємництва в Україні та на регіональному рівні;
– провести порівняльний аналіз світового та вітчизняного досвіду у сфері мікрокредитування малих підприємницьких структур;
– розробити проект заходів фінансового забезпечення мікрокреди-тування підприємств малого та середнього бізнесу;
– оцінити ефективність малого підприємництва та його вплив на розвиток економіки регіону;
– удосконалити процедури мікрокредитування суб’єктів малого підприємництва;
– визначити основні принципи державної підтримки мікрокредит-тування малих підприємств;
– обґрунтувати методи зниження кредитних ризиків при мікрокреди-туванні малих підприємницьких структур;
– обчислити прогнозні обсяги кредитних ресурсів для мікрокреди-тування сфери малого і середнього бізнесу.
Об’єктом дослідження є процеси мікрокредитування малого та середнього бізнесу в Україні.
Предметом дослідження є закономірності та механізми фінансового забезпечення мікрокредитування підприємств малого і середнього бізнесу.
Методологія та методика дослідження. Методологічною основою роботи є положення економічної теорії, теорії фінансів, теорії інноваційного розвитку суб’єктів підприємницької діяльності, дослідження сучасних вітчизняних та зарубіжних учених різних галузей знань, у яких висвітлено основні положення трансформації економіки в перехідний період та в умовах ринкових відносин, формування політики сприяння розвиткові малого підприємництва, становлення і розвитку малих підприємницьких структур у сфері малого та середнього бізнесу в сучасних умовах господарювання.
У процесі наукового дослідження основних тенденцій і особливостей фінансового забезпечення мікрокредитування малих підприємницьких структур сфери малого і середнього бізнесу в Україні в їх взаємодії із зовнішнім середовищем використано низку методів, серед яких найважливішими є: статистичний, методи візуального, економічного, системного аналізу, логічного узагальнення – для всестороннього вивчення об’єкта дослідження; структурний аналіз – для дослідження джерел фінансового забезпечення мікрокредитування малого і середнього бізнесу; метод порівняння – для визначення ролі малого підприємництва в регіональній економіці; графічний метод – для зіставлення різних чинників і критеріїв впливу на становлення та розвиток малого і середнього бізнесу, а також різних показників діяльності малих підприємств; моделювання та комп’ютерні технології – для обчислення прогнозованих обсягів мікрокредитування малого і середнього бізнесу.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативні акти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, нормативні документи міністерств і відомств України, офіційні статистичні дані Державного комітету статистики України, матеріали галузевих управлінь, міжнародних організацій, наукові праці вітчизняних та зарубіжних учених-економістів, звіти малих підприємств, банківських установ щодо кредитування малих підприємницьких структур, а також результати власного дослідження.
Наукова новизна одержаних результатів. Наукова новизна одержаних результатів полягає в розвитку системи фінансового забезпечення мікрокреди-тування малого і середнього бізнесу, а саме:
уперше:
• запропоновано фінансовий показник: коефіцієнт надійності пози-чальника ( ), що дасть можливість на початковому етапі кредитного процесу визначити кредитоспроможність позичальника і прийняти справедливе рішення щодо надання та забезпечення кредиту;
• побудовано моделі трендів і обчислено прогнозні значення та їх відповідні оцінки для досліджувальних показників, що дасть можливість більш якісно розробляти загальнодержавні і регіональні програми та прогнозувати необхідні фінансові ресурси для розвитку малого і середнього бізнесу;
удосконалено:
• структуру процедури мікрокредитування суб’єктів підприємницької діяльності, що дасть змогу зменшити витрати від неповернення кредитів, зменшити обсяги прострочених кредитів;
• оцінку впливу банківського мікрокредитування на розвиток малого та середнього бізнесу, що дасть можливість суттєво поліпшити роботу банківських та небанківських установ у сфері кредитування національної економіки;
отримало подальший розвиток:
• класифікація мікрокредитів, виходячи з орієнтації на ринкову економіку, що дасть можливість більш чітко застосувати поняття мікрокредитування;
• система заходів щодо поліпшення фінансування розвитку малого та середнього бізнесу як за рахунок внутрішніх, так і зовнішніх джерел фінансування, а також міжнародних програм фінансування сфери малого підприємництва.
Практичне значення отриманих результатів. Практичне значення отриманих результатів у процесі наукового дослідження полягає в розроблені рекомендацій, які будуть основою для фінансового забезпечення мікрокредитування малого і середнього бізнесу вітчизняною банківською системою та небанківськими установами.
Основні положення дисертаційного дослідження можуть бути використані законотворчими та виконавчими органами влади при формуванні законопроектів, довгострокових програм менеджерами підприємств різних методів господарювання та форм власності, банківськими та небанківськими установами, інвестиційними фондами і компаніями, а також навчальними закладами у процесі навчання студентів, які вивчають систему кредитування, підприємництво, менеджмент тощо. Вони будуть особливо корисними для малих банків, банків регіонального значення, небанківського сектора економіки та підприємницьких структур.
Механізми фінансового забезпечення мікрокредитування малого підпри-ємництва і основні напрями підвищення його ефективності, висвітлені та обґрунтовані у дисертаційному дослідженні знайшли своє практичне впро-вадження у Львівській філії ВАТ «Універсальний банк розвитку і партнерства» при мікрокредитуванні малого і середнього бізнесу (довідка №_287 від 27 грудня 2007 року) та Головному управлінні Львівської обласної державної адміністрації при розробленні та впровадженні програм енергозберігальних технологій (довідка № 5-51-169 від 25 березня 2008 року).
Основні положення дисертаційної роботи використовуються в навчальному процесі Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України (довідка № 01-15/303 від 17 березня 2008 року) у навчальному процесі.
Особистий внесок автора. Результати наукового дослідження, викладені у дисертації, отримані автором особисто. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, використано лише ті здобутки, які є особистим доробком автора.
Апробація результатів дисертації. Основні положення і результати дисертаційного дослідження доповідались та отримали схвальну оцінку на науково-практичних конференціях і семінарах, зокрема на І Всеукраїнській науково-практичній конференції аспірантів та молодих учених «Розвиток фінансово-кредитної системи України: здобутки, проблеми, перспективи» (21–22 вересня 2005 року, м. Львів); ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції аспірантів та молодих учених «Розвиток фінансово-кредитної системи України: здобутки, проблеми, перспективи» (27–29 вересня 2006 року, м. Львів); Міжнародній науково-практичній конференції «Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків» (18–20 жовтня 2006 року, м. Черкаси); VII Всеукраїнській науковій конференції аспірантів та студентів «Теоретичні та прикладні аспекти аналізу фінансових систем» (26–27 квітня 2007 року, м. Львів); Міжнародній науковій студентсько-аспірантській конференції «Нові обрії економічної науки» (11–12 травня 2007 року, м. Львів); ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції аспірантів та молодих учених «Розвиток фінансово-кредитної системи України: здобутки, проблеми, перспективи» (25–26 жовтня 2007 року, м. Львів).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 19 наукових праць загальним обсягом 37,88 друк. арк. (8,03 друк. арк. належить особисто авторові), у тому числі 7 статей – у наукових фахових виданнях обсягом 2,96 друк. арк.
Обсяг і структура дисертаційної роботи. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, одного додатка. Основний зміст роботи викладено на 198 сторінках друкованого тексту. Дисертація містить 38 таблиць, 31 рисунок. Список використаних літературних джерел нараховує 215 найменувань.
Список литературы СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Австрия: малые предприятия с большими возможностями // Коммерсант Украины. – 1994. – № 38. – C. 11.
2. Алексеев А. А. Модель оптимізації активно-пасивних операцій комерційно- го банку / А. А. Алексеев, Розумний А. В. // Фінанси України. – 2000. – № 8.
3. Андраш Биро. Характеристика програми РНАRЕ – зв’язок з програмою TACIS (Матеріали семінару).
4. Анотація до банківського продукту «Кредитування малого бізнесу» / ВАТ КБ «Надра». – К., 2005. – 24 с.
5. Ассонов Г. Ф. Опыт организации и управления НИР и ОКР в зарубежных странах / Г. Ф. Ассонов, Л. Ф. Радзиевская // (Экономика: обзор інформ. сер. Рыночная экономика: зарубежный опит) – К. : УкрИНТЕИ, 1992. – 40 с.
6. Афанасьев В. Малый бизнес: проблемы становления / В. Афанасьєв // РЭЖ. – 1993. – № 2. – С. 53–66.
7. Афанасьєв В. «Анатомия» отечественного малого бизнеса / В. Афанасьєв // РЭЖ. – 1994. – № 2.
8. Багиев Г. Л. Функциональная полезность и экономическая эффективность предпринимательской деятельности: инновации; инвестиции; реорганиза-ция; компетентность / Г. Л. Багиев ; под научн. ред. Г. Л. Багиева. – СПб. : Изд-во С.- Петерб. гос. ун-та экономики и финансов, 2005.
9. Бакун О. Методика моделювання обсягу активів комерційного банку / О. Бакун // Банківська справа. – 2004. – № 3.
10. Бакун О. Ризик – менеджмент в економічному житті України / О. Бакун // Вісник НБУ. – 2004. – № 1.
11. Балабанова И. Анализ и планирование финансов хозяйствующего субъекта / И. Балабанова. – М. : Финансы и статистика, 1998. – 112 с.
12. Баланс малого підприємства «Оріон» за ІII квартал 2007 року. – 2 с.
13. Баланс малого підприємства «Оріон» за ІV квартал 2007 року. – 2 с.

14. Барановський А. Преступный айсберг / А. Барановський // Финансовая Украина. – М., 1995. – 5 сентября.
15. Барановський О. Державна підтримка малого бізнесу: світовий досвід і Україна / О. Барановський // Економіка України. – 1993. – № 6. – С. 74–79.
16. Барбека В. Є. Мале підприємництво у сфері наукових досліджень (досвід США) / В. Є. Барбека // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Ринкова трансформація України: проблеми та перспективи (зб. наук. праць) / НАН України. Ін-т регіональних досліджень ; Ред. : Відп. ред. акад. НАН України М. І. Долішній. – Львів, 2004. – Вип. 1 (XLV). – С. 429–436.
17. Безденежных В. М. Современные проблемы инновации: реструктуризация предприятий малого и среднего бизнеса с учетом их финансовой устойчивости / В. М. Безденежных. – М. : Изд-во МИМБ, 2005. – 224 с.
18. Білоус О. Фінансові та грошово-кредитні чинники інвестиційно-інноваційного розвитку малого та середнього бізнесу / О. Білоус // Бан-ківська справа. – 2005. – № 1.
19. Бобров Є. Сучасний стан та перспективи розвитку кредитування малого бізнесу / Є. Бобров // Фінанси України. – 2004. – № 1.
20. Богиня Д. Комплексное исследование проблемы малого предприни¬мательства / Д. Богиня // Економіка. Фінанси. Право. – 2003. – № 1.
21. Бондарев Б. В. Финансовая математика / Б. В. Бондарев, И. Л. Шурко. – Донецк, 1998.
22. Борщук І. В. Менеджмент банківського мікрокредитування: стан і перспек-тиви / І. В. Борщук, В. Д. Шквір // Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку : Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – Львів, 2007. – № 576. – С. 34–38.
23. Буряк П. Фінансове забезпечення розвитку підприємництва / П. Буряк. – Львів : ІДР НАН України, 2000. – 246 с.
24. Бюлетень Національного банку України. – 2001. – № 2.
25. Бюлетень Національного банку України. – 2007. – № 3.
26. Бюлетень Національного банку України. – 2008. – № 1.
27. Вимоги банків за кредитами, наданими в економіку України (на кінець 2007 року; за організаційно-правовими формами господарювання) // Бюлетень Національного банку України. – 2008. – Травень. – № 5. –– С. 104–105.
28. В. Новиков. Фінансово-кредитні та інституційні аспекти розвитку малого бізнесу / В. Новиков // Економіка України. – 2006. – № 9.
29. Варналий З. С. Мале підприємництво: основи теорії і практики / З. С. Варналий. – К. : Т-во «Знання», КОО, 2001. – 277 с.
30. Варналій З. С. «Тінізація» малого підприємництва: соціально-економічні аспекти / З. С. Варналій // Банківська справа. – 1997. – № 1. – С. 38–43.
31. Варналій З. С. Актуальні проблеми фінансів малого підприємництва / З. С. Варналій // Фінанси України. – 1996. – № 10.
32. Варналій З. С. Державна політика підтримки малого підприємництва / З. С. Варналій. – К. : НІСД, 1996.
33. Варналій З. С. Тенденції становлення малого підприємництва та громадсь¬ких об’єднань підприємців в Україні / З. С. Варналій. – К. : Асоціація спри-яння розвитку приватного підприємництва в Україні «Єднання», 1996. – С. 9.
34. Варналій З. С. Тінізація малого підприємництва / З. С. Варналій. – К. : Ін-т приват. права підприємництва АПрН України, 1998. – С. 6–15.
35. Варфоломеєва В. О. Підвищення якості й оптимізація управління інноваційною діяльністю в малому бізнесі / В. О. Варфоломеєва // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 7.
36. Васюренко О. В. Фінансове управління потребує точного визначення окре-мих понять / О. В. Васюренко // Вісник НБУ. – 2003. – № 1. – С. 28–33.
37. Вітлінський В. І. Ризик у менеджменті / В. І. Вітлінський, С. І. Наконечний. – К. : Борисфен – М, 1996. – 336 с.
38. Вороніна Л. І. Малий бізнес та підприємництво як засіб адаптації до ринкових форм господарювання / Л. І. Вороніна. – К. : Т-во «Знання» України, 1996.
39. Вороніна Л. І. Розвиток підприємництва в економіці України / Л. І. Вороніна // Вісник Київського університету імені Тараса Шевченка. – К., 1994. – Вип. 1. – (Серія економічна).
40. Геєць В. Перешкоди економічному поступу та можливі шляхи їх подолання / В. Геєць // Економічний часопис. – 1996. – № 10–11.
41. Гойко А. Ф. Методи оцінки ефективності інвестицій та пріоритетні напрями їх реалізації / А. Ф. Гойко. – К. : ВІРА-Р, 1999. – 320 с.
42. Голиков В. Приватизация как фактор перехода Украины к рыночной экономике / В. Голиков // Економіка України. – 1996. – № 6.
43. Грищенко А. А. Розвиток грошово-кредитного ринку: тенденції та перспективи / [А. А. Грищенко, А. Н. Кияк, О. В. Кузнєцов та ін.] // Стратегія економічного розвитку України: Наук. зб. / Голов. ред. О. П. Степанов. – К. : КНЕУ, 2001. – Вип. 7 – С. 467–499.
44. Гринев В. Ф. Инновационный менеджмент: Учебн. пособие / В. Ф. Гринев. – К. : МАУП, 2000. – 148 с.
45. Долішній М. І. Підприємництво в Україні: проблеми становлення і розвитку / [М. І. Долішній, М. А. Козоріз, В. П. Мікловда, А. С. Даниленко]. – Ужгород : Карпати, 1997. – 358 с.
46. Дребот Н. П. Проблеми та перспективи активізації співпраці банків з малим та середнім бізнесом / Н. П. Дребот, О. П. Сідельник // Регіональна економіка. – 2007. – № 1. – С. 200–208.
47. Дугин И. И. Финансовая поддержка малого бизнеса в Украине: существующая практика и перспективы / И. И. Дугин // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 8. – С. 122–135.
48. Єлейко С. В. Прогнозування кредитування економіки України банківськими установами в умовах ринкових відносин / О. М. Ковалюк, С. В. Єлейко // Вісник Львівського національного університету імені Івана Франка. – Львів, 2006. – Вип. 36. – С. 846–856. – (Серія економічна).
49. Єлейко Я. І., Музичук А. А. Деякі характеристики фінансових потоків / Я. І. Єлейко, А. А. Музичук // Фінанси України. – 2006. – № 2.
50. Єхануров Ю. Стан приватизації в Україні: проблеми і шляхи їх вирішення / Ю. Єхануров // Економіка України. – 1996. – № 6.

51. Загородній А., Громяк Л. Фактори, що визначають розвиток малого бізнесу в Україні / А. Загородній, Л. Громяк // Економіка України. – 1996. – № 5.
52. Закон України «Про систему оподаткування» // Голос України. – 1997. – № 80–81.
53. Збірник матеріалів «Процедура кредитування малого бізнесу» / ВАТ КБ «Надра». – К., 2005. – 43 с.
54. Звіт про фінансові результати малого підприємства «Оріон» за ІII квартал 2007 року.
55. Звіт про фінансові результати малого підприємства «Оріон» за ІV квартал 2007 року.
56. Іванов Ю. Б. Вступ до бізнесу / Ю. Б. Іванов. – К., 1995. – 252 с.
57. Інформація для преси: Матеріали підсумкової конференції Проекту ЄС ТАСІS «Надання підтримки малим та середнім підприємствам на селі», 14 липня 2006 року, м. Львові. – 12 с.
58. Інформація про результати діяльності кредитних спілок України за 2007 рік. – 14 с.
59. Капранова Л. Д. Малый бизнес в США / Л. Д. Капранова // Малый бизнес: перспективы развития. Сборник обзоров. – М. : ИНИОН АН РФ, 2001. – С. 131–147. – (Серия: Социально-экономические проблемы развития стран).
60. Карчева Г. Моделювання інвестиційної діяльності банків / Г. Карчева // Вісник НБУ. – 2004. – № 10.
61. Кирилюк Р. Основні напрямки підтримки малого та середнього бізнесу комерційним банком «Львів» / Р. Кирилюк // Регіональна економіка. – 2002. – № 3. – С. 178–182.
62. Кігель В. Р. Методи і моделі прийняття рішень у ринковій економіці: Монографія / В. Р. Кігель. – К. : Цул, 2003. – 202 с.
63. Клеман Н. М. Мелкий бизнес в экономике современной Великобританки / Н. М. Клеман // Малый бизнес: перспективы развития : Сборник обзоров / Отв. ред. – кaнд. истор. наук. В. С. Ажаева. – М. : ИНИОН РАН, 2001. – С. 26–66. – (Серия: Социально-экономические проблемы развитых стран).
64. Ковальов В. В. Методы оценки инвестиционных проектов / В. В. Ковальов. – М. : Финансы и статистика, 1998. – 144 с.
65. Ковбасюк Ю. Участь ЄБРР в реформуванні економіки в Україні / Ю. Ковбасюк // Економіка України. – 2003. – № 2. – С. 10.
66. Козоріз М. Шляхи зниження податкового тиску на підприємницьку діяльність / М. Козоріз // Соціально-економічні дослідження в перехідний період: зб. наук. праць. – Львів : ІРД НАНУ, 2001. – Вип. XXIV. – С. 47–54.
67. Колісник М. К. Принципи формування ефективного амортизаційного механізму в Україні / М. К. Колісник, О. О. Маслак // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Ринкова трансформація України: проблеми та перспективи (Збірник наукових праць) / НАН України. Інститут регіональних досліджень ; Редкол. : відп. ред. акад. НАН України М. І. Долішній. – Львів, 2004 ; вип. 1(XIV). – C. 398–405.
68. Корнієнко Т. Управління ризиками як складова активами і пасивами / Т. Корнієнко // Вісник НБУ. – 2003.
69. Копєлєв І. Ю. Грошовий обіг, банки та кредит : Навч. посібник / І. Ю. Копєлєв, С. В. Кондратюк, О. В. Кондратюк. – Львів : Край, 2006. – 168 с.
70. Коротенко Н. П. Проблеми розвитку підприємництва в Україні / Н. П. Коротенко // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 4(34). – С. 96–103.
71. Закон України «Про національну програму сприяння розвитку малого підприємництва» від 21.12.2000 р., № 2157 – ІІІ.
72. Коршинова Л. Контроль та управління ризиками в кредитній діяльності банків / Л. Коршинова // Вісник НБУ. – 2003. – № 1.
73. Косова Т. Д. Механізм фінансово-кредитної підтримки підприємництва / Т. Д. Косова, В. О. Лук’янченко // Фінанси України. – 2002. – № 12. – С. 37.
74. Коцовська Р. Р. Кредитна підтримка малого бізнесу установами фінансового ринку України / Р. Р. Коцовська // Регіональна економіка. – 2002. – № 3. – С. 167–172.
75. Кредит і кредитні правовідносини економічна природа і практика законодавчого регулювання / [М. Олексієнко, В. Ольшанський, Д. Лили, Е. Першиков]. – К. : «Козаки», 1996. – 144 с.
76. Кредитне забезпечення сільськогосподарських товаровиробників: Зб. рекомендацій / Міністерство аграрної політики України; Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки»; Проект ЄС TACIS «Надання підтримки малим і середнім підприємствам на селі» / За ред. М. Я. Дем’яненка. – К. : Знання-Прес., 2005. – Ч. 1. – 199 с.
77. Кудінов А. С. Стан та перспективи розвитку мікрокредитування в Україні / А. С. Кудінов // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 7(37). – С. 37–41.
78. Лукінов У. Ринкові реформи у подоланні кризи / У. Лукінов // Економіка України. – 1996. – № 1.
79. Макмилан Ч. Японская промышленная система: Пер. с англ. / Ч. Макмилан. – М. : Прогрес, 1988. – 400 с.
80. Кондратюк Т. Державна політика підтримки малого бізнесу: зміст і механізми реалізації // Вісник Української академії державного управління при Президентові України. – 2001. – № 4. – С. 111–118.
81. Малий бізнес та підприємництво в ринкових умовах господарювання: Навч. посібн. / [Л. І. Вороніна, В. Є. Воронін, Л. А. Мартинюк, Т. В. Черняк] ; за ред. проф. Л. І. Вороніної. – К. : Вид-во Європейського ун-ту, 2001. – 307 с.
82. Малий і середній бізнес у пошуках місця в стратегії економічного зростання в Україні: Зб. наук. статей / За ред. Я. Жаліла. – К. : Альтерпрес, 2002. – Вип. 19. – (Сер. «Безпека економічних формацій»).
83. Єфименко Т. Напрямки розвитку податкового потенціалу малого підприємництва // Вісник Української академії державного управління при Президентові України. – 2001. – № 3. – С. 141–148.
84. Медведева В. А. Проблемы и перспективы розвытия малого бизнеса в ФРГ и Австрии / В. А. Медведєва // Сборник обзоров. – М. : ИНИОН. – 2001. – 148 с. – С. 67–90. – (Серия: Социально-экономи-ческие проблемы развития стран).
85. Малый бізнес России. Проблемы и перспективы. – М. : РАРМП, 1996. – 168 с.
86. Масна О. І. Особливості кредитної технології мікрофінансових установ / О. І. Масна // Розвиток фінансово-кредитної системи України: здобутки, проблеми, перспективи : тези доповідей ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. аспірантів та молодих учених (27–29 вересня 2006 р., м. Львів) / Відп. за вип. А. Я. Кузнєцова. – Львів : ЛБІ НБУ, 2006. – С. 158–160.
87. Масна О. І. Особливості мікрокредитування малого бізнесу в США / О. І. Масна // Наукові записки : наук.-техн. збірник. / МОіН України, Українська академія друкарства. – Львів, 2007. – Вип. 2 (12). – 166 с. – С. 112–118.
88. Масна О. І. Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка малого підприємництва / О. І. Масна, М. А. Вознюк, І. М. Польова // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Євроінтеграційний курс України: фінансовий вимір (Збірник наукових праць) : у 2-х ч. / НАН України. Інститут регіональних досліджень ; Редкол. : відп. ред. акад. НАН України М. І. Долішній. – Львів, 2006. – Вип. 3(LIХ). – С. 172–179.
89. Масна О. І. Планування ефективного фінансового портфеля / О. І. Масна, І. В. Співак, А. А. Музичук // Розвиток фінансово-кредитної системи України: здобутки, проблеми, перспективи : тези доповідей ІІІ Всеукраїнської наук.-прокт. конф. аспірантів та молодих учених (25–26 жовтня 2007 р., м. Львів) / Відп. за вип. Б. І. Пшик. – Львів : ЛІБС УБС НБУ, 2007. – С. 249–251.
90. Матвійчук А. В. Аналіз і управління економічним ризиком – К., 2005. – 224 с.
91. Матеріали офіційного сайту Грамін банку – www.grameen-info.org.

92. Матеріали офіційного сайту Метацентру – www.meta.lviv.ua.

93. Матеріали офіційного сайта фонду WNISEF – www.wnisefk.org.
94. Кирпот О. Висококонцентроване суспільне виробництво – основа малого підприємництва / О. Кирпот // Вісник Української академії державного управління при Президентові України. – 2000. – № 2. – С. 127–134.
95. Методичні рекомендації «Кредитування мікро- та малих підприємств. Аналіз їх фінансового стану / ВАТ КБ «Надра». – К., 2004. – 18 с.
96. Мікрофінансовий Банк – експерт з фінансування малого бізнесу. – К. : Мікро-фінансовий Банк, 2002.
97. Микитюк О. І. Фінансове забезпечення розвитку малих підприємств // Фінанси України. – 1999. – № 6. – С. 55–61.
98. Мое малое предприятие (Основы успешного предпринимательства ) / И. Б. Жиляев, В. Р. Костюк, Ю. А. Клочко и др. – К. : ВЕНЧУР, 1995. – 136 с.
99. Мороз А. М. Банківські операції / А. М. Мороз. – К. : КНЕУ, 2002. – 476 с.
100. Музичук А. Формування управління нетиповим портфелем двох активів в умовах ризику / А. Музичук, О. Масна // Теоретичні та прикладні аспекти аналізу фінансових систем : збірник праць за матеріалами VI Всеукр. наук. конф. аспірантів та студентів (26–27 квітня 2006 р., м. Львів) / НБУ ЛБІ. Львівський нац. ун-т ім. І. Франка, ФФЕА. – Львів, 2006. – С. 368–373.
101. Національна програма сприяння розвитку малого підприємництва в Україні // Урядовий кур’єр. – 2001. – № 45.
102. Норт Д. Институты, институциональные преобразования и функцио¬нирование экономики / Д. Норт. – М., 1997.
103. Онищук Я. В. Фінансове забезпечення діяльності малого та середнього бізнесу / Я. В. Онищук // Фінанси України. – 2003. – № 7. – С. 51–59.
104. Осаніна Н. Інформаційні системи у фінансовому менеджменті / Н. Осаніна // Банківська справа. – 2000. – № 2.
105. Пасхавер О. Тіньова економіка України в перехідний період / О. Пасхавер // Діло. – 1996. – № 80.
106. Перпорівський О. Ризик і ліквідність комерційного банку / О. Перпорівський // Вісник НБУ. – 2000. – № 4 квітень.
107. Пономаренко О. І. Системні методи в економіці, менеджменті та бізнесі / О. І. Пономаренко, В. О. Пономаренко. – К., 1995. – 240 с.
108. Прес-реліз підсумкової конференції Проекту ЄС ТАСІS «Надання підтримки малим та середнім підприємствам на селі» (14 липня 2006 року, м Львові). – 2 с.
109. Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні: Закон України від 21.12.2000 р., № 2157–ІІІ // Урядовий кур’єр. – 2007. – № 14. – С. 12.
110. Примостка Л. Фінансовий менеджмент банку: Навч. посіб. / Л. Примостка. – К. : КНЕУ, 1999. – 280 с.
111. Програма CAPLines.
112. Програма мікрокредитування малого бізнесу в Україні. Досвід та тенденції розвитку.
113. Програма мікрокредитування Німецько-Українського фонду і Європейського банку реконструкції і розвитку.
114. Фінансування малого бізнесу за міжнародними програмами. Програма Українсько-Німецького фонду. – 2004. – 18 с.
115. Проект Закону України «Про мікрокредитування суб’єктів малого підприємництва спеціалізованими установами» № 6209 http://www. rada.kiev.ua/.

116. Пшик Б. І. Інвестиційне кредитування: навч. посіб. / Б. І. Пшик. – К., 2005. – 291 с.
117. Реверчук С. Дрібне підприємництво потерпає від податків / С. Реверчук // Діло. – 1996. – № 27.
118. Реверчук С. К. Анатомія малого бізнесу / С. К. Реверчук, М. І. Крупка. – Львів : Діалог, 1996. – С. 31–34.
119. Реверчук С. К. Фінанси малого бізнесу: інформ.-аналіт. посібник аудиту та підприємцю / С. К. Реверчук, М. І. Крупка. – Львів, 1996. – 96 с.
120. Рікардо Д. Начало политической экономики / Д. Рікардо. – М. : ЭКСМО, – Пресс, 2000.
121. Річний звіт банку за 2007 рік.
122. Річний звіт ВА Банку за 2002 рік.
123. Річний звіт Національного банку України за 2006 рік.
124. Розпорядження Кабінету Міністрів України № 321-р «Про схвалення «Концепції розвитку системи кредитної кооперації».
125. Разумнова И. И. Малые фирмы в США: Экономика и управление / И. И. Розумнова. – М. : Наука, 1999. – 127 с.

126. Бербека В. Є. Роль конкурентоздатних фахівців банк / В. Є. Бербека // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Регіональні суспільні системи: ресурси і механізми ефективного управління (Збірник наукових праць) / Інститут регіональних досліджень НАН України ; Редкол. : відп. ред. акад. НАН України М. І. Долішній. – Львів, 2006. – Вип. 2(58). – С. 351–357.
127. Конрад Юрген. Малые и средние предприятия (МСП) в Украине: препятствия в развитии и мероприятия по поддержке // Реформы в Украине: взгляд изнутри / Под. ред. Л. Хоффманна и А. Зиденберга ; пер. с нем. А. Г. Баканова, И. А. Луниной, И. Я. Савченко, А. В. Секарева. – К. : Изд-во УАННП «Феникс», 1997. – 304 с.
128. Рябініна Л. Теорія і практіка кредитних відносин в Україні / Л. Рябініна // Вісник НБУ. – 2002. – № 1.
129. Савченко В. Е. Современное предпринимательство / В. Е. Савченко. – М. : ОАО «Экономи¬ка», 1997.
130. Савчук В. Проблеми оптимізації управління споживчим кредитуванням комерційних банків / В. Савчук, П. Мазурок, А. Панчук // Банківська справа. – 2007. – № 2.
131. Садовська Н. Проблеми розвитку малого бізнесу / Н. Садовська // Вісник КНТЕУ. – 2002. – № 5. – С. 28.
132. Серегин А. С. Эффективность малого бизнеса / А. С. Серегин. – М. : Экономика, 2000.
133. Скакун Л. Неперервність процесу ризику – менеджменту кредитних операцій банку як основа їх беззбитковості / Л. Скакун // Банківська справа. – 2000. – № 5.
134. Слинько Д. Лінії підтримки малого бізнесу / Д. Слинько // Галицькі контракти. – 2003. – № 17. – С. 10.
135. Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов / А. Смит // Антология экономической классики. – М. : Эконов: Ключ, 1993. – 475 с.

136. Сміт А. Дослідження про природу та причини добробуту націй / А. Сміт. – К., 2001.
137. Смовженко Т. С. Державна політика сприяння розвитку підприємництва: Монографія / Т. С. Смовженко ; Ін-т регіональних досліджень НАН України. – Львів : Вид-во ЛБІ НБУ, 2001. – 464 с.
138. Кредитування і контроль: Навч. посібник / [Т. С. Смовженко, Р. Р. Коцовська, В. М. Крупський, В. С. Хім’як]. – Львів : ЛБІ НБУ, 2004. – 135 с.
139. Соболь С. Н. Предпринимательство: начало бизнеса / С. Н. Соболь. – К. : Венчур, 1994.
140. Статистичний щорічник України за 2005 рік / Державний комітет статистики України ; за ред. О. Г. Осауленка. – К. : Вид-во «Консультант», 2006. – 576 с.
141. Терещенко. Економетричне моделюванні в управлінні кредитними ризиками // httр://nc.ufei.ukrsat.com.
142. Ткаченко А. Н. Немонополистический сектор в условиях современного капитализма / А. Н. Ткаченко. – М. : Наука, 1995. – 168 с.
143. Ткачук О. Мікрокредит як одна із перспективних форм інвестування малих підприємств в Україні / О. Ткачук // Банківська справа. – 2001. – № 3.
144. Турчинов О. В. Тіньова економіка: закономірності, механізми функціонування, методи оцінки / О. В. Турчинов. – К. : Інститут Росії НАН України, 1996. – 199 с.
145. Турчинов О. В. Тіньова економіка: теоретичні основи дослідження / О. В. Турчинов. – К. : Артек, 1995. – 300 с.
146. Уваров К. Методичні рекомендації щодо організації ризик-менеджмент в банках України: орієнтири на майбутнє / К. Уваров, О. Куценко // Вісник НБУ. – 2005. – № 1.
147. Указ Президента України № 456/98 від 12 травня 1998 року «Про державну підтримку малого підприємництва».
148. Хайєк Ф. Дорога к рабству / Ф. Хайєк // Вопроси философии. – 1991. – № 10; № 11; № 12.
149. Фінансові показники малого підприємства «Оріон» за ІІІ квартал 2007 року.
150. Фінансові показники малого підприємства «Оріон» за ІV квартал 2007 року.
151. Фінансування програми Європейського Союзу та USAID – Агентства США з міжнародного розвитку. – 2005 р.
152. Програма мікрокредитування в Україні // http://www.bank.gov.ua/PMU/ Projects/MICRO.HTM.
153. Форд Г. Моя жизнь, мои достижения : пер. с англ. / Г. Форд. – М. : Финансы и статистика, 1992. – 240 с.
154. Цилюрик Д. Процес кредитування підприємств малого бізнесу та його складові / Д. Цилюрик // Вісник НБУ. – 2000. – № 11. – С. 30.
155. Черноруцкий И. Г. Методы оптимизации и прийнятия решений / И. Г. Черноруцкий. – 2001. – 384 с.
156. Чухно А. Нова економічна політика / А. Чухно // Економіка України. – 2005. – № 6.
157. Шапран В. С. Мікрофінансовий банк: проблеми та перспективи розвитку в Україні / В. С. Шапран, Н. С. Шапран // Фондовый рынок. – 2002. – № 22. – С. 22.
158. Шпак В. І. Розвиток малого підприємництва в Україні / В. І. Шпак. – К. : МАУП, 2003. – 128 с.
159. Шулус А. Мелкие и средние предприятия в народном хозяйстве ФРГ / А. Шулус // Российский економической журнал. – 1993. – № 3.
160. Шулус А. Становление системы поддержки малого предпринимательства в России (спецкурс) / А. Шулус // Российский економической журнал. – 1997. – № 5–6.
161. Шулус А. Становление системы поддержки малого предпринимательства в России (спецкурс) / А. Шулус // Российский економ. журнал. – 1997. – № 7.
162. Шумпетер И. Теория экономического развития (исследования предпринимательской прибыли, капитала, кредита, процента и цикла конъюнктуры) / И. Шумпетер. – М. : Соцэкгиз, 1962. – С. 332.
163. Ющенко В. Влада і бізнес: кроки назустріч / В. Ющенко // Декларація Президента України від 5 березня 2005 року. – К., 2005.
164. Ющенко В. Фінансова підтримка розвитку малого і середнього бізнесу в Україні / В. Ющенко // Вісник НБУ. – 1999. – № 4.
165. Якуб М. Стан малого бізнесу в Україні / М. Якуб, Б. Сенчук // Бізнес-консультант. – 2000. – № 9. – С. 3.
166. Ястремський О. І. Основи терії економічного ризику / О. І. Ястремський. – К., 1997.
167. Adrian W. Strategische Unternehmensführung und Informations¬systemgestaltung auf der Grundlage kritischer Erfolgsfaktoren / W. Adrian // Ein anwendungsorientiertes Konzept für mittelständische Unternehmen. – Bergisch Gladbach; Köln: EUL, 1989. – [8], V, 311 S.
168. Atkinson J. Changing working patterns: How companies achieve flexibility to mett new needs / J. Atkinson, N. Meager. – L. : NEDO, 1986. – 180 p.
169. Brusco S. The Emilian model: Productive decentralization and social interpretation / S. Brusco // Cambridge J. of economics. – L. etc., 1982. – Vol. – 6, № 3. – P. 12–24.
170. Burgbacher H. G. Zur Empirie befristeter Arbeitsverträge / H. G. Burgbacher, M. Hartwig, E. Liebau // Sozialer Fortschrift. – B.: Muncher, 1989. – Jg. 38, H. 4. – S. 101–104.
171. Cantillon R. Essai sur la nature du commerce en general / R. Cantillon // Ed. and transl. by H. Higgs. – L., 1931.
172. Chisnali P. M. Small firms in action: Case histories in enterpreneurship / P. M. Chisnali. – L., etc.: McGraw Hill book company, 1987. – VII, – 149 p.
173. Consultative Group to Assist the Poorest. Focus Note No. 3. – Washington: DC – The World Bank, 1995 // http://www.cgap.org.

174. Drucker P. F. Innovation and Enterpreneship, Practic and principes / P. F. Drucker // N. J. Random House. – 1989. – 632 p.
175. Faserverbundwerkstoffe in der mittelständischen Industrie // Woch.-Ber. / Dt.Inst. für Wirschaftsforschung. – Berlin (West), 1990. – 8. Marz. – Jg. 57, № 10. – S. 123–126.
176. Forschungspersonal – “Zuwachsförderrung” // Ibid. – 1989. – 30. Nov. – Jg. 56, № 48. – S. 603–607.
177. FuE – Personalkostenzuschus – Programm // Ibid. – 1990. – 8. Marz. – Jg.57, № 10. – S. 119–122.
178. Ganguly P. UK small business statistics and international comparisons / P. Ganguly. – L. : Harper a. Row, 1985. – 230 p.
179. Grotz R. Technologishe Erneuerung und technologieorientierte Unter¬nehmensegründungen in der Industrie der Bundesrepublik Deutschland / R. Grotz // Georg. Rundschau. – Braunschweig, 1989. – Ibid. – 1989. – Jg. 41, № 5. – S. 266–272.
180. Hamada Y. Small business policy in the United Kingdon / Y. Hamada // Hokudai econ. papers – Sapporo, 1986/87.– Vol. 15. – P. 37–60.
181. Hauser H. Mittelständspolitik in Regierungsverantwortung – Bilanz und Perspektiven / H. Hauser // Beiträge zur politischen Ökonomie. – Bonn, 1989. – S. 175–186.
182. Hertz L. In search of a small business definition: An explanation of the small business in the USA, UK, Israel a. the Peoples republic of China. – Waqsh. : Univ. press of America, 1982. – XXIII, 454 p.
183. Hull G. S. A small business: Trends in a global economy / G. S. Hull. – Lanham etc. : Univ. press of America, 1986. – X, 128 p.
184. Lemmer R. Wer ist hier der Chef / R. Lemmer, J. Voigtländer // Wirtschaftswoche. – Düsseldort, 1989. – 28. Apr. – Jg. 43, № 18. – S. 40–52.
185. Marshall A. Industry and trade / A. Marshall. – L. : Macmillany, 1919. – 230 p.
186. MBG Bank – General Portfolio Statement. – Мікрофінансовий Банк Грузії – Тбілісі. – 2002.
187. MBG Bank – Loan Portfolio Report. – Мікрофінансовий Банк Грузії – Тбілісі. – 2002.
188. Meyer M. H. Focusing product technology for corporate growth / M. H. Meyer, E. B. Roberts // Sloan management rev. – Cambridge (Mass.), 1988.– Vol. 29, N 4. – P. 7–16.
189. Microcredit in Transitional Economies. – OECD. – Paris, 1996.

190. The state of the small business: A rep. of the President. – Wash. : Gov. print. off., 2005. – 307 p.
191. Muzychuk A. Decision making based under uncertainty based on financial flow 5th International Conference ApliMat 2006. – Bratislava, 2006. – C.469–476.
192. Muzychuk A. The effectiveness of the investment decision / A. Muzychuk. – 7th International Workshop for Young Mathematics. – Krakow, 2004 – C. 111–120.
193. Nahlik W. Mittelständische Unternehmen als Kreditnehmer / W. Nahlik // Bank. – Köln, 1989. – № 11. – S. 628–634.
194. Nicholson B. Unemployment and enterprise / B. Nicholson // J. of roy. soc. for enconragement of arts. – L., 1987. – Vol. 135. – № 5375. – Р. 804–813.
195. Okhrin O., Okhrin Ya., Yatsyshenets I., Yelejko Ya. Portfolio selection based on the internal yield reguirement – 7th International Workshop for Young Mathematics. – Krakow, 2004 – C. 131–148.
196. Piore M. The second industrial divide: Possibilities for prosperity / M. Piore, C. Sabel. – N. Y. : Basic Books, 1984. – X, 355 p.
197. Pyke F. Cooperative practices among small and medium – sized establishments // Work, employment a soc. – L., 1988. – Vol. 2. – № 3. – P. 352–365.
198. Richer Th. Mittelständische Industrie als Lieferant der Bundeswerhr: Chanse auf dem Europa Markt // Europ. Wehrkunde Wehrwiss. Rundschau Europ. Defence Rev. – Herford, 1990. – Jg. 39, № 1. – S. 52-54.
199. Ronald R. Yager Including decision attitude in probabilistic decision making / R. Ronald // International Journal of Approximate Reasoning. – 1999. – № 21. – C. 1–21.
200. Ruppert W. Beschäftigung, Betriebszeit- und Arbeitsorganisation in der Metallindustrie / W. Ruppert // IFO Schnelldienst. – Berlin (West), 1989. – 15. Nov. – Jg. 42, № 32. – S. 9–12.
201. Sallinger R. Mittelständspolitik in der moderner Industriegesellschaft / R. Sallinger // Beiträge zur politischen Ökonomie. – Bonn, 1989. – S. 147–154.
202. Schmidt M. Neuorientierung der Mittelständspolitik / M. Schmidt // Wirtschaftsdienst. – Hamburg, 1989. – Jg. 69, № 8. – S. 388–394.
203. Schmidt M. Zeile und Instrumente der Mittelständspolitik in der Bundesrepublik Deutschland / M. Schmidt. – Köln, 1988. – [4]. – 327 S.
204. Schüssel W. Osterreichs Mittelstand – Motor der Gesellschaft / W. Schüssel // Beiträge zur politischen Ökonomie. – Bonn, 1989. – S. 155–174.
205. Seifert B. Gesunder Darwinismus: Nachfolgeregelung als Achillesferse / B. Seifert // Wirtschaftswoche. – Düsseldorf, 1990. – 30. März. – Jg. 44, № 14. – S. 54–66.
206. Shumpeter J. A. Capitalism, Socialism and Democracy / J. A. Shumpeter. – Third Edition. – N. Y., 1962. – P. 132.
207. Shumpeter J. A. The Creative Response in Economic History / J. A. Shumpeter // Journal of Economic History. – 1947. – № 7.
208. Small business // Survey of current affairs. – L., 2005. – Vol. 20. – № 8. – P. 287.
209. Small business problems: Hearings before the Comm. on small business. House of representatives, 100 Congr., Raleigh a. Sanford. NC, Sept. 11, 1987. – Wash. : Gov. print. off., 1987. – IV. – 279 p.
210. The performance of small firms: Profits jobs a. failures / Storey D., Keasey K., Watson R., Wynarczyk P. – L. etc.: Croom Heln, 1987. – 342 p.
211. Thom N. Le developpement du personnel, instrument du developpement de l'e Intreprise moyenne / N. Thom // Rev. fr. degestion. – P., 1990. – № 77. – P. 45–53.
212. Thompson R. Small business / R. Thompson // Ed. research. rep. – Wash. – 1987. – Jun. 19. – Vol. 1. – № 23. – Р. 302–310.
213. Woller G. Where to Microfinance? / Marriott School of Brigham Young University. – 2001. – http://www.gdrc.org/icm/where-to-mf.html.

214. 47 Years of Service to America’s Small Business: the US Small Business Administration, 1953-2000. US Small Business Administration – 2000. – www.sba.gov.
215. Yelejko Ya. Environment influence on the investment decision / Ya. Yelejko, A. Muzychuk. – International Workshop «Prediction an decision making under uncertainties». – Ternopil, 2004. – C. 41–42.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.